התפרקות הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2986 פעמים

Re: התפרקות הממשלה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אטינגר
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
טוב ומטיב
נתן תודה: 799 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

רגע לפני פיזור הכנסת, בליכוד עורכים ניסיון אחרון להביא להקמת ממשלת חלופית בכנסת הנוכחית וזאת במטרה לייתר בחירות בהן כלל לא ברור אם נתניהו יצליח לגייס רוב של 61 להרכיב ממשלה.

באופוזיציה דחו בקשה של הקואליציה לחוקק את החוק להתפזרות הכנסת בשלוש קריאות כבר מחר (רביעי), ומבקשים להשלים את החקיקה בשבוע הבא, ביין היתר כדי לנסות להימנע מבחירות.

אתמול, בישיבת ראשי מפלגות האופוזיציה, ביקש בנימין נתניהו מראשי המפגלות החרדיות משה גפני ואריה דרעי לנסות ולתווך מול תקווה חדשה כדי לנסות להקים ממשלה בכנסת הנוכחית.

כבר אתמול שוחח ח"כ גפני עם יו"ר תקווה חדשה גדעון סער והשר זאב אלקין, אך לפי גורמים פוליטיים שנחשפו לתוכן השיחות, הסיכוי שתקווה חדשה תצטרף לממשלה - קלושים.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי היום שוחח ח"כ משה גפני עם יו"ר כחול לבן בני גנץ ודן איתו באפשרות להרכיב ממשלה לצד הליכוד והחרדים ולמנוע בחירות מיותרות.

באופוזיציה מסבירים כי זו ההזדמנות היחידה של בני גנץ להיכנס לתפקיד ראש הממשלה, ומעבר לכך למנוע מיריבו הפוליטי יאיר לפיד להיכנס לתפקיד. אך מה שמונע מזה לקרוא אלו בעיות אמון בין גנץ לנתניהו והחשש מתרגיל פוליטי.

כך או כך, סוף השבוע מלא בספינים, בניסיון אחרון להקים ממשלה חלופית שסיכוייה אפסיים, אך במערכת הפוליטית תמיד צריך להיות מוכנים להפתעות.
טוב ומטיב

חבר הכנסת יריב לוין הגיב היום (שלישי) לתיעוד השיחה בינו לבין עידית סילמן לאחר ההודעה על פיזור הכנסת, ואומר כי הוא מרגיש "חובה מוסרית" לעתידה הפוליטי.

הח"כ המקורב לנתניהו התייחס לשיחה בינו לבין סילמן, בו היא אמרה כי היא הייתה טובה לאופוזיציה, והודה: "היא עזרה מאוד. אני חושב שיש לא מעט אנשים שזכאים לקרדיט ציבורי גדול, ושנים באופן בולט - שיקלי וסילמן, מגיע להם קרדיט גדול", אמר בראיון לרשת ב'.

לגבי השריונים לשניים ברשימת 'הליכוד' בבחירות הקרובות, לוין טוען כי מגיע להם קרדיט בגלל ש"הם עשו מה שעשו בלי לקבל אף הבטחה ובלי שום התחייבות", אך יחד עם זאת אמר: "אני מרגיש חובה מוסרית להבטיח את זה שהם ימשיכו ויוכלו להיות חלק מהחיים הציבוריים, אני מקווה שתימצא הדרך לעשות את זה".

סילמן ולוין, נזכיר, שוחחו אמש בתום ישיבת ראשי סיעות האופוזיציה כשעה קלה לאחר ההודעה של בנט ולפיד על ההחלטה לפזר את הכנסת. יו"ר הקואליציה לשעבר נשמעת שואלת, "איך הייתי? טובה עד הסוף, נכון?", כשהוא משיב בחיוב.
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

מה ההסבר שעד היום (לא ברור מה יקרה עכשיו איתם) ימינה ובראשות והכוונת בנט/שקד, התעקשה שלא לחוקק את חוקי הנאשם? מה הדאגה שלהם לנתניהו שנוא נפשם?
טוב ומטיב

שני חברי כנסת מתנדנדים, שגרמו בשבועות האחרונים לקואליציה כאב ראש לא קטן, הודיעו היום (שלישי) כי הם לא מתכוונים להתמודד בבחירות הקרובות לרשימה לכנסת. מדובר בח"כ מאזן גנאיים מרע"מ, ובח"כ ג'ידא רינאווי זועבי ממרצ. גנאיים הודיע בראיון ב'ווינט' כי בכוונתו להתמודד לראשות העיר סכנין, וזועבי בראיון ל'כאן חדשות' לא סיפרה מה היא תעשה הלאה.

גנאיים, מי שכבר כיהן בעבר כראש העיר סכנין, הודיע כי "לא אתמודד בבחירות הקרובות, זו החלטה שקיבלתי כבר מזמן ואני לא מתחרט על זה שלא התפטרתי לפני כן". גנאיים התייחס לכך שברע"מ לחצו עליו להתפטר, ואמר כי "אני חוזר לעיריית סחנין מחוזק, זו הייתה חוויה מקצועית ממדרגה ראשונה. יש ביני לבין חברי רע"מ כבוד הדדי, ודרכנו ייפרדו בטוב".

מי שפעל להחלפת גנאיים בחבר כנסת אחר, היה יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס, שאף הצהיר פומבי כי הוא מעוניין שסגן ראש עיריית רהט, עטא אבו מדיגם, יחליף את גנאיים ברשימה. עם זאת, המהלך לא תואם מול גנאיים שסירב להתפטר מהכנסת לפני סיום הקדנציה. גנאיים עצמו הביא לרע"מ בבחירות האחרונות, 9,600 קולות מהעיר סכנין שנחשבת דווקא למעוז של הרשימה המשותפת.

כאמור, חברת הכנסת השנייה שעשתה בעיות לקואליציה והודיעה היום שהחליטה לעזוב את הכנסת, היא גי'דא רינאווי זועבי ממרצ. גם עליה לחצו במפלגתה בשבועות האחרונים שתתפטר מהכנסת, אך היא סירבה. לדבריה, "הייתי האבן הקשה בקואליציה הזו. אני גאה בעצמי. לא אתמודד לכנסת הבאה גם בתוך הפריימריז של מרצ ולא עם מפלגה ערבית".
טוב ומטיב

בני גנץ, יו"ר כחול לבן, פנה בקבוצת הווצאפ הפנימית של חבריו למפלגה וביקש שלא ייעתרו לשום בקשת שיתוף פעולה מצד הליכוד • גנץ ציין בדבריו, כי הוא משער שההצעה תהיה למנוע מיאיר לפיד להיכנס ללשכת ראש הממשלה
טוב ומטיב

פרופ' ירון זליכה, הוא כלכלן ישראלי, החשב הכללי במשרד האוצר לשעבר, פרופסור וראש החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו. בבחירות האחרונות לכנסת, הקים את רשימת 'המפלגה הכלכלית'.

הסקרים חזו כי המפלגה לא תעבור את אחוז החסימה, אך הוא התעקש כי המציאות תהיה שונה. בפועל, המפלגה קיבלה רק 0.79 אחוזים מכלל קולות הבוחרים, רחוק מאוד מאחוז החסימה.

למרות זאת, הכלכלן הבכיר שמתח במהלך השנה האחרונה ביקורת מקצועית נוקבת על התנהלותו הכלכלית של שר האוצר בממשלת בנט-לפיד, איווט ליברמן, מודיע היום (שלישי) בחשבון הטוויטר שלו על התמודדות מחודשת לכנסת.

זליכה צייץ בחשבון הטוויטר: "שוב ישראל נכנסת לבחירות ודווקא במשבר כלכלי חמור. מצער מאד. כמובן, שהכלכלית ממשיכה להתמודד עד שתגיע לכנסת ולמשרד האוצר", עדכן.

הוא הסביר מדוע הוא חושב שהפעם יצליח: "אני כולי תקווה כי הפעם יבין הציבור הישראלי כמה חשוב למנות שר אוצר מקצועי. כלכלת ישראל אינה משחק ילדים! והיא במשבר הגדול בתולדותיה. דרוש כאן איש מקצוע מיומן!".
טוב ומטיב

בלי להתבייש, עומד יו"ר מפלגה שמופקד על קופת המדינה מתוקף היותו שר האוצר ומצהיר כי המטרה העיקרית שלו בבחירות אינה לשפר את כלכלת ישראל או לפעול לטובת המדינה ואזרחיה, אלא רק לקדם פוליטיקה של פסילות אישיות וחרמות.

בדברים שאמר הבוקר (שלישי) בכנס אלי הורביץ לכלכלה וחברה של המכון הישראלי לדמוקרטיה הבוקר בירושלים, הסביר איווט תחילה מדוע נכשל בטענותיו כי הממשלה תשרוד, והסביר כי שיקר פומבית בלי למצמץ.

איווט הודה בשקר שלו: "מאז הקמת הממשלה ניסיתי לשדר אופטימיות – אמרתי שהיא תחזיק 3-4 שנים, לא הייתי בטוח בזה אבל אבל היה חשוב לשדר. גם אחרי הבחירות הבאות, אם תקום ממשלה ונמשיך, חייבים לשדר אופטימיות ולהסביר כמה יציבות היא קריטית".

בהמשך הציג את המטרה שלו בבחירות: "אני אומר בצורה ברורה – מבחינת ישראל ביתנו המטרה העיקרית בבחירות היא למנוע מנתניהו לחזור לשלטון, זה המטרה העיקרית. לא זגזגנו, היינו עקביים, עמדנו בלחצים וזה מה שנעשה גם במערכת הבחירות הבאה".
סמל אישי של משתמש
אני פה

הכנסת תאשר היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-24, ואז ההצעה תועבר לוועדת הכנסת בראשות ח"כ ניר אורבך (ימינה) שלא מתכוון לזרז את החקיקה.

אורבך פועל להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, ומספר לערוץ 7: "יש מגעים של שקד, גפני, בני גנץ ותקווה חדשה. כולם יודעים איך נכנסים לבחירות אבל לא יודעים איך יוצאים".

כל סיעת ימינה תומכת בהקמת ממשלה חדשה בכנסת הזו אך עמדתו של בנט לא ברורה. "לגבי בנט אני לא יודע אם יבוא לממשלה כזאת", אמר אורבך.
משה 10
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

החוק לפיזור הכנסת אושר 110-0.
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

רק אני מתפלל שגנץ לא יסכים לממשלה חילופית?
רק לי איכפת ודחוף שיהיה סוף סוף שינוי אמיתי במערכות המשפט, המשטרה והפרקליטות, מה שגנץ יתקע את הכל וישים רגלים לכל פעולה ממשית?
אז למה כולם מתחננים בפניו לתת לו רוטציה, האם בשביל שישאיר אותנו באותו מצב שלפני שנה וחצי?
מי ימשיך לחזק את אמסלם וחבריו לא להרפות מהמאבק הצודק ולא לתת לנתניהו להיכנע כאילו בשמינו למען הקמת ממשלה היום?
אז מה גפני שטוען שהוא לא יוותר על ביצוע שינויים במערכת המשפט, דוחף בכל כוחו לממשלה חילופית? די כבר!!!
מי יעדכן את גפני שנמאס מאלו ששומרים בכל כוחם על כל עוולות המערכת ואנו לא מעונינים בהם בכלל?
האם הכל בגלל זה שנתניהו אולי מפחד ממערכת בחירות נוספת שגם אז אולי הוא לא יצליח להביא את ה-61 הנכספים?
והאם הכל זה בגלל שגפני מפחד שמנדט שלנו יעבור לסמוטריץ ובן גביר מה שלא יזיק בכלל לגוש אלא רק לכבודו של גפני?
אולי גם זמנו תם, וכמו שליצמן הירפה הגיע גם זמנו לעזוב?
למה הוא נאחז בקרנות הכנסת יותר ממה שלעגו בזמנו לרביץ?

ולדעתי הפתרון האמיתי לפלונטר, ומי שיעביר את זה לגורמים המתאימים יעשה דבר גדול ועצום למענינו ולמען המדינה.
לסכם עם נתניהו שאנו הולכים אחריו בכל הכח בבחירות הקרובות, אך כל זה בתנאי שהוא מצליח להרכיב ממשלה בראשותו אחר הבחירות. והוא מתחייב ע"ג כתב שבאם הוא לא יצליח והוא יהיה המכשול להקמת ממשלה ימנית (וכמו שהיה בכנסת העכשווית) הוא פורש מיידית!
לדעתי היה צריך לעשות את זה כבר באחד מסבבי הבחירות הקודמות וחבל שלא עשו!
מצד אחד זה יגרום למעריציו למלאות את הקלפיות בפתקים הנכונים ויהיה סיכוי ל-61, ומצד שני נדע שבכל מקרה תהיה ממשלה ימנית כי אם לא איתו, אז בראשות ח"כ אחר.

מצוה לפרסם את זה בפני כל פרשן פוליטי שיעמיד את הצעת הדרישה הזו בפומבי.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ מתייחס לחוק הנאשם ותוקף את ממשלת בנט - לפיד.

"רגע לפני שהעם זורק אותם, בנט לפיד וסער מנסים להתנקש בדמוקרטיה הישראלית בחוק פרסונלי מסוכן ולגנוב את הבחירות מראש. לא ניתן להם".
סמל אישי של משתמש
אני פה

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק לפיזור הכנסת ה-24. חוק התפזרות הכנסת אושר ברוב של 110 תומכים, ללא מתנגדים.

בקואליציה שואפים לקדם בהליך בזק את פיזור הכנסת ולהשלים את הקריאה השנייה והשלישית ביום שני הבא.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ יריב לוין אמר במליאה: "היום אנו מוציאים את ישראל לדרך חדשה. אנו מתחילים להחזיר את ישראל למסלול. אנו יוצאים לדרך שבסופה נקים ממשלה לאומית יציבה וחזקה בראשות נתניהו שתחזיר לישראל את העוצמה והתנופה".
סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט מתעלם מהווטו של שקד ונותן אור ירוק לקידום חוק הנאשם
שנה אחרי שהביע התנגדות לחוק כזה, בנט החליט על חופש הצבעה בסיעת ימינה בנוגע להצעת החוק שתמנע מנאשם בפלילים לכהן כראש הממשלה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: הסיכויים שחוק הנאשם יעבור הם כמובן נמוכים מאוד לאור פיזורה הקרב של הכנסת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

הליכוד: הממשלה של לפיד תהיה גרועה יותר מהממשלה של בנט

הליכוד בתגובה ללפיד:
האנשים החזקים בממשלה של לפיד יהיו מנסור עבאס והאחים המוסלמים, ואחמד טיבי והרשימה המשותפת.

הממשלה הקודמת היתה הגרועה בתולדות ישראל. אם לפיד יבחר, הממשלה שלו , שתיתמך במנסור עבאס, האחים המוסלמים ואחמד טיבי תהיה גרועה בהרבה.

רק ממשלת לאומית חזקה בראשות נתניהו תחזיר את ישראל לדרך הימין
סמל אישי של משתמש
אני פה

שר המשפטים גדעון סער במליאה: כל שעה הליכוד שולחים לי שליח חדש, כל שעה. אסור לאפשר לנתניהו להגיע ל-61
חיים בוימל
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

צריכים להתנות את חוק הנאשם, יחד עם חוק המלומד. דהיינו, לחוקק חוק שמי שלא סיים בגרות, או שנות לימוד מקבילים בישיבה וכדומה, לא יוכל לכהן כראש ממשלה.
כמובן שהרמז והכוונה כנגד לפיד, שלא סיים את חוק לימודיו. אך יחד עם זאת, גם להפנות את הזרקור לנקודה החלשה אצל המקביל. הם מנופפים את העובדה שהוא נאשם. את כל ההצלחות שלו, את המעלות שלו, מחביאים בטיעון נאשם. במידה שוה, צריכים להחביא את כל המעלות של לפיד (באם ישנן) תחת מעטה הטיפש שלא למד מימיו. אפילו בגרות הוא לא סיים.
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

בנט: אני יצביע נגד חוק הנאשם
משה 10
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

אמיר אטינגר: התפוררות המשמעת הקואליציונית: טופורובסקי יוצא מהמליאה וצועק לרע״מ בפרסה ״אין בעיה! הכל יהיה בהדדיות, אין בעיה, תזכרו את זה״. ‏להבנתי בגלל שלא הצביעו על חוק מסויים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

תם הטקס

התרוצצויות בכנסת סביב ממשלה חלופית אחרי אישור החוק לפיזור הכנסת בטרומית. גנץ הבהיר לחרדים - עד אחרי הבחירות אין על מה לדבר
סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט: אצביע נגד חוק הנאשם

אם מיכאל ביטון גם יצביע נגד כפי שהתבטא היום נגד החוק אז יהיה 60 60 ולא יעבור.

מיכאל ביטון על חוקי הנאשם ''לא ככה מנצחים בחירות''
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

יאיר נתניהו כותב לאבא שלו אחרי ההצבעה בקריאה טרומית "לדעתי זה תרגיל"
סמל אישי של משתמש
אני פה

ח״כ גפני בכנס הורביץ לכלכלה: ״אני עובד כל הזמן למנוע בחירות גם בימים אלה. המשמעות של בחירות היא הרבה מאוד כסף, אני לא מדבר על הלשון הרע, והכי חמור שבסוף נחזור לאותו מקום שהיינו עכשיו״.
סמל אישי של משתמש
אני פה

אחרי גפני, לצמן נכנס כעת ללשכת גנץ.
82828282
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

אילה חסון: ‏שמעתי שאין כסף למורי ישראל, אבל יש כסף לממן אבטלה גלויה של 20 חברי כנסת נורווגים בארבעת החודשים הקרובים שבהם הכנסת למעשה לא תעבוד. סדרי עדיפויות. תדרשו להפסיק לאלתר את הבזבוז המיותר הזה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

איילת שקד ל-ynet ול''ידיעות אחרונות'': אסכים לשבת תחת נתניהו בממשלה חלופית - גם בכנסת הזו
דובסל
קיבל תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דובסל »

שיך כתב: 22 יוני 2022, 15:20 יאיר נתניהו כותב לאבא שלו אחרי ההצבעה בקריאה טרומית "לדעתי זה תרגיל"
לדעתי זה פייק
מהסיבה הפשוטה
לא נראה לי סביר שהוא כתוב באנשי קשר של אבא שלו כיאיר נתניהו ולא יאיר לבד
טוב ומטיב

ראש האופוזיציה הצהיר בשיחות סגורות כי הוא מוכן גם לוותר על הווטו בעניינים משפטיים: "הממשלה הנוכחית מפקירה את הנושא האיראני וזה הדבר הכי בהול לטפל בו, כל השאר יחכה רגע" • בליכוד בוחנים בחירות לראשות הממשלה בלבד
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1555 פעמים
קיבל תודה: 2438 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

דובסל כתב: 22 יוני 2022, 18:59
שיך כתב: 22 יוני 2022, 15:20 יאיר נתניהו כותב לאבא שלו אחרי ההצבעה בקריאה טרומית "לדעתי זה תרגיל"
לדעתי זה פייק
מהסיבה הפשוטה
לא נראה לי סביר שהוא כתוב באנשי קשר של אבא שלו כיאיר נתניהו ולא יאיר לבד
זה בשביל שלא יתבלבל איתי...
(או חלילה עם לפיד או יאיר גולן...)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
שלח תגובה