מלטונין

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 3605
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 369 פעמים
יצירת קשר:

מלטונין

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

רופאים ממליצים על מלטונין למי שמתקשה להירדם, סובל מאיכות שינה ירודה ויקיצות תכופות.
הוא מאד עוזר גם לג'ט לג ולכל מי שעובד במשמרות לילה.
היתרון העצום של המלטונין הוא בכך שהוא לא "מכבה" את הגוף, אלא רק "מודיע" למוח על הצורך להירדם ומאיץ רגיעה. בנוסף, מדובר בתרופה שברוב העולם נמכרת ללא מרשם וגם ניתן לקנות אותה בקלות בבית מרקחת ובחנויות מקוונות.

צוות של מדענים מארה"ב וסין (עבודה משותפת) ניתח את צריכת המלטונין בקרב מבוגרים אמריקאים מ-1999 עד 2018 והעריך תופעות לוואי ביחס למינון יתר אפשרי. התברר שתושבי ארה"ב נוטלים את "הורמון השינה" פי שניים מאשר לפני תשע שנים. לדעתם של מחברי המחקר, במהלך המגיפה, הנתונים הללו אף עלו באופן משמעותי.

מומחים ציינו נטייה נוספת שהופיעה בשנת 2006: אנשים משתמשים יותר ויותר במלטונין, וצורכים יותר מ-5 מ"ג ליום המומלץ. בשל הפופולריות של התרופה, קיימת אשליה מסוכנת כי מלטונין אינו מזיק לחלוטין וכי הגדלת המינון לא תזיק. עם זאת, אסור לשכוח שמדובר בהורמון ולנטילת כל הורמון יש השלכות.

צריכת עודפת של מלטונין בטווח קצר גורמת לכאבי ראש, סחרחורת, בחילות, התכווצויות בבטן, בלבול דעת וחוסר התמצאות, עצבנות, חרדה ורעד קל. בנוסף, הורמון זה יכול לתרום לירידה משמעותית בלחץ דם ולאלרגיות באינטראקציה עם תרופות מסוימות.

יש דעה שמאחר שזה טבעי, זה לא יכול להזיק. אבל האמת היא שאנחנו פשוט לא יודעים על ההשפעות של מלטונין בטווח הארוך, בדיוק כפי שאנחנו לא יושעים זאת לגבי כל הורמון אחר.
המחקר נעשה מטעם National Institutes of Health. האמריקאי ופורסם ב-JAMA
https://jamanetwork.com/journals/jama/a ... erm=020122
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי ( PhD N.D)
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה"
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"קל להיות בריא"
"יפה, בריאה ולא מורעלת"
"טיפול טבעי מהו?"
ועוד
http://www.yaelclinic.co.il/
שלח תגובה