איבוד שליטה של המשטרה במירון - מוצאי ההילולא

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פרח
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

איבוד שליטה של המשטרה במירון - מוצאי ההילולא

נושא שלא נקרא על ידי פרח »

מאות הצליחו לפרוץ את המחוסמים המובילים למירון ולהגיע סמוך לציון. השוטרים שאיבדו שליטה נטשו את המחסומים והחלו במרדף אחרי המסתננים. במהלך העימותים הצליחו כמה עשרות לפרוץ לתוך המערה. המשטרה: 8 עצורים בגין תקיפת שוטרים
מאות אברכים ובחורים הצליחו לפרוץ את המחוסמים המובילים להר מירון ולהגיע סמוך ונראה לציון הקודש. השוטרים שאיבדו שליטה במקום נטשו את המחסומים והחלו במרדף אחרי המסתננים. במהלך העימותים הצליחו כמה עשרות לפרוץ לתוך המערה. המשטרה התקשתה להשליט סדר ושוטרים נצפו מתקוטטים באלימות עם המבקשים להתפלל במקום בניגוד לתקנות.

מהמטרה נמסר כי "שוטרי משטרת ישראל פינו כמה עשרות אנשים שניסו להיכנס למתחם הקבר ולהגיע לקבר הציון תוך הפרת התקנות לשעת חרום. השוטרים כרזו למפרים לעזוב את המקום אך הם סירבו לעזוב את המקום תקפו את השוטרים והם נאלצו להשתמש בכוח ולפנות אותם מהמקום. 8 חשודים נעצרו בגין תקיפת שוטרים ובשלב זה המפרים מורחקים מהמתחם על ידי השוטרים".

JDN

פרח

Re: איבוד שליטה של המשטרה במירון - מוצאי ההילולא

צפו בסרטונים:
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ממ''ש
נתן תודה: 21 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ממ''ש »

כבר כמעט יכלה המשטרה להודיע על כך שלראשונה בתולדות המדינה בצע מירון הצליח ללא תקלות, התחבורה לא קרסה ולא היו שיבושים באיזור מירון כלל.
אבל,
באו כמה אנשים חצופים שהרסו להם את התוכנית.
אוי, באמת רחמנות!

אל דאגה! כבר יקומו יפי הנפש החרדיים שיכו על חטא ויבקשו לעשות חשבון נפש נוקב, לא מהמשטרה ח"ו. אלא של מהאנשים שתמיד שותקים כשמבזים אותם, וד"ל וחבל!

סמל אישי של משתמש
yehuda3249
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 65 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי yehuda3249 »

ממ''ש כתב:
12 מאי 2020, 21:24
כבר כמעט יכלה המשטרה להודיע על כך שלראשונה בתולדות המדינה בצע מירון הצליח ללא תקלות, התחבורה לא קרסה ולא היו שיבושים באיזור מירון כלל.
אבל,
אוי, באמת רחמנות!

אל דאגה! כבר יקומו יפי הנפש החרדיים שיכו על חטא ויבקשו לעשות חשבון נפש נוקב, לא מהמשטרה ח"ו. אלא של מהאנשים שתמיד שותקים כשמבזים אותם, וד"ל וחבל!
אתה יכול להחליף את השם שלך למח"ש :lol:: :lol::

מאירזון
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מאירזון »

עיין בזוה"ק מה חמור החילול ה' הנורא שיצא מזה.

יענקי_רייזמאן
נתן תודה: 167 פעמים
קיבל תודה: 255 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יענקי_רייזמאן »

ממ''ש כתב:
12 מאי 2020, 21:24
אבל,
אוי, באמת רחמנות!

אני לא הייתי מעז להוציא מיפי (או אפי' להקליד מתחת ידי) את המילה "רחמנות" על משטרת ישראל, שהצליחה לזעזע אותי כו"כ פעמים (ע"ע יענקי רוזנברג, הלם במ"ש ועוד).

מה שעוד יותר מזעזע אותי, זה שיש אנשים בציבור שלנו שעדיין לא למדו עם מי יש להם עסק, שלא למדו מי זה "משטרת ישראל", משטרה שכל כולה שנאה נגדנו, הגד הציבור החרדי באה"ק.
"..מתגברים הגעגועים באשר כלה קייץ עובר חורף ואנחנו לא נושענו.

אבל מצד השני ההרגל עושה את שלו. ויש מקום לחשש אשר יתיישן הדבר,
ואור וחום ההתקשרות לנשיאנו, לתורתו ולהוראותיו אשר כולא חד ילך הלוך וחסור ח"ו.

(ט"ו שבט תשי"א)

סמל אישי של משתמש
ספירה
קיבל תודה: 27 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ספירה »

מאירזון כתב:
12 מאי 2020, 22:29
הייתי פעם בשדה התעופה באירופה, ובינתיים עד שהגיע הזמן לעלות על המטוס הלכתי לאיזה פינה, והנחתי טלית ותפילין והתפללתי, ופתאום הגיע איזה איש (איני יודע אם גוי או יהודי) ואמר לי 'חילול השם'.

סמל אישי של משתמש
ספירה

מירון-6.jpg

ממ''ש

ספירה כתב:
13 מאי 2020, 01:15
מאירזון כתב:
12 מאי 2020, 22:29
הייתי פעם בשדה התעופה באירופה, ובינתיים עד שהגיע הזמן לעלות על המטוס הלכתי לאיזה פינה, והנחתי טלית ותפילין והתפללתי, ופתאום הגיע איזה איש (איני יודע אם גוי או יהודי) ואמר לי 'חילול השם'.
ברור לי שהוא התכוון לחילול ה' של המשטרה בעיקר.

פנחס מנחם
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

317 מהעצורים כבר שחררו אם קנס של 500 ש"ח בלבד ו-3 עדין במעצר

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

איך ידעה המשטרה את מי לעצור ומי לא ?
הרי היו שמה רבים שהמשטרה אישרה להם להיכנס.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

קטןודל

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל »

אני לא אוהב את הסיקריקים ודומיהן (למרות שלא ברור לי האם כל 'הפורצים' היו סיקריקים), אבל אתמול כששמעתי מה שקרה במירון, נתמלא כל ליבי שמחה וחדוה, כמעט ויצאתי בריקוד גדול.

ברור לי שהי' נחת רוח גדול להתנא האלקי רשב"י. אין לי שום ספק בכך. קידוש ה' גדול.

ואני בז לאותו האיש אשר בשמו יכונה ח"ד, אשר קיבל את האישור להיות במירון, והסתובב שם כל היום בלי שום מפריע, ועדיין הי' לו החוצפה הגדולה לתקוף את 'הפורצים' שנפשם משתוקקת להיות בצל הרשב"י ולדאבונם אין להם 'הקשרים' המתאימים מעל השולחן או מתחת לשולחן. ח"ד: פעם הבא תישאר בבית עם הרגלים על השולחן, ואז אני רוצה לראות אותך תוקף אותם.

קטןודל

יעקב ריבלין: ‏מילה אחרונה על מירון - אני בהחלט מבין לליבם של המאות שפרצו אמש למתחם הציון . זכותם להיות שם לא נופלת מזו של זמרים וסוחר נשק עתירי ממון שכנראה שילמו למי שצריך.  

משיב.
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

שמחה גדולה... נצחו את הציוינים...
ועל הדרך רצחו עוד כמה אונזערע יידן (יהודים משלנו).

משיב.

לקטן ודל
האדם שאתה מדבר עליו, כל "גדלותו" זה שהוא היה ואחרים לא אם גם אחרים היו, הרסת לו הכל.

משיב.

גדולה שנאה ששונאין עמי הארץ לתלמיד חכם יותר משנאה ששונאין עובדי כוכבים את ישראל (פסחים:)

בראש השונאים התקשורת וגדולי הרשעים הארורים השוטרים (לא כולם).

אבל עדיין אין הצדקה לרצוח את זקני הת"ח - יותר מ100 מהנפטרים הם חרדים.

נ. ב. כמו הרוב גם אני התפללתי במניני מרפסות, ביום שהתירו, אחד השכנים (עיידהניק) יצא החוצה להתפלל וקרא לאחרים לעשות כן.
אמרתי לו: אתה התפללת במרפסת כי כך אמרו הציונים, לכן כשהם מתירים אתה מיד יוצא.
אבל אנחנו מתפללים במרפסת כי התורה מצווה 'לא תרצח' ו'לא תעמוד על דם רעך'.

יש ששומעים בקולם, ויש שעושים בכל דבר הפוך מדבריהם. וכך מגיע הטרלול למימדים מטורפים שכשהם אומרים לא לרצוח, יהודים עם זקן ופאות עושים דווקא, ורוצחים.

אבל אנו לא מפיהם אנו חיים, רק מצווי התורה.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 67 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

מנקודת מבטי כאחד מ(בערך) עשרת אלפים המסתננים שבדרכים לא דרכים חדרו למירון וזכו להיות בציון הרשב"י ביומא דהילולא דיליה.
אשתף את ידידיי היקרים המנויים על חברי הפורום הנכבד במציאות השתלשלות הדברים מנקודת ראותי.
איני רוצה להתחיל כעת דיון האם נכון היה לסגור את הכפר כולו, או אם אחרי שהודיעו על איסור הגעה אם היה מקום להידחק ולהגיע, לא זה הנושא.
אשתף אתכם ידידים באיך עבד המערך המשטרתי עד שבאה קבוצת הני בריוני סיקריקים צאצאי ה'ערב רב' והפכו הקערה על פיה.
כפי שהיה בעוצר של ליל הסדר, שלפני החג הסבירו והזהירו 'אל יצא איש מפתח ביתו' עם קנסות ואזהרות,
בכדי שאנשים לא יתכננו לשהות אצל הוריהם בליל הסדר.
בשעת היכנס המועד, (חוץ מאזורים שהיו בסגר מוחלט) כמעט ולא היתה נוכחות משטרתית,
אם תשאל כל אחד ואחד ממכריך, בוודאות תמצא כמה שבעקבות כך שלא היתה ניידת בכל רחוב, אכן שהו אצל הוריהם בסעודת ליל הסדר.
והממונים על המערך, תכננו את זה מראש, וידעו שיהיו אנשים בודדים שיפרו את הכללים, אבל כשכל הלחץ הוא מגידול מעריכי אקספוננציאלי
היחיד או היחידים שיפרו את הכללים לא יכבידו על המערכת ולא יקריסו את המערך הרפואי.
כבליל הסדר כך בל"ג בעומר, הנחת העבודה היתה כי ככל שהדברים לא ייצאו משליטה, אין עניין ללכת ביד קשה מול הציבור,
ואכן כפי שבימים שלפני ליל הסדר היתה נוכחות רחבה של ניידות ושוטרים בשכונות כך גם בימים שלפני ל"ג בעומר הוצפה מירון בשוטרים שעברו בית בית
וסיננו מההר את כל מי שיכלו, ובעיקר השרו תחושה שהסגר הזה הדוק ולא משתלם לנסות להגיע לאיזור ההר.

היו כמה פרצות בגדר שהיה ניתן לחדור דרכם, ואף שוטר לא גירש החוצה מהיישוב, אף שכשראה אברך ירושלמי עם שטריימל וילד חלאקה,
היה סביר להניח כי הוא לא תושב היישוב, השוטרים כלל לא היו לעומתיים, ואפשרו מעבר די חופשי ביישוב, הכניסות הרשמיות היו סגורות,
אבל אם הצלחת להיכנס לתוך היישוב, אף שוטר לא עמד בדרכך.
לקראת השעה 6 בערב, החליטו כמה חמומי מוח המוכרים לנו בדרך כלל כשורפי פחי הזבל בשכונותינו בעת הפגנות הגיוס,
שכפי שכבר ציינתי, המשטרה העלימה עין מכניסתם ליישוב, ואפשרה לנוע די בחופשיות ברוב ההר עד ממש 2 דקות הליכה מבניין הציון הק',
הן מכיוון ה'דרך מהדרין' והן מלמעלה בשטח שבין 'בני עקיבא' לציון (לצד 'רחבת באיאן') ובעוד מקומות, השוטרים שמרו שלא יעברו את הגדרות,
אך מעבר לגדר אפשרו לאנשים לרקוד, לערוך 'חלאקה'ס', להתפלל, לקרוא תהילים וזוהר, בקיצור, מעבר לגדר אפשרו לכולם להיות,
לא נתנו דו"חות וקנסות, לא על השהייה ביישוב למי שאינו תושב המקום, ולא על התכנסות של אנשים רבים, וכמובן שלא על אי חבישת מסיכה במרחב הציבורי.

אבל ה'עושי מעשי זמרי ומבקשי שכר פינחס' לא ידעו שבעה, הם חייבים להגיע ל'חצר' לריקודים!
(היה אפשר להגיע מסביב, כפי שאני עשיתי, אבל נניח לזה)
בערך בשעה 5:00 אחה"צ, עברה ההודעה מפה לאוזן: "בשעה 6:00 הולכים לפרוץ את המחסומים"
את השניים שהיו לצידי ניסתי להניא מהמחשבה שקומץ ולו של מאה או מאתיים מפגינים משולהבים, לא יצליח להדוף שוטרים חמושים,
אך לשווא, "-עומדים במחסום הזה 8 שוטרים, אנחנו ננצח אותם ונוכל להיכנס" טענו באוזניי,
ראיתי שדבריי נופלים על אוזניים ערלות, התייאשתי מלשכנע אותם וחזרתי לתהילים שבידי והמשכתי איפה שעצרתי.

בערך ב6:00 אחה"צ הם התחילו בהפגנה והבלאגן נמשך לפחות כשעה במחסום שמעל ה'דרך מהדרין',
כמעט אף אחד מאלו שהיו בעימותים שבדרך מהדרין לא זכה להגיע אל הציון,
אני הקטן לעומתם, זכיתי בזמן שהם חיללו שם שמים והיכו שוטרים תמימים שבמשך כל היום רק ניסו לסייע למסתננים בגבולות האפשריים,
להגיע מסביב ולהיכנס אל תוך הציון הקדוש בעצם יום ההילולא בלא שפגעתי באף אדם.

כל מי שלא היה במירון עד השעה 6:00 וראה את היחס האדיב של השוטרים כלפי הציבור שהסתנן פנימה.
אין לו זכות דיבור לרעה על המשטרה,
קל לדבר ולהשמיץ, בפרט שבדרך כלל הטענות על אלימות שוטרים, ושכרון כוח של המשטרה מוצדקות.
בסיפור הזה, זה לא הסיפור!
קבוצת קנאים בזויים, שהרסו באלימות מופרעת, לכל מי שטרח והצליח להגיע, שהחל מאותו רגע, עצרו אנשים על ימין ועל שמאל,
וכל הילולת הרשב"י באה אל קיצה.

אינני שופט אותם, זוהי הדרך בה מוחם הקט רואה את העולם, ואל תדון חברך עד שתגיע למקומו.
ויש אכן מקום לדון אותם לכף זכות, הדרך הארוכה שהלכו ברגל תחת השמש הקופחת,
ההתחממות הגלובאלית, ואולי הרעב שלהם לחתיכת קוגל, שקית שוקו קר, ול'הייסע אמעריקאנע קאווע' הם שגרמו להם,
איני יודע ואיני חורץ את דינם.

אבל המשטרה בהחלט לא הצד הבעייתי בסיפור של ל"ג בעומר תש"פ, נקודה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

קטןודל

המשטרה בהחלט לא הצד הבעייתי בסיפור של ל"ג בעומר תש"פ - כתב מישהו.

ברוטליות: שוטר מג”ב תקף עיתונאי חרדי ובנו בכניסה למירון • צפו
ניר קפטן, שדרן 'קול ברמה', הגיע אתמול בבוקר עם בנו אל היישוב מירון כדי לשדר באולפן של התחנה • אבל אז, למרות אישורי הכניסה, הם נתקלו במג"בניקים אלימים: "המ"גבניק שלף הילד אחורה, משך לו את התיק והפיל אותו לריצפה. כשהתחלתי לצלם, ניסה לזרוק לי את המצלמה מהידיים"

ניר קפטן, שדרן תחנת הרדיו ‘קול ברמה’ ומגיש התכנית ‘לצלילי הבוקר’, הותקף אתמול (שלישי) בידי שוטר ביישוב מירון, למרות תעודת העיתונאי שאחז בידו ועל אף שהיה בידו אישור כניסה ליישוב. זאת לאחר שניסה לצלם את התקיפה של בנו בן ה-14 בידי השוטר.

קפטן מספר לחרדים 10 מה קרה: “היינו אמורים לשדר בשעה 9 באולפן ‘קול ברמה’. עברנו את כל המחסומים בקושי רב, למרות שמספר הרכב שלנו ותעודות הזיהוי הופיעו במשטרה.

“זה קרה במחסום אחרי החניה. החנינו בכניסה למירון, לאחר שאת המחסומים עם הרכבים עברנו. בקושי, אבל עברנו. הגענו לכניסה למירון, שם העלייה רגלית.
מחסום ראשון עברנו, בשני ביקש השוטר להציג תעודת זהות ותעודת עיתונאי. רצינו להביא מהרכב.

“הבן שלי ניגש להביא ואמר לשוטר: ‘אתה זוכר אותי, אני רק ניגש רגע להביא תעודת זהות ותעודת עיתונאי. אז רק תזכור אותי שאוכל להיכנס’.

“אמר לו: ‘אין בעיה, לך תביא’.

“כשחזר, קפצו עליו שניים – מג”בניקית ומג”בניק. אמרו לו: ‘תעצור’, וצעקו עליו. אמר להם: ‘הנה אבא שלי כאן, הלכתי להביא את תעודת הזיהוי שלו’. המ”גבניק שלף אותו אחורה, משך לו את התיק והפיל אותו לריצפה.

“ראיתי את זה, שאלתי: ‘למה מרים עליו ידיים? הוא הלך להביא תעודת זהות לפי בקשת השוטר’.

“התחלתי לצלם, הוא ניסה לזרוק לי את המצלמה מהידיים. המשכתי לצלם – וזה מה שרואים בסרטון”.

חמו
נתן תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חמו »

כמעט והשתכנעתי מדברי ראש הממשלה שליט"א לעיל.
בעיקרון אתה צודק, אבל יש כאן עוד משהו, שאלה שפרצו את הגדר פשוט רצו להוכיח שאין המשטרה בעה"ב במירון, זה מה שהם עשו אשתקד בהריסת הנחש בעזרת נשים, יכול להיות שאין פסול בנחש, אבל אל להם לממשלה להתערב בנעשה במירון.
תשאל למה ? גם אני שאלתי, אבל אחרי השיכלולים שהיו השנה במירון, מסך ענק אחורי הזמרים, הופעת אמנים, וכו' אין לי אלא להסכים לרעיון שיש לנו כאן מלחמה עם כאלה שרוצים להרוס את האוטנטיות והשמחה הפנימית והאמיתי שיש כל שנה אצל רשב"י.
אני לא מצדיק שום אלימות, ונראה לי שלא היה שום אלימות מצד הפורצים, אבל אנחנו במלחמה. יש לך פיתרון אחר ?

ממ''ש

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
13 מאי 2020, 15:33

כבוד ראש הממשלה
כתיבתך יפה ונעימה לקריאה,
תיארתי שבערך כך התנהלו הדברים, אף שלצערי לא הייתי במירון.

אבל משפט הסיכום שלך קצת בעייתי מבחינתי גם אחרי מה שסיפרת, הייתי מסכם את זה כך "מסתבר שלא רק המשטרה הצד הבעייתי בסיפור של ל"ג בעומר תש"פ".

וכבר ידוע מה שאמרו שיש שני קבוצות שעדיין מאמינים במדינה החילונים והקנאים, כל השאר פשוט לא מתייחסים אליה.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

חמו כתב:
13 מאי 2020, 17:03
בעיקרון אתה צודק, אבל יש כאן עוד משהו, שאלה שפרצו את הגדר פשוט רצו להוכיח שאין המשטרה בעה"ב במירון, זה מה שהם עשו אשתקד בהריסת הנחש בעזרת נשים, יכול להיות שאין פסול בנחש, אבל אל להם לממשלה להתערב בנעשה במירון.
תשאל למה ? גם אני שאלתי, אבל אחרי השיכלולים שהיו השנה במירון, מסך ענק אחורי הזמרים, הופעת אמנים, וכו' אין לי אלא להסכים לרעיון שיש לנו כאן מלחמה עם כאלה שרוצים להרוס את האוטנטיות והשמחה הפנימית והאמיתי שיש כל שנה אצל רשב"י.
אני לא מצדיק שום אלימות, ונראה לי שלא היה שום אלימות מצד הפורצים, אבל אנחנו במלחמה. יש לך פיתרון אחר ?
בדרך כלל כשמישהו טוען לי שנלחמים בי, אני קודם כל מבקש לדעת מי הרמטכ"ל של האוייב במלחמה.
אם אין לאוייב רמטכ"ל מיוחד למאמץ המלחמתי הזה, אני מתקשה להאמין שאני בעיצומה של מלחמה סמוייה מול אוייב בלתי נודע.

שוב, אפשר לדון אותם לכף זכות, ולהבין את שיטתם המופרכת שכל דבר שנעשה ע"י המדינע רק צריך לחפש היכן טמונה עקירת התורה,
אבל ליהודי יש קווים אדומים, ואני לא בטוח שהם זוכרים את הפרט הזה.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

ממ''ש כתב:
13 מאי 2020, 17:55
כבוד ראש הממשלה
כתיבתך יפה ונעימה לקריאה,
תיארתי שבערך כך התנהלו הדברים, אף שלצערי לא הייתי במירון.
ראשית, תודה על המחמאה.
ממ''ש כתב:
הייתי מסכם את זה כך "מסתבר שלא רק המשטרה הצד הבעייתי בסיפור של ל"ג בעומר תש"פ".
שוב אדגיש כי מי שלא היה שם כל היום, (חוץ משעת ההדלקות המרכזיות), לא יוכל להבין איך השוטרים עשו מה שביכולתם כדי לא להפריע לציבור.
לדעתי מעל ומעבר, נדגיש: באופן רשמי היה אסור לשהות באזור לכל מי שאינו תושב היישוב.
השוטרים ברוב המקרים העלימו עין, ובמקרים נדירים אף סייעו למסתננים, בטח ובטח שלא הפריעו בעדם.
הם באו בכיוון של לאפשר בתוך גבולות האפשר לקיים את ההילולה.
שוטרים דרוזים ומזרחיים-מסורתיים ברובם, כולם מכבדים את הדת היהודית, ומבינים שהסכמה בשתיקה להסתננות תהיה עדיפה ממריבה עם מאות בני אדם.
(היה מיעוט של שוטרים קיצוניים, שלפני הפריצה כבר התעמתו עם מבקרים, אבל זה היה מיעוט זניח)
תנסו רגע להבין, שוטר שמוצב בכדי לשמור על החוק, מצווה להעלים עין מהפרות בוטות של החוק, בכדי שלא לבוא לידי עימותים,
הוא מחזיק את עצמו ומתנהג באדיבות, ומה הוא מקבל בתמורה? בקבוקי זכוכית ואבנים על ראשו.
יסלחו לי ידידיי הקנאים, אבל זוהי אינה היהדות שעל ברכי ערכיה אנו התחנכנו!

אני מבין את הרגש שלהם, אחרי אמונתם המוחלטת בתיאוריות קונספירצייה על מאבקי רוחניות באתרא קדישא מירון,
פרי מוחו הקודח של אחד מחברי ועדת החמישה שרוממות קל בגרונו בכדי להחזיק חרב השליטה בידו.

כשהצליחו לפרוץ את דלתות הציון, הם הכריזו: "רבי שמעון! מיר האבן דיר באפרייט!" (שחררנו אותך)
רחמיי הכנים מובעים בזאת למוחם האומלל שסובל את כל המלחמה הזאת בגפם.
ממ''ש כתב:
וכבר ידוע מה שאמרו שיש שני קבוצות שעדיין מאמינים במדינה החילונים והקנאים, כל השאר פשוט לא מתייחסים אליה.
אימרה יפה מאוד, יש לך מושג מי המקור של האמרה הזו?
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

חמו
נתן תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חמו »

https://www.dropbox.com/s/8y9wi9bnd07sg ... M.mov?dl=0

כמה וכמה תביעות נגד שוטרים אפשר להוציא מסרט זה.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 54 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

חמו כתב:
13 מאי 2020, 17:03
גם בי אחזה הקבס משראיתי את חילול הקודש את מסכי הענק והופעות האמנים למיניהם שהשתמשו בשירה בהילולא כפלטפורמה נוחה ליחציהם. אני הייתי רוצה לשמוע את הירושלמי עם הקול הצרוד ששר מתוך התלהבות ומחה אמיתי ללא שום אינטרס אחר חוץ משמחת ההילולא דרשב"י.
אין עוד מלבדו!

פנחס מנחם
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פנחס מנחם »

אחרי סערת הפריצה: איש מירון מפרסם הבהרה
סערה שפרצה בעקבות דבריו של איש מירון חונה דייטש שנאמרו ברגעי הפריצה לציון במירון • היום לאחר שנרגעו הרוחות מפרסם דייטש הבהרה ומסביר את אשר אירע: "לא עסקתי בעניין האפשרות לעלות לציון ע"מ להתפלל. חשבתי שמדובר ביחידים שמבצעים פריצה לשם התגרות בלבד"

משה ויסברג, כ"א אייר תש"פ 15/05/2020 13:49

לקראת מוצאי יום ההילולא בציון התנא רבי שמעון בר יוחאי במירון, שהתנהלה השנה במתכונת קורונה, פרצו מאות אנשים לציון בכדי להתפלל. בעקבות כך, המשטרה ביטלה את המוזיקה בחצר שהייתה אמורה להמשיך בשעת ה'נעילה'.

מי שארגן את המוזיקה לאורך כל היום בסיוע השר אריה דרעי היה איש מירון ר' חונה דייטש. ברשתות הופצו סרטוני וידאו בהם נשמע חונה זועם על הפריצה הגדולה ומאשים את אותם שפרצו בכך שגרמו להפסקת התזמורת ולנזק לציון. בעקבות כך, היו מי שזעמו על דייטש ופרסמו הודעות כנגדו על כך שהוא עלה למירון ואחרים לא.

היום מפרסם חונה הודעת הבהרה בכל מה שקשור לרגעי הכעס ומסביר כי לא ידע שמדובר במאות אנשים וכי חשב שמדובר בקומץ קנאים הידועים במזימותיהם לעורר פרובוקציות.

"בכל העולם בכלל וכלל ישראל בפרט. נמצאים בתקופה קשה, בה הקורונה משבשת כל חלקה טובה. והרבה ענייני דת ומסורת נפגשים ומתנגשים מול הוראות הממשל בעקבות הוראות ריחוק חברתי ומניעת התאספויות ציבוריות", כותב דייטש.

"כאדם שמנסה במשך כל השנה - יום וליל - לשמח חולים ויתומים, הרגשתי את מצוקת תושבי עירי (ביתר עילית) והתנדבתי במשך חודש ניסן לשמחם יחד עם עוד אנשי נגינה, רחוב רחוב, שכונה שכונה, לא רק בעירי. אלא גם במלונות הבידוד וכדו'".

"משהתקרב יום ל"ג בעומר, ושמעתי על סגר שהוחלט על ידי הממשלה על הר מירון בכלל וציונו הקדוש של רשב"י זיע"א ובנו, נצבט ליבי. יחד עם שיחות ששוחחתי עם המוני יהודים יקרים שרצו לבוא להתפלל במקום וזמן קדוש זה. ואף לשמוח את השמחה על מקום ציונו".

"בתחילה הממשלה לא הסכימה לשום מערך כלי נגינה במקום. מחשש שזה יביא התקהלויות למרות הסגר. והרגשתי שחייבים להפוך עולמות. שעצם במת השמחה לא תיפסק. ושכלל ישראל ואף תושבי חו"ל יוכלו לשמוע את השמחה במקום באמצעות הטלפון וקווי השידור. ולכן גם אני, יחד עם עוד הרבה אנשי מעש, נטלנו על עצמינו להיות מהמשמחים והמנגנים במקום עצמו, ופנינו לשר הפנים אריה דרעי. שליבו חם לכל ענייני הדת באופן מיוחד ביותר. ויחד עם המרכז הארצי לפתוח המקומות הקדושים. בחסד ה׳ עלינו השגנו את האישורים לכך".

"לא עסקתי בעניין האפשרות לעלות לציון ע"מ להתפלל. היות וזה עיסוק בתי הרבנים וחצרות החסידים. ושם אין לי את הכישורים והמעמד לעסוק בכך, בעיני היה נראה שאין כל אפשרות לשנות חוק זה. למרות כאב לב עמוק מכך. והתמקדתי בחלק שלי והחברים".

חונה מסביר, "בשעות אחר הצהריים משראיתי את כניסת הציבור. ולא הבחנתי בכך שמדובר בעשרות ומאות. לרגע חשבתי שמדובר ביחידים. שמבצעים פריצה לשם התגרות בלבד. ובתוך כך קיבלתי הוראה לעזוב את המקום ולבטל את המשך השירה והשמחה במקום התבטאתי באופן לא נכון. ובאופן מכליל, אך לא בידיעה מספקת מה המצב בשטח, כפי שניתן היה לראות שלא הכנתי את עצמי להתקפה נגד הציבור. וזה גם לא העיסוק שלי".

דיייטש מתאר את אשר אירע באותם רגעים, "לאחר מס' דקות. משראיתי שמדובר בעשרות ומאות יהודים יקרים שרצו להתפלל בציון. ומתוך הערגה והכמיהה אף לא עמדו בתקנות הבריאות (דבר שלאחר מכן אף מפקד משטרת צפת וקצין האג"ם הבינו - בסיוע נציגי העיריה יוסי גלנט, נחמן גלבך, נהוראי לחיאני) הבנתי שעלי לתקן את דברי שנאמרו והועברו לציבור הכללי. אך בלמתי את פי. ע״מ שלא ללבות את האש בעודה סוערת. ולהפוך עניין זה ללהבות בלתי נשלטות".

"אך כעת. ערב שבת קודש. בזמן שהציבור יכול לשמוע להבין את הנ״ל. רואה אני את החובה להבהיר הבהרה זו. ולחזור בי על ההכללה הלא נכונה. וזכות רשב"י הק' יגן עלינו להיוושע כל הישועות בכלל ובפרט. אמן. בברכת שבת שלום לכל אחינו בנ"י חונה דייטש".

פרח

-

ל שפירא
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ל שפירא »

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
13 מאי 2020, 15:33
מנקודת מבטי כאחד מ(בערך) עשרת אלפים המסתננים שבדרכים לא דרכים חדרו למירון וזכו להיות בציון הרשב"י ביומא דהילולא דיליה.
אשתף את ידידיי היקרים המנויים על חברי הפורום הנכבד במציאות השתלשלות הדברים מנקודת ראותי.
איני רוצה להתחיל כעת דיון האם נכון היה לסגור את הכפר כולו, או אם אחרי שהודיעו על איסור הגעה אם היה מקום להידחק ולהגיע, לא זה הנושא.
אשתף אתכם ידידים באיך עבד המערך המשטרתי עד שבאה קבוצת הני בריוני סיקריקים צאצאי ה'ערב רב' והפכו הקערה על פיה.
כפי שהיה בעוצר של ליל הסדר, שלפני החג הסבירו והזהירו 'אל יצא איש מפתח ביתו' עם קנסות ואזהרות,
בכדי שאנשים לא יתכננו לשהות אצל הוריהם בליל הסדר.
בשעת היכנס המועד, (חוץ מאזורים שהיו בסגר מוחלט) כמעט ולא היתה נוכחות משטרתית,
אם תשאל כל אחד ואחד ממכריך, בוודאות תמצא כמה שבעקבות כך שלא היתה ניידת בכל רחוב, אכן שהו אצל הוריהם בסעודת ליל הסדר.
והממונים על המערך, תכננו את זה מראש, וידעו שיהיו אנשים בודדים שיפרו את הכללים, אבל כשכל הלחץ הוא מגידול מעריכי אקספוננציאלי
היחיד או היחידים שיפרו את הכללים לא יכבידו על המערכת ולא יקריסו את המערך הרפואי.
כבליל הסדר כך בל"ג בעומר, הנחת העבודה היתה כי ככל שהדברים לא ייצאו משליטה, אין עניין ללכת ביד קשה מול הציבור,
ואכן כפי שבימים שלפני ליל הסדר היתה נוכחות רחבה של ניידות ושוטרים בשכונות כך גם בימים שלפני ל"ג בעומר הוצפה מירון בשוטרים שעברו בית בית
וסיננו מההר את כל מי שיכלו, ובעיקר השרו תחושה שהסגר הזה הדוק ולא משתלם לנסות להגיע לאיזור ההר.

היו כמה פרצות בגדר שהיה ניתן לחדור דרכם, ואף שוטר לא גירש החוצה מהיישוב, אף שכשראה אברך ירושלמי עם שטריימל וילד חלאקה,
היה סביר להניח כי הוא לא תושב היישוב, השוטרים כלל לא היו לעומתיים, ואפשרו מעבר די חופשי ביישוב, הכניסות הרשמיות היו סגורות,
אבל אם הצלחת להיכנס לתוך היישוב, אף שוטר לא עמד בדרכך.
לקראת השעה 6 בערב, החליטו כמה חמומי מוח המוכרים לנו בדרך כלל כשורפי פחי הזבל בשכונותינו בעת הפגנות הגיוס,
שכפי שכבר ציינתי, המשטרה העלימה עין מכניסתם ליישוב, ואפשרה לנוע די בחופשיות ברוב ההר עד ממש 2 דקות הליכה מבניין הציון הק',
הן מכיוון ה'דרך מהדרין' והן מלמעלה בשטח שבין 'בני עקיבא' לציון (לצד 'רחבת באיאן') ובעוד מקומות, השוטרים שמרו שלא יעברו את הגדרות,
אך מעבר לגדר אפשרו לאנשים לרקוד, לערוך 'חלאקה'ס', להתפלל, לקרוא תהילים וזוהר, בקיצור, מעבר לגדר אפשרו לכולם להיות,
לא נתנו דו"חות וקנסות, לא על השהייה ביישוב למי שאינו תושב המקום, ולא על התכנסות של אנשים רבים, וכמובן שלא על אי חבישת מסיכה במרחב הציבורי.

אבל ה'עושי מעשי זמרי ומבקשי שכר פינחס' לא ידעו שבעה, הם חייבים להגיע ל'חצר' לריקודים!
(היה אפשר להגיע מסביב, כפי שאני עשיתי, אבל נניח לזה)
בערך בשעה 5:00 אחה"צ, עברה ההודעה מפה לאוזן: "בשעה 6:00 הולכים לפרוץ את המחסומים"
את השניים שהיו לצידי ניסתי להניא מהמחשבה שקומץ ולו של מאה או מאתיים מפגינים משולהבים, לא יצליח להדוף שוטרים חמושים,
אך לשווא, "-עומדים במחסום הזה 8 שוטרים, אנחנו ננצח אותם ונוכל להיכנס" טענו באוזניי,
ראיתי שדבריי נופלים על אוזניים ערלות, התייאשתי מלשכנע אותם וחזרתי לתהילים שבידי והמשכתי איפה שעצרתי.

בערך ב6:00 אחה"צ הם התחילו בהפגנה והבלאגן נמשך לפחות כשעה במחסום שמעל ה'דרך מהדרין',
כמעט אף אחד מאלו שהיו בעימותים שבדרך מהדרין לא זכה להגיע אל הציון,
אני הקטן לעומתם, זכיתי בזמן שהם חיללו שם שמים והיכו שוטרים תמימים שבמשך כל היום רק ניסו לסייע למסתננים בגבולות האפשריים,
להגיע מסביב ולהיכנס אל תוך הציון הקדוש בעצם יום ההילולא בלא שפגעתי באף אדם.

כל מי שלא היה במירון עד השעה 6:00 וראה את היחס האדיב של השוטרים כלפי הציבור שהסתנן פנימה.
אין לו זכות דיבור לרעה על המשטרה,
קל לדבר ולהשמיץ, בפרט שבדרך כלל הטענות על אלימות שוטרים, ושכרון כוח של המשטרה מוצדקות.
בסיפור הזה, זה לא הסיפור!
קבוצת קנאים בזויים, שהרסו באלימות מופרעת, לכל מי שטרח והצליח להגיע, שהחל מאותו רגע, עצרו אנשים על ימין ועל שמאל,
וכל הילולת הרשב"י באה אל קיצה.

אינני שופט אותם, זוהי הדרך בה מוחם הקט רואה את העולם, ואל תדון חברך עד שתגיע למקומו.
ויש אכן מקום לדון אותם לכף זכות, הדרך הארוכה שהלכו ברגל תחת השמש הקופחת,
ההתחממות הגלובאלית, ואולי הרעב שלהם לחתיכת קוגל, שקית שוקו קר, ול'הייסע אמעריקאנע קאווע' הם שגרמו להם,
איני יודע ואיני חורץ את דינם.

יכול להיות שאתה צודק (כפי שכתבת: מי שלא היה לא יכול לדבר... לא הייתי)
אבל בהחלט אפשר להבין את הכעס העצום של כל שדרות הציבור החרדי נגד המשטרה
כשאתה רואה ושומע איך זלזלו ברבנים במחסומים ובשאר המקומות וכן איך שזלזלו בשאר האנשים שהיו שם
והדברים מתועדים ואף נראו בשידור החי בחלקו...

אז אח''כ כשיבואו ויגידו שלא המשטרה אשמה,
אל תתפלא שלא כ''כ יבינו ויקבלו את זה.

סמל אישי של משתמש
ספירה

-עם-ישראל-חי.jpg

פרח

תמונות מה"מסתננים" למירון, יש כאן הרבה דברים יפים מאוד.
מאתר JDN

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

פרח

המשך:

שלח תגובה