מטריד: מה יקרה לגופכם אם תאכלו "רק" סופגניה אחת ליום במשך ימ

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

מטריד: מה יקרה לגופכם אם תאכלו "רק" סופגניה אחת ליום במשך ימ

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 08 דצמבר 2017, 14:49

מטריד: מה יקרה לגופכם אם תאכלו "רק" סופגניה אחת ליום במשך ימי החג?
חנוכה עוד לא הגיע, אבל הנתון הזה, כך נדמה, לא משפיע על העובדה שרובנו לא התאפקנו וכבר טעמנו סופגניה, שתיים או הרבה יותר... אלא שלמרות האהבה שלנו לסופגניות, כדאי שנזכיר לעצמנו את הסכנה שישנה בסופגניה אחת בלבד

חנוכה עוד לא הגיע, אבל הנתון הזה, כך נדמה, לא משפיע על העובדה שרובנו לא התאפקנו וכבר טעמנו סופגניה, שתיים או הרבה יותר... אלא שלמרות האהבה שלנו לסופגניות, כדאי שנזכיר לעצמנו את הסכנה שישנה בסופגניה אחת בלבד. בסופגניית ריבה רגילה, ושלא לדבר על כל התוספות שמסביב (סוכריות, ריבת חלב, שוקולד ועוד) ישנו 'אוצר' בלתי נדלה של קלוריות, שומן וסוכר.

גם אם נעזוב לרגע בצד את עניין הקמח הלבן והשלכותיו המזיקות, לא נוכל להתעלם מההשלכת המזיקות של אותה סופגניית ריבה תמימה למראה.

לא בכדי נקראת הסופגניה בשמה. סופגניה - היא סופגת אליה את כל השמן כעין ספוג. בחג אנחנו אמנם אומרים 'נס גדול היה פה' אך לא בטוח שהנס הזה ימשיך בהקשר הבריאותי, במידה ותעמיסו על הקיבה שלכם כל כך הרבה שומנים בכל כך מעט ימים. זאת ועוד, הסופגניות המתועשות שנמכרות בחנויות הן הכי מסוכנות והכי מזיקות, היות והן 'טובלות ושרץ בידן' - לעתים קרובות, הסופגניות הללו טובלות בים של שמן שלמרבה הצער עמד במקום, או שלא הוחלף וטיגנו בו מספר רב של סופגניות.

עדיין קשה לכם לוותר עליה? עשו את הניסוי הבא: שימו סופגניה בתוך קערה מלאה במים והמתינו כשעה. ככל שהסופגניה תשהה זמן רב יותר בתוך המים, כך היא תתפח יותר - דבר שמזכיר את התהליכים שהיא עתידה לעבור בקיבה שלכם. ואם גם זה לא שכנע אתכם שאתם ממש לא צריכים לאכול סופגניה בכל יום מימי החג (לכולן הרי אותו טעם) - אז אנחנו באמת לא יכולים לעזור.

מה יקרה לגופכם אם תאכלו סופגניה אחת ליום למשך כל שמונת ימי החג? אלו רק חלק מתופעות הלוואי שאתם עלולים לחוות: כאבי ראש, נפיחות בטן, כאבי בטן, בחילות, הקאות, דאמפינג, לחץ דם נמוך, דפיקות לב מואצות, עצבנות יתר, ועוד.

חשבו על זה ככה: אם אתם לא עומדים בפיתוי המתוק, לפחות העדיפו סופגניה קטנה ללא מילוי כלל - שהיא הרבה פחות מזיקה מאחותה הרגילה עמוסת הריבה.

https://www.hidabroot.org/article/228661
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 2189
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
יצירת קשר:

Re: מטריד: מה יקרה לגופכם אם תאכלו "רק" סופגניה אחת ליום במש

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי » 10 דצמבר 2017, 00:54

לא צריך כל הדמוניזציה של סופגניות...ובמיוחד שמדובר בשבוע אחת בשנה!
ואפשר גם לעשות בתנור - עוד יותר טעים וללא שומן.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה