אשכול המספרים

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים

Re: אשכול המספרים

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם »

א יודעלע כתב:ברייטקופף ב'משפחה': הפילוחים של 'דגל' מראים על 165,000 קולות בטוחים עוד לפני המעגלים השניים והשלישיים ובלי לדבר על מסע של מרן הגר"ח קנייבסקי לערי השדה שעשוי להביא עוד עשרות אלפי קולות.

מעניין מאוד אם ירוצו ביחד אם אכן יביאו מעל 300 אלף קול (מדובר ב9 מנדטים...)

כקונה קבוע של משפחה אני שוקל להפסיק לקנות את העיתון שהפך לשופר ליחצ"ן דגל.
יש לציין כי הפרשן ברייטקופף מקורב מאוד לפרשן גפני...
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

פך שמן
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

טבי כתב:פח שמן
אבל הגר''ח הגיע לרחובות מה התפשל לכם שם??????????? הדוברים שלכם התלהבו שכל מקום שהגר''ח הגיע ובירך נחלתם הצלחות מזהירות
מה קרה ברחובות ?
התפשל שויתרו לש"ס על המקום השני בהנחה שוודאי יכנסו 3, דגל הביאה לקלפי את כל מי שקשור אליה.
בנוסף עוד שנה וחצי לפי ההסכם מונטג נכנס במקום נציג ש"ס.
כמובן שדגל דורשת את פינוי המקום במיידי אך אריה דרעי טוען שהנציגים שם לא מחוייבים לו.

עלה זית
קיבל תודה: 17 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית »

בעיקרון ב'משפחה' אמור להישמר איזון - ברייטקופף הוא איש של דגל ויוסי אליטוב עם אריה ארליך מייצגים את עגודה (ארליך יותר מאליטוב).
יודעלע, אם אתה מרגיש חוסר איזון כנראה שארליך לא עושה את מלאכתו נאמנה.

פך שמן
קיבל תודה: 1 פעם

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

אני פה כתב:בינתיים אגודה בביתר לא ממנה את זלץ לסגן וגוטרמן במודעין לא ממנה את פריינד לסגן, באלעד יש גוש חוסם, בחיפה דגל שמו וטו על נציג אגודה, בירושלים דגל וש"ס עטים על כל השלל ושניהם לא מסתדרים ביניהם, והפירורים אולי יציעו לאגודה שרבים ביניהם אם לקחת. בבית שמש אגודה לקחו הכל ולדגל נשארו שיריים. אגודה רוצה להכניס נציג מהפלג לחינוך העצמאי ולהדיח נציג מדגל (ריבלין בקהילה) קידוש השם!
גוטרמן מינה את פריינד לסגן בשכר
ובחיפה דגל לא שמו ווטו על נציג אגודה!
הגירסה של דגל היא שהם לא קשורים לעניין, ואנשיה של קליש הכינו ההסכם ושלחו לה טיוטה ,והיא הכינה כמה הערות והם חשבו שמבחינתה זה בסדר וחתמו, וכשזה התפרסם היא השעתה את ההסכם עד לתיקון הסעיפים שדרושים תיקון מבחינתה,
יעקב ריבלין עם הסיפורי בדים שלו, הגרב"ש דויטש חבר עמותה בחינוה"ע. כולכם מבינים שאין לזה שום קשר והיתכנות,

עלה זית

פך שמן כתב:
אני פה כתב:בינתיים אגודה בביתר לא ממנה את זלץ לסגן וגוטרמן במודעין לא ממנה את פריינד לסגן, באלעד יש גוש חוסם, בחיפה דגל שמו וטו על נציג אגודה, בירושלים דגל וש"ס עטים על כל השלל ושניהם לא מסתדרים ביניהם, והפירורים אולי יציעו לאגודה שרבים ביניהם אם לקחת. בבית שמש אגודה לקחו הכל ולדגל נשארו שיריים. אגודה רוצה להכניס נציג מהפלג לחינוך העצמאי ולהדיח נציג מדגל (ריבלין בקהילה) קידוש השם!
הגירסה של דגל היא שהם לא קשורים לעניין, ואנשיה של קליש הכינו ההסכם ושלחו לה טיוטה ,והיא הכינה כמה הערות והם חשבו שמבחינתה זה בסדר וחתמו, וכשזה התפרסם היא השעתה את ההסכם עד לתיקון הסעיפים שדרושים תיקון מבחינתה,
יעקב ריבלין עם הסיפורי בדים שלו, הגרב"ש דויטש חבר עמותה בחינוה"ע. כולכם מבינים שאין לזה שום קשר והיתכנות,
וואו.
אז מה נשאר לנו? רק ביתר ובית שמש...
מה החסידים שכאן אומרים על זה ?

---- בקשר ליעקב ריבלין, הוא מדהים אותי. פעם אחזתי ממנו, כעת כבר כלום.

א יודעלע
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 35 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי א יודעלע »

עלה זית כתב:בעיקרון ב'משפחה' אמור להישמר איזון - ברייטקופף הוא איש של דגל ויוסי אליטוב עם אריה ארליך מייצגים את עגודה (ארליך יותר מאליטוב).
יודעלע, אם אתה מרגיש חוסר איזון כנראה שארליך לא עושה את מלאכתו נאמנה.

יחי ההבדל הקטן
בריטטקופף הוא יחצ"ן רשמי של דגל
ארליך רחוק מלהיות כך
לפחות על פניו הוא מנסה לשמור על ניטרליות

א יודעלע

עלה זית כתב:
פך שמן כתב:
וואו.

כליטאי,
אתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אין שום הוכחות לזה שאגו"י סיכמה קודם עם בלוך,
יש עוד אלף סיבות למה בלוך עלתה
אחד הבולטים זה כמות המצביעים לה ברמות א' וג' הליטאיות!!!

אבל למה לא להאשים את אגודה.

הלאה חיפה- מעניין שבכל האתרים מדברים על דגל שלא הסכימה להסכם,
ואתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אלעד- עדיין מנסים עם הגוש החוסם
(לפי מה שהבנתי, ולא מריבלין, אין לזה מדי הרבה סיכויים, צריך להוכיח גם חוסר משילות ושהעיר לא עובדת, ולא רק שהנציגים לא מסכימים למינוי)

ירושלים- כנ"ל

משיב.
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי משיב. »

א יודעלע כתב:החשבון שלך די קרוב לחשבון שלי
והנה חשבון של כלל הקולות,
לדגל הצביעו לפחות 90%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 138 אלף (לא להתלהב, אין מושג של 100 אחוזי הצבעה)
לאגודה באזור ה70%, מה שאומר שסך הקולות שלהם הוא 154 אלף.
אם אגודה מצליחה להעלות את אחוזי ההצבעה שלה אפילו רק ב10% היא משתווה ל90% של דגל.
התבלבלתם בגלל י-ם, ואז סימנתם את המטרה, ובכל הכח תמציאו מציאות מדומה שתתאים למטרה שסימנתם.
בשום אופן לא תתנו לעובדות לבלבל את התוצאה שהחלטתם עליה מראש
רק במקומות שרצו לבד ג' קיבלו 70,000

ים 26,000
אשדוד 14,000
ביתר 9,500
אלעד 3,600
חיפה 2,800
ערד 3,800
רחובות 2,300
קרית גת 3,500
צפת 2,000 (בלי חבד)
חצור 800
עמנואל 700

תוסיף לזה את ב"ב, ב"ש ומודיעין עילית ב3 הערים האלה גם לדעת הממעיטים יש להם 40,000 אלף.
ואיפה?
פתח תקוה
נתניה
גבעת זאב
טבריה
בת ים
קרית אתא
עפולה
באר שבע,
אשקלון,
רעננה,
חולון,
לוד,
כוכב יעקב,
מעלה אדומים,
בית חלקיה,
ועוד ועוד ועוד.
יש ספור לפחות 125,000 בלי חבד.

כשסופרים את דגל בשום דרך ובשום צורה לא מגיעים ל115,000.

אז מה ההמצאות המוזרות האלה? תסתכלו בנתונים! ועל תזרקו מספרים סתם.

גם אתם כשניסיתם לספור לא הצלחתם למצוא 115,000 לדגל, אז במקום לספור אתם זורקים סתם מספרים.

משיב.

אני פה כתב:אף אחד לא סימן כלום עברנו עיר עיר.
א. איך הגעת לביתר 9.5 כולל הרשימה של חב"ד?
ב. בני ברק בערך 20 (אצל החסידים היה אחוז הצבעה של כ-70 אחוז לעומת הליטאים 90 אחוז). מודיעין 5.2 מקסימום אין נתונים, ובית שמש מקסימום 8. זה 33 אלף.
שאר המקומות שציינת במקומות שהיו בחירות אין יותר מ10 אלף קול. נתניה 2.5 פ"ת 1.5 טבריה 1.5 בת ים 600 עפולה קרית אתא כ1 אלף. וכל השאר כמה מאות כל מקום.
הרשימה של חבד בביתר התפלגה בתיאום (כדי שלא יצביעו כל חבד ליעקי, מתוך הנחה שהנציג שלהם בטוח,) הם חלק מג'.
בב"ב מתוך 56,000 קולות חסידים וליטאים יחד, 20,000 לחסידים ו 36,000 לליטאים? אתה בסדר?
החסידים בב"ב הרבה יותר מי-ם, ( באלפון גור מעל 2300 בתי אב בב"ב לעומת 1937 בי-ם, וויזניץ רובם בב"ב מעטים בי-ם. באלפוני שני הוויזניץ למעלה מ3,000 בתי אב, אמנם בעלזא בי-ם יותר מב"ב אבל בפער של פחות מ1,000 בתי אב.
יש הרבה חסידויות קטנות שרובם ככולם בב"ב.
זרקת מספר חסר כל הגיון, יש לחסידים לפחות חצי, כלומר 28,000 קולות.

על שאר המקומות כתבת כ 10 אלף, ומנית 8 אלף + שאר מקומות כמה מאות כל מקום, אז בבקשה תמשיך לחשב את הכמה מאות ותגיע לעוד 4-5 אלף
גם לפי הנתונים השגויים שלך הגעת ל113,000, תוסיף בב"ב, ברור שטעית שם בגדול, ותוסיף את שאר מקומות כמה מאות בכל אחד, ותגיע ל 125,000.
אתה נעצר באמצע החישוב כי כבר הגעת למספר שקבעת לעצמך בראש!

אצל דגל חישבו כאן כל חור וכל פינה גם מקומות של קולות בודדים ולא הגיעו ל 115,000, אבל זה לא תואם לכם את מה שהתקבע בראשכם בעקבות ההתלהבות מי-ם, אז מוסיפים מהאוויר, או שולפים מהשרוול.

משיב.

אני פה כתב:אגודה צריכה לעבור ניעור פנימי עם דיבור ומסרים בקול אחיד, ולעבוד קהילה קהילה אדמו"ר אדמו"ר ולחבר אותם שוב לאגודה, עשיתי רשימה ובבני ברק לבד יש 50 קהילות של מעל 100 קולות שאין להם יצוג במועצת. ויחד עם חב"ד המצב שלה יכול להיות מצוין, יכולים להגיע אפילו ל160-170 אלף קול ואפילו יותר, יכול להיות שמשתלם לכל מפלגה ללכת לבד שאז כל אחד ממצה את כל הכוחות שלו, ובלבד שזה יהיה בלי מחלוקת והתלהטות הרוחות. אם ראשי חב"ד של שני הפלגים מבטיחים ללכת בכל הכח משתלם לתת להם נציג בכנסת. את עץ לא שווה לאגודה לקחת, הם גם לא יספקו את הסחורה וגם יבריחו הרבה חסידים.
על זה אני חותם, צודק.

עלה זית

א יודעלע כתב:
עלה זית כתב:
פך שמן כתב:
וואו.

כליטאי,
אתה מאמין רק לדברי פך שמן.

אין שום הוכחות לזה שאגו"י סיכמה קודם עם בלוך,
יש עוד אלף סיבות למה בלוך עלתה
אחד הבולטים זה כמות המצביעים לה ברמות א' וג' הליטאיות!!!

אבל למה לא להאשים את אגודה.

אלעד- עדיין מנסים עם הגוש החוסם
(לפי מה שהבנתי, ולא מריבלין, אין לזה מדי הרבה סיכויים, צריך להוכיח גם חוסר משילות ושהעיר לא עובדת, ולא רק שהנציגים לא מסכימים למינוי)

ירושלים- כנ"ל
אלעד - אין גוש חוסם. אם פרוש יסכים לפתוח את צינורות השפע כיאה לשותפה בכירה יהיה הסכם כבר במוצ"ש (הוא עדיין מסרב כי לא חתמנו איתו לפני הבחירות).

בית שמש - אתה רציני ? נראה לך שבלוך הייתה עושה את השטות הזו לתת הכל בכל מכל כל לאגודה ולהשאיר את דגל באופוזיציה ? אפילו אני לא הייתי נופל בזה... אילולי שזה היה הסיכום מערב הבחירות. ומדברים שההסכם היה שלא יתאמצו לטובת אבוטבול- מה שאכן היה.

זלמן1
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי זלמן1 »

אולי מאחורי הסיפור של בית שמש עומדים עץ, שעבדו עבור בלוך.

א יודעלע

אני גם הקשבתי לפרשנים שטוענים שאגודה סיכמו מראש
ומה שהם דיברו שם זה שאחרי שבבחירות האלה ראינו שהלכו עם דתי במקום עם חרדי,
ועם חילוני כנ"ל
מסתבר שגם בבית שמש אותו הדבר.

הבעיה הגדולה של אגודה בבחירות האלה ובכלל, שאין לה כמעט לא שדרני רדיו ולא פרשנים שנמנים על החסידים.
רוב רובם שייכים לדגל ולש"ס, ואם כל רצונם הם לא מצליחים להיות אוביקטיבים.

אין אף פרשן חסידי שיעלה וידבר על זה
שאם אבוטבול הוא כישלון, הרי שזה קודם כל של אגודה, שתמכו בו ראשונים והריצו אותו.
שהאדמורים הוציאו קול קורא בנפרד לעיר בית שמש- בגלל נחיצות הענין.
שאגודה היו אלה שויתרו על המקום לטובת אבוטבול, בשעה שדגל התווכחו ביניהם מי ירוץ לראשות
שבשכונות החסידיות אין קולות לאבוטבול, לעומת השכונות הליטאיות
שמי שניסה להקים את הגוש החוסם היתה דווקא אגודה, ודגל התחמקו בהוראת רבותיהם (לא שיש לי טענה עליהם, יש לי טענה על זה שמאשימים את אגודה)

אילו היו מעלים אותי לפרשן
הייתי אומר שדגל הוכיחו שכמו שהלכו בירושלים ובצפת עם הדתי/חילוני כנראה שזה מה שעשו בבית שמש.
וההוכחה- הקולות הרבים שהיו לבלוך ברמות א' וג' הליטאיות!
אותם חוצניקים שבירושלים דגל מתפארת בהם שהצביעו ד"ת וליאון, ושהם שייכים לליטאים,
פתאום בבית שמש דגל מתנערת מהם לגמרי, ורובם מודים בפה מלא שהצביעו בלוך! (וזה ניכר גם בקלפי)
וזה שלא נכנסו לקואליציה, לא אומר כלום,
כי גם באשדוד ש"ס היו הראשונים שסיכמו עם לסרי, והם עדיין לא נכנסו , לעומת אגודה שתמכו רק ברגע האחרון (וי"א שחלק מהגוראים אף לא תמכו בפועל)

אגודה תמיד הוכיחו שהם השכילו להיכנס לקואליציה ולהתחבר עם הראיסים לעומת דגל שתמיד נכנסו אחרונים (אם לא שסיכמו מראש)
ראה מה קורה עכשיו בטבריה- אגודה הם הראשונים להסתדר עם רון קובי
ועוד הוכחות מכל מקום בארץ.

א יודעלע

למה כוונתך באמצע שנה?

א יודעלע

נקווה שיהיו כאן אנשים חכמים בשני הצדדים
בינתיים נראה שהאנשי התקשורת הליטאים דורשים ריצה נפרדת (זה מה שעלה מהכתבה של ברייטקופף במשפחה)

מה שהיה קצת מוזר היה שציין שדגל תרוץ עם כמה חסידויות שלא בדיוק משוות קו עם אגודת ישראל
אם אכן דגל שווה לבדה 185 אלף קול, לשם מה היא זקוקה לעוד כמה חסידויות?

א יודעלע

נקווה שאכן כך.

ועד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי ועד »

אני פה כתב:אגודה צריכה לעבור ניעור פנימי עם דיבור ומסרים בקול אחיד, ולעבוד קהילה קהילה אדמו"ר אדמו"ר ולחבר אותם שוב לאגודה, עשיתי רשימה ובבני ברק לבד יש 50 קהילות של מעל 100 קולות שאין להם יצוג במועצת. ויחד עם חב"ד המצב שלה יכול להיות מצוין, יכולים להגיע אפילו ל160-170 אלף קול ואפילו יותר, יכול להיות שמשתלם לכל מפלגה ללכת לבד שאז כל אחד ממצה את כל הכוחות שלו, ובלבד שזה יהיה בלי מחלוקת והתלהטות הרוחות. אם ראשי חב"ד של שני הפלגים מבטיחים ללכת בכל הכח משתלם לתת להם נציג בכנסת. את עץ לא שווה לאגודה לקחת, הם גם לא יספקו את הסחורה וגם יבריחו הרבה חסידים.
אני פה אתה צודק בכל מילה.
אני גם חושב שמספיק עם הביזוי הזה שאצל הליטאים הכל הנכדים וכו', זה לדעתי איגד אותם הרבה יותר חזק, וגרם להם לעבוד כמו מטורפים (לא לגנאי) בו ברגע שהסברא הישרה אומרת בכל המערכת הבחירות גדול"י הליטאיים כמו ר' חיים ור' גרשון ושאר הרבנים הגיעו בגופם לעצרות בחירות, ואילו מרנן האדמורי"ם הכל היה דרך גבאים, ואיך אפשר לטעון שאצל הליטאיים שהרבנים אצמם נאמו והגיעו לכנסי זה הכל נכדים, ואילו אצל האדמורי"ם שהם לא אמרו מילה רק הגבאים או הכרזות כמו שהיה בהמודיע והמבשר - שם זה האדמורי"ם עצמם, הרי הסברא הישרה אומרת אם כבר להיפך, אבל אני שדברתי עם כמה ליטאיים שעבדו קשה בבחירות, אמרו לי שזה היה הסיבה לעבודה הנוראית שלהם, הם היו להוטים בגלל הזלזול שזלזלו ברבנים, ואילו מצד הליטאים אף אחד לא זילזל באדמורי"ם.
אל תשכחו את הראיון שנתן חבר מועצת העיר לשעבר של ירושלים נציג חב"ד איך שדיבר חזק נגד יענקי קנייבסקי שהכל הוא ולא הסבא, בא הנה תירגע, אפי' שאתה חושב כך, אל תוציא דברים כאלו. [לא סתם הוא הפסיד ולא נכנס למועצה "אל יתהלל חוגר כמפתח"].
לדעתי זה נקודה חשובה אם לא החשובה ביותר על חשבון הנפש שצריך לעשות.
מוריי ורבותיי אני מבקש ממכם תכבדו אחד את השני ותאהבו את הקב"ה ותעשו לו נחת רוח

א יודעלע

לדגל יש את כל כלי התקשורת ואת כל הפרשנים שלא מפסיקים ליחצן אותה, לדברר אותה ולרברב אותה.
זה הכל.
סוף פסוק גם אתה מסכים שאפילו שאגודה מביאה רק 70% מהבוחרים הפוטנציאליים לקלפי, עדיין דגל גדולה ממנה במקסימום 20 אלף קול בארצי.

אגודה פשוט מושמצת בכל כלי התקשורת.
אין לה דוברים ויחצנים.
אז ככה זה נראה.

אגב, לגבי כל מסיבות הניצחון והראווה,
קבלתי סברא של מישהו והיא מאוד נכונה-
הליטאי הממוצע כמעט לא מרגיש בחיי היום יום שייכות לקבוצה גדולה, הוא מתפלל באותו ביה"כ 365 יום בשנה
הוא אף פעם לא חוגג סעודת מלווה מלכה...

החסידי הממוצע- נוסע לחגים ולימים טובים לאדמו"ר, נמצא בטיש עם אלפי חסידים ומרגיש שייכות
סעודת מלווה מלכה משותפת, עם דברי חיזוק אמיתיים בתורה וביר"ש- פעם בכמה חודשים או פעם בשנה וכן הלאה

לא פלא שכשזה מגיע לבחירות אצל הליטאי זה מתפרץ באינספור מסיבות וחגיגות.

אצל החסידים לא תראה חגיגות כאלה גם במקומות שהיתה להם הצלחה, והיו מקומות כאלה.
אשדוד, רחובות, קרית גת, נתניה כשרצו לבד ועוד ועוד במשך כל השנים
נערך לאחרונה על ידי א יודעלע ב 01 דצמבר 2018, 21:37, נערך 2 פעמים בסך הכל.

א יודעלע

ועד- אתה מדבר כמו ליטאי. אל תעשה את עצמך.
אף אחד מהחסידים לא זלזל בראשי הישיבות כמו שראשי הישיבות זלזלו באדמורים
(משנאי ד', אחראים לחילול ד' לדורי דורות ועוד ועוד פנינים)

א יודעלע

פרוש ניסה להקים סוג של כרטיס הטבות
זה לא בדיוק הצליח בינתיים

א יודעלע

הבנתי
באמת צריך לעבוד על זה
בכל מקרה לבחירות הקרובות זה מאוחר מדי
ועדיין אני סבור שהטררם בתקשורת סביב דגל היא לא פרופורציונאלית להיקפים האמיתיים שלה.

לא שמעתי מילה בתקשורת על ההישגים הנאים של אגודה באשדוד, בקרית גת, ברחובות, ואפילו בערד...

א יודעלע

זה בדיוק הענין.
דגל וש"ס מהווים 99% מהברנז'ה התקשורתית החרדית.

כמה שניסו להיות אוביקטיבים
אין מצב שיהיו כאלה

לכן התחושה היא תבוסה אדירה לאגודת ישראל.
כשבינינו, התבוסה היא בעיקר בירושלים.

תאר לעצמך אם היה איש אגודאי אחד שהיה עולה ומדברר את כל ההצלחות של הסיעה
והיו כאלה גם בבחירות הנוכחיות
זה היה נראה אחרת לגמרי

שלא לדבר על זה שהיה מנמק צעדים ומפריך טענות לא נכונות כמו על הסגירה המוקדמת בבית שמש...

א יודעלע

לדגל יש יחצנים מלבד הח"כים
לאגודה אין!!!

הבעיה שאייכלר טוען תמיד על הציבור החרדי, שאין לו יחצנות בכלי התקשורת,
קיימת באותה מידה בתוככי הציבור החרדי בין אגודה לשאר הסיעות!

א יודעלע

אגב, זה שלאגודה הבסיסית אין כמעט צייצני טוויטר יחצנים ואנשי תקשורת פוליטיים,
מהווה דווקא מחמאה והוכחה לאיכות האגודאים
אבל זה משפיע לרעה ביחסים הפנימיים

עלה זית

אני פה, אתה טוען שבב"ב לבדה ישנן 50 קהילות שלא מיוצגות באגו"י. אולי תטעימנו ב-20-30 שמות שנבין את הסדר גודל?

א יודעלע

אתה שוב מסתובב סביב הסיבות ועוד
יתכן שאתה צודק לגמרי
(אני סבור שחלק מהגורם לזה היא דווקא דגל, שמציגה כל הזמן את אגודה כאינטרסנטית, ואת דגל כדואגת לכל כלל ישראל, שזה לא נכון כמובן משום כיוון, וכלי התקשורת הולכים עם דגל כמובן)

ברור שאגודה צריכה לעשות חשבון נפש
ולחשוב איך היא יכולה לחזק את עצמה,
ולהביא בעצמה, בלי חיבור לחב"ד או לעץ, יותר כח אלקטורלי מדגל.

אבל עדיין עם כל הירידה בכח של אגודה והכל
עדיין כל ה'תבוסה' וה'ניצחון של גדו"י' ו'דגל שווה מעל 165 במעגל הראשוני' ועוד ועוד משפטים מהסוג הזה אינם נכונים.

יש כאן תקיפה תקשורתית מכוערת ביותר, גם מכיוון כלי התקשורת שאמורים להיות א-מפלגתיים
(ובסוף בסוף זה יכול להשפיע גם על הקולות בכנסת)

ועד

א יודעלע כתב:
אגב, לגבי כל מסיבות הניצחון והראווה,
קבלתי סברא של מישהו והיא מאוד נכונה-
הליטאי הממוצע כמעט לא מרגיש בחיי היום יום שייכות לקבוצה גדולה, הוא מתפלל באותו ביה"כ 365 יום בשנה
הוא אף פעם לא חוגג סעודת מלווה מלכה...

החסידי הממוצע- נוסע לחגים ולימים טובים לאדמו"ר, נמצא בטיש עם אלפי חסידים ומרגיש שייכות
סעודת מלווה מלכה משותפת, עם דברי חיזוק אמיתיים בתורה וביר"ש- פעם בכמה חודשים או פעם בשנה וכן הלאה

לא פלא שכשזה מגיע לבחירות אצל הליטאי זה מתפרץ באינספור מסיבות וחגיגות.

אצל החסידים לא תראה חגיגות כאלה גם במקומות שהיתה להם הצלחה, והיו מקומות כאלה.
אשדוד, רחובות, קרית גת, נתניה כשרצו לבד ועוד ועוד במשך כל השנים
צודק, גם אני שמעתי כך.

א יודעלע

אני פה- קהילות עם פחות ממאה קולות! לא אמורים לקבל ייצוג, זה הגזמה מכל הכיוונים
מאה משפחות ראויות לייצוג.

א יודעלע

אכן בעיה קשה איך לחבר אותם

ועד

א יודעלע כתב:ועד- אתה מדבר כמו ליטאי. אל תעשה את עצמך.
אף אחד מהחסידים לא זלזל בראשי הישיבות כמו שראשי הישיבות זלזלו באדמורים
(משנאי ד', אחראים לחילול ד' לדורי דורות ועוד ועוד פנינים)
הלוואי!
לגופו של ענין, היכן ראית שראשי ישיבות זלזלו באדמורי"ם?

שלח תגובה