התפרקות הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

שיך
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 954 פעמים

Re: התפרקות הממשלה

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

דובסל כתב: 22 יוני 2022, 18:59
שיך כתב: 22 יוני 2022, 15:20 יאיר נתניהו כותב לאבא שלו אחרי ההצבעה בקריאה טרומית "לדעתי זה תרגיל"
לדעתי זה פייק
מהסיבה הפשוטה
לא נראה לי סביר שהוא כתוב באנשי קשר של אבא שלו כיאיר נתניהו ולא יאיר לבד
יש תמונה שהפלאפון ביד של ביבי וזה תמונה מקרוב...
מעיל
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מעיל »

בין הטיפות כתב: 22 יוני 2022, 13:07למה הוא נאחז בקרנות הכנסת יותר ממה שלעגו בזמנו לרביץ?
סיפר לי יהודי אחד שבשנת תשמ"ט אמר לו גפני "כשאני יתקלקל תסלקו אותי", והוא ענה לו "כשתתקלקל אתה לא תאפשר לנו לסלק אותך", ואחר כך סיפר זאת לגר"ש אוירבך שאמר מייד "הוא יסלק אותנו"...
סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 522 פעמים
קיבל תודה: 2992 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

מקורבי בנט ממליצים לו: תודיע על פרישה עם פיזור הכנסת

עמית סגל חדשות 12
סמל אישי של משתמש
אני פה

'חדשות 13': במסגרת מרתון השיחות שלו עם בנט והניסיונות למנוע ממנו לפזר את הכנסת, הונחה על השולחן הצעה לאורבך להתמנות ליושב ראש מפעל הפיס או מנכ״ל קרן היסוד אם יתפטר מהכנסת. אורבך דוחה את ההצעות ומבהיר שהמהלך שלו הוא ערכי ולא כדי לקבל תפקיד
סמל אישי של משתמש
אני פה

תאריך הבחירות המסתמן ז' מרחשוון ה'תשפ"ג
סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
נתן תודה: 126 פעמים
קיבל תודה: 170 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

מעיל כתב: 22 יוני 2022, 19:37
בין הטיפות כתב: 22 יוני 2022, 13:07למה הוא נאחז בקרנות הכנסת יותר ממה שלעגו בזמנו לרביץ?
סיפר לי יהודי אחד שבשנת תשמ"ט אמר לו גפני "כשאני יתקלקל תסלקו אותי", והוא ענה לו "כשתתקלקל אתה לא תאפשר לנו לסלק אותך", ואחר כך סיפר זאת לגר"ש אוירבך שאמר מייד "הוא יסלק אותנו"...
מה הקשר? עצניקים בכלל לא מצביעים?
לא היה ולא נברא. תגיד ליהודי האחד הזה שזה "נחמד" לתלות במישהו שכבר איננו כאן...
מעיל
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מעיל »

מדען צמרת כתב: 22 יוני 2022, 23:38
מעיל כתב: 22 יוני 2022, 19:37
מה הקשר? עצניקים בכלל לא מצביעים?
לא היה ולא נברא. תגיד ליהודי האחד הזה שזה "נחמד" לתלות במישהו שכבר איננו כאן...
הוא סיפר לי את זה בחיי הגר"ש, כאשר העצניקים עוד לא החליטו סופית שהם לא מצביעים.
bms
נתן תודה: 3821 פעמים
קיבל תודה: 517 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי bms »

videoplayback.mp4
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
טוב ומטיב
נתן תודה: 817 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

ביום ראשון הקרוב תעלה להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה, הצעת החוק להורדת אחוז החסימה, הפעם היוזמת היא סיעת 'מרצ' על ידי חבר הכנסת מוסי רז, במטרה לאשר את ההצעה בשבוע הבא עוד בטרם היציאה לבחירות.

מדובר ביוזמה דומה לזו שהגישו ב'יהדות התורה', המבקשת להוריד את אחוז החסימה ל2% לעומת 3.25% כיום. המטרה היא להציל את סיעות השמאל ושאר המפלגות שעל גבול החסימה וחוששות מאוד מהבחירות, כשגם ב'דגל התורה' רוצים לנצל את הורדת אחוז החסימה למיקוח במו"מ מול 'אגודת ישראל'
רוב הסיעות בכנסת מביעות תמיכה בחוק, כך ביהדות התורה, בתקווה חדשה, בימינה, בעבודה, במרצ ובסיעות הערביות שתומכות בהעברת החוק, כאשר בציונות הדתית, בש"ס, בכחול לבן ובישראל ביתנו מתנגדים. באשר לליכוד וליש עתיד עדיין לא ברור האם יתמכו או יתנגדו.

בש"ס, שלא מעוניינים בפיצול חרדי, חוששים כי בליכוד יתמכו לבסוף בחוק, ברקע הסקרים שמראים כי עמיחי שיקלי לא מצליח לעבור את אחוז החסימה, וכן חשש כי הליכוד יבקשו להשאיר זאת כאופציה במקרה ובצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר יתפצלו, כדי לא לאבד מנדטים לגוש נתניהו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

לכידה.JPG
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

שר המשפטים ויו”ר תקווה חדשה גדעון סער, שלאורך כל השנה האחרונה מצא עצמו בסקרים ניצב ממש על גבול החסימה, קיבל הצעה משר הביטחון ויו”ר כחול לבן בני גנץ לבחון אפשרות לריצה משותפת בבחירות. כך פורסם ב’אולפן שישי’ בחדשות 12.

השלם, טען גנץ, גדול מסכום חלקיו – אך מטבע הדברים כל חיבור לא יתרחש לפני פיזור הכנסת.

בתוך כך, שרות הביטחון הכללי נערך לכניסתו של שר החוץ יאיר לפיד ללשכת ראש הממשלה כבר ביום שלישי או רביעי.

בלשכת בנט הכינו תיק חפיפה מסודר, שיכלול סקירה של כל הסוגיות המדיניות והביטחוניות הרגישות.

אם פיזור הכנסת יעבור בקריאה שנייה ושלישית כבר ביום שני – טקס חילופי ראש הממשלה ייערך יום או יומיים לאחר מכן. אם לפיד ייכנס ללשכת ראש הממשלה כבר ביום שלישי, הוא צפוי לנהל את ישיבת הקבינט הראשונה כבר באותו היום.

לפיד ביקש להיכנס מיד למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור אך בשב”כ מבקשים להשלים את השיפוץ.

לפיד מתכוון להיכנס ללשכת ראש הממשלה עם אנשיו בהם נעמה שולץ שתשמש כממלאת מקום מנכ”ל משרד רה”מ לאחר שהמנכ”ל המכהן יאיר פינס הודיע על כוונתו לעזוב; דני וסלי, יועצו הקרוב של לפיד במשרד החוץ; גילי האושנר ראש המטה; יעל בר ראש מערך תקשורת; יאיר זיוון יהיה היועץ המדיני; ורועי קונקול ישמש כדובר המדיני.
סמל אישי של משתמש
אני פה

10 מעלות ימינה...

בנט בראיון לחדשות 13: ''ממשלת ימין על מלא במובן הנוכחי היא בעיניי אסון''
סמל אישי של משתמש
אני פה

בחירות תשפ"ג

מסתמן כי השרה איילת שקד תקבל לידיה את ראשות מפלגת ימינה וראש הממשלה נפתלי בנט ייקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים.

החלטה ברוח זו התקבלה בתום פגישה שקיימו בצהריים (ראשון) בנט ושקד יחד עם השר מתן כהנא ועסקה בעתידה של מפלגת ימינה.

כהנא ושקד הביעו רצון להמשיך ולהשתמש בפלטפורמה של ימינה ולרוץ עם המפלגה בבחירות הקרובות. בנט נוטה לקבל את הבקשה ולהעמיד לרשותם את ימינה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

חוק הנאשם אושר בוועדת שרים לחקיקה למרות שהמשנה ליועמ״שית אמרה שיש קושי בקידומו של החוק אחרי שכבר הוכרזו בחירות

ספק גדול אם יקודם בכנסת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט שוקל לפרוש: קרבות ירושה בימינה
כהנא מתנגד לישיבה בממשלת ימין צרה ועשוי לפרוש אם שקד תקבל את ההובלה של המפלגה. גם כהנא וגם שקד הפצירו בבנט להמשיך בתפקידו ולהתמודד לכנסת.

ראש הממשלה נפתלי בנט שנפגש היום (ראשון) עם שרת הפנים איילת שקד וסגן השר לשירותי דת מתן כהנא, סיפר להם כי הוא שוקל לפרוש בימים הקרובים ולא להתמודד בבחירות לכנסת ה-25.

שקד עתידה לקבל את השליטה במפלגת ימינה אם בנט יפרוש, אך כהנא עשוי לוותר על התמודדות ברשימה לאור חילוקי דעות עם שקד בנוגע לישיבה עתידית בממשלת נתניהו.

כהנא כמו בנט מתנגד לישיבה בממשלת ימין צרה וטוען כי ישראל זקוקה לממשלת אחדות שתכלול מרכיבים מהימין ומהשמאל, בלי הקצוות הפוליטיים. כהנא מסרב לשבת בממשלה תחת נתניהו - בניגוד לשקד שמוכנה להקים ממשלה עם הליכוד ונתניהו כבר בכנסת הנוכחית.

אם שקד תקבל את ההובלה של "ימינה", ייתכן שכהנא יעדיף לוותר על ריצה לכנסת או שבכוונתו להתמודד ברשימות אחרות, אולי של גדעון סער או בני גנץ.

כך או כך, ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט אמר למקורביו כי אם יישאר בתפקיד ראש הממשלה החליפי - זה יהיה רק כדי לסייע ביטחונית ללפיד.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' עושה הכול כדי להקים ממשלה חלופית בראשות נתניהו עוד בכנסת הזו.

בראיון לחדשות 12 אמר סמוטריץ': "אני מוכן לעשות הנשמה מלאכותית לאיילת שקד וליריביי בימינה כדי שתקום ממשלה שתשרת את אזרחי ישראל בלי לגרור אותנו לבחירות מיותרות".

סמוטריץ' התייחס לדבריו של חה"כ דודי אמסלם מהליכוד שהתבטא בעד ישיבה בקואליציה עם רע"ם, "דודי הוא חבר ואח. אני חולק עליו בעניין הזה. אסור בשום פנים ואופן שמפלגה תומכת טרור, אנטי ציונית, מפלגה איסלאמיסטית קיצונית תצטרף".

"המסכה ירדה מהפנים של עבאס בשבועת האחרונים, כל הניסיון לעטוף את זה באיזה מלל אזרחי שקרי... הכול התגלה בשבועות האחרונים. אנחנו לא יושבים עם תומכי טרור בקואליציה. לא מתחת ל-61, לא מעל ל-61. אני בהחלט שמח על הזכות שהייתה לנו לזהות המון המון תהליכים מספיק מוקדם. אנחנו היינו הראשונים שזיהינו שבנט הולך לשמאל עוד לפני הבחירות. נפרדנו ממנו וניסינו לומר את זה בקול גדול עוד לפני הבחירות".

על ריצה משותפת עם בן-גביר שנהנה מפופולאריות רבה אמר סמוטריץ': "מנהל טוב תמיד אוהב צוות חזק ואני גאה בכל אחד ואחת ברשימה של הציונות הדתית. איתמר הוא באמת שחקן טוב, חזק, שחקן נשמה, ובצדק קונה את הפופולאריות שלו".

"הדבר הקריטי – לא צריך ללכת לבחירות", הוסיף יו"ר מפלגת הציונות הדתית. "לפיד אופורטוניסט שגורר את כולם למערכת בחירות, והשאלה עכשיו אם אנשים יבינו שאנחנו משרתים את עם ישראל ולא את האינטרסים האישיים שלנו וימנעו בחירות. אפשר להקים ממשלת ימין. אני פועל ואני אפעל".

"אנחנו באנו לעבוד בשביל האזרחים, אפשר להקים היום ממשלת ימין חזקה בראשות נתניהו. זה מאוד קל, רק החלטה שאנחנו מתעסקים במה טוב לאזרחים ולמדינה. בחירות הן הדבר הכי טוב לי. אנחנו גדולים ומתחזקים, נפטרים כנראה מהיריבים שלנו בתוך המערכת הפוליטית. אני מוכן לעשות הנשמה מלאכותית לאיילת שקד וליריביי בימינה כדי שתקום ממשלה שתשרת את אזרחי ישראל בלי לגרור אותנו לבחירות מיותרות", כך סמוטריץ'.

עוד באותו נושא:
בנט למקורביו: שוקל לפרוש בימים הקרובים
מועצת הרבנים החסידים התכנסה לקראת הבחירות
"מוכן להנשים את שקד כדי להקים ממשלת ימין"
סליחה נפתלי
ח"כ יצחק פינדרוס (יהדות התורה) סיפר הבוקר (ראשון) כי הוצע לגדעון סער להיות ראש ממשלה חלופי אולם הוא סירב אפילו להיכנס לדיאלוג עם הליכוד.

"הליכוד הציע הצעות גם לסער וגם גנץ והן נענו בשלילה. יש עוד קצת יותר מ-24 שעות לסער להתעשת. אלה הצעות נדיבות. הוא יצטרך להחליט אם להיענות להן לקחת את עם ישראל לבחירות", סיפר בראיון לרדיו 'קול חי'.

פינדרוס נשאל האם היו הצעות שכללו גם ראשות ממשלה ואמר: "ראינו בשנה האחרונה מה המשמעות של ראש ממשלה ממפלגה קטנה. חוסר משילות מוחלט, זה דבר לא בריא".

עם זאת, לדבריו, "הוצעו גם הצעות לתפקיד ראש ממשלה חלופי, כולל הפיכה לראש ממשלה במקרה של פירוק הממשלה על ידי הגוש הנגדי. כמו שיש היום בחוק החילופים".

"לא היה שום רצון או הסכמה מצידם לנהל שום דיאלוג. זה לא שזה נפל על משהו מסוים. התשובות היו לאו מוחלט. נתניהו לא זה שהפיל הצעות. הצעות שיגרמו שיתוק וחוסר משילות לא הוצעו מטעם הליכוד", הוסיף.

פינדרוס נשאל האם צריך להחליף את נתניהו בראשות הליכוד במידה וגוש הימין לא ישיג 61 מנדטים. "מי שצריך לקבל החלטה זה מרכז הליכוד. אנחנו לא מנהלים מפלגות אחרות", השיב פינדרוס.

בדבריו התייחס לוח הזמנים ליציאה לבחירות: "מחר יתחיל הדיון בוועדת הכנסת ונראה לאן זה יתקדם. אני מאמין שמחר זה יגיע לקריאה ראשונה, שניה ושלישית כנראה ברביעי אבל תלוי באיך הדברים יתקדמו ובהתנהלות הקואליציה".

פינדרוס תקף את הניסיון לחוקק את חוק הנאשם: "זה מאוד פופולרי היום במחנה מתנגדי נתניהו לעשות פעולות כאלה והם מנסים ליצור פופולריות. כידוע, יש חוקים שעולים בשביל התקשורת ולא ממטרה פרקטית".

ביחס לשאלה האם מפלגתו תלך לממשלה עם הגוש השני, ענה: "יהדות התורה הולכת עם הציבור המסורתי וזה לא הולך להשתנות".

פינדרוס נשאל אודות המיזם שמקדם יו"ר תנועתו להורדת אחוז החסימה: "אני חושב שצריך להוריד את אחוז החסימה, בשביל לא להפסיד מנדטים לגוש הימין. לא בטוח שזה יועיל לשמאל. אף אחד עוד לא יודע מה יתפתח".

מנגד הוא אינו חושש מזליגה חרדית משמעותית לבן גביר: "אנחנו ראינו את הסיעות החרדיות ביופיין. יש צעירים שאוהבים את הרעש שבן גביר עושה, אבל אדם חרדי שקם בבוקר יודע מי עובד עבורו. כל מפלגה דואגת למצביעים שלה".
סמל אישי של משתמש
אני פה

גורמים בכירים ביהדות התורה וש"ס הבהירו הערב (ראשון) אם בנימין נתניהו לא ישיג רוב של 61 בבחירות הקרובות, הם יציעו רוטציה עם כחול לבן שבה יהיה בני גנץ ראשון.

בחדשות 12 דווח כי המטרה של אותם גורמים היא להלחיץ את נתניהו, כאשר הסיכויים לאי אמון ולממשלה חלופית בכנסת הזו אינם גבוהים. החרדים לא יכולים להרשות לעצמם עוד סיבוב באופוזיציה, כאשר אף אחד לא חושב ברצינות שישבו עם לפיד וליברמן.

במקרה שבו בלוק נתניהו לא משיג 61 החרדים יבואו לבני גנץ ויציעו לו לעמוד בראש הממשלה יחד עם גוש הימין, אולי למעט בן גביר. בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה החליפי, עם או בלי רוטציה.

עמית סגל דיווח כי במהלך השבוע שעבר ניסו נתניהו, יריב לוין ואחרים בכל כוחם להקים ממשלה חלופית, זאת לאחר לחצים שהועברו בעיקר מקרב המפלגות החרדיות. ההערכה היא שנתניהו ישלם כמעט כל מחיר עבור ממשלה חלופית, לאחר פגישה נוקבת שקיים עם בצלאל סמוטריץ ואריה דרעי, שבה הבין שמבינתם זה הכרח להקים ממשלה ולא להיגרר לבחירות.

ייתכן ששותפיו של נתניהו חוששים שלא ישיגו 61 מנדטים וייתכן שהם פשוט חוששים מהתחזקות של איתמר בן גביר. במפלגות החרדיות אף היה מי שאיים על נתניהו, שאם לא ישיג בבחירות 61 מנדטים - הם ילכו עם הצד השני.

שר המשפטים ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער קיבל לאחרונה הצעה מגנץ לבחון אפשרות לריצה משותפת בבחירות, וייתכן כי גם צעד זה נועד כדי להתקרב למפלגות החרדיות.
סמל אישי של משתמש
אני פה

בנט למקורביו: אני על הקצה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מורן אזולאי: הוויכוח המרכזי כאמור הוא על תאריך הבחירות: באופוזיציה דורשים לערוך את הבחירות ב-25 באוקטובר, היום האחרון לחופשת תלמידי הישיבות שיהיו בבתיהם, אך בקואליציה מעדיפים את 1 בנובמבר ו-8 בנובמבר.
סמל אישי של משתמש
אני פה

גפני: "עדיין רואה אפשרות לממשלה חלופית, צריך לעשות כל מאמץ"

מקלב נועד עם שקד.
סמל אישי של משתמש
אני פה

יקי אדמקר: גם כעת, בעוד גפני עונה למיקי זוהר ״אני עם הליכוד״ הוא פועל במרץ לשכנע את גנץ לבוא לממשלה חלופית בכנסת הנוכחית ואומר לו: ״גדולי ישראל הם הערבות שלך, גם עכשיו וגם לאחר הבחירות״
סמל אישי של משתמש
אני פה

סמוטריץ' למקורביו: בממשלה הבאה ארצה את תיק האוצר

הכנסת ה-24 עומדת על סף פיזור והליכה לבחירות ויו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' כבר מכוון את היעד שלו בממשלה הבאה בכנסת ה-25 או אפילו בכנסת הנוכחית
לסרוגים נודע כי בשיחה עם מקורביו התבטא סמוטריץ' כי בממשלה הבאה הוא רוצה את תיק האוצר

מדובר בשינוי כיוון במגזר. בשנים האחרונות ראשי מפלגות הסרוגות כיוונו דווקא לתיק החינוך, בו החזיקו יושבי ראש המפד"ל והבית היהודי: זבולון המר, הרב יצחק לוי, נפתלי בנט והרב רפי פרץ, כמו גם הרב שי פירון שהיה מקום 2 במפלגת יש עתיד. סוגית החינוך היא אחת מהמרכזיות באידיאולוגיה הציונית דתית, גם לאור כמות המורים במגזר, ובעיקר לאור החשש מהכנסת תכניות לימודים שלא עולות בקנה אחד עם ההשקפה השמרנית והדתית
סמל אישי של משתמש
אני פה

ליברמן: אנחנו תומכים בהקמת ממשלה וקואליציה ציונית שמורכבת ממרצ ועד ימינה. הציונות הדתית היא אנטי ציונית מובהקת
סמל אישי של משתמש
אני פה

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד השיב לביקורת של ליברמן: "בן אדם שישב עם תומכי טרור בממשלה והולך להקים ממשלה עם איימן עודה ואחמד טיבי מחלק ציונים ומכפיש מפלגה שמייצגת ציבור שהוא חוד החנית של הציונות היום בצבא בהתיישבות ובכל מקום. סתום פיך. חצוף".

ח"כ אופיר סופר הגיב: ''ליברמן, האיש שפעם מריץ במריצות חרדים, פעם שונא את הערבים, וכעת, משמיץ את הציונות הדתית. כל זאת על מנת לטשטש את חוסר העשייה ואפס ההישגים. לא יעבוד לך הפעם ליברמן. לא על הציונות הדתית''.
סמל אישי של משתמש
אני פה

עמית סגל: בנט שוקל לחזור בו וכן להתמודד בבחירות, הוא משקיע מאות אלפי שקלים בפרסום ממומן, והזמין סקר ששאל את תומכי ימינה האם עליו להתמודד שוב
טייטל
נתן תודה: 171 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

שוקל?
אני מייעץ לו ללכת להתייעץ עם אורבך שיעזור לו איך לצאת ממצב ה"שוקל" וללמד אותו איך מחליטים החלטות
סמל אישי של משתמש
אני פה

סופית הגיעו להסכמות: הכנסת תתפזר ביום רביעי
סמל אישי של משתמש
אני פה

‏מעל לראשו של שר התקשורת: הישג חרדי לח״כ ארבל, חוק התקשורת יקודם בקריאה ראשונה
סמל אישי של משתמש
אני פה

ליאל ב׳ערוץ 12׳: למרות המאמצים של נתניהו למנוע בחירות - הוא עמוק בבחירות ועמוק בתוך הקמפיין, הוא עוסק בכך מבוקר עד ערב. היום הייתה ישיבה אצל נתניהו לבדוק איך מפלגתו של שיקלי תוכל לעבור את אחוז החסימה. נתניהו בדק היום גם את האופציות ששיקלי ושקד ירוצו יחד, כולל שביסמוט יצטרף. כידוע בין שקד ושיקלי יש נתק ויחסים עכורים. נתניהו עושה הכל להגיע ל-61 באמצעות עוד מפלגה ימנית שתצטרף לגוש.
imeir22
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי imeir22 »

התחזית שלי, שלדעתי ולצערי היא התחזית של יאיר לפיד:

ראשית כמה הנחות יסוד ברמת הסבירות הגבוהה ביותר:
א, לנתניהו אין סיכוי להגיע בבחירות ל61 מנדטים ל'גוש נתניהו', נקודה. חבל על כל הדמיונות.
ב, ימינה לא תעבור את אחוז החסימה, כך שבכל מצב אין מה לבנות עליה. היא רק תשרוף קולות ימנים לטובת מפלגות השמאל.
ג, גנץ, סער וליברמן לא יצטרפו לממשלה עם נתניהו, גם אם ישרף העולם.
ד, המפלגות החרדיות לא יצטרפו לממשלת השמאל של לפיד ומירב מיכאלי ושאר ה'צדיקים' (בראשם ליברמן), ושאף אחד לא יקשקש על האפשרות הזאת.
ה, לנתניהו לא יהיה צ'אנס מאף אחד לרוץ בבחירות שישיות.

ולכן, העולה מזה:
א, יהיו בחירות נוספות (שישיות) עם מועמד אחר מטעם הליכוד.
ב, בבחירות ללא נתניהו הליכוד יקבל כ28 מנדטים, ולמעשה גוש הימין לא יוכל להרכיב קואליציה.
ג, גוש השמאל בראשות לפיד יקים ממשלת אחדות עם הליכוד עם רוטציה.
ד, החרדים ישארו בחוץ וילקקו את הפצעים.

אלא, שיש באג אחד בתרחיש הזה והוא - בני גנץ!
אין מצב שגנץ מסכים למציאות כזאת שלטווח של 4 שנים קדימה לא הוא יהיה ראש ממשלה, לכה"פ ברוטציה.
במצב הזה גנץ לא יסכים להצטרף כגלגל חמישי, כי הוא החליט זה מכבר שהוא לא יכול למות לפני שהוא יהיה ראש ממשלה ועוד נראה שהעניין בוער בעצמותיו 'בקרוב ממש'.
ולכן, במקביל ללפיד, גנץ ינהל אף הוא מו"מ עם הליכוד לממשלת אחדות עם רוטציה שתהיה איתו.
בתרחיש הזה החרדים כמובן יהיו בפנים, לא מאהבת מרדכי אלא כי אחרת אין מספיק מנדטים לקואליציה.

הבאג בתרחיש הזה הוא שצריך גם את הציונות הדתית, וגנץ והציונות הדתית בדגש על בן גביר זה לא יכול ללכת ביחד.

ולכן זה יהיה הטורניר האמיתי, - גנץ מול לפיד, מי בסופו של יום מגיע עם הליכוד לממשלת אחדות כשהוא ראש ממשלה ברוטציה.
מהנסיון עד כה, ללפיד יש 'מזל של רשעים' והוא זה שיגבר על גנץ.
עוד מהנסיון עד כה, יתכן שלפיד שניחן בסבלנות של נחש יבין את הסיטואציה ויסכים לותר לגנץ (כמו שעשה כן עם בנט) כדי לממש את המטרה הנכספת של ממשלה של 'ישראלים אמיתיים' (עפ"ל) ללא חרדים והציונות הדתית, ומבלי להזדקק לחסדי הערבים.

במצב כזה, שוב החרדים בחוץ...

ואין לנו להישען אלא על אבינו שבשמים.

אשמח לקבל הערות ופירכות על החשבון הנ"ל, שהרי הלוואי וטעיתי.
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1565 פעמים
קיבל תודה: 2483 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

אהבתי את הניתוח למרות שאיני מסכים עם חלקו

גנץ לא יצטרף לממשלה עם נתניהו? לדעתי יש סיכוי לא קטן שזה כן יקרה
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
שלח תגובה