חקירות ליצמן

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: עמי עשו, אחד

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את סגן השר ליצמן בעבירות מרמה, הפרת אמונים והצעת שוחד. לפי המשטרה, סגה"ש ליצמן פעל להשפיע על חוו"ד פסיכיאטרית של אישה שעמדה בפני הסגרה והתערב למנוע סגירת עסק של מזון שהבעלים מקורב אליו
ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 הסתיימה חקירת פרשה המכונה "תיק 1452". במסגרת הפרשה נחקרו מס' אירועים בהם עלה החשד שסגן שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן – ניצל לכאורה את מעמדו ומרותו במשרד הבריאות במטרה להשפיע באופן פסול על שיקול דעתם של מגוון גורמי מקצוע הכפופים לו במשרד הבריאות.

האירוע הראשון שנחקר במסגרת הפרשה עסק בניסיונו של סגן השר ליצמן להשפיע באופן פסול על חוות דעתם של מספר פסיכיאטרים עובדי משרד הבריאות אשר מונו על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים לקבוע את כשירותה הנפשית של מועמדת להסגרה לשלטונות אוסטרליה, וזאת בעיצומו של הליך הסגרה תלוי ועומד בבית משפט.

האירוע השני שנחקר במסגרת הפרשה עסק בהתערבות פסולה לכאורה של סגן השר ליצמן בניסיון להשפיע על הדרגים המקצועיים במשרדו לטובת בית עסק בתחום המזון שבעליו מקורב אליו, וזאת כדי למנוע את הליכי סגירתו בעטיים של ממצאי תברואה חמורים שנמצאו בו והביאו לתחלואה של מס' אנשים שאכלו מתוצרתו.


במסגרת החקירה נחקרו חשדות לאירועים נוספים, בהם סגן השר ליצמן פעל לכאורה על מנת להשפיע באופן פסול על הדרגים המקצועיים במשרד הבריאות (מב"ן – מרכז לבריאות הנפש) ובמשרדים נוספים למען מספר אסירים, והכל במטרה לסייע בידם להשתחרר בתום 2/3 מתקופת מאסרם ו/או לצאת לחופשות מהכלא.

החקירה החלה לאחר אישורם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, נוהלה בפיקוחם של ר' אח"מ ור' להב 433, ובוצעה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בליוויה של פרקליטות מחוז ירושלים.

עם סיום החקירה עמדת משטרת ישראל הינה, כי נתגבשה תשתית ראייתית מספקת לכאורה כנגד סגן שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים והדחה בעדות ב"פרשת ההסגרה" ועבירות מרמה והפרת אמונים והצעת שוחד ב"פרשת בית העסק לממכר מזון".

נציין כי ב"פרשת האסירים", הודתה המשטרה כי לא נמצאה תשתית ראייתית מספיקה להעמיד לדין. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז ירושלים לעיון והחלטה. מתוך JDN
בלשכת סגן השר ליצמן מגיבים להמלצות המשטרה: ״הלשכה נוהגת במדיניות ברורה של דלת פתוחה, לסיוע ועזרה לציבור. זאת, ללא אפלייה בין האוכלוסיות והמגזרים וללא בירור מצבם של הפונים אליו לסיוע, אלא לפי החוק והיושר. בטוחים שהדבר יוכח"
בלשכתו של סגן שר הבריאות מגיבים להמלצות המשטרה להעמידו לדין בחשד לשוחד והפרת אמונים: "כפי שהודענו לאורך כל הדרך, סגן השר ליצמן פעל בכל שנות תפקידו לטובת אזרחי ישראל, בשקיפות מוחלטת ועל פי חוק".

"לשכת ליצמן נוהגת במדיניות ברורה של דלת פתוחה, לסיוע ועזרה לציבור. זאת, ללא אפלייה בין האוכלוסיות והמגזרים וללא בירור מצבם של הפונים אליו לסיוע, אלא לפי החוק והיושר. מהודעת המשטרה אף עולה בבירור שגם המשטרה סבורה שלא נעברה כל עבירה במירב סעיפי החשדות בהן נחקר סגן השר ליצמן".


"לגבי הטענות האחרות אנו בטוחים ללא ספק כי לאחר בחינה מדוקדקת יתגלה כי לא נפל כל פגם במעשיו של סגן השר. יושרו הציבורי ועשייתו העצומה של סגן השר ליצמן, בייחוד בתחום פניות ציבור מכל האוכלוסיות, מוכרות וידועות לכל, תוך הקפדה מדוקדקת על החוק, ואין ספק כי הדבר יוכח במהרה".

סגן שר החינוך מאיר פרוש הגיב: "ידידי סגן השר הרב ליצמן עסוק בחסד ועזרה לכל פונה, ואני סמוך ובטוח שהוא ייצא צח כשלג, וימשיך בפעילותו המבורכת".

"חמור מאוד העובדה שפעילות לגיטימית ומתבקשת של שליח ציבור במסגרת פניות הציבור, ועזרה לאזרח הקטן מול מערכות ביורוקרטיות מורכבות – מהווה בסיס לחקירות. הדבר פוגע בפעילותם של אישי ציבור ומונע מהם לסייע לשולחיהם".

גם חה"כ ישראל אייכלר הגיב בראיון לרשת ב': "בסופו של דבר לא ייצא כלום מההמלצות על סגן השר ליצמן. אבל הבעיה היא שקובעים רף חדש שבו איש ציבור לא יכול לסייע לציבור. הרוע של השלטון הופך את המושג של פניות ציבור למשהו לא חוקי". מתוך JDN
מרתיח כל פעם לגלות מחדש את הריקבון של המדינה ושומריה, מתוך כל הח"כ לא מצאו את מי להאשים חוץ מליצמן. מכירים את המשפט:לא נתניהו לא חוקרים?!

ווייסמ
הודעות: 99
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ »

הסיפור עם לייפר נראה על פניו פלילי לחלוטין , מצד שני לכאורה הוא לא קיבל שוחד בתמורה , אז יתכן שיש פה צד להקל , במקרה של המסעדה של גולדיס , זה נראה לי ניפוח קלאסי ולא רציני , יתכן שביקש ללכת לקראת המסעדה ולא לסגור לגמרי , מה ליצמן הרוויח בתמורה ? גפילטע פיש בחינם?? בקיצור זה לא נראה לי רציני הסיפור של הצעת השוחד , נראה שהוא אמר זאת מתוך כעס ולך תוכיח שאי קידום של עובדת קשור לזה , יתכן שהעובדת חיפשה לנקום וכ"ו , יהיה קשה להוכיח עבירה בדרגה חמורה , מה שכן , פלילי או לא ועד כמה , ליצמן בשנים האחרונות חשב שזהו , הוא ואין בילתו , יוכל לעשות הכל , שיכרון כוח קוראים לזה , ועשה לא מעט שטויות , גם בבחירות לרשויות המקומיות , התנהל כללי דגל בשיכרון כוח והתוצאות בהתאם , וגם כלפי מקרים נוספים , אולי זמנית חשב שניצח , אבל בטווח הארוך הפסיד בגדול , לא יהיה נעים לראות אותו בבגדי שב"ס בערוב ימיו , מקווה שיצא זכאי ויניח לכולם.

ווייסמ
הודעות: 99
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36
קיבל תודה: 5 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ »

ווייסמ כתב:
06 אוגוסט 2019, 23:09
הסיפור עם לייפר נראה על פניו פלילי לחלוטין , מצד שני לכאורה הוא לא קיבל שוחד בתמורה , אז יתכן שיש פה צד להקל , במקרה של המסעדה של גולדיס , זה נראה לי ניפוח קלאסי ולא רציני , יתכן שביקש ללכת לקראת המסעדה ולא לסגור לגמרי , מה ליצמן הרוויח בתמורה ? גפילטע פיש בחינם?? בקיצור זה לא נראה לי רציני הסיפור של הצעת השוחד , נראה שהוא אמר זאת מתוך כעס ולך תוכיח שאי קידום של עובדת קשור לזה , יתכן שהעובדת חיפשה לנקום וכ"ו , יהיה קשה להוכיח עבירה בדרגה חמורה , מה שכן , פלילי או לא ועד כמה , ליצמן בשנים האחרונות חשב שזהו , הוא ואין בילתו , יוכל לעשות הכל , שיכרון כוח קוראים לזה , ועשה לא מעט שטויות , גם בבחירות לרשויות המקומיות , התנהל מול דגל בשיכרון כוח והתוצאות בהתאם , וגם כלפי מקרים נוספים , אולי זמנית חשב שניצח , אבל בטווח הארוך הפסיד בגדול , לא יהיה נעים לראות אותו בבגדי שב"ס בערוב ימיו , מקווה שיצא זכאי ויניח לכולם.

יעקב עקיבא
הודעות: 508
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39
נתן תודה: 99 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא »

התנהגותו האישית ממש לא נוגע לפה, אפי' אם זה מפריע לך [ואולי גם לי].
הנושא פה הוא המיקוד [targeting] של האדם ולחפש מה להפליל אותו, אף אחד מהחכי"ם והעוסקי ציבור לא נקי לא רבב, לכ"א יש דברים לא כ"כ גלאט שאפשר להתלות עליהם ולעשות צרות, השאלה היא את מי מחפשים ומי צריך להיות מסולק מהמפה.

עקיב'לה
הודעות: 1104
הצטרף: 21 יוני 2018, 09:06
נתן תודה: 57 פעמים
קיבל תודה: 296 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי עקיב'לה »

מה הסיפור של גולדיס.

טבי
הודעות: 498
הצטרף: 21 אוגוסט 2018, 15:02
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי טבי »

לפיד
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 785
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 62 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי »

מועצת גדולי התורה היום בהמבשר
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
הודעות: 613
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 12:07
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

ליצמן אדריכל גיוס התמיכה בהתנתקות צריך לשלם על זה. אולי הגיעה השעה.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 824
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

אני ג"כ אינני מחסידיו של ליצמן כפי שאתה יכול לראות באשכולות האחרים

אבל לא זה הזמן ולא זו ההזדמנות להתבטא כך,

ובפרט שנהג כפי שנהג ע"מ להציל נפש מישראל שעשתה מה שעשתה אם כנים הדברים
אך קיים בזה פדיון שבויים כפשוטו, ואין באפשרות לב יהודי לרקוד על דמו בנסיבות אלו,
כשהכלבים יסיימו לנבוח והשיירה תעבור, בהחלט אפשר ויש מקום לבקר את ליצמן על דברים כאלה ואחרים,
אך בזמן כזה על כל אחד מוטל לחזקו ולתת לו גיבוי מלא, ולא להסביר למה הוא נענש

ידידי ר' מדען צמרת, איני יודע מה גרם לך לכתוב את התגובה שכתבת,
סלח לי, אבל זה לגמרי לא במקום.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מדען צמרת
הודעות: 613
הצטרף: 09 נובמבר 2012, 12:07
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 56 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מדען צמרת »

מקבל את דברי רה"מ, ובכל זאת ראוי שהציבור יזכור. זה לא אישי, זה חוצה ציבורים ומשפחות. תאמין לי שישבתי דקות ארוכות כדי לא לכתוב יותר ממה שכתבתי, כדי לא ללבות אש.

מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מושקה »

עיקר פשעיו של ליצמן זה המניעה של תרופה מצילת חיים

מחקר: קנאביס חוקי הביא לירידה של עד 35% במוות ממשככי כאבים
מדינות בארה"ב שהתירו שוק קנאביס חוקי למטרות פנאי זכו לראות ירידה במספר מקרי המוות ממנות יתר ממשככי כאבים אופיואידים מסוכנים, כך במחקר מקיף שסקר נתונים שפורסמו בין השנים 1999 ל-2017.

מדינות שאישרו לגליזציה של קנאביס לשימוש פנאי למבוגרים ראו ירידה של 20 עד 35 אחוז במקרי מוות שנגרמו ממנת יתר מתרופות מרשם ומשככי כאבים אופיואידים.

הנתונים החדשים, הזהים לנתונים שכבר נמצאו גם בעבר, עלו במחקר חדש שפורסם השבוע בירחון הכלכלי Economic Inquiry.

במחקר בדקו החוקרים את מספר מקרי המוות מתרופות אופיואידיות לפני ואחרי חקיקת לגליזציה והקמת שוק קנאביס חוקי במדינות שונות בארה”ב.

מתוצאות המחקר עולה נתון משמעותי למדי: ירידה של בין 20 ל-35 אחוז במקרי מוות ממנת יתר של אופיואידים.

החוקרים השתמשו בשלושה מקורות מידע עיקריים לאיתור הממצאים: מספר מקרי המוות מאופיאטים ואופיואידים בין השנים 1999 ל-2017, חוקי הלגליזציה בכל אחת ממדינות ארה”ב, ונתונים דמוגרפיים של כל אחת מהמדינות.

לדברי החוקרים “לגליזציה של מריחואנה גרמה לירידה משמעותית במקרי מוות מאופיואידים – במיוחד מקרי מוות באופיואידים סינטטיים – בדגש על מדינות שאישרו לגליזציה לשימוש פנאי”.

“עם זאת,” הם מוסיפים, “זו לא הלגליזציה לבדה שהביאה לתוצאות אלו, אלא שבמדינות בהן זמינה גישה חוקית לקנאביס דרך חנויות מוסדרות נראתה הירידה החדה ביותר במקרי מוות אלו”.

כאשר החוקרים מדברים על אופיואידים סינטיים הם מתייחסים בעיקר לתרופות כמו “פנטניל” – תרופה הנחשבת כמסוכנת ביותר בעולם.

יצרנית התרופה “פנטניל” תרמה לאורך השנים מיליוני דולרים למאבק נגד לגליזציה של קנאביס, ותוצאות המחקר עשויות אולי להסביר מדוע.

תרופות אופיואידיות גרמו לכ-47,600 מקרי מוות ממנת יתר בארה”ב בשנת 2017 לבדה, בתופעה שכבר הוכרזה רשמית כמגיפה.

במדינת ישראל משרד הבריאות כלל לא מבצע מעקב על מספר מקרי מוות הנגרמים ממנות יתר של תרופות ומשככי כאבים.

חוסר הבקרה של ישראל על מקרי מוות ממשככי כאבים נמצא למרות ביקורת שהטיח מבקר המדינה בנושא זה ועל אף שלאחרונה נחשף שישראל במקום הראשון בעולם בעלייה בשימוש בהם.

אף על פי כן משרד הבריאות כן מחייב שימוש בתרופות אלו, כולל בפנטניל, בטרם ניתן לקבל אישור לשימוש בקנאביס רפואי.

החוקרים לא סיפקו הסברים מובהקים לסיבה לתופעה זו, שחוזרת על עצמה בשורת מחקרים קודמים, אך מעריכים כי רבים מהסובלים מכאב נוטים לצרוך קנאביס בתור טיפול עצמי בכאב במקום לגשת לרופא ולקבל מרשם לתרופות.

מחקר אחר שפורסם בשבועות האחרונים מצא גם ירידה של עד 8% בשימוש בקנאביס ע”י בני נוער במדינות שאישרו לגליזציה של קנאביס בשטחן.

מקור, הכולל קישור למחקר זה וקישורים למחקרים ונתונים נוספים שהוזכרו בכתבה:
https://knb.is/2McdA3U

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8640
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 103 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

אוהו, הנה זה מתחיל...
הוא תולה את הכתב אישום בגלל ההתנתקות והוא החליט שזה בגלל הקנאביס.
עכשיו יבוא החכמולוג הקנאי ויגיד שזה בגלל גזירת הגיוס, הרביעי יגיד שזה בכלל קשור לחלוקה של קימחא דפיסחא...
חד גדיא חד גדיא...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מושקה »

הילד ואביו עם גיא לרר (צילום: דף הטוויטר של לרר)
איש התקשורת והטלוויזיה, גיא לרר, התגייס לעזרתו של ילד חרדי חולה שזקוק לקנאביס כדי למנוע את התקפי האפילפסיה שלו. לרר אסף עבורו את התרופה האסורה על פי חוק (ברנז'ה)
איציק אוחנה | כ"ב באב תשע"ט 23.08.19 12:08

איש התקשורת ומגיש הטלוויזיה גיא לרר, פרסם בימים האחרונים כמה פוסטים ששברו את הרשת. בפוסטים קרא לרר לציבור להתגייס לעזרתם של כמה חולים הזקוקים לקנאביס כתרופה, אך כעת, בעקבות רפורמה של משרד הבריאות, הטיפות והפרחים שהם כה זקוקים להם נמנעים מהם או שהם מקבלים כמות זעומה.

ישנם כמה חולים עבורם ביקש לרר את טיפות הקנאביס או הפרחים, מדובר על מקרים קשים של ילדים החולים במחלות קשות, בהן מחלת האפילפסיה, וטיפות הקנאביס עוזרות להם מאוד להתמודד עם מחלותיהם.

לרר מנהל מאבק בנושא בתכניתו 'הצינור' המשודרת ב'רשת 13' והוא מביא מקרים שחלקם מלווים בסרטונים בהם נראים הילדים החולים. מדובר בסרטונים קשים מאוד לצפייה, זאת מאחר והילדים נראים בהם כשהם נאנקים מכאבים וסובלים בצורה נוראית. אך הם משודרים כדי לייצר שינוי תודעתי בנושא.

play
playsound
0:00 / 0:00
fullscreen
הסרטון המזעזע והקשה לצפיה, של הילד סובל ואביו בוכה

לאחרונה התמקד לרר בסיפורו המזעזע של דוד, ילד חרדי המתמודד עם אוטיזם ואפילפסיה. בפוסט שפרסם בנושא כתב לרר: "זהו דוד, בן 11. מאז שגאוני משרד הבריאות עשו את הרפורמה, טיפות הקנאביס שמורידות לו את ההתקפים כבר לא בנמצא. במשלוח האחרון הוא קיבל בקבוק אחד מתוך ארבעה מהזן שהוא הכי צריך. בסוף החודש לא יישאר בכלל. כבר עכשיו הוא עם 9(!) התקפים ביום. הדמעות של אבא חיים מדברות בעד עצמן. אנחנו רוצים לעזור לו כמו שעזרנו לידידיה. הפעם זה יהיה קשה יותר. הזנים נדירים יותר, משרד הבריאות איים בשלילת רישיון על פעיל מרכזי שעזר לנו – ומצד שני הצלחנו לשמור על האנונימיות של עשרות מטופלים שתרמו לידידיה ואף אחד לא עולל להם כלום. אז אנחנו אופטימיים", כתב לרר.

בסרטון שפרסם לרר תועד הילד החולה בצורה קשה ביותר לצפיה, גם אביו של הילד תועד כשהוא בוכה בדמעות על המצב הקשה שבו שרוי בנו.

בפוסט גם פורטו זני הקנאביס הספציפיים שצריך דוד, ואמש ערך לרר את האיסוף, תוך כדי שהוא מצייץ על הליך האיסוף.

בין היתר צייץ לרר על ר'. חרדי שתרם קאנביס עבור דוד, שאמר לו, כי "יש בעיה גדולה אצלנו החרדים. קיבעון ושמרנות. למרות שכולם ראו את הניסים. רבנים גדולים ומפורסמים טופלו בקנאביס רפואי. זה חבל כי מי שיושב על הברז הוא חרדי". ר' ציין כי מסירה זו לעילוי נשמת איציק, קרוב משפחתו של ר' שנפטר לפני חודשיים.

לרר במהלך האיסוף
לרר במהלך האיסוף
כמו כן, צייץ לרר על נ' מלוד שתרם שלושה בקבוקים של טיפות קנאביס למרות שילדו שלו עצמו חולה וזקוק לטיפות הקנאביס, אך נ' אמר ללרר כי "רק מי שמכיר את הסבל יודע שאי אפשר להפקיר הורים במחסור".

הנושא דווח אמש גם במהדורה המרכזית של 'חדשות 13', שם צוין כי בעקבות הסרטונים המזעזעים שפורסמו, הודיע הנשיא ריבלין כי יכנס פגישה דחופה עם ראשי משרד הבריאות. גם ראש הממשלה ‎צפה בסרטונים וגורמים בסביבתו הבטיחו שיפתור את המשבר החמור.

כאמור, ליצמן הוביל רפורמה בתחום הקנאביס, היא כוללת גם אפשרות לקבלה של הקנאביס בבתי מרקחת. אך בין היתר היא גורמת לכמה וכמה חולים, ביניהם ילדים, למחסור חמור בתרופה.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר לרר: "יש עכשיו בעיה גדולה שלא מאשרים לחולים קנאביס. גם מכיוון שיש מחסור בקנאביס שחוות הגידול נסגרו וכן חברות שסיפקו קנאביס בגלל רפורמה של משרד הבריאות".

על התחושות לעזור לחולים הוא מספר: "מצד אחד אני שמח שעם ישראל התגייס לעזור לאנשים במצב קשה שנלחמים על שלהם, מצד שני זה עצוב שאנשים צריכים לקבל תרומות בדבר שהיה אמור להיות מוסדר. זה כואב ומתסכל. יש עוד הרבה ילדים כמו דוד".

אתה לא חושש לעזור לאנשים בזמן שאתה עובר על החוק?

"אני מאמין שגם אם נגיע לבית משפט - השופטים יבינו שזה היה מעשה חסד נטו. זה עניין של חיים ומוות. זה גם לא סחר בסמים יש פה העברת תרופה מיד ליד ועזרה לחולים בתרופה שעוזרת להם להתמודד עם המחלה. אם צריך להענש אז נענש".

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה עד לעת פרסום הכתבה והיא תתפרסם לכשתגיע.

מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מושקה »

משבר הקנביס הרפואי: הנשיא ריבלין זימן את ראשי משרד הבריאות
לאחר שנחשף לסרטונים שבהם נראים ילדים הסובלים ממחסור בתרופה, התגייס הציבור לגיוס זן הקנביס הנדיר – בניגוד לחוק. כעת, גם נשיא המדינה וראש הממשלה נתניהו החליטו להתערב
גיא לרר | היום ב־05:51
משבר הקנביס הרפואי: לאחר שנחשפו לסרטונים שבהם נראים ילדים הסובלים מתופעות הלוואי של המחסור בקנביס רפואי, החליטו הנשיא רובי ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו להתערב. ריבלין זימן אמש (חמישי) את ראשי משרד הבריאות לפגישה – במטרה לדון בפתרון למשבר.


רפורמת הקנביס קבעה כי הצרכנים יקבלו את הקנביס לא מהמגדלים, המומחים והמורשים, אלא בבתי המרקחת ברחבי הארץ. אלא שבבתי המרקחת ניתן לקבל מספר זנים מצומצם, שאינם תמיד זמינים, ואף לא תמיד ראויים לשיווק. כעת, אלפי מטופלים ומטופלות - בהם גם ילדים, נותרו ללא גישה בתרופה שמשפרת את אורח חייהם. אחד מהם הוא ידידיה קוהלר בן השמונה, שלוקה באפליפסיה, ומפרכס יותר מ-300 פעמים ביום. מזה ארבעה חודשים, מאז נכנסה לתוקף הרפורמה, לידידיה אין גישה לתרופה שלו.

עוד בחדשות 13:

כך הסתכנו ישראלים רבים בעבירה – ומסרו קנביס רפואי לילד חולה
"המדינה נותנת לו למות": הנזק שנגרם לבן ה-8 בשל רפורמת הקנביס
לאחר הרפורמה בקנביס רפואי: החמרה במצבם של בעלי צרכים מיוחדים
קנאביס
קנאביס | גטי אימג’בנק
"רק קנאביס עוזר לו", אמרה אמו חני. "כשהוא היה באיזון, הפרכוסים הגיעו פעם בשבועיים או שלושה. היום כבר נגרם לו נזק". לאחרונה החליטה לפרסם סרטון בו נראה ידידיה מפרכס, ללא טשטוש, כדי להמחיש את המצוקה ולהשמיע קול. "בסופר פארם אמרו לי 'תקחי משהו אחר', והסברתי להם שזן שלא טוב בשביל ידידיה יכול להזיק לו יותר. הם השיבו ואמרו לי 'אין לכך ראיות רפואיות'".

לאחר פרסום סיפורו של ידידיה בדף הפייסבוק של "הצינור", מטופלים רבים בצמח החליטו לעשות מעשה ולתרום לו קנביס בניגוד לחוק. כתבי התוכנית נסעו עם ה"קנמבולנס" ברחבי הארץ על מנת לאסוף מהם מנות עבור ידידיה. אחת התורמות אמרה כי "היינו בדיוק בתשעה באב וצמנו, ואחרי שאתה מסיים את הצום ורואה כתבה כזו - זה איזשהו סימן בתוך הנשמה שאומר לך - למה לא לסייע?".


בסוף יום האיסוף, הגיעו מנות הצמח הרבות אל ידידיה - שהתרגש מאוד. אמו סיפרה: "הרופאים אמרו לי שבטוח הוא מת, שזה עניין של זמן - שבועיים, שלושה, כמה חודשים מקסימום. הייתי צריכה להוציא אותו מבית החולים כדי להשיג לו קנביס ולהציל את חייו, אם הייתי משאירה אותו שם הוא לא היה איתנו כאן היום".

מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מושקה »

בימים אלה ענף הקנאביס הרפואי בשפל חסר תקדים: מחסור חמור באספקה, תוצרת באיכות ירודה, עליית מחירים שיצר היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי).

בזמן שמייסד טלגראס יושב במעצר בגין "ניהול ארגון פשיעה" – הפושעים האמיתיים (ברמה המוסרית) מסתובבים חופשי ומונעים מהחולים תרופה איכותית במחירים שפויים.

כמה רוע, טיפשות, חמדנות וצביעות.

אין פתרונות ביניים עבור החולים. לא "מדיקליזציה" ולא "רפורמה". רק לגליזציה מלאה תביא מזור לחולים – תרופה איכותית במחירים שפויים.

צעד נוסף שזהות מתכוונת לבצע הוא מחיקת התיקים והחזרת כספי הקנסות לכל מי שהורשע או נקנס ב"עבירות" הקשורות לקנאביס.

מושקה
הודעות: 64
הצטרף: 05 מאי 2019, 14:13

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מושקה »

גיא לרר תוקף: יש משהו מסריח ברפורמת הקנאביס של ליצמן

#כישלון_רפורמת_הקנאביס

מערכת "הצינור" בערוץ 13 החלה בימים האחרונים במיזם שמטרתו לסייע לחולים שזקוקים לקנאביס ולא זוכים לה בעקבות רפורמת סגן שר הבריאות ליצמן. גיא לרר, מגיש התוכנית, תקף הבוקר (ראשון) את יושב ראש "יהדות התורה" בשיחה אצל רינו צרור: "הרפורמה היא פשע שכולם ידעו שזה מה שהולך להתרחש. הציבור שצורך את הקנאביס הוא הסובל ביותר בישראל, האנשים הנואשים ביותר שפשוט לקחו להם את התרופה. תחושת הבטן אומרת שיש שם משהו מסריח". חיים ברקוביץ', אב לשני ילדים אוטיסטים וחולי אפילפסיה, תמך בצעדיו של לרר: "גיא אותיות אי"ג, ראשי תיבות איש גדול. מעין רובין הוד של שנות ה-2000, מושיע וימשיך להושיע".

מיהו יהודי
הודעות: 138
הצטרף: 07 יולי 2019, 16:02
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי »

היי מושקה (הר ההר),
אתה מתפרנס מקנאביס או כותב באמצעותו?

יש לך ביקורת על ליצמן בעניין הקנאביס? תכתוב! אל תחפור!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8640
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 103 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מושקה, נא לרכז את כל ההודעות שלך באשכול אחד.
נא לא לטנף את כל האשכולות עם ההודעות שלך.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19116
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

נחסם סופית אחר כבוד...
כל התומך בהחלטה מתבקש להוסיף תודה.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8640
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54
נתן תודה: 96 פעמים
קיבל תודה: 103 פעמים

Re: חקירות ליצמן

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

יאיר כתב:
25 אוגוסט 2019, 17:12
נחסם סופית אחר כבוד...
תודה רבה.
ב"ה הגיע הזמן.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שלח תגובה