אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

יהודאי

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 25 יולי 2019, 10:59

חבקוק כתב:
25 יולי 2019, 09:16
יהודאי כתב:
25 יולי 2019, 08:52
יש סיבות ותשובות לכל דבר וענין, אולם המקנטרים המשמיצים אינם שואלים שאלות, ואינם מעוניינים בתשובות, ועל כן אנו משיבים להם כגמולם.[/color]
מאיפה החלטת שאני לא מעוניין בתשובות?
רק מהתחלה שמתקיפים אותי בלי שום קשר לנאמר, או טוענים דברים ובטוחים ב100% שהם נכונים, או שלא מוכנים לשמוע דעה אחרת (לא חייבים להסכים).
הבה נעבור על דבריך כאן ונראה אם אתה מעונין בתשובות או שבאת לקנטר ולהשמיץ.
אני חושב שאחרים שכתבו פה הם לא התקיפו, פגעו וכו'.
תסמונת הקוזק הנגזל
ואז הבנתי שאין כאן אדם מולי
אתה "ממש לא מקנטר", אתה רק מאבחן שיש לך עסק עם תת אדם!!!
יש כאן גערער קלאסי (וגערער קלאסי עונה גם להגדרה שבשם החסידות מותר גם לכתוב באינטרנט כאמור גם לי אף אחד לא התיר להיות כאן משום "כבוד החסידות", ואני מתבייש לספר לחברי שבעוה"ר אני מבקר בדיוטא תחתונה זו חרף האיסור המוחלט, אף אחד בגור לא יעריך אותי על כתיבתי כאן, ואילו אתה משמיץ עדה קדושה שלרובה אין מושג כלל מה זה אינטרנט) שממש לא יודע תשובות ומפחד מכל תגובה, כי אם לא איך תסביר את התשובות שכתבו פה?
כאמור תשובות מקבל מי ששואל, לא מי שמשמיץ!
אבל - יכול להיות שיש כבר שתי חסדויות גור. [בגור יש חסידות אחת ואדמו"ר אחד! אתה והמורדים אינכם משתייכים לגור!] כי הגוראים שאני מכיר יכול להיות שהם יודעים את הש"ס, אבל הש"ס ממש לא לימד אותם איך מתנהגים.
שוב אתה לא שואל, אלא משמיץ ומקנטר, הלא ידעת אם לא שמעת כי אכן גוראים רבים יודעים היטב בהבנה ישרה את כל או רוב הש"ס, [אתה מטיל בזה ספק, כי אתה מכיר את גור רק דרך האינטרנט]. ויתרה מזאת שכלך המעוות מעקם אימרה של הרבי מקאצק, כי אכן לא כל יודע ש"ס למד מהש"ס איך מתנהגים, אולם אתה עם חצוצרת העיון שבה אתה מנופף [תרשה לי להעריך שאינך לומד לא בעיון ולא בבקיאות] וכי יודע אתה איך להתנהג?!
ונכון, יש מאות בחורים בגור שיודעים מזומנים וכו', מעניין שלבחורות הטובות בגור אין שידוכים ותמיד צריך לקחת מהשיעור הקטן. (לפי הדברים כאן היה צריך להיות להיפך)
מה הקשר בין הדברים? וכי אם היו לומדים בעיון המצב היה שונה?
כאמור אינך מחפש תשובות, רק להשמיץ כל היום.

וכן, אין בכלל כל ספק, כך [אולי התכוונתך לכתוב "קח"...] את האנשים של הזמנים הקודמים גם החסידים שרצו אחרי הרבי וידעו בדיוק מה קרה איתו כל רגע, היה מדובר באברכים ובבחורים רציניים בעלי יראת שמים ומבני לימוד. ואת מי שאני מכיר היום, ושומע אותם מדברים, נו.... עדיף לא לדבר על הרמה הרדודה שלהם.
שוב, אתה מכיר הכל דרך האינטרנט, כי המציאות היא שאחוז האברכים וההבחורים רציניים בעלי יר"ש וכו' רק עלה ומשגשג בתקופת ההנהגה הנוכחית.
אתה מניח שקרים כעובדות, ואתה מבקש עליהם הסברים, לזה קוראים "השמצות" [ולא "שאלות"]

ונכון אני מדגיש שיש בפרוש בערך 50 (מתוך 600) במחזור שהם רציניים ושולטים במסכתות שלמדו. אבל גם חלק מהם הם סוג תפוח אדמה, מה שאומרים עושים.
שוב אתה מסלף מספרים, [טוב נו זה מה שאתה מכיר מה"ידענים" של האינטרנט...], ואנחנו צריכים לענות לך תשובות.
הבה אשיב לך כגמולך: הרי "ידוע" שאחותך מסתובבת במקומות מפוקפקים, מדוע לא תשגיח עליה?!
ואל תגיד שאין לך אחות, כי אז אתה מתחמק וכופר בעובדות הידועות...

ויש גם כאלה שיכלו להיות הרבה יותר, רק שהצוות מתנגש איתם על כל צעד שהם עושים.
טענה ישנה הנטענת בכל בישיבות מכל הזרמים [בעיקר בקרב הלומדים בעיון] כי לולא הצוות הנוגש בהם היו הרבה יותר...
זה גור שאני מכיר.
כאמור הכרותך עם גור היא דרך עדשת האינטרנט, צא מכאן, ולך ובקר בהיכלי הישיבות, ותראה עולם אחר.
ואדרבה, בא תשב ותכתב כאן לגופו של עניין.
כשתשאל לענין תקבל תשובות.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 25 יולי 2019, 12:15

תודה יהודאי לשירות המיוחד !!
אני דווקא כתבתי עניינית על עניין העיון ובקיאות, בא הזב חוטם הזה והתחיל להאשים בקונספירציה מטומטמת שכל המעבר לבקיאות אינו כי אם 'רצון לרדד' ולהפוך 'לכת'.... מחיתי ועניתי לו כהוגן, אז כקוזק הנגזל בא ומתלונן על קללות....
תראה קצת את כלל ההשגבות והתובנות והשפה שלו על גור, ותבין אם איזה טרול יש כאן עסק, המתיימר עוד להבין דבר בחייכון וביומייכון על גור בפרט ונושאים השקפתיים רוחניים בכלל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 14:21

טריסקער כתב:
25 יולי 2019, 04:51
פיקח עצום כתב:
25 יולי 2019, 02:19
אני מתקשה להבין כל הרעש סביב מכתבו של הג"ר שאול שליט"א. והרי גם אביו האדמו"ר בעל ה'פני מנחם' חתם על מכתב כזה בשנת תשנ"ה (אינני יודע איך להעלותו כאן, אזי אעתיק את המכתב) וז"ל.

מאוד דאבה לבנו ועגמה נפשנו על דברי ריבות בשערנו הגורמות ח"ו לחילול שם שמים, וכל הירא לדבר ה' כתורה יעשה.
ואם יש סכסוך בין עדות וחצרות וכדו' אית דין ואית דיין ומחוייבים ללכת לדין תורה, או בדרכי שלום ע"ד פשרה ולא ח"ו באלימות ובמגיזתא.
וכבר אמרו חז"ל אין שלום יוצא מתוך מריבה, ואמרו כל הסוטר לועו של ישראל כאילו סוטר לועו של שכינה, ונקרא וכו', ומובא בשו"ע חו"מ ריש סימן ת"כ חרם הקדמונים על המכה חבירו, וי"א דאין לצרפו למנין, וכן לענין ביושים וגידופים מובא שם בסימן תכ"א סי"ג דחייב.
ומי לא יחוש לדברי חז"ל הנ"ל, ומי אשר כבוד שמים יקר בעיניו, יראה שיסודר הדברים עפ"י ד"ת אשר דרכיה דרכי נועם, וגדול השלום שניתן ללומדי תורה, והשומע לנו ישכון בטח, והאמת והשלום אהבו' עכ"ל. (ההדגשות אינם במקור)

וא"כ שאלתי בזה מאי שנא? הרי גם מכתב זה נועד לבחוש במחלוקת ולחסל חשבונות אישיים כידוע ליודעי דבר, וא"כ אם לאדמו"ר מגור מותר לכתוב מכתב כזה, מה נתעוררתם כאשר הבן הולך בדרכי אביו הק'?

א. אין הנידון דומה לראיה היות והמכתב הזה היה מחאה על נסיון כושל להכריע מחלוקת בין שתי חצרות (או ליתר דיוק לחסל את החסידות האחרת) באלימות פיזית קשה כשנשלחו בחורי ואברכי חסידות מסוימת להשתולל לגדף בשפת ביבים ולהרביץ לאדמו''ר של חסידות מתחרה ברחובות קריה בעיצומו של אירוע הכנסת ספר תורה באופן חסר תקדים. וד''ל. ועל כך חתמו אז גדולי ישראל מכל החוגים וגם הפני מנחם. (אגב, החצר המותקפת שהיתה עד אז קטנה ושולית גדלה והתפתחה מאד דוקא בעקבות הרדיפות שעברו (או הודות להם) ובסופו של דבר הם ניצחו בגדול).

ב. חבל שלא הבאת גם את שמות החותמים האחרים על המחאה הנ"ל.

ג. לכתוב שהמכתב שעליו חתמו כל גדולי ישראל ובתוכם הפני מנחם ושתכנו היה נטו נגד אלימות וטרור מדיוטא התחתונה נועד ל"בחישה במחלוקת וחיסול חשבונות אישיים" זהו שקר גס שנכתב במודע ועלילה שפילה על גדולי ישראל.
בא "פיקח עצום" ממש והביא מכתב לגבי עניין אחד - להשוות בין הדברים.
הגיע "פיקח" שני ה"ה הטריסקע חכם, והחליט שהגיע הזמן לערבב בין הדברים.

אז, אם אתה באמת מעוניין שיענו לך כאיוולתך אז תודיע מראש...
חבל יהיה מאוד לגלות את קלונך ולהראות את יוקד שנאתך המקלקלת את השורה באם לא התכוונת לכך באמת.

אם אתה מעוניין - בחפץ לב אקלף שלב אחרי שלב את כל ערימת הגיבובים שגיבבת פה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 14:27

חבקוק כתב:
24 יולי 2019, 18:58
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 17:40
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.
מה זה נקרא בעבר?
לידעתך ה"חידושי הרי"ם" למד בעיון.
באמת לא מובן שהבחורים של היום פשוט יודעים לדקלם... ממש הבנה טובה יש לבחורים של היום.
כל העניין זה כמה שפחות שיהיה לבחור שכל ועמקות להבין דברים...
וככה יהיה חסיד שוטה כל ימיו.
ילך אחר כל העסקנים ויצעק "מחה תמחה"...
סוג של כת...
נסחפת פה עם ערימת גיבובי שטויות.

דרך הלימוד בפולין וגם בגאליציה היתה בבקיאות, אמנם מעט יותר עמוקה ממה שלומדים היום וזה כלל לימוד כל הראשונים וגדולי האחרונים תוך כדי - אבל סגנון הלימוד היה בהחלט מה שנקרא היום משום מה "בקיאות".
בגאליציה היה קצת יותר הלימוד ע"פ דרך הפלפול, אבל גם שם רובם ככולם למדו ע"פ בבקיאות.

אולי יש קונספירציה שהיה במעבר בגור ללימוד הבקיאות איזה אינטרס פוליטי, או שכן או שלא...
אבל ברור שכל מה שכתבת פה לא נכון כלל וכלל.

אם אתה מחפש סולם לרדת מהעץ אני יכול לעזור לך.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 25 יולי 2019, 14:31

גאליציאנער כתב:
25 יולי 2019, 14:21
טריסקער כתב:
פיקח עצום כתב:
אני מתקשה להבין כל הרעש סביב מכתבו של הג"ר שאול שליט"א. והרי גם אביו האדמו"ר בעל ה'פני מנחם' חתם על מכתב כזה בשנת תשנ"ה (אינני יודע איך להעלותו כאן, אזי אעתיק את המכתב) וז"ל.

מאוד דאבה לבנו ועגמה נפשנו על דברי ריבות בשערנו הגורמות ח"ו לחילול שם שמים, וכל הירא לדבר ה' כתורה יעשה.
ואם יש סכסוך בין עדות וחצרות וכדו' אית דין ואית דיין ומחוייבים ללכת לדין תורה, או בדרכי שלום ע"ד פשרה ולא ח"ו באלימות ובמגיזתא.
וכבר אמרו חז"ל אין שלום יוצא מתוך מריבה, ואמרו כל הסוטר לועו של ישראל כאילו סוטר לועו של שכינה, ונקרא וכו', ומובא בשו"ע חו"מ ריש סימן ת"כ חרם הקדמונים על המכה חבירו, וי"א דאין לצרפו למנין, וכן לענין ביושים וגידופים מובא שם בסימן תכ"א סי"ג דחייב.
ומי לא יחוש לדברי חז"ל הנ"ל, ומי אשר כבוד שמים יקר בעיניו, יראה שיסודר הדברים עפ"י ד"ת אשר דרכיה דרכי נועם, וגדול השלום שניתן ללומדי תורה, והשומע לנו ישכון בטח, והאמת והשלום אהבו' עכ"ל. (ההדגשות אינם במקור)

וא"כ שאלתי בזה מאי שנא? הרי גם מכתב זה נועד לבחוש במחלוקת ולחסל חשבונות אישיים כידוע ליודעי דבר, וא"כ אם לאדמו"ר מגור מותר לכתוב מכתב כזה, מה נתעוררתם כאשר הבן הולך בדרכי אביו הק'?

א. אין הנידון דומה לראיה היות והמכתב הזה היה מחאה על נסיון כושל להכריע מחלוקת בין שתי חצרות (או ליתר דיוק לחסל את החסידות האחרת) באלימות פיזית קשה כשנשלחו בחורי ואברכי חסידות מסוימת להשתולל לגדף בשפת ביבים ולהרביץ לאדמו''ר של חסידות מתחרה ברחובות קריה בעיצומו של אירוע הכנסת ספר תורה באופן חסר תקדים. וד''ל. ועל כך חתמו אז גדולי ישראל מכל החוגים וגם הפני מנחם. (אגב, החצר המותקפת שהיתה עד אז קטנה ושולית גדלה והתפתחה מאד דוקא בעקבות הרדיפות שעברו (או הודות להם) ובסופו של דבר הם ניצחו בגדול).

ג. לכתוב שהמכתב שעליו חתמו כל גדולי ישראל ובתוכם הפני מנחם ושתכנו היה נטו נגד אלימות וטרור מדיוטא התחתונה נועד ל"בחישה במחלוקת וחיסול חשבונות אישיים" זהו שקר גס שנכתב במודע ועלילה שפילה על גדולי ישראל.

חבל יהיה מאוד לגלות את קלונך ולהראות את יוקד שנאתך המקלקלת את השורה באם לא התכוונת לכך באמת.

חד גדיא חד גדיא...

בא חכם, ואייתי חכם אחר, עד שבא השלישי ורצה להכריע.

הצד השווה שבכולם, זה חוסר העצמאיות המחשבתית, כולם משדרים בציבור את מה שמשדרים להם במערכת בה הם ממוקמים.

הבעלזער יענה כפי שמתאים למערכת שלו, והמחנובקער או הגערער כפי שניבט מהמערכת שלו.

הדבר הזה רק מעורר גיכוך שאין דומה לו.

אין לי ספק שגם לי אישית יש קושי להיות אובייקטיבי, אבל אני חש בנוח עם עצמי שאני לא נותן לשום מערכת לשלוט על מחשבתי העצמאית, וכשנראה לי שהמערכת בה אני נמצא צודקת, אני אומר זאת בקול, וכשלא, המקסימום הוא שאני שותק, ולא מנסה לעזור למי שאין הצדק בידו.

יהיה טוב

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 25 יולי 2019, 14:40

'שיטת הפלפול' - 'לשיטתו' וכדומה, לא מגיע מפולין?

יהודאי

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 25 יולי 2019, 14:51

רביזון כתב:
25 יולי 2019, 14:31

אין לי ספק שגם לי אישית יש קושי להיות אובייקטיבי, אבל אני חש בנוח עם עצמי שאני לא נותן לשום מערכת לשלוט על מחשבתי העצמאית, וכשנראה לי שהמערכת בה אני נמצא צודקת, אני אומר זאת בקול, וכשלא, המקסימום הוא שאני שותק, ולא מנסה לעזור למי שאין הצדק בידו.
המערכת מגחכת עליך שאתה כותב גיכוך...

מנין לך ש"תבונתך" גדולה מתבונת ראשי המערכת?!

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 25 יולי 2019, 15:02

יהודאי כתב:
25 יולי 2019, 14:51
רביזון כתב:

לא כל כך הבנתי לגבי ה'גיכוך' כנראה לא הסתדר לך אבל הטעות היא 'גיחוך', כנראה שזה המקסימום שאתה יכול להפיק מעצמך.
ואף ששאלתך היא דיי טפשית - היות ולא דיברתי על מערכת מסויימת, אלא באופן כללי, אבל לצורך הענין (ואולי סוג של קצת שיעמום...) אענה לך.
לגבי 'תבונתי'?! לא חושב שהיא גדולה מתבונת ראשי המערכת, אולם אני כן חושב שלא תמיד הם צודקים.
כפי שאתה וגם אני, לא תמיד צודקים במה שאנו עושים, אדם קרוב אצל עצמו, וזה טבעי.
המתבקש ממך או משאר הציבור הוא, לנסות לשפוט בכוח השכל בחשיבה עצמאית, ולא להיות גרורה של מערכת כלשהי.

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 יולי 2019, 15:26

נרשמתי...! כתב:
25 יולי 2019, 02:10
תגובות של גערער קלאסי.
אחד אחרי השני.
גערער קלאסי לא ראה מימיו אינטרנט, וכוונתי לאלפי אברכים ובחורים צעירים יראים ושלמים השוקדים על תלמודם.
אני למשל בעוונותי הרבים התגלגלתי לבור תחתית זה, אולם אינני גערער קלאסי.

לא עונים לעניין ולא עונים על הטענות. אם אומרים להם משהו נגדם, שואלים שאלה, מביעים דעה, התשובה שלהם תמיד היא:
אתם גוים, שייגצים ורשועים ארורים.
ללא קשר לטענה ולשאלה ולנאמר.
כבר נאמר ''אל תען כסיל כאוולתו''.
כאשר אנו מכירים מבפנים את איכותה הרוחנית של הקהילה שלנו [לא השוליים שאתם מכירים], והננו מותקפים בקנטורי סרק והשמצות חסרות רסן, אל תחכו מאתנו להושיט את הלחי השניה.

תקלטו! להשתיק את הציבור בעלבונות זה לא דרך להראות דרך נכונה וטובה.
לא עלבנו את הציבור [אתה לא מייצג אותו!], אלא השבנו לחורפינו דבר.
אין עוד ציבור אחד נוסף של בני תורה שמתנהג כך.
אתה יכול לתת לי דוגמה של ציבור אחד נוסף של בני תורה שנעלב ואינו עולב בחזרה?!
לכל שאר הציבור יש ברוך ה' יש סיבות ותשובות לכל דבר, לא תמצא עוד ציבור שככה בורח מלענות תשובות ורק מנסה להסתים את השאלה, כי אם תשאל עוד הרי שאתה בור חולה וגס רוח. כדי לדאוג שחלילה וחס לא תשאל שוב פעם כי...
סתם, נקודה למחשבה.

אתם היחידים שעל כל שאלה עונים בעלבונות.
אבל יכול להיות שאתה צודק והבעיה זה לא העלבונות שאתם מרביצים פה אלא שאתם נעלבים מאוד מהר.
וכל שאלה מבחינתכם היא מתריסה.
גם כן מעניין...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 15:32

רביזון כתב:
גאליציאנער כתב:
25 יולי 2019, 14:21
טריסקער כתב:
פיקח עצום כתב:

חד גדיא חד גדיא...

בא חכם, ואייתי חכם אחר, עד שבא השלישי ורצה להכריע.

הצד השווה שבכולם, זה חוסר העצמאיות המחשבתית, כולם משדרים בציבור את מה שמשדרים להם במערכת בה הם ממוקמים.

שכחת לסיים עוד פעם: חד גדיא חד גדיא...

אכן, הגיע חכם אחד ואח"כ עוד אחד.
עד שבא ה'אויבער חכם', שעוד מתפאר על ה'אויבער חכמ'קייט שלו...

אני הגבתי על הניסיון הנואל שלו לגרור את האשכול לדיון אחר - בלי להגיב כלל לגופם של דברים, ואמרתי לו שאם הוא באמת מעוניין לדבר על זה אז אני שיודיע ברורות, הגעת אתה וכהדיוט הקופץ בראש הראת לכל את עקימות מהלך מחשבתך, סתם בזבזת את הקלפים שלך על לא דבר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 15:34

רביזון כתב:
25 יולי 2019, 15:02
יהודאי כתב:
רביזון כתב:

לא כל כך הבנתי לגבי ה'גיכוך' כנראה לא הסתדר לך אבל הטעות היא 'גיחוך', כנראה שזה המקסימום שאתה יכול להפיק מעצמך.
ואף ששאלתך היא דיי טפשית - היות ולא דיברתי על מערכת מסויימת, אלא באופן כללי, אבל לצורך הענין (ואולי סוג של קצת שיעמום...) אענה לך.
לגבי 'תבונתי'?! לא חושב שהיא גדולה מתבונת ראשי המערכת, אולם אני כן חושב שלא תמיד הם צודקים.
המתבקש ממך או משאר הציבור הוא, לנסות לשפוט בכוח השכל בחשיבה עצמאית, ולא להיות גרורה של מערכת כלשהי.
חד גדיא חד גדיא...
המתבקש הוא שלא להיות יותר 'חכם' מכולם...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 יולי 2019, 15:35

והנה הדוגמאות למה שכתבתי קודם, ידענו שהם יבואו, לא יכול להיות שתדבר עם גערער והם לא יבואו, בכל אופן הדגשתי לכם את צדקת דברי...

נרשמתי...! כתב:
25 יולי 2019, 02:18
ונקודה נוספת, האוצר מילים שלכם בתחום בקללות רחב מן המצוי אצל כל ירא שמיים אחר...
גם מעניין...

(ועכשו אתם תענו לי ותוכיחו את נכונות דברי איך שאתם וכולכם קנאים שכמותכם שונאי שמיים ושונאי הבריות... ושכל אחד ימשיך כיד הדמיון הטובה עליו, האמת אתם לא צריכים לדמיין, בואו נחכה יחד לגערער הבא שיעלה לפורום ויציג לנו את הנאמר בדברי בצורה מוחשית)

נרשמתי...! כתב:
25 יולי 2019, 02:10
תגובות של גערער קלאסי.
אחד אחרי השני.
לא עונים לעניין ולא עונים על הטענות. אם אורים להם משהו נגדם, שואלים שאלה, מביעים דעה, התשובה שלהם תמיד היא:
אתם גוים, שייגצים ורשועים ארורים.
ללא קשר לטענה ולשאלה ולנאמר.
תקלטו! להשתיק את הציבור בעלבונות זה לא דרך להראות דרך נכונה וטובה.
אין עוד ציבור אחד נוסף של בני תורה שמתנהג כך.
לכל שאר הציבור יש ברוך ה' יש סיבות ותשובות לכל דבר, לא תמצא עוד ציבור שככה בורח מלענות תשובות ורק מנסה להסתים את השאלה, כי אם תשאל עוד הרי שאתה בור חולה וגס רוח. כדי לדאוג שחלילה וחס לא תשאל שוב פעם כי...
סתם, נקודה למחשבה.

שכל טוב כתב:
25 יולי 2019, 12:15
תודה יהודאי לשירות המיוחד !!
אני דווקא כתבתי עניינית על עניין העיון ובקיאות, בא הזב חוטם הזה והתחיל להאשים בקונספירציה מטומטמת שכל המעבר לבקיאות אינו כי אם 'רצון לרדד' ולהפוך 'לכת'.... מחיתי ועניתי לו כהוגן, אז כקוזק הנגזל בא ומתלונן על קללות....
תראה קצת את כלל ההשגבות והתובנות והשפה שלו על גור, ותבין אם איזה טרול יש כאן עסק, המתיימר עוד להבין דבר בחייכון וביומייכון על גור בפרט ונושאים השקפתיים רוחניים בכלל.
יהודאי כתב:
רביזון כתב:

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 15:36

נרשמתי, מאיפה ינקת את זה ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 25 יולי 2019, 15:39

מקצועי כתב:
24 יולי 2019, 17:13
ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏

כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.
חס וחלילה
ציטטתי פוסט לא של חסיד

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 25 יולי 2019, 15:42

מי זה כתב:
24 יולי 2019, 17:58
ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:45
יום ג' י"ט תמוז תשע"ט

צימוקים ממעמד קידוש ה' שנערך אתמול בביהמ"ד במבחן הפומבי לבחורי מגמת גרש"י (דפים בש"ס לשעבר) בנוכחות כ"ק אד"ש:
...
המארחים בני משפחת צימרמן, בניו ונכדיו של יצחק מאיר צימרמן שהיה יו"ר אגו"י בלונדון, ליטאים ברובם, יצאו מהכלים בהתפעלות ממה שראו. אחד מהם הגיב: "לא האמנתי בחיי שיכול להיות דבר כזה, אם הייתי יודע אולי הייתי בא ללמוד בגער".

אשרי עין ראתה!

זה מגמה חדשה בגור שמביאים את הנגידים למבחנים האלו? (בעבר אליש אנגלנדר)
לא שאני מזלזל, ההיפך, אני מעריך את היוזמה המקורית שמרגשת יותר מכל תיעוד וידאו מקצועי.
בדרך כלל מביאים נגידים שיש להם יותר מיד ורגל בש"ס ופוסקים
אבל בכלל המגמה בשנים האחרונות לשים את הרבנים בפרונט ופחות את הנגידים גם באירועים אלו וגם בטישים הרגילים

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 יולי 2019, 15:44

את מה?

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 25 יולי 2019, 15:50

חבקוק כתב:
שכל טוב כתב:
זאת היית צורת הלימוד בעבר, העיון היה שינוי, לא מובן שלומדים איזה 10 דף במשך זמן שלם..., החזירו בלימוד הבקיאות את המצב לקדמותו.
מה זה נקרא בעבר?
באמת לא מובן שהבחורים של היום פשוט יודעים לדקלם... ממש הבנה טובה יש לבחורים של היום.
סוג של כת...
לא אני ולא אתה יודעים ומבינים מה יותר טוב לבחורים ולדור
כל רב וכל אדמור יקבע ע"פ ראות עיניו איך יונהג בחצרו ובדרכו שלו
אבל לעשות מכל דרך של מישהו אחר שלא מתאים לך ,כת" ושיהיה לבחורים פחות שכל וכו.... זה כבר עניין אחר ולא עניני בכלל
במיוחד שאפשר לראות אלפי בחורים שולטים בשס כמו שלא שלטו רוב הציבור במאות שנים, אחורה זה מוכיח אחרת (ולשניה אני לא מזלזל בשליטה שלהם בנבכי הש"ס והפוסקים)
ושוב אני אומר כל אדמור וכל רב הוא ורק הוא יקבע באיזה דרך יילך כי שבעים פנים לתורה
ולא אנחנו נתערב וננסה להבין ולהסביר את דרכם!!!!

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 יולי 2019, 16:16

גאליציאנער כתב:
25 יולי 2019, 15:36
אה?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 יולי 2019, 16:54

נרשמתי...! כתב:
25 יולי 2019, 16:16
גאליציאנער כתב:
אה?
נראה שיש לך איזה שנאה נגד גור ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 25 יולי 2019, 17:31

גאליציאנער כתב:
25 יולי 2019, 16:54
נרשמתי...! כתב:
25 יולי 2019, 16:16
גאליציאנער כתב:
אה?
נראה שיש לך איזה שנאה נגד גור ?
לא. אין לי, ויותר מזה יש לי חבר מאוד מאוד טוב חסיד גור.
ובמקום האישי אחד על אחד הם סבבה.
אבל כן יש לי משהו נגד ההתנהלות שלהם כלפי כל אחד שלא מהלל ומשבח אותם ולא משנה האם הם מבפנים או מבחוץ.
ואם כל הכבוד, מעולם לא האמנתי להשמצות עליהם ולסיפורים שמסתובבים סביבם על הכרח של אנשים להיות כמותם,
עד שאני רואה את ההתנהלות שלהם פה מעל גבי הפורום.

ויותר מזה, נראה לי שכל אחד אחר שכנה עם עצמו יוכל להסכים עם כך שלכל חברה יש יתרונות וחסרונות, וכל אחד יוכל לעמוד על המעלות של הקהילה אליה הוא משתייך ובאותה מידה על החסרונות.
כי זהו נורמת העולם.
וכל אחד יוכל להגיד על חסרון של החברה שלו באיזה קהילה אחרת אין את החסרון הזה ובאותה מידה יש להם חיסרון אחר,
כי אנחנו לא מושלמים. אבל כולנו מסכימים לכך שכולנו שואפים לאמת. כל אחד בדרכו הוא.

ואני אתן לך דוגמא,
לי אישית יש חיבה יתירה לדרך החסידות. אהבה לתפילות, לאהבת השם לקהילתיות ולשמחה,
שזה מעלה שיש אצלכם ואצלינו אין.
ובאותה נשימה אני יכול להגיד לך שלמרות זאת ממקום כנה מאוד לא הייתי רוצה להיוולד שם. כי אני אוהב מאוד את המקום שלי ושלם איתו.
ואני אוהב את האברכיות שקיימת אצלינו (ואל תתרעמו עלי שגם אצלכם, כי זה נכון אמנם אבל אצלינו יותר), את החיבור לתורה ולפשטות. את העוני והישיבשריות.
את האני ואפסי... וכו'.
ואני יכול להמשיך עד אין סוף ולתעד את ההבדלים בין הקהילות ואת היופי שיש בכל אחד, ובאותה מידה, גם את החסרונות.
ונדמה לי שתה יכול לעשות ותו דבר ולהפך.
ולהודות על חיסרון בקהילה שלך לא הופך את הקהילה שלך למקום פחות טוב, כי אף אחד לא יצר את החיסרון וברוך ה' כולם מנסים לעשות את הטוב ביותר.
החיסרונות הם עובדה כמו שהמעלות הם עובדה.

וכן, גם בגור יש מעלות ויש חסרונות, ואני יכול לפרט לך אין סוף מעלות עלל החברה המיוחדת הזו כמו גם אין סוף חסרונות.
אבל...
הם אלו שמתכחשים לנושא באופן ציבורי וקהילתי ומנסים להציג את יצמם כמושלמים על פני תבל והשקר הזה לעצמם ולעולם חורה לי. מאוד.

חבקוק

נושא שלא נקרא על ידי חבקוק » 25 יולי 2019, 17:56

ירושלים של מעלה כתב:
25 יולי 2019, 15:50
חבקוק כתב:
שכל טוב כתב:
מה זה נקרא בעבר?
סוג של כת...
לא אני ולא אתה יודעים ומבינים מה יותר טוב לבחורים ולדור
כל רב וכל אדמור יקבע ע"פ ראות עיניו איך יונהג בחצרו ובדרכו שלו
אבל לעשות מכל דרך של מישהו אחר שלא מתאים לך ,כת" ושיהיה לבחורים פחות שכל וכו.... זה כבר עניין אחר ולא עניני בכלל
במיוחד שאפשר לראות אלפי בחורים שולטים בשס כמו שלא שלטו רוב הציבור במאות שנים, אחורה זה מוכיח אחרת (ולשניה אני לא מזלזל בשליטה שלהם בנבכי הש"ס והפוסקים)
ושוב אני אומר כל אדמור וכל רב הוא ורק הוא יקבע באיזה דרך יילך כי שבעים פנים לתורה
ולא אנחנו נתערב וננסה להבין ולהסביר את דרכם!!!!
אני מסכים עם דבריך, ומעריך שכתבת ממקום טוב.
באמת לא נהגתי טוב שכתבתי כך, כביכול כלפי צדיק, אבל בהודעה השניה כתבתי והסברתי שגם הדרך של היום הוא לא התכוון לכך. (הוא התכוון לדרך של השפת אמת) אבל, זה ידוע שלבחורים בכלליות אין כ"כ שכל עמוק, היום הכל זה מסגרת כללים. אין חשיבה עצמאית אין פתוח הראש. מבחינה הזאת הראש שלהם חלול.
עוד פעם יבואו ויגידו שהיום יודעים מאות דפי גמרא. לא הכחשתי וזה באמת נכון.
אבל זה לא אומר שהם עמקנים, חריפים וכו' ואת זה הדור הפסיד.

אז ברור שצדיק יכול להורות מה לעשות בחסידותו אבל לא נראה שלכך הוא התכוון אבל יש לו כמה אנשים שקפצו על הגל והחליטו לנוון את השרירים של הראשים (כמו לדוג' תנה בני לבך לי שברור שהרבי מגור הסכים לעניין רק יש כמה שעיקמו את האף ו...)
ובקשר למה שכתבתי סוג של כת, עוד פעם אני למדתי שהיהדות זה תשאל שאלה יש תשובה. משום מה שם אסור לשאול שאלות (ראה כאן בתגובות) ישר סותמים לך את הפה בטענות: כויפר, סטרא אחרא וכו'.

רביזון

נושא שלא נקרא על ידי רביזון » 25 יולי 2019, 20:51

גאליציאנער כתב:
25 יולי 2019, 15:34
רביזון כתב:
25 יולי 2019, 15:02
יהודאי כתב:
רביזון כתב:

חד גדיא חד גדיא...
המתבקש הוא שלא להיות יותר 'חכם' מכולם...
גאליציאנער :) :) :)
יהיה טוב, אל תקח קשה, קח בכיף, בסך הכל אתה בתוכך פנימה יודע שאני צודק.
הכל בסדר.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 26 יולי 2019, 00:01

:lol::
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 10:32
ווייסמ כתב:
24 יולי 2019, 03:06
גאליציאנער כתב:
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .
נכון מאוד.
יש קונה עולמו בשעה אחת, ויש .....
נשאר קירח מכל הצדדים. גם נשרף סופית לעולם בגור, גם יפסיד את הקעמף בפסק הדין שאמור להינתן בעוד יומיים בבית המשפט בארה"ב, וגם לא פורש ופותח רביסטעווע לאחר שממפקד שערך נוכח לגלות כמה ציבור קטן ובעל איכות ירודה בעיקר יצטרפו עליו.
הדא מה שנאמר, גם קיבל מלקות, גם אכל את הדגים הסרוחים, וגם גורש מהעיר.
לא מצדיק שום צד , המערכת הגוראית לא צדיקה בכלל , ועושה לא מעט עוולות , אבל גם הצד השני התגלה כצד ציני , אכזרי , כולו כבוד מצופה בכאילו רדיפת צדק , יכולים להערכתי להגיע לשלום בתוך יום , הם לא רוצים שלום , האינטרס שלהם שלא יהיה שלום , אחרת איך נצדיק בעתיד פתיחת חצר חדשה ? אין להם אלוקים כמו שאומרים , חייבים לתקן את הבן אדם לחבירו בגור ומחוצה לו , רק ככה יבוא המשיח .

עלה זית

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 26 יולי 2019, 00:15

ווייסמ כתב:
26 יולי 2019, 00:01
שכל טוב כתב:
ווייסמ כתב:
גאליציאנער כתב:
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .
נכון מאוד.
נשאר קירח מכל הצדדים. גם נשרף סופית לעולם בגור, גם יפסיד את הקעמף בפסק הדין שאמור להינתן בעוד יומיים בבית המשפט בארה"ב, וגם לא פורש ופותח רביסטעווע לאחר שממפקד שערך נוכח לגלות כמה ציבור קטן ובעל איכות ירודה בעיקר יצטרפו עליו.
לא מצדיק שום צד , המערכת הגוראית לא צדיקה בכלל , ועושה לא מעט עוולות , אבל גם הצד השני התגלה כצד ציני , אכזרי , כולו כבוד מצופה בכאילו רדיפת צדק , יכולים להערכתי להגיע לשלום בתוך יום , הם לא רוצים שלום , האינטרס שלהם שלא יהיה שלום , אחרת איך נצדיק בעתיד פתיחת חצר חדשה ? אין להם אלוקים כמו שאומרים , חייבים לתקן את הבן אדם לחבירו בגור ומחוצה לו , רק ככה יבוא המשיח .
הצחקתני. יש לו אמנם ציבור קטן יחסית למושגים של גור, אבל הם מסלתה ושמנה, וביניהם נמנים ת"ח עצומים.
(לא שאני הליטאי קשור לכל הטראסק הזה, ולא ממש מתעניין בזה, אבל להעמיד דברים על דיוקם. לא 'איכות ירודה' ולא נעליים. ודווקא בגלל שהם איכותיים אין להם עניין לחשוף את עצמם כעת טרם הזמן המיועד.

ווייסמ

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 26 יולי 2019, 00:25

עלה זית כתב:
26 יולי 2019, 00:15
ווייסמ כתב:
26 יולי 2019, 00:01
שכל טוב כתב:
ווייסמ כתב:
גאליציאנער כתב:
נכון מאוד.
הצחקתני. יש לו אמנם ציבור קטן יחסית למושגים של גור, אבל הם מסלתה ושמנה, וביניהם נמנים ת"ח עצומים.
(לא שאני הליטאי קשור לכל הטראסק הזה, ולא ממש מתעניין בזה, אבל להעמיד דברים על דיוקם. לא 'איכות ירודה' ולא נעליים. ודווקא בגלל שהם איכותיים אין להם עניין לחשוף את עצמם כעת טרם הזמן המיועד.
איפה דברתי על איכות ירודה ? ומי בכלל יכול למדוד יראת שמים ? התחושה היא שהם תמיד נגד האדמור , לא יעזור מה יעשה , הם רוצים חצר וכבוד , כל השאר סיפורים , אני אישית נגעל משני הצדדים , כמו בציבור הליטאי , הכל כבוד ואינטרסים מצופים בסיפורי סבתא של לשם שמים , מי שמכוון לשם שמים עושה שלום , ואני מדבר על שני הצדדים.

שכל טוב

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 26 יולי 2019, 01:47

אני זה שכתבתי על איכות ירודה ועומד מאחורי זה, אם תכיר קצת את הנפשות הפועלות תבין שאני צודק.
יש שמה מעט מאוד ת"ח או סתם אנשים רציניים, וגם אם כן הם בדרך כלל טיפוסים מארץ הטיפוסים - שהלוואי ויפנו את מקומם מאיתנו כבר. מורדים איפה שרק יהיה הם לרוב לא אנשים נורמטיביים.
לא בחינם הוא החליט לא לפרוש, כי הבזיונות היו עד לב השמיים.
הם היו בטוחים שכל מי שכיבד אותו, קרא לו פעם לסידור קידושין, עלה פעם למעונו, או סתם התייחס עליו יפה פה ושם הוא כבר 'מהאנשים שלו', אבל ברגע האמת כשביררו מולם הם קלטו את הטעות הטראגית שחיו בהם, והבינו שייחסים מכבדים לחוד וחסידות לחוד, ורובו ככולו ממש לא תומך בהתנהלות שלו, ובוודאי לא חושב למרוד וכו'.
וכאמור, כעת גם אותם הוא הפסיד, כי אף אחד כעת לא יתקרב עליו לאחר שבגלוי התריס והפך לצד שני של המתרס.
לא משמחה אני כותב את זה, אלא מצער גדול . חבל לי עליו מאוד, הערכתי אותו מאוד באמת, הפוטנציאל שלו ענק, ושובר את ליבי לראות איך הוא במו ידיו ובעצת אחיתופלים רפי שכל ואמונה מוריד עצמו לתהום (מבחינה ציבורית מנהיגותית ).
בכלל כל הפרשייה הזו לא מוסיפה לכבוד התורה והחסידות, אני לא מכיר מקום שהיו יותר סבלניים ווותרניים כלפי מורדים כמו ה-23 השנים האחרונות בגור, היסטוריית היהדות החרדית החסידית והליטאית כאחד רצופה לצערנו מאבקים מהסוג הזה, ומי האמין שבגור זה יגיע לרמות כאלה. אבל אין מנוס מלחתוך, זה כואב, כנראה ככה נגזר משמיים.

אני רק רוצה עוד לציין, על גודל קומתו כחד מקמאי של אד"ש אין אני הולך להתעכב, מה שגם ברור שלאחר פטירת הלב שמחה, מי שהיה אמור לקבל את ההנהגה לפי הצוואה זה האדמור מגור שליט"א, שבצעד הירואי וחסר תקדים בעידן הנוכחי, הלך והעביר את ההנהגה לדודו הפני מנחם זי"ע, שבכלל לא תבע זאת, תראו לי עוד בעל מידות כזה כיום??
וכמובן גם הפני מנחם צווה זאת אחריו לאד"ש, לא היה לאף אחד קצה הווה אמינה שזה ילך לבן הפני מנחם.
יתירה מכך, השנים שהגר"ש עלה לגדולה היה אצל אביו שמינה אותו לראש ישיבה, בלי זה - כלומר בלי הוויתור של האדמור לאביו - הוא היה נשאר איזה ר"מ בחיפה, אז מה שמאוד צורם לי עם כל הכבוד הראוי ; איפה הכרת הטוב? איפה התורה למעשה ?

נרשמתי...!

נושא שלא נקרא על ידי נרשמתי...! » 26 יולי 2019, 02:07

שכל טוב כתב:
26 יולי 2019, 01:47
אני זה שכתבתי על איכות ירודה ועומד מאחורי זה, אם תכיר קצת את הנפשות הפועלות תבין שאני צודק.
יש שמה מעט מאוד ת"ח או סתם אנשים רציניים, וגם אם כן הם בדרך כלל טיפוסים מארץ הטיפוסים - שהלוואי ויפנו את מקומם מאיתנו כבר. מורדים איפה שרק יהיה הם לרוב לא אנשים נורמטיביים.
לא בחינם הוא החליט לא לפרוש, כי הבזיונות היו עד לב השמיים.
הם היו בטוחים שכל מי שכיבד אותו, קרא לו פעם לסידור קידושין, עלה פעם למעונו, או סתם התייחס עליו יפה פה ושם הוא כבר 'מהאנשים שלו', אבל ברגע האמת כשביררו מולם הם קלטו את הטעות הטראגית שחיו בהם, והבינו שייחסים מכבדים לחוד וחסידות לחוד, ורובו ככולו ממש לא תומך בהתנהלות שלו, ובוודאי לא חושב למרוד וכו'.
וכאמור, כעת גם אותם הוא הפסיד, כי אף אחד כעת לא יתקרב עליו לאחר שבגלוי התריס והפך לצד שני של המתרס.
לא משמחה אני כותב את זה, אלא מצער גדול . חבל לי עליו מאוד, הערכתי אותו מאוד באמת, הפוטנציאל שלו ענק, ושובר את ליבי לראות איך הוא במו ידיו ובעצת אחיתופלים רפי שכל ואמונה מוריד עצמו לתהום (מבחינה ציבורית מנהיגותית ).
בכלל כל הפרשייה הזו לא מוסיפה לכבוד התורה והחסידות, אני לא מכיר מקום שהיו יותר סבלניים ווותרניים כלפי מורדים כמו ה-23 השנים האחרונות בגור, היסטוריית היהדות החרדית החסידית והליטאית כאחד רצופה לצערנו מאבקים מהסוג הזה, ומי האמין שבגור זה יגיע לרמות כאלה. אבל אין מנוס מלחתוך, זה כואב, כנראה ככה נגזר משמיים.

אני רק רוצה עוד לציין, על גודל קומתו כחד מקמאי של אד"ש אין אני הולך להתעכב, מה שגם ברור שלאחר פטירת הלב שמחה, מי שהיה אמור לקבל את ההנהגה לפי הצוואה זה האדמור מגור שליט"א, שבצעד הירואי וחסר תקדים בעידן הנוכחי, הלך והעביר את ההנהגה לדודו הפני מנחם זי"ע, שבכלל לא תבע זאת, תראו לי עוד בעל מידות כזה כיום??
וכמובן גם הפני מנחם צווה זאת אחריו לאד"ש, לא היה לאף אחד קצה הווה אמינה שזה ילך לבן הפני מנחם.
יתירה מכך, השנים שהגר"ש עלה לגדולה היה אצל אביו שמינה אותו לראש ישיבה, בלי זה - כלומר בלי הוויתור של האדמור לאביו - הוא היה נשאר איזה ר"מ בחיפה, אז מה שמאוד צורם לי עם כל הכבוד הראוי ; איפה הכרת הטוב? איפה התורה למעשה ?
א בעל מידעס. הכרת הטוב וכו'.
איזה מוסר שמועס.

פיקח עצום

נושא שלא נקרא על ידי פיקח עצום » 26 יולי 2019, 02:33

טריסקער כתב:
פיקח עצום כתב:

אם זה רצונך אביא שאר החותמים על המחאה הנ"ל. הגרמ"א פריינד גאב"ד העדה החרדית שאין ספק כלל שהיו לו חשבונות אישיים בזה. האדמו"ר מטאלנא חסיד מובהק של הפני מנחם. הגרמ"מ שפרן כתב ג"כ מכתב בנידון זה כמו שכתב ג"כ עתה. הגר"ן קרליץ חתם ג"כ על מכתב הגרמ"מ ושוב חזר בו, ושוב חזר בו. הגרש"ז אויערבאך חתם ג"כ בזה, וכידוע לקח זאת ללבו ולקה בלבו מיד אחר זה, וממנו נסתלק לב"ע.

סמל אישי של משתמש
קריא

נושא שלא נקרא על ידי קריא » 26 יולי 2019, 10:53

אני לא מבין למה צריך לעורר כאן דובים ישנים, אחרי שב"ה כבר השכילו להשכין השלום ביניהם.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 28 יולי 2019, 02:15

על דברי שכל טוב בדבר צוואות האדמו"רים מגור זצ"ל אשמח אם יצרף כאן צילום מהצוואות המדוברות ואז יהיה מקום לדון על הכרת הטוב מצד זה או אחר.

ביום שישי בצהריים פסק בית המשפט בניו יורק כי צד ד.מ. ברלינר הם הבעלים בעמותת 'מחנה גור' ומרצונם הטוב הם מאשרים לצד 'בית יעקב' להשתמש בשטח הקעמפ לחודש אוגוסט.

כמובן שבגור מכריזים על ניצחון כי הם יוכלו להשתמש במקום (לכאורה להשכיר את המתחם, כי הקעמפ לבנות הוא רק לחודש יולי, והבנים ח"ו מליסע לקעמפ...)
אבל פסיקת בית המשפט מצדיקה את בעלות ברלינר על העמותה ושטח הקעמפ לחלוטין,
וכאשר הזכרתי כבר ברלינר מוכן (כפי שנצטווה בקו"פ) לתת למחנה הבנות זכות שימוש בשטח.
אך אינו מעוניין להעביר את הבעלות בשטח
וכעת כשזכה בבית המשפט ואושררה בעלותו על אף מנת הרדיפות שהיה מנת חלקו בעת ביקורו בארצנו הקדושה
עדיין עומד הוא בטובו ומעוניין לתת לצד השני להשתמש במקום כפי שנתבקש
כשיהיו תח"י הפרוטוקולים אעלה אותם לטובת הציבור בעזה"י
שבוע טוב
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

שלח תגובה