חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

Re: חקירות ראש הממשלה לשעבר - בנימין נתניהו

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

שבחו אהובים כתב: 17 מאי 2022, 22:20 1. דבר אחד אני לא מבין איך אפשר שביבי באמת לא עשה שום עבירה בחיים שלו עד שמי שמחפש את הראש שלו בכל הכח הוצרך להמציא עבירה?
2. האם מנדלבליט גם חתיכת שקר או שהוא באמת חשב שיש בזה משהו, והפרקליטות שיקרה לו גם כן?
3. איך בןצור מצליח לשים יד על תמלילי חקירות שהושחרו, ואם נתנו לו את זה אז מה חשבו שהוא לא יעלה על השקרים שלהם?
לגבי 3, הם היו חייבים להעביר להגנה את התמלילים, אבל הם לא לקחו בחשבון שהם באמת יתיישבו ע"ז כמו שצריך.
בנוסף, לאחרונה הם קיבלו עוד תמלילים, ש"קרתה תקלה" והם הושחרו...
סמל אישי של משתמש
אילון מאסק
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אילון מאסק »

כזה אבסורדי שהשמאל בארץ טוען ששלטון החוק זהו אבן היסוד לדמוקרטיה ובארה"ב השמאל טוען להיפך ששלטון הבוחר הוא אבן היסוד
תלוי באיזה צד הבוחרים ובאיזה צד השופטים
בקריסת תיק 4000 רואים כמה שלטון החוק הוא הזוי ומעוות
סמל אישי של משתמש
אילון מאסק

מה שבטוח בטוח שנתניהו לא יזכה למשפט צדק [יותם זמרי]
אותי מענין מאוד איך הפרקליטות יצלחו את כל המשוכות ויפלילו את נתניהו למרות כל הקשיים שבן צור מערים להם
----
האם ישנה מציאות שבה שופטים מרשיעים ללא הגיון?
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אז כך זה לא בדיוק שמנדלבליט חיפש את הראש, הכל התחיל שבתוך משרד התקשורת היו חברת פרטנר שמאלנים שבתחרות עם בזק שהדליפה לעיתונאים שביבי עוזר לבזק על חשבון המדינה. מצד שני אילן יהושע שהוא שמאלן ידוע ממכ"ל אתר וואלה השמאלי הדליף שפילבר בעל השליטה של וואלה- בזק לוחץ עליו לשנות כתבות לטובת ביבי והוא כתב לו מפורש שביבי עוזר לו במשרד התקשורת וצריך לעזור לו בכתבות מפנקות. וכולם לחצו על הפרקליטות לפתוח בחקירה.

החשד הוא די סביר אלא שקודם כל זה תקדים כמעט עולמי שמאשימים שוחד תמורת כתבות מפנקות בעוד רוב האתר היה עוין מאד את נתניהו ונתניהו קיבל סה"כ "150" ידיעות מפנקות שרובם שגרתיות. אלא שכאן נכנס כנראה שי ניצן השמאלני ואיים על מנדבליט שיש לו תיק עליו ולכן נכנע לו.

כעת מתברר שנתניהו התנהג מאוד בזהירות מצד אחד נפגש עם אלוביץ וביקש לו תקשורת הגונה ואין ראיה שהתנה את זה בתמורה לעזרה לבזק. פילבר שנתניהו מינה למשרד התקשורת עשה כמה עבירות קלות לטובת בזק והפרקליטות אינסה אותו להודות שזה הוראה של נתניהו. בשלב זה כל הראיות מראות שביבי לא הנחה כלום את פילבד וכל מה שפילבר מעיד על כל הפעילות והמניעות שלו זה רק זיכרון שהשתילו לו.. וכן הראו שחור על גבי לבן שזה ממש שקר מה שכתוב בכתב האישום שביבי נתן לו שווי של מליארד שקל במיזוג בזק יאס, והכל היה באישור של כל הגורמים שהתחילו המהלך עוד לפני שפלבר נכנס למשרד התקשורת. בקיצור מפיל יצא יתוש..
zeevi

מהיתוש הזה עוד עלול לצאת פיל, ואם תשאל איך? לשופטים בישראל פתרונים.
סמל אישי של משתמש
אילון מאסק

zeevi כתב: 18 מאי 2022, 00:52 מהיתוש הזה עוד עלול לצאת פיל, ואם תשאל איך? לשופטים בישראל פתרונים.
והיתוש חרף גדלו הזעיר עקיצתו מכאיבה בעליל....
חיים בוימל
נתן תודה: 157 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

אתם זוכרים היום את כל הפאשלות בעדות של אילן ישועה? מסתבר שלא. כך מסתמא הציבור לא יזכור בעוד חצי שנה את כל הפאשלות בעדותו של פילבר. האינטרס של הפרקליטות, למשוך את המשפט כמה שיותר. למצוץ את כספו ודמו של ביבי, ובהגיע רגע ההכרעה, כבר לא יזכרו את כל הכשלונות שלהם. השופטים בישראל הרי אינם פוסקים לפי החוק, אלא ממציאים את החוק, כך שאין שום בעיה לפסוק ולשפוט, ולהמשיך את ההצגה, הכל מוכן מראש הכל ידוע מראש, השאלה היא רק כמה שנים בפנים.
חיים בוימל
נתן תודה: 157 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים בוימל »

נקודה נוספת למחשבה. הפרקליטות חיפשו להשמיץ ולגרום לנתניהו לרדת מהבמה הציבורית. או מפחד מהמשפט, או כתוצאה מעצם ההשמצה, או מחקיקת חוק הנאשם וכדומה. אך כרגע מתברר, שדווקא הרדיפה לביבי, יכולה לגרום למפלתם השלימה. באם ישראל השניה תרגיש שזה או לחיות או לחדול, גוש הימין יגדל ללמעלה משישים מנדטים, שכולם ידרשו את הגבלת בית המשפט וגלילותיו. כך שיתכן שהם כרתו את העץ שעליו הם יושבים, מרוב בטחון שהמדינה בידיהם לעשות כרצונם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ציפורי
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

פילבר בחקירתו: "אני בדיוק בצד של ראש הממשלה, שנינו מרגישים נרדפים, אלוביץ נתניהו, על לא עוול בכפנו, ככה לפחות אני מרגיש את זה, מפילים עלינו תיק, אני מרגיש כאילו התקשורת רודפת אחרינו ומנסה להלביש עלינו תיק״.
🔴 בן צור: ״זו התודעה שלך בזמן אמת״.
🔴 פילבר: ״כן״
סמל אישי של משתמש
אני פה

תיק4000: בהוראת הפרקליטות - המשטרה ערכה אתמול השלמת חקירה בנוגע ל''פגישת ההנחיה'' אך לא גילתה מידע חדש

בהוראת הפרקליטות המשטרה ערכה אתמול השלמת חקירה בנוגע לפגישת ההנחיה.
בשבת האחרונה פנה אל הפרקליטות "גורם" שהודיע כי ישנן התכתבויות של פילבר עם עופר מרגלית - האדם שבן צור הוכיח שפילבר נפגש עמו במלון הולידיי אין בירושלים במועד שלטענת הפרקליטות (שנסתרה) נפגש עם נתניהו. בן צור הוכיח

כי פגישת ההנחיה לא הייתה (אם הייתה) במועד שבכתב האישום באמצעות האיכונים והתכתבויות עם מרגלית. בפרקליטות העלו כי יתכן שפילבר מחק התכתבויות עם מרגלית ולכן בעקבות פניית הגורם הורתה למשטרה לתפוס את הסלולרי של מרגלית.

המשטרה ערכה השוואה בין התכתבויות הווצאפ של פילבר לשל מרגלית.

התברר שהן זהות. כלומר פילבר לא מחק כך שהסתירה בנוגע למועד שבכתב האישום בעינה עומדת.
-
ביום רביעי הדיון בבקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום באשר למועד פגישת ההנחיה.
82828282
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

שלמה פילבר בעדותו הבוקר: החוקר ביקש להביא חומר על נתניהו, התייעצתי עם אשתי שאמרה לי "אין לך מה להביא חוץ מרכילות" חשבתי על זה שבאמת אין לי מה להביא להם
סמל אישי של משתמש
אני פה

מהחקירה הבוקר
סמל אישי של משתמש
אני פה

דרמה במשפט נתניהו:
🔴 עו״ד בן צור מוכיח שהפרקליטות ניסתה להפוך את פילבר לעד מדינה כדי להפליל את נתניהו כבר ביולי 2017, לפני שניתן אישור על כך של מנדלבליט ובניגוד לחוק יסוד.
🔴 המשמעות: בן ארי&תירוש ניסו להפליל את נתניהו בלי אישורי יועמ״ש ועברו בכך על חוק יסוד.
(אלי ציפורי)
ישראל הלוי
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל הלוי »

כבר שבעים מהדרמות...
לאיפה זה הולך ? והאם יש סיכוי שנראה את התיקים הללו קורסים כמגדל קלפים כהבטחת נתניהו ???
סמל אישי של משתמש
אני פה

נדע עוד 3 שנים לפחות.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עכשיו באמת מכה לפרקליטות פילבר טען בכת אישום שבמועד מסויים נתניהו שוחח אתו יותר מ3 דקות ובקש לפטר את לבאות שמתנגד לבזק, "שיחת הנזיפה" עכשיו בן צור מוכיח שלא היתה שיחה כזאת...

ב"צ: נשתדל לעמת אותך עם מה שאנחנו קוראים - ראיות חפציות שיש להן כמה סגולות. נתחיל עם המועד. נראה נדבך אחרי נדבך. אמרת שיש שיחה שנמשכה באפריל מאי 3-4-5 דקות, אמרת, זה שונה משיחות אחרות במוצ"ש, הרבה פעמים קיבלתי מהלשכה בשנייה אחת זה היה בד"כ קצר מאוד כי זה תעלה לירושלים תבוא

ב"צ: שיחות נכנסות
פילבר: מהטלפון שלי?
ב"צ: אני אומר לך שהשיחות באפריל מ- 21 שניות,

בר-עם: מהסלולרי של העד? אנחנו יודעים שלא קו בבית?
פילבר: השיחות תמיד קיבלתי לסלולר

ב"צ: השיחה ממושכת ביותר בסוף מאי של 1:20 דק'

פילבר: זה כולן שיחות נכנסות מלשכת רה"מ?
ב"צ: שיחות נכנסות

ב"צ: הרלוונטיות - 2 אפריל, שיחת אחת 54 שניות, 9 אפריל 49 שניות, 16 אפריל 27 שניות, 23 אפריל 21 שניות, 28 במאי 1:02 דק'.
ב"צ: אלה השיחות מלשכת רה"מ. דיברנו על זה, מזכירה מתקשרת, שלום, רוצה להעביר אותך, יש המתנה מסוימת
פילבר: שניות בודדות
ב"צ: ואז יש אפשרות שאדם לא מדבר איתך

ב"צ: למשל 21 שניות... רואים כאן באפריל מאי דבר מאוד פשוט, התיאור שלך שיש שיחה של 3-4-5 דקות ששונה מהשיחות האחרות יותר ארוכה, אין לו שום עיגון במחקרי התקשורת
פילבר: בדקתם תקופה מוקדמת יותר? כי לא זכרתי את המועד, ניסיתי למקם בהתאם למה שהבנתי שהיה תוכן השיחה

בר-עם: אדוני יכול לתחום את הזמן?
פילבר: מחצית ראשונה 2016, אמרתי שהרן, לא מעניין את רה"מ בינואר, האירועים הרלוונטיים שיכולים להתקשר התמקדות במחצית השנייה
ב"צ: אפריל מאי. נראה שנתת סימן בשיחה, שיש הרן מול בזק
פילבר: זה ההקשר שחיברתי את הדברים

ב"צ: אין שיחה שמתקרבת... תיאור השיחה שנתת, שיחה שנמשכת 3-4-5 דקות, אין כדבר הזה אפילו לא מתקרב במחקרי התקשורת באפריל מאי. תשובתך
פילבר: אין לי איך להסביר. אמרתי בחקירה מה שזכרתי. את השיחה זכרתי. אמרתי שלא זוכר מועד. אמרתי מה היה ההקשר שייחסתי לשיחה. א. החריגות

ב"צ: מראה לך שבשיחה שאתה תיארת, לא היתה יכולה להתקיים לפי תיאורך
פילבר: אין לי הסבר
ב"צ: תאשר לי שתיאור השיחה מפיך לא עלה אף פעם בשום חקירה ברשות לניירות ערך
פילבר: לא
ב"צ: תאשר שאתה ברשות לניירות ערך תיארת נזיפות של נתניהו בהקשרים אחרים

פילבר: בענייני נתניהו לא דברתי כי הרחקתי... היה סוג של רכילויות..
ב"צ: מרשות לני"ע לא תיארת שום שיחה של נתניהו, נזיפה, בעניין של הרן לבאות, כן תיארת נזיפות של נתניהו בהקשרים אחרים. למשל סלולר, כרטיס צהוב, הקשרים אחרים

פילבר: השיחה הזו היתה חריגה, מבחינתי הבנתי שממישהו אחר לו, נזיפה לפרוטוקול, לא הרגשתי נזיפה אישית אמיתית

ב"צ: רוצה להראות לך, תאשר לי שהנושא של הרן לבאות, הפסקת התפקיד של הרן לבאות, הוא נושא שעלה באופן תדיר בחקירות ברשות לני"ע
פילבר: כן, המשבר ביני לבינו התחיל ב- 2016 הגיע לפיצוץ בסוף 2016
ב"צ: הנושא של הרן לבאות ופיטוריו עולה בחקירותיך ברשות לני"ע

ב"צ: יום חקירה ראשון שלך... אתה אומר: "היה הרן לבאות... אני סיימתי את תפקידו.... היה קלאש מאוד חזק מקצועי... כמעט מההתחלה.... מבחינת סגנון של יחסי עבודה כאילו עד להפרעות ניסיונות לשבש, כל מיני תרגילים של לנסות לשבור מנהיגות..."

ב"צ: כל שאמרת אמת
פילבר: בקיצור יחסית, על יחסי עבודה

ב"צ מקריא עוד פילבר בחקירה
"עושה ישיבה.... בצהרים עולה כותרת בגלובס... אני רואה את זה אני מתרתח..."

פילבר: מבחינתי השיחה ההיא הסתיימה שמתי בצד

--

ב"צ: תאשר לי שהתכתבת הרבה עם עדי קאהן
פילבר: באופן יומיומי
ב"צ: תאשר לי שנתניהו, כשבאו להתלונן אצל נתניהו עליך, אתה משקף מה שקרה
-כן

ב"צ: אתה כותב לעדי: "הם בלחץ אטומי מסיפור ההפרדה המבנית, סבן התקשר ללחוץ על רה"מ בעניין..."

"חיים סבן שלח לי את המכתב... סיכמנו לא נפתיע..."
ב"צ: אתה לא חוסך מעד שיחות עם רה"מ, צדדים שלישיים שבאים להתלונן עליך, משתף אותה
פילבר: פה כן

ב"צ: אנחנו ספרנו בהתכתבויות שלך עם עדי, כמה פעמים התייחסתם להרן לבאות. תן מספר
פילבר: סדר עדיפות גבוה. מאות פעמים
ב"צ: 239 פעמים אתה ועדי מתכתבים ביחס להרן לבאות, בתקופה של השנה וחצי
פילבר: נושא שמטריד באופן יומיומי

ב"צ: ושאף לא אחת מההתכתבויות האלה, אתה לא מזכיר ברמז שרה"מ לא מרוצה ממנו. שרה"מ אמר לך משהו. שהיתה לך שיחה, וראש הממשלה, שום דבר שקשור לאמירה של רה"מ, שאתה מכתבת מאות פעמים עם עדי על הרן באופן ביקורתי אתה לא... כיצד?

פילבר: אין לי כרגע תשובה להסביר לך למה
ב"צ: בוא נראה עוד היבט. בחקירה הראשית סיפרת לביהמ"ש, מדברים איתך לגבי הרן - "לא יודע להגיד מועדים יודע להגיד ששלושה חודשים קודם פניתי, רציתי לא לחדש להרן לבאות את החוזה על בסיס זה שנגמר לו החוזה הרגיל כעובד מדינה...."

ב"צ: אתה אומר שהגורם של הבכירים
פילבר: מי שמטפל בנציבות...
ב"צ: התיאור של, אתה פעלת לסיים תפקידו של הרן, זה אתה פעלת
פילבר: עובדתית כן, פעלתי אפשרות לא לחדש חוזה ולצאת למכרז חדש
zeevi

השופטים מקשים והתביעה נאלצה להודות: לא יודעים מתי התקיימה פגישת ההנחיה

הפרקליטות ביקשה לשנות את האישום נגד נתניהו אחרי הצלחת ההגנה להוכיח כי פגישת ההנחיה כלל לא התקיימה אחרי מינוי פילבר. השופטים מערימים קשיים: "לבצע מהלך כזה זה לא טריוויאלי. התביעה מבקשת פוליסת ביטוח – זה בעייתי"

בבית המשפט המחוזי בירושלים מתקיים הבוקר (רביעי) דיון בבקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום בשוחד נגד ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, בנוגע למועד הפגישה שבה לכאורה הנחה נתניהו את מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר לפעול לטובת בזק.

הצורך בשינוי, אחרי הצלחת ההגנה להוכיח כי בתאריך הנטען בכלל שהה מקורבו של נתניהו שהפך לעד המדינה בתיק 4,000 בבת מצווה, וכי אם הפגישה בכלל התקיימה – הרי שזו הייתה לפני מינויו.

הפרקליטות מבקשת לשנות את הנוסח כך שיהיה כתוב בסעיף שהפגישה נערכה רק לאחר שנתניהו החליט למנות את פילבר לתפקיד, ולא אחרי שהמינוי כבר אושר. מנגד, ההגנה מתנגדת ונראה כי השופטים לא ממהרים להסכים עם התביעה.

התובעת יהודית תירוש טענה כי "העיקר בסעיף הזה הוא עצם ההנחיה. המועד לשיטתנו מלכתחילה הוא לא הדבר המרכזי. השינוי לא משנה את כתב האישום משפטית ומהותית, סדר הדברים נותר כשהיה. לטעמינו בוודאי שלנאשמים ניתנה הזדמנות להתגונן: טענת ההגנה המרכזית שלהם במענה לכתב האישום היא שלא הייתה הנחיה כזו. המועד הוא עיגון שההגנה משתמשת בו כדי להוכיח שלא הייתה לטענתם הנחיה".

היא הוסיפה: "מלכתחילה העד זכר את האירוע ולא תאריך ספציפי. תאריך ההיזכרות בהודעותיו נעשה על דרך של הסקת מסקנות במשטרה, לפי אירועים חיצוניים, אבל הוא נתן עוגן אבן דרך – לאחר המינוי הרשמי. הוא נקב בחקירות מספר מועדים אפשריים – 7,8,9,10 ליוני 2015. אבל שוב כל הזמן חזר ועמד שהוא לא זוכר מועד ספציפי".

תירוש טענה עוד כי התביעה בניסוח כתב האישום התמקדה בעצם ההנחיה לכאורה לסייע לאלוביץ': "האם הייתה או לא. נחה דעתנו ממכלול ראיות שאכן הייתה". היא הודתה כאמור כי אינה יודעת לומר באיזה מועד בדיוק הייתה הפגישה: "גם העד לא יודע. החקירה הנגדית, הווטסאפים שהוצגו על ידי חברי הסנגור – צמצמו משמעותית עד כדי שללו את האפשרות לפגישה ב-7 לחודש. אנחנו מסכימים שהיו צריכים לבחון את התכתובת ולתת לה משקל גדול יותר".

תירוש הוסיפה כי "נעשתה טעות בכך שכתב האישום לא נוסח באופן רחב יותר. השאלה האם בגלל זה יש הצדקה לחסום את התביעה ואת בית המשפט ככל שישתכנע שהייתה פגישה רק בגלל שזה לא נוסח באופן זה. התשובה בעינינו חייבת להיות שאסור לכבול את התביעה ובית המשפט".

השופט עודד שחם הקשה על תירוש: "גב' תירוש יש עכשיו תזה חדשה? מתי עכשיו לשיטתכם היתה הפגישה? כי אפשר היה להתרשם שההגנה התמודדה עם התזה של כתב האישום היא בחנה את כל הראיות בפרספקטיבה של כתב האישום – תכתובות ווצאפים מיילים. עכשיו בעצם הכל מתחיל מהתחלה, אבל בהסתייגות אחת שעכשיו גם אין נקודת ייחוס. מאותה נקודה שבה הודיעו על כוונה למנות וצפונה, בלי שיודעים מה לבחון. זה לא כ"כ טריוויאלי הדבר הזה".

השופט ברעם תהה: "אולי גברתי תציג פסק דין אחד של העליון שבחינה כוללת של ראיות מצדיק תיקון כתב אישום ללא שינוי בנסיבות, אני לא מצאתי. האם גברתי מכירה פסק דין אחד של העליון שהתיר תיקון של כתב אישום רק מהטעם של בחינה כוללת של הראיות?".

השופטת פרידמן-פלדמן אמרה: "זה נכון שקו ההגנה הוא שלא היתה פגישת הנחיה. הדרך של ההגנה להראות זאת הוא שבמועדים הנטענים לא היתה לכך היתכנות. עכשיו גברתי אומרת אוקיי – אם ההגנה ניסתה להראות שבמועדים שאנחנו אמרנו לא היתה פגישה, אנחנו נשנה את המועדים. מה יקרה עכשיו? נתחיל לראות מועדים לפני ואחרי? אבל ההגנה תוכננה לפי כתב האישום ובדקה את הראיות לפי כתב האישום, וניסתה להראות מה שהיה ואתם אומרים נניח את זה הצידה, ונחפש תאריך אחר".

היא הוסיפה, "עו"ד תירוש. השאלה היא לא אם היו פגישות לפני כן. השאלה אם יש לגברתי ראיות על פגישת הנחייה לפני כן, כשהעד עמד כאן על הדוכן והעיד שזה היה אחרי ה-7 בחודש. גברתי אומרת אולי היתה פגישה לפני כן. אולי זה דבר אחד, ראיות שקרו דברים לפני זה דבר אחר".

תירוש השיבה: "בצניעות, אנחנו סבורים שכבודכם מערבבים את הסדר. השאלה היא לא האם יש ראיות? אלא האם נכון לתקן את כתב האישום ולאפשר לנו לטעון ולהציג את הראיות של ה'לפני'. כשרוצים לקבע מועד של פגישה, לא פעם הפאזל לא מתיישב במדויק".

השופטת הגיבה: "בכל זאת האם יש לכם ראיות נוספות לגבי קיומה של פגישת הנחייה והאם יש לכם ראיות נוספות לגבי מועדה. ואני שואלת כי הבקשה לתיקון כתב אישום צריך לראות על מה היא מבוססת. כרגע יש לנו עד שאומר חד משמעית שהפגישה היתה אחרי המינוי. גברתי אומרת הוא לא בדיוק זכר אז אנחנו נזיז את זה. אז אני שואלת – זה מה שהוא מעיד אמנם אבל אחרי שההגנה הראתה שזה לא יתכן, אז מאחר שהוא זוכר פגישה כזו ננסה להזיז אותה אחורה. אני שואלת אם יש ראיות נוספות לעצם קיומה של הפגישה. והמועד הוא קריטי, כי יש לנו פגישה במוצ"ש ואתם מבקשים מיום ההודעה על המינוי".

השופט שחם: "אולי המועד זה לא מרכז הכבוד לטענתכם, אבל לכאורה זה נתון מטריאלי. אתם לא רק טוענים מועד אלא גם עשייה בעקבות זאת. וההגנה בחנה את הטענה הזו, האם זה קונסיסטנטי למה שנטען בכתב האישום. המועד יותר מהותי מאשר סתם להגיד "היתה נקודת זמן".

הוא הוסיף, "קו ההגנה מתייחס לאיזושהי נקודת זמן ובוחן את העשייה או אי העשייה בפרספקטיבה הזו, וכשמבקשים לשנות את זה – זה משפיע על כל בחינת הראיות. אנחנו עוסקים בתיק שאפשר להגיד בזהירות שרמת המורכבות שלו לא מהנמוכות. לבצע מהלך כזה במהלך השמיעה זה לא טריוויאלי".
סמל אישי של משתמש
אני פה

ז'ק חן מבקש למשוך את התיק לגמרי.
zeevi

מה זה אומר?
סמל אישי של משתמש
אני פה

עו'ד גיא בוסי : ''אין נחקר, אין חקירה, ומבקשים ממך להיות עד מבלי שנפתחה חקירה נגד רה''מ מכהן''

על רקע ההתפתחויות האחרונות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, שוחחו אראל סג"ל וחן ליברמן ב־103fm עם עו"ד גיא בוסו, מומחה למשפט חוקתי-מנהלי, אשר התייחס לתגובת השופטים על בקשת פרקליטות המדינה לתקן את כתב האישום.
לדבריו, "לאורך כל הדרך, ב־8 הגרסאות שהוא נתן, העד אמר דבר אחד: 'אני לא זוכר מתי הייתה הפגישה, אבל מה שבטוח זה שהיא הייתה אחרי המינוי שלי'. אז אין ספק שבנוגע לעד הזה, כל מה שקשור לאמת זה גמיש מאוד. הרי הוא תמיד טען שפגישת ההנחיה הייתה אחרי המינוי וזה גם הסתדר עם התזה של כתב האישום. אם עכשיו המדינה מבקשת לשנות את התאריך, יש פה משהו מהותי ודרמתי".

והדגיש: "יש פה עוד דבר שהוא יוצא דופן - המדינה עשתה פליקלקים וטענה שלמרות שחוק היסוד מחייב מתן אישור של היועמ"ש לפתיחה חקירה, היא לא עשתה זאת בכתב אלא בעל פה. מתי? באוקטובר 2017, אלא שמר פילבר העיד שניסו לגייס אותו כעד מדינה נגד מר נתניהו ביוני 2017, כלומר לפני שנפתחה החקירה נגד ראש הממשלה לשעבר. אם זה נכון - זה טירוף מערכות. אני חוזר ואומר: אין עדיין חקירה וכבר מבקשים להיות עד נגד מישהו שעדיין לא ביצע עבירה. כלומר, באותו הרגע מר נתניהו הוא אזרח כמו אראל סג"ל, חן ליברמן וגיא בוסי - תנסו לחשוב שמגייסים עד נגד מישהו שהוא עדיין לא חשוד בכלום. אני קורא לזה רשלנות".

בהמשך, זעם: "אם גם אתם הייתם באולם, הרוח הייתה מקפיאה אתכם. יש כאן שופטת שלא הוציאה מילה כל הדיון והיום רשפי אש יצאו ממנה. יש כאן כללי משחק וחזית, פגיעה אנושה בבסיס. אני האמנתי שהפרקליטות היא הממלכה, שהיא עושה מה שמותר. מה זה לתקן תאריך אם הוא לא מסתדר עם כתב האישום? תעשו מה שבג"ץ קובע במקרים כאלה ופשוט תחזרו בכם. אני חושב שהייתה כאן רשלנות רבתי - לא הייתי נותן להם לנהל מדף בסופר. אני לא מצליח להבין איך אין פה מבוגר אחראי".

לסיום, שיתף עו"ד בוסי כי "הבוקר אנשים בבית הכנסת אמרו לי שהאמון שלהם במערכת קורס, בגלל שהם רואים את התנהלות הפרקליטות בתיק הזה. תחשבו שאם עשו את זה לאיש החזק במדינה, מה יעשו למסכנה שחייבת כסף או שהמדינה רוצה לקחת ממנה משהו? ישראל השנייה לא יכולה להתמודד עם זה. אני כבר לפני שנתיים התראיינתי אצלכם ואמרתי שאין כאן אישור לפתיחה בחקירה - הפרקליטות רשלנית ברמה שמישהו צריך ללכת לשם ולפתור את הבעיה".
סמל אישי של משתמש
אני פה

לכידה.JPG
סמל אישי של משתמש
אני פה

ברוך קרא

במהלך השנים האחרונות טען נתניהו שוב ושוב "לא יהיה כלום כי אין כלום". הוא הסביר מעל לכל במה אפשרית כי הוא לא קיבל שוחד ולטענתו התיקים יקרסו בבית משפט. בתקשורת, ובמיוחד הפרשנים המשפטיים נהגו ללעוג וטענו כי תיקי האלפים הם בטון יצוק וההרשעה היא וודאית. אלא שמתברר כי אחד מגדולי מבקריו של נתניהו טוען כי תיק 4000 בדרך לקריסה ולא יהיה ניתן להרשיע את נתניהו אפילו לא בהפרת אמונים.

לטענתו, "לא יהיה מוגזם להעריך שהימים הקרובים יהיו עבור הפרקליטות ימים מורטי עצבים. לא בשל השאלה האם בית המשפט יסכים לבקשתה לתקן את כתב האישום נגד בנימין נתניהו בדבר מועד פגישת ההנחיה, אלא בשל המתח איזה נימוק ייכתב, או לא ייכתב, על ידי השופטים, אם אכן יחליטו לדחות את הבקשה".

בטור ב'וואלה' טען קרא כי "אם הנימוקים יכללו חלק מהדברים שנשמעו אתמול, (בהנחה שהובנו נכון), על ידי חלק מהשופטים באולם, אפשר להיפרד סופית לשלום מעדותו של שלמה פילבר בדבר פגישת ההנחיה וכפועל יוצא מכך להיפרד סופית מסיכוייה של הפרקליטות לשכנע את בית המשפט כי נתניהו קיבל שוחד, וגם להתרחק מהסיכוי שיורשע אפילו בהפרת אמונים בתיק 4000".

עוגן כתב האישום נגד נתניהו בתיק 4000 הוא אותה פגישת הנחיה שעליה העיד פילבר. לפי עדותו במשטרה, זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת ביוני 2015, הנחה אותו נתניהו בשיחה קצרה שהתקיימה בפינת הכורסאות בלשכת ראש הממשלה, להיטיב עם שאול אלוביץ'.

פילבר מיקם את הפגישה בין כניסתו לתפקיד ב-7 ביוני באותה שנה, עד ל-13 לביוני, אז נפגש עם אלי קמיר, נציגו של אלוביץ', ואחר כך עם אלוביץ' עצמו. בחקירה הנגדית של פילבר על ידי פרקליטו של נתניהו, עו"ד בעז בן צור, הוכח בוודאות גבוהה, באמצעות הצלבת איכוני הטלפון של פילבר עם מסרונים ועם לו"ז ראש הממשלה, כי הפגישה לא הייתה יכולה להתקיים באותו שבוע.

הפרקליטות הבינה שככל הנראה טעתה כשהסתמכה על הזיכרון של פילבר, אך היא כמו פילבר גם היום, עומדת על כך שפגישה כזאת אכן התקיימה. הפרקליטות מעריכה על סמך אינדיקציות ראייתיות שונות כי הפגישה התקיימה אחרי שנתניהו הודיע על כוונתו למנות את פילבר לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, אך ככל הנראה לפני מינויו בפועל לאחר החלטת ממשלה. לכן, בהתאם, מיהרה הפרקליטות לבקש לתקן את כתב האישום, ואתמול התקיים הדיון בבקשה.

אלא שמדברי השופט שחם במהלך הדיון ובקשת הפרקליטות לתקן את כתב האישום נראה כי באם השופטים לא יקבלו את בקשת הפרקליטות, הרי שנתניהו לא יורשע כלל בתיק 4000 ויהיה אפשר להכריז על מותו של התיק.

ההסבר לכך הוא: כיוון שעד המדינה טוען שהתקיימה פגישת הנחיה ונקב בתאריך שמתברר שלא יכול היה להיות אז, וכל החקירה הנגדית וקו ההגנה התבסס לפי זה. אם עכשיו ישנו את כתב האישום, הרי שקו ההגנה של הסנגורים יצטרך להשתנות ואף עלול ליפול. אם כן, אמר השופט שחם, אי אפשר בשלב הזה לכאורה לשנות את כתב האישום כיוון שהנאשם זכאי להתגונן כראוי.

ברוך קרא טוען כי "אם בית המשפט לא יקבע כממצא עובדתי שפגישת ההנחיה התקיימה, ממילא אי אפשר יהיה להרשיע את נתניהו בשוחד, וגם לא בהפרת אמונים בתיק 4000"
zeevi

מה קורה עם שאר התיקים? 1000 2000 ו-3000?
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 706 פעמים
קיבל תודה: 549 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

"יפול" מצדך אלף... "אליך לא יגש"... (תהלים)
ומדותם "מחוץ לעיר"... אלפים באמה... (חומש)
שלשת אלפים... "לטוח קירות הבתים"... (דברי הימים)
סמל אישי של משתמש
אני פה

לכידה.JPG
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 706 פעמים
קיבל תודה: 549 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

שמה זה אומר?
82828282
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

משפט נתניהו: עו״ד בן צור מוכיח כי בעוד קטעים מחקירת פילבר בזמן שחתם על הסכם עד מדינה הושמטו בשל ״הפסקת חשמל״, בחדרים סמוכים באותו מקום נחקרו עדים נוספים וחקירתם תועדה.
בין הטיפות
נתן תודה: 109 פעמים
קיבל תודה: 136 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

82828282 כתב: 30 מאי 2022, 10:54 משפט נתניהו: עו״ד בן צור מוכיח כי בעוד קטעים מחקירת פילבר בזמן שחתם על הסכם עד מדינה הושמטו בשל ״הפסקת חשמל״, בחדרים סמוכים באותו מקום נחקרו עדים נוספים וחקירתם תועדה.
גאון הבן אדם, אין מה לומר!
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 128 פעמים
קיבל תודה: 185 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

בסוף המשטרה תמצא את עצמה אשמה בתיקים שתפרה לנתניהו.
הדא הוא דכתיב: הגולם קם יוצרו...

ועוד: "אין כלום כי לא היה כלום" לא בטוח.
כי בינתיים יש משהו,
יש לנו משטרה מושחתת שתופרת תיקים לפי הזמנה..
שלח תגובה