פילוג באגודת ישראל?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

zeevi
נתן תודה: 336 פעמים
קיבל תודה: 231 פעמים

Re: פילוג באגודת ישראל?

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

אני פה כתב:
13 ינואר 2021, 19:33
רסום ראשון: הקרבות ב'יהדות התורה' מתעצמים תמיד ערב הבחירות, בד"כ בין אגודת ישראל לדגל התורה, אלא שהפעם זה מגיע גם מתוך 'אגודת ישראל'. מאז פוזרה הכנסת ה-23 שורר נתק מוחלט בין יו"ר אגודת ישראל השר יעקב ליצמן לסגן השר מאיר פרוש וחבר הכנסת ישראל אייכלר, שחברו לציר משותף ואף הודיעו על פיצול בסיעת אגודת ישראל.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי לקראת הגשת הרשימות בעוד 20 יום, ב'אגודת ישראל' נערכים להגשתה, שבשבוע הבא צפויים לראשונה מזה תקופה ארוכה להיפגש בפורום ועדת השמונה לדון במאבקים הפנימיים.

בדיון יועלו הטענות והדרישות שהעלו פרוש ואייכלר, שהם: הקמת ועדת כספים לחלוקת התפקידים; שינוי הרכב הרשימה שבחסידות בעלזא טוענים כי הם זכאים למקום השלישי קודם חסידות ויז׳ניץ; דרישה שלישית לתת ביטוי לנציגות החסידויות הקטנות בהרכב הרשימה.

עד כה נקט ליצמן והסיעה המרכזית באסטרטגיה לשמור על שתיקה שהוא בחר לא להגיב לטענות שהעלו פרוש ואייכלר כי נעשים מהלכים במפלגה מבלי להתייעץ עם שאר חברי המפלגה, כך בנוא התפקיד השר שהוא פרש וחזר אליה לאחר חודשיים וגם בנושא המו״מ. אכן זו טענה נכונה. א"א שכל אחד יעשה שבת לעצמו בלי להתייעץ עם שאר חברי הסיעה ובלי לשמוע לדעת המועצת או לפחות לרובם, בדברים שיש בהם נושאים השקפתיים ויש להם השלכות פוליטיות הנוגעות לשאר החברים בסיעה ומחוצה לה.

בתוך כך, מסתמן הסכמה בין דגל התורה לליצמן כי למרות המחלוקת על תפקיד ועדת הכספים, הרשימה תתהפך כפי שנחתם בין המפלגות ערב הבחירות לכנסת ה-21, כך שגפני יעמוד בראש הרשימה, ואגודת ישראל ישובצו במקומות האי הזוגיים.

המשמעות העיקרית בתחתית הרשימה, כך שחבר הכנסת ישראל אייכלר ידחק למקום השמיני הלא ריאלי, ואילו פינדרוס שמקומו התנדנד במערכות החולפות ונכנס לבסוף בעקבות החוק הנורבגי יתקדם למקום השביעי הריאלי יותר.

עמקן
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עמקן »

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 17:23
עמקן לא הבנתי ירושלים היה תגובה על חינוך עצמעי או ההיפך??
2. אתה כל הזמן חוזר על טשבינער רב (שזה חוצפה נגד הרה"ק מבעלזא זצ"ל) זה שהרה"ק מבעלזא עשה כל דבר אישי רצה לקבל תשבוה מטשבינער רב (אגב טשבינער רב היה מבקש מהשואל לשאואל בדיוק ככה הבין מה התשובה חייב ליהות)
אבל בבחירות לא היה שאלה לטשבינער רב.
אז במקרה הכי טוב אתה קראת קצת על הרה"ק ממבעלזא זצ"ל ובמקרה ... אתה כתוב במי שמזלזל על רבנים.

אני יודע שלא התבאתי טוב אבל כשתבין את מה שהיה עם היסטורייה תחדע שיש לך ממי לבקש סליחה ....
אתה מייחס לי דברים שלעולם לא אמרתי.
קראתי ואני מכיר היסטוריה לא פחות טוב ממך, מהר"א מבעלזא זי"ע טרם הודיע את דעתו ביקש לברר מה עמדת גאב"ד טשעבין. מה זילזול יש פה חלילה.

גאב"ד טשעבין היה נחשב כפוסק הדור ושר התורה בקרב כל שכבות היהדות החרדית לאחר השואה.
מרן מבעלזא, היה שרף ומלאך השם, כל הדור רעד ממנו, וזה לא סותר שהוא ביקש לבדוק את עמדת הרב מטשעבין.

בין הכרעה לגבי השאלה ההלכתית-השקפתית האם מותר וצריך להצביע, לבין שליטה ובפועל הקמה ונשיאה בנטל של התנועה, אין שום קשר.
אם אני פוסק, נניח, שמותר לאכול איזה בעל חי חדש שגילו באפריקה, אז מגיע לי מניות מכל חברה שישווק את זה ? לא רבתי. אין קשר.

zeevi

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 20:10
במחנה פרוש אייכלר הבהירו בשיחה עם 'בחדרי חרדים' כי "במקרה ואכן הושגה הסכמה בין פינדורס לליצמן על שינוי סדר הרשימה, אנחנו לא נהיה מחוייבים להסכם", וכי לטענתם מדובר בהתערבות של 'דגל' בקרב הפנימי באגודת ישראל - "לא נהיה מחוייבים להסכם הזה", כאשר בשבוע שעבר הודיעו על כך במכתב רשמי ששיגרו ליו"ר 'דגל התורה' משה גפני.
למה אם דגל רוצה לקיים את ההסכם ולקבל את המקום השביעי היותר בטוח, זה נקרא התערבות בקרב הפנימי?

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 402 פעמים
קיבל תודה: 148 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

דער רב זצ"ל אף פעם לא ביקש את חוות דעת של הגאון מטשיבין על נושא בחירות. נקודה!
דער רב זצ"ל היה גאון עולם יעיד על זה הגאון רבי מאיר אריק זצ"ל ועוד הרבה מגדולי ישראל הוא הסתיר את זה.
דער רב זצ"ל היה נוהג עם חומרות שעד כדי כך החפץ חיים אמר לו שאם החפץ חיים היה יודע שיש בכל העולם יהודי שמקפיד על החומרה הזאת היה מביא את זה במשנ"ב
אחד מהחומרות שלו שהיה שולח לשאול ל 2 רבנים. וכידוע הם בכלל לא פסקו השואל היה חייב לחזור על נוסח השאלה ומתוך הנוסח היה ברור איזה תשובה הרב זצ"ל מעניון.

ועוד פעם לא היה שום התיעצות עם הגאון מטשיבין בנוגע לבחירות. אבל אחרי שרב זצ"ל חתם אז גם הוא חתם.

כידוע שהיה הרבה גדולי ישראל שאסרו אבל אחרי ששמעו שהרב זצ"ל מצווה ללכת לבחירות שינוי את דעתם.
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

סמל אישי של משתמש
4000

ולא רק זה היה כבר הכרזה שהבית ישראל חתם הרב זצ"ל לא רצה לחתום ע"ז.
והרב זצ"ל כתב חדש וכל גדולי ישראל חתמו ע"ז גם הבית ישראל גינז המכתב הראשון וחתם על של הרב זצ"ל.

סמל אישי של משתמש
4000

ואתה חייב לבקש סליחה כמו כל השאר שהלכו לדרשה המפורסמת. והרב זצ"ל אמר שמי שהיה שם חייב לבקש סליחה..

zeevi

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 17:20
דבר אחר אני לא יסכים שתגיד על אייכלר.
אייכלר בניגוד לשאר כל פלוטיקאים בכל העולם נאמן להאדמו"ר מבעלזא וכפוף את הראש ואת הגיה שלו. ובחינתו מה שאומר בקהל זה שופר שך האדמו"ר מבעלזא והוכיח את זה רבות ...
אם אייכלר מייצג רק את האדמו"ר מבעלזא, שימחל על כבודו ויפנה את המקום שלו למישהו אחר, לא משנה למי, מצידי לחסיד נדבורנה דעעש או קומרנא.
כל ח"כ, לא משנה לאיזו קהילה הוא שייך, איפה הוא מתפלל בשבת וממי הוא אוכל שיריים, בפעילותו הציבורית הוא לא ב"א פרטי, והוא צריך להיות נאמן לכל המועצת, ולייצג את כל שולחיו.

סמל אישי של משתמש
4000

zeevi כתב:
13 ינואר 2021, 20:48
4000 כתב:
אייכלר בניגוד לשאר כל פלוטיקאים בכל העולם נאמן להאדמו"ר מבעלזא וכפוף את הראש ואת הגיה שלו. ובחינתו מה שאומר בקהל זה שופר שך האדמו"ר מבעלזא והוכיח את זה רבות ...
אם אייכלר מייצג רק את האדמו"ר מבעלזא, שימחל על כבודו ויפנה את המקום שלו למישהו אחר, לא משנה למי, מצידי לחסיד נדבורנה דעעש או קומרנא.
כל ח"כ, לא משנה לאיזו קהילה הוא שייך, איפה הוא מתפלל בשבת וממי הוא אוכל שיריים, בפעילותו הציבורית הוא לא ב"א פרטי, והוא צריך להיות נאמן לכל המועצת, ולייצג את כל שולחיו.
לא הבנת מה שאמרתי.

קודם כל ליהות נאמן לאדמו"ר מבעלזא זה בדיוק מה שביקשת. להיות נאמן לדעת רוב חברי מועצת גדולי ישראל. בעלזא רב אף פעם לא אמר קבל את דעתי הפוך. זה שבמועצת רוב פעמים אדמורים אחרים לוקחים את דעתו מרצונם זה לא עסק שלנו..

מה שאדמו"ר מבעלזא עשה למועצת שבדיוק אין דעת יחיד (גור)
בדיוק ההפיך ממה שליצמן עושה נגד כל חברי מועצת עשה כמה דברים נגדו.

zeevi

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 20:51
zeevi כתב:
13 ינואר 2021, 20:48
4000 כתב:
לא הבנת מה שאמרתי.

קודם כל ליהות נאמן לאדמו"ר מבעלזא זה בדיוק מה שביקשת. להיות נאמן לדעת רוב חברי מועצת גדולי ישראל. בעלזא רב אף פעם לא אמר קבל את דעתי הפוך. זה שבמועצת רוב פעמים אדמורים אחרים לוקחים את דעתו מרצונם זה לא עסק שלנו..

מה שאדמו"ר מבעלזא עשה למועצת שבדיוק אין דעת יחיד (גור)
בדיוק ההפיך ממה שליצמן עושה נגד כל חברי מועצת עשה כמה דברים נגדו.
אז מה קשור כאן האדמו"ר מבעלזא?
הוא צריך להיות נאמן להחלטות המועצת גם אם זה לא בדיוק מסתדר לו עם האדמו"ר שלו.
הוא שד"ר של כולם.
כמו לגור, גם לבעלזא אין לבד מנדט.

סמל אישי של משתמש
4000

תסביר לי איך ליצמן פעל ופועל גם עכשיו שנתיים אחרי שקיבל הוראה ברורה מ7 מתוך 10 חברי מועצת גדולי ישראל לעשות משהו ועדיין לא עושה..

עמקן

4000
אתה תבקש סליחה מכל מי שאתה משתלח פה יום יום, ועל תגיד לי לבקש סליחה ממישהוא שלעולם לא פגעתי בו. די.

זכותי לחשוב שכן ביקש את עמדת הרב מטשעבין. לא כל האמת אצליך. וזה נסמך בעובדות היסטוריות.
וגם אם לא, זה לא משנה לגוף העניין, שעניין השקפה לחוד. ושליטה במפלגה לחוד.

איזה דרשה מפורסמת? אני נראה לך סטמאר?

בכלל כמעט בלתי אפשרי להבין את הטקסטים שלך, מלאי טעויות, ומשפטים לא קריאים.

סמל אישי של משתמש
4000

עמקן כתב:
13 ינואר 2021, 21:25
4000
אתה תבקש סליחה מכל מי שאתה משתלח פה יום יום, ועל תגיד לי לבקש סליחה ממישהוא שלעולם לא פגעתי בו. די.

זכותי לחשוב שכן ביקש את עמדת הרב מטשעבין. לא כל האמת אצליך. וזה נסמך בעובדות היסטוריות.
תחליט אתה מסתמך על עובדות או על הידע העקיף שלך? זה בדיוק מה שאמרתי שלקחת דברים לא קשורים. וטוב שהודות שהיה לך טעות גדול ואתה חייב לבקש סליחה...

בכלל כמעט בלתי אפשרי להבין את הטקסטים שלך, מלאי טעויות, ומשפטים לא קריאים.

סמל אישי של משתמש
4000

תמונה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
4000

אני פה לא הבנתי מה שרצית בנוגע לליבה

שבט מישור
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור »

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 20:42
דער רב זצ"ל היה גאון עולם יעיד על זה הגאון רבי מאיר אריק זצ"ל ועוד הרבה מגדולי ישראל הוא הסתיר את זה.
דער רב זצ"ל היה נוהג עם חומרות שעד כדי כך החפץ חיים אמר לו שאם החפץ חיים היה יודע שיש בכל העולם יהודי שמקפיד על החומרה הזאת היה מביא את זה במשנ"ב
אחד מהחומרות שלו שהיה שולח לשאול ל 2 רבנים. וכידוע הם בכלל לא פסקו השואל היה חייב לחזור על נוסח השאלה ומתוך הנוסח היה ברור איזה תשובה הרב זצ"ל מעניון.

ועוד פעם לא היה שום התיעצות עם הגאון מטשיבין בנוגע לבחירות. אבל אחרי שרב זצ"ל חתם אז גם הוא חתם.

כידוע שהיה הרבה גדולי ישראל שאסרו אבל אחרי ששמעו שהרב זצ"ל מצווה ללכת לבחירות שינוי את דעתם.
הרי יש מכתב מפורט שכתב הרב מבילגורייא זצוק"ל אל הרבי מסקווירא זצוק"ל בענין, וראיתיו מודפס בספר החדש "פרשת גדולת מרדכי"

שבט מישור
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שבט מישור »

4000 כתב:
13 ינואר 2021, 20:42

הרי יש מכתב מפורט שכתב הרב מבילגורייא זצוק"ל אל הרבי מסקווירא זצוק"ל בענין, וראיתיו מודפס בספר החדש "פרשת גדולת מרדכי"

פיקח עצום
נתן תודה: 171 פעמים
קיבל תודה: 117 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פיקח עצום »

עמקן כתב:
13 ינואר 2021, 21:25
4000

לא נראה סאטמאר, אבל מסתמך במה שהם פיבקו כדי להחליש את דעת גדולי הדור זי"ע ללכת לבחירות כ"עובדות היסטוריות".

טייטל
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

אני לא מבין למה עונים פה לעמקן הזה?
אני בטוח במאת האחוזים שאם הייתי פוגש בו פנים אל פנים לעולם לא הייתי מחליף איתו מילה
לא ענייני
מסלף עובדות
מקדם אג’נדה אישית
משתלח באחרים יותר גרוע מאיך שאני משתלח בו בתגובה שלי עכשיו
לא עונה על שאלות באובייקטיביות
חוזר ככלב ששב על קיאו על מושגים מופשטים כנאמנות ובגידה וכל שום וחניכה, כאילו שמדובר בעיקרי האמונה. (ההיפך, אם גור לא תיכנע והנציג שלהם ייכנס אבל יהדו״ת תגיע רק ל6 מנדטים ח״ו, אז כל עיקרי האמונה יתהפכו כאן בארצנו, והוא מדבר על נאמנות ל...מה? נאמנות למי?)
למה שוב ושוב לענות לו? מה אנחנו מרוויחים מזה? להתווכח עניינית על נקודות ודעות זה פורה ומהנה ומושך להיכנס לפורום, אבל השיח הבוטה והמגעיל הזה מזהם את כל האשכול

עמקן

לא כי תזעקו יותר גבוה, ותיכנסו בי בייתר כח, זה ישנה את עמדתי או ירתיע אותי.....
כעת בבעלזא מוסתים נורא נגד גור, בסדר, אף אחד לא נבהל מכם ! ומחוץ לאיזור קוראי מחנה החרדי, נמשיך להגיד את האמת, כל האמת, שבעלזא לא ממש נאמנים לאגודת ישראל, ושאתם ווויזניץ אותו סדר גודל, כל המגדל קלפים שלכם קורס !
תאהבו את זה או לא !

אני רחוק ת"ק פרסה מסאטמר, התעמולה השקרית ושיכתובי ההיסטוריה השקריים שלהם, מזמן לא משפיע אלי ככהוא הוא זה, ההפיך הוא הנכון, אני יחסית מהלא רבים, שאין לי שום בעיה וחשש להתווכח עם סטמאר, ולהעמיד אותם על מקומם.

כל זה לא סותר, לעובדה, על כך שהרב מבעלזא זי"ע ביקש לדעת את עמדת הרב מטשעבין טרם הביע את עמדתו פומבית.
נשגב מבינתי להבין, למה זה מפריע לכם ? מה לא טוב בזה ? מה בדיוק הבעיה ?

זה וויכוח טכני, על היסטוריה, אחד מני רבות, שלא משנה מה היה, גם לשיטתכם שזה לא היה ככה, אין זה נוגע למעשה בשום עניין, ולא משליך על ימנו בכלל, כך שאני ממש לא מבין מה ההתנפלות שלכם על חילוקי דעה זו.

א יודעלע
נתן תודה: 89 פעמים
קיבל תודה: 155 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עמקן כתב:
14 ינואר 2021, 10:17
לא כי תזעקו יותר גבוה, ותיכנסו בי בייתר כח, זה ישנה את עמדתי או ירתיע אותי.....
כעת בבעלזא מוסתים נורא נגד גור, בסדר, אף אחד לא נבהל מכם ! ומחוץ לאיזור קוראי מחנה החרדי, נמשיך להגיד את האמת, כל האמת, שבעלזא לא ממש נאמנים לאגודת ישראל, ושאתם ווויזניץ אותו סדר גודל, כל המגדל קלפים שלכם קורס !
תאהבו את זה או לא !

קודם כל הוכח שבעלזא גדולים מויזניץ ב1500 קול
אבל גם אם הם באותו סדר גודל
לא הגיוני לתת תמיד רק לחסידות אחת שמהווה שליש מנדט ושכל השאר יתייבשו ואחרי זה עוד לצפות מהם ל'נאמנות', על שום מה?!

אולי זה הפוך שאגודת ישראל (=גור) לא נאמנים לבעלזא ולא נותנים להם את מה שמגיע להם ע"פ דין?
הן במפלגה הן בכספים הן בחינוך העצמאי ועוד ועוד?!

תראו
אתם תלמדו
אם לא בדרך הקלה, אז בדרך הקשה
שבשביל לקבל נציגים וכסף צריך גם את ה'קולות' ולא רק את ה'נאמנות'.

אתם גם שוכחים שהקרב הוא גם מול דגל
כלומר אם רוב אגודה לא מרוצים
(בדקתי שוב והמאגר שלמועצת הקהילות =132 אלף קול)
ולא יצאו להצביע
בגלל שאגודה(=גור) לא נאמנה למצביעים שלה

בסוף יהדות התורה תקבל רק 6 מנדטים
דגל יזעמו וידרשו 60-40 לטובתם ובצדק!

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

עמקן, תתעמק דקה במשפט שאתה טוחן שוב ושוב, "בעלזא לא ממש נאמנים לאגודת ישראל"
מי זה אגודת ישראל? אם קבוצה אחת השתלטה כולם צריכים לתפוס נאמנות ולהסכים על כך?
אז כעת באנו לקבוע שכל השנים גור לא היו נאמנים לאגו"י, הם דחו כל פעם קהילה אחרת, לקחו לעצמם כמה נציגים על חשבון אחרים, קבעו עובדות על דעת עצמם, וכו' וכו'
אם אתה נשוי אתה יודע שבחתונה כל צד מקבל עצמו נאמנות שלא יעלימו זה מזה, זוהי יסוד ושורש לנאמנות.
אז מי לא היה נאמן לאגודת ישראל????
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

עמקן

בכל האופנסיבה שפתחו בהם פרוש ובעלזא, נגד גור וויזניץ, הם כמובן מתעלמים מהפיל שבחדר, שבעלזא ( ווויזניץ) שווים רק כ-9000 קול, שזה שליש מנדט, אז מהיכן החוצפה לבוא בטענות נגד גור שקיבלה מעל 23000 קול 'שהם לא שווים מנדט, ובוודאו לא שתיים' ??
עם לבעלזא מגיע - כאילו כמובן מאליו - מנדט, אז גור מעל כפול מכם !
טלו קורה מבין עיניכם !
אלא מאי, בכדי לתרץ זאת, מנגנים מנגינה אחרת, שצריך לתת לכל קהילה לפי סדר גודלה באופן יורד, מהגדול לקטן, ואין לבחירות הפנימיות שהיו בתשל"ו שום משמעות כיום.

בסדר. זורם. מסכים. אז אם כן, מי ומה זה בדיוק משפחת פרוש ? של איזה חסידות הוא ? מי ממנה אותו ?? מי אחראי עליו ??

אה, כאן חוזרים לבחירות הפנימיות, ששלומי אמונים ( שהייתה אז בכלל סיעה ליטאית ) גמרה מקום שני, אז מגיע לשולשת משפחתית זו, כאילו שלומי אמונים רשום על שמה בטאבו, מקום שני.
אז תחליטו או לפי סדר גודל חסידויות, או לפי מפתח סיעתי כפי שנקבע אז ?
אי אפשר להחזיק את המקל בשתי קצוותיו.

כבר נכתב רבות, שגור הסכימה לתת לצאנז את המקום השני שלה, מי שטרפד את זה, זה לא אחר מפרוש ! שכביכול דואג להם.

קיבלתי ממקורות מהימנים, מאנשים מתוך מועצת הקהילות ( ולא חסידי גור ) שפרוש מהרגע הראשון, לא סבל את המועצה הזו, כי היא עלולה לייתר אותו, הדבר האחרון שחסר לו זה שכל החצרות יקבלו גישה ישירה לח"כים, ויגלו עצמאות מהתלות בפרוש.

לכן הוא כעת עושה הכל, לקעקע את המיזם הזה, ומסית נגדם, בכדי לפרק את זה.
מידיעה פנימית.

פרוש משתמש בגור, כמו ביבי את השמאל, לשמור על כולם תחתיו "כי רק הוא יציל אותם מגור".
הפחד הכי גדול שלו, זה שיגלו את האמת, ברגע שמועצת הקהילות יראו שעסקני גור, הם לא הדמון האיום, שעוזרים בשווה לכולם, ומכבדים את כולם, ואף מוכנים לתת תפקידים לאחרים כשפרוש לא יטרפד, אז הלך כל זכות הקיום של פרוש, ולכן הוא גמר אומר לעשות הכל לסגור מועצה זו.
ומצא את בעלזא כפרטנר לכך, לעשות את הסיבוב, אמון ומואב מתאחדים להילחם במדיין.

א יודעלע
נתן תודה: 89 פעמים
קיבל תודה: 155 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עמקן אתה יכול להמשיך ולזעוק חי וקיים
וכמה אתה צודק שאתם שולטים ותמשיכו לשלוט והכל בסדר

בסוף בסוף תגלו שאת הכסף סופרים במדרגות
ותירוצים לא עוזרים אם האנשים והקולות של העמך לא מרוצים

צריך לרצות אותם או שפשוט תמצאו את עצמכם נדחקים.

וכן
גור שווים 22,970 קול
ובעלזא 9790 קול
ולכן גור מקבלים גם את המקום הראשון וגם ראשות וועדה נחשקת / שר
ובעלזא לא צריכים לקבל כלום (כי הרי המקום השמיני בוודאי לא יכנס)
זה הוגנות!
וכל זה מראה את הנאמנות האדירה של אגודה (=גור) לבעלזא

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 215 פעמים
קיבל תודה: 201 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

תארו לעצמכם שביבי היה אומר למישהו כמו אלקין בזמנו כשהיה נאמנו, שבגלל שהיה בקדימה לפני אז אתה לא נאמן ולא מקבל משרת שר....
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
4000

ייצוג הולם של כלל הקהילות ושקיפות
פנימית מלאה – אלו דרישות בסיסיות"
בראיון מיוחד ומשותף ל'המבשר' ו'המחנה החרדי' קוראים ראשי אגודת ישראל סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש וח"כ הרב ישראל אייכלר
להסדרה פנימית דחופה ומתבקשת באגודת ישראל המבטיחה ייצוג הולם של כלל הקהילות ושקיפות פנימית בתוכה ^ הבהירו: "מדיכוי
התביעות הללו לא יצמח טוב לאגודת ישראל. אגודת ישראל של אחרי הבחירות לא תהיה כמו אגודת ישראל בת ימינו. או שדברים ישתנו
לטובה או שזו לא תהיה אותה אגודת ישראל" ^ הראיון המלא יתפרסם מחר בהרחבה בגליון 'שבועי' של 'המבשר'
מאת כתב 'המבשר'
על רקע ההתנהלות הלקויה
באגודת ישראל וכשלושה שבו־
עות לקראת פתיחת הליך הגשת
הרשימות המתמודדות בבחירות
הקרובות, ראשי אגודת ישראל
סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש
וח"כ הרב ישראל אייכלר יצאו
בקריאה להסדרה פנימית דחופה
ומתבקשת בתנועה המבטיחה
ייצוג הולם של כלל הקהילות
ושקיפות פנימית בתוכה.
בראיון מיוחד ומשותף שהע־
ניקו ל'המבשר' ו'המחנה החרדי',
הם גוללו בבהירות רבה את
ההיגיון הגלום מאחורי הדרישות
הבסיסיות לייצוג הולם לכלל
הקהילות המרכיבות את אגודת
ישראל לפי סדר גודלם ועל פי
נתוני הפילוח של תוצאות הב־
חירות לכנסת ה־ 23 וחידדו את
ההבנה הבהירה סביב הדרישה
לשקיפות פנימית מלאה בתוככי
הנהלת אגודת ישראל בדמות
הקמתה מחדש של ועדת הכספים
של התנועה בשוויוניות ועל פי
המתכונת שהיתה בעבר.
בין דבריהם התייחסו השניים
לדרישה לשלב החל מהמקום
החמישי של אגודת ישראל נציגי
חסידויות שלא מיוצגות בארבעת
המקומות הראשונים של התנועה.
כן ניתנה הדעה הברורה אודות
הדרישה המתבקשת לשים סוף
לתחושת הקיפוח של אנשי הקהילה
המיוצגת על ידי סיעת 'מחזיקי
הדת' שכן היא איננה מיוצגת על גו־
דלה ומעמדה הראוי כל עוד 'הסיעה
המאוחדת' ממוקמת לפניה על כל
הנגזרות מכך.
במהלך הראיון ניתן ביטוי
נרחב אודות הדרישה הכל כך
הגיונית ונהירה לחדש לאלתר
ועדת כספים המורכבת מנציג
אחד של כל סיעה, במתכונת כפי
שהיה בעבר ובכך לאפשר שקי־
פות מלאה בניהול כספי הציבור.
"שום קהילה לא יכולה לטעון
שהיא יכולה להיכנס לבדה לכנ־
סת", אמר הרב פרוש בין דבריו.
"לכן אחת הטענות שלנו היא
מדוע בסיבוב השני של הייצוג,
כשלכל ארבע הראשונות כבר
הוענק הייצוג ברשימה, שוב חוזר
הייצוג למיוצג הראשון ולאותם
אנשים שנמצאים ברביעיה הרא־
שונה? מדוע? להציג שאלה כזו זה
נקרא מחלוקת?! אדרבה, תן לעוד
קהילה שתהיה מיוצגת כהלכה
ותחוש בנוח באגודת ישראל".
הרב אייכלר הוסיף ואמר
כי "כל אחד בקהילתו יעשה מה
שליבו חפץ אך באגודת ישראל
חייבת להיות שותפות מלאה
ושקופה והמספרים ברורים
וידועים. גם אם נתפלפל אודות
המספרים באותם ימים ונגלה את
הפערים האמיתיים על פי האמת
ההיסטורית, עדיין אין שום היגיון
להיצמד למספרים מלפני 50 שנה
ולהרכיב על בסיסם את הייצוג של
הקהילות בנות ימינו אלא צריך
לחזור ולבחון את מבנה הקהילות
בנות ימינו. זו אינה מחלוקת. זהו
היגיון בריא ושכל ישר.
"כך גם בענין השקיפות הכס־
פית: הרב פרוש דורש ובצדק יחד
איתנו שתהיה ועדת כספים מסוד־
רת. אין על זה מחלוקת. הרב מנחם
פרוש ז"ל היה יו"ר ועדת כספים
הרבה שנים וברור לגמרי שבגלל
שמדובר בכספים של כל כך הרבה
קהילות, צריך שתהיה ועדת כספים
שכל אחד מחברי הכנסת של אגו־
דת ישראל יהיה חבר בה ובמתכונת
שהיתה בעבר", הוסיף.
הראיון המלא יתפרסם מחר
בהרחבה בגליון 'שבועי' של 'המ־
בשר'.

סמל אישי של משתמש
4000

תמונה

סמל אישי של משתמש
4000

תמונה

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם »

זעיר שם כתב:
14 ינואר 2021, 10:56
אז כעת באנו לקבוע שכל השנים גור לא היו נאמנים לאגו"י, הם דחו כל פעם קהילה אחרת, לקחו לעצמם כמה נציגים על חשבון אחרים, קבעו עובדות על דעת עצמם, וכו' וכו'
אם אתה נשוי אתה יודע שבחתונה כל צד מקבל עצמו נאמנות שלא יעלימו זה מזה, זוהי יסוד ושורש לנאמנות.
שמתם לב שהוא לא עונה?
מי יודע למה?
כשאתה צועק :x שומעים אותך,
כשאתה מדבר מקשיבים לך,
וכשאתה :) אוהבים אותך.

סמל אישי של משתמש
4000

זעיר שם כתב:
14 ינואר 2021, 12:06
זעיר שם כתב:
14 ינואר 2021, 10:56
שמתם לב שהוא לא עונה?
מי יודע למה?
כמו"כ גם לא ענה על כל השאלות ששאלנו אליו. עסוק בנאמנות לגור כדאי לקבל סתירה..

whynot
נתן תודה: 569 פעמים
קיבל תודה: 113 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי whynot »

אם זה נכון זו דרמה אמיתית שהולך לטרוף את כל הקלפים.
תמונה
תמונה

שלח תגובה