הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
משולש

Re: הפגנות - את מי הן משרתות ובמי הן פוגעות?

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 אוקטובר 2017, 13:05

פירסמו כאילו הגר"ש אמר "ביטולה זהו קיומה"
אז אני לא מבין: שלושה שבועות להשתולל ברחובות עם פרוצים ופרוצות, זה בסדר, כי ביטולה זהו קיומה. ארבעים וחמשה בחורים ואברכים ישנים בפנימיית מהר"ן (ראשי תיבות "מורנו הרב נרקומן) למשך תקופות מחבוש שונות, (לסיים שם מסכת ואחר כך להפוך לחילוני) זה בסדר כי ביטולה זהו קיומה.
אבל חמש דקות להכנס כל הישיבה ביחד להגיש טופס דיחוי וללמוד שנה שטייגן בשקיעות ובעמקות, זה מסוכן?

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 23 אוקטובר 2017, 13:17

משולש כתב:פירסמו כאילו הגר"ש אמר "ביטולה זהו קיומה"
אז אני לא מבין: שלושה שבועות להשתולל ברחובות עם פרוצים ופרוצות, זה בסדר, כי ביטולה זהו קיומה. ארבעים וחמשה בחורים ואברכים ישנים בפנימיית מהר"ן (ראשי תיבות "מורנו הרב נרקומן) למשך תקופות מחבוש שונות, (לסיים שם מסכת ואחר כך להפוך לחילוני) זה בסדר כי ביטולה זהו קיומה.
אבל חמש דקות להכנס כל הישיבה ביחד להגיש טופס דיחוי וללמוד שנה שטייגן בשקיעות ובעמקות, זה מסוכן?
זה מסוכן כי הוא עלול להגיע לצד ה"שונאים" ואילו כשהוא נהפך לחילוני הוא נשאר "מחבל"
הייתה לראש פינה

zeevi

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 23 אוקטובר 2017, 13:36

אבן הפינה כתב:
משולש כתב:פירסמו כאילו הגר"ש אמר "ביטולה זהו קיומה"
זה מסוכן כי הוא עלול להגיע לצד ה"שונאים" ואילו כשהוא נהפך לחילוני הוא נשאר "מחבל"
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 21:29

מעיישה ניירא ששמעתי ממישהו שטוען שמכיר את בעל המעיישה שני בחורים ליטאים צעירים שעצרו טרמפ ברחובות ירושלים וביקש מהנהג שיקח אותם ליציאה מהעיר כשהגיעו לצומת שרי ישראל הבחורים יצאו מהאוטו ובלי להתבלבל נעמדו מלפניו וחסמו אותו. כמובן שהנהג צווח ככרוכיא והלא הרגע לקחתי אותכם טרמפ וזו התודה שלכם? הסבירו לו בנועם שזה צווי דינים. על הטרמפ מגיע לו תודה רבה אבל כנהג בצומת דינו להיחסם.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 21:33

אבי גרינצייג בתשובה לדב אייכלר

טוב, פייסבוק הוא לא בדיוק הבמה לשיעור גמרא קצרצר, אבל לפעמים פשוט אין ברירה.

כשהיינו ילדים, לימדו אותנו שיש הרבה חטאים אפשריים, אבל הגרוע מכולם הוא חילול ה'. "מי שיש חילול השם בידו אין לו כח בתשובה לתלות ולא ביום הכיפורים לכפר ולא בייסורין למרק אלא כולן תולין ומיתה ממרקת", שיננו לנו את דברי הגמרא במסכת יומא, דף פ"ו.

ומהו בדיוק אותו חילול ה'? ובכן, הגמרא שם מקשה וגם מפרטת: "כדתניא ואהבת את ה' אלהיך שיהא שם שמים מתאהב על ידך, שיהא קורא ושונה ומשמש תלמידי חכמים ויהא משאו ומתנו בנחת עם הבריות. מה הבריות אומרות עליו אשרי אביו שלמדו תורה אשרי רבו שלמדו תורה, אוי להם לבריות שלא למדו תורה, פלוני שלמד תורה ראו כמה נאים דרכיו כמה מתוקנים מעשיו... אבל מי שקורא ושונה ומשמש תלמידי חכמים ואין משאו ומתנו באמונה ואין דבורו בנחת עם הבריות, מה הבריות אומרות עליו אוי לו לפלוני שלמד תורה, אוי לו לאביו שלמדו תורה, אוי לו לרבו שלמדו תורה, פלוני שלמד תורה ראו כמה מקולקלין מעשיו וכמה מכוערין דרכיו".

כלומר, חילול ה', העוון הגדול ביותר והיחיד שאינו מתכפר גם בעשיית תשובה עד המוות, נמדד בפרמטר אחד, מי שעוסק בלימוד תורה, אך גורם להשניא אותה על הבריות, הוא הוא מחלל שם שמיים.

מסר דומה ישנו גם במסכת שבת, דף קי"ד: "כל תלמיד חכם שנמצא רבב על בגדו חייב מיתה שנאמר כל משנאי אהבו מות אל תקרי משנאי אלא משניאי". וגם כאן ההסבר פשוט, הרי יהודי מה'עמך' ייחשף לאותו תלמיד חכם עם הרבב, יעקם את האף, ואז הוא יבוא הביתה, יקרא ליענקל'ה שלו ויודיע חד משמעית "אתה לישיבה לא הולך, תתחיל לחשוב על מסלול מתאים בשח"ר".

*

וכל ההקדמה הזו למה? משום שראיתי כל מיני מתלמדנים, מתחכמים ושאר חפצי לייקים, מסבירים בפלפול נאה ומיותר שהפגנות הפלג הן בעצם דבר חיובי, פלורליזם חרדי, שמדובר בסלתה ושמנה של עולם התורה, באברכים יראי שמיים, במצוות רבם, למען עקרונותיהם, ועוד בלה בלה שטחי מהסוג הזה.

אז בואו נחדד שוב, חסימות כבישים, התכתשות עם שקוצ'ס מג"ב, גזל זמן ונזק כספי לרבבות שנתקעים בפקקים, סיכון חיים בחסימת אמבולנסים ועוד כהנה וכהנה 'מעשים טובים' הם לא פלורליזם אלא אנרכיזם, אין כאן את הסלתה ושמנה של הציבור החרדי אבל יש כאן את הבושה והחרפה שלו, כל מיני בטלנים ומשועממים, חסרי דעת ומוח, שהתקבצו יחד לחלל שם שמיים בפרהסיה.

אז נכון, אני דן אותם לכף זכות, מאחר ומדובר בבטלנים של עולם הישיבות, קשה להם השקיעות בגמרא בימי 'בין הזמנים' והם מחפשים תעסוקה, אקשן, ועדיין, גם מבטלנים מוחלטים מצופה להכיר את דברי הגמרא ולהימנע מחילול השם עצום שכזה.

(זה אגב בכלל לא משנה אם יש גזירה או גיוס, אסיר עולם התורה או אסיר אילת, ייהרג ואל יעבור ושאר ירקות וסיסמאות שדופות, כאמור, חילול השם חמור יותר).

*

ואת כל זה אני לא כותב בשביל אנשי הפלג עצמם, קטונתי מלהטיף מוסר וגם ידוע לי היטב ש"כשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע".

אז למה חפרתי לכם בכל זאת בסוף שבוע סתווי זה? כדי שחלילה לא תשייכו את התופעות האלה, התיעודים שנחשפתם אליהם, הכותרות הצורמות והאלימות הדוחה לציבור החרדי בכלל וללומדי התורה בפרט.

אל תשנאו אותנו, אנחנו תקועים בפקק בדיוק כמותכם, אל תיבהלו מלומדי התורה, הם לא שרועים בצומת שילת אפרקדן על הכביש אלא יושבים סמוך לסטנדר בהיכלי הישיבות. הם לא בועטים בחיילת עוברת אורח או זועקים בלהט על יהודים מבוגרים מהם, אלא משפילים עיניים בעדינות, מכבדים, מנומסים, יראי שמיים, מקדשי שם שמיים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 21:49

"לא יכולה עוד": הפן הכואב של הפגנות הפלג - בעיות בשלום בית
מאחורי כל מפגין בהפגנות הפלג שהתיעודים הרבים מהם מופצים ברחבי הרשת - יש שם ומשפחה. מתברר כי לא מעט מנשות הפלג אינן מתחברות להפגנות ומסרי הפלג ומצויות במצוקה של ממש • הגר"ש אויערבאך על קשיי הנשים בפלג: "זה רוחניות. על האשה להיכנע ולהשפיל את עצמה"
שיפי חריטן 20:15 24/10/2017

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 הפן הכואב של הפגנות הפלג - בעיות בשלום בית: בתחילת השבוע הבאנו את דבר התגייסות נשות הפלג הירושלמי לסיוע הדדי במשפחות בהן יש עצורים שלא הסדירו את מעמד תורתם אמנותם.

כעת עולה תמונה חדשה על צד שונה בנושא. נשים מאוכזבות ושאינן שלמות עם עמדתן בעליהן בעניין ההפגנות, ההשתתפות בהן וכו'.

ביקורת זו נעשית בסודיות, בהסתר, אך הבעיות צצות וצפות מעל פני השטח. זהו הפן המשפחתי הכואב עמו מתמודדות חלק מנשותיהן של אנשי הפלג.

לידי מערכת 'בחדרי' הגיעו בתקופות האחרונות סיפוריהן של נשים לבעלים המשתייכים לפלג, הן מספרות על קושי עצום בקבלת עמדת בעליהן בנושא המחלוקת הליטאית.

אחד מהמקרים צף ועלה היום, בגל ההפגנות הנוכחי, והוא מעורר סערה ברשת בשעות האחרונות, זהו סיפורה של אישה כזו ששיגרה בקשת יעוץ כשהיא חשה שאינה יכולה להחזיק עוד מעמד.

בקבוצת 'ישנן' בפייסבוק קיימת אפשרות לשליחת הודעות אנונימיות לשם התייעצות. מנהלות הקבוצה מבררות את אמינות הסיפור ובמקרי צורך אף מעבירות פרטים לרווחה, משטרה ועוד. לתיבת ההתייעצות הזו הגיעו אלפי סיפורים בנושאים שונים, גם הרגישים ביותר במגזר כגון אלימות והטרדות וזכו לטיפול מקצועי הולם.

היום, כאמור, התפרסמה בקשתה של האישה הצעירה שקצה נפשה בהתנהגות בעלה והיא מבקשת עזרה. דברי האישה מעלים תמונה מטרידה מאוד, לפיה ההקצנה בשיטת אנשי הפלג הירושלמי, פוגעת בחלק מהמקרים בשלום בית של בני זוג.

"גם במשפחה שלי וגם בעבודה, יום אחרי ההפגנות אני מרגישה מושפלת ברמות", כתבה האישה. "כשאני אומרת לו משהו הוא נפגע ואומר שאני צריכה לכבד את רצונותיו ואת הליכתו אחרי רבותיו. אני לא יכולה יותר. כואב לי. מרגישה שהוא 'מתחרפן' לי מול העיניים'.

מבדיקה מעמיקה של 'לובי נשי - בחדרי חרדים', עולה כי כל פרטי הסיפור אמינים, וכי מאחורי הדברים ניצבת אישה אמיתית לחלוטין.

עוד היא מוסיפה כי לאחר צפיה בסרטונים מההפגנות היא רוצה לקבור את עצמה. "התחתנתי לפני שהתחיל הסכסוך הזה ואני מרגישה שזה לא אותו בן אדם. זו סטירה לחי מצלצלת. מה אתן ממליצות לי לעשות? מרגישה ממש מיואשת".

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 21:50

החיילת שריססה אתמול גז מדמיע בהפגנות בי-ם, בפוסט: ״קוראים לי עמית נזרי בת 19 וחצי, נקלעתי להפגנה נכנסתי למעגל הגיהנום. קיבלתי בעיטות מכל עבר, יריקות, משיכות בשיער. לא חוויתם את ההשפלה אז אל תשפטו אותי״.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 21:51

amit nizri

אתמול, ביום שני 23.10 בסביבות השעה 15:00 בצהריים נסעתי לבסיס הצבאי שבו אני משרתת ברכת הקלה בירושלים מכיוון התחנה המרכזית לגבעת התחמושת.
כשהגענו לשער שכם (3 תחנות לפני התחנה שהייתי צריכה לרדת בה) הנהג עצר את הרכבת והסביר שאין לו אפשרות להתקדם ושעל כל הנוסעים לרדת מכיוון שיש הפגנה שחוסמת את הדרך.
ירדתי כמו כל הנוסעים והתקדמתי ברגל לכיוון התחנה שהייתי צריכה להגיע אליה.
בדרך נקלעתי לתוך הפגנת החרדים. המשכתי בשלי, למרות הצעקות...
זונה על מדים , פרוצה , ואיך אפשר שבלי השיקסע המפורסם והידוע. וכל זה אך ורק כי עברתי שם, חחחח ועוד על מדים. באמת אוי ואבוי לי.
באמת שלא התייחסתי, עד שראיתי אישה בסביבות גיל ה50 מוקפת ב40 חרדים בלי יכולת לצאת משם , סופגת יריקות וקללות מכל עבר.
לא חשבתי פעמיים ופשוט נכנסתי לתוך המעגל במטרה להוציא אותה משם. בשניה שנכנסתי לשם , נכנסתי למעגל הגיהינום. מעגל של חיות אדם שהאבסורד הוא שהם עוד מרשים לעצמם להיות חובשי כיפה. שלא נדבר על עצם העובדה שהם מכנים את עצמם חרדים.
חשוב לי לציין שאני עצמי שומרת שבת ומצוות, מאמינה אמונה שלמה בתורה ובחוקותייה ומעודדת לומדי תורה. אבל הם? הם היו השטן בהתגלמותו , לא לומדי תורה, ולא נעליים. חיות!
ברגע שנכנסתי לשם קיבלתי בעיטות מכל עבר, יריקות , משיכות בשיער ומה לא.
לא היססתי לרגע והוצאתי את הגז המדמיע שלי, זה שקיבלתי מהצבא! זה שאם הוא לא עליי 24/7 אני לא מדוגמת.
ריססתי במטרה לצאת משם, אחרי שיצאתי מהמעגל הארור הזה הם המשיכו, הרי נתתי להם הצגת חצות.. השתמשתי בנשק חם! כזה שאמור להגן עליי. אז כן, ברגע שהם עשו צעד לכיווני ריססתי שוב , ושם כבר התחילו לצלם.
כמה אירוני, הרי ברור שיצלמו את החיילת הארורה שריססה עשרות חרדים, הרי ברור שהתקשורת תעמוד לצידם, ברור שאת מה שאני עברתי אף אחד לא יצלם כי זה לא מעניין... מעניין שחיילת על מדים "תוקפת" חרדים נכון?!
אז למי שלא מכיר, קוראים לי עמית נזרי, אני בת 19 וחצי ואני משרתת בפיקוד העורף בירושלים. וכן, אני החיילת שריססה גז מדמיע בהפגנת החרדים.
אני זו שכל הרשתות החברתיות כינו אותה עוכרת ישראל.
"חיילת ריססה גז פלפל על מפגינים חרדים סתם כי בא לה" כן כן זו אני. ותתפלאו , ממש לא רציתי בזה.
נכון, המילים שלי היו מזוויעות ולא גאה בדיבור שלי כלל, אבל היי... הייתם שם? עברתם את מה שאני עברתי? חוויתם את ההשפלה בבטן ואת הכאב בגוף? לא! אז אל תשפטו.
ותכל'ס במבט לאחור, אני עושה את אותו הדבר בלי לחשוב פעמיים.
כי אותה אישה , יכלה להיות הסבתא שלי והסבתא של כל אחד ואחת מכם.
"הקם להורגך השכם להורגו"
וזה לא אני אמרתי, זה הוא אמר

*תיעוד המקרה בתגובה הראשונה

סמל אישי של משתמש
המשוטט

נושא שלא נקרא על ידי המשוטט » 24 אוקטובר 2017, 22:00

הנה הפוסט המלא
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 23:18

פשוט הבן אדם רץ לתוך הגלגלים אין דפוק
https://www.dropbox.com/s/9hsh4phyrjcfv ... 9.mp4?dl=0

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אוקטובר 2017, 23:46

אנו רצים לחיי העולם הבא
IMG-20171022-WA0205.jpg
IMG-20171023-WA0022.jpg
והם רצים לבאר שחת
WhatsApp Image 2017-10-23 at 20.56.42 (1).jpeg
WhatsApp Image 2017-10-23 at 20.55.52 (1).jpeg

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 05:32

יש תקווה...

בוקה ומבולקה ב'פלג' בעקבות שינוי המגמה במשטרה

בוקה ומבולקה בפלג בעקבות שינוי המגמה במשטרה שהחליטה להחמיר את שיטות הפעולה כנגד הפלג ועברה לשימוש במתקן ה"בואש" שמשפריץ מים סרוחים על המפגינים, הורס את הבגדים לחלוטין ומדביק במפגינים ריח רע שמאוד קשה להתפטר ממנו (אמצעי זה היה מקובל עד עתה לשימוש בעיקר בהפגנות במגזר הערבי).
מיד עם הפעלת המכשיר נעלמו משטח ההפגנה רוב המפגינים, אולם כמה מפגינים נשארו באיזור ב"מסירות נפש" וספגו את הניחוחות ה"נעימים".
אולם במהלך היום עסקו כל מפגיני הפלג בכלי החדש שאותו הפעילה המשטרה ובדרכי ההתמודדות מולו, וכיצד ניתן להסיר את הריח מהגוף, לאחר שעשרות מאנשי הכת הסתובבו במהלך היממה כשניחוחות זוועה נודפים מהם (היו מי שהזכירו שאין מתאים מעונש כזה לאנשי כת הפלג, שהרי המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת), במקומות רבים נצפו אברכים ישנים את שנת הלילה בבתי הכנסת של הפלג לאחר שלא יכלו ליכנס לביתם בשל ניחוחות הזוועה שעלו מהם.
כבר היום הודיעו בפלג על הפגנה שתיערך על ידם מחר מול כלא 6, כאשר מדובר כעת על הפגנה ברשיון מהמשטרה, וככל הנראה זאת כתוצאה מחשש של הפלג משימוש שוב ב"בואש".

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 05:33

חילול ה'- תיאור של בחורה חילונית שהותקפה בפרעות 'הפלג' התפרסם בתקשורת החילונית- "נכנסתי למעגל הגיהינום": הבחורה שהתיזה גז מדמיע מגוללת מה קרה
עמית נזרי, הבחורה שהתיזה גז מדמיע על מפגיני 'הפלג', מציגה את גרסתה: "ראיתי אישה מוקפת ב-40 חרדים, סופגת יריקות וקללות מכל עבר. לא חשבתי פעמיים ונכנסתי להוציא אותה" • "הם לא לומדי תורה, ולא נעליים. חיות! ברגע שנכנסתי קיבלתי בעיטות מכל עבר, יריקות, משיכות בשיער"

עמית נזרי, הבחורה שהתיזה גז מדמיע על מפגיני 'הפלג' בכביש בר לב בירושלים אתמול, מגוללת בפוסט שפרסמה היום (שלישי) את שהתרחש – ומשיבה למי שתקפו אותה, לאחר שסרטון וידאו שהנציח את המעשה עורר סערה .
"ביום שני 23.10 בסביבות השעה 15:00 בצהריים נסעתי מכיוון התחנה המרכזית לגבעת התחמושת", פתחה עמית, שמצהירה על עצמה כי היא שומרת מצוות ומעודדת לומדי תורה – את הפוסט.
"כשהגענו לשער שכם (3 תחנות לפני התחנה שהייתי צריכה לרדת בה) הנהג עצר את הרכבת והסביר שאין לו אפשרות להתקדם ושעל כל הנוסעים לרדת, מכיוון שיש הפגנה שחוסמת את הדרך.
"ירדתי כמו כל הנוסעים והתקדמתי ברגל לכיוון התחנה שהייתי צריכה להגיע אליה. בדרך נקלעתי לתוך הפגנת החרדים. המשכתי בשלי, למרות הצעקות…"
החיילת מתארת כי ספגה מהמפגינים קללות איומות, "ואיך אפשר בלי השיקסע המפורסם והידוע. וכל זה אך ורק כי עברתי שם, . באמת אוי ואבוי לי. באמת שלא התייחסתי, עד שראיתי אישה בסביבות גיל ה-50 מוקפת ב-40 חרדים בלי יכולת לצאת משם, סופגת יריקות וקללות מכל עבר.
"לא חשבתי פעמיים ופשוט נכנסתי לתוך המעגל במטרה להוציא אותה משם. בשניה שנכנסתי לשם, נכנסתי למעגל הגיהינום. מעגל של חיות אדם שהאבסורד הוא שהם עוד מרשים לעצמם להיות חובשי כיפה. שלא נדבר על עצם העובדה שהם מכנים את עצמם חרדים".
נזרי הדגישה: "חשוב לי לציין שאני עצמי שומרת שבת ומצוות, מאמינה אמונה שלמה בתורה ובחוקותייה ומעודדת לומדי תורה. אבל הם? הם היו השטן בהתגלמותו, לא לומדי תורה, ולא נעליים. חיות!
"ברגע שנכנסתי לשם קיבלתי בעיטות מכל עבר, יריקות, משיכות בשיער ומה לא. לא היססתי לרגע והוצאתי את הגז המדמיע שלי, זה שקיבלתי מהצבא! זה שאם הוא לא עליי 24/7 אני לא מדוגמת.
"ריססתי במטרה לצאת משם, אחרי שיצאתי מהמעגל הארור הזה הם המשיכו, הרי נתתי להם הצגת חצות… השתמשתי בנשק חם! כזה שאמור להגן עליי. אז כן, ברגע שהם עשו צעד לכיווני ריססתי שוב, ושם כבר התחילו לצלם.
"כמה אירוני, הרי ברור שיצלמו את הבחורה הארורה שריססה עשרות חרדים, הרי ברור שהתקשורת תעמוד לצידם, ברור שאת מה שאני עברתי אף אחד לא יצלם כי זה לא מעניין… מעניין שבחורה 'תוקפת' חרדים, נכון?!
"אז למי שלא מכיר, קוראים לי עמית נזרי, אני בת 19 וחצי . וכן, אני זאת שריססה גז מדמיע בהפגנת החרדים.
"אני זו שכל הרשתות החברתיות כינו אותה עוכרת ישראל. ' ריססה גז פלפל על מפגינים חרדים סתם כי בא לה'. כן כן, זו אני. ותתפלאו, ממש לא רציתי בזה".
עמית מציינת כי היא מתחרטת על צורת ההתבטאות שלה בזירה: "נכון, המילים שלי היו מזוויעות ולא גאה בדיבור שלי כלל, אבל היי… הייתם שם? עברתם את מה שאני עברתי? חוויתם את ההשפלה בבטן ואת הכאב בגוף? לא! אז אל תשפטו.
היא הוסיפה כי אינה מתחרטת על הצעד שעשתה: "במבט לאחור, אני עושה את אותו הדבר בלי לחשוב פעמיים. כי אותה אישה, יכלה להיות הסבתא שלי והסבתא של כל אחד ואחת מכם".
עמית ציטטה את האימרה "הקם להורגך השכם להורגו" – וכתבה: "וזה לא אני אמרתי, זה הוא אמר".

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 05:33

העולם נדהם מאוזלת ידה של המשטרה מול 'הפלג': "את המחבלים הפלסטינים היו מפזרים מיד"
התקשורת העולמית לא מבדילה בין אנרכיסטים פלסטינים לאנרכיסטים חרדים. מבחינתם היד הקשה צריכה להיות דומה ושוויונית • עיתונאי בריטי תמה על היד הקלה יחסית של המשטרה מול 'הפלג'
יענקי פרבר- בחדרי חרדים
"את הפלסטינים היו מפזרים מיד, למה את 'הפלג' לא?" כך שאל ברשת העיתונאי הבריטי ראף סאנצ'ז הכתב לענייני המזרח התיכון של ה"דיילי טלגרף" תוך שהוא מפנה את הביקורת הקשה נגד משטרת ישראל.
סאנצ'ז התייחס בשרשרת ציוצים למה שהתרחש אתמול (שני) בהפגנות 'הפלג'.
"עובדה אמיתית: אין שום דרך שהמשטרה תאפשר לפלסטינים לחסום את כביש 60 מבלי להגיב בכוח מיידי". כתב בציוץ הראשון.
נבהיר, בעולם, לא רואים הבדל בין פלסטינים לחרדים או מגזר כזה ואחר. בעיני התקשורת העולמית שנחשפת לסרטונים הזורמים מהשטח, אנשים שמתפרעים, חוסמים כבישים, פוגעים ברכוש ויורקים על עוברים ושבים מוגדרים כ'אנרכיסטים' שכוחות המשטרה בעולם נוקטים כנגדם ביד קשה ובלתי מתפשרת.
העיתונאי הבריטי סאנצ'ז הוא רק דוגמה, עיתונאים רבים בעולם המסקרים את הנעשה בישראל, תמהו על כך, שהמשטרה לא מצליחה להתמודד עם 'הפלג' ולא מבינים מדוע פלסטינים זוכים ליחס שונה.
כשעה לאחר מכן המשיך העיתונאי הזר לעניין את עוקביו: "מפגינים חרדים חסמו לחלוטין את כביש 60, אחד הכבישים המרכזיים בירושלים ומחוצה לה. הדרך חסומה לחלוטין בשני הכיוונים. עד כה, שום סימן של המשטרה לפתוח אותו".
"מפגינים חרדים עוצרים מכונית משטרה, הם באחד הכבישים העמוסים ביותר של ירושלים וזה חסום לחלוטין במשך 30 + דקות"
וכך המשיך בשרשור הציוצים לדווח לעוקביו הבריטיים על הנעשה בשטח: "זה מדהים אותי המשטרה לא מפנה את המחאה, זו שעת העומס והעיר נמצאת בקיפאון מוחלט".
"שוטרים אפילו לא מנסים לפזר את המפגינים, הם פשוט מנסים לפתוח את הכביש". בציוץ נוסף כתב: "המשטרה נמצאת כאן במספרים קטנים, אין להם שליטה על המצב".
"המשטרה נראית כאילו הם מוותרים עכשיו, והם מתכננים ללכת משם ולהשאיר את המפגינים לחסום".
"יותר משעה בתוך המחאה הזאת והשוטרים עזבו את החרדים לחלוטין בשליטה על הרחובות".
העיתונאי שמסקר לאחד מגופי התקשורת הגדולים בעולם מפרסם את אוזלת ידה של המשטרה ותוהה "מה היה קורה אם פלסטינים היו חוסמים את הכביש".

eliyahu

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 25 אוקטובר 2017, 14:00

משולש כתב:"לא יכולה עוד": הפן הכואב של הפגנות הפלג - בעיות בשלום בית
מאחורי כל מפגין בהפגנות הפלג שהתיעודים הרבים מהם מופצים ברחבי הרשת - יש שם ומשפחה. מתברר כי לא מעט מנשות הפלג אינן מתחברות להפגנות ומסרי הפלג ומצויות במצוקה של ממש • הגר"ש אויערבאך על קשיי הנשים בפלג: "זה רוחניות. על האשה להיכנע ולהשפיל את עצמה"
שיפי חריטן 20:15 24/10/2017

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 הפן הכואב של הפגנות הפלג - בעיות בשלום בית: בתחילת השבוע הבאנו את דבר התגייסות נשות הפלג הירושלמי לסיוע הדדי במשפחות בהן יש עצורים שלא הסדירו את מעמד תורתם אמנותם.

כעת עולה תמונה חדשה על צד שונה בנושא. נשים מאוכזבות ושאינן שלמות עם עמדתן בעליהן בעניין ההפגנות, ההשתתפות בהן וכו'.

ביקורת זו נעשית בסודיות, בהסתר, אך הבעיות צצות וצפות מעל פני השטח. זהו הפן המשפחתי הכואב עמו מתמודדות חלק מנשותיהן של אנשי הפלג.

לידי מערכת 'בחדרי' הגיעו בתקופות האחרונות סיפוריהן של נשים לבעלים המשתייכים לפלג, הן מספרות על קושי עצום בקבלת עמדת בעליהן בנושא המחלוקת הליטאית.

אחד מהמקרים צף ועלה היום, בגל ההפגנות הנוכחי, והוא מעורר סערה ברשת בשעות האחרונות, זהו סיפורה של אישה כזו ששיגרה בקשת יעוץ כשהיא חשה שאינה יכולה להחזיק עוד מעמד.

בקבוצת 'ישנן' בפייסבוק קיימת אפשרות לשליחת הודעות אנונימיות לשם התייעצות. מנהלות הקבוצה מבררות את אמינות הסיפור ובמקרי צורך אף מעבירות פרטים לרווחה, משטרה ועוד. לתיבת ההתייעצות הזו הגיעו אלפי סיפורים בנושאים שונים, גם הרגישים ביותר במגזר כגון אלימות והטרדות וזכו לטיפול מקצועי הולם.

היום, כאמור, התפרסמה בקשתה של האישה הצעירה שקצה נפשה בהתנהגות בעלה והיא מבקשת עזרה. דברי האישה מעלים תמונה מטרידה מאוד, לפיה ההקצנה בשיטת אנשי הפלג הירושלמי, פוגעת בחלק מהמקרים בשלום בית של בני זוג.

"גם במשפחה שלי וגם בעבודה, יום אחרי ההפגנות אני מרגישה מושפלת ברמות", כתבה האישה. "כשאני אומרת לו משהו הוא נפגע ואומר שאני צריכה לכבד את רצונותיו ואת הליכתו אחרי רבותיו. אני לא יכולה יותר. כואב לי. מרגישה שהוא 'מתחרפן' לי מול העיניים'.

מבדיקה מעמיקה של 'לובי נשי - בחדרי חרדים', עולה כי כל פרטי הסיפור אמינים, וכי מאחורי הדברים ניצבת אישה אמיתית לחלוטין.

עוד היא מוסיפה כי לאחר צפיה בסרטונים מההפגנות היא רוצה לקבור את עצמה. "התחתנתי לפני שהתחיל הסכסוך הזה ואני מרגישה שזה לא אותו בן אדם. זו סטירה לחי מצלצלת. מה אתן ממליצות לי לעשות? מרגישה ממש מיואשת".
הבעל עצניק ולאשה יש פייסבוק?
או שהבעל סתם אוהב אקשן...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 15:02

שני אברכי הפלג הועפו מביתם על ידי הנשים

הם הגיעו הביתה בערב מסריחים מכף רגל ועד ראש ממכתזית הבואש
הנשים שלהם התלוננו שעד כאן וזה בלתי נסבל לחלוטין אבל אז הם ניסו להתנגד, הם הראו להן את הכתבה בבחדרי חרדקים שנשי מפגיני הפלג צריכות לקבל את המצב בהכנעה כדברי מרן שליט"א
שום דבר לא עזר והם הושלכו אחר כבוד מהבית
מחוסר ברירה הם לנו על ריצפת המקווה השכונתי, למחרת היום הם בילו במקלחת של המקווה כשעתיים וטבלו סך של 113 טבילות ( כמניין פלג) הם הגיעו לבתיהם זוחלים ורועדים מאימת נשותיהם לאחר שהוזהרו שזו הפעם האחרונה שהם הולכים להפגנות הותר להם להיכנס לביתם

--

סמל אישי של משתמש
חזן

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 25 אוקטובר 2017, 15:15

שני אברכים התגרשו אתמול בבי"ד

שני אברכים הוזמנו ע"י נשותיהם בבית דין, ובקשה בפיהן שהן רוצות גט פיטורין, בטענה "מאוס עלי", אחרי שיש להם ריח רע מההפגנות...
והרבנים ענו שהן צודקות, ובאותו יום כבר עשו הגט לשניהם.

סמל אישי של משתמש
מתלמידיו של אהרון

נושא שלא נקרא על ידי מתלמידיו של אהרון » 25 אוקטובר 2017, 20:54

חזן כתב:שני אברכים התגרשו אתמול בבי"ד

שני אברכים הוזמנו ע"י נשותיהם בבית דין, ובקשה בפיהן שהן רוצות גט פיטורין, בטענה "מאוס עלי", אחרי שיש להם ריח רע מההפגנות...
והרבנים ענו שהן צודקות, ובאותו יום כבר עשו הגט לשניהם.
אנשים מספרים סיפורים אמיתיים ואתה מזנב בהם עם שטויות בשביל האקשן. יותר טוב היה להעלות רק את השורה הראשונה, באשכול הבדיחות.
"אנחנו דומין כמו מי שמנגן - והעולם מרקדין, ומי שאינו מבין ושומע את הניגון - היא פליאה בעיניו מה הם רצים אחריו ומה הם מרקדים, כך היא הפליאה אצל העולם - על מה אתם רצים אחריי" (חיי מוהר"ן)

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 21:17

[16:22, 25/10/2017] ‪+‬: בדקות אלו החל המבצע הלוגיסטי בישיבת כנסת יצחק חדרה להעתקת הישיבה לשערי כלא 6. משאיות הובלה מעמיסים כעת מאות סטנדרים וגמרות. כאשר בדקות הקרובות יעלו מאות התלמידים למשאיות בדרכם לסדר ב' בכניסה לכלא.
ראש ישיבת חדרה, הגאון הגדול רבי יהושע ארנברג צפוי למסור בשעה רבע לשש שיעור כללי במקום.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 21:18

[16:22, 25/10/2017] ‪+‬: אוטובוס ראשון של פורעים מהפלג הירושלמי שעשה דרכו לכלא 6 נעצר כעת בצידי הדרך ע"י המשטרה ואין ירידה ממנו

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 21:33

מסופר על אחד שקיבל הגבהה ומאחר והיה חלשלוש נפל עם הספר והיו לו בושות רבות... מאותו יום הוא החליט ללכת לחדר כושר מידי יום ולפתח את שיריריו המוזנחים כדי שהתמונה המביכה לא תחזור על עצמה בעתיד... לאחר כחצי שנה של אימונים, הוא רק רואה את הגבאי מסמן לו והוא רץ מהר אל הבימה, מגביהה את הספר תוך כדי שהוא פותח חמש פרשות ומסתובב שמונה סיבובים בהילוך איטי, לאחר ההגבהה המרשימה הוא מתיישב ומחכה לגולל... בינתיים הוא קורץ לגבאי ושואל בסיפוק: "נו, איך היה הפעם?", הגבאי בהפתעה גמורה עונה לו: "לא רע בשביל שלישי"...

יש כאלו שכל החיים מתאמנים למסור את עצמם על קידוש ה', הבעיה מתחילה כשהם בטוחים שהם קיבלו הגבהה אבל נמצאים בסך הכל בשלישי, וד"ל ואכמ"ל...

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 22:30

משולש כתב:[16:22, 25/10/2017] ‪+‬: בדקות אלו החל המבצע הלוגיסטי בישיבת כנסת יצחק חדרה להעתקת הישיבה לשערי כלא 6. משאיות הובלה מעמיסים כעת מאות סטנדרים וגמרות. כאשר בדקות הקרובות יעלו מאות התלמידים למשאיות בדרכם לסדר ב' בכניסה לכלא.
ראש ישיבת חדרה, הגאון הגדול רבי יהושע ארנברג צפוי למסור בשעה רבע לשש שיעור כללי במקום.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 25 אוקטובר 2017, 22:40

נראה לי זה פעם ראשונה שהם עושים הפגנה עם רשיון.
שאפו למשטרה!!

זאבי

נושא שלא נקרא על ידי זאבי » 26 אוקטובר 2017, 07:45

אני פה כתב:אם הייתי ליטאי הייתי מצטרף לעצניקים , אטרקציות בשפע: בואש, כנסת, משאיות, צעדות, מכות, תלישת מראות, קידוש ה', משיכת זנבות, הפשטת מכנסיים, הדבקת מנעולים, עוד היד נטויה..
יפה שכנעת אותי לחשוב ג"כ על הכיוון!

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 14:00

לרגל העונש של "נידון בצואה רותחת (בואש)" המתקיים לנגד עינינו כפשוטו
רציתי להביא כאן ביאורים בדברי הגמ' בעירובין כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת

המהרי"ץ חיות שם מביא את הרמב"ם בהקדמה וז"ל וזה שאמרו חז"ל המלעיג על דברי חז"ל נדון בצואה רותחת ואין לך צואה רותחת יותר מן הכסילות אשר השיאתו להלעיג. ולא תמצאו איש מרחיק דבריהם אלא איש מבקש תאוה ונותן יתרון להנאות המורגשות אשר לא העיר לבו בדבר מן המאירין עכ"ל

ועוד מובא בהלכות קטנות ח"ב סי' ו' שאלה המעליג על דברי חכמים מה דינו תשובה כל הקודם להורגו זכה והרי הוא בכלל המינים שמורידים ולא מעלים.

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 21:27

מאמר יפה על 'פרעות תשע"ח של הפלג הירושלמי'
שלשה סיפורים המתפרסים על פני 70 שנה, ומכנה משותף ביניהם.

סיפור א: האדמו"ר מבאבוב זצ"ל שאחר השואה פעל ועשה לרומם את קרן התורה והחסידות בארה"ב ולהפיח רוח חיים באודים ניצולים מאש התופת של הנאצים ימ"ש, ולמרות שהוא עצמו איבד הרבה מבני משפחתו בשואה ושתה את כוס התרעלה, לא כיחש באמונתו ופעל והצליח.
אירע פעם שהלך הרבי ברחוב בניו יורק ומולו הגיע ברנש שנראה כגוי גמור, ומושיט ידו לשלום, הרבי החזיר לו שלום. אומר הלה לרבי באידיש גליצאית עסיסית: 'הרבי אינו מכיר אותי? בישיבה כשלמדנו יחד הכרת אותי!', כששמע את קולו, הבין הרבי במי המדובר, היה זה בחור שלמד בישיבה בהתמדה לפני השואה, אך אחר שעבר את מאורעות השואה פקר ל"ע, הרבי קלט מיד את הסיטואציה וענה לו בשנינות, 'כעת אני מכיר אותך, אז לא הכרתי אותך'...

סיפור ב': בדידי הוה עובדא: לפני כחצי יובל שנים, טרם היה לי רשיון ורכב, עמדתי בבוקר בגאולה ונופפתי בידי לעצור טרמפ, עצר לי יהודי, אחד מהכוכבים המפורסמים של
ירושלים, באמצע הנסיעה הנהג אומר לי: 'עוד 5 דק' סוף זמן ק"ש' ותוך כדי אני רואה אותו מכסה בידיו את עיניו וצועק 'שמע ישראל ה"א ה' אחד' וכל זה תוך כדי דהירה על כביש הומה אדם וסיכון חייו, חיי וחיי עוברי דרכים. כשסיים ק"ש אמרתי לו: אתה צדיק יותר מכל הקדושים של כל הדורות, שהם היו מוכנים להיהרג על קדוש ה' בצעקם שמע ישראל, ואתה מוכן להיהרג ולהרוג אחרים בצעקך שמע ישראל'...

סיפור ג': 2 בחורים שנראים ישיביש הרציני עמדו השבוע ועצרו טרמפ ברח' בר אילן צומת שמואל הנביא לכיוון היציאה מן העיר, יהודי עם כיפה סרוגה עצר להם והסיע אותם אל מחוז חפצם, ברדתם מן הרכב אמרו לו תודה רבה ובירכוהו בכל חותמי ברכות ותוך כדי דיבור ירדו לכביש וחסמו אותו בגופם יחד עם שאר החוסמים הקדושים. הנהג לא האמין למראה עיניו, יצא מהרכב ושאל אותם: 'אינכם מתביישים? אני לקחתי אתכם טרמפ לפה, הודיתם לי וברכתם אותי, וכעת אתם חוסמים אותי?, בחורי הקודש לא התבלבלו וענו לו בעגה ישיבתית תוך סלסול למדנית באצבע צרדה: 'תבין, יש כאן 2 דינים, דין אחד של הכרת הטוב, ועל זה הודינו לך וברכנו אותך, דין שני של הצלת עולם ה.... ועל זה אנו חוסמים אותך'...

ומה המכנה המשותף?

ידענו כל הדורות על מסירות נפש למען אידישקייט, ברח' ישעיהו היה בעבר קולנוע אדיסון הידוע לשימצה, והיה שם חלון קטן פתוח לרחוב למכירת כרטיסים להצגות ביום השבת, היה הצדיק ר' עמרם בלוי זצ"ל דוחף את ראשו לתוך החלון הנ"ל ומנע בגופו את מכירת הכרטיסים בשבת, הפקיד בתוך החדר תפס מקל והפליא בו מכות רצח, אך ר' עמרם לא נע ולא זע והיה מוכן למסור על כך את נפשו.
מעולם לא עלה על דעתו למסור על כך את נפש הזולת, לחסום אוטובוסים מלא באנשים חפים מפשע בדרך לעבודה, לבית חולים, לכולל, לבית ספר, לשדה התעופה ולהתעלם מקול בכייתם ושוועתם של עמך בני ישראל אנשים ונשים, זקן וטף.
גם כאשר הקנאים עשו הפגנות וחסמו כביש בגאולה, מא"ש, שבטי, שמואל הנביא וכו' )מבלי להצדיק את זה(, ידעו על זה פחות או יותר ונמנעו מלבוא לשם, אך לשתק את כל העיר ולהפתיע בחסימות במקומות בלתי צפויים זה לא היה מעולם בציבור החרדי.
אכן, הם מוכנים למסירות נפש של להיהרג ולהרוג אחרים, אה, הם בטוחים כי עליהם נאמר: 'מה רב טובך אשר צפנת ליראיך', ואני הקטן אומר שעל זה נאמר 'אל תהי צדיק הרבה ואל תרשע הרבה', בפשטות מדובר על 2 מקרים, צדיק הרבה ורשע הרבה, אך לא, זהו מקרה אחד, 'אל תהי צדיק הרבה', היינו, אל תנסה לעשות מסירות נפש תוך כדי רמיסת הזולת, כי זוהי ההגדרה של 'אל תרשע הרבה'.
זה הקשר בין סיפור ב' וסיפור ג' אך כאן מגיע סיפור א' בתמונה.
כאשר מנסים הם להצדיק את הפשעים האכזריים, ומשווים עצמם לקומץ מפגינים נכים חילונים שלא למדו בחייהם תורה ויראת שמים ואף אחד לא מצפה מהם לעדינות נפש כיאה לבן תורה נעים הליכות, ולא נצטוו לקדש שם שמים בהליכותיהם ובמעשיהם, )מתבטא טוב באידיש 'קיינער קוקט נישט ארויף אויף זיי'(, ואנו שואלים את עצמנו 'הזאת נעמי?' האם אלו הם בני התורה הנעימים והנאהבים שהכרנו מאז, שעיני כל הדורות נשואות עליהם בהערכה ובהערצה?
אזי אין לנו אלא להפטיר לעומתם בסיפור א': 'כעת אנו מכירים אתכם, אז לא הכרנו אתכם'...
אמרו חז"ל: כשהם יורדים יורדים עד לתהום, הלב נכמר ונחמץ לחשוב שצריך בכלל לכתוב על כך, לאן התדרדרנו? דברים כ"כ פשוטים וברורים שצריך להיות עיוור וסתום מח כדי לא להבין זאת,
על הפסוק: 'מהרסיך ומחריביך ממך יצאו' יש לו פשט ודרש, הדרש הידוע לכל הוא: שהמהרסים והמחריבים יצוצו מתוכנו, ואת זה הם מקיימים במלואו, אך הפשט הפשוט הוא( שהמהרסים והמחריבים יתבדלו ויצאו מתוכנו אל מחוץ למחנה וידע כל אחד להבדיל בין הטהור ובין הטמא (מפרשי התנ"ך).

ואת עצמנו נחזק ונאמר: עוד לא אפסה תקווה כי נצח ישראל לא ישקר ושארית ישראל לא יעשו עוולה, יש לנו אב זקן ועולם התורה האמיתי אשר עוסקיו מקדשים שם שמים
בהליכותיהם, פורח וגודל ועושה פרי, ואנו תפילה שהשי"ת יסיר חרפת עמו וירפא את פצעי חילול ה' הנורא שלא זכור דוגמתו בהיקף כזה, וה' אשר צר יחד בצרתנו כי שמו הם מחללים, יחלצנו מהגלות הנורא ונזכה בקרוב ל'ומלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים' אכי"ר.

סמל אישי של משתמש
יעבץ

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 26 אוקטובר 2017, 21:34

שפ"י מד"נ.

מיהו הכותב?

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 21:41

בושה וכלימה.jpg

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 21:55

חוליגנים:

עשרות מפגינים מהעדה החרדית ניפצו שמשות של אוטובוס ברחוב שבטי ישראל/מאה שערים. לטענת התושבים הוא פגע קלות בבחור על אופנים שחסם לו את הכביש. האוטובוס חסום ע"י עשרות מפגינים כבר 25 דקות קרדיט צילום. קבוצות מחאות החרדים הקיצונים

סמל אישי של משתמש
משולש

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אוקטובר 2017, 21:58

[15:27, 26/10/2017] י-ם: כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בפיקוד רפ"ק דני אמסלם מפזרים בכח את 300 הפורעים מהעדה חרדית שמנסים לסירוגין לחסום את כביש 1 בר לב ואת הרכבת הקלה. עד עכשיו 5 עצורים . כרגע הכביש פתוח ל 2 הצדדים והרכבת הקלה עובדת כרגיל. יש לציין שהמשטרה עובדת הפעם בכח כמו שצריך. ולא נותנת לפורעים
לחסום אפילו לרגע את הכביש.

שלח תגובה