חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

חוזר ומגיד
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי חוזר ומגיד »

בין הטיפות כתב: 25 מאי 2022, 16:15 לא הסכמתם לקרוא לזה "תקיפת האדמו"ר" כי אף אחד לא תקף פיזי, אבל אתם שוכחים שגם אם תקיפה מסוג רמקולים אינה נחשבת לתקיפה אצל אישי ציבור אך כשמדובר על גדולי ישראל (לפחות מי שנחשב כזה, לכל הדעות גם של הפוערים פיהם) זו תקיפה!
נקח מישהו שהוא בקונצנזוס, נאמר הגר"ח קניבסקי זצוק"ל, לו היה עומד באיזשהו מקום ואנשי נטורי קרתא היו מרעימים ברמקולים ע"ז שאמר להצביע בבחירות לדוגמא, האם זה לא היה נחשב לתקיפה???!!! ברור שכן!
ואני לא נכנס לכל נבכי הפרשייה המצערת, אך ללגלג על המושג שתקפו את הרבי מגור, זה נבזי ומכוער. מקסימום תאמרו שתקפוהו בצדק, אך ברור שזו תקיפה לפי הנחשב אצל עיני העדה.
גם אני כאוב וכועס על מה שארע בשבת, אך א"א להתעלם משאר הדברים הנוספים שבפרשה. וגם אם תגובת גור היתה קיצונית ומכוערת!
לתשו"ל כל המדברים ובעיקר ה"ברזל" שמעיד ע"ע שהוא כויפר, ופוער פיו נגד כל מושג חסידי.
הגראי"ל 'קיבל' מהקנאים הרבה יותר
אני לא פה
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני לא פה »

חסוי כתב: 25 מאי 2022, 16:32 אני חושב שמי שהתכוון למחות כדת וכדין כבר יצא ידי חובתו בהידור. יש עתה תקווה שהאש תשקע. חבל להמשיך וללבותה עוד ועוד.
בכלל לא, עומד לו משומד בקוממיות ועדיין לא חזר בו מכל מעשיו, האם אפשר לסמוך על כשרותו? את קרן השביעית מותר להחזיק? לא ולא, לא נצא חובתנו עד שכל חברי הדת החדשה יוקעו ויוקצעו ויבדלו ממחנינו עד לשקיעתם לתהום, אמן.
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

הגראי"ל קיבל יותר, וזה עדיין נקרא תקיפה.
ועם כולם ניתן עוד לדון עד כמה זה לא בסדר מצד גור וכו', אך עם המשכיל מר "אני לא פה" אין ליהודי משלנו שכן פה שום שיג ושיח עמו. ובכוונה לא הבאתי ציטוט לדברי נבלה.
מר "אני לא פה", שמך נאה לך ואתה נאה לשמך. אתה לא פה בין יהודים שותומ"צ. אתה כבר לגמרי שם יחד עם אחינו מחללי השבתות והכופרים.
כי גם אם אתה מתנגד לדרכו ולמעשיו של הרבי מגור, ויתכן שזו זכותך ואין הוא רבך, אך מלקרוא לו ולהטיח עליו מה שכתבת, זה עיקר החוצפה יותר לכא' ממעשהו של האב הכאוב.
עדיין הוא יהודי קדוש שמביא הרהורים טובים ומרבה תורה וקדושה ובלבבות אלפי יהודים, וגם אם משהו לדעתך הוא לא בסדר, עדיין יש לו כ"כ הרבה דברים גדולים ועצומים לטוב.
ואם בגלל דבר אחד (רע ונורא לדעתך, ואני לא נכנס לזה כרגע) הוא נפסל אצלך מכל וכל, מה תעשה ליום הדין שבשמים יחשבו איתך אולי בגלל משהו אחד לא טוב אצלך, יחשבו איתך ככולך חייב, כמו שאתה החשבת פה את אחד ש(עדיין) נחשב לאחד מעיני עדת ישראל.
בוש והיכלם, אתה לא פה!
וכל מי שעדיין יש לו ספק קל שאולי ויתכן ושמא ומידי ספק לא יצא לגמרי, שהאדמו"ר מגור הוא כן משהו, חייב למחות כדת של תורה!!!
אני לא פה

בין הטיפות כתב: 25 מאי 2022, 17:06 הגראי"ל קיבל יותר, וזה עדיין נקרא תקיפה.
ועם כולם ניתן עוד לדון עד כמה זה לא בסדר מצד גור וכו', אך עם המשכיל מר "אני לא פה" אין ליהודי משלנו שכן פה שום שיג ושיח עמו. ובכוונה לא הבאתי ציטוט לדברי נבלה.
מר "אני לא פה", שמך נאה לך ואתה נאה לשמך. אתה לא פה בין יהודים שותומ"צ. אתה כבר לגמרי שם יחד עם אחינו מחללי השבתות והכופרים.
כי גם אם אתה מתנגד לדרכו ולמעשיו של הרבי מגור, ויתכן שזו זכותך ואין הוא רבך, אך מלקרוא לו ולהטיח עליו מה שכתבת, זה עיקר החוצפה יותר לכא' ממעשהו של האב הכאוב.
עדיין הוא יהודי קדוש שמביא הרהורים טובים ומרבה תורה וקדושה ובלבבות אלפי יהודים, וגם אם משהו לדעתך הוא לא בסדר, עדיין יש לו כ"כ הרבה דברים גדולים ועצומים לטוב.
ואם בגלל דבר אחד (רע ונורא לדעתך, ואני לא נכנס לזה כרגע) הוא נפסל אצלך מכל וכל, מה תעשה ליום הדין שבשמים יחשבו איתך אולי בגלל משהו אחד לא טוב אצלך, יחשבו איתך ככולך חייב, כמו שאתה החשבת פה את אחד ש(עדיין) נחשב לאחד מעיני עדת ישראל.
בוש והיכלם, אתה לא פה!
וכל מי שעדיין יש לו ספק קל שאולי ויתכן ושמא ומידי ספק לא יצא לגמרי, שהאדמו"ר מגור הוא כן משהו, חייב למחות כדת של תורה!!!
זה לא דבר אחד! זה עיקר העיקרים של בני אברהם אבינו! מעשיך ומעשי חבורת הוכיחו שאין בדמכם דמי בני אברהם!! יש לכם דמי ישמעאל ועשיו!
אני לא פה

בוש והיכלם, אתה לא פה!
בוש והכלם יתוש קטן ונבזה, ליבך הערל והסתום לא מבחין בעצת היצר לתת למישהו לעורר הרהורים טובים בכדי שביום פקודה יהרוס הכל בחילול שם שמים שכמותו לא ידענו שנות דור.
כעכר
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי כעכר »

אני מצדיע לכותב למעלה
היזהרו בלשונכם ואל תאמרו לא ידענו
(אני לא חסיד גור)
אבל אני רואה את התכתבויות ואני לא מבין איך אתם מסוגלים בכלל להרהר אחרי כזה אדמו"ר
אני יודע מהעבר היזהרו בגחלתן שנשיכתן נשיכת שועל
היזהרו היזהר!!!!
מיהו יהודי
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 101 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

בוש והיכלם, אתה לא פה!
עד כמה אתה מסכים עם החוברות שיצאו לאור על ידי גור באופן רשמי וגלוי נגד קהילת הגר"ש?

כי הציטוטים שאפשר להביא משם, הם גרועים לאין שיעור ממה שכתבו כאן.

ובזאת אני מצטרף למה שכתבו כאן רבים:
הזהרו בגדולי ישראל, שעקיצתן וכו'.
וכל המבזה ת"ח אין וכו'.
ושאני צורבא מרבנן דקוב"ה תבע וכו'

אל תכתבו סרה בשום גדול בישראל, גם אם שיטתו מעשיו או מעשי חסידיו לא מוצאים חן בעיניכם.

זכרו:
הפנקס פתוח והיד כותבת והחנווני מקיף, אבל יבוא יום בו כולנו ניתן דין וחשבון על מעשינו.
קִרְיַת חָנָה
נתן תודה: 138 פעמים
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קִרְיַת חָנָה »

בין הטיפות כתב: 25 מאי 2022, 16:15 לא הסכמתם לקרוא לזה "תקיפת האדמו"ר" כי אף אחד לא תקף פיזי, אבל אתם שוכחים שגם אם תקיפה מסוג רמקולים אינה נחשבת לתקיפה אצל אישי ציבור אך כשמדובר על גדולי ישראל (לפחות מי שנחשב כזה, לכל הדעות גם של הפוערים פיהם) זו תקיפה!
נקח מישהו שהוא בקונצנזוס, נאמר הגר"ח קניבסקי זצוק"ל, לו היה עומד באיזשהו מקום ואנשי נטורי קרתא היו מרעימים ברמקולים ע"ז שאמר להצביע בבחירות לדוגמא, האם זה לא היה נחשב לתקיפה???!!! ברור שכן!
ואני לא נכנס לכל נבכי הפרשייה המצערת, אך ללגלג על המושג שתקפו את הרבי מגור, זה נבזי ומכוער. מקסימום תאמרו שתקפוהו בצדק, אך ברור שזו תקיפה לפי הנחשב אצל עיני העדה.
גם אני כאוב וכועס על מה שארע בשבת, אך א"א להתעלם משאר הדברים הנוספים שבפרשה. וגם אם תגובת גור היתה קיצונית ומכוערת!
לתשו"ל כל המדברים ובעיקר ה"ברזל" שמעיד ע"ע שהוא כויפר, ופוער פיו נגד כל מושג חסידי.
תחינה ובקשה מעומק הלב, תוך הכנעה מופלגת והבהרה מפורשת שח"ו אין לו דבר נגד הרבי, הכיצד תיקרא תקיפה?!
א"כ נמצאת תוקף את הקב"ה ג"פ ביום באמרך "שמע קולינו ה"א, חוס ורחם עלינו", שלא לדבר על "עורה למה תישן, ה', הקיצה אל תזנח לנצח" או "חלילה לך השופט כל הארץ לא יעשה משפט".
כנראה לא הספיק להם לבעלי שיטת "הרבי הוא האייבישטער", עד שנעשה הרבי יותר מהאייבישטער. רחמנא לישזבן.
קונ.
נתן תודה: 203 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קונ. »

אני לא פה כתב: 25 מאי 2022, 00:16
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 18:14
שיך כתב: 24 מאי 2022, 17:49
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 10:31 אני הבוקר הגשתי תלונה במשטרה נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א וגרינציג
בלי נדר אגיש תלונה נגד זלמן על הודעתו, המשווה אותי להיטלר.
המשטרה תחליט באם התלונות שלי נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א ואנשיו הם תלונות שווא.
אני מגיש תלונות על הסתה המסוגלת להוביל לרצח.
😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
אתה יכול להמשיך לצחוק , לפי הכתיבה של אתה סרסור לדבר עבירה בדיוק כפ האיש הידוע שנותן לך את ההוראת.

מלבד התלונה למשטרה הוגשו תלונות למספר נוסף של הרשוית.

היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות

שלום רב,

פנייתך ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות התקבלה ואנו ניצור עמך קשר בימים הקרובים.

בברכה,
קטןודל
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

zeevi כתב: 25 מאי 2022, 16:39
התשובה לשאלתך היא לא!
אצל כל אדמו"ר ומנהיג, אם היה קורה כזה סיפור, אחת מהשתיים, או שהציבור מעצמו היה מבליג ולא מתייחס לאותו איש שעומד עם רמקול וכרזות, ואם היו כאלו מתוך הציבור שלא היו מתאפקים, המנהיג המדובר או ראשי הקהילה, היו מיד מעמידים אותם במקום, ומתנערים מאותם מעשים (כמו שהיה כמה פעמים אצל הפני מנחם זי"ע).

הנה דוג' שעולה לי עכשיו בראש, סיפור מלפני כמה חודשים, ונדמה גם הוזכר כאן בפורום.
האדמו"ר מדושינסקיא הגיע לחתונה שהתקיימה בביהמ"ד של 'קהל חסידי ירושלים', וכמה התחילו לצעוק לעברו קריאות גנאי (על רקע דעתו בעניין גולובנציץ), ואף זרקו עליו צלחות טשולנט!!! כמה שעות אח"כ, יצאה הודעה מוקלטת מהגבאי של האדמו"ר, בהוראה לכל החסידים: "בפקודת הקודש, אין לדבר ואין להזכיר את הנושא בכלל, ובוודאי ובוודאי שלא לגרום צער לשום יהודי".

זה סיפור רק מלפני כמה חודשים. היו עוד סיפורים כאלו, על רקע גולובנציץ.
וכאלו וכאלו סיפורים יש על רוב האדמו"רים והרבנים.

וכאן, לא רק שראשי הקהילה אינם עוצרים את האלימות, או למצער מתנערים מזה, אלא משמיעים כל הזמן דרשות ושיעורים בקווים למיניהם, הן לאנשים והן לנשים, בכדי להתסיס את השומעים.

אכן, ישנם עוד כמה קהילות שהיו מתנהגים כך, כדוג' ויז'ניץ מרכז ושובו בנים ואולי גם לב טהור.
האדמו"ר מדושינסקיא הוא דוגמא לרבי עם מידות טובות ומוזהבות, ירבו כמותו בישראל.
מיהו יהודי
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 101 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

קונ. כתב: 25 מאי 2022, 18:15
קונ. כתב: 24 מאי 2022, 10:31 אני הבוקר הגשתי תלונה במשטרה נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א וגרינציג
המשטרה תחליט באם התלונות שלי נגד הגאון האדיר הרב שאול אלתר שליט"א ואנשיו הם תלונות שווא.
אתה יכול להמשיך לצחוק , לפי הכתיבה של אתה סרסור לדבר עבירה בדיוק כפ האיש הידוע שנותן לך את ההוראת.

שלום רב,

פנייתך ליחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות התקבלה ואנו ניצור עמך קשר בימים הקרובים.

בברכה,

תן לי להבין משהו אחד....

בוא נניח שאכן קהילת הגר"ש הטרידה ותקפה את חסידי גור, ונניח שאכן המשטרה תיקח את התלונות ברצינות.

לא נראה לך שיש הרבה יותר תקיפות מצידם של חסידי גור נגד אנשי הגר"ש.
חסוי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

המשטרה תיקח ברצינות את מי שישלם לה יותר
לא ידוע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 108 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לא ידוע »

הג"ר אברהם מרדכי אלתר בן הגאון רבי דניאל שליט"א מספר מעט ממה שעבר עליהם באשדוד בשבת:
הגאון רבי אברהם מרדכי אלתר על המאורעות באשדוד.mp3
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
whynot
נתן תודה: 2290 פעמים
קיבל תודה: 554 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

אני מבקש מכלל החברים להירגע, ולא לכתוב בלשונות חריפים כנגד הכותבים בפורום (חוץ ממי שכותב בעצמו בצורה לא ראויה בעליל), או כנגד קהילה שלימה (שחלק גדול מהם כנגד האלימות, ורק פוחדים מהועדה לומר דיעותיהם האמיתית), או כנגד מי שמפורסם כגדו"י (שלפחות עד שאין גדו"י שאומרים שהוא לא יותר גדול, הוא לכה"פ בגדר ספק גדול, שעקיצתו עקיצת עקרב וכו').

ואם בתחילה היה תירוץ שאנחנו בריתחא מהמראות שראו עינינו, ולכן הקצננו בלשונינו, עכשיו שכבר עבר זמן, יש להירגע, ולכתוב רק הנצרך, כמחאה נגד הפורעים עצמם ומסיתיהם וכדומה, והבאת הקלטות וכו', אבל אין לכתוב בקיצוניות והכללות וכו'.

תודה רבה.

נ. ב. אני מתכוין בעז"ה להתחיל לומר תהלים במשך כחמש דק' ביום, לפחות למשך החודש הקרוב, לזכות שיהיה שלום בין חסידות גור לבין קהילת הגר"ש, וזו מה שאני הק' יכול לעשות, היות שמחאתי הפרטית, גם אם הייתי רוצה למחות, הרי כמעט בודאות לא תהיה לה השפעה על אף אחד, ומי שרוצה להצטרף לומר תהלים לזכות השלום, תע"ב.
חבקוק
נתן תודה: 142 פעמים
קיבל תודה: 164 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

zeevi כתב: 25 מאי 2022, 16:39
התשובה לשאלתך היא לא!
אצל כל אדמו"ר ומנהיג, אם היה קורה כזה סיפור, אחת מהשתיים, או שהציבור מעצמו היה מבליג ולא מתייחס לאותו איש שעומד עם רמקול וכרזות, ואם היו כאלו מתוך הציבור שלא היו מתאפקים, המנהיג המדובר או ראשי הקהילה, היו מיד מעמידים אותם במקום, ומתנערים מאותם מעשים (כמו שהיה כמה פעמים אצל הפני מנחם זי"ע).

הנה דוג' שעולה לי עכשיו בראש, סיפור מלפני כמה חודשים, ונדמה גם הוזכר כאן בפורום.
האדמו"ר מדושינסקיא הגיע לחתונה שהתקיימה בביהמ"ד של 'קהל חסידי ירושלים', וכמה התחילו לצעוק לעברו קריאות גנאי (על רקע דעתו בעניין גולובנציץ), ואף זרקו עליו צלחות טשולנט!!! כמה שעות אח"כ, יצאה הודעה מוקלטת מהגבאי של האדמו"ר, בהוראה לכל החסידים: "בפקודת הקודש, אין לדבר ואין להזכיר את הנושא בכלל, ובוודאי ובוודאי שלא לגרום צער לשום יהודי".

זה סיפור רק מלפני כמה חודשים. היו עוד סיפורים כאלו, על רקע גולובנציץ.
וכאלו וכאלו סיפורים יש על רוב האדמו"רים והרבנים.

וכאן, לא רק שראשי הקהילה אינם עוצרים את האלימות, או למצער מתנערים מזה, אלא משמיעים כל הזמן דרשות ושיעורים בקווים למיניהם, הן לאנשים והן לנשים, בכדי להתסיס את השומעים.

אכן, ישנם עוד כמה קהילות שהיו מתנהגים כך, כדוג' ויז'ניץ מרכז ושובו בנים ואולי גם לב טהור.
עכשיו ר' זאבי כמאט הגזמת,
השוות את הרבי מדושינסקא לרבי מגור. תשטוף את המקלדת עם סבון.
איך אתה משווה בינהם. גדול הדור הרבי מגור מול רבי פשוט???
אתה לא מבין מי זה הרבי מגור כמה כח יש לו כמה גדלות. על כל הרעבעס אפשר ללגלג (לכו קצת לשטיבעלאך של גער תשמעו את הדיבורי בזמן הבחירות ע"ט מי זה ר' חיים הזה שמעיז ללכת נגד הרבי שליטא). מבחינתם אפשר להתלוצץ על כל הרבנים והאדמורים
אבל כשזה מגיע לרבי שלהם, שם זה נעצר אז הם מביאים נשיכתן נשיכת שועל... אז הם נזכרים בדין מלך בישראל ואמונת חכמים.
whynot

תפארת למשה ג צג.PNG
.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אני לא פה

קונ. כתב: 25 מאי 2022, 18:15

שלום רב,

בברכה,
וואי וואי וואי הבטן שלי כבר כואב לי מהפרצי צחוק שתוקף אותי כל רגע שאני רואה את ההודעה הזאת....🤣🤣🤣🤣
פעם הבא תכתוב את זה לבית דין של מעלה ותצטרף לתביעה יחד עם חיים ולדר, הוא מחכה לך למעלה....😁😁
א יודעלע
נתן תודה: 374 פעמים
קיבל תודה: 407 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

אני לא פה אני חושב שהגזמת.

מבקשים אם אפשר לשמור על הרמה
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2987 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בקצב הזה, עוד מעט הוא באמת לא יהיה פה..
ברזל

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

כן, למי שלא מצא חן בעיניו מה שכתבתי על האמונות הפגאניות בבן תמותה
ועל הכתרת רב למלך ישאל כפשוטו עם כל הל' מלכים ברמב"ם
אז תדעו לכם שזה שורש כל הרע
וכמו שתלמידי ש"צ ימ"ו התחילו באמונות תפילות עד שהתאסלמו (חלקם שנדבקו חזק בהזיותיו)
כך בדיוק מי שמאבד את השכל ומאמין בדברים מנותקים מההיגיון בבן תמותה סופו מי ישורנו
ועכשיו רואים את התוצאה
קטןודל
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

ברזל כתב: 25 מאי 2022, 23:09 כן, למי שלא מצא חן בעיניו מה שכתבתי על האמונות הפגאניות בבן תמותה
ועל הכתרת רב למלך ישאל כפשוטו עם כל הל' מלכים ברמב"ם
אז תדעו לכם שזה שורש כל הרע
וכמו שתלמידי ש"צ ימ"ו התחילו באמונות תפילות עד שהתאסלמו (חלקם שנדבקו חזק בהזיותיו)
כך בדיוק מי שמאבד את השכל ומאמין בדברים מנותקים מההיגיון בבן תמותה סופו מי ישורנו
ועכשיו רואים את התוצאה
ידוע ומפורסם שהרה"ק הדברי חיים מצאנז זי"ע ניהל מערכה כבידה נגד איזה חסידות מפורסמת, למרות שהרביים דשם היו קדושים וטהורים, אבל הרה"ק מצאנז (כפי שהסבירו הרה"ק מסאטמאר) לחם בעוז ובתעצומות נגדם בגלל המושג ש'הרבי הוא למעלה מן התורה', כי זהו חורבן היהדות. יש הקב"ה, יש התורה, ורק לאח"כ מגיע הרבי.

השבת השחורה שעבר עלינו שלא לטובה רק הראה עוה"פ כמה נזק ורוע יכול לצאת משיטה זו שהרבי הוא מעל הכל, מעל התורה, מעל האנושיות, מעל המשפחה, מעל הילדים.

וה' יעזור שיזכו לשוב בתשובה שלימה, וגם אנחנו נזכה לשוב בתשובה שלימה, כ"א יש לו מה לתקן, ובא לציון גואל.
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

א יודעלע כתב: 25 מאי 2022, 22:06 אני לא פה אני חושב שהגזמת.

מבקשים אם אפשר לשמור על הרמה
גא"מ
ברזל

הרעיון הוא בשורש
כל חילוקי ההשקפות זה לא ויכוח על מותר או אסור
הרבה מהויכוחים זה לאן זה יוביל בעתיד הקרוב או הרחוק
שום דרך לא חפה מבעיות הרי אנו לא בתקופת הנביאים . ולכן אפעם אי אפשר להתווכח על דרכים לפי הצדקות או אחוזי הנשירה הנראים לעין כעת.
אלא הרבה מהויכוח זה כמה רעיון מסוים יכול להתפתח ובהמשך הרעיון עצמו ישתנה ויהפוך למפלצת אסורה בתכלית
שים לב - לא כמה הציבור ישתנה וידרדר כי זה כבר מובטח לנו שירידת הדורות בדרדור מוחלט אלא כמה הרעיון ישתנה
ולכן לצורך העניין רעיון הישיבות והאחזות בתורה כדרך הליטאים יש פחות שינוי ברעיון אלא שינוי באנשים ובדור וכל תלמיד חכם יסכים על שורשי כל הדברים המוחלטים שהסכימו איתם הת"ח לאורך כל הדורות כי הרי משם הוא ינק , מתורתם של חז"ל והראשונים והאחרונים ומעל הכל התנך
אבל בדרך החסידית תמיד יש סכנה שהרעיון עצמו משתנה והופך לפסול בלשון המעטה וכגון ברלנד ועוד כל מיני כתות שנוצרו ונעלמו לאורך ה200 שנה האחרונות וכיום זה מוכח בגור-חמאס
ונ.ב. רוב המכות שמצינו בכל מיני מחלוקות בדורות האחרונים אצל החסידים יכולת למצוא אתזה ברבניהם ותלמידי החכמים שלהם (ח"ו לא כולם) ואצל הליטאים ושאר תופסי התורה (ולא החסידות) זה היה רק אצל הצעירים ולא היה שום גיבוי מצד התלמידי החכמים והרבנים
whynot

בפורום אוצה"ח מביאים הקלטה מאת משפיע בגור, שלמה חנוך קורניק, איך שמדבר בנבזיות וארסיות כנגד כלל הציבור החרדי שנעמד להגן על הנרדפים מרודפיהם האלימים והאכזריים, ובתוך דבריו מגן להדיא על האלימות המטורפת (וכלשונו האכזרי "הלטיפות"), ובסוף דבריו אומר שלא לדבר עם אף אחד מחוץ לגור, ובפרט לא על המקרים האחרונים, וזה כבר מתחיל להזכיר כת, ואני חושש שלא טעיתי כשכתבתי בתחילת השבוע ש"חלק" מחסידות גור נהפכה לחצי כת.

מומלץ להאזין.

אני לא יודע איך להביא לכאן הקלטות, ולכן אביא לינק לפורום אוצה"ח.
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p= ... 06#p758988
whynot

מר ברזל, באיזה מחלוקויות מצינו רבנים חסידיים תומכים באלימות?

בבקשה להניח לנושא הזה, ובאם לא, נצטרך להיכנס להיסטוריה הליטאית במחלוקות כנגד הגר"ח גריינימן והגר"ד פוברסקי והגר"ד לנדא, ובמחלוקת כנגד בעל השבה"ל על שלא הסכים לפסוק ע"פ פוליטיקות אלא ע"פ הדין, ועוד ועוד.
whynot

וגם נצטרך כמובן לעיין בההיסטוריה באיזה מגזר נשרו יותר להשכלה וכו'.

אז בבקשה, לא להפוך האשכול הזה למחלוקת חסידים מתנגדים.

תודה.
ברזל

whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:56 מר ברזל, באיזה מחלוקויות מצינו רבנים חסידיים תומכים באלימות?

בבקשה להניח לנושא הזה, ובאם לא, נצטרך להיכנס להיסטוריה הליטאית במחלוקות כנגד הגר"ח גריינימן והגר"ד פוברסקי והגר"ד לנדא, ובמחלוקת כנגד בעל השבה"ל על שלא הסכים לפסוק ע"פ פוליטיקות אלא ע"פ הדין, ועוד ועוד.
גדלתי בב"ב באותם שנים (אולם הייתי ילד אבל הגעתי ממשפחה מאוד "שכניקית" וגם אני נכנסתי אצלו כמה פעמים אבל לא ראית היתר או רמיזה להכות בשום צורה ובוודאי לא אצל רבני ההלכה ודו"ק)
ברזל

whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:57 וגם נצטרך כמובן לעיין בההיסטוריה באיזה מגזר נשרו יותר להשכלה וכו'.

תודה.
על זה כבר הקדמתי שזה לא ראיה להאם הרעיון נכון או לא בשונה מאצל החסידים שהרעון מתעוות
א יודעלע
נתן תודה: 374 פעמים
קיבל תודה: 407 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

ברזל כתב: 26 מאי 2022, 00:03
whynot כתב: 25 מאי 2022, 23:57 וגם נצטרך כמובן לעיין בההיסטוריה באיזה מגזר נשרו יותר להשכלה וכו'.

תודה.
על זה כבר הקדמתי שזה לא ראיה להאם הרעיון נכון או לא בשונה מאצל החסידים שהרעון מתעוות
אפשר לפתוח אשכול חדש ולבדוק שם איזה רעיון מתעוות יותר
whynot

רק אלימות אסורה? (ואגב, עוד לא הבאת אף רב חסידי שפסק בהעבר להתיר אלימות, ובודאי לא באופן כללי)

ולאסור להיכנס לשיעורים של רב, על שפוסק הלכה ע"פ התורה ככתוב לא תגורו מפני איש, זה מותרת לכתחילה?

אז אנא, לא להיכנס למקרים פרטיים, שכ"א ימצא תירוץ על הצד שלו, שאינו דומה בשום פנים להמקרה הנוכחי שהוא היתר כללי לנהוג באלימות כנגד עידה שלימה.
שלח תגובה