סקרים בחירות לכנסת ה - 25 תשפ"ג

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

Re: סקרים בחירות לכנסת ה - 25 תשפ"ג

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

לדעתי גנץ עשה טעות קשה עם החיבור של סער.
זה כמו לנסות לרכב על סוס מת.
לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 131 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

אני פה כתב: 17 יולי 2022, 20:35 הסקר שערך סוקר חדשות 13, פרופ' קמיל פוקס, באמצעות חברת פרויקט מדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון ובאמצעות חברת סטט-נט בראשות יוסף מקלדה, עולה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד היתה המפלגה הגדולה בישראל עם 34 מנדטים.

מפלגת יש עתיד מקבלת בסקר 22 מנדטים, רשימת הציונות הדתית בראשות סמוטריץ' עם עשרה מנדטים, וסיעת כחול לבן התקווה החדשה זוכה ב-12 מנדטים.

מפלגת ש"ס בראשות דרעי עם 8 מנדטים, מפלגה העבודה – 6 מנדטים, יהדות התורה – 7 מנדטים, הרשימה המשותפת – 6 מנדטים, ישראל ביתנו – 6 מנדטים, מרצ בראשות זהבה גלאון עם 5 מנדטים, רע"מ - 4 מנדטים ומפלגת ימינה לא עוברת את אחוז החסימה (2.9%).

אם יאיר גולן עומד בראשות מרצ המפלגה מקבלת 4 מנדטים, והעבודה 7. (לעומת 5 מרצ ו-6 לעבודה במקרה שגלאון עומדת בראש).

גוש נתניהו – 59 מנדטים, גוש הקואליציה הנוכחית – 55, הרשימה המשותפת – 6.

במקרה שאיתמר בן גביר עומד בראש רשימת הציונות הדתית, המפלגה מקבלת 13 מנדטים (שניים על חשבון הליכוד ו-1 על חשבון כחול לבן-התקווה החדשה), וגוש נתניהו מגיע ל-60 מנדטים.

עוד עולה מהסקר כי בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה בין בנימין נתניהו ליאיר לפיד, 45% מהנשאלים מעדיפים את נתניהו בראשות הממשלה (ירידה של 6% מהסקר הקודם שנערך ביוני), ואילו 32% מעדיפים את יאיר לפיד (עלייה של 2% מהסקר הקודם שנערך ביוני).
ותגיד אני פה אתה באמת חושב שזה רציני?? הקמיל פוקס הזה כל פעם עושה צחוק מעצמו וצריכים להפסיק בכלל להתייחס אליו!! כל פעם הוא מפספס בענק עם ש"ס ויהדות התורה!! ועוד הרבה שטויות שיש לו ועכשיו הגדיל לעשות כשכתב שאם בן גביר עומד בראש הציונות הדתית אז מנדט אחד מכחול לבן עובר אליו!!! מה זה הבדיחה הזאת?????
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

zeevi כתב: 18 יולי 2022, 01:35 לדעתי גנץ עשה טעות קשה עם החיבור של סער.
זה כמו לנסות לרכב על סוס מת.
הוא עוד יכול להתחרט..
סמל אישי של משתמש
אני פה

למי שמאמין בזה..
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
שיך
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 1174 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

אם נתקעתם בפקק באיילון צפון זו הסיבה:
סגן השר מתן כהנא עצר את התנועה כדי להציל גור חתולים שנתקע בתוך מכונית
IMG_4573.MP4
כהנא נשרט על ידי החתול וכעת מקבל חיסון נגד טטנוס באיכילוב
סמל אישי של משתמש
אני פה

שיפתח את מפלגת החתולים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מעריב לתאריך 21/7 - הליכוד 35 יש עתיד 24 - גוש נתניהו 59

הליכוד 35
יש עתיד 24
סער וגנץ 12
ציונות דתית 10
שס 8
יהדות התורה 6
ליברמן 6
המשותפת 6
העבודה 5
מרצ 4
רעמ 4

'שקד 2 מנדטים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

שקד, שירשה את המפלגה מנפתלי בנט ומחפשת את דרכה, רושמת נתון מאכזב של 1.9% בלבד, לעומת 2.6% בסקר קודם. מפלגת הבית היהודי מקבלת 0.9%. חבירה של הנדל לשקד משפרת אך במעט את מצבה, מעלה את ימינה ל־2.6% ומורידה את הבית היהודי הרחק מאחור ל־0.6%.
סמל אישי של משתמש
אני פה

סמוטריץ אומר שישריין 2 מנדטים לימין הרך במפלגתו כדי לקחת את 2 המנדטים של שקד.

המלחמות ביהדות התורה נותן את אותותיו ומורידות אותה ל6 מנדטים, תמשיכו יש עוד לאן לרדת...
סמל אישי של משתמש
אני פה

יוסי אליטוב: סוף שבוע מדכא לימין. היעד של 61 לבלוק נתניהו רק מתרחק. הירי בנגמש לא נפסק

רסיסי המפלגות -בן גביר וסמוטריץ מצד אחד, שקד, הנדל והבית היהודי מצד שני - לא מתאחדים. ואין מי שמסוגל לאחד את כולם. השמאל מת אידאולוגית אבל לא עושה טעויות פוליטיות. הימין מתברבר ומחמיץ ניצחון מול שער ריק.
סמל אישי של משתמש
אני פה

*כאן חדשות | סקר מנדטים: גוש נתניהו עם 60 מושבים • זהבה גלאון מביאה מנדט למרצ • 43% ענו כי לנתניהו יש אחריות לאסון במירון*
*מהסקר שערך סוקר כאן חדשות דודי חסיד ומכון קנטאר ופורסם היום (ראשון) בחדשות הערב עולה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, כך הייתה נראית תמונת המושבים:*

*הליכוד* - 35 מנדטים
*יש עתיד* - 22 מנדטים
*כחול לבן - התקווה החדשה*- 12 מנדטים
*הציונות הדתית* - 10 מנדטים
*ש"ס* - 8 מנדטים
*יהדות התורה* - 7 מנדטים
*העבודה* - 6 מנדטים
*הרשימה המשותפת* - 6 מנדטים
*ישראל ביתנו* - 5 מנדטים
*מרצ - (כשגלאון בראש המפלגה)* - 5 מנדטים
*רע"מ* - 4 מנדטים
*ימינה בראשות איילת שקד לא עוברת את אחוז החסימה* - 1.6%
סמל אישי של משתמש
אני פה

עוד מהסקר

גוש נתניהו 60 אחוז בטוחים שיצביעו. מגוש המרכז רק 41 בטוחים בהצבעתם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

תובנות:

זליגה איטית ממה שנשאר מימינה, והחלשות גוש סער-גנץ.

אופטימיות זהירה לגוש נתניהו, רק נקווה שיפסיקו לריב מתוך הנגמ"ש.
סמל אישי של משתמש
אני פה

*סקר מנדטים מיוחד של קמיל פוקס לוועידה הלאומית של חדשות 13:*
הליכוד- 35
יש עתיד- 24
כחול לבן התקווה חדשה- 13
הציונות הדתית- 11
ש"ס- 8
יהדות התורה- 6
הרשימה המשותפת- 6
ישראל ביתנו- 5
העבודה- 4
מר"צ- 4
רע"מ- 4

*מתחת לאחוז החסימה:*
ימינה בראשות שקד

בלוק נתניהו 60
סמל אישי של משתמש
אני פה

מה אחרי ההודעה הרשמית על ריצה משותפת במפלגת 'הרוח הציונית', לראשונה מפלגתם של איילת שקד ויועז הנדל עוברת את אחוז החסימה.

על פי הסקר של מנו גבע שפורסם בחדשות 12, הנפגע העיקרי מהמעבר של שקד הוא יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, שמקבל.

על פי הסקר, לו הבחירות היו נערכות היום מפת חלוקת המנדטים הייתה נראית כך: הליכוד- 33. יש עתיד- 23. כחול לבן התקווה חדשה – 11.הציונות הדתית- 9. ש"ס- 8. יהדות התורה – 7. הרשימה המשותפת – 6. ישראל ביתנו – 5 העבודה – 5. מר"צ – 5. רע"מ – 4. הרוח הציונית (שקד והנדל) – 4.

על פי החלוקה לגושים, גוש הימין – חרדים: 57 מנדטים. גוש השמאל מרכז – 53 מנדטים. הרשימה המשותפת – 6 מנדטים. הרוח הציונית – 4 מנדטים.

הסקר בחן ריצה נפרדת של איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'. בתרחיש כזה הליכוד יורד ל-31, עוצמה יהודית מקבלת 7 מנדטים, הציונות הדתית 4.
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מנדטים מעריב:

הליכוד 35
כחול לבן-תקווה חדשה 11
הציונות הדתית 10
ש''ס 8
יהדות התורה 6
הרשימה המשותפת 6
ישראל ביתנו 5
העבודה 4
מרצ 4
רע"ם 4
הרוח הציונית 4 (3.3%) ממש על הגבול(3.25)
סמל אישי של משתמש
אני פה

ע"פ סקר מעריב השינוי מהסקר האחרון שלהם לפני כשבוע, שקד לוקחת כעת 4 מנדטים מהגוש של אנטי ביבי על חשבון אחד מלפיד אחד מליברמן אחד מגנץ ואחד מהעבודה.

גוש נתניהו בשני הסקרים 59, בדרך כלל יש נפילה במפלגה חדשה, אם ימשיך כך שקד תגנוב 2-3 מנדטים מהמרכז שמאל ולביבי תהיה ממשלה 61. גם חיבור סער-גנץ בסכנה.

עוד צפויים שינוים במערכת כגון היתכנות מיזוג של מרץ והעבודה שנמצאים על גבול החסימה אולי גם של לברמן שיחפש איחוד לאחר שמאבד גם מהקול הרוסי בעקבות עליית המחירים.
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב: 29 יולי 2022, 11:57 ע"פ סקר מעריב השינוי מהסקר האחרון שלהם לפני כשבוע, שקד לוקחת כעת 4 מנדטים מהגוש של אנטי ביבי על חשבון אחד מלפיד אחד מליברמן אחד מגנץ ואחד מהעבודה.

גוש נתניהו בשני הסקרים 59, בדרך כלל יש נפילה במפלגה חדשה, אם ימשיך כך שקד תגנוב 2-3 מנדטים מהמרכז שמאל ולביבי תהיה ממשלה 61. גם חיבור סער-גנץ בסכנה.

עוד צפויים שינוים במערכת כגון היתכנות מיזוג של מרץ והעבודה שנמצאים על גבול החסימה אולי גם של לברמן שיחפש איחוד לאחר שמאבד גם מהקול הרוסי בעקבות עליית המחירים.
איך זה ששקד לוקחת מנדטים ממפלגות שמאל?
סמל אישי של משתמש
אני פה

כנראה בצורה מעגלית, כל המערכת זזה ימינה, היא לוקחת את הקולות של סער וסער לוקח מלפיד שלוקח מהעבודה...
סמל אישי של משתמש
אני פה

על פי סקר "פאנלס פוליטיקיס", שבוצע עבור "טאטיקה, אסטרטגיה ותקשורת", עולה כי 75% מבוחרי הליכוד בסקרים "בטוחים בכך בהחלט", לעומת 51% בלבד מבוחרי יש עתיד, 43% מבוחרי גנץ, 44% מבוחרי רע"מ ו־30% מבוחרי ליברמן
סמל אישי של משתמש
אני פה

הסקרים האחרונים מראים שסמוטריץ קצת הרבה מגזים בכוחו הוא שווה מקסימום 4 מנדטים, הוא נחשב אצל הממ"ד והימין הרך קיצוני בפרט שהוא מחובר לדתיים "קיצונים" כמו סטרוק ונועם, והוא עצמו משום מה עושה רושם של קיצוני לא קטן. עדיף כבר שבן גביר ירוץ לבד, והצינות הדתית תתחבר לשקד והימין הרך, רק כך יובטח לגוש נתניהו 61. הבעיה שסמוטריץ שונא את שקד ולא רוצה לדבר איתה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר N12 בקרב גילאי 18-25

הליכוד 34
הציונות הדתית 14
יש עתיד 13
כחול לבן 13
יהדות התורה 12
ש״ס 11
המשותפת 7
העבודה 4
רע״מ 4
מרץ 3
ימינה 2
ישראל ביתנו 2
הכלכלית 1
גושים 71 / 3 / 46
סמל אישי של משתמש
אני פה

שקד לא עוברת סמוטריץ מתחזק על חשבונה.
הר ההר
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 60 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הר ההר »

אני פה כתב: 18 יולי 2022, 01:26 זה רחוק, אבל המגמה מאוד עקבית, 59 חזקים עם נתניה, 2-3 מתלבטים בין שקד לתקוה חדשה. בגלל שגוש סער נחלש כל הזמן אני מנחש שזה התוצאה אבל רק ניחוש...
בדרך כלל הסקרים נותנים לימין פחות ממה שבאמת, גם חסר רק שאחד מהמפלגות הקטנות לא יעבור את אחוז החסימה והימין עולה בעוד שני מנדטים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מנדטים של Direct Polls - דיירקט פולס- הליכוד 34 יש עתיד 21 - מפלגות הקואליציה 54 מפלגות האופוזיציה 61

93 ימים לבחירות, אוגוסט הגיע, זמן לעדכן בתמונת מפת המנדטים עם הפרשנות המתעדכנת שלנו >>>
אז המערכת הפוליטית מתקדמת עם "סידורי העבודה" ונערכת לסגירת הרשימות. בשתי קצוות המפה הפוליטית עדיין מתנהלים דיונים על מיזוג או ריצה נפרדת של העבודה ומרצ מצד אחד, והציונות הדתית ועוצמה יהודית מן העבר השני, אך לכולם ברור כי הבחירות יוכרעו עם המהלכים שיתרחשו במרכז המפה הפוליטית.

בימים האחרונים הושלם עוד חלק בפאזל, פוטוגני במיוחד, כאשר ימינה ודרך ארץ התאחדו לרשימת "הרוח הציונית" בראשות איילת שקד ויועז הנדל. רשימת ימינה לא עברה את אחוז החסימה לאורך השבועות האחרונים, ומסתבר גם הערב שהשלם אינו גדול מסך חלקיו ולא מביא איתו מנדטים נוספים.

המדגם שאנחנו מפרסמים כאן הערב מראה כי החיבור הגדיל את כוחה של שקד בכמעט מנדט בודד, ל- 2.4%, אך כל זה עדיין לא מוביל את המפלגה החדשה לעבור את אחוז החסימה.

אם כן, מי הם מצביעי הרוח הציונית ומהיכן הם מגיעים אלינו? ובכן, 40% מהם (קצת יותר ממנדט) הצביעו לימינה המקורית בראשות נפתלי בנט, 37% נוספים מגיעים ממפלגות המרכז (כחול לבן, תקווה חדשה, יש עתיד וישראל ביתנו), ורק 12% הצביעו בבחירות הקודמות לליכוד. רק כ- 31% ממצביעי המפלגה החדשה מגדירים משייכים את עצמם לציונות הדתית, כאשר כל השאר מגדירים עצמם מסורתיים או חילונים.

לפי המדגם הנוכחי, נכון להיום לגוש האופוזיציה יש 61 מנדטים גם ללא הרוח הציונית, לאחר שמצביעים רבים של ימינה ותקווה חדשה חזרו לאורך השנה האחרונה לגוש האופוזיציה, ומנדט של בוחרי ימינה עדיין מתלבט.

נמתין להשלמת תמונת הרשימות המלאה >>>

המדגם נערך באמצעות Direct Polls LTD בתאריך ה- 30 ביולי 2022, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 425 נדגמים בוגרים (בני 18+) המהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.5%+- בהסתברות של 95%.
סמל אישי של משתמש
אני פה

פריצת דרך במגעים לאיחוד בין עוצמה יהודית לרשימת הציונות הדתית. הערב דיווחנו על הצעה חדשה של בצלאל סמוטריץ לבן גביר שבה התקבלו באופן כמעט מוחלט דרישותיו של בן גביר להנהגה משותפת וחלוקה של חמישים-חמישים ברשימה.

סמוטריץ הציע לבן גביר הנהגה משותפת ואת המקומות 2,5,9,10 כשמועמד 7 הינו בהסכמה.

אצל בן גביר אמרו לנו בתגובה כי הם מופתעים מהצעה אך יחתמו עוד הערב יאושר מועמד 7 של בן גביר שהינו אדם מסורתי מהפריפריה

ח״כ בן גביר מסר בתגובה: אין לי ספק שלח"כ סמוטריץ לא תהיה התנגדות להציב במקום השביעי את המועמד של עוצמה יהודית שהוא מסורתי מהפריפריה - ולכן אסכים להצעה החדשה הזו שהובאה לראשונה לפניי באמצעות חדשות 12; למען ניצחון הימין !

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "בימים האחרונים מתנהל משא ומתן מואץ וישיר בין ח"כ סמוטריץ' לח"כ בן גביר שנפגשים באופן אישי ועל בסיס יומי כדי להגיע להסכם על ריצה משותפת כמה שיותר מהר.
נמשיך לעשות כל מאמץ להביא לאחדות גדולה ולניצחון המחנה הלאומי בבחירות".

בקיצור- קשה להאמין שההסכם בין השניים יפול על מועמד מספר 7.
שיך
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 1174 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

אני פה כתב: 01 אוגוסט 2022, 20:45 פריצת דרך במגעים לאיחוד בין עוצמה יהודית לרשימת הציונות הדתית. הערב דיווחנו על הצעה חדשה של בצלאל סמוטריץ לבן גביר שבה התקבלו באופן כמעט מוחלט דרישותיו של בן גביר להנהגה משותפת וחלוקה של חמישים-חמישים ברשימה.

סמוטריץ הציע לבן גביר הנהגה משותפת ואת המקומות 2,5,9,10 כשמועמד 7 הינו בהסכמה.

אצל בן גביר אמרו לנו בתגובה כי הם מופתעים מהצעה אך יחתמו עוד הערב יאושר מועמד 7 של בן גביר שהינו אדם מסורתי מהפריפריה

ח״כ בן גביר מסר בתגובה: אין לי ספק שלח"כ סמוטריץ לא תהיה התנגדות להציב במקום השביעי את המועמד של עוצמה יהודית שהוא מסורתי מהפריפריה - ולכן אסכים להצעה החדשה הזו שהובאה לראשונה לפניי באמצעות חדשות 12; למען ניצחון הימין !

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "בימים האחרונים מתנהל משא ומתן מואץ וישיר בין ח"כ סמוטריץ' לח"כ בן גביר שנפגשים באופן אישי ועל בסיס יומי כדי להגיע להסכם על ריצה משותפת כמה שיותר מהר.
נמשיך לעשות כל מאמץ להביא לאחדות גדולה ולניצחון המחנה הלאומי בבחירות".

בקיצור- קשה להאמין שההסכם בין השניים יפול על מועמד מספר 7.
סמוטריץ העביר את ההצעה לערוץ 12 שנסרו אותו בשידור חי לבן גביר...
לא מבין למה לתת לערוץ אנטישמי כזה מתנות
סמל אישי של משתמש
אני פה

גורמים בציונות הדתית נגד סמוטריץ': ההסכם עם בן גביר מאוד בעייתי
יו"ר מפלגת הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' חוגג הערב הסכם מסתמן עם חבר הכנסת איתמר בן גביר, אבל חלקים במפלגה מותחים עליו ביקורת קשה: "אין איזון, הרשימה הופכת לקיצונית"
עמיאל ירחי, חדשות כיפה

הכתבה המלאה בכיפה https://g.kipa.co.il/1139325/r/

יו"ר מפלגת הציונות הדתית חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' העביר הערב (ב') הצעה לאיחוד בין מפלגתו ובין מפלגת עוצמה יהודית של איתמר בן גביר. בן גביר הסכים להצעה הנדיבה, אבל מייד אחרי ביקורת הופנתה נגד סמוטריץ' מתוך מפלגת הציונות הדתית.

גורמים במפלגה נגד סמוטריץ': "הרשימה הופכת לקיצונית"

גורמים במפלגה אומרים הערב על ההסכם של סמוטריץ' עם בן גביר ועל כך שנותרו למעשה רק ארבעה מקומות בעשירייה הראשונה למתמודדי הפריימריז: "ההסכם הזה אדיב מדי זה מאוד בעייתי". גורמים אחרים הוסיפו: "זה מייתר את הפריימריז. מה עם הציונות הדתית הקלאסית? לא נשאר לה מקום כשחצי מהרשימה היא בן גביר, אין איזון, הרשימה הופכת לקיצונית".

נזכיר כי על פי ההסכם המסתמן, המפלגות ירוצו ברשימה אחת, בהנהגה משותפת ומקומות 2, 5, 9, ו-10 יוקצו לעוצמה יהודית. בנוסף, סמוטריץ' דרש כי המקום השביעי יהיה מועמד שיהיה מוסכם על שני הצדדים.

ארנון סגל: "מברך על האיחוד הגדול"

חלק מהמתמודדים בפריימריז בחרו דווקא לברך על ההסכם, ארנון סגל, המועמד למפלגת הציונות הדתית כתב בחשבון הטוויטר שלו: "‏מברך על האיחוד הגדול הצפוי בימין. אחדות היא כוח ובשורה גדולה. מפציר בכולם להשלים את המהלך ולהתאחד סופית למפלגה אחת שבוחרת את נציגיה בבחירות חופשיות. מה שטוב למנעד העצום בליכוד טוב בהחלט גם לימין המאמין".
סמל אישי של משתמש
אני פה

אמיר אטינגר: ‏שומע שאחד השמות שמנסים לקדם כמועמד מוסכם למקום 7 בין סמוטריץ לבן גביר הוא סגן ראש מחש לשעבר משה סעדה. יש עוד שמות על הפרק. בן גביר רוצה מועמד שלו מסורתי מהפריפרייה ורואה בסעדה מועמד של הציונות הדתית
סמל אישי של משתמש
אני פה

מפלגת הבית היהודי-מפד"ל הגיבה להסכם המסתמן בין עוצמה יהודית למפלגת הציונות הדתית.

"הערב הובהר כי איתמר בן גביר הוכתר רשמית למוביל מפלגת הציונות הדתית על מלא'', אמרו בבית היהודי. ''הציונות הדתית צריכה להחליט לאן פניה. מפלגת הבית היהודי-מפד"ל מתחייבת להמשיך בדרכה של הציונות דתית שנמשכת למעלה ממאה שנים".
שלח תגובה