פסק דין - בוררות ישיבת פוניבז' - ז' טבת

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: יאיר, אחד

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

Re: פסק דין - בוררות ישיבת פוניבז' - ז' טבת

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 12 ספטמבר 2017, 00:04

לא כתבתי שלא כך, ליתר דיוק אפילו רמזתי שכך. אבל לא שאני יודע מידיעה - מספיק להכיר מבחוץ ומרחוק מדגם מייצג... אולם כבר הזהירו חכמי האומות מלצאת בהכללות וסטראוטיפים וכל שום וחניכה. וחכמה בגוים תאמין. לכן רק רמזתי.

בפרט ובעיקר שזה כבר קשור לאשכולים אחרים שדנו ודשו במחלוקת הפוליטית וכו', ובנתיים פה אני כן נכנס כי זה עדיין לא מבואות המטונפים. אז אשמח אם זה ישאר שם.
אין לי חתימה. תשלחו לי רעיונות. תודה רבה.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 22 נובמבר 2018, 01:14

האם יש למישהו את הפסק דין החדש של הבג"ץ ?

העליון: הבוררים בפוניבז' ימשיכו בתפקידם
בג"ץ קבע בפעם השישית בעתירה שהגישו מחנה הרב כהנמן - "השונאים" - נגד הבוררים של מחנה הרב מרקוביץ - "המחבלים" - כי הם ימשיכו למלא את תפקידם • מדובר באב"ד הגאון רבי חיים גדליה צמבליסט והגאון רבי מאיר הייזלר - שימשיכו לדון בכל העניינים הנוגעים לישיבה ומוסדותיה

בפסק דין נוסף, שישי (!) במספר, קובע הערב בית המשפט העליון, כי הבוררים בדין התורה שבישיבת פוניבז', האב"ד הגאון רבי חיים גדליה צמבליסט והגאון רבי מאיר הייזלר, ימשיכו למלא את תפקידם ולדון בכל העניינים הנוגעים לישיבה ומוסדותיה, בהתאם להתחייבות הצדדים ב"שטר הבוררות" התקף עד עתה.

כזכור, ביהמ"ש העליון דן בערעור שהוגש ע"י הרב כהנמן (שונאים) על פסק דינו של ביהמ"ש המחוזי בת"א, שקבע אף הוא לפני מספר חודשים כי הבוררים ימשיכו לדון, וכי הטענות המועלות כנגדם מצידו של הרב כהנמן אינן מהוות עילה לפסילתם. בפסק דין מנומק, מצטרף העליון לקביעותיו של המחוזי, כשהוא בוחר לתקוף את עורכי הדין של הרב כהנמן אשר "משתלחים ומקיזים את דמו" של האב"ד הרב צימבליסט. "תמוה בעיני" מוסיף השופט מינץ, "כיצד אזרו המבקשים עוז" להוסיף ולהגיש בקשות פסילה כנגד הדיינים, בעוד הם "הגדישו את הסאה באמרותיהם, והגיעה השעה שיחדלו מכך".

בנוסף, מוסיף השופט ד' מינץ דברים על חומרת ההתנהלות של המבקשים שבמשך שנים רבות עותרים לערכאות שונות פעם אחר פעם: "המבקשים עצמם מעידים בפה מלא כאמור כי כבר שנים שהם מחפשים כל דרך על מנת להביא לפסילתם של הרב הייזלר והרב צימבליסט. על מנת להביא לכך הגישו הללו בקשות פסילה רבות, אך מקצתן פורט לעיל".

פסק דין זה מצטרף לפסק דין שהתקבל אף הוא בעבר בבית המשפט העליון, ובו קבעו שלושת שופטי ההרכב, אליקים רובינשטיין, יורם דנציגר ודפנה ברק ארז, "כי אין לאפשר להרב כהנמן להימלט מן הבוררות".

בסיומו של פסק הדין סונט השופט מינץ, וקובע כי "לא כבוד הבוררים יש כאן ולא כבוד האדם בהיותו אדם יש כאן".

את הרב מאיר הייזלר ייצגו עורכי הדין דרור גדרון ונועם בניה ממשרד אפרים אברמזון ושות׳.

מתוך בחדרי חרדים

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 22 נובמבר 2018, 19:35

בגץ (1).pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 22 נובמבר 2018, 23:34

פעמון זהב ורימון כתב:
בגץ (1).pdf
בושה וחרפה ...

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 נובמבר 2018, 00:22

לענ"ד מעל ומעבר לבושה, יש כאן טיפשות מטומטמת של שני הצדדים, שעורכי הדין היקרים שלהם סוחטים מהם רבבות על כל הכנה לתגובה ועל כל בקשת רשות ערעור ושכנגד, והם נתבעים ונותנים, ומפרנסים את החמסנים הללו שצוחקים עליהם כל הדרך אל הבנק, ולא פותחים את עיני השכל לרגע להבחין שכל הירושה שלהם יורדת לטמיון, על רבעי הליכי נפל על פרוצידורה משפטית ללא מוצא וללא סיכוי של דיון עניניי............

ואם תשאלו כל אחד מהם על זה מה יענה? "און כבוד איז גארנישט??" [וכבוד זה כלום??]

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 23 נובמבר 2018, 00:51

פעמון זהב ורימון כתב:לענ"ד מעל ומעבר לבושה, יש כאן טיפשות מטומטמת של שני הצדדים, שעורכי הדין היקרים שלהם סוחטים מהם רבבות על כל הכנה לתגובה ועל כל בקשת רשות ערעור ושכנגד, והם נתבעים ונותנים, ומפרנסים את החמסנים הללו שצוחקים עליהם כל הדרך אל הבנק, ולא פותחים את עיני השכל לרגע להבחין שכל הירושה שלהם יורדת לטמיון, על רבעי הליכי נפל על פרוצידורה משפטית ללא מוצא וללא סיכוי של דיון עניניי............
ואם תשאלו כל אחד מהם על זה מה יענה? "און כבוד איז גארנישט??" [וכבוד זה כלום??]
השאלה היא למה ומדוע ממשיכים את המלחמה הזאת כל כך הרבה זמן.
לא הגיע כבר הזמן שכל צד יכיר בכוחו של הצד השני ויפרדו כל אחד לדרכו.
גירושין הוא דבר רע , אבל יותר גרוע זה מלחמות אין סופיות.
הפרדו ולכו כל אחד לישיבתו ולדרכו .
במיוחד כיום ששני הישיבות פונות לקהל יעד אחר.
די !

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 23 נובמבר 2018, 00:56

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 23 נובמבר 2018, 11:03

יאיר כתב:כך שאלתי לפני שנים..
http://forum.ladaat.info/viewtopic.php?p=162016#p162016
למי שמכיר את עומק הרגשות של בני ישיבת פוניבז' מבין שאין להם את היכולת הנפשית לוותר על 'ארון הקודש מזהב' ועל השם פוניבז'.
עדיין זה לא מצדיק אבל צריך להכיר ולהבין מה זה בשבילם.

יוסי כהן

נושא שלא נקרא על ידי יוסי כהן » 23 נובמבר 2018, 11:12

זה להבדיל כמו 'ישראל והפליסטינים', סיכסוך עם רגשות כל כך עמוקים שיש לכל צד כל כך הרבה להפסיד אם יעזוב, וכן הצד של ר' גרשון לא מכיר כלל בזכותו של הצד של ר' שמואל, לא מוכרע בפשרות רק בכח.
וכי במקומות אחרים הסכסוכים הסתיימו ?
רק בויזניץ שם הגאון הצדיק ר' ישראל לא רצה מחלוקת (ולא, אני כלל לא חסיד) שם הצליחו להיפרד בצורה כל כך מכובדת, לכן השם 'הרב הצדיק' הולם כל כך את ר' ישראל.
נקווה שבית המשפט יעשה סוף למחלוקת וכך הכל הסתיים. (הרב צמבליסט הוציא פסק נוסף לאחרונה ועומד להוציא את כל הפסק, לאחר מכן בבית המשפט ידון האם הבוררות תקפה) כבר נפסק בבית המשפט (זה הגיע עד העליון) שהרב צמבליסט עדיין יש לו סמכות של בורר, אבל הפסק הנוכחי עדיין לא אושר בבית המשפט.
מה שנראה שהולך להיות, שהר' צמבליסט יוצא פסק ברור איזה בנין שייך לכל צד ור' שמואל יקבל לפחות חצי מהבניינים כיון שהר' צמבליסט כתב שהצד של ר' שמואל הם 'פונביז' האמיתית, ובית המשפט יאשר זאת, שהרי כבר בעליון הוכרע שהוא הבורר, ואז יחלקו את הבניינים והכל יהיה כשורה.
מה שמעניין מה יהיה אם בית המדרש מי יקבל אותו ?
כנראה הוא ינתן לר' שמואל, לפי מה שנרמז בפסק שישיבת ר' שמואל היא פונביז האמיתית, וכן שהמצב כיום הוא בלתי נסבל, זה גם האינטרס של הצד של ר' שמואל להבעיר כעת את השטח, כדי להראות שהמצב כעת הוא בלתי נסבל, ולכן אי אפשר ששתי הישיבות יהיו באותו בנין כך שיצרך להיות מוכרע מי יקבלו, ואם הצד של ר' שמואל הוא פונביז הוא יקבלו.
אני לא נכנס לצדק בענין ולא האם הר' צמבליסט צודק רק ניתוח מהי ההסתכלות של הר' צמבליסט ומה המעמד המשפטי של דעתו.
כתבתי לפני ארבע שנים.
http://forum.ladaat.info/viewtopic.php?p=162016#p162130

שלח תגובה