יהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

בין הטיפות
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 134 פעמים

Re: יהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

בפרט שעל בעלזא הייתה הבהרה שאין כוונת העיתון (יתד) למי שהולך בעצת רבו.
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

דגל מפחדים על פירוק החינוך העצמאי שכל החדרים ילכו עכשיו למחוז החרדי.

לאגודה יש אפשרות ללכת לבלוק טכני עם ש"ס או בן גביר. או לפתוח במערכה כמו בתשמ"ט להביא קולות חילונים.
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

הסיטואציה שדגל ייזמו פירוד ויפסידו אינה בשמיים, ומומלץ להם לא להתגאות יתר על המידה. תפילה טהורה מעומק הלב של כמה ערליכע חסידישע אידן והם יקבלו את הכאפה של החיים שלהם....... גאווה זה הדבר הגרוע ביותר. תועבת ה' כל גבה לב!
טייטל
נתן תודה: 214 פעמים
קיבל תודה: 133 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

אני פה כתב: 20 יולי 2022, 13:39 קרבות בין 'דגל התורה' ל'אגודת ישראל', בשאלת הריצה הנפרדת - ממשיכות להסעיר את הרחוב החרדי. אך בעוד בכל מערכת בחירות הפוליטיקאים מתכתשים בינם לבין עצמם, הפעם, כך לפי גורם בכיר מאוד ב'דגל התורה', מדובר בהוראה ישירה מגבוה.

על פי אותו גורם, "הסיבה המרכזית שעניין הפיצול נמצא על שולחנו של ראש הישיבה, היא הסיפור של החינוך החרדי (המהלך של בעלזא והממ"ח.י"כ). כל שאר הדברים חשובים אבל פחות רלוונטים".

"מה שחשוב וקריטי לראש הישיבה, זה העצמאות של החינוך החרדי. על זה אפשר להגיע באמת לפיצוץ. זה דבר רגיש כי מדובר במהלך שעלול להשפיע על כלל הציבור החרדי. הר"י התבטא על כך שהאחדות היא דבר חשוב אבל לא במחיר כזה".

הגורם מוסיף ואומר: "מצופה מאלו שגרמו לכך לפתור את הנושא ולא להתבכיין ולתדרך בכלי התקשורת על הצורך ב,אחדות' "...
א. גורם = גפני
הוא רוצה לקבל לגיטימציה אידיאולגית מבוחריו על ההחלטה של ריצה נפרדת, ובכך להיות נקי אם יפסידו

ב. קשה להאמין שזה מגיע מהראש ישיבה..
חיים בוימל
נתן תודה: 157 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

עקיב'לה כתב: 20 יולי 2022, 15:58 הסיטואציה שדגל ייזמו פירוד ויפסידו אינה בשמיים, ומומלץ להם לא להתגאות יתר על המידה. תפילה טהורה מעומק הלב של כמה ערליכע חסידישע אידן והם יקבלו את הכאפה של החיים שלהם....... גאווה זה הדבר הגרוע ביותר. תועבת ה' כל גבה לב!
כנראה בירושלים היתה תפילה של כמה ליטפשע ערלכע אידן, ולכן אגודה קיבלו את הכאפה של החיים שלהם.
סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 231 פעמים
קיבל תודה: 377 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

חיים בוימל כתב: 20 יולי 2022, 21:03
עקיב'לה כתב: 20 יולי 2022, 15:58 הסיטואציה שדגל ייזמו פירוד ויפסידו אינה בשמיים, ומומלץ להם לא להתגאות יתר על המידה. תפילה טהורה מעומק הלב של כמה ערליכע חסידישע אידן והם יקבלו את הכאפה של החיים שלהם....... גאווה זה הדבר הגרוע ביותר. תועבת ה' כל גבה לב!
תפילה של כמה 1) ליטפשע 2) ערלכע אידן,
תרתי דסתרי!!!

(כמובן ברוח האוירה בפורום).
עקיב'לה

הרב בוימל בחירות עירוניות בירושלים, אם לא הריטוריקה הליטאית אינה הכאפה של החיים. ההפרש בין החסידים והליטאים היה 14 אלף קול וזה היה די צפוי מראש בהתחשב בנתונים כדלהלן: החסידים הצעירים לא גרים בירושלים, החסידים מהמעגל הרחוק יותר כמו ברסלב וחב"ד וכו' נאבדו מהרשימה וחבל, ירושלים היא מעוז הקנאים, והרבה מאוד חסידים בירושלים פשוט לא מצביעים מאדישות וחוסר עניין, אבל אחרי שהליטאים נפנפו ב''הישג'' הזה כאילו משיח שלהם כבר הגיע, לכאורה הדבר הזה לא יחזור על עצמו גם לא בירושלים ובכלל בבחירות ארציות עוד לא הוכח שום דבר, והניסיון הגדול אומר שלא כל מי שמשתחץ ומתגאה, מרוויח בסוף. השאלה היא אם חסידי גור ישכילו לאחד את השורות ולא ישתלטו. אתן לכם דוגמה: מה שפורסם היום שחסידי גור רוצים לפתוח מטה עבור ציונות דתית, בראשות הרב גולדקנופף כמובן, נו שוין, באמת, והרי ידוע שמאיר פרוש הוא ידיד וותיק של המזרחיסטים עשרות שנים, אז מה, מנסים שוב לעקוף אותו? זו טעות. הבעיה החסידית היא לא הליטאים כמו ההובלה של גור שמטבע הדברים מבריחה את המון העם החסידי. יש רבבות חסידים שהיו רוצים, לשם שינוי, את מאיר פרוש, יוסי דייטש בהובלת הרשימה ולא את גור. הרי גור לכל הדעות אינם אפילו רבע מהציבור הכלל חסידי, מה השאלה בכלל? תספרו כיתות א' בבני ברק ששייכת פוליטית לגור באופן מסורתי בלי שום סיבה. לגור כמה כיתות א' יש בבני ברק? גג שלוש. וזה כבר בשנה טובה, הלא כן?
כעת הבה נספור כמה כיתות א' כלל חסידיות יש בבני ברק, חוץ מבעלזא וויזניץ ותיפלו מהכסא, מדוע בני ברק שייכת תמיד לגור? הנה רשימה חלקית: באבוב לעלוב סדיגורא חוג חת"ס כלל חסידי פרדס כץ נדבורנא סערט מחנובקא דושינסקיא (שזה כלל חסידי) דארג, מתיבתא, צאנז, סלונים,מונקאטש (כיתות מקבילות) זיו התורה (כיתות מקבילות) ברסלב, חב"ד, וכו' וכו', כל אלו, תעשו חשבון הם הרבה יותר מגור בעלזא וויזניץ (שני הוויזניצים) ביחד, זו אולי סיבה מדוע הציבור הענק הכלל חסידי לא רץ בהמוני לקלפיות?
עקיב'לה

הנתונים המעוותים של מועצת הקהילות אינם משקפים כלל את המציאות ויש לי המון הוכחות לכך. השיטה הנכונה היא לספור ישיבות, מוסדות, בתי כנסת, שטיבלאך. יש חסידות אחת ולא משנה עכשיו מי, שבמסגרת עבודתי באיזה אירוע שהם עשו לפני שלוש שנים, שאני הייתי מעורב בדיוור ושיווק העניין הזה, הופתעתי שיש לחסידות הזו באלפון הפנימי המצומצם מעל שש מאות משפחות. ואכן באירוע הנ"ל נכחו מעל חמש מאות וחמישים אברכים, כלומר, יש להם מעל אלף מאתיים קולות בלי ספק, וזה בלי הבחורים ובחורות, ובמועצת הקהילות הבטתי וראיתי שמוקצב להם הרבה הרבה פחות. מה הסיבה? כי חלק גדול מהם לא מצביעים, רובם מחמת אדישות.
א יודעלע
נתן תודה: 417 פעמים
קיבל תודה: 421 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עקיב'לה כתב: 20 יולי 2022, 21:39 הרב בוימל בחירות עירוניות בירושלים, אם לא הריטוריקה הליטאית אינה הכאפה של החיים. ההפרש בין החסידים והליטאים היה 14 אלף קול וזה היה די צפוי מראש בהתחשב בנתונים כדלהלן: החסידים הצעירים לא גרים בירושלים, החסידים מהמעגל הרחוק יותר כמו ברסלב וחב"ד וכו' נאבדו מהרשימה וחבל, ירושלים היא מעוז הקנאים, והרבה מאוד חסידים בירושלים פשוט לא מצביעים מאדישות וחוסר עניין, אבל אחרי שהליטאים נפנפו ב''הישג'' הזה כאילו משיח שלהם כבר הגיע, לכאורה הדבר הזה לא יחזור על עצמו גם לא בירושלים ובכלל בבחירות ארציות עוד לא הוכח שום דבר, והניסיון הגדול אומר שלא כל מי שמשתחץ ומתגאה, מרוויח בסוף. השאלה היא אם חסידי גור ישכילו לאחד את השורות ולא ישתלטו. אתן לכם דוגמה: מה שפורסם היום שחסידי גור רוצים לפתוח מטה עבור ציונות דתית, בראשות הרב גולדקנופף כמובן, נו שוין, באמת, והרי ידוע שמאיר פרוש הוא ידיד וותיק של המזרחיסטים עשרות שנים, אז מה, מנסים שוב לעקוף אותו? זו טעות. הבעיה החסידית היא לא הליטאים כמו ההובלה של גור שמטבע הדברים מבריחה את המון העם החסידי. יש רבבות חסידים שהיו רוצים, לשם שינוי, את מאיר פרוש, יוסי דייטש בהובלת הרשימה ולא את גור. הרי גור לכל הדעות אינם אפילו רבע מהציבור הכלל חסידי, מה השאלה בכלל? תספרו כיתות א' בבני ברק ששייכת פוליטית לגור באופן מסורתי בלי שום סיבה. לגור כמה כיתות א' יש בבני ברק? גג שלוש. וזה כבר בשנה טובה, הלא כן?
כעת הבה נספור כמה כיתות א' כלל חסידיות יש בבני ברק, חוץ מבעלזא וויזניץ ותיפלו מהכסא, מדוע בני ברק שייכת תמיד לגור? הנה רשימה חלקית: באבוב לעלוב סדיגורא חוג חת"ס כלל חסידי פרדס כץ נדבורנא סערט מחנובקא דושינסקיא (שזה כלל חסידי) דארג, מתיבתא, צאנז, סלונים,מונקאטש (כיתות מקבילות) זיו התורה (כיתות מקבילות) ברסלב, חב"ד, וכו' וכו', כל אלו, תעשו חשבון הם הרבה יותר מגור בעלזא וויזניץ (שני הוויזניצים) ביחד, זו אולי סיבה מדוע הציבור הענק הכלל חסידי לא רץ בהמוני לקלפיות?
צודק לגמרי
חבל מאוד שאין סוג של פריימריז בציבור החסידי
או לכל הפחות התאחדויות של כמה חסידויות שמחויבות לעבוד תמיד יחד
לדוגמא הח"כ יהיה מחסידות א, והעוזרים שלו כל עוזר מחסידות אחרת וכנ"ל כל הג'ובים סביבו
סמל אישי של משתמש
אני פה

חבל ללעוס שוב ושוב. למועצת הקהילות החסידים יש ברוטו 100-110 אלף קולות רחוק מאחוז החסימה וגם מבינהם הרבה נהיים קנאים. לליטאים יש מאגר אדיר של ספרדים משתכנזים במוסדות שלהם שגןדל בכל שנה והם מתקרבים ל150 אלף קול.
עקיב'לה

אני פה כתב: 20 יולי 2022, 22:18 חבל ללעוס שוב ושוב. למועצת הקהילות החסידים יש ברוטו 100-110 אלף קולות רחוק מאחוז החסימה וגם מבינהם הרבה נהיים קנאים. לליטאים יש מאגר אדיר של ספרדים משתכנזים במוסדות שלהם שגןדל בכל שנה והם מתקרבים ל150 אלף קול.
אני לועס רק דברי מזון אחרי ברכה בכוונה. אני לא חייב להסכים לכל טענות אברם וובר ומשה גפני וכשמנסים להתווכח זה נקרא משום מה ''לעיסה''. באלעד למי שזוכר היה נקרא שיוויון חסידים וליטאים, וכשהלכו בנפרד התברר שלחסידים יש מנדט יותר. כך היה גם בבית שמש עם מפלגת כח. אז אולי מה שהליטאים טוענים זה לעיסות?
עקיב'לה

בחירות כמובן זו עבודת מטה וארגון ושכנוע וקהלים שונים. לא כל מי שלא נחשב ב''מועצת הקהילות'' שגם זה לדעתי שטות מוחלטת, נחשב אוטומטית ל''ליטאי''.
א יודעלע

אני פה כתב: 20 יולי 2022, 22:18 חבל ללעוס שוב ושוב. למועצת הקהילות החסידים יש ברוטו 100-110 אלף קולות רחוק מאחוז החסימה וגם מבינהם הרבה נהיים קנאים. לליטאים יש מאגר אדיר של ספרדים משתכנזים במוסדות שלהם שגןדל בכל שנה והם מתקרבים ל150 אלף קול.
גם אם נלך לשיטתך
ההפרש בין דגל לאגודה הוא 55:45
מה שאומר שמגיע להם "אולי" ריצרץ' כשהם הראשונים ועם תפקיד ראשון
אין שום סיבה אמיתית לפטרונות של דגל
וזה נובע רק מהחולשה של אגודה, כשגור בראש וכל השאר מתנגדים לזה
סמל אישי של משתמש
אני פה

100 מתוך 250 זה 40 אחוז.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מחר במשפחה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

נקווה ששני הצדדים ירוצו עד הסוף בנפרד ויראו את הכנסת מבחוץ...

מה שנקרא יתמכו בביבי או בלפיד מבחוץ. :lol::
חיים בוימל
נתן תודה: 157 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

רק שאלת תם: למה כשאגודה עשרים שנה טוענת שהיא צריכה להוביל, ושלה הרוב, זה לא גאוה, זה לא השתחצנות. למה בירושלים הם לא הסכימו לוותר לדגל אפילו על כסא אחד, רק משום ענוה. אבל כשדגל טוענים אנחנו הרוב, זה השתחצנות. שם החסידישע אידן צריכים להתפלל ולחלק כאפות. איפה ההגיון שלך עקיבלה.
א יודעלע

האיומים לא נשמעים מספיק אמינים
בכל מקרה האגודאים לא מאמינים לזה
הכל נסיון להרוויח נקודות לקראת מו"מ חדש

אגב אם באמת רוצים לבדוק מי גדול יותר מספרית
אפשר ללכת בנפרד במונציפאלי בכל הערים שזה מתאפשר (עוד פחות משנה וחצי)
סה"כ מדובר על יותר מ90% מהקולות
האחוזים הנותרים אפשר לבדוק אדם אדם למי הוא שייך...

ריצה נפרדת לכנסת לא תוכל באמת להוכיח, כיוון שאם דגל ישדרו שרק הם עוברים- הרבה חסידים יעדיפו להצביע להם מאשר לזרוק את הקול לפח
א יודעלע

2a2b511a3112d9b1eb0b.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יפה זה ברוטו ומכובד מאוד, נטו יש 100 אלף פלוס. שווים 3 מנדטים שצריכים להתחלק בין ויזניץ לבעלזא לא על חשבון דגל...
א יודעלע

אתה החלטת---

דגל ניצחו בענק בבחירות בירושלים
בכל שאר המקומות בארץ לא היתה הצלחה באמת מבחינה מספרית אלא יותר מוראלית

לדגל יש את כל כלי התקשורת כשופרות
בימינו יודעים שאין מצב של תקשורת אוביקטיבית
(תמנה לי בבקשה כמה אנשי תקשורת שהם לא ש"ס דגל או גור אתה מכיר)

אבל אם תגלגל קצת אחורה בדפי ההיסטוריה
היו כמה נצחונות יפים לאגודה (אלעד, בית שמש ועוד)

דגל מנסים לרכב על הגל עכשיו בארצי,
המטרה שלהם זה לסחוט את המקום הראשון וכו'

אבל ברור שבמונציפאלי הם זקוקים לאגודה פה ושם...
ולכן מומלץ להם שלא למתוח את החבל יותר מדי
סמל אישי של משתמש
אני פה

אתה העלית רישום של הקהילות שברוטו הם 113 אלף קולות ברור שלדגל יש יותר, אחרת לא היו מקבלים 270 אלף קול, אז נכון יש אלפי מסורתיים ששיכים לשניהם, אבל המנדט הרביעי של דגל.
א יודעלע

העליתי רישום של 135934...
א יודעלע

ואין אלפי מסורתיים
שטויות של דגל.

רוב הקולות מגיעים מהמעוזים החרדיים ארדקורד

(בדיוק כמו שגולדקנופף רוצה להביא קולות מהציונות הדתית...)
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע ב 21 יולי 2022, 00:16, נערך פעם 1 בסך הכל.
משה בצלאל
נתן תודה: 57 פעמים
קיבל תודה: 129 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

אני פה כתב: 20 יולי 2022, 22:59 מחר במשפחה.
מעניין, כל המחלוקת זה ג'ובים, בהתחלה אמרו בעלז חינוך
עקיב'לה

חיים בוימל כתב: 20 יולי 2022, 23:28 רק שאלת תם: למה כשאגודה עשרים שנה טוענת שהיא צריכה להוביל, ושלה הרוב, זה לא גאוה, זה לא השתחצנות. למה בירושלים הם לא הסכימו לוותר לדגל אפילו על כסא אחד, רק משום ענוה. אבל כשדגל טוענים אנחנו הרוב, זה השתחצנות. שם החסידישע אידן צריכים להתפלל ולחלק כאפות. איפה ההגיון שלך עקיבלה.
החסידים אכן הרוב היו בבחירות האחרונות הארציות בהם הלכו בנפרד. כשיתברר בבחירות הארציות שדגל הם הרוב, לא סקרים אינטרנטיים של מכונים שמאוד ידוע מי עומד מאחוריהם, נוכל לדעת להבא מי הרוב. בינתיים משה גפני טוען ככה כי זה מה שהוא רוצה וזה עוד לא הוכח.
האם בביתר יש ספק שהחסידים הם רוב מוחלט? וודאי שלא, דברו עם תושבי ביתר ותיווכחו, אז למה הליטאים ניסו כמה פעמים לסכסך בין החסידים ולהשתלט על העיר? עדינות וענווה זה דבר חשוב מאוד.
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

א יודעלע כתב: 20 יולי 2022, 23:48 האיומים לא נשמעים מספיק אמינים

ריצה נפרדת לכנסת לא תוכל באמת להוכיח, כיוון שאם דגל ישדרו שרק הם עוברים- הרבה חסידים יעדיפו להצביע להם מאשר לזרוק את הקול לפח
דווקא לי נשמע שהאיומים כן רציניים.
ברור שהם מאיימים לצורכי מו"מ, אבל אם הם לא ישיגו את מה שהם רוצים, יש סיכוי שהם אכן ירוצו בנפרד.
אני לא נכנס האם הם אכן מסוגלים לרוץ בנפרד, אבל עושה שהם כן מאמינים שהם מסוגלים, ואם הם מאמינים שיש להם סיכוי, למה שלא יממשו את האיום, אם לא ישיגו במו"מ את מה שהם רוצים.

ובכלל, מה כבר יכול לקרות? גם דגל וגם אגודה ישארו בחוץ, ממשלה חדשה לא תקום, יהיה סיבוב שישי, ואז יתאחדו מחדש.
סה"כ יהיו בחוץ כמה חודשים עד לסיבוב הבא.
א יודעלע

zeevi כתב: 21 יולי 2022, 00:19
א יודעלע כתב: 20 יולי 2022, 23:48 האיומים לא נשמעים מספיק אמינים

דווקא לי נשמע שהאיומים כן רציניים.
ברור שהם מאיימים לצורכי מו"מ, אבל אם הם לא ישיגו את מה שהם רוצים, יש סיכוי שהם אכן ירוצו בנפרד.
אני לא נכנס האם הם אכן מסוגלים לרוץ בנפרד, אבל עושה שהם כן מאמינים שהם מסוגלים, ואם הם מאמינים שיש להם סיכוי, למה שלא יממשו את האיום, אם לא ישיגו במו"מ את מה שהם רוצים.

ובכלל, מה כבר יכול לקרות? גם דגל וגם אגודה ישארו בחוץ, ממשלה חדשה לא תקום, יהיה סיבוב שישי, ואז יתאחדו מחדש.
סה"כ יהיו בחוץ כמה חודשים עד לסיבוב הבא.
אני לא מאמין שזה יקרה
אין מצב שדגל יביאו יותר מחמש
ולאבד בוודאות לפחות 2 מנדטים חרדים
שלא לדבר על סיכוי לאיבוד 7 מנדטים

זה אומר בוודאות ממשלת שמאל.
עקיב'לה

המחלוקת זה דבר מיותר
אמר לי יהודי שיודע היסטוריה שעד הבחירות של תשמ"ט היו הליטאים גודלים משנה לשנה כי החסידים לא הצליחו להשתקם מהשואה שפגעה בעיקר בהם, והליטאים הקימו ישיבות חזקות, מודרניות, נאורות,ישראליות, שסחפו את הקהל, ולא חניוקישע ישיבות מטומטמות חסידיות, חסידות זה פארחנוקט, חונק, יאחנע, שמור ומצומצם...
ואלפי חסידים מהבית נהיו ליטאים או יותר נכון, - לא חסידים. הם לא נהיו מתנגדים אידיאולוגיים אבל לא הלכו בדרך אבותיהם החסידים כי בינינו, כאן בישראל הרבה יותר קל ונגיש להיות בלתי חסיד. השפה, המנטליות, האקשן, הכיף. הכל. בבארא פארק ומאנסי יותר כיף להיות חסידים אבל כאן... ולכן הליטאים פוליטית הלכו וגדלו, אבל משנת תשמ"ט, כיוון שהליטאים הרגישו שהם חייבים עצמאות פוליטית והרימו את אם כל המחלוקות, אז נהיה הבירור הגדול, והתחיל תהליך של שימור הקיים. כלומר, הליטאים יכולים היו להמשיך לגדול הרבה יותר אם לא המחלוקת שעדיין לא ברור מה הם הרוויחו ממנה.
החסידים היו ממשיכים לנהור לפוניבז וחברון וקול תורה וכו' והבנות היו הולכות הלאה לוולף, והתהליך היה ממשיך.
אז ככה, אני בתשמ"ט הייתי עוד לפני הבר מצווה שלי, אבל התיאוריה הזו נראית די נכונה.
מה דעתכם?
סמל אישי של משתמש
אני פה

א יודעלע כתב: 21 יולי 2022, 00:14 העליתי רישום של 135934...
לא שמתי לב סליחה לא יודע למה היה נראה לי 113...

באמת זה מספר חברי הקהילות?
שלח תגובה