"הגל הרביעי"

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 3415
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 311 פעמים
יצירת קשר:

"הגל הרביעי"

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

מאמר בכלכליסט:

רוב החולים בגל הרביעי: מיישובים מבוססים ומחוסנים
בעוד בשלושת הגלים הקודמים מספר החולים הממוצע הלך וקטן ככל שהאשכול הכלכלי־חברתי של היישוב היה גבוה יותר, הפעם המצב הפוך. פרופ' רן בליצר: "הגל הנוכחי החל בהתפרצויות בעקבות שבים מחו"ל - ואלה באים מיישובים מבוססים"
דורון ברויטמן
15:06, 08.08.21

רוב החולים בהתפרצות הגל הרביעי של הקורונה מתגוררים ביישובים הנמצאים באשכולות כלכליים־חברתיים 7 ו־9, כלומר ביישובים הנמצאים בחלק העליון בסקאלה הכלכלית־חברתית של ישראל. כך עולה מניתוח של "כלכליסט" לנתוני התחלואה ב־280 יישובים בישראל מאז תחילת הגל הרביעי (20.6.21), כפי שהתפרסמו על ידי משרד הבריאות.
ביישובים המשתייכים לאשכול 7 עומד ממוצע החולים לכל עשרת אלפים בני אדם על 70 חולים מאומתים ובאשכול 9 על 65 חולים מאומתים. זאת לעומת 20 חולים מאומתים לכל עשרת אלפים בני אדם באשכול 3, 13 מאומתים לכל עשרת אלפים בני אדם באשכול 2 ו־5 מאומתים בלבד באשכול 1 שהוא האשכול הנמוך ביותר. נתוני התחלואה הגבוהים ביישובים מאשכולות גבוהים בגל הנוכחי הם לא תוצאה של עודף בדיקות ביישובים אלו על פני ישובים באשכולות אחרים. שיעור הבדיקות הממוצע בשבוע האחרון נע בין 2% באשכולות 10-9 ל־4.5% באשכול 5, פער לא משמעותי. באשכולות 2-1 עומד שיעור הבדיקות על 3% ובאשכול 3 על 4.1%.
ירידה של 99% בבני ברק
התמונה המצטיירת בגל הרביעי שונה לחלוטין מבגלים הקודמים. על פי ניתוח של ממוצע החולים לכל עשרת אלפים בני אדם באותם יישובים, מאז תחילת ההתפרצות ועד אמצע יוני מספר החולים הממוצע הלך והתמעט ככל שהאשכול הכלכלי־חברתי היה גבוה יותר. כך באשכול 2 עמד מספר החולים הממוצע לכל עשרת אלפים בני אדם על 1,183 חולים, באשכול 4 עמד מספרם על 1,030 חולים, באשכול 7 עמד מספרם על 626 ובאשכול 10 על 370 חולים.

הגלים הקודמים מאופיינים בהתפרצויות בעיקר ביישובים החרדיים והערביים בישראל שרובם ככולם משתייכים לאשכולות הנמוכים 3-1. ערים כמו בני ברק, מודיעין עילית, דיר אל אסד ועוד הופיעו תדיר ברשימת הערים המובילות בתחלואה בישראל. בבני ברק, למשל, המשתייכת לאשכול 2, בגלים הקודמים מספר החולים המאומתים עמד על 2,227 חולים לכל עשרת אלפים בני אדם. אולם שיעור המאומתים בגל הנוכחי עומד על 20 חולים לכל עשרת אלפים איש, ירידה של 99% במספר החולים המאומתים.
לשם השוואה, בכוכב יאיר, יישוב המשתייך לאשכול כלכלי חברתי 9, בהתפרצויות הקודמות עמד מספר החולים לכל עשרת אלפים בני אדם על 321 מאומתים, אולם בגל הנוכחי עומד מספרם על 163 חולים – ירידה של 49% במספר החולים המאומתים.
https://www.calcalist.co.il/local_news/ ... /by7vgehjy

למעשה, הנתונים הללו אינם מפתיעים, מאחר ואנחנו כבר יודעים שמי שחלה בקורונה מפתח התחסנות יציבה מאד לנגיף זה על סוגיו (לעומת "מחוסנים"). כך, התברר, שמי שחלה ב-SARS (וורסיה של קורונה מלפני מספר שנים) לא נדבק ולא חולה ומגלה התחסנות מלאה כלפי ווירוס הנוכחי. לכל מי שנדבק ב קורונה, בין עם היו לו תסמינים ובין אם לא, כעת סיון נמוך מאד להידבק.
ובתחילת המגפה, כזכור, היו הרבה נדבקים בבני ברק...
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי ( PhD N.D)
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה"
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"קל להיות בריא"
"יפה, בריאה ולא מורעלת"
"טיפול טבעי מהו?"
ועוד
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה