חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

משה 10
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים

Re: חדשות מחצה"ק פני מנחם ורבינו ראש הישיבה שליט"א

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

מתי כתב: 25 מאי 2022, 11:00 לכל חסידי גור שכותבים כאן ולא מתביישים להגן ולהכשיר את הזוועות שכל העולם רואה, אנא מכם שחררו אותנו מלקרוא את דברי ההבל ההזויים שלכם.
תרחמו על עצמכם ועל נשיכם וילדיכם, ותעשו תשובה שלמה.

פשוט מבחיל לקרוא את הדברים הבזויים שלכם!
כנראה היתה לך טעות בהקלדה אז תיקנתי
whynot
נתן תודה: 2290 פעמים
קיבל תודה: 554 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

קונ. כתב: 25 מאי 2022, 08:14
חסוי כתב: 24 מאי 2022, 19:20 מדהים לראות את קונ. שרואה כ"כ הרבה חומר מצמרר נגד הכת אליה הוא משתייך, ולא מרגיש שום אי נעימות ולא רואה שום צורך לענות/להסביר/להצטדק וכדו', אלא רק מנפנף באיומים כאחרון המאפיונרים.
ברוך ה' שיטת ההפחדות פסה מן העולם. הציבור החרדי כולו כבר יודע בדיוק במי מדובר (מהראש עד הזנב) ויודע איך להתנהל בהתאם.
בעזרת ה' עוד נשיר להם בדרכם לכלא למאסר הממושך.
אסביר לך בקצרה, באמת פלא .
אני מכיר טוב את כתבי המשכילים והכופרים יש"ו כנגד החסידים והאדמורי"ם החל מלפני 200 שנה ועד המחקרים של השנים האחרונות והימים האחרונים ממש.
וכן את דברי הגאונים הגדולים והאדירים בפולין אשר יצאו בעלילות שווא כנגד מלאכי אלקים כשנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים. ובס"ד יש לי חיסון מהם.
כאשר אני רואה ושומע את דברי רבכם, ועושי דברו ,ומערכת היחצנות הגדולה, וכן את כל המלל שלכם כאן, ושל החברים שלכם באתרי ניאוף כגון שאולזון ,פרום בח"ח, ועוד.
בשבילי זה בדיוק העתק הדבק מהסופרים אפטשו יש"ו פנחס שדה יש"ו או מאותם מתנגדים גאונים בפולין שיצאו נגד קדושי עליון.
קונ. כתב: 25 מאי 2022, 08:18 ואני כבר לא מדבר על אתרי הזנות רלב"ח ועוד שכבר מעל 10 שנים משמיץ בצורה השפלה ביותר, וכנראה זה בחסות שלכם.
ממש מכובד מחסיד בחסידות שידוע על חומרות בעניני קדושה, לכתוב בכזה שפה חילונית.
אהבת ישראל
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אהבת ישראל »

מתי כתב: 25 מאי 2022, 11:00 לכל חסידי הגר"ש שכותבים כאן ולא מתביישים להגן ולהכשיר את הזוועות שכל העולם רואה, אנא מכם שחררו אותנו מלקרוא את דברי ההבל ההזויים שלכם.
תרחמו על עצמכם ועל נשיכם וילדיכם, ותעשו תשובה שלמה.

פשוט מבחיל לקרוא את הדברים הבזויים שלכם!

א. נושא הפורום הוא קהילת פני מנחם.
ב. לאף אחד אין מושג אילו זוועות בדיוק עושה אותה קהילה קדושה ומפוארת שפרשה מגור.
ג. אני חרדי ספרדי מנתניה.
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

האשכול הידרדר לתת רמה.
בתחילה היו ויכוחים, ידיעות ופרשנויות.
כרגע זה אוחז בגידופים ובשטויות מסוג "לא נכון", "כן נכון". לא נכון", כן נכון". וכו'
קונ.
נתן תודה: 203 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קונ. »

whynot כתב: 25 מאי 2022, 11:06
חסוי כתב: 24 מאי 2022, 19:20 מדהים לראות את קונ. שרואה כ"כ הרבה חומר מצמרר נגד הכת אליה הוא משתייך, ולא מרגיש שום אי נעימות ולא רואה שום צורך לענות/להסביר/להצטדק וכדו', אלא רק מנפנף באיומים כאחרון המאפיונרים.
ברוך ה' שיטת ההפחדות פסה מן העולם. הציבור החרדי כולו כבר יודע בדיוק במי מדובר (מהראש עד הזנב) ויודע איך להתנהל בהתאם.
אני מכיר טוב את כתבי המשכילים והכופרים יש"ו כנגד החסידים והאדמורי"ם החל מלפני 200 שנה ועד המחקרים של השנים האחרונות והימים האחרונים ממש.
וכן את דברי הגאונים הגדולים והאדירים בפולין אשר יצאו בעלילות שווא כנגד מלאכי אלקים כשנאת עמי ארצות לתלמידי חכמים. ובס"ד יש לי חיסון מהם.
כאשר אני רואה ושומע את דברי רבכם, ועושי דברו ,ומערכת היחצנות הגדולה, וכן את כל המלל שלכם כאן, ושל החברים שלכם באתרי ניאוף כגון שאולזון ,פרום בח"ח, ועוד.
בשבילי זה בדיוק העתק הדבק מהסופרים אפטשו יש"ו פנחס שדה יש"ו או מאותם מתנגדים גאונים בפולין שיצאו נגד קדושי עליון.
קונ. כתב: 25 מאי 2022, 08:18 ואני כבר לא מדבר על אתרי הזנות רלב"ח ועוד שכבר מעל 10 שנים משמיץ בצורה השפלה ביותר, וכנראה זה בחסות שלכם.
כאשר יש מלחמה על ה' ועל משיחו צריך להסביר בדיוק מי הם האנשים השפלים אשר לכאורה נתמכים כבר שנים על ידו.
קונ.
נתן תודה: 203 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קונ. »

whynot כתב: 25 מאי 2022, 11:06
כאשר יש מלחמה על ה' ועל משיחו צריך להסביר בדיוק מי הם האנשים השפלים אשר לכאורה נתמכים כבר שנים על ידו.
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

תיעוד בלעדי
תקיפת האדמו"ר מגור בבי"ח בתל אביב
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
קִרְיַת חָנָה
נתן תודה: 138 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קִרְיַת חָנָה »

אני לא רואה פה שום תקיפה, כ"א בקשת אב שבור בהכנעה מופלגת.
ועל זה יצא כל הקצף?! רחמנא ליצלן.
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

קִרְיַת חָנָה כתב: 25 מאי 2022, 12:31 אני לא רואה פה שום תקיפה, כ"א בקשת אב שבור בהכנעה מופלגת.
הומור, מישהו מבין כאן?
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

שיך כתב: 25 מאי 2022, 12:33
קִרְיַת חָנָה כתב: 25 מאי 2022, 12:31 אני לא רואה פה שום תקיפה, כ"א בקשת אב שבור בהכנעה מופלגת.
הומור, מישהו מבין כאן?
אני הבנתי שעומד אבא שמתגעגע לבנותיו, מנסה לפנות בדרכים לא דרכים להגיע לאיש שאולי יוכל לעזור לו, והוא מותקף.
מים רבים
קיבל תודה: 32 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מים רבים »

אני לא רואה פה את תקיפת האדמור מגור
אני רואה את תקיפת האבא של הילדות
לא ידוע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 108 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לא ידוע »

zeevi כתב: 25 מאי 2022, 12:48
הומור, מישהו מבין כאן?
אני הבנתי שעומד אבא שמתגעגע לבנותיו, מנסה לפנות בדרכים לא דרכים להגיע לאיש שאולי יוכל לעזור לו, והוא מותקף.
ראיתי ודמעות בעיני.
אהבת ישראל
נתן תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אהבת ישראל »

אני גם התפלאתי על שיך היקר, אבל הוא הסביר שהתכוון "תקיפה" בהומור...
קטןודל
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

ערש"ק פר' בחוקותי / במדבר תשפ"ב

לידידיי ומכרי קוראי הגליון מעדני הפרשה ו/או את המאמר המצורף

מאוד קיויתי שלא אכתוב יותר על הנושא הזה, בפרט שבפעם האחרונה שכתבתי על הנושא, גורשתי מבית כנסת עקב כך, מה שהוכיח לי כמה צדקתי בדבריי

כל יהודי בגילי ומעלה, שלמד בתלמוד תורה, חווה על בשרו מפעם לפעם מכות נמרצות ממלמדיו בחיידר, ואם יש מישהו ששפר עליו מזלו ולא חטף, ודאי ראה בעיניו ילדים אחרים חוטפים, אם זה מהמלמד או מהמנהל או מהמשגיח

אבי ז"ל סיפר לנו, כי בילדותו היה ילד בחיידר שהרבי בחר לו עונש מפחיד, נעל אותו לשעה או יותר במחסן הגרוטאות החשוך בקומת המרתף של החיידר, הילד צרח וצרח אך אף אחד לא חילץ אותו, ולקראת ההפסקה המלמד בא להוציא אותו, אבל הילד שכב בר מינן, עקרב עקץ אותו למוות

אבי ז"ל הוסיף בכאב, כי האב קיבל זאת בהבנה ולא התלונן על החיידר. (הסיפור אמת, כי אבי היה עד לכך, אודה אם מישהו מהקוראים יאשר לי ששמע על כך אי פעם)

זה היה בדור שעבר, היום השתנו הזמנים, מלמדים כבר לא מרביצים בחוזקה (אם בכלל), הורים שינו גישה, כיום, אם הורים יכו ויצרחו על ילדים, שכנים יזעיקו את רשויות הרווחה, כמו"כ ילד שיגיע לחיידר עם פנים נפוחות, (מה שהיה בזמני תופעה שכיחה לחלוטין), המלמד יכנס את הצוות להתייעצות, לבדוק מה עושים, (מושגים ברוכים שלא קרו בעבר)

אני זוכר בילדותי, ילד שסיפר לי שחזר הביתה ופניו נפוחות, אביו שאל מה קרה? סיפר הילד כי הרבי הרביץ לו חזק. הוסיף לו האב 2 סטירות הגונות ואמר: ודאי היה לרבי סיבה טובה להרביץ לך, יא שובב שכמוך

שמחתי אז, כי אבי ז"ל לפחות לא הרביץ לי בנוסף על המכות של המלמד, הוא סמך עליו שהוא דייק ונתן במשורה, רק אזכיר מקרה חורג, אחי ר' יצחק (אף פעם לא עשה בעיות, לא בבית ולא בחיידר) חזר פעם עם פנים נפוחות אדומות ממכות שהרבי העניק לו, אבי לקח כמה מבניו ואני בתוכם, ועלה לביתו של אותו מלמד והרים צעקות עד לב השמים, שכל השכונה הלכה על גלגלים, ולולא מנענו ממנו בכח, הוא היה קורע את המלמד לגזרים

הג"ר מרדכי דרוק זצ"ל סיפר, כי אחיו הצעיר חטף הרבה ממלמד אחד, כשהילד גדל, ניגש פעם למלמד שלו והחטיף לו סטירות בפרצוף, אחת הנה ואחת הנה, והסביר את מעשהו: בילדותי הרבצת לי כי היית חזק ממני, היום אני חזק ממך, כל דאלים גבר

*

כל זה הקדמה למעשי האלימות שהתרחשו בשבת האחרונה, אין לי כוונה כלל להיכנס לתוכן העניינים

(כלל לא מעניין אותי מי גרם לכך, אברך שילדיו נחטפו שלטענת החוטפים הוא לא שפוי בדעתו, פנה לרבי ע"י מגה-פון להתחנן לקבל את ילדיו בחזרה, אז ממה נפשך, אם משוגע הוא שאינו אחראי למעשיו, זה מצדיק פוגרום? ואם נורמלי הוא וזה מצדיק פוגרום, אז השיבו לו את ילדיו, ואז הדרה קושיא לדוכתי', וכי מה לא יעשה אבא נורמלי כדי לקבל את ילדיו העשוקים ממנו?).

ולמה באתי פה לדבר? כי אנחנו אשמים, איננו מוקיעים את האלימות מספיק, הסיפור הזה לא יכול לעבור בשתיקה, כי 'מדשתקי שמע מינא ניחא לנו', איפה הרבנים? איפה גדולי התורה שיקומו ויזעקו? איפה כבוד התורה שחולל?

העיתונים החרדיים ימלאו פיהם מים, ואפשר לדונם לכף זכות, אף אחד לא מוכן לחטוף טרור.

ואני, שחוויתי את כל החוויות האלו על בשרי, כאשר הפעילו נגדי הרבה אמצעי טרור ומספר נסיונות רצח, ופניתי אל הרבנים, וכולם אישרו ש'הם מפחדים' ובפירוש אמרו לי: גם לנו יש אשה וילדים, ולא יכולים לקחת את הסיכון ולצאת נגדם.

השאלה היחידה שלא נפתרה היא: איפה המשטרה ורשויות החוק בתמונה?

יש לי תשובה, למרות שלא חשבתי אי פעם שאספר אותה, כעת הגיע הזמן, יש כבר התיישנות, כך שאותו ח"כ ועסקן כבר לא יוכל לסבול בגלל זה.

בימים הטרופים של המערכה נגדי, הגיע מצב של באו מים עד נפש, כאשר לילה אחד, אחרי שחטפתי מכות, הלכו 2 מאחי לבית אחד התוקפים וצעקו עליו (לא הרימו יד ח"ו), למחרת בבוקר, שני אחיי הללו נקראו לחקירות מתישות וארוכות במשטרה, וכעבור מספר שעות שוחררו בערבות, או אז התעוררו מספר עסקנים מקהילתנו, סידרו פגישה בכנסת אצל מי ששימש אז בתפקיד עוצמתי, שיכול היה לנווט את ברז הכספים כרצונו, והמבין יבין.

נכנסנו ללשכתו (הפעם היחידה בחיי שנכנסתי ללשכה בכנסת המינים) וסיפרנו לו בקצרה את כל הסיפור והסבל הרב שאני עובר ולמרות זאת, המשטרה, במקום לעצור ולחקור את הסיקריקים ולהפסיק את מחול השדים, עוצרים אותנו.

הח"כ היו"ר ישב רגל על רגל, האזין בקשב רב, לחץ על מקשי הטלפון שעל שולחנו ברמקול (ספיקער), חייג לאן שחייג, נשמע צלצול, ומשהרימו, שאל: אפשר לדבר עם שי? שי מדבר! שלום שי, שמי .... ..... התווודעתי היום לפרטי הסיפור של המאבק בין הסיקריקים ל'דפוס ישר' והמעצרים שביצעתם אמש. רציתי לעדכן אותך, כי אתם עוצרים את האנשים בצד הלא נכון.

שי ענה לו: אדוני, אנחנו פועלים במקצועיות ע"פ החוק בלבד וכך נמשיך!

הבנתי, ענה הח"כ היו"ר. אתה יודע מה זה 'אויבער חוכם'? נשתמע עוד מס' דקות ונראה מה תגיד.

הוא לחץ על המתג וניתק את השיחה, לחץ שוב על המקשים, אלא שהפעם הוא לא דיבר ברמקול, (תיכף תבינו למה) התקשר לבכיר, (מפכ"ל המשטרה, או מפקד מחוז) ודיבר ברוגע: שלום, מדבר.... ..... ביקשת ממני השבוע להעביר לך תקציב ל....., יש בעיה, יש לך איזה 'אויבער חוכם' בשם שי, התקשרתי אליו להסביר לו משהו פשוט והוא מתחכם, תטפל בענין כדי שאוכל לטפל בעניינך, אני חוזר אליו עוד 3 דקות, תדאג שידבר בדרך ארץ.

הוריד את השפופרת ופלט: תיכף תראו דבר יפה.

פטפטנו מספר דקות ואז הוא שוב הפעיל רמקול והתקשר לאותו שי, הפעם הטון לגמרי השתנה, שי רעד בקולו ושאל, כככן אדוני הנכבד, במה אוכל לעזור? כבר אמרתי לך מקודם, תעשה את הדבר הנכון! 'בטח, אדוני' ענה שי, 'אטפל מיד'.

באותו לילה היה גל מעצרים 'בצד הנכון'.

'ברוך שמסר עולמו לשומרים' שמחתי היתה מהולה בעצב, כי במקרה שלי, התנהגות המשטרה נגדי ובעד הסיקריקים לא היתה משיקולי יושר וחוק, אלא משיקולים של נוחות והרגעת השטח, ובודאי שיותר קל לעצור את החלשים ולהשתיקם מאשר את הפרועים והמאפיונרים.

למרות שצרם לי שיטת ה'דמוקרטיה' הקלוקלת של 'שמיר לי ואשמר לך', נזכרתי אז בדברי הגר"י אייבשיץ לשופט ששאל אותו למה היהודים נותנים שוחד לשופטים הערלים כנגד ציווי התורה? ור' יונתן ענה לו כי שופט ע"פ התורה אמור להיות הוגן ומאוזן והשוחד יטה אותו לצד המשחד כנגד היושר, אבל לצערנו, אתם השופטים מוטים לכתחילה נגדנו והשוחד בקושי מאזן לאמצע

קראתי השבוע במגזין 'זמן' על המאפיה בארה"ב, שהיו רוצחים אנשים בפומבי ולא היה ניתן להרשיעם כי אף אחד לא העז להתייצב להעיד נגדם, כי ידעו בבירור שעדות כזו היא גזר דין מוות לו ולמשפחתו

לצערנו, זה המצב, כל רב ולהבדיל כל עיתונאי מפחד לגזור על עצמו גזר דין סבל של טרור והמשטרה גם לא תעשה דבר מהסיבות שהסברתי לעיל ובזכות זאת הטרור מנצח, ואנה אנו באים? האם זה הוגן לעצמנו? האם נעמוד נקיים בקרוב ביום הדין הגדול והנורא כשישאלו אותנו למה איפשרנו לשחיתות הזאת להתפשט? האם אינכם חושבים על דור העתיד? האם הנשירה הגבוהה איננה תוצאה שילדינו רואים עד היכן השחיתות פושה וההנהגה מחשה

בעיני, המקרה הזה יותר מזעזע מאשר ההתאבדות המפורסמת של העיתונאי לא מזמן, כאן זה לא יחיד, קמו קבוצה ענקית ובשם 'כבוד המלכות' התירו רסן לגמרי וחטאו בנפשותם, זהו 'קו אדום' שאי אפשר לעבור לסדר היום. במה זה שונה מהטרוריסטים המוסלמים שטוענים שזה לכבוד מנהיגם וצועקים 'אללה אל אכבר'. טרור הוא טרור ולא משנה מנין הוא צומח ומה מניעיו

מה כל אחד מאיתנו יכול לעשות בנידון?

משהו מינימאלי. לאסוף ככל היותר כתובות אימיילים של עיתונאים / בתי דין / רבנים / עסקנים / חכי"ם וכו', לנסח נוסח אישי קצר ולהביע את הכאב על השתיקה, לחתום בשם האישי וגם להפיץ לקרובים והחברים את הכתובות ולהציע להם לעשות כנ"ל

לדעתי זה יועיל, אך גם אם לא יועיל, הצלת עצמך מן ההשלכות המסוכנות שביזוי כבוד התורה הזה והשחתה הנלווית יכול לגרום. והוכחה לדבריי, כאשר פרצה המגיפה ובה נספו 24 אלף על דבר זמרי בן סלוא, אץ רץ פינחס למחות על כבוד משה רבינו והמגיפה נעצרה. וכותב הרמ"ע מפאנו (מן הראשונים לפני כ-500 שנה), ש-24 אלף תלמידי ר"ע היו גלגול של 24 אלף המתים במגפה של זמרי, והיו מתגלגלים שוב ושוב עד שבדור ר"ע 'פסקו מלמות', היינו, באו על תיקונם ופסקו את שרשרת הגלגולים והמיתות, ומה היה תיקונם בדור ר"ע?, 'שלא נהגו כבוד זה בזה', היינו, שעשו מחאה כאשר היו צריך למחות ולא שתקו, וזה הביא תיקון לנשמותיהם הדואבות והמתגלגלות הרבה דורות.

יש לי עוד הרבה מה לכתוב, אבל אעצור כאן, ותאמינו לי, כתבתי הכי עדין שהצלחת והרבה יותר משכתבתי לפניכם יש בין השורות, והמתבונן יבין

נ.ב. אין שום היתר לנהוג באלימות, גם אם יש חשש שקהילה, גדולה ככל שתהיה, תתפורר, אם לא ילכו בכח, אך אם אכן, בגלל פרישה של קבוצה, כל הקהילה עלולה להתפורר, אזי, עליהם לערוך חשבון נפש יסודי. כי קהילה בריאה אמורה לשרוד זעזועים

בברכת שבת שלום ומבורך

ישראל אהרן קלצקין
קטןודל

קונ. כתב: 24 מאי 2022, 20:03 ב"ה יום ג' כ"ז אדר ראשון ת"ר לפ"ק ווארשא.

החיים וה שלום לכבוד אהובי ידיד נפשי הרב המאוה"ג חריף ובקי נ"י, פ"ה החסיד מו"ה אלעזר הכהן נ"י
מכתבו קבלתי לעת ערב ש"ק, הייתי בקאצק וב"ה הכל טוב. ג' שבתים היה יושב עם העולם, הקולות בודאי יצאו מזדים ארורים אשר כקוץ מכאיב בעיניהם מה שיש בעולם הרוצים ללכת בתורת ה', ובעיר בארזין נגיד אחד דיבר סרה, ועשו החסידים בפומבי כמשפט הראוי לו, ונתחייבו לשלם אלף זהובים, וב"ה פה לא נשמע עוד.
דברי ידידו הק' יצחק מאיר

מאיר עיני הגולה
תביא גם בבקשה את המכתב שהחידושי הרי"ם כתב לאחר יציאתו מן הכלא לאחר שאסרוהו מחמת מסירת המשכילים (בעת גזירת המלבושים), איך שמבקש ומזהיר שלא להתקוטט עם שום אדם, ושלא לנקום מחמת כבודו, ואדרבה להיות באחדות עם כל אחד מישראל וכו' וכו'.
סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1988 פעמים
קיבל תודה: 561 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

מתי כתב: 25 מאי 2022, 10:58 כשהכו את מנחם פרוש בזמן ה"לב שמחה" ניגש יפה נפש לפני מנחם שכיהן אז כראש ישיבת פני מנחם וצעק מה זה הדבר הזה שמכים וכו' שאל אותו הפני מנחם "האם זה מפריע לך?" מספר פעמים והמשיך הפני מנחם "לי זה לא מפריע"....
אם זה לא מפריע לו? אז למה הוא יצא עם מכתב שאסור לצרף למנין?

אני טוען שהסיפור שלך שקר!

אתה טוען שהפני מנחם צבוע....! אפרא לפיך!
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
חבקוק
נתן תודה: 142 פעמים
קיבל תודה: 164 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

חבקוק כתב: 25 מאי 2022, 08:12 ועכשיו למעשים.
כל מי שאכפת לו על הנעשה, בין חסיד גור שפוי עד לטאי.
לדבר קל מאד, לכתוב השמצות גם.
זה הלינק https://www.matara.pro/nedarimplus/onli ... ad=7002446
תומכים יקרים!

ההוצאות של מערך האבטחה, עורכי הדין, שיפוץ בתי המדרשות ונזקים אחרים מגיעים לכדי מיליוני שקלים הנדרשים מיידית להפעלת תגובה חוקית מדויקת.

נודה על כל עזרה שתוכלו.
פיקוח נפש ממש.

תודה רבה!!!

להשתתפות נחוצה ומהירה,
זה הדבר האמיתי. אנשים תתרמו...
שי הלוי
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 47 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שי הלוי »

לא ידוע כתב: 25 מאי 2022, 12:53
zeevi כתב: 25 מאי 2022, 12:48
הומור, מישהו מבין כאן?
ראיתי ודמעות בעיני.
בתקשורת מדברים הפרשנים שהיחיד שיכול לעצור את כל הפרעות והמראות המזעזעות הללו זה אך ורק האדמו"ר מגור, אחרת זה אף פעם לא יפסק.
חיים בוימל
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

הם מתיממים: "תמיד היה אלימות", הם יודעים גם לציין את החצרות והישיבות, שבהם היתה אלימות. כביכול כולם בעד אלימות, רק השאלה היא רק האם לנו אם לצרנו.
אלא שיש הבדל עצום, גם כאשר היתה אלימות, היה זה בבחינת 'עת לעשות לה' הפרו תורתך', אף אחד לא רצה באלימות לשמה, רק הרגישו שאין ברירה. כאן יש מערך ממוסד שמסביר שזה ההלכה, זה לא הפרו תורתך, זהו תורתך ממש.
זה לא דת חדשה?
סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 1988 פעמים
קיבל תודה: 561 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

ככה ייעשה לאיש אשר יבקש את בנותיו חזרה מאת....
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
הניק המשותף
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הניק המשותף »

שיך כתב: 25 מאי 2022, 12:24 תיעוד בלעדי
אפשר בדרייב?
קטןודל

הניק המשותף כתב: 25 מאי 2022, 15:22
שיך כתב: 25 מאי 2022, 12:24 תיעוד בלעדי
אפשר בדרייב?
תקיפת? למה לא כתבת הריגת? או סקילת?

אני רואה ס"ה יהודי שמתחנן על נפשו, בעדינות ובדרך ארץ, בלי שום חוצפה נגד האדמו"ר מגור, כל מה שאומר הוא "הרבי שליט"א נא להורות להשיב את ילדינו", ותו לא מידי.
imeir22
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 48 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

הרב קלצקין שלום
הדברים שלך נוגעים אל הלב
אבל מה לעשות, כמו שאף רב, חשוב ככל שיהיה, לא יסכים לצאת מול עבריינים ומאפיה וכדו' מטעמים של פיקוח נפש לו ולבני ביתו, ושריפת ביתו ובית מדרשו וכל אשר לו, ה"ה כאן.
העובדה שעוד לא היה רצח זה רק יד המקרה (בסייעתא דשמיא), כי המכות היו כאלו שעלולים להביא לרציחה.
כל בעלי החנויות משלמים פרוטקש'ן למרות שזה לא צודק, מה לעשות, מול גברי אלימי שאין להם מעצורים אין הרבה מה לעשות, רק להתפלל.
תגידו שאני תבוסתן. אדרבה שמישהו יציע פתרון מעשי.
עד היום לאף אחד אין פתרון מעשי מול עבריינים, שגם מהמשטרה לא מפחדים
אני לא פה
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני לא פה »

רבותי אנו עומדים במלחמת עקירת הדת ע"י אנשים שהיו נראים כמונו עד לפני שבוע שעבר, ועכשיו נתגלה מצפונם שהם עומדים ומאמינים בתורה אחרת לגמרי, יש להם מצוות אחרות לגמרי, כל זה עדיין לא היה מוציא אותנו מדעתנו אלמלא הם הוסיפו סעיף בדתם שמי שאינו שומע לקולם אחת דתו למות במכות ועינויים וחטיפת ילדיו עד להתפוררות משפחתו.
דתם עומדת בערך בין דת ישמעאל לדת ישראל,
על כן חזקו ונתחזקה ונבטח בה' ומי שגאל אותנו מפרעה המן וסנחריב הוא יעמוד בעדנו וישמור אותנו מאנשי הדת החדשה עד ביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן.
ברזל

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

אני רק תוהה
מאיפה שורשי הדת הזאת???
האם כל הרעיון של פולחן אישיות גורם???
האם האמונה בבן תמותה בדורנו במושגים שאפילו על תנאים לא אמרו???
אמר כאן א שהוא וכל חסיד מאמין שברגע שהוא חולף במהירות בר"ה לפני פני הרבה שלו מיד הרבה רואה עליו הכל ומקבל את כל ההשפעות לכל השנה
האם אמונות אלו שהקשר בניהם להיגיון מקרי בהחלט יכולות לגרום לאשר ענינו תחזינה??
רק תוהה!!!!
בין הטיפות
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 97 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

לא הסכמתם לקרוא לזה "תקיפת האדמו"ר" כי אף אחד לא תקף פיזי, אבל אתם שוכחים שגם אם תקיפה מסוג רמקולים אינה נחשבת לתקיפה אצל אישי ציבור אך כשמדובר על גדולי ישראל (לפחות מי שנחשב כזה, לכל הדעות גם של הפוערים פיהם) זו תקיפה!
נקח מישהו שהוא בקונצנזוס, נאמר הגר"ח קניבסקי זצוק"ל, לו היה עומד באיזשהו מקום ואנשי נטורי קרתא היו מרעימים ברמקולים ע"ז שאמר להצביע בבחירות לדוגמא, האם זה לא היה נחשב לתקיפה???!!! ברור שכן!
ואני לא נכנס לכל נבכי הפרשייה המצערת, אך ללגלג על המושג שתקפו את הרבי מגור, זה נבזי ומכוער. מקסימום תאמרו שתקפוהו בצדק, אך ברור שזו תקיפה לפי הנחשב אצל עיני העדה.
גם אני כאוב וכועס על מה שארע בשבת, אך א"א להתעלם משאר הדברים הנוספים שבפרשה. וגם אם תגובת גור היתה קיצונית ומכוערת!
לתשו"ל כל המדברים ובעיקר ה"ברזל" שמעיד ע"ע שהוא כויפר, ופוער פיו נגד כל מושג חסידי.
אני לא פה
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני לא פה »

בין הטיפות כתב: 25 מאי 2022, 16:15 לא הסכמתם לקרוא לזה "תקיפת האדמו"ר" כי אף אחד לא תקף פיזי, אבל אתם שוכחים שגם אם תקיפה מסוג רמקולים אינה נחשבת לתקיפה אצל אישי ציבור אך כשמדובר על גדולי ישראל (לפחות מי שנחשב כזה, לכל הדעות גם של הפוערים פיהם) זו תקיפה!
נקח מישהו שהוא בקונצנזוס, נאמר הגר"ח קניבסקי זצוק"ל, לו היה עומד באיזשהו מקום ואנשי נטורי קרתא היו מרעימים ברמקולים ע"ז שאמר להצביע בבחירות לדוגמא, האם זה לא היה נחשב לתקיפה???!!! ברור שכן!
ואני לא נכנס לכל נבכי הפרשייה המצערת, אך ללגלג על המושג שתקפו את הרבי מגור, זה נבזי ומכוער. מקסימום תאמרו שתקפוהו בצדק, אך ברור שזו תקיפה לפי הנחשב אצל עיני העדה.
גם אני כאוב וכועס על מה שארע בשבת, אך א"א להתעלם משאר הדברים הנוספים שבפרשה. וגם אם תגובת גור היתה קיצונית ומכוערת!
לתשו"ל כל המדברים ובעיקר ה"ברזל" שמעיד ע"ע שהוא כויפר, ופוער פיו נגד כל מושג חסידי.
בכדי לדעת אם זה נקרא תקיפת 'גדול בישראל' יש לבדוק קודם אם הוא גדול בישראל, אבל עכשיו התברר שהוא לא גדול 'בישראל' אלא גדול בדת החדשה, אז יש לזה דינים שונים! גם אם בדיני הדת החדשה זה נקרא תקיפת גדול בישראל הרי בדת ישראל הוא בכלל לא נקרא 'גדול', סתם בן אדם ואולי אף פחות מכך, נו מה הבעיה? זה לא נקרא תקיפה!
חסוי
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 106 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

אני חושב שמי שהתכוון למחות כדת וכדין כבר יצא ידי חובתו בהידור. יש עתה תקווה שהאש תשקע. חבל להמשיך וללבותה עוד ועוד.
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

בין הטיפות כתב: 25 מאי 2022, 16:15 לא הסכמתם לקרוא לזה "תקיפת האדמו"ר" כי אף אחד לא תקף פיזי, אבל אתם שוכחים שגם אם תקיפה מסוג רמקולים אינה נחשבת לתקיפה אצל אישי ציבור אך כשמדובר על גדולי ישראל (לפחות מי שנחשב כזה, לכל הדעות גם של הפוערים פיהם) זו תקיפה!
התשובה לשאלתך היא לא!
אצל כל אדמו"ר ומנהיג, אם היה קורה כזה סיפור, אחת מהשתיים, או שהציבור מעצמו היה מבליג ולא מתייחס לאותו איש שעומד עם רמקול וכרזות, ואם היו כאלו מתוך הציבור שלא היו מתאפקים, המנהיג המדובר או ראשי הקהילה, היו מיד מעמידים אותם במקום, ומתנערים מאותם מעשים (כמו שהיה כמה פעמים אצל הפני מנחם זי"ע).

הנה דוג' שעולה לי עכשיו בראש, סיפור מלפני כמה חודשים, ונדמה גם הוזכר כאן בפורום.
האדמו"ר מדושינסקיא הגיע לחתונה שהתקיימה בביהמ"ד של 'קהל חסידי ירושלים', וכמה התחילו לצעוק לעברו קריאות גנאי (על רקע דעתו בעניין גולובנציץ), ואף זרקו עליו צלחות טשולנט!!! כמה שעות אח"כ, יצאה הודעה מוקלטת מהגבאי של האדמו"ר, בהוראה לכל החסידים: "בפקודת הקודש, אין לדבר ואין להזכיר את הנושא בכלל, ובוודאי ובוודאי שלא לגרום צער לשום יהודי".

זה סיפור רק מלפני כמה חודשים. היו עוד סיפורים כאלו, על רקע גולובנציץ.
וכאלו וכאלו סיפורים יש על רוב האדמו"רים והרבנים.

וכאן, לא רק שראשי הקהילה אינם עוצרים את האלימות, או למצער מתנערים מזה, אלא משמיעים כל הזמן דרשות ושיעורים בקווים למיניהם, הן לאנשים והן לנשים, בכדי להתסיס את השומעים.

אכן, ישנם עוד כמה קהילות שהיו מתנהגים כך, כדוג' ויז'ניץ מרכז ושובו בנים ואולי גם לב טהור.
נערך לאחרונה על ידי zeevi ב 25 מאי 2022, 16:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
לא ידוע
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 108 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לא ידוע »

הרב בין הטיפות.
אם איזה אדם מנטורי קרתא היה עומד וקורא לרבי חיים קניבסקי בזה הלשון בקול מתחנן:
"יש אנשים שהולכים לבחירות שעושים למשפחתי עוולה מסויימת בשם שר התורה שליט"א.
אנו יודעים שזה לא נכון.
אבל אנא, שר התורה שליט"א, תורה לאותם אנשים שיפסיקו לעשות לי עוולה זו".
האם עולה בדעתך שאי מי יקרא למקרה הנ"ל 'תקיפה'?
שלח תגובה