ליברמן מעדיף את בל"ד על הדתיים.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים

ליברמן מעדיף את בל"ד על הדתיים.

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 09 נובמבר 2019, 22:47

השר בצלאל סמוטריץ’ הגיב הערב (מוצ"ש) לאולטימטום שהציב יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן בראיון שהעניק לדנה וייס .

"אז כמה ימים אחרי שאביגדור ליברמן אמר ש’ברור שהרשימה המשותפת זה גיס חמישי, לא במרכאות אלא תרתי משמע. זה לא במקרה שלושה נציגים בכירים של בלד הואשמו והורשעו בעבירות בטחון. אין דבר כזה, לא צריך להכשיר את השרץ’, אני מבין שהוא הולך לשבת איתם באותה ממשלה, רק כדי לא לשבת עם הציבור הדתי". כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

בראיון לדנה וייס ב'ערוץ 12' אמר ליברמן, כי "אבקש עוד השבוע פגישה עם גנץ ונתניהו. גנץ צריך לאשר את מתווה הנבצרות ונתניהו צריך להיפטר מהגוש המשיחי. מי שלא יקבל את עמדתנו- נתמוך בגוש השני". ליברמן סירב לומר בראיון באיזו ממשלה צרה יתמוך.

גם על רעיון הבחירה הישירה שהוצע על ידי יו"ר ש"ס אריה דרעי היה לו מה לומר. לדבריו, "אני תומך נלהב של הבחירה הישירה אבל צריך להכניס בחוק שינויים משמעותיים. אי אפשר לעשות את זה בשלוף ולא משנים את חוקי המשחק תוך כדי המשחק. זה יחכה לממשלה הבאה".

הוא הוסיף כי ישראל לא תלך למערכת בחירות נוספת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: ליברמן מעדיף את בל"ד על הדתיים.

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 08:39

במפלגת הליכוד לא מתרגשים יותר מדי מאיומיו של ח"כ אביגדור ליברמן, שלפיהם "יעניש" את מי מהצדדים שיקבל החלטה לא נכונה. כך מדווח העיתון "ישראל היום".

בכיר במפלגה אמר לעיתון כי "ליברמן משחק פוקר בלי קלפים. המשמעות שעולה מהדברים של ליברמן היא שבפני בני גנץ עומדות שלוש אפשרויות: בחירות, אחדות עם הליכוד על פי מתווה הנשיא או ממשלת מיעוט עם הערבים וליברמן. האחרונה נראית כתסריט מאוד לא מציאותי. הסיכוי שליברמן ילך על זה הוא קלוש. גם אם ילך עם זה, תקופת הכהונה שלהם תהיה קצרה מאוד ובסופו של דבר תוביל בתוך כמה חודשים לבחירות נוספות, שבהן ליברמן ישלם מחיר כבד".

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 12:00

*ח"כ עופר כסיף על הספקולציות במערכת הפוליטית*:
"אין תסריט בו תתמוך המשותפת בממשלה בה חבר ליברמן. ליברמן מגדולי הגזענים שהיו כאן, מי שמכנה את האזרחים הערבים "אויבים" ואת היהודים הדמוקרטים "גיס חמישי". ליברמן הוא זה שהחל בהסתה נגד חד"ש והמשותפת בכנותו אותנו "טרוריסטים", והיה זה שביקש לפסול אותי מהתמודדות לכנסת.
ליברמן – נייט!"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 12:08

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית במתקפה חריפה על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

"לפני כמה זמן אמר ליברמן שישראל ביתנו לא תשתף פעולה עם הרשימה המשותפת בשום צורה. זה היה לפני שישה שבועות", עקץ נתניהו.

על האולטימטום שהציב ליברמן לנתניהו וגנץ אמר נתניהו, "כנראה שמדובר כאן בהצגה. נראה שאביגדור ליברמן מתואם עם הרשימה המשותפת וכחול לבן. לכן האולטימטום שהוא מציע לשני הצדדים לכאורה הוא אולטימטום לליכוד בלבד".

"לכחול לבן הוא לא אומר שהוא לא יתן להם להקים ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשתופת. לנו הוא אומר לפרק את בלוק הימין. ליברמן חותר להקים ממשלת מיעוט עם השמאל", קבע ראש ממשלה.

ראש הממשלה האשים: "איך תוכל לתפקד ממשלה בחדר הזה כשהמפתח לחדר בידי איימן עודה? ליברמן אמר שמקומם לא בכנסת ישראל, לאנשים הללו הוא רוצה למסור את מפתחות הממשלה".

"אני מוכן להיפגש עם אביגדור ליברמן. אני מסכים עם ליברמן שאין צורך לגרור את מדינת ישראל לבחירות נוספות. אפשר להקים ממשלת אחדות רחבה כפי שהציע הנשיא. עוד לא מאוחר לעשות זאת", אמר נתניהו.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 14:28

עמית סגל חושף סקר שהזמינו כעת גזץ וליברמן על אפשרות ממשלת מיעוט עד פברואר בתמיכת הערבים מבחוץ
ממשלת מיעוט.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 15:15

‏יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני, לגלצ "נתפשר בפשרת אטיאס בחוק הגיוס ונמשיך ללכת עם גוש הימין כי אנחנו לא שכל רגע הולך למקום אחר"

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 21:40

יש לי רעיון זמני: שהחרדים יגידו לליכוד וכחול לבן אין לנו בעיה נישאר בחוץ בתנאי שגם ליברמן נשאר בחוץ, לא יתכן שהמחרים ליברמן יהיה בפנים והם לא, ויגיעו להסכם על הליכוד שישמור לפחות על בחורי הישיבות והתקציבים ועוד כמה דברים שאפשר כעת להציל, לפי כל הסקרים בחירות הבאות החרדים ירדו עוד. לפחות שיצילו את יבנה וחכמיה. מקסימום גפני ישאר בועדת הכספים.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 10 נובמבר 2019, 23:02

מכלוף.JPG

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 נובמבר 2019, 14:38

האם ליברמן מתגמש?
יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בישיבת הסיעה כי אחרי שכחול לבן והליכוד יסכמו על קווי יסוד - כל המפלגות מוזמנות לממשלה. ליברמן לא הזכיר את דרישתו לפירוק בלוק הימין.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 נובמבר 2019, 14:55

ורבי רה''מ נתניהו נגד ליברמן: מי שמציע להטיל מטבע שכח שהוא לא בקזינו במולדובה או בוינה

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 נובמבר 2019, 20:24

האם הפערים בין הליכוד וכחול לבן מצטמצמים, ובקרוב נראה ממשלת אחדות? על פי דיווח הערב (ב') בחדשות 12, בליכוד העבירו הצעה חדשה לכחול לבן, שעשויה לקרב את החתימה על הסכם קואליציוני.

על פי ההצעה החדשה, מתווה הרוטציה בין בנימין נתניהו לבני גנץ יהיה שנה לנתניהו, שנתיים לגנץ ושנה נוספת לנתניהו. אם ייפתח משפטו של ראש הממשלה במשך הזמן הזה, כאשר ההערכה היא שהוא ייפתח בכל מקרה לקראת סוף השנה הראשונה, נתניהו יתפטר ויפנה את מקומו לגנץ, ואם לא ייפתח המשפט, נתניהו יתפטר בכל מקרה בתום השנה הראשונה.

במקביל, על פי ההצעה, ייעשו תיקוני חקיקה כדי להבטיח את מעמדו של גנץ כממלא מקום ראש הממשלה, תפקיד שאינו קבוע כיום בחוק, וכן להבטיח את מקומו של נתניהו כממלא מקום ראש הממשלה, בזמן שגנץ יכהן בתפקיד.

על פי הדיווח, המכשול העיקרי המונע התקדמות משמעותית לקראת הסכם, היא העובדה כי לא נמצא פתרון משפטי שיחייב את הצדדים לכבד את הרוטציה, ובכחול לבן לא סומכים על נתניהו שאכן יעשה כן, ולא יוביל לבחירות חדשות לקראת תום מועד כהונתו הראשונה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 11 נובמבר 2019, 22:49

בניסיון לגרום ליו"ר 'כחול לבן' בני גנץ להתפשר ולקבל את מתווה הנשיא הכולל את היציאה לנבצרות המחייב את ראש הממשלה בנימין נתניהו במידה ויוגש נגדו כתב אישום ראשי המפלגות החרדיות העבירו לגנץ מסר: נפרוש אם ביבי לא יעמוד בהתחייבות.

את המסר לגנץ העבירו הערב יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ויו"ר 'יהדות התורה' סגן השר יעקב ליצמן. ב'כחול לבן' היו מי שחששו שנתניהו, הדורש להיות ראשון ברוטציה, לא יעמוד בהסכם ויסרב לפרוש במידה ויוגש נגדו כתב אישום או בתום שנתיים. "אנחנו ערבים למימוש האבטחה לרוטציה, אם נתניהו יסרב - נפרוש מהממשלה", אמרו השניים לגנץ.

מוקדם יותר דיווח מיכאל שמש ב'כאן' כי גורמים ב'כחול לבן' אומרים שחוסר האמון בין גנץ לנתניהו מונע התקדמות ממשית במשא ומתן הקואליציוני.

לדבריהם "מי שיכולות לסייע בפתירת המשבר הן המפלגות החרדיות, אם יסכימו להבטיח לערוב להסכם בין 'הליכוד' ל'כחול לבן'". כאמור, הערב המפלגות החרדיות הודיעו כי הן מתחייבות למימוש ההסכם, במידה ואכן יהיה הסכם שכזה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 נובמבר 2019, 13:13

ארי קלמן.JPG

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 נובמבר 2019, 14:06

בכחול לבן טוענים: נתניהו הגיע למליאה במטרה להתעמת עם החכים הערבים כדי לקבור את הרעיון של ממשלת מיעוט

=תיק 80000 =

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 נובמבר 2019, 15:41

יוסי אליטוב: ליברמן בשיחות היום בכנסת -''ממשלת המיעוט ירדה סופית מהשולחן. זו לא אופציה רלוונטית מבחינתי''

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 14 נובמבר 2019, 20:09

ראש עיריית ירושלים משה ליאון למימרן ב'קול חי': אני מעריך שבסוף תוקם ממשלת ימין צרה, ולא נגיע לבחירות. מימרן: ז"א שליברמן יחבור לנתניהו? ליאון: אני מאמין שזה מה שיקרה.

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך » 14 נובמבר 2019, 23:21

אני פה כתב:
14 נובמבר 2019, 20:09
ראש עיריית ירושלים משה ליאון למימרן ב'קול חי': אני מעריך שבסוף תוקם ממשלת ימין צרה, ולא נגיע לבחירות. מימרן: ז"א שליברמן יחבור לנתניהו? ליאון: אני מאמין שזה מה שיקרה.
אם ליברמן עדיין לא יודע מה להחליט איך ליאון יודע ?
השאלה היא אם ליברמן יעשה הפוך ממה שחושבים או הפוך על הפוך. ישר, בטוח שלא.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 נובמבר 2019, 22:33

לאחר הפגישה עם ליברמן - נתניהו פונה לחרדים בניסיון להפעיל לחץ כדי שיסכימו לוותר לליברמן, ומבקש להיפגש מחר

‏לאחר הפגישה עם ליברמן – נתניהו פונה לחרדים בניסיון להפעיל עליהם לחץ כדי שיסכימו לוותר ליו"ר ישראל ביתנו. רה"מ שוחח הערב עם ראשי המפלגות החרדיות ואומר להם ש"יש על מה לדבר", ומבקש להיפגש כבר מחר

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 17 נובמבר 2019, 23:30

אתה מאמין לנתניהו שלא נאשיר את החרדים בסוף באופזויציה??

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 17 נובמבר 2019, 23:53

נתניהו כבר השאיר פעם את החרדים בחוץ.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 18 נובמבר 2019, 00:23

‏גם הערב, אחרי ההתפתחויות בין ליברמן לנתניהו, השר דרעי מעריך: הכל משחק. עומדים להקים פה ממשלת מיעוט

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 18 נובמבר 2019, 14:16

ן שלל הדיווחים והניסיונות להקים ממשלה, פורסם בשעה האחרונה המתווה בנושאי דת ומדינה עליו סוכם בין 'ישראל ביתנו' לבין 'כחול לבן', ומתברר כי הוא כולל בעיקר שורת הסכמות מרחיקות לכת, אותן מגדירים במפלגות החרדיות כ"עקירת הדת".

הפרשנות שניתנה להסכם, שחשפה כתבת חדשות 12 דפנה ליאל, היא שיתכן ומדובר בניסיון להרחיק את ליברמן מחתימה עם נתניהו והצטרפות לגוש הימין, כדי להביכו על "פשרנותו" המתקרבת.

ואלו הסעיפים המרכזיים בהסכם:

יתאפשר גיור גם על ידי רבני ערים, ואף ניתן יהיה לעבור במהלכו בין הערים השונות.
יישום מלא של מתווה הכותל.
העברת חוק ברית הזוגיות, כך שכל זוג יוכל להתחתן "על פי השקפת עולמו".
חקיקת חוק הגיוס במתכונתו המקורית.
ביטול חוק המרכולים.
תחבורה ציבורית בשבת ברשויות המעוניינות בכך, ככל הנראה על ידי זכיינים פרטיים שיורשו לגבות תשלום.

גורם חרדי שראה את המתווה אמר כאמור ל'כיכר השבת': "מדובר במתווה שכולו כניעה לישראל ביתנו. אם הוא יתממש, זוהי עקירת הדת במלא מובן המילה".

שלח תגובה