נעליים על חוטי חשמל

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

נעליים על חוטי חשמל

נושא שלא נקרא על ידי גאון הגאונים »

מישהו יודע מה מקור מנהג מוזר זה
מוגש לפניכם מודעת תודה שפורסמה באחד המקומנים בירושלים על............ הסרת הנעלים מחוטי החשמל
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אתם מוזמנים להציע לי חתימה
סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

Re: נעליים על חוטי חשמל

הסבר שפעם מישהו שלח לי

למה תולים נעליים על חוטי חשמל?
קשירת שרוכי הנעליים הישנות והעפתן אל על גירתה את דמיונם של רבים וטובים. תשובה אחת אין, אך יש הרבה השערות בנוגע למהותו של המעשה:

1. תיאוריות הכנופיה– יש כמה הסברים הקשורים לכנופיות: יש האומרים כי תליית הנעליים נעשית על ידי חברי כנופיות, על מנת לסמן את גבולות הטריטוריה שלהם. אחרים אומרים כי זהו סימון של מקומות בהם איבדו את חייהם חברי כנופיה (מעין אנדרטה). עוד בתיאורית הכנופיות- יש האומרים כי סוחרי סמים מסמנים כך את נוכחותם בשכונה (או את מקומות המפגש למכירת סמים).

2. תיאוריות טקסי הסיום– טקס סיום התיכון, אחריו נהוג להשאיר מזכרת בצורת נעלי הבוגרים (משהו קרוב לגרפיטי על קיר בית הספר: "דוד היה פה", "מחזור ט"ז שולטים" וכד'). חיילים אמריקאים טוענים שנים כי מקור המנהג הוא בתליית נעלי החיילים בבסיס, לאחר סיום קורס, או עזיבה לבסיס אחר.

3. התיאוריה הגיקית– לפי התיאוריה הזו, תליית הנעליים באה לסייע למטוסים הטסים נמוך לראות את חוטי החשמל. כן, בטח.

4. תיאורית ההתעללות– לפי התיאוריה הזו, הנעליים התלויות על החוט הן נעליו של נער שבריונים התעללו בו, לקחו את נעליו, והעיפו אותן גבוה כך שלא יוכל להגיע אליהן.

5. תיאורית הסתם– תיאוריה האומרת שילדים עושים זאת סתם, בשביל הכיף. הם ראו ילדים אחרים עושים זאת, אמא בדיוק קנתה להם זוג נעליים חדשות, אז הם יוצאים החוצה, קושרים את שרוכי הנעליים הישנות אחד לשני ומתחילים לנסות להעיף. תכל'ס, למה לא? זה באמת כיף
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1555 פעמים
קיבל תודה: 2439 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

לי נראה יותר בכיוון של 5...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

גם לי
אם כי אינני מבין מה כיף בזה ואיך מצליחים לעשות את זה
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

מנסים ומנסים עד שמצליחים...
(מה כיף בזה? ילדים בני 8-12 שרוצים להצליח לעשות זאת, נהנים מאוד כשהם מצליחים...מן אתגר כזה).
סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 112 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

יאיר כתב:מנסים ומנסים עד שמצליחים...
(מה כיף בזה? ילדים בני 8-12 שרוצים להצליח לעשות זאת, נהנים מאוד כשהם מצליחים...מן אתגר כזה).
הבעיה הוא שבד"כ עושים זאת נערים קצת יותר מבוגרים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של משתמש
שלום ושלום

נושא שלא נקרא על ידי שלום ושלום »

תארו לכם שישראל קלרמן עצבן 5 סוגי אנשים, ועדיין קיבל מודעה במקומון. ללמדך כמה זה מפריע לאלו שמתנגדים...
תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם
סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שלום ושלום כתב:תארו לכם שישראל קלרמן עצבן 5 סוגי אנשים, ועדיין קיבל מודעה במקומון. ללמדך כמה זה מפריע לאלו שמתנגדים...
עד כדי כך זה הפריע לך ?

:) :) :)
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של משתמש
שלום ושלום

ממש לא.
אני בעד ניקוי החוטים מנעליים שיוכלו לשים חדשות, כמו הפתקים בכותל....
סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שלום ושלום כתב:ממש לא.
אני בעד ניקוי החוטים מנעליים שיוכלו לשים חדשות, כמו הפתקים בכותל....
הגיע אלי הדלפה ש... היה שמה עוד מקום להעיף עוד לפחות 20 זוגות של נעליים, רק בשל הפניה לרב קלרמן בצירוף הבטחה לפרסום הוסרו הנעליים...
:lol: :lol: :lol:

[זה נאמר כמילתא דבדיחתא ולא כזלזול ח"ו בנציגי ציבור מסורים לשולחיהם]
אנא עבדא דקודשא בריך הוא
סמל אישי של משתמש
שלום ושלום

אני לא יודע באיזה ליגה הרמותניקים..
אבל אני לא זורק נעליים איפה שכבר יש שני זוגות ;)
ודרך אגב, טפו על אלו ששמים שני נעליים שהם לא זוג...
סמל אישי של משתמש
גאון הגאונים

קבלתי במייל כתוגבה ממישהו ששלחתי לו את המודעה על קלרמן
"כתושב רמות ד', אני יודע במה מדובר.
הסיפור רציני לגמרי.

מישהו תלה עשרות זוגות נעליים על כל עמודי החשמל בשכונה.

והמראה היה נורא, עד שקלרמן אכן טיפל בזה."
סמל אישי של משתמש
ווינסטון צ'רצ'יל
נתן תודה: 449 פעמים
קיבל תודה: 374 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ווינסטון צ'רצ'יל »

סליחה על ההקפצה, אבל אי אפשר לקשור נעליים על חוט חשמל ע''י העפה באוויר. יותר נראה לי עבודה מושקעת של סוחרי סמים... לגבי 5, רבנו יאיר... בד''כ מדובר בנעליים של מבוגרים...
”הטיעון הטוב ביותר נגד דמוקרטיה, הוא שיחה בת חמש דקות עם המצביע הממוצע“ (ווינסטון צ'רצ'יל).
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

בר יוכני כתב: 05 אוקטובר 2021, 13:49 סליחה על ההקפצה, אבל אי אפשר לקשור נעליים על חוט חשמל ע''י העפה באוויר. יותר נראה לי עבודה מושקעת של סוחרי סמים... לגבי 5, רבנו יאיר... בד''כ מדובר בנעליים של מבוגרים...
הסברתי איך עושים זאת. לא מדובר על קשירת הנעליים לחוט חשמל אלא קושרים את שרוכי הנעליים זה לזה ואז זורקים אותן אל על שוב ושוב בתקוה שבאחת הפעמים יתפסו בחוט החשמל והנעליים יהיו שם זו לפה וזו לפה והשרוך נתפס ותלוי על חוט החשמל.
גם אם מדובר על נעלי מבוגרים אין בזה כל בעיה או סתירה. להיפך אני יותר חושב כך מאשר שיזרקו נעליים חדשות שקנו להם (איזה הבל לעשות זאת! פי כמה חסר הגיון)
ולכן לקחו נעליים ממישהו או מצאו נעליים לא שימושיות (זה כבר יותר סביר) ועשו את התעלול הנ"ל.

רק לא הבנתי איך סוחרי סמים קשורים פה ומה האינטרס?
סמל אישי של משתמש
ווינסטון צ'רצ'יל

יאיר כתב: 05 אוקטובר 2021, 14:11
בר יוכני כתב: 05 אוקטובר 2021, 13:49 סליחה על ההקפצה, אבל אי אפשר לקשור נעליים על חוט חשמל ע''י העפה באוויר. יותר נראה לי עבודה מושקעת של סוחרי סמים... לגבי 5, רבנו יאיר... בד''כ מדובר בנעליים של מבוגרים...
הסברתי איך עושים זאת. לא מדובר על קשירת הנעליים לחוט חשמל אלא קושרים את שרוכי הנעליים זה לזה ואז זורקים אותן אל על שוב ושוב בתקוה שבאחת הפעמים יתפסו בחוט החשמל והנעליים יהיו שם זו לפה וזו לפה והשרוך נתפס ותלוי על חוט החשמל.
גם אם מדובר על נעלי מבוגרים אין בזה כל בעיה או סתירה. להיפך אני יותר חושב כך מאשר שיזרקו נעליים חדשות שקנו להם (איזה הבל לעשות זאת! פי כמה חסר הגיון)
ולכן לקחו נעליים ממישהו או מצאו נעליים לא שימושיות (זה כבר יותר סביר) ועשו את התעלול הנ"ל.

רק לא הבנתי איך סוחרי סמים קשורים פה ומה האינטרס?
כעת הבנתי. לגבי סמים, יש בהמדיע מדור בשם 'פטנט רשום', ושם היה כתוב שהאינטרס הוא, שהרי לפרסם בעיתון א''א, וכן לצוד מזדמנים שמחפשים סמים.

אגב, כשהתגוררתי בפ''כ, היו שכנים בבניין שלצדי, שהם והחוק לא הלכו ממש בד בבד. יום אחד נתלו נעליים על חוט החשמל היכן שנמצאת דירתם הפרטית. כמה ימים לאחר מכן, עברתי ברחוב וראיתי שהשכן מוסר למישהו דבר המתחזה לשקית קטנה, והנ''ל מוסר לו כמות נכבדה של שטרות... מה זה אומר, איני יודע, אך מעשה שהיה כך היה.
”הטיעון הטוב ביותר נגד דמוקרטיה, הוא שיחה בת חמש דקות עם המצביע הממוצע“ (ווינסטון צ'רצ'יל).
מיהו יהודי
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 101 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

זה פשוט ומובן
נעל = 150 = סמים.
ביבי נתניהו
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביבי נתניהו »

אני שמעתי פעם שחברת חשמל שמה את זה כדי לאזן את החוטים
סמל אישי של משתמש
yehuda3249
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 182 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי yehuda3249 »

ביבי נתניהו כתב: 05 אוקטובר 2021, 23:08 אני שמעתי פעם שחברת חשמל שמה את זה כדי לאזן את החוטים
בשביל זה יש את הריבועים ששמים על ארבעת החוטים
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

ביבי נתניהו כתב: 05 אוקטובר 2021, 23:08 אני שמעתי פעם שחברת חשמל שמה את זה כדי לאזן את החוטים
נו באמת..זה יותר קונספרטיבי מהשבבים והG5
סמל אישי של משתמש
ווינסטון צ'רצ'יל

יאיר כתב: 05 אוקטובר 2021, 23:55
בכל זאת, ביבי נתניהו יודע כמה סודות מדינה... אבל ביבי, בשביל לאזן אפשר לשים הרבה דברים חוץ מנעליים ישנות...
חשמונאי
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 55 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חשמונאי »

ישבו חכמי חלם שקלו וטרו בדבר והגיעו למספר מסקנות מעניינות:
1. נעליים הפוכות(עם הפה לכיוון מטה) = מבשם אויר שרות בין עירוני
2. נעליים ישרות= הגנה מפני ממטר היונים
3. פרויקט הרמת חוטי החשמל לגובה רב מחשש להתנגשות חזיתית בין שני פרסים בעת ניסיון זיהוי מידת הנעל
4.איסור גורף על יצור נעליים עם שרוכים
פנחס מנחם
נתן תודה: 213 פעמים
קיבל תודה: 247 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

מתוך ויקפדיה

תליית נעליים

תליית נעליים הוא מנהג עירוני. בימינו המושג מתייחס בעיקר לנעליים שנזרקות לעבר כבלי חשמל, קווי טלפון או כל סוג של כבלים מוגבהים. הנעליים מושלכות גם לעבר גדרות או עצים.[1]

תליית נעליים
"תליית נעליים", או כבילת נעליים, הוא המנהג לזרוק נעליים מעלה כששרוכיהן קשורים יחד כך שהם ייתקעו על כבלי חשמל, חוטי טלפון או כל סוג אחר של כבלים גבוהים. ברגע שזוג הנעליים שרוך יחד הן מושלכות מעלה כמו בּוֹלָאס (אנ') (נשק הטלה מן העבר שהוטל לעבר עופות וחיות קטנות).

הנוהג לתלות נעליים נפוץ ברחבי אירופה וצפון אמריקה, בערים גדולות וכן ביישובים או כפרים. לרוב, הנעליים שמושלכות לעבר החוטים והכבלים הם נעלי סניקרס. כמו כן נזרקים נעליים מעור ואף מגפיים. לכל אזור יש שוני בסוג הנעליים שמושלכות וגם בגיל של מבצעי המנהג בהתאם למצבם הסוציואקונומי.

תכלית
לפי רוב הסברות, תליית נעליים קשורה לעולם הפשע. הסברה הראשונה גורסת שמדובר במעשה בריוני בו נעליו של קורבן נזרקות כדי שהוא לא יוכל להשיג אותן. סברה אחרת גורסת כי מדובר במתיחה אותה מבצעים אנשים שיכורים. תושבי לוס אנג'לס טענו בעבר שאוסף נעליים התלויות מחוטי טלפון או כבלי חשמל באזורם מסמלים טריטוריה בה נמכרים סמים וחומרים אסורים אחרים, או אזור של התכנסות חברי כנופיה.

מנגד ישנן גם דעות אחרות על המנהג שאינן קושרות אותו בונדליזם או בפשיעה. במספר תרבויות, נעליים נתלות או נזרקות לאוויר בתור מחווה לסיום שנת הלימודים או לפני חתונת זוג בתור טקס מעבר. ישנם המחזיקים בדעה כי המנהג לקוח דווקא מהעולם הצבאי, ובו חיילים שסיימו את הכשרתם או תפקידם הצבאי זרקו את נעליהם למקומות גבוהים. בסרט לכשכש בכלב (1997) מתבצעת תליית נעליים בתור מחווה לסמל ויליאם שומאן (שבגילומו של וודי הרלסון).

יש גם הסבר פשוט והגיוני יותר לתליית הנעליים: נעליים ישנות, בלויות או שאינן נוחות מושלכות כדי להיפטר מהן. ייתכן גם שהמנהג בא מצורך אנושי לסמן טריטוריה.

באזורים מסוימים בעולם, נעליים לכודות על כבלי חשמל או טלפון מסמלות מוות של אדם. נעליים אלה שייכות לאדם שנפטר. לפי אמונה טפלה, נשמתו של האדם תרד מגן עדן עם תחיית המתים ובדרכה מטה תיקח את נעליה הישנות. לפי הסבר חלופי, הנעליים מושלכות מעל או מעבר לבית כדי להגן עליו מרוחות רעות. סברה אחרת אומרת שהנעליים נזרקות לצורך מזל כאשר אדם יוצא לדרך חדשה בחייו ועוזב את אזור מגוריו.[2][3]

"עץ נעליים"
"עץ נעליים" הוא עץ (או עמוד חשמל או כל מתקן גבוה העשוי מעץ) שנערמו עליו נעליים. עצי נעליים לרוב יימצאו לצד כבישים ראשיים וייתכן שיהיו עליהם רק נעליים מסוג מסוים (למשל, נעליים צבאיות או נעלי עקב). כיום יש לפחות 76 עצים כאלו ברחבי ארצות הברית, ומספר לא ידוע ברחבי העולם.[3]
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

מעניין.

לא חשבתי שיהיה על זה בויקיפדיה
משה 72
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 224 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 72 »

בר יוכני כתב: 06 אוקטובר 2021, 00:19
יאיר כתב: 05 אוקטובר 2021, 23:55
בכל זאת, ביבי נתניהו יודע כמה סודות מדינה... אבל ביבי, בשביל לאזן אפשר לשים הרבה דברים חוץ מנעליים ישנות...
ביבי: לא אני זרקתי, זה בנט...
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 685 פעמים
קיבל תודה: 548 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

פעם היה איזו הקלטה של איזה מקובל זקן שנשמע שם כשהוא טוען שהחשמל מפריע לו לומר משהו. מישהו זוכר?
סמל אישי של משתמש
ווינסטון צ'רצ'יל

פותרים את התעלומה
סימון טריטוריות או בדיקת תקינות? נעליים על עמודי חשמל
אחת ולתמיד, יצאנו לבדוק מדוע אנחנו רואים מדי פעם נעליים תלויות על חוטי חשמל • מדובר בטריטוריות של כנופיות פשע או שיעמום של ילדים? • התשובות יפתיעו גם אתכם (מעניין)
ארי טננבוים|כ"ג בסיון תשפב 19:23 22.06.22

אאא
הגיע הזמן לעשות לזה סוף, אחת ולתמיד.

מה הפשר של נעליים תלויות על עמודי חשמל ברחוב? כל מיני שמועות וקונספירציות יש כאן שהגיע לעשות להן סוף ולגלות אחת ולתמיד מה קורה כאן.

כדי לבדוק את זה נדבר עם כתב הפלילים של חדשות 12, דוברות חברת החשמל ונערוך סקירה מעמיקה בנושא. הצטרפו אלינו – מגלים את התעלומה.

מלחמת טריטוריות
התיאוריה הראשונה שלנו מתחילה מעולמות הפשע:

בלוס אנגלס טענו בעבר כי זריקת נעליים על חוטים המרוחים לרוחב הרחוב הינם כדי לסמן טרטוריה של משפחות כדי שידעו שעד המקום המסומן זה האזור שלהם כדי למכור חומרים אסורים.

יש הטוענים כי הנעליים הנזרקות הם של איזה קורבן שראשי כנפיות הפשע רצו להפחיד אותו, ולכן זרקו את נעליו לחוטים גבוהים וכך הוא לא יכל לחבוש אותם.

מכרה הזהב למשקיעים: 199 אלף ש"ח לקרקע במרכז הארץ
ייתכן גם – לפי תאוריה זו כמובן – שבמקום הזה נהרג חבר כנופיה הראשון או שהכנופיה הרגה מישהו אחר שלא לרוחה...

מפחיד, אה?!

טקס מעבר
הסברה השנייה, ונלך לסברה הכי רחוקה מהראשונה, היא שיש כאלה שזורקים נעליים לחוטים גבוהים כמחווה על סיום הלימודים או על "טקס מעבר" – מונח שמקורו בצרפת בו מציין אדם תקופה בחייו. מילד למבוגר, ומרווק לנשוי.

עוד סברת אמצע טוענת כי זה בכלל קשור לעולם הצבאי: כאשר חיילים מסיימים את שירותם הצבאי הם זורקים את הנעליים שלהם לחוטי חשמל.

פשוט מקום נח
סברה אחרת טוענת כי אנשים פשוט זורקים לעמודי חשמל את הנעליים הישנות והבלויות שלהם, כעוד מקום אשפה זמין ומשעשע.

יש מקומות בעולם שתולים נעליים כדי לסמן מוות של אדם ויש מקומות שתולים נעליים כאשר אדם עוזב את היישוב ועובר למקום חדש, כמין קמע למזל...

מעניין לדעת:

ברחבי העולם יש עשרות "עצי נעליים" ובהם אנשים תולים נעליים שאינם בשימוש. בארצות הברית לבד יש למעלה מ-75 עצים כאלה.

עוד בתיאוריות הבלתי נגמרות שיכולות להסביר מדוע אנשים תולים נעליים על עמודי חשמל: סגולה לבריאות, בקשה משמיים לנעליים חדשות, תפילה לגשם ואפילו דרך להבריח עטלפים...

סיבה נוספת והפעם קצת יותר הגיונית היא פשוט כדי לבדוק אם החוטים תקינים. לכן, במקום כל פעם לטפס ולבדוק – תולים נעליים באמצע החוט וככה יודעים שהכל תקין.

כתב הפלילים של חדשות 12, שמעון איפרגן אתו שוחחתי לצורך הכתבה טוען כי לא ידוע שיש קשר בין תליית נעליים לכנופיות פשע. בהמשך השיחה הוא נזכר שבימי ילדותו בבאר שבע זה אכן היה נפוץ וכנופיות סימנו את השטח שלהם על ידי תליית נעליים, אלא שהיום כבר לא נראה לו שזה קיים וכי הוא לא שמע בשנים האחרונות על המנהג הזה.

איך מתמודדת חברת החשמל?
בשנת 2017 ערכה חברת החשמל "מבצע הסרה" של עשרות זוגות נעליים מרחוב רפידים בצפון העיר תל אביב.

בחברת החשמל היו מי שטענו בזמנו שחניכים בתנועת נוער בסביבה היא זו שתולה את הנעליים על עמודי החשמל וכדי להוריד את הנעליים הם היו צריכים להפסיק את כל פעילות החשמל בסביבה במשך כל 'המבצע'. תנועת הנוער מסרה כי היא לא יודעת במה מדובר.

כך או כך ייתכן שהתעלומה המסתורית הזאת היא בכלל מנהג של נערים משועממים ותו לא.

תגובת חברת החשמל לכתבה:

"לחברת החשמל לא ידוע מי אחראי או מה הסיבה לתליית הנעליים.

"כל גוף זר הנתלה על רשתות החשמל הוא מקור לתקלה ואף לסכנה. ברגע שנגרמת הפרעה בגין כך, חברת החשמל נאלצת להגיע למקום ולהוריד את המפגע ולעיתים זה כרוך בהפסקת לקוחות, לצערנו".
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 119 פעמים
קיבל תודה: 179 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

נעליים! איזה נס!!!

תארו שהיו תולים גרביים..
משומשות כמובן...
שלח תגובה