מגבית למשפחת הגה"ח רבי אברהם יעקב צלר זצ"ל שהסתלק בפתאומיות

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
6910
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 273 פעמים

מגבית למשפחת הגה"ח רבי אברהם יעקב צלר זצ"ל שהסתלק בפתאומיות

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

6910 כתב:
18 אוקטובר 2020, 22:01
אבל כבד בבני ברק עם היוודע הבוקר (ראשון) פטירתו הפתאומית של הרה"ח רבי אברהם יעקב צלר זצ"ל, מחשובי חסידי סאדיגורה, ואחד ממרביצי התורה בחסידות, והוא בן 55 בלבד בפטירתו, ראש כולל להלכה בחסידות, והתגורר ברחוב אמרי ברוך בבני ברק.
רבי אברהם יעקב זצ"ל היה איש צנוע ועדין בדרכיו, והיה מקורב מאד לרבי מסאדיגורה זצוק"ל, מכריו מספרים כי המנוח עוד השתתף אמש ב'טיש' סעודה שלישית של הרבי הצעיר מסאדיגורה בבית המדרש בבני ברק. בשעות הערב חש כאבים חזקים וקשיי נשימה, ושעות לאחר שפונה לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, הוא השיב את נשמתו ליוצרה למגינת לבם של בני המשפחה ומכריו.
הותיר אחריו אלמנה ו12 יתומים כשמתוכם 6 שעדין לא זכה להוביל לחופה.
"תמיד היינו משפחה ברוכת ילדים שמתמודדת כלכלית אבל אף פעם לא הרגשנו את הקושי, אבא הקרין כ"כ הרבה סמכות ועוצמה, ידענו שיש על מי לסמוך ואנחנו נמצאים בראש סדר העדיפות שלו. הטרגדיה עצרה לנו את החיים לנצח, היא גזלה מאיתנו את הדבר הכי יקר בפתאומיות מחרידה ולעולם לא נוכל לחזור להיות המשפחה שהיינו."
את הפרידה הטראומתית יהיה קשה לרפאות והאובדן ילווה אותם לנצח אבל יש דברים שבכוחנו לעשות עבורם.
שישה ילדים שנותרו בבית יצטרכו לצעוד לחופה בלי אבא, אנחנו חייבים להיות שם במקומו ולדאוג ליציבות כלכלית תומכת בתוך ים הכאב הסוער. זה הזמן בשעה קשה זו לתרום ולחזק את המשפחה.
https://www.kupat.org.il/Project/368

משה 10
נתן תודה: 137 פעמים
קיבל תודה: 134 פעמים

Re: מגבית למשפחת הגה"ח רבי אברהם יעקב צלר זצ"ל שהסתלק בפתאומיות

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

הרב צלר נרצח ע"י בני עוולה רופאי אחד מבתי החולים בארץ

BINYAMIN
נתן תודה: 116 פעמים
קיבל תודה: 124 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי BINYAMIN »

צודק. ולכן ראוי לכתוב עליו: הי"ד.
אגב, אין בזה כל חידוש, שהרי ידוע שיש רופאים שנוהגים לרצוח יהודים יראי שמיים ולומדי תורה בסוף חודש תשרי כדי שיוכלו לשתות את דמו בסעודת ר"ח מרחשוון. ויש שוטרים המהדרים וטובלים את ידיהם בדם יהודים חרדים כבר כמה ימים לפני מועד זה, שהרי זריזין מקדימין למצוות.

הבהרה: כבר אמרו רבותינו ז"ל טוב שברופאים לגיהנום. ועוד אמר ר"ע כשהייתי עם הארץ אמרתי מי יתן לי תלמיד חכם ואשכנו כחמור. ופשיטא שבוודאי נמצאים כאלו פושעי ישראל בין הרופאים ובין השוטרים. ולמרות זאת, ואחרי כל זה, יש כאן הגזמה גדולה מאד. לא בנוגע למעשיהם - שבזה אין לי כל כך מושג ברור, כי כמעט שאיני רואה את החדשות המתחדשים בכל יום. אך המסקנות מהמעשים - מוזרות וקיצוניות מאד מאד. ואם אם יש להם יסוד אמיתי, וכדברי רז"ל הנ"ל, אך עדיין נכתבים כאן דברים מאד קיצוניים.

zeevi
נתן תודה: 225 פעמים
קיבל תודה: 142 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי zeevi »

משה 10 כתב:
19 אוקטובר 2020, 00:03
למה??????? מה הסיפור???????

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 1015 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

בגדול לא הבינו את חומרת מצבו במיון, וחיכו לבדיקת קורנה וכו'. אני מקווה שאני מדייק. יש איזה הודעת וטצפ שכתב אחז מהמשפחה אך לא ראוי להעלות בלי רשות.

BINYAMIN

אתה כמובן לא מדייק. לא לחינם כתבו כאן שהוא נרצח על ידי בני עוולה. ברור שהרופאים ידעו בבירור את מצבו והבינו את חומרתו, ובכל זאת החליטו להשאירו כך בדווקא גוסס, וזאת רק מפני שראו על פניו שהוא מאותם יהודים יראי השם.

אם אחד מבני המשפחה כתב משהו - אין לתפוס אותו על צערו. אבל מדוע שנגרר אנו לשטויות כאלו.

סמל אישי של משתמש
חם ליבי
נתן תודה: 167 פעמים
קיבל תודה: 191 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חם ליבי »

אני פה כתב:
19 אוקטובר 2020, 01:12
בגדול לא הבינו את חומרת מצבו במיון, וחיכו לבדיקת קורנה וכו'. אני מקווה שאני מדייק. יש איזה הודעת וטצפ שכתב אחז מהמשפחה אך לא ראוי להעלות בלי רשות.
מה שלא מובן פה זה; למה מתעקשים על בדיקת קורונה כשיודעים שכבר היה לו את זה בפסח?????
וגם אם היה לו קורונה, הרי זה ידוע שמצבם של חולי קורונה יכול להידרדר בשניות ספורות. אז למה ממתינים????

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 1015 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה »

עדיף לא להיכנס לזה, בפרט שלא כל הפרטים ידועים.

תרומה בטח תעזור...

ולשם זה נפתח האשכול.

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 136 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

משה 10 כתב:
19 אוקטובר 2020, 00:03
BINYAMIN כתב:
19 אוקטובר 2020, 00:36
צודק. ולכן ראוי לכתוב עליו: הי"ד.
נכון!

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 572 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

אני מאוד אוהב ציניות מצליפה ומרעננת, ידידי היקר והמוערך BINYAMIN, אבל לא באשכול כזה שעוסק בפטירה מכאיבה עד מאוד ובעתיד מעורפל של משפחה.
ולענייננו, על פי מה שדיברתי עם בני משפחה, אם לא היו ממתינים לבדיקת קורונה, היו מזהים מיד שיש לו קריש, ומנה אחת של מדלל דם, יכולה הייתה להציל אותו. הבעיה היא שבבתי החולים עסוקים רק במוות מקורונה, לא אכפת להם שמתים מדברים אחרים, וזה לא קשור לעובדה שהוא שומר תורה ומצוות.

זה לא ב-100% המידע הזה, כי אני לא הייתי שם אישית.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

BINYAMIN

ביטחון כתב:
19 אוקטובר 2020, 17:59
אני מאוד אוהב ציניות מצליפה ומרעננת, ידידי היקר והמוערך BINYAMIN, אבל לא באשכול כזה שעוסק בפטירה מכאיבה עד מאוד ובעתיד מעורפל של משפחה.
ולענייננו, על פי מה שדיברתי עם בני משפחה, אם לא היו ממתינים לבדיקת קורונה, היו מזהים מיד שיש לו קריש, ומנה אחת של מדלל דם, יכולה הייתה להציל אותו. הבעיה היא שבבתי החולים עסוקים רק במוות מקורונה, לא אכפת להם שמתים מדברים אחרים, וזה לא קשור לעובדה שהוא שומר תורה ומצוות.

זה לא ב-100% המידע הזה, כי אני לא הייתי שם אישית.
אין לי מושג בנוגע לעובדות, וייתכן שאתה צודק. אך מה בין זה ובין "נרצח ע"י בני עוולה"?!
מה שאתה כותב הוא אכן אחד הפירושים שמפרשים בנוגע למארז"ל טוב שברופאים לגיהנום - כי עם הזמן לבם נעשה גס עליהם והתוצאות הם במקרים כמו מקרה זה. אך למרות כל הכאב, ולמרות כל האשמה שאפשר להטיל עליהם, עדיין אין זה מתקרב ל"נרצח ע"י בני עוולה".
אגב, על פי דין תורה מסתמא הרופאים שהמתינו לבדיקת הקורונה וכו' לא חייבים אפילו לגלות לעיר מקלט. אז לכתוב עליהם "רוצחים בני עוולה"?!

BINYAMIN

אגב, תגובתי אינה רק על מקרה זה, אבל אני לא הולך לאבד את זמני מאשכול לאשכול ולתקן את כל העולם.

סמל אישי של משתמש
6910
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 273 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 6910 »

הרבי אמר היום בניחום אבלים "וואלט איך איז אפקורסות" [לו הייתי יכול-זו אפיקורסות]
לכן אני חושב שאין כל תועלת בדיון הנ"ל
ואנא ונא הציבור מתבקש לתרום ככל יכולתו למען מטרה חשובה זו

BINYAMIN

6910 כתב:
19 אוקטובר 2020, 22:36
הרבי אמר היום בניחום אבלים "וואלט איך איז אפקורסות" [לו הייתי יכול-זו אפיקורסות]
זה לא כזה פשוט, כי זה מחלוקת בין חכמי ישראל בנוגע ליהודי שהוא רוצח - אם הוא יכול לרצוח גם נגד גזירת השי"ת מצד הבחירה החפשית שיש לו. זה דיון שלם וכותבים על זה. אבל לא נכנס לזה כי זה באמת לא הענין כאן.

ובאמת צריכים לעזור למשפחה כל מי שיכול, וזה הענין העיקרי כאן כמובן.

מנחם
נתן תודה: 118 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

המחלוקת בין חכמי ישראל זה אם אדם רוצח בידיים מישהו במזיד, כיון שעושה זאת מבחירה,
אם אדם נרצח בגלל רשלנות של מישהו או בשוגג, ודאי שעל זה נאמר שזה רק בידי שמים, אולי נאמר על זה "מגלגלין ע"י חייב",
אין לזה שום שייכות לנידון הנ"ל.
לצערינו אנו נתפסים בצערינו לתלות את הפטירה בכל מיני סיבות, אבל האדמו"ר שליט"א צודק, [מי אני שאומר], זה גזירה משמים, ומי שמערער ואומר שזה בגלל אחרים, זה בגדר אפיקורסות.

BINYAMIN

מנחם כתב:
19 אוקטובר 2020, 22:43
המחלוקת בין חכמי ישראל זה אם אדם רוצח בידיים מישהו במזיד, כיון שעושה זאת מבחירה,
אם אדם נרצח בגלל רשלנות של מישהו או בשוגג, ודאי שעל זה נאמר שזה רק בידי שמים, אולי נאמר על זה "מגלגלין ע"י חייב",
אין לזה שום שייכות לנידון הנ"ל.
לצערינו אנו נתפסים בצערינו לתלות את הפטירה בכל מיני סיבות, אבל האדמו"ר שליט"א צודק, [מי אני שאומר], זה גזירה משמים, ומי שמערער ואומר שזה בגלל אחרים, זה בגדר אפיקורסות.
נו, הרי זה בדיוק הוויכוח שהיה כאן, האם זה רשלנות גרידא (וכך אני טענתי) או כפי שכתבו כאן - שזה "רוצחים בני עוולה" ושצריכים לכתוב עליו "הי"ד" (כפי שטענו משה10 וספירה). לשיטתם אז דברי הרבי שליט"א מסאדיגורא לא שייכים למקרה זה, ואילו לשיטתי - דבריו של האדמו"ר אכן שייכים למקרה הזה.
כלומר - אני לא חולק עליך או על 6910. אני חולק רק על מה ש6910 כתב שהוויכוח לא חשוב בלאו הכי, ועל זה כתבתי שלשיטת משה10 וספירה - הם לא יסכימו לדברי האדמו"ר, ועל זה היה הוויכוח אתמול.

ועד
נתן תודה: 49 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

BINYAMIN כתב:
19 אוקטובר 2020, 22:40
6910 כתב:
19 אוקטובר 2020, 22:36
זה לא כזה פשוט, כי זה מחלוקת בין חכמי ישראל בנוגע ליהודי שהוא רוצח - אם הוא יכול לרצוח גם נגד גזירת השי"ת מצד הבחירה החפשית שיש לו. זה דיון שלם וכותבים על זה. אבל לא נכנס לזה כי זה באמת לא הענין כאן.

ובאמת צריכים לעזור למשפחה כל מי שיכול, וזה הענין העיקרי כאן כמובן.
הערוך לנר מדבר ע"ז באריכות רבי יאיר ימצא היכן זה...אתגר...
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

מנחם
נתן תודה: 118 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

בנימין היקר שליט"א
כמובן שגם אתה נתפסת על המילה שלהם, והם ודאי התכוונו שיש אנשים שגרמו לפטירתו ועל פי הסתכלות של בני אדם רגילים זה בגדר הריגה ברשלנות, ולכן כמו שאנו רגילים להגזים בתגובות שלנו על כל דבר [ראה דיון נאצים באשכול אחר] כך הם הגזימו בתגובתם,
אבל אנו כיהודים יר"ש יודעים שלמרות שזה "נראה" כאילו יש אשמים, זה לא נכון, והכל מלמעלה.
כבר אמר הגר"ח שמואלביץ שגם אדם שכואב לו וצועק "איי" יותר חזק ממה שהכאב באמת, זה בגדר שקר,
אבל כולנו נכשלים בכך. ויש שמתוך צערם נתפסים יותר על זה, ובמקום לכתוב בציניות עליהם, צריך להבין אותם, ולחזק את עצמנו שהכל משמים.

BINYAMIN

אני מקווה שאכן האמת אתך.
לצערי יש לי חשש שיש אנשים שהגוזמאות בענינים כאלו הם הרבה יותר מאשר הבעת כאב מוגזמת, אלא שיטה שלימה שמאשימה כל חילוני בכל תפקיד שהוא בהפקרת דמו של כל חרדי.
בכל מקרה, נדמה לי שכל צדדי הענין מובנים, ואפשר לחזור ולתרום למשפחה.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 308 פעמים
קיבל תודה: 105 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

בנימין אתה מובטל?
כל דבר וויכוח כל דבר איפחא מסתברא?!?!
דאי...
מחפש חתימה כל הצעה יתקבל בברכה!!

טייטל
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי טייטל »

עד מתי יתייחסו אנשים כ"כ ברצינות ללשונות וביטויים שנאמרים ונכתבים בפורום ע"י מקלדת שסובלת הכל בסבלנות בל תתואר, כאילו מאחוריהם יש איזו שיטה ואידיאולגיה שלימה של כך וכך?
רבותי זה לא הגיוני להעסיק את הראש בזה!
אין כאן לא שיטה ולא אידיאולגיה ולא דעה ולא מהלך ולא אמירה מחושבת ולא הגדרה מעמיקה, אלא שליפת ביטוי מהמח ואצבעות מקלדת ואמירה מן הראש לפה או למחשב, בלי מחשבה לא מלפניו ולא מלאחריו, והרי הם סתם תגובות מעניינות ופוריות בפורום קרעמל כזו שבקאווע שטיבל לאחר המקוה.
הכל מחול לך ר' בנימין הכל שרוי לך והכל מותר לך וכו'.

שלח תגובה