עצומה נגד חסימות לא מוצדקות בקומה הכשרה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

א יודעלע
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים

Re: עצומה נגד חסימות לא מוצדקות בקומה הכשרה

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע » 23 ינואר 2019, 11:02

לא עכבתי אחרי כל האשכול אבל מה שצריך זה להקים 'מערכת כשרות' נוספת מלבד ועדת הרבנים הנ"ל
שתיווצר תחרות ביניהם
והכל יבוא על מקומו בשלום.

(למי שיודע מה היה עד שקמה מערכת כשרות נוספת במאכלים)

ואם כבר הייתי מציע שיכניסו גם SMS
שרוב הרבנים היו בעדו ורק מקצת היו נגדו,
ובימינו הSMS הוא ממש צחוק מול כל הטכנולוגיה
ומאידך שימושי מאוד ונצרך.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 ינואר 2019, 11:10

משולש כתב:עוד הייתי מציע לימות המשיח לפרסם את השמות של כל מאזיניהם, הרבה אנשים חושבים שהם יסתובבו וידברו מה שהם רוצים נגד כל מיני תופעות פסולות, אבל בחדרי חדרים אומרים "מי רואני ומי יודעני".
אז ככה שמלבד זה שהקב"ה יודע וכל מעשיך בספר נכתבים ובעולם הבא זה יחשף לעין כל, עוד יש לך פאדיחה כבר בעולם הזה, כי כל הסטוריית ההתקשרות שלך לכל קו ששייך לימות המשיח, ככל הנראה הכל שמור אצלם במחשבים. (ולמצוא את שם בעל הקו זה שניה אחת).
אז לפני שאתם מדברים על ימות המשיח, תזהרו שהם לא יוציאו את הפרוטוקולים שלהם ויראו לכם בדיוק מתי האזנתם ולמי האזנתם וכמה זמן האזנתם.

(לא שח"ו אני בא להצדיק או להכליל את כולם, אבל אני בטוח שיש הרבה שחושבים שיש השקפה לכלל הציבור ויש הוראה לאנשים פרטיים, כמו אותם אלו שעושים צבא ולומדים באקדמיה, אבל מתפרנסים מלהלחם נגד הצבא והאקדמיה, וגם כאן בטוח שיש הרבה אנשים שצועקים נגד קוי הנייעס הנוראים והאיומים, והם בעצמם הקשיבו להם לא פעם ולא פעמיים, ומסתמא עדיין לא כללו את זה בתוך ה"אשמנו בגדנו" האחרון... אבל בטוח שיש גם הרבה צדיקים שלא מקשיבים בכלל לקוי ניעס ולא יודעים מה זה בכלל, ועליהם איני מדבר, אשרי חלקם וכן ירבו כמותם בישראל).

לקרוא ולא להאמין שאותו אדם כתב את כל התגובות באשכול זה מתחילתו.
אז הקווים הללו כ"כ טובים או כ"כ מביישים???

[אני יודע לבד מה שתענה. אתה יכול גם לא לענות]
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 4 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 15:08

מאוד פשוט: רמה רדודה מביישת רמה גבוהה מכבדת.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 15:11

קו להצטרפות לעצומה:
0723332222
מתקרבים לשלושים אלף איש. תוך יומיים. (אני מעריך שביום הראשון רוב המצטרפים התקשרו דרך מספרים אישיים עוקפי חסימה, עכשיו נ"ל שהמספר שהבאתי פתוח).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 15:35

ראשי > המיוחדים > המשפיעים 2018 > משרד התקשורת החרדי: הכירו את הצנזורה השולטת במגזר

משרד התקשורת החרדי: הכירו את הצנזורה השולטת במגזר
עם יכולת קביעה בלעדית על המותר והאסור, מציבים את עצמם עסקני 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' במקום ה- 34 בדירוג 'המשפיעים' של 'ביזנעס' • כך שולטים העסקנים על כיס הצרכן, הקמעונאי וספק התוכן

יוני קדם 06.01.2019 סלולרי כשר | צילום: נתי שוחט, פלאש 90
לפני ארבע עשרה שנים, בשנת 2004 למניינם, עם תחילת התקדמות הטכנולוגיה, נחרדו בציבור החרדי משפע האפשרויות החדש שהוצג בפלאפונים החדשים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box
לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

באותה תקופה, נחשבו קווי התוכן שאינם הולמים את רוח התורה לפופולריים במיוחד. כאשר במקביל, התחבטו גדולי הדור באשר לפגעי טכנולוגיה נוספים, ובכלל זה: רדיו, מדיה, הודעות טקסט, משחקים ועוד. מנהיגי היהדות החרדית החליטו פה אחד על הקמת 'קומה כשרה' בכל אחת מהחברות, אותה ניתן לזהות לפי שתי הספרות הראשונות שאחרי הקידומת – וכל השאר היסטוריה. מוכר לכם? כנראה שכן.

לכאורה, מדובר ביוזמה ברוכה ביותר, שכן אפילו בציבור הכללי מודים כי מכשיר פלאפון פרוץ יכול להוות סכנה לנערים צעירים וילדים, על שלל הדברים הטמונים שם. אלא שמתברר כי לפעילות הוועדה, וליתר דיוק, הגורמים הפועלים מטעמה, השפעה כלכלית עצומה על הצרכן החרדי, כמו גם שורה של בעלי עסקים וחברות. זאת, בשל כוחה של הוועדה לחסום קווים כרצונה לכל משתמשי הקומה הכשרה.

אין רבים שיעזו לפצות פה נגד הוועדה ו/או פעילותה, מהסיבה המובנת מאליה, שכן בסוף בסוף מי אנחנו שנהרהר אחר הוראת גדולי הדור… אלא שכמו בכל עסק, ארגון, עמותה וקהילה – תמיד יש את הדרג הביצועי, שאמנם פועל על פי הנחיות הדרג הגבוה, אך ברוב המקרים גם נהנה ממעין חופש ביצועי.

כך למעשה, נוצר מצב שלצד חסימת קווי התוכן שאינם הולמים, נחסמו לא מעט קווי מידע טלפוניים שאין ביניהם לאיסור הרבנים כל קשר. עד כדי כך החריפו עסקני הוועדה את צעדיהם במהלך 2018, שאפילו קווי תוכן רשמיים של החסידויות הגדולות ביותר בציבור החרדי נחסמו ביום בהיר. החסידים, שגילו כי אי אפשר לחייג ל'קול' הקהילתי מקווים כשרים בשל חסימת המספר, הפעילו לחצים ולאחר מספר ימים שבו הקווים לפעול.

סוגי קווים נוספים שנחסמו ע"י עסקני הוועדה הם קווי מידע של תחבורה ציבורית, קווים של עמותות התנדבות ועזרה לקהילה החרדית, וקווים עסקיים דוגמת מכוני סקרים וחברות שיווקיות שהמגזר החרדי חסום בפניהם.

inner
לוועדה גם השפעה לא קטנה על המחיר לצרכן, שכן כידוע, כל מכשיר שמוגדר ככשר עובר עיקור של הרכיבים ה'בעייתיים' שבו, (אנטנת רדיו, אינטרנט), בנוסף לערכת נושא/ממשק משתמש ש'מולבש' לפעמים על המכשיר. בדרך כלל, מחירו של מכשיר כשר הוא כפול מזה של מכשיר שאינו כשר, למרות שיכולותיו מוגבלות לרבע בערך ממכשיר לא מעוקר.

במקרה הזה, מי שסופגים את העלויות הכבדות, הם הקמעונאים והצרכנים כאחד. בעלי חנויות הסלולר החרדים מקבלים מלכתחילה מכשיר במחיר יקר לקמעונאי, מה שדורש מהם למכור את המכשיר עם יחידת רווח נמוכה, על מנת שהצרכן יוכל להרשות לעצמו לקנות את המכשיר. ומאידך, נאלצים הצרכנים לשלם על המכשיר הכשר יותר מכפול ממקבילו שאינו כשר. למעשה, שולטת הוועדה על קהל צרכנים עצום ושבוי, ללא כל נימוק סביר.

דו"ח חריף במיוחד שפורסם בשנים האחרונות מבקר קשות את התנהלות הוועדה, וקובע כי עסקני הוועדה קיבלו מאות אלפי שקלים ממפעילי סלולר, ללא תיעוד ורישום נתיב הכסף. בנוסף לכך, מהדו"ח עולה כי רוב פעילות הוועדה מרוכזת היום תחת חברת 'קב ונקי' וחברת 'אביאב פתרונות עסקיים בע"מ', שדרכם עוברת כל הפעילות העסקית של 'וועדת הרבנים לענייני תקשורת'.

החברות רשומות על שמו של יעקב דז'דק, חסיד גור. אך יש מי שטוענים כי האחרון הוא "איש קש" של מזכיר הוועדה. לדו"ח רשות התאגידים שפורסמה ב-2016 צורפה התראה לפני פירוק העמותה, אך נכון להיום 'וועדת הרבנים לענייני תקשורת' עדיין פעילה, למרות שהוועדה מצהירה כי אין מקבלי שכר בוועדה וכי אין בה גם מתנדבים.

למעשה, עסקני וועדת הרבנים לענייני תקשורת, משפיעים לרעה על שוק התקשורת החרדי, והשפעתם רבה מזו של משרד התקשורת הישראלי, שלמרות מגרעותיו הרבות אינו חוסם קווי תוכן ומספרי פלאפון על ימין ועל שמאל – ובטח שלא מביא לזינוק שכזה במחיר לצרכן.

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 17:10

זה מה שכתבתי אתמול
מי זה כתב:המאבק מוצדק אבל מנוהל בידי גורם אינטרסנטי.

דבר אחד אני בטוח,
שאם הייתי פותח בימות המשיח קו תוכן שמדבר על הרבי מליובאוויטש באותה זילות בה מדברים בקו 'במערכה' על כמה וכמה מגדולי ישראל,
הוא לא היה שורד שם שעה!

כל זמן שקו 'במערכה' שרבים וטובים מבני הפלג הירושלמי מתנערים ממנו,
כל זמן שערוץ הכנסת פתוח בפורטל התוכן לכל מאן דבעי,
אני בכל אופן, לא מרגיש את עצמי שותף במאבק שלהם.
ועתה אשיב על ראשון ראשון,
שים שלום כתב:וכי למה ציפית שטיא,
למה לו להכניס את הראש במחלוקת אחרים? די לו להגן על כבוד רבו שלו
גם לו היה הפוך לא היה הבדל, (לו היה הבעלים ליטאי מחסידי הרב שך והקו מזלזל בחב"ד ורבניה).
אני לא מצפה מגורם אינטרסנטי שיתגבר על האינטרסים שלו,
טוב שיעשה את זה , אבל לי אין ציפיות.

רק רציתי להדגיש את קיום האינטרסים,
והעובדה שאם זה היה תלוי בגורם חיצוני שפוי הסינון היה נראה טיפה אחרת.
משולש כתב:גם אני בעד שיחסמו את פורטל התוכן כפי שהוא כעת. אבל מי שאשם שיש את הפורטל הזה שבו אפשר להכניס כל תועבה, זה ועדת הרבנים שחסמו את הציבור עד כדי מחנק, וטבעי שעשרות אלפי אנשים שמנסים לחנוק אותם ילכו לחפש פתרונות לעקוף.

אם ועדת הרבנים היתה משקיעה מאמץ אמיתי בהסברה שהציבור יבינו את הצורך בכל חסימה, ויזדהו עם זה ויגנו על זה, אז לא היה אפשר לפתוח פורטל תוכן כזה מכוער כי הציבור בעצמו היה פועל לסגור אותו.
מזדהה עם כל מילה,
ולכן הפתרון הוא להאבק בצורה ציבורית ולא דרך 'ימות המשיח'.
ואם זה לא אפשרי אז יש לעשות שאלת רב אם לא יצא שכרו בהפסדו.
[אגב, אני מתעניין בכנות אם כל אלה שרוממות ה'ועשית ככל אשר יורוך' בגרונם, נגשו לשאול ת"ח לפני החתימה על העצומה].
משולש כתב:רבי מי זה:
א. אם יצרני הסיגריות האלקטרוניות ילחמו ביצרני הסיגריות המסרטנות זה יהיה אינטרסנטי אבל כולנו נזדהה עם זה (חוץ מאלו שמכורים לסרטן).
צודק,
אבל לפי הכיוון אליה מובילה 'ימות המשיח' יש חשש שבעתיד לא תהיה אלטרנטיבה לוועדה המושחתת,
לא אומר שנתגעגע אליה, אבל זה לא יהיה מצב של 'לכתחילה'.

הבאת דוגמא של מלחמה בעישון,
נכון שנזדהה עם מאבק של יצרני הסיגריות האלקטרוניות ואולי אף נחתום על העצומה שלהם אם תהיה כזאת,
אבל פשיטא שעדיין לא נרכז את עיקר המאבק הכללי בעישון דרך אותם יצרנים כי אז המאבק יהפך לנטו אינטרסנטי, ולא נמשיך לשמוע ביקורת גם על הסיגריות האלקטרוניות כמו ששומעים עכשיו.
משולש כתב:ב. לא רק לימות המשיח יש את המחלה הזו. הרבה יהודים מכבדים את הרב בגלל שהוא "שלהם" (דהיינו מהמפלגה/חוג/עדה/חסידות) והראיה שכואב להם כשמדברים על הרב שלהם ולא כואב להם כשמדברים על הרב של השני.
יכול להיות.
לי בכל אופן כואב מאד מאד כשמדברים על הרב שלי,
אבל אני בשום אופן לא יתן לבן שלי להאזין לקו שערב ובוקר משמיץ את הגר"מ אליהו לדוגמא, גם אם זה בצורה מרומזת.

שוב, בנקודה של קו 'במערכה' רציתי להדגיש את זה שאני אמנם מזדהה עם המאבק אבל לא עם אלה שמנהלים אותו, ובענין זה ראה בתשובה להערה ד.
משולש כתב:ג. כמה שנלכלך על ימות המשיח שהם רעים וגרועים ורשעים, זה לא מצדיק לחסום ולהרוס לאנשים אחרים (וגם לא בטוח שמותר על פי דין להזיק לאדם בגלל שאני חושב שהוא רשע, ואפילו אם באמת רשע, לא הותר ממונו לכל אדם ללא היתר ברור מבית דין, אבל כאן עיקר הניזוקים זה הציבור הרחב ופחות ימות המשיח).
נכון,
זה באמת לא מצדיק לחסום ולהרוס קווי תוכן משפחתיים ותורניים,
זה כן מצדיק לחסום ולהרוס את פורטל התוכן כל עוד הוא פתוח לערוץ הכנסת ולקו במערכה.
משולש כתב:ד. יש פה בעל טלפון כשר שלא השתמש בקל קו לבדוק מתי מגיע האוטובוס הבא? ולפי דעתי רוב רובם של מחזיקי הטלפונים הכשרים (כולל כל אלו שדיברו נגדם כאן ובפורומים אחרים) נהנו מהקוים של ימות המשיח בצורה זו או אחרת (או במכירה השכונתית, או בקוי מידע שונים, או בכל מיני צורות). אם הם כל כך רשעים, למה אתה משתמש בהם? אז בשביל להנות מהם כשצריך הם לא רשעים, ואחרי שהשתמשו בהם אפשר לזרוק אותם ולהכפיש אותם כמה שרוצים.
אני לכשעצמי משתמש יומיום ב'ימות המשיח', ולא לשכוח שהם לא עושים אתי חסד אלא מרוויחים על כל דקת שיחה. ביום שהם לא ירוויחו הם יסגרו את הבסטה.
הם לא רשעים, הם אינטרסנטים, וקורה שמתבלבלים.
הענין של היתר השימוש בהם הוא בדיוק כמו השימוש באינטרנט מסונן.
בפורטל של ימות המשיח יש דברים רעים וצריך לסנן אותם, כמו שחברת הסינון שלך דואגת ברגעים אלו לסנן תכנים שלא מתאימים לרמה המתאימה.
אני מצפה מחברת הדגל 'ימות המשיח' לשמור על הרמה המתאימה לציבור החרדי האיכותי (ברובו אברכי כולל, בחורים ובנות בית יעקב) שמאזין אליהם וכמו שהם סיננו עד עכשיו תכנים שונים.

ולסיום,
זה שיש להם תכנים שליליים בפורטל לא שולל את המאבק שלהם ושלנו המאזינים בוועדת התקשורת,
אבל זה נשאר מאבק ציבורי בידיים אינטרסנטיות.
ואני לא מוכן להצטרף.
משולש כתב:עוד הייתי מציע לימות המשיח לפרסם את השמות של כל מאזיניהם, הרבה אנשים חושבים שהם יסתובבו וידברו מה שהם רוצים נגד כל מיני תופעות פסולות, אבל בחדרי חדרים אומרים "מי רואני ומי יודעני".
אז ככה שמלבד זה שהקב"ה יודע וכל מעשיך בספר נכתבים ובעולם הבא זה יחשף לעין כל, עוד יש לך פאדיחה כבר בעולם הזה, כי כל הסטוריית ההתקשרות שלך לכל קו ששייך לימות המשיח, ככל הנראה הכל שמור אצלם במחשבים. (ולמצוא את שם בעל הקו זה שניה אחת).
אז לפני שאתם מדברים על ימות המשיח, תזהרו שהם לא יוציאו את הפרוטוקולים שלהם ויראו לכם בדיוק מתי האזנתם ולמי האזנתם וכמה זמן האזנתם.
משולש יקר,
הצגתי לפניך את הבעיות של ימות המשיח,
מה אתה עונה לי?

ולגופו של ענין,
כן, אני הייתי מכור לקו במערכה והמספר שלי שמור אצלם כנראה בראש הרשימה,
וב"ה היום השתחררתי מזה.
ודוקא לכן יש לי את התביעה לימות המשיח, איך אתם מאפשרים את זה?
וזה לא שזה 'מוטב שיהיו שוגגין', כי אם פעם נרדמתי עם לשה"ר ורכילות היום אני נרדם עם סיפור מרתק של חיים ולדר ולכל היותר עם מהדורת חצות של קו הסקופים (שלדעתי הוא קו שמכבד את עצמו).

אני לא יוכל להאשים כנראה את ימות המשיח בבי"ד של מעלה,
אבל הם בוודאי ובוודאי לא יוכלו להאשים אותי.

וזה מה שצריך:
א יודעלע כתב:לא עקבתי אחרי כל האשכול אבל מה שצריך זה להקים 'מערכת כשרות' נוספת מלבד ועדת הרבנים הנ"ל
שתיווצר תחרות ביניהם
והכל יבוא על מקומו בשלום.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 17:19

אין לי כוח להתווכח. אני רק לא מבין האם לא איכפת לך שיש אנשים שעוברים לטלפונים לא כשרים כי חנקו אותם בבריונות?
אתה מסכים שצריך לעשות משהו נגד זה, אבל לא דרך ימות המשיח.
כרגע האפשרות שלך היא: או להלחם דרך ימות המשיח או כלום. ברור שעדיף דרך ימות המשיח מאשר כלום.

ההצטרפות שלך לעצומה לא אמורה להזיק שום דבר רק להועיל.

ואשמח שתשאל רב: האם להצטרף לעצומה נגד חסימת קוים תורניים ושימושיים או שמא להמנע בגלל שאינטרסנטים מובילים את זה. מאיפה מצאנו שאסור לדאוג ליהדות בגלל אינטרסים? אדרבה, לעולם יעשה שלא לשמה!

וימות המשיח אמנם מרוויחים עליך, אבל זה כאין וכאפס אם הם יתבטלו ותצטרך להשתמש בשירותיים שיעלו לך הרבה יותר כסף וישולשלו לכיסם של עסקנים מסויימים. כך שבהחלט אפשר לקרוא לזה חסד וטובה.

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 18:33

משולש כתב:כרגע האפשרות שלך היא: או להלחם דרך ימות המשיח או כלום.
בעקבות התנהלות של 'וועדת הרבנים', דווח אמש ב'קו הסקופים' כי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון ב'בד"ץ בני ברק' בו תידון האפשרות להקים כשרות אלטרנטיבית למכשירי הטלפון הסלולרי, בפיקוח מחודש של נציגי הרבנים הנחשבים.

כיכר השבת

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 19:10

'וועדת הרבנים לענייני תקשורת' חסמה את קו מבחני ההסמכה של האברכים
בהתנהלות מוזרה של 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת', נחסם לסלולרים הכשרים קו הטלפון בו אברכים שנבחנו ברבנות הראשית שומעים את תוצאות המבחנים.

גורמים המקורבים ל'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' מסרו ל'כיכר השבת' בתגובה: "כנראה משום שמדובר על קו תוכן שהקידומת שלו אינה כשרה, הוא נחסם בעקבות רענון אוטומטי של המערכת הטכנית".
"אם היה נשלח אלינו טופס בקשה מסודר, כפי ששאר החברות נוהגות לעשות, הקו המדובר לא היה נחסם - כי הוא היה בתוך 'הרשימה הלבנה' של הקווים הפתוחים".
פניית לשכת הרב לאו לוועדת הרבנים לעניני תקשורת.jpeg
כיכר השבת
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:29

מילים מכובסות "ריענון אוטומטי של המערכת הטכנית"
גם כשהיה סוס ועגלה היו יכולים להבחין בין קו של תוצאות בחינות לקו של תוצאות כדורגל.

אלא מה, מדבריהם נשמע שלפעמים עושים "ריענון אוטמטי של המערכת הטכנית" ואז עשרות או אלפי קוים נחסמים בטעות. ונגרם נזק של אלפי שקלים לאנשים שהשקיעו המון זמן וכסף בהקמת מערכת טלפונית. ואין אף אחד שנותן את הדין על זה ואין למי לפנות ותשלח פקס אולי יפתחו לך אולי לא. מהניסיון של כמה אנשים רוב הפניות "המסודרות" לא נענות. (רק עכשיו במקרה "דרכו" על הרבנות הראשית לישראל וזה היה צעד אחד יותר מידי...)

אם באמת הועדה הזו לא יכולה להבחין בין מספרים כשרים לפסולים, אז בהחלט צריך להעיף את הקודקודים שם לכל הרוחות ולמנות אנשים קצת יותר מקצועיים שיודעים איך לחסום רק את הקוים שמעוניינים לחסום בלי ש"יתפקשש" להם עוד כמה אלפי קווים חפים מפשע על הדרך.

וכל הנ"ל נאמר רק למאמינים, ועליהם נאמר "אשרי המאמין"!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:30

מי זה כתב:
משולש כתב:כרגע האפשרות שלך היא: או להלחם דרך ימות המשיח או כלום.
בעקבות התנהלות של 'וועדת הרבנים', דווח אמש ב'קו הסקופים' כי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון ב'בד"ץ בני ברק' בו תידון האפשרות להקים כשרות אלטרנטיבית למכשירי הטלפון הסלולרי, בפיקוח מחודש של נציגי הרבנים הנחשבים.

כיכר השבת
וברור מראש איזו מלחמה תתנהל נגדם מעל לוחות המודעות. היד של הגרפיקאיות תכאב מרוב שתלחצנה כל הזמן על "העתק" "הדבק".

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:33

מתקרבים לשלושים ושלושה אלף.

קרוב לעשר אחוז ממחזיקי הכשרים מצביעים נגד ההשתוללות הזו.

הפעם נשים לזה סוף אחת ולתמיד בעזרת השם. יפסיקו לחסום מערכות טלפוניות כשרות.

072-333-2222

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:36

משולש כתב:מילים מכובסות "ריענון אוטומטי של המערכת הטכנית"
גם כשהיה סוס ועגלה היו יכולים להבחין בין קו של תוצאות בחינות לקו של תוצאות כדורגל.

אלא מה, מדבריהם נשמע שלפעמים עושים "ריענון אוטמטי של המערכת הטכנית" ואז עשרות או אלפי קוים נחסמים בטעות. ונגרם נזק של אלפי שקלים לאנשים שהשקיעו המון זמן וכסף בהקמת מערכת טלפונית. ואין אף אחד שנותן את הדין על זה ואין למי לפנות ותשלח פקס אולי יפתחו לך אולי לא. מהניסיון של כמה אנשים רוב הפניות "המסודרות" לא נענות. (רק עכשיו במקרה "דרכו" על הרבנות הראשית לישראל וזה היה צעד אחד יותר מידי...)

אם באמת הועדה הזו לא יכולה להבחין בין מספרים כשרים לפסולים, אז בהחלט צריך להעיף את הקודקודים שם לכל הרוחות ולמנות אנשים קצת יותר מקצועיים שיודעים איך לחסום רק את הקוים שמעוניינים לחסום בלי ש"יתפקשש" להם עוד כמה אלפי קווים חפים מפשע על הדרך.

וכל הנ"ל נאמר רק למאמינים, ועליהם נאמר "אשרי המאמין"!
ועוד שמעתי שיש הרבה מקרים שהפניות פועלות הפוך: אנשים מפעילים קו במשך זמן רב בלי שום בעיות, ויום אחד הם שולחים "פניה מסודרת" להכנס לרשימה הלבנה, ומיד אחר כך הם נחסמים...

מי זה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 23 ינואר 2019, 22:38

שמעתי פעם שהלכתית יש בעיה להאזין לקווי תוכן,
מאחר ובחוזה עם חברת הסלולר (אולי רק סלקום) חותמים שההתקשרות עם החברה היא לצרכי דיבור טלפוני בלבד.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:43

אבל אולי באמת זה רעיון טוב לקבל את התירוץ שלהם ולדון אותם לכף זכות.
הם לא מתכוונים לחסום, זה פשוט יוצא להם בטעות מהריענון.

איך שלא יהיה, אנשים שיוצא להם פאשלות כאלו שגורמות נזק לרבבות אנשים, אין נ"מ אם הם עשו את זה בכוונה כדי לגרוף רווחים, או בטעות בגלל שלחצו "רענן" ונחסמו "בטעות" אלפיים מספרים. הם חייבים לפנות את מקומם לאנשים ענייניים ומקצועיים שישבו ויבדקו קוים ויחסמו בצורה לפי הוראת רבנים מוכרים עם קריטריונים שקופים וידועים לציבור.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:45

מי זה כתב:שמעתי פעם שהלכתית יש בעיה להאזין לקווי תוכן,
מאחר ובחוזה עם חברת הסלולר (אולי רק סלקום) חותמים שההתקשרות עם החברה היא לצרכי דיבור טלפוני בלבד.
ואכן כנראה בגלל זה רק סלקום חסמו (כאילו בשם ועדת הרבנים) קומה שלמה של מספרים!

עכ"פ אני לא מבין את הבעיה, אני רוצה לשאול את החבר בטלפון מה חדש, מה זה משנה אם הוא עונה לי עכשיו או שהוא משאיר לי הודעה בתא הקולי או בקו התוכן? סוף סוף "דיבור" פירושו גם לדבר וגם להקשיב. ומטבע הדברים בכל שיחה יש אחד שמקשיב יותר והשני מדבר יותר.

חוץ מזה מסתמא הכוונה שם לאפוקי גלישה וסמס וכל הדברים האחרים. אבל לא לאפוקי קוי תוכן, דמהיכי תיתי שיאסרו דבר שכולם משתמשים בו אם לא מזכירים את זה מפורש.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 22:56

צריך לעשות מיזם של רשימת קוים שנחסמו בלי סיבה (הכוונה שאינם קוי ניעס ובדיחות אלא מערכות שימושיות ונצרכות או שהם דברי תורה).
יש מאות אלפים, אבל כל אחד יודע על כמה אחדים או עשרות קוים כאלו.

ולהלן חלק מהרשימה שידועה לי:
1. תוצאות הבחינות לרבנות.
2. הקלטת שיחות.
3. מיזה פון
4. שופר קול.
5. הקול השפוי
6. אלפי וואצפים משפחתיים ואחרים שאין בהם גישה לשום מקום חוץ ממערכת זמני היום.
7. קו מידע של המיזם הלאומי לבטחון תזונתי.
8. בנק (לא זוכר כרגע את הפרטים, באחד הפורומים מישהו סיפר את זה על עצמו).

דוגמאות לקוים פתוחים בקומה הכשרה, כשכל הפניות והבקשות לחסום נענו בשלילה: (מעניין שהם לא נחסמו מעולם, אפילו "בטעות" על ידי ריענון וכדומה...)
1. קו שובו בנים (בעד או נגד, לא זוכר, אחד מהם כנראה שילם כסף כדי להשאר פתוח).
2. רדיו קול חי (כן כן, כל אחד מהילדים שלכם יכול להרים טלפון ולהאזין לרדיו מהמכשיר הכשר המאושר!)
3. אחד מקוי הפלג הקיצוני (משהו כמו ההגנה או מערכה או לא זוכר מה, אחד מרבני הועדה הוא במקרה גאב"ד הפלג שאמר שהקו הזה אינו קו נייעס).

אולי בהמשך נוסיף עוד לרשימות האלו עוד כהנה וכהנה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:03

חדש
נתי שוחט, פלאש 90

המאבק עולה שלב: לאחר ש'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' בוחרת מזה תקופה ארוכה לחסום קווי תוכן כשרים בהעדר סיבה הנראית לעין, מתארגנת יוזמה להקים וועדה חדשה שתפקח על הנושא בצורה עניינית ומבוקרת.

בשנה האחרונה פורסמו ב'בחדרי חרדים' מספר תלונות של בעלי קווי תוכן של לוויות וכדו' שנחסמו על לא עוול בכפם.

בועדה לא הסתפקו בכך וחסמו קווים של חולי צליאק וקווי שיעורי תורה, אך בימים האחרונים, אברכי כולל שחייגו לקו טלפוני של הרבנות הראשית לישראל, בכדי לשמוע את תוצאות הבחינות לרבנות, גילו כי הקו חסום.

ראש לשכת הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רפי אלטמן, שיגר מכתב נוקב לוועדת הרבנים.

במכתבו כותב אלטמן: "הנדון: חסימת קו מידע תוצאות המבחנים ברבנות הראשית", נפתח המכתב בשמו של הגר"ד לאו, שהגיע לידי 'כיכר השבת'; "אני פונה אליכם בעקבות פניה שקיבלנו מלשכת מנכ"ל הרבנות הראשית".

"בימים אלו נסתיימה בדיקתם של עשרות רבות של מבחנים במסגרת מבחני ההסמכה של הרבנות הראשית לישראל. תוצאות המבחנים מתפרסמות באתר הבחינות של חברת 'מרמנת', כשבעבר לאור הנחיית הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שליט"א, נוספה אפשרות גם לבעלי הטלפונים הכשרים לקבל את תוצאות הבחינות באמצעות שיחת טלפון למספר ייעודי".

"בימים האחרונים מתקבלות פניות רבות מאברכים המבקשים לקבל את תוצאות הבחינות, שמס' הטלפון נחסם לחיוג ממכשירים כשרים. מדובר בעוול למאות רבות של נבחנים שמחכים בקוצר רוח לקבל את תוצאות הבחינות והדבר נמנע מהם. נבקש לפעול בהקדם לפתרון הנושא".

לדברי עסקנים המטפלים בנושא הקווים, מדובר בדברים הגובלים באכזריות ומציגים שתי דוגמאות לכך: אשה צדיקה שאוספת מזון ממפעלים מתורמים וכדו' עבור משפחות שמגיעות לפת לחם לילדיהן, מסתייעים בקו טלפוני 'ווטסאפ-פון' שמודיע למשפחות על המוצרים שהתקבלו ודרכי קבלת המצרכים, אלא שב'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' החליטו משום מה לחסום את הקו.

בנוסף, ראש משפחה חולה שבני המשפחה מתעדכנים בוואטסאפ-פון משפחתי על המצב וכן על התורנות לשהות ליד מיטת חוליו - נחסם. ארגון הנותן מידע הלכתי ומידע בנוגע לטהרת המשפחה אשר מצילים מאיסור כריתות בקו גם נחסם.

זאת ועוד, קו לציבור בחורי ישיבות ספרדי שמעביר עדכונים על שיעורי תורה וכן חדשות ושיחות השקפה ומונע האזנה לרדיו, גם נחסם.

בעקבות כך, בשבוע הבא יתקיים דיון בבד"צ בני ברק, בהשתתפות כל הגורמים הקשורים לנושא, שם תישקל הקמת כשרות חלופית בהכוונת גדולי ישראל ובפיקוח רבנים.

את תגובת דובר הוועדה יונתן לפקוביץ לא הצלחנו לקבל. לכשתתקבל נשמח לפרסמה.

בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:09

משולש כתב:צריך לעשות מיזם של רשימת קוים שנחסמו בלי סיבה (הכוונה שאינם קוי ניעס ובדיחות אלא מערכות שימושיות ונצרכות או שהם דברי תורה).
יש מאות אלפים, אבל כל אחד יודע על כמה אחדים או עשרות קוים כאלו.

ולהלן חלק מהרשימה שידועה לי:
1. תוצאות הבחינות לרבנות.
2. הקלטת שיחות.
3. מיזה פון
4. שופר קול.
5. הקול השפוי
6. אלפי וואצפים משפחתיים ואחרים שאין בהם גישה לשום מקום חוץ ממערכת זמני היום.
7. קו מידע של המיזם הלאומי לבטחון תזונתי.
8. בנק (לא זוכר כרגע את הפרטים, באחד הפורומים מישהו סיפר את זה על עצמו).
9. קל קו. (ראה כאן: https://www.prog.co.il/threads/%D7%9E%D ... st-6052592 )

דוגמאות לקוים פתוחים בקומה הכשרה, כשכל הפניות והבקשות לחסום נענו בשלילה: (מעניין שהם לא נחסמו מעולם, אפילו "בטעות" על ידי ריענון וכדומה...)
1. קו שובו בנים (בעד או נגד, לא זוכר, אחד מהם כנראה שילם כסף כדי להשאר פתוח).
2. רדיו קול חי (כן כן, כל אחד מהילדים שלכם יכול להרים טלפון ולהאזין לרדיו מהמכשיר הכשר המאושר!)
3. אחד מקוי הפלג הקיצוני (משהו כמו ההגנה או מערכה או לא זוכר מה, אחד מרבני הועדה הוא במקרה גאב"ד הפלג שאמר שהקו הזה אינו קו נייעס).

אולי בהמשך נוסיף עוד לרשימות האלו עוד כהנה וכהנה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:22

10. איי קול (מייל דרך הטלפון, ניווט דרך הטלפון, חיפוש מימרות בש"ס).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:24

פעמון זהב ורימון כתב:היום התפרסמו חתימות של בערך 30 רבנים אולי יותר נגד ימות המשיח בענין הזה, ופירטו ונימקו,
מישהו כתב על זה בפורום אחר:

תסתכלו שוב ב'קול קורא' שפורסם, אפילו לא רב אחד! מרבני ה'וועדה' חתם שם,
ותרשו לי לשאול שאלה, למה?
כי כנראה הרבנים של הוועדה נגד המהלך הזה ומי שמנהל את העמותה ומנסה לכפות את עצמו על הציבור עם כאילו קומה כשרה חדשה זה העסקנים שהשתלטו על העמותה וגזלו אותה מהרבנים שהיו שם.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:24

11. ציטוט: אתמול נחסם לי קו של קופת השכונה שלנו, שמעדכן מידי פעם על חלוקת לחם, ירקות, וכדו' או מכירת תלושים, קו שניתן רק להאזין לעידכון האחרון של הקופה, למה זה חטאנו שלא נוכל להתעדכן על חלוקת מצרכים?? זה אחד מאלפי דוגמאות שאנשים סובלים מהחסימות שאין אליהם כלל ביקורת, ולכן כל המשחקים של וועדת העסקנים, הכל שקר, לצערינו....

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:37

כתב פלסתר כלשהו טוען, שרק חברה אחת מורשית לשווק מכשירים כשרים (דהיינו שמתאימים לסים הכשר), ואותה חברה נמצאת בבעלות של משפחה של אחד מעסקני הועדה.
להאמין אסור למיחש מיבעי.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 ינואר 2019, 23:41

במקום אחר התפרסם בלי אחריות ובלי בדיקה אם זה מהימן. אבל למיחש מיבעי:

מימון שמילה סמנכ"ל משרד התקשורת הודיע,
אם יהיו 50,000 חתימות של מחזיקי טלפון כשר על העצומה כנגד החסימות של עסקני ועדת הרבנים. הוא באופן אישי יבדוק את הטענות כנגד החסימות ויטפל בהן.
חותמים עכשיו על העצומה בטלפון 072-333-2222

(כבר יש לנו את הרוב)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 54 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 13:26

משולש כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:היום התפרסמו חתימות של בערך 30 רבנים אולי יותר נגד ימות המשיח בענין הזה, ופירטו ונימקו,
מישהו כתב על זה בפורום אחר:

תסתכלו שוב ב'קול קורא' שפורסם, אפילו לא רב אחד! מרבני ה'וועדה' חתם שם,
ותרשו לי לשאול שאלה, למה?
כי כנראה הרבנים של הוועדה נגד המהלך הזה ומי שמנהל את העמותה ומנסה לכפות את עצמו על הציבור עם כאילו קומה כשרה חדשה זה העסקנים שהשתלטו על העמותה וגזלו אותה מהרבנים שהיו שם.
מי הם רבני הוועדה ???

אתמול ראיתי בפעם הראשונה מכתב רבנים נגד קווי התוכן, ביניהם ראיתי את הגה"צ ר' יעקב גרינוואלד שליט"א חבר ביד"ץ קהל מחזיקי הדת בעלזא.
אני יכול להבטיח לכם שהוא לא יודע מה קו תוכן ואיזה מהם כן טוב ואיזה לא טוב, עושים סתם שימוש ציני בשמם ובכבודם של ת"ח.

דיברו פה על מכתב של הג"ר דוב לנדו, איפה המכתב הנ"ל ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 13:27

משולש כתב:במקום אחר התפרסם בלי אחריות ובלי בדיקה אם זה מהימן. אבל למיחש מיבעי:

מימון שמילה סמנכ"ל משרד התקשורת הודיע,
אם יהיו 50,000 חתימות של מחזיקי טלפון כשר על העצומה כנגד החסימות של עסקני ועדת הרבנים. הוא באופן אישי יבדוק את הטענות כנגד החסימות ויטפל בהן.
חותמים עכשיו על העצומה בטלפון 072-333-2222

(כבר יש לנו את הרוב)
כמה חתימות יש כבר ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אני פה
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 114 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 ינואר 2019, 14:09

זה הפך לשיחת היום בכוללים, כולם מדברים ימות המשיח וכו'. שקלא וטריא שלם.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 14:12

הקו של העצומה שהבאתי קודם נחסם כנראה לפחות בחלק מהחברות (מה, יש שם תוכן פסול??? זאת אומרת שהועדה מנצלת את הכוח שהציבור נתנו לה למטרות חיוביות, ופועלת בו נגד הציבור ונגד רצונו).

יש מספר חדש, אותו דבר כמו הקודם, רק עם 64 בסוף אם אני זוכר טוב. בהמשך אביא אותו בלי נדר.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 14:14

כנראה גם זה חסום. אבדוק

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 15:52

כאמור שני המספרים שהבאתי מקודם חסומים לכשרים אצל חלק מחברות הסלולר (ובזק הכשר).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 15:53

בהמשך לרשימת הקוים שנחסמו, העתקה ממקום אחר:

הידעת שקו קל קו (מידע תחבורה ציבורית), נחסם לפני מספר שבועות, ונפתח רק לאחר השתדליות מרובות.

12. הידעת שקו יזכרם (מאמרים על השואה), נחסם לפני כמה שבועות, ונפתח רק לאחר השתדליות מרובות.

13. הידעת שהקו של ביה"ח מעייני הישועה, נחסם ונפתח רק לאחר השתדליות מרובות.

14. הידעת שבאמצע הקמפיין של בעלזא לפני מספר שבועות, נחסם קו ההתרמה למספר שעות, ונפתח רק לאחר השתדליות מרובות, (ומי יודע כמה כסף בעלזא הפסידו בשעות אלו).

15. הידעת שהקו של ארגון משמרת השלו', נחסם, ולא נפתח גם לאחר השתדליות מרובות, עד ש....

(וזה רק דוגמאות ציבוריות ומפורסמות, שלא לדבר על כל האנשים שסובלים מכך באופן קטן, ובקוים אישיים).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 15:54

מספר הנרשמים כעת 35400.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 15:56

יש מכתב מהרב צבי פרידמן (מרבני הועדה) שמתלונן על השמועה שאומרים שיש רק משווק מורשה אחד למכשירים כשרים והוא לוקח מחירים מופרזים על כל מכשיר, והרב פרידמן מבקש שהרבנים של הועדה יבקשו מהמשווק לדווח בשקיפות כמה הוא מכניס על כל מכשיר.

בהמשך יובא לכאן צילום המכתב בלי נדר.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 16:00

משולש כתב:בהמשך לרשימת הקוים שנחסמו, העתקה ממקום אחר:

14. הידעת שבאמצע הקמפיין של בעלזא לפני מספר שבועות, נחסם קו ההתרמה למספר שעות, ונפתח רק לאחר השתדליות מרובות, (ומי יודע כמה כסף בעלזא הפסידו בשעות אלו).
אכן היה חסום אצל סלקום, אני שמעתי מכמה מחבריי שזה גרם להם לנזקים.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:22

למה המכשירים המאושרים כ"כ יקרים? מי בולע את כל הכסף? למה מאושרים רק מכשירים דפוקים ופשוטים? כמה כסף מרוויח ... (להלן: י' השם שמור במערכת) על כל מכשיר? כמה מכשירים הוא מוכר בשנה? כמה כסף משלמים החברות לעסקני הוועדה? כל הפרטים על הפשעים מהגדולים בהיסטוריה. מיליונים מועברים, והציבור החרדי כולו משמש בעל כורחו משחק להתעשרות העסקנים.

כל אחד ממכם נתקל בתופעה הכ"כ מרגיזה. הוא הולך לחנות, מבקש לקנות מכשיר פלאפון טוב
שמתאים לסים מאושר, אבל אין כמעט מכשירים. "זה כבר לא", "זה כבר לא מורשה", "זה כבר לא
משווק", ורק מכשירים פשוטים ודפוקים במחיר של כפול או יותר משוויו האמתי, או מכשירים
בודדים איכותיים במחירים מחרידים. למה זה ככה?
לא צריך להיות גאון כדי לנחש את התשובה. אם המשווק זה י' כלומר עסקן הוועדה,
אם על כל מכשיר הוועדה מרוויחה סכום נאה ומכובד, הם צריכים ממילא לדאוג לכמה שיותר
רווחים. ככל שהמכשירים דפוקים יותר, ניתן להרוויח עליהם יותר. כמה פשוט.
וכעת לסכומים שי' עצמו הודה בהם, כשמן הסתם הסכומים הרבה יותר גבוהים מאשר
הסכים להודות במו פיו.
וכך מעידים הנוכחים עם י', כאשר הלה גילה את המיליונים אותם עושה לביתו על חשבון
הציבור.
היה זה ביום רביעי פר' בשלח, אז התקיים הדיון בביה"ד של העדה"ח נגד העסקנים המושחתים
לענייני כספים וחסימות. שם הודה י' כי הוא מרוויח על כל מכשיר אותו מוכר כעשרה
שקלים. בעלי החניות אגב טוענים שהם יודעים בברור שהוא מרוויח על לפחות חלק מהמכשירים
כמו 8 11S, Wבלו, אפטק, 40 ₪ ומעלה.
אבל גם לדברי י', הוא הודה כי הוא מוכר בשנה בערך מאתיים אלף מכשירים. כלומר 2.000.000 (שני מליון!!)
שקל בשנה, רק משיווק המכשירים לחנויות – שי' מטיל ווטו על היבואנים כתנאי לקבל חותמת,
שרק הוא המשווק.
וכמה משלמים היבואנים כדי לקבל חותמת על המכשיר? לטענת י' - 2 + ₪ מע"מ
למכשיר דור 2 , ו-3 + ₪ מע"מ למכשיר דור 3.
אז נמשיך את החשבון: 200.000 מכשירים כפול שתי שקל או שלוש, כחצי מיליון שקל לשנה!!
רגע, וכמה משלמים בעלי החברות, סלקום, פלאפון, גולן, הוט מובייל, פרטנר, רמי לוי, בזק, 012 ,
ועוד – כדי לקבל הכשר מאותה ועדה מושחתת.
מדובר בהסכמים סודיים, אבל על כמה מהחברות ההסכמים נחשפו. ובכן: חברת הוט מובייל –
שהיא חברה קטנה יחסית, מעבירה מידי שנה סך של 150.000 ₪ רק על הכשרות. חברת 012 חתמה
על חוזה בסך 90000 א' ₪ לשנה. שאר החברות שעולות על הוט מובייל – וכולם כאלו למעט גולן,
משלמות א"כ לפחות 150.000 ₪ לשנה. תכפילו את הסכום הזה בכל החברות, תוסיפו את זה
לסכומים של החותמת על המכשירים ועל השיווק, הסיכום הוא מרנין לעסקנים המושחתים.
החותמת לחברות + החותמת למכשירים + שיווק מכשירים, מניב רווח של לפחות 5.4 עד 5 מיליון
₪ בשנה.ועסקני הוועדה עוד טוענים שהם עובדים בהתנדבות!!!!!!! פשע בלתי נתפס.
אגב, אחד מבעלי החנויות פנה בהצעה ל..., שייתן לו להיות המשווק של מכשירים שאינם
קיימים בשוק, ובעל החנות מתחייב לו במס' דברים. 1 .להרוויח רק 5 ₪ למכשיר. 2 לתת שירות
ואחריות לבעלי החנויות. 3 להוזיל את המחיר של כלל המכשירים ב- 30 ₪ בממוצע. 4 .לתת מכך
סכום נאה לעסקני הוועדה המסכנים שטוענים שהם עובדים ב'התנדבות'. למותר לציין ש...
סירב. אתם תפתרו את החידה, על מה ולמה.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:32

זעקת בעלי החנויות הכשרים והתביעה בבי"ד של הרב וואזנר בבני ברק בפרסום ראשון.

בעלי החנויות הכשרים זועקים בעוז. עסקני הוועדה מחסלים אותנו. עוד מעט ולא ישארו כלל חנויות כשרות. עוד שלב נפשע שלא שיערום אבותינו, בפשעי עסקני ועדת החסימות ל' וד'. בעקבות כך אף הוגשה תביעה בבי"ד צדק זכרון מאיר בני ברק. לידינו הגיע מכתב כואב וזעקה נואשת, שכתבו כמה מבעלי החנויות הכשרות, בה הוא מתריע על החיסול הקרב בעניין החנויות הכשרות, דבר שנעשה ישירות על ידי ל' וד'.

ההסבר כפי שזה נראה: יותר רווחים לכיסים של עצמם. וכך מפרטים בעלי החנויות הכשרות. כיום יש בשוק 130 בעלי חנויות וסוכנים, ההולכים לפני המחנה, לוחמים מלחמת ה' אותם 130 חנויות ,מוותרים כל יום ויום מחדש, על תאוות הממון ונמנעים ממכירת שלל מכשירי הטריפה - נתיב, הדרן, אינטרנט, מושגח, ושאר תואמי כשר, ותומכי כשר. שלא לדבר על שאר מרעין בישין. סוחרים אלו מוותרים ביודעין על הכנסה גדולה, מתוך רצון ויראת שמיים, שלא להכשיל את הציבור ולבוא לעזרת ה' בגיבורים. בניגוד לבעלי חנויות אחרים שמוכרים את כל התועבות הנ"ל, המתהדרים כביבול בהכשרים שונים ומשונים, הם מוכרים רק מכשירים פשוטים עם חותמת, והם אלו שמשכנעים לקוחות לקנות רק כשר, ולא להתפתות למכשירים שלא עונים על הגדרה זו.
בדורנו בו הניסיון של הטכנולוגיה מפיל יום יום, אין ספור חללים, מן הראוי היה לייקר ולכבד ולהרים על נס, כל סוחר כזה, המוותר על הכנסות של אלפי ₪ פוטנציאליים ביום. שהרי על מכירת מכשיר תואם כשר עם חותמת מזויפת, ניתן להרוויח 250 עד 300 ₪ ללא כל מאמץ. שלא לדבר על הרווח העצום במכשירי הדרן ונתיב, ושאר הפרוצים למיניהם. לעומת זאת, במכשירים הכשרים הרווח הוא זעום ביותר. רווח של 60עד 100 ₪ בלבד, במכירת מכשיר כשר. כמה מכשירים כבר מוכרת חנות אחת ביום. תבינו לבד את הרווח הקטן שיש לאותם בעלי חנויות.

אך גם מה שהיה עד עתה – בסכנה. תודות לעסקני הוועדה המושחתים. אותם עסקנים מושחתים, החלו בתקופה האחרונה לעבוד בכל הכוח כדי להביא לסגירת את החנויות הכשרות. שלב הראשון בפשע: עסקני הוועדה, כלומר ד', השתלטו על שיווק המכשירים הכשרים, כך שבעל חנות לא יכול לסגור בשום אופן עם יבואן עסקה בה יקבל מחיר יותר זול, כמו למשל תמורת מזומן בכמות גדולה וכדו'. כל המכשירים נקנים אך ורק דרך ד' שלא מתפשר במחיר, אחרי שהוא כמובן בלעדי וכולם צריכים אותו. זה עצמו פשע שטרם נשמע כדוגמתו.
שלב השני בפשע: ד' פתח יחד עם ש' תחנות חלוקה ברחבי הארץ. בהסבר ללקוחות הם יטענו כי בכך הם חוסכים לקונים את הרווח של המאה ₪ שמרוויח בעל החנות, כי המוכר בבית שמוכר בשחור, או שהוא מכנה זאת במקרה הטוב 'תחנת חלוקה', מוכר זאת יותר בזול. כלומר: הרווחים כולם לוועדה, ולא לחנויות. ממש כמו שנאמר: אוהב כסף לא ישבע כסף.
גם ל' פתח בירושלים תחנת חלוקה, יחד עם ז', שמוכר בשחור מס' שעות ביום. כמו כן ניסה לפתות אנשים נוספים, שימכרו רק דרכו את כל המכשירים שהם מייבאים דרך תחנות חלוקה, והם יתחלקו בכסף %50 לכל אחד מהם. כאשר פנו בעלי חנויות אל ד' בטענה על תחנות החלוקה שהם גורמים בכך לקריסת החנויות הכשרות, הצדיק ד' את תחנות החלוקה ואמר כי מבחינתו אפשר לסגור את החנויות הכשרות. כך גם ל' אמר ליוסף אייכלר, שמבחינתו אין בעיה שהחנויות הכשרות ייסגרו. אין צורך לתאר את ההשלכות של השארת כמה נקודות חלוקה בודדות ומסכנות, וסגירת כל החנויות הכשרות. מי ירוץ ויתרוצץ להתאמץ לקנות מכשיר ועוד כזה דפוק באיזה תחנת חלוקה עלומה אי שם בשום מקום. החנויות כולם ימכרו גם מוכשרים ופרוצים – ויותר בזול, וחסל סדר חנויות כשרות שלא מכניסים את התועבה הזו. העיקר שהרווחים מהמכשירים יהיו גדולות יותר למושחתי הוועדה.

וכך בידיים פועלים אותם עסקנים לחסל את החנויות הכשרות. לא כשרות ולא צדקות, כנראה שרק כסף יש להם בראש. בעקבות המעללים הללו, פנה אחד מבעלי החנויות לבי"ד זכרון מאיר, בתביעה נגד בעל התחנה למכירת מכשירי סלולר בזול, הלא הוא ש'. תנחשו מי הגיע לדיון במקומו של שרייבר. יפה מאוד. נחשתם נכון. ד'. ד' הודיע לבית הדין שהוא המייצג את ש. ומי שלא הבין עד עתה מה הקשר בין עסקן ועדת הכספים לבין תחנת חלוקה פרטית בבני ברק, יבין עתה מצויין מה שנאמר. הוא אשר אמרנו. אין כאן הקמת תחרות של מכשירים יותר זולים, יש כאן כוונת רווחים וכספים – גם במחיר חיסול החנויות הכשרות.
בדיון בבית הדין, פירט בעל החנות את השוד ועושק עסקני הוועדה, שגרמו לכך שמכשירים עם חותמת יהיו יקרים הרבה יותר ממכשירים פשוטים ללא חותמת, ובנוסף חתמו על בלעדיות בשיווק מול החברות המייבאות את המכשירים, מה שגם מגביל לאחר מכן את אפשרות המכירה ואת הרווח על כל מכשיר לכמעט אפסי. יתרה מכך, הקמת התחנה גורמת ללקוחות לבוא ולטעון שהחנויות עוד גונבים את הלקוחות. כל זאת הועלה בפני הבית דין צדק שבט הלוי בבני ברק. שוב ושוב מתברר כי הציבור החרדי נפל שדוד וכבול לכמה עסקנים מושחתים, שתקוות כולם שקרב יומם, וכשרות חדשה אמתית ונקיה תקום, והייתה הרווחה לעם ישראל.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:34

בחסידות סלונים יש וועד רבנים לעניני טכנולוגיה, והרבנים שלחו באמצעות מזכיר הוועדה רשימה של קווים צייבוריים של קהילת סלונים לו'וועדת הרבנים לעניני תקשורת', כהודעות, חסד, שיעורים ואפילו את שיחות האדמו"ר מסלונים שליט"א ושיחות האדמו"רים זצ"ל. שאת הקוים האלו לא יחסמו.
ואת הקווים האלו הוא חסם !
כששאלו אותו למה הוא חוסם, אז הוא אמר שיגישו טופס בקשה, שיש חברות שלא ממהרות לפתוח גם אחרי הטופס בקשה. הזלזול הזה בקהילה גדולה על רבניה (שאגב הייתה מהראשונים שהתחילו להשתמש רק במכשירים כשרים), זה זלזול מחפיר.
והאיש של הוועדה מסביר שהוא דיבר עם הרבי בעצמו, והרבי אמר לו שאינו רוצה קווים כאלה. דבר שהוכחש ע"י ראש הישיבה שלא דיבר על נושא זה אף פעם עם הרבי.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:38

משולש כתב:יש מכתב מהרב צבי פרידמן (מרבני הועדה) שמתלונן על השמועה שאומרים שיש רק משווק מורשה אחד למכשירים כשרים והוא לוקח מחירים מופרזים על כל מכשיר, והרב פרידמן מבקש שהרבנים של הועדה יבקשו מהמשווק לדווח בשקיפות כמה הוא מכניס על כל מכשיר.

בהמשך יובא לכאן צילום המכתב בלי נדר.
מכתב ר' צבי פרידמן.jpg

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 16:42

הג"ר ישראל פישביין הוא מרבני הוועדה ??

מי עוד ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:42

התחייבות היבואן.jpg

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 24 ינואר 2019, 16:43

הגר"י פישביין מטעם כ"ק אדמו"ר מגור
הג"ר צבי פרידמן מטעם הגרי"ש אלישיב
הג"ר ברוך שרגא מטעם הגר"ע יוסף
והיו עוד כמה כולם מטעם גדולי ישראל אישית

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:44

גאליציאנער כתב:הג"ר ישראל פישביין הוא מרבני הוועדה ??

מי עוד ??
ציטוט ויקיפדיה:
חברי ועדת הרבנים לענייני תקשורת הם: הרב צבי פרידמן, הרב ישראל פישביין, הרב ברוך שרגא, הרב יוסף בנימין וואזנר והרב עמרם אופמן.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 16:44

פעמון זהב ורימון כתב:הגר"י פישביין מטעם כ"ק אדמו"ר מגור
מסמרים בלי ראש ??

מי מטעמם של גדו"י החיים עמנו ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 ינואר 2019, 16:45

גאליציאנער כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:הגר"י פישביין מטעם כ"ק אדמו"ר מגור
מסמרים בלי ראש ??

מי מטעמם של גדו"י החיים עמנו ??
ממי הם מקבלים מרות כיום ??
למי הם עולים להתייעץ ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 24 ינואר 2019, 16:47

לא הנחו אותם להתייעץ בכלל, קבעו שהם ברי סמכא על דעת אותם גדולים.
בכל מינוי של רבנות אין מושג של החלפה לפי גדולים.

המקום הראשון שזה קרה - שבוע שעבר ב"בוני עולם" ואכמ"ל.

עוקר הרים

נושא שלא נקרא על ידי עוקר הרים » 24 ינואר 2019, 16:53

חחחח
מה התעוררתם עכשיו?
הרי זה ברור שכאשר יש כוח עצום בידיים של ועדה מצומצמת וחשאית
שאסור אפילו לבקר אותם כי הם הרי פועלים לשם שמיים ופועלים בשליחות מרנן ורבנן..
ברור שזה יוביל לשחיתות ולפגיעה בציבור. וזה אכן הוביל לשחיתות. השחיתות הזו ידועה ומוכרת מזמן..
מה התעוררתם עכשיו?

עוקר הרים

נושא שלא נקרא על ידי עוקר הרים » 24 ינואר 2019, 16:58

דוח רשם העמותות על ועדת הרבנים לעניני תקשורת

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 16:59

שלום וברכה לחברי הפורום.
הודעה ובקשה: אני משתדל לסנן מאוד את מה שאני מעלה לכאן, ומכסה הרבה משום חשש לשה"ר, אבל שגיאות מי יבין. מי שעדיין חושב שיש בעיה אשמח שיפנה אלי באשכול זה או באישי ויאיר את עיני ואבקש מהמנהלים למחוק ולתקן את הטעון תיקון.

בברכה
משולש

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 17:03

עוקר הרים כתב:חחחח
מה התעוררתם עכשיו?
הרי זה ברור שכאשר יש כוח עצום בידיים של ועדה מצומצמת וחשאית
שאסור אפילו לבקר אותם כי הם הרי פועלים לשם שמיים ופועלים בשליחות מרנן ורבנן..
ברור שזה יוביל לשחיתות ולפגיעה בציבור. וזה אכן הוביל לשחיתות. השחיתות הזו ידועה ומוכרת מזמן..
מה התעוררתם עכשיו?
התעוררנו מזמן, אבל עכשיו יש את היוזמה של העצומה, וזה נותן כוח גדול לציבור להוביל מהלכים שיתקנו את העוול העצום הזה. (אולי בהמשך כשאותם עסקנים יוצאו מתוך המחילות שלהם ויוצגו על עמוד הקלון, ינצלו הרבה אנשים את ההזדמנות ויתבעו אותם לדיני תורה שישלמו להם נזקים שגרמו להם במשך השנים האחרונות בעיקר, ואולי כבר מהתחלה).

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 ינואר 2019, 17:05

פעמון זהב ורימון כתב:לא הנחו אותם להתייעץ בכלל, קבעו שהם ברי סמכא על דעת אותם גדולים.
בכל מינוי של רבנות אין מושג של החלפה לפי גדולים.

המקום הראשון שזה קרה - שבוע שעבר ב"בוני עולם" ואכמ"ל.
כמו שגם היתה "ועדת רבנים" שמפקחת על יתד נאמן והוחלפה ע"י הגראי"ל שטיינמן (שם ביתד היה סיפור הסתאבות קצת דומה לכאן, (עורכים עם ועדת רבנים שהוסמכו ע"י הרב שך וחבריו, והפכו את הסמכויות שניתנו להם ע"י גדולי ישראל לחרב ופטיש להכות על קדקדיהם של מי שחפצו באי יקרם) רק הרבה פחות חמור ממה שקורה כאן, ברוך השם היום כולם מבינים שיתד הישן היה מושחת, לפני המהפך מי שהיה מעז לומר כך היה נסקל על פגיעה בגדולי ישראל).

שלח תגובה