דגל התורה תרוץ בנפרד בבחירות למועצת העיר ירושלים.

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

ליזרזון

Re: דגל התורה תרוץ בנפרד בבחירות למועצת העיר ירושלים.

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 11 אוקטובר 2018, 20:13

הפלא הוא שרק הפלג שומר על כוחו.....

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 20:20

ליזרזון כתב:הפלא הוא שרק הפלג שומר על כוחו.....
מ-1 כבר אי אפשר לרדת...
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 11 אוקטובר 2018, 20:56

אני פה כתב:אפשטיין ציין בתגובתו הנזעמת כי, "דעתו של הרב שך הייתה שאסור להיכנע ולהתפשר בשום אופן על אידאולוגיה ועל עקרונות היהדות. אך מנגד, הרב שך לא נתן לעשות שום מלחמה על שיבוצים וג'ובים, או על שאלת ה'מי בראש' - מי יהיה ראשון ושני ומי שישים ומי ארבעים. על זה הוא לא נתן לעשות מחלוקת בשום אופן".

אפשטיין הוסיף, "דגל התורה של היום, שגפני מנהיג אותה, משהו השתבש שם - או אצלו, כי לשיטתם, היום אסור לעשות מלחמה אידיאולוגית נגד גיוס חרדים, אסור לפתוח במלחמה אידיאולוגית על השבת, מוכרחים להיכנע לרפורמים, וצריכים כל דבר להרוס, כי אסור לעשות מלחמה.. אבל, מצווה רבתית להילחם על 'גזירת שישים ארבעים' מול אגודת ישראל ושלומי אמונים".

אפשטיין חתם את דבריו הקשים, "ריבונו של עולם, לאן הידרדרנו?!".
למרות שדעתי רחוקה מאוד משל אפשטיין.
הפעם אי אפשר לומר שאין צדק בדבריו...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 20:59

אני פה כתב:
משיב. כתב:די עם הטענה המגוחכת של חשש להפסד של מועמד חרדי.
לדייטש יש בטוחים כ30,000 קולות של אגו"י. לליאון בלי החרדים קולות בודדים.
אז ליאון ודאי מנצח בגלל קולות קולות דגל ושס, ודייטש עם עשרות אלפי קולות יותר עלול להפסיד אם היו תומכים בו דגל ושס?
קולות אגו"י דגל ושס מהווים לפחות 45%. די ב40% כדי להיבחר. החילונים מפוצלים ל3, ודייטש היה לוקח את ראשות העיר בקלי קלות.
יש כאן חוסר אחריות משווע, בגלל נקמנות אישית של דרעי, ובגלל שהמועצת החסידית לא התקפלה לגפני בנושא הגיוס.
מדובר בפשע גמור וחמור של גפני ודרעי, שעלול להביא את ברקוביץ האנטי דתי לכס ראש העיר. בשעה שיש כאן מצב הקל ביותר שהיה אי פעם להביא לראש עיר חרדי.
הם מסתתרים מאחורי ה'גדולים'. אבל זה שקר גמור, הם לא שאלו אלא קודם החליטו ואח"כ יחתימו בטוענות שקריות, הרי הגדולים לא היו במו"מ, והכל לפי השואל, ואין לדיין אלא מה שעיניו רואות שזה מה שמביאים בפניו.
מצד אחד דרעי וגפני צודקים פעם שעברה שזה היה תורם לראשות העיר אגודה לא הלכה איתם ביחד אלא פעלו על דעת עצמם, ולכן עכשיו שהם מהווים למעלה מ70 אחוז מהציבור אפשר להבין אותם שאגודה צריכה להיכנע אליהם ואז יהיה ראש עיר טוב לחרדים. איך שהתפתחו העניינים נראה שליצמן ופרוש לא כ"כ בחשו בהתחלה בקדירה (ליצמן מעדיף את אלקין) כמו שזה רצון אמיתי של דייטש עצמו להתמודד כאחד ירושלמי ותיק עם קבלות שחושב שהוא באמת מתאים לתפקיד ולא אחד שמוצנח מבחוץ.
שטויות, היה הסכם של פעם אגודה ופעם דגל, אחרי לופליאנסקי התמודד פרוש והפסיד, אח"כ היה תורו של דגל התורה, אבל הם לא העמידו שום מועמד רק את משה ליאון, שהיה רק מועמד שדגל תומכים בו, הוא לא התמודד למועצה מטעם דגל התורה, הוא לא כפוך למועצגה"ת של דגל, רק חילוני שדגל תומכים בו, ברור שאגודה לא מחויבים לתמוך בו עפ"י מועמד אחר בגלל שדגל תומכים בו.
עכשיו התור של אגודת ישראל להריץ מועמד, אבל דגה"ת מתחבקם עם המועמד קש שלהם ליאון...
שחיתות.
א.
ב.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 11 אוקטובר 2018, 21:12

ליזרזון כתב:מה דעתכם על הסקר החדש שהתפרסם עכשיו?
דגל - 3 מנדטים
אגודה - 2 מנדטים
ש"ס - 2
עץ -1
ירידה דרמטית לכולם......
כבר כתבתי לגבי הסקר לראשות העיר שהסוקרים לא נותנים לחרדים את המשקל האמיתי שלהם בי-ם, הם מחשבים את החרדים כ 25% מבעלי זכות בחירה (כלומר מתוך 500 נשאלים הם ישאלו 125 חרדים) בפועל החרדים מהוים כ 45% מהבוחרים. (הוי אומר שמתוך 500 נשאלים צריכים להיות 225 חרדים, כדי להגיע לתוצאה נכונה) לכן הם יתנו לחרדים פחות גם במנדטים וגם לליאון ולדייטש לראשות.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 אוקטובר 2018, 21:29

ככל הנראה מדברי הכותבים פה (שאני מאוד מקווה שהם לא מייצגים את כלל הציבור) האימרה הידועה "אלעס איז אינזערע" לא בהכרח מצטמצם לציבור מסויים אלא לעוד כמה נוספים.
ולכן ברגע שהעיזו לא להכנע לתכתיביהם (כמו שעשו בשלושים השנים האחרונות למען השלום) כל האמצעים כשרים בדרך למטרה הקדושה, כולל השמצת גדולי ישראל, וכינויי גנאי להם ולנאמני ביתם.

לגופו של עניין:
יש הרבה סיכויים שדייטש ינצח אם היתה התלכדות חרדית סביבו. אולי אפילו רוב הסיכויים. אבל צריך לזכור שזה לא "מליון אחוז" כמו שיש שמנסים לטעון בלהט.

הסיכון בהתלכדות חרדית סביב דייטש:
כמשנ"ת לעיל, אחוז החרדים בבחירות הקודמות (2013) היה כארבעים אחוז. וזה אומר שהחילונים שישים. קח בחשבון הרבה "חרדים" שיצביעו לראשות לפי מצפונם נגד ההתלכדות החרדית, קח בחשבון ציבורים מסויימים שבעבר עשו דילים סודיים עם מועמדים שונאי חרדים, ותוכל להגיע בקלות לשלושים וחמשה אחוזי תמיכה בדייטש, ושישים וחמשה בשאר המועמדים, והנה לך מספיק "כדי חלוקה" בשביל לתת לליאון כמה ולאלקין כמה ונשאר מספיק לברקוביץ בשביל לעקוף את דייטש.

סיכון נוסף יכול לקרות כאשר כל הציבור החרדי יתלכדו, גם החילונים ירגישו מאויימים ויתלכדו גם הם, האחוזים של ברקוביץ יעלו, ואחד המועמדים החילונים יצנח לחלוטין או יפרוש מהמירוץ וחזרנו למצב יותר גרוע מ2013.

בסופו של דבר גם אם החרדי יעלה, אחוזי ההצבעה הגבוהים אצל החילונים יגרמו לו לקבל מועצה עם יצוג חילוני גדול ועוין שיסרבל אותו לחלוטין מלפעול למען החרדים.

זו לא "נבואה" אלא רק "תרחיש", בוודאי שהוא לא מנותק לגמרי מהמציאות. (המציאות לעולם לא תכריע את הויכוח הזה, כי התרחיש הזה לא חייב להתרחש במציאות, אבל חושבני שכל אדם ניטראלי שיביאו לו את הנתונים האלו יסכים שזה בהחלט לא מופקע שיקרה הפסד כזה צורב).
אמנם אנחנו יהודים עם בטחון שבוודאי "יהיה טוב" אבל צריך לקחת בחשבון גם את האפשרות של הפסד, והיא לא מופקעת לצערנו.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 11 אוקטובר 2018, 21:33

אם אני קורא נכון, אז אני רואה שמשיקול של טובת העיר שראו שאולי דייטש יפסיד ואז יהיה הפסד צורב, אז עושים מלכתחילה שיפסיד כדאי שלא יהיה צורב.
קראתי נכון?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 אוקטובר 2018, 21:40

1010 כתב:אם אני קורא נכון, אז אני רואה שמשיקול של טובת העיר שראו שאולי דייטש יפסיד ואז יהיה הפסד צורב, אז עושים מלכתחילה שיפסיד כדאי שלא יהיה צורב.
קראתי נכון?
קודם כל אני מבקש שתרגע ותדון בצורה הגיונית ושקולה. הרי אתה מבין שאסור בשום אופן לצעוק כאן בפורום שאייכלר מוביל את האדמו"ר מבעלזא או ליצמן את האדמו"ר מגור, אז למה כ"כ קשה להבין שגם על הגר"ח קנייבסקי אסור לדבר כך ולא על הגרי"ג ועל הגר"ש כהן ועוד רבים מגדולי ישראל שמעורבים בעניין והכריעו בדעת תורתם כפי שהכריעו.

שנית, אמרתי שגם "הצלחה" של דייטש יכולה להיות צורבת אם יהיה מולו קואליציה חילונית קשה, ותקשורת עוינת מכל הכיוונים.

שלישית, בהרבה ערים בארץ הבינו שאין סיכוי לראש עיר חרדי (למרות שהם קרובים לשם) אז תומכים במועמד חילוני עם הסכמים מסודרים, וזה לא צורב לאף אחד, כי מבינים שזה מה שיש. ולצערנו גם ירושלים כך, (החילונים הם עדיין רוב ניכר בירושלים) ועדיין לא הגיע הזמן. בע"ה כשהחרדים בירושלים יתרבו יותר ויגיעו לפחות לחמישים אחוז זכות הצבעה ללא ה"קנאים", אז יהיה הרבה יותר פשוט וקל.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 אוקטובר 2018, 22:12

דגל - 3 מנדטים
אגודה - 2 מנדטים
ש"ס - 2
עץ -1
ירידה דרמטית לכולם......
ברור , זה יום שבתון הפעם , אם פעם קודמת רק 40 אחוז במגזר הלא חרדי יצאו להצביע , הפעם יצאו 60 ואף 70 אחוז , מה שמעלה דרמטית את המודד למנדט , (הסיעה היחידה שיכולה להפתיע עם עוד מנדט זה דווקא אגודה , יש שם הרבה פוטנציאל לא ממומש) מילא היינו מאוחדים , היינו שומרים על גוש שהיה בה בדרישות קואליציונית , בסוף הכל מתחלק לסיעות קטנות שנסחטות בידי ראש העיר , בסוף נצא מוכים ומובסים מכל מערכת הבחירות הקרובה , לא ליאון יבחר , לא דייטש , נתרסק לרסיסי מפלגות , עצוב מאוד.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 11 אוקטובר 2018, 22:16

אברהם משה כתב:
דגל - 3 מנדטים
אגודה - 2 מנדטים
ש"ס - 2
עץ -1
ירידה דרמטית לכולם......
ברור , זה יום שבתון הפעם , אם פעם קודמת רק 40 אחוז במגזר הלא חרדי יצאו להצביע , הפעם יצאו 60 ואף 70 אחוז (וזה בא כבר לידי ביטוי בסקר , יותר חילונים ומסורתיים עונים שהפעם יצאו להצביע בגלל היום שבתון ) מה שמעלה דרמטית את המודד למנדט , (הסיעה היחידה שיכולה להפתיע עם עוד מנדט זה דווקא אגודה , יש שם הרבה פוטנציאל לא ממומש) מילא היינו מאוחדים , היינו שומרים על גוש שהיה בה בדרישות קואליציונית , בסוף הכל מתחלק לסיעות קטנות שנסחטות בידי ראש העיר , בסוף נצא מוכים ומובסים מכל מערכת הבחירות הקרובה , לא ליאון יבחר , לא דייטש , נתרסק לרסיסי מפלגות , עצוב מאוד.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 11 אוקטובר 2018, 22:30

משולש כתב:
1010 כתב:אם אני קורא נכון, אז אני רואה שמשיקול של טובת העיר שראו שאולי דייטש יפסיד ואז יהיה הפסד צורב, אז עושים מלכתחילה שיפסיד כדאי שלא יהיה צורב.
קראתי נכון?
קודם כל אני מבקש שתרגע ותדון בצורה הגיונית ושקולה. הרי אתה מבין שאסור בשום אופן לצעוק כאן בפורום שאייכלר מוביל את האדמו"ר מבעלזא או ליצמן את האדמו"ר מגור, אז למה כ"כ קשה להבין שגם על הגר"ח קנייבסקי אסור לדבר כך ולא על הגרי"ג ועל הגר"ש כהן ועוד רבים מגדולי ישראל שמעורבים בעניין והכריעו בדעת תורתם כפי שהכריעו.

שנית, אמרתי שגם "הצלחה" של דייטש יכולה להיות צורבת אם יהיה מולו קואליציה חילונית קשה, ותקשורת עוינת מכל הכיוונים.

שלישית, בהרבה ערים בארץ הבינו שאין סיכוי לראש עיר חרדי (למרות שהם קרובים לשם) אז תומכים במועמד חילוני עם הסכמים מסודרים, וזה לא צורב לאף אחד, כי מבינים שזה מה שיש. ולצערנו גם ירושלים כך, (החילונים הם עדיין רוב ניכר בירושלים) ועדיין לא הגיע הזמן. בע"ה כשהחרדים בירושלים יתרבו יותר ויגיעו לפחות לחמישים אחוז זכות הצבעה ללא ה"קנאים", אז יהיה הרבה יותר פשוט וקל.

א. כבר כתבתי לך בעבר שהסיבה שלא צועקים שאייכלר מוביל את האדמו"ר מבעלזא היא לא כי כולם נורא צדיקים כאן...
יש רקע למה אצל הליטאים אפשר לצעוק כך.
(ולא, זה לא רק הפוליטיקאים ,זה כל הגישה והחינוך)

ב. אתה צודק בגדול לגבי דייטש, ואם יורשה לי להגיד שהגם שדייטש מכריז שהוא בא מטעם האדמורים, הוא בא מטעם עצמו להציע את עצמו לאדמורים, ובגלל כל מיני סיבות שאין לי זמן להאריך כעת האדמורים תומכים בו.

ג. עיקר הכאב מבחינתי, בכ"א, הוא לא למה לא מתאגדים סביב ראש עיר חרדי
אלא למה לא יכלים להתאגד יחד.
למה זה חייב לעבוד בצורה כזו שש"ס ודגל יתפסו את כל הג'ובים עם ליאון, ואגודה תתפוס את כל הג'ובים עם אלקין, ואז רבים האחד עם השני.
הרי ברור שבצורה כזו ה'אידישקייט' בירושלים יפסיד. לחרדים יהיה פחות כח. אולי לצד אחד יהיה יותר ג'ובים, אבל הכלל יפסיד.

ד. לגבי בחירות שעברו, אין לי בעיה שתגידו שכל הענין הוא הקצאות, אבל אם תנסו לחשוב קצת בלי נגיעות, תבינו שאותם השיקולים שדגל מעלים עכשיו העלו חלק מהחסידויות באגודה פעם קודמת.
במיוחד שמשה ליאון מכריז מתחת לכל עץ רענן שהוא לא יסגור את מתחם התחנה בשבת, וכו' וכו'... כך שמבחינת אידישקייט לא בטוח שהוא עדיף.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 11 אוקטובר 2018, 23:08

א יודעלע כתב:א. כבר כתבתי לך בעבר שהסיבה שלא צועקים שאייכלר מוביל את האדמו"ר מבעלזא היא לא כי כולם נורא צדיקים כאן...
א. אני כן חושב שהזלזול בגדולי ישראל נובע מחוסר צדקות וכל "רקע" שלא תגיד לא מצדיק את זה.
א יודעלע כתב:ג. עיקר הכאב מבחינתי, ... למה לא יכלים להתאגד יחד.
ג. אם כן למה הכאב מתנקז באמירת "שחיתות" על החלטה של גדולי ישראל רבני דגל וש"ס? (ושאר "פנינים" שנאמרו פה) מה דעתך שהאדמורים מאגודה (שאתה אמרת שלא הם הציעו את דייטש) שמייצגים את המיעוט (מול דגל וש"ס) יתאגדו יחד עם הרוב שהכריע אחרת מהם?
א יודעלע כתב:ד. לגבי בחירות שעברו, אין לי בעיה שתגידו שכל הענין הוא הקצאות, אבל אם תנסו לחשוב קצת בלי נגיעות, תבינו שאותם השיקולים שדגל מעלים עכשיו העלו חלק מהחסידויות באגודה פעם קודמת.
במיוחד שמשה ליאון מכריז מתחת לכל עץ רענן שהוא לא יסגור את מתחם התחנה בשבת, וכו' וכו'... כך שמבחינת אידישקייט לא בטוח שהוא עדיף.
מה חשבת? שליאון יכול ביום אחד לתקן את כל ההרס שהשאיר אחריו ברקת הצדיק עם ההקצאות שלו? אבל חושבני שברור שהוא הרבה יותר טוב לחרדים ולקדושת ירושלים מכל מועמד חילוני אחר.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 11 אוקטובר 2018, 23:30

משולש כתב:
א יודעלע כתב:א. כבר כתבתי לך בעבר שהסיבה שלא צועקים שאייכלר מוביל את האדמו"ר מבעלזא היא לא כי כולם נורא צדיקים כאן...
א. אני כן חושב שהזלזול בגדולי ישראל נובע מחוסר צדקות וכל "רקע" שלא תגיד לא מצדיק את זה.
זכותך לחשוב כך.
זכותי לחשוב אחרת.
(אגב רוב הביקורת לא מגיעה מכיוון החסידים. היא מגיעה בעיקר מכיוון העיתונאים והפרשנים בעם, כולל ליטאים ושסניקים. וגם מהרבה גולשים ליטאים)
משולש כתב:
ג. אם כן למה הכאב מתנקז באמירת "שחיתות" על החלטה של גדולי ישראל רבני דגל וש"ס? (ושאר "פנינים" שנאמרו פה) מה דעתך שהאדמורים מאגודה (שאתה אמרת שלא הם הציעו את דייטש) שמייצגים את המיעוט (מול דגל וש"ס) יתאגדו יחד עם הרוב שהכריע אחרת מהם?
אני חושב שלא ראית ממני אף פעם מילה של שחיתות, ובאופן כללי אני נזהר ממש שלא לזלזל בגדו"י. מכל פנים המילים האלה אכן מגונות בכל פה.
לגבי ההצעה שלך,
נו, זה מה שכתבתי באחד האשכולות שהכאב שלי הוא על שני הצדדים, ואני סבור ששני הצדדים לא נוהגים בחכמה.

משולש כתב:
א יודעלע כתב:ד. לגבי בחירות שעברו, אין לי בעיה שתגידו שכל הענין הוא הקצאות, אבל אם תנסו לחשוב קצת בלי נגיעות, תבינו שאותם השיקולים שדגל מעלים עכשיו העלו חלק מהחסידויות באגודה פעם קודמת.
מה חשבת? שליאון יכול ביום אחד לתקן את כל ההרס שהשאיר אחריו ברקת הצדיק עם ההקצאות שלו? אבל חושבני שברור שהוא הרבה יותר טוב לחרדים ולקדושת ירושלים מכל מועמד חילוני אחר.
כאן אתה כבר ממש לא מדבר לענין. הוא מכריז בכל פה על כל מיני תועבות וחילולי שבת שימשיכו אצלו גם הלאה.
בגלל הקצאות לשכונות מעורבות מותר כן לתת לחילולי השבת להמשיך בעיר?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 אוקטובר 2018, 00:01

קראתי נכון?
קראת נכון כי מהפסד צורב של דייטש הוא יסבול שבוע אחרי הבחירות עד שירוץ לחבק את המועמד המנצח
וציבור האברכים בעיר יסבול 5 שנים

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 אוקטובר 2018, 00:07

מה חשבת? שליאון יכול ביום אחד לתקן את כל ההרס שהשאיר אחריו ברקת הצדיק עם ההקצאות שלו? אבל חושבני שברור שהוא הרבה יותר טוב לחרדים ולקדושת ירושלים מכל מועמד חילוני אחר.[/quote]

כאן אתה כבר ממש לא מדבר לענין. הוא מכריז בכל פה על כל מיני תועבות וחילולי שבת שימשיכו אצלו גם הלאה.
בגלל הקצאות לשכונות מעורבות מותר כן לתת לחילולי השבת להמשיך בעיר?[/quote]
עניתי לך על זה ואחזוא על כל שאלקין ודיייטש עונים אותו דבר כמו שמשה ליאון אם הם יסגרו את מתחם התחנה
רק להזכירך שמתחם התחנה פתוח היום בשבת בזכות החברים שלך בעיריית ירושלים מכל הלברשטאם שלמה רוזנשטיין והלפרין שנעדרו מההצבעה, גילוי נאות שגם מש"ס כמה חברים נעלמו בשעת ההצבעה אך ודאי שאנו לא מתמודדים מולם השקפתית ותורנית

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:21

פך שמן כתב:
קראתי נכון?
קראת נכון כי מהפסד צורב של דייטש הוא יסבול שבוע אחרי הבחירות עד שירוץ לחבק את המועמד המנצח
ולכן מנסים להקדים מעכשיו את ההפסד בכדי שכבר עכשיו ידעו מה הולך להיות המצב בחמש שנים הבאות עם ראש עיר חילוני?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:28

משולש כתב:
קראתי נכון?

משולש יקירי, מעולם לא כתתבי כאן שמובילים את הגר"ח ולא את הגרי"ג ולא אף אחד אחר, כתבתי כאן שהגר"ח זומך על נכדו בעניינים פוליטיים, והבעתי ביקורת נגד ההנהגה הפוליטת בדגל, מעולם לא נגד ההנהגה התורנית, וח"ו שאכתוב נגד גדו"י.

אולי גם הצלחה של משה מונטג בבי"ש יכול להיות צורבת עם קואליציה של חילונים ותקשורת מסיתה, האם כשדגל עוד חלמה להריץ מישהו בבי"ש חשבו על כך, או שרק מהמועמדים של אגודה הם מנסים למנוע ברוב טובם את העגמ"נ...?

לגבי מספר שלישי אתה צודק, ובאמת אין סיכוי לראש עיר חרדי בי-ם , כי יש רוב חילוני, אבל הפעם שיש התפלגות חילונית היה הזדמנות פז להכניס נציג חרדי, ומי יודע אולי היה מביא לרציפות שלטונית ע"י בניית עוד יח"ד לחרדים וכדו', רק שבאו כמה אנשים ובקנאה וללא הסבר מובן מריצים מועמד קש, בכדי שגם אצל החרדים יהיה פילוג וכך לאבד בשתי ידיים את ההזדמנות שמי יודע מתי ישוב על עצמו...
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:31

משולש כתב:

משולש החשוב, מאיפוא ברור לך שליאון טוב יותר מכל חילוני אחר?
האם בדקת את הצהרותיו? בדקת את מעשיו בחמשת השנים האחרונות? בינתיים הוא פעל בדיוק להיפך, כך שברור שאלקין שיש לו קבלות טובות מהממשלה עדיף ממנו, ומסתמא אפי' ברקוביץ הוא איש שאפשר להגיע איתו להסכמים הוגנים יותר מעם ליאון - הבובה של ליברמן.
ששכחת מה הוא מעולל לנו בגיוס בני היישבות וההסתה הבלתי פוסקת שלו.
א.
ב.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 12 אוקטובר 2018, 00:44

בואו נדבר על יום שבתון, לדעתי זה יכול גם לפעול לטובת החרדים, כי ביום עבודה יוצאים לעבודה ובדרך מצביעים, אבל ביום חופשה יוצאים לטיול וכדו' או לא יוצאים מהבית
יש גם להיפך - אך יכול להיות שזה מתקזז בחצי חצי

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 אוקטובר 2018, 00:48

1010 כתב:
פך שמן כתב:
קראתי נכון?
ולכן מנסים להקדים מעכשיו את ההפסד בכדי שכבר עכשיו ידעו מה הולך להיות המצב בחמש שנים הבאות עם ראש עיר חילוני?
זכותם גם לחשוב בניגוד לדעתך שליאון הוא לא חילוני ויצליח לשמור ולתקן בירושלים הרבה יותר מאשר מועמד עם זקן [מסודר? ;) ]וחליפה,

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:50

יתכן גם שיותר חרדים יתנדבו במטה ויפעלו להבאת קולות, אבל לכאו' זה נראה שזה עובד לרעת החרדים.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:53

פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
קראתי נכון?
זכותם גם לחשוב בניגוד לדעתך שליאון הוא לא חילוני ויצליח לשמור ולתקן בירושלים הרבה יותר מאשר מועמד עם זקן [מסודר? ;) ]וחליפה,
אם אתה מדבר על זכויות הרי שזכותי לחשוב גם על ברקוביץ שהוא לא חילוני, ויצליח לתקן יות רמאשר אפשטיין עם הזקן.
1. יוסי דייטש הוכיח את עצמו בשנים האחרונות בעשייה ברוכה לטובת העיר וזה עובדה.
2. משה ליואן הוא חילוני, ושימת כיפה על הראש אינה משנה את המציאות, הבן אדם לא שומר נגיעה ולא שומר שבת וזה עובדה.
3. זאב אלקין הוא גם לא חילוני והוא לפחות הוכיח בממשלה שהוא יודע לפעול עם החרדים, בניגוד לליאון שאלא הכיר טובה לחרדים בחמש שנים האחרונות ופעל נגדם בהצבעות, וזה עובדה.
ובא לא נשכח שזכותם לחשוב בניגוד לעובדות, אבל זה לא משנה את המציאות.
א.
ב.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 12 אוקטובר 2018, 00:53

את הסבל של ''ציבור האברכים'' בירושלים לא גרמו לכם החסידים, שכבר כל כך הרבה שנים אינם ה''בוסים'' שלכם. וכל ההתבכיינות שלכם יצאה כבר מהאף. אולי הגיע הזמן שתלמדו לחיות בגלות בין חילונים ולצפות לישועת ה' ולהפסיק להאשים את כל העולם ואשתו על כל בעיה שאתם גורמים לעצמכם. למשל בחיפה, הנציג שלכם לא יודע להתמודד עם ראש העיר שהוא אולי באמת שונא חרדים, החכמה היא כן להסתדר איתם במקומות שהם הרוב ולא להראות להם כל הזמן עם האצבע בעיניים ''אני כאן יען אני כאן'' אני לא רואה מצב שחסידי קארלין למשל או פינסק קרלין, או רחמסטריווקא או סלונים, יקנו דירות בשכונת המושבה הגרמנית או מלחה ויתחילו ליילל על מצוקת האברכים. גם לא חסידי דושינסקיא. באתם כמו גיבורים למקומות שחרדים לא היו שם אף פעם אז תתמודדו עם הבעיה שהייתה צפויה מראש, וכי מישהו אשם לכם? מי אמור לבנות לכם שם בניינים? ואולי לזה הכוונה של הקמפיין בעיתון יתד ''לנו יש קראוונים ולחסידים יש בניינים'' אנחנו מופלים במוסד'ות החינוך.. אוי נא לנו גיוואלד גיוואלד מי ינוד לנו מי ינחמנו? עכשיו נראה להם לחסידים, הם לא הבוסים אנחנו הנאנקים והסובלים הולכים למרוד בחסידים הרודים בנו, אחרינו למלחמה. מי לה' אלי, למען כבוד רבנן ותלמידהון.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 00:56

עקיבלה אתה כותב נכון.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 אוקטובר 2018, 02:13

1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
פך שמן כתב:
קראתי נכון?
אם אתה מדבר על זכויות הרי שזכותי לחשוב גם על ברקוביץ שהוא לא חילוני, ויצליח לתקן יות רמאשר אפשטיין עם הזקן.
1. יוסי דייטש הוכיח את עצמו בשנים האחרונות בעשייה ברוכה לטובת העיר וזה עובדה.
2. משה ליואן הוא חילוני, ושימת כיפה על הראש אינה משנה את המציאות, הבן אדם לא שומר נגיעה ולא שומר שבת וזה עובדה.
3. זאב אלקין הוא גם לא חילוני והוא לפחות הוכיח בממשלה שהוא יודע לפעול עם החרדים, בניגוד לליאון שאלא הכיר טובה לחרדים בחמש שנים האחרונות ופעל נגדם בהצבעות, וזה עובדה.
ובא לא נשכח שזכותם לחשוב בניגוד לעובדות, אבל זה לא משנה את המציאות.
לא ראיתי שזאב אלקין שמר נגיעה
מעבר לכך הכל גרבובי תותים היכן הוכיח שהוא עם החרדים, והיכן ראית שליאון לא הכיר טובה לחרדים אישית,

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 12 אוקטובר 2018, 08:06

אני פה כתב:אם חילונים היו באים לגור ברמת שלמה, פינדרוס וגפני לא היו בונים להם גנים ובתי ספר, השתגעתם, היו מרימים להם כמה בנינים בחינם כמו שגפני אמר אתמול בנאום שדגל עוזרים לכלל הציבור גם לחילונים.
אז אתם מודים בזה שלחסידים לא החילונים בנו...

אני מצפה לראות את הקמפיין שלכם:
החילונים יושבים במבנים ואנחנו בקרוונים.

עוד נקודות:
1. רוב המבנים שנבנו אצל החסידים נבנו בעמל של שנים, זה שהיום אתם רואים אותם מוכנים וניצבים על יופים אולי מעורר את קנאתכם, אבל אתם לא זוכרים את עשר השנים או יותר בהם הם נבנו במאמץ ובקושי רב מצד החסידים ולא מצד העיריה.

2. מי שהכניס בכלל את המושג של יופי בית הכנסת היו החסידים, בעבר הרבה מבתי הכנסת בפרויקטים היו קרוונים,
באו החסידים והראו שבית ד' אמור להיות יפה יותר מהבית הפרטי, הוזילו מהונם (כל חסיד נותן בממוצע כ10 אלף ש"ח לבית המדרש שלו) ובנו בתי כנסת יפים, עכשיו הליטאים מתלוננים.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 אוקטובר 2018, 11:39

פך שמן כתב: לא ראיתי שזאב אלקין שמר נגיעה
מעבר לכך הכל גרבובי תותים היכן הוכיח שהוא עם החרדים, והיכן ראית שליאון לא הכיר טובה לחרדים אישית,
לכן אני תומך ביוסי דייטש ולא באלקין ולא בליאון, אבל אתם תומכים בליאון תוך כדי הצגת מילת הקסם "דתי" שאין בכך כל משמעות.
אלקין בכל השנים ופרט בהיותו יו"ר הקואליציה דאג תמיד לאינטרסים של החרדים והיה ביחסי ידידות, ליאון למרות שהוצרך להכיטר טובה לרוב החרדים בעיר שהצביעו למענו כפר בטובה, ובחילולי שבת ובעוד דברים החשובים לחרדים היה בצד של החילונים ולא עזר לנו הכיפה שעל ראשו.
א.
ב.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 13 אוקטובר 2018, 20:27

אפרופו הסקר ההזוי של מאגר מוחות שהתפרסם בסופ"ש ,
הלכתי אחורה לבחירות הקודמות , לראות מה הסקרים האלה שווים , דוגמה אחת , שלושה ימים לפני הבחירות הקודמות לעיריית ירושלים התפרסם סקר שהבית היהודי מקבלת 3 מנדטים , קניג 1 , התוצאה הסופית , הבית היהודי 1 , קניג 2 , וזה סקר שבוצע שלושה ימים לפני הבחירות , מומלץ לא לקחת ברצינות את הסקרים שיתפרסמו בשבועיים הקרובים , רובם סקרים מוטים בהתאם למפלגות שעובדות עם אותו סוקר.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 21:07

עקיב'לה כתב:את הסבל של ''ציבור האברכים'' בירושלים לא גרמו לכם החסידים, שכבר כל כך הרבה שנים אינם ה''בוסים'' שלכם. וכל ההתבכיינות שלכם יצאה כבר מהאף. אולי הגיע הזמן שתלמדו לחיות בגלות בין חילונים ולצפות לישועת ה' ולהפסיק להאשים את כל העולם ואשתו על כל בעיה שאתם גורמים לעצמכם. למשל בחיפה, הנציג שלכם לא יודע להתמודד עם ראש העיר שהוא אולי באמת שונא חרדים, החכמה היא כן להסתדר איתם במקומות שהם הרוב ולא להראות להם כל הזמן עם האצבע בעיניים ''אני כאן יען אני כאן'' אני לא רואה מצב שחסידי קארלין למשל או פינסק קרלין, או רחמסטריווקא או סלונים, יקנו דירות בשכונת המושבה הגרמנית או מלחה ויתחילו ליילל על מצוקת האברכים. גם לא חסידי דושינסקיא. באתם כמו גיבורים למקומות שחרדים לא היו שם אף פעם אז תתמודדו עם הבעיה שהייתה צפויה מראש, וכי מישהו אשם לכם? מי אמור לבנות לכם שם בניינים? ואולי לזה הכוונה של הקמפיין בעיתון יתד ''לנו יש קראוונים ולחסידים יש בניינים'' אנחנו מופלים במוסד'ות החינוך.. אוי נא לנו גיוואלד גיוואלד מי ינוד לנו מי ינחמנו? עכשיו נראה להם לחסידים, הם לא הבוסים אנחנו הנאנקים והסובלים הולכים למרוד בחסידים הרודים בנו, אחרינו למלחמה. מי לה' אלי, למען כבוד רבנן ותלמידהון.
זה לא נכון, הליטאים גרים פי עשר בין חילונים בכל ישובי הארץ ומסתדרים מצויין.

וזה לא יפה לדרוך על בן אדם ואחר כך לשאול אותו: "למה אתה בוכה, יא בכיין!".

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 21:16

אולי אפשר סוף סוף לאחד את ארבעת/חמשת האשכולות שמדברות על אותו עניין!!!

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 13 אוקטובר 2018, 21:36

אתה עדיין מתעקש לטעון שדורכים עליכם, וזה נורא לא נעים לשמוע את זה. פשוט לא נעים. מי בדיוק דורך עליכם ומאיזו עמדת כוח?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 21:36

משולש יקירי, מעולם לא כתתבי כאן שמובילים את הגר"ח ולא את הגרי"ג ולא אף אחד אחר, כתבתי כאן שהגר"ח זומך על נכדו בעניינים פוליטיים, והבעתי ביקורת נגד ההנהגה הפוליטת בדגל, מעולם לא נגד ההנהגה התורנית, וח"ו שאכתוב נגד גדו"י.

אולי גם הצלחה של משה מונטג בבי"ש יכול להיות צורבת עם קואליציה של חילונים ותקשורת מסיתה, האם כשדגל עוד חלמה להריץ מישהו בבי"ש חשבו על כך, או שרק מהמועמדים של אגודה הם מנסים למנוע ברוב טובם את העגמ"נ...?

לגבי מספר שלישי אתה צודק, ובאמת אין סיכוי לראש עיר חרדי בי-ם , כי יש רוב חילוני, אבל הפעם שיש התפלגות חילונית היה הזדמנות פז להכניס נציג חרדי, ומי יודע אולי היה מביא לרציפות שלטונית ע"י בניית עוד יח"ד לחרדים וכדו', רק שבאו כמה אנשים ובקנאה וללא הסבר מובן מריצים מועמד קש, בכדי שגם אצל החרדים יהיה פילוג וכך לאבד בשתי ידיים את ההזדמנות שמי יודע מתי ישוב על עצמו...
א. תגיד בבקשה ב"כן" או "לא": האם הגר"ח והגרי"ג יודעים על מה הם מדברים או שהם חותמים על כל מה ש"יענקוש" (כפי שאתם מכנים אותו) מביא בפניהם?

ב. ידידי היקר, כמה לדעתך אנחנו צריכים עוד לחטוף עד שנפיק לקחים מהריצה האומללה של פרוש לפני עשר שנים, ולא נחזור על אותו דבר בדיוק, בתקווה שהפעם אולי זה כן יצליח?? (מה שלא היה בבית שמש).

ג. שוב ושוב אחזור: בהחלט היה עכשיו סיכוי פז להכניס חרדי, אבל יש גם אפשרות של הפסד. וגדולי ישראל הכריעו שלא לוקחים סיכון, כי קדושת ירושלים אינה משחק ילדים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 21:38

עקיב'לה כתב:אתה עדיין מתעקש לטעון שדורכים עליכם, וזה נורא לא נעים לשמוע את זה. פשוט לא נעים. מי בדיוק דורך עליכם ומאיזו עמדת כוח?
מי שנותן לנו חצי מהנציגות שמגיעה לנו הוא דורך עלינו.
מה לדעתך היה עלינו לעשות במצב כזה? אשמח לשמוע ממך פתרון אולי תוכל להחכים את גדולי ישראל גם כן.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 13 אוקטובר 2018, 21:56

שוב גדולי ישראל? תודה.
ולעצם העניין, אתם נהדרים תמיד, אבל ההסכם נחתם לפי תוצאות הבחירות שהיו אז (שזה פחות או יותר שיקף את המציאות) ואדרבה, במשך הקדנציות הקודמות תמיד זה היה בערך חמישים חמישים, ולפני 2 קדנציות היה אפילו 5 מול ארבע לטובת דגל, גם ראש העיר היה של דגל ואיש לא בכה. פתאום התעוררתם ליילל כי אתם רוב מוחלט, נו, לו יהי, וזה ייבדק בבירות ואולי תופתעו מאוד, אבל ההתבכיינות הנוראית הזאת על הקיפוח בקראוונים, ועל ההפלייה במוסדות החינוך (כן. זה בדיוק הקמפיין שפורסם ביתד) אינה במקומה וחבל שזו הרטוריקה של דגל התורה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 22:12

נתפסת למילה "גדולי ישראל" ככותרת דמגוגית לדחיית כל דבריי.

הקיפוח בקרוואנים הוא תוצאה ישירה של אי שויון בנציגות. היחס הוא כנראה יותר קרוב ל-70:30 מאשר ל-50:50.

ושאלתי שאלה רצינית, לא רטורית: מה אתה היית עושה אם היו מטילים עליך לתקן עיוות מסוג זה??

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 13 אוקטובר 2018, 22:28

ברור בחירות. זו הזדמנות פז לבדוק את מאזן הכוחות. וכן להוריד את הקמפיין הזה שמעורר תחושות מיותרות. כותב השורות היה גר בירושלים שנים רבות וגם היום מכיר בה כל אבן (כמעט) והטענה על קיפוח של הציבור הליטאי אינה נכונה, אין לה טעם ולא ריח.
תבדוק נא את מאזן הנציגים בעיריות עד שקם הפלג הירושלמי ועשה נזק לנציגות ותיווכח שלאחרונה היו 9 נציגים ליהדו"ת , מתוכם ארבע - חמש לדגל. מי קיפח אותם ואיך בדיוק. נכון, התוצאה האחרונה הולידה מאזן לא נכון שהסיבה לכך היא אילוצי הקהילות והציבורים בירושלים (ברור לא לרמוס מישהו וכו') . את זה היו יכולים לתקן בהידברות, וכידוע אגו"י ניסו לתקן זאת והציעו הצעות מופלגות. תבינו נא, אגו"י לא יכולה להסתכסך לא עם בעלזא ולא עם סלונים ולא עם חב"ד והעניין הזה הוא עדין מאוד כי אגו"י היא מארג של קהילות, ולמה להשתמש עם ביטויים של רמיסה והשפלה וכו'. ואז וויזניץ הציעה לוותר על מקומה כידוע וזה היה פותר את רוב הבעיה לכאורה, אלא שדגה"ת החליטו ללכת על כל הקופה ולעורר את המערכת. כעת נמתין לתוצאות ונראה אם הם יירו לעצמם ברגל או לא. כעת, בגלל שהם חוששים מהתוצאות הם טוענים טענות של עשוק וגדול ומקופח, כדי לעורר כל מיני נרדמים, שתערב להם גישה זו, אבל לא כל מי שעונה להם תשובה הגיונית מדבר כבר נגד גדולי ישראל

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 13 אוקטובר 2018, 23:42

משולש כתב:נתפסת למילה "גדולי ישראל" ככותרת דמגוגית לדחיית כל דבריי.

הקיפוח בקרוואנים הוא תוצאה ישירה של אי שויון בנציגות. היחס הוא כנראה יותר קרוב ל-70:30 מאשר ל-50:50.

ושאלתי שאלה רצינית, לא רטורית: מה אתה היית עושה אם היו מטילים עליך לתקן עיוות מסוג זה??
עד ל30:70 הגעת? לא פחות?
גם הדגלאים מדברים על 38 אלף קול לדגל לעומת 30 אלף אגודה בבחירות הקרובות.
מספרים אלה הם מקסימום 55:45...

וקל מאוד לדבר על עיוות אחרי חמש שנים,
בשעה שהסיבה לעיוות מגיעה לא פחות מכיוון דגל.

חשוב לך שנחזור שוב אז נעשה זאת.
לפני 10 שנים היה5 לדגל ו-4 לאגודה.

לפני חמש שנים היו צריכים להכנס 5 אגודה ו-4 דגל.
אם באמת לנציגות שלכם כאבה העובדה שלאגודה יהיה יותר, במיוחד שכולם ידעו שיש עוד מפלגה שתיתכן ותוריד כסא מג'..
הם היו צריכים לצאת ולהלחם כבר אז!
אלא מאי, הם לא רצו לדבר בכלל על האופציה הזו.
מה לעשות שזה בא והלם להם בפרצוף?

עכשיו הם באים ומתלוננים שאגודה דורכים עליהם, לא פחות!!!

ומה שהכי מצחיק בכל העסק שהפעם, אם היו רצים ביחד הם היו מקבלים 5.
עכשיו גם החמישי לא בטוח.
(6 זה אפילו לא דמיונות)

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 23:47

עקיב'לה כתב:ברור בחירות. זו הזדמנות פז לבדוק את מאזן הכוחות. וכן להוריד את הקמפיין הזה שמעורר תחושות מיותרות. כותב השורות היה גר בירושלים שנים רבות וגם היום מכיר בה כל אבן (כמעט) והטענה על קיפוח של הציבור הליטאי אינה נכונה, אין לה טעם ולא ריח.
תבדוק נא את מאזן הנציגים בעיריות עד שקם הפלג הירושלמי ועשה נזק לנציגות ותיווכח שלאחרונה היו 9 נציגים ליהדו"ת , מתוכם ארבע - חמש לדגל. מי קיפח אותם ואיך בדיוק. נכון, התוצאה האחרונה הולידה מאזן לא נכון שהסיבה לכך היא אילוצי הקהילות והציבורים בירושלים (ברור לא לרמוס מישהו וכו') . את זה היו יכולים לתקן בהידברות, וכידוע אגו"י ניסו לתקן זאת והציעו הצעות מופלגות. תבינו נא, אגו"י לא יכולה להסתכסך לא עם בעלזא ולא עם סלונים ולא עם חב"ד והעניין הזה הוא עדין מאוד כי אגו"י היא מארג של קהילות, ולמה להשתמש עם ביטויים של רמיסה והשפלה וכו'. ואז וויזניץ הציעה לוותר על מקומה כידוע וזה היה פותר את רוב הבעיה לכאורה, אלא שדגה"ת החליטו ללכת על כל הקופה ולעורר את המערכת. כעת נמתין לתוצאות ונראה אם הם יירו לעצמם ברגל או לא. כעת, בגלל שהם חוששים מהתוצאות הם טוענים טענות של עשוק וגדול ומקופח, כדי לעורר כל מיני נרדמים, שתערב להם גישה זו, אבל לא כל מי שעונה להם תשובה הגיונית מדבר כבר נגד גדולי ישראל
אתחיל מהסוף:
א. דייייייייייייייי, אני מתחרט שהזכרתי את גדולי ישראל. תעזוב אותם ובא לדיון ענייני.
ב. קשה לי להבין בהסברי סחור סחור ואני מעדיף דיבור ישיר, בינתיים אני מבין מהודעתך האחרונה ש: אילוצי הקהילות והציבורים (שיש לאגודת ישראל עשרות חסידויות קטנות מאחוריה שכל אחת רוצה נציג) גרמו שיש יותר מידי נציגים לאגודת ישראל ולא נשאר לדגל רק מעטים (כי הם מייצגים "רק קהילה אחת") ובסוף אחרי כמה "הצעות מופלגות", ויזניץ "ויתרה" על נציג בשביל לנסות לתקן את העיוות,

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 13 אוקטובר 2018, 23:54

אשרי מי שחושב שזה עניין לגדולי ישראל.
ברור שמשתמשים בשמם ובכוחם עבור שרירות פוליטית.
והראיה, שלא קם בעשרות שנים אחרונות איזה גדול בישראל, ואמר מעצמו וללא שיפעילו לחץ מצד אחר, הפעם מגיע לחסידות אחרת או לחוג ליטאי אחר.
כל אחד דואג לעצמו.
ישנה אימרה שיש לה תוקף, ...אצל יצחק בבית מאחורי הדלת עמד עשיו, ומאחורי דלתם של גדולי ישראל לא חסרים 'עשיוים'....
ומי שקונה את הלוקש הזה שהענין הוא גדולי ישראל, הינו תמים ואולי אף יותר מזה.
וסתם כך להבנה, מאוד מעניין לדעת מה יאמרו כאן הוגי הדעות.
מה יעשה אדם, שחושב שרבי חיים הינו גדול וצדיק, אבל אותו אדם מסתובב לו גם אצל גדול וצדיק נוסף, סתם לדוגמא, האדמו"ר מסלונים, וכעת אמר רבי חיים שצריך להצביע באלעד למר פינדרוס, ומי שיעשה כך יתברך בכך וכך, ואילו האדמו"ר מסלונים אמר שצריך להצביע עבור פורוש, ומי שיעשה כך יתברך בכך וכך, מה עליו לעשות?
להטיל גורל?
ואם תאמרו, שיחליט בעצמו מי הוא חושב שיותר גדול, וכי איך יכול בעל-בית (בעלב'ת) להחליט מי יותר גדול?
בקיצור, ממש תיקו חזק, מה עושים????

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 13 אוקטובר 2018, 23:56

אתה הבנת נכון, ורק מוציא מהמילים שלי ביטויים שיגרמו לאחרים לחשוב שלא דיברתי לעניין.
כעת עיין בתגובת יודהלה לעיל וגם הוא הוציא את הנקודה הנכונה. היה הסכם בין אגו"י לדגה"ת, שמכורח סעיפיו שסוכמו ע"פ מכלול הנתונים, בין היתר בעקבות המארג של סיעות דגה"ת ואגו"י, יצא שבקדנציה האחרונה, עקב זה שהפלג גנב מנדט או שניים מיהדו"ת, הסדר גרם ליתרון לאגו"י. עניין שאנשים בוגרים היו עשויים לסדר בהידברות, ואכן אגו"י רצתה הידברות כי היא לא רצתה את המחלוקת הזו, ודגל העדיפה מלחמה. עכשיו תענה גם על עיקר הטענה של כולנו, מדוע המסכנות הזאת של דגל בנוגע לקארוונים ולבניינים ולמוסדות החינוך? ואם כל הקמפיין אכן ימשיך להתבסס על שקר , הרי שהמפלה אולי תהיה כואבת במיוחד כי לשקר אין רגליים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אוקטובר 2018, 23:59

מי שחושב שגדולי ישראל הם מובלים ואינם יודעים מה קורה בחוץ ועל מה הם חותמים איני יודע איזה שם לתת לו.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 14 אוקטובר 2018, 00:16

משולש כתב:מי שחושב שגדולי ישראל הם מובלים ואינם יודעים מה קורה בחוץ ועל מה הם חותמים איני יודע איזה שם לתת לו.
אולי צריך לספור כמה גדולי ישראל אמרו שצריך להצביע ל'דת', וכמה לאגו"י.
נראה לי שאצל החסידים יש יותר גדולי ישראל (מספרית) שאמרו להצביע לאגו"י.....

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 14 אוקטובר 2018, 00:17

.
נערך לאחרונה על ידי רביזון ב 14 אוקטובר 2018, 00:18, נערך פעם 1 בסך הכל.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 14 אוקטובר 2018, 00:18

.
נשלח בטעות שוב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אוקטובר 2018, 00:21

כל אחד ישמע לרבותיו, אני לא כל כך מצליח להבין מה בדיוק מפריע לך.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 00:50

דגל שואפת לשנות את המצב לטובתה בתוך יהדות התורה המאוחדת , זאת אומרת , להתפלג לגמרי בירושלים , להביא תוצאה טובה , ואז לחזור לבית המשותף , קרי יהדות התורה המאוחדת , בדרישה שהיחס בתוך יהדות התורה ישתנה לטובתה , רק שאז , לא יהיה לה לאן יחזור , אחרי שהיא בעצמה החריבה את השותפות עם אגודה , אגודה לא תסכים לשינוי המצב (ובצדק , ירושלים לא משקפת את המציאות הארצית ) ובמקום שדגל תרוויח משהו מכל הבחירות , היא עלולה למצוא את עצמה מהר מאוד נפרדת מאגודה גם בארצי , שם היא יודעת היטב שיעלם לה היתרון שהיה לה בירושלים , תחזור לאותו המקום , רק מבודדת , עם החברים החדשים מש"ס , אני בעד התרחיש הזה , אם להיפרד אז עד הסוף , בכל מקום , וגם בארצי , חוששני שדגל יתקפלו ברגע האחרון , הם אוהבים מאוד לדפוק את החסידים , אבל רק אם זה בתוך הבית , הם מאוד חוששים מהיפרדות מוחלטת , ליצמן ופרוש לא יתנו להם את התענוג הזה , וירוצו עם אחמד טיבי לבלוק טכני , רק לא לתת לליטאים יותר ממה שיש להם היום .

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 14 אוקטובר 2018, 02:01

בא וניפגש כאן אחרי הבחירות.

יתכן מאוד וכל החסידים יופתעו שכוחה של דגל התורה גדול הרבה יותר מאגודת ישראל.
מתשמ"ט ועד היום חלו שינויים עצומים בציבור החרדי. החל מחב"ד המרוסקת ומפולגת ללא הרבי (שאינה מתערבת כאן בסיפור כלל) וכלה בהסתגרות של כל חסידות בשלה, אובדן השליטה של חסידות גור ועוד. דגל התורה של היום אינה 'סדין אדום' בעיני החסידים כמו שהיה הרב שך בזמנו.
גם בארצי כדאי מאוד לדגל התורה להחליט לרוץ ואפילו שיתכן מאוד ושתי המפלגות לא יעברו נדע מי יותר ממי.
בקיצור לפעמים צריך לצאת לקרב כדי לראות מה הכח של כל אחד.
מעניין...

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 06:20

יוסי כהן כתב:בא וניפגש כאן אחרי הבחירות.

מתשמ"ט ועד היום חלו שינויים עצומים בציבור החרדי. החל מחב"ד המרוסקת ומפולגת ללא הרבי (שאינה מתערבת כאן בסיפור כלל) וכלה בהסתגרות של כל חסידות בשלה, אובדן השליטה של חסידות גור ועוד. דגל התורה של היום אינה 'סדין אדום' בעיני החסידים כמו שהיה הרב שך בזמנו.
גם בארצי כדאי מאוד לדגל התורה להחליט לרוץ ואפילו שיתכן מאוד ושתי המפלגות לא יעברו נדע מי יותר ממי.
מעניין...
אם הליטאים ירוצו לבד , מהר מאוד שאלת המיהו חרדי תעלה על הפרק , על משקל המיהו חרדי של אותח רב ידוע מהעבר , היום הציבור הליטאי הצעיר שונה מהחסידי

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 07:26

מעניין...
אתה בונה לך מציאות דמיונית ומסיק ממנה מסקנות מרחיקות לכת על התרסקות חב "ד , ועל שינויים דמוגרפיים גדולים מתשמ"ט , בדקת כמה הדור הצעיר החסידי עזב את ירושלים וכמה הליטאי ? אתה גם יוצא מנקודת הנחה שהחסידים ממש רועדים מפחד אם דגל תפרד בארצי ותראה שהיא יותר , לחסידים אין את הנחיתות הליטאית , מבחינתם אין להם בעייה לרוץ לבד בכל מקום , גם בארצי , אדרבה הם מעדיפים ככה מלכתחילה , גם הליכוד והבית היהודי מביאים יותר מנדטים מיהדות התורה , ואז מה ? החסידים נפגעים מכך ? לא ולא , אני פשוט טוען שאם תהיה היפרדות גם בארצי , וכל מפלגה תחבור למפלגה אחרת , דגל עם ש"ס , ואגודה עם יחד והפלג , תיפסק המחלוקת , אף אחד כבר לא ירצה להתאחד ביום שאחרי , דגל אולי תדרוש 60, 40 , אבל מש"ס שתרוץ איתה ביחד .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 08:30

מעניין...
ברור!
איך לא חשבו על זה קודם!
קדנציה אחת בלי שכף רגלו של חרדי תדרוך על מפתן הכנסת.
חוק הגיוס יעבור בלי מחלוקת בין הרבנים,
גם התקציבים לישיבות יסודרו על הצד היותר טוב.
אבל לנו יהיה קלף הרבה יותר חשוב ביד:
יוסי כהן כתב: נדע מי יותר ממי.
!!!!
לא פחות!!!!

אגב, בבחירות הקודמות בגלל מחלוקת איבדנו 4 מנדטים חרדים בכנסת.
איך לדעתכם היה נראה משבר חוק הגיוס עם עוד 4 ח"כים חרדים?

נ.ב. כמובן שהרבה יותר סביר שילכו ביחד עם ש"ס כמובא באשכול הסמוך.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 08:46

משולש כתב: ב. קשה לי להבין בהסברי סחור סחור ואני מעדיף דיבור ישיר, בינתיים אני מבין מהודעתך האחרונה ש: אילוצי הקהילות והציבורים (שיש לאגודת ישראל עשרות חסידויות קטנות מאחוריה שכל אחת רוצה נציג) גרמו שיש יותר מידי נציגים לאגודת ישראל ולא נשאר לדגל רק מעטים (כי הם מייצגים "רק קהילה אחת") ובסוף אחרי כמה "הצעות מופלגות", ויזניץ "ויתרה" על נציג בשביל לנסות לתקן את העיוות,
נשמע ילדותי משהו,
אבל אם תנסה לחשוב קצת מחוץ לקונכיה, תגלה שיש בזה הגיון, ולא רק זאת, כך בדיוק עובדת הדמוקרטיה!

(ולא שאני חושב שזה צודק שהיה בעבר 5 מול 3, אני רק מביא עוד כיוון חשיבה)

בארה"ב לדוגמא, יש למדינות הקטנות הרבה יותר כח יחסית לתושבים מאשר למדינות הגדולות.
אבל נעזוב את ארה"ב, עם השיטה המורכבת שלה.

נניח שיש בחירות למועצה מסוימת ,שיש בה 8 חברים.
תוצאות הבחירות:
סיעה א- 50%
סיעה ב- -10%
סיעה ג- 10%
סיעה ד- 10%
סיעה ה- 10%
סיעה ו- 10%
איך לדעתך אמורים להרכיב את המועצה???

נשמע לך היפוטתי?
תעיין בתוצאות הבחירות לעיריית ירושלים של הכנסת הקודמת.
סייעת ירושלים מאוחדת קיבלה 9,753 קולות (4%)
סיעת ירושלמים קיבלה 16,181 קולות (7%)
ושניהם קיבלו את אותו מס' מנדטים בדיוק! 2 מנדטים!
תסכים איתי שההגיון אומר שהיו צריכים להתחלק לפחות 1 על 3...
ולא זו בלבד,
אלא שיהדו"ת שקבלה פי 6 קולות ממנה (באחוזים) 53 אלף קול- 24%
קבלה רק 8 מנדטים!
לפי החישוב שלך היא היתה אמורה לקבל לפחות 11 מנדטים, והנה היא קבלה רק 8!
למה דגל לא בוכים שסיעת ירושלים מאוחדת שתתה להם את המנדטים?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 08:54

מעניין...
ברור!
איך לא חשבו על זה קודם!
קדנציה אחת בלי שכף רגלו של חרדי תדרוך על מפתן הכנסת.
חוק הגיוס יעבור בלי מחלוקת בין הרבנים,
גם התקציבים לישיבות יסודרו על הצד היותר טוב.
אבל לנו יהיה קלף הרבה יותר חשוב ביד:
יוסי כהן כתב: נדע מי יותר ממי.
!!!!
לא פחות!!!!

אגב, בבחירות הקודמות בגלל מחלוקת איבדנו 4 מנדטים חרדים בכנסת.
איך לדעתכם היה נראה משבר חוק הגיוס עם עוד 4 ח"כים חרדים?

נ.ב. כמובן שהרבה יותר סביר שילכו ביחד עם ש"ס כמובא באשכול הסמוך.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 09:02

בטעות יצא פעמיים.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 13:26

אני פה כתב:הציבור כמה לאחדות, ונקווה שהשכל הישר יגבר אצל כולם.
את תוצאות "האחדות והשלום" אכלנו עשר שנים בירושלים....

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 13:35

מה למשל אכלתם בירושלים, כתוצאה מהשלום והאחדות?

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 13:43

עקיב'לה כתב:מה למשל אכלתם בירושלים, כתוצאה מהשלום והאחדות?
כרסום מאסיבי בקדושת העיר, גני ילדים במקלטים מלאים תחב ,פינוי בתי כנסיות , מכרזי שכונות הוטו מהמגזר החרדי למגזר החילוני [שכונת השוטרים ברמות כבר זכתה בה עמותה חרדית ונלקחה ע"י ראש העיר בטענה של צרכי בטחון] וכו' וכו'

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 13:53

שכחת להוסיף התחמשות האיראנים, הקמת הכותל הרפורמי, מחלת שפעת העופות, הכחדת אוכלוסיית היעלים ביער ירושלים, עליית מחירי הלגו, ירידה באיכות מי השתייה ופשיטת הרגל של חפציבה.
תהיו בריאים , מסכנים. יש שם לבעיה הזו, אבל לנו אנא תנו מנוחה.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 14 אוקטובר 2018, 14:39

אני פה כתב:גם בבחירות לכנסת אילולא הוויתור של פרוש היה נשאר 4-2 לטובת אגודה, וזה ממש עוולה. אחרי שכולם יודעים שהמצב הוא לפחות 3-3. וכנ"ל בתפקידים שלאגודה 2 ודגל 1. יהודים יר"ש צריכים לנהוג בכבוד וויתור זה לזה. ועד היום דגל היו האנשים האחראים. ואני אומר זאת בתור חסיד. אלא שבכ"ז כעת שהיה מצב ללכת יחד וחבל מאוד על אווירת הפלגנות.
דגל הם האנשים האחראים, מאיר פרוש הוא זה שוויתר....

אלו הם הנתונים שכתבת, ומה המסקנא שלך...
אתה מדבר בדיוק כמו הליטאים ועוד כותב שאתה חסיד [שזה אכן אמת]...
על כאלו אומרים אצלנו: נעבעך [מסכן]...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 14:52

ר' אני פה, יש להם הסברה טובה מאוד והשתכנעת מידי מהר.
בבחירות תשמ"ט הייתה תוצאה של שבעים וחמש - עשרים וחמש, וה''שלום'' קבע ארבעים שישים. זה הכל. למה אתה חושב שמאז הייתה לליטאים ילודה גבוהה יותר ?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 15:00

וזו התוצאה של הבחירות האחרונות שדגל הטיבו להסתכסך עם עצמם ומשכך הפלג לא הצביעו ואיבדנו מנדט.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 15:11

טוב. דובר מצויין של דגל התורה, על כל קשקושיהם ופילוחיהם רק אל תספר שאתה חסיד

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 15:13

הם סיפרו על קולות מלב לאחים ואתה מקבל את זה כהלכה למשה מסיני, וא"כ החסידים הם האמת לא בסדר בכל הסיפור הזה ו''הוא עוד אומר את זה בתור ''חסיד''

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 16:19

נו,תכל'ס מה אתה רוצה? הבנו שהאמת היא גם אופציה והיא נמצאת בצד של הליטאים, במילים אחרות : כבודו 'חסיד' בערך כמו גפני עם הספודיק ודומיו, כי ב"ה חסיד נורמלי מן היישוב אינו משוכנע כי הוא בצד של השקר... אני שומע את הקמפיין השקרי של דגה"ת המלא עם דמעות התנין ואיני יודע אם לצחוק או לבכות וכאן מגיע ''חסיד'' במרכאות מכופלות וטוען כי האמת היא גם אופציה

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אוקטובר 2018, 16:35

אני מוחה על כבודו של הרב אני פה, שאני מכיר אותו בפורום כאיש אמת שלא נרתע גם להשמע "עצניק" כשהוא רואה נתוני אמת.

עקיבלה, האם יש ויכוח כלשהו בינינו שתוצאות הבחירות בעוד שבועיים יוכלו להכריע אותו?

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 17:01

אני לא יודע למי יש יותר מצביעים, כי השאלה היא לא למי יותר אנשים אלא יותר מצביעים. אבל יעידו כולם כי לא על עצם הפילוג יצא הקצף שלי ושל רבים אחרים אלא על צורת הקמפיין.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אוקטובר 2018, 17:35

עקיב'לה כתב:אני לא יודע למי יש יותר מצביעים, כי השאלה היא לא למי יותר אנשים אלא יותר מצביעים. אבל יעידו כולם כי לא על עצם הפילוג יצא הקצף שלי ושל רבים אחרים אלא על צורת הקמפיין.
סוף סוף לפחות יש שלום בינינו כאן בפורום!! המחלוקת בינינו היא רק על הקמפיין.
אם אני הייתי הקופירייטר שמכין את הסלוגנים והסיסמאות כנראה הייתי בוחר קמפיין שונה.

בכל אופן (שלא להקניט, אלא לתועלת העניין) אני שואל אותך מה הקמפיין הראוי לדעתך שדגל היו צריכים לעשות? (אולי אתה בכוונה לא רוצה לומר כדי לדפוק את דגל שישארו עם הקמפיין הבכייני ויפסידו???)

בתודה מראש

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 17:39

אני פה כתב:אני חושב שהבחירות בירושלים לא יהוו את האמת במלואה, שמעתי על כמות עצומה של בחורים ליטאים שלא גרים בירושלים שנרשמו כמו שגרים בה, ומאידך הרבה חסידי גור רשומים בערד. אגודה יעבדו מאוד חזק ויחיו הרבה מתים ויביאו הרבה ערבים, אבל ברור שדגל יעקפו את אגודה. ובכל זאת התוצאות בירושלים לא אומר שדגל גדולה בכלל ארצי מאגודה.

בא נגיד שבבני ברק יש שיוון. בירושלים דגל עוקפת וביתר מאזנת. מודיעין של דגל ואשדוד מאזנת. אופקים רכסים של דגל נתניה חצור וערד מאזנת. בית שמש דגל קצת יותר ויש לה את קרית יערים. גבעת זאב מאזנת. אלעד שיויון. צפת טבריה פחות או יותר. ואתה מקבל שיוויון בכל הארץ בלי חב"ד.
האגדות על מעבר כתובות אין בהם ממש , בגדול מסכים איתך על הנתונים , הנעלם הגדול שלי , האם פרוש יצליח לשחזר את ההצלחה של כוח בבית שמש גם בירושלים , קהילות שבדרך כלל לא יוצאות להצביע.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אוקטובר 2018, 19:26

האם הקנאים הצביעו בבית שמש כבר בסיבוב הראשון?

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 14 אוקטובר 2018, 19:33

משולש כתב:האם הקנאים הצביעו בבית שמש כבר בסיבוב הראשון?
השאלה למי אתה קורא קנאים , מתמידים /ברסלב /וויזניץ מונסי וכ"ו , וחלקם נוטים קצת לקנאות , לא משוייכים בדרך כלל ליהדות התורה , אבל הצביעו לכוח , קנאים ממש , רק בסיבוב השני.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 14 אוקטובר 2018, 19:38

קנאים לא הצביעו לא בסיבוב ראשון ולא בשני, כידוע ליודעים, וכפשוט ביותר למי שמכיר אותם, ואנוכי מכיר אותם יותר מידי....
הוא הצליח עם קהילות שבדרך כלל אינם מוצאים לנכון לצאת להצביע בגלל אדישות או בגלל שרבם לא הורה לעשות כן. (דהיינו הער מישט זיך נישט אריין. לא לכאן ולא לכאן)

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 14 אוקטובר 2018, 20:47

משולש כתב: מי שנותן לנו חצי מהנציגות שמגיעה לנו הוא דורך עלינו.
הסכימו לתת לכם ארבעה נציגים ואתה כותב חצי ממה שמגיע לכם זאת אומרת שמגיע לכם 8 מקומות.
תספר לי מה עובר עליך...
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 14 אוקטובר 2018, 21:27

חכם מכל אדם כתב:
פך זבל כתב:
חכם מכל אדם כתב:
משולש כתב:
חכם מכל אדם כתב:
משולש כתב:
(וכן נראה שצריך לחזור שוב על הידוע, שדעת גדולי ישראל רבני דגל, שמכיון שבפעם הקודמת שחלק מהציבור לא תמך במועמד חרדי גרמו לנזק אדיר לכל קדושת ירושלים למשך עשר שנים, אסור לחזור על ההימור הזה וחובה לוודאות באלף אחוז שכולם יצביעו למועמד החרדי בכדי שהחרדי ינצח, אחרת מגיעים למצב של חילוני הנשלט בידי אויבי הציבור החרדי כדוגמת ליברמן שאין לו שום מחוייבות לשומרי התורה ).
נ.ב. במקרים מסוימים האמת היא גם אופציה...
תדבר יפה.

לגופו של עניין, אם חובה לוודאות שיהיה ראש עיר חרדי. למה לא התאחדתם סביב אפשטיין בבחירות הקודמות?
בבחירות הקודמות היה מועמד אחד בצד השני. כך שלא בטוח שהיה סיכוי למועמד חרדי בניגוד להיום שאם רובו ככולו של הציבור יתאחד סביב יוסי דייטש הוא מנצח בוודאות בסיבוב הראשון.
מה לעשות ואתה חכם מכל אדם... אך גדולי ישראל "זכותם" לחלוק עליך ולפחד לקחת על כתפיהם הפסד של מועמד חרדי, בשורה התחתונה רק הליטאים יפסידו מכך!!
מי זה גדולי ישראל שאתה מדבר עליהם???
יענקי קנייבסקי? משה גפני?? אריה דרעי?? אולי בכלל איווט ליברמן???
למיטב ידיעתי לא מרן הגר"ח קנייבסקי הוא זה שפוצץ את המו"מ בין דגל לאגודה...
הכל מודים שיענקי הוא סגן שר התורה.. במה נחלקו? שיש הסוברים שהוא סגן שר במעמד שר..... :)

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 21:36

בבקשה בלי ליצנות, זה לא מתאים...
א.
ב.

משיב.

נושא שלא נקרא על ידי משיב. » 14 אוקטובר 2018, 21:45

1010 כתב:בבקשה בלי ליצנות, זה לא מתאים...
מה גם אתה מרובע? חז"ל קוראים לזה מילתא דבדיחותא.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 22:33

משיב. כתב:
1010 כתב:בבקשה בלי ליצנות, זה לא מתאים...
מה גם אתה מרובע? חז"ל קוראים לזה מילתא דבדיחותא.
הנ"ל הוא נאמנו של גדול בישראל, ויש גבול כמה אפשר לכתוב נגדו, והגבול כבר נחצה מזמן.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:33

אני פה כתב:לדעתך דגל צריכה לקבל בכנסת 2 מנדטים? ובעירייה 5,3 לטובת אגודה זה נקרא אצלך אמת ויושר, הרי אתה יודע לבד שזה לא נכון, אני בעד שיויון וכבוד הדדי והאמת והשלום אהבו. אני הראשון שזעקתי כאן בחריפות נגד המחלוקת שדגל עושים בירושלים שיכלה להימנע עם קצת גמישות. ברגע שאתה מתנשא קצת על השני ציבור כמו דגל שהיום הוא ציבור ענק, לא ילך אחריך באש ובמים , ומחלוקת זה דבר הכי נורא.
עד שהגיע כאן איזה חסיד שמחזיר לכם את הכבוד והשפיות, גם אותו אתם רומסים, תרגיעו, הוא מדבר ישר ולעניין

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:35

כמי שהאזין לדיון בין 'אנשי המספרים' של דגל התורה, ש"ס ואגודה.
יש לי שאלה גדולה.
כשרוצים להגדיל את מס' הקולות שהביא ליאון מהציבור הכללי,
הם טוענים שגור ובעלזא שווים 15 אלף קול,
אבל כשמגיעים למספרים של אגודה,
הם פתאום טוענים שהם שווים רק 20 אלף קול...
ואיך אמר פך השמן, 22 אלף הם יביאו רק במאמץ רב...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:48

פך שמן כתב:
אני פה כתב:לדעתך דגל צריכה לקבל בכנסת 2 מנדטים? ובעירייה 5,3 לטובת אגודה זה נקרא אצלך אמת ויושר, הרי אתה יודע לבד שזה לא נכון, אני בעד שיויון וכבוד הדדי והאמת והשלום אהבו. אני הראשון שזעקתי כאן בחריפות נגד המחלוקת שדגל עושים בירושלים שיכלה להימנע עם קצת גמישות. ברגע שאתה מתנשא קצת על השני ציבור כמו דגל שהיום הוא ציבור ענק, לא ילך אחריך באש ובמים , ומחלוקת זה דבר הכי נורא.
עד שהגיע כאן איזה חסיד שמחזיר לכם את הכבוד והשפיות, גם אותו אתם רומסים, תרגיעו, הוא מדבר ישר ולעניין
ברור. כי הוא מדבר בדיוק כמו שאתה מדבר.
אם מדברים הפוך ממך זה אומר שמדברים הפוך ולא לענין.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:50

משולש כתב:
עקיב'לה כתב:אני לא יודע למי יש יותר מצביעים, כי השאלה היא לא למי יותר אנשים אלא יותר מצביעים. אבל יעידו כולם כי לא על עצם הפילוג יצא הקצף שלי ושל רבים אחרים אלא על צורת הקמפיין.
אם אני הייתי הקופירייטר שמכין את הסלוגנים והסיסמאות כנראה הייתי בוחר קמפיין שונה.

בכל אופן (שלא להקניט, אלא לתועלת העניין) אני שואל אותך מה הקמפיין הראוי לדעתך שדגל היו צריכים לעשות? (אולי אתה בכוונה לא רוצה לומר כדי לדפוק את דגל שישארו עם הקמפיין הבכייני ויפסידו???)

בתודה מראש
חילוקי הדיעות בינינו אינו רק על הקמפיין,
בעיני לפחות.
הקמפיין זו התוצאה של הגישה שלכם שהיא מאוד לא הוגנת כבר מלפני שנה,
וזה עוד לפני שמדברים על הזמן והאופן בו הם ביטלו ברגע האחרון הסכמים.

בעיני התנהגות לא יפה ולא נכונה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 22:52

א יודעלע כתב:
משולש כתב:

בתודה מראש
בעיני לפחות.

מה התחדש לפני שנה, לדעתי דגל זועקת את זעקתה בירושלים כבר 5 שנים

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 22:59

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
משולש כתב:

בתודה מראש
בעיני לפחות.

כן, נכון.
מיום אחרי הבחירות.
לפני הבחירות היא משום לא זעקה את זעקתה....

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 14 אוקטובר 2018, 23:05

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:
משולש כתב:

בתודה מראש
בעיני לפחות.

כן, נכון.
מיום אחרי הבחירות.
לפני הבחירות היא משום לא זעקה את זעקתה....
רשע מרושע שכמוך [סליחה על הביטוי...]
מרן הגראי"ל שטיינמן במרום גילו טרח ונסע עד לירושלים וזעק את זעקתו הבית בוער.......
ואני לא רוצה לספר כאן עד כמה הסכים להשפיל את כבודו וללכת לאדמו"ר שצעיר ממנו בשלושים שנה ויותר ולא נפתחה לו הדלת....

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 14 אוקטובר 2018, 23:10

פך שמן כתב: רשע מרושע שכמוך [סליחה על הביטוי...]
מרן הגראי"ל שטיינמן במרום גילו טרח ונסע עד לירושלים וזעק את זעקתו הבית בוער.......
ואני לא רוצה לספר כאן עד כמה הסכים להשפיל את כבודו וללכת לאדמו"ר שצעיר ממנו בשלושים שנה ויותר ולא נפתחה לו הדלת....
את זעקת דגל המורמסת תחת רגלי אגודת ישראל?
תוכל להביא לי הקלטה?

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 אוקטובר 2018, 23:39

פך שמן כתב: מרן הגראי"ל שטיינמן במרום גילו טרח ונסע עד לירושלים וזעק את זעקתו הבית בוער.......
שקר...
אין דבר כזה שסוגרים דלת בפני הגראי"ל.
ובפרט אחרי שידועה ההערכה הרבה שהיה לאדמו"ר כלפי הגראי"ל, רק שאמר מקודם שיהיה ברור שדעתו נגד משה ליאון כשליחו ש להרשע אביגדור ליברמן מנוי וגמור עימו, ולא יורה להצביע עבורו.
ומשכך כבר לא הגיע בגראי"ל כי לא היה על מה.
מסתמא לשיטתך היה יותר כבוד אם לא היו מגלים זאת להגראי"ל, והיה טורח לחינם לנסות לשכנע?
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 01:04

1010 כתב:
פך שמן כתב: מרן הגראי"ל שטיינמן במרום גילו טרח ונסע עד לירושלים וזעק את זעקתו הבית בוער.......
שקר...
ובפרט אחרי שידועה ההערכה הרבה שהיה לאדמו"ר כלפי הגראי"ל, רק שאמר מקודם שיהיה ברור שדעתו נגד משה ליאון כשליחו ש להרשע אביגדור ליברמן מנוי וגמור עימו, ולא יורה להצביע עבורו.
מסתמא לשיטתך היה יותר כבוד אם לא היו מגלים זאת להגראי"ל, והיה טורח לחינם לנסות לשכנע?
אל תטייח בבקשה, וכי הגראי"ל לא ידע שהוא שלוחו של ליברמן ובכ"א תמך בו, אדרבה אם היו אומרים לגראי"ל שבעלז קבלו הקצאה מברקת הוא לא היה בא כי הוא ידע שאין על מה לדבר, הוא בא רק בגלל שכנראה אמרו לו שיש לאדמ"ור בעיה אישית עמו

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 01:07

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב: רשע מרושע שכמוך [סליחה על הביטוי...]
את זעקת דגל המורמסת תחת רגלי אגודת ישראל?
תוכל להביא לי הקלטה?
זה חלק ממחיר השלום שאנו מדברים עליו, שאפי' להעלות את הנושא לא העלו,
ונא לדייק דגל אף פעם לא נרמסה ע"י אגודה בכוונה תחילה ואדרבה אני מכיר מקרים כמו ברמות ב' שיוסי דייטש היה ממש בסוד הענינים,
העניין הוא שהחלוקה במשאבים בתקציבים בהקצאות בתפקידים ובנציגים שהמפלגה קבלה היתה לא שווינית בעליל כך שזה פגע בציבור הליטאי

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:10

פך שמן כתב:
1010 כתב:
שקר...
אל תטייח בבקשה, וכי הגראי"ל לא ידע שהוא שלוחו של ליברמן ובכ"א תמך בו, אדרבה אם היו אומרים לגראי"ל שבעלז קבלו הקצאה מברקת הוא לא היה בא כי הוא ידע שאין על מה לדבר, הוא בא רק בגלל שכנראה אמרו לו שיש לאדמ"ור בעיה אישית עמו
לא מטייחים
מותר לאדמו"ר מבעלזא לחשוב אחרת מהגראי"ל שטיינמן (ולא רק בגלל הקצאות)
הגם שאתה לא יכול להכחיש שהיתה בין שניהם ידידות והערכה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 01:13

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:
שקר...
לא מטייחים
מותר לאדמו"ר מבעלזא לחשוב אחרת מהגראי"ל שטיינמן (ולא רק בגלל הקצאות)
הגם שאתה לא יכול להכחיש שהיתה בין שניהם ידידות והערכה.
אין בעיה, רק האשמות שאתה האשמת אין להם כל הגיון,
רק שתראה איך מרן זצ"ל חרד בהיותו למעלה מגיל 100 על קדושת העיר,

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:20

פך שמן כתב: אין בעיה, רק האשמות שאתה האשמת אין להם כל הגיון,
אל תטייח לי דברים במשפטים חסרי הגיון כמו שכתבת לעיל.
תוכל להגיד לי אילו האשמות שהבאתי אין בהם הגיון?

כמו"כ אשמח אם תסביר לי,
מי בדיוק לא נתן לכם לדבר פעם שעברה?
אם היה חשש שאכן יקבלו רק 8 מנדטים, הייתם אמורים לדעת מראש שיהיה לכם רק 3 נציגים,
מי בדיוק הפריע לכם להיפרד אז? לצעוק חמס? לבקש שוויון?
למה התחלתם לדבר על זה רק אחרי הבחירות?

(אולי רציתם להרדים את השטח שלא יחשבו שעץ כ"כ גדולים?)

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 01:37

א יודעלע כתב:
פך שמן כתב: אין בעיה, רק האשמות שאתה האשמת אין להם כל הגיון,
אל תטייח לי דברים במשפטים חסרי הגיון כמו שכתבת לעיל.
תוכל להגיד לי אילו האשמות שהבאתי אין בהם הגיון?

כמו"כ אשמח אם תסביר לי,
מי בדיוק לא נתן לכם לדבר פעם שעברה?
אם היה חשש שאכן יקבלו רק 8 מנדטים, הייתם אמורים לדעת מראש שיהיה לכם רק 3 נציגים,
מי בדיוק הפריע לכם להיפרד אז? לצעוק חמס? לבקש שוויון?
למה התחלתם לדבר על זה רק אחרי הבחירות?

(אולי רציתם להרדים את השטח שלא יחשבו שעץ כ"כ גדולים?)
האשמת על בני ביתו של הגראי"ל
ב. דברו על זה אבל אגודה טענה שצריך לבדוק כמה עץ שווים לא היה שום אינדיקציה,
וכמובן שכל החזית היתה מופנית להלחם באותם אלו שמרדו בגדו"י, והאמת שאם דגל היתה רצה קדנציה שעברה לבד היתה מכניסה מכפלה מאגודה הציבור היה עם אנדרלין גבוה, וכמובן שמי שהרוייח מזה זה אחינו החסידים שנחו על זרי הדפנה

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:43

לא האשמתי אף בן בית!

צר לי, אבל מכל דבריך נוטפת הרגשת הרש הנגזל, והאשמת השני כאילו רמסנו אתכם לגמרי.
הנה אתה בעצמך מודה שבפעם הקודמת הייתם עסוקים במלחמות אחרות,
אולי מן הראוי היה שאגודה ישתוו איתכם גם מבלי שתדרשו,
אבל אין זה כצעקתה.

אנחנו לא רומסים אתכם,
אנחנו לא נלחמים בכם,
לא משתמשים בכם ככח.

אפילו הרב סולוביציק אמר שהצד השני לא נגרר למחלוקת
וביקש מיכם לא להיגרר...

אני מקווה שבבחירות הקרובות תיווכח שהפער בינינו, גם בבחירות האחרונות לא היה כ"כ גדול כמו שחשבתם,

אבל ככל הנראה זה לא יעזור לך גם אז להפרד מהשנאה ומהקנאה...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 01:46

אני פה כתב:לפי החשבון שלי מדד למנדט צפוי להיות 7,500 קול.
דנו בזה באשכול אחר...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 15 אוקטובר 2018, 08:51

פך שמן כתב:
1010 כתב:
שקר...
מה יש פה לטייח, כתבתי את כל האמת.
אכן אמרו להגראי"ל שהאדמו"ר מבעלז מנוי וגמור בדעתו ולכן אכן לא בא, אני לא רואה איזה ביזיון יש כאן...
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2018, 09:37

א יודעלע כתב:לא האשמתי אף בן בית!

אבל אין זה כצעקתה.

אנחנו לא רומסים אתכם,
אנחנו לא נלחמים בכם,
לא משתמשים בכם ככח.

וביקש מיכם לא להיגרר...

אני מקווה שבבחירות הקרובות תיווכח שהפער בינינו, גם בבחירות האחרונות לא היה כ"כ גדול כמו שחשבתם,

השבוע בכנס בחירות אמר הרב סאלוביציק שישיבו איתו אנשים מאגו"י ואמרו לו בריצה נפרדת יהיה מחלוקת ח"ו אז הוא אמר להם אני מבטיח שבכל מה שקשור להתנהלות דגל לא יהיה מחלוקת סיים ר"ב ביינתיים הם עומדים בהבטחה שלהם ואנו עומדים בהבטחה שלנו.... וד"ל

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 10:09

פך שמן כתב:
א יודעלע כתב:לא האשמתי אף בן בית!

אבל אין זה כצעקתה.

אנחנו לא רומסים אתכם,
אנחנו לא נלחמים בכם,
לא משתמשים בכם ככח.

וביקש מיכם לא להיגרר...

השבוע בכנס בחירות אמר הרב סאלוביציק שישיבו איתו אנשים מאגו"י ואמרו לו בריצה נפרדת יהיה מחלוקת ח"ו אז הוא אמר להם אני מבטיח שבכל מה שקשור להתנהלות דגל לא יהיה מחלוקת סיים ר"ב ביינתיים הם עומדים בהבטחה שלהם ואנו עומדים בהבטחה שלנו.... וד"ל
ליתר דיוק:
הם בנתיים עומדים בהחלטה שלהם, אנחנו גם נעמוד בהבטחה שלנו.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 15 אוקטובר 2018, 16:37

הטענה של מחלוקת היא טענה שאינה נכונה.
הרי מותר ללכת לדין תורה עם מישהו כשיש צורך, וכי אין בזה מחלוקת ?
כשחסידות מתפלגת אין בזה מחלוקת ?
כשישיבה מתפלגת אין בזה מחלוקת.
מחלוקת זאת היא מריבה ללא סיבה מספקת, אבל כשיש צורך מותר ללכת לדין תורה ומותר להתפלג.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 16:57

לא ברור לי למה בכל כינוס של דגל בירושלים , חוזרים על עצמם המילים גדולי ישראל בלי סוף , מנסים לשכנע את עצמם שאין גדוילים מלבד הליטוואקס ? אני רואה בזה חוסר ביטחון עצמי , ואפילו נחיתות גדולה , האדמור מגור או בעלזא הוא לא פחות גדול הדור , ואין לאף אחד בעלות על זה , צניעות וענווה זה מה שחסר להם בדגל .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 20:13

אני פה כתב:שמעתי הערב את ליצמן בראיונות בקול חי וקול ברמה הוא נשמע לוחמני מאוד, אבל לטעמי כך לא מדבר שליח ציבור ועוד ראש יהדות התורה, תסביר את עצמך למי יש יותר סיכויים מה הסיכונים בפילוג. רק דבר אחד הולכים עם יוסי דייטש עד הסוף ואם יעלה חילוני שיעלה, העיקר שאנחנו לא נתקפל. לא נשמע טוב. חבל.
זה בדיוק, אבל בדיוק מה שדגל עושים.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 15 אוקטובר 2018, 21:16

הטיעון ההזוי של דגל , אם יהיה מועמד חרדי , תהיה הסתה נגד הציבור החרדי , איזו מין גישה זאת ? מה החרדים הם סמרטוטים בלי זכויות ? כי זה התרגום של הגישה הזאת , לחרדים יש זכות להעמיד מועמד , וההירהור של דגל על הזכות הזאת , היא עלובה ונחיתית , וגובלת בשנאה עצמית , והאמת ? זה רק התירוץ כנראה , הם לא רוצים ראש עיר חסידי בירושלים , נקודה סוף , חוסר פירגון , קנאה בדייטש , מידות רעות.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 15 אוקטובר 2018, 21:17

אתה נטפל לבעיות של ליצמן שהוא לא מדבר עברית צחה ולא מחדד את המסרים שלו...
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 15 אוקטובר 2018, 21:17

אברהם משה כתב:הטיעון ההזוי של דגל , אם יהיה מועמד חרדי , תהיה הסתה נגד הציבור החרדי , איזו מין גישה זאת ? מה החרדים הם סמרטוטים בלי זכויות ? כי זה התרגום של הגישה הזאת , לחרדים יש זכות להעמיד מועמד , וההירהור של דגל על הזכות הזאת , היא עלובה ונחיתית , וגובלת בשנאה עצמית , והאמת ? זה רק התירוץ כנראה , הם לא רוצים ראש עיר חסידי בירושלים , נקודה סוף , חוסר פירגון , קנאה בדייטש , מידות רעות.
אני חושב שאסור שיהיה יו"ר וועדת כספים חרדי, זה מביא להסתה נוראית המציגה את החרדים כגנבים.
א.
ב.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 15 אוקטובר 2018, 21:22

אברהם משה כתב:לא ברור לי למה בכל כינוס של דגל בירושלים , חוזרים על עצמם המילים גדולי ישראל בלי סוף , מנסים לשכנע את עצמם שאין גדוילים מלבד הליטוואקס ? אני רואה בזה חוסר ביטחון עצמי , ואפילו נחיתות גדולה , האדמור מגור או בעלזא הוא לא פחות גדול הדור , ואין לאף אחד בעלות על זה , צניעות וענווה זה מה שחסר להם בדגל .
בוקר טוב 'ירושלים' (תרתי משמע).
מה, אתה לא יודע שאם לא גדולי ישראל הליטאים, לא היה תורה ויראת שמים אצל החסידים?
מה, אתה לא יודע שלפני ראש השנה (כשנערם אצל האדמורי"ם עשרות אלפי קויטלך) האדמורי"ם שולחים את הקויטלך לגדולי הליטאים?
מה, אתה לא יודע שכל בעלי ההלכה הם ליטאים?
מה, אתה לא יודע של בעלי ההשקפה הם ליטאים?
מה, אתה לא יודע שישיבות קדושות יש רק אצל הליטאים?
מה, אתה לא יודע שאצל החסידים לא יודעים ללמוד?
מה, אתה לא יודע שהם אלו שהולכים בדרך המסורה דור דור, והחסידים...

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 15 אוקטובר 2018, 21:48

אני פה כתב:שמעתי הערב את ליצמן בראיונות בקול חי וקול ברמה הוא נשמע לוחמני מאוד, אבל לטעמי כך לא מדבר שליח ציבור ועוד ראש יהדות התורה, תסביר את עצמך למי יש יותר סיכויים מה הסיכונים בפילוג. רק דבר אחד הולכים עם יוסי דייטש עד הסוף ואם יעלה חילוני שיעלה, העיקר שאנחנו לא נתקפל. לא נשמע טוב. חבל.
גם אני שמעתי את הראיונות,
את המילים "הולכים עם יוסי דייטש עד הסוף ואם יעלה חילוני שיעלה" אתה הבנת.
מה שהוא אמר זה שהוא רץ עם יוסי דייטש, ויוסי דייטש יהיה ראש העיר הבא.
המקסימום שהוא הסכים לאמר לגבי סיבוב שני, שהם ילכו להתיעץ עם גדולי ישראל, ולפי זה יחליטו.

בכל מקרה,
אני לא מבין מה רצית שישמע, רגוע?
אחרי מתקפה חסרת תקדים מכל ח"כי דגל, ומכל רבני דגל,
מה בדיוק אתה מצפה?

ובינינו, רוב דבריו היו נכונים.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 15 אוקטובר 2018, 23:26

איה נתונים אלו נמצאים

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 00:14

אני פה כתב:מתחיל להזכיר את תשמ"ט.
לא מתחיל ולא מסתיים
לא דומה לא כמעט...
א.
ב.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 16 אוקטובר 2018, 00:32

אני פה כתב:לפי הנתונים שראיתי 14 אלף העבירו את הכתובת לירושלים חרדים וחילונים.
כולם חילונים , וזה מדאיג , זה מסתדר עם הסקר של מאגר מוחות , שמתם לב שברקוביץ מקבל 9 מנדטים ? בטח כול מעבירי הכתובות מצביעים לו , אם זה נכון , ליאון יכול לחזור מחר לגבעתיים .

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 16 אוקטובר 2018, 00:32

חבר מועצת העיר ירושלים ישראל קלרמן ככל הנראה לקח אף הוא מעט מהחומר שגפני לקח והודיע כי דגה"ת תקבל 6 מנדטים בבחירות.
לא לחינם אמר קרל מרקס כי הד"ת היא אופיום להמונים...
על כסף על געלט ועל money

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 16 אוקטובר 2018, 00:38

חכם מכל אדם כתב:חבר מועצת העיר ירושלים ישראל קלרמן ככל הנראה לקח אף הוא מעט מהחומר שגפני לקח והודיע כי דגה"ת תקבל 6 מנדטים בבחירות.
זה אפשרי רק אם דגל העבירו כתובות של 7000 איש , או שאגודה תביא פחות מ 20 אלף קול , שזה גם בלתי אפשרי , אני מתחיל לחשוד בדגל שהם ערכו מבצע העברת כתובות בחצי שנה האחרונה , ומכאן הביטחון שלהם בשש מנדטים .

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 16 אוקטובר 2018, 00:47

אברהם משה כתב:
חכם מכל אדם כתב:חבר מועצת העיר ירושלים ישראל קלרמן ככל הנראה לקח אף הוא מעט מהחומר שגפני לקח והודיע כי דגה"ת תקבל 6 מנדטים בבחירות.
זה אפשרי רק אם דגל העבירו כתובות של 7000 איש , או שאגודה תביא פחות מ 20 אלף קול , שזה גם בלתי אפשרי , אני מתחיל לחשוד בדגל שהם ערכו מבצע העברת כתובות בחצי שנה האחרונה , ומכאן הביטחון שלהם בשש מנדטים .
זה לא בטחון זה פשוט התמסטלות של כאלה שלקחו מנת יתר....
על כסף על געלט ועל money

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 00:49

אברהם משה כתב:
לא יודע אם עשו זאת, אבל בטוח שניסו, הרי פירסמו בצורה רשמית ביתד שעד אז ואז אפשר הלעביר כתובות לירושלים, מבלי לכתוב במפורש רימזו לכולם איפוא צריכים כוחות...
רק שלי נראה שלא הצליחו בזה, והציבור לא העביר.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 16 אוקטובר 2018, 17:01

אני פה כתב:נקבע מועד לכינוס מועצת גדולי התורה הליטאית: ביום ראשון הקרוב, בשעות הערב, יתאספו הרבנים בעיר בני-ברק, לראשונה מאז פטירת מרן הגראי"ל שטיינמן זצ"ל • חברי המועצת הליטאית צפויים לחתום על קריאה להצביע עבור רשימות 'דגל התורה' והמועמדים הנתמכים בידי המפלגה
מי הם חברי המועצת כיום ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 16 אוקטובר 2018, 17:43

אני פה כתב:אני מצפה בכיליון עיניים שיעברו השבועיים מהר, ויגמרו הבחירות האלו, יש טעם חמוץ בכל הבחירות, הרגשה של בוקה ומבולקה. כבוד שמים אין כאן.
לפני הרבה שנים כשהיו אז הרבה סכסוכים בתוך האגודה, אז בא ר' משה שערער ז"ל יושב ראש אגודת ישראל לארץ ישראל, לנסות לתווך שלום ביניהם, ולא עלתה בידו. וכשחזר לארה"ב אמר שכעת מתורץ לו הגמרא (ברכות כ"ח ע"א), הגמרא מספרת שבאותו היום שנתמנה רבי אלעזר בן עזריה לנשיא הכריזו שגם מי שאין "תוכו כברו" יכול להיכנס לביהמ"ד, ובאותו היום נתוסף כמה ספסלים בביהמ"ד, ופליגי בה החכמים חד אמר שנתוסף ארבע מאות ספסלים, וחד אמר שבע מאות ספסלים.

וקשה, מאי נפקא מינה לנו כמה ספסלים נתוסף, ולמה הגמרא אינו אומר כמה תלמידים נתוסף, הלא העיקר הוא סכום של התלמידים?
אלא - אמר ר' משה - שמכאן רואים שמי ש"אין תוכו כברו" העיקר אצלו הספסל, הכסא...

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 16 אוקטובר 2018, 19:39

אני פה כתב:לפי החשבון אם משה ליאון לא מצליח להביא קהלים חדשים הוא עומד על כ28 אחוז. ודייטש על 18 אחוז. ביחד 45 אחוז. ברקוביץ נושק כבר בסקרים ל-40 אחוז, ואצלינו יריבו עד הרגע האחרון גם במחיר ראש עיר אנטי חרדי שמאלני, העיקר שלא נצביע למועמד של המפלגה האחרת. אם תספר שזה קרה בפולין לפני 100 שנה לא הייתי מאמין.
אוי כמה שאתה צודק.

רק משום מה חיציך מופנות תמיד לצד השני, ולא אל המחנה שלך פנימה.

תופעה מענינת.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 21:37

אני פה תחליט על צד וצעד ברור לפחות עד לבחירות, אתה מתלונן על הטעם החמצמץ ואחרי שתי דקות כבר ממשיך לנתח דברים שמנתחים כבר שבע ימים.
א.
ב.

ברוך השם

נושא שלא נקרא על ידי ברוך השם » 16 אוקטובר 2018, 21:43

הסקופים: לראשונה האדמו"ר מגור ישתתף בכינוס בחירות למען יוסי דייטש ו'אגודת ישראל' בירושלים. האירוע יתקיים ביום חמישי הקרוב בביהמ"ד גור בירושלים.

אם הגוראים יעבדו חזק, גם קולות של ג' יעלו, יש סיכוי ל-5 מנדטים ברשימה.

חמו

נושא שלא נקרא על ידי חמו » 16 אוקטובר 2018, 22:53

היום קראתי מאמר ביתד וקצת נעלבתי בשביליהם.
בתוארם את ייסודה של דגל התורה תמיד זה חוזר על עצמו שלא ניתנה ביטוי ל"בני התורה".
נו באמת ??? היתה ביטוי רק לבעלי בתים ?? מרנן האדמורי"ם היו מה ???
קצת רמה בבקשה ונכבד אתכם !!

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 16 אוקטובר 2018, 22:57

אני פה כתב:הרב אידלשטיין, הגרב"ד פוברסקי, הגר"ד כהן, הרב אזרחי, הרב דוד כהן, הרב ברגמן, הרב שיינר.
הרב משה יהודה שלזינגר, הרב יצחק זילברשטיין, הרב ניסים קרליץ, הרב עדס (השניים האחרונים לא פעילים)

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אוקטובר 2018, 23:01

עלה זית כתב:
אני פה כתב:הרב אידלשטיין, הגרב"ד פוברסקי, הגר"ד כהן, הרב אזרחי, הרב דוד כהן, הרב ברגמן, הרב שיינר.
הרב משה יהודה שלזינגר, הרב יצחק זילברשטיין, הרב ניסים קרליץ, הרב עדס (השניים האחרונים לא פעילים)
כל אחד מסיבה אחרת.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 17 אוקטובר 2018, 14:36

1010 כתב:
עלה זית כתב:
כל אחד מסיבה אחרת.
הרב ברגמן גם אינו פעיל במועצת, ג"כ מסיבה אחרת...

[כמדומני שהרב שולזינגר ג"כ אינו פעיל במועצת, מאותה סיבה...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 17 אוקטובר 2018, 20:03

למה הקדימו?
נערך לאחרונה על ידי 1010 ב 17 אוקטובר 2018, 20:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 17 אוקטובר 2018, 20:06

צודק.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 17 אוקטובר 2018, 20:08

1010 כתב:אני פה תחליט על צד וצעד ברור לפחות עד לבחירות, אתה מתלונן על הטעם החמצמץ ואחרי שתי דקות כבר ממשיך לנתח דברים שמנתחים כבר שבע ימים.
בקיצור תפסיק לחשוב ישר ותתמקד יותר בלספק תירוצים והסברים עבור השיטה שלך.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 17 אוקטובר 2018, 20:12

משולש כתב:
1010 כתב:אני פה תחליט על צד וצעד ברור לפחות עד לבחירות, אתה מתלונן על הטעם החמצמץ ואחרי שתי דקות כבר ממשיך לנתח דברים שמנתחים כבר שבע ימים.
בקיצור תפסיק לחשוב ישר ותתמקד יותר בלספק תירוצים והסברים עבור השיטה שלך.
מישהו דיבר פה על שיטה? או על חשיבה?
דיברתי על החלטה אם לבחירות יש טעם חמצמץ או לא.
יש סוכריות ג'לי מחברה אמריקאית שבצבע וורוד זה מתוק ובצבע ירוק זה קצת חמצמץ כשהייתי בישיבה קטנה טעמתי את החמצמץ ולא ערב לחכי ומאז אני אוכל רק מהורוד.

ולסיכום אם לא אוהבים מישהו לא טועמים בו ובוודאי שלא מתפלשים בו.
וזה מכוון לא כלפי אני פה ספציפי.
א.
ב.

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 18 אוקטובר 2018, 01:16

אני פה כתב:רסום ראשון: מחר (חמישי) צפויה להתכנס מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' בבית דגל התורה בבני ברק, בשעה 8 בערב בהשתתפות גדולי ישראל, ראשי הישיבות וחברי מועצת גדולי התורה.

ה'מועצת' הליטאית צפויה להתכנס: תדון בבחירות לרשויות
מועצת גדולי התורה תתכנס בעתיד הקרוב

ל'כיכר השבת' נודע, כי הכינוס, שכזכור היה צפוי להיערך ביום ראשון הקרוב, הוקדם מסיבות טכניות, וייערך כבר מחר בערב.

על הפרק: התלכדות סביב רשימות 'דגל התורה' בכל הארץ, והודעה על תמיכה במועמדי דגל התורה לראשות הערים אלעד, בני ברק, טלז סטון, גבעת זאב ומודיעין עילית.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 20 אוקטובר 2018, 23:58

גפני חוזר שוב ושוב על השקר שהתפלג בי-ם כי רצה בחירות פנימיות, אם הדבר היה נכון הם לא היו מריצים את המועמד החילוני שלהם בכדי להכשיל את המועמד החרדי, הרמצת המועמד החילוני הוכיח שהכל מראשו ועד שופו כוונתו בחרחור ריב ומדון.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 אוקטובר 2018, 00:04

1010 כתב:גפני חוזר שוב ושוב על השקר שהתפלג בי-ם כי רצה בחירות פנימיות, אם הדבר היה נכון הם לא היו מריצים את המועמד החילוני שלהם בכדי להכשיל את המועמד החרדי, הרמצת המועמד החילוני הוכיח שהכל מראשו ועד שופו כוונתו בחרחור ריב ומדון.
שתוק חצוף מחוצף,שמדבר כך על החלטת גדו"י במכתב מפורש,
עד שהם חתמו אמרת זה רק הנכדים והעסקנים, ומה עכשיו? כולם מטומטמים כל הראשי ישיבת רבני קהילות,
אתם מאבדים בדיבורים האלו כל סיכוי שלעולם משהו יתעסק אתכם, מראים את פרצופכם האמיתי,
לדבר על גדו"י בסגנון חרחור ריב ומדון,

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 00:06

ואיך אתם מדברים על אגודת ישראל?
כאילו שמאחוריהם לא עומדים רבנים!
סיכמנו שלא מכניסים את הרבנים לתמונה!!!
מי שחושב שמדובר במחלוקת בין גדו"י שיפתח אשכול באוצר החכמה!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:06

1010 כתב:גפני חוזר שוב ושוב על השקר שהתפלג בי-ם כי רצה בחירות פנימיות, אם הדבר היה נכון הם לא היו מריצים את המועמד החילוני שלהם בכדי להכשיל את המועמד החרדי, הרמצת המועמד החילוני הוכיח שהכל מראשו ועד שופו כוונתו בחרחור ריב ומדון.
(אני גם מצטרף לרבי פך שמן, אבל בגלל שרצו דיון בלי להזכיר גדולי ישראל לכן אני עונה תשובה לגופו של עניין).

גם אתה חוזר על חוסר אמת שוב ושוב.
הרצת ליאון היתה כבר לפני חמש שנים וממשיכה עכשיו עוד הרבה לפני שדייטש דיבר על מועמדותו. כך שאף אחד לא הריץ מועמד "כדי להכשיל את המועמד החרדי", והיא נובעת מהעובדה שאחרי אסון פרוש הבינו שעדיין לא כשרה השעה לראש עיר חרדי עד שהחרדים יתאחדו בצורה רצינית וזה לא הולך לקרות בתקופה הקרובה.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:08

פך שמן כתב:
1010 כתב:גפני חוזר שוב ושוב על השקר שהתפלג בי-ם כי רצה בחירות פנימיות, אם הדבר היה נכון הם לא היו מריצים את המועמד החילוני שלהם בכדי להכשיל את המועמד החרדי, הרצת המועמד החילוני הוכיח שהכל מראשו ועד שופו כוונתו בחרחור ריב ומדון.
עד שהם חתמו אמרת זה רק הנכדים והעסקנים, ומה עכשיו? כולם מטומטמים כל הראשי ישיבת רבני קהילות,
אתם מאבדים בדיבורים האלו כל סיכוי שלעולם משהו יתעסק אתכם, מראים את פרצופכם האמיתי,
אתה חוצפן!
כתוב נא בגופן גדול יותר, אבל תבדוק בפורום ולא כתבתי מעולם על גדולי ישראל (חוץ מעל דיין אחד בעדה החרדית שכינה את הרב שטיינן בתואר מביש, ואיני נחשב כגדול בישראל)

אני דיברתי כאן על דברי גפני שאמר משהו בכנס בחירות ואני מסביר למה דבריו שקר וכזב, ואתה בשביל להכות בי, אתה מוכן לשים את דבריי על ראשם של גדו"י בכדי שתוכל להראות שאנכי כותב נגד גדולי ישראל.
אני מצפה ממך להתנצלות על השקרים שלך.

נ.ב. כאשר אני מעונין אני גם יכול לכתוב בגופן ענק....
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:09

בשעת חצות מתעוררת מידת הרחמים

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:10

משולש כתב:
(אני גם מצטרף לרבי פך שמן, אבל בגלל שרצו דיון בלי להזכיר גדולי ישראל לכן אני עונה תשובה לגופו של עניין).

הרצת ליאון היתה כבר לפני חמש שנים וממשיכה עכשיו עוד הרבה לפני שדייטש דיבר על מועמדותו. כך שאף אחד לא הריץ מועמד "כדי להכשיל את המועמד החרדי", והיא נובעת מהעובדה שאחרי אסון פרוש הבינו שעדיין לא כשרה השעה לראש עיר חרדי עד שהחרדים יתאחדו בצורה רצינית וזה לא הולך לקרות בתקופה הקרובה.
משולש יקרי!
הרצת ליאון היתה לפני חמש שנים ונכשלה בגלל שאין לו תמיכה חילונית...
בסיבוב הזה הוא רץ הרבה אחרי שידעו על ריצת דייטש
אתה זותר עצמך מיניה וביה, אתה כותב שאחרי אסור פרוש הבינו שאי אפשר להריץ מועמד אם אין אחדות, ולכן אתם לא מתאחדים, כי אי אפשר לרוץ אם אין אחדות, אין בדיחה יותר טובה מזה.
א.
ב.

ליטאי

נושא שלא נקרא על ידי ליטאי » 21 אוקטובר 2018, 00:10

חיפשו משהו למלוה מלכה ולא מצאו...

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:10

אני פה כתב:עד חצות הפורום היה רגוע מה קרה לכולכם פתאום?
כאשר אין מה לעשות, מעבירים את מה שכתבתי על גפני לראשם של גדולי ישראל, ואז מתחיל מלחמת מצוה.
א.
ב.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 אוקטובר 2018, 00:12

1010 כתב:
פך שמן כתב:
1010 כתב:גפני חוזר שוב ושוב על השקר שהתפלג בי-ם כי רצה בחירות פנימיות, אם הדבר היה נכון הם לא היו מריצים את המועמד החילוני שלהם בכדי להכשיל את המועמד החרדי, הרצת המועמד החילוני הוכיח שהכל מראשו ועד שופו כוונתו בחרחור ריב ומדון.
אתה חוצפן!
כתוב נא בגופן גדול יותר, אבל תבדוק בפורום ולא כתבתי מעולם על גדולי ישראל (חוץ מעל דיין אחד בעדה החרדית שכינה את הרב שטיינן בתואר מביש, ואיני נחשב כגדול בישראל)

אני דיברתי כאן על דברי גפני שאמר משהו בכנס בחירות ואני מסביר למה דבריו שקר וכזב, ואתה בשביל להכות בי, אתה מוכן לשים את דבריי על ראשם של גדו"י בכדי שתוכל להראות שאנכי כותב נגד גדולי ישראל.
אני מצפה ממך להתנצלות על השקרים שלך.
עיין במה שכתבת ותראה שנכתב שם שכל הרצת ליאון היא חרחור ריב ומדון,
וזה מקומם לחשוב שכל רבני הקהילות בירושלים וראשי הישיבות לא יודעים לדבר, רק אתם משוטטי אינטרנט [ואני בצתוכם...] שבהחלטה אם לקנות ספה קרם או לבן בקושי הצלחת להחליט כבר מתיימרים להבין החלטות של גדולי ישראל

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 00:12

תמיד אחרי חצות מתעוררים פה לחיים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:13

1010 כתב:משולש יקרי!
אתה זותר עצמך מיניה וביה, אתה כותב שאחרי אסור פרוש הבינו שאי אפשר להריץ מועמד אם אין אחדות, ולכן אתם לא מתאחדים, כי אי אפשר לרוץ אם אין אחדות, אין בדיחה יותר טובה מזה.
א. על הרצת ליאון וריצת דייטש אני מבקש מקורות.
ב. אי אפשר להריץ מועמד חרדי אם אין אחדות, אבל חילוני אפשר להריץ גם אם אין אחדות.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:15

פך שמן כתב: עיין במה שכתבת ותראה שנכתב שם שכל הרצת ליאון היא חרחור ריב ומדון,
וזה מקומם לחשוב שכל רבני הקהילות בירושלים וראשי הישיבות לא יודעים לדבר, רק אתם משוטטי אינטרנט [ואני בצתוכם...] שבהחלטה אם לקנות ספה קרם או לבן בקושי הצלחת להחליט כבר מתיימרים להבין החלטות של גדולי ישראל
כתבתי שהרצת ליאון הוא חרור ריב ומדון, ואני כתבתי את זה על גפני ולא על רבני הקהילות (שכידוע לא תמכו בזה לכתחילה, רק אח"כ יישרו קו...)
מה הקשר כאן לרבנים?
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:16

משולש כתב:
ב. אי אפשר להריץ מועמד חרדי אם אין אחדות, אבל חילוני אפשר להריץ גם אם אין אחדות.
א. לא הבנתי את בקשתך.
ב. זה מה שאני אומר, שבגלל שאינכם מתאחדים אתם טוענים שאין אחדות, גפני אומר בקולו שהוא רצה להתפלג וח"כ מסביריםפ כי למה התפלגו? בגלל שאין אחדות,,, מגוחך.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:17

1010 כתב:כתבתי שהרצת ליאון הוא חרור ריב ומדון, ואני כתבתי את זה על גפני ולא על רבני הקהילות (שכידוע לא תמכו בזה לכתחילה, רק אח"כ יישרו קו...)
מה הקשר כאן לרבנים?
א. למה הרבנים ישרו קו?
ב. "כידוע לא תמכו", מקור??

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 00:19

משולש כתב:
1010 כתב:כתבתי שהרצת ליאון הוא חרור ריב ומדון, ואני כתבתי את זה על גפני ולא על רבני הקהילות (שכידוע לא תמכו בזה לכתחילה, רק אח"כ יישרו קו...)
מה הקשר כאן לרבנים?
א. למה הרבנים ישרו קו?
א. יישרו קו, כי הם מתיישרים עם מה שהחליט הגר"ח.
ב. עד להרצת ליאון סופית הם תמיד סיפרו כך.
א.
ב.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 00:21

יש נתון אחד שכולם שוכחים , מה יעשו קרוב ל 20 אלף קולות של קנאים למחצה לשליש ולרביע , ושל קהילות ברסלב /לא מזוהים /אנשי ירושלים וכ"ו , תזכרו שפרוש הביא אותם בגדול בבית שמש , את הקנאים הרכים כבר בסיבוב ראשון , ואת הקנאים הקיצוניים (חלקם ) בסיבוב שני , לדעתי ליצמן ופרוש בונים על הקהל הזה בעיקר שיאזן את המצב מול דגל (אני חושב שגם הם יודעים שבבסיס לדגל יש יותר ) יש לי תחושה שהקלפיות באיזור גאולה /מאה שערים , הולכים לשבור אחוזי הצבעה היסטוריים , מי שבטוח שדגל תביא יותר , מומלץ להמתין בסבלנות , אני לא אומר שלא , אבל לדעתי המאבק פתוח לחלוטין.
נערך לאחרונה על ידי אברהם משה ב 21 אוקטובר 2018, 00:23, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:21

1010 כתב:
משולש כתב:
א. לא הבנתי את בקשתך.
ב. זה מה שאני אומר, שבגלל שאינכם מתאחדים אתם טוענים שאין אחדות, גפני אומר בקולו שהוא רצה להתפלג וח"כ מסביריםפ כי למה התפלגו? בגלל שאין אחדות,,, מגוחך.
א. מה ביקשתי? ס"ה מקור כלשהו שכתוב בו שליאון רץ הרבה אחרי שדייטש הודיע על ריצתו.
ב. יש את ש"ס עץ ויחד שלא ילכו עם דייטש, ועוד הרבה פרטיים שלא ילכו אתו גם אחרי התאחדות דגל. (גפני לא "רצה להתפלג" אלא הוכרח בגלל חוסר השויון בנציגות והנסיון להכתיב את תוכן תעמולת הבחירות של דגל. והפילוג הזה במועצה לא קשור לעניין של ראשות העיר).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 00:23

1010 כתב:
משולש כתב:
מה הקשר כאן לרבנים?
א. למה הרבנים ישרו קו?
א. יישרו קו, כי הם מתיישרים עם מה שהחליט הגר"ח.
ב. עד להרצת ליאון סופית הם תמיד סיפרו כך.
א. אם זה הגר"ח זה יותר גרוע לקרוא לזה "חרחור ריב ומדון".
ב. "הם תמיד סיפרו כך" לא נחשב אצלי מקור.

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 00:24

משולש כתב:
1010 כתב:
משולש כתב:
א. לא הבנתי את בקשתך.
א. מה ביקשתי? ס"ה מקור כלשהו שכתוב בו שליאון רץ הרבה אחרי שדייטש הודיע על ריצתו.
ב. יש את ש"ס עץ ויחד שלא ילכו עם דייטש, ועוד הרבה פרטיים שלא ילכו אתו גם אחרי התאחדות דגל. (גפני לא "רצה להתפלג" אלא הוכרח בגלל חוסר השויון בנציגות והנסיון להכתיב את תוכן תעמולת הבחירות של דגל. והפילוג הזה במועצה לא קשור לעניין של ראשות העיר).
יחד כבר עכשיו הולכים עם דייטש
ועד הבחירות לא תדע יש סיכוי רציני שעץ הולכים עם דייטש

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 00:27

אברהם משה כתב:יש נתון אחד שכולם שוכחים , מה יעשו קרוב ל 20 אלף קולות של קנאים למחצה לשליש ולרביע , ושל קהילות ברסלב /לא מזוהים /אנשי ירושלים וכ"ו , תזכרו שפרוש הביא אותם בגדול בבית שמש , את הקנאים הרכים כבר בסיבוב ראשון , ואת הקנאים הקיצוניים (חלקם ) בסיבוב שני , לדעתי ליצמן ופרוש בונים על הקהל הזה בעיקר שיאזן את המצב מול דגל (אני חושב שגם הם יודעים שבבסיס לדגל יש יותר ) יש לי תחושה שהקלפיות באיזור גאולה /מאה שערים , הולכים לשבור אחוזי הצבעה היסטוריים , מי שבטוח שדגל תביא יותר , מומלץ להמתין בסבלנות , אני לא אומר שלא , אבל לדעתי המאבק פתוח לחלוטין.
כלל לא בטוח שלליטאים יש יותר (גם בבסיס)

דגל בטוחים שכל מי שהוא לא חסיד במוצהר ולא עצניק במוצהר הוא דגל'ניק.

אם זה נכון או לא- נראה בקלפי.

(אפשר לבדוק גם בקלפיות שאין קנאים. לדוגמא ברוממה הם טוענים שהליטאים שווים 80%. האם זה נכון? נראה בקלפי. כנ"ל גבעת שאול, סנהדריה, בית וגן ועוד)

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 00:36

א יודעלע כתב:
אברהם משה כתב:יש נתון אחד שכולם שוכחים , מה יעשו קרוב ל 20 אלף קולות של קנאים למחצה לשליש ולרביע , ושל קהילות ברסלב /לא מזוהים /אנשי ירושלים וכ"ו , תזכרו שפרוש הביא אותם בגדול בבית שמש , את הקנאים הרכים כבר בסיבוב ראשון , ואת הקנאים הקיצוניים (חלקם ) בסיבוב שני , לדעתי ליצמן ופרוש בונים על הקהל הזה בעיקר שיאזן את המצב מול דגל (אני חושב שגם הם יודעים שבבסיס לדגל יש יותר ) יש לי תחושה שהקלפיות באיזור גאולה /מאה שערים , הולכים לשבור אחוזי הצבעה היסטוריים , מי שבטוח שדגל תביא יותר , מומלץ להמתין בסבלנות , אני לא אומר שלא , אבל לדעתי המאבק פתוח לחלוטין.
כלל לא בטוח שלליטאים יש יותר (גם בבסיס)

דגל בטוחים שכל מי שהוא לא חסיד במוצהר ולא עצניק במוצהר הוא דגל'ניק.

אם זה נכון או לא- נראה בקלפי.

(אפשר לבדוק גם בקלפיות שאין קנאים. לדוגמא ברוממה הם טוענים שהליטאים שווים 80%. האם זה נכון? נראה בקלפי. כנ"ל גבעת שאול, סנהדריה, בית וגן ועוד)
אבל זה פחות משמעותי מבחינת הקולות , אני דברתי על כל מרחב גאולה , בדקתי קלפיות ומספרים , אחוזי הצבעה של פחות מ 50 אחוז .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 00:39

זה משמעותי מאוד אם מדברים על פילוג ארצי.
כי קולות הקנאים- לא יוכלו להשפיע בארצי.
אבל אם יתברר שהחלוקה שהוצגה באחת האשכולות לא נכונה,
ובקולות הבסיס אין להם יותר, סביר להניח שזה לא יביא לפילוג בארצי.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 00:45

את אף אחד לא מעניין מאיפה באים הקולות , גן לדגל יש ספרדים שמצביעים , יותר מבעבר , בסוף סופרים קולות , ולא שום דבר אחר .

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 00:48

א יודעלע כתב:זה משמעותי מאוד אם מדברים על פילוג ארצי.
כי קולות הקנאים- לא יוכלו להשפיע בארצי.
אבל אם יתברר שהחלוקה שהוצגה באחת האשכולות לא נכונה,
ובקולות הבסיס אין להם יותר, סביר להניח שזה לא יביא לפילוג בארצי.
קנאים הם רק חלק , יש מלא ברסלבים מקהילות שונות /חבד / קהילות חסידיות כמו קרלין , שגם בפילוג ארצי ילכו עם אגודה.

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 אוקטובר 2018, 01:25

1010 כתב:
כתבתי שהרצת ליאון הוא חרור ריב ומדון, ואני כתבתי את זה על גפני ולא על רבני הקהילות (שכידוע לא תמכו בזה לכתחילה, רק אח"כ יישרו קו...)
מה הקשר כאן לרבנים?
למי זה ידוע, רק לכם החסידים!מעניין שרק החסידים שומעים את רצונם של רבני הקהילות הליטאים

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 01:28

פך שמן כתב:
1010 כתב:
מה הקשר כאן לרבנים?
למי זה ידוע, רק לכם החסידים!מעניין שרק החסידים שומעים את רצונם של רבני הקהילות הליטאים
ביקשתי מקור וקיבלתי: "הם תמיד סיפרו כך".
ביקשתי שוב יפה וכנראה זה בקשה מידי קשה...

פך שמן

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 אוקטובר 2018, 01:43

1010 כתב:
משולש כתב:
א. לא הבנתי את בקשתך.
אולי אין אחדות כי יוסי דייטש רוצה להיות ראש העיר...

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 21 אוקטובר 2018, 08:32

משולש כתב:

מה הסילופים האלו??????????????????
הוא כמעט סגר עם דייטש עד ש........................

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 21 אוקטובר 2018, 13:15

דגל התורה חתמה הסכם עודפים עם ש"ס לאחר אי תגובה מאגו"י להצעות לעברה.
עכשיו יכול לצאת דבר מעניין, שדגה"ת תקבל יותר קולות מאגודה אך פחות מנדטים, וכן להיפך!

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 21 אוקטובר 2018, 13:55

עם מי אגודה תחתום? עם קינג?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 אוקטובר 2018, 13:55

כנראה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 אוקטובר 2018, 13:57

עודפים. לכאן הגענו? באמת שטויות...
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 13:58

כבר חתמו איתו.
להערכתי מדובר במכה די קשה לש"ס
שאגודה מכירים באלי ישי כמיינסטרים החרדיים.
מעניין מאוד אם כלי התקשורת האנטי ישי יפרסמו זאת.
או שקול חי יכריז רשמית על היותו השופר של דגל וש"ס בלבד.

ליזרזון

נושא שלא נקרא על ידי ליזרזון » 21 אוקטובר 2018, 14:06

כשכל סיעה רואה רק את טובתה הרי שלמסקנת המאמר הנ"ל אין שום סיבה לחתום
אך אם האינטרס משותף ברור שכדאי לחתום, כי הסיכויים להרויח או להפסיד זה רק לעומת הסיעה שאיתה חתמו, אך לעומת שאר הסיעות זה רק יכול להועיל

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 14:15

א יודעלע כתב:כבר חתמו איתו.
קול חי , כיכר , בחדרי , נהפכו לשופרי התעמולה של דגל וש"ס , התעלמות מוחלטת מאגודה , ואם כן , מביאים את ליצמן ופרוש שמדברים נגד דגל , חפשו כתבה אחת נורמלית שמסקרת כנס כזה או אחר באגודה , לא תמצאו , הכל מכור , כנראה עבור הרבה כסף , דרך אגב גם עיתון משפחה נהפך לשופר של דגל .

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 21 אוקטובר 2018, 14:18

"אליעזר ראוכברגר, יו"ר דגל התורה בעיריית ירושלים, תקף את התנהלות 'אגודה' ואמר כי "יש כאלה ששולחים מכתבים ומבקשים בקשות, ועושים הצגות של שלום ורצון לשיתוף פעולה. אבל בפועל אין להם כנראה בעיה לאבד קולות חרדים ולפעול לכך שקולות חרדים יילכו לאיבוד או לחיזוק מפלגות שאינן פועלות ברוח חכמים וגדולי התורה לאורך הדורות"."

ותמיכה בלאון ??????????????????????????????

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 14:20

באתר בחדרי העלו כתבה , תחת הכותרת צאו מהאדישות שבו נציג דגל קלרמן , קורא מפורשות להצביע לדגל , ואין שום גילוי נאות מצד האתר שמדובר בפירסומת , זה משווק ככתבת חדשות רגילה , מעניין שבדגל חושבים שזה יעזור להם , שופכים כסף לשווא .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 14:20

אברהם משה כתב:
א יודעלע כתב:כבר חתמו איתו.
קול חי , כיכר , בחדרי , נהפכו לשופרי התעמולה של דגל וש"ס , התעלמות מוחלטת מאגודה , ואם כן , מביאים את ליצמן ופרוש שמדברים נגד דגל , חפשו כתבה אחת נורמלית שמסקרת כנס כזה או אחר באגודה , לא תמצאו , הכל מכור , כנראה עבור הרבה כסף , דרך אגב גם עיתון משפחה נהפך לשופר של דגל .
צודק לגמרי.
כל הכתבות / ראיונות/ יוצאות מתוך נקודת הנחה שאגודה לא צודקים.
ע"ע פורוש והעתירה באלעד, דגל בירושלים ועוד ועוד.

מי שמקשיב / קורא בנ"ל בטוח שדגל וש"ס מנצחים בכל מקום.

מענין אם אפשר לתבוע אותם על תעמולת בחירות.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 21 אוקטובר 2018, 14:21

את חדרי וכיכר וקול חי איני רואה ב"ה אבל כעת נכנסתי ל''לדעת'' ורואה את ההתגייסות המוחלטת שלהם לטובת דגל תוך שהם אפילו לא מנסים להסתיר את נטייתם. שום תגובה שאינה תואמת את הרוח הזו, לא תפורסם. אבל זה לא יעזור כלום. הפוך אם יש משהו שיבטיח את ההצלחה של החסידים זו ההתנהגות של התקשורת

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 14:22

קול חי זה שייך כמעט רשמית לש"ס.
כיכר ובחדרי אינם חרדים כלל וסביר שתמורת תשלום הם עושים תעמולה עקיפה.
משפחה כנראה חברים של דגל כי שניהם נרדפו ע"י נתי גרוסמן...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 אוקטובר 2018, 14:23

עקיב'לה כתב:את חדרי וכיכר וקול חי איני רואה ב"ה אבל כעת נכנסתי ל''לדעת'' ורואה את ההתגייסות המוחלטת שלהם לטובת דגל תוך שהם אפילו לא מנסים להסתיר את נטייתם. שום תגובה שאינה תואמת את הרוח הזו, לא תפורסם. אבל זה לא יעזור כלום. הפוך אם יש משהו שיבטיח את ההצלחה של החסידים זו ההתנהגות של התקשורת
אם לדעת מוטה זה כבר מאוד מוזר, כי זיגמן הוא בעצמו חסיד חבדניק, והוא "משרת" ברדיו של אלי ישי "קול ברמה".
מוזר.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 14:25

ראיתם בלדעת את הכתבה על חיפה ? פשוט הזוי , הם מדברים שם עם "חסידים" שלא יצביעו כביכול לאגודה , ללא תמונה , ללא שם , חד צדדי לטובת דגל בצורה מגעילה , מה הסיפור של לדעת , האתר לא שייך לחסיד חב"ד ? הוא רוצה שדגל תנצח ? הכסף גובר ?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 21 אוקטובר 2018, 14:26

לפי התקשורת גם בוז'י וקלינטון מנצחים.

עקיב'לה

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה » 21 אוקטובר 2018, 14:34

ר' משולש תפתח עכשיו את לדעת ותיהנה מאוד מאופי הסיקור. אל תאמין למה שאמרתי. תיכנס ותחליט לבד. אולי אבל הוא עובד הפוך על הפוך, כלומר לעצבן את החסידים וגרום בכך לתוצאה הפוכה. כי סרטונים של נאומי ליצמן באור מגוחך והכותרות המקוממות האלו, יוצרות פעולה הפוכה מהכוונה כידוע

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 14:35

אני פה כתב:חשיפת 'בחדרי חרדים': 'דגל התורה' בירושלים תחתום הסכם עודפים עם ש"ס, זאת לאחר ש'אגודת ישראל' סרבה להשיב בנושא לבקשת 'דגל התורה'.

כזכור, 'בחדרי חרדים' חשף לראשונה ש'דגל התורה' פנתה ל'אגודת ישראל' בבקשה לחתום על הסכם עודפים בבחירות בבירה. הבקשה נעשתה בקבוצת הוואצאפ שהוקמה עוד בתקופת האחדות והמו"מ בין שתי הסיעות החרדיות.

כאמור, הבוקר מפרסמת 'דגל התורה' הודעה רשמית בנושא שבה נכתב, כי לאור ההתעלמות מצד 'אגודת ישראל', ועל מנת שאכן שום קול חרדי לא יילך לאיבוד חלילה, ומאחר והיום (ראשון) הוא המועד האחרון לחתימה על הסכם עודפים, החליטו סיעות 'דגל התורה' וש"ס לחתום ביניהם על הסכם עודפים וכך להבטיח את מקסום הקולות ולוודא שקולות חרדים יכניסו כמה שיותר נציגים חרדים למועצת העיר ירושלים.

אליעזר ראוכברגר יו"ר 'דגל התורה' בעיריית ירושלים, הגיב למהלך ואמר כי "יש כאלה ששולחים מכתבים ומבקשים בקשות, ועושים הצגות של שלום ורצון לשיתוף פעולה. אבל בפועל אין להם כנראה בעיה לאבד קולות חרדים ולפעול לכך שקולות חרדים יילכו לאיבוד או לחיזוק מפלגות שאינן פועלות ברוח חכמים וגדולי התורה לאורך הדורות".

ראוכברגר המשיך והבהיר: "אנחנו בדגל התורה פעלנו לפי הוראת רבותינו שצריך לעשות כל מאמץ שאף קול חרדי לא יילך לאיבוד, ושמי שיהנה מעודפי קולות יהיו נציגים חרדים. אבל אגודת ישראל החליטה לפעול נגד טובת הציבור החרדי בירושלים ולא לדאוג לעודפי הקולות שיהיו, ולכן החלטנו לחתום על הסכם עודפים עם ש"ס, וכך לוודא שקולות חרדים אכן יכניסו למועצת עירית ירושלים נציג חרדי. כך דואגים באמת לקדושת ירושלים ולצרכי הציבור החרדי בעיר, ולא באמצעות מכתבים פומביים ובהצגות ומן השפה ולחוץ".
הביאו את תגובת דגל , מה עם תגובת אגודה ? דגל שופכים הרבה כסף על אתרים שרבניהם אסרו , ובקשר לראוכברגר , הוא ידוע כאחד שרב עם כל מה שזז , גם בסיעתו , יש לו מלא שונאים שרק מחכים לו בסיבוב.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 21 אוקטובר 2018, 14:38

אני פה כתב:דווקא עכשיו כיכר מעלה כתבה חזקה בעד דויטש:

אמירה דרמטית: הגאון רבי ברוך סולובייציק, מרבני דגל התורה בירושלים, גילה את אשר על לבו בכינוס בחירות, באשר להוראת מועצת גדולי התורה של התנועה לתמוך במועמדותו של משה ליאון לראשות עיריית ירושלים.

בהתכנסות, שנערכה השבוע בשכונת רוממה בבירה, בביתו של הגאון רבי ישראל גנס, מרבני השכונה, עלה מדברי הגר"ב סולובייציק, כי הוא נשאל ככל הנראה לא מעט על פשר התמיכה בליאון, ולא במועמד החרדי יוסי דייטש.

וכך אמר בין היתר הרב, הנחשב לאחד מקובעי המהלכים כיום בדגל התורה: "אני מבין שיש אנשים שלא מבינים בדיוק את המהלכים; כל מיני שאלות... למה לא תומכים בראש עיר חרדי; קשה לי להיכנס לכל הפרטים"...

"הרב (הגר"י גנס. א.ר) אמר שאני יסביר, אבל אני לא יסביר. לא כל דבר אני יודע, לא כל דבר אני מבין", נשמע הגר"ב סולובייצ'יק אומר בבירור, בתוך דבריו בכינוס הפנימי.

מדובר כמובן באמירה בעלת משמעות, המלמדת על ''מאחורי הקלעים': הרב סולובייצ'יק נחשב לדמות הבחירה ביותר ב'דגל' בירושלים, ומי שקיבל את ההחלטה לתמוך בליאון ולא בדייטש - כך מתברר - עשה זאת בניגוד לדעתו.

יצוין, כי הרב הדגיש בהמשך דבריו כי נאמנה עליו החלטת ההנהגה הרוחנית של דגל התורה, גם באשר למועמדות לראשות העיר.

עדיין לא ברור לאן האמירה הדרמטית המדווחת כאן תגלגל את מערכת הבחירות בירושלים, ימים ספורים לאחר התכנסות מועצת גדולי התורה של דגל התורה בבני ברק, שכזכור הודיעה רשמית ופומבית, בפעם הראשונה, כי תמיכת אנשיה בירושלים תינתן למשה ליאון, ולא ליוסי דייטש.

מדובר ברוח גבית מאוד חזקה ליוסי דייטש, שלא מעט מרפסות בירושלים כבר נושאות את שמו לצד שלטי 'דת' (דגל התורה).
כיכר טיפה יותר מאוזן , אבל ברוב הכתבות זה חד צדדי לטובת ציר דגל שס , בחדרי זה כבר ממש שופר תעמולה דגלאי.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 21 אוקטובר 2018, 14:43

אינני מאמים שכך דיבר הגאון ר' ברוך סולוביצ'יק. סביר לי שכתובים פה חצאי משפטים.
אם הוא לא היה בעד החלטה לליאון - לא היו תומכים בליאון. אין מעליו אף אחד, גם לא יענקי ק' במחילה.
ואם היו עושים עליו סיבוב הוא היה פשוט פורש מלדברר את דגל. הוא לא שכיר של מישהו שם. אם הוא נכנס לאסיפת בחירות של דגל אז הוא תומך בכל מה שנעשה שם על פיו עצמו.
אין ספק שזו כתבה של דיסאינפורמציה.
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 21 אוקטובר 2018, 15:03

א. דווקה הjdn נראה לי מאוד אובייקטיבי
ב. יש למישהו אולי תמונה של שלטי דגל לצד יוסי דיטש אשמח אם יעלה

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 אוקטובר 2018, 15:31

אכן, רק השאלה הוא היכן צריך להשקיע.

דגה"ת צריכה להביא את אלו הסוררים - הפוזלים החוצה [חולצות כחולות וכו'] ואגו"י צריכה להביא את אלו הפוזלים פנימה - קנאים ומתבדלים.
ופשוט.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 16:57

משולש כתב:
1010 כתב:
משולש כתב:
א. לא הבנתי את בקשתך.
א. ליאון התחיל לרוץ באמצע תשרי, בעוד שדייטש הודיע על כך חודשים מראש.
ב. שים לב לכך שאתה כותב שיחד לאילכו עם דייטש...
עץ מלכתחילה לא במנין, אבל ש"ס הרי לא הסכימו להיות הבודדים התומכים בדייטש והם רק נגררים אחרי דגל, אחרי שעזרתם להם לתמוך בליאון, אתם מביאים ראיה שממילא ש"ס תומכים בהם... זה אותו סוג כיון מחשבה...
גם מעלה גיחוך.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 17:33

יעקב ריבלין:
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 17:39

תושב שכונת בית וגן המזוהה עם הפלג הירושלמי עתר לבית המשפט בדרישה למנוע קיום עצרת בחירות לטובת סיעת דת ומשה ליאון בביהכ״נ הגר״א בטענה כי מדובר בשטח ציבורי.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 19:31

אני פה כתב:זה פרוש שלח אותו במאה אחוז.
לא מאיר, רק ישראל מאלעד.
צריך לצאת שוב להפגין נגדו.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
1010

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 21 אוקטובר 2018, 20:50

אבי.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
א.
ב.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 אוקטובר 2018, 00:23

בובקות.
(באידיש זה נשמע יותר טוב: בובקעס)
המאבד זמנו "לדעת"
כן יכול לחזור בתשובה!

זלמן1

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 » 22 אוקטובר 2018, 00:30

איך באמת אומרים בובקעס בעיברית?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 אוקטובר 2018, 01:43

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 08:01

ההבדל של 4-5 אלף קול הוא בבסיס הקולות.
אם אגו"י מצליחה להביא עוד קהלים
(מה שכככל הנראה יקרה) יהיו לאגו"י יותר,
ואולי אפילו 5 מנדטים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 10:05

מישהו זוכר שדגה"ת אמרו שיהיה להם 6 מנדטים ??
עכשיו הליטאי הכי שרוף [מעל גיל 21] יושב ומקוה שיהיה להם לכה"פ 5 אלף קולות יותר... שיצדיק את כל המהומה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 22 אוקטובר 2018, 10:43

גאליציינער כתב:מישהו זוכר שדגה"ת אמרו שיהיה להם 6 מנדטים ??
עכשיו הליטאי הכי שרוף [מעל גיל 21] יושב ומקוה שיהיה להם לכה"פ 5 אלף קולות יותר... שיצדיק את כל המהומה...
אתמול קלרמן אמר 6 מנדטים

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 11:00

הפער בבסיס הקולות קרוב ל 10 אלף קול , אבל יש לאגודה פוטנציאל לסגור את הפער , ואולי ,אפילו להביא כמה קולות יותר , למרות שזה נראה לי קשה מאוד .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 11:38

הם עצמם אומרים שהפער הוא קטן יותר.

היה לנו מספיק עם ההפחדות [הפחדים] שלך אתמול...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 11:40

גאליציינער כתב:הם עצמם אומרים שהפער הוא קטן יותר.

לא פחדים , ההערכה .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 11:40

אברהם משה כתב:
גאליציינער כתב:הם עצמם אומרים שהפער הוא קטן יותר.

לא פחדים , ההערכה .
שגויה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 11:48

אני פה כתב:כנראה אצל הזוגות הצעירים דגל גדולה הרבה יותר, וזה מתאזן עם הדור הישן ששם הרוב חסידים. ראיתי פילוחים מכמה מטות של אנשים רציניים כולם אומרים שהפער 4-5 אלף. צחוק.
לא נכון , אם הפער יסגר , הוא יבוא מקהילות שלא מצביעים תמיד ליהדות התורה כמו אלה שהצביעו לכוח בבית שמש , בבסיס הפער עומד על קרוב לעשר אלף קול , ובדקתי את הנתונים .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 11:55

ברור שיש הרבה יותר קנייטשים בירושלים משטריימלך
השאלה כמה מהם ספרדים,
כמה מהם תושבי חוץ שאין להם זכות בחירה
וזה עוד לפני הנשמה החסידית.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 11:59

א יודעלע כתב:ברור שיש הרבה יותר קנייטשים בירושלים משטריימלך
השאלה כמה מהם ספרדים,
גם זה לא ברור.

אם אתה כולל גם 100% מהקנאים אני לא יודע למי יש יותר.
כנראה יהיו אז יותר שטריימלך...

[אצל הר' אהרל'ך גם הבחורים הולכים עם שטריימלך...]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 12:02

א יודעלע כתב:ברור שיש הרבה יותר קנייטשים בירושלים משטריימלך
השאלה כמה מהם ספרדים,
זה גם נכון .

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 12:07

כמו"כ הרבה מהחוצניקים שכבר כן מתגוררים כאן קבע,
לומדים במיר/ בבריסק
ופחות קשורים לכל הקלחת הפוליטית של דגל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 אוקטובר 2018, 12:11

לרובם אין זכות הצבעה, כך שהם ממילא לא משנים..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 12:30

בימים האחרונים אתר בחדרי הפך לשופר התעמולה של דגל וש"ס , אין שום איזכור לאגודת ישראל , ואם כן , באופן שלילי , כמו בהגיגיו ההזויים של אבא טורצקי שהאתר העלה אתמול , אין שום איזכור לכינוס בגור או בבעלז , זה כבר לא הטייה לצד אחד , פשוט צד אחד לא קיים , מהמרים כמה כסף יענקוש ודרעי שילמו על זה ?

א יודעלע

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 22 אוקטובר 2018, 12:36

זה לא רק בחדרי
זה כמעט כל כלי התקשורת החרדיים שרוקדים לפי החליל של ש"ס ודגל.

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 12:42

פשוט הזוי , איך שהאתרים "החרדים" מתנהלים , כל השנה כל ציוץ של חצר גור או ליצמן ופרוש זוכים לכתבה נרחבת , עכשיו הם לא קיימים בשבילם , איכס , גועל נפש.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 22 אוקטובר 2018, 12:43

גאליציינער !
אולי תביא פה את הדברים החוצבים של ר' מיכל הלברשטם נציג בעלזא אתמול בכינוס חסידי בעלזא בירושלים
הייתה לראש פינה

אברהם משה

נושא שלא נקרא על ידי אברהם משה » 22 אוקטובר 2018, 12:45

מכירים כתבה אחת שאתר חרדי העלה על כינוס של אגודת ישראל , סיקור נטו ? לא תמצאו אחד . כל נבחרי הציבור של אגודה שבמשך השנה נמצאים בקשר עם אותם אתרים דרך הדוברים , צריכים להחרים אותם .

נעול