הינוקא

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 238 פעמים
קיבל תודה: 352 פעמים
יצירת קשר:

Re: הינוקא

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

גאליציאנער כתב:
09 דצמבר 2019, 17:24
יאיר כתב:
09 דצמבר 2019, 17:05
לא הבנתי מה יש לחשוד באדם שיודע את כל התורה
יש לחשוד הרבה.
בהיסטוריה של כלל ישראל היו כבר הרבה מקרים כאלו שלא הסתיימו בטוב...
אני לא חושב שבמקרים ההם זה התחיל כמו פה אלא התחיל הפוך
(ואני מזהה את הענוה כאן כענוה אמיתית)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

ברוך

נושא שלא נקרא על ידי ברוך »

מעניין, לא מכיר את הנושא מי מצביע וכו' עושה את הרושם כאילו זה כל כך מקצועי. וכנראה שזה לא שהרי אם זה יהיה ערך שלא יגלו בו ענין לא תהיה עליו כל הצבעה. אני למשל הכנסתי עדכון בשני ערכים, אחד עבר ליטוש חיובי והשני נשאר כפי שהיה. יתירה מזאת אני עצמי שמתי לב שיש לתקנו ותיקנתי משהוא לפני שהספיקו אחרים (אמנם זה היה אחרי כמה שעות עד ים). ואגב, השלישי לא נפתח לי בנתיב
מה שכן כוחו העצום של הציבור גורם לכך שככל שהנושא יהיה כזה שמעניין יותר אנשים, כך הסיכוי שלו להיות מבוקר הולך וגדל.
ולגופו של ינוקא הוא מדבר באגדה (פחות או יותר) כך זה נשמע, לא כך? כמו כן הוא מתאפיין בצנעיעות מסויימת הוא מכבד את בציבור ואת הנוכחים. מעניין
נערך לאחרונה על ידי ברוך ב 09 דצמבר 2019, 17:45, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

גאליציאנער כתב:
09 דצמבר 2019, 17:23
את שני הלינקים הראשונים הוא מסמן לי כ"שגיאת פרטיות".
איך אפשר לפתוח את זה ?
יש לך שם בעמ' "המשך בכל זאת" או משהו כזה?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

יאיר כתב:
09 דצמבר 2019, 17:45
גאליציאנער כתב:
09 דצמבר 2019, 17:23
את שני הלינקים הראשונים הוא מסמן לי כ"שגיאת פרטיות".
איך אפשר לפתוח את זה ?
יש לך שם בעמ' "המשך בכל זאת" או משהו כזה?
זה מה שהוא מראה לי:

החיבור שלך אינו פרטי
ייתכן שתוקפים מנסים לגנוב את הפרטים שלך מהאתר ‪he.wikipedia.org‬ (לדוגמה, סיסמאות, הודעות או כרטיסי אשראי). מידע נוסף
NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM

‏אפשר לעזור לנו לשפר את האבטחה של Chrome על-ידי שליחת כתובות URL של חלק מהדפים שאליהם נכנסת, מידע מוגבל על המערכת וחלק מתכני הדפים אל Google. מדיניות פרטיות
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

עקיב'לה כתב:
24 נובמבר 2019, 00:09
מתוך ויקיפדיה:
נולד בישראל לגואל ולדליה יהודה. בגיל 4 עבר עם משפחתו להתגורר בספרד ולסרוגין בשווייץ. בגיל 14 חזר עם משפחתו לישראל.

בגיל 15 כבר ידע בעל פה ובהבנה מאות ספרים תורניים בניהם ספרי יהדות בסיסים כגון תנ"ך, תלמוד בבלי וירושלמי ומפרשיהם, מדרשים, ספר הזוהר, רמב"ם, ארבעה טורים, שולחן ערוך, ספרי שאלות ותשובות רבים, ספרי מוסר, קבלה, חסידות ועוד, והחל למסור בבתי כנסת מקומיים שיעורים מקיפים בגמרא ובהלכה ולהשיב על שאלות בכל נושא תורני שנשאל. בשל היקף ידיעותיו ביחס לגילו כונה 'הינוקא' (מושג מספר הזוהר המתייחס לצדיקים שהתגלו כבר מילדותם בידיעתם בתורה).

בגיל 18 החל למסור שיעורי תורה ברחבי הארץ ועם השנים התקבצו סביבו מאות תלמידים מכל הזרמים ליטאים, ספרדים, חסידים

וכבר למעלה מעשור - כך גם בשנה האחרונה - מסר "הינוקא" שיעור שבועי בראשון לציון אליו מגיעים אנשים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ

מעניין אותי לדעת איפה הוא למד, ממי הוא קיבל,
יתכן שהוא הסתגר בעז''נ של אהל שרה ועבר על כל התורה,
חסרים כאן פרטים משלימים.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 100 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

Hdq 955

סמל אישי של משתמש
מקצועי
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 31 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

https://www.jdn.co.il/breakingnews/1251153/

שמחת חנוכה במעמד תורה אדיר עם 'הינוקא' בירושלים
הינוקא - הגאון העצום הרב שלמה יהודה שליט"א הגיע למסור את שיעורו ולהדלקת נרות חנוכה באולמי משכן יצחק בירושלים, מאות רבנים ודיינים ואלפי בני תורה גדשו את המקום.
השיעור ארך כשעתיים בהם עלו חידושי תורה עצומים שהתחדשו תוך כדי דבריו עם תובנות עמוקות על מהות הכלי לקבלת השפע הנוצר ע"י כבוד חכמי ישראל ואהבת כל יהודי. את חידושיו הרבים שזר הינוקא תוך ציטוט מאות מקורות מכל פרד"ס התורה, חידושים אשר ריתקו את ההמונים שיצאו בהתעוררות לחשק התורה ואחדות ישראל.

למעמד הגיעו מרנן ורבנן גדולי התורה וההוראה, בינהם הגרמ"מ קארפ, הגרא"ל אלשטוק, הגר"ש בוסו, הגר"י כהן, הגר"צ שרייבר, הגר"א ירחי, המקובל הגר"צ בוגנים, הגר"י אלחדד, ועוד שורת דיינים ראשי ישבות ואישי ציבור בניהם המיליארדר מלוס אנג'לס רבי בערל וייס הי"ו.

לאחר השיעור הצטרפו לשמחת חנוכה מיטב המנגנים עם החזן ר' חיים אליעזר הרשטיק. לאחר מכן נשאר הרב להשתעשע בדברי תורה עם הרבנים ולהשיב לשאלות הציבור, בין הנוכחים היו מקימי יוזמת 'תרי דף יומי' שתצא לדרכה בקרוב שהגיעו לקבל את ברכת הדרך לקראת מחזור הלימוד הראשון שיחל בקרוב.
אין כלום כי...

עובדיה יוסף

נושא שלא נקרא על ידי עובדיה יוסף »

מי יכול להעלות שיעור חנוכה שהתקיים בויאמר יצחק?

מזרחי
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי מזרחי »

מהו המחיצה באמצע כל שיעור?

אחד תם
נתן תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם »

עובדיה יוסף כתב:
27 דצמבר 2019, 11:26
מי יכול להעלות שיעור חנוכה שהתקיים בויאמר יצחק?
יש לו קו טלפון שפתוח בימות המשיח
אוהב כל יהודי (בפיתה עם חריף)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

מזרחי כתב:
29 דצמבר 2019, 13:40
מהו המחיצה באמצע כל שיעור?
לאח"מים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

אליהו יוסף גוטמן
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 19 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אליהו יוסף גוטמן »

גאליציאנער כתב:
25 נובמבר 2019, 14:35
במקרה הזה יש לומר: חשדהו וחשדהו...

גאון עולם ונגן פסנתר...
אתה עבדא דקודשא בריך הוא?? תחשוב טוב טוב איזה עבדא אתה אם כך אתה מדבר!
אם גדולי הדור שמגיעים לשיעוריו של הינוקא משתוממים מגאונותו וממידותיו ומעידים שלא ראו כזה דבר בחייהם ועל זה אתה מוציא לעז ושם רע וכותב חשדהו, מה יאמרו על בטלן כמוך שכל היום באינטרנט??
בכל הדורות היו לנו ליצנים וערב רב שהרסו לנו ואתה מנסה במודע להמשיך את המגמה שלהם.
מספיק לראות אלו גאוני עולם מגיעים דרך קבע לשיעוריו כדי להבין מה יש לנו בדור הזה!
אני ממליץ בחם לכל יהודי שנשמת בר ישראל בקרבו לראות שיעור אחד של הינוקא (נמצא ביוטיוב הכשר) ולהבין בעצמו עד היכן הדברים מגיעים!
נערך לאחרונה על ידי אליהו יוסף גוטמן ב 15 ינואר 2020, 17:59, נערך פעם 1 בסך הכל.

אליהו יוסף גוטמן

עטרת תפארת כתב:
24 נובמבר 2019, 00:39
יש ווידאו מהשיעורים שלו?
כן בוודאי, יש וידאו מהשיעורים שלו שכל יהודי מבקש אמת יבהל וישתומם שזכינו לראות בעינינו גאון כזה, פשוט תרשום ביוטיוב (גם הכשר) הינוקא.

אליהו יוסף גוטמן

2018 כתב:
08 דצמבר 2019, 21:35
משום מה אני מרגיש בו מוזריות.
אני לא יכול לשים את האצבע בדיוק על מה, אבל זאת התחושה שלי.
תוכל קצת לפרט לנו מי אתה? שנדע כמה רחוק בחיים 'התחושות' שלך לקחו אותך, וכמה עם ישראל אמור לקחת את התחושה שלך כשיקול דעת מול גאון עולם מוכח שיודע את כל התורה כולה כנתינתה!
תפסיקו עם הדמיונות האלו!

בום
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בום »

אל תדאג הם מדבריו מקנאה. .

חיים קובלסקי
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חיים קובלסקי »

תסתכל ביוטיוב בחדרי חרדים ובjdn

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

אליהו יוסף גוטמן כתב:
15 ינואר 2020, 17:11
גאליציאנער כתב:
25 נובמבר 2019, 14:35
במקרה הזה יש לומר: חשדהו וחשדהו...

גאון עולם ונגן פסנתר...
אתה עבדא דקודשא בריך הוא?? תחשוב טוב טוב איזה עבדא אתה אם כך אתה מדבר!
אם גדולי הדור שמגיעים לשיעוריו של הינוקא משתוממים מגאונותו וממידותיו ומעידים שלא ראו כזה דבר בחייהם ועל זה אתה מוציא לעז ושם רע וכותב חשדהו, מה יאמרו על בטלן כמוך שכל היום באינטרנט??
בכל הדורות היו לנו ליצנים וערב רב שהרסו לנו ואתה מנסה במודע להמשיך את המגמה שלהם.
מספיק לראות אלו גאוני עולם מגיעים דרך קבע לשיעוריו כדי להבין מה יש לנו בדור הזה!
אני ממליץ בחם לכל יהודי שנשמת בר ישראל בקרבו לראות שיעור אחד של הינוקא (נמצא ביוטיוב הכשר) ולהבין בעצמו עד היכן הדברים מגיעים!
זה שהוא גאון לא אומר שאסור לחשוד...
אלו שני דברים נפרדים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שלומי רוזנטל
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 6 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שלומי רוזנטל »

הינוקא הביט בנרות החנוכה והבטיח: היום תראו ישועה • צפו
במהלך אירוסי בתו של האדמו"ר רבי שלמה בוסו, חשף הרב סיפור שהדהים את כל הנוכחים. הוא גולל בפניהם מופת מוחשי מהינוקא שהבטיח שידוך לבתו • הסיפור המלא מתי ה'ינוקא' הבטיח? וכעבור כמה זמן נסגר השידוך?

אמש (שני) התקיימה שמחת האירוסין לבתו של האדמו"ר רבי שלמה בוסו, נכדו של ה'בבא סאלי' זיע"א, עם בנו של הגאון רבי גדעון עטיה מחבר הספר 'גביע הכסף' על הש"ס. במהלך השמחה, סיפר האדמו"ר רבי שלמה בוסו על המופת הפלאי שפעל הינוקא - הגאון רבי שלמה יהודה עבור השידוך שיצא לפועל.

הרב בוסו שסיפר: "מה שאני אומר עכשיו זה ממש מופת מן השמים".

"אני התוודעתי לצדיק יסוד עולם גאון הגאונים שאיני יודע איזה תארים אפשר להגיד עליו - 'הינוקא'" פתח האדמו"ר, "שגאונותו העצומה ניכרת לא רק מהשיעורים, אלא כששואלים אותו שאלות ועונה תשובה כאילו היא חלק מהשיעור בבקיאות עצומה ממש תורה נביאים כתובים בבלי ירושלמי ראשונים אחרונים זוהר מדרשים וכו', רואים איך כל התורה כולה שגורה בפיו והכל מונח לפניו, ומכל זה לא הייתי מתרגש לולא שהכל מתוך צניעות וענווה עצומה שכמותה לא ראיתי מעולם, ובשיעוריו מגלה רק טפח מידיעותיו בתורה. כל גדולי הדור האמיתיים באים ואומרים קדוש קדוש".

"אני זוכר" סיפר האדמו"ר, "שהוא הראה לי אלבום תמונות גדול בו נמצאות כל התמונות של כל הרבנים של כל הדורות: רבני גור, רבני אבוחצירא, רבני חב"ד, רבני בעלזא, רבני ליטא, רבני ספרד, כל אחד ואחד הוא מכיר בחיבוריו כל אחד ואחד מקורותיו וליבי התמלא שמחה שזה זמן דוה ליבי שאני רואה בשנים האחרונות שהעולם נורא מתמוטט מתחת הנגע והפגע של המחלוקת".

"ביקשתי בעבר כמה פעמים מהצדיק 'הינוקא' שישפיע מברכתו ישועה במציאת זיווג לבתי" סיפר האדמו"ר רבי שלמה בוסו את סיפור הנס הגדול, "בכל פעם הוא ברך, וכששאלתיו מתי, אמר שלא טוב להגיד תאריך, הוא לא רצה להגיד מתי, הוא לא זורק הבטחות סתם".

"בחנוכה שוב הייתי אצלו וביקשתי והפעם לחצתי קצת, הוא אמר "במהרה", אמרתי לו "כבודו, היום זה חנוכה בחינה של למעלה מהטבע, אני רוצה שכבודו יגיד מתי".. הוא הסתכל בנרות חנוכה, הסתכל עלי ואמר: היום! ככה בפשטות, היום".

"אני משתהה, וכבר באותו בוקר התקשרה הרבנית דרעי שתחי' והציעה את השידוך, אחרי שבוע כבר סגרו וורט. אחרי הוורט הגעתי לינוקא והצדיק בענוותנותו הושיב אותי לידו. נזכרתי בסידנא בבא סאלי ובמשך שעה וחצי הרגשתי כמו בגן עדן, אם הייתי יכול להישאר שם כל הלילה הייתי נשאר".

"אמרתי אז ואני אומר עכשיו שמאז סידנא בבא סאלי לא הרגשתי כזה רגש מיוחד" חתם האדמו"ר את דבריו הנרגשים.

שלומי רוזנטל

הגאון 'הינוקא' מתריע בשיעור: האסונות הן מפני שנאת חינם. צפו
אלפים ובהם דיינים, ראשי ישיבות ואישי ציבור, נהרו בשבוע שעבר לשיעור שמסר הגאון הפלאי 'הינוקא' בשכונת שמואל הנביא בירושלים. הוא קרא לארגן עצרות חיזוק בנושא 'שנאת חינם' שבגינה מתרבות האסונות והפתיע בסיום השיעור כשניגן את 'אדרבה' על אורגן • צפו

"הינוקא" הגאון הפלאי רבי שלמה יהודה, מסר בשבוע שעבר שיעור באולמי 'ויאמר יצחק' בשכונת שמואל הנביא בירושלים בהשתתפות אלפים.

במהלך השיעור פנה בקריאת קודש והתריע על הסכנה הקיומית שלנו לכל אדם ולעולם מהשתרשות שנאת חינם והתרבות המחלוקות וקרא לארגן כנסים ושיעורים לחיזוק אהבת ישראל ומיגור שנאת החינם והמדון, שלדבריו "זה שורש כל הצרות והאסונות, וסכנת הקיום האמיתית שלנו".

הגאון העצום הצדיק הרב שלמה יהודה - 'הינוקא', הגיע לירושלים למסירת שיעורו הייחודי ולהדלקת נרות חנוכה, עשרות רבנים ואלפי בני תורה שגדשו את המקום יצאו בהתרוממות הדעת והתעוררות גדולה.

בסיום השיעור התייחס לאסונות הרבים שהתרבו ל"ע, ואמר שישנו דבר יחידי שיכול לבטל את כל הצרות והייסורים המחלות והבעיות מכולם, וזה רק הכבוד שיהיה לכל יהודי והארת הפנים התמידית לכל אחד, ושיתבטלו בעלי הרכיל והדילטוריא ממחנה ישראל. והעלה בקשה לארגן כנסים ושיעורים להרבות אהבת חינם ולמיגור שנאת החינם והדילטוריא. יש הרבה לוחמים על שמירת הדת, וכן שאל מתי יקומו הלוחמים שיגנו על כבוד עם ישראל ויטכסו עצות, איך להרבות באהבת ישראל ומיגור שנאת החינם, שלכל אחד תהיה דאגה מצער של כל אחד מישראל, להתמיד בהארת פנים אחד לשני, לכבד הצלם אלוקים שבכל אחד, שרק ע"י זה מתגלה כבוד ה', שיראו איך להחדיר לב יהודי כבר בילדי הת"ת, להקפיד שלא יצערו ולא יבזו אף ילד.

"חביב אדם שנברא בצלם וחביבין ישראל שנקראו בנים למקום. איבוד ערך צלם האדם וחיבת כל יהודי הוא האויב הכי גדול שלנו יותר מכל הסכנות הרוחניות והגשמיות. אי אפשר לכבד את השי''ת ואת התורה מבלי שיכבדו כל יהודי ויאהבו כל אחד מישראל בפרט כבוד הורים וזקנים, ועל אחת כמה לתלמידי חכמים ועל זה צריך להקפיד יותר מהכל בכל עניין של כבוד האדם".

אל המעמד הגיעו מרנן ורבנן גדולי התורה וההוראה ומכל גווני הציבור בהרגשת אחדות מיוחדת, ביניהם הרבנים הגרמ"מ קארפ, הגרא"ל אלשטוק - תלמיד מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, הגר"י כהן רב שכונת שמואל הנביא, הגר"צ שרייבר, הגר"ש בוסו, הגר"י כהן, הגר"א ירחי, הגר"צ בוגנים, הגר"י אלחדד, ועוד שורת דיינים, ראשי ישבות ואישי ציבור נודעים, ביניהם הנגיד ר' בערל וייס מלוס אנג'לס, וח"כ משה אבוטבול ועוד.

לאחר השיעור הצטרפו לשמחת חנוכה מיטב המנגנים בראשות הכנר ר' דניאל אהביאל עם החזן ר' חיים אליעזר הרשטיק, כש'הינוקא' בכבודו ובעצמו משמח את הקהל בנגינה על אורגן.

שלומי רוזנטל

הינוקא - הגאון העצום הרב שלמה יהודה שליט"א הגיע למסור את שיעורו ולהדלקת נרות חנוכה באולמי משכן יצחק בירושלים, מאות רבנים ודיינים ואלפי בני תורה גדשו את המקום.
השיעור ארך כשעתיים בהם עלו חידושי תורה עצומים שהתחדשו תוך כדי דבריו עם תובנות עמוקות על מהות הכלי לקבלת השפע הנוצר ע"י כבוד חכמי ישראל ואהבת כל יהודי. את חידושיו הרבים שזר הינוקא תוך ציטוט מאות מקורות מכל פרד"ס התורה, חידושים אשר ריתקו את ההמונים שיצאו בהתעוררות לחשק התורה ואחדות ישראל.

למעמד הגיעו מרנן ורבנן גדולי התורה וההוראה, בינהם הגרמ"מ קארפ, הגרא"ל אלשטוק, הגר"ש בוסו, הגר"י כהן, הגר"צ שרייבר, הגר"א ירחי, המקובל הגר"צ בוגנים, הגר"י אלחדד, ועוד שורת דיינים ראשי ישבות ואישי ציבור בניהם המיליארדר מלוס אנג'לס רבי בערל וייס הי"ו.

לאחר השיעור הצטרפו לשמחת חנוכה מיטב המנגנים עם החזן ר' חיים אליעזר הרשטיק. לאחר מכן נשאר הרב להשתעשע בדברי תורה עם הרבנים ולהשיב לשאלות הציבור, בין הנוכחים היו מקימי יוזמת 'תרי דף יומי' שתצא לדרכה בקרוב שהגיעו לקבל את ברכת הדרך לקראת מחזור הלימוד הראשון שיחל בקרוב.

ראובן הבר
נתן תודה: 7 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ראובן הבר »

כידוע שה"גאליציאנער" הוא ראש המשכילים של הדור, בכל דבר שבקדושה הוא מנסה להילחם וכן בגדול ובגאון כה גדול ומופלא הוא מנסה את כוחו האחרון להילחם, דע לך כי גאון קדוש זה כל ענינו זה אהבת ישראל ולעשות ככל האפשר שלא יהיה שנאת חינם, אם אתה רוצה להילחם בזה הבחירה בידך. אבל לפני זה תסייר קצת ביוטיוב (כמובן הכשר) ותקשיב לשיעור אחד והתקיים בך גלגל חוזר בעולם.

סמל אישי של משתמש
4000
נתן תודה: 100 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי 4000 »

ראובן הבר כתב:
21 ינואר 2020, 23:35
כידוע שה"גאליציאנער" הוא ראש המשכילים של הדור, בכל דבר שבקדושה הוא מנסה להילחם וכן בגדול ובגאון כה גדול ומופלא הוא מנסה את כוחו האחרון להילחם, דע לך כי גאון קדוש זה כל ענינו זה אהבת ישראל ולעשות ככל האפשר שלא יהיה שנאת חינם, אם אתה רוצה להילחם בזה הבחירה בידך. אבל לפני זה תסייר קצת ביוטיוב (כמובן הכשר) ותקשיב לשיעור אחד והתקיים בך גלגל חוזר בעולם.
שתוק!!! אתה בכלל חרדי?????????!! מה זה יוטוב כשרה זה רק מראה הפרצוף שלך...

עלה זית
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

יישר כוחם של כל הניקים הירוקים שמביאים לנו ידיעות מעניינות על הינוקא שליט"א.
זה דבר שאני לא זוכר כאן בפורום מזה שנים - ההתגייסות שלכם להביא לכאן דיווחים מפורטים. תודה רבה.
יישר כח לכל האתרים שמביאים לאחרונה ידיעות רבות על העילוי הצעיר ומפיצים מעיינותיו חוצה בשטף מבורך.

ברשותכם הייתי מעוניין לדעת קצת פרטים אישיים על הרב, מיהם הוריו ? היכן הם גרים ? במה עוסק אביו ? האם יהודה זה שם משפחה או שם פרטי ? למה גלו לחו"ל ולמה חזרו ? תודה רבה מראש.

רביזון
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי רביזון »

הקטע הזה עם הסיפורים על הינוקא, קצת מוזר לי.
אני מדגיש, 'מוזר', יתכן שהוא איש צדיק, גאון וקדוש, אינני יודע.
אבל הקטע היחצני שנוצר בחודש האחרון סביבו הוא מוזר, נניח שהוא גאון, יתכן, אבל איך בדיוק מוכח מכמה דרשות שהוא מגיע אליהם מוכן, שהוא גאון ויודע את כל התורה כולה?
אם נשאל אותו בהלכות שבת, בהלכות טהרה, בהלכות בשר וחלב, ובכל מידי שהתורה מלאה בה, ולא בנושאים שעולים יפה בדרשות כאלו ואחרות, (התורה רחבה מני ים) האם יידע?
לאחר מכן, הבה ונניח שהוא גאון ועילוי, עדיין יש כל כך הרבה פרמטרים שהוא לא ידוע בהם משום כיוון.
שימו לב, בכל אורך השנים, גדולי ישראל, היו אנשים שלא באו בהפתעה, אלא הכירו בהם במהלך עשרות שנים של עבודה והשקעה, ואם היו מקרים בודדים, היו אלו שמיימיים ולא מתוך גאונות וכדומה, אלא מתוך הכירות עם אדם שעבד על עצמו והגיע לגדלות שבקדושה - נצטרך להיווכח שיש אצלו מסוג זה, ואכהמ"ל.
נכון שאל 'עלה זית', מי הם כל הניקים האלו שמביאים עליו את הידיעות היחצניות? מי האיש? מי הוריו? תנו לנו עוד שיעורים ממנו בתחומים קצת יותר מורכבים בתורה, וכו'.
עם ישראל לא הולך שבוי בקסמו של איש מבלי לדעת מי הוא ומה הוא.
וכמובן כל הנ"ל, מבלי להוריד מאיש, אינני מכירו, ואיני יודע מי הוא, אבל המוזרות היא האופן היחצני על ידי כמה וכמה ניקים לא מוכרים ולא ידועים.

השכל הטוב
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי השכל הטוב »

רביזון כתב:
22 ינואר 2020, 07:33
הקטע הזה עם הסיפורים על הינוקא, קצת מוזר לי.
אני מדגיש, 'מוזר', יתכן שהוא איש צדיק, גאון וקדוש, אינני יודע.
אבל הקטע היחצני שנוצר בחודש האחרון סביבו הוא מוזר, נניח שהוא גאון, יתכן, אבל איך בדיוק מוכח מכמה דרשות שהוא מגיע אליהם מוכן, שהוא גאון ויודע את כל התורה כולה?
אם נשאל אותו בהלכות שבת, בהלכות טהרה, בהלכות בשר וחלב, ובכל מידי שהתורה מלאה בה, ולא בנושאים שעולים יפה בדרשות כאלו ואחרות, (התורה רחבה מני ים) האם יידע?
לאחר מכן, הבה ונניח שהוא גאון ועילוי, עדיין יש כל כך הרבה פרמטרים שהוא לא ידוע בהם משום כיוון.
שימו לב, בכל אורך השנים, גדולי ישראל, היו אנשים שלא באו בהפתעה, אלא הכירו בהם במהלך עשרות שנים של עבודה והשקעה, ואם היו מקרים בודדים, היו אלו שמיימיים ולא מתוך גאונות וכדומה, אלא מתוך הכירות עם אדם שעבד על עצמו והגיע לגדלות שבקדושה - נצטרך להיווכח שיש אצלו מסוג זה, ואכהמ"ל.
נכון שאל 'עלה זית', מי הם כל הניקים האלו שמביאים עליו את הידיעות היחצניות? מי האיש? מי הוריו? תנו לנו עוד שיעורים ממנו בתחומים קצת יותר מורכבים בתורה, וכו'.
עם ישראל לא הולך שבוי בקסמו של איש מבלי לדעת מי הוא ומה הוא.
וכמובן כל הנ"ל, מבלי להוריד מאיש, אינני מכירו, ואיני יודע מי הוא, אבל המוזרות היא האופן היחצני על ידי כמה וכמה ניקים לא מוכרים ולא ידועים.
נכון. וגם ממי הוא קיבל תורה ? מי הם רבותיו ? הרי חייבים העברת מסורת, מעצמאים לפעמים יוצאים סילופים גדולים.
כבר כתבתי שמשהוא נראה לי מוזר פה. גם הנגינה על פסנתר לעיני עם אחרי שיעור הוא עניין 'שונה', המבצבץ מתוכו מוזריות.
גם אם ניגון על פסנתר כשלעצמו אין בו שום שום דבר פסול, אבל טרם זכינו לראות קונספט כאלה של שיעורים מגדולי תורה... וגאוני תורה לא מתעסקים בפסנתר ברבים...

חימקה
נתן תודה: 38 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חימקה »

שלומי רוזנטל כתב:
21 ינואר 2020, 23:23

לאחר השיעור הצטרפו לשמחת חנוכה מיטב המנגנים עם החזן ר' חיים אליעזר הרשטיק. לאחר מכן נשאר הרב להשתעשע בדברי תורה עם הרבנים ולהשיב לשאלות הציבור,
נכון זה מאוד מוזר אבל תראו מי הגיע לשיעור שלו

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

בעל הניקים הירוקים, תבחר לך ניק אחד שאיתו בלבד אתה מעוניין לכתוב ותודיע לי..
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עקיב'לה
נתן תודה: 15 פעמים
קיבל תודה: 79 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

כנראה הוא קיבל הוראה או החלטה לשווק את הינוקא, והוא עושה זאת תחת שמות רבים ושונים. כל הכבוד.
אינני מתכוין חלילה לזלזל בינוקא אלא בצורת השיווק של האיש הזה (גוטמן) שמהרגע הראשון שראיתי כל כך הרבה שמות חדשים באשכול זה לבד, הבנתי שזה היינו הך.
אבל הינוקא, מסתמא הוא איש ענק וגדול מאוד, אין לי מושג למה בעיני כמה ניקים כאן הוא לא מוצא חן.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

אכו, גדולה וענוה במקום אחד.

אפילו ענוה כזו לבד קשה למצוא כיום

אני מאמין שזה בוודאי בגלל שהוא לא גדל בארץ...

שלח תגובה