תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 537 פעמים
קיבל תודה: 3072 פעמים

Re: תופעת הנשירה ופתרונות למניעתה (ה"כוכב" מענדל ראטה)

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

אגב, החסרת את ראשית הברייתא בתענית...

תנו רבנן יפיפיות שבהן מה היו אומרות תנו עיניכם ליופי שאין האשה אלא ליופי...
א יודעלע
נתן תודה: 417 פעמים
קיבל תודה: 421 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

אני פה כתב: 27 אפריל 2022, 01:19 כבר הזכרתי לעיל שלידיעתי בבעלזא ההדרכה לחתן ממוסד ולא בכל המקומות.
מעניין באמת לשמוע מה קורה בשאר המקומות
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1652 פעמים
קיבל תודה: 2663 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אני פה כתב: 27 אפריל 2022, 00:01 העתקה מפורום לתורה:

הדברים הבאים מבוססים על פי ספר "בנין עדי עד" וספרו של הרב שמחה כהן ועוד:

בשביל חיים משותפים "חייבים" בסיס (מסויים).

וכו'
מאוצה"ח:
https://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=152025#p152025
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

א יודעלע כתב: 27 אפריל 2022, 01:02
אני פה כתב: 27 אפריל 2022, 00:15 כתוב גם, 'אשה נאה וכו' מרחיבים דעתו של אדם', אם זה שקר אז מדוע חז"ל משבחים את היופי ?

יופי כשלעצמו הוא דבר חיובי וחשוב, בזה אין ספק. אך הוא לא עיקר וכשאין עיקר אין ערך ליופי. וכשיש את העיקר, היופי הופך לבעל ערך רב מאד ומעלה את ערכו של העיקר.

ובעברית קלה: אשה קלאפטע, היופי שלה הוא מכוער. אשה טובה ויפה, היופי שלה הוא עצום.
כתוב גם דירה נאה וכלים נאים
האם לכן זה אומר שכולם זוכים לזה? או שהשאיפה צריכה להיות לזה?!
יש גם פירוש אחר (לא הפשט) שמעתי מהרב אליעזר בן דוד זצ"ל:

"הרי מפורש כתוב בית יפה "בית נאה" מה עושה את האדם? "מרחיב דעתו של אדם"

מה אומר המהרש"א? "כמו בלעם הרשע!"
("עין רעה, ורוח גבוהה, ונפש רחבה, מתלמידיו של בלעם הרשע.")
סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 275 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

בקהילה שלנו... החתן בעצמו כל הפגישה לא מעוניין אותו כ"כ, הפגישה יותר מיועד להכלה לראות את החתן,
ההורים והאחיות הם חקרו ובדקו וראו את הכלה, החתן סומך לגמרי על ההורים שבוודאי הם יתנו לו את הטוב ביותר,

כשאמרו להבחור שיכנס לפגישה לבדוק את הנערה, שאל מה יש לי לבדוק ולראות:
אם היא לא עיוורת או חרשה וכו', - כבר בטוח שההורים כבר בדקו.
אם היא יפה ולא מכוערת, - גם בטוח ומכיר את ההורים שלו שהם חיפשו לו את הטוב והיפה ביותר.
אם יש לה מידות טובות, - זה אי אפשר להכיר בפגישה (כל הנערות מתנהגות יפה בפגישה), ומוכרח לסמוך על ההורים והאחיות שכבר חקרו היטב עליה.

כשהתחתנתי (לפני הרבה הרבה שנים...), לפני החופה בעת שהלכתי ל'באדעקן' (לשים הצעיף על ראש הכלה), שאל אותי אבי אם כבר ראיתי את הכלה? אמרתי לא! אמר לי אבי "אסור להתקדש עד שיראנה, לכן תן הבטה עליה", עד כאן.

והודו לה' שזכיתי לבנות בית נאמן בישראל עם בנים ובנות ונכדים וכו', ואני מרוצה מאוד וחי עם זוגתי הרבה הרבה שנים חיים טובים ושלום ואהבה אחוה וריעות, ויה"ר שאזכה להמשיך כך עד מאה ועשרים שנה בבריאות השלימות, ואך טוב וחסד ירדפוני כל ימי חיי אמן.
zeevi
נתן תודה: 1366 פעמים
קיבל תודה: 819 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

ספירה כתב: 27 אפריל 2022, 02:43 בקהילה שלנו... החתן בעצמו כל הפגישה לא מעוניין אותו כ"כ, הפגישה יותר מיועד להכלה לראות את החתן,
ההורים והאחיות הם חקרו ובדקו וראו את הכלה, החתן סומך לגמרי על ההורים שבוודאי הם יתנו לו את הטוב ביותר,

כשאמרו להבחור שיכנס לפגישה לבדוק את הנערה, שאל מה יש לי לבדוק ולראות:
אם היא לא עיוורת או חרשה וכו', - כבר בטוח שההורים כבר בדקו.
אם היא יפה ולא מכוערת, - גם בטוח ומכיר את ההורים שלו שהם חיפשו לו את הטוב והיפה ביותר.
אם יש לה מידות טובות, - זה אי אפשר להכיר בפגישה (כל הנערות מתנהגות יפה בפגישה), ומוכרח לסמוך על ההורים והאחיות שכבר חקרו היטב עליה.

כשהתחתנתי (לפני הרבה הרבה שנים...), לפני החופה בעת שהלכתי ל'באדעקן' (לשים הצעיף על ראש הכלה), שאל אותי אבי אם כבר ראיתי את הכלה? אמרתי לא! אמר לי אבי "אסור להתקדש עד שיראנה, לכן תן הבטה עליה", עד כאן.

והודו לה' שזכיתי לבנות בית נאמן בישראל עם בנים ובנות ונכדים וכו', ואני מרוצה מאוד וחי עם זוגתי הרבה הרבה שנים חיים טובים ושלום ואהבה אחוה וריעות, ויה"ר שאזכה להמשיך כך עד מאה ועשרים שנה בבריאות השלימות, ואך טוב וחסד ירדפוני כל ימי חיי אמן.
סתם מעניין, כמה זה הרבה הרבה?
סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 97 פעמים
קיבל תודה: 506 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

ישנן עדיין יחידים (ידוע לי על סיפור לפני 20 שנה) שהאבא מודיע להם בטלפון בישיבה שהם התארסו, ומודיע לו אפילו עם מי.

מספרים על אחד כנ"ל שניגש בבאדעקן והאבא אמר לחתן שיתן מבט שהרי אסור וכו', החתן שואל בשקט לאביו הרי חסר לה אוזן אחת, האבא גער עליו וכי מי גילה לך שלאשה יש שניים?
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 706 פעמים
קיבל תודה: 549 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

למרן רבינו יאיר שליט"א

אני מציע להעביר את כל הנושא הנידון כאן בחלקו האחרון של האשכול בהרחבה ובצניעות ראויה לאשכול חדש ומכובד בפני עצמו.

נ"ב, למותר לציין שאין קשר בין כל זה לבין ההתמודדויות הנפשיות והרגשיות שעמם מתמודד נשוא האשכול דנן.
סמל אישי של משתמש
ספירה

zeevi כתב: 27 אפריל 2022, 09:39 סתם מעניין, כמה זה הרבה הרבה?
לא פחות מארבע, ולא יותר ממאה.
zeevi

ספירה כתב: 27 אפריל 2022, 12:29
אז אם יש לי 3 זה כבר הרבה?
ואם יש לי 5 זה נחשב הרבה הרבה?
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

ר' ספירה כתב ברצינות או בצחוק? נראה לי שיהיו דעות לכאן ולכאן...

לגבי העברה לאשכול חדש. כשיתאפשר בעז"ה
סמל אישי של משתמש
ספירה

zeevi כתב: 27 אפריל 2022, 12:54
המינימום של 'הרבה' זה שתים, ופעמיים 'הרבה' זה ארבע,
ועד מאה, שאחרי מאה כבר נכנסים למשפט של 'מאות שנים'.
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

ספירה כתב: 27 אפריל 2022, 13:31
מאות זה לפחות מאתיים..מיעוט רבים
סמל אישי של משתמש
ספירה

יאיר כתב: 27 אפריל 2022, 13:34 מאות זה לפחות מאתיים..מיעוט רבים
כשהיה מאה אנשים בהפגנה, העיתונים כותבים 'אלפים השתתפו'...
bms
נתן תודה: 3842 פעמים
קיבל תודה: 520 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

נתן יעקובוביץ כתב: 27 אפריל 2022, 11:40 למרן רבינו יאיר שליט"א

אני מציע להעביר את כל הנושא הנידון כאן בחלקו האחרון של האשכול בהרחבה ובצניעות ראויה לאשכול חדש ומכובד בפני עצמו.

נ"ב, למותר לציין שאין קשר בין כל זה לבין ההתמודדויות הנפשיות והרגשיות שעמם מתמודד נשוא האשכול דנן.
גם אני מצטרף
סמל אישי של משתמש
אני פה

כי חולת אהבה אני - טור ביקורת למאמר של המשפיע הרב מנדל ראטה

*כי חולת אהבה אני - טור ביקורת למאמר של המשפיע הרב מנדל ראטה האם יש אהבה במגזר החרדי??*

נתחיל בזה שאין לי שום דבר אישית נגד המשפיע הרב מנדל ראטה ואני גם לא מכיר אותו, ומעולם לא פגשתי אותו, אבל כן קראתי את מאמריו בבלוג ''המשפיע'' [וצפיתי בקליפים שלו אכן מאוד מרשים], והספיק לי להבין שלא מדובר במחנך גדול ולא במשפיע כפי שמכנים אותו, ובוודאי שלא במהפכן שהולך להפוך את ההיסטוריה בציבור החרדי, אלא רחוק מזה. ובניגוד להרב מוטה פראנק והרב יואלי ראטה מארה''ב ששניהם דוגלים בשיטת ברסלב ולא יזיזו לא מניה ולא מקצתיה כל אחד בדרכו שלו, רבי מנדל הולך על כל הקופה קרליבך, ברסלב, שומרי אמונים, חב"ד, ותנועת המזרחי ועוד, ועושה עורבוביה שלמה ולי נראה שהוא יאבד את הכל, ימים יגידו.

מי שעוקב אחר רבי מנדל ואחר מאמריו יבחין מיד שהוא אנטי ממסדי ונגד השיטה הישנה(מזכיר קצת את ליפא שמעלצער) , הוא טוען שצריך להכניס תרבות חרדית למגזר החסידי דהיינו תוכניות שירה ואמנות כדוגמת כוכב נולד וכו, הוא מציע באחד הכתבות שלו לפתוח מועדונים באזורים החרדים ויקראו לזה 'קרעטשמע' ושם יבלו בלילי שישי בחורי הישיבות, בכללי הוא שוחה נגד הזרם, במאמר אחרון שלו הוא טוען שאין אהבה בציבור החרדי - ומחתנים את הילדים בעצומת עניים, ומעודד גירושין במקרים מסוימים בטענה שלפעמים הסבל כה רבה שזה קודם למשפחה וילדים.

*תרבות חרדית*

ידוע שאין דבר כזה ''תרבות חרדית'' תרבות זאת מילה ודרך ''חילונית'' והנה מה שהעיר פעם בנידון דידן הרבי מקוצק - שהמילה תרבות נמצאת בתנ"ך רק פעם אחת, בחומש במדבר פרק לב פסוק יד: "והנה קמתם תחת אבותיכם תרבות אנשים חטאים"..

*אהבה*

*תחילה אני יצטט משנה טז' פרק ה' במסכת אבות" כל אהבה שהיא תלויה בדבר בטל דבר בטלה אהבה ושאינה תלויה בדבר אינה בטלה לעולם, איזו אהבה התלויה בדבר זו אהבת אמנון ותמר. ושאינו תלויה בדבר, זו אהבת דוד ויהונתן:"וד"ל*

אני לא חושב שאין אהבה בציבור החרדי (חסידי) ההיפך הוא הנכון, ההבדל הוא קטן אם אצל מגזרים אחרים זה קיים כמה שנים לפני החתונה אצלינו מכורח המציאות זה קיים אחרי החתונה, בחור בישיבה לא יודע מה זה אישה לפני החתונה, הוא מחונך על שמירת עניים ואי אפשר לבוא וליפול עליו יום אחד ולהגיד לו הנה לפניך בחורה-יפה האם אתה מרגיש כלפיה משהו או לא?!, הילדים סומכים על ההורים שלהם בכל העניינים עד גיל 18 בעיניים עצומות והם גם סומכים שהם יבחרו להם את הבן/ת זוג המתאים ביותר, ועוד יותר מזה יש בחורים בגיל המתבגר שהשדכן בא להציע להם שידוך והם מסרבים לשמוע, והם שולחים אותם לדבר אם ההורים אין להם ביטחון עצמי בעניינים אלו.

אבל אחרי החתונה התמונה אחרת לגמרי, האהבה קיימת ופורחת, ומשתבחת עם השנים, רואים זוגות בשנים הראשונות של חייהם שעדיין אין להם דאגות ועול פרנסה, מטיילים ביחד בכיף שלהם, אם זה באמצע שבוע אם זה בשבתות ובחגים מכבדים ומחכים אחד לשני אחרי התפילות והטישים והולכים ביחד הבייתה, לא צריך להימרח אחת על השני ברחוב כדי להראות אהבה. מבחינתנו זה מוקצה מחמת מיאוס, אצלינו דוגלים בצנעת הפרט - והצנעה יפה להם

עוד משהו קטן ששמתי לב, במאמר אחרון כותב רבי מנדל שלפעמים הוא יושב בשמחת שבע ברכות ושומע דרשות ונאומים ולא שומע שהנואמים הרבנים מאחלים על אהבה וכו, והוא מה שאין כן מאחל "אהבה עמוקה" וכו..לחתן/לזוג..
*ואני שואל באיזה עולם הוא חי?? האם בסידור של כבודו נשמט "ברכת אשר ברא ששון ושמחה... אהבה ואחוה ושלום ורעות??"*

*גירושין*

גירושין הינו נושא כאוב מאוד ואני לא חושב שצריך לדון אותו בכלליות מעל גלי הרשת, לכל סיפור יש כ''כ הרבה גרסאות וכל צד מביא איתו את הרכילות של הצד השני ותמיד שניהם צודקים, ובעיני הציבור כולם גנבים נוכלים פושעים, ככה זה העם אוהב וקונה רק את הצהוב. ומי סובל מכל זה, רק הילדים..

חז''ל אומרים אין לדיין אלא מה שעניו רואות. ואי אפשר לפסוק בלי להיכנס לפרטי פרטים ולהחליט שמי שסובל וקשה לו קצת בחיים יקבע לו דיון ברבנות ויתחיל דף חדש.. מי שחושב שהחיים החדשים כן ילבלבו לו, ומחכה לו אי שם מעבר לפינה תותים?!? הוא טועה!!. אני דיברתי עם הרבה גרושים וגרושות וכולם אמרו לי שאם היו ביכולתם היו מחזירים את הגלגל אחורה, משפחה וילדים זה לפני הכל והסבל והקושי שהם עוברים אחרי הגירושין לא שווה את כל זה,.
אדם לעמל יוולד. [וכמובן שכל מקרה לגופו.]

*איזהו חכם המכיר את מקומו - לא כל מוזיקאי הוא דמות להערצה - ולא כל מחנך/ראש ישיבה צריך להחזיק גיטרה*
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

קרדיט ל'ברדוואי' מבח"ח. טור מלפני 5 שנים
סמל אישי של משתמש
אני פה

בגדול המגיב הוא צודק בכל מילה אבל כמה הערות:

א. האם באמת כל ההורים שוקדים רק טובת הילד, ולא טובת עצמם שידוך יפה כסף וכו' והרבה פעמים יש לחץ חברתי וכו' על חשבון הילד?
ב. האם באמת שואלים החתן וחוקרים אותו אם היא מוצאת חן בעיניו ולא לוחצים אותו ההורים והרבה פעמים האחים לסגור. לדעתי ההדרכה כמו שהובא לעיל שמקובל בבעלזא שבכל אופן החתן יבין לפני הפגישה שצריך לחיות עם המדוברת לעולמי עד ולא רק לסמן וי שעברנו עוד שלב, היא הכי נכונה.
ג. באמת צריך לעשות סקר איזה שיטה הכי מצליחה, ואני לא מדבר על אחוזי גירושין.
חבקוק
נתן תודה: 147 פעמים
קיבל תודה: 173 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

עקיב'לה כתב: 26 אפריל 2022, 23:55 אני חי היום, וחי בין חסידים בעיקר, ומעולם לא נתקלתי בסיטואציה של אירוסין בכפיה. מה שסיפרו שאמרו לבחור כל הנשואים כבר הגיעו וכו' זה טוב לסיפור. רוב ההורים הם אנשים נבונים ולא אומרים לילדים שלהם משפטים כה סתומים. בגלל שהעוגה כבר בצלחת אז תתארס כבר נו חבל על הזמן... אוי באמת.
בכלל אם תוכיחו לי שהלטאים שנפגשים הרבה קודם האירוסין והחתונה יותר מאושרים ופחות מתגרשים, אולי יש כאן חומר למחשבה אבל ככל שאני יודע אין הוכחה לכך
אז הסיפור הזה הוא בדמיון אלא מעשה שהיה. ובקהילה הזאת זה מאד אופייני לשדך לפי ראות עיני ההורים בלבד. ואם ההורים חשבו שזה מתאים, אז זה ילך.
zeevi

במהלך שיעורו השבועי של כוכב הרשת יענקוש זילברמן שנמסר בשטיבל החסידי בירושלים שוררו הוא ושומעי ליקחו את השיר החדש מעורר הסערה של מנדל ראטה, אולם שינו את הפזמון ל"אני רוצה לאהוב את התורה"
0_w9rgb61z_0_doo1qhb9_2.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מספרים על אדם שהגיע בגיל 70 לרבנות ואמר שרוצה להתגרש, שאלו אותו מה נזכרת עכשיו. אמר, ההורים שלי נפטרו לאחרונה ולא רציתי כל הזמן לצער אותם..
חבקוק
נתן תודה: 147 פעמים
קיבל תודה: 173 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

יש כאן 2 נושאים: 1. עניין ההדרכה והשידוכים במגזר. 2. עניינו האישי של מענדל ראטה, בלי לזלזל חלילה בשום קושי של אף אחד, ואיני דן אותו עד שאהיה במקומו [וכמאמר השפ"א: ולעולם לא תהיה] ברור שהדרך שבה הוא בחר לפרסם את זה קשורה לדברים שהוא עבר באופן אישי, והוא בעצמו כתב כך בעבר. יש מקום לשני הדברים והם לא נוגעים זב"ז. וכמדומני שזו כוונת ידידנו נתן יעקובוביץ.
אני לא פה
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני לא פה »

יאיר כתב: 27 אפריל 2022, 13:34
ספירה כתב: 27 אפריל 2022, 13:31
מאות זה לפחות מאתיים..מיעוט רבים
יש לפתוח אשכול מיוחד כמה זה הרבה וכמה זה מאות וכו'..
א יודעלע

אני פה כתב: 27 אפריל 2022, 16:49 בגדול המגיב הוא צודק בכל מילה אבל כמה הערות:

א. האם באמת כל ההורים שוקדים רק טובת הילד, ולא טובת עצמם שידוך יפה כסף וכו' והרבה פעמים יש לחץ חברתי וכו' על חשבון הילד?
ב. האם באמת שואלים החתן וחוקרים אותו אם היא מוצאת חן בעיניו ולא לוחצים אותו ההורים והרבה פעמים האחים לסגור. לדעתי ההדרכה כמו שהובא לעיל שמקובל בבעלזא שבכל אופן החתן יבין לפני הפגישה שצריך לחיות עם המדוברת לעולמי עד ולא רק לסמן וי שעברנו עוד שלב, היא הכי נכונה.
ג. באמת צריך לעשות סקר איזה שיטה הכי מצליחה, ואני לא מדבר על אחוזי גירושין.
מסכים עם א' וב'

לגבי ג', הוכח כבר מסקרים שהחרדים הם הכי שמחים ומרוצים מחייהם במדינה

משום מה אני די בטוח שאם יערכו סקר בתוך המגזר פנימה, המגזר החסידי יתברר כשמח ומרוצה ביותר, הספרדי אחריו והליטאים האחרונים ברשימה
והסבירות אומרת שאם הם אכן המרוצים ביותר כנראה שחי הנישואין שלהם לא כ"כ גרועים
סמל אישי של משתמש
אני פה

דברתי רק על החרדים.

אחד שעוסק בשלום בית הרבה שנים בכל המגזרים אמר לי שהליטאים חיים הכי יפה מבחי' שותפות בחיים והתייעצות בכל דבר.

אחוזי גירושים אותו דבר.

יכול להיות גם שלחסידים ככל שהם יותר אדוקים מבית פחות מפריע להם דברים חיצונים ומרוצים במה שיש. אבל לא בטוח שחיים בהרמוניה איך שקוראים לזה היום. (לא כולם כמובן)
סמל אישי של משתמש
אני פה

דבר נוסף שמעסיק את עולם הישיבות הוא המיזם החדש ופורץ דרך ראשון מסוגו שהולך וצובר תאוצה בימים אלו בעולם השידוכים הישיבתי ופרטים עליו נחשפו לראשונה בימי בין הזמנים ב'בחדרי חרדים'. מדובר בתוכנה ייחודית ממוחשבת שמטרתה לסייע לבחורים ובחורות למצוא את זיווגם בקלות, במהירות ובסנכרון מדויק – דבר העשוי לחסוך עגמת נפש מרובה.

מדובר במיזם שהגו מספר בחורים מישיבת חברון, אשר חוו על בשרם את עוגמת הנפש הנגרמת משדכנים המציעים הצעות תוך חוסר היכרות של המשודכים, כך שנוצר פער ברמת ההתאמה. זאת לצד צורך חשוב נוסף העולה מן השטח: לאור העובדה הכאובה שבחורים ובחורות מבוגרים אינם חשופים להצעות חדשות, ונוצר מצב שקהל ההצעות 'ממוחזר' ומצומצם ביותר; כמו כן, בחורים ובחורות מישיבות וסמינרים פחות מוכרים, וכן כאלו המתגוררים בערי הפריפריה נזנחים בשוליים וסובלים ממחסור בהצעות. התוכנה, כך מצפים, 'תסנן' את ההצעות הרלוונטיות ותעלה את רמת ההתאמה בהצעות, תוך פיזורן על פני קהל יעד גדול יותר.

המיזם שזכה לשם 'המשדך' תפס תאוצה גדולה ובעקבות הכתבה ב'בחדרי חרדים' התקבלו אלפי פניות והצעות.
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

אני פה כתב: 28 אפריל 2022, 02:17 דברתי רק על החרדים.

אחד שעוסק בשלום בית הרבה שנים בכל המגזרים אמר לי שהליטאים חיים הכי יפה מבחי' שותפות בחיים והתייעצות בכל דבר.

אחוזי גירושים אותו דבר.

יכול להיות גם שלחסידים ככל שהם יותר אדוקים מבית פחות מפריע להם דברים חיצונים ומרוצים במה שיש. אבל לא בטוח שחיים בהרמוניה איך שקוראים לזה היום. (לא כולם כמובן)
במחילת כת"ר, אבל העסקן הנ"ל דיבר שטויות. ואם כוונתו הייתה לחצי שנה הראשונה כשהאברך החסידי עוד לא יודע מימינו ומשמאלו, ניחא, בצהלך החיים הארוכים בוודאי רק מיי שיש לו מידות טובות חי טוב עם אשתו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מידות טובות זה התנאי החשוב ביותר לשלום בית. אבל ודאי שצריך מנוע של מציאת חן, קשה לוותר למי שאתה לא אוהב ולא מרגיש שייכות. ובזה אדרבה ככל שחולף הזמן הבעיות מחמירות אם אין קשר טוב, ועדיף להרבות עוד פגישה בהתחלה מאשר נפילות אחרי החתונה.

רוב החסידים חיים טוב, ויש הרבה מאושרים. אבל הליטאים מהדרים בזה.. לא יקחו שידוך שהבחורה גבוהה מהבחור וכו', וזה לא סתם. לאט לאט כל אחד לומד מהשני את הדברים הטובים.

הייתי שמח לשמוע חוו"ד נוספים למי שיש לו ניסיון בהדרכה וכו'.
א יודעלע

אתה לא מפסיק לדבר על הגובה...

גירושים יש יותר ככל שהמגזר "פתוח" יותר וזה מוכח
ולכן ברור שאצל הליטאים יש יותר גירושים

לגבי חיים טוב יותר - ברור שיש סגנון חיים ולדוגמא חסידי גור חיים בסוג חיים שונה לגמרי מזוג ליטאי
אבל זה לא ערובה לחיים טובים יותר או פחות

ברמב"ם יש הוראות מדויקות איך לחיות מצוין
ולא כתוב שם שותפות בחיים והתיעצות בכל דבר
סמל אישי של משתמש
אני פה

אין יותר גירושין אצל הליטאים הרגילים מאשר החסידים הרגילים.

נתונים מ2018

בבני ברק התגרשו 181 זוגות, לעומת 2017 בה התפרקו 151 בתים - עליה של 20%. באלעד התגרשו 61 זוגות - עליה של 30% לעומת 2017, בה התגרשו רק 47 בני זוג.

הערים החרדיות המציגות דווקא ירידה באחוזי הגירושין ב-2018, הן מודיעין עילית (35 זוגות לעומת 44 בשנה שלפניה; ירידה של 20%) וביתר עילית (31 מקרי גירושין לעומת 61 בשנה הקודמת; ירידה של 49 אחוזים).
נערך לאחרונה על ידי אני פה ב 01 מאי 2022, 10:03, נערך פעם 1 בסך הכל.
שלח תגובה