חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

מזהב ומפז
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז »

אני פה כתב: 07 מאי 2022, 20:58 שבוע טוב

הותר לפרסום : הנרצח אורן בן יצחק הכניס את המחבלים לארץ

לפי דיווח של ניר דבורי אורן בן יצחק עבד לפרנסתו בהכנסת שבחי"ם לארץ והוא זה שהסיע את המחבלים לאלעד. הם רצחו אותו בכניסה לאלעד
מקור : ניר דבורי, ערוץ 12
האם יש למישהו הסבר מאיפה הוא הכניס אותם ולאן והיכן הם רצחו אותו ולמה האם היה מריבה על התשלום טאו משהוא כזה ומאיפה הם הביאו את הגרזנים??????????
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 519 פעמים
קיבל תודה: 2987 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

“משפחת בן יפתח מוסרת בתגובה:

אנו מזועזעים מהשיח ברשתות החברתיות ובתקשורת בניסיון המתועב לקשור את בננו האהוב אורן הי”ד לפיגוע הנפשע שהוא בעצמו קורבן שלו.

אורן עבד כנהג הסעות ישר ותמים שעבד לפרנסתו. כמו שנהג מונית לא בודק מי עולה לו למונית ככה לא נדרש ממנו לבדוק אישורי עבודה או שהייה. וזאת בניגוד לקבלן שמעסיק פועלים.

אורן הסיע רב לשיעור תורה ועל כך אין מחלוקת. על פי הנאמר בתקשורת, ייתכן שבסיום הנסיעה הזו התבקש להסיע פועלים לשיפוץ בית כנסת וכך עשה רק מבלי לדעת כמובן שזו נסיעת המוות שלו.

לפי הידוע לנו אורן נאבק כמו גיבור במרצחים המנוולים שתקפו אותו עם הגיעו לבית הכנסת בגרזן וסכין וטבחו בו כמו בתקופות הכי אפלות בגולה של טבח יהודים.

המשפחה כעת מתמקדת באבל הקשה שהוא מכה נוספת בסדרה של אסונות שפקדו את המשפחה בשנים האחרונות.

כל מחשבותינו הם לסייע לאלמנה ול-6 הילדים להתמודד עם השבר הנורא.

כולנו תקווה שהמחבלים הארורים ייתפסו ויוצאו להורג בדיוק באופן שהם סיימו את חייו של אורן הי”ד”.

בן יפתח הי”ד, בן 37, הותיר אחריו את אלמנתו נופר ושישה ילדים קטנים – הגדולה בת 11 וחצי והקטן בן שנה וחצי. כמו כן, הותיר אם ותשעה אחים ואחיות. קרוב ל-1,000 איש ליוו אותו בדרכו האחרונה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

קובי בורנשטיין: ‏בעקבות מידע שהתקבל כעת, כוחות גדולים של צה"ל ומשטרת ישראל מבצעים כעת סריקות ברחוב הריטב"א באלעד
סמל אישי של משתמש
אני פה

קובי בורנשטיין: במקביל לסריקות ברחוב הריטב"א, סריקות נרחבות כעת גם ברחובות 'בעלי התוספות' ו'בן שטח'. הכוחות הרימו רחפן לאוויר
סמל אישי של משתמש
אני פה

דיווח ראשוני על כיתור מבנה בעיר אלעד, חשש לשהיית המחבלים שם, אזרחים דיווחו שראו שני 2 חשודים שם וברחו מהמקום.
כוח ימ"מ ומשטרה נמצא כעת שם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עדכון שוא:
ברזל
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ברזל »

מה קורה עכשיו באלעד?
ראיתי סרטונים ודיווחים על הפגנות בשעה כזאת עם אלימות קשה
אלעדים נא לעדכן...
דפי עבודה
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי דפי עבודה »

אני פה כתב: 08 מאי 2022, 00:14 “משפחת בן יפתח מוסרת בתגובה:

אנו מזועזעים מהשיח ברשתות החברתיות ובתקשורת בניסיון המתועב לקשור את בננו האהוב אורן הי”ד לפיגוע הנפשע שהוא בעצמו קורבן שלו.

אורן עבד כנהג הסעות ישר ותמים שעבד לפרנסתו. כמו שנהג מונית לא בודק מי עולה לו למונית ככה לא נדרש ממנו לבדוק אישורי עבודה או שהייה. וזאת בניגוד לקבלן שמעסיק פועלים.

אורן הסיע רב לשיעור תורה ועל כך אין מחלוקת. על פי הנאמר בתקשורת, ייתכן שבסיום הנסיעה הזו התבקש להסיע פועלים לשיפוץ בית כנסת וכך עשה רק מבלי לדעת כמובן שזו נסיעת המוות שלו.

לפי הידוע לנו אורן נאבק כמו גיבור במרצחים המנוולים שתקפו אותו עם הגיעו לבית הכנסת בגרזן וסכין וטבחו בו כמו בתקופות הכי אפלות בגולה של טבח יהודים.

המשפחה כעת מתמקדת באבל הקשה שהוא מכה נוספת בסדרה של אסונות שפקדו את המשפחה בשנים האחרונות.

כל מחשבותינו הם לסייע לאלמנה ול-6 הילדים להתמודד עם השבר הנורא.

כולנו תקווה שהמחבלים הארורים ייתפסו ויוצאו להורג בדיוק באופן שהם סיימו את חייו של אורן הי”ד”.

בן יפתח הי”ד, בן 37, הותיר אחריו את אלמנתו נופר ושישה ילדים קטנים – הגדולה בת 11 וחצי והקטן בן שנה וחצי. כמו כן, הותיר אם ותשעה אחים ואחיות. קרוב ל-1,000 איש ליוו אותו בדרכו האחרונה.
אין לנו ענין לאמת את זה או לא.
אך לפחות ילמדו מזה כל ה'חכמלוגים', שמכניסים שבחי"ם, את המסר להבא!
משה 10
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 406 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
שי הלוי
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 47 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שי הלוי »

למה לא הרגו אותם?
עכשיו עוד כמה שבועות כשיהיה החלפת שבויים ישחררו את המחבלים הארורים האלה!
משה 10

טל לב-רם: ‏שני המחבלים נתפסו כ-500 מטר בלבד מאלעד.
ישראל הלוי
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ישראל הלוי »

משה 10 כתב: 08 מאי 2022, 10:56 נתפסו המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד
יישר כח!
איפה הסרט המלא ?
משה 10

בכלא גלבוע נערכים לקבלה של 2 סטודנטים חדשים ללימודי תואר ראשון ושני. סעודת מלכים מתבשלת ברגעים אלה ומכינים להם מיטה טובה ליד הטלויזיה.
ברוכים הבאים!
משה 10

"הרגנו אנשים"; תיעוד חקירת המחבל מאלעד​
"עשינו פיגוע, פיגוע שגרתי, הרגנו יהודים", אלו המילים הראשונות שיצאו מפיו של המחבל אסעד אל-ריפאעי בחקירתו הראשונית, רגעים לאחר שנלכד על ידי השב"כ • צפו (ביטחון)​
משה 10

תרגום השיחה (קיבלתי במייל)
סאלם עליקום -שלום
שולכבאר-מה חדש
מין אינתא-מי אתה
שו יסם אבןק-מה שם אבא שלך
סאקן וואן-איפה גר
שו בשעווה הונה-מה אתה עושה כאן
עמילייה- פיגוע
הנו עמלייה- איפה הפיגוע היה
עמלייה פי באלעד- הפיגוע באלעד
משה 10

המפכ"ל בזירת האירוע כעת.

הלוחמים מכסים את פניהם חלקית למניעת זיהוי והפצת השמות ברשת.
סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 274 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

אני פה כתב: 07 מאי 2022, 20:58 הותר לפרסום : הנרצח אורן בן יצחק הכניס את המחבלים לארץ

לפי דיווח של ניר דבורי אורן בן יצחק עבד לפרנסתו בהכנסת שבחי"ם לארץ והוא זה שהסיע את המחבלים לאלעד. הם רצחו אותו בכניסה לאלעד
מקור : ניר דבורי, ערוץ 12
המשטרה איתרה קבלנים שהעסיקו את המחבלים בעבר בעיר אלעד, והם נחקרו באזהרה בגין עבירה שעיקרה העסקת שוהה בלתי חוקי.
מחקירת הפיגוע עולה, כי שני המחבלים תזמנו אותו ונערכו אליו בצורה מדויקת ולפרטי תוך שהם יוצרים קשר עם אורן בן יפתח ז”ל, ומבקשים ממנו להסיע אותם לעיר אלעד.
בנוסף, עלה כי בן יפתח לא ידע שמדובר בשב"חים, ועל פי החשד נהג ולכן נעתר לפנייתם ובמיוחד נוכח העובדה שהם ביקשו להשלים עבודות שיפוץ בבית הכנסת ברחוב יהודה הנשיא בעיר אלעד.
משה 10

סערת הסיגריה! יקי אדמקר: משפחת חבקוק פירסמו הודעה: ״המומים ומזועזעים מהצורה בה המחבלים הארורים יימח שמם נתפסו ואיך מטפלים בהם אחרי התפיסה. נותנים להם סיגריות. פשוט מזועזעים, המומים וכועסים מאוד ואין לנו מילים לתאר את האכזבה, הכעס והעצבות על כך״.

8.5.2022 12:34

ליזרוביץ ב׳קול חי׳: ההערכה במשטרה כי המחבלים הסתתרו במקום הזה מרגע הפיגוע, ללא תזוזה כלל, למעט אולי למס' מטרים למטע אבוקדו ופירות וחזרו לאותו מקום. מדובר במיקום סבוך מאד עם סלעים ומערות ששם הסתתרו, הם היו מכוסים בשמיכה. כל העת ההנחה במשטרה היתה שהם בשטח הזה.

8.5.2022 12:23

ישראל כהן בתיעוד בטוויטר: אחיו של הק׳ יהונתן חבקוק הי"ד מתחנן לסגן השר אביר קארה יחד עם בני המשפחה׳ ״תעשה תשובה! תפרוש מממשלת השמאל הזאת! אל תשב עם שמאלנים ובוגדים! שזה יהיה לע״נ הנרצח״.

8.5.2022 12:05

בושה! המחבל מעשן סיגריה. אריאלה שטרנבוך: ״יצאתי עכשיו מהבית של הק׳ חבקוק, הילד בן 6 מסתובב שם עדין מבוהל ומבולבל אחרי שראה איך מנפצים לאבא שלו את הגולגולת, ואז מגיע התיעוד הזה, המחבל מקבל סיגריה כבר בשטח. באיזו מדינה אנחנו חיים?!״.

סערה סביב הסיגריה של המחבל! ינון מגל: ״מי האדיוט שנתן לו סיגריה״. יוסי אלי ׳חדשות 13׳: ״מתקשה להבין למה המחבל שרצח שלושה יהודים כי הם יהודים, צריך לקבל "סיגריה שאחרי"??״. יוסי דוידוב ׳גלי ישראל׳: ״המחבלים בחקירה בשטח - מקבלים סיגריות מהכח במקום. איזו חרפה אלוהים ישמור״. ישי כהן: ‏״מתקשה להבין למה לאפשר לו לעשן סיגריה?״.

תיעוד ברשת מרגע תפיסת המחבלים - ׳ווינט׳: המחבלים היו ללא מים ומזון כל הסופ״ש.
עקיב'לה
נתן תודה: 102 פעמים
קיבל תודה: 588 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

למי יש את התמונה איך המחבל מקבל סיגריה
נפש שוקקה
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נפש שוקקה »

לא עובד בשב"כ, אבל נראה לי שהסערה סביב הסגריה היא מיותרת,
כנראה רוצים להוציא ממנו כל בדל מידע אפשרי, אז נתנו לו סיגריה להירגע לקראת חקירה.
עקיב'לה
נתן תודה: 102 פעמים
קיבל תודה: 588 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

גם אני חושב ככה
משה 10

מעשן סיגריה שניות לאחר המעצר: התיעוד שמעורר סערה
לצד הברכות שקיבלו כוחות הביטחון על לכידת שני המחבלים מאלעד, נשמעת ביקורת על התנהלות הלוחמים אל מול המרצחים | בתיעוד מזירת המעצר נראה אחד מהם מעשן סיגריה, בני משפחת חבקוק גינו: "המומים ומזועזעים"
צביקה סגל | בטחוני8.5.2022 | 12:47
המחבל עם סיגריה בפיו | צילום: באדיבות המצלם
c1cfdf0a971c7506d96d.jpg
בתיעוד שהתפרסם ברשת, זמן קצר לאחר מעצר המרצחים מאלעד, נראה אחד המחבלים כשהוא מעשן סיגריה שניתנה לו ע"י אחד הלוחמים. התיעוד החריג מעורר סערה ברשת וגורר עמו תגובות שונות.

בני משפחתו של יונתן חבקוק ז"ל שנרצח בפיגוע, זעמו על האופן שבו נעצרו המחבלים. "המומים ומזועזעים מהצורה שבה המחבלים הארורים יימח שמם נתפסו ומאיך שמטפלים בהם אחרי התפיסה שלהם", מסרו בני המשפחה. "נותנים להם סיגריות, אנחנו כועסים מאוד, אין מילים לתאר את האכזבה, את גודל הכעס ואת גודל העצבות. פשוט אין מילים".

"התמונה הזאת מספרת את הכל", כתב חבר הכנסת איתמר בן גביר. "עזבו שזה מחדל (של המשטרה והשב"כ) שהמחבל לא עם כדור בראש, אבל ככה? סיגריה בפה?? יושב בחופשיות ונינוחות? אפילו כשנעצרים בהפגנה השוטרים מתייחסים אחרת. בושה!".
סמל אישי של משתמש
ספירה

תגובת משרד הבריאות: מגיע להם עונש מות, טוב שנתנו לו סיגריה, כל סיגריה הורג!...
zeevi
נתן תודה: 1254 פעמים
קיבל תודה: 778 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אפשר לחשוב... הם הולכים לקבל מזון לינה התשלמויות מהמדינה ועושים בלגן על סיגריה..
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

אני רק חושב על ערבים שרואים את התיעודים מהשטח על היחס החם מכוחות המשטרה, (בג'נין אין פרלמנט יש רק מלברו...) מדמיין אותם אומרים למה שלא נעשה פיגוע דומה נהרוג (ה"י) כמה יאהוד נתחבא ליד הזירה, יתפסו אותנו בחיים ויאלה פנסיון מלא על חשבון ישראל
אם כבר תפשתם אותם בחיים לפחות קרקסו להם ת'צורה תשכיבו אותם, תנו בעיטות, מכות הגונות ,לא יזיק!!!! מחבלים נתעבים!!!!!!!
סמל אישי של משתמש
ספירה

שמעון ריקלין: ״כיצד יתכן שלמפגינים חרדים מתייחסים באלימות ורע יותר, מאשר למחבלים שרצחו בדם קר חרדים״?
סמל אישי של משתמש
אני פה

אחרי מצוד שארך מעל 60 שעות, וכשהחיפושים נכנסו ליום ה-4, נלכדו שני המחבלים שביצעו את מסע הרצח ברחובות אלעד שבהם נהרגו 3 בני אדם ונפצעו ארבעה. מי ששמו את ידיהם על המחבלים הם אנשי שב״כ, מגלן, ואנשי יחידת מרעול, יחידת מילואים לאיתור בני אדם על בסיס ניתוח שטח. מתחילת החקירה הבינו האמונים על המצוד כי שני המחבלים מכירים היטב את השטח, ועל כן במהלך החיפושים הסתייעו גם באנשי רשות הטבע והגנים, שמכירים את המקומות השונים ביער הסמוך לאלעד ויכלו להכווין את החיילים ואנשי מערכת הביטחון עד ללכידה עצמה.
הפעולות שעשו הכוחות כדי ללכוד המחבלים:

שלב ראשון
בשעה 20:41 בליל חמישי הגיעה הניידת הראשונה לזירת הפיגוע. השוטרים מגיעים לרכב ההסעות של אורן בן יפתח, הקורבן שהסיע את המחבלים ונרצח ראשון ברכב. כפי שפרסמנו כבר ביום שלאחר הפיגוע, בזמן שהם תקפו אותו הוא ניסה להיאבק במחבלים והצליח לפצוע את אחד מהם. בדיעבד יוכלו החוקרים לומר שהפציעה הזאת סייעה בלכידתם באזור שקרוב מאוד לזירת הפיגוע ושהיא הקשתה עליהם להתרחק.

במקביל, בזמן המאבק אחד המחבלים שמט בשוגג את הטלפון שלו והוא נותר סמוך לאוטו. הבלשים שמגיעים לשם לוקחים את הטלפון ופורצים אותו, כך הם מצליחים לדעת מי המחבלים שביצעו את הפיגוע ומשיגים ראיות שמלמדות על הפרופיל שלהם.

במקביל, הוקם חפ"ק משותף של שב"כ, משטרה וצה"ל. הם פעלו בשני נתיבים מקבילים - מודיעיני ומבצעי. לאורך הימים האחרונים הם אספו ממצאים מהשטח וגיבשו תובנות ושרטטו נתיבי בריחה אפשריים.

שלב שני
במהלך שתי היממות האחרונות, זיהו סורקים של כוחות מגלן ומרעול כתמי דם שמובילים מכיוון זירת הרצח - לכיוון יער נחשונים, והתמקדו בחיפוש באזור.

שלב שלישי
אחד הרעיונות היה לחפש באזורים עם מקורות מים - על סמך החשיבה שהמחבלים מכירים את השטח ולבטח ילכו למקום בו יוכלו לשתות. הכוחות התייעצו עם פקחי רשות הטבע והגנים, שבקיאים היטב באזור, לגבי אזורים אפשריים, וסרקו אותם. מקום נוסף שנלקח בחשבון הוא מוצב ירדני נטוש, שם יש בונקר בו ניתן להסתתר, ונסרק גם הוא. משלא נמצאו המחבלים באזור, החליטו הכוחות להתקדם.

שלב רביעי
אלא שלפנות ערב, מצאו הכוחות בזירה חפצים מגואלים בדם. לא היו ממצאים נוספים שלפיהם המחבלים התקדמו, לכן הבינו כי הם נמצאים בקרבת מקום והוחלט להתמקד בחיפושים שם.

שלב חמישי
על אחד העצים מצאו הכוחות סימנים שהמחבלים עבדו עליו עם גרזן, דבר שהגביר את האינדיקציה לכך שהמחבלים לא התרחקו.

שלב שישי - הלכידה
הבוקר, כוח שכלל רכז שב"כ ומאבטח רכזים יחד עם קצין ממגלן, זיהו תנועה חשודה מתחת לעץ - ומצאו את המחבלים ישנים בתוך השיחים ולידם גרזן. הכוחות שלפו נשקים וביצעו את המעצר. יצוין כי שר הביטחון גנץ כבר אמר ללוחמים שביצעו את החיפוש כי מוטב לחפש את המחבלים בסבך ולא במוצבים סגורים, שכן ההיגיון אומר שהם לא יתחבאו במקום סגור אלא בפתוח.

שלב שביעי
רכז השב״כ ביצע חקירה בשטח, והמחבלים הודו מיד וקשרו עצמם לפיגוע.

המחבלים אותרו ללא אוכל ומים, כקילומטר אווירי מזירת הפיגוע. ככל הנראה הסיבה לכך שלא התרחקו היא משום שאחד המחבלים התקשה ללכת בעקבות שבר ברגל, והוא פונה לבית החולים.
סמל אישי של משתמש
אני פה

קראת הדיון בקבינט: דרכי הפעולה שנבחנות מול גל הטרור – וההתלבטות הגדולה

רה"מ נפתלי בנט ומערכת הביטחון בוחנים אילו דרכים יביאו לדעיכת גל הטרור • בדיונים עלו 4 דרכי פעולה, ובהן האפשרות לטפל במסיתים מרכזיים ואף לכתר שוב פעם את ג'נין • ברקע הקריאות לחיסול בכירים ברצועה, בישראל מנסים להבין מה התכלית מאחורי מהלך כזה – שצפוי להוביל ללחימה ארוכת ימים ברצועה
דרכי הפעולה שנבחנות – וההתלבטות: מערכת הביטחון וראש הממשלה נפתלי בנט דנים באפשרויות שיביאו לדעיכת גל הטרור. לקראת דיון בקבינט שיתקיים בהמשך, אתמול (שבת) התקיימו דיונים ביטחוניים והוצגו 4 דרכי פעולה, ובהן האפשרות לטפל במסיתים מרכזיים ואף לכתר שוב פעם את ג'נין. בנוסף לכך, ברקע הקריאות לחסל בכירים בחמאס - בישראל מנסים להבין מה התכלית מאחורי מהלך כזה, שצפוי להוביל ללחימה ארוכת ימים ברצועת עזה.

לקראת הדיון בקבינט, נבחנו 4 דרכי פעולה אפשריים שיאפשרו להביא לדעיכת גל הטרור. אחת מדרכי הפעולה שהוצגו - שילוב של סיכולים, מעצרים ולחץ כלכלי: במערכת הביטחון בוחנים אפשרות לכתר עוד פעם את ג'נין, כך שאין יוצא ואין נכנס ולהפעיל לחץ כלכלי. בשלב זה, מנסים לבחון כיצד אפשר לעשות את זה אזורי בלבד ולא לאפשר לערבים ישראלים להיכנס לג'נין לבקר משפחות וכדומה.

דרך פעולה נוספת שנבחנת היא טיפול בהסתה, דבר שכמעט לא טופל עד כה. במערכת הביטחון רוצים לפגוע במסיתים מרכזיים, לגרום לשיבוש עליית סרטונים, להפעיל סייבר ברשתות ולעבוד מול חברות גלובליות בנושא. דרך נוספת שעלתה בדיונים היא עבודה על הר הבית והחיבור עם הפלסטינים והירדנים: במערכת הביטחון רוצים לנסות להגיע להבנות כדי לחסל את הנרטיב שישראל רוצה לשנות את הסטטוס קוו, דבר שיכול להצית מלחמת דת וללכד מוסלמים ממדינות שונות נגד ישראל.

בצל הקריאות לחסל את מנהיג חמאס יחיא סינוואר, מערכת הביטחון ורה"מ בנט נמצאים בהתלבטות גדולה. בדיונים נבחנה גם האפשרות להכניס את עזה למשוואה – ולהענישה, גם באמצעות פגיעה בבכירים, על דברים שנעשים ביהודה ושומרון. עם זאת, ישראל לא הורגת מנהיגים וגם לא את ראשי ארגוני הטרור בשל עברם כפעולות נקם - אלא בשם פוטנציאל הכוונות העתידי לפגוע בישראלים ובישראל.

כדי שישראל תחליט על סיכול ממוקד שכזה צריך שיתקיימו שני תנאים: 1. אם אכן מתכוונים לבצע סיכול כזה צריך ליזום ולדעת שזה יהיה אפקטיבי ושבאמת אפשר לפגוע בו, מה שהפך לקשה יותר בעקבות הפרסומים על כוונת ישראל. 2. התכלית מאחורי המהלך: האם זה מגיע כפעולת נקם כדי למלא את הצורך של הציבור הישראלי או - שישראל קיבלה החלטה שהולכים אסטרטגית על שינוי ברצועת עזה, ורוצים מהלך פתיחה שבו הורגים את צמרת חמאס - דבר שיוביל לימים ארוכים של לחימה. במערכת הביטחון לא ממליצים על מהלך כזה שיוביל לימים ארוכה של לחימה בעזה, מצב שישראל לא רוצה בו כרגע
סמל אישי של משתמש
אני פה

לימור חבקוק, אלמנתו של יונתן חבקוק הי"ד שנרצח בפיגוע באלעד, מסרה הצהרה לכלי התקשורת.

"אני רוצה להודות לעם ישראל על החיבוק האוהב. בעלי יונתן ז"ל היה איש של אמת שנלחם בשביל האחר – לא ראה מגזרים, צבעים או עדות. הוא ראה את הנשמה של האדם, וכולם קיבלו ממנו חיבוק. בזמן שנלחם עם המחבלים – מאות ילדים ברחו מהאזור ומאות הלוויות נחסכו".

היא קראה לראש הממשלה נפתלי בנט להתפטר. "אם לא תתקן – הדם של בעלי יהיה על הידיים שלך. אם תמשיך לשבת עם רוצחים סביב אותו שולחן – אין לך מחילה. כאלמנה לחמישה יתומים אני מבקשת ממך – תפנה את הכיסא שלך".
סמל אישי של משתמש
אני פה

ניר דבורי : מסתמן מבצע רחב היקף בג׳נין

ההתייעצויות עדיין נמשכות אך נראה שזה הכיוון וצהל תומך .
לגבי עזה אין תמימות דעים.
ככל הנראה השבכ צהל וגנץ מתנגדים .

את התוצאות של השיחות היום ככל הנראה נדע בימים הקרובים.

ניר דבורי חדשות 12
שלח תגובה