יהדות התורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

משה 10
נתן תודה: 337 פעמים
קיבל תודה: 438 פעמים

Re: יהדות התורה

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

במוסדות החסידיים לפי מה שידוע לי המחיר לא כ"כ נורא
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 541 פעמים
קיבל תודה: 3094 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

האם דגל התורה אכן מתכוונת לממש את האיום לפצל את הציבור החרדי ולהתמודד בנפרד, בלי אגודת ישראל? תלוי את מי שואלים. יש בין חברי הכנסת של דגל המצהירים כי יתמודדו עצמאית, אחרים מכחישים.

ח"כ יעקב אשר אומר היום בראיון לקול ברמה: "לאף אחד אין מטרה בריצה נפרדת, לא הייתה מטרה או כוונה כזאת. יש נושאים עקרוניים שנמצאים בשולחן בקודש פנימה אצל גדולי ישראל ועליהם מתנהל שיח, אבל איומים או כיפופי ידיים – אין כאן".

הוא האשים את התקשורת בעיסוק בנושא. "יש עיתונות ויוצאים הדלפות וסיפורים – זה בסדר. אחרת, מה היו עושים 120 יום עד הבחירות? אני אומר שלאף אחד אין סיבה ללכת בנפרד. יש נושאים ללבן, וכשהם יולבנו – יהיה בסדר".

בהמשך הראיון לקול ברמה התייחס אשר לחשש מזליגת קולות לבן גביר ואמר כי "בן גביר זה לא הסיפור והוא לא התחרות שלנו. אפשר לקטר ולחפש גימיקים או אקשן בשוק מחנה יהודה. זה לא רע עבור בין הזמנים אבל בסוף זה לא בשבילנו. אנחנו נבחנים כעת על הזהות שלנו ורק אדם חרדי יכול לייצג אדם חרדי".

יעקב אשר, הנחשב ידיד של שר הביטחון בני גנץ נשאל על שיתוף פעולה עימו אחרי הבחירות וענה: "אנחנו במרוץ ומטרתנו להגיע ל-61 מנדטים. מה יקרה בשאר הגושים? המשחק הפוליטי קיים אבל אנחנו בכיוון אחד. היום, מחר ובחודשים הקרובים – זאת המטרה שלנו ולא שום דבר אחר".
סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 516 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עקיב'לה כתב: 25 יולי 2022, 11:32 אני אינני יכול להפוך להיות חסיד בעלזא עקב השכר לימוד אבל גם אצלנו הלוואי יגלו קצת חמלה!!!!!!
למה לא? אם הילדים שלך אוהבים ללמוד תורה עם יר"ש וחסידות, נקרב אותך.
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.
סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 2040 פעמים
קיבל תודה: 582 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

עקיב'לה כתב: 25 יולי 2022, 11:32 מה יהיה עם השכר לימוד הגבוה? ומה איכפת לי שאף אחד מהחרדים לא יהיה בכנסת אם הם לא עוזרים בתחום הדיור והשכר לימוד? מה יש לי מזה שהמנהלים עשירים ונוסעים לבדוק את העירוב בהרי האלפים ואין להם ''שום אפשרות להוריד מהשכר לימוד כלום כי המוסדות קורסים''? מה יהיה עם השכר לימוד? איפה זעקת האברכים הנאנקים והנחנקים? מה יהיה עם השכר לימוד מה יהיה עם השכר לימוד????????????????????
אנחנו צריכים לשאוג כאריות וככפירים מ ה י ה י ה ע ם ה ש כ ר ל י מ ו ד ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? זה דבר נורמלי מה שגובים היום מנהלי הישיבות?????
ואם הרבי מבעלזא מתכוון להגביר את התקציבים וכך יירד השכר לימוד אני מבקש ומתחנן מהקב"ה ימים על ימי מלך תוסיף ושיהיה בריא וחזק ויהיה לו נחת מכל יו"ח וכל חסידיו וממנו ילמדו כל הרבייס האחרים. אני אינני יכול להפוך להיות חסיד בעלזא עקב השכר לימוד אבל גם אצלנו הלוואי יגלו קצת חמלה!!!!!!
זה בדיוק מה שבעלזא מנסה לעשות, ובשביל זה דגל זועקים. לקחו להם...
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 231 פעמים
קיבל תודה: 380 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ »

מישהו יכול להסביר?
על הצד שדגל לא רוצים בפיצול, וזה סתם איום.
מה הם באמת רוצים, ולאן הם שואפים???
חבקוק
נתן תודה: 148 פעמים
קיבל תודה: 174 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

יעבץ כתב: 25 יולי 2022, 21:00 מישהו יכול להסביר?
שגפני יהיה ראשון כדי שאולי פינדרוס יכנס, וגם תפקיד ראשון. ושכולם יזכרו שזה בכלל לא היה מאבק על תפקידים אלא על החינוך הטהור.
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 126 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

חבקוק כתב: 25 יולי 2022, 21:32
שגפני יהיה ראשון כדי שאולי פינדרוס יכנס, וגם תפקיד ראשון. ושכולם יזכרו שזה בכלל לא היה מאבק על תפקידים אלא על החינוך הטהור.
זה אולי הרווח הקטן שלהם,
אני חושב שהרווח האמיתי במאבק שדגל מנהלים זה לקבוע בתת מודע של הציבור החרדי שדגל יותר גדולים וחזקים מאגודה, וגם אם הפעם ייתפשרו ויכבדו את ההסכם שחתמו עם אגו"י, את מטרתם השיגו, והיא לקבע כעובדה כי היא הזרם המרכזי והמוביל בציבור החרדי, ואת הפירות יקצרו במשך עשרות השנים הקרובות הן במונציפאלי והן במישור הארצי, ובנתיים אגודת ישראל משחקת בידי דגל ונופלת לפניה כפרי בשל.
:P "החליטו לגרום למישהו לחייך בכל יום, אך לעולם אל תשכחו שאתם זה גם מישהו!" :P
אנטווערפענער
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אנטווערפענער »

האם ב'דגל התורה' מסמנים את יורשו של מנהיגה הרוחני של המפלגה? בשעה זו (שלישי) מתכנסים בבני ברק נציגי 'דגל התורה' ועסקניה מכל רחבי הארץ לוועידה מיוחדת במלאות עשור לפטירתו של מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל, כשברקע מרחפת שאלת הפילוג מ'אגודת ישראל'.

מנהיגה הרוחני של המפלגה, ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, בן ה-99, לא ישתתף בוועידה, למרות התכנון המוקדם שכך יהיה, לאור אשפוזו בימים האחרונים בבית החולים, ממנו שוחרר רק אמש לביתו.

ביטאון המפלגה, 'יתד נאמן', דיווח הבוקר כי לאור העובדה שנמנע מהגר"ג אדלשטיין להשתתף פיזית בכינוס, "התבקש מרן הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת 'עטרת ישראל' לשאת מדבריו בדרכי הנהגתו של רשכבה"ג מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל".
בר בי רב דחד גדיא
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר בי רב דחד גדיא »

אנטווערפענער כתב: 26 יולי 2022, 17:40 האם ב'דגל התורה' מסמנים את יורשו של מנהיגה הרוחני של המפלגה? בשעה זו (שלישי) מתכנסים בבני ברק נציגי 'דגל התורה' ועסקניה מכל רחבי הארץ לוועידה מיוחדת במלאות עשור לפטירתו של מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצ"ל, כשברקע מרחפת שאלת הפילוג מ'אגודת ישראל'.

מנהיגה הרוחני של המפלגה, ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, בן ה-99, לא ישתתף בוועידה, למרות התכנון המוקדם שכך יהיה, לאור אשפוזו בימים האחרונים בבית החולים, ממנו שוחרר רק אמש לביתו.

ביטאון המפלגה, 'יתד נאמן', דיווח הבוקר כי לאור העובדה שנמנע מהגר"ג אדלשטיין להשתתף פיזית בכינוס, "התבקש מרן הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת 'עטרת ישראל' לשאת מדבריו בדרכי הנהגתו של רשכבה"ג מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל".
הגרב"מ שליט"א ודאי אוחז כך, השאלה אם העסקנים הזוטרים של דגל גם אוחזים כך
סמל אישי של משתמש
אני פה

יעקב ריבלין: ‏אחרי שגפני חיסל את המנדט השמיני בהצהרות על אופציה לממשלה בלי נתניהו - מגיע כעת גולדקנוף ומחסל את השביעי עם הדרישה לתיק האוצר בממשלה הבאה.
משה בצלאל
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 129 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה בצלאל »

מתי כתב: 26 יולי 2022, 16:06
חבקוק כתב: 25 יולי 2022, 21:32
זה אולי הרווח הקטן שלהם,
אני חושב שהרווח האמיתי במאבק שדגל מנהלים זה לקבוע בתת מודע של הציבור החרדי שדגל יותר גדולים וחזקים מאגודה, וגם אם הפעם ייתפשרו ויכבדו את ההסכם שחתמו עם אגו"י, את מטרתם השיגו, והיא לקבע כעובדה כי היא הזרם המרכזי והמוביל בציבור החרדי, ואת הפירות יקצרו במשך עשרות השנים הקרובות הן במונציפאלי והן במישור הארצי, ובנתיים אגודת ישראל משחקת בידי דגל ונופלת לפניה כפרי בשל.
לא משחקת בידי דגל, משחקת בידי עצמה!
בר בי רב דחד גדיא
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בר בי רב דחד גדיא »

אני פה כתב: 26 יולי 2022, 21:33 יעקב ריבלין: ‏אחרי שגפני חיסל את המנדט השמיני בהצהרות על אופציה לממשלה בלי נתניהו - מגיע כעת גולדקנוף ומחסל את השביעי עם הדרישה לתיק האוצר בממשלה הבאה.
כבר בנט הוכיח שעם ששה מנדטים מקבלים ראשות ממשלה
עקיב'לה
נתן תודה: 107 פעמים
קיבל תודה: 647 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

לשמוע את גפני אתמול בנאום מלא דברי פירוד ומחלוקת ולקלוט שהליטאים רוצים כישלון בבחירות. לקלוט,לא להבין. כי אנחנו האנשים הפשוטים עוד מדומיינים שלחכי"ם החרדים יש אינטרס לפעול למעננו בזמנים טרופים אלו, אבל זהו כנראה שלא. מה אנחנו מבינים בכלל.
עקיב'לה

בשום מפלגה חפצת חיים לא יעמוד נציג בכיר וילכלך בכזו בוטות על חבריו למפלגה אף כשזה חיבור טכני ומאולץ. אלא מאי? גפני המבוגר לא חפץ בהרבה מנדטים, או דלמא דגל מוכנים לשרוף את המועדון כדי לקבע שהם ה''רוב'' מה שכמובן לא נכון.
א יודעלע
נתן תודה: 417 פעמים
קיבל תודה: 421 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

מי יכול להביא את דבריו?
סמל אישי של משתמש
אני פה

פרסום ראשון: בעוד הקרב בתוך סיעת ׳יהדות התורה׳ רק הולך ומתלהט ולא קיים שיח בין המפלגות ׳דגל התורה׳ ו׳אגודת ישראל׳ שמנסה לגבש הסכמות לאפשר את המשך הריצה המשותפת.

הקרב מתנהל גם סביב הנושא האידאולוגי, אחרי שבבעלזא רקמו תוכנית תקצוב לימודי לתלמודי התורה בתמורה לשילוב לימודי חול, מה שעורר זעם ליטאי וטענות לפגיעה בחינוך החרדי.

מאבק נוסף מתנהל סביב מימוש הסכמת הריצה המשותף. כך שלפי ההסכם, סדרי המקומות אומרים להתהפך ונציג אגודת ישראל מטעם גור, יצחק גולדקנופף אמור לעמוד בראשות הסיעה, אלא שבדגל מבקשים להשאיר את הרשימה כפי שהיא, כך שמשה גפני יעמוד בראשה.

ב׳דגל׳ כמו ב׳אגודה׳ מבינים כי הדרך לפתור את המשבר היא לא באמצעות פוליטיקאים אלא על ידי דמות תורנית שתנסה לתווך בין בתי גדולי ישראל החסידים והליטאים גם בנושא האידאולוגי כמו גם בעניין הפוליטי.

בשבועות האחרונים ניסו בבית ראש הישיבה הגר״ג אדלשטיין לערב את מזכיר המועצת החסידית הרב יעקב ולצר שיקיים שיח עם בתי האדמורים, אלא שהאחרון תחילה סירב בטענה כי אינו יכול לקבוע לגדולי ישראל כיצד להנהיג את הציבור שלהם, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

כעת החליט מזכיר המועצת החסידית ולצר, לנסות להביא לפתרון שיביא סוף לקרבות בסיעה, ולאחר צום תשעה באב הוא צפוי לפתוח בשיחות בין בתי גדולי ישראל הליטאים והחסידים, כשברקע נותרו עוד כחמישים יום בלבד להגשת הרשימות.

הפתרון המוצע כעת לסיום המחלוקת האידאולוגית הוא הקמת פורום משותף בין מועצת גדולי התורה החסידים למועצת גדולי התורה הליטאים שיכריע בנושאים אידיאולוגים ששנויים במחלוקת, כדוגמת ענייני החינוך, הגיוס ועוד, שבהם התנהלו מאבקים בין הפלג הליטאי והקבוצה החסידית בסיעה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

א יודעלע כתב: 27 יולי 2022, 12:54 מי יכול להביא את דבריו?
זה נמצא באינטרנט.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ח״כ יעקב אשר בועידת ׳דגל׳ מסמן את דרישות הדיור לקדנציה הבאה: ״נדרוש החלטת ממשלה להקצות מיידית 50 אלף יחי״ד לשנים הקרובות, 35 אלף יחי״ד בק״ג מערב, וסבסוד פיתוח בנוף הגליל ל-15 אלף יחי״ד.
עקיב'לה

לכבוד היארצייט של הרבי הק' מבאבוב זכרונו לברכה, רוח אפינו אשר אמרנו בצילו נחיה.
מכתב קודש ששלח בעת המחלוקת בשנת תשמ"ט אגו"י דגל:
"הידיעות מהמחלוקות בארץ הקודש גוזלים את מנוחתי כי בשגעון ינהגו וגורמים חילול השם בעולם, והעושה שלום במרומיו יסיר שנאת אחים מאתנו, וישפות שלום לנו, וישלח גואל צדק שהבטיחנו, ובעבודת בית המקדש נשמח כולנו
zeevi
נתן תודה: 1370 פעמים
קיבל תודה: 825 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אבי בניהו בטוויטר: חייב להיות כנה ולומר ששמעתי ראיון עם מחליפו של ליצמן הרב יצחק גולדקנופף והוא נשמע לי נחמד מאוד, רהוט, יודע להתראיין ולחמוק ממוקשים וגם בעל חוש הומור בריא, ובימנו גם זה משהו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

במראה שלו הוא קצת יותר מפחיד מליצמן, אבל העברית שלו רהוטה ומדבר שוטף וברור ונחמד.

נקווה שגם גפני יתרגל.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

צריך לזכור שהפעם אין לג' סיכוי לקבל רבבות ואפילו לא מאות קולות מסורתיים, ליצמן וגפני לא הביאו שום השגים לציבור בבריאות והכספים בשנתיים האחרונות, ואין את ההילה של ר' חיים.

ובתוך ג' יש כאלה שדואגים להרחיק רבבות קולות ימניים ועוד. צריכים שם להתעורר דחוף. כנסי בחירות לא יעזרו. צריך להעמיד בראש הרשימה מישהו ניטרלי שיכול לגייס הרבה קולות.
סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 2040 פעמים
קיבל תודה: 582 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

ח"כ מאיר פרוש לאבי מימרן ב"מהדורה המרכזית": "הודענו באופן ברור שיש הסכם חתום מלפני שנה וכמה חודשים שמסדיר את כל העניינים בין דגל לאגודה ולא העלו את טענותיהם בפורום המשותף שלנו. אמרו כל מיני מספרים שלא מתקשרים למציאות האמיתית ולמספרים שאנחנו מכירים"
מחפש חתימה. כל הצעה תתקבל בברכה!!
סמל אישי של משתמש
אני פה

יש עתיד מתקרבת לחרדים? משרד הרווחה יזרים לישיבות 40 מיליון שקל

היחסים המתחממים בין רה"מ יאיר לפיד לח"כ משה גפני מדגל התורה מניבים פירות. שר הרווחה מאיר כהן מיש עתיד יגדיל את תקציב הפנימיות התורניות במשרד הרווחה פי שלושה. התקציב משמש ישיבות חרדיות לגילאי תיכון - שאין בהן לימודי ליבה
שר הרווחה מאיר כהן מיש עתיד ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הסכימו על תוספת של 40 מיליון שקל לתקציב הפנימיות התורניות. התוספת תגדיל את התקציב, המשמש כמעין קופה ב' של תקציב הישיבות הקטנות (ישיבות חרדיות לגילאי תיכון) ביותר מפי שלושה. בישיבות הקטנות אין מלמדים לימודי ליבה והן אחד הגורמים העיקריים לקושי של חרדים להשתלב בשוק העבודה. ביטאונה של דגל התורה "יתד נאמן" דיווח בשבוע שעבר כי "בסיכום בין ח"כ הרב גפני לשר הרווחה תקציב הפנימיות לישיבות הקונות יגדל ב־40 מיליון שקל. התקציב יועבר כבר בימים הקרובים". כידוע חלה התחממות גדולה בחודשים האחרונים ביחסי גפני וראש הממשלה ויו"ר מפלגתו של כהן, יאיר לפיד.
טוב ומטיב
נתן תודה: 957 פעמים
קיבל תודה: 505 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

אני פה כתב: 07 אוגוסט 2022, 13:22 יש עתיד מתקרבת לחרדים? משרד הרווחה יזרים לישיבות 40 מיליון שקל

היחסים המתחממים בין רה"מ יאיר לפיד לח"כ משה גפני מדגל התורה מניבים פירות. שר הרווחה מאיר כהן מיש עתיד יגדיל את תקציב הפנימיות התורניות במשרד הרווחה פי שלושה. התקציב משמש ישיבות חרדיות לגילאי תיכון - שאין בהן לימודי ליבה
שר הרווחה מאיר כהן מיש עתיד ויו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הסכימו על תוספת של 40 מיליון שקל לתקציב הפנימיות התורניות. התוספת תגדיל את התקציב, המשמש כמעין קופה ב' של תקציב הישיבות הקטנות (ישיבות חרדיות לגילאי תיכון) ביותר מפי שלושה. בישיבות הקטנות אין מלמדים לימודי ליבה והן אחד הגורמים העיקריים לקושי של חרדים להשתלב בשוק העבודה. ביטאונה של דגל התורה "יתד נאמן" דיווח בשבוע שעבר כי "בסיכום בין ח"כ הרב גפני לשר הרווחה תקציב הפנימיות לישיבות הקונות יגדל ב־40 מיליון שקל. התקציב יועבר כבר בימים הקרובים". כידוע חלה התחממות גדולה בחודשים האחרונים ביחסי גפני וראש הממשלה ויו"ר מפלגתו של כהן, יאיר לפיד.
אני לא כ"כ מבין בכל הנושא,
האם זה אומר שמעכשיו יש שלום בין דגל לאגודה?
האם זה קשור לתוכנית אייכלר ופורוש?
טוב ומטיב
נתן תודה: 957 פעמים
קיבל תודה: 505 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

חודשיים אחרי שהתפטר מהכנסת, בית המשפט גזר על השר לשעבר יעקב ליצמן, מאסר על תנאי לתקופה של 8 חודשים וקנס בגובה 3,000 ש"ח
סמל אישי של משתמש
מתי
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 126 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתי »

כלומר בית המשפט גזר עליו קנס של 3,000 ש"ח בלבד.
יצא בזול...
:P "החליטו לגרום למישהו לחייך בכל יום, אך לעולם אל תשכחו שאתם זה גם מישהו!" :P
whynot
נתן תודה: 2349 פעמים
קיבל תודה: 584 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

מה הפירוש של מאסר על תנאי?
א חסידישער איד
נתן תודה: 252 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א חסידישער איד »

במשפט הפלילי, מאסר על-תנאי היא צורת ענישה שבמסגרתה המורשע לא ייכנס לבית הסוהר בגין עבירה זו, אך אם בפרק זמן קצוב הנאשם יחזור על עבירה שבגינה הורשע, הוא ייכנס לבית הסוהר על פי חוק העונשין, תקופת המאסר על-תנאי בישראל הוא עד 3 שנים, למעט עבירות בחירות, שבהן תקופת המאסר על-תנאי הוא עד 5 שנים.
לכל מי שנהנה שים 👍
סמל אישי של משתמש
אני פה

גפני לחדשות 12: לא אלך לשום ממשלה בלי נתניהו גם אם אין 61
שלח תגובה