התפרקות הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 522 פעמים
קיבל תודה: 2992 פעמים

התפרקות הממשלה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בחילות 2022

למי יש כח לכל הבלאגן הזה?

שיתכבדו הימניים בכנסת הזו וישבו ביחד.
סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: בחירות 2022

אם הולכים לבחירות לפיד ראש ממשלה לפחות חצי שנה ויכול לחתום על הסכם שלום עם הערבים, וליברמן יכול לעשות צרות צרורות לחרדים.

ויש סיכון גבוה שלביבי שוב לא יהיו 61 אז בשביל מה בחירות. לפי המשפט מצבו של ביבי מילא לא הכי טוב ויפרוש עוד שנה שנתיים אז בשביל זה לשגע שוב את כל המדינה?
zeevi
נתן תודה: 1257 פעמים
קיבל תודה: 781 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

כדי שאריה דרעי יוכל לחזור.
לא סיבה מספיק טובה כדי לטרלל את כל המדינה?
סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: Re: בחירות תשפ"ב

דרעי יכול לחזור גם בממשלה נוכחית, יכולים להגיע להסכם סער ונתניהו שזה הקדנציה האחרונה של ביבי וכו'.
שבחו אהובים
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבחו אהובים »

הוא לא יכול להיכנס לכנסת עד סיום הקדנציה, אבל האם חלק מהסכם הטיעון היה שהוא לא יוכל להיות שר?
סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1989 פעמים
קיבל תודה: 569 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

zeevi כתב: 07 אפריל 2022, 01:48 כדי שאריה דרעי יוכל לחזור.
סליחה אבל לא!!!

בשביל טובה אישית של דרעי לקחת כל הידות החרדים כולה להרפתקאה שהסכוי להצליח שואף לאפס???!!!
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 1029 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

לא ברור שיש בחירות באופק, המשותפת מתעבת את נתניהו יותר מאשר את הממשלה הנוכחית
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
סמל אישי של משתמש
אני פה

סילמן חלשולשה, יש עוד סיכוי לא רע שתתחרט...
zeevi

4000 כתב: 07 אפריל 2022, 16:15
סליחה אבל לא!!!

בשביל טובה אישית של דרעי לקחת כל הידות החרדים כולה להרפתקאה שהסכוי להצליח שואף לאפס???!!!
חחח
לא התכוונתי ברצינות
zeevi

Re: בחירות תשפ"ב

76d3e459-166f-4a64-90ea-587fd4de5b90.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
טייטל
נתן תודה: 171 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

ביבי צריך אריה חזק או אריה צריך ביבי חזק או ביבי אריה צריכים כסא חזק...
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מנדטים חדש של ׳מאגר מוחות׳ ב׳ישראל היום׳: ׳הליכוד׳ 35. ׳יש עתיד׳ 19. ש״ס 9. ׳העבודה׳ 8. ׳כחול לבן׳ 8. יהדוה״ת 8. ׳הציונות הדתית׳ 8. ערבים 6. ׳ישראל ביתנו׳ 6. ׳ימינה׳ 5. ׳מרצ׳ 4 ורע״מ 4. מפלגתו של גדעון סער לא עוברת את אחוז החסימה. לפי הסקר - גוש הימין מגיע ל-60 מנדטים. בתוצאות הסקר, רק כרבע ממצביעי ׳ימינה׳ יצביעו לה פעם נוספת. 41% אמרו כי הם מעדיפים ממשלה בראשות נתניהו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

העתונאי והפרשן מנחם גשייד חושף בטורו בעיתון “המודיע” כי נכון ליום חמישי בשעות הצהריים קיים מתווה להקמת ממשלה בכנסת הנוכחית בראשות בני גנץ בשותפות הליכוד והמפלגות החרדיות כאשר לאחר שנה וחצי יכהן בראשות הממשלה נציג הליכוד.

הסיבה שהמתווה עדיין לא יצא לפועל היא התנגדות בקרב משפחת נתניהו לניסוח הסעיף המעביר את ראשות הממשלה כעבור שנה וחצי לנציג הליכוד, כאשר הם דורשים כי יוגדר בפירוש שראש הממשלה יהיה בנימין נתניהו ולא כל נציג מטעם הליכוד. נתניהו עצמו מוכן לחתום על ההסכם גם במתווה הקיים.

הסיבה להתעקשות גנץ היא התנגדות חבריו למפלגה וחוסר היכולת לאפשר לעצמו להיות חתומים על המלכתו מחדש של נתניהו כראש ממשלה. ניסוח אנמי של נציג הליכוד עוד יעבור איכשהו בגרון.

עוד מציין גשייד כי גנץ עצמו אינו מתקשר עם נתניהו או מי מאנשיו כדי לא להישרף פוליטית במידה והמגעים לא יבשילו. מי שמנהלים את המו”מ הם כמה דמויות שאינן חלק מהזירה הפוליטית כיום, הבכיר שבהן הוא אישיות חרדית שאינה ח”כ או יו”ר מפלגה ורשמית אינה מעורבת בפוליטיקה.

על פי הפרסום של גשייד, גנץ אף ידע מראש על כוונתה של סילמן לערוק. הוא היה סקפטי לאורך כל הדרך אך עודכן על מלא בכל שלב.

חדשות חמותכתבה ראשיתפוליטי
סמל אישי של משתמש
אני פה

פעילי תנועת “פתאום קם העם – להפלת הממשלה” יחד עם מחאת הקו האדום יעשו את השבת הקרובה, שבת הגדול, במאהל המחאה שהוקם מול ביתו של ח”כ ניר אורבך השבוע.

מעל 100 צעירים מתוכננים להגיע לשם, יחד עם משפחות נוספות, כשהם קוראים לתושבי האזור להגיע גם הם במטרה לחזק אותם ולקרוא יחד לח”כ אורבך: “חזור הביתה – הימין מחכה לך”. במהלך השבת הם יקיימו במקום תפילות וסעודות, וכן שיעורי תורה אותם יעבירו הרב אסף נאומבורג והרב יוני לביא, שיצטרפו לצעירים במהלך השבת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יוסי ורטר: נתניהו צדק בכך שימי הממשלה ספורים. ועדיין, באף סקר אין לו ממשלה. הוא עשוי לגרום לתסריט שבו לפיד הופך לא לראש ממשלת מעבר אחת, אלא עוד אחת ועוד אחת, אם נשוב לסבבי בחירות מתישים שבסיומם מבוי קואליציוני. זה לא באמת משנה לו: הכאוס הוא משרתו הנאמן ביותר
סמל אישי של משתמש
אני פה

הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, מתייחס הבוקר (שישי) לפרישת עידית סילמן שטלטלה את הקואליציה וקירבה אל קיצה את ממשלתו של נפתל בנט.

בטורו בעיתון ידיעות אחרונות כתב סגל כי סילמן "קרסה תחת הלחץ ברחובות, בבית הכנסת, בסופרמרקט, בטוויטר... לאורך זמן אי אפשר לנצח את הבית".

לדברי סגל, "בצלאל סמוטריץ', סופר הצללים של מכתב ההתפטרות של סילמן, הבין שהפגרה איננה משבר אלא הזדמנות: סילמן ואורבך חזרו מהעבודה הביתה, אל סביבתם הטבעית שמתעבת את הממשלה ורוצה בנפילתה. במקום הכנסת, בית הכנסת. רב הקהילה של אורבך בכפר גנים עקץ אותו בדרשות השבת קבל קהל ומתפללים. מי שלא חווה זאת בישיבה התיכונית, לא יבין את ההשפלה.

"לבנט קרה מה שקרה לרבים מקודמיו: ראשם שבעננים שכח שרגליהם עדיין מבוססות בביצה המקומית. כדרכם של ראשי ממשלה בפגרה, שכח שיש פוליטיקה. לקראת תחילתה הוא המריא לתווך באוקראינה טס לשארם, שוחח עם ביידן ונרדם בשמירה. הוא זלזל בסילמן, אחר כך השפיל אותה. שיחת הטלפון שלו איתה, אחרי האולטימטום ביום ראשון, נשמעה כמו מפקד ופקודה, לא של ראש ממשלה עם בעלת האצבע שבזכותה הוא מכהן. כשדחתה את הפגישה, היה צריך להבין שמשהו קורה. אבל הוא לא נרמז".

עמית סגל מציין כי הקש ששבר את קו הגמל לא היה בהכרח גזירת החמץ של הורוביץ, אלא גל הטרור בערי ישראל. "שתיקתו של בנט מול מזכיר המדינה בלינקן והחלטתו המודעת לומר 'הגדה המערבית' אותתו לחברי ימינה שראש הממשלה שלהם פונה שמאלה. אחד מחברי הסיעה נשאל בשבוע שעבר אם יש תרחיש כלשהו שבו הוא ובנט יתמודדו יחד בבחירות הקרובות. הוא חשב וחשב, ולא הצליח למצוא תסריט כזה. אין פלא שבסוף נמצא מי שהיכה בפטיש החירום על הזגוגיות, וקפץ מהרכב לצד הדרך.

''היה משהו סמלי בעובדה שחלק נכבד מהמשא ומתן לפירוק ימינה התנהל ביישוב עפרה בבנימין, שם תפסה סילמן מחסה מהפפראצי אצל חברה טובה: בנט נמנע מביקור בהתנחלויות, אז ההתנחלויות באו להקיש אצלו בדלת'', כך סגל.
סמל אישי של משתמש
אני פה

טיקוצ'ינסקי ביתד: נתניהו חותר לבחירות אך אם גם הן יסתיימו בתיקו, הוא יצטרך למצוא פתרון יצירתי אחר כמו רוטציה עם גנץ. אבל את זה הוא יכול לעשות כבר היום בכנסת הנוכחית, אז לא חבל על מערכת בחירות יקרה ומיותרת?

עוד מטיקוצ'ינסקי ביתד: בימים דרמטיים כאלה חשוב להפנות מבט קל גם הצידה לכיוונו של אלקין, השקט שלו מסקרן ויתכן בהחלט שהפעולות שלו משפיעות באופן כלשהו על מה שיקרה בהמשך, לכאן או לכאן.
סמל אישי של משתמש
אני פה

58 אחוז לא רוצים עוד בחירות.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

זלנסקי הציע עצמו לתווך בין סילמן לבנט.

המסוק ינחת בשבת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

הפרשן עמית סגל מנתח בטורו בידיעות את הדרמה הפוליטית וכותב כי איילת שקד נתקפה בהלם מוחלט מפרישת סילמן, היות והיא הייתה אחראית על תיק סילמן. “היה לה מודיעין מדוייק על המתרחש עם סילמן והייתה משוחחת ממושכות עם הבעל שמוליק. התוכנית הסודית של איילת שקד הייתה: פירוק הקואליציה לקראת הרוטציה. כך היא הייתה דופקת את לפיד ולא את בנט. הרושם שנוצר בקרב חברי ׳ימינה׳ שהיא מנסה לבלום את פירוק הקואליציה רק כדי לבצע אותו בעצמה, בעיתוי שנוח ומסתדר לה.”

סגל כותב עוד כי האירוע סביב בנט אינו רק אירוע פוליטי, אלא גם אידיאולוגי. מי שהיה פעם מנכ״ל מועצת יש״ע לא מצליח להבין שיש מושג כזה קו אדום. הוא פשוט לא העלה על דעתו שלעידית סילמן, הדתייה הלייטית מרחובות, יפריע הפעילות של ניצן הורוביץ למען החמץ בפסח. את בנט זה לא מעניין החמץ בפסח.

סימה קדמון כותבת ב’ידיעות’: “גורמים בקואליציה מספרים ששקד דיברה עם סילמן ערב לפני הפרישה. היא הרגישה משהו מוזר בקולה, התקשרה לבנט ואמרה לו שיכול להיות שיש בעיה. אבל בנט המשיך כחללית המנותקת מבסיס האם.”
סמל אישי של משתמש
אני פה

שבוע טוב

שרה שקד שוחחה עם סילמן, אך לא ניסתה לשכנע אותה לחזור לימינה | שקד מסרבת להתחייב לבנט

בנט שוחח עם גנץ על הדרישות של אורבך. שר הביטחון הביע נכונות לקדם אותן, אך הביע חשש שאין אפשרות לעשות זאת באופן מיידי.
סמל אישי של משתמש
אני פה

רת הפנים איילת שקד ניהלה מגעים עם הליכוד על שריון במפלגה, מיד לאחר פרישתה של חברת הכנסת סילמן מהקואליציה, כך דווח בסוף השבוע ב'חדשות 12'.

לפי הפרסום של הכתבת דפנה ליאל, אנשי נתניהו פנו לשקד והבהירו לה שיש לה שעתיים להצטרף לליכוד תמורת כל תפקיד שתרצה, אחרת הם מתכוונים לסגור עם חבר כנסת אחר.

שקד, מצידה, סירבה לאולטימטום ובמקביל פעלה ליצור חזית אחידה עם חה"כ אורבך ובהמשך גם עם חבר הכנסת אביר קארה. בשעות הערב שקד חזרה ועדכנה את הליכוד במהלך שיזמה.

בליכוד סירבו תחילה לשריון כל הארבעה וניסו לשכנע את שקד להצטרף ללא שריון, בטענה שהיא יכולה להצליח בכוחות עצמה. לפי הדיווח כמה שעות מאוחר יותר הסכימו בליכוד לשריין את כל הארבעה (כולל סילמן), אך כשהחליטו על כך זה כבר היה מאוחר, שכן שקד וחבריה החליטו לתת סיכוי לייצוב הממשלה הקיימת.

ליאל מסבירה כי הסיבה להתמהמהות בליכוד, הוא החשש של בכיריה שמתכננים לרשת את נתניהו ביום שאחרי, מאיום בדמותה של שקד שזוכה לפופולריות ועלולה לאיים עליהם במרוץ לפסגה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מתן כהנא: עידית סילמן סיפרה לנו איך נתניהו וסמוטריץ' שלחו אנשים להתעמר בה ובילדיה. סילמן יכולה לחזור

השר כהנא: סילמן עוד יכולה לחזור, הדלת פתוחה
השר מתן כהנא התייחס לפרישתה של סלימן: "בעזרת השם עידית עוד יכולה לחזור, הפוליטיקה זה עולם משוגע. לא קרה שום דבר שמצדיק באופן מהותי את העזיבה שלה"
סמל אישי של משתמש
אני פה

קארה: אעשה הכל ששיקלי לא יוכרז פורש
גם אמר:
ממשלה זו לא חתונה , זהות ראש הממשלה לא חשובה
סמל אישי של משתמש
אני פה

בליכוד מעריכים: פחת הסיכוי להשיג עריק נוסף לפני תחילת מושב הכנסת
סמל אישי של משתמש
אני פה

פעילי תנועת "פתאום קם העם - להפלת הממשלה" יחד עם מחאת הקו האדום ציינו את צאת השבת מול ביתו של ח"כ ניר אורבך במעגל שירה ענק בו הם שרו שירי קודש.

מאות הגיעו ביום שישי לפני כניסת השבת יחד עם משפחות ותושבים מהאזור למאהל המחאה ממול ביתו של ח"כ אורבך במטרה לחזק ולקרוא לו "למצוא את הכוחות ולחזור הביתה לשורות הימין שמחכה לו".

במהלך השבת הם קיימו תפילות וסעודות, וכן שמעו שיעורי תורה של הרב אסף נאומבורג והרב יוני לביא.

אלרואי אריה, "פתאום קם העם" מסר "ניר, הגיע הזמן להתעורר, הימין מחכה לך בבית. עידית עשתה את המעשה הנכון, כעת אנחנו מחכים שגם אתה תקבל את ההחלטה הנכונה ותעזוב את הקואליציה הרעה הזו".
סמל אישי של משתמש
אני פה

*ח״כ עמיחי שיקלי מגיב לראשונה על ההכרזה עליו כפורש:*
עם נחיתתי במולדובה במסגרת שליחות של ״איחוד הצלה״ נודע לי על הכוונה להכריז עלי כפורש.
ומי המכריז?
מי שהפר אחת לאחת את כל התחייבויותיו האידיאולוגיות לבוחר. מי שתאוות שררה הובילה אותו למעילה חסרת תקדים באמון הבוחר.
זוהי זכות וחובה להיות נאמן לדרך בה נשבענו לציבור ובה אוסיף ללכת בכל מחיר - ״מהטעם הפשוט, שאני איש ימין ואני לא פועל נגד הערכים שלי״.

אני סומך עליכם, עם ישראל, שתדעו היטב לשפוט מי כאן הפורש האמיתי.
סמל אישי של משתמש
אני פה

בקואליציה מחפשים פתרונות כיצד לשרוד אחרי פרישתה של ח"כ עידית סילמן, ומפעילים לחץ כבד בימים האחרונים על הרשימה המשותפת, בתקווה שלא תצביע בעד פיזור הכנסת. כך מדווח העיתון "ישראל היום".

לפי הדיווח, בימים האחרונים גורמים פוליטיים בקואליציה פנו לבכירי הרשימה המשותפת והציעו הצעות אותן מגדירים בקואליציה מרחיקות לכת. ההצעות שקיבלו אנשי הרשימה המשותפת נוגעות בתקציבים למגזר הערבי, תמיכה בחוקים "אזרחיים" של חברי הרשימה המשותפת שייטיבו עם הציבור הערבי ועוד.

נ.ב ישפכו על הערבים מליארדים, והחרדים ישארו תקועים עם ביבי..
סמל אישי של משתמש
אני פה

‏במרצ עושים מאמצים גדולים לפייס את המפלגות הימניות בקואליציה. שר הבריאות ניצן הורוביץ העביר מסר לח”כ עידית סילמן שכזכור פרשה מהקואליציה בגלל מכתבו לבתי החולים, וביקש להיפגש כדי להגיע לפשרה בעניין החמץ בבתי החולים, והבהיר שיהיה מוכן ללכת רחוק. הוא גם שוחח עם כל ראשי המפלגות והבהיר שמרצ תגלה גמישות מירבית כדי לשמר את הקואליציה.

כזכור כמה ימים לפני שפרשה אמרה עידית סילמן כי “שר הבריאות מוצא לנכון להוציא הודעה בנוגע לבתי החולים במדינת ישראל”, את הדברים אמרה בוועדת הבריאות שהיא עומדת בראשה. “מעבר לכך שזו פגיעה אישית וזלזול בחברים לקואליציה, זה זלזול באחוזים רבים, כמעט 70 אחוז מהציבור בישראל. בזכות אותה ממשלת אחדות”.
סמל אישי של משתמש
אני פה

חבר הכנסת אלי אבידר בגל”צ: אין לי מילה רעה לומר על עידית סילמן, כי ראש המפלגה שלה הוא הבעיה, במקום לטפל במפלגה שלו הוא מתקשר לרוסיה ואוקראינה ומנסה לערבב שם, הוא לא נותן מענה לחכי”ם שלו שלא יכולים לצאת לבית כנסת
שלח תגובה