"עסקת המאה" - תוכנית השלום של הנשיא טראמפ - דיווחים ופרשנויות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

אחד שאכפת לו

"עסקת המאה" - תוכנית השלום של הנשיא טראמפ - דיווחים ופרשנויות

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 מאי 2019, 20:46

האמריקנים צפויים להכיר בכל ההתנחלויות ביו"ש כשטח ישראלי.

תכנית טראמפ צפויה לכלול את העקרונות הבאים:
‏* הכרה אמריקנית בכך שההתנחלויות ממילא תישארנה בידי ישראל והערים הערביות ממילא יהיו בידיים פלסטיניות.
‏* מכאן משתמע שהאמריקנים לא יתנגדו לצעדים ישראליים ביחס ליישובים האלה גם לפני הסכם.
‏* המינוח הנכון: החלת החוק האזרחי כפי שנעשה בזמנו בגולן.

‏הכוונה היא לכל היישובים הישראליים ביהודה ושומרון.

חדשות 12
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו

Re: "עסקת המאה" - תוכנית השלום של הנשיא טראמפ - דיווחים ופרשנויות

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 מאי 2019, 21:30

ביום שלישי שעבר, ה-7 במאי, השתתף איזנקוט שנמצא כעת בהשתלמות במכון מחקר בוושינגטון בפגישה סגורה עם השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלאט. בפגישה, שנמשכה שלוש שעות, השתתפו כעשרה מומחים לנושא הישראלי-פלסטיני שרובם היו מעורבים בתהליך השלום בתקופת קלינטון, בוש ואובמה.

פי 5 מקורות שמעורים בתכני הפגישה איזנקוט אמר לשליחו של טראמפ כי המצב בגדה המערבית "רגיש ונפיץ" בין השאר על רקע קיצוץ המימון האמריקני למנגנוני הביטחון והמשבר הכלכלי שנגרם עקב הקיצוץ בסיוע האמריקני לרשות הפלסטינית והחלטת הרשות הפלסטינית שלא לקבל את כספי המיסים אותם גובה ישראל.

איזנקוט: "הגדה המערבית עלולה להתלקח לפני, תוך כדי או אחרי הנחת תכנית השלום האמריקנית - עליכם לקחת זו כחלק מהשיקולים שלכם. מרגע שהשד הזה ייצא מהבקבוק ייקח חמש שנים להחזיר אותו בחזרה"
איזנקוט הוסיף בפגישה כי גם אם תונח תכנית השלום האמריקנית וגם אם לא - יש לנקוט צעדים לייצוב המצב בשטח "שיהיו win-win עבור שני הצדדים"
איזנקוט המליץ לגרינבלאט להחזיר את המימון למנגנוני הביטחון הפלסטינים, לנקוט בצעדים לשיפור המצב הכלכלי ולטפל בתחומי התשתיות והחינוך.

גרינבלאט מצידו השיב ואמר כי ממשל טראמפ מודע לסיכונים אבל מתכוון לפרסם את תכנית השלום בשבועות הקרובים - אחרי חג השבועות.

ערוץ 13

אחד שאכפת לו

Re: "עסקת המאה" - תוכנית השלום של הנשיא טראמפ - דיווחים ופרשנויות

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 מאי 2019, 23:58

ראש ממשלת פלסטין, מוחמד אשתייה: שלושת החודשים הקרובים עלולים להיות קשים מאוד עבורנו.

שלח תגובה