עצומה נגד חסימות לא מוצדקות בקומה הכשרה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

מי זה
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים

Re: עצומה נגד חסימות לא מוצדקות בקומה הכשרה

נושא שלא נקרא על ידי מי זה »

סליחה שאני לא הולך עם הזרם,
אני פשוט רוצה להעלות נקודה למחשבה.

אני מסכים שקצה נפשנו מהתנהלות הוועדה, והם צריכים לעשות על כך חשבון נפש.
אבל האם לאחר שהעצומה הזאת תחולל מהפך כלשהו נוכל להקים גוף רבני שפוי שיפקח על מה שצריך לפקח?

אני חושב שהפתרון הראוי הוא הקמת מערך מקביל לוועדה שיתפוס בהדרגה את הבכורה, במקום לשבור את כל הכלים.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 69 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער »

מי זה כתב:סליחה שאני לא הולך עם הזרם,

אבל האם לאחר שהעצומה הזאת תחולל מהפך כלשהו נוכל להקים גוף רבני שפוי שיפקח על מה שצריך לפקח?

אני חושב שהפתרון הראוי הוא הקמת מערך מקביל לוועדה שיתפוס בהדרגה את הבכורה, במקום לשבור את כל הכלים.
אני מאמין שרוב ככל החותמים כוונתם הוא בעד הקמת מערך פיקוח על הוועדה, שלא תוכל לעשות את כל מה שהיא רוצה בלי לתת דו"ח לאף אחד.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
קיבל תודה: 9 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משולש »

אני נכנס עכשיו לפורום לראשונה מאז אתמול. אני מאוד שמח על תגובותיו האחראיות של הרב פעזור שניכר שיש בהם תוכחה גלויה ואהבה גלויה.

לגופו של עניין: ח"ו שהייתי מדבר נגד רבנים. אבל הנסיון הזה להוציא מכתב רבנים ענק נגד מישהו במהלך מלחמה עסקית זה מגעיל, אני כבר פגשתי כמה מקרים כאלו בחיי שעשו צחוק מחתימות של רבנים בשביל להכות על קדקדו של מישהו.

לי אין שום מניות בימות המשיח, אבל אני נהנה מהקוים שלהם, ובעד שיחסמו את קוי הנייעס (אבל או כולם או כלום, לא שרב עצניק פלוני יחליט שקו ההגנה שפוער את פיו נגד גדולי ישראל הוא קו קדוש ולא קו נייעס). ובעד שיחסמו את קוי הבדיחות. (אם כי אני חושב שאם יש קו שפועל לפי דיני התורה ומפוקח כראוי מותר שיהיה גם בדיחות, מי המציא את האיסור לספר בדיחות!!!! הפוך, מי שמשמח יהודי הוא בן העולם הבא).

אבל מרגיז שקוי שיעורי תורה נחסמים וכל מיני קוים שימושיים, וגם הווצפון אני רוצה לשמוע את הרב בעצמו שיסביר לי שהציבור שלנו ברמה כזו שאסור לו "לבזבז זמן" על שיחת רעים.

פעזור הוכיח אותי על תמימותי מול ימות המשיח, אני חושב שמי שמושפע ממודעת פרסומת ברחוב הוא יותר תמים. אני לא תמים אלא בעל נסיון, אני בעצמי ראיתי איך ועדת התקשורת חוסמת את הקו של הרב קובי לוי (הקול השפוי) שנועד להציל יהודים מהאינטרנט והאייפון המוגן. אני בעצמי ראיתי איך קוים של שיעורי תורה של רבנים מפורסמים שהאזנתי להם נחסמו בלי שום סיבה, ובלי שאף אחד לא נתן דין וחשבון. אני מחפש במשך שנים איזה הודעה אפילו מסכנה וזניחה שתסביר לציבור מדוע חוסמים אותו כל הזמן, אין קול ואין עונה.
הם כנראה לא מעריכים את כוחו של הציבור, הם חשבו שאנחנו שבויים שלהם, פתאום הם ראו שעשרות אלפים מצביעים נגדם הם התחילו לפחד ולהדביק חתימות על הקירות.
אם היה אפשר לפרסם מספר טלפון שכולם יוכלו להצטרף לעצומה היו עכשיו מאה אלף חתימות, רק שבגלל שזה מגיע רק לאלו שמקבלים מספרים אישיים לכן רוב הציבור לא יכול לחתום כי אין לו גישה לקוים החסומים.

בקיצור: צריך ועדה שתמשיך לחסום תוכן פסול, אבל צריך להפסיק להזיק ולהרוס לציבור ולגרום עגמת נפש לחצי מליון איש ואין לזה מחילה.

למה בכל הסינונים יש עם מי לדבר על חסימות לא מוצדקות וכאן אפשר רק לדבר לקיר???

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציאנער כתב:

אני מאמין שרוב ככל החותמים כוונתם הוא בעד הקמת מערך פיקוח על הוועדה, שלא תוכל לעשות את כל מה שהיא רוצה בלי לתת דו"ח לאף אחד.
היו הרבה פעמים שהזעם של הציבור עלה, אבל אני מקווה שהפעם זה יתפוס תאוצה יותר רצינית ויעיפו את אלו שמזיקים לכל הציבור תחת המותג של "הכשר".
תארו לכם שהיה רק הכשר אחד בד"ץ בארץ, והוא היה מחליט שהוא לא נותן הכשר על גבינה ולא על רוב הפירות והירקות (רק ירקנים שישלמו פרוטקשן) ולא על רוב המאכלים וישאיר לציבור רק מעט מוצרים, וכשישאלו למה, לא יהיה את מי לשאול. מה יעשו האנשים?
אני חושב גם שכל ההתדרדרות של המוגנים וההדרנים זה בעקבות הדרקוניות של ועדת התקשורת וזה עוד היה בזמנים הטובים. כיום המצב חמור שבעתיים.

סמל אישי של משתמש
משולש

פעמון זהב ורימון כתב:
פעמון זהב ורימון כתב:עוד פרט: המלחמה של הרבנים והעסקנים נגד ימות המשיח אינה של ועדת הרבנים לעניני תקשורת. מידיעה והכרה.
אשמח לשמוע ממך על הידיעה וההכרה שלך. מה המלחמה שלהם נגד ימות המשיח. ימות המשיח זה פלטפורמה שנותנת שירותי תוכן.
האם עכשיו צריך לחסום את כל האינטרנט בגלל שיש בו אתרים פסולים?
האם צריך לחסום את כל הקוים שבנויים על ימות המשיח בגלל שיש להם גם קוים פסולים?

סמל אישי של משתמש
משולש

ברוך השם אנחנו כבר מתקרבים לעשרים אלף מוחים נגד חסימת הקוים התורניים. (18,300)

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

משולש כתב:
גאליציאנער כתב:

היו הרבה פעמים שהזעם של הציבור עלה, אבל אני מקווה שהפעם זה יתפוס תאוצה יותר רצינית ויעיפו את אלו שמזיקים לכל הציבור תחת המותג של "הכשר".
תארו לכם שהיה רק הכשר אחד בד"ץ בארץ, והוא היה מחליט שהוא לא נותן הכשר על גבינה ולא על רוב הפירות והירקות (רק ירקנים שישלמו פרוטקשן) ולא על רוב המאכלים וישאיר לציבור רק מעט מוצרים, וכשישאלו למה, לא יהיה את מי לשאול. מה יעשו האנשים?
אני חושב גם שכל ההתדרדרות של המוגנים וההדרנים זה בעקבות הדרקוניות של ועדת התקשורת וזה עוד היה בזמנים הטובים. כיום המצב חמור שבעתיים.
וכפי שזעקו כמה מגדו"י בעת עשיית הפלאפון הכשר...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

מי זה

גאליציאנער כתב:

אז למה העצומה מוגשת לשר התקשורת?
למה למשל שלא ירימו את הכפפה ויסתובבו בבתי הרבנים,
וכמו שעיתון 'משפחה' פועל למען המפץ החרדי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

מי זה כתב:
גאליציאנער כתב:

אז למה העצומה מוגשת לשר התקשורת?
למה למשל שלא ירימו את הכפפה ויסתובבו בבתי הרבנים,
וכמו שעיתון 'משפחה' פועל למען המפץ החרדי.
כי נגדם אפשר לפעול רק במישור החוקי...
וד"ל.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 37 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

חשבתי לענות באישי, מ"מ למען הציבור שלנו כאן אנסה לכתוב עבור כולם בהוגנות כלפי הצדדים המעורים והמעורבים בישירות ובעקיפין ובלי לחשוף מה שלא כדאי:

יש מאבק סמוי כבר כמה שנים נגד ימות המשיח. ולא מצד ועדת הרבנים או אנשיה כלל וכלל.
למשל רבי דוב לנדו ורבי משה הלל הירש - משולש אלו הרבנים שלך! לא שלי. והם לא חותמת גומי, הם לא במסלול הטבעי של המחתימנים הסדרתיים, וגם לא חסידים נלהבים של "ועדת הרבנים לעניני".
הטענה על ימות זה ההנגשה של דברים על גבול הכיעור, או נבלות ברשות התורה [שאין זה איסור בכלל אבל יש בזה תוצאה או במישרין של היפך מידת הקדושה], ובעיקר הנגשה לבני נוער וכאלו שעדיין אישיותם לא חזקה מספיק - חומרים ממכרים. גם אם הם טובים בתוכנם הם סם המוות לצרכניהם. מוות אישיותי.
בקשו מהם לסנן. להגביל. לא לאפשר.
הם לא מוכנים - נראה הדבר שמהקווים של הבדיחות והחדשות וכדו' הם מרוויחים כסף. הרבה כסף. הרבה יותר מאשר מהווטסאפים המסכנים של מורות או של הורי חינוך מיוחד וכדו'.

כעת עלו העסקנים הנ"ל משלב התחנונים לשלב החלטה שאין ברירה אלא לעקר מכל וכל את המכשירים הכשרים מהתחברות לווטסאפ.
זה לא ילדים קטנים שרגילים להחתים. גם סדר גודל של ההחתמה והנוסח המפורט הוא לא של כזה ראה וקדש בלי נימוק, החתימות מסבירות ע"י הטקסט שעליהן את כל הבעיות.
ועדת הרבנים לעניני היא האמצעי של המערכה הנוכחית לחסים.

כל המלחמות נגד ועדת הרבנים, לא נוגעת לנקודה.
אם הייתם מפנים רבע מהפניות לימות המשיח אולי כבר היה פתרון שיישמעו לרבנים. אבל לימות המשיח עדיף להשתמש בבשר תותחים של הצרכנים המעוצבנים בלאו הכי על ועדת הרבנים לעניני, ולהציל את הכסף שלהם ע"י הפניה של אנ"ש לערכאות של גוים לכל דבר וענין נגד ועד הרבנים לעניני, ולהרוס את מה שהרבנים הנ"ל מנסים לגדור.

מצידי, שיהיה לכם בהצלחה, כבר הקדמתי שאני בעד חופש דת ומצפון ונינוחות בגלישה ובהאזנה.
אבל אל תהיו דיסלקטים, ומהיום והלאה אל תתקיפו מי שמביע דעות לרבנים.
מקווה שהובנתי.
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער

הכל טוב ויפה חוץ מהתזמון שבדיוק יום יומיים לאחר שימות המשיח יוצאת במתקפה חזיתית נגד וועדת הרבנים אז מתעוררים הרבנים לחתום על מכתבים...
דבר זה אומר דרשני ומעלה סימן שאלה גדול על כל מה שכתבת...

אם הרבנים היו חותמים את חתימותיהם לפני חודש למשל הייתי מקבלם בחרדת קודש, עכשיו...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש

רבי פעזור אתה הולך סחור סחור.
כבר כמה שנים שהועדה חוסמת קוי תורה עזרה וחסד בלי הצדקה. אשמח שתסביר לי למה תקעת לי פה את הגר"ד לנדו והגרמ"ה הירש שדיברו על קוי נייעס ובדיחות.

אם רוצים להלחם בימות המשיח, מדוע זה צריך להעשות על ידי שחוסמים אותנו והורסים ומזיקים לנו כל דבר שאנחנו עושים?

למה הדבר דומה? יש בירושלים תועבה כלשהי, ונציגי הציבור החרדי מחליטים להלחם בעיריית ירושלים ע"י ביטול כל קוי האוטובוס שנוסעים לירושלים. ואז אנשים נאלצים למצוא כל מיני דרכים להגיע בכל זאת כי הם מוכרחים, וגם חלק מהם נוסעים עם האוטובוסים של מארגני התועבה...

סמל אישי של משתמש
משולש

גאליציאנער כתב:הכל טוב ויפה חוץ מהתזמון שבדיוק יום יומיים לאחר שימות המשיח יוצאת במתקפה חזיתית נגד וועדת הרבנים אז מתעוררים הרבנים לחתום על מכתבים...
דבר זה אומר דרשני ומעלה סימן שאלה גדול על כל מה שכתבת...

אם הרבנים היו חותמים את חתימותיהם לפני חודש למשל הייתי מקבלם בחרדת קודש, עכשיו...
קבל תשובתם מראש:
הרבנים כבר מכינים את זה מזמן, וימות המשיח הפעילו מרגלים בבתי הדפוס וכששמעו שהמודעות ירדו לדפוס מיד רצו לעשות עצומה...

סמל אישי של משתמש
משולש

כבר עברו את העשרים אלף כן ירבו

סמל אישי של משתמש
משולש

התפתח אשכול בפורום נתיב בנושא זה, משהתברר שאין תשובות לשאלה הזועקת, עשו את מה שעושים הועדה: מחקו את האשכול.
העידן של שלטון המחשבות נגמר כבר.

מי זה

המאבק מוצדק אבל מנוהל בידי גורם אינטרסנטי.

דבר אחד אני בטוח,
שאם הייתי פותח בימות המשיח קו תוכן שמדבר על הרבי מליובאוויטש באותה זילות בה מדברים בקו 'במערכה' על כמה וכמה מגדולי ישראל,
הוא לא היה שורד שם שעה!

כל זמן שקו 'במערכה' שרבים וטובים מבני הפלג הירושלמי מתנערים ממנו,
כל זמן שערוץ הכנסת פתוח בפורטל התוכן לכל מאן דבעי,
אני בכל אופן, לא מרגיש את עצמי שותף במאבק שלהם.

שים שלום
נתן תודה: 2 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום »

מי זה כתב:המאבק מוצדק אבל מנוהל בידי גורם אינטרסנטי.

דבר אחד אני בטוח,
שאם הייתי פותח בימות המשיח קו תוכן שמדבר על הרבי מליובאוויטש באותה זילות בה מדברים בקו 'במערכה' על כמה וכמה מגדולי ישראל,
הוא לא היה שורד שם שעה!
וכי למה ציפית שטיא,
למה לו להכניס את הראש במחלוקת אחרים? די לו להגן על כבוד רבו שלו
גם לו היה הפוך לא היה הבדל, (לו היה הבעלים ליטאי מחסידי הרב שך והקו מזלזל בחב"ד ורבניה)

סמל אישי של משתמש
משולש

גם אני בעד שיחסמו את פורטל התוכן כפי שהוא כעת. אבל מי שאשם שיש את הפורטל הזה שבו אפשר להכניס כל תועבה, זה ועדת הרבנים שחסמו את הציבור עד כדי מחנק, וטבעי שעשרות אלפי אנשים שמנסים לחנוק אותם ילכו לחפש פתרונות לעקוף.

אם ועדת הרבנים היתה משקיעה מאמץ אמיתי בהסברה שהציבור יבינו את הצורך בכל חסימה, ויזדהו עם זה ויגנו על זה, אז לא היה אפשר לפתוח פורטל תוכן כזה מכוער כי הציבור בעצמו היה פועל לסגור אותו.

עכשיו הם השניאו את החסימות על כל הציבור, אין (כמעט) בעל טלפון כשר שלא מרגיש את הקושי ואת חוסר ההגיון שבפעילות שלהם, ולכן כולם מחפשים רק איך לעקוף את החסימה.

סמל אישי של משתמש
משולש

רבי מי זה:
א. אם יצרני הסיגריות האלקטרוניות ילחמו ביצרני הסיגריות המסרטנות זה יהיה אינטרסנטי אבל כולנו נזדהה עם זה (חוץ מאלו שמכורים לסרטן).

ב. לא רק לימות המשיח יש את המחלה הזו. הרבה יהודים מכבדים את הרב בגלל שהוא "שלהם" (דהיינו מהמפלגה/חוג/עדה/חסידות) והראיה שכואב להם כשמדברים על הרב שלהם ולא כואב להם כשמדברים על הרב של השני.

ג. כמה שנלכלך על ימות המשיח שהם רעים וגרועים ורשעים, זה לא מצדיק לחסום ולהרוס לאנשים אחרים (וגם לא בטוח שמותר על פי דין להזיק לאדם בגלל שאני חושב שהוא רשע, ואפילו אם באמת רשע, לא הותר ממונו לכל אדם ללא היתר ברור מבית דין, אבל כאן עיקר הניזוקים זה הציבור הרחב ופחות ימות המשיח).

ד. יש פה בעל טלפון כשר שלא השתמש בקל קו לבדוק מתי מגיע האוטובוס הבא? ולפי דעתי רוב רובם של מחזיקי הטלפונים הכשרים (כולל כל אלו שדיברו נגדם כאן ובפורומים אחרים) נהנו מהקוים של ימות המשיח בצורה זו או אחרת (או במכירה השכונתית, או בקוי מידע שונים, או בכל מיני צורות). אם הם כל כך רשעים, למה אתה משתמש בהם? אז בשביל להנות מהם כשצריך הם לא רשעים, ואחרי שהשתמשו בהם אפשר לזרוק אותם ולהכפיש אותם כמה שרוצים.

סמל אישי של משתמש
משולש

עוד הייתי מציע לימות המשיח לפרסם את השמות של כל מאזיניהם, הרבה אנשים חושבים שהם יסתובבו וידברו מה שהם רוצים נגד כל מיני תופעות פסולות, אבל בחדרי חדרים אומרים "מי רואני ומי יודעני".
אז ככה שמלבד זה שהקב"ה יודע וכל מעשיך בספר נכתבים ובעולם הבא זה יחשף לעין כל, עוד יש לך פאדיחה כבר בעולם הזה, כי כל הסטוריית ההתקשרות שלך לכל קו ששייך לימות המשיח, ככל הנראה הכל שמור אצלם במחשבים. (ולמצוא את שם בעל הקו זה שניה אחת).
אז לפני שאתם מדברים על ימות המשיח, תזהרו שהם לא יוציאו את הפרוטוקולים שלהם ויראו לכם בדיוק מתי האזנתם ולמי האזנתם וכמה זמן האזנתם.

(לא שח"ו אני בא להצדיק או להכליל את כולם, אבל אני בטוח שיש הרבה שחושבים שיש השקפה לכלל הציבור ויש הוראה לאנשים פרטיים, כמו אותם אלו שעושים צבא ולומדים באקדמיה, אבל מתפרנסים מלהלחם נגד הצבא והאקדמיה, וגם כאן בטוח שיש הרבה אנשים שצועקים נגד קוי הנייעס הנוראים והאיומים, והם בעצמם הקשיבו להם לא פעם ולא פעמיים, ומסתמא עדיין לא כללו את זה בתוך ה"אשמנו בגדנו" האחרון... אבל בטוח שיש גם הרבה צדיקים שלא מקשיבים בכלל לקוי ניעס ולא יודעים מה זה בכלל, ועליהם איני מדבר, אשרי חלקם וכן ירבו כמותם בישראל).

א יודעלע
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

לא עכבתי אחרי כל האשכול אבל מה שצריך זה להקים 'מערכת כשרות' נוספת מלבד ועדת הרבנים הנ"ל
שתיווצר תחרות ביניהם
והכל יבוא על מקומו בשלום.

(למי שיודע מה היה עד שקמה מערכת כשרות נוספת במאכלים)

ואם כבר הייתי מציע שיכניסו גם SMS
שרוב הרבנים היו בעדו ורק מקצת היו נגדו,
ובימינו הSMS הוא ממש צחוק מול כל הטכנולוגיה
ומאידך שימושי מאוד ונצרך.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב וקורונימון
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 37 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב וקורונימון »

משולש כתב:עוד הייתי מציע לימות המשיח לפרסם את השמות של כל מאזיניהם, הרבה אנשים חושבים שהם יסתובבו וידברו מה שהם רוצים נגד כל מיני תופעות פסולות, אבל בחדרי חדרים אומרים "מי רואני ומי יודעני".
אז ככה שמלבד זה שהקב"ה יודע וכל מעשיך בספר נכתבים ובעולם הבא זה יחשף לעין כל, עוד יש לך פאדיחה כבר בעולם הזה, כי כל הסטוריית ההתקשרות שלך לכל קו ששייך לימות המשיח, ככל הנראה הכל שמור אצלם במחשבים. (ולמצוא את שם בעל הקו זה שניה אחת).
אז לפני שאתם מדברים על ימות המשיח, תזהרו שהם לא יוציאו את הפרוטוקולים שלהם ויראו לכם בדיוק מתי האזנתם ולמי האזנתם וכמה זמן האזנתם.

(לא שח"ו אני בא להצדיק או להכליל את כולם, אבל אני בטוח שיש הרבה שחושבים שיש השקפה לכלל הציבור ויש הוראה לאנשים פרטיים, כמו אותם אלו שעושים צבא ולומדים באקדמיה, אבל מתפרנסים מלהלחם נגד הצבא והאקדמיה, וגם כאן בטוח שיש הרבה אנשים שצועקים נגד קוי הנייעס הנוראים והאיומים, והם בעצמם הקשיבו להם לא פעם ולא פעמיים, ומסתמא עדיין לא כללו את זה בתוך ה"אשמנו בגדנו" האחרון... אבל בטוח שיש גם הרבה צדיקים שלא מקשיבים בכלל לקוי ניעס ולא יודעים מה זה בכלל, ועליהם איני מדבר, אשרי חלקם וכן ירבו כמותם בישראל).

לקרוא ולא להאמין שאותו אדם כתב את כל התגובות באשכול זה מתחילתו.
אז הקווים הללו כ"כ טובים או כ"כ מביישים???

[אני יודע לבד מה שתענה. אתה יכול גם לא לענות]
ה' הושיעה המלך יעננו ביום קורונה, אנא ה' קורו נא
כ"ד הכו"ח עבדכם הנאמן בלונ"ח
פע'מון ז'הב ור'ימון (המכונה לפנים פע"ח),
הגאב"ד דק"ק פצלוחנה פופיטות יצ"ו

סמל אישי של משתמש
משולש

מאוד פשוט: רמה רדודה מביישת רמה גבוהה מכבדת.

סמל אישי של משתמש
משולש

קו להצטרפות לעצומה:
0723332222
מתקרבים לשלושים אלף איש. תוך יומיים. (אני מעריך שביום הראשון רוב המצטרפים התקשרו דרך מספרים אישיים עוקפי חסימה, עכשיו נ"ל שהמספר שהבאתי פתוח).

סמל אישי של משתמש
משולש

ראשי > המיוחדים > המשפיעים 2018 > משרד התקשורת החרדי: הכירו את הצנזורה השולטת במגזר

משרד התקשורת החרדי: הכירו את הצנזורה השולטת במגזר
עם יכולת קביעה בלעדית על המותר והאסור, מציבים את עצמם עסקני 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' במקום ה- 34 בדירוג 'המשפיעים' של 'ביזנעס' • כך שולטים העסקנים על כיס הצרכן, הקמעונאי וספק התוכן

יוני קדם 06.01.2019 סלולרי כשר | צילום: נתי שוחט, פלאש 90
לפני ארבע עשרה שנים, בשנת 2004 למניינם, עם תחילת התקדמות הטכנולוגיה, נחרדו בציבור החרדי משפע האפשרויות החדש שהוצג בפלאפונים החדשים.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box
לחצו כאן למעבר לדירוג 'המשפיעים' המלא של 'ביזנעס'.

באותה תקופה, נחשבו קווי התוכן שאינם הולמים את רוח התורה לפופולריים במיוחד. כאשר במקביל, התחבטו גדולי הדור באשר לפגעי טכנולוגיה נוספים, ובכלל זה: רדיו, מדיה, הודעות טקסט, משחקים ועוד. מנהיגי היהדות החרדית החליטו פה אחד על הקמת 'קומה כשרה' בכל אחת מהחברות, אותה ניתן לזהות לפי שתי הספרות הראשונות שאחרי הקידומת – וכל השאר היסטוריה. מוכר לכם? כנראה שכן.

לכאורה, מדובר ביוזמה ברוכה ביותר, שכן אפילו בציבור הכללי מודים כי מכשיר פלאפון פרוץ יכול להוות סכנה לנערים צעירים וילדים, על שלל הדברים הטמונים שם. אלא שמתברר כי לפעילות הוועדה, וליתר דיוק, הגורמים הפועלים מטעמה, השפעה כלכלית עצומה על הצרכן החרדי, כמו גם שורה של בעלי עסקים וחברות. זאת, בשל כוחה של הוועדה לחסום קווים כרצונה לכל משתמשי הקומה הכשרה.

אין רבים שיעזו לפצות פה נגד הוועדה ו/או פעילותה, מהסיבה המובנת מאליה, שכן בסוף בסוף מי אנחנו שנהרהר אחר הוראת גדולי הדור… אלא שכמו בכל עסק, ארגון, עמותה וקהילה – תמיד יש את הדרג הביצועי, שאמנם פועל על פי הנחיות הדרג הגבוה, אך ברוב המקרים גם נהנה ממעין חופש ביצועי.

כך למעשה, נוצר מצב שלצד חסימת קווי התוכן שאינם הולמים, נחסמו לא מעט קווי מידע טלפוניים שאין ביניהם לאיסור הרבנים כל קשר. עד כדי כך החריפו עסקני הוועדה את צעדיהם במהלך 2018, שאפילו קווי תוכן רשמיים של החסידויות הגדולות ביותר בציבור החרדי נחסמו ביום בהיר. החסידים, שגילו כי אי אפשר לחייג ל'קול' הקהילתי מקווים כשרים בשל חסימת המספר, הפעילו לחצים ולאחר מספר ימים שבו הקווים לפעול.

סוגי קווים נוספים שנחסמו ע"י עסקני הוועדה הם קווי מידע של תחבורה ציבורית, קווים של עמותות התנדבות ועזרה לקהילה החרדית, וקווים עסקיים דוגמת מכוני סקרים וחברות שיווקיות שהמגזר החרדי חסום בפניהם.

inner
לוועדה גם השפעה לא קטנה על המחיר לצרכן, שכן כידוע, כל מכשיר שמוגדר ככשר עובר עיקור של הרכיבים ה'בעייתיים' שבו, (אנטנת רדיו, אינטרנט), בנוסף לערכת נושא/ממשק משתמש ש'מולבש' לפעמים על המכשיר. בדרך כלל, מחירו של מכשיר כשר הוא כפול מזה של מכשיר שאינו כשר, למרות שיכולותיו מוגבלות לרבע בערך ממכשיר לא מעוקר.

במקרה הזה, מי שסופגים את העלויות הכבדות, הם הקמעונאים והצרכנים כאחד. בעלי חנויות הסלולר החרדים מקבלים מלכתחילה מכשיר במחיר יקר לקמעונאי, מה שדורש מהם למכור את המכשיר עם יחידת רווח נמוכה, על מנת שהצרכן יוכל להרשות לעצמו לקנות את המכשיר. ומאידך, נאלצים הצרכנים לשלם על המכשיר הכשר יותר מכפול ממקבילו שאינו כשר. למעשה, שולטת הוועדה על קהל צרכנים עצום ושבוי, ללא כל נימוק סביר.

דו"ח חריף במיוחד שפורסם בשנים האחרונות מבקר קשות את התנהלות הוועדה, וקובע כי עסקני הוועדה קיבלו מאות אלפי שקלים ממפעילי סלולר, ללא תיעוד ורישום נתיב הכסף. בנוסף לכך, מהדו"ח עולה כי רוב פעילות הוועדה מרוכזת היום תחת חברת 'קב ונקי' וחברת 'אביאב פתרונות עסקיים בע"מ', שדרכם עוברת כל הפעילות העסקית של 'וועדת הרבנים לענייני תקשורת'.

החברות רשומות על שמו של יעקב דז'דק, חסיד גור. אך יש מי שטוענים כי האחרון הוא "איש קש" של מזכיר הוועדה. לדו"ח רשות התאגידים שפורסמה ב-2016 צורפה התראה לפני פירוק העמותה, אך נכון להיום 'וועדת הרבנים לענייני תקשורת' עדיין פעילה, למרות שהוועדה מצהירה כי אין מקבלי שכר בוועדה וכי אין בה גם מתנדבים.

למעשה, עסקני וועדת הרבנים לענייני תקשורת, משפיעים לרעה על שוק התקשורת החרדי, והשפעתם רבה מזו של משרד התקשורת הישראלי, שלמרות מגרעותיו הרבות אינו חוסם קווי תוכן ומספרי פלאפון על ימין ועל שמאל – ובטח שלא מביא לזינוק שכזה במחיר לצרכן.

מי זה

זה מה שכתבתי אתמול
מי זה כתב:המאבק מוצדק אבל מנוהל בידי גורם אינטרסנטי.

דבר אחד אני בטוח,
הוא לא היה שורד שם שעה!

כל זמן שקו 'במערכה' שרבים וטובים מבני הפלג הירושלמי מתנערים ממנו,
כל זמן שערוץ הכנסת פתוח בפורטל התוכן לכל מאן דבעי,
אני בכל אופן, לא מרגיש את עצמי שותף במאבק שלהם.
ועתה אשיב על ראשון ראשון,
שים שלום כתב:וכי למה ציפית שטיא,
למה לו להכניס את הראש במחלוקת אחרים? די לו להגן על כבוד רבו שלו
גם לו היה הפוך לא היה הבדל, (לו היה הבעלים ליטאי מחסידי הרב שך והקו מזלזל בחב"ד ורבניה).
אני לא מצפה מגורם אינטרסנטי שיתגבר על האינטרסים שלו,
טוב שיעשה את זה , אבל לי אין ציפיות.

רק רציתי להדגיש את קיום האינטרסים,
והעובדה שאם זה היה תלוי בגורם חיצוני שפוי הסינון היה נראה טיפה אחרת.
משולש כתב:גם אני בעד שיחסמו את פורטל התוכן כפי שהוא כעת. אבל מי שאשם שיש את הפורטל הזה שבו אפשר להכניס כל תועבה, זה ועדת הרבנים שחסמו את הציבור עד כדי מחנק, וטבעי שעשרות אלפי אנשים שמנסים לחנוק אותם ילכו לחפש פתרונות לעקוף.

אם ועדת הרבנים היתה משקיעה מאמץ אמיתי בהסברה שהציבור יבינו את הצורך בכל חסימה, ויזדהו עם זה ויגנו על זה, אז לא היה אפשר לפתוח פורטל תוכן כזה מכוער כי הציבור בעצמו היה פועל לסגור אותו.
מזדהה עם כל מילה,
ולכן הפתרון הוא להאבק בצורה ציבורית ולא דרך 'ימות המשיח'.
ואם זה לא אפשרי אז יש לעשות שאלת רב אם לא יצא שכרו בהפסדו.
[אגב, אני מתעניין בכנות אם כל אלה שרוממות ה'ועשית ככל אשר יורוך' בגרונם, נגשו לשאול ת"ח לפני החתימה על העצומה].
משולש כתב:רבי מי זה:
א. אם יצרני הסיגריות האלקטרוניות ילחמו ביצרני הסיגריות המסרטנות זה יהיה אינטרסנטי אבל כולנו נזדהה עם זה (חוץ מאלו שמכורים לסרטן).
צודק,
אבל לפי הכיוון אליה מובילה 'ימות המשיח' יש חשש שבעתיד לא תהיה אלטרנטיבה לוועדה המושחתת,
לא אומר שנתגעגע אליה, אבל זה לא יהיה מצב של 'לכתחילה'.

הבאת דוגמא של מלחמה בעישון,
נכון שנזדהה עם מאבק של יצרני הסיגריות האלקטרוניות ואולי אף נחתום על העצומה שלהם אם תהיה כזאת,
אבל פשיטא שעדיין לא נרכז את עיקר המאבק הכללי בעישון דרך אותם יצרנים כי אז המאבק יהפך לנטו אינטרסנטי, ולא נמשיך לשמוע ביקורת גם על הסיגריות האלקטרוניות כמו ששומעים עכשיו.
משולש כתב:ב. לא רק לימות המשיח יש את המחלה הזו. הרבה יהודים מכבדים את הרב בגלל שהוא "שלהם" (דהיינו מהמפלגה/חוג/עדה/חסידות) והראיה שכואב להם כשמדברים על הרב שלהם ולא כואב להם כשמדברים על הרב של השני.
יכול להיות.
לי בכל אופן כואב מאד מאד כשמדברים על הרב שלי,
אבל אני בשום אופן לא יתן לבן שלי להאזין לקו שערב ובוקר משמיץ את הגר"מ אליהו לדוגמא, גם אם זה בצורה מרומזת.

שוב, בנקודה של קו 'במערכה' רציתי להדגיש את זה שאני אמנם מזדהה עם המאבק אבל לא עם אלה שמנהלים אותו, ובענין זה ראה בתשובה להערה ד.
משולש כתב:ג. כמה שנלכלך על ימות המשיח שהם רעים וגרועים ורשעים, זה לא מצדיק לחסום ולהרוס לאנשים אחרים (וגם לא בטוח שמותר על פי דין להזיק לאדם בגלל שאני חושב שהוא רשע, ואפילו אם באמת רשע, לא הותר ממונו לכל אדם ללא היתר ברור מבית דין, אבל כאן עיקר הניזוקים זה הציבור הרחב ופחות ימות המשיח).
נכון,
זה באמת לא מצדיק לחסום ולהרוס קווי תוכן משפחתיים ותורניים,
זה כן מצדיק לחסום ולהרוס את פורטל התוכן כל עוד הוא פתוח לערוץ הכנסת ולקו במערכה.
משולש כתב:ד. יש פה בעל טלפון כשר שלא השתמש בקל קו לבדוק מתי מגיע האוטובוס הבא? ולפי דעתי רוב רובם של מחזיקי הטלפונים הכשרים (כולל כל אלו שדיברו נגדם כאן ובפורומים אחרים) נהנו מהקוים של ימות המשיח בצורה זו או אחרת (או במכירה השכונתית, או בקוי מידע שונים, או בכל מיני צורות). אם הם כל כך רשעים, למה אתה משתמש בהם? אז בשביל להנות מהם כשצריך הם לא רשעים, ואחרי שהשתמשו בהם אפשר לזרוק אותם ולהכפיש אותם כמה שרוצים.
אני לכשעצמי משתמש יומיום ב'ימות המשיח', ולא לשכוח שהם לא עושים אתי חסד אלא מרוויחים על כל דקת שיחה. ביום שהם לא ירוויחו הם יסגרו את הבסטה.
הם לא רשעים, הם אינטרסנטים, וקורה שמתבלבלים.
הענין של היתר השימוש בהם הוא בדיוק כמו השימוש באינטרנט מסונן.
בפורטל של ימות המשיח יש דברים רעים וצריך לסנן אותם, כמו שחברת הסינון שלך דואגת ברגעים אלו לסנן תכנים שלא מתאימים לרמה המתאימה.
אני מצפה מחברת הדגל 'ימות המשיח' לשמור על הרמה המתאימה לציבור החרדי האיכותי (ברובו אברכי כולל, בחורים ובנות בית יעקב) שמאזין אליהם וכמו שהם סיננו עד עכשיו תכנים שונים.

ולסיום,
זה שיש להם תכנים שליליים בפורטל לא שולל את המאבק שלהם ושלנו המאזינים בוועדת התקשורת,
אבל זה נשאר מאבק ציבורי בידיים אינטרסנטיות.
ואני לא מוכן להצטרף.
משולש כתב:עוד הייתי מציע לימות המשיח לפרסם את השמות של כל מאזיניהם, הרבה אנשים חושבים שהם יסתובבו וידברו מה שהם רוצים נגד כל מיני תופעות פסולות, אבל בחדרי חדרים אומרים "מי רואני ומי יודעני".
משולש יקר,
הצגתי לפניך את הבעיות של ימות המשיח,
מה אתה עונה לי?

ולגופו של ענין,
כן, אני הייתי מכור לקו במערכה והמספר שלי שמור אצלם כנראה בראש הרשימה,
וב"ה היום השתחררתי מזה.
ודוקא לכן יש לי את התביעה לימות המשיח, איך אתם מאפשרים את זה?
וזה לא שזה 'מוטב שיהיו שוגגין', כי אם פעם נרדמתי עם לשה"ר ורכילות היום אני נרדם עם סיפור מרתק של חיים ולדר ולכל היותר עם מהדורת חצות של קו הסקופים (שלדעתי הוא קו שמכבד את עצמו).

אני לא יוכל להאשים כנראה את ימות המשיח בבי"ד של מעלה,
אבל הם בוודאי ובוודאי לא יוכלו להאשים אותי.

וזה מה שצריך:
א יודעלע כתב:לא עקבתי אחרי כל האשכול אבל מה שצריך זה להקים 'מערכת כשרות' נוספת מלבד ועדת הרבנים הנ"ל
שתיווצר תחרות ביניהם
והכל יבוא על מקומו בשלום.

סמל אישי של משתמש
משולש

אין לי כוח להתווכח. אני רק לא מבין האם לא איכפת לך שיש אנשים שעוברים לטלפונים לא כשרים כי חנקו אותם בבריונות?
אתה מסכים שצריך לעשות משהו נגד זה, אבל לא דרך ימות המשיח.
כרגע האפשרות שלך היא: או להלחם דרך ימות המשיח או כלום. ברור שעדיף דרך ימות המשיח מאשר כלום.

ההצטרפות שלך לעצומה לא אמורה להזיק שום דבר רק להועיל.

ואשמח שתשאל רב: האם להצטרף לעצומה נגד חסימת קוים תורניים ושימושיים או שמא להמנע בגלל שאינטרסנטים מובילים את זה. מאיפה מצאנו שאסור לדאוג ליהדות בגלל אינטרסים? אדרבה, לעולם יעשה שלא לשמה!

וימות המשיח אמנם מרוויחים עליך, אבל זה כאין וכאפס אם הם יתבטלו ותצטרך להשתמש בשירותיים שיעלו לך הרבה יותר כסף וישולשלו לכיסם של עסקנים מסויימים. כך שבהחלט אפשר לקרוא לזה חסד וטובה.

מי זה

משולש כתב:כרגע האפשרות שלך היא: או להלחם דרך ימות המשיח או כלום.
בעקבות התנהלות של 'וועדת הרבנים', דווח אמש ב'קו הסקופים' כי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון ב'בד"ץ בני ברק' בו תידון האפשרות להקים כשרות אלטרנטיבית למכשירי הטלפון הסלולרי, בפיקוח מחודש של נציגי הרבנים הנחשבים.

כיכר השבת

מי זה

'וועדת הרבנים לענייני תקשורת' חסמה את קו מבחני ההסמכה של האברכים
בהתנהלות מוזרה של 'ועדת הרבנים לענייני תקשורת', נחסם לסלולרים הכשרים קו הטלפון בו אברכים שנבחנו ברבנות הראשית שומעים את תוצאות המבחנים.

גורמים המקורבים ל'ועדת הרבנים לענייני תקשורת' מסרו ל'כיכר השבת' בתגובה: "כנראה משום שמדובר על קו תוכן שהקידומת שלו אינה כשרה, הוא נחסם בעקבות רענון אוטומטי של המערכת הטכנית".
"אם היה נשלח אלינו טופס בקשה מסודר, כפי ששאר החברות נוהגות לעשות, הקו המדובר לא היה נחסם - כי הוא היה בתוך 'הרשימה הלבנה' של הקווים הפתוחים".
פניית לשכת הרב לאו לוועדת הרבנים לעניני תקשורת.jpeg
כיכר השבת
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

מילים מכובסות "ריענון אוטומטי של המערכת הטכנית"
גם כשהיה סוס ועגלה היו יכולים להבחין בין קו של תוצאות בחינות לקו של תוצאות כדורגל.

אלא מה, מדבריהם נשמע שלפעמים עושים "ריענון אוטמטי של המערכת הטכנית" ואז עשרות או אלפי קוים נחסמים בטעות. ונגרם נזק של אלפי שקלים לאנשים שהשקיעו המון זמן וכסף בהקמת מערכת טלפונית. ואין אף אחד שנותן את הדין על זה ואין למי לפנות ותשלח פקס אולי יפתחו לך אולי לא. מהניסיון של כמה אנשים רוב הפניות "המסודרות" לא נענות. (רק עכשיו במקרה "דרכו" על הרבנות הראשית לישראל וזה היה צעד אחד יותר מידי...)

אם באמת הועדה הזו לא יכולה להבחין בין מספרים כשרים לפסולים, אז בהחלט צריך להעיף את הקודקודים שם לכל הרוחות ולמנות אנשים קצת יותר מקצועיים שיודעים איך לחסום רק את הקוים שמעוניינים לחסום בלי ש"יתפקשש" להם עוד כמה אלפי קווים חפים מפשע על הדרך.

וכל הנ"ל נאמר רק למאמינים, ועליהם נאמר "אשרי המאמין"!

שלח תגובה