זמן הסתגלות הלב למצב החדש של היקיצה?

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

חזקי

זמן הסתגלות הלב למצב החדש של היקיצה?

נושא שלא נקרא על ידי חזקי » 11 נובמבר 2018, 23:57

כתבתי בנוגע לפרשת השבוע רעיון על סמך מחקר שקראתי פעם. יותר נכון סיפור שמביא מחקר שקראתי.. הדגשתי אותו בגוף המאמר באדום.
האם המחקר שהתפרסם לפני עשור ואולי יותר, התקבל כיום אצל אנשי המדע?
ומה הסיכון הגדול בפעילות גופנית תיכף ליקיצה?
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 66#p466512
רעיון נפלא שנפל זה הרגע בס"ד ברעיוני.

ידוע מה שכל יהודי אומר תיכף כשמקיץ משנתו. "מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך".
בשים לב לנוסח 'מודה אני', הוא מכיל 12 תיבות.

לפני כמה שנים קראתי על סיפור מענין כדלהלן: חוקר ישראלי יצא לקונגרס בחו"ל, באחד הדיונים הציגה חוקרת צעירה מחקר מדעי, בו בדקה כמה זמן מרגע ההתעוררות לוקח ללב לפעול שלא במצב שינה? תוך כדי הצגת נתונים מרשימים הגיעה החוקרת למסקנה שזמן הסתגלות הלב למצב החדש הוא: 12 שניות! קם החוקר הישראלי ואמר: לתוצאה זו כבר הגיעו אבותינו לפני אלפי שנים כשהורו לנו לומר בבוקר- "מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך" – 12 מילים 12 שניות!

במה הדברים אמורים -בפרשתנו?
בפרשה יעקב מתעורר אחרי שחולם על המלאכים וכו'. שימו לב לשני פסוקים הללו.
פרק כח:
(טז) וַיִּיקַץ יַעֲקֹב מִשְּׁנָתוֹ וַיֹּאמֶר אָכֵן יֵשׁ יְדֹוָד בַּמָּקוֹם הַזֶּה וְאָנֹכִי לֹא יָדָעְתִּי:
(יז) וַיִּירָא וַיֹּאמַר מַה נּוֹרָא הַמָּקוֹם הַזֶּה אֵין זֶה כִּי אִם בֵּית אֱלֹהִים וְזֶה שַׁעַר הַשָּׁמָים:

בפסוק הראשון -טז יעקב מקיץ משנתו. בפסוק לאחריו -יז יעקב מתיירא.
נשים לב בשעת היקיצה יעקב עדין לא ירא, מדוע רק בפסוק יז כתוב וירא יעקב?

לפי הדברים שהבאנו יתכן להסביר בדרך דרש מתוק.
אם נספור את הפסוק של שעת היקיצה -פסוק טז- הוא מכיל 12 תיבות. יעקב לא ירא משום שזמן הסתגלות הלב למצב היקיצה הוא 12 שניות! ולכן רק בפסוק לאחריו -פסוק יז- וירא יעקב!
תאמין גם במה שליבך מסרב להאמין. שלטון השכל!

שלח תגובה