מלחמה בפתח?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

יוסף בן יוסף
הודעות: 530
הצטרף: 10 אוגוסט 2017, 10:51
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

אני פה כתב:באיפוק
כלומר, בדממת אלחוט?

טוב ומטיב
הודעות: 1288
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17
נתן תודה: 370 פעמים
קיבל תודה: 352 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב »

ראש הממשלה נתניהו הודיע היום כי נציגים מגרמניה, צרפת ובריטניה יגיעו לישראל כדי לראות את החומר המודיעיני שנחשף אתמול בהצהרה לתקשורת. "הפכנו את סימני השאלה לסימני קריאה", אמר ראש הממשלה לכתבים, "אימתנו דברים שחשדנו ולא יכולנו להוכיח, וגם למדנו דברים חדשים על תכנית הגרעין הצבאית. לכן החשיבות של הדבר הזה היא להעמיד את הדברים על דיוקם".

כמו כן הוסיף נתניהו כי ישראל הציעה גם לרוסיה ולסין לקבל גישה לחומר הרגיש, לעיון לקראת ההחלטה על הסכם הגרעין ב-12 במאי. נציגים של צרפת, אנגליה וגרמניה – בהם אנשי מקצוע בתחום הפקת גרעין – יבואו בסוף השבוע לישראל: נתניהו ציין כי המדינות הללו הביאו התעניינות רבה בחומר וישראל תציג בפניהם את מה שפורסם.

במקביל לתדרוך הכתבים, התראיין נתניהו לרשת CNN ולפוקס ניוז ואמר: "אני שמח מאד שהנשיא טראמפ תומך במניעת נשק גרעיני מאיראן. אנחנו במצב גרוע בהרבה כרגע תחת ההסכם הזה שמבוסס על שקרים – למשטר הזה יש תכנית גרעין סודית וזה לא מתקבל". על החשש מהידרדרות למלחמה ב"מסלול בלתי נמנע" אמר: "אף אחד לא רוצה כזאת התפתחות".

נתניהו התחמק משאלה מדוע הוא לא נוקט בשקיפות לגבי הגרעין הישראלי וציין: "אין הצדקה להמשך העסקה עם איראן. לא יעבדו עלינו. צריכים שינויים – זו עסקה נוראית וצריך שינוי עכשיו. הם שיקרו כדי להשיג את העסקה והם ממשיכים לשקר היום. איראן מוציאה מיליארדים על חימוש אזורי כולל הטילים הכי מדויקים שיש לחיזבאללה".

עוד אמר נתניהו לתקשורת הזרה: "איראן מאיימת להחריב את ישראל. אני סומך על שיקול הדעת של טראמפ שיקבל את ההחלטה הנכונה. אני אשמח אם טראמפ יגיע לחנוכת השגרירות, יש לו הזמנה פתוחה". כמו כן הוסיף ראש הממשלה בראיונות לתקשורת הזרה כי "למדנו הרבה מידע חדש שמראה כמה הם התקדמו במחקר. לא אגיד איך השגנו את המידע".

במקביל, גורם מדיני בכיר אמר כי המידע הוצג לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כבר בפגישתו עם נתניהו בחודש מרץ, והם הועברו לגורמי המודיעין האמריקניים. "אם היה את המידע הזה, אנחנו בספק שהיו חותמים על ההסכם ב-2015", הוסיף הגורם המדיני. "בשבוע שעבר מנהיגי צרפת וגרמניה אמרו את דעתם בארצות הברית לגבי עתיד ההסכם, מקרון דיבר בפני שני בתי הקונגרס. זה היה השבוע שלהם – עכשיו זה השבוע שלנו. אין לנו זמן אחר. אנחנו מתקדמים לקראת החלטה". הגורם אף ציין כי "אנחנו לא יודעים מה טראמפ יעשה, הוא יכול להחליט כל מיני החלטות. הוא עצמאי, הוא יחליט לבד, אנחנו יכולים רק להציג את החומר ולהביע את דעתנו".


גורם מודיעיני בכיר שיבח את פעולת השגת חומרי הארכיון, ואמר כי מעולם לא הגיעה לישראל כמות גדולה כזו של מידע מודיעיני בבת אחת – הן מבחינת היקפו והן מבחינת האיכות. "זה אוצר בלום, ואנחנו במאמץ שעוד לא הסתיים לנתח את המידע", אמר. "אלו יותר ממאה אלף מסמכים בפרסית". הוא ציין כי לא כל הארכיון נלקח. "זה היה כבד", אמר.

הגורם המודיעיני הבהיר כי "החומר מחדש מאוד ביחס לדברים שלמדנו בעבר. דוח סבא"א מ-2011 היה מבוסס על כאלף מסמכים והיום יש לנו מאה אלף – זה מחדש ואף משמעותי מאוד. החומר שהיה לנו בעבר אפשר לנו לדעת שהייתה לאיראן תכנית נשק. לעומת זאת, הארכיון מלמד אותנו הרבה מאוד פרטים חדשים על אותה תכנית ומספק תמונה הרבה יותר בהירה ומפורטת ממה שהיה שם. הוא מהווה הוכחה אחרת לגמרי ממה שהיה לנו קודם בנוגע לעצם קיומה של תכנית נשק איראנית".

"היקף החומר לא יאפשר לאיראן להגיד עכשיו שזה מידע מזויף", המשיך הגורם המודיעיני. "יש גם פרטים מחדשים על אתרים שפעלו בהם, על אנשים שמעורבים ועל פעילויות שבוצעו. יש לנו עוד אלפי תמונות ומסמכים. את התמונות המרשיעות באמת לא יכולנו להראות לציבור, אבל כל תמונה כזו איראן תצטרך להסביר. יש שם ציוד שלא אמור להיות לה, מקומות שאיראן תצטרך להתייחס אליהם".

הגורם המודיעיני הזכיר כי אחד התנאים של הסכם הגרעין הוא שאיראן תענה באופן מלא לסבא"א על דוח הפעילות הצבאית של איראן ולנהוג בשקיפות. "איראן נתנה תשובות רשמיות לדוח הזה, יש לנו עכשיו מאה הוכחות שונות לכל הצהרה כזו שהן שקריות. זה הבסיס שיישום הסכם הגרעין נשען עליו. כמו כן, איראן באופן פעיל וגם אחרי הסכם הגרעין שמרה על הארכיון והחביאה אותו, הארכיון עצמו נשמר בתצורה".

הגורם המדיני ציין כי ישראל הבהירה לנשיא האמריקני הקודם אובמה כי איראן היא "האיום הגדול ביותר לשלומנו ולמזרח התיכון ולעולם כולו". הגורם ציין כי העמדה הישראלית העקבית הייתה תמיכה בהפעלת סנקציות – והתנגדות בכל דרך לאפשרות שאיראן תשיג נשק גרעיני: "כתוצאה מהלחצים הקשים האלה על איראן שהלכו והתגברו ונעשו מאוד קשים ב-2013 וגם החשש שלנו שאנחנו ננקוט התקפה צבאית הם באו לשולחן".

הגורם מתח ביקורת חריפה על התנהלות הממשל האמריקני הקודם: "אחרי שהם באו לשולחן קרה דבר קשה ביותר מבחינתנו, בזה שבעצם כשהקלפים היו לגמרי בידי המעצמות ארצות הברית פשוט ויתרה על הקלפים. הממשל של אובמה התנגד לסנקציות ואנחנו במידה מסוימת כפינו את הסנקציות על אובמה ולבסוף הם התרצו".

לדברי הגורם המודיעיני, הארכיון העצום שנחשף "מלמד אותנו הרבה דברים חדשים על התכנית של איראן. הוא מהווה הוכחה ברמה אחרת לגמרי לעצם קיומה של אותה תכנית נשק ושל המאפיינים שלה. היקף החומר לא יאפשר לה להכחיש". הגורם ציין כי "את התמונות המרשיעות באמת – איך בונים נשק גרעיני – לא חשפנו אבל הוא קיים במסמכים. הכרנו דברים קודם אבל פה גילינו הרבה דברים חדשים".

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 824
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א »

יוסף בן יוסף כתב:איך מגיבים באירופה לנאום ראש הממשלה?
מדוברות ארמון האליזה בצרפת נמסר כי:
חשיפת המסמכים מוכיחה כי חייבים להמשיך בהסכם הגרעין
כי אחרת האיראנים יהיו עוד יותר קרובים לפצצה גרעינית.

אני לא יודע אם לצחוק או לבכות...
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי חזן »

אנא לא להפחיד אותנו!

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

הגנרל האיראני שהובך וקבר 7 מחייליו, מאיים על ישראל בטילי נקמה
קאסם סולימאני, שעומד בראש כוח אל-קודס, להוט להגיב למבוכות האחרונות שספג באזור, ואף נדרש להסבירן לשלטון באיראן. האתגר של סולימאני כולל את חוסר הרצון של שאר המעורבות בזירה - סוריה, רוסיה וחיזבאלללה - להסתבך בעוד מערכה, כמעט רק בשבילו
זו אינה תקופה קלה לראש גיס אל-קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, הגנרל האיראני שהפך למעין אגדה במזרח התיכון. האיש שנצפה בכל זירת לחימה אפשרית באזור, שתמונותיו מעטרות את מיטב עיתוני סופי השבוע בישראל ובעולם, נאלץ להתמודד לאחרונה עם לא מעט כישלונות לנוכח הפעילות הצבאית שיוחסה לישראל בסוריה. סולימאני, איבד רק בשבועות האחרונים שבעה מאנשיו בתקיפות הישראליות בסוריה (על פי פרסומים זרים - א"י) ונאלץ לשלוח אותם בארונות חזרה לאיראן. בנוסף, הוא נדרש גם לתת הסברים לאי אלו אישים בטהראן על היקף פעילות גיס אל-קודס בסוריה, תופעה שאינה מתקבלת בברכה על ידי כל החוגים באיראן.

סולימאני ומשמרות המהפכה היו רוצים להגיב, לפי ההערכות בישראל, לתקיפות הללו בסוריה. אלא שמדובר במשימה לא פשוטה עבור האיראנים. ראשית, נראה שפעילות גיס אל-קודס לפי מה שפורסם רק אמש במהדורות החדשות, שקופה למדיי כאן בישראל. ייתכן כמובן שחלק גדול ממנה עדיין לא ידוע למערכת המודיעין כאן, אולם ניכר שהפעילות האיראנית הנרחבת בסוריה מוכרת וידועה לצד הישראלי. אלא שמעבר לכך, לא ניתן לזהות בשלב זה במערך האינטרסים המזרח תיכוני, שותפים נלהבים כל כך לרצון האיראני בנקמה נגד ישראל.

נתחיל ברוסים. מוסקבה שמצפה לגזור אי אלו דיבידנדים ממעורבותה בסוריה בצורת שיקומה של המדינה והקמת תעשיות רוסיות על אדמתה, לא הייתה רוצה לראות מלחמה נוספת, לאחר שבע שנות מלחמת אזרחים, הפעם בין ישראל ואיראן על אדמת סוריה. ניתן לשער שהביקור הקרוב של ראש הממשלה בנימין נתניהו ברוסיה קשור בנקודה הזו. גם בשאר אסד, נשיא סוריה, שרק עתה סיים לטהר כמה מפרבריה המזרחיים של דמשק מנוכחות של אנשי דאעש ועדיין נמצא במערכה במחנה הפליטים אל-ירמוכ, היה מעדיף כעת להתמקד בשיקום מדינתו ולא לראות אותה הופכת לכלי שרת בידי טהראן.

אפילו לשלוחה האיראנית בלבנון, קרי חיזבאללה, אין מדובר במשימה ברורה מאליו. רק אתמול התקיימו בלבנון בחירות. המטרה של חיזבאללה הייתה לשמר את כוחו ואולי להגדילו במעט לקראת האפשרות של הקמת ממשלה חדשה שהוא חבר בה. ניתן לשער שיום לאחר בחירות שבהן חיזבאללה מנופף בקלף הלבנוני - כלומר התמקדותו בענייניה הפנימיים של לבנון, חיזבאללה אינו נלהב לצאת למערכה בשם איראן נגד ישראל.

ובכל זאת, בישראל כן מעריכים שהמערך הצבאי של חיזבאללה משמש כעת בורג משמעותי במה שמתואר כ"תמנון איראני נוסח תימן באדמת סוריה". ישנו מאמץ איראני חשאי להקים גוף פרוקסי, הפועל באמצעות שלוחים, שיהיה אמון על התגובה נגד ישראל מבלי לסבך בתיאוריה את חיזבאללה ומבלי להותיר טביעות אצבע איראניות. ממש כפי שפועלים בשנים האחרונות האיראנים בתימן, בסיוע של חיזבאללה, נגד הסעודים. שם, מדי כמה שבועות משגרים המורדים החות'ים טילים לעבר סעודיה ומצליחים לפגוע ביעדים כמו שדה התעופה של ריאד.

וכיצד מנסה סולימאני לבצע את הדבר הזה על אדמת סוריה? נסראללה וחיזבאללה אינם נרתמים רשמית למאמץ האיראני. אולם הם הסכימו לשלוח את מיטב המומחים והיועצים של הארגון, כדי לסייע למשימה: שיגור של טילים ארוכי טווח לעבר ישראל במטרה לפגוע ביעד צבאי ישראלי ובכך להגיב באופן מדוד וכמעט שוויוני לתקיפות הישראליות. בישראל הבחינו בנוכחות של כמה מהיועצים הללו בסוריה ביחד עם אנשי המליציות השיעיות שאמורים לשמש כ"חיילים פשוטים" או פועלי שטח, במסגרת המשימה של סולימאני. למפקד גיס אל-קודס, אין אמצעים משלו ולכן הוא זוכה לסיוע של נציגי משמרות המהפכה האחרים. ראשית, מפקד חיל האוויר של המשמרות - חאג'יזאדה, והאחראי על מערך טילי הקרקע קרקע שלו - הגנרל באקרי. אלה מסייעים לסולימאני לשנע את הטילים מאיראן לסוריה באמצעות מערך מתקדם למדי של מטוסים וכמובן טילים.

אלא שמעבר לכל אלה, סולימאני וחבריו במשמרות המהפכה נאלצים להתמודד גם עם מתנגדים מבית, בעיקר עם אלה הנחשבים לראשי "המחנה המתון", הנשיא רוחאני ושר החוץ שלו זריף. ערב ההחלטה של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ בנושא הסכם הגרעין, איראן הרשמית, "המתונה", אינה רוצה בהסתבכות בסוריה. אלא שצריך להדגיש, גם לאחר 12 במאי, בעוד חמישה ימים, אף אחד מבכירי המחנה המתון אינו רואה את המוטיבים החיוביים בהסתבכות צבאית של טהראן מול ישראל.
זה עלול לשאת מחיר יקר מדי. המצב הכלכלי באיראן רק הולך ומחריף והסכם הגרעין מתברר, לא שיפר באופן דרמטי את המצב שם, רחוק מזה. רק הבוקר מדווח הוול סטריט ג'ורנל כי במדינה פרץ לאחרונה גל של שביתות והפגנות חסר תקדים כמעט ביחס לשנים האחרונות. שיעור האבטלה מגיע ל-12%, הריאל צונח והמחירים של מוצרי היסוד רק עולים. הסתבכות איראנית בסוריה אינה צפויה להביא שקט לרחובות איראן הסוערים, להיפך, רק להידרדרות נוספת, וניתן לשער מה יקרה אם הסכם הגרעין לא יחודש והסנקציות יחריפו

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

ערוץ 20:
פרסום ראשון: פורום יישובי קו העימות מכנס פגישה דחופה בעקבות המצב הביטחוני. ברשויות המקומיות קיבלו הוראה מצה״ל לשמור על שגרה אולם לאחר פניות רבות של תושבים הוחלט לרענן נהלים ולהעביר מידע לציבור בנושא הכנת מרחבים מוגנים, רענון מקלטים ויצירת דפי קשר עם התושבים.

איש מן הצד
הודעות: 67
הצטרף: 29 אפריל 2018, 14:31

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי איש מן הצד »

ממשיך להתפלל:
שתיבטל מדינת הציונים וכעשן תכלה, בלי שום צער ונזק לאף יהודי (אפילו לא שומר תו"מ)

שר המודיעין
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שר המודיעין »

שעות מתוחות
החשש הביטחוני והאישי הביא את נתניהו לקצר ביקורו

מה הביא את נתניהו לצאת רק היום לקפריסין ולא אתמול כפי שתוכנן, ומדוע הביקור ברוסיה מדיר שינה מעייני ממערכת הביטחון? התשובה איומי איראן, ולשתי המילים משמעות רחבה יותר מכפי שזה נשמע.

ראש הממשלה בנימין נתניהו המריא הבוקר לקפריסין שם הוא נפגש בשעה זו בארמון הנשיאות בניקוסיה עם נשיא קפריסין. מאוחר יותר נתניהו יפגש עם ראש ממשלת יוון שמגיע אף הוא למפגש המשולש.

הנסיעה שבמקורה תוכננה ליום שני, נדחתה להיום והמנהיגים ידונו בה בסוגיות האזוריות ובשיתוף הפעולה שבין המדינות, כאשר בין היתר תעלה סוגיית הנחת צינור הגז בין המדינות.

אלא שברקע לכל המפגש הזה, מתברר כי לא לחינם הוא קוצר, והסיבה לכך היא לא רק בגלל פטירתו של אם מנהיג יוון, אלא בעיקר לנוכח האיומים הביטחוניים שיש כלפי ישראל, ורצונו של ראש הממשלה לשהות בישראל ולצמצם למינימום את שהותו בחו"ל.

גורמים שונים טוענים כי לא רק הנושא הביטחוני הכולל, עמד לנגד עיניו של ראש הממשלה כי גם האיומים מצד איראן לפגוע במטרות ישראליות, והחשש שינסו לפגוע בביטחונו האישי של נתניהו בעת שהותו בחו"ל.

במערכת הביטחון עוקבים בדאגה אחר האיומים מאיראן, והאבטחה סביב נתניהו תוגברה בעת שהותו בחו"ל, בפרט מחר כאשר ישהה במוסקבה שם יצעד עם הנשיא פוטין בצעדת ה-9 במאי.
לדעת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17642
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 294 פעמים
קיבל תודה: 484 פעמים
יצירת קשר:

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

היה משהו בצפת או שזו סתם עוד שמועת וואטסאפ זדונית ורשעית?...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
הודעות: 759
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

טירון פלוס
הודעות: 30
הצטרף: 22 פברואר 2018, 15:13

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי טירון פלוס »

שימי התימני כתב:
אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
המחיר שהם משלמים מבחינתם של כמה חתיכות בשר, לא מפריע להם.

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
הודעות: 759
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

טירון פלוס כתב:
שימי התימני כתב:
אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
המחיר שהם משלמים מבחינתם של כמה חתיכות בשר, לא מפריע להם.
חוץ מבשר יש גם כן את הכסף שהם משקיעים בטילים שיורד לטמיון
וחוץ מזה שגם המוחות שלהם נהרגים ולכן הם הרי כ"כ עצבניים
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

יוסי200
הודעות: 529
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 1 פעם

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 »

שימי התימני כתב:
אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
הלוואי שהכל היה שקוף, אם זה היה ככה לא היו מורים על הכנת מקלטים ... יש בנתיים הרבה סייעתא דשמיא ..

מנחם
הודעות: 161
הצטרף: 03 מרץ 2013, 00:08
נתן תודה: 66 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי מנחם »

שימי התימני כתב:
אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
לצערנו אנחנו אותו הדבר, יודעים שהכל שקוף כלפי מעלה וממשיכים לעשות עבירות. ה"י.

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
הודעות: 759
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

מנחם כתב:
שימי התימני כתב:
אני פה כתב:אירן ע"י מיליציות שעיות בחסות חיזבאללה תכננו לירות הערב מטח טילים כבדים (פתח 110) לעבר רמת הגולן, צה"ל זיהה את ההכנות והפציץ את מחסן הטילים על כל יושביו טרם שיגורם לעבר ישראל
אני לא מבין למה הם מנסים בכלל הם לא רואים שהכל שקוף ומה שהם רק ינסו להכין יתקיפו אותם
לצערנו אנחנו אותו הדבר, יודעים שהכל שקוף כלפי מעלה וממשיכים לעשות עבירות. ה"י.
אוי כמה שאתה צודק
השיבנו ה' אילך ונשובה חדש ימינו כקדם בביאת גואל צדק במהרה בימינו. אמן.
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

סמל אישי של משתמש
שימי התימני
הודעות: 759
הצטרף: 18 אפריל 2016, 22:55
מיקום: מאחוריך
קיבל תודה: 19 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שימי התימני »

בחסות ההיערכות בעורף: כך הפתיעה ישראל (שוב) את איראן
התקיפה המיוחסת לישראל הלילה בסוריה הביאה לשיא את המדיניות האסרטיבית בה נוקטת מערכת הביטחון בחודשים האחרונים: מניעת התבססות איראנית בסוריה והשמדה של כל איום צבאי באופן מיידי - בכל מחיר / פרשנות

בוידאו: התקיפה המיוחסת לישראל בסוריה

עיתוי התקיפה המיוחסת לישראל בליל אמש בסוריה, שהתבצעה בצל פתיחת המקלטים ברמת הגולן וההכרזה של הנשיא טראמפ על ביטול הסכם הגרעין מציב למעשה רף חדש של אסרטיביות בכל מה שקשור למדיניות הישראלית כלפי ההתבססות האיראנית בסוריה.

"בצה"ל פעלו ככל שניתן כדי להימנע מהפחדה של הציבורי הישראלי, למרות האיומים האיראניים לנקום את מותם של שבעה פעילי משמרות המהפכה לפני יותר מחודש בבסיס T-4 שבעומק שטח סוריה. ואולם, ברגע שבו זיהה המודיעין הישראלי תנועות חשודות – על פי הפרסומים הייתה זו שיירה של מליציות שיעיות שהובילה טילים ורקטות מדמשק – לא הייתה לרמטכ"ל גדי איזנקוט ברירה אלא לאשר הודעה לציבור על פתיחת מקלטים ורענון נהלים באזור רמת הגולן", כותב הפרשן אמיר בוחבוט בטור שהוא מפרסם באתר 'וואלה!'.

הוא מדגיש כי "זהו צעד חריג במיוחד, שנועד להכין את הציבור למתקפת טילים על העורף, אך גם לאותת לאיראנים, לסורים ולרוסים כי ישראל חשפה את הצעד האיראני, ואולי גם להפעיל לחץ של הרגע האחרון. מסתבר שהצעד לא מנע מהאיראנים לממש את הכוונות לתקוף את ישראל, ולכן ביצעה לכאורה ישראל מתקפת מנע. לא ברור האם היה בכוונתם לפגוע בבסיסי צה"ל או ביישובים ישראליים, אך דבר אחד ברור: הרמטכ"ל לא המתין שהטילים יגיעו למרחב האווירי הישראלי ויאיימו על ציבור שלם"."נשאלת השאלה מדוע האיראנים מתעקשים פעם אחר פעם להוציא אל הפועל את תכנית הנקמה שלהם, למרות שהמודיעין חושף את כוונותיהם?", תוהה בוחבוט, ומנסה להשיב: "לא מדובר רק בגאווה שנפגעה, בניסיון לתבוע עין תחת עין על מות אנשיה של איראן ולא רק בהשפלה בשל החדירה המודיעין שלה, אלא בעיקר במאבק ארוך ומתמשך שבכוונתה לנהל מול ישראל כדי להתבסס בסוריה ולאיים על ישראל בשגרה".

"אף אחד לא רוצה לחשוב מה היה קורה אילו לאיראנים היו אמש טילים ארוכי טווח בסוריה. מבלי צורך לקדם את השיירה לעבר ישראל ייתכן שהכוח לא היה נחשף, ובלחיצת כפתור היו משוגרים טילים מדויקים לעומק ישראל. פרק זמן ההתרעה והיירוט היו קצרים מאוד ומאתגרים עד מאוד את מערכות היירוט וההתרעה של חיל האוויר", כך בוחבוט.

האלוף במיל' לשעבר, יעקב עמידרור, אמר בראיון ל'רדיו ללא הפסקה': "היה ברור לכולנו שצפויות לנו התראות מדובר צה"ל ושהאיראנים יערכו לתקוף אותנו. אם צה"ל אכן תקף מטרות איראניות, כפי שעולה מן הפרסומים הזרים, המשמעות היא שצה"ל איתר חלק מההכנות ובחר לשבש את הפעולה…אני לא מכיר את האירוע באופן ספציפי אך ברור לי שאתמול היה אירוע כלשהו שישראל שיבשה".


הפרשן הצבאי ניר דבורי מזכיר בטור שהוא מפרסם באתר חדשות 2: "בכל הפעמים האחרונות שישראל זיהתה משלוחי נשק של טילים שמגיעים מאירן – והשיא ככל הנראה היה אתמול בלילה – הוחלט לפעול. גם במחיר שזה יביא את מדינת ישראל לאפשרות של עימות מוגבל, מכיוון שישראל לא מוכנה להרשות לעצמה לעמוד בסיכון הזה, גם באפשרות של פגיעה בעורף הישראלי או מתקנים אסטרטגיים. לכן נדרשת קשיחות ולא התקפלות. אין ספק שמדובר בנטילת סיכונים מחושבים כי זה יכול להוביל שזה יוביל למהלכים גדולים יותר. אז מה עושים? קיימת פעילות של ישראל בכמה רמות בניסיון להיערך לכל אפשרות שלא תבוא".

"ברמה ההגנתית, נרשם איסוף אינטנסיבי של מודיעין בכל הרמות – מגיחות צילום ושימוש במזל"טים, דרך יחידת 8200 ועד פעילות סייבר מתוחכמת והפעלות כל הגורמים בעלי יכולות ניטור. הכל כדי לעקוב אחר כל צעד וכל תנועה. בהיבט ההגנתי מדובר על מוכנות גבוהה – פריסה בכל רחבי הצפון, שהושלמה כבר לפני ימים רבים. מערך ההגנה האווירי מוכן לאפשרות של ירי לעבר ישראל. בנוסף נרשם גיוס מאוד ממוקד ומצומצם שמילואים בפיקוד העורף – גם הגנה האווירית וגם באמ"ן – כדי לאפשר את כל הפעילות הזו ולעמוד באתגרים האפשריים. העורף מתמקד בקשר היציב עם הרשויות המקומיות ולוודא שערוצי ההידברות פתוחים כל הזמן כדי לספק מענה מיידי", הוא מוסיף.

לדבריו, "ברמה ההתקפית, ישראל נוכחת כל הזמן בשמי סוריה ולבנון ומחזיקה מטוסים חמושים באוויר שיכולים להתערב מול כל התפתחות בכל רגע נתון. את הדבר הזה שומעים ורואים תושבי הצפון, שצריכים להבין שזה חלק מהמטרייה שמגינה עליהם".
JDN
נ נח נחמ נחמן מאומן
סבא הוא המלך

יוסף בן יוסף
הודעות: 530
הצטרף: 10 אוגוסט 2017, 10:51
נתן תודה: 210 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף »

אני פה כתב:*- 32 גופות הגיעו הערב לבי"ח בדמשק יחד עם גופת אח"מ.פרטים
לאחר התקיפה הישראלית הערב על מתקן אירני באזור אלכיסווה דרומית לדמשק החלו שמועות כי קצין אירני בכיר מאוד נפגע בתקיפה. שמועות אחרות טענו כי הגנרל קאסם סולימני נפצע בתקיפה הישראלית.


המצפה של מדינות המפרץ לזכויות אדם מדווח כי הערב הגיעו לבית החולים אלמוג'תהד ליד הכיכר המרכזית בכפר סוסא שבבירה דמשק יותר מ-32 גופות . ניסיון הסתרה נרחב היה סביב גופתו של אישיות חשובה שהגיעה יחד עם יתר ההרוגים ואמצעי בטחון חמורים ננקטו בתוך ומחוץ לבית החולים . השומרים מנעו כניסה כלשהי של אנשים כאשר הגיעו אישי ממשל בכירים לבית החולים . כל מכשירי הסלולר של העובדים בתוך בית החולים נלקחו מהם.
(אגב, בכפר סוסא חוסל לפני שנים רבות עימאד מורנייה-קצין המבצעים הראשי של החיזבאללה)

על רקע הידיעה דלעיל מעניין לקרוא את הדיווח הסורי הבא:
מקור לרשת החדשות "מלחק" הסורית: אחד הטילים שישראל ירתה במהלך תקיפותיה הערב היה לעבר מכונית לא מזוהה שנעה על הכביש בין אזור נג'הא ואלחרגלה ליד אזור אלכסורה באזור אלרוטה המערבי. אפשר וידיעה זאת קשורה בדיווח כי הערב חוסל קצין אירני בכיר מאוד בתקיפות הישראליות באזור אלכסורה.
מישהו יודע לאמת???????

שר המודיעין
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שר המודיעין »

תקיפה ישראלית שניה בתוך 4 ימים? לאחר שביום שישי נשמעו פיצוצים עזים בבסיס תחמושת איראני-סורי בחמה, מדווחים הבוקר כלי תקשורת ערבים על פיצוצים מסתוריים ביעד איראני בדרום דמשק. "מדובר בחמ"ל אלקטרוני של איראן וחיזבאללה"

פיצוצים עזים נשמעו לפנות בוקר באתר צבאי סורי הנשלט ע"י איראן בדרום דמשק. כלי תקשורת ערבים מדווחים כי מדובר בחמ"ל אלקטרוני המשותף למשמרות המהפכה ולחיזבאללה.

לפי שעה לא ברור לחלוטין האם המקום הותקף (ע"י טילים או באמצעים אחרים) או שמא גורם אחר הוביל להתפוצצויות, ודיווחים שונים על פעולה ישראלית יזומה במקום כבר מופיעים בתקשורת הערבית.


כזכור, בצהרי יום שישי נשמעו בין 5 ל-7 פיצוצים עזים ליד שדה תעופה צבאי במחוז חמה שבסוריה. ע"פ דיווחים שונים הפיצוצים אירעו במתחם צבאי של משמרות המהפכה. התקשורת הרשמית בסוריה מדווחת כי הפיצוצים אירעו במחסן תחמושת והם נגרמו כתוצאה החום הכבד, ולא בעקבות תקיפה.

מנגד, כלי תקשורת ערבים מדווחים כי מדובר בתקיפה, ככ"הנ ישראלית, שכוונה נגד מערכות נ"מ מתקדמות ומחסני תחמושת השייכים לאיראן. לפי הדיווחים, 4 ימים אחרי, עדיין לא ברור האם מדובר בתקיפה שבוצעה מהאוויר, או שמא באמצעים אחרים.

בחלק מהדיווחים נמסר על הרוגים רבים מקרב כוחות המשטר ומשמרות המהפכה. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפות נהרגו לפחות 11 בני אדם, ועוד כמה עשרות נפצעו בדרגות שונות.

אם אכן מדובר בפעולה ישראלית, הרי שמדובר ככה"נ בשינוי אופי הפעילות עד כה: מתקיפות ליליות באמצעות מטוסים, לתקיפות יומיות באמצעים אחרים.

כרגיל, ישראל מסרבת לאשר או להכחיש את הדיווחים.
JDN

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

העיתון הכווייתי אל ג'רידה מדווח הבוקר (שלישי) על הצעה ישראלית אמריקאית לנשיא אסד, במסגרתה יגידו לו: התקיפות הישראליות והכוחות האמריקאים ייסוגו משטח סוריה.

לפי מקור אנונימי במשרד החוץ האיראני, בפגישתם האחרונה בסוצ'י העביר פוטין לאסד הצעה מראש הממשלה נתיהו לפיה ישראל תפסיק לחלוטין את תקיפותיה בסוריה וארה"ב תסיג את כוחותיה מהמדינה, אם אסד ירחיק את הכוחות האיראניים ואת חיזבאללה מהמדינה.

לפי אותו מקור איראני, בכירים רוסים אמרו לעמיתיהם בטהרן כי פעולות משמרות המהפכה והכוחות הנתונים למרותם בסוריה עלולות לגרור את האזור למלחמה כוללת, וביקשו מהם להתרחק מאזור הגבול עם ישראל.

על פי הדיווח, טהרן לא נענתה לבקשות הרוסיות ותגובתה הייתה האצת המהלכים לחתימת הסכמים עם משטר אסד, בדבר הקמת בסיסי קבע איראניים בשטח סוריה. בהקשר זה, דווח כי המשטר בטהרן ממתין לתשובה סורית לרעיון להקים בסיס איראני באזור הגבול סוריה-עיראק באזור דיר א-זור, רעיון שכבר הושגו בו הסכמות ראשוניות.

בסוף השבוע קראה רוסיה לכל הכוחות הזרים לסגת מסוריה, בהם אלו של איראן, חיזבאללה, טורקיה וארצות הברית. אתמול הגיבה איראן לדרישה ואמרה כי "נישאר בסוריה כל עוד יש איום של טרור וכל עוד הממשלה הסורית רוצה אותנו שם". דובר משרד החוץ בטהרן אמר כי "האומות שצריכות לעזוב את סוריה, הן אלו שנכנסו אליה ללא אישור של הממשלה הסורית".

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

דיווח ערבי:
תקיפה ישראלית באזור דמשק על מחסן של טילים בליסטים

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

הערכה:אתמול הותקף בסיס טק"ק כבד מצפון לדמשק השייך לאירן והחיזבאללהאתמול,בשעות הבוקר המאוחרות,החלו להגיע מסוריה דיווחים על התפוצצויות עזות הנשמעות באזור אלקטייפה שבהרי הקלמון המערביים כ-40 ק"מ צפונית לדמשק.
התמונות שהגיעו מהאזור לא הותירו ספק.ענן שחור ענק היתמר מעל האזור.

אמצעי התקשורת הסורים המקורבים למשטר אסד מיהרו לדווח כי עקב תנאי חום קשים ארעה תקלה באחד ממחסני התחמושת שבאזור מה שהביא להתפוצצותו.
כל יתר הגורמים,הממהרים, בדרך כלל ,להפנות אצבע מאשימה לעבר ישראל כעומדת מאחורי כל התפוצצות בלתי מוסברת ברחבי סוריה , לא מיהרו הפעם להאשים את ישראל.
אלא שכל אירוע ,מסתורי ככל שיהיה,מביא בעקבותיו הערכות שונות מכל רחבי העולם הערבי, באשר לאמת שמאחורי הסיפור.
כך קורה גם הפעם ויש להתייחס לדיווח הבא בהתאם.
וזה לשון הדיווח של גוף שעל פי שמו ניתן להבין שהוא ממתנגדי המשטר – "נשרי בני אומייה": "תקיפה ישראלית הרסה בסיס טילים בליסטיים וטילי קרקע-קרקע השייכים לחטיבה 155 הנמצאת באלקטייפה ליד דמשק בצהרי היום. הבסיס שהושמד שייך למשמרות המהפכה האירנים ולחיזבאללה הלבנוני. אמצעי התקשורת של החיזבאללה האשימו את תנאי החום הקיצוניים ששררו באזור כסיבה להתפוצצות מחסן תחמושת באזור אלקטייפה".

באזור אלקטייפה פרוסות 2 חטיבות טק"ק כבדות מדגם סקאד המיועדות לפגוע במטרות בטווח ארוך ובינוני והנחשבות כזרוע המהלומה האסטרטגי היחיד שנותר בידי משטר אסד.
בעבר תקפה ישראל מטרות באזורי הקלמון המערביים כשנוכחו לדעת כי משטר אסד העביר לרשות החיזבאללה טילי סקאד כבדים שישראל רואה בהם קו אדום ולא מוכנה לאפשר להם להצטייד בסוג נשק שכזה.
ישראל אף איימה בעבר כי אם יתברר לה שחטיבות הטק"ק הכבד, היכולות לשאת ראשי חץ כימיים,יועברו לפיקוד זר,שאינו צבא סוריה עצמו, היא תראה לעצמה חובה להשמיד מידית איום זה.
האם אכן הועברו לרשות האירנים חלק ממערך הטק"ק הכבד הסורי ? האם אירן רואה במערך זה חלק אינטגרלי ממערך אירני אפשרי לתגובה נגד ישראל על תקיפות אתרים אירנים ברחבי סוריה ? האם השתלטות על חלק ממערך הטק"ק האירני נועד להרתיע את ישראל מלקיים את הצהרותיה כי תעשה הכל על מנת להרחיק את המערך הצבאי האירני מסוריה?
עד כה לא נטלה כל מדינה אחריות לפיצוץ מאתמול אך אם יתברר כי הדיווח לדלעיל נכון הרי שההסבר לכך מובן מאליו.
המקור המכונה"העריק מהחיזבאללה" טוען גם את במחסני התחמושת שהתפוצצו אתמול באזור העיירה אלקטייפה פגעו טילים ארוכי טווח ולו לא נותר אלא לשאול האם מדובר במטוסי תקיפה ערביים או ישראלים ?

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

*- תעלומה סביב זהות תוקפי מערך החיזבאללה במזרח סוריה
מיד אחרי חצות הלילה החלו להגיע ידיעות ממזרח סוריה בדבר התקפה נרחבת כל כלי טייס על עמדות ומערכים של צבא סוריה והמיליציות השיעיות האירניות הנלחמות לצדו באזור זה.

סוכנות הידיעות הסורית – אלמצדר ניוז ,המקורבת למשטר אסד,עדכנה בדיווח ראשוני כי מטוסים של בנות הברית בהובלת ארה"ב הפציצו עמדות חיילי צבא סוריה באזורים המזרחיים של מחוז דיר א-זור הלילה.

על פי דיווחים שהגיעו מגורמים צבאיים הופצצו עמדות צבא סוריה ליד העיירה אל-חארי – Al-Harri הממוקמת בשכנות לעיירת הגבול -אלבוכמאל במזרח סוריה.על פי אותם דיווחים מספר חיילים נהרגו ונפצעו בתקיפה כוחות הקואליציה.אם אכן היו אלה כוחות הקואליציה שבצעו את התקיפה הרי שזאת ההפצצה הגדולה השנייה שבוצעה על חיילי צבא סוריה בשנה האחרונה.

ככל שעבר הזמן התגברו הדיווחים מאזור התקיפה שהולכת ומתגלה כמתקפה משמעותית ביותר.

סוכנות הידיעות -אלינט ניוז דיווחה כי מפקדי צבא סורים שהיו באזור ספרו לסוכנות הידיעות רוייטרס כי כלי טייס בלתי מאויישים של חיל האוויר האמריקאי הפציצו עמדות של מיליציות אירניות הכוללות לוחמים שיעים ממוצא עירקי וכן עמדות של צבא סוריה במרחב שבין דרומית לעיר אלבוכמאל ובין עיירת הגבול אלתנף בדרום מזרח סוריה על גבול עירק.

בדיווח נוסף מהאזור,שכבר רמז על הקף התקיפה האווירית הנרחבת, נטען כי יותר מ-60 הרוגים ופצועים בקרב כוחות גדודי החיזבאללה (הכוללים את חיזבאללה סוריה וחיזבאללה עירק ואפשר שגם את חיזבאללה לבנון) בהפצצה אווירית אמריקאית על מטרות ומפקדות באזור העיר אלבוכמאל הסורית.

ארה"ב,כמנהגה בזמן האחרון,מיהרה להכחיש שהכוח התוקף היה מקרב כוחות חיל האוויר שלה.

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

צה''ל ירה לעבר מחבלים שהתקרבו לגדר| דיווחים על מספר נפגעים בינהם ככה''נ גם הרוגים

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

סוריה: דיווח על פיצוץ עז בדרעא, באזור הנמצא בשליטת אסד

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

כלי תקשורת ערבים מדווחים על תקיפה ישראלית על מחסני נשק בצפון דרעא

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

דיווחים ערבים לא מאומתים שהתקיפה הייתה על מחסני נשק חשובים של טילים כבדים וציוד מתקדם

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

דיווח ערבי על פיצוץ נוסף באזור דיר א-זור

שר המודיעין
הודעות: 309
הצטרף: 29 יולי 2014, 21:16
קיבל תודה: 2 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שר המודיעין »

טיל פטריוט נורה לעבר מל"ט שהתקרב מסוריה; אזעקות נשמעו בגולן


אזעקה נשמעה בסביבות השעה 15:30 ביישובים בדרום רמת הגולן ובעמק הירדן. במועצה האזורית הגולן האזעקה נשמעה ביישובים האון, מסדה, מעגן, עין גב, שער הגולן ותל קציר. בעמק הירדן ביישובים אבני איתן, אלי עד, אפיק, בני יהודה, גבעת יואב, גשור, חספין, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, נאות גולן, נוב, נטור, רמת מגשימים.


לאחר האזעקה דיווחו התושבים כי שובלי עשן נראו בצפון, בין היתר בשמי צפת. על פי העדויות, נורה לפחות טיל פטריוט אחד מהסוללה המוצבת באזור צפת.

דובר צה"ל אישר כי האזעקה במועצות האזוריות גולן ועמק הירדן הופעלה כתוצאה משיגור טיל פטריוט לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב משטח סוריה. "לפני זמן קצר יירט צה"ל באמצעות סוללת פטריוט כלי טיס בלתי מאויש שחדר מכיוון סוריה לעבר שטח ישראל. מערכות ההגנה זיהו את האיום ועקבו אחריו", נמסר מדובר צה"ל.

"צה"ל לא יאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ויפעל נגד כל נסיון לפגיעה באזרחיה", הוסיף דובר צה"ל.

בתוך כך, משטרת ישראל מבקשת מכל כלי השיט הנמצאים באגם הכנרת לצאת מהמים בשל פעילות מבצעית. "ציבור הימאים מתבקש להישמע להוראות כוחות הביטחון", נמסר מדוברות המשטרה.

לפני כשבועיים שוגר טיל פטריוט לעבר כלי טיס בלתי מאוייש שהתקרב מסוריה לשטח ישראל. לא זוהתה פגיעה במטרה, אך כתוצאה משיגור הטיל התרחק הכטב"ם מאזור הגבול. בחודש נובמבר האחרון אירוע מקרה דומה, כאשר כלי טיס לא מזוהה התקרב משטח סוריה לעבר המרחב האווירי של ישראל. הכלי יורט על ידי סוללת טילי פטריוט שהופעלה. "כלי טיס בלתי מאויש אשר התקרב לגבול רמת הגולן, יורט על ידי מערכת פטריוט", נמסר אז מדובר צה"ל.

אתמול סייר באזור הגולן שר הביטחון אביגדור ליברמן ואיים: "מבחינתינו כל כניסה של כוח סורי לאזור חיץ מסכן את נפשו. גם לגבי הרצועות הנוספות, גם שם נקפיד על קוצו של יוד על ההרכב ועל כמות היקף הכוחות בהתאם לאותו הסכם של 74'. דבר נוסף שאנחנו מזהים זה גורמים שמזוהים עם כוחות הציר, את המאמץ שלהם תחת חסות המשטר להקים תשתית טרור פה ברמת הגולן הסורי. המאמץ הזה להקמת תשתית טרור תחת חסות המשטר מבחינתנו זה דבר בלתי מתקבל על הדעת ואנחנו נפעל בעוצמה נגד כל תשתית טרור שאנחנו נראה ונזהה פה באזור. מבחינתנו המשטר הוא האחראי והוא גם יישא באחריות וגם ישלם מחיר כבד על עצם שיתוף הפעולה עם גורמי הציר ועל שיתוף הפעולה של המאמץ שלהם להקים פה תשתיות טרור". JDN

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 17642
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 294 פעמים
קיבל תודה: 484 פעמים
יצירת קשר:

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

כרגיל העניינים מסתבכים (רעידות, התקפות וכו') בחודשים תמוז-אב החדשים בהם השליטה של עשו.

ניסן-אייר - יעקב

סיון (מזל תאומים) - חציו הראשון של יעקב, חציו השני של עשו

תמוז-אב - עשו

[מי יודע לגבי שאר החדשים?]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

שיך
הודעות: 2059
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49
קיבל תודה: 99 פעמים

Re: מלחמה בפתח?

נושא שלא נקרא על ידי שיך »

עיתון כוויתי טוען שתיתכן עסקה סיבובית במסגרתו יושבו שרידיו של המרגל לישראל, בתמורה להתגמשות צבאית בגבול הצפון.
העיתון הכוויתי 'אל ג'רידה' הנחשב לאחד האמינים בעולם הערבי, מדווח היום (חמישי) כי ישראל קרובה מאוד להשבת שרידי גופתו של המרגל הישראלי אלי כהן הי"ד.

על פי הדיווח, לידי הביון הישראלי הגיע מידע מדוייק מאוד על מקום קבורתו וחפציו האישיים המוחזקים בידי השלטונות הסורים.

עוד דווח, כי הושגה הסכמה להעברת השרידים שאותרו לבדיקת DNA ואם יתברר שהם של כהן, ישראל תהיה מוכנה להגמיש את עמדתה באשר לפריסת כוחות הצבא הסורי בגבול הצפון.

לא נמסרה תגובה ממשפחתו של כהן.

מאז נתפס והוצא להורג בדמשק, ניסתה משפחתו של כהן לאתר את מקום קבורתו ולהביאו לקבר ישראל. בעשרות השנים שעברו, חרף שיחות מדיניות שהתקיימו מול הסורים, לא חלה התקדמות בנושא.

שלח תגובה