יהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

Re: יהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מחלוקת על מי מספר 1 זה מטומטם, וכן חלוקת תפקידים אפשר לשמור על חצי חצי, על המנדט השביעי צריכים לתת למי שמביא יותר מצביעים לקלפי חד וחלק, וכמו שאני לא רוצה שמישהו ישב על הכיסא שלי, כך אני לא רוצה לשבת על כסא של מישהו אחר. ולבסוף הגיע הזמן שיריבו מי שיביא יותר הישיגים לציבור מנדט לפה ולשם זה סתם כבוד וגאווה...
א יודעלע
נתן תודה: 417 פעמים
קיבל תודה: 421 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עקיב'לה כתב: 21 יולי 2022, 00:29 המחלוקת זה דבר מיותר
אמר לי יהודי שיודע היסטוריה שעד הבחירות של תשמ"ט היו הליטאים גודלים משנה לשנה כי החסידים לא הצליחו להשתקם מהשואה שפגעה בעיקר בהם, והליטאים הקימו ישיבות חזקות, מודרניות, נאורות,ישראליות, שסחפו את הקהל, ולא חניוקישע ישיבות מטומטמות חסידיות, חסידות זה פארחנוקט, חונק, יאחנע, שמור ומצומצם...
ואלפי חסידים מהבית נהיו ליטאים או יותר נכון, - לא חסידים. הם לא נהיו מתנגדים אידיאולוגיים אבל לא הלכו בדרך אבותיהם החסידים כי בינינו, כאן בישראל הרבה יותר קל ונגיש להיות בלתי חסיד. השפה, המנטליות, האקשן, הכיף. הכל. בבארא פארק ומאנסי יותר כיף להיות חסידים אבל כאן... ולכן הליטאים פוליטית הלכו וגדלו, אבל משנת תשמ"ט, כיוון שהליטאים הרגישו שהם חייבים עצמאות פוליטית והרימו את אם כל המחלוקות, אז נהיה הבירור הגדול, והתחיל תהליך של שימור הקיים. כלומר, הליטאים יכולים היו להמשיך לגדול הרבה יותר אם לא המחלוקת שעדיין לא ברור מה הם הרוויחו ממנה.
החסידים היו ממשיכים לנהור לפוניבז וחברון וקול תורה וכו' והבנות היו הולכות הלאה לוולף, והתהליך היה ממשיך.
אז ככה, אני בתשמ"ט הייתי עוד לפני הבר מצווה שלי, אבל התיאוריה הזו נראית די נכונה.
מה דעתכם?
השינוי הזה בוודאי התחולל
היום מספר הבחורים החסידים בישיבות הליטאיות אפסי (מלבד מיר שם יש קבוצה חסידית)

כנראה שהמחלוקת ההיא היתה אחד הגורמים
א יודעלע

אני פה כתב: 21 יולי 2022, 00:35 מחלוקת על מי מספר 1 זה מטומטם, וכן חלוקת תפקידים אפשר לשמור על חצי חצי, על המנדט השביעי צריכים לתת למי שמביא יותר מצביעים לקלפי חד וחלק, וכמו שאני לא רוצה שמישהו ישב על הכיסא שלי, כך אני לא רוצה לשבת על כסא של מישהו אחר. ולבסוף הגיע הזמן שיריבו מי שיביא יותר הישיגים לציבור מנדט לפה ולשם זה סתם כבוד וגאווה...
וכל זאת למה?
אם נניח צד אחד מביא 20 אלף קול יותר, מגיע לו מנדט אחד שלם יותר?!

הפטרונות הזו מטורפת

ע"ע החינוך העצמאי

זה שהשליטה על החינוך העצמאי בידיהם אומר שזכותם להחליט על כל שאר עמך בית ישראל?!

זה שהם מהווים 55%, או אפילו 60% אומר שזכותם להחליט על ה40 % האחרים?

יש כאן דמוקרטיה.

הכי טוב שהיו מורידים את אחוז החסימה

(אבל גפני ביקש מאייכלר שיוריד את זה מהשולחן, מישהו יודע למה?!)
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

א יודעלע כתב: 21 יולי 2022, 00:39
אני פה כתב: 21 יולי 2022, 00:35 מחלוקת על מי מספר 1 זה מטומטם, וכן חלוקת תפקידים אפשר לשמור על חצי חצי, על המנדט השביעי צריכים לתת למי שמביא יותר מצביעים לקלפי חד וחלק, וכמו שאני לא רוצה שמישהו ישב על הכיסא שלי, כך אני לא רוצה לשבת על כסא של מישהו אחר. ולבסוף הגיע הזמן שיריבו מי שיביא יותר הישיגים לציבור מנדט לפה ולשם זה סתם כבוד וגאווה...
וכל זאת למה?

הפטרונות הזו מטורפת

ע"ע החינוך העצמאי

יש כאן דמוקרטיה.

השאלה צריכה להיות למה אייכלר הסכים?
א יודעלע

zeevi כתב: 21 יולי 2022, 00:42
א יודעלע כתב: 21 יולי 2022, 00:39
וכל זאת למה?

הפטרונות הזו מטורפת

ע"ע החינוך העצמאי

יש כאן דמוקרטיה.

השאלה צריכה להיות למה אייכלר הסכים?
זה לא היה באמת בידי אייכלר
הוא בורג קטן מדי במערכת
א יודעלע

א. לגבי הפטרונות
אנסה להסביר
נניח שלדגל יש 55% או אפילו 60 %, זה מתיר להם לתת שטחי ציבור רק לדגל?! כנ"ל בכל תחום! (גם בתחום החינוך!)

ב. לגבי עצם המחלוקת על המקום השביעי
במידה ודגל מוכיחים שהם אכן שווים 57%, המקום מגיע להם ביושר, והם צריכים להיות הראשונים בריצרץ
אבל הבעיה דגל לא הוכיחו את זה, ולא באמת רוצים לפתוח את זה.

אם רוצים להוכיח את זה יש 2 אפשרויות:
1. הורדת אחוז החסימה
2. ריצה נפרדת במונציפאלי בכל הערים בארץ

ברגע שדגל לא רוצים להוריד את אחוז החסימה אבל כן דוחקים לרוץ בנפרד, זה אומר שהם רוצים לרכב על זה שציבורית ותקשורתית זה נראה שהם יעברו ואגודה לא,
א איד
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א איד »

בטוחני שרצונו הק' של מרן ראש הישיבה שליט"א הוא באחדות מוחלטת ביהדות החרדית. די אם ניזכר ברצונו במערכת הבחירות המונציפאליות (תמיכה בישראל פרוש, רצון לאחדות בירושלים וכו'). יען כי נגמרו הימים בהם אחרים קבעו סדר יום מוחלט, וד"ל. ובעז"ה בקרוב ממש נשמע בקולו של מרן רה"י את רצונו הברור באחדות המוחלטת.
אני מתפלל ומקווה שכך המצב ולא חלילה אחרת.
ויעזור השי"ת למציאתו של אברהם משה בן גיטל שי' בריא ושלם בגוף ובנפש. ולגאולת עולמים במהרה ממש
סמל אישי של משתמש
אני פה

איך שאני מבין בין השורות ראשי דגל הרוחניים לא כועסים על שבעלזא עברה למחוז החרדי אלא על הפתח שזה יוצר לכלל המוסדות, נקווה שיצליחו לסדר את הכל בשקט. המצב בין בדגל ובין באגודה לא מרנין ואם יוציאו אנרגיות על מריבות פנימיות הם יגמרו עם 6 מנדטים.
סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 97 פעמים
קיבל תודה: 507 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

בכל מחלוקת צריך את הנקודה של ה"לשם שמים" ולכן חשוב להם להחזיק בענין של החינוך, שזה בוער כעת במיוחד לגפני וחבריו,
כמו ההוא ששכינו הוציא לו מרפסת מול הפרצוף, לא עברו כמה ימים וגער בו בביהמ"ד על ששח באמצע התפילה.
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.
לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 131 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

נו אני יחזור ויאמר את מה שאני אומר לכל מי ששומע אותי מדבר כשאני מדבר בדברים האלה שהמשחקים האלה של הכבוד רק גורמים לי לפזול למפלגות אחרות!! כי אין לי שום ספק שאם האדמורים מגור ובעלזא וויזניץ היו יושבים באותו חדר עם הרב אדלשטיין בלי שום התערבות של גבאים ונערים ומסיתים ומדיחים לא היה לאף אחד מהם בעיה עם זה שיכנס לכנסת פלוני או אלמוני!! מה זה משנה לגמרא שהם לומדים?? מה זה באמת משנה לדברים האמיתיים של זה לטובת כלל ישראל ולטובת החרדים??? שטויות!! רק שהנערים באים ומסיתים את המוח לגדולי ישראל שצריכים דוקא את פלוני כי אלמוני הוא כך וכך וככה הלאה עם כל השטויות האלה וזה לא קשור לכלום!! מישהו כאן יכול לספור את הפעמים המשמעותיות שהיו חברי כנסת של דגל ואגודה שפעלו בכנסת נגד הדעה של חלק אחר של גדולי ישראל בדברים משמעותיים??? חושב כמעט לא קרה!! אז אם לא קרה אז מה באמת משנה מי יושב שם??? על זה רבים???
לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 131 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

רק מה מתברר שהחכים האלה בכלל לא עובדים אצל גדולי ישראל! הם עובדים אצל עצמם ובשיתוף פעולה של כל מיני נערים ומשמשים וגבאים! אז אם הם עובדים לעצמם למה שאני אצביע להם?? אני אצביע למי שאני חושב שיהיה יותר יעיל לחרדים ונאמן לתורה ולרבנים!! אולי דרעי? אולי סמוטריץ?? אולי בן גביר?? אולי?? ואולי לא! אז אולי אצביע יהדות התורה אבל זה התלבטות כי האחריות שלי לגדולי ישראל קצת נחלשת כשאני רואה שלגדולי ישראל עצמם אין באמת מפלגה!!
יוסף בן יוסף
נתן תודה: 494 פעמים
קיבל תודה: 68 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

עקיב'לה כתב: 20 יולי 2022, 21:50 הנתונים המעוותים של מועצת הקהילות אינם משקפים כלל את המציאות ויש לי המון הוכחות לכך. השיטה הנכונה היא לספור ישיבות, מוסדות, בתי כנסת, שטיבלאך. יש חסידות אחת ולא משנה עכשיו מי, שבמסגרת עבודתי באיזה אירוע שהם עשו לפני שלוש שנים, שאני הייתי מעורב בדיוור ושיווק העניין הזה, הופתעתי שיש לחסידות הזו באלפון הפנימי המצומצם מעל שש מאות משפחות. ואכן באירוע הנ"ל נכחו מעל חמש מאות וחמישים אברכים, כלומר, יש להם מעל אלף מאתיים קולות בלי ספק, וזה בלי הבחורים ובחורות, ובמועצת הקהילות הבטתי וראיתי שמוקצב להם הרבה הרבה פחות. מה הסיבה? כי חלק גדול מהם לא מצביעים, רובם מחמת אדישות.
כן, אבל הרבה חסידויות קטנות יש שנמנים על יותר מקהילה אחת, למשל אלו שמתחתנים עם בני קהילה אחרת רשומים בשני המקומות וכו'.
חיים בוימל
נתן תודה: 157 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

יש כאן טעות גמורה לרוב הכותבים ועמכם הסליחה. הקולות על ריצה נפרדת, לא מגיעים מהחכי"ם אלא מהרב אדלשטיין והרב לנדאו. סיבותיהם רבות, ביניהם סיפורו של אייכלר, כאשר אייכלר בכוחו כחבר כנסת פעל נגד החלטות כלל גדולי ישראל משני המועצות. מה תאמרו שהוא שומע בקול רבו. אמת. אבל כסאו מורכב מקולות של דגל, לבעלזא לבד יש רק כעשרת אלפים קול. כך ש25 אלף קול נוספים אינם של בעלזא. לא נכנס כעת מיהם קולות אלו, אם אגודה או דגל, הנושא הוא אחד, יושבים על קולות שלנו אבל מבצעים בהם פעולות נגדנו.
אגב טיעון זה חוזר על עצמו עשרות שנים. וכאן המקום למחות באחד הכותבים שכתב שתשמט היא תולדה של הרגשה וכדומה, ממש לא נכון. לא מדובר בפוחזים וריקים, אלא על גדולי תורה שכל ימיהם בלימוד התורה והרבצתה. אלא שהם ראו שחכים שיושבים על קולות שלהם, משתמשמים בהם היפך התורה, והיפך דעתם. אם תשימו לב, לרוב הליטאים לא מחפשים נציגים ולא חכים וכדומה, הם מעדיפים להיות לומדי תורה ותלמידי חכמים. שלמה לורנץ אין לו בן אחד שיצא פוליטקאי, וגם הוא בסוף ימיו הוציא ספר בלימוד. לעומת חכים אחרים שלא נזכיר את שמם שהנחילו את הנחלה לבניהם ולנכדיהם. אך זה גלגל שחוזר על עצמו. הנציגים של החסידים משתמשים בכחם נגד מצביעיהם, זה מה שקרה בירושלים וקורה בכנסת. הם כביכול מכריחים את הליטאים לפעול לבד.
נקודה נוספת, הנצחונות של החסידים בבית שמש ואלעד. אז ככה. באלעד זה לא נצחון חסידי, אלא ויכוח פנימי ליטאי שהשליך על הנצחון הלזה. מה עוד שנזכור שלא היה באמת בחירות באלעד. כאשר פינדרוס נפסל על ידי בית המשפט. כך גם בבית שמש, זה היה בגידה של החסידים בכל הציבור החרדי, מעין סיפור ברקת בירושלים. אוי לכאלה נצחונות, מה שגורמים עוד יותר לרצון הליטאי לרוץ בנפרד.
חיים בוימל

נקודה נוספת הנוגעת לקולות המסורתיים. כתב אחד לעיל, שזה לא קשור לדגל. אבל האמת שונה. רוב פעילות התשובה בפרט בערי השדות, הם אברכים של דגל. באופן טבעי, כאשר האברך משכנע את בן שיחו להצביע למפלגה חרדית. הוא מצביע לג', אבל באם היה פירוד, הם יצביעו לדגל.
חיים בוימל

אמר לי יהודי שיודע היסטוריה שעד הבחירות של תשמ"ט היו הליטאים גודלים משנה לשנה כי החסידים לא הצליחו להשתקם מהשואה שפגעה בעיקר בהם, והליטאים הקימו ישיבות חזקות, מודרניות, נאורות,ישראליות, שסחפו את הקהל, ולא חניוקישע ישיבות מטומטמות חסידיות, חסידות זה פארחנוקט, חונק, יאחנע, שמור ומצומצם...
ואלפי חסידים מהבית נהיו ליטאים או יותר נכון, - לא חסידים. הם לא נהיו מתנגדים אידיאולוגיים אבל לא הלכו בדרך אבותיהם החסידים כי בינינו, כאן בישראל הרבה יותר קל ונגיש להיות בלתי חסיד. השפה, המנטליות, האקשן, הכיף. הכל. בבארא פארק ומאנסי יותר כיף להיות חסידים אבל כאן... ולכן הליטאים פוליטית הלכו וגדלו, אבל משנת תשמ"ט, כיוון שהליטאים הרגישו שהם חייבים עצמאות פוליטית והרימו את אם כל המחלוקות, אז נהיה הבירור הגדול, והתחיל תהליך של שימור הקיים. כלומר, הליטאים יכולים היו להמשיך לגדול הרבה יותר אם לא המחלוקת שעדיין לא ברור מה הם הרוויחו ממנה.
החסידים היו ממשיכים לנהור לפוניבז וחברון וקול תורה וכו' והבנות היו הולכות הלאה לוולף, והתהליך היה ממשיך.
אז ככה, אני בתשמ"ט הייתי עוד לפני הבר מצווה שלי, אבל התיאוריה הזו נראית די נכונה.
מה דעתכם?
חשבתי בתחילה לא להגיב. אבל בשנית להוציא מלבם, כתבתי. דבריו של אותו יהודי שיודע היסטוריה, הם הדברים היחידים שהוא יודע, אבל לא הבנה בסיסית. החסידים שלמדו בישיבות הליטאיות כפוניבז' בשעתו, לא הפכו לליטאים. לא האדמור מביאלה ולא האדמור ממודזיץ וכהנה רבים. נקודה נוספת ליטאים כמעט לא שרדו וגם לא חסידים מפולין, רוב הציבור החרדי היום מורכב מהונגרים שהתחלקו בין הישיבות שהיו אז.
הליטאים הולכים וגדלים, לא בגלל החסידים שהיו אז או יכלו להיות. אלא בגלל שני דברים אחרים. א' חוזרים בתשובה. תנועת התשובה היא כמעט לגמרי ליטאית, הגם שיש גם לבעלזא ולקרלין חזב"ת, אבל בענק הם המחזירים הגדולים. ב' הילודה. לא יודע למה, אבל זה המציאות.
לדוגמא, שוחחתי לאחרונה עם חבר, שסבו ההונגרי ששרד את השואה עלה ארצו. מטבע הדברים, חלק מהבנים נהיו חסידים וחלק מהבנים ובפרט הבנות הקימו משפחות ליטאיות. הוא בדק וחישב, שבשנת תשמט היה לחלק החסידי רוב, אבל כיום תשפ"ב החלק הליטאי יש לו רוב מוחץ בקרב הצאצאים.

עכשיו לנקודה הנוספת, דווקא בגלל שהחסידים הפסיקו ללמוד במוסדות ליטאיים. יש הרבה ליטאים של ימינו, שסבא שלהם או אבא שלהם אפילו, הצביע ג' בתשמט. משום שאז לא היה צורך וזהות באמצעות הצבעה. אבל כיום כאשר הצאצאים לומדים במוסדות על טהרת הליטאים, ומזוהים עמהם בלבד, והפירוד קיים. אין כמעט מציאות של הצבעה לג' באם יהיה היום פירוד. כך שדבריו של אותו 'יודע' מחוסרים ידע, והם השערות מצוצות מהאצבע, מבלי להכיר את מציאות הדברים.
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

חיים בוימל כתב: 21 יולי 2022, 14:16 יש כאן טעות גמורה לרוב הכותבים ועמכם הסליחה. הקולות על ריצה נפרדת, לא מגיעים מהחכי"ם אלא מהרב אדלשטיין והרב לנדאו. סיבותיהם רבות, ביניהם סיפורו של אייכלר, כאשר אייכלר בכוחו כחבר כנסת פעל נגד החלטות כלל גדולי ישראל משני המועצות. מה תאמרו שהוא שומע בקול רבו. אמת. אבל כסאו מורכב מקולות של דגל, לבעלזא לבד יש רק כעשרת אלפים קול. כך ש25 אלף קול נוספים אינם של בעלזא. לא נכנס כעת מיהם קולות אלו, אם אגודה או דגל, הנושא הוא אחד, יושבים על קולות שלנו אבל מבצעים בהם פעולות נגדנו.
אגב טיעון זה חוזר על עצמו עשרות שנים. וכאן המקום למחות באחד הכותבים שכתב שתשמט היא תולדה של הרגשה וכדומה, ממש לא נכון. לא מדובר בפוחזים וריקים, אלא על גדולי תורה שכל ימיהם בלימוד התורה והרבצתה. אלא שהם ראו שחכים שיושבים על קולות שלהם, משתמשמים בהם היפך התורה, והיפך דעתם. אם תשימו לב, לרוב הליטאים לא מחפשים נציגים ולא חכים וכדומה, הם מעדיפים להיות לומדי תורה ותלמידי חכמים. שלמה לורנץ אין לו בן אחד שיצא פוליטקאי, וגם הוא בסוף ימיו הוציא ספר בלימוד. לעומת חכים אחרים שלא נזכיר את שמם שהנחילו את הנחלה לבניהם ולנכדיהם. אך זה גלגל שחוזר על עצמו. הנציגים של החסידים משתמשים בכחם נגד מצביעיהם, זה מה שקרה בירושלים וקורה בכנסת. הם כביכול מכריחים את הליטאים לפעול לבד.
נקודה נוספת, הנצחונות של החסידים בבית שמש ואלעד. אז ככה. באלעד זה לא נצחון חסידי, אלא ויכוח פנימי ליטאי שהשליך על הנצחון הלזה. מה עוד שנזכור שלא היה באמת בחירות באלעד. כאשר פינדרוס נפסל על ידי בית המשפט. כך גם בבית שמש, זה היה בגידה של החסידים בכל הציבור החרדי, מעין סיפור ברקת בירושלים. אוי לכאלה נצחונות, מה שגורמים עוד יותר לרצון הליטאי לרוץ בנפרד.
הרישא של דבריך זה דקלום ליטאי אבל איש אינו מאמין לזה, ועל אלעד הניצחון היה במספר המנדטים כמובן.
מה שהיה קרא שיוויון התברר כיתרון חסידי מובהק (לא לראשות העיר אלא למועצה).
תשמ"ט זה נושא ישן ואתה יכול למחות כפי הרגשתך, זה לא אומר שהמציאות והאמת איתך.
ועל הביקורת החסידית על החכי"ם שמורישים לבניהם, הדוגמא היחידה היא רק הרב פרוש שזו משפחה עסקנית מדור דור ואיננו מושא לביקורת, זה עובר בגנים, וגם לליטאים יש דוגמא אחת לפחות, הרב רביץ שלכם, שבנו הלך לפוליטיקה.
ועל ההתנשאות שהחכי"ם שייצגו את גדולי וצדיק הדור הלכו נגד ה''תורה'', משל התורה נעצרה בישיבת פוניבז' ואין ולא היו עוד דעות, על ההתנשאות הזו אנו מדברים, אבל בדיוק על זה.
עקיב'לה

חיים בוימל כתב: 21 יולי 2022, 14:28
מה דעתכם?
חשבתי בתחילה לא להגיב. אבל בשנית להוציא מלבם, כתבתי. דבריו של אותו יהודי שיודע היסטוריה, הם הדברים היחידים שהוא יודע, אבל לא הבנה בסיסית. החסידים שלמדו בישיבות הליטאיות כפוניבז' בשעתו, לא הפכו לליטאים. לא האדמור מביאלה ולא האדמור ממודזיץ וכהנה רבים. נקודה נוספת ליטאים כמעט לא שרדו וגם לא חסידים מפולין, רוב הציבור החרדי היום מורכב מהונגרים שהתחלקו בין הישיבות שהיו אז.
הליטאים הולכים וגדלים, לא בגלל החסידים שהיו אז או יכלו להיות. אלא בגלל שני דברים אחרים. א' חוזרים בתשובה. תנועת התשובה היא כמעט לגמרי ליטאית, הגם שיש גם לבעלזא ולקרלין חזב"ת, אבל בענק הם המחזירים הגדולים. ב' הילודה. לא יודע למה, אבל זה המציאות.
לדוגמא, שוחחתי לאחרונה עם חבר, שסבו ההונגרי ששרד את השואה עלה ארצו. מטבע הדברים, חלק מהבנים נהיו חסידים וחלק מהבנים ובפרט הבנות הקימו משפחות ליטאיות. הוא בדק וחישב, שבשנת תשמט היה לחלק החסידי רוב, אבל כיום תשפ"ב החלק הליטאי יש לו רוב מוחץ בקרב הצאצאים.

עכשיו לנקודה הנוספת, דווקא בגלל שהחסידים הפסיקו ללמוד במוסדות ליטאיים. יש הרבה ליטאים של ימינו, שסבא שלהם או אבא שלהם אפילו, הצביע ג' בתשמט. משום שאז לא היה צורך וזהות באמצעות הצבעה. אבל כיום כאשר הצאצאים לומדים במוסדות על טהרת הליטאים, ומזוהים עמהם בלבד, והפירוד קיים. אין כמעט מציאות של הצבעה לג' באם יהיה היום פירוד. כך שדבריו של אותו 'יודע' מחוסרים ידע, והם השערות מצוצות מהאצבע, מבלי להכיר את מציאות הדברים.
הוא כנראה לא מכיר את המציאות שאתה רוצה להנסד בשם המפלגה שלך, אבל המציאות שחלק ניכר מהליטאים היום הם נכדי חסידים.
והחזרה בתשובה היא לא ליטאית כי אם ספרדית. ומה שחב"ד עושים לכאורה זה יור מכל הליטאים ביחד, ויש את בעלזא כמובן ומגדל אור וכו' וכו' בלי לזלזל בארגוני הקירוב הליטאיים שכמובן לא הביאו שום מסה קריטית של מצביעי ג'.
עקיב'לה

הוא כנראה לא מכיר את המציאות שאתה רוצה להנדס בשם המפלגה שלך, אבל המציאות שחלק ניכר מהליטאים היום הם נכדי חסידים.
והחזרה בתשובה היא לא ליטאית כי אם ספרדית. ומה שחב"ד עושים לכאורה זה יור מכל הליטאים ביחד, ויש את בעלזא כמובן ומגדל אור וכו' וכו' בלי לזלזל בארגוני הקירוב הליטאיים שכמובן לא הביאו שום מסה קריטית של מצביעי ג'
נערך לאחרונה על ידי עקיב'לה ב 21 יולי 2022, 14:35, נערך פעם 1 בסך הכל.
עקיב'לה

על הילודה שאתה לא יודע למה אבל זו המציאות, כמובן שטות מוחלטת ב"ה ואין מה להאריך בזה.
חיים בוימל

עקיב'לה כתב: 21 יולי 2022, 14:29
חיים בוימל כתב: 21 יולי 2022, 14:16 יש כאן טעות גמורה לרוב הכותבים ועמכם הסליחה. הקולות על ריצה נפרדת, לא מגיעים מהחכי"ם אלא מהרב אדלשטיין והרב לנדאו. סיבותיהם רבות, ביניהם סיפורו של אייכלר, כאשר אייכלר בכוחו כחבר כנסת פעל נגד החלטות כלל גדולי ישראל משני המועצות. מה תאמרו שהוא שומע בקול רבו. אמת. אבל כסאו מורכב מקולות של דגל, לבעלזא לבד יש רק כעשרת אלפים קול. כך ש25 אלף קול נוספים אינם של בעלזא. לא נכנס כעת מיהם קולות אלו, אם אגודה או דגל, הנושא הוא אחד, יושבים על קולות שלנו אבל מבצעים בהם פעולות נגדנו.
הרישא של דבריך זה דקלום ליטאי אבל איש אינו מאמין לזה, ועל אלעד הניצחון היה במספר המנדטים כמובן.
מה שהיה קרא שיוויון התברר כיתרון חסידי מובהק (לא לראשות העיר אלא למועצה).
תשמ"ט זה נושא ישן ואתה יכול למחות כפי הרגשתך, זה לא אומר שהמציאות והאמת איתך.
ועל הביקורת החסידית על החכי"ם שמורישים לבניהם, הדוגמא היחידה היא רק הרב פרוש שזו משפחה עסקנית מדור דור ואיננו מושא לביקורת, זה עובר בגנים, וגם לליטאים יש דוגמא אחת לפחות, הרב רביץ שלכם, שבנו הלך לפוליטיקה.
ועל ההתנשאות שהחכי"ם שייצגו את גדולי וצדיק הדור הלכו נגד ה''תורה'', משל התורה נעצרה בישיבת פוניבז' ואין ולא היו עוד דעות, על ההתנשאות הזו אנו מדברים, אבל בדיוק על זה.
כשאייכלר אומר שהרבי אומר לו, זה דקלום? אתה מאמין? מה שייך כאן אמונה, יש כאן שאלה של ידיעה. חושבני שגם אם תפעיל טיפה הגיון תבין שזה נכון. כמו"כ השבוע המודזיצער היה אצל רב גרשון, וכאשר עמדו להפרד, אמר שמקוה שלא יהיה פירוד ביהדות החרדית. רב גרשון אמר לו, שגם אם יילכו בנפרד לא צריך להיות פירוד. אקוה שתבין את התשובה.
א יודעלע

חבל להתווכח עם מי שאפילו נתונים בסיסיים אין לו
המהלך של אייכלר מתואם עם כל החסידויות, ונעשה בתיאום מלא עם פרוש וטסלר
נכון שבעלזא היחידים שמעיזים ללכת נגד כולם ומסכימים לקבל את הבזיונות
אבל מדובר במהלך שעומדים מאחוריו קרוב ל-3 מנדטים בוודאות. (לא יודע מה קורה עם גור)

על זה בדיוק כתבתי אתמול, שאין מקום לפטרונות, גם אם נניח שאתם 60%.
עקיב'לה

א יודעלע כתב: 21 יולי 2022, 14:36
חבל להתווכח עם מי שאפילו נתונים בסיסיים אין לו
המהלך של אייכלר מתואם עם כל החסידויות, ונעשה בתיאום מלא עם פרוש וטסלר
נכון שבעלזא היחידים שמעיזים ללכת נגד כולם ומסכימים לקבל את הבזיונות
אבל מדובר במהלך שעומדים מאחוריו קרוב ל-3 מנדטים בוודאות. (לא יודע מה קורה עם גור)

על זה בדיוק כתבתי אתמול, שאין מקום לפטרונות, גם אם נניח שאתם 60%.
למה ''נניח שהם 60 אחוז'' מה שלא הוכח אף פעם. זה מצויין שהחסידים עדיני נפש אבל עדינות אין פירושה קבלת כל שקרי הצד השני כהלכה למשה מסיני.
חיים בוימל

עקיב'לה כתב: 21 יולי 2022, 14:34 הוא כנראה לא מכיר את המציאות שאתה רוצה להנדס בשם המפלגה שלך, אבל המציאות שחלק ניכר מהליטאים היום הם נכדי חסידים.
והחזרה בתשובה היא לא ליטאית כי אם ספרדית. ומה שחב"ד עושים לכאורה זה יור מכל הליטאים ביחד, ויש את בעלזא כמובן ומגדל אור וכו' וכו' בלי לזלזל בארגוני הקירוב הליטאיים שכמובן לא הביאו שום מסה קריטית של מצביעי ג'
כנראה שהיית אז באירופה אבל לא בארץ. כתבתי בפירוש שהלטאים הם צאצאי חסידים, אין חולק בדבר, אבל זה בדיוק הנקודה, שהנכדים והנינים לא רואים את עצמם חסידים משום כיוון.
החזרה בתשובה של חב"ד היא פעולות קצרות מועד, אבל ערכים ולב לאחים וכדומה, הביאו אלפים להקים משפחות חרדיות בישראל. אכן חלקם מצביעים כיום ש"ס, וזה לא מפריע לאף אחד. רק חוסר ידע מופלג כזה, יכול להביא למשפט שלא הביאו שום מסה קריטית לג'.
רק בשביל ההבנה הבסיסית, כך את הקובץ של ועדת הבחירות, תבדוק בכמה יישובים יש קולות לג', יישובים שאין להם שום קשר לחרדיות. רק בעקבות פעילות, של לב לאחים, אילת השחר, ערכים וכדומה.
רק בשביל הסקרנות, כמה חזבתי"ם אתה מכיר?
חיים בוימל

פטרונות הליטאים למדו מהחסידים. כאשר מתשנ"ב עד הבחירות בירושלים, בכל ויכוח טענו שהם הרוב, וכפו את עצמם. היה להם מלמדים טובים מאד, ליצמן ופרוש.
עקיב'לה

מה זה חזבתי"ם אני לא נמצא עכשיו בחדר אוכל של ישיבה שתדבר אלי בקודים.
אני מכיר הרבה הרבה חוזרים בתשובה. רובם ספרדים טובים. רובם חזרו בתשובה בצורה כזו או אחרת, אל תקחו פטרונות על שום דבר.
היישובים הנ"ל של לב לאחים וכו' מסתכמים בכמה אלפי קולות בודדים גג.
ואת הציון על בעלי התשובה של חב"ד אם ה קצרי מועד או ארוכות טווח לא אתה ולא עסקני הליטאים יקבעו, ווב, רוב בעלי התשובה הם ספרדים מצביעי ש"ס.
עקיב'לה

לשם גילוי נאות. קרוב לחמש שנים התנדבתי ביוזמה של חברותא פעמיים בשבוע עם חוזרים בתשובה.
לליטאים יש דבר אחד שהחסידים הזניחו:
שליטה על התקשורת ודוברות רהוטה.
הם ממציאים נתונים וכולם צריכים להסכים להם.כנ"ל הסקר המהולל של חברת ''אסקריא'' שכולם כה נבהלו ממנו. אסקריא זה מיזם שמופעל ע"י אברך ליטאי בן תורה שאיש אינו יודע על סמך מה הוא קבע את הממצאים שלו. אבל לתקשורת ולאינטרנט זה כבר היה מספיק ועוד איך.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עוד נתון: חסיד שנהיה מודרני הבן שלו כבר אוטומטי לובש קנייטטש ונהיה ליטאי ולא להיפך.

אצל חרדים אולטרה־שמרנים %41 חסידים, %37 ליטאים, ורק %22 ספרדים;
גם בקבוצה השמרנית — %36 חסידים, %38 ליטאים, %22 ספרדים ו־%4 בלא
הגדרה. לעומתן, קבוצת הנגיעות המודרניות מורכבת מ־%24 חסידים, %35
ליטאים, %31 ספרדים ו־%10 בלא הגדרה. הקבוצה המודרנית מציגה ציר זהות
אתני מגוון: %10 חסידים, %21 ליטאים, %37 ספרדים ו־%32 בלא הגדרה.
כאמור, חסרי ההגדרה מתחלקים לְ רוב ממוצא מזרחי ולמיעוט ממוצא אשכנזי
סמל אישי של משתמש
אני פה

לגבי שיעור הילודה החסידים עוקפים:

שיעורי פריון לפי זרם
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
עקיב'לה

ר' אני פה מהיכן הנתונים הללו
סמל אישי של משתמש
אני פה

chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://www.idi.org.il/media/17664/%D7% ... %D7%99.pdf
שלח תגובה