אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

עברי אנכי
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי עברי אנכי »

שמעיה כתב:
28 אוקטובר 2019, 14:08
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 13:08
חבקוק כתב:
28 אוקטובר 2019, 12:00
רביזון כתב:
28 אוקטובר 2019, 11:36
חבר'ה, מה שרק יֵאָמר, יתפרש כצד אחד מתוך שתי צדדים, וכמוטה לצד כזה או אחר, מה שנקרא לא אובייקטיבי.

לי יש מדד אחד, שאני בטוח שאצל כל אחד, אם היה לוקח את זה כ'ביזנס', היה בודק לפי המדד הזה.

המדד הוא פשוט, זה עשרים וכמה שנים מספרים לנו שלרבי שאול יש כמות גדולה של אנשים שאוחזים איתו, וכאן מגיעה נקודה חשובה, תבדקו היטב בכל ההיסטוריה כשקבוצה עזבה עם רבם ונחלקו מהמקום בו היו, אם אכן אנשים אחזו עם מישהו מסויים שהוא רבם, הרי שהסכימו ללכת איתו באש ובמים, והנה, כשהגיעה שעת מבחן, היו אצלו ממש אחוז מזערי מהחסידות הענקית של גור, [ואין בזה מקום להתווכח, בטח לא אצל מי שקצת מכיר ויודע, שרוב האנשים מתוך המועט שהיו אצלו, הם סוג אנשים שאין להם מה לחפש בגור מבחינה ערכית], גם אם תמצאו אלף סיבות, אבל החי אינו יכול להכחיש את המת, והמציאות טופחת ואת שלה אומרת, גור יצאה ענקית מהסיפור הזה.

זה נכון, שאם רוצים למצוא חסרונות בגור, יש ועוד איך, וכפי שיש בכל מקום, אבל יחד עם זאת יש מעלות גדולות, וכל ההקשר בין המעלות והחסרונות, אינו קשור למרידה שהיתה כעת אצל פחות מאחוז בודד, שברובו כבר לא מסתובב בגור שנים רבות.

לגבי מה שכתב 'שכל טוב', שהוא היחיד שכותב לצד של גור, זו מחשבה שעברה בראשי בימים האחרונים, ויש בה הרבה מן האמת, וזה פשוט צל"ש נוסף לגור שהחבר'ה שלהם לא מסתובבים ברשת.
עוד פעם להסביר?
הפחידו אותם!, איימו עליהם באימוים שמי שעוזב יוצא מהכל.
גור דאגה עד היום לעשות לגוראים הכל כולל, גנים, ישיבות, בתי ספר, סמינרים, מרכזי עבודה, ביטוח בריאות, משרות הכל תחת קורת גג אחת. בנ"א שרצה ללכת לשמוע את הראש ישיבה ברור שלא יכל אחרי איום מטורף כזה. אז הוא נשאר בשקט על הגדר.
והמשפט: הנה ההוכחה שגור ניצחה זה נכון, אבל תיקון טעות לא גור ניצחה אלא המערכת ניצחה!!!
ואם באמת הם סתם חבורה קטנה וטפשה אז מה אכפת להם שעוזבים אותם? במקום 13000 בתי אב יהיה להם 12500?

לגבי הצלש נכון מאד, יש אלפי בחורים ואברכים שלא יודעים לפתוח מחשב. אמת ויציב.
(ואגב ידידי רביזון, אתה גם אוחז כמהו רק בפחות עוצמה מטורפת נגד מי שחושב אחרת כמוך, אז יש שתיים ויש את יהודאי וכו')
קודם כל זה נכון שמגיע להם צלש על זה ועל עוד כמה דברים.

בנושא אחר לגבי עניין הנצחון ..

לדעתי, איך שאני רואה את זה מהצד, קודם כל המערכת בגור נלחמו עם עצמם ורקדו טנגו לבד, ומהפרנויה שלהם שמישהו מנסה לגנוב להם את ההצגה, או משהו, אז הם כבר הוציאו את נשק יום הדין "לזרוק מהחסידות", וכשגילו שאף אחד לא בא והשמיד אותם הם מרגישים שניצחו...
הגר"ש לא היה הצד שכנגד ולא ניסה להקטין אותם הוא אמר חיה ותן לי לחיות, ומי שרוצה מוזמן להצטרף לחיות כמוני,
דבר נוסף, לדעתי, אנחנו רחוקים עדיין מלקבוע מי ניצח ומי הפסיד (מבחינת הנקודת מבט של מערכת גור), זה רק ההתחלה של העסק וכל שינוי והתפתחות בתקופה הקרובה וכשאני אומר קרובה אני מדבר על שנה וחצי שנתיים יכולה לגרום לנהירה נוספת ולרעידת אדמה נוספת וכן הלאה זה כמו ווירוס של סוס טריויאני, ואגב את הווירוס הזה המערכת בגור יצרה והביאה על עצמה, בלי שהתכוונה כמובן, כל ה"ממורמרים" בגור הם לא הולכים לשום מקום ולא קיבלו שום מענה למירמור שלהם, ובסוף זה יצטרך להתפרץ איכשהו, אם לא יקבל מענה דרסטי וכנה, השאלה מה יהיה הטריגר שיגרום לזה,
הציבור בגור אכן לא טיפש בכלל ולכן הוא מרגיש חוסר בטחון במערכת, הם לא ידברו על זה, אבל ככל שהמערכת עושה יותר שרירים הציבור בגור מבין שאין להם בסיס רציני להישען עליו כי כשמישהו חזק הוא לא מנפח את השרירים שלו כל שעתיים.
בסך הכל "הפולניות והפיקחות" שכמה הזכירו פה, לא ממש מחמיאים להם (למערכת) הם לא נראים כמו אדם חכם שמיושב בדעתו, וחכמתו משענת לו, ופניו מאירות מחכמה, זה יותר נראה כמו אדם רדוף שיש לו כישורי הישרדות מרוב שכולם שונאים אותו, ואז הוא פיתח מנגנוני הגנה והתקפה דרסטיים, ועוד חי באשליה שכולם מקנאים בו כמה הוא חכם, כמו גמל שלא רואה את דבשתו, אף אחד לא רוצה להתחלף איתם ולהיות אלים כמוהם, אחוז תזזית עמוהם על עניין הכבוד, והכבוד הזה שבשבילו כמעט הורגים אנשים ומשפילים ומעיפים זה מאוס בעיני כל מי שקצת שכל בקדקדו, אבל הם לא רואים את הדבשת של עצמם, והם בטוחים שמקנאים בהם מה לעשות זה לוקח זמן להיגמל מתסביך כזה, אני הכי עשיר אני הכי פיקח אני הכי גיבור אני הכי גדול אני הכי מסודר ומאורגן, ככה מחשבת אני ואני מגיל אפס, לא פשוט באמת לא פשוט להירפא מזה.

עכשיו בין אם זה דרך הגר"ש ובין אם בדרך אחרת גור עוברת סוג של תהליך הבראה והיתפכחות תודעתית ורגשית, זה ייקח עוד כמה זמן אבל בסוף יהיה להם את הבריאות הנפשית להבין איפה הם היו שנים ומה עבר עליהם ואיך הם רוצים להמשיך,

החברה של הגר"ש פשוט היו הזריזים שהצליחו להבריא את עצמם בסייעתא דשמיא, מהר יותר, מהמערכת הזו, אולי בזכות שעברו יותר סבל מהמערכת באופן אובייקטיבי, ואולי בגלל שהם יותר מפותחים אז המערכת לא יכלה לסבול אותם ולכן העבירה אותם יותר תלאות בין כך ובין כך הם יצאו מהמבוך ועכשיו גם אם יישארו בגור וגם אם ייצאו הם בני אדם בריאים בנפשם ועומדים על דעתם, מה שיחליטו הכל בסדר והכל יהיה באופן אחר לחלוטין מלפני כן

אם המערכת של גור היתה חכמה, היתה מערכת יותר גמישה, מחבקת, ומבינה, והיתה מתוגמלת אוטומטי בעשרת מונים של אהבה ואהדה מהציבור שלה, וכך זה היה רק גודל ושום רוח שבעולם לא היתה יכולה להזיזה ממקומה, ואז גם היתה סיבה טובה לקנאות בה
למה יש כ"כ הרבה ממורמרים? מה כ"כ רע בגור?
קודם כל נדמה לי שכתבתי עם מרכאות כפולות כי התייחסתי לאיך שהוועדה בגור כינו את אלו שקרובים לגר"ש,
ולגופו של עניין כל מקום שיש שלטון של טרור ושל אלימות יהיה מירמור ודכדוך, אף אחד לא אוהב לחיות בפחד ושייקחו לו את הבחירה, ויש לצערינו כמה ברגים במערכת של גור (חברי ויור"י וועדות למיניהם וכוי"ב) שהם מיעוט אמנם אבל מיעוט אלים ושתלטני מאוד שכולם מפחדים מהם, וכולם הבינו שאיתם לא כדאי להתעסק, כי הם יכולים להרביץ לך, להציק לך, או לבזות אותך ואת הקרובים שלך רק כי הם קרוביך (להבדיל כמו בצפון קוריאה) וכך הם שולטים על ההמון בשם הפחד פשוט מאוד, ואם תעשה טעות אתה תצטרך להוכיח שאין לך אחות ואם יש לך אחות אז תוכיח שלא קוראים לה חנה,

חוץ מזה פחות או יותר שום דבר לא כ"כ רע בגור.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון »

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 08:26
בוקר טוב וכו' חתכתי את הציטוט בגלל האריכות
היה פה פעם אשכול שעסק בעניין חסידים מכל מיני חסידויות שמחליטים לנסוע לאומן.
זה היה אשכול שהדרדר מאד ובעקבותיו עזבתי פה לתקופה.
בכל אופן אני הגנתי עליהם ואחרים פה (כמעט כולם) התקיפו אותי מאד על זה, וראו בזה מעשה של חלישות אופי ובגידה, וראו בזה אמירה כאילו הרבי שלך לא מספיק טוב שאתה צריך לחפש לך רבי אחר.

כעת אני מוצא את עצמו הפוך - מגן על אלה ששומרים על כבוד רבם ומתנגדים לעוזבים לרב אחר.
כמובן שיש הבדל בין עזיבה מצד מרמור ובמצב של הסתה בפייסבוק לבין עזיבה מצד עבודת ה'.

אבל האם בכ"א אפשר לומר שיוצא מדבריך שאתה תומך בעמדתי באותו אשכול?
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

שחר
נתן תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שחר »

כותב חבקוק
אתה מזלזל בניקים כאן. אם אתה כזה אל תכליל את האנשים שפה. לי אין אייפון, לא נסעתי לחופשות עם בעיות של שמירת העיניים, לא טיילתי באתרים שמחללים שבת וגם לא איפה ששומרים שבת וכו' בזכות שהתורה צוותה בלי כל קשר למקום שלי. וזה בדיוק החשיבה המעוותת של החרדים. לא הרב/רבי לא מסכים, אלא התורה. ומה שקשור להלכה אין חולק שצריך לציית ומה שקשור לגדרים של הקהילה שלך, עצתי לך מה שאתה חושב שזה מותר הלכתית ולא מסריח, תעשה. ומה שלא, אל תעשה, עוד פעם כי זה קשור להקב"ה ולא לוועדה שמחליטה את הענינים הרוחנים שלך.
[/quote]

לא נראה שהוא מזלזל כאן בניקים, יש ענין של קדש עצמך במותר לך, וזה לא מקובל על רוב הציבור כולל הגדולים, ולפי השמועות גם לא על ר' שאול.
וכאן כנראה חלק מהמאבק.

עברי אנכי

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 אוקטובר 2019, 17:52
עברי אנכי כתב:
בכל אופן אני הגנתי עליהם ואחרים פה (כמעט כולם) התקיפו אותי מאד על זה, וראו בזה מעשה של חלישות אופי ובגידה, וראו בזה אמירה כאילו הרבי שלך לא מספיק טוב שאתה צריך לחפש לך רבי אחר.

כעת אני מוצא את עצמו הפוך - מגן על אלה ששומרים על כבוד רבם ומתנגדים לעוזבים לרב אחר.
כמובן שיש הבדל בין עזיבה מצד מרמור ובמצב של הסתה בפייסבוק לבין עזיבה מצד עבודת ה'.

אינני מכיר את האשכול המדובר ולכן אני לא יודע מה כתבת בשביל שאוכל לומר שאני תומך או שולל את כל דבריך שם, אבל עקרונית וודאי שאני תומך בזה שכל אחד יש לו זכות ומצוה וחובה לחפש ולמצוא מי הרבי שלו ולא לחשוב שאיפה שנולדת בהכרח זה המקום הנכון ח"ו, ואם חיפשת ומצאת את הצדיק שדומה עליך למלאך או יותר בנוגע לשאלה שלך על רבי נחמן אשריך ואשרי חלקך רוץ אליו וטב לך כל הימים לא לפחד לעזוב, וללכת לצדיק שנראה לך יותר דומה למלאך השם צבא-ות אנחנו לא עבדים של אף אחד רק של הבורא יתברך שמו, אף אחד לא יכול לקרוא לך בוגד כי אתה לא חייב להיות חסיד שלו בשום אופן, אתה לא עבד שלו והוא לא אדון שלך,
אין מלך בלא עם אבל העם ממליך את המלך ולא המלך חוטף איזה עם כדי להיות מלך.

יעקב עקיבא
נתן תודה: 98 פעמים
קיבל תודה: 34 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

מתלמידיו של אהרון כתב:
28 אוקטובר 2019, 17:52
עברי אנכי כתב:

ההבדל פשוט נושא אחד זה האם אתה יכול לבחור רבי או שאתה צריך להישאר איפה שאתה בלי לחשוב,
נושא שני הוא כשיש לך רבי ואתה נשאר אצלו אבל הוא לא מספיק טוב בשבילך.

עברי אנכי

דעתי על ראשון ראשון
1)להישאר איפה שאתה בלי לחשוב זה היפך היהדות
2)כל עוד זה מעלין בקודש, ומוסיף והולך הכל בסדר

הערה:
יש כל מיני חילוקין בזה אבל הכלח והעניין הוא שצריך שיהיה לצורך גבוהה כלומר לצורך עבודת ה', ובנוסף אם המקום שהיית עד עכשיו הוא גם בבחינת רבי אמיתי שדומה עליך כמלאך וכו
אז אתה לא עוזב אותו אתה הולך למישהו נוסף שיותר גבוה אבל ממשיך כל חייך לכבד, להכיר טובה, ולהיות מחובר גם אליו, ולהיזהר מאוד בכבודו שלא יחשוב שאתה חושב שהוא פחות, פשוט כבוד תלמידי חכמים וצריך חכמה כדי לא לפגוע, אחרי הכל הוא גם בנאדם ועלול להיפגע

מעורב בין הבריות
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מעורב בין הבריות »

האם אפשר להעלות הכתבה של ביתאן על גור במקור ראשון?

יעקב עקיבא

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:36

אז אתה לא עוזב אותו אתה הולך למישהו נוסף שיותר גבוה אבל ממשיך כל חייך לכבד, להכיר טובה, ולהיות מחובר גם אליו, ולהיזהר מאוד בכבודו שלא יחשוב שאתה חושב שהוא פחות, פשוט כבוד תלמידי חכמים וצריך חכמה כדי לא לפגוע, אחרי הכל הוא גם בנאדם ועלול להיפגע
זה לא נקרא להישאר אלא לעזוב בכבוד אני מדבר על רבי שאתה כן מחובר אליו והוא הדרך שלך בעבה"ש.

עברי אנכי

יעקב עקיבא כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:40
עברי אנכי כתב:

זה לא נקרא להישאר אלא לעזוב בכבוד אני מדבר על רבי שאתה כן מחובר אליו והוא הדרך שלך בעבה"ש.
לא הבנתי תסביר בבקשה

יעקב עקיבא

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:45
יעקב עקיבא כתב:
עברי אנכי כתב:

לא הבנתי תסביר בבקשה
אתה מדבר על אחד שכן עוזב וכבר לא לוקח את מי שהיה רבו כמורה דרכו, רק אתה אומר שצריך לעשות את זה בכבוד מצד בין אדם לחברו שלא ירגיש נפגע.
אני מדבר על אחד שהחסידות אליו משתייך עדין נשארת דרכו והרבי הוא הצדיק שאליו הולך, בכגון זה לעשות משהו שלא מקובל במקום הזה הרי זה בגידה.
למשל אם אתה חסיד צאנז וזו דרכך, אם אתה הולך לעוד מקומות הרי שזה מראה שאינך חושב שהחסידות שלך מספיקה.

נ.ב. אני לא כותב את דעתי האישית בנושא אלא מסביר את החילוק.

זלמן
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן »

מעורב בין הבריות כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:39
האם אפשר להעלות הכתבה של ביתאן על גור במקור ראשון?
בבקשה:
זמן שאול_ מה עומד מאחורי רעידת האדמה בחסידות גור - מקור ראשון.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עברי אנכי

יעקב עקיבא כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:58
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:45
יעקב עקיבא כתב:
עברי אנכי כתב:

לא הבנתי תסביר בבקשה
אתה מדבר על אחד שכן עוזב וכבר לא לוקח את מי שהיה רבו כמורה דרכו, רק אתה אומר שצריך לעשות את זה בכבוד מצד בין אדם לחברו שלא ירגיש נפגע.
אני מדבר על אחד שהחסידות אליו משתייך עדין נשארת דרכו והרבי הוא הצדיק שאליו הולך, בכגון זה לעשות משהו שלא מקובל במקום הזה הרי זה בגידה.
למשל אם אתה חסיד צאנז וזו דרכך, אם אתה הולך לעוד מקומות הרי שזה מראה שאינך חושב שהחסידות שלך מספיקה.

נ.ב. אני לא כותב את דעתי האישית בנושא אלא מסביר את החילוק.
הכל זה שאלה למה אתה הולך לעוד מקומות, אם זה בשביל עבודת ה', ומן הסתם אתה מקבל משהו בעבודת ה' שאצל הרבי שלך אתה לא מקבל את זה, אז אין שום בגידה ושום בעיה והרבי שלך אמור לעודד אותך לזה, מה הוא מאפיונר שיש לו עניין של כבוד אישי בעבודת ה' שלך?, ואם יש לו בעיה, אז זה בעיה שלו, ואתה אמור להיות לך בעיה איתו בגלל זה, באופן כללי רבי שאתה כל הזמן צריך לחשוב ולפחד ממנו מה הוא ירגיש איתך כשאתה בסך הכל מתעסק בעבודת ה', אז כזה רבי שיעבוד אצלך את ה' ויהיה חסיד שלך לא אתה שלו.
אבל אם זה סתם לדחוף את האף בכל מקום ובכל חצר לא בשביל עבודת ה' או שכן בשביל עבודת ה' אבל בשביל משהו שגם הרבי שלך נותן לך אותו דבר אז זה אולי בגידה יכול להיות בהחלט

אני לא איזה מבין גדול רק משתף מה שעלה בדעתי

עברי אנכי

ותזכור שאתה חסיד של הרבי ולא של גדולי החסידים והמשפיעים והגבואים וכולי,
תשים לב שרוב הבעיות האילו זה החסידים מחליטים לך שזה בעיות אבל הרבי מעולם לא הביע את דעתו באזניך על עניינים אילו, אולי תשאל את הרבי ברור ואז תדע את דעתו ואז תראה אם הוא מסכים או לא ומה הסיבה אם לא,
אם זה עניינים של כבוד אישי שבא על חשבון העבודת ה' שלך, תתפלל שה' יאיר לך את העיניים אם זה לא מקח טעות הקשר שלך איתו

חבקוק
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 23 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק »

שחר כתב:
28 אוקטובר 2019, 18:00
כותב חבקוק
אתה מזלזל בניקים כאן. אם אתה כזה אל תכליל את האנשים שפה. לי אין אייפון, לא נסעתי לחופשות עם בעיות של שמירת העיניים, לא טיילתי באתרים שמחללים שבת וגם לא איפה ששומרים שבת וכו' בזכות שהתורה צוותה בלי כל קשר למקום שלי. וזה בדיוק החשיבה המעוותת של החרדים. לא הרב/רבי לא מסכים, אלא התורה. ומה שקשור להלכה אין חולק שצריך לציית ומה שקשור לגדרים של הקהילה שלך, עצתי לך מה שאתה חושב שזה מותר הלכתית ולא מסריח, תעשה. ומה שלא, אל תעשה, עוד פעם כי זה קשור להקב"ה ולא לוועדה שמחליטה את הענינים הרוחנים שלך.
לא נראה שהוא מזלזל כאן בניקים, יש ענין של קדש עצמך במותר לך, וזה לא מקובל על רוב הציבור כולל הגדולים, ולפי השמועות גם לא על ר' שאול.
וכאן כנראה חלק מהמאבק.
[/quote]

בדיוק מה שכתבתי. אם אתה רוצה להתעלות מעל המותר תעשה כי אתה רוצה. לא כי אתה מפחד שיזרקו אותך מהשטיביל. וזה ההבדל הגדול. טוב שהדגשת לפי השמועות, לידעתך גם בגור היום הפסיקו את הדרך של הבית ישראל כמובן לא ברשמי. אני לא יודע מה הגרש אוחז, נחכה שיפתח ואז נבדוק.
ותגיד לי, מה יעזור קדש עצמך אם הוועדה צוותה עלי ואני ממורמר או שאני בוחר בקדש עצמך וחי חיי קדושה ושמחה? (אל תכניס את הצבע יפה,כי זה לא הוכיח את עצמו בדור הנוכחי).

עברי אנכי

בוא נלך לפי כלל ברזל פשוט ותראה שיהיה לך לבד תשובה לכל השאלות,
תתייחס לכל הדברים האילו כמו לביזנס שלך, למשל אתה רוצה ללכת ללעלוב מדי פעם לקבל שם התחזקות ואתה חסיד בעלז, תצמיד את זה לדולר, כלומר שכל פעם שאתה הולך זה בשבילך 1000 $, ואז תשאל את עצמך מה עושים, הרבי לא מסכים תחשוב שהוא מונע ממך להרוויח 1000$ כל שבוע ואז אתה כבר לא תהיה פראייר, כשמדובר בכסף אנחנו מאוד לא פראיירים נכון?, אתה תבחן את התשובה של הרבי מה אמר למה אמר כמה אמר כמו פרופסור, ואז אתה תגיע לבירור האמת בנקל, ובלי ספקות, הרבי לא מסכים לתת לך ללכת לקבל משהו תהיה סוחר תבקש ממנו שיערב לך ויתחייב לך לתת לך את המשהו הזה אצלו, או שייתן לך הסכמה ללכת כמו סוחר, הבעיה מתחילה כשאנחנו מתייחסים לעבודת ה' שלנו פחות ברצינות מלכסף שלנו

ותיזהר מדיקטטורים ומדיקטטורות סתם ככה כי אתה לא חייב להם כלום.

עברי אנכי

האם מישהו יכול לעדכן מה חדש בגור ירמיהו ובגור אלקנה?
כבר עברו 48 שעות בלי עידכונים שוטפים..

אולי גם קצת בגללי סחפתי את הפורום למחוזות של עיון בנעשה בגור ופחות של בקיאות בנעשה בגור

בום
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי בום »

כל הנושא של ללכת למקומות אחרים ולהתחמם קשור כל חסידות לגופה, יש שהקפידו מאוד ע''ז ויש שלא, אני מכיר חסידות אחת מאוד פתוחה ודמוקרטית שאצלם ללכת למקום אחר זה דבר חמור ביותר, פעם אף שמעתי הסבר מתקבל על הדעת, כי כל חסידות זה דרך של עבודת ה', לכל אחד יש דרך משלו, ונתאר לעצמנו שמישהו צריך ללכת מצפת למירון למשל וישאל לאחד איך ללכת, והלה יראה לו הדרך,וכך יתחיל ללכת ובאמצע הדרך ישאל למישהו אחר איך ללכת והלה יראה לו דרך אחר והוא יתחיל ללכת בדרך אחרת, האם אי פעם יגיע?? כך זה גם בעבודת ה' וכלל לא מיוחד וקשור לגור..

מיהו יהודי

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???

moshe chaim
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

מיהו יהודי כתב:
29 אוקטובר 2019, 14:59
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
כולם צעירים שהלכו לעולמם בשלשה ימים האחרונים?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

moshe chaim כתב:
29 אוקטובר 2019, 15:08
מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

חסוי
קיבל תודה: 5 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

אבות פרק ה משנה ט:
"בְּאַרְבָּעָה פְרָקִים הַדֶּבֶר מִתְרַבֶּה ... וּבְמוֹצָאֵי הֶחָג שֶׁבְּכָל שָׁנָה וְשָׁנָה, מִפְּנֵי גֶזֶל מַתְּנוֹת עֲנִיִּים":

ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרותינו די.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה »

מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
בכיכר היה כתבה על הרבה בציבור החרדי מהיומים האחרונים
ויאמר לצרותינו די

עקיב'לה
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 71 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

זה לא רק בגור.
יש מצב נורא מאוד בציבור שלנו.
שיתו ליבכם למה שמתחולל בימים האחרונים בכל החוגים והעדות.
והוא רחום יכפר ויחוס

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 194 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 23:40

אולי גם קצת בגללי סחפתי את הפורום למחוזות של עיון בנעשה בגור ופחות של בקיאות בנעשה בגור
שמעתי שנפתח היום חיידר בירושלים, אבל אינני יודע אם זה נכון.

עברי אנכי

moshe chaim כתב:
29 אוקטובר 2019, 15:08
מיהו יהודי כתב:
מה קורה בגור?

1. טובה מורגנשטרן
2. ישעיהו ירט
3. מלכה הורביץ
4. פנחס הנדלס

???
השם ישמור ויציל.
ויאמר למלאך המשחית הרף וכו

מישהו יכול להגיד אם טובה מורגנשטרן זו זאת שהיתה מקורבת לר' אשר פריינד זצ"ל ??

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

האברך יהושע דוד ירט שנפטר עכשיו - בא מגור אבל היה ברסלב בשנים האחרונות
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
ביטחון
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 89 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון »

מתלמידיו של אהרון כתב:
30 אוקטובר 2019, 03:41
הוא בחור, לא אברך.

ואגב נס שבברסלב אמר רבנו "אעשה אתכם כיתות כיתות", כי מה היה אם לא זה? האם לא היו פורצות מחלוקות הרבה יותר גדולות.

אלא שלפעמים אני מהרהר האם המושג "כיתות כיתות", לא מעורר קונוטציות שליליות שיש מהם בברסלב וד"ל.
אלו שחיים על פי הספר, מתים מכל טעות דפוס. לחיים! :oops:

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

יוסף בן יוסף כתב:
29 אוקטובר 2019, 18:36
עברי אנכי כתב:
28 אוקטובר 2019, 23:40

שמעתי שנפתח היום חיידר בירושלים, אבל אינני יודע אם זה נכון.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ »

מתלמידיו של אהרון כתב:
היה בחור מבוגר בן 30 ,אגב לפני שש שנים היה בחור מגור מבוגר בן 24 בשם קוזלובסקי שהתקרב לברסלב ונפטר גם הוא במוות לא טבעי (טבע בצורה לא ברורה) שני המקרים שאני מכיר בגור של בחורים (ואני מכיר את גור די טוב) שהתקרבו לברסלב ונפטרו בקיצור ימים , קפידא של הרבי מגור ? מקרה ? אני לא יכול לקבוע אבל זה קצת מוזר .

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 12:47
מתלמידיו של אהרון כתב:
היה בחור מבוגר בן 30 ,אגב לפני שש שנים היה בחור מגור מבוגר בן 24 בשם קוזלובסקי שהתקרב לברסלב ונפטר גם הוא במוות לא טבעי (טבע בצורה לא ברורה) שני המקרים שאני מכיר בגור של בחורים (ואני מכיר את גור די טוב) שהתקרבו לברסלב ונפטרו בקיצור ימים , קפידא של הרבי מגור ? מקרה ? אני לא יכול לקבוע אבל זה קצת מוזר .
אם רק שני הבחורים האלו התקרבו לברסלב מגור אז אפשר להתחיל לפרשן אודות קפידות, אבל אם זה מתוך ציבור גדול יותר בהרבה של בחורים שהתקרבו לגור אז אכ"מ.
כך או כך, צריך להתעורר בתשובה מכל טרגדיה שהיתה, ללא קשר להיכן השתייך הבחור...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!

ווייסמ

ירושלים של מעלה כתב:
30 אוקטובר 2019, 15:18
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!
מסכים איתך , אבל העובדה ששניהם לא זכו להקים בית , ונפטרו בקיצור ימים , קצת הציק לי וגרם לי לתהות , אני מאמין שהם סבלו בחייהם וגמרו את תיקונם , אם כבר מדברים על זהירות בכבוד צדיקים (בלי קשר למקרה הספציפי) אם יש סיבה שאני פה בפורום מגן על הרבי מגור זה כי אני מאמין שאני עושה את זה מדין בין אדם לחבירו , לא מתייחס כלל לאנשי הרבי , אך ורק לדבריו של הרב שאול אלתר על הרבי מגור , אסור לבזות צדיק שמנהיג קהילה של רבבות כל כך הרבה שנים וזה נכון לצדיקים מכל החוגים , זה אש שורפת , וצריך להיזהר בכבודם , הגנתי גם על הרב ברלנד בעבר שרודפים אותו , אז נניח שחטא ? דוד לא חטא ? לרב ברלנד אסור לעשות תשובה ? אני מחזיק את הרב ברלנד כצדיק , ישב בכלא , עבר ימי כיפור שנסלח לו על כל החטאים , ועכשיו הוא מנהיג קהילה וצריך לכבד אותו , למה רודפים ומציקים לו בכל מקום ? רוע ורשעות ,
נערך לאחרונה על ידי ווייסמ ב 30 אוקטובר 2019, 16:44, נערך פעם 1 בסך הכל.

רביזון
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי רביזון »

ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
אידיוט!

ווייסמ

רביזון כתב:
30 אוקטובר 2019, 16:43
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
אידיוט!
למה אידיוט ? הכרתי קצת את הראשון , ולא ייחסתי לפטירתו שום דבר , רק שקרה מקרה שני תהיתי על כך

רביזון

עצם התהייה.
מה עובר עליך?

ווייסמ

רביזון כתב:
30 אוקטובר 2019, 17:24
עצם התהייה.
מה עובר עליך?
הכל בסדר , אל תקח קשה , איך אתה מרגיש ?

רביזון

נפלא!

עקיב'לה

האשכול מתחנן: הבו ידיעות מעניינות הלום.

ווייסמ

יש עוד סיכוי לשלום ? או שמאוחר מדי ? חייבים להתפלג ? האם צריך לציית לאדמור אם יהיו בחירות שלישיות ? מי קובע למי להאמין ולמי לא ? ומי מוסמך לקבוע ? אני שואל ברצינות בפעם הקודמת הצבעתי רק בגלל הוראת האדמור מגור , תענו לי תשובות רציניות לא בסיסמאות .(רוב הסיכויים שאצביע שוב לג ' כי אני מכבד אותו , אני שואל ברמת הציות )

סמל אישי של משתמש
ביטחון

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 18:41
יש עוד סיכוי לשלום ? או שמאוחר מדי ? חייבים להתפלג ? האם צריך לציית לאדמור אם יהיו בחירות שלישיות ? מי קובע למי להאמין ולמי לא ? ומי מוסמך לקבוע ? אני שואל ברצינות בפעם הקודמת הצבעתי רק בגלל הוראת האדמור מגור , תענו לי תשובות רציניות לא בסיסמאות .(רוב הסיכויים שאצביע שוב לג ' כי אני מכבד אותו , אני שואל ברמת הציות )
די!!! מתי כבר תפסיק לעשות רווחים בין המילים לבין הפסיקים וסימני השאלה והתשובה??? אי אפשר ככה!!! :evil:

ווייסמ

חחחח , התרגלתי

סמל אישי של משתמש
ביטחון

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 19:43
חחחח , התרגלתי
סוף סוף אתה מחייך ולא רק כועס ורוטן

זלמן

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 16:39
ירושלים של מעלה כתב:
30 אוקטובר 2019, 15:18
ווייסמ כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:
קצת הגזמת!!!
מסכים איתך , אבל העובדה ששניהם לא זכו להקים בית , ונפטרו בקיצור ימים , קצת הציק לי וגרם לי לתהות , אני מאמין שהם סבלו בחייהם וגמרו את תיקונם , אם כבר מדברים על זהירות בכבוד צדיקים (בלי קשר למקרה הספציפי) אם יש סיבה שאני פה בפורום מגן על הרבי מגור זה כי אני מאמין שאני עושה את זה מדין בין אדם לחבירו , לא מתייחס כלל לאנשי הרבי , אך ורק לדבריו של הרב שאול אלתר על הרבי מגור , אסור לבזות צדיק שמנהיג קהילה של רבבות כל כך הרבה שנים וזה נכון לצדיקים מכל החוגים , זה אש שורפת , וצריך להיזהר בכבודם , הגנתי גם על הרב ברלנד בעבר שרודפים אותו , אז נניח שחטא ? דוד לא חטא ? לרב ברלנד אסור לעשות תשובה ? אני מחזיק את הרב ברלנד כצדיק , ישב בכלא , עבר ימי כיפור שנסלח לו על כל החטאים , ועכשיו הוא מנהיג קהילה וצריך לכבד אותו , למה רודפים ומציקים לו בכל מקום ? רוע ורשעות ,
אידיוט

זלמן

והנמשל [לאחר העיון] מובן...
למה קר בצפון קוריאה.docx

ווייסמ

אידיוט ? אתה כזה אומלל .

משיב.
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:10
אידיוט ? אתה כזה אומלל .
לא הגבתי לך כי לא מצאתי מילים מספיק חריפות כדי להגיב לך.

אתה כופר בחז"ל, שאמרו דוד המלך לא חטא.
כותב דברי זוועה בזכות עבריין מהגרועים ביותר.
משווה אותו לאדמו"ר שיש מקסימום מי שחולק על הוראה שלו.

מאיזה כיוון שנסתכל על דבריך המילה שהוא כתב לך מדי מכובדת עבורך.

משה 10
נתן תודה: 54 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משה 10 »

עצרתי גערר ברחוב שאלתי אותו בשביל מה למען ה'
אתם צריכים שלש רבעס' מה לא טוב באחד?

הוא ענה לי מיד לא שלש רק שנים

אמרתי מצוין את ההודאה הזאת רציתי לשמוע ממך......

שכל טוב
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב »

שמועה :
הגר"ש היה אצל האדמו"ר מאמשינוב שליט"א,
הוא הכניס לו פסק, ואמר לו שהוא משחק באש, ההנהגה בדור הנוכחי נמצא אצל האדמו"ר מגור שהוא צדיק וקדוש עליון, ושירד מכל המחלוקת הזו.

הערת אגב מכל הפרשייה - השוקעת - הזו,
מי שיצא נשכר מכל האירוע הזה הוא הג"ר יצחק דוד אלתר בן הפני מנחם זי"ע, שלא התבלבל מתעמולת המדונים, ולא נסחב אחרי דמיונות מדוחים, ואף פעל רבות למנוע את המחלוקת הזו, ולמעשה גם הציל בזה את כבוד הפני מנחם. בקהלם על תחד כבודי.
המעמד שלו בגור נסק לגבהים עצומים, ומחכה לו עתיד יפה.

ווייסמ

משיב. כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:29
ווייסמ כתב:
30 אוקטובר 2019, 21:10
אידיוט ? אתה כזה אומלל .
לא הגבתי לך כי לא מצאתי מילים מספיק חריפות כדי להגיב לך.

אתה כופר בחז"ל, שאמרו דוד המלך לא חטא.
כותב דברי זוועה בזכות עבריין מהגרועים ביותר.
משווה אותו לאדמו"ר שיש מקסימום מי שחולק על הוראה שלו.

מאיזה כיוון שנסתכל על דבריך המילה שהוא כתב לך מדי מכובדת עבורך.
הוא ישב בכלא ומאז עברו כמה ימי יום כיפור , אני בטוח שעשה תשובה , ובמקום שבעלי תשובה וכ"ו , תתבייש לך לכתוב עליו עבריין .

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

ביטחון כתב:
30 אוקטובר 2019, 10:07
מתלמידיו של אהרון כתב:
הוא בחור, לא אברך.

ואגב נס שבברסלב אמר רבנו "אעשה אתכם כיתות כיתות", כי מה היה אם לא זה? האם לא היו פורצות מחלוקות הרבה יותר גדולות.

אלא שלפעמים אני מהרהר האם המושג "כיתות כיתות", לא מעורר קונוטציות שליליות שיש מהם בברסלב וד"ל.
וכמו שאתה יכול לראות מהודעות ההמשך - הדבר האחרון שחסר אצלנו בברסלב זה מחלוקת...

רבינו עושה כיתות כיתות, כי ילד שמתאים לכיתה א' לא צריך ללמוד בכיתה ח'.
ומי שאוהב מחלוקת עושה מריבות בין הכיתות, ומי שרוצה להצליח מתעלם ויושב בכיתה שלו ולומד ומקשיב לרב'ה. (יש רב'ה אחד לכל הכיתות)

מה לעשות השטן מתגרה דווקא במקומות המקודשים.

עברי אנכי

אני לא מבין אתה מרוצה לסלוח לשבתאי צבי שר"י אולי גם הוא עשה תשובה?
אני באמת לא יודע מה אותו "רב" באמת עשה או לא עשה
אבל אם בית דין שאתה סומך עליו קבע שעבר על החמורות שבחמורות, דברים שאפילו הפחות שבישראל לא עושה, אז נכון שיש לו אפשרות לעשות תשובה, אבל אתה אואני לא מבין אתה מרוצה לסלוח לשבתאי צבי שר"י אולי גם הוא עשה תשובה?
אני באמת לא יודע מה הוא באמת עשה או לא עשה
אבל אם בית דין שאתה סומך עליו קבע שעבר על החמורות שבחמורות, דברים שאפילו הפחות שבישראל לא עושה, אז נכון שיש לו אפשרות לעשות תשובה, אבל טתה אוצה לתת לו להמשיך להנהיג עדה בישראל? השתגעת? מה אנחנו עד כדי כך מושפעים מהתפאורה של חצר חסידים ומנהיג שזה כבר עולה על ההשפעה של דבר ה' עלינו, ההשפעה של דעת תורה עלינו, מה זה כח כישוף? אי אפשר להפנים את העובדה שרשע מרושע יכול להצליח להתברג בתור רב קהילה ולעבוד על אלפים כפשוטו? המנגנון איך להפוך לנערץ על אלפים פרוץ בפני רמאים, מילא, לצערינו, אבל שאחרי שהרשע נחשף לחלוטין
עדיין יהיה פירצה במנגנון ההגנה שלנו כקהילה שומרי תורה ויראי שמים עד כדי כך שהרשע יוכל להמשיך להנהיג כאילו לא קרה כלום כי "הוא עשה תשובה" זה כבר טירוף מערכות מוחלט, ואולי אנחנו איבדנו כקהילה את השפיות וההגיון הבריא לגמרי, מה עובר על אנשים, גם לאותו האיש היה קהילה הוא גם היה תלמיד של חכם וגם היה יהודי, מה עובר עליך?
לא יודעים להבדיל בין טוב לרע, בין עובד אלוקים לאשר לא עבדו?
אם זה היה סתם אברך שאומרים עליו את זה היית פחות סלחן לתת לו להסתובב בין כולם כאילו לא קרה כלום, מן הסתם היית תומך בנידוי מוחלט והרחקה מהקהילה לפחות, ללא כל יכולת למסור שיעורים או להשפיע עוד בתוך הקהילה, אז זה שמדובר במנהיג בכבודו ובעצמו שהיה מפורסם ב"צידקותו" זה סיבה להנחה? זה מה שאתה חושב? או שזה סיבה לעוד יותר נחרצות ושמירת מרחק ממנו ולפחות לא לתת לו שום כח השפעה יותר לחלוטין ,
מה אתה חושב ? נשאר לך קצת היגיון מה אתה אומר?
שוב אני מדגיש הכל לשיטתך שאתה מקבל את האשמות נגדו ורוצה בכל זאת להכשיר אותו להנהגה
אני לא בטוח שאני יודע את האמת... אם כי יש לי נטיה לומר שהדברים נכונים לפי מה ששמעתי עד כה, אבל אם היה ברור לי שהכל אמת נעשתה הנבלה הזו בישראל הייתי פוסל אחתו לחלוטין מלבוא בקהל ולהשפיע "תורה" או לתת לו לייעץ או לקבל אנשים, הרחקה טוטלית כמו את שבתאי צבי שר"י לא היה לי יותר שום שאלות.

עברי אנכי

קודם כל:סליחה על הכפילות בהתחלת ההודעה הקודמת טעיות של עריכה והאפשרות לעריכה נמשכת זמן קצר מדי כך שלא הספקתי לתקן...

ב', חייבים ללמוד בכל הישיבות והכוללים את כללי אמונת ייחוד ה', ושער ייחוד האמונה בחובות הלבבות, וזה קריטי שכולם יהיו ברורים מה זה להאמין בה' ומה זה כפירה לפני כל דבר אחר.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 81 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

שכל טוב כתב:
30 אוקטובר 2019, 23:43
שמועה :
הוא הכניס לו פסק, ואמר לו שהוא משחק באש, ההנהגה בדור הנוכחי נמצא אצל האדמו"ר מגור שהוא צדיק וקדוש עליון, ושירד מכל המחלוקת הזו.
:lol:: :lol:: :lol::
רק שמעו בגור שהגר"ש ביקר אצל האדמו"ר מאמשינוב שליט"א
וכבר המציאו כביכול הוא קיבל ממנו 'פסק' ושהוא משחק באש ואצל מי ההנהוגה מסורה בדור הזה
מהודעה להודעה זה הופך יותר ויותר מצחיק ומגוחך
מי שמכיר את האדמו"ר מאמשינוב ודרכיו בתשובות לשאלות, מבין כמה מופרכים דבריך
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

מתלמידיו של אהרון כתב:
היה בחור יקר ותמים, לפני שנים רבות (8-10) שהיתי עמו שבתות מספר בצל כ"ק גאב"ד מאקאווא שליט"א בקרית אתא
היה ירא שמים מרבים, והתקרב לברסלב, (תקופה מסויימת הלך בלבוש ירושלמי כובע 'סופר' וחלאט ירושלמי)
זכה להיות בשבת האחרונה לחייו בצילא דרשב"י (ברח מבית החולים בליל שישי וחזר במוצ"ש)
יהא זכרו ברוך
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

זלמן

שכל טוב כתב:
שמועה :
ידוע כבר רבות בשנים, שהאדמו"ר מאמשינוב אינו אוהד - בלשון המעטה - את האדמו"ר הנוכחי מגור.

ככה נראים כל התגובות שלך, שטויות במיץ עגבניות.

יעקב עקיבא

אני מוחה על ההשוואה לש"צ שר"י!!

עלה זית
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

למען ה' איך הגעתם לברלנד ומה הקשר לאשכול????

עברי אנכי

עלה זית כתב:
31 אוקטובר 2019, 07:45
למען ה' איך הגעתם לברלנד ומה הקשר לאשכול????
זה הסתעף איכשהו...

ובנוגע להשוואה אני לא משווה את האנשים, רק מסביר את העיקרון שגם ש"צ היה גדול בתורה שהנהיג המונים והגיע לשאול תחתית עם כל מיני הסברים עקומים והפיכת האסור למותר בק"ן טעמים, (מעלה.. לעולם האצילות וד"ל)
אין מה לפחד כופר זנ כופר ואין שום הסבר להכשיר את זה זה סופי ומוחלט, ומי שעדיין מכושף ומפחד להרהר כי לא יודע מה, אני מאחל לו לצאת מהכישוף מהר ולהחלים ולהירפא במהרה, זה באמת לא קל לאנשים שהיו מבוטלים לעכל את זה.

עברי אנכי

אני מוחה על ההשוואה בין ברלנד עם כל מה שהיה שם, לדוד המלך משיח השם שלא חטא כלל, התחרפנו לגמרי אנשים

ווייסמ

לא יאומן ששנים סיפרו לנו על מלחמת העולם שתפרוץ בגור ברגע שיהיה פילוג , וכרגע חוץ מזריקה ממוסדות שגם בציבור הליטאי זה קרה , יחסית שקט ואפילו הייתי אומר רגוע , ולמרות אמירות קשות של הרב שאול על הרבי מגור , אין הפגנות , אין מחאות , דממה , מקימים ישיבה חדשה ושקט מוחלט , מקימים חיידר נפרד ושקט מוחלט אפילו הפילוג הליטאי היה אלים יותר , מקווה שכך יימשך , מי שרוצה לעזוב שיעזוב , מי שלא שומע בקול הרבי שיחפש מקום אחר , אבל בכבוד הדדי ובשקט , חוסר התגובה של הרבי מגור (לא של מקורביו) רק מגדילה אותו בעיניי , יש אחד שמלכלך ויש אחד ששותק .

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
31 אוקטובר 2019, 03:10
שכל טוב כתב:
שמועה :
רק שמעו בגור שהגר"ש ביקר אצל האדמו"ר מאמשינוב שליט"א
וכבר המציאו כביכול הוא קיבל ממנו 'פסק' ושהוא משחק באש ואצל מי ההנהוגה מסורה בדור הזה
מהודעה להודעה זה הופך יותר ויותר מצחיק ומגוחך
מי שמכיר את האדמו"ר מאמשינוב ודרכיו בתשובות לשאלות, מבין כמה מופרכים דבריך
הו שלום וברכה
אתה עוד חייב לנו באשכול זה את התרגום של הפסיקה בפרשיית ברלינר !!

שכל טוב

ווייסמ כתב:
31 אוקטובר 2019, 10:12
לא יאומן ששנים סיפרו לנו על מלחמת העולם שתפרוץ בגור ברגע שיהיה פילוג , וכרגע חוץ מזריקה ממוסדות שגם בציבור הליטאי זה קרה , יחסית שקט ואפילו הייתי אומר רגוע , ולמרות אמירות קשות של הרב שאול על הרבי מגור , אין הפגנות , אין מחאות , דממה , מקימים ישיבה חדשה ושקט מוחלט , מקימים חיידר נפרד ושקט מוחלט אפילו הפילוג הליטאי היה אלים יותר , מקווה שכך יימשך , מי שרוצה לעזוב שיעזוב , מי שלא שומע בקול הרבי שיחפש מקום אחר , אבל בכבוד הדדי ובשקט , חוסר התגובה של הרבי מגור (לא של מקורביו) רק מגדילה אותו בעיניי , יש אחד שמלכלך ויש אחד ששותק .
הכי דמי פייק ניוז ? יש שתי דרגות, א. עצם החדשות השקריות. ב. המוזיקה הנלווית לחדשות.
לדוגמה, כאשר טראמפ ניצח התקשורת האמריקאית דיווחה "בניגוד לכל הצפיות, בהלם מוחלט, ניצח טראמפ וכו'", לאיש הפשוט ברחוב זה לא היה הלם ולא שוק, הוא נחשף לא מעט להלך הרוח לטובת טראמפ גם אם הוא לא יסכים לכך, אנשי תקושרת מנותקים חיים בבועה משלהם, אז הם מתארים את ההלם 'והניגוד לתחזיות שלהם' כתחושה אמיתית של העם...
כך כאן. היטבת בכמה מילים לפוצץ להם את הבלון השקרי עם סיכת אמת קטנה. כל הפייק מציאת שפמפמו לוורידי העולם על איזה כת דמונית בשם גור, צפון קוריאה, טרור, טרור, טרור, טרור, וכוחנות וכוחנות, והם בטוחים ככל שיחזרו על המונחים האלה אלף פעם זה יהפוך לאמת. אתה עלעול לשלם מחיר לקלקול התיאוריה שכה שרתה אותם !

כבר עמדתי על כך מספר רב של פעמים, מימות הקוזקים לא היה קוזק נגזל כמוהם, מצד אחד חותרים בשקט תחת הכל זה כעשרים שנה, והתייחסו אליהם יחסית בעדינות יתירה, וכעת שזה נעשה בצורת מרידה גלוייה - שנכשלה כישלון ענק - הם מתבכיינים מדוע מוציאים את ילדיהם מהמוסדות...
תקלטו : הפסקנו להיות שואבי מיים וחוטבי העצים שלכם. להשחיר את עצמנו בשביל לגייס תרומות ולהקיז דם בלהקים מוסדות, ומצד שני תהיו כפויי טובה שינשכו את היד המאכילה אתכם, תשמיצו, תשחירו, תסיתו, תמרידו, תעלילו, המניין שלהם בשמחת תורה עבר בלי סריטה לאיש ( רק סתם להיזכר בפוגרום שערכו לפני כעשור בשבת אופירוף של האדמו"ר רבי גדליהו משה מזוועיהל - אחיו הגדול של האדמו"ר מזוועיהל ירושלים שנזרק מהחסידות ) ודוגמאות רבות ולא טובות כפי שאירועים מעין אלו התנהלו בכל המקומות האחרים, אבל אנו "טרוריסטים" של דיקטטורת "צפון קוריאה"....

מי שרוצה ללכת שילך ! אבל שילך לגמרי, עם כל ילדיו, והלוואותיו, וצרכיו. על תצפו מאיתנו להגיש את הלחי השנייה. לכו מאיתנו עד הסוף ! הקימו לעצמכם מוסדות. שטיבלאך. גמחי"ם. כל מה שצריך. תפסיקו להיות פרזיטים, להתבכיין על אלימות מדומיינת וטרור מפוברק ( ובלי להזכיר את הלחצים האטומיים שהם מפעילים על מספר אברכי אנ"ש להגיע אליהם, בהבטחות משכורות ומשרות לרוב..., זה ממש שיא העדינות ) ולדרוש הלאה פול סרוויס מגור השנואה אליכם. 
צבועים ומושחתים נמאסתם !

יהודאי
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי »

משהו יודע באמת מה המצב כעת?
האם אכן הסערה שקטה [לאכזבת שוחרי הטרף], או שיש עדיין פעילות בענין?
האם אלו שנזרקו מהמוסדות הורשו כבר לחזור?
האם הישיבה החדשה בירושלים פעילה, ובאיזה מתכונת?
האם יש שטיבלך של הפורשים באיזה עיר?
האם נפתחו כיתות לימוד באיזה עיר, ובאיזה היקף?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

שכל טוב כתב:
31 אוקטובר 2019, 13:22
ווייסמ כתב:
הכי דמי פייק ניוז ? יש שתי דרגות, א. עצם החדשות השקריות. ב. המוזיקה הנלווית לחדשות.
לדוגמה, כאשר טראמפ ניצח התקשורת האמריקאית דיווחה "בניגוד לכל הצפיות, בהלם מוחלט, ניצח טראמפ וכו'", לאיש הפשוט ברחוב זה לא היה הלם ולא שוק, הוא נחשף לא מעט להלך הרוח לטובת טראמפ גם אם הוא לא יסכים לכך, אנשי תקושרת מנותקים חיים בבועה משלהם, אז הם מתארים את ההלם 'והניגוד לתחזיות שלהם' כתחושה אמיתית של העם...
כך כאן. היטבת בכמה מילים לפוצץ להם את הבלון השקרי עם סיכת אמת קטנה. כל הפייק מציאת שפמפמו לוורידי העולם על איזה כת דמונית בשם גור, צפון קוריאה, טרור, טרור, טרור, טרור, וכוחנות וכוחנות, והם בטוחים ככל שיחזרו על המונחים האלה אלף פעם זה יהפוך לאמת. אתה עלעול לשלם מחיר לקלקול התיאוריה שכה שרתה אותם !

כבר עמדתי על כך מספר רב של פעמים, מימות הקוזקים לא היה קוזק נגזל כמוהם, מצד אחד חותרים בשקט תחת הכל זה כעשרים שנה, והתייחסו אליהם יחסית בעדינות יתירה, וכעת שזה נעשה בצורת מרידה גלוייה - שנכשלה כישלון ענק - הם מתבכיינים מדוע מוציאים את ילדיהם מהמוסדות...
תקלטו : הפסקנו להיות שואבי מיים וחוטבי העצים שלכם. להשחיר את עצמנו בשביל לגייס תרומות ולהקיז דם בלהקים מוסדות, ומצד שני תהיו כפויי טובה שינשכו את היד המאכילה אתכם, תשמיצו, תשחירו, תסיתו, תמרידו, תעלילו, המניין שלהם בשמחת תורה עבר בלי סריטה לאיש ( רק סתם להיזכר בפוגרום שערכו לפני כעשור בשבת אופירוף של האדמו"ר רבי גדליהו משה מזוועיהל - אחיו הגדול של האדמו"ר מזוועיהל ירושלים שנזרק מהחסידות ) ודוגמאות רבות ולא טובות כפי שאירועים מעין אלו התנהלו בכל המקומות האחרים, אבל אנו "טרוריסטים" של דיקטטורת "צפון קוריאה"....

מי שרוצה ללכת שילך ! אבל שילך לגמרי, עם כל ילדיו, והלוואותיו, וצרכיו. על תצפו מאיתנו להגיש את הלחי השנייה. לכו מאיתנו עד הסוף ! הקימו לעצמכם מוסדות. שטיבלאך. גמחי"ם. כל מה שצריך. תפסיקו להיות פרזיטים, להתבכיין על אלימות מדומיינת וטרור מפוברק ( ובלי להזכיר את הלחצים האטומיים שהם מפעילים על מספר אברכי אנ"ש להגיע אליהם, בהבטחות משכורות ומשרות לרוב..., זה ממש שיא העדינות ) ולדרוש הלאה פול סרוויס מגור השנואה אליכם. 
צבועים ומושחתים נמאסתם !
מעיון קל ב'רשימה השחורה' נראה שהם היו עד היום חלק גדול מהנושאים בנטל הכספי והם החזיקו כמה מאות אחרים [לכה"פ] ולא להיפך.
עכשיו תגיד שהם כלל לא נתנו כסף...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה 10

גאליציאנער כתב:
31 אוקטובר 2019, 14:31

מעיון קל ב'רשימה השחורה' נראה שהם היו עד היום חלק גדול מהנושאים בנטל הכספי והם החזיקו כמה מאות אחרים [לכה"פ] ולא להיפך.
עכשיו תגיד שהם כלל לא נתנו כסף... גיי ווייס...
יש באמת רשימה שחורה?
היא התפרסמה בציבור כמה אנשים רשומים שם?

שכל טוב

גאליציאנער כתב:
שכל טוב כתב:
31 אוקטובר 2019, 13:22
ווייסמ כתב:

צבועים ומושחתים נמאסתם !
חלקם שנים רבות לא תורמים, או מוציאים את הנשמה תחת תנאים כאלה ואחרים.
העניין הוא לא רק הכסף, אלא העבודה בהקמת מוסדות, בתפעולם, פיתוחם, העול היום יומי, לגייס כספים אצל נגידים זה פן אחד, כל העבודה מול משרדי הממשלה זה פן שני. לא משנה מה, אין לנו שום מחוייבות להשאיר אנשי מדון ומרידה ואנרכיה במוסדות שהם כה שונאים ומייחלים לקברם, לא נאכיל את היד הנושכת אותנו.
ככה זה עבד בכל בכל בכל חסידות וחוג בעולם, מבעלזא עד עץ, ועוד בייתר שאת ועוז ועוצמה. ורק אצלנו הם ושופריהם קוראים לזה "צפוןקוריאהטרורדיקטטורהאלימותכוחנות".......................

יהודאי

גאליציאנער כתב:
תלמד את הרשימה ב"עיון", ותיווכח שאין שם אפילו 10 גבירים.
[אגב הרשימה כולה מונה פחות מ-120 איש, ורובם כבר התחרטו וביקשו לחזור].
ואכן הם "ממורמרים" כבר מספר שנים ולא תורמים כלום.
משום מה הוסיפו לחלוק להם כבוד ותופינים, חשבו שכדאי "להשקיע" אצלם.
גם ילדיהם ומשפחתם נהנים מפריבילגיות שונות והמשיכו וממשיכים לקבל הטבות שונות על חשבון אנ"ש.
הגיע הזמן להפסיק להחניף להם, ולאלף אותם בינה!
לא להעלים עין מאייפוניהם והפריצות שלהם!

שכל טוב

יהודאי כתב:
31 אוקטובר 2019, 13:55
ברור שהמרד נכשל, הצפיות שלהם היו הרבה הרבה יותר גדולות, האכזבה ענקית, במקום שאנחנו נהיה כאילו מוטרדים מכמה אנשים "ממשיכים" לעבור אצלם, הם טרודים מכמה אנשים חזרו ורוצים לחזור. שהגר"ד אלטר והגר"ב ווקסלשטין עזבו אותם זה המסמרים הראשונים בארון הקבורה.
שהאדמו"ר מאמשינוב הכניס לו פסק בשיניים ( ככל שיכחישו את זה כאן אנשים, ועוד יוציאו לעז שהוא כביכול לא אוחז מאד"ש, אין טעם להתווכח שלכל צעד ברור מה הוא חושב ) זה עוד מסמר, כשגאב"ד מאקאווע הגה"צ רבי שמעון למברברג שליט"א מסרב ברבים ללחוץ לו יד מזל טוב בחתונה, זה עוד מסמר.
את הסוף לא נידע, כי כידוע הגר"ש מסרב בנתיים - לפי השמועות - בכל תוקף לחזור מהמהלך שלו. יש מאנשיו השולטים עליו ומחזיקים אותו בגרון ולא מאפשרים לו לחזור.

בנתיים בישיבה 14 בחורים, בחיידר מאולתר בי-ם פחות מ-20 ילדים, וכן 'שטיבל' בי-ם, ב"ב, אשדוד, כולם מספר זעום של אנשים, למעט י-ם בכל מקום הם זקוקים לצענטער מידי פעם.

moshe chaim
קיבל תודה: 20 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim »

בבורו פארק יש ציבור גדול להגר״ש אלתר. עניים וגבירים. אנשים פשוטים ואנשים חשובים.
זה בעיה גדול לגור. שום לחץ או השתדלות לא עזר לגור.
והדברים ידועים כבר שנה וחצי.

יוסי 1

נושא שלא נקרא על ידי יוסי 1 »

זלמן כתב:
31 אוקטובר 2019, 04:29
שכל טוב כתב:
שמועה :
ידוע כבר רבות בשנים, שהאדמו"ר מאמשינוב אינו אוהד - בלשון המעטה - את האדמו"ר הנוכחי מגור.

ככה נראים כל התגובות שלך, שטויות במיץ עגבניות.
האדמו"ר מאמשינוב אוהב בכל נימי נפשו ומאודו כל יהודי וממילא גם מוקיר ומעריך אותו. ובוודאי שביותר מכך צדיק מפורסם כהאדמו,ר מגור.
מצד שני גם לי לא נשמע שהוא מיוזמתו יגיד משהו לר' שאול.
ושהאמשינוב'ער רב'ה יגיד שההנהגה בדור נמצאת אצל מישהו זה כמו להגיד שהרב שך היה לו קביעות שיעור ב'ליקוטי שיחות'.

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 194 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

שכל טוב כתב:
31 אוקטובר 2019, 15:03
יהודאי כתב:
31 אוקטובר 2019, 13:55
ברור שהמרד נכשל, הצפיות שלהם היו הרבה הרבה יותר גדולות, האכזבה ענקית, במקום שאנחנו נהיה כאילו מוטרדים מכמה אנשים "ממשיכים" לעבור אצלם, הם טרודים מכמה אנשים חזרו ורוצים לחזור. שהגר"ד אלטר והגר"ב ווקסלשטין עזבו אותם זה המסמרים הראשונים בארון הקבורה.
שהאדמו"ר מאמשינוב הכניס לו פסק בשיניים ( ככל שיכחישו את זה כאן אנשים, ועוד יוציאו לעז שהוא כביכול לא אוחז מאד"ש, אין טעם להתווכח שלכל צעד ברור מה הוא חושב ) זה עוד מסמר, כשגאב"ד מאקאווע הגה"צ רבי שמעון למברברג שליט"א מסרב ברבים ללחוץ לו יד מזל טוב בחתונה, זה עוד מסמר.
את הסוף לא נידע, כי כידוע הגר"ש מסרב בנתיים - לפי השמועות - בכל תוקף לחזור מהמהלך שלו. יש מאנשיו השולטים עליו ומחזיקים אותו בגרון ולא מאפשרים לו לחזור.

בנתיים בישיבה 14 בחורים, בחיידר מאולתר בי-ם פחות מ-20 ילדים, וכן 'שטיבל' בי-ם, ב"ב, אשדוד, כולם מספר זעום של אנשים, למעט י-ם בכל מקום הם זקוקים לצענטער מידי פעם.
אמיתי?

זלמן

זה אמיתי כמו שיש לו שכל טוב

זלמן

אברך מבני ברק טס לארה"ב
הוא היה מאוד עייף, כבר יומיים שלא ישן בכלל
תיכנן לישון במטוס כל הדרך, ובכדי שלא יפריעו לו עשה כזה דבר -
לקח בריסטול גדול
וכתב עליו את כל הפרטים על עצמו:
שמי משה שרייבר.
אני גר ברחוב יגאל.
אני חסיד גור.
אני נוסע לשבוע.
נוסע לחתונה של בן דוד.
החתונה תהיה בבורו פרק.
ביום רביעי בשעה תשע.
בדרך חזור אין לי מקום לקחת שום דבר.
יש לי ששה ילדים.
ואני בן שלושים וחמש.
שם את הבריסטול על הגב, והוריד את הראש וישן
לאחד שעה דופק לו מישהו על הגב ואומר לו: אני קראתי את כל הפרטים עליך
רק דבר אחד תגיד לי
כתבת שאתה חסיד גור
רציתי לשאול איזה גור?

יהודאי

תוך שבוע 6 טרגדיות בגור כולם נפטרו צעירים
לאה אשת ר' יהודה אריה הורביץ בית שמש
טובה גיטל אשת ר' פסח מורגנשטרן חיפה
פנחס אליהו הנדלס חיפה
מינדל אשת ר' מאיר ורדיגר ארה"ב
איידל עדינה ב"ר נתן זייברט אשדוד
יהושע דוד ב"ר מוטי ירט אשדוד

עלה זית
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

שכל טוב כתב:
שמועה :
שמועה זו הינה הבל משתי סיבות - האחת כפי שהעירו, זו הנהגה לא אופיינית בעליל לאמשינובער.
והשנייה - הנהגת הדור מאן דכר שמיה, ר' שאול מסרב להיקרא אדמו"ר (עיי' במכתב בעניין הגוזמאות כרימון - מישהו יכול להעלותו?), אז הנהגת הדור ???
חלמא טבא חזית, חלמא טבא חזית.

לעניין האלימות: הסיבה שלא הייתה אלימות היא מפני שהפורשים הינם אחיכם בשרכם, ור' שאול מכובד אצלכם מדי מכדי להתנכל אליו. אחרת הוא היה חוטף זעזוע מוח בדיוק כמו מנחם פורוש בשעתו. גור נותרה אלימה וכוחנית כמו תמיד.
ואיומים מתחת הרדאר היו גם היו בסיפור הנוכחי - הרי ר' שאול פתח שטיבל ברחוב רס"ג בב"ב אצל ר' לייזר כהנמן. מה קרה שזה עבר לקצה העיר? כי ליצמן השתולל עד שללייזר כהנמן כבר לא נותרה ברירה. אז בואו...

שחר

יהודאי כתב:
31 אוקטובר 2019, 22:41
תוך שבוע 6 טרגדיות בגור כולם נפטרו צעירים
לאה אשת ר' יהודה אריה הורביץ בית שמש
טובה גיטל אשת ר' פסח מורגנשטרן חיפה
פנחס אליהו הנדלס חיפה
מינדל אשת ר' מאיר ורדיגר ארה"ב
איידל עדינה ב"ר נתן זייברט אשדוד
יהושע דוד ב"ר מוטי ירט אשדוד
מאד מעניין הקשר שלך עם מלאך המוות.

עברי אנכי

שבת שלום ומבורך לכל המתגוששים והעוסקין במלאכה...

ועד
קיבל תודה: 15 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

עברי אנכי כתב:
01 נובמבר 2019, 14:38
שבוע טוב....
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

ירושלים של מעלה כתב:
31 אוקטובר 2019, 11:01
הו שלום וברכה
אתה עוד חייב לנו באשכול זה את התרגום של הפסיקה בפרשיית ברלינר !!
למרות שאיני מעוניין להסיט את הדיון בחזרה אל שורשו
עדיין איתן אני בדעתי כי במשפט ברלינר יצא ברלינר (בינתיים) וידו על העליונה בכל הנוגע לבעלותו בעמותת 'קעמפ מחנה גור'

באשר לתמלול ותרגום המסמכים
מדובר בעשרות רבות של עמודים והמלאכה מורכבת מאוד
אין עתותיי בידי רק כדי להוכיח דבר אחד פשוט
שבית המשפט זרק את המערערים על בעלותו של ברלינר בעמותת 'מחנה גור'
והמערכת בעיון רב מנסה לדייק מאיזה מחיקת קו שלטענתם נעשה ע"י השופט
שמזה משמע שקצת נוטה לאשר להם לשהות בהקעמפ.

אחרי ששיקרו לציבור כביכול ברלינר לא מאפשר שהייה במתחם הקעמפ או הסבתו לקעמפ לבנות.
טוענים לניצחון בכך שהבנות אכן שהו במקום ואף בחודש 08.

בעוד, לטענת ברלינר, ככל אשר יצוּוֶה מפי הקודש פנימה יעשה, וייתן הקעמפ למי שיבקש האדמו"ר להשתמש.
אך העברת הבעלות בעמותה לא נתבקש בהיותו בקו"פ, ועל כן לא ייתן זאת לאנשי המערכת השתלטנים בשם הקודש.

כעת מוסדות גור משלמים כ20,000$ מדי חודש בחדשו לשמירה על הקעמפ
בעוד המשך הדיונים בבעלות העמותה ובייעוד שימוש נכסיה אמורים להמשיך בעתיד.

אם יש מבין חברי הפורום מישהו שיש לו יותר זמן ממני ויכול לתרגם ולתמלל את המסמכים שהובאו כאן
אשמח בהחלט לראות את כל התנסחות השופט, ומאיפה בדיוק דייקו הגערער'ס ב'לשון' של השופט הנכבד...

להלן המסמכים
מסמכים בהשתלשלות ענייני משפט הקעמפ.pdf
דברים כהוייתן - השתלשלות העניינים.pdf
אשמח אם מישהו ירים את הכפפה (קשה להקליד עם כפפות...)
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

עברי אנכי

ועד כתב:
02 נובמבר 2019, 22:29
עברי אנכי כתב:
01 נובמבר 2019, 14:38
שבוע טוב....
שבוע טוב ומבורך !
ונתתי שלום בארץ ושכבתם ואין מחריד...
בכל הבחינות

עקיב'לה

אמן כן יהי רצון
ושבתם איש אל אחוזתו ואיש אל משפחתו תשובו
בכל ההיבטים ומכל הזוויות

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

עלה זית כתב:
31 אוקטובר 2019, 23:06
שכל טוב כתב:
שמועה :
שמועה זו הינה הבל משתי סיבות - האחת כפי שהעירו, זו הנהגה לא אופיינית בעליל לאמשינובער.
והשנייה - הנהגת הדור מאן דכר שמיה, ר' שאול מסרב להיקרא אדמו"ר (עיי' במכתב בעניין הגוזמאות כרימון - מישהו יכול להעלותו?), אז הנהגת הדור ???

לעניין האלימות: הסיבה שלא הייתה אלימות היא מפני שהפורשים הינם אחיכם בשרכם, ור' שאול מכובד אצלכם מדי מכדי להתנכל אליו. אחרת הוא היה חוטף זעזוע מוח בדיוק כמו מנחם פורוש בשעתו. גור נותרה אלימה וכוחנית כמו תמיד.
ואיומים מתחת הרדאר היו גם היו בסיפור הנוכחי - הרי ר' שאול פתח שטיבל ברחוב רס"ג בב"ב אצל ר' לייזר כהנמן. מה קרה שזה עבר לקצה העיר? כי ליצמן השתולל עד שללייזר כהנמן כבר לא נותרה ברירה. אז בואו...
מצו"ב:
2019-10-29.png
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

משה 10

גאליציאנער כתב:
03 נובמבר 2019, 15:35
עלה זית כתב:
31 אוקטובר 2019, 23:06
שכל טוב כתב:
שמועה :

מצו"ב:
2019-10-29.png
מאוד לא ברור

מישהו שמצליח לקרוא מה כתוב יוכל אולי לעשות חסד ולכתוב את הכתוב במכתב לתועלת הרבים
תודה

חסוי

נושא שלא נקרא על ידי חסוי »

לשון הגר"ש במכתב:
לידידי נ"י
מכתבך מלא גוזמאות כרימון, מפיך ומפי אחרים,
ואין לי גם שום תואר חדש, אלא שיש כאן
אווארימע אמתע וינקעל לקבוצת ידידים
ואני בתוכם.
ועכ"ז יקרה ברכתך ואענה אחריה אמן, כן יתן השי"ת.
א געזונטען וינטער
שאול

שחר

חסוי כתב:
03 נובמבר 2019, 17:10
לשון הגר"ש במכתב:
לידידי נ"י
ואני בתוכם.
א געזונטען וינטער
שאול
ואלה דברי מי שיצא נגד מש"ר של הדור.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
נתן תודה: 74 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת »

מש"ר דרש דרשות וכתב הוראות הנהגה לדור. והיה לו משרת אחד.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
קא סלקא דעתך
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי קא סלקא דעתך »

שחר כתב:
03 נובמבר 2019, 19:40
חסוי כתב:
לשון הגר"ש במכתב:
לידידי נ"י
ואני בתוכם.
א געזונטען וינטער
שאול
אנא גלה בבקשה מי מחליט מיהו מש"ר של הדור, יש לי כמה שאלות דחופות אליו. [לא למש"ר אלא למחליט]

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

האם אמור להיות מש"ר בכל דור?
אין עוד מלבדו!

אחד תם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם »

עטרת תפארת כתב:
04 נובמבר 2019, 00:35
האם אמור להיות מש"ר בכל דור?
כן
זאת התורה לא תהיה מוחלפת והיא הנתונה למרע''ה
אוהב כל יהודי (בפיתה עם חריף)

אחד תם
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי אחד תם »

רק שאלת תם בכל הנושא והמסתעף בכל מקום וקופ''ח
האם אנו פותחים מוסדות תורה
והמנכ"ל יורק דם ויזע וחובות
והרבי עומד שעות בתפילה ושומע את הצרות של כלל ישראל
רק בשביל שימחאו לו כפיים בחתונות וכד' ?
או שבאמת מתכונים לש''ש ?
אני מהחתולים של ר' שלומק'ה מזויהעל...
אוהב כל יהודי (בפיתה עם חריף)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 235 פעמים
קיבל תודה: 331 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

עטרת תפארת כתב:
האם אמור להיות משרע"ה בכל דור?
זה פשוט וידוע. גם מהזהר, האריז"ל והגר"א
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

יעקב עקיבא

יאיר כתב:
04 נובמבר 2019, 02:11
עטרת תפארת כתב:
האם אמור להיות משרע"ה בכל דור?
זה פשוט וידוע. גם מהזהר, האריז"ל והגר"א
אחד מסוים או איתפשטותא דמשה בכל דרא?

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

מסויים. מה הכוונה 'איתפשטותא דמשה בכל דרא'?

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

אז מי המסויים הזה בדור שלנו?
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

יאיר כתב:
04 נובמבר 2019, 03:15
מסויים. מה הכוונה 'איתפשטותא דמשה בכל דרא'?
זה פשוט וברור. שיש שורש נשמה של משה רבינוע"ה בצדיקי הדור
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

עטרת תפארת כתב:
04 נובמבר 2019, 03:16
אז מי המסויים הזה בדור שלנו?
אני אמור לדעת?

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת

ודאי אם יש צדיק אחד בכל דור שהוא כמו משה רבינו עליו השלום אז כולנו היינו צריכים להיות תלמידיו.
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

ביאור הגר"א לספרא דצניעותא, דף לד ע"א

"רבנו מדבר באריכות בהרבה מחבוריו שכל הפנימיות של תוה"ק, האורות העילאין כל כוונות התורה שנכתב וכל התורה שבע"פ, כל העולמות וכל הנבראים העליונים והתחתונים צפונים הם ברמזין בתורה ובחז"ל. ליכא מידי דלא רמיזי באורייתא ליכא מידי דלא רמיזי באורין, ליכא מידי דלא רמיזי במתניתין, וכן ליכא מידי בעקבות משיחא דלא רמיזי במגלת סתרים של רבנו. וכל הרמזים כלולים במספרים לפי סוד "המוציא במספר צבאם לכלם בשם יקרא" היינו שכל נברא מהנבראים יש לו מספר יסודי בפני עצמו והיעוד של כל אחד מהם לפי שמו ומספרו היסודי נרמז בתורה בסוד מעשה וחשבון היינו בחושבנא שבאותיות התורה בגימטריאות ונוטריקון. וכאמרם: לכו חזו מפעלות ה' אשר שם שמות בארץ אל תיקרי שמות אלא שמות. פרפראות לחכמה, הם הכלים המקבלים את הסגולות העליונות מעולם האצילות במלויין ומלויין דמלויין עד אין סוף, וכל יצירה וכל אדם לפי תפקידיו הכלליימ והפרטיים מרומזין בשמו של כל אחד ומרומז בתורה במספר גימטריאות. רבנו בביאורו לספרא דצניעותא כותב בלשון זה "והכלל כי כל מה שהיה הוה ויהיה עד עולם הכל כלול בתורה מבראשית עד לעיני כל ישראל, ולא הכללים בלבד אלא אפילו פרטיו של כל מין ומין ושל כל אדם בפרט, וכל מה שאירע לו מיום הולדו עד סופו וכל גלגוליו וכל פרטיו ופרטי פרטיו וכן של כל מין בהמה וחיה וכל בעלי חי שבעולם וכל עשב וצומח ודומם וכל פרטיהם ופרטי פרטיהם בכל מין ומין ואישי המינים עד לעולם ומה שיארע להם ושרשם, וכן כל מ"ש באבות ומשה וישראל כולם הן בכל דור ודור שכולם מתגלגלים ניצוצותיהם בכל דור ודור כידוע, וכן כל מעשיהם מאדה"ר עד סוף התורה הוא בכל דור כידוע למבין וכ"ה בכל אדם ואדם לבד כמו שהתחיל לבאר במדרש הנעלם ברמז. וכל זה נכלל כלו בפרשת בראשית עד נח כמ"ש כאן בסע"ד" וכו'."

יעקב עקיבא

יאיר כתב:
מסויים.
מקור בבקשה.
יאיר כתב:
מה הכוונה 'איתפשטותא דמשה בכל דרא'?
"וְאִתְפַּשְׁטוּתֵיהּ דְּמשֶׁה בְּכָל דָּרָא וְדָרָא וּבְכָל צַדִּיק וְצַדִּיק". תיקו"ז דף קיב

שחר

קא סלקא דעתך כתב:
03 נובמבר 2019, 23:55
שחר כתב:
03 נובמבר 2019, 19:40
חסוי כתב:
לשון הגר"ש במכתב:
לידידי נ"י
ואני בתוכם.
א געזונטען וינטער
שאול
אנא גלה בבקשה מי מחליט מיהו מש"ר של הדור, יש לי כמה שאלות דחופות אליו. [לא למש"ר אלא למחליט]
אמר פעם האבנ"ז לאחד מגדולי הגדולים שרצה לדעת איזה ענין, ואמר. אם תוכל ליתן לי תקיעת כף שכבר אתה נקי מחטאת נעורים אראה לך הדבר.........וד"ל

נעול