מתחם גולובנציץ

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
הפועלים
קיבל תודה: 1 פעם

Re: מתחם גולובנציץ

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 03 מרץ 2019, 14:16

שיך כתב: מפני צניעות הפרט אני לא יפרט אבל הוא לא בדיוק עצמאי...
2)מעניין למה אדמו"ר מתולדת אהרן חתם נגד בזמן שהוא תמיד היה בעד ויש לו חסידים שקנו בפרויקט
(רמז עצירת התקציב של "שקל הטוהר")
3)פרויקט ליד באותו מתחם (רמת חסידים)בונים ללא הפרעה למה??
(רמז הם שילמו)
אדמו"ר מתו"א לא חתם נגד, ולא היה בעד.
דעתו היה שאינו מתערב בזה, ואמר שזה שייך להרבנים היושבים על מדין הללו מתירין והללו אוסרין,
ומיד כשהתחילו הפולמוס, הציע לחסידיו שקנו שם דירות שימכרו אותם לאחרים, כדי להתרחק מספיקות,
לאחרונה לחצו עליו ביותר שיצטרף עם שאר הרבנים על האיסור לגור שם, אמר שאינו רוצה לחתום על האיסור,
עד שבסוף אחרי הרבה הפצרות חתם רק על עצמו שהוא לא יכנס שם בל"נ.
אם היו בני אדם מרגישין במתיקות ועריבות טוב התורה, היו משתגעים ומתלהטים אחריה, ולא יחשב בעיניהם מלא עולם כסף וזהב למאומה, כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם, (אוה"ח הק').

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 03 מרץ 2019, 14:20

מתלמידיו של אהרון כתב:גם בעניין הקברים באומן אני לא הכי בקי, אבל ממה שאני יודע שם יש ראיות ברורות לקבורה יהודית, (לא מוצא את כל חוברות ההסברה ששלחו לי במייל, אבל זכור לי שיש שמה עדיות ובדיקות ותמונות לרוב), ומה שלא קברים - לכאורה מיוחס להרוגי הפוגרום. נראה שכולם מסכימים שהיתה טעות בהערכת שטח בית הקברות העתיק. וכפי שאמרתי רבנים מכל הפלגים (לא רק הקנאים) השתתפו בעצרת בשול, וגם אלה שלא - עוד לא שמעתי על מישהו שמתייצב בגלוי לטובת החופרים. חוץ מזה אין שם חברת אתרא קדישא, אז מי בעל האינטרס?
מה עם שאר המבנים שם - המקוה של גבאי\נקודה טובה\אינדיג, (הגם שלא נבנו בזדון על בית החיים).
איך מותר להשתמש איתם, הרי זה בית החיים ואסור בהנאה?
עוד יותר, האיך מותר לישן (ולהשתמש בבתי הכסאות) שבבנינים הגבוהים שם, הרי הם בנויים על בית החיים?

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 03 מרץ 2019, 15:39

חכם הרזים כתב:
גחלי אש.jpg
[/size]
זיוף חמור:
מרן הגרמ"ד הלוי סאלוויציק שליט"א תוקף את אתרא קדישא: אין לי שום שייכות למתחם גולובנציץ בבית שמש, הם שקרנים זייפו את חתימתי

ביממה האחרונה הופתעו תושבי ירושלים ובית שמש לגלות מודעות שהופצו על ידי הקיצוניים המתנגדים לבנייה במתחם גולובנציץ בבית שמש, כאשר אל המכתב צורף מכתבו של ראש ישיבת בריסק הגאון האדיר רבי משולם דוד סאלוויציק שליט"א, הקורא כביכול כי המקום הוא בית קברות קדמון, והעצמות נזרקו שם כדומן על פני השדה.

חדי העין הבחינו היטב כי בתוך מכתבו של הגרמ"ד סאלוויציק לא הוזכר כלל מתחם גולובנציץ בבית שמש, ומשלחת מיוחדת מטעם וועדת ההיגוי של הרוכשים יחד עם כמה מבני משפחתו של מרן פוסק הדור הראב"ד שליט"א אשר מנחה את הוראות ההלכתיות בכל מהלך הבנייה, נכנסו למעונו של מרן הגרמ"ד הלוי סאלוויצי'ק שליט"א לשמוע מפיו פרטים מדויקים על דבר המכתב שהנסתר רב בו על הגלוי.

המשלחת שהציגה בפני מרן הגרמ"ד הלוי סאלוויצי'ק שליט"א את המכתב שפורסם בחוצות העיר, שמעו מפיו כי המכתב הזה נכתב על בניה באירופה באיזור אומן, וכי כל ניסיון לשייך את המכתב למתחם הבנייה בגולובנציץ אינו אלא 'זיוף חמור'. הגרמ"ד שליט"א הדגיש בדבריו כי המכתב הזה נכתב דווקא כהצטרפות למכתבו של מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א אשר חתם לאסור את הבניה באומן, ולא חלילה נגד פסקו הבהיר של גיסו מרן הגר"מ שטרנבוך שליט"א. לסיום בירך הגרמ"ד הלוי סאלוויצ'יק את חברי וועדת ההיגוי בברכת "הצלחה".

למרבה החרפה התברר כי נוכלי אתרא קדישא המנהלים את המאבק נגד הבנייה במתחם גולובנציץ בבית שמש, לקחו את אותם השורות שכתב מרן הגרמ"ד סאלוויצ'יק שליט"א נגד הבניה באומן, והדביקו את השורות הללו בכל חוצות העיר בהקשר למתחם אחר לגמרי – מתחם גולובנציץ בבית שמש.

להלן התמלול המלא משיחתו של מרן הגרמ"ד הלוי סאלוויצ'יק שליט"א עם חברי וועדת ההיגוי ועם בני משפחתו של מרן הגר"מ שטרנבוך:

(אפשר לשמוע בהקלטה את כל השיחה)

השואלים: הנה המכתב.

הגרמ"ד: תראה לי היכן

השואלים: "הנה זה כאן"

הגרמ"ד: זה לא מעכשיו, זה משהו ישן. באו אלי שבוע שעבר עם פתק על ברסלב (אומן) בשם אביכם, ושם היה כתוב שאסור לחפור קברים – שאסור לחפור בית הקברות, ואני צירפתי חתימתי למכתב ההוא, וזה מה שכתוב כאן.

השואלים: זה לא היה על בית שמש?

הגרמ"ד: לא, זה לא היה על בית שמש, מה אני יעשה שהם פרסמו על בית שמש.

השואלים: את המכתב הזה פרסמו ברחוב על בית שמש.

הגרמ"ד: אני חתמתי על מכתב של אביכם (הראב"ד) על הקברים באומן, אתם מכירים את המכתב של אביכם באומן? אבא שלכם כותב מכתב על אומן שאסור לחפור בית הקברות, אתם מכירים כזה מכתב?

בנו של הראב"ד הרה"ג ר' אשר שטרנבוך: כן.

הגרמ"ד: אני כתבתי שם, אני לא חתמתי על גולובנציץ. זהו. אני כתבתי על ברסלב אני לא מתערב בכלל בגולובנציץ. ר' משה שטרנבוך כתב מכתב על אומן, המקום בית הקברות ואסור לחפור בו, ביקשו שאצרף חתימתי וחתמתי. אין לי שום שייכות לבית שמש ולגולובנציץ, לא דיברתי בזה מילה אחת.

חברי וועדת ההיגוי: רוצים לקבל ברכה מהראש ישיבה

הגרמ"ד: ה' יעזור לכם שתצליחו.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אם היו בני אדם מרגישין במתיקות ועריבות טוב התורה, היו משתגעים ומתלהטים אחריה, ולא יחשב בעיניהם מלא עולם כסף וזהב למאומה, כי התורה כוללת כל הטובות שבעולם, (אוה"ח הק').

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 מרץ 2019, 19:51

תודה רבה על הכתבה. בבקשה להביא את ההקלטה.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון
נתן תודה: 3 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 מרץ 2019, 21:46

גאליציאנער כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:אני אגיד לכם משהו, אין לי שום בקיאות בנושא, אבל לא הייתי קונה שם בשום אופן, מעצם העובדה שזה שנוי במחלוקת בין כ"כ הרבה גדולים.
לפי שאני רואה אכן יש גדולים המתירים, וכיון שהם שולטים ביתד אז מבחינת יתד אין שום צד שני.
אבל כל עוד גדולי ישראל אחרים עדיין עומדים בדעתם, וביניהם הגאב"ד, חבר הבד"צ ובפרט הגרי"מ שכטר - מי אני שאכניס את הראש להכריע את ההלכה שהאמת דווקא עם המתירים?
שים לב שאתה בעצם אומר פה: אני נגד כי הרב שלי אסר והוא עומד בדעתו...
זה כבר לא נקרא שאתה לא מכניס את ראשך בין הצדדים, אתה כבר לוקח פה צד.
זה שאני ברסלבר לא אומר שהגרי"מ שכטר הרב שלי. למשל אני הצבעתי בבחירות האחרונות (ג') וכנראה אצביע כך גם בבאות, בניגוד לדעתו. (כמובן שבחירות זה לא אותו דבר, כי בבחירות זה לא רק התר אלא חיוב. אבל כאן אפשר לא להיכנס לזה)
מה שכתבתי ובפרט וכו' - להדגיש שגם בין האוסרים יש גדולי ישראל.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 מרץ 2019, 21:48

הפועלים כתב:
חכם הרזים כתב:
גחלי אש.jpg
[/size]
זיוף חמור וכו'

מכאן ראיה שאין דין אומן כדין גולובנציץ.
שם הרב שטרנבוך אוסר וכאן מתיר
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 03 מרץ 2019, 21:52

יהיה טוב כתב:
מתלמידיו של אהרון כתב:גם בעניין הקברים באומן אני לא הכי בקי, אבל ממה שאני יודע שם יש ראיות ברורות לקבורה יהודית, (לא מוצא את כל חוברות ההסברה ששלחו לי במייל, אבל זכור לי שיש שמה עדיות ובדיקות ותמונות לרוב), ומה שלא קברים - לכאורה מיוחס להרוגי הפוגרום. נראה שכולם מסכימים שהיתה טעות בהערכת שטח בית הקברות העתיק. וכפי שאמרתי רבנים מכל הפלגים (לא רק הקנאים) השתתפו בעצרת בשול, וגם אלה שלא - עוד לא שמעתי על מישהו שמתייצב בגלוי לטובת החופרים. חוץ מזה אין שם חברת אתרא קדישא, אז מי בעל האינטרס?
מה עם שאר המבנים שם - המקוה של גבאי\נקודה טובה\אינדיג, (הגם שלא נבנו בזדון על בית החיים).
איך מותר להשתמש איתם, הרי זה בית החיים ואסור בהנאה?
עוד יותר, האיך מותר לישן (ולהשתמש בבתי הכסאות) שבבנינים הגבוהים שם, הרי הם בנויים על בית החיים?
האמת לא יודע... אולי בגלל שזה פונה כבר בשוגג? וכאן מדברים על לבנות לכתחילה ובפרט כשעדין אפשר להחזיר את העצמות

חכם הרזים

נושא שלא נקרא על ידי חכם הרזים » 04 מרץ 2019, 20:56

מתלמידיו של אהרון כתב:
חכם הרזים כתב:זה מה שחתם הגרמ"ד לאיסור כניסה בגולובנציץ
צילום כת''י הגרמ''ד בנוגע לגולבונציץ - והנדפס.jpg
וזה מה שחתם לאומאן
מכתב הגרמ''ד סאלאויציק בנוגע לאומאן.pdf
נ"ל שבנוגע לאומן הדברים הרבה יותר ברורים, שאלה קברי ישראל.
והסיבה שיהודים לא מפחדים מחילול קברים זה תוצאה מאלו שחיללו קברי קדמונים בגולובנציץ.

סמל אישי של משתמש
הפועלים

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 04 מרץ 2019, 23:30

חכם הרזים כתב:והסיבה שיהודים לא מפחדים מחילול קברים זה תוצאה מאתרא קדישא שחיללו קברי קדמונים בנשר.

חכם הרזים

הגאון ר' משולם דוד מוחה נגד החפירות

נושא שלא נקרא על ידי חכם הרזים » 04 מרץ 2019, 23:42

הגרמד בעצרת נגד חילולי הקקברים בגולובנציץ.jpg

דרשה נלהבה
דרשת הגרמ''ד נגד חילול הקברים בגולובנציץ.pdf

סמל אישי של משתמש
הפועלים

קברי אבותינו במתחם שנלר

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 05 מרץ 2019, 00:53

מתחם שנלר

איפה המחאות של הסיקריקים מאתרא קדישא ?

איפה חתימת הרבנים שאסור להיכנס שם ?

איך פתאום ביום אחד נהיתה שקטה ?

כמה כסף "לא יחרץ" קיבלה אתרא קדישא?

צבועים! שקרנים!

סמל אישי של משתמש
הפועלים

קברי אבותינו במתחם שנלר

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 05 מרץ 2019, 00:55

שנלר-1.jpg
[/size]

סמל אישי של משתמש
הפועלים

קברי אבותינו במתחם שנלר

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 05 מרץ 2019, 00:56

שנלר-2.jpg
[/size]
נערך לאחרונה על ידי הפועלים ב 05 מרץ 2019, 00:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
הפועלים

קברי אבותינו במתחם שנלר

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 05 מרץ 2019, 00:56

שנלר-3.jpg
[/size]
נערך לאחרונה על ידי הפועלים ב 05 מרץ 2019, 00:57, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של משתמש
הפועלים

קברי אבותינו במתחם שנלר

נושא שלא נקרא על ידי הפועלים » 05 מרץ 2019, 00:57

שנלר-4.jpg
[/size]

מי זה
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 31 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 19 יולי 2019, 12:06

איש לרעהו פינחס תשע''ט - רוכש דירה בגולובנציץ הוכה והבליג.jpg
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

חיפאי מאושר

נושא שלא נקרא על ידי חיפאי מאושר » 14 אוגוסט 2019, 18:29

הכלב נובח והשיירה עוברת?
האם נכונה השמועה שבשבועות הקרובים ייפתחו שטיבלך של בעלזא ודושנסקיא בשכונה החדשה?
ימות המשיח:)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 56 פעמים
קיבל תודה: 22 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 18 אוגוסט 2019, 17:18

חיפאי מאושר כתב:
14 אוגוסט 2019, 18:29
הכלב נובח והשיירה עוברת?
האם נכונה השמועה שבשבועות הקרובים ייפתחו שטיבלך של בעלזא ודושנסקיא בשכונה החדשה?
ימות המשיח:)
בעלזא ייפתח, לא יודע מתי - במשך החורף הבעל"ט.
אי"ה כעת במשך חודש אלול הבעל"ט יהיה איכלוס מאסיבי בשכונה של כמה פרוייקטים שמסיימים את הבניה בשעטומ"צ.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

יוסף בן יוסף
נתן תודה: 75 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 19 אוגוסט 2019, 12:39

חשבתי אולי בכנסים הבאים לארגן מושב סביב גלובנציץ/שנלר וההוכחות הארכאולוגיות אם מדובר בקברי ישראל או עכו"ם, מה דעת החברא דכאן?

סמל אישי של משתמש
יעבץ
נתן תודה: 12 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 19 אוגוסט 2019, 12:48

יוסף בן יוסף כתב:
19 אוגוסט 2019, 12:39
חשבתי אולי בכנסים הבאים לארגן מושב סביב גלובנציץ/שנלר וההוכחות הארכאולוגיות אם מדובר בקברי ישראל או עכו"ם, מה דעת החברא דכאן?
באמת. סתם שאלה.
אם הרב קורן (שהיה גם א' הדעות המרכזיות בסוגיא זו) היה נוכח בכנס, מדוע לא ניתן לו איזה במה מכובדת יותר?

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 19 אוגוסט 2019, 12:49

יעבץ כתב:
19 אוגוסט 2019, 12:48
יוסף בן יוסף כתב:
באמת. סתם שאלה.
אם הרב קורן (שהיה גם א' הדעות המרכזיות בסוגיא זו) היה נוכח בכנס, מדוע לא ניתן לו איזה במה מכובדת יותר?
היה אמור לדבר, ברגע האחרון עקב עומס של כמה דברים לא הסתדר לו להכין הרצאה ומצגת מסודרים ומושקעים, והעדיף שלא לתת משהו חלקי.

מיהו יהודי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 21 אוגוסט 2019, 07:32

יוסף בן יוסף כתב:
כן!

סמל אישי של משתמש
אני פה
קיבל תודה: 76 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 08:52

מה דעתך?

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 21 אוגוסט 2019, 10:38

אני פה כתב:
21 אוגוסט 2019, 08:52
מה דעתך?
אני חושש מעט מהפגנות של קנאים...

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 11:15

בכנס אתה צריך לחשוש כאן לא מכירים אותך...

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 21 אוגוסט 2019, 11:21

אני פה כתב:
21 אוגוסט 2019, 11:15
עכשיו הבנתי את שאלתך - מה אני אומר על עצם הנושא.
קשה להתווכח עם העובדה שזה ראשו בין ברכיו, וגם לא ניתן להתווכח עם העובדה שעל פי הכלים שנמצאו התקופה איננה של בני ישראל, דוד שמידל עצמו אמר לי שכך הן הדברים (לגבי העובדה השניה), אלא שלדעתו להלכה אין לסמוך על כך אף אם כל ההוכחות יהיו חד משמעיות.
אני שואל את עצמי, אף בהנחה והוא צודק שלא ניתן לסמוך על כך להלכה, האם זה נעשה ודאי איסור? האם זה מצדיק מחאות ומלחמות? מקסימום יש להעיר שעל אף שמסתבר כי אלו קברי עכו"ם, להלכה יש להחמיר ותו לא.
מה שכן, מבירוריי אצל מתנגדיו עולה כי כל ההשמצות של כסף הינן שקר, ומדובר ביהודי תלמיד חכם וירא שמים שעושה את מה שעושה לשם שמים וכסף לא ישנה אצלו מאומה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 11:30

לכבוד חברי הפורום ובין הזמנים, בבקשה תעדכן אתנו באיזה גילוי ארכאולוגי מקראי יוצא דופן.

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 21 אוגוסט 2019, 11:32

אני פה כתב:
21 אוגוסט 2019, 11:30
לכבוד חברי הפורום ובין הזמנים, בבקשה תעדכן אתנו באיזה גילוי ארכאולוגי מקראי יוצא דופן.
משהו חדש מעכשיו? - לא ידוע לי על גילוי חדש מסעיר.
לפני שנתיים נמצא בולה חתומה ובה נכתב ישעיהו הנבי!!!! זה מרתק גם בשל העובדה שהיא נמצאה באותה השכבה בה נמצאה כמה חודשים קודם לכן חותמת של חזקיהו [בן] אחז מלך יהודה.

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 11:36

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 11:38

ארכיאולגים מצאו לפני כמה שבועות את לוח הבימה של הגר"א בבית מדרשו בוילנא בהם נחרטו גימטריאות על ירושלים וארץ ישראל.

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 21 אוגוסט 2019, 11:47

אני פה כתב:
21 אוגוסט 2019, 11:38
ארכיאולגים מצאו לפני כמה שבועות את לוח הבימה של הגר"א בבית מדרשו בוילנא בהם נחרטו גימטריאות על ירושלים וארץ ישראל.
מרתק! תוכל לתת קישור/פרטים נוספים?

סמל אישי של משתמש
אני פה

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 21 אוגוסט 2019, 11:54

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 אוגוסט 2019, 16:48

כעת בבי"ש סוער בשל כך שתושבי אחד הבנינים שנבנה כיפין ע"ג כיפין הרסו את כל הכיפין בכדי לבנות יח"ד בחללים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מיהו יהודי
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מיהו יהודי » 21 אוגוסט 2019, 17:17

יוסף בן יוסף כתב:
21 אוגוסט 2019, 11:21
אני פה כתב:
21 אוגוסט 2019, 11:15
עכשיו הבנתי את שאלתך - מה אני אומר על עצם הנושא.
קשה להתווכח עם העובדה שזה ראשו בין ברכיו, וגם לא ניתן להתווכח עם העובדה שעל פי הכלים שנמצאו התקופה איננה של בני ישראל, דוד שמידל עצמו אמר לי שכך הן הדברים (לגבי העובדה השניה), אלא שלדעתו להלכה אין לסמוך על כך אף אם כל ההוכחות יהיו חד משמעיות.
אני שואל את עצמי, אף בהנחה והוא צודק שלא ניתן לסמוך על כך להלכה, האם זה נעשה ודאי איסור? האם זה מצדיק מחאות ומלחמות? מקסימום יש להעיר שעל אף שמסתבר כי אלו קברי עכו"ם, להלכה יש להחמיר ותו לא.
מה שכן, מבירוריי אצל מתנגדיו עולה כי כל ההשמצות של כסף הינן שקר, ומדובר ביהודי תלמיד חכם וירא שמים שעושה את מה שעושה לשם שמים וכסף לא ישנה אצלו מאומה.
הערה נוספת,
כמי שהיה מעורב מעט בסוגיית הקברים בבית החולים באשקלון, ידוע לי כי הציגו בפני הגרד"ש הוכחות כי מדובר בקברי עכו"ם, אבל תשובתו הייתה כי אתרא קדישא נאבקת גם למניעת חילול קברי עכו"ם מחשש שזה יהיה פיתוי לעתיד להגדיר כל קבר שנמצא כגוי.

זאת ועוד, אני הקטן מצטרף לדברי ההערכה על הגרד"ש שעושה את מעשיו לש"ש ושלא ע"מ לקבל פרס.

יוסף בן יוסף

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 21 אוגוסט 2019, 17:24

גאליציאנער כתב:
21 אוגוסט 2019, 16:48
כעת בבי"ש סוער בשל כך שתושבי אחד הבנינים שנבנה כיפין ע"ג כיפין הרסו את כל הכיפין בכדי לבנות יח"ד בחללים...
תוכל לתת לי יותר פרטים? - לפי מה ששמעתי לא נבנו שם כיפין ע"ג כיפין.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
נתן תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 22 אוגוסט 2019, 04:26

יוסף בן יוסף כתב:
אפילו מתנגדיו הגדולים אינם טוענים כי הוא מטה דעתו בעד בצע כסף
כל הטענות הם על כך שבמקומות שהוא מחמיר יותר משולחן ערוך,
הקנאים הופכים זאת להלכה פסוקה, ומעבר להשמצות מגעילות על גדולי תורה שפוסקים אחרת ממנו, הרי הם מזיקים בידיים את הנוגעים בדבר.
הטענות על כספים אינן על הגר"ד שמידל שליט"א
אלא על אחרים מתוך ארגונו, שגם למשל כשמסכימים לבצע פתרונות הלכתיים כפי דרישת הגרד"ש
אזי אנשי ארגונו מביאים פלטות לכיפין ע"ג כיפין ממפעל מסויים שמשום מה עלות החומר שם פי 5 ולפעמים פי 10 מכמה שאמור לעלות פלטות כאלו בכל מפעל מתחרה.
ואם מישהו עושה אחד ועוד אחד שאנשים שדורשים לקנות אך ורק ממפעל מסויים הגובה סכום גבוה כ"כ,
בעוד מפעלים אחרים מספקים את אותה הסחורה בחמישית או בעשירית המחיר,
ואם תעז להביא מהמפעל המתחרה ולהעסיק עסקנים אחרים לבניית הכיפין, אוטובוסים מאורגנים ממאה שערים ובית שמש יגיעו למחות על חילול הקברים!

ושוב אדגיש כי חלילה, אף אחד לא טוען כי דעת הגר"ד שמידל ניתנת לקנייה בממון.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 אוגוסט 2019, 17:25

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
22 אוגוסט 2019, 04:26
יוסף בן יוסף כתב:
אפילו מתנגדיו הגדולים אינם טוענים כי הוא מטה דעתו בעד בצע כסף
כל הטענות הם על כך שבמקומות שהוא מחמיר יותר משולחן ערוך,
הקנאים הופכים זאת להלכה פסוקה, ומעבר להשמצות מגעילות על גדולי תורה שפוסקים אחרת ממנו, הרי הם מזיקים בידיים את הנוגעים בדבר.
הטענות על כספים אינן על הגר"ד שמידל שליט"א
אלא על אחרים מתוך ארגונו, שגם למשל כשמסכימים לבצע פתרונות הלכתיים כפי דרישת הגרד"ש
אזי אנשי ארגונו מביאים פלטות לכיפין ע"ג כיפין ממפעל מסויים שמשום מה עלות החומר שם פי 5 ולפעמים פי 10 מכמה שאמור לעלות פלטות כאלו בכל מפעל מתחרה.
ואם מישהו עושה אחד ועוד אחד שאנשים שדורשים לקנות אך ורק ממפעל מסויים הגובה סכום גבוה כ"כ,
בעוד מפעלים אחרים מספקים את אותה הסחורה בחמישית או בעשירית המחיר,
ואם תעז להביא מהמפעל המתחרה ולהעסיק עסקנים אחרים לבניית הכיפין, אוטובוסים מאורגנים ממאה שערים ובית שמש יגיעו למחות על חילול הקברים!

ושוב אדגיש כי חלילה, אף אחד לא טוען כי דעת הגר"ד שמידל ניתנת לקנייה בממון.
אגב, גם כל המחאות נגד ארגונו כוונו בעיקר נגד אנשיו [מסויימים מאוד] ולא נגדו אישית.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שלח תגובה