חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

whynot
נתן תודה: 2290 פעמים
קיבל תודה: 554 פעמים

Re: חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

לא ידוע כתב: 24 מאי 2022, 21:20
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 20:03 ב"ה יום ג' כ"ז אדר ראשון ת"ר לפ"ק ווארשא.

החיים וה שלום לכבוד אהובי ידיד נפשי הרב המאוה"ג חריף ובקי נ"י, פ"ה החסיד מו"ה אלעזר הכהן נ"י
מכתבו קבלתי לעת ערב ש"ק, הייתי בקאצק וב"ה הכל טוב. ג' שבתים היה יושב עם העולם, הקולות בודאי יצאו מזדים ארורים אשר כקוץ מכאיב בעיניהם מה שיש בעולם הרוצים ללכת בתורת ה', ובעיר בארזין נגיד אחד דיבר סרה, ועשו החסידים בפומבי כמשפט הראוי לו, ונתחייבו לשלם אלף זהובים, וב"ה פה לא נשמע עוד.
דברי ידידו הק' יצחק מאיר

מאיר עיני הגולה
מעניין אם הפליאו החסידים מכותיהם גם בבניו של הנגיד ואחיו ומשפחתו וכל אשר לו...
שנית, אם ראוי כן לעשות מדוע התאפקתם ג' שנים?

ורק למען כבוד החידושי הרי"מ אביא מכתב אחר ממנו [לשוחרי ההיסטוריה אכתוב כי הדברים ידועים מדוע הוצרך לכתוב כן ומבדיקה באוצה"ח הוא אינו מופיע במהדורות ס' חידושי הרי"מ בשונה מהמכתב דלהלן]:

ב"ה אור ליום ועש"ק ט' ניסן תורה לפ"ק.
חיים וברכה ושלום וכ"ט לידידי הרבני מ' יוסיל וטוב והשלום לידיד נפשי הרב מו"ה אלעזר נ"י ולכל הידידים שליט"א.
הנני להודיעכם משלומי ב"ה, ואבקש מכם הגם כי גולה ומטולטל אנכי ע"י רגשת דוברי שקר משנאת חנם על לא חמס בכפי,
נא מאוד שלא לצאת לריב עם שום אדם עבורי או לדבר קשות, רק למשוך בדברי שלום ואמת ואהבה, כי כולנו בני אברהם יצחק ויעקב,
ולא הוצרכה התורה להזהיר ואהבת לרעך, לא תשנא וכו', על אנשים אחים ורעים,
בפרט בחג הקדוש הבע"ל אשר הוא ראשית היות עם ה',
ומתעורר זכירת חסד נעורים אהבת כלילותינו, יתן ה' שיתעורר גם בלבנו התחלה זו להיות שפת אמת תכון לעד, אשר הוא זמן פדות נפשינו,
ושלא להעביר בהבל וריק ח"ו בימי חגנו, ועכ"פ להכניס במעמקי לבנו ידיעה זו ברורה, עיקר בריאותנו לעשות רצון יוצרנו ולעבוד בכל לב
ונפש ולהשגיח היטב על כל הלאוין והעשין העוברים בכל יום על האדם בכל העסקים ביושר כראוי, תקבלו חג הקדוש הבע"ל בשמחה וכ"ט כחפץ
ידידכם דור"ש הקטן יצחק מאיר

ובענין צוואת האמרי אמת מגור חשוב להדגיש דווקא קטע אחר שנתפרסם לאחרונה, שקורא לאנשי שלומו להתחזק בעבודת השי"ת
נגד כל פגעי הזמן שיוכל עוד להיות נסיונות עד שיבוא גואל צדק כמו שכתב בספר הזכות

‏‏מתוך הצוואה - עותק.JPG
ומה כתוב בספר הזכות?
הנה (פרשת שלח):
"ללמד לכללות ישראל, שהגם שיהי' נביאי שקר, או מנהיגים כירבעם ושאר גדולים, ויראו שנוטים מדרך השי"ת לפי פשוט, לא ישמעו להם כלל, ואפשר יהי' עוד נסיונות כאלו לפני הגאולה".
הנני מצטט התגובה הזו, היות שהרב קטןודל חיפש המכתב הזה, הן בפורומינו והן בפורום אוצה"ח.
א יודעלע
נתן תודה: 374 פעמים
קיבל תודה: 407 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:52 בפורום אוצה"ח מביאים הקלטה מאת משפיע בגור, שלמה חנוך קורניק, איך שמדבר בנבזיות וארסיות כנגד כלל הציבור החרדי שנעמד להגן על הנרדפים מרודפיהם האלימים והאכזריים, ובתוך דבריו מגן להדיא על האלימות המטורפת (וכלשונו האכזרי "הלטיפות"), ובסוף דבריו אומר שלא לדבר עם אף אחד מחוץ לגור, ובפרט לא על המקרים האחרונים, וזה כבר מתחיל להזכיר כת, ואני חושש שלא טעיתי כשכתבתי בתחילת השבוע ש"חלק" מחסידות גור נהפכה לחצי כת.

מומלץ להאזין.

אני לא יודע איך להביא לכאן הקלטות, ולכן אביא לינק לפורום אוצה"ח.
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p= ... 06#p758988
שיחה - קורניק.mp3
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
ברזל
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

א יודעלע כתב: 26 מאי 2022, 00:05
ברזל כתב: 26 מאי 2022, 00:03
whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:57 וגם נצטרך כמובן לעיין בההיסטוריה באיזה מגזר נשרו יותר להשכלה וכו'.

אז בבקשה, לא להפוך האשכול הזה למחלוקת חסידים מתנגדים.

תודה.
על זה כבר הקדמתי שזה לא ראיה להאם הרעיון נכון או לא בשונה מאצל החסידים שהרעון מתעוות
אפשר לפתוח אשכול חדש ולבדוק שם איזה רעיון מתעוות יותר
בואו לפחות נסכים על משו אחד
בכל דבר יש את הניסיון שלו בצידו
לדוגמא כוהנים היו עזים והגמ' אומרת שכוהן לא ישא כוהנת . ז"א שברור שכהונה ועזות דקדושה זה טוב אבל הסכנה יכול להתפתח עזות מצח וכעס
וכן אצל בעלי משרות תורניות יש יותר סכנה לגאווה
מה? האם זה לא טוב ללמד תורה? לא , זה מצויין אבל תכיר את הסכנה
הגמ' אומרת שמדוע בניהם של ת"ח אלא ת"ח מפני שמזלזלים בחבריהם. ז"א זה מצויין להיות ת"ח והוא לא חייב בכבוד חבירו יתר על המידה אבל יש כאן סיכון שבסוף הילדים לא רואים כבוד לת"ח ולפעמים גם זלזול אז חסר להם בהערכה לתורה ומפני כך אינם יוצאים ת"ח
וכן אצל הליטאים ובפרט בישיבות פתוחות יותר יש סכנה להיפתח יותר
או לדוגמא אצל הליטאים שפחות מתעסקים בענייני ה"נשומה" אז יש סכנה ל"מלומדה" (אני רק מניח הנחה אבל לא באמת מסכים שבמציאות של ימינו החסידות של ימינו היא לא פועלת כ "מלומדה")
אז לפחות נסכים שהסכנה בחסידות זה שיש שם רעיונות של צדיק האמת או רוח הקודש שאפשר להיסחף יתר על המידה ולפחד מהקב"ה שיספר לרבי😉 או שלהאמין שלרבי מותר לעשות "עבירות לשמה"
אני לא אומר כרגע שהחסידות טועה וכולם כופרים כמו שאני לא אומר כרגע שהליטאים "מלומדה" ואינם יראי חטא
אבל רק נסכים שאלו חלק מהסכנות שיש בחסידות
האם דרכם בגלל זה לא נכונה ??? לא חייבים להסכים!!! אבל נסכים שזה הסיכון
זה ברור??
או שגם זה כפירה????
מנחם
נתן תודה: 199 פעמים
קיבל תודה: 292 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

לאחר ששמעתי את ההקלטה של קרוניק הנ"ל, זה פשוט מדהים,
היצירתיות שלהם להפוך את עצמם לנרדפים באכזריות נאציזית במשך שלש שנים ולא להגיב,
זה מדהים,
זה לא נשמע שהוא מנסה לשכנע בזיוף, הם באמת מאמינים בזה עד הסוף,
לא יאומן איך כל צד מרגיש שהשני הוא שיא הרוע שקיים בעולם, וכל אחד מאמין זאת בהן צדקו, ולא בזיוף.
זה רק מלמד אותנו כמה הנגיעות שלנו יכולות לשבש את דעתנו עד כדי טירוף, ועדיין להרגיש שאנו הצדיקים הגדולים ביותר,
זלמן
נתן תודה: 76 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן »

כעכר כתב: 25 מאי 2022, 17:22 אני מצדיע לכותב למעלה
היזהרו בלשונכם ואל תאמרו לא ידענו
(אני לא חסיד גור)
אבל אני רואה את התכתבויות ואני לא מבין איך אתם מסוגלים בכלל להרהר אחרי כזה אדמו"ר
אני יודע מהעבר היזהרו בגחלתן שנשיכתן נשיכת שועל
היזהרו היזהר!!!!
פלא והפלא
לא חסיד גור
אבל פתח ניק והתגובה הראשונה זה מחאה על 'הרהור' אחרי כזה אדמו"ר...

#גורים-שוטים-נמאסתם
ברזל
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

לחסיד גור-חמאס שצווח ככרוכיא היזהרו כי נשיכתן ועקיצתן וכו..
אז אולי תשאירו אתזה לנחשים ועקרבים
ואל תהפכו אתם בעצמיכם לנחשים ועקרבים
מעניין אותי לעשות ניסוי
מישו יבוא ויזלזל ברבי בפנים (יש מלא מתנדבים) וגור-חמאס ישבו בשקט , ונראה כולנו יחד איפה הנחש ואיפה העקרב ואיפה השרף
א יודעלע
נתן תודה: 374 פעמים
קיבל תודה: 407 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

ברזל כתב: 26 מאי 2022, 00:21
א יודעלע כתב: 26 מאי 2022, 00:05
ברזל כתב: 26 מאי 2022, 00:03
whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:57 וגם נצטרך כמובן לעיין בההיסטוריה באיזה מגזר נשרו יותר להשכלה וכו'.

אז בבקשה, לא להפוך האשכול הזה למחלוקת חסידים מתנגדים.

תודה.
על זה כבר הקדמתי שזה לא ראיה להאם הרעיון נכון או לא בשונה מאצל החסידים שהרעון מתעוות
אפשר לפתוח אשכול חדש ולבדוק שם איזה רעיון מתעוות יותר
בואו לפחות נסכים על משו אחד
בכל דבר יש את הניסיון שלו בצידו
לדוגמא כוהנים היו עזים והגמ' אומרת שכוהן לא ישא כוהנת . ז"א שברור שכהונה ועזות דקדושה זה טוב אבל הסכנה יכול להתפתח עזות מצח וכעס
וכן אצל בעלי משרות תורניות יש יותר סכנה לגאווה
מה? האם זה לא טוב ללמד תורה? לא , זה מצויין אבל תכיר את הסכנה
הגמ' אומרת שמדוע בניהם של ת"ח אלא ת"ח מפני שמזלזלים בחבריהם. ז"א זה מצויין להיות ת"ח והוא לא חייב בכבוד חבירו יתר על המידה אבל יש כאן סיכון שבסוף הילדים לא רואים כבוד לת"ח ולפעמים גם זלזול אז חסר להם בהערכה לתורה ומפני כך אינם יוצאים ת"ח
וכן אצל הליטאים ובפרט בישיבות פתוחות יותר יש סכנה להיפתח יותר
או לדוגמא אצל הליטאים שפחות מתעסקים בענייני ה"נשומה" אז יש סכנה ל"מלומדה" (אני רק מניח הנחה אבל לא באמת מסכים שבמציאות של ימינו החסידות של ימינו היא לא פועלת כ "מלומדה")
אז לפחות נסכים שהסכנה בחסידות זה שיש שם רעיונות של צדיק האמת או רוח הקודש שאפשר להיסחף יתר על המידה ולפחד מהקב"ה שיספר לרבי😉 או שלהאמין שלרבי מותר לעשות "עבירות לשמה"
אני לא אומר כרגע שהחסידות טועה וכולם כופרים כמו שאני לא אומר כרגע שהליטאים "מלומדה" ואינם יראי חטא
אבל רק נסכים שאלו חלק מהסכנות שיש בחסידות
האם דרכם בגלל זה לא נכונה ??? לא חייבים להסכים!!! אבל נסכים שזה הסיכון
זה ברור??
או שגם זה כפירה????
אם לא שאך לפני חודשיים נפטר ר' חיים קנייבסקי היה אפשר לדון בנושא
זלמן

קונ. כתב: 25 מאי 2022, 18:15
אני לא פה כתב: 25 מאי 2022, 00:16
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 18:14
שיך כתב: 24 מאי 2022, 17:49
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 10:31 אני הבוקר הגשתי תלונה במשטרה נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א וגרינציג
בלי נדר אגיש תלונה נגד זלמן על הודעתו, המשווה אותי להיטלר.
המשטרה תחליט באם התלונות שלי נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א ואנשיו הם תלונות שווא.
אני מגיש תלונות על הסתה המסוגלת להוביל לרצח.
😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
אתה יכול להמשיך לצחוק , לפי הכתיבה של אתה סרסור לדבר עבירה בדיוק כפ האיש הידוע שנותן לך את ההוראת.

מלבד התלונה למשטרה הוגשו תלונות למספר נוסף של הרשוית.

היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות

שלום רב,

פנייתך ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות התקבלה ואנו ניצור עמך קשר בימים הקרובים.

בברכה,
האם גם אני זכיתי שתוסיף תלונה עלי? אני מאוד מקוה שכן...

#גורים-שוטים-נמאסתם.
זלמן

פורסם ברשת...

כיבסתי היום את חולצת בני, הספוגה בדמעות זיעה ופחד. היא הייתה אפרפרה והיו בה ריח של אימה, שעה ורבע של מצור אכזרי, ובריחה הביתה בסמטאות צדדיות מאימת הפורעים.
ובחזוני עמדתי במקום שאין בו יום ואין בו לילה, ומלוא כל האופק נשקפה התמונה, תמונת הפוגרום ברחוב יוסף זיו, ובת קול יוצאת ואומרת:
בנך כאן
בנך כאן
בנך כאן
ואני מסתכלת בתמונה ורואה את הרצח בעיניים, את הרוע, את הפראות. את המכות הניחתות ופוצעות בשבת קודש
ויודעת שבני כאן
ושואלת את בת הקול באימה ופחד:
באיזה צד של התמונה הוא נמצא?
תגידו לי באיזה צד הבן שלי
כי אם הוא בימין
למה לי בן ולמה חיים
יצאה בת קול ואמרה:
בצד שמאל הוא
בצד שמאל
ובבת אחת נשמתי לרווחה כי ידעתי שבני מהנרדפים ולא מהרודפים. ולא יכה לעולם על גולגלתו של יהודי ולא יהלום בו במוטות ברזל וזכוכית ולא יחייך ברשעות מול הדם הזב ולא יפרוץ לבתים פרטיים לזרוע אימה ופחד.
ונזרקתי משם חזרה כל הדרך אל המציאות.
"למה השם עושה לנו ככה?" שאל הילד את בעלי בדרך הביתה. כשהם מתקדמים לכיוון אחד, רואים שם לינץ' בבן הקהילה, נסוגים לכיוון ההפוך, מחפשים מבואות חשוכים להיעלם בהם. "למה השם עושה לנו ככה?" הוא חזר ושאל ושאל.
תשובה אין לי, רק יודעת שזכית, ילד, לא להיות מן הרודפים.
ורק חוט השערה מפריד בינינו לבינם.
גם אנחנו נולדנו גערערס. יודעים טעמה של אלימות, מכירים את הרצון 'להראות להם', 'להחזיר', 'לפוצץ אותם'. אבל זכינו לעבור את הדרך הזו של תיקון המידות (ועדיין עוברים בכל יום). של התכנסות, הרגעת הדחפים, התמודדות עם אמונה ושליטה עצמית.
כמעט היינו כהם. כמעט כהמונם
לפיכך אנחנו חייבים להודות
חסוי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

זלמן, הגזמת!
בבקשה, די!
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1555 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

עקב ריבוי דיווחים, האשכול יוצא לפגרה והתרעננות למספר ימים.

הפותח אשכול אחר בנושא (או מנצל אשכול אחר) ייחסם לצמיתות

[אגב, 'במקרה' גם ב"אוצה"ח" נעלו כעת]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1555 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אין להגיב כאן בענין פרשיות אלא רק עדכוני הקהילה, מיותר לציין שהעובר על כלל זה מסתכן בחסימה זמנית/קבועה
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
א חסידישער איד
נתן תודה: 243 פעמים
קיבל תודה: 196 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א חסידישער איד »

2022611_22123411883_jpg.jpg
לכל מי שנהנה שים 👍
א חסידישער איד

IMG-20220612-WA0054.jpg
לכל מי שנהנה שים 👍
א חסידישער איד

VID-20220612-WA0049.mp4
לכל מי שנהנה שים 👍
איש חסיד
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי איש חסיד »

יאיר כתב: 12 יוני 2022, 02:34 אין להגיב כאן בענין פרשיות אלא רק עדכוני הקהילה, מיותר לציין שהעובר על כלל זה מסתכן בחסימה זמנית/קבועה
יאיר אני מעריך אותך אשריך
זלמן

העתבק

דרשה שנשא המשגיח הרב ראובן לויכטר בועידת רבני אירופה שהתקיימה לפני שבועיים בגרמניה.
הוא מדבר שם (בסגנונו המעניין) על הצורך שרבנים יהיו אנשים גדולים בעצמם שיביאו הערצה של קהלים רחבים, ושכל אחד ירצה להתחבר אליהם, ולדבריו, היחיד בדורנו הוא ראש הישיבה הגר"ש אלתר.
הוא מעלה כאן נקודה מעניינת מאוד באישיותו ובדמותו של הגר"ש, שחשוב וכדאי לשים לב אליה. אחרי ששומעים את דבריו, מסתכלים קצת אחרת על ההערצה הסוחפת והחריגה שזוכה לה הגר"ש בכל מקום, ולמשל כעת בלוס אנג'לס.
מי שמכיר את הרב לויכטר ואת דעותיו, יודע שהוא 'מתנגד' חריף עמוק, אין לחשוד בו בהערצה כלשהי לגדולי החסידות, ולפי דעתי גם אין לו קשר אל הגר"ש אלתר, אבל זה מה שהוא אומר בתוך הדרשה, כמשיח לפי תומו.
זה מדהים! הוא פשוט אומר לרבני הקהילות: תהיו רבי שאול! זה בדיוק מה שחסר בדור הזה!
לתועלת המנויים הרבים שלכם, רשמתי תמליל מדויק מתוך דבריו, הוא מתחיל לדבר על זה בערך בדקה ה-28.
(ההקלטה מתוך אתר מי הדעת)

זה לפי דעתי העיקר, מה שקהילה צריכה היום. קהילה לא צריכה היום מי שיענה שאלות... אתה לא יכול לחכות עד ששואלים. הם צריכים לראות אדם נעלה, אדם יותר גדול. אנשים רוצים לראות את זה: אדם יותר גדול! זה מה שהם רוצים לראות.
ואיך אתה אדם גדול? כשהחיים שלך הם חיים חכמים, אז אתה אדם יותר גדול...

אני שאלתי את זה לאנשים שהם עובדים בקירוב רחוקים, וקיבלתי בחזרה שאין מה לענות...
אני הייתי בהרווארד... אם אני מביא רב חרדי להרווארד אני צריך לשלם לחמשה כושים שיבואו לשמוע. אני יודע את זה. מה קורה? מה קורה? מה? אי אפשר לראות אדם גדול?!

היחיד פה, שהנשמה שלו פה, היחיד שכעת אני רואה את זה, זה רבי שאול... נכון? (כנראה יש אנשים בקהל שלא מבינים במי מדובר, והוא מסביר:) רבי שאול אלתר! הוא בן אדם שאנשים רואים ואומרים וואו, זה בן אדם. גם מזרוחניקים, כולם! זה לא תלוי אם אתה גערער או לא, אתה יכול להיות בזירה אחרת לגמרי. אתה יכול להיות ליטאי ואתה אוחז ממנו, יש הרבה ליטאים שאוחזים ממנו...אנחנו צריכים אנשים כאלה, זה מה שצריכים! לא אחד שיודע לענות תורה, אלא אחד שאתה רואה אישיות, אדם גדול! זה הלך היום! לא 'תורה גדולה' - אלא 'אדם גדול'!

אבל אדם גדול זה אם אתה תופס את עצמך כאדם גדול, אבל לא שאני תופס את עצמי לאדם גדול, שאני כל כך חשוב, זה צ'ק שאין לו כיסוי, אנגעבלאזן, סיכה אחת מספיק שהכל מתפוצץ. לא לא לא לא לא, זה לא אדם גדול. זה אדם עם הסתכלות גדולה על עצמו, על החיים שלו.
אם הוא רואה אדם גדול, אז הוא רוצה להתחבר.

אני חושב שזה הדבר העיקרי שחסר היום ברבני קהילה. אני יודע שרבני קהילה כל כך רצים אחרי אנשים...

אם אתה רוצה לראות את הפליטים של אוקראינה, יהודים שאין להם בכלל מושג מה ההבדל בין נוצרי ליהודי, הם לא יודעים כלום! כלום! לא הפשט שלא יודעים מה זה שבת, הם לא יודעים כלום! כלום! כלום זה אפס! אבל גם אלו יכולים לראות אדם גדול. גם אלו יכולים לראות אדם גדול. אתה לא יכול לדבר איתם על תורה, על חומש, אתה לא יכול. אבל הם יכולים לראות: יש פה אדם שהוא גדול, שהוא מעניין, שהוא עמוק, שהוא החיים שלו הם חיים יותר מעובדים (מלשון עבודה)...

אנחנו כרבני קהילה, דבר ראשון לפי דעתי זה זה, שאנחנו יכולים להמציא בן אדם שהחיים שלו הם חיים עשירים ומלאים. זה דבר שמרשים ביותר ואנשים רוצים את זה. וזה בעצם הנקודה...
זלמן

*תחושת חג ושמחה בלוס אנג'לס בביקורו המרומם של ראש הישיבה מגור הגר"ש אלתר שליט"א*

אוירת חג ושמחה כאן ברחובות לוס אנג'לס. השיח המרכזי בין כולם הינו "דער גערער ראש ישיבה" או "רבי שאול".
רבנים ותלמידי חכמים לצד אילי הון ופילנטרופים, אברכי כוללים ותלמידי הישיבות לצד ילדי חיידר עולי ימים, כולם שחים בערגה ובהערצה על דמותו של שר התורה, ראש הישיבה אשר בא לביקור בזק מיוחד מארץ הקודש.

בקבלת פנים שהתקיימה ביום בואו השתתפו בהערצה גלויה כל רבני העיר ותלמידי חכמיה אשר קיבלו פניו ומפני מלויו באהבה ושמחה רבה והביעו הוקרתם הגדולה לתורה ולומדיה בכלל ולשר התורה בפרט.

אף אחד מאילי ההון בעיר לא ויתר על הזכות הגדולה לקיים דברי חז"ל על "המארח תלמיד חכם בביתו" וביקשו את ביקורו למען הרמת תרומתם הנדיבה לטובת מוסדות התורה והחסד "פני מנחם" בארץ הקודש.

בכל מקום בואו ברחובות העיר, ניצבים מאות יהודים מכל העדות והחוגים, בהתרגשות רבה, חסידים ובני ליטא, ספרדים ואשכנזים, כולם מבקשים לחלות פניו ולקבל ברכתו של אותו צדיק נשגב.

המבוגרים שזוכרים כאן את ביקורו של הגראי"ל שטיינמאן זצ"ל אומרים שמאז ועד היום לא הגיעו כל כך הרבה אנשים לשיעור.

הבית מדרש היה מלא עד אפס מקום, העזרת נשים עמוסה, ומאות רבות של אנשים צובאים על הפתחים ומאזינים בשקיקה לשיעורו של הגר"ש אלתר שליט"א

הרבנים כאן מספרים שמתענגים מדי שבוע על גליונות "נאות דשא" ומרגישים עצמם תלמידים ממש של ראש הישיבה הגר"ש שליט"א

וראש הישיבה עצמו?
שח בענוות אמת האופינית לו, לאחד מרבני העיר לנוכח האהבה הגדולה בה עוטפים אותו כל בני קהילת לוס אנג'לס: "רואים כאן אצל בני המקום אהבת תורה גדולה. הם מבינים שבאנו לטובת מוסדות התורה ומקבלים פנינו בשמחה גלויה של אהבת תורה ולומדיה".

*אשריכם יושבי לוס אנג'לס!*
שמעון חביב

נושא שלא נקרא על ידי שמעון חביב »

ב״ה. לשם קירוב ההורים וילדיהם בלא נזק גשמי ורוחני לאף אחד מהם צריך להפיץ לימוד תנא דבי אליהו אשר ישיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם ומסוגל הלימוד לתועלת גם בגשמיות כדברי הקדושת לוי.
שמעון חביב

ב״ה. בהוראות הקשורות לצער את הזולת אין להאמין לשמועות אף לא ממלאך ה׳ ולכן ה׳ בעצמו אמר לאברהם לעקוד את בנו, רק על לא לשחוט מספיק מלאך. (רבי חיים מוואלוז׳ין)
שמעון חביב

ב״ה. . עדו הנביא נטרף כעונש בידי ארי-ה אחר שהאמין לתומו לגירסת נביא שקר בשם ה׳ דבר שנגד מה שה׳ אמר ישירות לעדו הנביא
שמעון חביב

ב״ה. מבואר בספה״ק שכשיהודי רוצה להוכיח מישהו עליו לחוש בביטול על עצמו שבודאי יש לו גם את הענין הלא טוב שרואה בשני, וכן להתמרמר על שבימיו יש דבר כזה (=ושהי-ה צריך על ידי שיפור מעשיו לפעול בכח זכויותיו שלא יהיו דברים אלו), וכן להתפלל על אלו שמוכיחים אותם שיחזרו בתשובה, ולהתעורר באהבת ישראל אליהם (שנאה מצד הרע שבהם - באם ע״פ הלכה ברורה מרב מוסמך דבר פלוני הוא רע לכל הדעות - ואהבה מצד הנשמה והטוב שבהם שכל הנשמות כגוף אחד וה׳ אוהב יהודים ואנו אוהבים את מי שהוא אוהב). ולהימנע מתוכחה הכוללת בזיון אישי שגורם למי שמוכיחים אותו ליאוש או להמרדה. אבל אם יש צורך ע״פ רב פוסק מוסמך ששמע פרטים בגביית עדות וכדין ורואה שיש תועלת לפרסם משהו להציל עשוק מיד עושקו יש לפעול תוך הבאה בחשבון שלא ינוצלו הדברים להסתה להפרדת משפחות כשזה בניגוד לדין תורה אמיתי מרב מוסמך אמיתי שבתנאי חיים שאין לו פחד לומר את דעתו לא לכאן ולא לכאן.
שמעון חביב

ב״ה. ייטיבו לעשות כל הפועלים בעניינים שעל הפרק אם יקדימו תהלים ותפלה שיזכו לכוין לרצון האמיתי של ה׳ ושיהיו בפועל תוצאות טובות גלויות.
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

חמשת ההודעות האחרונות שלך הרה"ח (ר"ת- הרב החדש) מר שמעון חביב נותנים לי להבין שאין מקומך כאן.
מתאים לך, לדעתי, שאו תלמד עיון או שתעשה "מזומנים", אך הסגנון הכ"כ יהודי שלך לא כ"כ מתחבר פה לפורום אינטרנטי זה, ואם עד היום לא הופעת כאן, לא תפסיד כלום מלהמשיך לא להיות כאן. על דברתי!
אנחנו מכבדים אורחים אבל, עפעס, נראה שמקומך בביהמ"ד ולא כאן...
סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 482 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

בין הטיפות כתב: 15 יוני 2022, 16:58 חמשת ההודעות האחרונות שלך הרה"ח (ר"ת- הרב החדש) מר שמעון חביב נותנים לי להבין שאין מקומך כאן.
מתאים לך, לדעתי, שאו תלמד עיון או שתעשה "מזומנים", אך הסגנון הכ"כ יהודי שלך לא כ"כ מתחבר פה לפורום אינטרנטי זה, ואם עד היום לא הופעת כאן, לא תפסיד כלום מלהמשיך לא להיות כאן. על דברתי!
אתה גם נראה אחד כזה, ששיך יותר לעיון...
https://chl.co.il/viewtopic.php?p=612245#p612245
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.
שמעון חביב

ב״ה. אחרי שקיבלנו את התורה ושמע כל אחד מרבותיו דברי תורה קדושים, יש חשש שלא יבינו את התורה כראוי כי מפורש בתוס׳ ב״שבת״ ומבואר בספה״ק שהיצר הרע צובע עבירה בצבע של מצוה (״שוחט״ - מלאך המות שהוא יצר הרע - חייב משום צובע), וקשה להבחין בזה, ויש בזה סיוע על ידי מוסר ובעיקר תורת הבעש״ט ותלמידיו הק׳, אבל יש להרעיש עולם ומלואו (כולל כל אחד את עצמו) בגילוי הנורא שבתחלת ״בית ישראל״ במדבר, שדוקא על ידי ״דרך ארץ קדמה לתורה״ זוכים להבין בתורה כמו שראוי. וכן לעורר על מה שהשרישו בנו חז״ל, ״וכי מפני שאנו מדמים, נעשה מעשה״?, ועל כן מי שלא הגיע להוראה שלא יכריע על סמך קטעי תשובות ומקרים כולל אם זה ציטוט מהפוסקים, ומי שהגיע להוראה (בהקדמת ה״דרך ארץ״ ושאר קנייני תורה וכל הנ״ל) יאמר פסק דין האמיתי (ובהעדר הנהגה הדרושה ממי שהגיע להוראה וממי שלא הגיע, הרי בזה דרשו שעל זה כתוב ״כי רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגי-ה״), ויש להתעורר בכל זה מיד, כי מפורש ברמב״ם שאפילו צדיקים וחסידים חוששים ממצב שיגזור ה׳ עליהם שיקחו מהם את הבחירה חופשית, וכענין שאמר דוד ״הורני ה׳ דרכך״.. היינו, אל ימנעוני חטאי דרך האמת שממנה אדע דרכך ויחוד שמך. ונחוץ עקב מצב הדור בפרט כעת, להפיץ יותר - כמבואר בספה״ק - בנוסף לדרכי החסידות, גם תוכן הסברים על גדולת ה׳ באופן שביארו בחסידות ובהוספה את דברי הזוהר והקבלה ובכל נושא שהוא מתוך זה יש בכוחו לשפר ההנהגה ולפקוח עינים אם יש עם זה גם עבודת התפלה כראוי, ורק שצריך - כמבואר בספה״ק - מיד אחר התפלה לתת צדקה וללמוד משהו עכ״פ ובכך מונעים שאש ההתלהבות בתפלה לא תהפוך לאש כעס. ואם שומעים על מאורע לא טוב, יש להתבונן מה יש להוסיף בעבודת ה׳ ודוקא בזריזות ושמחה וענוה ובכך סוחבים ומעלים את הכלל בדרגות הקדושה ובפרט אם מבקשים על מי שצריך (מתחיל מהאדם על עצמו - כפי שהחוזה מלובלין כיון על עצמו ב״להפנות אליך כל רשעי ארץ״ - ) שיחזרו בתשובה ולכוין בזה בפרט בברכת השיבנו.
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 119 פעמים
קיבל תודה: 179 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

שמעון חביב כתב: 15 יוני 2022, 21:38 ב״ה. אחרי שקיבלנו את התורה ושמע כל אחד מרבותיו דברי תורה קדושים, יש חשש שלא יבינו את התורה כראוי כי מפורש בתוס׳ ב״שבת״ ומבואר בספה״ק שהיצר הרע צובע עבירה בצבע של מצוה (״שוחט״ - מלאך המות שהוא יצר הרע - חייב משום צובע), וקשה להבחין בזה, ויש בזה סיוע על ידי מוסר ובעיקר תורת הבעש״ט ותלמידיו הק׳, אבל יש להרעיש עולם ומלואו (כולל כל אחד את עצמו) בגילוי הנורא שבתחלת ״בית ישראל״ במדבר, שדוקא על ידי ״דרך ארץ קדמה לתורה״ זוכים להבין בתורה כמו שראוי. וכן לעורר על מה שהשרישו בנו חז״ל, ״וכי מפני שאנו מדמים, נעשה מעשה״?, ועל כן מי שלא הגיע להוראה שלא יכריע על סמך קטעי תשובות ומקרים כולל אם זה ציטוט מהפוסקים, ומי שהגיע להוראה (בהקדמת ה״דרך ארץ״ ושאר קנייני תורה וכל הנ״ל) יאמר פסק דין האמיתי (ובהעדר הנהגה הדרושה ממי שהגיע להוראה וממי שלא הגיע, הרי בזה דרשו שעל זה כתוב ״כי רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגי-ה״), ויש להתעורר בכל זה מיד, כי מפורש ברמב״ם שאפילו צדיקים וחסידים חוששים ממצב שיגזור ה׳ עליהם שיקחו מהם את הבחירה חופשית, וכענין שאמר דוד ״הורני ה׳ דרכך״.. היינו, אל ימנעוני חטאי דרך האמת שממנה אדע דרכך ויחוד שמך. ונחוץ עקב מצב הדור בפרט כעת, להפיץ יותר - כמבואר בספה״ק - בנוסף לדרכי החסידות, גם תוכן הסברים על גדולת ה׳ באופן שביארו בחסידות ובהוספה את דברי הזוהר והקבלה ובכל נושא שהוא מתוך זה יש בכוחו לשפר ההנהגה ולפקוח עינים אם יש עם זה גם עבודת התפלה כראוי, ורק שצריך - כמבואר בספה״ק - מיד אחר התפלה לתת צדקה וללמוד משהו עכ״פ ובכך מונעים שאש ההתלהבות בתפלה לא תהפוך לאש כעס. ואם שומעים על מאורע לא טוב, יש להתבונן מה יש להוסיף בעבודת ה׳ ודוקא בזריזות ושמחה וענוה ובכך סוחבים ומעלים את הכלל בדרגות הקדושה ובפרט אם מבקשים על מי שצריך (מתחיל מהאדם על עצמו - כפי שהחוזה מלובלין כיון על עצמו ב״להפנות אליך כל רשעי ארץ״ - ) שיחזרו בתשובה ולכוין בזה בפרט בברכת השיבנו.
אני מציע לך לפתוח אשכול נפרד בשם "חביבין שמעתתא" שם תכתוב דברי תורה וכדומה,
וכל אחד שחביבים עליו השמעתתא של "שמעון חביב" יכנס לפרדס הזה להתבשם בפשט רמז דרוש סוד.

כך תמנע צער ואי נעימות מאלו שמתענינים בנושא מסוים ונאלצים לעבור ולדפדף על ד"ת.
איזהו חכם המכיר את מקומו.

מדבריך ניכר שאתה ת"ח, לכן ניסיתי לכתוב בעדינות, ואם לא הצלחתי כי אתכם הסליחה וגו'
בכל הכבוד הראוי
בין הטיפות

קא סלקא דעתך כתב: 15 יוני 2022, 22:56
שמעון חביב כתב: 15 יוני 2022, 21:38 ב״ה. אחרי שקיבלנו את התורה ושמע כל אחד מרבותיו דברי תורה קדושים, יש חשש שלא יבינו את התורה כראוי כי מפורש בתוס׳ ב״שבת״ ומבואר בספה״ק שהיצר הרע צובע עבירה בצבע של מצוה (״שוחט״ - מלאך המות שהוא יצר הרע - חייב משום צובע), וקשה להבחין בזה, ויש בזה סיוע על ידי מוסר ובעיקר תורת הבעש״ט ותלמידיו הק׳, אבל יש להרעיש עולם ומלואו (כולל כל אחד את עצמו) בגילוי הנורא שבתחלת ״בית ישראל״ במדבר, שדוקא על ידי ״דרך ארץ קדמה לתורה״ זוכים להבין בתורה כמו שראוי. וכן לעורר על מה שהשרישו בנו חז״ל, ״וכי מפני שאנו מדמים, נעשה מעשה״?, ועל כן מי שלא הגיע להוראה שלא יכריע על סמך קטעי תשובות ומקרים כולל אם זה ציטוט מהפוסקים, ומי שהגיע להוראה (בהקדמת ה״דרך ארץ״ ושאר קנייני תורה וכל הנ״ל) יאמר פסק דין האמיתי (ובהעדר הנהגה הדרושה ממי שהגיע להוראה וממי שלא הגיע, הרי בזה דרשו שעל זה כתוב ״כי רבים חללים הפילה ועצומים כל הרוגי-ה״), ויש להתעורר בכל זה מיד, כי מפורש ברמב״ם שאפילו צדיקים וחסידים חוששים ממצב שיגזור ה׳ עליהם שיקחו מהם את הבחירה חופשית, וכענין שאמר דוד ״הורני ה׳ דרכך״.. היינו, אל ימנעוני חטאי דרך האמת שממנה אדע דרכך ויחוד שמך. ונחוץ עקב מצב הדור בפרט כעת, להפיץ יותר - כמבואר בספה״ק - בנוסף לדרכי החסידות, גם תוכן הסברים על גדולת ה׳ באופן שביארו בחסידות ובהוספה את דברי הזוהר והקבלה ובכל נושא שהוא מתוך זה יש בכוחו לשפר ההנהגה ולפקוח עינים אם יש עם זה גם עבודת התפלה כראוי, ורק שצריך - כמבואר בספה״ק - מיד אחר התפלה לתת צדקה וללמוד משהו עכ״פ ובכך מונעים שאש ההתלהבות בתפלה לא תהפוך לאש כעס. ואם שומעים על מאורע לא טוב, יש להתבונן מה יש להוסיף בעבודת ה׳ ודוקא בזריזות ושמחה וענוה ובכך סוחבים ומעלים את הכלל בדרגות הקדושה ובפרט אם מבקשים על מי שצריך (מתחיל מהאדם על עצמו - כפי שהחוזה מלובלין כיון על עצמו ב״להפנות אליך כל רשעי ארץ״ - ) שיחזרו בתשובה ולכוין בזה בפרט בברכת השיבנו.
אני מציע לך לפתוח אשכול נפרד בשם "חביבין שמעתתא" שם תכתוב דברי תורה וכדומה,
וכל אחד שחביבים עליו השמעתתא של "שמעון חביב" יכנס לפרדס הזה להתבשם בפשט רמז דרוש סוד.

כך תמנע צער ואי נעימות מאלו שמתענינים בנושא מסוים ונאלצים לעבור ולדפדף על ד"ת.
איזהו חכם המכיר את מקומו.

מדבריך ניכר שאתה ת"ח, לכן ניסיתי לכתוב בעדינות, ואם לא הצלחתי כי אתכם הסליחה וגו'
בכל הכבוד הראוי
אני לא בטוח שזה רעיון טוב, יש חשש שכל ניקי הפורום יעברו לאשכול ההוא והפורום יסגר.
מה שהצעתי כאן https://chl.co.il/viewtopic.php?p=612270#p612270 זה עדיף לדעתי, והכל ינוח בשלום על מקומו.
יתכן שמדובר ברעיון של "הפצה" ונגד זה אין לי עיצה אחרת כי דווקא זה הרעיון להעלות מתוך החולין את הנקודות הק', ואין לנו חולין יותר מהרשת.
בין הטיפות

זעיר שם כתב: 15 יוני 2022, 17:21
בין הטיפות כתב: 15 יוני 2022, 16:58 חמשת ההודעות האחרונות שלך הרה"ח (ר"ת- הרב החדש) מר שמעון חביב נותנים לי להבין שאין מקומך כאן.
אתה גם נראה אחד כזה, ששיך יותר לעיון...
https://chl.co.il/viewtopic.php?p=612245#p612245
האם אתה מוכן לקחת אחריות על מה שיכול לקרות בקהילתי כתוצאה מהוצאת ש"ר הזו???...
שלח תגובה