בחירות לכנסת ה25

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 132 פעמים

Re: בחירות לכנסת ה25

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

נו אם לא מעניין אז למה אתה מביא את זה לפה?? מביא ומזלזל!! וגם אני מזלזל!! אבל אני לא עושה איפה ואיפה!!
סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 1053 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

הא, הבנתי. כל כך נכון ומדויק מה שכתבת.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
מנחם
נתן תודה: 213 פעמים
קיבל תודה: 332 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

כשהלולב מתנענע הוא פשוט משתגע,
להשוות בין אשה ממרץ ליהודי חרדי שאביו זצ"ל רצה למנותו לרב החסידות בירושלים?
אינני מדבר ללולב, שמסתמא ימשיך לצעוק כדרכו, אבל חובת מחאה פשוטה יש כאן.
סמל אישי של משתמש
ביטחון

הא, חשבתי שרק לי יש בעיה של בלבול, אני רואה שגם מנחם מתבלבל בדיוק כמוני...
לולב הגזול

נו תגיד לי מנחם וביטחון בגמרא כל המלבין את חבירו זה דוקא חרדים או גם אישה ממרץ??? ולא משנה כי אתה לא קראת את מה שכתבתי כי אני לא נכנס לזה מצד הענין הזה רק מצד הענין השני שהאשה ממרץ לא מזיזה לי כלום כי היא לא משכנעת אף אחד מהקהל שלי והיא לא מעלה ולא מורידה היא פשוט אפס וזהו!! אבל כשיש נוכלים מתוך היהדות החרדית אז יש בלבול גדול וזה גורם לנזק גדול וזה כל הענין שאתם לא מבינים!!
סמל אישי של משתמש
ביטחון

אני עדיין מחפש - לשיטתך - איפה הלבנתי את פניה של גב' גלאון? מחפש מחפש ולא מוצא. הכל בסדר איתך?
סמל אישי של משתמש
ביטחון

אגב כתבתי על לפיד שהוא רשע מרושע וחלול. מחכה לנזיפה הצדקנית והטהרנית שלך, לולב.
בין הטיפות
נתן תודה: 116 פעמים
קיבל תודה: 157 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

דפוק אחד וסליחה על הביטוי!!! וכדי להדהד את זה אוסיף עוד סימני קריאה לרוב!! וכדרכך!!
עם כל הביקורת שלך על הסאדיגער י-ם שאולי הוא "רק" יהודי פשוט ושקשה לו על זה שאביו ביכר את אחיו הצעיר, מה שמאד לגיטימי ואין הרבה יהודים חרדים שהיו מתנהגים אחרת ממנו, בפרט לאור התנהלותה של האם שמעדיפה אותו, עדיין הוא יהודי שותומ"צ וודאי לא יצא מכלל עמיתך ואני מאמין שהוא עשה כמה דברים כגדולים ומיוחדים בחייו.
לעומת אותה גלאון אוכלת נבו"ט, מחללת שבת ואפיקורסית.
מה ההשוואה??? האם אתה שייך לרבי מב"ב (שאף אחד לא מערער על גדלותו ועדיפותו על פני האחרים)?? ולכן אתה משווה אותו אליה??
ואיזה נזק הוא גרם לך אישית?? ולציבור החרדי??? פום פי לי לום פה!! פאם פאם פם!! פלללילה פום פום!!!
!!!???!!??!!
סמל אישי של משתמש
ביטחון

בין הטיפות כתב: 19 יולי 2022, 18:38 דפוק אחד וסליחה על הביטוי!!! וכדי להדהד את זה אוסיף עוד סימני קריאה לרוב!! וכדרכך!!
עם כל הביקורת שלך על הסאדיגער י-ם שאולי הוא "רק" יהודי פשוט ושקשה לו על זה שאביו ביכר את אחיו הצעיר, מה שמאד לגיטימי ואין הרבה יהודים חרדים שהיו מתנהגים אחרת ממנו, בפרט לאור התנהלותה של האם שמעדיפה אותו, עדיין הוא יהודי שותומ"צ וודאי לא יצא מכלל עמיתך ואני מאמין שהוא עשה כמה דברים כגדולים ומיוחדים בחייו.
מה ההשוואה??? האם אתה שייך לרבי מב"ב (שאף אחד לא מערער על גדלותו ועדיפותו על פני האחרים)?? ולכן אתה משווה אותו אליה??
ואיזה נזק הוא גרם לך אישית?? ולציבור החרדי??? פום פי לי לום פה!! פאם פאם פם!! פלללילה פום פום!!!
!!!???!!??!!
רק שלא יחשבו אנשים (=ניקים) שהתכוונת אלי, כי ההודעה שלך מיד אחריי. אנשים עוד עלולים לחשוב ככה ואז מה יהיה??? :o
הניק המשותף
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הניק המשותף »

בין הטיפות כתב: 19 יולי 2022, 18:38
פום פי לי לום פה!! פאם פאם פם!! פלללילה פום פום!!!
!!!???!!??!!
אסור לכתוב בפורום בשפות זרות...
לולב הגזול

נו תגיד ביטחון אתה נורמלי?? אתה ממתין לנזיפה צדקנית וטהרנית שלי??? הפוך! מי שנזף והיה צדקן וטהרן זה אתה והחברים שלך באשכול של סדיגורה!! אז רק הראתי לך שאתה עושה את זה רק כשנוח לך ובאותו יום אתה מסוגל גם לעשות בדיוק הפוך ולא משנה אם היה בנוסח כזה או בנוסח אחר או על איש כזה ואשה אחרת העיקר שלא אכפת לך בכלל מחז"ל שאמרו את האיסור להלבין פנים העיקר היה אצלך שלא מתאים לך שככה יעשו לאחד שמכסה את עצמו בבגדים של רבי ולא אכפת לך עצם הענין של הלבנת פנים!! אז אני אומר הפוך או שאתה אמיתי ואז תלך עם זה עד הסוף!! לא להלבין פנים לאף אחד ולא לספר לשון הרע!! וכך כדאי וכך ראוי!! או שאתה אל תטיף מוסר באשכול של סדיגורה ירושלים על משה10 והחברים שלו כי הם כותבים מה שנראה להם בגלל הבעיה של ההתחזות של מי שאין לו ומראה את עצמו כאילו יש בו!!
zeevi
נתן תודה: 1370 פעמים
קיבל תודה: 825 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

וכל זה באמצע השנ"צ???
או שהתעוררתם?
סמל אישי של משתמש
ביטחון

לולב הגזול כתב: 19 יולי 2022, 18:53 נו תגיד ביטחון אתה נורמלי?? אתה ממתין לנזיפה צדקנית וטהרנית שלי??? הפוך! מי שנזף והיה צדקן וטהרן זה אתה והחברים שלך באשכול של סדיגורה!! אז רק הראתי לך שאתה עושה את זה רק כשנוח לך ובאותו יום אתה מסוגל גם לעשות בדיוק הפוך ולא משנה אם היה בנוסח כזה או בנוסח אחר או על איש כזה ואשה אחרת העיקר שלא אכפת לך בכלל מחז"ל שאמרו את האיסור להלבין פנים העיקר היה אצלך שלא מתאים לך שככה יעשו לאחד שמכסה את עצמו בבגדים של רבי ולא אכפת לך עצם הענין של הלבנת פנים!! אז אני אומר הפוך או שאתה אמיתי ואז תלך עם זה עד הסוף!! לא להלבין פנים לאף אחד ולא לספר לשון הרע!! וכך כדאי וכך ראוי!! או שאתה אל תטיף מוסר באשכול של סדיגורה ירושלים על משה10 והחברים שלו כי הם כותבים מה שנראה להם בגלל הבעיה של ההתחזות של מי שאין לו ומראה את עצמו כאילו יש בו!!
אם היית מראה שאני עושה הפוך ניחא.
אבל עדיין לא ראיתי קשר בין פיהוק מסיעת מרץ להלבנת פנים. סורי. מנסה להבין איך אני פוגע בגב' גלאון כשאני מפהק מסיעת מרץ, ואני לא מוצא. מה הקשר לסדיגורה - גם זה אני לא מבין. לא מחיתי ולא כלום, אני בעד סדיגורה שבבני ברק, אתה יכול לבדוק את כל ההיסטוריה שלי כאן, הצעתי רק שלא לשבץ כאן את התמונה שלו, כי אף אחד, כולל אתה, לא עמדת היכן שהוא נמצא, ואל תדון וכו'.
אתה יכול להמשיך עם סימני הקריאה שלך ככל שתחפוץ, זה עדיין לא ישכנע אותי שהלבנתי את פני גלאון, למרות שבלי כל קשר היא יצאה מכלל "עמיתיך" ממזמן.
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 541 פעמים
קיבל תודה: 3098 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מהמהדורה
סמוטריץ׳ הגיב בחריפות לנסיון של נתניהו להתערב במו״מ שלו עם עוצמה יהודית באחת השיחות עם אנשי יו״ר הליכוד אמר: ״שאף אחד לא יתערב לי במפלגה. בן גביר לא יקבל ריץ׳ רץ׳ וגם לא ח״כ אחד שלו על שניים שלי. הוא (בן גביר) יכול לרוץ לבד״
נתנינו מודאג מאפשרות של פיצול בציונות הדתית ומנסה למנוע מצב כזה. בשלב הזה הפערים נראים גדולים
סמל אישי של משתמש
אני פה

זאב קם: ‏קשיים במו''מ עם שקד? יועז הנדל וצביקה האוזר הזמינו סקר שיבדוק איזו תמיכה יקבלו אם ירוצו עם מתן כהנא
סמל אישי של משתמש
אני פה

מיכאל שמש: אורבך מנסה לשכנע את שקד לשבור ימינה ולהתחייב בהמשך גם ללכת עם נתניהו
סמל אישי של משתמש
אני פה

חזקי ברוך

תהליך התשובה ההלכתי כולל ארבעה שלבים: הכרת החטא ועזיבתו, חרטה עליו, וידוי וקבלה לעתיד. ניר אורבך נמצא כבר בשלב הרביעי.

אחרי שנה בכפור הקואליציוני עם רע"מ וחודש וחצי של הישענות מגומגמת על הרשימה המשותפת, אורבך צלח את שלושת שלבי התשובה. הוא הכיר בטעות שהשתיתה את הקואליציה היוצאת עם מנסור עבאס על כל המשתמע מכך; עזב את החטא כשהבהיר לנפתלי בנט שהוא פורש מהמשחק ובכך הוביל לפיזור הכנסת; הביע עליו חרטה בשיחות עם מצביעים שכאבו את קיומה של הממשלה וכעת מקבל לעתיד.

המסר שלו לאיילת שקד פשוט ונהיר: הניסוי כשל. די לגמגומים. די למשחקי המילים. אנחנו ימין על מלא. לא חצי, לא רבע, לא מתפשר, לא מגמגם. כדי לנסות לשמר את הסיכוי של צליחת אחוז החסימה – חובה לחזור הביתה.

בשבועיים האחרונים שקד שולפת חרבות מול יו"ר הליכוד בנימין נתניהו בכל סוגיה מזדמנת ותחת כל מיקרופון רענן. יועציה לוחשים לה באוזן שכדי לשמר את הייחודיות שלה עליה להישאר על הגדר הניטרלית ולתקוף לכל עבר. אנשיה מנסים למתג אותה כקלף מפתח שיכתיר ממשלות לאחר הבחירות.

אורבך סבור שזו טעות ממדרגה ראשונה ואף מאמין שהאפקט יניב את ההיפך הגמור: את ההתרחקות מאחוז החסימה – מלמטה.

אם יש משהו שציבור הימין המסורתי הפוטנציאלי של ימינה רוצה – זה חזרה לממשלת נתניהו על מלא. הוא סבור שהניסוי כשל, שהקמת הממשלה האחרונה היתה טעות. הוא מאמין שעבור קידום האינטרס ההתיישבותי אסור לנסות לכונן מחדש את ממשלת הכלאיים שבמקרה הטוב דרכה במקום, במקרה הפחות טוב קלקלה והזיקה. אולם האסטרטגיה הנוכחית של שקד המקדשת את העמעום מובילה להתנגשות מוחלטת עם רצון ציבור בוחריה הפוטנציאליים.

אורבך כבר הספיק להבין שסיפורי השריון שלו ברשימת הליכוד נועדו בעיקר כדי ללטף לו את האגו. אין לכך היתכנות מעשית – וגם אם כן, הוא ישובץ במיקום לא ריאלי מתוך הבנה שלאחר הבחירות יובטח לו תיק כזה או אחר סביב הממשלה הבאה. אורבך לא שם.

זו הסיבה שאורבך מנהל דיאלוג רציף עם שקד בניסיון להשפיע על דגלה של המפלגה. בחלומו הוא רואה את ימינה, מפלגת הלוויין הדתית מימין לליכוד, משלבת בתוכה את הציבור הדתי שרוצה נתניהו, שרוצה לדבוק בעם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל ובאמצעות שיבוץ מנהיגי הבית היהודי ומפלגת 'דרך ארץ' של יועז הנדל וצבי האוזר.

כשזה יקרה גם אורבך יצטרף על-מלא.
טייטל
נתן תודה: 217 פעמים
קיבל תודה: 133 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

הוא כבר איחר את הרכבת, עדיף שיפרוש עכשיו בכבוד מהחיים הפוליטיים מאשר ימצא את עצמו אחרי הבחירות מובס מתחת לאחוזסימה
סמל אישי של משתמש
אני פה

לקראת ריצה נפרדת? הפערים בין יו"ר 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' ויו"ר 'עוצמה יהודית' איתמר בן גביר - מתרחבים. כך פורסם לראשונה ברשת ב'.

עוד פורסם כי בן גביר לא מסתפק בדרישה ל'ריצ'רץ'', כלומר מחצית מהמקומות לאנשיו, אלא גם דורש מחצית מהתפקידים במקרה של כניסה לממשלה.

בנוסף, כך על פי הפרסום ברשת ב', בן גביר דורש גם מחצית מתפקידי הקמפיין במערכת הבחירות הקרובה.

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' סירב להגיב לפרסום, ובלשכתו של בן גביר הגיבו: "לטעמנו כדי שהמשא ומתן לאחדות יצליח, נכון יותר לנהל אותו בין הצדדים ולא בתקשורת, כפי שסוכם. מצער שיש מי שחושב אחרת".

בריאיון מוקדם יותר היום (חמישי) לגלי צה"ל, אמר סמוטריץ' כי "איתמר הוא שותף וחבר, מציע לכולנו וגם לו - לא לנהל את זה בתקשורת. אנחנו צריכים להמשיך ביחד, את היתר נסגור בחדרים סגורים".
rich
נתן תודה: 809 פעמים
קיבל תודה: 769 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי rich »

לפחות אחד מהם הרי משקר, אז עדיף שכל אחד ירוץ לבד כדי שיוכלו לצביע לו ולחשוב שהשקרן זה השני ומצביעים למפלגה של אנשים ישרים...
סמל אישי של משתמש
אני פה

גדעון סער בראיון ל׳ישראל היום׳ - ״לא נחזיר את נתניהו לראשות הממשלה לא ראשון ברוטציה ולא שני ברוטציה. לפיד לא יכול להקים ממשלה, הוא יודע את זה. אם לא יהיה לנתניהו 61 - הוא יחזור מיידי לנהל מגעים להסדר טיעון. אנחנו כרגע יושבים במטה נפרד מ׳כחול לבן׳ ופועלים למזג את השטח לעבודה משותפת בבחירות. סיכמנו עם גנץ גם על סיעה משותפת בכנסת ה-25, אבל זה הסכם בין 2 מפלגות, לא מיזוג למפלגה אחת. רע״מ יהיו חלק מהקואליציה שלנו אבל לא בתוך ה-61. כולם יודעים שגנץ לא פסול בעיני המפלגות החרדיות. עכשיו כולם מדקלמים דפי מסרים, גנץ לא פסול בעיני המפלגות החרדיות. יש לי שיחות עם גורמים פוליטיים ונציגים של המפלגות החרדיות, ואני אומר לך שהם לא שוללים ממשלה בראשותו". מהליכוד נמסר בתגובה: עסקת טיעון איננה על הפרק גם לא אחרי הבחירות. התיקים התפורים קורסים בבית המשפט. גנץ וגדעון כבר הקימו ממשלה עם לפיד והאחים המוסלמים. הם יעשו זאת שוב כי אין להם דרך אחרת להקים ממשלה. הציבור צריך להכריע: ממשלה לאומית יציבה בראשות הליכוד או ממשלת שמאל של לפיד, גנץ והאחים המוסלמים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ידיעות׳ בכתבה מרתקת על הקמפיינים בדיגיטל: כמה הכוח חזק ברשת ניתן ללמוד מהסיפור הבא: בביקור של ביידן אמרה כתבת ׳חדשות 12׳ דנה וייס שביידן לא לחץ את ידו של נתניהו. נתניהו פרסם ביוזר שלו את דברי וייס בסרטון קצר, הסרטון הפך לוויראלי, אלפי אנשים התחילו לקלל את וייס ברשתות, עד שזה הסתיים בהגשת תלונה במשטרה.

יועץ תקשורת בכיר: ״קשה להתחרות עם ׳הליכוד׳ ברשת, חייבים לפרגן למכונה של נתניהו. הם יודעים לנגן שם על הרגשות והם רואים ברשתות פלטפורמה לבחינת והעברת מסרים״. חלק מהמפלגות עובדות עם משפיעני רשת שגובים בין 2500 ל-30.000 ש״ח ויותר, תלוי לפי המשפיען. הם עושים חוזה מסודר עם כמות של סרטונים ופוסטים.

בכתבת מגזין על היערכות הקמפיינים למערכת הבחירות נכתב תחת הכותרת ״הקמפיינים המעונבים מתו, יחי הרשתות החברתיות״ – תשכחו מכל מה שחשבתם וידעתם על קמפיינים פוליטיים, הדבר האמיתי מתחולל ברשתות החברתיות. מפייסבוק הוותיקה, טוויטר, ועד לפלטפורמות החדשות יותר טיקטוק וטלגרם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

אתר סרוגים: שקד שוב שיקרה, מתן כהנא קיבל את השליטה בימינה

בניגוד לטענות של איילת שקד, השליטה בימינה עוברת לידי מתן כהנא - כך מאשר מסמך שחושף סרוגים. השינוי דרמטי עבור שקד - שעכשיו זקוקה להסכמה של כהנא בכל מהלך
סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר היום (ראשון) בראיון ל'ערוץ 12' כי הוא לא אהב את הדברים שאמר עליו בצלאל סמוטריץ' בראיון בסוף השבוע: "לא ראוי לדבר בצורה כזאת". על המחלוקת ביניהם הוסיף: "אני לא מאמין שהצד השני רוצה בחיבור הזה – לבד אני יכול להביא 7 מנדטים". עוד אמר בן גביר כי "אני מוכן לוותר על ראשות הרשימה, אבל לא על האופי שלה".

"לא אהבתי, אנחנו באמצע מו"מ ולא ראוי לדבר בצורה כזאת", אמר בן גביר בתגובה על דבריו של סמוטריץ'. "יכול להיות שעוברות לו מחשבות בראש על להיפרד ממני". הוא נשאל אם הוא מתכוון לרוץ לבד והשיב: "רעיון מצוין, הרבה אמרו לי את זה. הבעיה שבסוף הימין צריך לנצח. הציונות הדתית שלי זה הפריפריה והדודים המסורתיים שלי".

הוא הוסיף "אני מקווה שאחרי השנה שעשיתי ואחרי ההצלחה הגדולה, אנשים יראו את זה אבל לא אחכה לרגע האחרון. אני רוצה חיבור, אבל אם אני הולך לבד, אני לוקח הרבה מנדטים. אם אני רץ לבד, אני יכול להביא בין 6-7 מנדטים. בכל הסקרים אם אני מוביל את הרשימה, הרשימה גדולה יותר אבל אני מוכן לוותר על זה – אבל על אופי הרשימה אני כבר לא מוכן לוותר".

"מאוד קשה לשתות אותנו היום, הרבה דברים קרו בשנה האחרונה", טען. "זאת קריאה אמיתית והמחלוקת אמיתית, הצד השני לא מגיע לנהל משא ומתן – אני אעשה הכול כדי לעשות את החיבור הזה. אבל אני חייב להגיד שככל שהזמן מתקדם, אני לא מאמין שהצד השני רוצה בחיבור הזה".

בתוך כך, סמוטריץ' אמר בראיון ל'ערוץ 12': "זה יקרה מתי שנחשוב שזה נכון ומתי שנצליח להגיע להסכמות. מי עומד עם סטופר? יש לך איזה שעון חול שהולך להיגמר?". בצל המגעים עם בן גביר, שהתחדשו השבוע, הוא אומר כי "אנחנו ביחד ונמשיך ביחד, זאת האחריות שלנו למחנה. אחרי יותר מדי פעמים שהימין זרק קולות לפח, התאחדנו. יש באופן טבעי משא ומתן שצריך להתנהל ואני לא חושב שיש מה למהר. צריך לקרוא את המפה ואני לא רואה שום יתרון בלקבע את עצמך כאן ועכשיו כשהמפה עוד רחוקה מלהתבהר".

"איתמר ואני לא מסכימים על כל דבר וזה בסדר, אבל צריך להיזהר מלזרוק קולות מתחת לאחוז החסימה", הוא חידד. "איתמר זרק לא פעם ולא פעמיים קולות, והימין החדש זרקו קולות ואנחנו בתוך הטרללת של השנים האחרונות רק בגלל הרפתקאות כאלה של הימין החדש ושל פייגלין ובן גביר. אז גילינו אחריות ונמשיך לגלות אחריות ונלך ביחד כי זה מה שנכון". בן גביר עצמו צייץ זמן קצר לאחר פרסום הריאיון עקיצה נגד סמוטריץ': "בצלאל יקירי, ככה אתה עושה אחדות?".
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 129 פעמים
קיבל תודה: 187 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

בין הטיפות כתב: 19 יולי 2022, 18:38 דפוק אחד וסליחה על הביטוי!!! וכדי להדהד את זה אוסיף עוד סימני קריאה לרוב!! וכדרכך!!
!!!???!!??!!

:lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אוי, זה טוב..
סמל אישי של משתמש
אני פה

העיתונאי והשגריר לשעבר בועז ביסמוט מתמודד ברשימה הארצית בליכוד.

ביסמוט כתב, "אחרי שירות נאמן לאזרח כעיתונאי כעורך וכדיפלומט הגיע העת לשרת את הציבור מתנועת הליכוד, שתמיד היה הבית הערכי והאידאולוגי שלי".

ביסמוט היה העורך הראשי של העיתון "ישראל היום" במשך 5 שנים עד ל-2022, וקודם לכן כיהן כפרשן וכעורך חדשות החוץ.
סמל אישי של משתמש
אני פה

הפריימריז במפלגת הציונות הדתית ייערכו בעוד כשלושה חודשים, המועמדים כבר עובדים במלוא המרץ על הבאת המתפקדים, אבל דווקא במשא ומתן בין מנהיגי המפלגה בכנסת האחרונה, הח"כים בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, אין שום התקדמות. בשיחה היום (שני) עם גורמים המעורים בפרטים, מסתמן כי אין פריצת דרך ופני המפלגה המאוחדת – היא לפירוק.

את צוות המשא ומתן בין יו"ר הציונות הדתית ליו"ר עוצמה יהודית, מנהלים שניים. את סמוטריץ' מייצג יהודה אליהו, מי שכיהן בעבר כמנכ"ל המועצה האזורית בנימין וכיום נחשב למקורבו, ואת בן גביר מייצג עורך הדין חנמאל דורפמן, שמכהן גם כעורך דינה של עוצמה יהודית. נכון לעכשיו ההצעה היא כך: סמוטריץ' מעוניין שעוצמה יהודית תקבל 2 מושבים מתוך 9 המקומות הראשונים, ובן גביר מעוניין לפחות בחמישים-חמישים, קרי שותפות מלאה ברשימה לכנסת.

"איתמר מביא הרבה יותר מסמוטריץ', הוא בסך הכול דורש הוגנות", אומרים לנו היום גורמים המעורים בפרטים. לטענתם, בן גביר הסכים לוותר על המקום הראשון "מאחר וזה לא רלוונטי. מדובר במקום שנותן נטו כבוד, הרי לקבלת תפקיד שר זה ממש לא משנה האם אתה מקום ראשון או שני". אך אחרי שבן גביר הסכים לוותר על המקום הראשון, סמוטריץ' לא מוכן להתפשר יותר.

"התחושה היא שסמוטריץ' לא באמת רוצה להגיע לפשרה. הצוות של יו"ר הציונות הדתית נותן תחושה שלא באמת אכפת להם אם המפלגות יתפצלו לבסוף וירוצו בנפרד. ההרגשה היא שהם לא באים כדי לשנות איזשהו דבר", מוסיפים. היום ייפגשו שוב צוות המו"מ בין הצדדים, במקום צדדי ולא רשמי בירושלים שאינו מוכר לאנשים, אבל בפועל ישנה סקפטיות באשר לסיכויי ההתקדמות.

כאשר ניסינו לברר האם יו"ר הליכוד ח"כ בנימין נתניהו או מישהו מטעמו יצרו קשר עם הצדדים, הם יודעים לספר לנו כי "לא נתניהו אבל כן אנשיו. עד עכשיו נתניהו לא התערב רשמית אלא רק בירר איפה אוחז המו"מ. לטעמנו אין טעם שנתניהו יתערב, אנחנו לא צריכים באמת את עזרתו. בסקרים הפנימיים בן גביר מגיע לשמונה מנדטים לבדו, כאשר דווקא סמוטריץ' הוא זה שעומד על גבול אחוז החסימה. בן גביר הוא הצד החזק בסיפור".

כאמור, לטענת הגורמים, סמוטריץ' לא מוכן להתפשר על איזשהו הצעה של בן גביר: "איתמר מציע 50-50, אבל בהחלט יכול להיות שיסכים גם להצעת 60-40. אבל דבר כזה לא עלה בפועל על השולחן, מה שיש כאן זאת השפלה. ההתעקשות של בצלאל נובעת מתחושה שהוא זה שיכול להכפיל את כוחה של המפלגה, דבר לא מציאותי בכלל. הפוך, עם כבר אז בן גביר מביא הרבה יותר קולות".

עוד אפשר לדווח, כי בן גביר וסמוטריץ' לא שוחחו מאז יום שלישי האחרון. ביום שלישי בשבוע שעבר נפגשו השניים באותו מקום בו נפגשים צוותי המו"מ בין הצדדים, פגישה שאף יצאה ממנה תמונה, כאשר לטענת הגורמים שמעורים בפרטים – "לבצלאל היה חשוב שתצא תמונה מהפגישה". כאמור, ההצעה המעודכנת של סמוטריץ' היא 2 לבן גביר מתוך התשעה הראשונים, פחות מעשרים אחוזים. סמוטריץ' מעוניין בתפקיד שר האוצר, כאשר לטענת הגורמים "זה החלום שלו. שוק חופשי. את בן גביר מעניין חמלה ודאגה לעניים". כאשר פנינו לאנשיו של בן גביר לברר איזה תפקיד הוא מעוניין, השיבו כי "הוא לא תופר חליפות ולא מפזר תפקידים לעצמו".
סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 231 פעמים
קיבל תודה: 380 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

אני פה כתב: 25 יולי 2022, 15:32 העיתונאי והשגריר לשעבר בועז ביסמוט מתמודד ברשימה הארצית בליכוד.

ביסמוט כתב, "אחרי שירות נאמן לאזרח כעיתונאי כעורך וכדיפלומט הגיע העת לשרת את הציבור מתנועת הליכוד, שתמיד היה הבית הערכי והאידאולוגי שלי".

ביסמוט היה העורך הראשי של העיתון "ישראל היום" במשך 5 שנים עד ל-2022, וקודם לכן כיהן כפרשן וכעורך חדשות החוץ.
מה זה בעצם אומר?
האם הוא מביא קולות, מבריח, או סתם חדשות בלי טעם???
סמל אישי של משתמש
אני פה

הפארסה של בנט: בעוד קצת יותר משבועיים צפויה ׳ימינה׳ לאבד את השליטה במשרד הדתות בעקבות גול עצמי מפואר של בנט.

ב13 באוגוסט תפקע כהונת בנט ע״פ חוק כמ״מ השר לשירותי דת, ביחד עם בנט צפוי לסיים תפקידו במיידי גם סגן השר לשירותי דת מתן כהנא.
כל זה בעקבות ההתפטרות של כהנא מתפקיד השר לשירותי דת והעובדה שלא הצליח להשיג רוב למינויו מחדש (נכון לשעה זו). ע״פ חוות הדעת המשפטית אין אפשרות להאריך את כהונתם של בנט וכהנא במשרד הדתות.
ומאחר שגם מנכ״ל המשרד לשירותי דת מסיים את תפקידו - מי שצפוי לקבל לידיו את סמכויות השר צפוי להיות סמנכ״ל המשרד גל שם טוב.

כאמור, אם לא תהיה דרמה של הרגע האחרון בנט, כהנא וימינה צפויים לאבד את משרד הדתות. והכל בגלל הרצון להדיח את הח״כ (שלא עשה דבר) יום טוב כלפון שהספיק מאז לחזור לכנסת ולהתקבל ע״י חבריו בזרועות פתוחות.

המהלך הפוליטי להדחת יום טוב כלפון, שנראה לבנט מבריק בזמן אמת מתהפך עליו באופן מלא. הממשלה התפרקה, כלפון חזר לכנסת ועכשיו בנט וכהנא מאבדים את השליטה במשרד.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יענקי פרבר: ‏תזכרו טוב, אם סמוטריץ' רץ לבד הוא עובר, ובן גביר לא עובר, לייקים אהדה וחיבוקים לא מביאים קולות בקלפי, תזכרו שהסקרים העבירו את בן גביר ואלי ישי ובסוף הם לא עברו, כשהיה צריך רק 125 אלף קולות, עכשיו צריך 165 אלף קולות, לבן גביר יש מקסימום 100,000 ביום טוב.
שלח תגובה