חדשות מחצר סאדיגורה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
כוכב
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

Re: חדשות מחצר סאדיגורה

נושא שלא נקרא על ידי כוכב »

יוסף חיים כתב: 20 יוני 2022, 01:10
לולב הגזול כתב: 20 יוני 2022, 00:04 נו יוסף חיים מספיק עם השטויות האלה כולם יודעים בדיוק מה הסיפור ומי צריך להשלים ומי עשה הכל כדי שיהיה שלום אבל הקנאה והתאווה והכבוד הוציאו כמה אנשים מהעולם השפוי!
כן מה הסיפור אח הכי קטן שקיבל הכל על מגש זהב בלי להשקיע כלום לא מסכים לותר כלום לאחיו הבוגרים היום מקובל ברוב המקומות שאחים מותרים לבנות גם שעל פי דין תורה לא מגיע להם כלום
תמשיכו לצעוק צוואה צוואה גם על פי הצוואה כיום הוא הרבי ומותר לו לעשות מה שהוא רוצה ובשביל כיבוד אם היתי מצפה ממנו שיותר על הבנין בירושלים ואמא שלו כבר תדאג לא לבית מדרש מכובד ל20 משפחות שיש לא בירושלים
לידעתך האדמור ממנסי מכר לאחיו את כל הבנינים בגיבס ב4 מליון דולר פחות משויו רק כדי שלאחיו שבאמת מתחרה בו יהיה מסדות וכאן האח הקטן לו מפרגן לאחיו כלום אפילו שהוא לא לוקח לו שום חסיד
ממש בושה וחרפה ושלא ישחק אותה שהוא שמח בשמחת אחיו ושל יעשה מסיבות

אשמח לשמוע מה הכונה עשה הכל אפילו את השם סדיגרא ירושלים אתם לא מפרגנים לו
בקיצור אתה אומר לבטל את הרעיון של הצוואות.
איש הישר בעיניו יעשה, או מקסימום יתייעץ איתך מה ראוי ונכון לעשות. וחסל סדר צוואות !
הדעה של הנפטר לא שווה כלום.

אין לי אלא לברך אותך,
שה' יתן לך אריכות ימים עד ביאת המשיח ושהבנים שגידלת והשקעת בהם לא יבגדו בך.
מי כעמך ישראל
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי כעמך ישראל »

צריך להיות עיוור או טיפש כדי לא לראות את המיוחדות של האדמו"ר, העילאיות שלו, ולהיזהר לא לדבר עליו! [ואני לא קשור לסדיגורא בשום צד]
קטןודל
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

לא בכדי אביו האדמו"ר זצ"ל בחר בו לשרת בקודש את קהל חסידיו.
חימקה
נתן תודה: 85 פעמים
קיבל תודה: 131 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חימקה »

96607A15-4E6F-45F6-BB50-B2C00CD244F5.jpeg
אחד הציוצים הטובים
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1565 פעמים
קיבל תודה: 2483 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

חימקה כתב: 21 יוני 2022, 23:25אחד הציוצים הטובים
כמה אנדקדוטי ''משה-קורח'' ואנחנו בדיוק בפרשה...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
לולב הגזול
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 87 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי לולב הגזול »

יאיר כתב: 22 יוני 2022, 00:44
חימקה כתב: 21 יוני 2022, 23:25אחד הציוצים הטובים
כמה אנדקדוטי ''משה-קורח'' ואנחנו בדיוק בפרשה...
אתה מתכוון לזה שאנחנו בדיוק בפרשה או שמשה וקורח זה בדיוק הפרשיה הזאת?
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1565 פעמים
קיבל תודה: 2483 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

תפוס לשון ראשון
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 1029 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

תפוס לשון ראשון, זה כלומר "משה" ולא "קורח"...
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
אליהו שטיין

נושא שלא נקרא על ידי אליהו שטיין »

תוך כדי דיבור כדיבור דמי...ודו"ק
bms
נתן תודה: 3821 פעמים
קיבל תודה: 517 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

3E6jFG_wide_m.jpg
7K6mru_wide_m.jpg
8Uy9Uz_wide_m.jpg
22deMt_wide_m.jpg
24yw29_wide_m.jpg
bms

Aoy2Bf_wide_m.jpg
Apwdlp_wide_m.jpg
E7r2fg_wide_m.jpg
EqDwzM_wide_m.jpg
ffAWfK_wide_m.jpg
bms

lT3kZF_wide_m.jpg
mmf5bD_wide_m.jpg
nrzwOq_wide_m.jpg
p8RodP_wide_m.jpg
phloC2_wide_m.jpg
bms

q0r40s_wide_m.jpg
rvaPse_wide_m.jpg
su0Y6K_long_m.jpg
tdYmMk_wide_m.jpg
TU5FVp_wide_m.jpg
bms

UdLESH_wide_m.jpg
uKDnsg_wide_m.jpg
vlX30W_wide_m.jpg
Xi58W6_wide_m.jpg
ZUo9Xh_wide_m.jpg
bms

zWbJUJ_wide_m.jpg
יוסף חיים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף חיים »

בס"ד
סיפור לשבת
היו היה עשיר גדול אם הרבה נכסים ולו היה בן ובת הבן גר בחו"ל והבת גרה ליד ההורים ודאגה להם לכל צרכיהם ועזרה לאבא לפתח את העסקים וכשהאבא חלה דאגה לו לרופאים הכי טובים
ובבא היום שהאבא נפטר בא האח מחו"ל ואמר שהוא רוצה את כל הירושה וגם את הדירה של הבת שהיה שיך לאבא הוא רוצה בימי השבעה בכתה לו האמא והאחות שלפחות ישאיר לה את הדירה והוא אמר בשום פנים ואופן אני לא ילך נגד התורה שבן יירש הכל לבסוף נתרצה וחתם לבת שהוא מותר לה על הדירה
כשבניו שמעו על זה הם מאוד כעסו עליו והוא חזר בו ונלחם בבית משפט לפנות את אחותו מהדירה ובנוסף גם זרק את אימו מחלק מהדירה שלה בטענה שבחלק מהדירה האבא היה משתמש בתור משרד וזה לא שייך לאמא
ומאז היה נתק במשפחה בבא היום הבת עשתה חתונה לבנה
והאח רצה להשתתף אמרה לו האמא מספיק מה שזרקת איתי מחלק מהדירה אם אתה לא מושך את התביעה ומותר לאחותך על הדירה על תפריע לי בשמחה
מיד צעקו בניו איך האמא והאחות לא מתבישים ללכת נגד האח שמקיים דין הצוואה של התורה ועד לא מרשים לא לבא לחתונה
ואז עלה להם רעיון הם יעשו לבד חתונה להראות לכל העולם שהאח שמח בשמחת אימו ואחותו
ועוד הכניסו לכל האתרים כתבות תסתכלו איזה אימא ואחות משחתים שלא מרשים לאח לבא ולהשתתף בשמחה של האחיין שלו ואין לנו ברירה אלה לעשות חתונה לבד
ועוד יצא להם טוב שזה היה בפרשת קורח והם כתבו האימא והאחות הם קורח ועדתו ואבא שלנו הוא משה רבינו הוא מקיים דיני צוואה בדיוק כמו שכתוב בתורה ולא מסכים לותר ח"ו על כלום כי כך התורה רצתה
סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 123 פעמים
קיבל תודה: 1029 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

גועל נפש. אחרי כאלה תמונות קדושות של צדיק טהור פנים, פתאום לקרוא כזה רפששששש, לך תיבלע בבור של קורח יש שם עוד הרבה מקום, ובני קורח לא מתו
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:
סמל אישי של משתמש
איש חכם
נתן תודה: 73 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי איש חכם »

ועל כגון דא נאמר:
"קושטא קאי שיקרא לא קאי"
ובני ישראל אם אינם נביאים הם בני נביאים הם.

{תראה כמה דפים יש באשכול זה
וכמה באשכול המתחרה.}
קסבא
נתן תודה: 33 פעמים
קיבל תודה: 61 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קסבא »

מי שכתב את הסיפור לשבת שיברר קצת את האמת שהייתה קצת לפני שהוא כותב סיפורים
ובעברית מדוברת זהו פייק ניוז אמיתי
העיקר לכתוב ולברבר
דבר עם מאות חסידי סדיגורה שמכירים את את האב והאם והילדים וידעו במי לבחור כולל אנשים שנהילו ופתחו את העסקים יחד עם האב.
חבל שאתה מברבר בראש סתם.
הניק המשותף
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הניק המשותף »

bms כתב: 23 יוני 2022, 01:25 Aoy2Bf_wide_m.jpgApwdlp_wide_m.jpgE7r2fg_wide_m.jpgEqDwzM_wide_m.jpgffAWfK_wide_m.jpg
מי הם שני האנשים עם השטריימלים שעומדים בצד שמאל של הרבי?[יש אחד שמפריד ביניהם לבין הרבי.]
כולל
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי כולל »

.
עקיב'לה
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 589 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

כולל כתב: 26 יוני 2022, 06:42.
?
יהודאי
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

יוסף חיים כתב: 24 יוני 2022, 01:01 בס"ד
סיפור לשבת
היו היה עשיר גדול אם הרבה נכסים ולו היה בן ובת הבן גר בחו"ל והבת גרה ליד ההורים ודאגה להם לכל צרכיהם ועזרה לאבא לפתח את העסקים וכשהאבא חלה דאגה לו לרופאים הכי טובים
ובבא היום שהאבא נפטר בא האח מחו"ל ואמר שהוא רוצה את כל הירושה וגם את הדירה של הבת שהיה שיך לאבא הוא רוצה בימי השבעה בכתה לו האמא והאחות שלפחות ישאיר לה את הדירה והוא אמר בשום פנים ואופן אני לא ילך נגד התורה שבן יירש הכל לבסוף נתרצה וחתם לבת שהוא מותר לה על הדירה
כשבניו שמעו על זה הם מאוד כעסו עליו והוא חזר בו ונלחם בבית משפט לפנות את אחותו מהדירה ובנוסף גם זרק את אימו מחלק מהדירה שלה בטענה שבחלק מהדירה האבא היה משתמש בתור משרד וזה לא שייך לאמא
והאח רצה להשתתף אמרה לו האמא מספיק מה שזרקת איתי מחלק מהדירה אם אתה לא מושך את התביעה ומותר לאחותך על הדירה על תפריע לי בשמחה
מיד צעקו בניו איך האמא והאחות לא מתבישים ללכת נגד האח שמקיים דין הצוואה של התורה ועד לא מרשים לא לבא לחתונה
ועוד הכניסו לכל האתרים כתבות תסתכלו איזה אימא ואחות משחתים שלא מרשים לאח לבא ולהשתתף בשמחה של האחיין שלו ואין לנו ברירה אלה לעשות חתונה לבד
ועוד יצא להם טוב שזה היה בפרשת קורח והם כתבו האימא והאחות הם קורח ועדתו ואבא שלנו הוא משה רבינו הוא מקיים דיני צוואה בדיוק כמו שכתוב בתורה ולא מסכים לותר ח"ו על כלום כי כך התורה רצתה
הניק "יוסף חיים" הוא מחרחר ריב ידוע שהופיע גם באשכולות אחרים תחת ניקים שונים, אולם סגנונו ושגיאות הכתיב שלו מסגירים את זהותו, מדובר באדם שפל חסר גבולות.
הניק המשותף
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 25 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי הניק המשותף »

הניק המשותף כתב: 24 יוני 2022, 14:58
bms כתב: 23 יוני 2022, 01:25 Aoy2Bf_wide_m.jpgApwdlp_wide_m.jpgE7r2fg_wide_m.jpgEqDwzM_wide_m.jpgffAWfK_wide_m.jpg
מי הם שני האנשים עם השטריימלים שעומדים בצד שמאל של הרבי?[יש אחד שמפריד ביניהם לבין הרבי.]
212121

נושא שלא נקרא על ידי 212121 »

יהודאי כתב: 27 יוני 2022, 10:41
יוסף חיים כתב: 24 יוני 2022, 01:01 בס"ד
סיפור לשבת
הניק "יוסף חיים" הוא מחרחר ריב ידוע שהופיע גם באשכולות אחרים תחת ניקים שונים, אולם סגנונו ושגיאות הכתיב שלו מסגירים את זהותו, מדובר באדם שפל חסר גבולות.
במקום לכתוב מחרחר ריב וכו' תענה לעניין המשל כמעט דומה לסיפור שם וכל אחד שקורה את המשל מסתכל על האח כרשע מרושע
נכון שיש לחלק קצת בין המקרים אבל עדיין מול אמא בוכה צריך יותר להתאמץ ולא להיכנע לאלימלך שפירא וכו'
בין הטיפות
נתן תודה: 69 פעמים
קיבל תודה: 98 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בין הטיפות »

אני סתם לא מבין.
איני יודע בנבכי הפרשה, אך משהו מאד מוזר לי .
האם האמא כועסת עליו שהוא פתח רביסטיווע למרות שאחיו הגדולים ג"כ קבלו?
האם רק חורה לה שהבן ה(כמעט) צעיר מכולם קיבל את רובא דרובא של החסידים והמוסדות בשעה שזו הייתה צוואת אביו, ויותר מזה, אביו לא היה מעוניין ששאר האחים יקבלו משהו, ובסוף יש להם קצת יותר מפירורים...
ברור שהיא לא מתלוננת על זה שהוא רבי ושיש לו את הבימ"ד בב"ב כמו שאביהם רצה, לא כן?
א"כ, אולי באמת הכעס שלה נובע ממשהו שלדעתה הוא יכל לוותר לאחיו הבוגרים והוא לא מוכן לזה, וא"כ וודאי שמצוות כיבוד אם החיה בעוה"ז קודמת למצווה לקיים דברי המת שזו מצווה שרבנן תיקנו.
האם לצורך כיבוד האם ושלום עם אחיו הגדולים לא כדאי לוותר עוד קצת (ואין לי מושג על מה בכלל)?
הרי כשה' בעצמו ציוה למשה לגאול את ישראל הוא התנגד כיון שחשב שזה יפגע באחיו הגדול עד שה' הבטיח לו "וראך ושמח בליבו".
אז כאן שהם לא כ"כ שמחים, והאמא מתחננת ומתרחקת, לא מצווה לעבור במעט על דברי הצוואה באם מתכוונים לש"ש?
הוא הרי באמת רבי גדול וכפי המסופר עליו הוא וודאי מיוחד שבמיוחדים (לא לחינם בחר בו אביו להמשיך אותו) אז מה מפריע כאן, האם המשמשים וכד'?
קטונתי מלהביע דעה, אך אני מנסה להבין את כל המצדיקים (את הצדיק, באמת, אני מאמין בזה, להיפך, דוקא בגלל זה אני שואל) ושזורקים אבני בליסטראות על יוסף חיים, שאמנם הנוסח שלו מקומם, מיותר ומחוצף, אך התוכן לא נראה לי כ"כ מופרך...
איני שואל חלילה ע"מ לקנטר, אדרבה, אני מנסה להבין ואשמח בכנות אם מישהו יסביר לי את הדברים.
ואנא, אל תביאו לי הוכחות מצדיק פלוני ורבי אלמוני, אני רוצה להבין את המקרה הייחודי שבמקרה שלנו, שעומד פה רבי שכל רואיו גומרים עליו את ההלל על אצילותו, קדושתו ויראתו הקודמת לחכמתו והאמא דורשת ממנו משהו (שאין לי מושג מה הוא) והוא לא מתפשר והיא מנתקת עימו קשר. על מה המהומה??? ואם כבר ויתרת למען השלום כ"כ הרבה, אז מה מפריע לוותר עוד מעט למען בריאותה וכבודה של האמא הרבנית???!!!

לסיכום מרוב עצים לא רואים את היער.
לכן אתמצת שאלתי בקיצור.
לא יתכן שהאמא כועסת ע"ז שהוא ג"כ רבי. ברור שהיא מסכימה לזה רק היא רוצה ממנו משהו בשביל האחים ואת זה כנראה הוא לא נותן. אז באמת, למה???
zeevi
נתן תודה: 1257 פעמים
קיבל תודה: 781 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

התשובות בתוך השאלות.

בוא נתחיל מזה, להבין על מה הוא צריך לוותר, אח"כ נוכל להמשיך ולדון האם צריך לוותר, והאם יכול לוותר.

אתה כותב שברור לך א ב ג ד, ולא יתכן אחרת, ושואל שאלות.
אולי נקודות המוצא שלך לא נכונות?
אולי היא רוצה שייוותר על הרעביסטעווע לטובת אחיו? אתה הרי לא יודע מה היא רוצה.
אולי מדובר בדברים הזויים ומופרכים?
אולי הסיתו אותה נגדו על לא עוול בכפו?
אולי מדובר באשה אלמנה ושברירה, שלא כ"כ מכירה את עולם התככים והמריבות, וילדיה, שהיו בהלם מהצוואה, מושכים אותה בכוח נגד בנה?
אולי גם היא יודעת לא יודעת מה היא רוצה, ושבוייה בידי ילדיה, ומנוצלת על ידם בצורה אכזרית וגואלית???

הוא לא מסכים שאחיו יהיו אדמורי"ם? הוא בכלל יכול למנוע את זה מהם??? הוא יכול למנוע ממישהו להיות חסיד של אחיו???
שלח תגובה