יהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1988 פעמים
קיבל תודה: 561 פעמים

Re: יהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

קלמן: גפני ליריב לוין: לחופש ההצבעה של הליכוד בחוק השקיות יהיו הלשכות רוחב מידיות
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
סמל אישי של משתמש
4000

ישי כהן:
אז מה היה לנו?
- חוק שהחרדים מתנגדים אליו. ׳הליכוד׳ בחרו לאפשר חופש הצבעה.
- ׳יהדות התורה׳ יוצאת למאבק יחד עם בצלאל סמוטריץ.
- ש״ס נגררת למאבק בקושי וברגע האחרון לפני הפתרון.
- יריב לוין מבין את גודל המשבר. מנהל שיחה עם נתניהו וחוזר למליאה עם הכרזה שאם החוק יעלה - מצביעים נגד.

וח״כ ישראל אייכלר שיצא בקולו עם איום ברור בלי להסתתר מאחורי התואר ״ח״כ בסיעות החרדיות״.
סמל אישי של משתמש
4000

משה פרידמן: זה נראה שהפרגמטיות של פרוש ואייכלר בסוף תנצח את האידאולוגיה של ליצמן ופינדרוס. על הגדר גפני, מקלב ואשר.
סמל אישי של משתמש
4000

ישי כהן:
והנה חבר כנסת בש״ס: ״בליכוד מנסים להוכיח לנו שאייכלר צדק כל הדרך שביבי לוקח אותנו להתרסקות? באמת שאני לא יודע להסביר מה קורה פה״.
זה לא ציטוט שלי, אז לעוקבים מימין: נא לתקוף את הח״כ, לא אותי. תודה על ההתחשבות.
סמל אישי של משתמש
4000

ואגב זה לא ח"כ אייכלר אלא בשלחות קודש מאדמו"ר מבעלזא.
סמל אישי של משתמש
4000

משה ויסברג: ישר כוח גדול לח"כ ר' ישראל אייכלר שהיה הראשון לזהות את גזרת השקיות ויצא לקרב מול סיעת הליכוד. אייכלר הוכיח כשאומרים את הדברים בצורה ברורה וישירה בלי להתבלבל, הצד השני מבין היטב ויורד מהעץ. אשריך ר' ישראל
סמל אישי של משתמש
4000

קלמן: רגע נדיר באגודת ישראל: ליצמן מפרגן לפרוש ״סומך על חברי מאיר פרוש שהגיש בקשה לוועדת חקירה בנושא מירון . כך הכל יתגלה״
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2987 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

ביום ראשון צפוי בן גביר ואנשיו להלהיט את הרוחות עם צעדה ענקית בשער שכם מה שיוביל באחוזים גדולים לפתיחת מערכה ולפרישת רע"ם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מקווה מאוד שזה לא נכון.

ארי קלמן: ‏מאחורי הגזירה של ליברמן נגד תקציבי רשתות החינוך החרדים עומד אברך חסיד בעלזא שרקם את התוכנית במטרה להתנקם בחינוך העצמאי שלא הכניס את מוסדות בעלזא לרשת. כעת ליברמן אימץ את התוכנית כדי לפגוע בחדדים.
סמל אישי של משתמש
4000

אני פה כתב: 25 מאי 2022, 22:07 מקווה מאוד שזה לא נכון.

ארי קלמן: ‏מאחורי הגזירה של ליברמן נגד תקציבי רשתות החינוך החרדים עומד אברך חסיד בעלזא שרקם את התוכנית במטרה להתנקם בחינוך העצמאי שלא הכניס את מוסדות בעלזא לרשת. כעת ליברמן אימץ את התוכנית כדי לפגוע בחדדים.
אני לא מאמין לזה....

מר"ש לא יתן בחיים לעשות כזה דבר!!!!!!!!!!!
סמל אישי של משתמש
אני פה

מה קורה עם בעלז הם כבר נכנסו לתוכנית של מימון מלא?
whynot
נתן תודה: 2290 פעמים
קיבל תודה: 554 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מהיכי תיתי שהאדמו"ר מבעלזא יודע על כל מה שעושה כל אברך בחסידות שלו?

(ידוע לי על מישהו מחסידות שלי שפעם במסגרת עבודתו פגע (בעילום שמו) באיזה גדול בישראל, וכשנודע להרבי הוא הכריח אותו לילך לאותו גדול ולבקש סליחתו).
סמל אישי של משתמש
4000

whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:20 מהיכי תיתי שהאדמו"ר מבעלזא יודע על כל מה שעושה כל אברך בחסידות שלו?

(ידוע לי על מישהו מחסידות שלי שפעם במסגרת עבודתו פגע (בעילום שמו) באיזה גדול בישראל, וכשנודע להרבי הוא הכריח אותו לילך לאותו גדול ולבקש סליחתו).
ככל ןזה נכון אני משער שהאברך הזאת יקבל כמו שצריך!!

זה דבר הזוי וכ"כ נגד מה שאדמו"ר מבעלזא מחנך אותנו!!

ועוד פעם זה נרהא לי הזוי ליהות אמת....
סמל אישי של משתמש
4000

והכי מסתבר שיכול להיות ששונאי בעלזא מפיצים את זה
כי למה לא?
חסוי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

ליברמן לא צריך שום יועצים. הוא מסתדר לבד.
חסוי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

יכול להיות שהמקור של קלמן הוא מאנשי ליברמן שכמובן לא אכפת להם להמציא שקרים ע"מ לסכסך (שוב) את הציבור החרדי בעצמו.
סמל אישי של משתמש
4000

עוד מבלום ב׳משפחה׳: שאלתי השבוע את ח״כ מאיר פרוש שניהל מו״מ גלוי מול מתן כהנא כדי להסדיר את העלייה למירון, האם הנציגות החרדית לא טעתה בכך שהמתינה עד לרגע ההצבעה על ׳ממדים ללימודים׳ ולא ניהלה מו״מ עצמאי מול הקואליציה. פרוש השיב: ״אחדש לך, העליתי הצעה בוועדת חוץ וביטחון, לתמוך בחוק בתמורה לעיכוב רפורמת הקומה הכשרה של שר התקשורת, אבל יריב לוין אמר לנו שהליכוד יצביע נגד ממילא״.
סמל אישי של משתמש
4000

ח״כ מאיר פרוש לגלסנר ובלום ב׳ערוץ כנסת׳: ״אם ליברמן יקרא לי לפגישה, אני לא ח״כ שאומר השר הזה לא יהיה אצלי בממשלה, זה לא יהיה אצלי - בוודאי שאני אפגוש בן אדם, מה אני עושה וטו על אנשים?״.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יעקב ריבלין

אותם אנשים שאמרו לנו שיש הסתברות נמוכה להקמת הממשלה הזאת הם גם אלה שאמרו לנו שהיא תיפול בתוך כמה חודשים והם אלה שאומרים כעת שאין מה לדאוג מגזירות ליברמן כי יש סיכוי נמוך שהתקציב יעבור. לכל הדיבורים האלה יש מכנה משותף אחד. צידוק לא לעשות כלום חוץ מלהצמד לביבי. עד שיקום ויגאלנו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

חברי הכנסת של דגל התורה עלו אמש (מוצאי שבת) למעונו של מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדשלטיין שליט"א וקיימו במשך שעה ארוכה התייעצות וקיבלו הכוונה והדרכה בנושאים העומדים על סדר יומה של היהדות החרדית, הציבורי והפוליטי.

למעונו של מרן ראש הישיבה בבני ברק הגיעו יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני, ח"כ אורי מקלב, ח"כ יעקב אשר וח"כ יצחק פינדרוס.

בתוך כך, ח"כ יעקב אשר אמר ב'יתד נאמן' כי "דעת מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין היא נגד בחירות מוקדמות ואנו פועלים כדבריו. אני מקווה שכשהממשלה תיפול והאפשרויות יהיו: בחירות או ממשלה חלופית, יווצר לחץ ציבורי, וכן סקרים, שיוכיחו למפלגות מסוימות שלא כדאי להן ללכת לבחירות, ויהיה ניתן להקים ממשלה יציבה".

"כל מי שמנסה לומר שהחרדים היו ערבים על ההסכם בין הליכוד לגנץ – טועה ומטעה. אבל בפעם הבאה זה יהיה אחרת. נבקש אישור מגדולי ישראל לערוב על ההסכמים ולקבוע שהם יהיו בין כלל המפלגות. כולם יודעים שיהדות התורה מעולם לא הפרה הבטחות והסכמים, ונדאג שהם יכובדו לחלוטין".
סמל אישי של משתמש
4000

הסכמה חרדית: הדיל הפוליטי שיחזיר את כהנא לשולחן הממשלה
המאמצים להשבת כהנא לשולחן הממשלה, הביאו למו"מ פוליטי מואץ בין לשכת סגן השר לח"כים חרדים; בש"ס דחו דיל פוליטי, אך ביהדות התורה הסכימו לאפשר לכהנא לשוב בתמורה לביטול הרפורמה בתקשורת • כך ינצלו באופוזיציה המשבר עם ביטון כדי לבטל את גזרת הסלולר

ארי קלמן , כ"ח אייר תשפ"ב 29/05/2022 20:53

פרסום ראשון: גורמים בלשכת סגן השר מתן כהנא הציעו למספר חברי כנסת חרדים דיל פוליטי: בתמורה להיעדרות חרדית בהצבעה על מינוי כהנא לתפקיד שר, הקואליציה תאשר או אולי כהנא יעדר ובכך יביא לתמיכה שקטה של הקואליציה בהעברת חוק שיבטל את רפורמת התקשורת שיזמו במשרד התקשורת לפני כחודש. 'בחדרי חרדים' חושף כי ח"כ מ'יהדות התורה' הביע הסכמה לדיל.

מאז פרש מתן כהנא מתפקיד השר לשירותי דת לפני שלושה שבועות, בקואליציה פועלים במרץ להשיב את מקורבו של בנט חזרה לשולחן הממשלה ולתפקיד השר לשירותי דת. בתמורה לתמיכה מהאופוזיציה למהלך כזה, הם מוכנים לשלם מחיר יקר. בסוף השבוע אף קיבלו הסכמה מח"כ ביהדות התורה שיאפשר דיל פוליטי שיחזיר את מתן כהנא לשולחן הממשלה בתמורה פוליטית הוגנת.

הצעת חוק התקשורת שהגיש ח"כ משה ארבל מבקשת לעגן באופן רשמי את פעילות ועדות הרבנים לענייני תקשורת, כך שהגבלות הכשרותיות שיקבעו יהיו מעוגנות בחוק, מה שלמעשה יביא לביטול הרפורמה של משרד התקשורת שמבקשת לבטל את הקומה הכשרה.

לפי פרסום בסוף השבוע ב'ישראל היום', גורם בלשכת כהנא פנה ליוזם החוק ח"כ משה ארבל והציע לו היעדרות של כהנא בחוק התקשורת בתמורה להיעדרות של ארבל בהצבעה על מינוי כהנא, אלא שארבל שפנה ליו"ר התנועה דרעי, קיבל הוראה לדחות את ההצעה.

'בחדרי חרדים' חושף כי בלשכת סגה"ש כהנא המשיכו במגעים ובשיחה שקיימו עם ח"כ מיהדות התורה הוא הביע הסכמה לקבל את הדיל; היעדרות בהצבעה במינוי השר מתן כהנא בתמורה לתמיכת הקואליציה בחוק התקשורת של ח"כ ארבל שיביא לביטול רפורמת הטלפונים הכשרים שיזם שר התקשורת יועז הנדל.

השיחות התפוצצו לבסוף לאחר שבלשכת סגן השר כהנא ביקשו לגייס את תמיכת שר התקשורת הנדל לדיל הפוליטי, בעוד הנדל הסכים להעביר את החוק רק בקריאה טרומית, מה שיביא רק להקפאת החוק באמצעות עתירה לבג"צ, הח"כ החרדי התעקש לקבל הסכמה לחוקק את החוק באופן סופי בשלוש קריאות כתנאי למינויו מחדש של כהנא לתפקיד שר בממשלה.

נציין, כי לסיעות החרדיות הזדמנות להעביר השבוע את החוק בקריאה טרומית. היעדרותו של ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן, שעדיין מחרים את ההצבעות במליאה, עשויה להקנות לאופוזיציה רוב להעברת החוק. לצורך כך החרדים יאלצו לדרוש גם תמיכתה של ח"כ עידית סילמן, שטרם הצביעה בפועל נגד הקואליציה.

העברת החוק בקריאה טרומית תאלץ את בג"צ לתת את הדעת האם להגיש צו בייניים להקפאת הרפורמה של הנדל, כאשר העותרים יטענו כי הכנסת בדרך לעגן את ועדות הרבנים בחקיקה, ובג"צ יאלץ לתת את ההזדמנות הפוליטית לעשות זאת מבלי לעקוף את הכנסת בתקנות משרד התקשורת.

תגובות:

מלשכת סגן השר מתן כהנא נמסר ל'בחדרי חרדים': איננו מתייחסים לשיחות שמנהלת לשכת סגן השר עם גורמים פוליטיים שונים.

בלשכת שר התקשורת יועז הנדל הכחישו את הפרסום.
סמל אישי של משתמש
4000

הליכוד בשירות הממשלה: חוסר הנאמנות שיביא לשת"פ עם החרדים | ארי קלמן
החרדים מתרחקים מהליכוד ובממשלה ממתינים להתחיל עמם בשיתוף פעולה פוליטי | טל גן צבי שפרש במפתיע ניסה והתייאש משיתוף פעולה עם החרדים, האם מחליפו ימשיך במאמצים או ישנה גישה? וגם: הדרישה של דגל שמדגישה את חוסר האמון והחשש שהליכוד יבגוד פעם נוספת

ארי קלמן , כ"ז אייר תשפ"ב 28/05/2022 21:49

כבר מיומה הראשון הציבה הממשלה הנוכחית את מטרתה: שבירת השותפות החרדית עם הליכוד שהתהדקה לאורך שנות כהונת נתניהו. בהערכות מצב ראשוניות עם הקמת הממשלה העריכו בכיריה כי זה יקרה מהר, אך התבדו. עם הזמן התפצלו הדעות בממשלה, האם לשבור את החרדים באמצעות ה'גזר' או באמצעות 'המקל'; היינו: האם לגרום לחרדים לבוא בעל כורחם בגלל חשש מגזירות קשות, או האם להציע לחרדים תופינים ובכך לפתות אותם לחיק הקואליציה. פרישתו של טל גן-צבי, שהיה "הבוס הגדול", אמורה לשנות לרעה את הגישה של הממשלה כלפי החרדים.

טל גן-צבי - והקשר עם החרדים

בשתי הזדמנויות שונות ניהל גן-צבי מו"מ לשת"פ עם החרדים: בפעם הראשונה, עוד בתחילת דרכה של הממשלה, הוא גיבש מתווה לתקציב שהיה מקובל אפילו על שר האוצר אביגדור ליברמן; בהזדמנות שנייה קיים מו"מ עקיף עם יו"ר ש"ס להקמת ממשלה חלופית.

המו"מ הראשון שניהל גן-צבי, מי שבמשך שנים היה האיש שחיבר בין בנט לציבור החרדי, היה מול ציר פרוש ואייכלר - אנשי בעלזא ושלומי אמונים. הדיונים התקיימו בדירות מסתור במודיעין והניבו טיוטה בנוגע להבנות בין הצדדים. אלא שאז, כשעה קודם ההצבעה על התקציב, הודיעו בציר כי בשל התנגדותם של חלק מהאדמו"רים, המהלך לא יצא לפועל, דבר שהוביל למשבר אמון.

אך למרות אובדן האמון, גן-צבי נתן הזדמנות נוספת לחרדים. העוזר הנמרץ הגיע במהלך החורף מלווה בדן שחורי (יועץ כנסת ממשלה של ראש הממשלה) לפגוש איש עסקים מוכר במלון במרכז ירושלים. מטרת הפגישה הייתה לתווך מהלך בין בנט לבין אריה דרעי לצורך תרגיל פוליטי שיוביל להקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, תרגיל מסריח ב' אם תרצו. גם המהלך הזה לא יצא אל הפועל בהסכמה הדדית של הצדדים שהבינו כי הוא נועד לכישלון.

מאז האירוע המדובר, שקל גן צבי האם להרים ידיים וגילה סקפטיות לגבי הזדמנויות שונות לשיתוף פעולה עם החרדים, אך למרות זאת, לא פסקו ניסיונותיו להביא את החרדים בשיטת ה'גזר'. כל זה אמור להשתנות כשמישהו אחר יתפוס את המושכות בלשכה, על אף שגורמים בימינה מעריכים כי למרות פרישתו, גן-צבי יישאר פעיל מאחורי הקלעים ולא ישחרר כל-כך מהר.

רק לפני כחודש ימים, כשגן-צבי עוד האמין בממשלה, הוא ניסה מדי כמה שבועות להביא להסכם אי לוחמה עם החרדים. גן-צבי ישב עם לא מעט ח"כים מהסיעות החרדיות, וניסה לבוא עמם להסכם כי לא יתנגדו לחוקים שאינם מזיקים לאיש, כמו חוקי חשמל ונושאים מוניציפאליים שונים, אך המהלך לא הבשיל לכדי הסכמה משותפת.

שר בממשלה: "החרדים יתחילו להגיד לנו 'כן' על ההצעות"

בממשלה, כאמור, חלוקים לגבי שיטת הפעולה שיש לנקוט כדי להביא את המפלגות החרדיות, אך השבוע היו אלה דווקא אנשי הליכוד שעשו את העבודה עבור הממשלה ובמהלכים מטופשים הרחיקו מהם את החרדים. "אם לפני שבועיים החרדים לא דיברנו אתנו בכלל, השבוע כבר דיברו ואמרו 'לא' להצעות, מאמין שתוך שבועות גם יתחילו להגיד לנו 'כן' על ההצעות", כך אומר לנו שר בממשלה, שפועל בעצמו לקרב את החרדים לממשלת בנט-לפיד.

בממשלה זיהו השבוע את חוסר האמון בין הליכוד לחרדים. מה ששמענו בחדרים הסגורים במשך שבועות פרץ השבוע החוצה: גפני היה הראשון להציף זאת לאחרונה - וחטף. השבוע גם דרעי התחיל להפנים כי בליכוד דואגים רק לעצמם ברגע האמת. אם זה בחוק "ממדים ללימודים" ואם זה בחוק השקיות בהם שיתפו פעולה עם הקואליציה על חשבון המגזר החרדי.

ספק אם החרדים באמת הפנימו רק עתה כי אין לסמוך על הליכוד או רק חיפשו את ההזדמנות. בשבועות הקרובים נראה שת"פים בין הקואליציה לחרדים, במסגרת תמיכה שקטה בחוקים - בתמורה להישגים שונים כגון קידום חוקים והקפאת יוזמות נגד הציבור החרדי, כולל אלה שיוזם ליברמן רק למטרות בחירות, אף שאין להם סיכוי לקבל את אישור הכנסת.

ליברמן, אגב, מחבל במאמצי בנט ולפיד לקרב את החרדים אליהם. השבוע שיגר איווט את ה'מקל' והביא בחוק ההסדרים, שאמנם לא יעבור, שורה של גזירות קשות נגד הציבור החרדי שרק ימנעו מהחרדים לשתף פעולה עם הקואליציה.

במפלגות החרדיות חוששים: נתניהו "יבגוד" פעם נוספת

חוסר האמון בין החרדים לליכוד מורגש היטב במסדרונות הכנסת. נתניהו נוהג לומר לא פעם כי הוא עצמו משלם מחיר על השותפות החרדית. לא אחת הוא רמז כי נפל בגלל השותפות הזו, והחרדים עוקבים אחר מהלכיו עם זוג עיניים חשדניות. בדגל התורה העבירו דרישה להנהגת הליכוד כי בכל מו"מ שיתקיים עכשיו או לאחר הבחירות, הם רוצים לקחת חלק בצוות משותף מחשש לבגידה נוספת כפי שהיה ב-2015.

כמו כן, דבריו של יולי אדלשטיין השבוע על כך שבחירות לא יביאו לחזרתו של נתניהו לשלטון, וכי יש לעשות הכול להקים ממשלה בכנסת הנוכחית, נפלו על אוזניים קשובות ביהדות התורה. אמנם לא נעשה דבר בפועל, אפילו לא פגישה עם אדלשטיין כדי לראות לאן הוא חותר, אך במפלגה האשכנזית, בדגש על סיעת דגל התורה, עוקבים בדריכות אחר מה שנראה כפיצול חדש בליכוד - שייתכן וישרת אותם בדרך חזרה לשלטון.
סמל אישי של משתמש
אני פה

פרסום ראשון: גורמים בלשכת סגן השר מתן כהנא הציעו למספר חברי כנסת חרדים דיל פוליטי: בתמורה להיעדרות חרדית בהצבעה על מינוי כהנא לתפקיד שר, הקואליציה תאשר או אולי כהנא יעדר ובכך יביא לתמיכה שקטה של הקואליציה בהעברת חוק שיבטל את רפורמת התקשורת שיזמו במשרד התקשורת לפני כחודש. 'בחדרי חרדים' חושף כי ח"כ מ'יהדות התורה' הביע הסכמה לדיל.

מאז פרש מתן כהנא מתפקיד השר לשירותי דת לפני שלושה שבועות, בקואליציה פועלים במרץ להשיב את מקורבו של בנט חזרה לשולחן הממשלה ולתפקיד השר לשירותי דת. בתמורה לתמיכה מהאופוזיציה למהלך כזה, הם מוכנים לשלם מחיר יקר. בסוף השבוע אף קיבלו הסכמה מח"כ ביהדות התורה שיאפשר דיל פוליטי שיחזיר את מתן כהנא לשולחן הממשלה בתמורה פוליטית הוגנת.

הצעת חוק התקשורת שהגיש ח"כ משה ארבל מבקשת לעגן באופן רשמי את פעילות ועדות הרבנים לענייני תקשורת, כך שהגבלות הכשרותיות שיקבעו יהיו מעוגנות בחוק, מה שלמעשה יביא לביטול הרפורמה של משרד התקשורת שמבקשת לבטל את הקומה הכשרה.

לפי פרסום בסוף השבוע ב'ישראל היום', גורם בלשכת כהנא פנה ליוזם החוק ח"כ משה ארבל והציע לו היעדרות של כהנא בחוק התקשורת בתמורה להיעדרות של ארבל בהצבעה על מינוי כהנא, אלא שארבל שפנה ליו"ר התנועה דרעי, קיבל הוראה לדחות את ההצעה.

'בחדרי חרדים' חושף כי בלשכת סגה"ש כהנא המשיכו במגעים ובשיחה שקיימו עם ח"כ מיהדות התורה הוא הביע הסכמה לקבל את הדיל; היעדרות בהצבעה במינוי השר מתן כהנא בתמורה לתמיכת הקואליציה בחוק התקשורת של ח"כ ארבל שיביא לביטול רפורמת הטלפונים הכשרים שיזם שר התקשורת יועז הנדל.

השיחות התפוצצו לבסוף לאחר שבלשכת סגן השר כהנא ביקשו לגייס את תמיכת שר התקשורת הנדל לדיל הפוליטי, בעוד הנדל הסכים להעביר את החוק רק בקריאה טרומית, מה שיביא רק להקפאת החוק באמצעות עתירה לבג"צ, הח"כ החרדי התעקש לקבל הסכמה לחוקק את החוק באופן סופי בשלוש קריאות כתנאי למינויו מחדש של כהנא לתפקיד שר בממשלה.

נציין, כי לסיעות החרדיות הזדמנות להעביר השבוע את החוק בקריאה טרומית. היעדרותו של ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן, שעדיין מחרים את ההצבעות במליאה, עשויה להקנות לאופוזיציה רוב להעברת החוק. לצורך כך החרדים יאלצו לדרוש גם תמיכתה של ח"כ עידית סילמן, שטרם הצביעה בפועל נגד הקואליציה.

העברת החוק בקריאה טרומית תאלץ את בג"צ לתת את הדעת האם להגיש צו בייניים להקפאת הרפורמה של הנדל, כאשר העותרים יטענו כי הכנסת בדרך לעגן את ועדות הרבנים בחקיקה, ובג"צ יאלץ לתת את ההזדמנות הפוליטית לעשות זאת מבלי לעקוף את הכנסת בתקנות משרד התקשורת.

תגובות:

מלשכת סגן השר מתן כהנא נמסר ל'בחדרי חרדים': איננו מתייחסים לשיחות שמנהלת לשכת סגן השר עם גורמים פוליטיים שונים.

24/6: רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לעדכוני ה
סמל אישי של משתמש
4000

אני פה כתב: 29 מאי 2022, 23:14 פרסום ראשון: גורמים בלשכת סגן השר מתן כהנא הציעו למספר חברי כנסת חרדים דיל פוליטי: בתמורה להיעדרות חרדית בהצבעה על מינוי כהנא לתפקיד שר, הקואליציה תאשר או אולי כהנא יעדר ובכך יביא לתמיכה שקטה של הקואליציה בהעברת חוק שיבטל את רפורמת התקשורת שיזמו במשרד התקשורת לפני כחודש. 'בחדרי חרדים' חושף כי ח"כ מ'יהדות התורה' הביע הסכמה לדיל.

תגובות:

24/6: רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לעדכוני ה
הבאתי את זה מעליך 2 הודעות...
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 685 פעמים
קיבל תודה: 548 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

אל תריבו. יש מספיק ידיעות לכולם...
סמל אישי של משתמש
4000

נתן יעקובוביץ כתב: 29 מאי 2022, 23:26 אל תריבו. יש מספיק ידיעות לכולם...
לא כשנתן לוקח לי הידיעות...

סתם חחחחח....
ישראל הלוי
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל הלוי »

יוסי אליטוב: ‏הוא איש אמונו של האדמו״ר מגור ושליחו האישי למשימות חשובות, שר החינוך של החצר, מזכיר ועדת הרבנים לעניני שבת ובעל תפילה בימים נוראים בגור. מאתמול שמו עולה כיורש המסתמן לליצמן בכנסת הבאה. תכירו: יצחק גולדקנופף.
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

ישראל הלוי כתב: 31 מאי 2022, 12:45 יוסי אליטוב: ‏הוא איש אמונו של האדמו״ר מגור ושליחו האישי למשימות חשובות, שר החינוך של החצר, מזכיר ועדת הרבנים לעניני שבת ובעל תפילה בימים נוראים בגור. מאתמול שמו עולה כיורש המסתמן לליצמן בכנסת הבאה. תכירו: יצחק גולדקנופף.
האומנם???
מה חסר לו להיכנס לבוץ הזה???
כאחד שמכיר את האיש מקרוב לא נראה לי שירצה , אבל זה כמובן לא תלוי בו...
ישראל הלוי
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל הלוי »

מתי כתב: 31 מאי 2022, 12:56
ישראל הלוי כתב: 31 מאי 2022, 12:45 יוסי אליטוב: ‏הוא איש אמונו של האדמו״ר מגור ושליחו האישי למשימות חשובות, שר החינוך של החצר, מזכיר ועדת הרבנים לעניני שבת ובעל תפילה בימים נוראים בגור. מאתמול שמו עולה כיורש המסתמן לליצמן בכנסת הבאה. תכירו: יצחק גולדקנופף.
האומנם???
הדיווח הוא כמובן לא שלי, רק 'מצאתי כתוב'. קרדיט: יוסי אליטוב.

אכן, ימים יגידו.
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

ישראל הלוי כתב: 31 מאי 2022, 13:23
מתי כתב: 31 מאי 2022, 12:56
האומנם???
הדיווח הוא כמובן לא שלי, רק 'מצאתי כתוב'. קרדיט: יוסי אליטוב.

אכן, ימים יגידו.
אם זה יוסי אליטוב אז אני יודע שזה לא נכון...
שלח תגובה