התפרקות הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 1028 פעמים

Re: התפרקות הממשלה

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

מה באמת עם רפורמת הטלפונים והרפורמות ברבנות?
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 1028 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

נפלאות הפוליטיקה.
יאיר לפיד, איש שמאל חלול, הופך להיות ראש ממשלה.
תגובת נתניהו: זו ערב בשורה לעם ישראל.

רק במדינה משוגעת כמו שלנו זה יכול לקרות
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
ברזל
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

אני פה כתב: 20 יוני 2022, 22:08
ברזל כתב: 20 יוני 2022, 22:06
אני פה כתב: 20 יוני 2022, 22:04 הליכוד יעלה את פיזור הכנסת ברביעי
לדעתי זה מסוכן
הם יסכמו עם המשותפת להתנגד ואז יש להם שקט חצי שנה
וימשיכו עם הממשלה רגיל
כנראה מתואם איתם, וחוץ מזה גם אם לא עובר, הצעה ממשלתית יכולה לעבור מיד ולא צריך לחכות חצי שנה.
התכוונתי שאחרי שהליכוד יעלה את החוק וזה יפול בשיתוף לפיד&טיבי , אז הממשלה תחזור בה ולא תפזר את הכנסת
והכל חלק ממהלך נוכלות אחד גדול
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2987 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

עמית סגל: על אף ההספדים, יש סיכוי לא רע שניר אורבך כן ישוריין בליכוד. נתניהו זקוק לו כדי לעכב מעט את פיזור הכנסת ולמצות את המגעים לחליפית. הוא זקוק לו לבלימת חוקי נאשם, והוא זקוק לו לקידום יוזמות כמו ביטול הכרזת שיקלי כפורש.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ברזל כתב: 20 יוני 2022, 23:20
אני פה כתב: 20 יוני 2022, 22:08
ברזל כתב: 20 יוני 2022, 22:06
אני פה כתב: 20 יוני 2022, 22:04 הליכוד יעלה את פיזור הכנסת ברביעי
לדעתי זה מסוכן
הם יסכמו עם המשותפת להתנגד ואז יש להם שקט חצי שנה
וימשיכו עם הממשלה רגיל
כנראה מתואם איתם, וחוץ מזה גם אם לא עובר, הצעה ממשלתית יכולה לעבור מיד ולא צריך לחכות חצי שנה.
התכוונתי שאחרי שהליכוד יעלה את החוק וזה יפול בשיתוף לפיד&טיבי , אז הממשלה תחזור בה ולא תפזר את הכנסת
והכל חלק ממהלך נוכלות אחד גדול
בנט נמאס לו להיות ראש ממשלה שלא מצליח להעביר שום חוק ואחרי שהבין שהפור נפל לא הסכים להמשך ההתבזות, ובצדק.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: יש במדינה הזו כוחות אדירים שלא רוצים את נתניהו, כוחות אדירים שרוצים אותו. כוחות אדירים שמזועזעים מממשלה שנשענת על עבאס וזועבי, וכוחות אדירים שמחשבה על ממשלת בן גביר אמסלם גפני עושה להם צמרמורת. הלוואי שאתבדה אבל תהיה מערכת בחירות קשוחה וקודרת
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

שאלה אולי מטופשת
יש מצב שהאופוזיציה + חכי"ם מימינה ותקווה חדשה (כמו שקד אורבך ואלקין), יתנגדו לפיזור הכנסת, ואז יקימו ממשלה חדשה בכנסת הנוכחית?
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

ליברמן כבר מעודכן? או שהוא עדיין צופה שהממשלה תשלים את ימיה?
משה בצלאל
נתן תודה: 53 פעמים
קיבל תודה: 122 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

מה הסיכוי לגוש השמאל להגדיל ולחזק יותר ממה שיש היום
האם יש מצב שהם יוצאים מהבחירות מחוזקים אם יותר מנדטים ? וחברי כנסת יותר נאמנים ?
סמל אישי של משתמש
אני פה

נשיאות הכנסת תתכנס מחר ב-11:00 כדי להביא את ההצעה לפיזור הכנסת כבר ביום רביעי הקרוב.
לפיד כנראה רוצה למנוע אפשרות להקמת ממשלה חלופית בכנסת הזו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

הולכים לבחירות! ח"כ ביטן לאדמקר וישראל כהן ב"קול ברמה": "אין סיכוי לממשלה חלופית, הציבור שלנו מצפה לעשייה ורפורמות ולא נוכל להקים ממשלה שלא נוכל לעשות בה כלום. אנחנו עדיין צריכים את אורבך, להגיד שהוא לא יקבל מאיתנו משהו - זה חסר אחראיות
סמל אישי של משתמש
אני פה

לפי הסקרים רק מפלגה של שיקלי עם דמויות חזקות בעיקר אשכנזים לא ביביסטים (אולי שקד?) יכולה להציל את גוש הימין על ידי לקיחת קולות מסער וימינה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

נחשוני ב'ידיעות': אחרי הבחירות צפוי יו"ר ש"ס אריה דרעי לחזור לכנסת, אחרי שפרש ממנה במסגרת הסדר טיעון. למרות זאת, החשש המרכזי כעת בש"ס הוא שהיועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב־מיארה, תבקש להטיל עליו קלון.
סמל אישי של משתמש
אני פה

גפני ברשת ב': אני עוסק במאמצים להרכיב ממשלה חלופית בלי בחירות. בחירות עכשיו זה לא רצון העם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב: 21 יוני 2022, 09:10 גפני ברשת ב': אני עוסק במאמצים להרכיב ממשלה חלופית בלי בחירות. בחירות עכשיו זה לא רצון העם.
קצת ענווה לא יזיק, אין לו שום סיכוי. חבל על הדיבורים, וזה כבר לא תלוי ברצונו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מנכ"לית ימינה: לא שוללים ממשלה עם נתניהו
מנכ"לית מפלגת ימינה סטלה ויינשטיין על פירוק הממשלה: "מי שהפיל אותה הם אלה שספסרו במנדט".
סמל אישי של משתמש
אני פה

אני פה כתב: 21 יוני 2022, 09:07 לפי הסקרים רק מפלגה של שיקלי עם דמויות חזקות בעיקר אשכנזים לא ביביסטים (אולי שקד?) יכולה להציל את גוש הימין על ידי לקיחת קולות מסער וימינה.
מצד שני קשה לראות את בנט הולך עם איימן עודה וטיבי לאותו ממשלה, ולכן בכל זאת הסיכויים של ביבי גדולים משל לפיד.
סמל אישי של משתמש
אני פה

בכיר בימינה לדפנה ליאל: אם בנט יפרוש שקד תיקח את המושכות. ימינה תרוץ בבחירות הקרובות במתכונתה הנוכחית.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ליברמן: כל מי שמדבר על ממשלה חלופית, אני לא מזהה את זה. צריך דבר אחד בשביל שזה יקרה - נתניהו היה צריך לקום ולהגיד שהוא לוקח פסק זמן עד תום ההליכים המשפטיים ובאותו רגע הליכוד היה מרכיב ממשלת ימין מלא מלא יציבה ולהרבה זמן
סמל אישי של משתמש
אני פה

הנאמנות החרדית עומדת למבחן? ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה הבהיר הבוקר (ג') כי במידה ובנימין נתניהו לא יצליח להביא 61 בליל הבחירות, מפלגת יהדות התורה תוכל להגיע להסכמות עם בני גנץ.

"אם נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, וגנץ כן - נוכל להגיע להסכמה עם או בלי רוטציה. מוקדם לבחון את הדבר הזה אבל לרגע אחד לא פסלנו", אמר בראיון שהעניק לגל"צ.

זו אינה הפעם הראשונה שמקלב מתבטא באופן שאינה עריבה לאוזני הליכוד. לפני כחודש הודה מקלב כי המפלגות החרדיות מפסידות בגלל ההיצמדות שלהן לבנימין נתניהו.

"שאנחנו נצדיק את הפסילה האישית נגד ביבי? אבל זה נכון שהמציאות היא שאנחנו מפסידים בגלל זה, זו המציאות ואי אפשר להתכחש אליה", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

עוד אמר מקלב: "אין אחד בקואליציה שרוצה ללכת לבחירות. הם יבואו רק אם תהיה ממשלה אחרת. הליכה לבחירות כשאתה לא בשלטון היא לא מומלצת. אם נצא לבחירות הממשלה הזו תשאר בשלטון עוד כמה חודשי
סמל אישי של משתמש
אני פה

השר זאב אלקין ממפלגת תקווה חדשה מעריך שייתכן מאוד שהקואליציה תנסה כעת להעביר את החוק האוסר על נאשם בפלילים לקבל מנדט להרכבת ממשלה.

"אנחנו תמכנו ותומכים בחוק הזה. לא בגללנו הוא לא הובא, אלא בגלל הווטו של ימינה. יכול להיות שיהיו ניסיונות לחוקק אותו עכשיו, אני לא יודע אם זה לא מאוחר", אמר אלקין בראיון לכאן ב'.

מוקדם יותר אמר יו"ר מפלגתו של אלקין, השר גדעון סער, כי הוא אינו מתכוון לשבת עם נתניהו באותה ממשלה גם בעתיד. "אני לא אחזיר את ביבי, זה לא לטובת המדינה, בדיוק להיפך. צריך לעשות את המירב כדי להימנע מבחירות וכך עשינו תקופה ארוכה. הוכחנו שאפשר לעשות שינוי ולקיים שותפות. זה החזיק יותר מכל דבר אחר שהיה פה מאז דצמבר 2018. כל המפלגות צריכות להפיק את הלקחים לכנסת הבאה, אבל זה היה ניסיון הרבה יותר טוב מאשר האלטרנטיבה".

"אסור לוותר על הגישה הממלכתית. ממשלה שביבי יכול להקים ם בן גביר תהיה מאוד קיצונית ותביא להתנגשות עם שלטון החוק, היא לא טובה לישראל", הוסיף סער.
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

אדם גולד:
המשימה הפוליטית של לפיד והשמאל בחודשים הקרובים תהיה לשכנע מספיק ישראלים-ציונים שבנימין נתניהו, בן גביר ויואב קיש בעמדות השפעה – יותר מסוכנים לחייהם מאשר פסיכופטים תומכי טרור שתומכים ברצח הילדים שלהם. עכשיו אתם מבינים כמה קיצוני האירוע? יש לכם מושג כמה שנאה וטמטום צריך בשביל זה?
סמל אישי של משתמש
אני פה

הקואליציה מבקשת להשלים כבר מחר את פיזור הכנסת.

עמית סגל
סמל אישי של משתמש
אני פה

דפנה ליאל: ‏הנשיאות אישרה - ההצעה לפיזור הכנסת תובא מחר בכפוף לאישור ועדת הכנסת. לא אושרה בקשתו של יבגני סובה להעלות יחד עם החוק לפיזור הכנסת את חוקי הנאשם לאחר שיעקב אשר התנגד בטענה שזה לא היה על סדר היום
סמל אישי של משתמש
אני פה

גורם בליכוד אומר למיכאל שמש: נתניהו רוצה כמה ימים לבדוק אפשרות לממשלה חלופית בכנסת הזאת גם אם כרגע זה פחות סביר

בליכוד התנגדו לבקשת "יש עתיד" להשלים מחר (רביעי) את פיזור הכנסת ה-24, ופועלים להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית.

בכיר בליכוד אמר לערוץ 7 כי יו"ר המפלגה בנימין נתניהו "מנצל את השעות האלו ממש" כדי לבחון האם קיים תרחיש שבו תוקם קואליציה לאומית בכנסת הזו, כאשר המטרה היא להביא את בני גנץ לממשלה כזו.

לפי הבכיר, בתוך ימים ספורים יתבהר האם יש סיכוי לממשלה חדשה בכנסת, ואם יתברר שלא - הליכוד ידחוף בכל הכוח את החקיקה לפיזור הכנסת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

במפלגתו של גנץ, כחול לבן, הבהירו בתגובה לדיווחים: "אין מגעים, אין דיבורים, וגם אין על מה לדבר".
סמל אישי של משתמש
אני פה

בשיחות שקיים לאחרונה עם מקורביו, אמר ראש האופוזיציה בנימין נתניהו כי בכוונתו לרוץ בבחירות הללו תוך הבטחה שזו תהיה הקדנציה האחרונה שלו בראשות הממשלה. כך לפי הדיווח של טל שלו ב'וואלה'.

"באוקטובר הקרוב אהיה בן 73 וזו תהיה הקדנציה האחרונה", צוטט נתניהו ב'וואלה'. עוד לדברי נתניהו: "אני רוצה להעביר את המדינה לבא אחריי במצב איתן ביטחונית, כלכלית וחברתית".

כבר בעבר שקל נתניהו להתחייב התחייבות דומה, שזו תהיה התמודדותו האחרונה, אולם בפועל עדיין לא הצהיר על כך בפומבי אף פעם. כעת, לדברי מקורביו כאמור, הוא שוקל ברצינות להכריז זאת ובמקביל לנהל קמפיין בחירות בשתי חזיתות. אחת - בפנייה לקהל במרכז בו הוא ינסה להוביל קו מפויס יותר, ושני - אל הקהל בבייס הימני באמצעות חברי הכנסת אמסלם, רגב ועוד.

במפלגת הליכוד הכחישו את הדברים, ואמרו כי הידיעה ב'וואלה' הינה שקרית.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יהודה שלזינגר חושף: אתמול בצהריים כבר נסגרו הפרטים עם פורשת נוספת. נתניהו כבר אישר את הפרטים. המידע הגיע ללשכת בנט ואז הגיע הבום.
טוב ומטיב
נתן תודה: 799 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

אני פה כתב: 21 יוני 2022, 15:28 יהודה שלזינגר חושף: אתמול בצהריים כבר נסגרו הפרטים עם פורשת נוספת. נתניהו כבר אישר את הפרטים. המידע הגיע ללשכת בנט ואז הגיע הבום.
העיתונאים והפוליטיקאים שוברים את ראשם מאז אמש (שני) כדי לנסות להבין מה התרחש משעת הצהריים, אז ערך ראש הממשלה בנט תדרוך לעיתונאים ונתן להם את התחושה כי הממשלה ממשיכה במלאכתה, ועד שעות הערב אז הודיעו ראשי הקואליציה בדרמטיות על הליכה לבחירות.

הפרשן הפוליטי של "ישראל היום" יהודה שלזינגר מפרסם לפי בכיר באופוזיציה, כי אתמול בשעת הצהריים נסגרו פרטים אחרונים מול פורשת נוספת מהקואליציה.

הפורשת, כך לטענת הבכיר, הייתה במגעים עם בכירי הליכוד ואתמול נסגרו קצוות אחרונים מול ראש האופוזיציה נתניהו. זהותה של הפורשת או מפלגתה נשמרים עדיין בחשאיות. הדבר נודע לנפתלי בנט שהעדיף להודיע על פירוק הממשלה לפני התפוצצות האירוע.

באופן מפתיע הודיעו אמש ראשי הקואליציה כי החליטו על פיזור הכנסת והליכה לבחירות מוקדמות. לפי התוכנית כבר בשבוע הבא תפוזר הכנסת, וישראל תצעד לבחירות מוקדמות עוד קודם חגי תשרי.

בשעות הערב של אתמול נועדו ראשי הקואליציה לישיבה מפתיעה, בסיומה הוחלט על פיזור הכנסת. "לאחר שמוצו הניסיונות לייצב את הקואליציה - ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד סיכמו על פיזור הכנסת", נמסר.

לפי הסיכום, הצעת חוק לפיזור הכנסת תובא בשבוע הבא לאישור המליאה. לאחר אישורה תתבצע הרוטציה באופן מסודר כך שיאיר לפיד יכנס לתפקיד ראש ממשלת המעבר.
משה 10
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

נחשף: הסיבה שבנט החליט לפזר את הכנסת
לפי בכיר באופוזיציה, אתמול בשעת הצהריים נסגרו פרטים אחרונים מול פורשת נוספת מהקואליציה. כשלבנט נודע הדבר הוא החליט לפזר את הכנסת
מאיר גלבוע | פוליטי21.6.2022 | 15:25
בנט במליאה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90
העיתונאים והפוליטיקאים שובר את ראשם מאז אמש (שני) כדי לנסות להבין מה התרחש משעת הצהריים, אז ערך ראש הממשלה בנט תדרוך לעיתונאים ונתן להם את התחושה כי הממשלה ממשיכה במלאכתה, ועד שעות הערב אז הודיעו ראשי הקואליציה בדרמטיות על הליכה לבחירות.

הפרשן הפוליטי של "ישראל היום" יהודה שלזינגר מפרסם לפי בכיר באופוזיציה, כי אתמול בשעת הצהריים נסגרו פרטים אחרונים מול פורשת נוספת מהקואליציה.

הפורשת, כך לטענת הבכיר, הייתה במגעים עם בכירי הליכוד ואתמול נסגרו קצוות אחרונים מול ראש האופוזיציה נתניהו. זהותה של הפורשת או מפלגתה נשמרים עדיין בחשאיות. הדבר נודע לנפתלי בנט שהעדיף להודיע על פירוק הממשלה לפני התפוצצות האירוע.

באופן מפתיע הודיעו אמש ראשי הקואליציה כי החליטו על פיזור הכנסת והליכה לבחירות מוקדמות. לפי התוכנית כבר בשבוע הבא תפוזר הכנסת, וישראל תצעד לבחירות מוקדמות עוד קודם חגי תשרי.

בשעות הערב של אתמול נועדו ראשי הקואליציה לישיבה מפתיעה, בסיומה הוחלט על פיזור הכנסת. "לאחר שמוצו הניסיונות לייצב את הקואליציה - ראש הממשלה נפתלי בנט וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד סיכמו על פיזור הכנסת", נמסר.

לפי הסיכום, הצעת חוק לפיזור הכנסת תובא בשבוע הבא לאישור המליאה. לאחר אישורה תתבצע הרוטציה באופן מסודר כך שיאיר לפיד יכנס לתפקיד ראש ממשלת המעבר.
שלח תגובה