חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1656 פעמים
קיבל תודה: 2664 פעמים
יצירת קשר:

Re: חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

לא יקרה..עלמא דשקרא! המלך (המדינה, הממשלה, המשקרע, הפרקליטות ובתי המשפט) עירום
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
בין הטיפות
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 137 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

נכון שזה לא יקרה, שאלתי על חוקיות המהלך.
אני שואל מבחינה תיאורטית אם התיק היה למשל ע"ש יאיר לפיד.
(במחשבה שניה, זה לא היה מתחיל אצל י"ל)
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

ענית לעצמך, זה לא היה מתחיל וגם אם היה מתחיל, היה נגמר מהר מאוד והיו תובעים את הפרקליטות וכו'...
בין הטיפות

יאיר כתב: 15 יוני 2022, 14:22 ענית לעצמך, זה לא היה מתחיל וגם אם היה מתחיל, היה נגמר מהר מאוד והיו תובעים את הפרקליטות וכו'...
תודה, אבל לא ענית לי כלום על מה ששאלתי.
כל מה שכתבת אני יודע כמו שיודעים זאת כל אזרחי ישראל.
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

כל התשובות לשאלותיך הם תלוי בן אדם.
אם זה ביבי אז התשובות יהיו לרעתו
אם לפיד יהיו לטובתו..
בין הטיפות

אתה לא עונה נורמלי, אני שואל מבחינה חוקית האם שייך הדבר או שלא?!
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אתמול התרחשו במשפט נתניהו שני דברים מעניינים מאוד: ראשית, הניסיון הנואש והמבוהל של יהודית תירוש להציל את "פגישת ההנחיה" שהועלמה ע"י ההגנה. שנית, החשיפה על המעורבות של בן כספית בהפללת נתניהו
צפיתי בהרבה מאוד מופעי אימים של יהודית תירוש, אבל המופע שלה אתמול היה המביך מכולם.
עוד לפני פתיחת הדיון ניכר שתירוש דרוכה ומתוכה מאוד. במהלך החקירה החוזרת, שנמשכה אתמול כ-3 שעות כי תירוש היתה צריכה לצאת ב-13:00, תירוש היתה היסטרית, מבולבלת ואף גמגמה לעיתים.

זה לא הפתיע אותי: ככה זה כשאתה מגיע לחקירה חוזרת בלי שום קלפים ומנסה להסיח ולגנוב את הדעת, במיוחד בנושא פגישת ההנחיה.
לאור ההתנגדויות של בן צור וחן לכל שאלה שלה, מרבית הזמן פילבר בילה בחוץ וכשחזר, הוא לא ממש סיפק את הסחורה שאותה רצתה תירוש.

יהודית תירוש מנסה באופן נואש להציל את "פגישת ההנחיה"
אין ממש צורך להתעמק בזוטי הזוטות שהעסיקו את תירוש בחקירה אלא במטרה שלה: כיוון שאין לה שום ראיה חפצית לקיומה של פגישת ההנחיה, כיוון שבן צור שלל אותה הן לפני המינוי והן אחרי המינוי של פילבר, תירוש ניסתה לסחוט מפילבר איזושהי אמירה שאולי הפגישה היתה לפני מינויו.
בהתחלה היא שללה את האפשרות שהפגישה במתכונת שפילבר תיאר היתה ב-15 וב-17 ליוני (שבוע שני למינויו) בדיוק כפי ששלל זאת בן צור – לאיש לא היה ברור למה היא מתעקשת לחזור על מה שבן צור כבר הוכיח.

בהמשך, עברה ל-27.5 ולניסיון, כאמור, לסחוט מפילבר איזושהי אמירה על פגישה עם נתניהו, בין לבין שתי פגישות שהיו על רשות השידור שבהן השתתף פילבר אצל נתניהו (וכל זה על סמך חלון של כחצי שעה שבו פילבר לא השתמש בטלפון שלו).
הניסיון נתקל כמובן בהתנגדות של צוותי ההגנה ולבסוף, אחרי דין ודברים על ניסוח השאלה, פילבר השיב בצורה הזו:

"לפי מחקרי התקשורת אני לא יכול לשלול זאת, אבל הזיכרון שלי הוא שלא היתה פגישה כזו לפני המינוי שלי לתפקיד".

פילבר אמר את הדברים גם בתחילת החקירה החוזרת ובכך רוקן מתוכן את המטרה של תירוש.
הזיכרון שלו מדבר על פגישת הנחיה במתוכנת שתיאר אחרי מינויו לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת ובכך "קבר" לא רק את הניסיונות של תירוש אלא את התיק כולו.
כזכור, בן צור הוכיח שפגישה כזו לא יכלה להתקיים בשבוע הראשון ואף בשבוע השני למינויו וגם לא יכולה להתקיים לפני מינויו – ולכן עיקר את כתב האישום מכל תוכן.

אני מניח שבשבוע הבא תמשיך תירוש לנסות לחלץ מפילבר אמירה כלשהי על פגישה נוספת לפני מינויו, אבל היא שוב תגיע לדרך של אין מוצא.

זו סיטואציה הזויה: ראשית, מפני שעומדת התובעת הראשית ומנסה להציג את עד המדינה המרכזי שלה כלא אמין, ומתעקשת לנסות לחלץ ממנו גרסה אחרת ממה שהוא אמר במשטרה.
שנית, הניסיון המגושם לחלץ איזושהי אמירה שאולי, ואם, וייתכן – שהיתה פגישה לפני – בלי שום ראיה, נדון מראש לכישלון.
תירוש ידעה זאת היטב ובכל זאת בחרה לעסוק בניחוש ותהייה – בבחינת ייקוב הדין את ההר.

במהלך ההתנגדויות אמרו עו"ד בן צור ועו"ד חן דברים נוקבים על התנהלותה של הפרקליטות ותירוש, ועו"ד חן אף הפנה ביקורת לבית המשפט על הקרדיט האין סופי שניתן לפרקליטות. הנה חלק מהדברים:

עו"ד בן צור: "אנחנו התמודדנו עם תיזה שהופיעה בכתב האישום ונתמכה על תיזה של העד, פעם אחר פעם, שהפגישה היתה בשבוע הראשון, שני ושלישי, זו התיזה. את התיזה הזו שללנו, אנחנו גם הראנו שהפגישות גם נשללות לפני המינוי, הכל היה מלא סדיר ובהיר.
אנחנו גם הצגנו את המהלך של הפגישות ב-15 ו-17, אמרתי לו שחלק מהסימנים שהוא נתן, לא מתקיימים. אני אמרתי לו את זה. וזה למעלה מן הצורך. אנחנו מתמודדים עם סיפור שיש לו התחלה, באמצע וסוף – אבל הוא לא היה ולא נברא.

"אין שאלה שהיו פגישות ב-15 ו-17, אמרתי לו שהסימנים לא מתקיימים, זה מה שהראינו, אמרנו שיש פגישות, ראינו תכנים מתוך הדפדפת. הנושא נחקר, הובהר, אז מה היא מנסה לסתור? הדיון הוא על השבוע הראשון, את זה הראנו. על מה אנחנו משחיתים את הזמן בחקירה החוזרת?"

עו"ד חן: "שפותחים את כל נושא מה שנקרא על ידם פגישת ההנחייה. הם הופכים הכל. בחקירה הראשית הם חקרו על בסיס מה שאמר העד, המסד היה ברשותם, היא בחרה בחירה מושכלת, שכל המסד הראייתי בפניה, לא לתקן אותו לפני שנתיים, גם לא לבוא לשלוח את העד להשלמת חקירה, כאשר באותו רענון העד הם חוזרים על אותו מועד. וגם לא עשו זאת בחקירה הראשית, לפני כבודכם. יש עובדה שאינה שנויה במחלוקת, היא הרי באה לתקן את כתב האישום, אין מחלוקת שמועד פגישת ההנחיה בכתב האישום לא קיים יותר.

"ההגנה הצליחה לקעקע את מה שנכתב בכתב האישום, אחרת אנחנו יכולים ללכת, והם יכולים לנהל מול כבודכם את המשפט מולכם לבד. היא קיבעה את העד על גרסה ועכשיו היא אומרת בוא נתחיל מחדש, זה מנוגד לסדר הדין הפלילי, זה מנוגד לדיני ראיות, מנוגד להגינות, מנוגד לצדק, מנוגד לכל מה שאתם רוצים. ועכשיו, היא אומרת בוא נפתח את העניין מחדש. נקודה אחר נקודה, נפרץ הסכר, זה מה שהיא מבקשת לעשות. זה מנוגד לפסיקה, זה מנוגד לכל מה שחונכנו עליו, למדנו אותו וידענו עליו. יש לתיק מאפיינים מיוחדים, מגה תיק, דרש עבודה כבירה, נבירה בהררי חומרים, על קווי הגנה, אנחנו עושים את עבודתנו נאמנה, לא יכול להיות שניסיון אחד נכשל, אז בוא ננסה עד בלי סוף. ויהי מה עד שיורשעו הנאשמים. דרך א' לא הצליחה, אז ננסה דרך ב', ג', ד'.

"שואלים אותי בארוחות שישי בערב מה זה סעיף 184, וזה אחרי הכל, כי שכחנו את המושכלות הראשונות של חזקת חפות, יש להם שסתום ואנחנו נבוא עם סעיף 184, ויהי מה וייקוב הדין את ההר.
זה עומד בניגוד גמור לכללים של החקירה החוזרת. היא לא נועדה כדי להשלים פערים, כדי לעשות מקצה שיפורים, אני מתנגד לכל השאלות שקשורות לפגישת ההנחיה. אנחנו לא צריכים לאכול את פירות הביאושים של הפרקליטות".

בהמשך:

עו"ד חן: "הכל היה בפני התביעה, היא החליטה לא לחקור אותו בחקירה הראשית. אין פה צורך בשום הבהרה, כל המסמכים הוצגו לעד והוא רצה ואמר מה שהוא רוצה. לאפשר לעשות עכשיו השלמת חקירה בחקירה חוזרת, המשמעות היא רק אחת: לאפשר לעשות לה חקירה מחדש כיוון שהיא הגיעה לקיר בלתי עביר. יש פה מתיחה של החבל, אני לא רוצה להגיד ניצול לרעה. ולכן דווקא עכשיו שאנחנו באזור האפור אז בוא נשמע. זה לא ככה. אי אפשר לאפשר את החבל הרחב, אין שום דבר שדורש הבהרה ושום דבר שדורש דיוק".

בהמשך:

עו"ד חן: "הבעיה היא שתירוש הניחה הנחה שהיא הטעייה (בניסיון שלה לסחוט מפילבר הצהרה שאולי הפגישה היתה לפני המינוי). הבעיה בשאלה, הדברים הרי מוקלטים, שהיה פרק זמן שהוא לא היה פעיל בטלפון, שהוא חזר לטלפון, ההנחה שהוצגה בפניו, שבפרק הזמן של ה-30 דקות, הוא היה בלי הטלפון שלו (אותו חלון שאליו התייחסה תירוש). הוא ענה לשאלה של גבירתי וזה במסגרת השאלה המטעה. ואני חוזר ואומר את זה, לא בקלות צריך לקבל את מה שהיא אמרה, יש פה קרדיט אינסופי שניתן לתביעה".

בן כספית – המנוע המרכזי מאחורי תיק 1000
אחרי שתירוש סיימה את חקירתה החוזרת התקיימו שני דיונים, האחד לא מעניין (בקשת פרקליטי מוזס לקבל נתוני תקשורת בין מוזס לארנון מילצ'ן) והשני סופר מעניין – בקשת עו"ד עמית חדד למסור את החומרים על המודיע המשטרתי בן כספית.

לאחר דבריו של חדד ביקשה הפרקליטות להעביר את הדיון למעמד צד אחד – כלומר, בלי צוותי ההגנה ובלי התקשורת – וכנראה יש לה סיבה טובה מאוד לכך: כל העסק עם בן כספית מריח רע מאוד.

הנה דבריו של עו"ד חדד:

"אנחנו פנינו לבית המשפט בעקבות סיטואציה שהיא אנומלית, בעייתית, מטרידה מאוד. ויש לה השלכות עומק על התיק. הטענה שלנו, ואני אשכנע את כבודכם, שצריך להסיר את מסך הערפל. הטענה שלנו שבן כספית הופעל ע"י המשטרה, מסר ידיעות שהובילו לתיק 1000, הופעל אקטיבית ע"י המשטרה, המשטרה דרשה ממנו לעשות את זה. וככה הפרו את עניין האישור של היועמ"ש – הותר לפתוח בחקירה בדצמבר 2016. מדברים על אדם שהופעל כבר מדצמבר 2015 והופעל ע"י אנשי משטרה בכירים ואין שום סיבה בעולם שנשאיר את העטיפה של הדברים. הבן שלי בוחר מתנה ורוצה עטיפה למתנה שלו, זה נחמד שאתה בן 4 ורוצה עטיפה – אבל אנחנו לא אוספים מתנות בלי לדעת מה יש בפנים. אין סיבה להסתיר.

"הטענה שלנו שהמקורות של בן כספית ואנחנו נראה זאת – זה ארנון מילצ'ן והדס קליין ולכן חשוב לדעת מה נאמר. אין בעיה של חיסיון, הדס קליין סיפרה את זה. יש חשיבות לקבל את החומר. הדס קליין אמרה שבן כספית היה אצל מילצ'ן בנוגע לספר שלו, הוא דיבר איתו, ארנון כמו ארנון, סיפר לו על השמפניות, היא ישבה עם בן כספית בבית קפה".

בהמשך דיבר עו"ד חדד על "שיטת" בן כספית, איך הוא מוסר ידיעות מודיעיניות, מפרסם אותם בעיתון ואם לא עושים משהו עם המידע שלו הוא מתגולל על רשויות החוק – במקרה הזה היועץ המשפטי לממשלה.

"אנחנו רואים שהוא מפרסם בעיתון ידיעות מודיעיניות. מצד אחד הוא מוסר מידע ומצפה שיעשו משהו ומצד שני הוא מאיים אם לא עושים משהו, הוא כותב שהיועץ לא עושה את תפקידו. זו הסיבה שיש הנחייה לא להפוך עיתונאים למקורות משטרתיים.

"החומרים שבן כספית מסר אלו החומרים שהפכו לתיק 1000 וזה חמור מאוד. הוא נפגש עם חוקרי להב, נפגש עם אבי רוטנברג, בן זוגה של ג'ודי ניר מוזס, אחותו של נוני מוזס. הוא היה גורם משמעותי שהוביל לפתיחה בחקירה, זה משהו שחייב אישור. יש לנו גם סברה שבן כספית מסר מידע בתיק 2000, הוא אמר את זה בראיון.

"נכון שיש יש אינטרס לגיטימי שאנחנו רוצים לעודד אנשים לשתף פעולה עם המשטרה, אבל בא בית המשפט העליון בנוגע לשעיה סגל ז"ל, בגלל שמסכימים לפרסם את המידע, אז אפקט המצנן לא קיים. לכן, ברגע שכספית מספר שהיה במשטרה, מסר מידע, כמה פעמים הוא היה, אז מה נשאר לנו? לא חסר לנו גרוש ללירה. אז לא נקרא לו מקור מודיעיני, נקרא לו סייען, נקרא לו בן אדם שמגיע מדי פעם למשטרה. אותי זה לא מעניין. זה הרבה יותר חמור. אם היה בא, זה עוד אירוע נורמטיבי, אבל אם הוא נדרש – להגיד לו לבוא ולמסור חומרים – זה אמור להרעיד את אמות הסיפים, אין לזה מקום בהנחיות וגם לא בחוק יסוד.

"אני מראה לכם כתבה איך בן כספית מתגולל על היועץ המשפטי לממשלה – ואז בעקבות הדברים האלה מתקבלת החלטה להפסיק להפעיל אותו. יש פה אירוע עם חשיבות מאז'ורית – האם קיבלו אישור ע"י היועמ"ש. אי אפשר להחביא מחדל כזה באמצעות תעודת חיסיון. לא צריך להגן על זה. ברגע שהוא פתח את הדלת, אתה לא יכול לבקש חיסיון. יש פה סיטואציה מאוד מיוחדת, בן כספית בחר בבחירה מושכלת, הוא אדם אינטליגנטי, הוא החליט לוותר על החיסיון ולכן אנחנו אומרים – הוא מסר גרסה בתולית של מילצ'ן וקליין, יש פה הפרה של חוק יסוד – לכן אנחנו חושבים שאנחנו צריכים לקבל את המידע הזה".

חדד הביא קטעי תקשורת שבהם אכן בן כספית למעשה "מסיר" את החסינות מעל הערפל שהוא שימש כמקור משטרתי.

כך זה נשמע מפיו של כספית:

"לא אני גרמתי למשטרה להתחיל את החקירות נגד נתניהו. הם התקשרו אליי וטוב שכך… המשטרה פנתה אליי בעקבות פרסומים שלי. שאלה אותי אם אני מכיר את זה ואת זה. אמרתי כן. שאלה אותי אם אני מוכן לעזור ולתת להם, אמרתי כן. גם מחר אם יפנו אני אגיד להם כן. גאה בזה, אקח את זה לבית דין של מעלה. הם היו צריכים להפעיל עליי לחץ, הפעילו עליי תותחים כבדים… ובסוף נעתרתי ואני לא מתחרט על זה… בהתחלה היססתי, הפעילו עליי לחץ".

כאמור, משום מה, החליטה הפרקליטות להוציא תעודת חיסיון על כל נושא בן כספית, לבד מקטעים קצרים. וכאמור, יש לה סיבה מצויינת לעשות זאת: כפי שהדגשנו בעבר, אבי וייס ואנוכי, ברגע שיתפרסמו המידע שהעביר כספית ושמות קציני המשטרה שהיו מעורבים בהפעלתו כמקור משטרתי – ירעדו אמות הסיפים.
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

בין הטיפות כתב: 16 יוני 2022, 02:45 אני שואל מבחינה חוקית האם שייך הדבר או שלא?!
לענ"ד התשובה לכל שאלותיך היא כן
בין הטיפות

אני פה כתב: 16 יוני 2022, 11:34 אתמול התרחשו במשפט נתניהו שני דברים מעניינים מאוד: ראשית, הניסיון הנואש והמבוהל של יהודית תירוש להציל את "פגישת ההנחיה" שהועלמה ע"י ההגנה. שנית, החשיפה על המעורבות של בן כספית בהפללת נתניהו
צפיתי בהרבה מאוד מופעי אימים של יהודית תירוש, אבל המופע שלה אתמול היה המביך מכולם.
עוד לפני פתיחת הדיון ניכר שתירוש דרוכה ומתוכה מאוד. במהלך החקירה החוזרת, שנמשכה אתמול כ-3 שעות כי תירוש היתה צריכה לצאת ב-13:00, תירוש היתה היסטרית, מבולבלת ואף גמגמה לעיתים.

זה לא הפתיע אותי: ככה זה כשאתה מגיע לחקירה חוזרת בלי שום קלפים ומנסה להסיח ולגנוב את הדעת, במיוחד בנושא פגישת ההנחיה.
לאור ההתנגדויות של בן צור וחן לכל שאלה שלה, מרבית הזמן פילבר בילה בחוץ וכשחזר, הוא לא ממש סיפק את הסחורה שאותה רצתה תירוש.

וכו' וכו' וכו'...
של מי הציטוט?
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

הבלוגר אלי ציפורי
סמל אישי של משתמש
אני פה

אלי ציפורי

הידעתם? עו"ד שלומית ברנע-פרגו, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה ועדת תביעה בתיק 1000, אישרה לנתניהו לקבל מתנות מחברים. לא בע"פ אלא במסמכים. היא לא תוכל להתכחש לכך בעת עדותה במשפט
עו"ד שלומית ברנע-פרגו, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, זו שמכהנת כבר קרוב ל-20 שנה בתפקיד בניגוד לכל כללי מינהל תקין, רדפה אחרי משפחת נתניהו לאורך שנים.

בניגוד מוחלט להתנהלות שלה עם נתניהו על כל תריס ועל כל תו, מתברר היום שבכל הנוגע להקמת המבצר של משפחת בנט ברעננה, ברנע-פרגו עצמה עיניים לרווחה.
לא רק עצמה עיניים, אלא היתה חלק מהגורמים המאשרים לבזבוז של כ-50 מיליון שקלים מכספי ציבור, תוך שהמשכן בבלפור עד היום לא שופץ.

ברנע-פרגו, ואת זה מעט יודעים, היא עדת תביעה נגד נתניהו בתיק 1000. האבסורד הוא שעדותה דווקא אמורה לשחק לידיים של נתניהו, למרות שנאתה למשפחה – מהטעם הפשוט: יש מסמכים ויש ראיות לאישורים שהיא נתנה לנתניהו לקבל מתנות מחברים.

כאמור, ברנע-פרגו, היא אחד הגורמים איתם נתניהו התייעץ בנוגע לקבלת מתנות מחברים, בנוסף ליועצו המשפטי יעקב וינרוט ז"ל.

בעדותה סיפרה ברנע-פרגו שכאשר נתניהו נכנס לתפקידו בשנת 2009 היא העבירה לעיונו חוברת נהלים המרכזת את המותר והאסור.
חוברת דומה הוא קיבל בשנת 2013 ובה נכתב, בין היתר:

"עובד ציבור אשר הוצעה לו מתנה באשר הוא עובד ציבור, יסרב לקבלה, הואיל והדבר עלול להתפרש כטובת הנאה, אשר ניתנת בכדי להשפיע עליו ועל תפקודו בעבודתו".

בהמשך נכתב בחוברת:

"נוהל זה אינו חל על קבלת מתנות אישיות כגון: מתנה הניתנת לעובד ללא קשר להיותו עובד מדינה, מתנה הניתנת מחברים לעבודה, מתנה הניתנת מועד העובדים ומתנה הניתנת לעובד לרגל אירוע אישי או משפחתי שניתנה לפי הנהוג בנסיבות העניין".

ברנע-פרגו סיפרה שהיא לא הסתפקה במתן החוברת לנתניהו והיא ישבה וסקרה את הדברים:

ברנע-פרגו: "את החוברת נתתי בליווי הסבר קצר שמתאר את התכנים של החוברת".

חוקר: "בחוברת ישנם, בין היתר, דגשים וכללים על מתנות ומניעת ניגוד עניינים, האם אלו הנושאים שעליהם מסרת הסבר לנתניהו?"

ברנע-פרגו: "הנושאים האלו היו במסגרת הנושאים שאותם הזכרתי בפני נתניהו".

וזה לא הכל: ברנע-פרגו סיפרה שבתחילת דצמבר 2015 התקיימה ישיבת עבודה אצל מי שכיהן אז כראש לשכת ראש הממשלה, דוד שרן, שם עלו שאלות רבות ביחס למתנות המתקבלות עבור נתניהו או על ידו.

ברנע-פרגו: "בתאריך 1.12.2015 התקיימה ישיבה אצל ראש לשכת ראש הממשלה דאז, דוד שרן, על מנת לאפשר לעובדי לשכת ראש הממשלה להעלות את שאלותיהם ולקבל הנחיות וזאת ריבוי שאלות שהועברו באשר למתנות המתקבלות עבור ראש הממשלה, או על ידו. בעקבות הישיבה הוצאו סיכום של הנושאים וההנחיות".

ואכן, בעקבות הישיבה הוציאה ברנע-פרגו סיכום והנחיות ובין היתר נכתב כי:

"מתנות אישיות: החוק, התקנות והוראות התקשי"ר אינם חלים על מתנות שניתנות לעובד ציבור ללא קשר להיותו עובד ציבור, כגון על ידי חברים".

החוברת בכלל והסיכום שהוציאה ברנע-פרגו הם, ללא ספק, ראייה מזכה לנתניהו.
הגורם המוסמך ביותר, היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, אומרת וכותבת במפורש שהחוק, התקנות והוראות התקשי"ר אינם חלים על מתנות אישיות הניתנות לנתניהו על ידי חברים.

צריך גם לשים לב: ברנע-פרגו לא ערכה הבחנה בין סוגי חברים, או בין סוגי המתנות, היא לא התייחסה לתדירות קבלת המתנות או לשאלת יוזם מתן המתנות. היא גם לא התייחסה לשאלה מתי התחילה החברות וכיו"ב שאלות שונות ולא רלוונטיות – הכלל שהציבה ברנע-פרגו במסמך שהוציאה היה חד וברור ומאוד פשוט – מתנה מחברים היא מתנה אישית, שהאיסורים אינם חלים בעניינה.

אם עו"ד ברנע-פרגו היתה סבורה שיש משמעות לשאלות האלה, חזקה עליה שהיתה כותבת את הדברים במפורש. משעה שעו"ד ברנע פרנע כתבה במפורש שמותר לראש ממשלה לקבל מתנות מחברים ללא כל סייג, מותר היה לנתניהו להסתמך על כך, והוא לא היה צריך לשאול עצמו האם אותו חבר נותן לו את המתנה בזיקה להיותו ראש ממשלה או לא.

השורה התחתונה: ברנע-פרגו הבהירה שמתנה הניתנת מידי חבר אינה מתנה הניתנת בזיקה לתפקיד ראש הממשלה. חברות שוללת זיקה לתפקיד.

היא תעמוד על דוכן העדים ולא תוכל להתכחש למסמכים שכתבה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

החלטה הדרמטית הבאה במשפט נתניהו: צוותי ההגנה מתכננים להגיש לבית המשפט בקשה לביטול

כתב האישום בתיק 4000 בטענה מן הצדק.
🔴 הבקשה: לאור מחדלי הענק של הפרקליטות - מחקירות שנפתחו ללא אישור יועמ״ש, דרך הסתרת חומרים בהיקפים אדירים ועד קריסת התיזה של פגישת ההנחייה - ועוד מחדלים. (אלי ציפורי)
סמל אישי של משתמש
אני פה

עו״ד ששי גז עם תום עדות פילבר: ״אפשר לשבת שבעה על התיק״
סמל אישי של משתמש
אני פה

משפט נתניהו, היום יעלה להעיד שי חייק, מי שהיה דוברו הפוליטי של נתניהו בתקופה הרלוונטית לאישום בתיק 4000.

עדות חייק במשטרה נמסרה בהסכמה לביהמ"ש, והיום תהיה רק חקירה נגדית בידי עו"ד בעז בן צור פרקליטו של נתניהו.
כאן מתחיל שרשור דיווחים שוטפים 👇 Image
על עיקרי הדברים שמסר בעדותו במשטרה אפשר לקרוא כאן:
העד שי חייק Image
שופטת: עו"ד בן צור, עברנו על ההודעה ועל הריענון, לא הצלחנו להבין את לוח הזמנים, למה צריך יותר מיום, זה אמור להיות קצר
ב"צ: נסיים היום...
שופטת: ...אלא אם אתה יודע משהו שאנחנו איננו יודעים...
ב"צ: נעמוד בזמנים...
ב"צ: שימשת דובר הליכוד יוני 2014 עד תחילת 2019
חייק: נכון
בר-עם: מה עושה היום?
חייק: דובר מפעל הפייס
ב"צ:... לפני כן היית דובר של השר אופיר אקוניס, ולפי דובר התאחדות הסטודנטים הארצית
-נכון
-יש לך התנסות ארוכה
-כן

ב"צ: תפקיד הדובר?
חייק: להביא את דברי התנועה או האדם להביא לתקשורת, בתקופה שמדברים עליה, תגובות, הודעות לתקשורת, אסטרטגיה, תדרוכים, הייתי גם דובר התנועה, כל תדרוכי חברי הכנסת והסיעה

ב"צ: פועל להטיב את מצב מושא הסיקור
חייק: ולדרוש הגינות איפה שניתן
ב"צ: ממשק שותף עם גורמי תקשורת עיתונאים, עורכים, מנכ"לים, מו"לים
חייק: מו"לים פחות השאר כן

ב"צ: היית הדובר הפוליטי של נתניהו והליכוד באותן 4 וחצי שנים
-נכון
- יש גורמים נוספים שעוסקים בתקשורת, אלירן דן, ראש מערך הסברה לאומי שאחרי החליף בועז סטמבלר
חייק: הם עובדים במה שקשור לדוברות רה"מ, מדיני, כלכלה, הם לא מתעסקים בנושא הפוליטי שאני עוסק

ב"צ: תחתם עובדים אנשים נוספים, סטמבלר, עוזרים, מתאמות תקשורת, יועץ תקשורת בינ"ל
-נכון
ב"צ: דוברת תקשורת ערבית, רוסית, ניר חפץ דובר המשפחה, דגש שרה נתניהו
-נכון
ב"צ: מערך גדול ושלם של גורמים שעוסקים בדוברות
-נכון
-לא חריג, כל רה"מ מעסיק פחות או יותר אותם תפקידים וצוותים
-נכון

ב"צ: יש עוד גורמים, יונתן אוריך
חייק: בתקופתי עבד פחות תקשורת יותר ניו מדיה אבל כן
-עופר גולן?
חייק: בתקופתי בבחירות, לאחר מכן, לא כשנכנסנו לממשלה, לאחר מכן כשהחליף את ניר חפץ
ב"צ: תקופה זו?
חייק: יועץ ניו מדיה...

ב"צ: תפקיד מאוד משמעותי
חייק: כן, גם פנים מפלגתי ובין מפלגתי
ב"צ: אתה מנהל מטה התגובות?
חייק: תקופת בחירות, צוות התגובות, אחרי זה ניהלתי את התגובות שיצאו לתקשורת
ב"צ: או תגובות יזומות ע"י התקשורת - מה תגובתך
-נכון

ב"צ: אפשרות שנייה, רואה כתבה, מבקש להגיב
ב"צ: הסיקור הפוליטי היה מאוד חשוב לנתניהו
-נכון
ב"צ: כמו שחשוב לכל ראש ממשלה
-נכון

ב"צ: כשאתה דובר הליכוד... אתה מוציא הודעות, יכול לשלוח לשורה ארוכה של כתבים שעוסקים בתחום הפוליטי, ואז יש לך רשימת תפוצה, אתה שולח
חייק: קבוצה של תא כתבים שמסקרים את התחום שלי

ב"צ: אתה אמרת בריענון...
חייק: היה לפני הרבה זמן אם יכול לתת לי את הקונטקסט
ב"צ: לעיתים אתה ונתניהו, עבדתם יחד על ניסוח הודעה מסוימת
ב"צ: נתניהו אמרת לא מתעסק בניסוח הידיעה...

ב"צ: אמרת שלא התבקשת להוריד כותרת לשנות
חייק: התבקשתי הגינות בסיקור, אבל לא להתקשר למישהו תוריד את הדבר הזה
ב"צ: הודעה תגובה, החלטה שלך
חייק" בערך כמו התגובה, אני כותב את הנוסח, כשאני מדבר עם נתניהו יכול להגיד שלחתי לאלף בית גימל דלת, יכול להגיד שחשוב שגם בית גימל דלת יקבלו

ב"צ: השיטה שלפעמים מתמקדים בגורם מסוים, תקשורתי, זה חלק בלתי נפרד מעבודה של דובר... הרעיון, יש אינפורמציה, לא הכי חשוב, יכול לתת בלעדי
חייק: כל מיני סיבות, למקסם חשיפה, תלך לערוצי הברודקאסט, או החלטה שלא מתאים לשם אבל אולי במקום אחר יתנו ביטוי, לפעמים הבלעדיות, נראות יותר גבוהה

ב"צ: וכך זה עובד, בשוק הזה, בתחום הזה, מבחינתך הדבר השגור וכך עושים כולם בהקשר הזה
-נכון

ב"צ: אתה שוקל את התפוצה, השפעה, כלי התקשורת שאיתו... כלי תקשורת חזקים יותר שקובעים יותר יקבלו יותר ידיעות בלעדיות
-בהחלט

ב"צ: גם השוק יודע את הדברים, כלי התקשורת החשובים...
חייק: כל דובר אמור לדעת
ב"צ: אם יש לך סיפור להוציא בלעדיות, סיפור משמעותי, לא תפנה לרדיו אזורי
-נכון
ב"צ: להבדיל מערוץ 2, 13, ידיעות, הארץ
-נכון
ב"צ: הגוף שאיתו הקיימה מרבית הפעילו ערוץ 2
- נכון

ב"צ: התפיסה של נתניהו שזה גוף התקשורת, הערוץ המרכזי ביותר, לכן בהתאמה סיפורים בלעדיים משמעותיים ניתנו ל-2
ב"צ: יש עניין של ראשוניות
חייק: מוציא לאחד ואז האחרים
ב"צ: הראשוניות... לפני כולם, הדיל במובן הטוב של המילה שתהיה בולטות יותר גדולה כי קיבל ראשון
-נכון

ב"צ: כתבים... יש גורמים נוספים רלוונטיים... עורך, מנכ"ל, כל כלי תקשורת לפי העניין
חייק: תלוי מי נמצא על המדרש, מי עוסק, ומי פחת האנשים שנוגעים
ב"צ: תפרט
חייק: מי מתעסק בניוז ומי מנכ"ל על. כדובר אתה יודע מי על המגרש ומי משחק
ב"צ: למי מוסרים
-נכון

ב"צ: ולמי אני יכול לפנות כדובר, יש הבדל עם דובר ח"כ פלוני לבין אם דובר רה"מ - למי יכול לפנות בהיררכיה
-נכון
- היית דובר פוליטי נתניהו וליכוד, עבדת מול הכתבים בצורה שוטפת, כבר אומר לך, שהחוקרים איתרו, 10 פניות במהלך תקופה שאתה פונה לישועה, נעבור פריט פריט, ננתח

ב"צ: 10 פניות זה מעט, נכון? שנה וחצי
חייק: גם אם 4 שנים זה היה אותה פרופורציה
ב"צ: מעט ביחס לכלי תקשורת
חייק: קשה לי לאמוד מול... לא נחשב איזה קשר יוצא דופן, דיברתי עם אחרים אני מניח יותר לאורך השנים
ב"צ: מי זה אחרים?
חייק: עורכים ראשיים או מנכ"לי חברת חדשות, הקשר קיים

ב"צ: כדובר, בארבע שנים וחצי, תאשר לי שהוצאת, יש עשרות כלי תקשורת
ב"צ: אלפי על אלפים של הודעות תגובות במצטבר במכפלה של שנים
חייק: שלי או בכלל?
ב"צ: שלך
חייק: אלפי...? יכול להיות
ב"צ: כמה ביום...
חייק: אמדן שאתה מציג... עשרה ביום
ב"צ: עשרות אלפי במצטבר

ב"צ: היתה לך היכרות קודמת עם ישועה מתוקף היות דובר אקוניס
חייק: פגשתי אותו פעם אחת
ב"צ: איזה שנים דובר אקוניס, מ- 2012
חייק: עד שאני עובר לנתניהו
ב"צ: מחצית 2014. ממשק מסוים עם אילן ישועה
חייק: כן

ב"צ: היה לך קשר עם אילן ישועה, הודעות, תאשר לי, זה שגרתי שכיח, תאשר שהממשק עם אילן ישועה כמו עם כל גורם תקשורתי, היה שכיח סטנדרטי
חייק: שכיח לא הייתי אומר כי לא על בסיס קבוע, הכרתי אותו גם בתקופה ההיא

ב"צ: מר אקוניס היה ח"כ בשלב מסוים סגן שר. לא במקום הגבוה ביותר בפרמידה, יש מדרגות מעליו
-כן
ב"צ: אומר ישועה, שהקשר בינך לבינו, כדובר אקוניס היה קורקטי, מניח שמסכים איתו
-נכון

ב"צ: שואלים אותך למה לפנות למנכ"ל, אתה אומר בוואלה... ישועה עורך על..
חייק: מי שמשחק על המגש, ידעת שדוברים אחרים ושרים מדברים איתו
ב"צ: עוד מתקופת אקוניס

ב"צ: ידעת שלישועה פונים רבים, הוא הגורם שאליו פונים
חייק: היה ידוע שמדברים איתו

ב"צ: מפעם לפעם היה כותב "מטפל", למה אתה צוחק?
חייק:... לפעמים מטפל זה שכח מזה
ב"צ: פניות שורה ארוכה של עיתונאים, מעביר, מטפל, התבטאות שגורה
בר-עם: לא מטפל באמת אלא יציאת ידי חובה?
חייק: הוא שאל
ב"צ: לעיתים מטפלים לעיתים לא...

ב"צ: לא הציגו לך התכתבויות שנוגעות לאקוניס בחקירה
-לא
-ולא עם ישועה?
-לא
ב"צ: הציגו לך בחקירה שהמטרה של שאול ואיריס, תכנים, ללא קשר למהות החדשותית של האייטמים, אתה לטעמי בהגינותך אומר, לא יודע אם הקביעה נכונה

ב"צ: הקומפוזיציה הזו, עמדתנו, שאין לה אחיזה. כדי להגיע לאיזה שהיא מסקנה... צריך לראות איך סוקר נתניהו בתקופה הזו באתר, מכלול הסיקור, נכון?
ב"צ: נגטיבי לא נגטיבי, צריך לראות תמונה רחבה
חייק: אמת
ב"צ: לא הציגו לך כמה פעמים, סקרנו בדקנו עוין נייטרלי יש מסקנה, לא הציגו מהאתר

ב"צ: לא הציגו התכתבויות עם אקוניס
שופטת: עו"ד בן צור, הוא יודע את כל זה
שופטת אולי אצליח להבין לאן הולכים, הדבירם מוצגים בעדות
ב"צ: אחד - למה אומר את מה שאומר, שתיים - לא מספיק שאגיד, בשביל שאגיע למסקנה מה צריך להציג, שיש מתיי, שוחד, צריך להציג תמונת עולם רחבה

שופטת: מה זה קשור...

שופטת: העד מה שהעיד, מה שלא הראו לו, הסיכומים של זה, לא הוא
ב"צ: כשהוא שומע גרסה מסוימת, החוקרים אומרים לו משהו, אומר... התזה של החוקרים בדקו וואלה נתניהו
שופטת: ראינו
ב"צ: רצו להגיע למסקנה שיש משהו חריג, עם העד, אני אומר שהעד אומר שלא מתקבל על הדעת

ב"צ: היו מאות כתבות שליליות...
שופטת: למה זה קשור לעד, כבר עברנו את הדברים האלה...
ב"צ: הסיקור הכי חשוב...
חייק: לא הכי חשוב, גם מדיני, גם כלכלי...
ב"צ: להראות דרך העד, תמונת העולם הנכונה, הוא הודבר, כמה הממשק שלך עם נתניהו ביום ממוצע, כמה פעמים שוחחת?
חייק: מינימום 3 פעמים ביום

ב"צ: אז את מי אשאל? את החוקר?
שופטת: ההערה שלי על מה שלא עשו

ב"צ: בחקירה שלך לא בדקו איתך שום מכלול, רק פריזמה נתניהו וואלה
חייק: אני זוכר שאני עניתי
ב"צ: כי חשבת שזה רלוונטי איך אתה עובד מול כלי תקשורת
-נכון

ב"צ: בחקירה שלך אמרו נתניהו-וואלה, נתניהו- וואלה, למרות שניסית לפתוח צמצם...
חייק: ניתנה לי האפשרות להגיד, אמרתי

ב"צ: לא ביקשו לראות התכתבויות מול גורמים אחרים... אגיד לך מה הבעיה, אומרים שיש כאן משהו חריג, בשביל להבין אם יש חרגיות צריך לראות תמונת עולם, אז להגיד חריג או לא חריג, אבל אם לא בודקים כלום לאיזה מסקנה איפשר להגיע?
שחם: מר בן צור זו לא שאלה לעד.

ב"צ: בשביל להבין לראות תמונת עולם, צריך לראות איך היריבים סיקרו, מה האפיון התקשורתי
חייק: לא נעשה במחקר, בתחושת בטן שלך כדובר אתה רואה

ב"צ: תאשר לי שלא שאלו אותך איך סוקרו היריבים הפוליטיים של נתניהו
שחם: מר בן צור, מה שאלו ולא שאלו, הוא לא יודע... להתמקד במה שיודע ויכול לתרום...
ב"צ: אשתדל לקצר, חפץ גם העיד בבית המשפט מה לא בדקו איתו
שופטת: מה שרשום
ב"צ...
שופטת: העד, לשאול על ניסיונו...

ב"צ: תכתובות ישועה אקוניס הוצאו מהטלפון של ישועה...

ב"צ: נפנה לרול

חייק: רק שאלה לסדר, אני אמור לענות על שאלות על אילן, לא אקוניס, הוא לא עומד לדין
ב"צ: מר חייק, אתה יודע איך זה עובד בתקשורת, יש התכתבויות של ישועה עם שורה של גרומים, הכל בסדר, זו תמונת העולם, אפס טענה, הפוך, כך זה עובד

ב"צ: זוכר שהתכתבת איתו בענייני הסיקור, מפנה לשורה 672, מיום 20 נובמבר 12, אילן ישועה שולח לך - "איזה כותרת יפה בראשי של וואלה נזק טוטאלי לחמאס"
מי שיוזם את הפניה זה אילן ישועה
- כן

ב"צ: על דברים ש... אקוניס
חייק: לא זוכר את ההתכתבות אבל...
ב"צ: ניסו להצניע אותה
חייק צוחק
ב"צ: הוא יוזם את הפניה, רואה?
-כן
-אתה משיב תודה "תודה רבה, אין כמוך!"; (ומבקש לשנות לנזק כבד מאד)

ב"צ מציג את הכתבה

ב"צ: ישועה יוזם את המשלוח אליך
-כן
ב"צ: אתה מבקש לתקן "נזק כבד מאוד" במקום "טוטאלי"
חייק: לפי איך שהכותרת נראית, לא זוכר לפרטי פרטים, נראה לפי מה שאמר באולפן, אולי מתקן לפי מה שאמר באולפן
ב"צ: מהלך טריוויאלי
-כן

ב"צ: בקשה שגרתית של דובר
חייק: כל מה שבמסגרת הגינות...
ב"צ: כעבור יומיים קשר נוסף לאקוניס

מוצגת התכתובות חייק-ישועה

"ידבר איתך בחור שגם קוראים לו שי"
"דבר איתו ישירות הוא קיבל הנחיה לפנק בגדול"

ב"צ...
חייק: לא זוכר...
בר-עם לבן צור: עשר שנים מצפה שיזכור

ב"צ: אתה מבקש לתת לזה בולטות... הוא כותב מטפל, אתה כותב תודה רבה, אתה נותן תמצית הודעה לעיתונות, פנית במקביל לכתב, בערוץ נוסף אתה פונה לישועה,
חייק: חלק מפולואפ
ב"צ: בולטות יכול להיות מקום יותר גבוה בעמוד הבית, תמונה, כל הג'אז הזה
-כן

ב"צ: עבודת דוברות סטנדרטית, כך עושים כל הדוברים
חייק: יכול להעיד על עצמי, מה שאתה מראה, עבודת דובר קלאסית

ב"צ: אם אתה פונה וזה לא עולה, יכול לפנות פעם נוספת, למה זה לא עלה
חייק: מיעטתי לעשות את זה, בד"כ זה נגמר בתשתדלו, בזה נגמר בד"כ

ב"צ: שני מיילים שאתה מעבר לישועה 2013
הודעות לעיתונות שאתה מעביר כדובר לישועה

חייק: מניח שחלק מתפוצה רחבה יותר
ב"צ: לא יודע
חייק: מבחינת סדר העבודה, אין סיכוי שישועה יקבל לפני הכתב

ב"צ: יש פה פניה על דברים שאומר חבר הכנסת אקוניס, לגבי חברת כנסת, "לאן נעלמה הגב' שלי יחימוביץ'"...
יש התייחסות לדברים של אקוניס ביחס לגורם אחר במגרש הפוליטי, תאשר שזה קורה...
חייק: נכון... הניגוח הוא חלק מהמשחק

ב"צ....

ב"צ: האם יודע שח"כ אקוניס היה בקשר ישיר עם אילן שיועה
- כן
-ועם עוד גורמים תקשורתיים, כך זה עובד
-בהחלט
-ועוד גורמים, זה מה שעושים
-כן

ב"צ: יש קשר, הם נפגשים, משוחחים, קצת דיונים פוליטיים ביניהם
בר-עם: הוגש כבר, לא? התרומה של העד פה היא לא...

ב"צ: רואים שישועה משדר זמינות די רחבה לחכ" אקוניס, כך אתה מתרשם?
חייק: לא
ב"צ: כך עולה מהכתובים, נכון?
חייק: לא יכול להגיד שהכרתי
ב"צ: את העומק של העניין... בוא נתקדם

ב"צ: רוצה להראות לך, הראנו התכתבויות של ישועה עם עשרות גורמים, רוצה להראות עם יריבים פוליטים שלכם באותה תקופה, ולהשוות לשיח מולכם, ולשאול כדובר של נתניהו, אם ראית אצלכם

ב"צ: תקופת בחירות מרץ 2015, הרצוג יריב מרכזי של נתניהו
ב"צ: ראש בראש
חייק: היתה ציפי לבני גם
ב"צ: פרשה בשלב מסוים

"ברכותיי על המהלך! מתפלל עבור עפ ישראל והמפעל הציוני שתיבחר" (ישועה להרצוג)

ב"צ: לא קיבלת כזה...
ב"צ: מה אתה מסיק - זה האיש החזק באתר, זה ישועה
ב"צ: לו היה כותב לך את זה...
פרקליטות עו"ד אסף עיסוק: העד לא מעיד כעד מומחה...
בר-עם: יכול להעיד על תחום עיסוקו

עו"ד חן: ...
שופטת: מאפשרים לשאול
ב"צ: לו אתה מקבל אמירות מהסוג הזה, מה אתה חושב שיהיה ביטוי תקשורתי, מה אמור לקרות מבחינת סיקורים?
חייק: הרצוג אמור לקבל סיקורים חיוביים

ב"צ...
חייק: אני נותן יותר משקל לכתבים, אני לא מאלה שחושביםש המנכ"ל הכל מוכתב למטה, אין ספק שיכול היה לצפות שהסיקור יהיה
ב"צ: ציפה וקיבל... שהסיקור יהיה סיקור אוהד?
חייק: ...כן

ב"צ: חפץ העיד... על זה... אם היינו ידועים את זה היינו משתוללים... אם היית יודע את זה?
חייק: מוריד אמינות האיש, הייתי מבין לאן הרוח נושבת

התכתבות נוספת
ישועה - הרצוג
"אל תהסס להעזר בי ולסמס בכל שעה 10 פעמים ביום, החבר'ה בסדר איתך?"

ב"צ: לא קיבלת הודעות כאלה
חייק:... ממש לא בלבל הזה
ב"צ: תאשר לי, 10 פעמים ביום, האתר לרשותך, זה מה שמשדר
חייק: הוא אומר אנחנו נהיה בעדך
בר-עם: להתקדם
שופטת: לא אמור להעיד על אחרים

שחם גם מעיר
ב"צ...
בר-עם: אמרנו... להתקדם
פרקליטות: העד אמור לתת פרשנות על פרשנות של עד אחר על התכתבויות של אחרים
חן: איך מתמודדים עם הטענה ש"האתר משועבד"...
שופטת: אתם עושים את העבודה עו"ד בן צור, השאלה מה צריך לעבור דרך העד הזה

ב"צ רוצה להציג...

בר-עם: הוא בדרכו המאופקת אמר את דעתו, מה שחווה, יש לו ניסיון...

ב"צ: אנחנו רואים שישועה יוזם פרסום, שולח אותו, תראה מה פרסום, גם חווית אצלך בתגובה של אקוניס, רואה גם אצל אחרים, זו שיטתו של מר ישועה
חייק: יודע שמולי כשעולה משהו, טורח להגיד שעלה, גם זה לא המציא

חייק: במסגרת יחסי עבודה, שלחת הודעה, יצא הכותרת, הכתב, ישלח לך, לפעמים, זה תראה שתקעתי, אותך, או להראות הוגן...

ב"צ: בוא נדבר על גבאי קצת...
שופטת: אם זה קצת נעשה את זה מדגמי

ב"צ: הוא מאחל בהצלחה "בהצלחה! לך אישית! לעבודה! ולמדינה שנשכחה בצידי הדרך של מנהיגנו הדגול"; "אשמח לעזור לך בכל דרך אפשרית"
ב"צ: תרפרף על ההתכתבות
בר-עם...
ב"צ: קיצרתי את החקירה, מופעי הערצה לגבאי.... עובר נושא

ב"צ: מעמד וואלה. ניפינו היררכיה של חשיבות מבחינת נתניהו, עשינו ארוכות עם חפץ, אגיד מהמסקנה, אבקש דעתך...
ב"צ: יש ערוצי טלווייזיה
חייק: ברודקאסט
ב"צ: זה הגורם המרכזי
-נכון

ב"צ: אחרי זה עיתונות כתובה, שני עיתונות מרכזיים מבחינתחשיבות?
חייק: ישראל היום, ידיעות
ב"צ: הארץ?
חייק: חושב שעל הארץ הוא ויתר באיזה שלב
ב"צ: רדיו
חייק: גל"צ ורשת ב
ב"צ: ערוץ 20?
חייק: בתקופה ההיא לא ממש

ב"צ: אחרי זה אתרי האינטרנט, מיקמנו עם חפץ, אמר כשממיין, וואלה נמצא במקום 14
חייק: חושב שאמרתי בחקירה, אמרתי שלא היו בדקופ הראשוני כשאתה בוחן למה להוציא לייצר תהודה, או לאן ממהר להגיב, או איפה יותר נלחם

ב"צ: תאשר לי שוויינט כלי תקשורת ...שקובע סדר יום, וואלה... בכלל לא קבע סדר יום בשונה מוויינט
חייק: נוטה להסכים עם זה

ב"צ...
חייק: הפרדה בין האופן שהעיתון, אחוז שקוראים, וגם מבחינת יכולת להשפיע ולקבוע סדר יום
ב"צ: הוא זה וואלה. ביקשתי 10 סיפורים בלעדיים של וואלה, ישועה, אחד לא הצליח למצוא, הלאה

ב"צ: מבחינתך נתניהו לא היה שקוע כל כך כולו בבחירות באתר וואלה
חייק: בהיבט הפוליטי, לא. עברנו עם חבר הכתבים בברודקאסט, 12,13
ב"צ: בתקופת בחירות תאשר שהתקשורת - היא חשובה לכל פוליטיקאי -בתקןפת בחירות עוד יותר חשובה

ב"צ: ההיררכיה נשארת אותה טובה
חייק: לפעמים מתחדדת כלפי מעלה
ב"צ: ברודקאסט...

ב"צ: בתקופה ההיא מתחילות להתפתח רשתות חברתיות, קיבלו נפח משמעותי

ב"צ: אופי העבודה של כדובר, נתניהו, הליכוד. אתה מול עלה עבדת כמו שעבדת מול כל כלי תקשורת
חייק: בהחלט
ב"צ: מבחינת דרך העבודה שלך...
חייק: כל הכבתים קיבלו אותו יחס, בין אם ערוץ תקשורת כזה או אחר, תגובות לכולם
ב"צ: אמרת בחקירה שלך, נתניהו אמר לך כמה פעמים, תפנה לישועה

ב"צ: פעמים בודדות
ב"צ: אתה אמרת, שאמר לפנות לגורמים שונים
חייק: הודעה לתקשורת...
ב"צ: אמר לך תפנה לישועה, פעמים בודדות, אמר לך אבי וייס, דקל גלצ, גולן יוכפז 10, ככה עבד
חייק: שוב, לפי ההירכיות
ב"צ: וואלה מעט פעמים
-נכון

חייק: בשעה שמונה צופה ב- 12 ברור ש...
ב"צ: זו דרך העבודה, כך זה עבד

ב"צ מקריא מהחקירה
חוקר: אתה שולח לישועה הודעה והוא מיד מודיע שהוא מטפל בעניים כאילו הוא עובד במשרד ראש הממשלה. כיצד אתה מסביר את ההתנהלות זו?
חייק בחקירה: "יש עשרות התכתבויות שלי גם עם עורכים וגם עם מנכ"לים.... אי אפשר להגיד שהוא עובד אצלי"

חייק: צריך להבין שכשכותב "מטפל", זה לא אומר תקבל כל מה שאתה רוצה
ב"צ: לפי העניין... אין פה שום היבט חריג
חייק: אני לא חשתי שום היבט חריג כשפניתי אליו וכשהוא ענה עלי

ב"צ: החוקרים לא הבינו עולם של תקשורת והפוליטיקאים, רואים מהשאלות שלהם, יכול להדגים מהחקירה שלך וחקירות נוספות, גילו בורות תהומית, אשאל אותך, מהתרשמות שלך, החוקרים הבינו את העולם של תקשורת, פוליטיקאים, איך עובד?

חייק: קשה לי להתרשם, היו פעמים שהייתי צריך לפתוח פריזמה ולחדד מושגים בעולם התקשורת, האם חשתי שלא תמיד מבינים מה מדבר? התשובה היא כן

בר-עם: אופן התנהלות ביחסי גומלין, פוליטיקאים, התנהגות מקובלת... באופן שלא עולה משאלות החוקרים... אותה הבנה
-כן

ב"צ מביא דברי לירן דן בחקירה שאומר שלא היה דבר שונה בין כלי תקשורת במהלך העבודה בלשכת רה"מ...

חייק מאשר שחש דומה, רק מסייג - היו פעמים בודדות שביקש שאפנה לוואלה

ב"צ: כששולחים תגובה ומבקשים לאזן - זה לא אירוע, עברנו על אלפים
חייק: לא יודע להעריך מספרים, זה פנייה שגרתית לבקש ממישהו לתקן, לדייק

ב"צ מצטט מהחקירה
חוקר: "כל פעם שיש משהו מול וואלה הונחית ע"י רה"מ לפנות לאילן?"

חייק: זה לא נכון
ב"צ: כי היה פעמים בודדות

ב"צ: אצלך עשר פניות לישועה... בהתחשב בכמות הכוללת של שנתיים, זה פעמים מאוד ספורות
ב"צ: אתה אומר לגבי התדירות שנתניהו פונה אליך לגבי דיווח תקשורתי, אמרת בשורות... שתלוי ביום, יש ימים פוליטיים, יש ימים 3-5 פעמים ביום ויש מקרים שבכלל לא"
-נכון

ב"צ: יש פעמים מספר ביום
חייק: תלוי בסדר היום, סדר יום פוליטי, אתה יותר רלוונטי, אם מבצע צבאי, אתה לא רלוונטי בכלל
ב"צ: ראינו מערך דוברות רחב
חייק: מערך דוברות גדול, לא כולם מערך אחד, יש אנשי הלשכה, שכר משם, ויש דוברים פוליטיים, דרך המפלגה... לא מערך אחד

ב"צ: תאשר שמבחינתך יש כמה עשרות כלי תקשורת?
חייק: נכון, כדובר רה"מ אתה ממוקד בחלקם

ב"צ: אם אתה אומר שאתה שוחחת עם נתניהו, בין עשרות פעמים עד לאפס, יש מספר אינטרקציות יומיות בסוגיה של סיקור פוליטי, אז אומדן הכי גס שישנו, כל הדוברות, יכול להגיע למאות אינטרקציות יומיות
-נכון, לא יודע אם מאות אבל הרבה
-עשרות רבות הערכה הוגנת?
חייק מאשר

ב"צ: ניסו פעם אחר פעם, שהיה יחס מועדף באתר וואלה, חלק מרכזי בחקירה?
חייק: זו התזה שהוצגה
ב"צ: התשובה שלך היתה, שההתנהלות היתה מקצועית כמו כל אתר
חייק: מבחינת התנהלות מקצועית, עמדתי בקשר שוטף, כתבים עמרי נחמיאס, טל שלו, אחכ" התחלף, עבודה יומיומית, תדרוכים קיבלו יחס כמו כל...

ב"צ: לא ראית שיש השפעה אמרת בחקירה לתחום הסיקור הפוליטי...
ב"צ: בעיניים מקצועיות, בהתרשמות הכוללת, לא התרשמת שוואלה אוהד לנתניהו בתחום הפוליטי
חייק: בתחום שהייתי אמון עליו לא התרשמתי שיש משהו מעבר לרגיל, מרמת הטורים הפוליטיים, כמו רוב האתרים

ב"צ: כמו רוב האתרים, עוינים...
חייק צוחק
ב"צ: אמרת - בין מאוזן, לתקפו אותנו
חייק: כן, תלוי תקופות, למיטב זכרוני, היה מאוזן, ביקורתי, הכל בסדר
ב"צ: הכל בסדר עד שמאשימים בשוחד

ב"צ: אתה נשאל... היחס להנהלת וואלה, ערוץ ישיר, פרט על כך, מבחינתך לא היה יחס מועדף, הערוץ הישיר לישועה כמו גורמי תקשורת אחרים, אומר נכון?
חייק: כן, התשובה מדברת בעד עצמה
ב"צ: בריענון אמרת - וואלה תקפו אותנו פחות מוויינט
חייק: לא מחקר

ב"צ: ... בוא נבין וויינט, היה אולי כלי תקשורת הכי נגטיבי כלפי נתניהו
חייק: לפחות ביניהם
ב"צ: הסיקור היה...
חייק: האתר ידיעות אחרונות, היה ברור שיש סיפור שצריך להתמודד עם יותר אתגרים
ב"צ: סיקור מאוד נגטיבי
חייק: ברובו, בהיבט פוליטי, נגטיבי

ב"צ: איך היה הסיקור הפוליטי של נתניהו בתקופה הזו בוואלה?
חייק: קשה לי לומר, לא זוכר
ב"צ: כשאתה אומר שהסיקור בוואלה היה בין מאוזן לפי תקיפתי, תקפו אותנו כלשונך - זו התודעה של נתניהו?
חייק: לא זוכר ששוחחנו על מידת התקיפה

ב"צ: רוצה להראות לך, תקופת בחירות
חייק: אז אתה לא סוחב לבד, מוקם צוות קמפיין
ב"צ: רוצה להראות לך מצבור כתבות

טור: "מעגל הכשפים האכזרי של נתניהו"

חייק:... בסוף כדובר אתה קורא הכל, חושב שבוואלה, מצוטט עמרי נחמיאס, היה לו קו ביקורתי, לא אומר בגנותו, קו ביקורתי כלפי הליכוד... טור דעה...

ב"צ: גם אומר חפץ שנתניהו, עניין אותו טורי דעה
חייק: קשה להאמין שקרא כל טור... היו כאלה שקרא באופן קבוע

ב"צ: הכותב של המאמר, ראש דסק חדשות, מה משמעות?
חייק: קשה לי לענות על זה, גם לא זוכר מי זה

ב"צ מציג עוד טור
חייק: זה טור אורח
ב"צ: מזמין את התביעה שיראו לנו 3 טורי דעה, 5 - בעד נתניהו, תצביעו ליכוד, איזה ראש ממשלה נפלא, מהז'אנר הזה, כותב דעה אחד שכתב בכיוון ההפוך, היה כזה? מה הזכרון שלך?
חייק: לא יכול להעריך

ב"צ: יש לך זיכרון של טורי דעה פרו נתניהו ליכוד כשהיית שם?
חייק: כמעט ולא

ב"צ: בחירות 2015, נושא ליבתי, נתניהו והקונגרס, הנאום
חייק: היה אירוע שסביבו רצינו לבנות דברים שקשורים לקמפיין
ב"צ: אגיש לך צרור כתבות, אראה לך איך סיקרה וואלה בתקופת הבחריות איך סיקרה וואלה
בר-עם: כל זאת כדי לקבל מה מהעד?
ב"צ: אם נושא מהותי
בר-עם: אמר

ב"צ: אחרי זה תאשר לי שהסיקור הוא מאוד ביקורתי
שופטת: צריך אותו לפרש לנו? זו התרשמות של כל אחד ואחד
בר-עם: מה נאמר יכולים לקרוא
ב"צ: כשאמרת תקפו
שופטת: לזה התכוונת?

חייק: כן, בין היתר, אלה דווקא לא מהסוג שעניינו אותי, אותי ענייניו דוברים פוליטיים, אבל כל דבר בתוך קמפיין נחשב מבחינתנו שלילי

ב"צ מציג עוד מקבץ כתבות

ב"צ: רוצה להראות לך ביחס לצד השני - הרצוג

שופטת: מה אדוני שואל את העד?
מוגשות הכתבות לעד
ב"צ: לא הכלף זה יותר ממדגם, מאוד מייצג את הדברים
העד מעיין בכתבות

חייק: פחות או יותר כפי שהתייחסתי, עמרי נחמיאס, לאחר מכן טל שלו, ביקורתיות מאוד, ומה שאתה מציג לי פה...

ב"צ: עמית סגל נחשב כתב פוליטי מיומן
חייק: מצוין, מכיר את התחום לעומק, מחובר לכל מי שצריך
ב"צ: הוא אמר, עד שנפתחה החקירה, לא שמתי לב שוואלה היה בעד ביבי, אפילו נגד

חייק: מבטא את התחושה שהיתה, אבל אין לי מחקר. אגיד משהו אחד: כשאתה שואל אותי על כל מה שקשור בסיקור של וואלה, אתה מעריך שזה משהו שהייתי עוקב באופן קבוע, לא מזלזל, יכול להיות שהייתי קורא, לא יודע כמה ביחס לדברים אחרים
ב"צ: אתה הדובר, נתניהו רה"מ...

ב"צ: מבחינת ידיעה שלך, תקופה לא מבוטלת, ניסיונות לאזן סיקור שלילי, תקופני, לא מאוזן, זה דברים שקרו אצלכם, נתניהו
חייק: בהחלט, מרבית העבודה
ב"צ: כשרואים... כשמתאזן משהו, נתניהו לא חושב שקיבל משהו
חייק: לא, חושב שזה...
ב"צ:... אלמנטרי
חייק: מבחינתו כן

ב"צ: מבחינת מחקר, חוות דעת שהוכנה בלשכת רה"מ, עשו בדיקה אמפירית, שורה של כלי תקשורת, ניתוח מאמרי דעה מדצמבר 2014 עד תחילת אוגוסט 2015, יש מאמרים טורים, בחנו כמה נגיטיבי - 64% שלילי, 22% ניטרלי 13% חיובי... (מספרים בערך)
ב"צ: מתיישב עם הספקטרום?
חייק: לא יודע קשה לי להעריך אחוזים

חייק: ברור לי שהשלילי היה יותר מהנייטרלי ויותר מהחיובי

ב"צ: נדבר על סוגיה נוספת, תסכים איתי, שבכלי התקשורת המרכזיים, כולל וואלה, - יש שני מחנות, ימין שמאל, הייצוג של הימין, 10-7 שנים אחורה
שופטת: יצוג ימין לעומת יצוג שמאל?
ב"צ: עורכים, כתבים מפיקים
חייק: שמאל

ב"צ: מרגיש חוסר נוחות, אם לא היו מגישים כתב אישום... מה לעשות הם התחילו... המרבית תומך בצד הימני של המפה, הציבור
חייק: הציבור כן
ב"צ: יש חוסר איזון מובהק, בין העמדה הציבורית, לבין הנוכחות התקשורתית של ימין שמאל

חייק: בחלק מהמקומות כן, בחלק מוצנע יותר
ב"צ: מציג לך ראיון של יאיר שרקי...

ב"צ: מהניסיון שלך, הדברים הללו, משקפים גם את התודעה שלך ושל נתניהו?
חייק: שהתקשורת לא מאוזנת?
ב"צ: לא מאוזנת לא מגוונת
ב"צ: לכן, הנסיונות של נתניהו לאזן את ההטיה המובנית הם לגיטימיים מתחייבים, זו היתה התפיסה שלו

ב"צ מצטט ראיון של עמית סגל בנושא

ב"צ: יצוג יתר של מצביעי שמאל, כך התפיסה שלכם
חייק: נכון...
ב"צ: יצוג יתר של חובשי כיפות, אבל אין ייצוג לתפיסות הליכוד...
חייק: לזרם הליכודי אין...
ב"צ: לפני 7-10 שנים
-כן
-זו היתה עמדת נתניהו, כנון?
-כן

השופטת שוב מעירה... העד אמר שהתקשורת נוטה לשמאל...
ב"צ מסביר (למעשה על קו ההגנה)
שופטת: זה קו שאתם מובילים מההתחלה, אני מדברת על העד הזה
חן: הוא היה שחקן בזירה
בר-עם: השאלה היא מידת הרזולוציה, נשאל שאלות מאקרו והשיב...

חן: כיוון שאנחנו נמצאים פה בזירה עם מאפיינים של ועדת חקירה ולא משפט... אנחנו צריכים לשכנע את ביהמ"ש
שופטת...
חן: לא התכוונתי, חס וחלילה ביקורת על בית המשפט... כתב האישום...
שופטת: כדאי להיזהר בהתבטאויות
חן: לא התקרב לכיוון ביהמ"ש, המטריה לא מתאימה למשפט פלילי, זו אמונתי העמוקה

ב"צ: עמוס שוקן... מותר לבעלים לאזן... נכון?
ב"צ: עמוד הבית יום לאחר הכרזה שהולכים לבחירות, אשאל לגבי וואלה, תואם קו מערכתי של המו"ל (מראה הארץ, דעות)
חייק: לא יודע אם רק של המו"ל, אולי גם הכותבים בו
ב"צ: תאשר שלא היה דבר כזה לטובת נתניהו בוואלה
חייק: לא זוכר

ב"צ: תאשר לי שהתפיסה הכללית תואמת את התפיסה הבסיסית של נתניהו, שצריך לשאוף לגיוון בכלי התקשורת
חייק: בהחלט... זה היה הרעיון בבסיס של הקמת רשות שידור...

ב"צ:... אתה אומר שנתניהו אמר לך, תגיד שזה לא מאוזן... לגיטימי, להגיד רוצה איזון
חייק: זו העבודה של כל דובר והשאיפה של נתניהו היתה ברורה
ב"צ: הכי לגיטימי
-נכון
ב"צ: אם לא מגיע, זכותו לעשות את זה, מחובתו לעשות את זה
-נכון

ב"צ: מגיש ניתוח כתבות ידיעות אחרונות, מדבר בעד עצמו, ינואר 2013 ואילך, מציג לך ישראל היום מצטט יפעת, מרץ 2015, שמנתחת סיקור בידיעות פוליטיקאים, נע בין חיובי לנייטרלי לפיד כחלון, אצל נתניהו בייסקלי סיקור שלילי, זו התחושה של נתניהו, נכון? תחושה ותודעה של נתניהו..
חייק: התקשורת נגדו
חייק: זו התפיסה שלו
ב"צ: ושיריביו מסקרים אותם בצורה יותר אוהדת
-כן
ב"צ: והמגרש משחקים מלכתחילה הוא עקום, זו התודעה שלו נכון?
-נכון

ב"צ: יש סיקור של הממשלה בשנה האחרונה...
חייק: אני פחות צופה, בעניין הזה אין לי מה לתרום

ב"צ: אז אני אציג את זה בכל אופן. אגיד לך מה הטענה, שורה ארוכה של כתבות, הטענה הבסיסית של הכותבים שהסיקור שניתן לממשלה החדשה, הוא סיקור מאוד מלטף בהשוואה לסיקור של נתניהו, לא נכנס לשאלה מוצדק או לא... יש לנו קבוצת ביקורת טובה, התחלף השלטון, מסקנות בהמשך

פרקליטות: העד אמר שלא עקב אחר הסיקור בשנה האחרונה מוצגות 4 כתבות
ב"צ: יש יותר, מיינו במשרד
פרקליטות: איך זה קשור לעד
שופטת: אולי אפשר לשאול בכללי. יודע משהו לגבי הסיקור?
חייק: עוקב הרבה פחות בשביל להביע על זה עמדה, אם היו אומרים לי שזה מדגם מייצג, אבל לא יכול להעריך

בר-עם: ואם מוצגים בפני בימ"ש... בימ"ש לא יכול להעריך...?
ב"צ: כמובן... אנחנו נציג עוד בהמשך עם העדים שלנו...

פרקליטות: איך מציגים את הכתבות עם העד הזה? הוא מכיר את הכתבות?
ב"צ: נביא 300 עדים שמכירים
שופטת: דברנו על זה כבר

ב"צ מציג טור בעניין ביקור נתניהו בשעתו באוקראינה...

ב"צ מציג עוד כתבות

ב"צ: יש מספר סוגיות שעלו באחרונה, כמו מעון רה"מ, הטענה אומרת, לא אני, שאם אירוע כזה היה בתקופת נתניהו היו טוחנים בלי הפסקה, אבל בגלל שיש תקשורת שצריכה לאתרג גורמים מסוימים יורד בסדר החשיבות

ב"צ: אם זה היה בתקופת נתניהו
חייק: קשה לי להעריך זה ספקולציה, לתפיסתו של נתניהו כך זה עובד, כשמדובר עליו יחס אחד, ואחרים יחס אחר

ב"צ: אין לך ידיעה ישירה על שרה נתניהו
-לא
ב"צ: אמרת עוסק בסיקור פוליטי... אמרת לא בהכרח קראת כל טורי הדעה, אז לא הסתכלת סיקור שרה נתניהו בוואלה
חייק: קשה לאנשים להבין איפה בדיוק הקווים שעוברים ביניהם, בכל פעם שפנו עבר לניר (חפץ)
ב"צ: אתה לא יודע כמה פעמים פנה, איך פנה
ב"צ: אני מניח, אנחנו כן בדקנו את האתר גם ביחס לשרה נתניהו, הצגנו בצורה רחבה לביהמ"ש... היו פרשות
ב"צ: פרשות, פרשת מני נפתלי, פרשת הבקבוקים... לא עקבת
חייק: אבל כמובן שמושפע
ב"צ: פרשת מני נפתלי הוזכרה 120 ומשהו פעמים... ככל סיקור נגטיבי
חייק: כל אזכור היה נגטיבי מעצם טיבו...
בצ: ובקבוקים... אזכורים לא מעטים, נגטיבי
חייק: במקרה זה גם המהות

ב"צ: היו פרסומים, שרה חנכה, שמעת את זה
חייק: היה דיבור
ב"צ: לבדוק איך היה הפרסום, אין לך ידיעה. האם יודע שבעת החדשה, התפיסה בתקשורת, שבואו נרד מהסיפור של רעיית רה"מ ורעיית הנשיא, תאשר לי שבתקופתך, הגישה של נשים את הנשים בצד, לא היתה. שרה נתניהו...

חייק: היא פורסמה תדיר והיו כותרות, היו אנשים שאמרו את זה גם אז
ב"צ: זה לא עבד.

ב"צ: נשאל על רגולציה. נשאלת בחקירה, אמרת אין מושג על מה מדברים
ב"צ: שאלו אותך פעם אחר פעם, זוכר?
- נכון
-שללת בנחרצות
חייק: לא עסקתי בענייני רגולציה
ב"צ: גם לא קיבלת שום אמריה של נתניהו, מסר, שיש קשר בין משהו רגולטיבי...
חייק: אפס

ב"צ: 50 הודעות
חייק: במהלך התקופה, כשהרגשנו שכל מהלך מלווה באולטימטום, דאגנו לתקן בכל מקום

חייק: אחת העבודות של הדובר אם נקבע נרטיב שהוא לא הנרטיב הנכון לך אתה מקדם את הנרטיב...

ב"צ: אתה נשאלת...
חייק: שוב, לא מו"לים, מנכ"לים

ב"צ: יש טענה שזו אחת הפעמים הבודדות שנתניהו מדבר עם שאול אלוביץ'. טענה. בו נזכור מה הי כאן. אתה פנית לשני כלי תקשורת, ערוץ 2 ווואלה
חייק: זה מה שאני אומר?
ב"צ: זה מה שקרה

ב"צ: עלה במהודרה המרכזית בפתיחה
חייק: אוקיי
ב"צ: תאשר שלפעמים דובר נותן לשני כלי תקשורת, לא תיתן 2 ו- 11
חייק: כאלה שלא מתחרים באופן ישיר, קדימות לערוץ המוביל יותר

ב"צ: מבחינתך להוציא לערוץ 2, מבחינתך מהלך דוברותי
ב"צ: נניח שדיבר עם אלבוץ', בגיל דיל, אתה יודע שדיבר עם גורמים בתקשורת
-נכון
-פוליטיקאים מדברים
-נכון

ב"צ: נניח שלנתניהו היה אז טלפון... אתה מעביר...
חייק: זו לא הודעה לתקשורת, אתה ראית פרסום שאתה יודע שאתה יכול להוכיח שלא נכון, מה שעשינו למצוא לחות זמנים, זה המידע שהעברנו לערוצים

ב"צ: נתניהו לפי השיטה מדבר עם אלוביץ', ערוץ 2 פרסום, אתה חושב שזה עלה באותו ערב בוואלה?
חייק: אין לי מושג
ב"צ: מדבר עם אלוביץ', וזה לא עולה. מציג לך דף הבית מאותו יום...
בר-עם: היה משהו חריג שנתניהו פנה אליך בעניין וואלה? יודעים שהיו מספר פניות לא רבות, היה משהו מיוחד בפניה

חייק: אני מנסה להגיע לפחות או יותר, די זוכר את האירוע, ברגע שהדבר הזה עלה, אני מיפיתי איפה זה עלה ומול המקומות האלה היינו צריכים לעבוד. כשנתניהו מדבר איתי באירוע כזה, הוא שואל למי כבר שלחת.

חייק: הוא יכול להגיד, אה, העברת עמרי נחמיאס, מה פתאום, צריך גבוה יותר כי משהו בעייתי בפרסום...
בר-עם: הפניה של נתניהו אליך, משקלה של הפניה
חייק: בשל הידיעה עצמה, עצבן אותו, רצה להילחם בטיעון כאילו כל דבר שעושים כתוצאה של לחץ מימין

ב"צ: מציג מה עלה...... דיבר עם אלוביץ'
חייק: לא יודע מה דיבר...
ב"צ: חוקרים הציגו לך, אתה אמרת שיח פנימי. אמרו לך התכתבות ישועה אלקלעי. אתה אומר זה שיח פנימי. מה שהייתי חשוף זה מה שפניתי ומה יצא או לא יצא
-נכון

ב"צ: אני מפנה לרול, כותב אלקלעי לישועה, קיבלתי את כל זה מחייק, מקשיב ל- 2, ונשמע כמו עוד שקר מהלשכה תיכף אתקשר.

ב"צ: אלוהים יודע למה החליט שקר מהלשכה, לא היה שקר, נכון? לוח זמנים שהראה אלוטימטום

ב"צ: זה פורסם בערוץ 2, מערכת חזקה
חייק: חזקה רחבה, פרסומים אחראיים
ב"צ: לא סודות הגרעין, לוחות זמנים
חייק: התגובה היתה טכנית בעיקר... להראות שעות
ב"צ: מבחינתך זה ניוז פשוט וסטנדרטי, תאשר לי, שהיו שני סיפורים שהתערבבו. אחד אישור בניית יחידות דיור. ושתיים קרב הקרדיטים

ב"צ: תאשר לי, שיש נוהגים מקובלים בתקשורת, אפשר לפרסם, גורמים בכירים, מסביבתו שלי...
חייק: ברור
ב"צ: שלחת את הידיעה גם לאלקלעי וגם לישועה כדובר
ב"צ: לא היתה סיבה לאשר משהו נוסף
חייק: נכון. היתה כמובן תגובת הבית היהודי...

ב"צ: תאשר לי שזה לא עניין מסובך, ידיעה פשוטה שרוכבת על כרוניקה פשוטה, אמרת כשהציגו לך התכתבויות פנימיות, שאתה לא מאמין שהתעסקו כל כך הרבה עם האייטם הזה. כשהציגו לי, אני אל זכרתי ושם אירוע מכונן, אצלי תגובה על ידיעה שעלתה, הופתעתי שהשם שלי עלה

ב"צ: זה הפער, תגובה, פריט טריוויאלי, ניוז, חצי ראשוניות עם ערוץ 2, אתה לא מבין...
חייק: אומר שוב, לא נדרשו להכריע בין הגרסאות רק להגיד שיש גרסה נוספת
ב"צ: ברור

ב"צ: ערוץ 2 מהדורה, שטח נדל"ןיקר... כשנכנס אייטם...

בן צור: בסוף עולה ראיון עם אלקין, ישועה שולח לך את ההפניה, תאשר לי שישועה נהג לשלוח לך, אומר לך גם לשורה ארוכה של גורמים, זה עולה, הוא שולח לך. כך זה עובד.
חייק: נכון. בשעה ששלח לי סיפור שעבר זמנו בטל קורבנו, גם לא ביקשתי אלקין

ב"צ: פריט 162, לא נחקרת עליו, הטענה שיש דרישה לפרסום דברי נתניהו ביחס לאירוע דקירה במעצד הגאווה. אוגוסט 2015, תגובה מצולמת גם לישועה, למרבית כלי התקשורת, רה"מ, תגובה לאירוע הדקירה, זוכר? שליסל, שירה בנקי...

בר-עם: לא נשאל בחקירה...?
ב"צ: לא... המשמעות אני אראה אירועים... באופן מלאכותי, כל פניה סטנדרטית, שזה חלק מהשוחד? המתת? אני חייב להראות, זה חריג שלא לפרסם, זה דברים אלמנטריים

בר-עם: אם הדרישה באמצעות העד, הוא לא נשאל בחקירה, יש לזה אולי משמעות
ב"צ: אני לא טכני, רוצה להראות, ומה החליט מי שהחליט שזה חלק ממסמך השוחד
חן: חלק גדול מהאירועים לא שאלו

ב"צ: גם נתניהו לא נשאל על מרבית הפריטים, גם עדים אחרים, עשו איסוף אקלקטי, כל פניה, הכי פשוטה הכי סטנדרטית נכנסה... לא חקרו אם יש משמעות ראייתית רוצה להראות יותר מזה

ב"צ: אירוע חדשותי רחב היקף
חייק: אירוע עצוב מאוד שקיבל בולטות בהתאם

ב"צ מקרין את הקטע הווידאו של נתניהו בעקבות האירוע...

ב"צ: זה מה ששלחת לישועה, מה ההנחה שלך ששלחת רק לישועה? או כלי תקשורת?
חייק: לא זוכר שטיפלתי בזה לפני שנין, אבל סטיימנט בנושא כזה נשלח לכולם והציפייה שכולם ישדרו את זה
ב"צ: זה עלה ב-... בכל כלי התקשורת...

ב"צ: אלמנטרי?
חייק: באירוע כזה, רלוונטי לכל ערוץ תקשורת
ב"צ: כל ראש ממשלה
חייק: כל ראש ממשלה

ב"צ: רואים שאתה לא מבקש שום דבר
ב"צ: בוא נראה מה עלה בוואלה... ההקלטה לא עלתה, למרות ששלחת, ההקלטה עלתה בשורה של כלי תקשורת, ורואים שורה ארוכה של גורמים פוליטיים מתבטאים בעניין בדברי גינוי
פרקליטות: בניגוד למה שהוצג לעד, הווידאו עלה
ב"צ: תאשר לי שזה עולה באותו אופן אותה צורה, ויש כאן דובר ששולח התייחסות רה"מ לאירוע טרגי, וזה שהתפרסם... טריוויאלי...

ב"צ מציג ראיון עם עמית סגל ודברים שאומר

ב"צ: אתה דובר, שולח הודעות סטנדרטיות
חייק: באופן כללי? כן

ב"צ: פריט 166 שלא נחקרת לגביו. הטענה שהועלתה כתבה, שהתערבות נתניהו בנושא הגרעין אינה תקדימית

כתבה... אמיר תיבון - "נתניהו לא הראשון: היסטוריה של התערבות ישראלית בענייני ארה"ב"

חייק: זה לא תחום הסיקור שלי, ביקור בארה"ב או למה עושה, מניח שכמו ששלח אלי, שלח גם לדוברים האחרים, אין עניין מיוחד שאראה....

ב"צ: כשיש פעם אחת,
אמרי תיבן שאף אחד לא דיבר, שכותב, תראו התערבות חריגה, שכותב...

פרקליטות: חברי מציג...

בר-עם: מר בן צור, אדוני חושב שבית המשפט לא קורא את הכתבות?

ב"צ מקריא את הכותרות...
ב"צ: זה שלילי שלילי, לא צריך את העד, זה ברור לכל קורא, חשוב לי להראות שזה עניין מהותי, וכתבה אחת מתוך, וזה חלק מהשוחד, זה מופקע

ב"צ: פריט 175 הכלבה קאיה

ב"צ: עלתה תמונה בפייסבוק, נתניהו מוציא את קאיה...

ב"צ: התפרסם בשורה גדולה של כלי תקשורת
חייק: התמונה לקוחה מאסטרטגיות של ראשי ממשלות בעולם, כשנשאלתי לגביה, למה אתה זה שמוציא אותה, כי הייתי אחראי אתר, פייסבוק נתניהו, מרגע שעלתה, חלק פרסמו לבד, חלק שלחנו

ב"צ: מהלך סטנדרטי של דובר
חייק: כן. התמונה לא סטנדרטית, הפרסום כן

ב"צ: בוואלה איפה עלה? בוואלה טק. זה לא הומפייג'
חייק: לא בקדמת החדשות...

ב"צ: פניה סטנדרטית?

חייק: בחלק מהמקומות ציטטו ששאלו אותי על הפרסום הזה, למה זה אתה ולא דוברים אחרים ואני אמרתי על התפר, פירשו כאילו מותר או לא, אני התכוונתי תפר בין עבודות הדוברות השונות

ב"צ: פריט 192 פרסום של נתניהו כלפי נפתלי בנט. בנט אמר, יריתי לביבי כדור בין העיניים. אמירה קשה נכון?
-כן
-מצריכה תגובה?
-כן

ב"צ: נראה מה אתה שולח לישועה... כרגע אמירה של שר... אתה שולח תגובה פוליטית: רה"מ אמר הדברים שמיוחסים לו גם אינם ראויים... גורם בליכוד הגיב בגיחוך...

ב"צ: אתה מעביר לישועה, לא כותב לו שום דבר. מה אתה חושב, התגובה של נתניהו ושל גורם בליכוד התפרסמה רק בוואלה או בעוד מקומות?
חייק: בטח שבעוד מקומות, מבלי לדעת אבל...

ב"צ: התגובה מופצת רחב, נסתכל על הפרסום בוואלה....

ב"צ: פריט 195 גם לגביו לא נחקרת...

ב"צ: ליברמן היה בשבת תרבות, עלו הרבה פרסומים, שבתות תרבות, לא שולחים כתבים, הדוברים שולחים מה נאמר...
חייק: ברור שאחרי הדובר מוציא הודעה, זה פלטפורמה לייצר הודעה לתקשורת

ב"צ: תאשר לי שזה אחת מני תגובות ששלחת כדובר פוליטי.... לא רואים שום דרישה או בקשה, פשוט שולח את הדברים
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב: 04 יולי 2022, 14:04 משפט נתניהו, היום יעלה להעיד שי חייק, מי שהיה דוברו הפוליטי של נתניהו בתקופה הרלוונטית לאישום בתיק 4000.

לסיכום?
סמל אישי של משתמש
אני פה

1.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

2.JPG
סמל אישי של משתמש
אני פה

שופר הפרקליטות:

‏גליקמן: לקראת עדותה מחר של הדס קליין בתיקי | האבטחה סביב קליין תוגברה בשל איומים והסתה ברשתות החברתיות.

לקראת עדותה הדרמטית מחר של הדס קליין בתיקי נתניהו( נחשבת לעדה אמינה במיוחד), שרשור קצר, שפרסמנו במהדורה:
1- האבטחה סביב קליין תוגברה בימים האחרונים בשל איומים והסתה ברשתות החברתיות. מחר היא גם תגיע מלווה בשוטרים
2- הסיפורים שמספקת קליין בעדותה על בני הזוג נתניהו יכולים למלא ספר:
מספרת על כך שבליל הסדר שרה נתניהו הקפיצה את הנהג של מילצן כדי שייתן לה שמפניות, ששרה דרשה ממנה כלי גילוח רגע לפני ההלוויה של פרס, ששרה דרשה ממנה שאיש התחזוקה של פאקר בקיסריה יבצע גם בבית נתניהו תיקונים אבל בסכום של פחות ממאה אלף שקלים כדי שהמדינה תשלם: "האזרחים צריכים להכיר תודה

לראש הממשלה", אמרה נתניהו לקליין שהציגה את הדרישה
3- על פי עדות קליין נתניהו דרש סיגרים והיה מודע באופן מלא לדרישות רעייתו בנוגע לשמפניות
4- ציטוטים מתוך עדותה במשטרה:
"זה במינימום שישייה אחת של שמפניות בביקור. זה שהוא, ארנון מילצ'ן, במקרה עכשיו נותן ארבע זה כי הוא כבר נגעל

כבר מפחד, הוא אין לו כוח, הוא בסטרס מזה, הוא באמת לא יכול יותר"

"הסיגרים האלה, ידענו שחייב שיהיה בבית (של פאקר), כי או שהולכים לבקר אותם, או שהם באים לוויקנד שלהם, הם נכנסים ולוקחים....היא (שרה) הייתה יושבת, בעלה שוחה בבריכה( של פאקר), והיא מבקשת שימזגו. ביבי היה לוקח את הסיגרים

"כשנסעתי לקובה הוא (נתניהו) שאל אותי אם יש "עלים"( שם קוד לסיגרים) טובים שם. כשחזרתי קיבלתי טלפון למחרת איך ה"עלים" שם?
פעם הבאתי לה (לשרה) שלושה בקבוקים והיא שאלה 'למה רק שלושה? מה קרה?' ההתנהלות שלהם הייתה מגעילה ודוחה"
"היא( שרה) כל הזמן אמרה: 'נעלמתם, הייתי בטוחה שאתם בלהב

בטח שהיא אמרה לנו את זה בפחד. היא פחדה".
5- קליין סיפרה ברענון בפרקליטות שלאחר שהחלה החקירה נשארו שמפניות ומי ששתו אותן היו בני משפחתו של עו"ד בועז בנצור( אז ייצג את מילצן) בבית ינאי
6- עוד דיווחנו שהחקירה נגד יועצי נתניהו בפרשת עד המדינה פילבר( הטרדת עד) צפויה להתחדש בקרוב, וככל הנראה היועצים ייחקרו שוב במשטרה וייתכן שגם גורמים נוספים שטרם נחקרו
סמל אישי של משתמש
אני פה

הבוקר (שני) החלה עדותה של עדת מפתח בתיק 1000, הדס קליין, העוזרת האישית של אנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, המספרת לבית המשפט כיצד היא הייתה זו שהעבירה את המתנות לראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ורעייתו שרה.

לפי האישום בתיק 1000, נתניהו ורעייתו קיבלו טובות הנאה, שעיקרן קופסאות סיגרים ומארזי שמפניות, מאנשי העסקים ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר. במקביל, נכתב כי נתניהו פעל לטובת מילצ'ן במסגרת תפקידו בכמה הזדמנויות, תוך ניגוד עניינים חריף. נתניהו נאשם בתיק זה במרמה והפרת אמונים.

על הקשר בין פאקר לנתניהו, העידה: "ארנון יזם ארוחת ערב. ג'יימס התאהב בנתניהו, באמת התאהב, הוא אמר שהוא האיש הכי מרשים בעולם, הוא מאוד העריץ אותו". לדבריה, פאקר אמר: "כל מה שהם מבקשים – לתת".

"הוא התרשם ממנו כאיש שיכול להציל את מדינת ישראל. פאקר היה אומר לנו לא לחסוך בכלום לגבי בני הזוג נתניהו ומה שהם מבקשים לתת. הכוח – אתם צריכים להכיר את דמותו של פאקר כדי להבין. ואני הכרתי אותו והיו לנו המון שיחות. וראיתי אותו בוכה בעקבות פגישות. הוא היה איתי באוטו כשהוא נלחץ מהזוג נתניהו. מאוד. כשהם שלחו אותו לאיזה משימה. האיש הזה הוא כל כולו רגש. הבכי שלו היה מלחץ. אני מניחה שעוד נדבר על כך. הייתה בינינו קרבה. הוא איש גדול, הייתי נותנת לו יד שלא ימעד. הוא הכיר למשל את יוסי כהן, הוא קרא לו מרגל מספר 1, הוא התרשם ממנו, הוא אמר שאם נביא את יוסי לאולם הרצאות, כל העיניים יהיו נשואות אליו".

על השאלה באילו נסיבות היה לה קשר ישיר עם בנימין נתניהו ואנשי לשכתו, השיבה קליין: "עם אנשי הלשכה כל הזמן, עם מר נתניהו מספר פעמים לא קטן. כשהוא הגיע לבית ינאי כל הצוות היינו שם. זה מתחיל מזה שלוקחים את הסיגרים, זה עובר מאחד העובדים, עובר דרך רומן חבר של יאיר נתניהו שנסדר לו עבודה".

"הייתי פוגשת המון את שרה כשהיינו מביאים שמפניות", ציינה קליין. "היו לה בקשות והיא הייתה רוצה לראות אותי בחדר שלה בבלפור. היא שאלה אותי אם הבאתי שמפניות, אמרתי שלא. דאגתי כי ראיתי שיש הרבה תקשורת. לדבריה, "כשהיינו מביאים, היינו לפחות מביאים שני ארגזים".

"כמובן. לא רק נחשפתי, הייתי האמצעי שנתנה את הדברים ברוב המקרים. ארנון לא סוחב משקאות מן הסתם. אם מדובר על שמפניות, יונתן ואני היינו אחראים על הלוגיסטיקה", סיפרה, "ארנון היה אומר: 'שרה ביקשה, דברי איתה'. סיגרים – כשארנון נוסע לבלפור הוא נוסע עם תיק ושתי קופסאות סיגרים בפנים, זה לא כבד. תכשיטים למשל, שרשרת וטבעת שרכשנו – אני נתתי לה אישית בבית שלה בקיסריה בבריכה, מעילים…".

הסנגור, עו"ד עמית חדד, קטע את קליין בהתנגדות. "כתב האישום מפרט דברים מסויימים, אי אפשר לספר על דברים שלא כתובים בכתב האישום. בכתב האישום אין מעילים", אמר.

קליין המשיכה בעדותה: "ארנון הסביר לפאקר שנותנים מתנות. פאקר אמר – 'מה שרוצים, אל תשאלו אותי אפילו. תקנו ותקנו ותקנו'". לדבריה, בעבודה השוטפת עם מילצ'ן הוא היה מעודכן על כל רכישה: "אצל ארנון אני לא משלמת עד שארנון יודע, יש לנו טבלאות מסודרות של אקסל, עוברת עם ארנון משפט משפט, כל דבר – לא קונים שום דבר בלי אישור של ארנון".
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

כבר מאוד מסקרן אותי כמה עולה שמפניה שנתניהו היה כה להוט לקבל בחינם.
לפי הדרמה של השנים האחרונות כל בקבוק אמור לעלות איזה 28 אלף דולר לפחות.
''שישיות'' היא ביקשה, שרה. כמה כסף היא הרוויחה מהשישיות?
סמל אישי של משתמש
אני פה

עדכוני YNET: ליין מעידה: ''מילצ'ן לא התנדב לקנות מתנות, הוא אמר שהכמויות מטורפות''
בתגובה להודעה מספר 0

קליין מעידה: "מילצ'ן לא התנדב לקנות מתנות, הוא אמר שהכמויות מטורפות"
הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן וג'יימס פאקר, התייצבה לעדותה בתיק 1000. "מר נתניהו קיבל את הסיגרים, שרה את השמפניות", אמרה. מתנות בחזרה? "קיבלנו מחזיק מפתחות וצעצוע לבן שלי". היא גם העידה ששרה נתניהו טענה בפניה כי קיבלה ייעוץ משפטי: "למעט דירה - הכול מותר". עדכונים שוטפים
גלעד מורג, חיים גולדיטש|עודכן:12:38
https://www.ynet.co.il/news/article/h1blnh11j9#autoplay

הדס קליין, העדה המרכזית בפרשת המתנות (תיק 1000), החלה להעיד הבוקר (יום שלישי) במשפטו של ראש האופוזיציה בנימין נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים. קליין צפויה להעיד כשלוש פעמים במסגרת העדות הראשית, ולאחר מכן תתחיל החקירה הנגדית של צוות ההגנה. היא צפויה להיות העדה האחרונה עד לפגרת בית המשפט שתחל ב-21 ביולי ותימשך עד תחילת ספטמבר.

את קליין חוקר על דוכן העדים ראש צוות תיק 1000 בפרקליטות מיסוי וכלכלה, אלון גילדין. בפתח עדותה סיפרה כי היא עדיין עובדת עם ארנון מילצ'ן, וגם עם ג'יימס פאקר, שלפי כתב האישום שלחו לראש הממשלה לשעבר ולרעייתו סיגרים, שמפניות ותכשיטים.

13:03: "פאקר מעולם לא יזם מתנות, ממש לא"
קליין אמרה שפאקר מעולם לא היה אקטיבי ויזם מתנות לבני הזוג נתניהו. "ג'יימס לא שותה שמפניה, רק יין לבן. שרה אמר לי שאם אני רוצה שיהיה לג'יימס מה לשתות, שנדאג שעם השמפניות יהיה גם יין לבן. כל פעם שג'יימס הגיע, דאגתי שיונתן (הנהג - ג"מ) יביא עם השמפניות גם כמה בקבוקים של יין לבן", אמרה קליין.
השופטת פרידמן-פלדמן תהתה אם אף אחד לא התנדב להביא יין, והשופט בר-עם שאל אם הייתה דרישה מוקדמת. "ארנון הסביר לג'יימס שככה דברים מתנהלים פה. שהם אוהבים מתנות, ואוהבים שמפניה ורודה וסיגרים לביבי. אתה לא יכול להגיע בידיים ריקות, כי אם תגיע בידיים ריקות לא תוזמן יותר".
13:00: "אצל פאקר הייתה גם קופסת סיגרים שקופה, לאירוח"
קליין נשאלה איך אוחסנו הסיגרים אצל מילצ'ן ופאקר, וסיפרה כי אצל מילצ'ן היו קופסאות סגורות בלבד, "למטרה אחת", כלשונה. "אצל פאקר בקיסריה, בנוסף לקופסאות הסגורות, עמדה קופסה שקופה עם תפזורת של סיגרים, מכיוון שנתניהו היה מתארח בבריכה, שוחה, אוכל צהריים. הייתה קופסה שיונתן היה בוחר טעמים שונים ושם בקופסה לצורך האירוח עצמו. גם אם פאקר לא נמצא בבית יש קופסה לקחת ממנה. בחדר הכושר היו גם בצד קופסאות סגורות לקחת הביתה".
12:50: האזעקות בבית פאקר בקיסריה
קליין נשאלה אם הזוג נתניהו ידע ממי מגיעות המתנות בשלב שמילצ'ן ופאקר העבירו אותן, והשיבה: "לא נראה לי ששינה להם ממי יגיעו המתנות. אצל פאקר היו יותר חופשי". היא ציינה שפאקר לא העביר סיגרים לנתניהו ישירות, ואמר שלא נעים לו, כלשונה. "המרחק בין בלפור למצודת דוד (המלון בירושלים - ג"מ) קצר מאוד. יונתן הנהג הוריד את הדברים. אני יודעת שהוא מסר אותם".

באחד המקרים, כך העידה, ביקשה שרה נתניהו מפתח לביתו של פאקר וקיבלה. האזעקה בבית הופעלה, אנשיו של פאקר באוסטרליה הפעילו את המצלמות וקליין, כדבריה, התקשרה לאוסטרליה כדי לבקש אישור. "אמרתי, זה בית יקר מאוד עם אומנות, אבל אישרו לי כי זה ראש הממשלה ורעייתו. נטרלו את האזעקה מרחוק, שרה הלכה עם מאבטח והסברתי לה היכן השמפניות והסיגרים. היא התקשרה להגיד שלקחה והכול בסדר. זה קרה לא אחת".
12:35: הדיון מתחדש - והתובע עובר לפאקר
עם סיום ההפסקה בדיון, קליין תיארה כי מילצ'ן לימד את פאקר "מלבד אהבת ארץ ישראל, אהבת הנופים ואהבת הנאשים", את הצורך לא לבוא בידיים ריקות כשנוסעים לפגוש את הזוג נתניהו. "ג'יימס היה לפעמים אצלנו כשהם באו. נתנו, זה היה גלוי, אפילו לא סוד. ג'יימס מאוד נדיב, ברמה מוגזמת. פאקר שמח להעניק שמפניות וסיגרים והעריץ את ביבי מאוד. הוא אמר 'שתמיד יהיה. כשהבית בקיסריה (של פאקר - ג"מ) נבנה, מילאנו בחדר כושר ארגזי שמפניות וסיגרים. בהמשך הזוג נתניהו ידעו איפה הדברים נמצאים, יכלו לקחת - ולקחו". היא תיארה שבאחד המקרים שחסרו שמפניות בבית מילצ'ן, הוא ביקש לקחת מפאקר.
"נדיב מאוד, ברמה מוגזמת". פאקר
"נדיב מאוד, ברמה מוגזמת". פאקר(צילום: EPA)
"ארנון שמח שיש מישהו שמשתתף בעלויות", הוסיפה קליין, שנשאלה על ידי התובע אם מילצ'ן אמר משהו על ההשתתפות של פאקר במתנות. "הייתה פגישה שאני בקיסריה בין שרה לפאקר. הדברים תפחו, הוגדלו כמויות. בשלב מסוים אמרתי לארנון שיש בקשות ודברים נוספים והוא אמר 'תגידי לג'יימי, שהוא ייתן'. בקיסריה, בנוכחותי, ג'יימס ישב עם שרה ואמר 'הדס, לא רוצה להתעסק יותר מדי. מה ששרה רוצה תבקשי מאיאן (העוזר של פאקר - ג"מ)".
11:52: קליין בקול רועד: "העדתי למרות שאמרו שיעיפו אותי"
לפני יציאת הדיון להפסקה, סיפרה קליין כי בשש השנים האחרונות עברה תהפוכות בחייה. "ייתכן שאאבד ביום מן הימים את פרנסתי. זה מה שנאמר מהצוות שייעץ לנו בעבר, 'אל תתבלבלי - אחרי העדות ביעיפו אותך ואת יונתן הביתה בוולה'", היא אמרה בקול רועד. "אני אזרחית ישרה ושיתפתי פעולה למרות שידעתי שאני מסכנת את מקום עבודתי. באומץ לב אמרתי את הדברים. כשראיתי מה גברת נתניהו אמרה, שיונתן ואני אולי בנינו קונספירציה או גנבנו כרטיס אשראי, מאוד נפגעתי".
קליין הוסיפה: "עשיתי מעשה שאבי זכרונו לברכה ואמי החולה היו גאים בו. לא יודעת מה יילד יום או מה העתיד שלי יהיה. אפילו ארנון, שאנחנו קרובים מאוד, היה בינינו מתח".
11:49: קליין מספרת על התמורה ממשפחת נתניהו
קליין נשאלה על ידי התובע מתי קיבל מילצ'ן מתנות מהזוג נתניהו. "ממה שאני יודעת, קיבלנו מחזיק מפתחות של מר נתניהו רשום היה עליו נדמה לי 'מר נתניהו, ראש ממשלת ישראל'. קיבלנו ארנון ואני. פעם הם הביאו מתנה מחנות צעצועים, ושרה אמרה לבן (של קליין - ג"מ): 'תדע לך שזו מתנה מראש הממשלה'. מעבר לזה אני לא יודעת".
11:38: "שרה אמרה שקיבלו ייעוץ משפטי, כל הדברים מותרים"
לאחר מכן נשאלה קליין כמה פעמים התבקשו להביא שמפניות למשפחת נתניהו - והשיבה: "אין ספור. זה היה סיפור חיי. ארנון לא התנדב לקנות מתנות". היא הוסיפה: "הוא אמר לי 'זה מתחיל להיות מטורף הכמויות האלה. תגידי לה שהרואה חשבון שואל, ותשאלי אותה אם זה בסדר ותקין מבחינה משפטית'. היא אמרה לי 'זה לא נשמע אמיתי שהרואה חשבון ישאל את זה. היא אמרה שהם קיבלו ייעוץ משפטי, למעט דירה כל הדברים מותרים".
"את הסיגרים היו מכנים 'עלים ירוקים, שמפניות זה ורודים. לא יודעת אם זה קוד - או נוח להגיד"
"אמרתי לה 'אל תדאגי, מארנון לא תקבלי דירה בחיים' ועדכנתי את ארנון. הוא לא יכול היה בלי להביא (מתנות - ג"מ). הם היו חברים. הוא אהב לבוא לשם, אהב את הכוח להגיד 'אני חבר של ראש הממשלה'. היה לנו טלפון פתוח שם, כל הזמן. לבית, ללשכה, להוציא מישיבות. תמיד".
11:28: הפגישה הדיסקרטית והסיגרים במעטפה
קליין העידה על פגישה דיסקרטית עם הנשיא לימים יצחק הרצוג, בימי בחירות 2015, אז השניים התמודדו על ראשות הממשלה. "אני עתידה לנסוע לחופשת בת מצווה של בתי, ואז מגיע טלפון של מר נתניהו עם ארנון בשיחת ועידה. ארנון לא בארץ, ואומר לי 'את לא יכולה לנסוע. תהיי כשהם באים, דיסקרטי ביותר'. אני מגיעה לבית ינאי, ביבי הגיע מצד אחד ובוז'י מצד שני. נתתי אישית לנתניהו סיגרים, מעטפה גדולה אטומה שיוכל להכניס שאף אחד לא יראה".
קליין סיפרה שבמקרים שבהם לא העבירה שישיית שמפניות, קיבלה תלונות, ותיארה גם אספקת שמפניות בימי החקירות. "מאוד נבהלנו. הוא אמר לה 'אני לא מוצא את הנהג'", סיפרה קליין. "היה נראה לנו שזה לא תקין. ארנון רצה למשוך את הזמן והבטיח ארבעה (בקבוקים - ג"מ). יונתן קבע עם אב הבית ונתן לו בשקיות אטומות שאף אחד לא יראה. כולנו היינו מבוהלים".
11:15: סוללות לשעון, שמות קוד למתנות
קליין העידה על מקרה שבו התבקשה על ידי שרה נתניהו להחליף סוללות בשעון, גם שלה וגם זה של ראש הממשלה לשעבר. "היא שאלה אם אני יכולה להחליף רצועה ואני דיברתי עם חנות השעונים. התקשרתי לנתניהו, הבאתי רק את השעון ונתתי לו. הוא שאל אם הבאתי סיגרים והשבתי בשלילה. שאל אם במקרה יש באוטו. ידעתי שאין, אבל לא רציתי לבייש אז אמרתי 'אבדוק' ונסענו". כשנשאלה מה קורה כשנתניהו מגיע לבית מילצ'ן ורוצה לעשן, השיבה: "הוא פותח קופסה ובסוף הערב לוקח אותה".
קליין נשאלה מי יוזם את המתנות שוב, והעידה: "שרה מבקשת שמפניות מארנון וממני. אני מקבלת גם טלפונים בהקשרים אחרים. סיגרים נתתי דוגמה על קובה (שנתניהו ביקש - ג"מ). את הסיגרים היו מכנים 'עלים ירוקים', וגם ארנון היה מדבר אליי בקוד הזה. שמפניות זה ורודים. אני לא יודעת אם זה קוד או נוח להגיד".
11:03: "קנינו שישיות שמפניות, נדמה לי ב-270 שקל לבקבוק"
קליין נשאלה על סוגי השמפניות שרכשו עבור משפחת נתניהו. "בהתחלה היינו קונים 'דון פריניון', שעולה 1,200 שקל לבקבוק. בשלב מסוים ארנון אמר לי תקני 'מויט ורוד'. בקבוק כזה הצלחנו לקבל במקום ב-400, ב-270. אנחנו קונים בשישיות בארגזים, לא בבודד. השמפניות הייתה גם צריכה של משפחת מילצ'ן. רכשנו קרטונים שלמים, סטוק, שתמיד יהיה לנו, כנ"ל אצל פאקר. יונתן (הנהג - ג"מ), היה מקבל בקשה לנסוע לירושלים או קיסריה. הוא משנע לבלפור למעון ראש הממשלה. הפעם היחידה שהבאנו משהו למשרד רה"מ הייתה קופסת סיגרים, והבענו תרעומת לארנון".

"משלוח לירושלים כולל בדרך כלל שתי שישיות של שמפניה וסיגרים", הוסיפה קליין. "השמפניות עם יונתן, וארנון מעדיף שייכנס לפניו וישים - כדי שלא יהיו עיכובים. אז ארנון נכנס, אנחנו שמים לו בתיק, הוא לוקח - ויוצאים לדרך. אי אפשר לא להביא לשם מתנות".
10:55: קליין מעידה: "ארנון התקשר ואמר 'עשית פשלה איומה'"
קליין העידה כי היו סוגים שונים של סיגרים, לפי מספרים. "באחת הפעמים בבית ינאי הוא (נתניהו - ג"מ) הגיע אליי עם חבק מסיגר ואמר לי 'זה הסוג שאני רוצה'. כשנסעתי לקובה חיפשתי אותו", היא אמרה. "באחד הימים ארנון התקשר אליי מבלפור ואמר: 'עשית פשלה איומה, לא נתת לי את הסיגר הנכון. נתניהו כועס'. עניתי לו: 'אין להשיג את הסיגר, אנחנו משתדלים כמה שניתן. תסביר לו שאין".
לאחר מכן תיארה מקרה שבו רכשה סיגרים עבור אורח מחו"ל - אולם למעט המקרה הזה, שבו נעשה שימוש בסיגר אחד - כל הסיגרים ניתנו לנתניהו, כלשונה. "חיפשנו המון פתרונות לסיגרים. היה קשה, וזה גם יקר. ארנון היה מאוד קשוב למחירים, ידע כמה עולה קופסה. מצאנו חנות בהרצליה עם סיגרים פשוטים ללא מותג וארנון אמר לי 'תנסי'. קנינו, זה הצליח, ואז מר נתניהו אמר שהוא לא מעוניין בזה. אז ארנון אמר 'תפסיקי לקנות מהסוג הזה'".
10:50: "ארנון הסביר לפאקר שנותנים מתנות"
קליין נשאלה על ידי התובע מי עסק ברכישת הסיגרים והשמפניות ובנתינתם, והשיבה כי היא עסקה ברכישה ובשינוע עסקו היא והנהג של פאקר ומילצ'ן, יונתן. "ארנון הסביר לפאקר שנותנים מתנות. פאקר אמר 'מה שרוצים, אל תשאלו אותי אפילו'. ארנון ידע יותר", העידה קליין. "אצל ארנון אנחנו הרבה יותר סדורים. כל שקל שיוצא מהחשבון אני לא משלמת לפני שהוא יודע. יש טבלאות מסודרות".

לאחר מכן סיפרה כי מילצ'ן ביקש מקליין לבקש גם מטסים לחו"ל לקנות סיגרים ושמפניות בדיוטי פרי, "כדי שיהיה לנו במלאי", כלשון עדותה. "מי מקבל אותן?", נשאלה קליין - והשיבה: "מר נתניהו את הסיגרים, וגברת נתניהו את השמפניות".
10:36: קליין מעידה על מעילים, סנגורו של נתניהו מתנגד
העוזרת האישית של מילצ'ן ופאקר החלה לדבר גם על מעיל שנרכש עבור משפחת נתניהו, אולם סנגורו של נתניהו בתיק 1000, עו"ד עמית חדד, התנגד וטען כי מעיל לא הוזכר בכתב האישום. "באישום מדברים על סיגרים ושמפניות ותכשיט מסוים", אמר חדד לשופטים.
נזכיר כי בהשלמות חקירה שהתקיימו לאחר הגשת כתב האישום העלתה קליין מוצרים נוספים שנרכשו, אולם אלה, כך ייתכן, יעלו בעדות בתור ראיות מסייעות בלבד.
10:29: "התקשרתי לשרה, זו הייתה העבודה שלי"
לאחר שסיפרה על קשריה עם בנימין נתניהו, נשאלה קליין על קשריה עם שרה נתניהו - רעייתו של ראש הממשלה לשעבר. "כל הבקשות דרך ארנון, הוא היה אומר לי להתקשר לשרה. התקשרתי - זו העבודה שלי. שרה הייתה מתקשרת גם אליי. הייתי פוגשת אותה רבות בבלפור כשהיינו מביאים שמפניות. היו לה בקשות מיוחדות, והיא הייתה רוצה לראות אותי בבלפור. באחת הפעמים קיבלתי טלפון חסוי משרה, שביקשה שאגיע באותו ערב. היא דיברה איתי ובסיום שאלה אם הבאתי שמפניות".

לאחר מכן, אמרה קליין כי העבירה מתנות לבני הזוג נתניהו, לבקשתם. "אם מדובר על שמפניות, יונתן ואני היינו אחראים גם על הלוגיסטיקה. הייתי אומרת לו 'צריך עכשיו'. ארנון גם היה אומר 'שרה ביקשה, דברי איתה'. סיגרים כשארנון נסע עם הנהג לבלפור היו בתיק שלו כי זה לא כבד. תכשיטים - למשל שרשרת וטבעת שרכשתי - נסעתי לקיסריה ונתתי פיזית לשרה בביתה בבריכה".
דבריה של קליין מחזקים את טענת התביעה, לפיה לא מדובר במתנות על דעת הנותן - אם כי לבקשת בני הזוג נתניהו.
10:28: קליין ממשיכה להעיד על קשריה עם נתניהו
קליין סיפרה כי נפגשה עם בנימין נתניהו באחד המקרים בקיסריה "אחד על אחד". "באתי לפגוש את שרה והיא לא הגיעה, אז נתניהו אמר לי להיכנס אליו. טוני בלייר התקשר אליי כי לא הצליח לתאם פגישה דרך מולכו (נציגו של נתניהו למו"מ עם הפלסטינים לשעבר - ג"מ). אני מתקשרת לנתניהו ואומרת לו שטוני מגיע לארץ והוא לא מצליח לקבוע פגישה והוא היה קובע. בנושא הוויזה - שמילצ'ן היה מאוד מודאג, נתניהו התקשר אליי ואמר לי 'מה הוא כל כך מודאג מהוויזה?"
10:22: "מבקשים שקית או מעטפה אטומה, שאשים את הסיגרים"
קליין נשאלה על ידי עו"ד גילדין באילו נסיבות היה לה קשר ישיר עם נתניהו ולשכתו, וסיפרה כי התבקשה לספק שקית או מעטפה אטומה כדי לשים סיגרים שנועדו עבורו. "זה מתחיל כשלוקחים את הסיגרים מבית ינאי (האחוזה של מילצ'ן - ג"מ) וצריך לבקש ממני שקית או מעטפה אטומה לשים את הסיגרים", היא אמרה.
לפני כן סיפרה כי היה לה קשר עם אנשי לשכתו של ראש הממשלה לשעבר כל הזמן. "תיאומים, פגישות, שיחות של ארנון שמבקש את מר נתניהו. המזכירות, ארי הרו, ניר חפץ, גיל שפר כל האנשים שהיו סביב נתניהו במהלך השנים. כמובן עם מר נתניהו לא פעם ולא פעמיים. מספר לא קטן. תמיד ראיתי אותו בבית ינאי שהיה מגיע". בהמשך העידה על מקרה שבו התבקשה למצוא עבודה לאדם לבקשת נתניהו.
10:09: "פאקר התאהב בנתניהו"
קליין התבקשה לספר על הקשר בין בנימין נתניהו לג'יימס פאקר, והעידה שביולי 2013 יזם מילצ'ן ארוחת ערב שבה נפגש פאקר עם נתניהו. "הוא אמר שהוא 'האיש הכי מרשים בעולם'. הוא מאוד העריץ אותו", אמרה קליין. "הוא היה כותב לי מחו"ל, שולח כתבות. הוא עקב אחרי ביבי. מאוד העריץ אותו הוא היה אומר לנו לא לחסוך בכלום כי הם אנשים שעובדים מאוד קשה - וכל מה שהם מבקשים - לתת".

עורך הדין גילדין שאל את קליין מה מקור ההערצה של פאקר לנתניהו, והיא השיבה: "הכוח. הוא התרשם ממנו כאיש שיכול להציל את מדינת ישראל. צריך להכיר את דמותו של פאקר כדי להבין. הוא היה איתי באוטו כשהוא נלחץ מהזוג נתניהו כשהם שלחו אותו לאיזה משימה. האיש הזה הוא כל כולו רגש. הבכי שלו היה מלחץ. אני מניחה שעוד נדבר על כך. הוא איש גדול, הייתי נותנת לו יד שלא ימעד. הוא הכיר את יוסי כהן, ראש המוסד, וקרא לו 'המרגל מספר 1'".
10:02: "יש בית בקיסריה, צמוד לבית משפחת נתניהו"
קליין נשאלה בנוגע לרכישת הבתים עבור פאקר בישראל, והיא סיפרה כי לאחר רכישת הדירה ברויאל ביץ' (בתל אביב - ג"מ), הגיעה למילצ'ן פנייה מראש הממשלה לשעבר נתניהו על בית צמוד לביתו. "גדר הפרידה ביניהם. ארנון אמר שהוא לא צריך בתים, אבל ג'יימס רוצה להשתקע בארץ אז שהוא יקנה. מר נתניהו התקשר אליי באחד מימי שישי, נתן לי את הטלפון של עורכי הדין מיכאל ראבילו ודוד שמרון כדי שיטפלו ברכישה. פגשתי את מתווך הדירות, העברתי לג'יימס - והיה לי ברור שהוא יקנה מיד. הוא רצה לרצות אותו".
סנגורו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, התנגד בטענה שמדובר בעדות שמיעה, ובהמשך סיפרה קליין שהנהג של מילצ'ן ושל פאקר בישראל, יונתן, סיפר לה על כך. השופטת פרידמן-פלדמן הבהירה לה שעליה לומר אם שמעה זאת בעצמה, או מאנשים אחרים.
09:40: קליין מספרת על היכרותה עם פאקר
"הוא בנו של קרי, שהיה שותף של ארנון בסטודיו בלוס אנג'לס. כשהאב נפטר, ארנון הציע בנדיבות לקנות את המניות של האבא במחיר הוגן ולסייע לו - ופאקר אמר שלא ישכח זאת לעולם. עד לפני כמה ימים הוא החזיק בבעלות רשת קזינו באוסטרליה", אמרה קליין. "הוא איש מדהים, קצת שברירי. הוא היה פה והגיע לעיתים תכופות לישראל. כל פעם הודיע ש'התאהב בארץ' והוא רוצה להיות יהודי".
פאקר. "לארנון היה קשה לפעמים לחלוק אותנו"

"הוא דמות מיוחדת. לקחנו את זה על עצמנו כי הוא מקסים, ובשביל ארנון ראינו את זה חלק מהעבודה. זה היה אובססיבי, אבל הפך לרמה שהוא לא ראה את הבית. ביולי 2015 הגיע ג'יימי (פאקר, בכינויו - ג"מ) לארץ, נפגש עם ארנון וביקש שאהיה גם העוזרת האישית שלו. הם דיברו שצריך לחלוק את המשכורת שלי. לא הייתה לו פעילות בישראל, הוא רצה להשקיע. הוא הגיע לכאן באיזשהו שלב מאוד חולה. כל הזמן היה דיבור על מצבו הנפשי.
"הוא היה בשלב מסוים בן זוגה של מריה קארי, ונסע בכל העולם. היינו טסים איתו לכל העולם, גם לפגישות עם מר נתניהו בבלפור. הוא היה מגיע עם צוות גדול מאוד, קבוצה ענקית של אוסטרלים. לארנון היה קשה לפעמים לחלוק אותנו. עבדנו שנים קשות וזה הסתיים באוקטובר 2016, כשפאקר נסע. עד עצם היום פאקר לא עצר את חלקו במשכורות - לא של יונתן חסון הנהג ולא שלי".
09:20: קליין מתארת את עבודתה עם מילצ'ן
"אני מלווה את ארנון ומשפחתו. כל פיפס שיש, גם שהוא לא בארץ. אנחנו בעשרות טלפונים יום-יומיים גם בדברים אישיים", סיפרה קליין, שמשמשת עוזרת אישית למילצ'ן משנת 2008. "לארנון עסקים חוצי עולם. אנחנו בקשר כל הזמן על הוצאות. בעבר היה בבעלותו חלק מערוץ 10. הוא מכר את החברה ליוסי מימן בעצת שמעון פרס, שלא יגידו 'הון שלטון'. לאמא שלו ולי היה קשה. הסטודיו בהוליווד הוא אחד הגדולים ביותר. יש מערך שלם של הנהלת חשבונות. אני מטפלת בהוצאות, כוח אדם וסיוע בתיאום פגישות. כל דבר שזז 'הדס'". קליין סיפרה שמילצ'ן לא היה בישראל מאז תום חקירותיו, והוסיפה כי "יש לנו בית בבית ינאי כמו אחוזה. יש אב בית, עוזרות סביב השעון ונהג".

בהמשך העידה קליין כי היא ומילצ'ן לא התראו בשש השנים האחרונות. "מאז הקורונה לא נסעתי, אבל אנחנו בקשר תמידי, גם אם היו הבלחות של מתח בינינו. במרבית הדברים אנחנו כל הזמן ביחד ובטוב".
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

פרסמו השוואה בין בנט לביבי..לא יודע עד כמה זה מדוייק..מיד אשלח
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

IMG-20220703-WA0000.jpg
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

גם בטח לקחו את השנה הכי "מופרעת" של ביבי..או אולי ערבבו כמה שנים ביחד..לך תדע
משה 10
נתן תודה: 331 פעמים
קיבל תודה: 436 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

ביבי גר במעון הרשמי
מטבע הדברים מדובר בבית גדול עם חצר ענקית וכו'
בנט לעומתו גר בדירה רגילה כמובן שההוצאות בהתאם
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

משה 10 כתב: 05 יולי 2022, 13:57 ביבי גר במעון הרשמי
מטבע הדברים מדובר בבית גדול עם חצר ענקית וכו'
בנט לעומתו גר בדירה רגילה כמובן שההוצאות בהתאם
ללא ספק! גם העובדה שבמעון בבלפור התגוקרו בנוסף גם מאבטחים, עובדי תחזוקה רשמיים וכו' בשונה מהוילה הפרטית של בנט, בקיצור, כמו כל דבר פה במדינה, הצביעות חוגגת והאירוניה שולטת.
:P "החליטו לגרום למישהו לחייך בכל יום, אך לעולם אל תשכחו שאתם זה גם מישהו!" :P
איש נכבד
נתן תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי איש נכבד »

יאיר כתב: 05 יולי 2022, 13:42 IMG-20220703-WA0000.jpg
ומה עם החמישים מליון שיפוצים לביתו הפרטי של בנט?
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

איש נכבד כתב: 05 יולי 2022, 19:52
יאיר כתב: 05 יולי 2022, 13:42 IMG-20220703-WA0000.jpg
ומה עם החמישים מליון שיפוצים לביתו הפרטי של בנט?
זה המס' שפורסם?..
יאיר כתב: 20 יוני 2022, 20:18
ביטחון כתב: 20 יוני 2022, 19:28 לא יאומן שתיקת הכבשים. ברגע שבנט גמר לשפץ את הבית שלו הוא מעביר ללפיד את המושכות כשהוא צוחק כל הדרך אל הבנק על חשבוננו. רק לראות את הגומות שלו בפרצוף מטריף אותי
יודעים כמה זה עלה?
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

תְּהִיָּה:
האם יש קשר בין היציאה לבחירות לתחילת עדותה של קליין בתיק 1000???
:P "החליטו לגרום למישהו לחייך בכל יום, אך לעולם אל תשכחו שאתם זה גם מישהו!" :P
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

מתי כתב: 06 יולי 2022, 11:47 תְּהִיָּה:
האם יש קשר בין היציאה לבחירות לתחילת עדותה של קליין בתיק 1000???
למה?
שלח תגובה