התפרקות הממשלה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 523 פעמים
קיבל תודה: 2997 פעמים

Re: Re: בחירות תשפ"ב

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

עמית סגל: נתניהו הבטיח כעת לדרעי: נצביע נגד חוק השקיות במידה ויעלה להצבעה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

שר הביטחון בני גנץ אמור למסור בימים הקרובים את עמדת המדינה לבית המשפט העליון בעניין פינוי הישיבה בחומש, והמתיחות בקואליציה עולה - בצל המשבר והניסיון של האופוזיציה לגייס עריקים.

השרה איילת שקד וחבר הכנסת ניר אורבך לוחצים על גנץ במטרה למנוע את הפינוי, והראשונה מאשרת את הדברים ואומרת כי הם "עושים הכול", ו"שקיום הישיבה הוא סמלי ומשמעותי". לדבריה, במסגרת כנס בקיבוץ לביא, "צריך לאפשר לתלמידי הישיבה ללמוד".

מנגד, ראש הממשלה נפתלי בנט נשמע אחרת, ואמש הזכיר ש"החוק במדינה קובע מעז ההתנתקות שבנייה במקום שהיה חלק מהתנתקות היא בלתי חוקית. נכון להיום לא שינו את החוק וזו עבירה על החוק", ואמר כי "יש עכשיו גל טרור וצריך להפעיל שכל ישר".

במקרה בו גנץ, שהתבטא השבוע בישיבת סיעה שצריך לפנות את הישיבה, ישיב לבג"ץ כי יש לפנות את המקום, הדבר עלול להשפיע על צעדיהם של חברי 'ימינה' בעניין ההחלטה אם לפרוש מהקואליציה.

השבוע חברי כנסת הגיעו לחומש, בהם גם הח"כים שיקלי וסילמן וחבר הכנסת לשעבר כלפון. הראשון אמר במקום כי מסיעת 'ימינה' מאוחדת בעמידתה מאחורי מתיישבי חומש", ואמר כי הם "קוראים ליתר חברי הסיעה לעמוד איתנים ולא לאפשר את פינוי הנקודה ולא לתת פרס לטרור".
82828282
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

ליאור קינן: שומעת שאחרי חרם ההצבעות של מיכאל ביטון, כאבי הראש של הקואליציה לא נגמרו להיום. המשך יבוא.
סמל אישי של משתמש
אני פה

Re: בחירות תשפ"ב

הגזרות שליברמן מתכנן על החרדים בתקציב הקרוב:

1. קיצוץ של שליש בתקציב הישיבות - מ-1.2 מיליארד ש״ח ל-800 מיליון ש״ח.
2. שינוי התקצוב של רשתות החינוך מ-100% ל-75%.

3. הוספת מבחן מיצוי כושר השתכרות כדי שיוכלו לקבל סבסוד מעונות יום, סיוע בשכר דירה והנחות בארנונה. זה בעצם אומר שחרדי שלא עובד לא יקבל הנחות בכלל.

שימו לב שבסעיף 3, נושא *המעונות* זה מה שהיה ובוטל בגלל האולטימטום של ניר אורבך מלפני חודש. רק שהפעם זה גדל עם עוד שני סעיפים חדשים - ארנונה ושכר דירה.

זה עלה בדיונים באוצר, בכירים במשרד הביעו הסתייגות אבל כמובן שהשר קובע
82828282
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 82828282 »

ארי קלמן: אזולאי פנה ללפיד: נראה לך הגיוני שאתה וראש הממשלה ושר הביטחון מגיעים למליאה בשביל שקית? ‏לפיד: עם מה נארוז את החפצים שלנו כשתזרקו אותנו? ‏אזולאי: עם כל התיקים שחילקת, נדאג לך למזודה אחת.
סמל אישי של משתמש
אני פה

השחקנים הפוליטיים מבינים שהממשלה עלולה ליפול בקרוב ובשל כך מתנהלים מגעים בין מרכיבי הקואליציה בינם לבין עצמם, להקמת ממשלה חלופית בראשות נתניהו או בהשתתפות נתניהו. כך על פי הדיווח של העיתונאי ספי עובדיה ב'ערוץ 13'.

על פי התרחישים הקיימים, השרים איילת שקד וזאב אלקין יעדיפו לחבור לממשלה חלופית אף בראשות נתניהו ולהימנע מבחירות במידה והממשלה הנוכחית תתפרק. יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער הוא דמות המפתח ונרתע מישיבה בממשלה תחת נתניהו אך ההערכות הן כי גם הוא יעדיף לשבת בממשלה בראשותו על פני בחירות שעלולות להשאיר אותו מחוץ לזירה הפוליטית וזאת בשל הסקרים שמתפרסמים בחודשים האחרונים ובו נראה כי תקווה חדשה לא עוברת את אחוז החסימה. למרות הדיווחים על מגעים ושיתוף פעולה בין גנץ לליכוד – לטענת העיתונאי ספי עובדיה גנץ מסתייג מנתניהו לאחר שהאחרון ביטל את ההסכם שחתם איתו.

עובדיה מציין כי עצם העובדה שגורמים פוליטיים בכירים עוסקים באפשרות הזאת, מראה עד כמה הממשלה עומדת בפני פירוק. ועדיין, רוב הסיכויים שיילכו לבחירות במידה והממשלה תתפרק.
סמל אישי של משתמש
אני פה

במפלגת הציונות הדתית הגיבו לגזירות שר האוצר ליברמן בתקציב המדינה הקרוב.

"אורבך, שרק לאחרונה הציג כהישג את דחיית הפגיעה בלומדי התורה בסבסוד מעונות היום, קיבל היום סטירת לחי משפילה מליברמן שהכפיל ושילש את הפגיעה בלומדי התורה ובציבור החרדי'. הגזרות הגזעניות של ליברמן נגד הציבור החרדי לא יעברו, בעיקר כי הממשלה הזו לא תשרוד בעזרת השם כדי להעביר אותן'', נמסר.

"העובדה שאנשים כמו שקד, כהנא, סער ואורבך יושבים בממשלה ששר האוצר שלה מרשה לעצמו לשים על השולחן גזרות כאלה מלמדת עד כמה רחוק הם הלכו לאיבוד ועד כמה ליברמן בז להם, לא סופר אותם ולא חושש מהם. הוא יודע שהם שבויים בממשלה הזו כדי לשרוד פוליטית ומרשה לעצמו פעם אחר פעם להתריס מולם במצח נחושה", הוסיפו במפלגתו של בצלאל סמוטריץ'.
סמל אישי של משתמש
אני פה

מיכאל האוזר ב'הארץ': ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ושר האוצר אביגדור ליברמן סיכמו לגבש שורת צעדים כלכליים נגד הציבור החרדי בתקציב הקרוב, בניסיון לגרום לח"כים חרדים לתמוך בהצעות חוק של הקואליציה בתמורה לביטולם
סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 124 פעמים
קיבל תודה: 180 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

נראה לי שצריך להוסיף לכותרת האשכול סימן שאלה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

תעמולת בחירות יש ודאי...
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 549 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

וכבר אמרו (מי?) חזקה לתעמולה שאינה חוזרת ריקם.
סמל אישי של משתמש
אני פה

לא אתר הכי אמין..

האם גדעון סער ו״תקווה חדשה״ בדרך להפלת ממשלת בנט? לחדשות 0404 נודע כי מגעים מתקדמים מאוד מתנהלים בין הסיעות החרדיות, בניהולו של אריה דרעי לבין גדעון סער.

לחדשות 0404 נודע כי אריה דרעי הבהיר לסער כי יקבל גיבוי וערבות מהמפלגות החרדיות וכי כל הסכם שייחתם עמו – יכובד במלואו.

גורם המקורב לשיח בין הצדדים לחדשות 0404: ״סער, מבין שהממשלה לפני נפילה ולסביבתו אמר כי הממשלה בורחת יותר מידי שמאלה והדבר אינו לטעמו. סער, יודע שהוא נקלע לבעיה והוא זקוק לסולם כדי לרדת מהעץ, לאחר שהבהיר פעמים רבות כי אינו מאמין בבנימין נתניהו ולא יישב עמו. התיקים המתפוררים של נתניהו בבית המשפט, הח״כים המתנדנדים והמצב בסקרים הביא את סער לחשב מסלול מחדש. הוא דורש ערבויות שגוש הימין לא ישתמש בו ואח״כ יזרוק״.

בתוך ״תקווה חדשה״ מבינים שהסיפור גמור והפירוק הוא עניין של ימים. במקרה הרחוק יותר – כמה שבועות. שרן השכל, זאב אלקין ואחרים מבינים שכשלו בחשיבתם שהממשלה הנוכחית תצליח להתקיים זמן רב.

מטעמו של יו״ר ש״ס אריה דרעי נמסר: "הדיווח בכתבה אינו נכון, ליו״ר ש״ס אריה דרעי אין שום קשר לגדעון סער, או למישהו מטעמו של סער. הפרסום כביכול שמתקיים שיח בין דרעי לסער אינו נכון בכלל״.
טייטל
נתן תודה: 176 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

הלא גם נתן ערבויות לגנץ....
סמל אישי של משתמש
אני פה

סקר מעריב

ליכוד 35
יש עתיד 20
צ"ד 9
כח"ל 8
ש"ס 8
ג7
עבודה 7
ימינה 6
ליברמן 5
סער4
רעמ 4
מרצ 0
שי הלוי
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 47 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שי הלוי »

אני לא מבין למה ג' =7
אני חושב שבמצב העכשווי רוב אנשי אגודת ישראל הכלל חסידים לא יבחרו כלל ג' מטעמים כמוסים
עקיב'לה
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 604 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

מה זה צ"ד
סמל אישי של משתמש
אני פה

בשבוע הבא: עוד טלטלה בלשכת ראש הממשלה. יועץ נוסף צפוי לפרוש מתפקידו. הפרטים סוכמו, בנט מעודכן ומעורב. הפעם, לא הפתעה
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1580 פעמים
קיבל תודה: 2569 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

עקיב'לה כתב: 27 מאי 2022, 11:51 מה זה צ"ד
[ה]ציונות [ה]דתית
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
סמל אישי של משתמש
אני פה

חברת הכנסת עידית סילמן, מי שהייתה יו"ר הקואליציה של ממשלת בנט-לפיד ופרשה בשל ההתנהלות האנטי-דתית של הממשלה, חושפת כי הגזירות שהציג השבוע שר האוצר איווט ליברמן – הם רק ההתחלה. את הציטוטים של סילמן משיחה סגורה חושף היום (שישי) חזקי ברוך בערוץ 7.

סילמן אמרה בשיחה עם מקורביה: "כפי שציינתי אז, זו רק ההתחלה וההפתעות עוד בדרך – מחיקת המועצות הדתיות והרבנות, שורת קיצוצים הפוגעים במגזר החרדי, החזרת גזרת המעונות ומיגור לומדי התורה – אין ספק שהם באו לעבוד".

"הציבור החרדי הוא דוגמה ומופת של מסירות נפש למען עולם התורה, עם ישראל וארץ ישראל", שיבחה סילמן. "השנה האחרונה גרמה לכולנו להיות מלאי הערכה וכבוד לעמידתם האיתנה על עקרונותיהם".

סילמן הדגישה כי החרדים לא ויתרו "על אף הלחצים, ההצעות ולעתים גם ההשפלות. כנראה אתם לא מכירים אישה חרדית וגבר חרדי – את הערכים שלהם הם לא ימכרו בכסף".

כזכור, שר האוצר ליברמן מתכנן להטיל שורת גזירות משמעותית על האוכלוסייה החרדית בתקציב המדינה לשנת 2023 שיובא לאישור הממשלה בשבועות הקרובים. בין היתר מתכנן ליברמן להוביל קיצוץ של שליש בתקציב הישיבות, מ-1.2 מיליארד ש"ח ל-800 מיליון ש"ח, והתקצוב של רשתות החינוך ישתנה מ-100% ל-75%.

כמו כן החליט שר האוצר על הוספת מבחן מיצוי כושר השתכרות להורים לפעוטות כדי שיוכלו לקבל סבסוד מעונות יום, סיוע בשכר דירה והנחות בארנונה. חרדי לא עובד לא יקבל הנחות בכלל.

למרות האולטימטום של ח"כ ניר אורבך מלפני כחודש, ליברמן נחוש לדרוש מבחן מיצוי השתכרות להורים, והדבר יפגע קשות במשפחות אברכים מהציונות הדתית או מהמגזר החרדי רק בשל העובדה שהם לומדי תורה – עובדה שככל הנראה מציקה לאיווט ליברמן שלא מסוגל לראות יהודים לומדים את התורה הקדושה.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ליברמן מסית שוב בנבזיות:

על כוונתו לפגוע בתקציב הישיבות אמר השר ליברמן כי "אי אפשר לפעול גם נגד הקואליציה וגם לקבל כסף מהקואליציה. זה לא לימודי קודש, זה לימודי בטלה.

"רוב הכסף הולך לכוללים שלומדים שם מגיל 29 עד הפנסיה, מגיעים בבוקר ואכלים סנדביץ', שותים קפה, מדברים פוליטיקה ואז פותחים כמה ספרים. אין סיבה לממן אותם'', טען שר האוצר.

ליברמן התייחס גם לשכר המורים שאותו הוא מתכוון להעלות, "הפער בין מורים ותיקים לחדשים בארץ הוא מהגבוהים שיש. צריך להעלות שכר גם לוותיקים, אבל בעיקר לחדשים. ומעבר לזה: לא יכול להיות שהשכר יתבסס רק על ותק ולא על יכולות והישגים".

יו"ר מפלגת נעם ח"כ אבי מעוז הגיב לדברי ליברמן: "דבריו של השר ליברמן הם דברי הסתה אנטישמיים בנוסח 'הכה את החרדים, והצל את ליברמן'. ניר איך אתה יכול לשבת איתו באותה ממשלה?".
סמל אישי של משתמש
אני פה

חבר הכנסת מאיר פרוש מגיב על דבריו של שר האוצר נגד אביגדור ליברמן, "איווט מדבר כמו שיכור", אמר פרוש.

"במקום לדבר נגד בתי הספר הערבים בישראל שמלמדים בהם לימודי ליב"ה של אש"ף ובתוכם כאלה שמחנכים גם נגד המדינה, הוא מנסה לסגור דווקא את בתי הספר של החרדים. ליברמן תזכור, אין נאמנות, אין אזרחות"
סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 1580 פעמים
קיבל תודה: 2569 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

ליברמן המעוות איווט את העובדות...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!
נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 702 פעמים
קיבל תודה: 549 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ »

נו, עכשיו כולם רואים, האם לא צדק הרב מאזוז שליט"א, הוא הרי צדק בכל מילה שלו.
סמל אישי של משתמש
אני פה

שר המשפטים גדעון סער גינה במליאת הכנסת את דברי שר האוצר ליברמן בישיבת סיעתו היום הלומדים בישיבות.

"מסתייג מהדברים האלו. לימוד התורה הוא דבר חשוב ביותר שאפיין את עם ישראל כל הדורות. אלו לא דברים לא ראויים וחבל שהם נאמרו", דברי סער.
טייטל
נתן תודה: 176 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

מוחל טובות!
סמל אישי של משתמש
אני פה

שר האוצר החליט, בתמיכת שקד, לקדם את דרישת רע"ם למנות 35 אימאמים במשרד הפנים. למרות קידום המהלך - חוק יהודה ושומרון לא עלה היום להצבעה עקב התנגדות סיעתו של מנסור עבאס
שר האוצר אביגדור ליברמן סיכם עם מפלגת רע"ם על הקצאת 35 תקנים לאנשי דת מוסלמים, אימאמים, במשרד הפנים. כך פורסם בחדשות הערב (שני) בכאן 11. הדרישה של רע"ם הגיעה בחודשים האחרונים והתעכבה.

במסגרת הסיכומים האחרונים במשבר עם סיעתו של מנסור עבאס, סיכמה מולם מנכ"לית משרד רה"מ החליפית, נעמה שולץ, להאיץ את ההחלטה. שרת הפנים איילת שקד תומכת בהחלטה שאמורה לאפשר פיקוח של המדינה על האימאמים.

על אף שהקואליציה פועלת לזרז את הסיכומים, רע״ם הכשילה היום את חוק יהודה ושומרון - והקואליציה נאלצה לדחות אותו. בנט ולפיד הבטיחו לסער שיעשו מאמץ לגייס את המפלגה להצבעה בשבוע הבא.

מטעמו של שר האוצר אביגדור ליברמן נמסר: "מדובר בדרישה שקיימת מזה שנים רבות מגורמי המקצוע במשרד הפנים לתוספת 35 תקנים לאימאמים. הכספים עוגנו במסגרת הסכמים מול מפלגת רע״מ וזאת מלפני מספר חודשים".
סמל אישי של משתמש
אני פה

האם גדעון סער מתקרב לפרישה מהקואליציה? בכירים בקואליציה שיגרו אולטימטום לחברי רע״ם ולפיו אם לא יצביעו על חוק יהודה ושומרון תקפיא הקואליציה את ההחלטה על מתן תקנים חדשים לאימאמים וכן החלטות נוספות. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

שר המשפטים גדעון סער התייחס הבוקר לחוק יהודה ושומרון שההצבעה עליו נדחתה אתמול לשבוע הבא. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב הזהיר סער מבחירות “חבר קואליציה שיתנגד אומר ‘אינני רוצה בקיום הממשלה'”.

הרמזים העבים של סער שמעידים על כוונתו לפרק את הקואליציה הרעועה:

סער גינה אמש לראשונה את דברי ליברמן נגד החרדים.
סער ונתניהו כבר לא תוקפים אחד את השני כבר זמן רב.
סער הציב לרע”מ אולימטום בעניין יו”ש ובכך פוזל לעבר הליכוד.
השאלה שנותרה במערכת הפוליטית היא האם נתניהו הציע לסער לכהן כראש ממשלה לתקופה קצרה בתמורה לפירוק הקואליציה, לפי הסימנים האחרונים נראה שסער עושה כל מאמץ לפרק את הקואליציה, אך ייתכן שסער יסתפק בשריונים לחברי תקווה חדשה בליכוד. בליכוד גם הבינו שמרע”מ לא תבוא הישועה, ואחרי ההבלגה של חמאס, האופציה היחידה שנותרה היא שסער יחבור לליכוד חרף כל הטינופים עליו.

יושב ראש הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ’ אמר היום, בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, כי העובדה שראש הממשלה בנט קיבל החלטה נכונה בנוגע למתווה מצעד הדגלים ביום ירושלים, אינה מפחיתה את עוצמת הטענות נגד הממשלה. לדבריו, קואליציה ציונית יכולה להעביר חוקים ציוניים בכוחות עצמה, ואינה זקוקה לאופוזיציה שתספק לה קביים והנשמה מלאכותית.
סמל אישי של משתמש
אני פה

ישיבת ראשי המפלגות- סער היה עצבני ואמר שאי אפשר להמשיך כך| לפיד השיב לו- השאלה האם אתה לפתור או לפרק
סמל אישי של משתמש
אני פה

חברת הכנסת ממרצ דורשת חמישה נושאים עבור תמיכתה בחוק יהודה ושומרון. נוסף על דרישתה לחצי מיליארד ש"ח לנצרת והקמת צוות שיבחן הקמת יישוב קהילתי ערבי חדש בצפון, היא דורשת החלטה על קרן ערבויות מדינה לנוטלי משכנתאות מהחברה הערבית והחלטת ממשלה על ייצוג הולם לערבים בשירות המדינה
ליאור קינן |
15:22
אחרי שהודיעה על פרישה מתפקידה ולאחר מכן חזרה בה - הודיעה היום (רביעי) חברת הכנסת ג'ידא רינאוי-זועבי ממרצ כי היא דורשת מהקואליציה את הדברים הבאים כדי שתתמוך בתקנות יהודה ושומרון: החלטה על קרן ערבויות מדינה לנוטלי משכנתאות מהחברה הערבית; הקמת צוות שיבחן הקמת יישוב קהילתי ערבי חדש בצפון; החלטה על תקציב של 500 מיליון ש"ח לעיר נצרת; החלטת ממשלה על ייצוג הולם לערבים בשירות המדינה והחלטה בנושא קרקעות למוסדות לימוד.

כזכור, אתמול התראיין שר המשפטים גדעון סער לכאן רשת ב' והתייחס להצבעה הקרובה על חוק יו"ש. סער אמר כי "ההצבעה על החוק תקבע אם הקואליציה רוצה להמשיך להתקיים או לא". בתגובה צייץ ח"כ וליד טאהא ממפלגת רע"מ: "אנחנו מוכנים". ההצבעה הייתה אמורה לעלות במליאה שלשום, אך סער דחה אותה לשבוע הבא בעקבות התנגדות מפלגת רע"מ לחוק.

מדובר בחוק שאמור להאריך את תוקף סמכויות השיטור והאכיפה בשטחי יהודה ושומרון, כלומר לאפשר, לדוגמא, להעמיד לדין אזרח ישראלי שביצע עבירה ביהודה ושומרון בבית משפט בישראל, במקום בבית דין צבאי. אם בקואליציה בנו על כך שהאופוזיציה תסייע בהעברת החוק, ראשי בלוק הימין ניסו לשדר אחדות וחידדו את המסר לפיו האופוזיציה לא תתמוך בשום חוק שתציע הקואליציה.

כזכור, לפני כשבוע, זמן קצר אחרי הפגישה עם שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, נודע כי רינאוי-זועבי העבירה דרישה ל-200 מיליון שקלים לבית החולים בנצרת. עם זאת, כמה גורמים שנכחו בישיבה מתעקשים שלא עלו שום דרישות כספיות מעבר לתקציבים שכבר אושרו ונתקעו.

עוד אמרה בפגישה: "אני יושבת בקואליציה עם מתנחלים עם כל הקושי, כדי להביא תוצאות לחברה הערבית. אבל נכנסתי לקואליציה ונתקלתי בקיר, יש אטימות במשרדי הממשלה. אני בקושי יכולה לענות לטלפונים. נשפוט את הכל לפי התוצאות".
סמל אישי של משתמש
אני פה

אורבך: אסור לממשלת ישראל להתקפל בפני הסחטנות הבלתי נגמרת של חלק מחברי הכנסת הערבים.

לא חה"כ זועבי ולא אף אחד.
‏חוק תקנות יהודה ושומרון חייב לעבור.

‏זכותנו לפעול בהתיישבות לא מוצבת בסימן שאלה וכך זה יימשך.
שלח תגובה