אשכול בעניני גור והמסתעף

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

ינקלביץ
הודעות: 33
הצטרף: 17 יולי 2019, 17:17

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 18 יולי 2019, 18:22

מענין לענין! היום היא"צ של האור החיים הק' [רבינו חיים בן רבי משה] זי"ע, אעתיק קטע מדבריו (מקוה שמתאים לפורום הזה) בפרשתן פנחס (בא"י), שמדבר בענין שמנהיג צריך להיות שוה בתכונותיו להעדה שהוא יבין אותם ושהם יבינו אותו, וזה יכול להיות רק מרע"ה שהיה כולל כל הנשמות ישראל. על הפסוק (במדבר כז טז-יז) יפקוד וגו' לכל בשר וגו'. וז"ל [בתוספת קצת ביאורים]:
אכן יתבאר הענין על זה הדרך, דע כי תכונת השכל ובחירתו ושלילתו, רחוקה בגדר הנשתוון בריבוי הנושאים [הכרעת השכל רחוקה מלהיות שוה בין אנשים רבים], וכשם שישתנו הנבראים בצורתם ובקומתם - ואין ההשתוות בהם, כמו כן ויותר מהמה בענין השתנות הנבחר והנשלל [מה שבוחרים ומה ששוללים] - בבחינת ההשכל והרצון, נוסף על שינוי פרטי הטבע בתכונת ההרכבה שביסודות וכוחות היולים [שאצל כאו"א יש שינוי בין פרטי הטבע שלו שע"י הוא מורכב], אשר מהם יולד הבחירה בדומים [פרטי הרכבת הגוף משפיע על כ"א את הבחירה שלו ומה שיאהב יקרב או ירחק], וימצא לפעמים ההשתוות בתכונה והוא נעלם וכו'. ומזה תשער שיושלל בגדר הנמצא שישתוו רבים כהמה ששים ריבוא שהיו בדורו של משה לאחד, והמלך אשר ישים ה' עליהם לא ישתוו ברצונם אליו, זולת האיש משה שאמרו ז"ל (תיקונים סט) שהיה שורש כל הנשמות של דור המדבר, בסוד אומרו (ישעי' סג יא) מֹשֶׁה עַמּוֹ וכו'. וזו היתה סיבה שְׁהַפָּקִיד והנפקדים [מרע"ה ועם ישראל שהם כביכול הנפקדים שלו] נמזגו לגדר ההשתוות וכל אחד היה לו כלבבו [כ"א היה לו מ"ר כלבבו ומצא בו את המנהיג-הפקיד]. וזה הוא גם כן טעם שצוה ה' עשות שופטים לשבטיך וכו' (דברים טז יח), לפי שהשבט יתקרב בתכונה לענפיו:
וזה ידע ובחן משה עליו השלום, ואמר תשובה למאמר המיתה, יפקד ה' פירוש ימנה, א-ל א-להי הרוחות פירוש שיודע רוח של כל בשר וגדר תכונתם, תמנה אחד שיהיה טבעו שוה בתכונה לכל העדה, שיסכים הוא למה שיאמרו הם, ויסכימו הם למה שיאמר הוא להם, והוא אומרו אשר יצא לפניהם פירוש שיהיה לו הרצון בהם, ואשר יוציאם וגו' שיהיה להם הרצון כמוהו לצאת ולבא עמו. ותלה הדבר בו כי הוא המלך, ובחירה כזאת היא מוחלטת השגה מזולתו יתברך, כי הוא לבדו יודע תוכן הרוחות, וידע רוח שתתמזג עם כלן. ואיש כזה אינו בנמצא זולת אם יהיה אדם כמשה, שכל ישראל הם ענפיו והוא שורש לכולם, וזולת זה תהיה עדת ה' כצאן אשר אין להם רועה. וכו':
[ועיי' עוד בהמשך דבריו, בפסוק הבא]

וד"ל.
ואם על ידי זה ילמדו קטע אור החיים הק' לכבוד היא"צ - והיה זה שכרי.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 634
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 19 יולי 2019, 08:35

ניסיון הרצח בירושלים: למי שעדיין לא יודע, אמש בשעה 1:00 בלילה ברחוב ירמיהו בירושלים, ניסו מחבלים מכנופיית מנדלסון להוציא לפועל פיגוע טרור רצחני נגד אברכים שהפגינו מול שמחה בה השתתף ברלינר.
המחבל, נכדו של יענקל מנלדסון, שאבטח את ברלינר בכל מקום בו הלך ואשר נחשב לאחד מחסידי הגר"ש אלטר, שלף אקדח וירה 5 כדורים על רכב האברכים. בחסדי שמים לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לרכוש.
שתי תלונות הוגשו בנידון על ידי האברכים בתחנת המשטרה בירושלים וצפויים צעדים משפטיים נוספים. מיותר לציין כי ציבור חסידי גור בארץ ובעולם מצפה בדריכות למכתבו של הגר"ש אלטר יחד עם הגר"מ שפרן בו יגנו את האלימות הנפשעת והרצחנית מצד כנופיית מנדלסון.
****
אתמול בצהריים התקבלה שיחת טלפון מרעישה אצל אברהם יוסף אירנשטיין, על הקו כ"ק האדמו"ר מדושינסקיא שליט"א. מה העניין? הוא מבקש למחות ולהבהיר, כיון שהובא לידיעתו שיענקל מנדלסון אמר ברדיו (כאן מורשת, תכניתם של מנדיביתאן) כי הוא מתייעץ גם עם הגר"ש אלטר וגם עם האדמו"ר מדושינסקיא, הוא רוצה לומר בצורה ברורה כי מדובר בשקר גס, לא היה ולא נברא.
האדמו"ר מדושינסקיא הוסיף כי לעולם לא עלה על לבו לתת יד למי שנלחם בכ"ד אד"ש אותו הוא מעריץ מאוד ואשר יש בניהם כידוע קשרי ידידות מאז ומקדם.
ובכל זאת לא נחה דעתו ושלח לאחר כמה שעות את המשב"ק האישי לאברהם יוסף לחזור על הדברים שנית ואף ביקש לפרסם אותם בציבור, כדי שיתוקן בכל חילול ד' שעשה מנדלסון בדברי השקר שלו.
****
השתלשלות העניינים בעניין הניצחון במשפט על הקעמפ בארה"ב: לפני כחודש כאשר ברלינר הודיע כי הוא מצפצף על הוראתו המפורשת של כ"ק אד"ש, ישבו צוות המשפטנים שגור שכרה והגישו מסמכים למושל המחוז בו נמצא הקעמפ, בהם הוכיחו כי המקום שייך למייסדי העמותה, הגר"ד אולבסקי, דנציגר ויידל כהן, ובמסגרת זו גם קיימו ישיבת וועד של העמותה עם החברים הנ"ל.
מושל המחוז אכן קיבל את טענות גור וזרק את ברלינר מכל המדרגות. ברלינר שאוהד בתי דין ודעת תורה כידוע לכל בר בי רב, רץ בהוראת הגר"ש אלטר לבית המשפט וביקש צו מניעה, משלא נענה פנה להליך משפטי רגיל, בו טען שמאז ייסוד העמותה הוא מונה למנהל ובעלים, ולכן ישיבת הוועד של העמותה שהתקיימה לפני כחודש הינה חסרת כל תוקף.
אלא, שהשופט דחה את טענותיו ונזף בעו"ד שלו שהפרוטוקולים שהגיש נראים מזויפים או שנעשו בחוסר סמכות, ושאל כיצד אדם פרטי ממנה עצמו לבעלים לשטח שאינו שלו, ולכן, גם אם נאמר שישיבת הוועד האחרונה אינה תקפה, הרי שהמקום אמור לחזור לבעליו הראשונים, קרי אותם חברי וועד בדיוק, ולא לברלינר שהוא בסך הכל מנהל תפעול.
****
הציבור בהפגנה אתמול היה כל כך נחוש, שכאשר ניסו השוטרים לקחת איתם את האברך ד. מ. הם נתקלו בחומת אדם וגם היס"מ לא הצליחו לחלצו משם, כך שלבסוף הם נאלצו לוותר ולשחררו לאלתר.
אחד השוטרים אמר לאברכים: חסידי גור לא חוסמים כבישים, אבל כשאתם רוצים אתם נחושים עד הסוף, אין מי שיכול עליכם.

סמל אישי של משתמש
זעיר שם
הודעות: 317
הצטרף: 09 ינואר 2017, 10:32

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי זעיר שם » 19 יולי 2019, 11:31

ירושלים של מעלה כתב:
19 יולי 2019, 08:35
אחד השוטרים אמר לאברכים: חסידי גור לא חוסמים כבישים, אבל כשאתם רוצים אתם נחושים עד הסוף, אין מי שיכול עליכם. עכלשה"ק ודפח"ח

נתן יעקובוביץ
הודעות: 194
הצטרף: 24 מרץ 2015, 03:15

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי נתן יעקובוביץ » 19 יולי 2019, 12:06

מאות בחורים מישיבות גור נבחנו השבוע בפומבי על כל הש"ס

ווייסמ
הודעות: 32
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 21 יולי 2019, 00:23

כולם שואלים מי הפסיד מהשבוע האחרון בגור ? התשובה החד משמעית היא , בני הפני מנחם ובמיוחד הרב שאול אלתר , גם בוויזניץ או בסאטמאר שהיו חילוקי דעות בין אחים , מעולם לא יצאו תיגר נגד האדמור , גם אם לא תיפקד , הריב היה בין האחים , פה רב שאול קרא למי שנתפס (גם אם שלא בצדק , אבל ככה הוא נתפס) כפוגע באדמור , ידידו , וזה כבר טעות פטאלית , לטווח הארוך אני חושב שהפסיד השבוע לא מעט תומכים פוטנציאליים , ואני עד לרגע זה לא שולל שמדובר בקונספיריציה מטורפת כדי להפיל אותו , מדובר בתבוסה שספק אם ניתן להתאושש ממנה , לדעתי היה חייב כבר לכתוב מכתב הבהרה , שבו הוא מבהיר שלא היתה לו כוונה לפגוע באדמור , כל יום שהוא מתעכב עם זה הוא מחמיר את מצבו בתוך גור , שגם ככה לא היה משהו , (הוא רוצה להקים חצר קטנה ? ) וזה בכלל לא רלוונטי מי צודק בסיפור הזה , שבוע טוב .

יהודאי
הודעות: 190
הצטרף: 31 אוגוסט 2014, 11:04

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהודאי » 21 יולי 2019, 11:27

מרן ראש הממשלה שליט''א כתב:
17 יולי 2019, 16:49
עיקר הסיבה שמאחורי כל המריבה היא למי ילך השטח הזה של הקעמפ והמבנים של יגדיל תורה לאחר מאה ועשרים
שגוטסמן ואירנשטיין שמבינים כי לא להם יהיה הזרע מנסים לבצע מחטפים בטרם יכבה נר אלוקים
ולעומתם מנהלי המוסדות המקומיים רוצים להשאיר את העניין פתוח ולא להעביר את הבעלות כעת
ולעת מצוא כבר יראו עם מי ייגשו לשולחן והמבין יבין...
בדא"ח של האד"ש פינחס תשע"ח [שנשלח זה עתה לחסידים] ביאר האד"ש כי משה רבינו ביקש שבניו ירשו את המנהיגות, למרות שהיו אחרים שראויים לכך יותר, כי מי שראוי לאיצטלא זו הוא מנהיג מצד עצמו [בבחינת כוחי ועוצם ידי], משא"כ מי שיודע שאינו ראוי לכך ומנהיג רק מפני שכך רוצה הקב"ה אז ההנהגה ע"י הקב"ה בעצמו, [ולכן סירב משה רבינו בסנה להנהיג, כדי שתהא ההנהגה ע"י הקב"ה בעצמו]. ואמר לו הקב"ה שיהושע שהינו עניו וסבור שאינו ראוי להנהיג [הפוך מקורח] הוא שירש את המנהיגות, ויהיה אצלו באותו אופן שהיה אצל משה רבינו שהקב"ה בעצמו מנהיג את ישראל. ע"ש עוד באריכות.

לא חשבתי לשכנע אותך, [הלא רואים כאן את גודל חסידותך והערכתך לאד"ש]. רק שתדע שהאד"ש מועיד את ההנהגה לזרעו, למרות ודוקא בגלל שנראה לך ולחבריך שזרעו פחות ראויים מבני דודו [כנ"ל בדא"ח].
אינני יודע אם לאחר מאה ועשרים תהיה צוואה מפורשת, וגם לא ראוי לחסידים לעסוק בכך [המהרהר אחר רבו...]. בכל מקרה "בזכות" הגר"ש התחזקו עתה החסידים מאוד באמונת חכמים בהנהגה הנוכחית, וסיכוייו להנהיג אי פעם עדה גדולה פחתו מאוד.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8253
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 21 יולי 2019, 14:12

ב"ה קראתי כעת פה מעל מאה הודעות ב"ה !!
למעשה שום דבר לא החכים פה בכלום את הצד השני, כל אחד מתבצר בעמדתו.
לדעתי אפשר להפסיק עם האמוציות ונא להביא מכאן והלאה רק עדכונים שוטפים על מכאן והלאה או דברים שמתגלים רק כעת.
לטחון שוב מה היה שם עד עכשיו כבר ידוע לכל וכל ילד יודע בדיוק מה היה שמה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8253
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 23 יולי 2019, 14:54

אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2550
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 יולי 2019, 14:57

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
לנסות להחיות אותה מחדש כמו שאתה מנסה עכשיו :twisted:
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

ווייסמ
הודעות: 32
הצטרף: 14 יולי 2019, 14:36

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ווייסמ » 24 יולי 2019, 03:06

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .

שכל טוב
הודעות: 59
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 10:32

ווייסמ כתב:
24 יולי 2019, 03:06
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
רבי שהנהגתו או נשארה כשהיתה או התחזקה מעט , ובן של רבי לשעבר שלימד את כולם איך מאבדים אולי הנהגה עתידית במחי מילה אחת במכתב לברלינר , תנחשו איזה .
נכון מאוד.
יש קונה עולמו בשעה אחת, ויש .....
נשאר קירח מכל הצדדים. גם נשרף סופית לעולם בגור, גם יפסיד את הקעמף בפסק הדין שאמור להינתן בעוד יומיים בבית המשפט בארה"ב, וגם לא פורש ופותח רביסטעווע לאחר שממפקד שערך נוכח לגלות כמה ציבור קטן ובעל איכות ירודה בעיקר יצטרפו עליו.
הדא מה שנאמר, גם קיבל מלקות, גם אכל את הדגים הסרוחים, וגם גורש מהעיר.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8253
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 13:48

לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב
הודעות: 59
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 14:29

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8253
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 14:46

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 14:29
גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....
בעיה או "בעיה" ?
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שכל טוב
הודעות: 59
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 14:59

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 14:46
שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 14:29
גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גם אלה שקוריאם אנגלית יודעים שהסיכוי שברלינר ישאר עם הקעמף כמעט אפסי.

עכשיו יש פרשייה חדשה עם עיתון המודיע, פיטרו את אלעזר קנופף, בגלל בעיה ברשם העמותות, אין רגע דל....
בעיה או "בעיה" ?
אני לא בקי בסוגיה, לאחר שלפני כמה שנים המודיע כמעט פשט רגל, בין השאר בגין ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת קנופף, אז נכנסו אנשים אחרים לתמונה לנסות להבריא את העסק הזה.
אבל המודיע רשמי שייך לעמותה - וועד הפועל של אגוד"י, ובשביל להעביר בעלות כנראה עשו קצת פוילע שטיק בעמותה, שרשם העמותות לא קיבל וטען שזה לא חוקי, ולכן נאלצו כעת לפטר את המנכ"ל קנופף.
בכל התקופה הקשה הזו, נעשו מאמצי על לא לפגוע באופן ישיר בקנופף, למרות הכל, כי כנראה במערכת עדיין היו צריכים אותו, אבל כעת לא הייתה כנראה ברירה אחרת.
מעניין לציין, שמי שלקח את המקום של קנופף הוא מחותן שלו בשם חיים שכטר, שליווה כסף מהאדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא להשקיע בהמודיע ולנסות להבריא אותו, מה שלפי השמועות לא ממש צלח, הוא הניח את כספו על קרן הצבי, כי גם שכטר לא גליק גדול, איש ללא שום ניסיון ניהולי וכו', סך הכל היה עובד בעזרא למרפה,גם טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו, התהפכו היוצרות.

יהיה טוב
הודעות: 238
הצטרף: 01 יולי 2014, 15:06

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יהיה טוב » 24 יולי 2019, 15:14

אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.

סמל אישי של משתמש
4000
הודעות: 512
הצטרף: 26 פברואר 2019, 11:29

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי 4000 » 24 יולי 2019, 15:37

גאליציאנער כתב:
24 יולי 2019, 13:48
לא כ"כ בטוח שיפסיד את הקעמפ...
אלו שקוראים גם אנגלית אומרים אחרת...
גאליציאנער, חבל שאין הודעות פרטית אני גם השתכנעתי כמוך מפורם הזאת שברלינר צודק ..

אבל ...

תמצא דרך איך להעביר לך את זה.

שכל טוב
הודעות: 59
הצטרף: 16 יולי 2019, 13:50

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי שכל טוב » 24 יולי 2019, 15:39

יהיה טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:14
אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.
מקבל את ההערה שלך ! אשתדל בכך.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 546
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 15:42

כל הכבוד, בימים אלו ראוי אכן להרבות באהבת חינם.
אין כלום כי...

יעקב עקיבא
הודעות: 232
הצטרף: 17 מאי 2019, 21:39

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי יעקב עקיבא » 24 יולי 2019, 15:57

התגובות האחרונות על ר' שאול קצת מגעילות במיוחד שזה מגיע מכיון מסוים.

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 634
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 24 יולי 2019, 16:44

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏


כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם

סמל אישי של משתמש
ירושלים של מעלה
הודעות: 634
הצטרף: 23 פברואר 2017, 12:16

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ירושלים של מעלה » 24 יולי 2019, 16:45

גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
יום ג' י"ט תמוז תשע"ט

צימוקים ממעמד קידוש ה' שנערך אתמול בביהמ"ד במבחן הפומבי לבחורי מגמת גרש"י (דפים בש"ס לשעבר) בנוכחות כ"ק אד"ש:

לפני שבוע מיד לאחר המבחן הפומבי שהתקיים לאברכי העילית "שלם בתורתו" בנוכחות כ"ק אד"ש, הוא נכנס לדירה והטיל פצצה: מבחן פומבי לבחורים של גרש"י, המגמה שהרבי פתח כדי שלא יהיה אף בחור שאין לו קשר לתורה ושמאות בחורים נבחנים במסגרתה על מאות מאות דפי גמרא.

היו שנבהלו וחששו מהמבחן, אבל אנשי תלמודו בידו הרגיעו. "אנחנו מכירים את התוצאות והציונים, אין מה לדאוג, הבחורים האלו יודעים היטב את מה שהם לומדים".

אתמול אחה"צ התקיים המבחן בקומה התחתונה של הביהמ"ד כשהרבי יושב עם הבחורים במשך שעה ורבע (יותר מהזמן שישה עם האברכים האריות של גור!!) ורווה נחת מלא חפנים כשהבחורים הפגינו שליטה מדהימה במה שהם למדו.

המארחים בני משפחת צימרמן, בניו ונכדיו של יצחק מאיר צימרמן שהיה יו"ר אגו"י בלונדון, ליטאים ברובם, יצאו מהכלים בהתפעלות ממה שראו. אחד מהם הגיב: "לא האמנתי בחיי שיכול להיות דבר כזה, אם הייתי יודע אולי הייתי בא ללמוד בגער".

בתחילה לקחו אותם לסיור במתיבתא אמרי אמת שעל יד הביהמ"ד, שם הם בחנו בהפתעה ילדים ובחורים שלמדו באותו זמן בביהמ"ד של המתיבתא, כבר שם הם נדהמו. אבל השיא היה כמובן באירוע עצמו.

650 בחורים לומדי המגמה באו מכל הארץ להשתתף, ובתחילה נתנו להם לענות על השאלות והתשובות זרמו להפליא מכל השולחנות. לאחר מכן החל המבחן העיקרי לעשרות הבחורים המצוינים מהמגמה הזו, כשהרבי לא גורע מהם עין לאורך כך המבחן ואינו מביט כלל אל הקהל.

והם הפתיעו. ישנה שאלה שהבוחנים שאלו אותה במבחן הפומבי שהתריים בדאבוס למצויני הבחורים: כיצד יתכן שאדם יאכל חמץ בפסח ויהיה פטור. התשובה שנשמעה עד כה מהאריות של גור היא חמץ של נכרי שיש שיטה אחת שאין חייבים עליו. גם תשובה זו נשמעה באירוע אתמול, אבל בנוסף הפתיע בחור עם תשובה חדשה: חמץ טבל לשיטת ר"ש שאין איסור חל על איסור.

אשרי עין ראתה!

מי זה
הודעות: 2550
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 16:53

שכל טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:39
יהיה טוב כתב:
24 יולי 2019, 15:14
אנא להימנע מלשון הרע.
בתור דוגמהף
אין צורך לספר על 'ניהול כושל ובזבזני על גבול הפשיעה של משפחת...', ולא על 'טיפוס שתלטן, הוא זיהה הזדמנות להשתלט על עיתון של מחותנו'.

ואנא אל תיקח את זה אישי, כולנו צריכים להשתפר בזה.
מקבל את ההערה שלך ! אשתדל בכך.

אכן מה נאה מראה זה,
יהיה טוב נותן שכל טוב,
ותהלתו עומדת לעד.
==
ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!
תפוח🍏
בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא
עבור תפוח מהרבה🍏🍏
כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם

אני רואה שקבלת 2
אם זה אפשרי אנא שלח לי אחד,
🙄🙄
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 546
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 17:13

ירושלים של מעלה כתב:
24 יולי 2019, 16:44
גאליציאנער כתב:
23 יולי 2019, 14:54
אחרי שקיעת כל האבק סביב הפרשייה הזאת, מה נשאר למעשה ??
אין דברים כאלו רק בגור
פשוט לא להאמין😱

בנסיעה מבני ברק לאשדוד דיברו כמה בחורים חסידי גור בלהט

והקשבתי ונדהמתי👍

הם דיברו על מסלולי מבחנים 1000 או 500 דף גמרא תוך שנה, במבחנים בכתב או בעל פה.

ואז שאלתי אותם ומה התמורה?? מה גובה המלגה שנותנים למי שמצליח??

ולא לשכוח שהגערערס הם סוחרים מבינים אי אפשר לעבוד עליהם בכסף קטן.

ובחור עונה לי: מי שמצליח מקבל בטיש מיוחד מתנה מהרבה!!!

תפוח🍏

בשביל זה אלפי בחורי גור מתאמצים בהתמדה ללמוד מאות דפי גמרא

עבור תפוח מהרבה🍏🍏


כזה אמונה בצדיק יש לבחורי חמד אלה, ולכן הם חזקים ביותר באמונתם ברבם, אשריהם
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אין כלום כי...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 8253
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 יולי 2019, 17:15

ברוך השם, אשרינו שאנו נמצאים בדור שכזה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה
הודעות: 2550
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:24

מקצועי כתב:
24 יולי 2019, 17:13
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.

לאלה שאינם מעודכנים על השתייכותו של
מ'חשובי ק'הילת צ'אנז ו'עם י'שראל
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

moshe chaim
הודעות: 449
הצטרף: 04 ספטמבר 2018, 17:38

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי moshe chaim » 24 יולי 2019, 17:24

העתק הדבק.
דרמה בגור! מנכ"ל איחוד מוסדות גור 'לייבל יוסקוביץ' פורש מניהול האיחוד, לאחר כשנה.

סמל אישי של משתמש
מקצועי
הודעות: 546
הצטרף: 17 דצמבר 2018, 10:18

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מקצועי » 24 יולי 2019, 17:25

מי זה כתב:
24 יולי 2019, 17:24
מקצועי כתב:
24 יולי 2019, 17:13
אל תעשה מתפוח מהרבי מגור משהו קטן כל כך.
אביא כאן צילום של כמה קטעים קטנים מהגליון הנפלא 'בצילא דמהימנותא' שיו"ל בצאנז. משנת תשע"ב בביקור של האדמו"ר מטאלנא שליט"א מירושלים במעונו של כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א.
אם כי במה שאני מביא מדובר על קילוף תפוח, אבל בכל מקרה, כל ענין התפוחים יש בזה בגדר חשיבות.

לאלה שאינם מעודכנים על השתייכותו של
מ'חשובי ק'הילת צ'אנז ו'עם י'שראל
יישר כח, עד עכשיו לא עמדתי על עומק שם הניק שלי...
אין כלום כי...

ינקלביץ
הודעות: 33
הצטרף: 17 יולי 2019, 17:17

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי ינקלביץ » 24 יולי 2019, 17:28

כנראה שבסוף כל החסידויות יחקו את גור ללמוד רק בקיאות...

מי זה
הודעות: 2550
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: אשכול בעניני גור והמסתעף

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 24 יולי 2019, 17:30

ינקלביץ כתב:
24 יולי 2019, 17:28
כנראה שבסוף כל החסידויות יחקו את גור ללמוד רק בקיאות...

אני לא חושב,
צאנז נמצאים קצת בקטע של הבקיאות אבל מול זה יש איזון של הררי פשעטלעך...
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

שלח תגובה