חדשות מחצר סאדיגורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 131 פעמים

Re: חדשות מחצר סאדיגורה

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

נו אתה לא רואה שאתה נמצא כאן בדף מספר מאה ותשעים וארבע????? תקרא את כל מה שכתבו כאן וכבר ענו על השאלה שלך כמה פעמים!! וכל רגע מופיע כאן ליצן חדש ושואל בתמימות כל מיני שאלות פשוטות שכולם יודעים את התשובות אבל בגלל הכבוד של האלמנה והאחים הגדולים נזהרים ולא עונים את כל האמת כמו שהיא אבל לא צריך להיות בלש כדי לגלות את האמת ומספיק קצת לקרוא וקצת לחשוב וגם הם בעצמם עושים את העבודה עם המעשים שלהם שמגלים לכל העולם במי מדובר ועד כמה היו העיניים הצופיות של מי שכתב את הצוואה לטובת החסידים שכדי שמי שיהיה הרבי שלהם הוא דוקא האח הזה ולא אף אחד אחר!! והעיקר שזה מה שהחסידים רוצים אז החסידים החליטו וזהו!! סדיגורא וכל הבנינים שלה שייכים לרבי שהוריש את זה לבן שלו או לחילופין הם עמותה ששייכת לחסידים שרוצים ברבי של בני ברק בדוקא!! אז מה כאן מעניין מה שפלוני רוצה ומשגע את אמא שלו שתשגע את כל העולם?????
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 128 פעמים
קיבל תודה: 185 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

בין הטיפות כתב: 30 יוני 2022, 02:23 אני סתם לא מבין.
איני יודע בנבכי הפרשה, אך משהו מאד מוזר לי .
האם האמא כועסת עליו שהוא פתח רביסטיווע למרות שאחיו הגדולים ג"כ קבלו?
האם רק חורה לה שהבן ה(כמעט) צעיר מכולם קיבל את רובא דרובא של החסידים והמוסדות בשעה שזו הייתה צוואת אביו, ויותר מזה, אביו לא היה מעוניין ששאר האחים יקבלו משהו, ובסוף יש להם קצת יותר מפירורים...
ברור שהיא לא מתלוננת על זה שהוא רבי ושיש לו את הבימ"ד בב"ב כמו שאביהם רצה, לא כן?
א"כ, אולי באמת הכעס שלה נובע ממשהו שלדעתה הוא יכל לוותר לאחיו הבוגרים והוא לא מוכן לזה, וא"כ וודאי שמצוות כיבוד אם החיה בעוה"ז קודמת למצווה לקיים דברי המת שזו מצווה שרבנן תיקנו.
האם לצורך כיבוד האם ושלום עם אחיו הגדולים לא כדאי לוותר עוד קצת (ואין לי מושג על מה בכלל)?
הרי כשה' בעצמו ציוה למשה לגאול את ישראל הוא התנגד כיון שחשב שזה יפגע באחיו הגדול עד שה' הבטיח לו "וראך ושמח בליבו".
אז כאן שהם לא כ"כ שמחים, והאמא מתחננת ומתרחקת, לא מצווה לעבור במעט על דברי הצוואה באם מתכוונים לש"ש?
הוא הרי באמת רבי גדול וכפי המסופר עליו הוא וודאי מיוחד שבמיוחדים (לא לחינם בחר בו אביו להמשיך אותו) אז מה מפריע כאן, האם המשמשים וכד'?
קטונתי מלהביע דעה, אך אני מנסה להבין את כל המצדיקים (את הצדיק, באמת, אני מאמין בזה, להיפך, דוקא בגלל זה אני שואל) ושזורקים אבני בליסטראות על יוסף חיים, שאמנם הנוסח שלו מקומם, מיותר ומחוצף, אך התוכן לא נראה לי כ"כ מופרך...
איני שואל חלילה ע"מ לקנטר, אדרבה, אני מנסה להבין ואשמח בכנות אם מישהו יסביר לי את הדברים.
ואנא, אל תביאו לי הוכחות מצדיק פלוני ורבי אלמוני, אני רוצה להבין את המקרה הייחודי שבמקרה שלנו, שעומד פה רבי שכל רואיו גומרים עליו את ההלל על אצילותו, קדושתו ויראתו הקודמת לחכמתו והאמא דורשת ממנו משהו (שאין לי מושג מה הוא) והוא לא מתפשר והיא מנתקת עימו קשר. על מה המהומה??? ואם כבר ויתרת למען השלום כ"כ הרבה, אז מה מפריע לוותר עוד מעט למען בריאותה וכבודה של האמא הרבנית???!!!

לסיכום מרוב עצים לא רואים את היער.
לכן אתמצת שאלתי בקיצור.
לא יתכן שהאמא כועסת ע"ז שהוא ג"כ רבי. ברור שהיא מסכימה לזה רק היא רוצה ממנו משהו בשביל האחים ואת זה כנראה הוא לא נותן. אז באמת, למה???

לא נכון !! משנה מפורשת: אבידתו ואבידת אביו, אבדתו קודמת ! ואין אב או אם יכולים לצוות על בנם לתת את כספם למישהו. [ואינו בכלל כיבוד אב ואם]
ולנמשל: אין האמא יכולה לצוות על בנה לוותר על כספו בגזירת כיבוד אם! [אולי רגשית חברתית.. ושאר קלישאות כן, הילכתית לא.]
מנחם
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 321 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

מי שקורא את שתי התגובות האחרונות, רואה בבירור שהמשל של יוסף חיים קלע למטרה לפי הסתכלותם,
דין תורה, וכך התורה קובעת, וכו' וכו', זה בדיוק הסיפור במשל ההוא עם כל ההבטים מסביב,
יתכן וישנה פרשנות אחרת לכל הסיפור שם ולכך אינו דומה למשל, ויתכן שאכן המשל משקף את הנמשל, והם לא רואים בכך חסרון.
שבט מישור
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור »

חבל על כל הבלה בלה בלה בלה.....
דעת תורה יודע הרבי שליט"א מסאדיגורה - שאגב מקבל את כל הגיבוי מגדולי הדור (ראו ע' מענה האדמורים על המכתב של האמא) - לפחות כמו ה"בעלי בתים" שמשוטטים כאן ובשאר האתרים. וזה מלבד מה שהציבור כבר אמר את דברו....
א גוטע נאכט.
אליהו שטיין
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אליהו שטיין »

לולב הגזול כתב: 30 יוני 2022, 14:32 נו אתה לא רואה שאתה נמצא כאן בדף מספר מאה ותשעים וארבע????? תקרא את כל מה שכתבו כאן וכבר ענו על השאלה שלך כמה פעמים!! וכל רגע מופיע כאן ליצן חדש ושואל בתמימות כל מיני שאלות פשוטות שכולם יודעים את התשובות אבל בגלל הכבוד של האלמנה והאחים הגדולים נזהרים ולא עונים את כל האמת כמו שהיא אבל לא צריך להיות בלש כדי לגלות את האמת ומספיק קצת לקרוא וקצת לחשוב וגם הם בעצמם עושים את העבודה עם המעשים שלהם שמגלים לכל העולם במי מדובר ועד כמה היו העיניים הצופיות של מי שכתב את הצוואה לטובת החסידים שכדי שמי שיהיה הרבי שלהם הוא דוקא האח הזה ולא אף אחד אחר!! והעיקר שזה מה שהחסידים רוצים אז החסידים החליטו וזהו!! סדיגורא וכל הבנינים שלה שייכים לרבי שהוריש את זה לבן שלו או לחילופין הם עמותה ששייכת לחסידים שרוצים ברבי של בני ברק בדוקא!! אז מה כאן מעניין מה שפלוני רוצה ומשגע את אמא שלו שתשגע את כל העולם?????
הרי ממה נפשך, אם אתה הולך אחרי הצואה, א"כ הלא ה"פלוני" הוא אבד"ק ירושלים,והוא, ורק הוא צריך לנהל המוסדות בירושלים (כך כתוב בצוואה, וזה שהוא לא הולך לפי הצוואה אינו נוגע לשום חסיד, שהרי לא כתוב שם בצוואה "על כל החסידים להבטיח שהצוואה יקויים, ואם מישהו לא עושה מה שכתוב בו יש להשמיצו"- זה לא כתוב בצוואה) וא"כ אין עליך לדבר על הרב של החסידות שלכם בירושלים.
ואם אתה הולך אחרי החסידים,הרי יש לו גם כן חסידים שרוצים בו. נכון אין את היח"ץ שיכול להכפיל תמונות של אירועים ולשלם לכיכר ובחדרי, וגם אין לו הסקרנים שבאים לראות אדם צעיר כרבי, אבל יש לו כ50 נפשות (לכה"פ) שעוקבים אחריו, ויתכן שאילולי שהיתה צוואה והשמצות נגדו מיחצני סאדיגורה, היה לו אפילו הרבה יותר.
סיכום הדברים: זה מצב מסובך מאוד לכל הצדדים ומי שיודע להתרחק מהמחלוקת הזו יודע להתרחק מאש. כידוע סיפר הרב הישמח משה זצ"ל שאחד מהגלגולים שלו היתה במחלוקת קורח, וכששאלו אותו איזה צד לקח אמר שהיה מסופק ולא לקח צד.
הלא שני הרבי"ס שלכם נתנו לכם מה לעשות. ללמוד. אם תשאל הרבי שלכם (בין מבני ברק בין מירושלים) מה לעשות, יגיד לכם שתלמוד. אז תעשו את זה תלמדו, יש ש"ס יש פוסקים שאם כי למדתם רוב מזה, עדיין לא גמרתם את זה תעסקו בזה....
212121

נושא שלא נקרא על ידי 212121 »

קא סלקא דעתך כתב: 30 יוני 2022, 18:21
בין הטיפות כתב: 30 יוני 2022, 02:23 אני סתם לא מבין.
איני יודע בנבכי הפרשה, אך משהו מאד מוזר לי .
האם האמא כועסת עליו שהוא פתח רביסטיווע למרות שאחיו הגדולים ג"כ קבלו?
האם רק חורה לה שהבן ה(כמעט) צעיר מכולם קיבל את רובא דרובא של החסידים והמוסדות בשעה שזו הייתה צוואת אביו, ויותר מזה, אביו לא היה מעוניין ששאר האחים יקבלו משהו, ובסוף יש להם קצת יותר מפירורים...
ברור שהיא לא מתלוננת על זה שהוא רבי ושיש לו את הבימ"ד בב"ב כמו שאביהם רצה, לא כן?
א"כ, אולי באמת הכעס שלה נובע ממשהו שלדעתה הוא יכל לוותר לאחיו הבוגרים והוא לא מוכן לזה, וא"כ וודאי שמצוות כיבוד אם החיה בעוה"ז קודמת למצווה לקיים דברי המת שזו מצווה שרבנן תיקנו.
האם לצורך כיבוד האם ושלום עם אחיו הגדולים לא כדאי לוותר עוד קצת (ואין לי מושג על מה בכלל)?
הרי כשה' בעצמו ציוה למשה לגאול את ישראל הוא התנגד כיון שחשב שזה יפגע באחיו הגדול עד שה' הבטיח לו "וראך ושמח בליבו".
אז כאן שהם לא כ"כ שמחים, והאמא מתחננת ומתרחקת, לא מצווה לעבור במעט על דברי הצוואה באם מתכוונים לש"ש?
הוא הרי באמת רבי גדול וכפי המסופר עליו הוא וודאי מיוחד שבמיוחדים (לא לחינם בחר בו אביו להמשיך אותו) אז מה מפריע כאן, האם המשמשים וכד'?
קטונתי מלהביע דעה, אך אני מנסה להבין את כל המצדיקים (את הצדיק, באמת, אני מאמין בזה, להיפך, דוקא בגלל זה אני שואל) ושזורקים אבני בליסטראות על יוסף חיים, שאמנם הנוסח שלו מקומם, מיותר ומחוצף, אך התוכן לא נראה לי כ"כ מופרך...
איני שואל חלילה ע"מ לקנטר, אדרבה, אני מנסה להבין ואשמח בכנות אם מישהו יסביר לי את הדברים.
ואנא, אל תביאו לי הוכחות מצדיק פלוני ורבי אלמוני, אני רוצה להבין את המקרה הייחודי שבמקרה שלנו, שעומד פה רבי שכל רואיו גומרים עליו את ההלל על אצילותו, קדושתו ויראתו הקודמת לחכמתו והאמא דורשת ממנו משהו (שאין לי מושג מה הוא) והוא לא מתפשר והיא מנתקת עימו קשר. על מה המהומה??? ואם כבר ויתרת למען השלום כ"כ הרבה, אז מה מפריע לוותר עוד מעט למען בריאותה וכבודה של האמא הרבנית???!!!

לסיכום מרוב עצים לא רואים את היער.
לכן אתמצת שאלתי בקיצור.
לא יתכן שהאמא כועסת ע"ז שהוא ג"כ רבי. ברור שהיא מסכימה לזה רק היא רוצה ממנו משהו בשביל האחים ואת זה כנראה הוא לא נותן. אז באמת, למה???

לא נכון !! משנה מפורשת: אבידתו ואבידת אביו, אבדתו קודמת ! ואין אב או אם יכולים לצוות על בנם לתת את כספם למישהו. [ואינו בכלל כיבוד אב ואם]
ולנמשל: אין האמא יכולה לצוות על בנה לוותר על כספו בגזירת כיבוד אם! [אולי רגשית חברתית.. ושאר קלישאות כן, הילכתית לא.]
אף אחד לא כתב שהרבי שלכם גנב אבל זה לא התנהגות ראויה לכל אדם ובפרט לאדמו"ר ככה להתנהג אם אמא ואני מבין טוב למה הוא לא רוצה להכיר אותו
והיטיב להמשיל את זה יוסף חיים וכאוב לי לראות את התגובות נגדה וכאילו הוא מסכן שלא נותנים לא להשתתף בחתונה ואני דן אותו לכף זכות שהוא תלו באחרים והוא לא מספיק חזק כדי לעשות שלום ואכן בתחילה חתם על חלוקה הוגנת אבל לצערינו חזר מזה
סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 231 פעמים
קיבל תודה: 377 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

212121 כתב: 30 יוני 2022, 20:47 [והיטיב להמשיל את זה יוסף חיים
מדוע אתה מחמיא לעצמך???
לולב הגזול
קיבל תודה: 131 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

נו אליהו שטיין כמה עוד ניקים אתה תפתח בשביל לחזור על אותם שטויות?? אני לא עונה לך אני מדבר על האמת שכל נורמלי מבין!! ואם אתה מחפש אמת אז תפסיק לשאול כאן פשוט תקרא מאה ותשעים וחמש עמודים ואז אם עוד יהיה לך משהו תחזור לכאן!!
בין הטיפות
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 134 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

אליהו שטיין זה לא יוסף חיים. תקראו את הסגנון ולא קרב זה אל זה!
ו- 21212 אני לא מצליח לזהות. אולי כן אולי לא.
ובקשר למי שכתב לגבי אבדת אביו וכו', זה עדיין כמו שע"פ הלכה מי שנוסע לבקר את הוריו לרצונם, יכול לתבוע מהם דמי נסיעתו והכסף שהוא הוציא ע"ז.
נו. אתה מכיר מנוול אחד שיתבע את הכסף ויאמר שלא יבקרם אם לא יחזירו לו ההוצאות???!!!
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

בקיצור, תתחילו להגיד מה הוא צריך לעשות מחר בבוקר בכדי לרצות את אמו, ואולי נוכל להתקדם.

ולכל אותם בחורים צעירים שכואב להם מאוד חזק מכיבוד הורים, תחזרו לישיבה, תפסיקו לשוטט באינטרנט, ולצער את ההורים שלכם.
שערי צדק
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שערי צדק »

שמעתם פעם על זוג שהתגרשו לאחר פטירת הבעל?
זה מה שקרה בסדיגורה
יוסף חיים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף חיים »

zeevi כתב: 01 יולי 2022, 01:58 בקיצור, תתחילו להגיד מה הוא צריך לעשות מחר בבוקר בכדי לרצות את אמו, ואולי נוכל להתקדם.

ולכל אותם בחורים צעירים שכואב להם מאוד חזק מכיבוד הורים, תחזרו לישיבה, תפסיקו לשוטט באינטרנט, ולצער את ההורים שלכם.
פשוט מאוד לקיים את מה שהוא חתם לאחר השבעה
zeevi

יוסף חיים כתב: 01 יולי 2022, 08:22
zeevi כתב: 01 יולי 2022, 01:58 בקיצור, תתחילו להגיד מה הוא צריך לעשות מחר בבוקר בכדי לרצות את אמו, ואולי נוכל להתקדם.

וזה?
בוא תהיה קונקרטי.
בלי סיסמאות.
יוסף חיים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף חיים »

zeevi כתב: 01 יולי 2022, 09:29

וזה?
בוא תהיה קונקרטי.
בלי סיסמאות.
לתת לאח הגדול את הבניין בירושלים ושיכירו בו כאדמו"ר בסדיגורא י"ם
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

האח הגדול הרי כבר יושב בבניין ירושלים.
עוד שאלה, האם המחלוקת זה רק על הבניין של הבית מדרש איפה שאולמי לאמט או גם המשך הרחוב שיש שם חיידר גדול ואולי אפילו עוד בניין.
zeevi

יוסף חיים כתב: 01 יולי 2022, 13:53

וזה?
בוא תהיה קונקרטי.
בלי סיסמאות.
מה זה לתת? זה שלו שהוא יכול לתת?
מה? מדובר בסחיטה באיומים?
האח הגדול לא משתמש בבניין?
ומה זה אומר להכיר בו כאדמו"ר י"ם? הנה הוא אדמו"ר. מישהו מונע ממנו לעשות טישים ולהצטלם?
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך

אתה מתכוון שהוא צריך לקיים את מה שהחתימו אותו בכוח באיומים וטרור ?
מפואר
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מפואר »

image (5).png
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
משה 10
נתן תודה: 331 פעמים
קיבל תודה: 436 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

מפואר כתב: 01 יולי 2022, 15:58image (5).png
איפה זה?
עקיב'לה

זה סוג פוזה של הלוויה
אליהו שטיין

zeevi כתב: 01 יולי 2022, 15:14

וזה?
בוא תהיה קונקרטי.
בלי סיסמאות.
ומה זה אומר להכיר בו כאדמו"ר י"ם? הנה הוא אדמו"ר. מישהו מונע ממנו לעשות טישים ולהצטלם?
א. הרי ממ"נ אם הולכים לפי הצואה הרי כתוב שם בפרוש שבזכותו לשנות כל מה שירצה. [וזה לא שינוי כל כך גדול שהרי ממילא כתוב בצואה שאח הגדול ינהיג המוסדות בירושלים]. ואם תאמר שזה אינו שלו, שמוסודות זה רכוש ציבורי, א"כ כל הצואה אין לו תוקף שכלל שלא השטייך המוסדות לבעל העטרת ישראל זצ"ל.
וזה שאתה אומר שאף אחד לא מפריע לו להיות אדמו"ר. אני לא חסיד סאדיגורה, אבל כל בר נש עם שכל בראש רואה איך שחסידי סאדיגורה מבני ברק תוקעים רגל בכל מה דאפשר. להצטלם נותנים לו? למה הם נחסמים בככר השבת ובבחדרי חרדים, אין אף תמונה ממנו, למה אין אף תמונה בהמודיע בכל קצוות תבל? מי משלם להם? מי תובע אותו בבית משפט.
אני אחזור עוד פעם מה שכתבתי פעם, זה מצב מסובך שלא כדאי להתערב בה. ומי יעמוד בסוד (בנן של) קדושים...אם יש זמן פנאי אז יש ללמוד תורה הקדושה..
אליהו שטיין

קא סלקא דעתך כתב: 01 יולי 2022, 15:32

עוד פעם יש לומר ממה נפשך. אם תטעון על חתימה זאת , שזה נעשה על יד איומים וטרור, הרי זכות על כל אחד לטעון גם על צוואה של העטרת ישראל זצ"ל שזה ג"כ נעשה על יד איומים וטרור, ומינך ובך אתה מופרך...מילי בסלע ושתיקה בתרי! לעסוק בתורה ויהיה טוב...
zeevi

אליהו שטיין כתב: 03 יולי 2022, 00:35
zeevi כתב: 01 יולי 2022, 15:14

וזה?
בוא תהיה קונקרטי.
בלי סיסמאות.
א. הרי ממ"נ אם הולכים לפי הצואה הרי כתוב שם בפרוש שבזכותו לשנות כל מה שירצה. [וזה לא שינוי כל כך גדול שהרי ממילא כתוב בצואה שאח הגדול ינהיג המוסדות בירושלים]. ואם תאמר שזה אינו שלו, שמוסודות זה רכוש ציבורי, א"כ כל הצואה אין לו תוקף שכלל שלא השטייך המוסדות לבעל העטרת ישראל זצ"ל.
וזה שאתה אומר שאף אחד לא מפריע לו להיות אדמו"ר. אני לא חסיד סאדיגורה, אבל כל בר נש עם שכל בראש רואה איך שחסידי סאדיגורה מבני ברק תוקעים רגל בכל מה דאפשר. להצטלם נותנים לו? למה הם נחסמים בככר השבת ובבחדרי חרדים, אין אף תמונה ממנו, למה אין אף תמונה בהמודיע בכל קצוות תבל? מי משלם להם? מי תובע אותו בבית משפט.
אני אחזור עוד פעם מה שכתבתי פעם, זה מצב מסובך שלא כדאי להתערב בה. ומי יעמוד בסוד (בנן של) קדושים...אם יש זמן פנאי אז יש ללמוד תורה הקדושה..
איפה כתוב בצוואה שהאח הגדול ינהיג המוסדות בירושלים?
לא הבנתי את הלומדות, למה אם המוסדות זה רכוש ציבורי, אין תוקף לצוואה?

ע"ז שהם נחסמים בכיכר השבת ובבחדרי חרדים באמת אין לי מה לענות (אם זה נכון), לדעתי המועצת בשיתוף עם רבני העדה, צריכים לצאת במחאה חריפה. הייתכן?? לא להכניס תמונות בכיכר ובבחדרי??

מי תובע אותו בבית משפט??? על מה תובעים אותו? אם יש כנגדו תביעה והוא חושב שהוא צודק, שיתמודד איתה. מה הבעיה?

ונעבור לעוד שאלות.
מי גנב מרכוש האב זצ"ל? מי מנע מהאח הקטן להיכנס לחדר קבלת הקהל בב"ב?

בקיצור, אם יש לך זמן פנוי, לך ללמוד.
zeevi

אליהו שטיין כתב: 03 יולי 2022, 00:38

עוד פעם יש לומר ממה נפשך. אם תטעון על חתימה זאת , שזה נעשה על יד איומים וטרור, הרי זכות על כל אחד לטעון גם על צוואה של העטרת ישראל זצ"ל שזה ג"כ נעשה על יד איומים וטרור, ומינך ובך אתה מופרך...מילי בסלע ושתיקה בתרי! לעסוק בתורה ויהיה טוב...
למי שיש זכות לערער על צוואה שנחתמה בבי"ד וע"י רבנים, יש גם זכות להיות טיפש.
zeevi

נ.ב. אני לא עונה לך, אני כותב לאחרים שקוראים כאן, ויקראו כאן בעתיד, ויטעו לחשוב שיש ממש במה שאתה כותב.
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך

א. כמו שכבר ענו לך, הכל היה בבית דין ותועד בידי עדים נאמנים.
ב. האדמו"ר זצ"ל גילה בחיים חיותו לפני כמה וכמה רבנים חשובים על רצונו שבנו הצעיר יהיה ממשיכו. אחד מהרבנים הוא הגר"א שיף ראב"ד אנטוורפן.
אליהו שטיין

קא סלקא דעתך כתב: 03 יולי 2022, 13:19

ב. האדמו"ר זצ"ל גילה בחיים חיותו לפני כמה וכמה רבנים חשובים על רצונו שבנו הצעיר יהיה ממשיכו. אחד מהרבנים הוא הגר"א שיף ראב"ד אנטוורפן.
א.לא באתי להכחיש ולומר שעטרת ישראל זצ"ל לא כתב הצוואה, אלא אמרתי שאם טוענים שמה שכתב וחתם הרבי הנוכחי-שכולם יהיו רבי'ס-, שזה היתה על ידי איום וטרור, א"כ יש לומר שגם מה שכתב הרבי זצ"ל בצוואה היתה ע"י איום וטרור! וזה טענה שיש לה רגליים, שהרי ידוע הדבר לכל שהגבאים לו היה חברים טובים של אח הגדול.
ב. זה שהעטרת ישראל זצ"ל הביע דעתו שרוצה שהאח הצעיר יהיה רבי, זאת לא סתירה שהוא רצה שגם כולם יהיו רבי'ס. שהרי ג"כ הביע דעתו לאנשים אחרים שרוצה שהאח האמצעי יהיה רבי. וא"כ יש לומר שהוא רצה בדיוק מה שקורה עכשיו, האח הצעיר בבני ברק. האח האמצעי בלונדון, והאח הגדול בירושלים. וכמדומני כך טוענת הרבנית תליט"א שהעטרת ישראל אמר לה בפירוש שזה רצונו (ומה שכתב צוואה אחזור עוד פעם שיתכן ואיימו עליו וכו') ואין כאן המקום להאריך... שהרי לעסוק בדברי תורה חשוב מאוד.
יהודאי
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 72 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

‏‏סאדיגורה - עותק.png
זה בשמגר בהלויה של הרב שמחה אברהם אולמן ז"ל חסיד גור מלוס אנג'לס שסייע רבות לה'עטרת ישראל' מסאדיגורה זצ"ל
נראה האדמו"ר מסאדיגורה כשמולו במרחק מה אחיו מירושלים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
יהודאי
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 72 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

אליהו שטיין כתב: 03 יולי 2022, 13:33
קא סלקא דעתך כתב: 03 יולי 2022, 13:19

א.לא באתי להכחיש ולומר שעטרת ישראל זצ"ל לא כתב הצוואה, אלא אמרתי שאם טוענים שמה שכתב וחתם הרבי הנוכחי-שכולם יהיו רבי'ס-, שזה היתה על ידי איום וטרור, א"כ יש לומר שגם מה שכתב הרבי זצ"ל בצוואה היתה ע"י איום וטרור! וזה טענה שיש לה רגליים, שהרי ידוע הדבר לכל שהגבאים לו היה חברים טובים של אח הגדול.
ב. זה שהעטרת ישראל זצ"ל הביע דעתו שרוצה שהאח הצעיר יהיה רבי, זאת לא סתירה שהוא רצה שגם כולם יהיו רבי'ס. שהרי ג"כ הביע דעתו לאנשים אחרים שרוצה שהאח האמצעי יהיה רבי. וא"כ יש לומר שהוא רצה בדיוק מה שקורה עכשיו, האח הצעיר בבני ברק. האח האמצעי בלונדון, והאח הגדול בירושלים. וכמדומני כך טוענת הרבנית תליט"א שהעטרת ישראל אמר לה בפירוש שזה רצונו (ומה שכתב צוואה אחזור עוד פעם שיתכן ואיימו עליו וכו') ואין כאן המקום להאריך... שהרי לעסוק בדברי תורה חשוב מאוד.
שגיאות הכתיב שלך אופייניות לניקים אחרים שפתחת, עד שלא תלמד עברית לא תוכל להסתתר מאחורי שלל ניקים...
עקיב'לה

יוסף חיים ואליהו שטיין הם היינו הך?
שלח תגובה