חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2987 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

הטירור משתולל

דיווח ראשוני על ניסיון חדירה בישוב תקוע במזרח גוש עציון, מחבל נוטרל

פיגוע בשער שכם שוטר פצוע בינוני המחבל נורה
סמל אישי של משתמש
אני פה

נס פיגוע גדול נמנע

*מוקד עדכוני יו"ש -*
סיכום ארוע עד כה לפי מה שידוע -
לפני כחצי שעה הגיעו לפחות 4 מחבלים ליישוב תקוע, עברו את הגדר וניסו לפרוץ לבית, חבר כיתת כוננות שהבית שלו ירה לעבר המחבלים והצליח לחסל אחד מהם, השאר ברחו חזרה לשטחים מחוץ ליישוב, כוחות רבים סורקים במקום.
תושבי היישוב עדיין מונחים להסתגר בבתיהם.
סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 118 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

מתי כתב: 08 מאי 2022, 14:00 אני רק חושב על ערבים שרואים את התיעודים מהשטח על היחס החם מכוחות המשטרה, (בג'נין אין פרלמנט יש רק מלברו...) מדמיין אותם אומרים למה שלא נעשה פיגוע דומה נהרוג (ה"י) כמה יאהוד נתחבא ליד הזירה, יתפסו אותנו בחיים ויאלה פנסיון מלא על חשבון ישראל
אם כבר תפשתם אותם בחיים לפחות קרקסו להם ת'צורה תשכיבו אותם, תנו בעיטות, מכות הגונות ,לא יזיק!!!! מחבלים נתעבים!!!!!!!
ועוד איך יזיק! הם ישבו על זה בכלא. שכחת באיזו מדינה מגעילה אתה חי ומי הם השופטים כאן.
אתה ציוני?
סמל אישי של משתמש
אני פה

השרה איילת שקד מתייחסת למניעת הפיגוע ביישוב תקוע הערב (ראשון).

"ישר כוח לתושב תקוע הגיבור שמנע אסון גדול, הגן על משפחתו וחתר למגע על מנת לסיים את הארוע הזה בדיוק כפי שצריך- בחיסולו של המחבל".

"אני קוראת לכל מי שיכול לשאת נשק לעשות זאת, על מנת לייצר מכפלת כוח לכוחות הביטחון, וביחד ננצח", כתבה שקד בטוויטר.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ירדן: הוועדה לעניינים פלסטיניים בפרלמנט גינתה את דברי בנט על הר הבית

הוועדה כינתה את אמירתו "חסרת אחריות" וקראה לו שלא לבחון את סבלנותם של שני מיליארד מוסלמים בעולם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

דו"ח חדש שפרסם המכון לחקר מדיניות יהודית (JPR) בעריכת ד"ר דניאל סטצקי, הוא הניסיון הראשון אי פעם להעריך את האוכלוסייה החרדית העולמית.

לפי הדו"ח, למרות האתגרים הרבים, שיעור הגידול הגבוה בקרב יהודים חרדים, הביא את אוכלוסיית החרדים כיום למעבר לשני מיליון, המהווה לא פחות מ-80% מכלל הגידול של האוכלוסייה היהודית בעולם.

הדו"ח מעלה כי גודלה הנוכחי של האוכלוסייה החרדית, משוער בכ-2.1 מיליון ברחבי העולם, שהם 14% מכלל האוכלוסייה היהודית המונה 15 מיליון.

בהתחשב בקצב הגידול המואץ, האוכלוסייה החרדית עשויה להכפיל את גודלה בתוך עשרים שנה ליותר מחמישית מהכלל.

כיום, ישראל וארה"ב מהוות כ-92% מהיהודים החרדים, נכתב בדו"ח. ואילו אירופה היא ביתם של 5% מהאוכלוסייה החרדית העולמית, בעוד השאר חיים בעיקר באמריקה הלטינית, דרום אפריקה, קנדה ואוסטרליה.

מחוץ לישראל וארה"ב, שלוש האוכלוסיות החרדיות הגדולות ביותר נמצאות בבריטניה שם מתגוררים כ-75,000, שהם 25% מכלל יהודי בריטניה. בקנדה 30,000, שהם 8% מכלל היהודים. ואילו בצרפת מתגוררים 12,000 חרדים, המהווים 3% מכלל היהודים.

בעוד האוכלוסייה היהודית בעולם גדלה ב-0.7% בשנה בעשור האחרון, האוכלוסייה החרדית גדלה ב-3.5%-4.0% מדי שנה - פי חמישה עד כמעט שישה מהר יותר.

עד 70%-80% מגידול האוכלוסייה היהודית בעולם יוחסו לחרדים. שיעורי הצמיחה של החרדים יוחסו להולדה גבוהה ותמותה נמוכה מאוד.

המכון לחקר מדיניות יהודית הוא ארגון מחקר, ייעוץ וצוות חשיבה שבסיסו בלונדון. מטרתו היא לקדם את הקהילות יהודיות בבריטניה וברחבי אירופה, על ידי ביצוע מחקר והסברה לפיתוח מדיניות תוך דיאלוג עם אלו שביכולתם להשפיע בצורה חיובית על החיים היהודיים.

הרב יואל פרידמן, מנהל ענייני ציבור בארגון 'פינטר טראסט' אמר בתגובה: "המחקר של ה-JPR מעניק תמונה ברורה של עתידה של היהדות העולמית ומראה שלמרות האתגרים המתמשכים, הציבור החרדי חזק וצומח, לכן חשוב שלקהילה החרדית תהיה קול בנושאים הרלוונטיים. באמצעות ארגון 'פינטר טראסט', אנו שואפים לקיים קשר יזום עם מובילי דעת קהל ברחבי בריטניה, כדי לתת להם תובנה מדויקת ומהימנה על הקהילה החרדית המשגשגת בבריטניה".

ארגון 'פינטר טראסט' שהוקם ע"ש ולזכרו של העסקן החרדי הנודע הרב אברהם פינטר ז"ל מגדולי עסקני יהדות באנגליה, קיבל את תמיכתם של כל הקהילות החרדיות בבריטניה, ופועל על פי דעת תורה של גדולי הרבנים מרחבי הקהילה החרדית בלונדון, מנצ'סטר, גייטסהד ואסקס.

הארגון מבקשת להעניק קול אותנטי לקהילה החרדית בבריטניה, ותיאור מדויק ואמיתי של מי אנחנו ואיך אנחנו חיים את חיינו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

*כעת הותר לפרסום הנתונים על מניעות ביטחוניות לבני משפחות המחבלים בפיגועים האחרונים:*
*גורם ביטחוני בכיר אומר:* "לא נאפשר יותר לבני משפחותיהם של מחבלים שבחרו בדרך הטרור להיכנס למדינת ישראל לצרכי תעסוקה ומסחר, כל ערבי שחושב לבחור בדרך הטרור
ידע שהפיגוע שהוא מבצע יפגע אנושות במשפחתו".

*בתגובה לפיגועים שבוצעו בתקופה האחרונה, מערכת הביטחון מנעה את כניסתם של 1,100 ערבים תושבי יהודה ושומרון, שאחד מבני משפחתם ביצע פיגוע נגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות הביטחון, עפ"י הפירוט הבא:*

*• 2022.05.08 – ניסיון הפיגוע בתקוע:*
המחבל - מועתצם מוחמד טאלב עטאללה, תושב חרמלה שבאזור בית לחם.
124 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.05.08 - הפיגוע בשער שכם:*
המחבל - נדיר מרזוק רשיד דאר אחמד, תושב עבוין שבאזור רמאללה.
137 מניעות לבני משפחה.

*• 05.05.2022 הפיגוע באלעד:*
המחבלים - אסעד אלרפאעי, צבחי אבו שקיר, תושבי ג'נין.
206 מניעות לבני משפחה.

*• 29.04.2022 הפיגוע באריאל:*
המחבלים - יחיא מרעי ויוסף עאצי, תושבי קרוואת בני חסן.
215 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.04.12 - ניסיון הפיגוע באשקלון:*
המחבל - עבדאללה סרור, תושב חברון.
42 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.04.11 - ניסיון הפיגוע בורד יריחו:*
המחבל - אדהם אלרוב, תושב ג'נין.
138 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.04.10 - ניסיון הפיגוע במערת המכפלה בחברון:*
המחבלת - מהא אלזעתרי, תושבת חברון.
102 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.04.04 - הפיגוע בתל אביב:*
המחבל - רעד חאזם, תושב ג'נין.
58 מניעות לבני משפחה.

*• 2022.03.29 - הפיגוע בבני ברק:*
המחבל - דיא חמארשה, תושב יעבד.
78 מניעות לבני משפחה.

בטווח הקרוב אולי בני המשפחות מהללים את המחבלים, (מפחד, או מרגעי תהילה מול מצלמות) אבל בטווח הרחוק הם יקללו את הרגע בו נגדע מטה לחמם, והם בשונה מהורי/בת זוג המחבלים אפילו לא מקבלים מהרש"פ תמיכה.

*לנו נשאר לקוות שבג"צ לא יתערב בשיקולי הביטחון, כמו שעשו בעבר, וינטרלו גם את הכלי האפקטיבי הזה.*

*(דן אסולין)*
זימל
נתן תודה: 111 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זימל »

ככבר לא נשאר למי כן מותר להיכנס
ישראל הלוי
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל הלוי »

חילופי אש בג'נין: עיתונאית מפורסמת נהרגה, צה"ל חוקר | תיעוד
מחבלים פלסטינים פתחו באש לעבר לוחמי צה"ל במהלך כניסת כוחות צבא לג'נין | עיתונאית מוכרת מרשת אל ג'זירה, שירין אבו עאקלה, נפגעה אנוש - ומותה נקבע בבית החולים | צה"ל: ייתכן והעיתונאית נהרגה מירי חמושים פלסטינים. האירוע בבירור | צפו בתיעוד מהעימותים האלימים

הבוקר (רביעי) התפתחו חילופי אש בין כוחות צה"ל לבין מחבלים פלסטינים באזור מחנה הפלסטינים ג'נין. כוחות גדולים נכנסו לעיר במטרה לבצע מעצרים, במסגרת המבצע למיגור גל הטרור והפגיעה בתשתיות באזור צפון השומרון.

במהלך כניסת הכוחות נפגעה מירי כתבת רשת אל ג'זירה, שירין אבו עאקלה באורח אנוש, ומותה נקבע זמן לאחר מכן בבית החולים המקומי. לטענת הפלסטינים העיתונאית נהרגה מירי לוחמי צה"ל, אולם בצבא הודיעו כי פתחו בחקירה. נבדקת האפשרות כי היא נורתה בשוגג ע"י מחבלים. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

אבו עאקלה מוכרת כעיתונאית שסיקרה את הפלסטינים במשך שנים ארוכות. "עמיתתנו נהרגה על ידי הצבא הישראלי בזמן שסיקרה את ההסתערות על מחנה הפליטים ג'נין", נטען בעמוד הטוויטר הרשמי של רשת אל ג'זירה.

מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו בשעות האחרונות במחנה הפליטים ג'נין, בסמוך לכפר בורקין ובמספר מוקדים נוספים ברחבי יהודה ושומרון על מנת לעצור חשודים בפעילות טרור.

"במסגרת הפעילות במחנה הפליטים ג'נין חשודים ביצעו ירי מסיבי לעבר הכוח והשליכו מטענים. הכוח השיב בירי. זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו", נאמר בהודעת הצבא, "נבדקת האפשרות כי נפגעו עיתונאים, ייתכן מירי חמושים פלסטינים. האירוע בבירור".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
ישראל הלוי

אבו מאזן ממהר לגנות את ישראל • בנט: "מטיח ללא בסיס מוצק"
מות העיתונאית בג'נין מביא לעימות נוסף בין לישראל לפלסטינים: יו"ר הרש"פ אבו מאזן, מאשים את ישראל במות העיתונאית: "הוצאה להורג על ידי כוחות הכיבוש". בתגובה, ראש הממשלה נפתלי בנט משיב לו במתקפה ומגבה את כוחות צה"ל | לדברי רה"מ, תיעוד מהמקום תומך בגרסתו

עימות מידני בין ירושלים לרמאללה סביב מותה של עיתונאית אל ג'זירה הבוקר (שלישי), שמצאה את מותה במהלך עימותים בין כוחות צה"ל למחבלים בעיר ג'נין. בעוד הפלסטינים מאשימים את צה"ל יוצא ראש הממשלה נפתלי בנט במתקפה נגד אבו מאזן.

מוקדם יותר היום ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן פרסם הודעת גינוי על מותה של העיתונאית שירין אבו עאקלה, בה כינה את הדבר כ"הוצאה להורג על ידי כוחות הכיבוש". בהודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית הטיל אבו מאזן את האחריות לפשע המכוער הזה, כלשונו, על ממשלת ישראל והוסיף כי "זהו חלק מהמדיניות היומיומית של הכיבוש, שפוגעת בעיתונאים כדי למחוק את האמת".

ראש הממשלה נפתלי בנט, הגיב לאבו מאזן במתקפה "יו"ר הרשות מטיח בישראל האשמות ללא בסיס מוצק". תוך שהוא מציג את עמדת ישראל לפיה "על פי הנתונים שבידינו כרגע, יש סיכוי לא מבוטל שפלסטינים חמושים, שירו באופן פרוע, הם שהביאו למותה המצער של העיתונאית. הפלסטינים אף תועדו אומרים "פגענו בחייל, הוא שכוב על האדמה". אף חייל לא נפגע, מה שמעלה את האפשרות כי הם ירו ופגעו בעיתונאית".

"ישראל קראה לפלסטינים לביצוע ניתוח פתולוגי משותף וחקירה משותפת, בהסתמך על כל התיעוד והממצאים הקיימים, כדי להגיע לאמת", הוסיף ראש הממשלה, "עד כה, הפלסטינים מסרבים", האשים ראש הממשלה שהעניק גיבוי לכוחות צה"ל, "כוחות צה"ל ימשיכו לפעול כנגד המחבלים בבסיסיהם, על מנת לשבור את גל הטרור הרצחני ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מגבים את לוחמינו".
שומר החומות
נתן תודה: 1011 פעמים
קיבל תודה: 346 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שומר החומות »

שמעתי אתמול פורסם בכאן 11 תיעוד חדש מהפיגוע הנורא באלעד.
יש אותו למישהו?
שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 948 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

הנה סרטון הירי.
אחד החמושים הפלסטינים מתלהב ואומר: "פגענו בחייל והוא זרוק על הרצפה".
איזה חייל זרוק על הרצפה? אזכיר כי לשירין היה גם וסט וגם קסדה. לא מן הנמנע שחשבו כי היא אותו "חייל פצוע".
VID-20220511-WA0041.mp4
תיעוד אחרי הירי
VID-20220511-WA0042.mp4
שיך

דיווח ראשוני
פיגוע דקירה בעיר העתיקה
מחבל מנוטרל
שיך

שער הכותנה
אין נפגעים
המשטרה סוגרת את האזור, כולל חניות
סמל אישי של משתמש
אני פה

פסימיות בצהר: ''רפורמת הכשרות לא תצא לפועל – זו אות מתה''

במהלך דיון בבג"ץ חשף נציג ארגון הרבנים כי הרפורמה נמצאת לתחושתם בהקפאה עמוקה: "המשמעות היא הפסד של עשרות מיליוני שקלים" • במדינה טענו שנושא הייבוא ייצא לדרך כסדרו • ארגון כושרות: "גם התומך הגדול של הרפורמה מבין שהיא כבר לא תקרה. הגיע הזמן לתקן את המערך הקיים"
חנן גרינווד

11/5/2022, 12:46, עודכן 11/5/2022, 13:13

"לא נראה שרפורמת הכשרות תצא לפועל. אין מכרז, אין תנאים ואין תקן. על פי כל הסימנים הרפורמה הולכת להיות אות מתה", הודה עורך דינו של ארגון רבני צהר בדיון בבג"ץ שהתקיים הבוקר (רביעי) בנוגע לאפשרות של הארגון לספק שירותי כשרות למוצרים מיובאים.

בחודשים האחרונים, מאז שח"כ עידית סילמן עזבה את הקואליציה, שוררת בקרב הגורמים שעומדים מאחורי הרפורמות בנושאי הדת פסימיות קשה, אך ברוב המקרים זו הופנתה לרפורמה בגיור – מכיוון שזו עומדת לפני חקיקה.

בכל הנוגע לרפורמה בכשרות, שכבר עברה את כל המשוכות למעט אלו המנהלתיות-טכניות, סברו חלק מהגורמים שעוסקים בתחום, כי היא עוד יכולה לקרום עור וגידים בדרך כלשהי. לאחרונה, לאחר שב"ישראל היום" פורסם כי ברבנות מתקשים להקים את גוף הפיקוח שאמור לפקח על עבודת התאגידים העצמאיים שיספקו שירותי כשרות, טענו במשרד הדתות כי הרפורמה תצא לדרך כסדרה.

אלא שהתבטאות של עו"ד אסף בן מלך, עורך הדין של ארגון צהר, במהלך דיון בבג"ץ, מלמדת שהרפורמה עדיין תקועה ושעתידה לא ברור, בצל המשבר המתמשך בקואליציה. בתשובה לשאלת השופט מדוע בצהר לא ימתינו לרפורמה בכשרות, שחלקה המרכזי צפוי להיכנס לתוקף כרגע ב-1 בינואר 2023, השיב נציג הארגון כי כלל לא ברור שאכן הרפורמה תצא לפועל. "המדינה לא מעדכנת. היא יכולה לדחות את הרפורמה בחמש שנים, המשמעות היא הפסד של עשרות מיליוני שקלים", אמר.

נציג המדינה, מצדו, טען כי הרפורמה תצא לפועל גם אם לא תהיה בצורה מוסדרת. "יש חוק במדינת ישראל שיאפשר להם לתת כשרות בלי רבנות בתחילת השנה. המשרד לקח חברה מייעצת. אם לא יהיה ממונה (לגוף המפקח ח"ג) המנכ"ל של הרבנות יהיה הממונה". לטענת המדינה, לא ניתן לדחות את נושא הייבוא ברפורמה, אלא רק את מתן הכשרות לרבנויות מקומיות, כך שאין צורך במתן אפשרות לצהר לספק שירותי כשרות בייבוא קודם לכן. לבסוף הוחלט בבג"ץ לקבל בעוד ארבעה חודשים עדכון על החוק שמסדיר את נושא הייבוא.

מארגון כושרות שביקש להצטרף לעתירה כידיד בית המשפט נמסר: "אם גם צהר, הארגון שהיה התומך הגדול של הרפורמה, מבין שהיא כבר לא תקרה, אפשר כבר להכריז שהיא נכשלה סופית. הגיע הזמן שכל מי שחשובה לו הכשרות יפשיל שרוולים ויעזור לקדם ולתקן את מערך הכשרות הממלכתי ולא לבצע רפורמות שמייקרות את הכשרות ומוזילות את רמת הכשרות".
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

כל המדינה נעמדת על הרגליים, האם החיילים כן הרגו איזו עיתונאית חפה מפשע או לא, בו בזמן שהם הרגו 18 אזרחים חפים מפשע בחודשיים האחרונים.
שומר החומות
נתן תודה: 1011 פעמים
קיבל תודה: 346 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שומר החומות »

zeevi כתב: 12 מאי 2022, 00:49 כל המדינה נעמדת על הרגליים, האם החיילים כן הרגו איזו עיתונאית חפה מפשע או לא, בו בזמן שהם הרגו 18 אזרחים חפים מפשע בחודשיים האחרונים.
אוי...
לקרוא ולבכות...
אחד המשפטים החזקים ביותר...
לפרסם ולפרסם, כותרות ראשיות בכל העיתונים, הבמות, הדוכנים, והמסכים...
רשעים ארורים!
סמל אישי של משתמש
אני פה

ח”כ מקלב ב’קול חי’: ראש הממשלה בנט יציג בשבוע הבא תוכנית לתעסוקת חרדית. “בעוד הם נותנים לעבאס עשרות מליארדים הוא זורק לנו את הפירורים האלה ועוד לא יוכלו לצאת לעבוד אחרי גזירת המעונות, זו זריית חול בעייני הציבור. אלו תקציבים שלא יוכלו להתממש”
סמל אישי של משתמש
אני פה

תיעוד חכ אחמד טיבי הבריח עצור ערבי מידי שוטרים המחדש.mp4
טיבי מבריח עצור
שיך

כח צה"ל צרים על בית בג'נין ומפעילים "סיר לחץ" על המחבלים,הכח ירה טיל rpg לבית, הבית נשרף 2 מחבלים נפצעו קשה עד כה
(אחד הפצועים אח של זכריא זביידי)
שיך

נסיון פיגוע ליד בית אל, בנס אין נפגעים,המחבל חוסל
שיך

לוחם ימ"מ נפצע באורח קשה בג'נין
סמל אישי של משתמש
אני פה

היועצת המדינית של ראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה על סיום תפקידה בלשכת ראש הממשלה נפתלי בנט.

שמרית תעזוב את תפקידה ב-1 ביוני, כשברקע חילופי האשמות וסיכסוכים בתוך הלשכה. מקורבים לבנט סיפרו כי מאיר ניסתה לאורך התקופה "למרכז" את בנט על חשבון בוחרי המחנה הלאומי. בין היתר נטען כי האסטרטגיה שהובילה בחודשים האחרונים כשלה, ימינה התרסקה בסקרים, והביאה אף באופן עקיף לפרישתה של עידית סילמן מראשות הקואליציה.

בתוך הלשכה נוצרו שני מחנות: מחנה שמרית מאיר שמשך את בנט למרכז-שמאל ומחנה טל גן צבי ראש הסגל, איש ימין מובהק המחובר להתיישבות, שניסה לכל אורך השנה האחרונה להוביל מהלכים לטובת מחנה הימין בכלל והציונות הדתית בפרט שסללה את דרכו של בנט ללשכת ראש הממשלה.

"עם הקמת הממשלה, ביוני אשתקד, התבקשתי על ידך לשמש כיועצת המדינית לראש הממשלה. לאחר לבטים, הסכמתי", כתבה מאיר לבנט. "במהלך השנה האחרונה הקדשתי את כל כוחותי לסייע לך בתחום המדיני ובכלל. בבניית היחסים הטובים עם ממשל ביידן, בחיזוק הקשר עם מדינות ערב, הקרובות והרחוקות, בייצוג טוב של ישראל על הבמה הבינלאומית, וחשוב יותר - בהשגת תכליות מדיניות חשובות שלא זה המקום לפרטן, כולל מהלך מדיני משמעותי ביותר רק לאחרונה".

מאיר הוסיפה: "היתה זו שנה מלאת עשייה, מבוקר ועד לילה. שורת המשימות הארוכה שהטלת עלי, חייבה הקרבה ניכרת בחיי האישיים. לקראת סיום שנה בעבודה משותפת קרובה, זה הזמן לעזוב. אסיים את תפקידי ב-1 ביוני. בכוונתי לסייע ככל שיידרש בהשלמת המשימות עליהן אני מופקדת, בעיקר בכל הקשור לביקורו המתקרב של נשיא ארה"ב בישראל. אני מודה לך על ההזדמנות לתרום למדינת ישראל בתחומים כה חשובים ומאחלת לך בהצלחה".

עוד נושא:
סמל אישי של משתמש
אני פה

ראש הממשלה בנט: 'כמעט שנה לממשלה ותראו כמה השגנו, בניהול רציני, ובעיקר ביחד'

בנט:
כמעט שנה לממשלה ותראו כמה השגנו, בניהול רציני, ובעיקר ביחד!
**
- הזנקנו את כלכלת ישראל ל-8% צמיחה.

- הורדנו את האבטלה מ-5.1% ל-2.9%—כפי שהבטחתי לכם—החזרנו המוני מובטלים לעבודה ופרנסה.

- גירעון - ב-12 החודשים האחרונים שהסתיימו באפריל, הגירעון—האוברדפרט הלאומי— הסתכם ב-0.6% תוצר.
ככה דואגים לעתיד ילדינו!

- האינפלציה אצלנו מהנמוכות בעולם המפותח.

- הורדנו את היקף אירועי הירי בחברה הערבית ב-50% ואת מקרי הרצח ב-30%. נמשיך בכל העוצמה.

- צלחנו שני גלי קורונה —ללא יום אחד של סגר.

- העברנו תקציב למדינת ישראל.
זה נשמע מובן מאליו, אך זה לא קרה מספר שנים והממשלה היתה משותקת.

- שברנו שיא במספר יחידות הדיור (100,777 ב-2021, ו-63,300 התחלות בנייה) אחרי שנים של גירעון בבנייה, שהביא לזינוק במחירי הדירות. זהו גידול של 101% משנת 2020. ככה מטפלים!

- אישרנו ותקצבנו הקמת מטרו לגוש דן. בשעה טובה!

- העלינו את שכר החיילים ובנות השירות הלאומי ב-50% (!). כל חיילת וחייל כבר מרגישים זאת.

- הפסקנו כליל את הנוהל המביש של העברת מזוודות הדולרים לחמאס.

- יישובי עוטף עזה ושדרות חוו את השנה השקטה ביותר שלהם מזה שנים.
זה נובע משינוי דרמטי ותקיף במדיניות שלנו מול חמאס.

- האצנו את תכנית ההתעצמות מול הגרעין האיראני שהוזנחה. אסור להרפות. לצערי כחודשיים לפני קום הממשלה איראן עברה להעשרת אורניום בדרגת 60%, אך כעת זו המשמרת שלנו.

- בלמנו הקמת קונסוליה לפלסטינים בירושלים.

- חיזקנו משמעותית את משטרת ישראל ואת מג״ב בתקציבים, תקנים, וציוד (היו חסרים אפודים קרמים לשוטרים!)

- פתחנו לראשונה בהיסטוריה תחרות בכשרות בישראל.
זהו מהלך דרמטי לשיפור השירות והוזלת מחירים.

- אישרנו הקמת 12 ישובים חדשים בנגב.

- התחלנו לראשונה בהליך כינוס והסדרת יישובים בדואים בנגב. זהו מהלך קריטי הן לאיכות חיי הבדואים, והן לשמירה על אדמות המדינה. כל מי שנסע בנגב רואה את האסון שהתרחש ב-15 השנים האחרונות.

- חתמנו בראשי תיבות על הסכם סחר חופשי עם איחוד האמירויות.

- הקמנו סוף סוף מטה הסברה לאומי אפקטיבי—תשוו בין כישלון ההסברה בשומר החומות ובמרמרה, לבין האירוע הקשה בג׳נין השבוע.

- חיממנו את היחסים עם מצרים (לראשונה מזה שנים - ביקור רשמי עם דגל ישראל).

אלה רק מקצת ההישגים (אביא לכם בהמשך דיווחים נוספים).

**
חברים,

יש עוד המון אתגרים לפנינו, בראשם - לחימה בטרור הפלסטיני והורדת יוקר המחייה,
וגם כאן נביא הישגים.

השורה התחתונה היא זו:

ישראל חזרה לעבוד.
ישראל מנוהלת.
שרי הממשלה חרוצים ומוכשרים.

אני מתחייב שאנחנו, כל שרי ממשלת ישראל,
נמשיך לעבוד קשה עבורכם אזרחי ישראל.

אנחנו עובדים *בשבילכם*, לא בשביל עצמנו.
ואנחנו עובדים *יחד*.

לא ״אני״; אנחנו.

אני מרגיש שזכיתי בעזרת ה׳ בזכות עצומה לשרת אתכם,
אזרחי ישראל, ולשמור על המדינה הטובה שלנו.

תודה ושבת שלום, וכרגיל אני מתפלל לשלום לוחמינו.

שלכם,
נפתלי בנט
סמל אישי של משתמש
אני פה

ותר לפרסום: לוחם ימ״מ נפל הבוקר במהלך קרב עם מחבלים חמושים בג׳נין

*דוברות המשטרה (מג"ב):*
*גבורתו של לוחם הימ"מ*: משמר הגבול/משטרת ישראל מרכינים את ראשם לזכרו של לוחם הימ"מ, רס"ב נעם רז ז"ל שנפל הבוקר במהלך קרב עם מחבלים חמושים שביצעו ירי לעבר כוחותינו בפעילות מבצעית בכפר בורקין שבנפת ג'נין.

במהלך קרב היריות של לוחמי הימ"מ עם המחבלים החמושים, נפצע רס"ב נעם רז באורח קשה ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם ולאחר נקבע מותו.

רס"ב נעם רז ז"ל, בן 47, תושב היישוב קידה התגייס ליחידת הימ"מ בשנת 1999 ושימש במשך כ-23 שנים ביחידה כלוחם, פארמדיק, פורץ וצלף.
הותיר אחריו אישה ו-6 ילדים.

הלוחם נעם ז"ל השתתף במאות מבצעים לסיכול טרור, סיכן את עצמו והציל חיים. לוחם אמיץ, מקצועי וצנוע.

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן : "מדובר בלוחם ותיק ומנוסה מטובי בנינו, צנוע שבמהלך שירותו ביחידת הימ"מ השתתף באין ספור מבצעים ופעילויות מורכבות ורגישות שמטרתם סיכול הטרור. הלוחם הגיבור שנפל, חירף נפשו בפעילות מורכבת ורגישה שבמהלכה פתחו מחבלים שפלים באש כבדה לעבר לוחמינו. יחידת הימ"מ, לוחמיה וכוחות צה"ל הם חומת המגן של אזרחי מדינת ישראל במלחמה העיקשת נגד הטרור. אנחנו מחבקים ומשתתפים בצערה של משפחתו של הלוחם הגיבור שמסר נפשו למען ביטחון אזרחי מדינת ישראל."

משפחתו של הלוחם מבקשים לכבד את פרטיותם ברגעים הקשים ומבקשים מכלי התקשורת לא להגיע לאזור ביתם.

*יהי זכרו ברוך*
סמל אישי של משתמש
אני פה

ח''כ טאהא מרע''מ: כמה מכוער ועלוב פרצופו של הכיבוש הארור

‏כמה מכוער ועלוב פרצופו של הכיבוש הארור!הכיבוש גם רצח את שירין אבו עאקלה, זכרה לברכה, בדם קר, וגם מונע מהמוני המשתתפים לכאוב את מותה! התנהלות גורמי הביטחון לפני ובמהלך הלוויה מעוררת מיליון סימני שאלה לגבי אלה שקיבלו את ההחלטות! בושה וחרפה!
סמל אישי של משתמש
אני פה

קצין על הפעילות הבוקר: נורו עלינו אלפי כדורים. החלפנו 4 פנצ'רים, רכבים ממוגנים הושבתו, שמשות ממוגנות התנפצו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

אבי בר אלי בטור ב’דה מרקר’: “ההתפטרות היום מוכיחה כי בנט התפוגג — לפיד וליברמן הם ראשי הממשלה “הוא לא מנהל ואף פעם לא היה מנהל”, העידו מקורביו, כאשר אנשי אמונו נוטשים אותו בזה אחר זה, וגם היועצת הקרובה לו ביותר מתפטרת — שרי החוץ והאוצר נוטלים את המושכות”
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1555 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

בהקשר להודעה לעיל (וגם בהקשר להודעה הקודמת...)
בנט: "לא אני. אנחנו!" מכה מתחת לחגורה לביבי...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
ישראל הלוי

ממראות הסופה הקשה והנדירה בטבריה אמש
שלח תגובה