חדשות - האשכול המרכזי

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 ספטמבר 2017, 10:25

צבא סוריה מאשר את הדיווחים על התקיפה הישראלית, 2 חיילים סורים נהרגו בתקיפה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 ספטמבר 2017, 15:23

דיווח בסוריה: בתקיפה הישראלית נהרג קצין בדרגה המקבילה לסא''ל

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 ספטמבר 2017, 11:00

המשטרה עצרה הבוקר את איש העסקים, שלפני כשנה וחצי הדליק משואה ביום העצמאות, בחשד לעבירות מרמה. לפי החשד, ראש המועצה שבה הקים לוי קניון פעל להשיג עבורו הטבות מס בשווי של מיליוני שקלים, בין היתר, בתמורה להעסקת רעייתו. הופסק המסחר בבורסה במניות החברה של לוי.
רמי לוי, בעל רשת המרכולים שאף הדליק משואה ביום העצמאות לפני כשנה וחצי, הוא איש העסקים המוכר שנעצר הבוקר (יום א') בתום חקירה סמויה של המשטרה. לוי חשוד בעבירות מרמה והפרת אמונים. החברה של לוי הודיעה לבורסה על הפסקת המסחר במניות בשל החקירה.

הבוקר, לאחר חקירה סמויה של כמה חודשים, פשטה המשטרה על משרדי המועצה וביצעה את המעצרים שכללו גם את שותפו של לוי שהינו עורך דין וגם מנהל מקומון במועצה. החוקרים חושדים כי ראש המועצה המכהן לא דרש מרמי לוי את סכום היטלי ההשבחה מהקניון שבנה.

מהפרטים שידועים עד כה עולה כי לקראת סיום בניית הקניון ביקשו לוי ושותפו תוספות בנייה של כ-3,000 מ"ר של מסחר. האישורים להרחבת הקניון התקבלו, בין היתר, בתמיכתו של ראש המועצה.

לאחר מכן נדרש לוי לשלם היטלי השבחה של כ-20 מיליון שקלים. על פי החשד, מי שנחלץ לעזרתו היה ראש המועצה שפעל מול הוועדה המקומית כדי להפחית את גובה ההיטלים. בנוסף לכך קיבל הקניון חניה צמודה למתחם על פי החשד ללא תוספת תשלום. בתמורה לאותן הטבות, מונתה אישתו של ראש המועצה למנהלת השיווק של הקניון וראש מטה הבחירות של ראש המועצה מונה למנכ"ל הקניון.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 ספטמבר 2017, 11:05

החיזבללה מדווח כי לוחמיו חשפו ביום שבת , מכשיר ריגול ישראלי המצויד במצלמה לצילומי יום ולילה (חום) שהיה מוסלק בתוך סלע בגבעות ליד הכפר הלבנוני-שובא בדרום לבנון הסמוכה לגבול ישראל – כך מדווח אתר חדשות מקורב לחיזבאללה.

דובר צבאי של החיזבאללה הוסיף כי המכשיר נחשף ברקע תרגיל צבאי גדול שעורכת ישראל בכל צפון המדינה בואכה גבול לבנון ,וזאת אינה הפעם הראשונה שהחיזבאללה מצליח לחשוף מתקני ריגול ישראלים בשטח לבנון.

היום גם דיווח צבא לבנון על טיסות ריגול ישראליות מעל שמי לבנון החל מדרום לבנון ועד בעל בק וריאק בצפון לבנון.

לבנון גם הודיעה כי בכוונתה להתלונן במועצת הביטחון של האו"ם על ישראל שהפרה את תחומה האווירי ובצעה משם תקיפה אווירית על מטרות בסוריה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 11 ספטמבר 2017, 12:02

אריה דרעי הגיע לחקירה נוספת במשטרה
שר הפנים אריה דרעי הגיע הבוקר (יום ב') לחקירה חמישית ביחידת להב 433 בלוד. דרעי חשוד בעבירות טוהר המידות ובעבירות מס.
באחרונה עלה שמו של דרעי בהקשר לניסיון למנות בלוד רב עיר המקורב למיליארדר מיכאל מירילשוילי, בניגוד לעמדת ראש העיר. אריה דרעי וש"ס, כך חושדים, פעלו נמרצות לבחירת רב ממוצא גאורגי המקורב למיליארדר מירילשוילי. זאת בשעה שבין החשדות שנחקרים נגד דרעי, עומדים סכומי כסף גדולים שהעבירו מירלשוילי ובנו לעמותה של אשת השר, יפה דרעי. דרעי ייחקר באזהרה בנוגע לקשריו עם מירילשוילי.

בעיריית לוד טענו כי באמצעות אנשיו הפעיל דרעי מסע לחצים אדיר, בין היתר על נציגי ש"ס בעיר, על מנת למנות את הרב יצחק מוזגרשווילי לרב העיר. משהבינו בש"ס שאין להם רוב, נדחו פעם אחר פעם ישיבות הוועדה לבחירת רב העיר. מסמכים המצביעים על הקשר לכאורה בין דרעי לבין מירילשוילי בעניין הועברו גם למבקר המדינה ולידי חוקרי להב 433, בכדי להראות כיצד לכאורה ביקש דרעי לעזור למירילשוילי.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 11 ספטמבר 2017, 12:52

מחלוקת חדשה מאיימת להתלקח בין ממשל טראמפ לבין ישראל. בשורש המחלוקת: כוונת משרד-החוץ האמריקאי לתבוע מישראל שתחזיר לוושינגטון עשרות מיליוני דולר מכספי הסיוע האמריקאי לשנת הכספים 2017, שאותם קיבלה, לטענתו, שלא כדין.
לא ברור עדיין כיצד יגיב הבית הלבן על דרישת הסטייט דיפרטמנט, אך גורמים בקונגרס חוששים, שממשל טראמפ ישתמש בדרישה הזו כקלף מיקוח עם ישראל לזירוז מו"מ פוטנציאלי בינה לבין הפלסטינים.

על פי דיווח באתר הימני "וושינגטון פרי ביקון", בוחן עתה משרד-החוץ בוושינגטון אפשרות לתבוע מישראל להחזיר לקופת האוצר האמריקאי 75 מיליון דולר, חלק מחבילת הסיוע של ארה"ב לישראל לשנת הכספים 2017.

מקבלי החלטות בסטייט דיפרטמנט אומרים, כי ישראל קיבלה את חבילת הסיוע הזו לאחר שחתמה על הסכם עם ממשל אובמה, שלפיו היא התחייבה להחזיר לממשלים הבאים בוושינגטון כל סכום שהקונגרס יוסיף לחבילת סיוע, שהוסכם עליה במו"מ בין נציגי ישראל לבין נציגי הממשל האמריקאי. כתב "גלובס" מציין, כי הטיעון הזה עולה בקנה אחד עם מה שאמרו נציגים ישראליים בעת חתימת ההסכם.

שגרירות ישראל בוושינגטון הודיעה שהיא אינה מעוניינת להגיב על הידיעה.

ההסכם עם ממשל אובמה – שמוגדר כמזכר הבנות – מבטיח לישראל סיוע שנתי בסך 38 מיליארד דולר לאורך עשר שנים, החל בשנת הכספים 2019 וכלה בשנת הכספים 2028. כל חבילה שנתית מורכבת מ-3.3 מיליארד דולר כמענק לרכישות מערכות נשק בארה"ב (FMF grants) ו-500 מיליון דולר לפיתוח, ייצור ורכישת מערכות הגנה מפני טילים.

המו"מ על מזכר ההבנה היה קשוח, בין השאר בגלל דרישת האמריקאים לצמצם בהדרגה את חלק הסיוע שנועד לרכש מערכות נשק מחברות ישראליות, עד לביטולו כליל. ישראל נאלצה להסכים לכך, למרות הפגיעות שצפויות לתעשיות הביטחוניות. אך הממשל נאות לחתום על מזכר ההבנות רק לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסכים להוסיף נספח למזכר, שבו מתחייבת ישראל להחזיר לאמריקאים כל סכום שיחרוג מזה שנקבע במסמך, בעקבות פעולת חקיקה של הקונגרס. המכתב מתייחס רק לשנות הכספים 2017 ו-2018, שעליהן חלות תקנות מזכר ההבנות הנוכחי, ולא לעשר השנים שאחריהן, שיהיו כפופות לתקנות המזכר החדש.

בתדרוך לכתבים ישראלים בוושינגטון ב-14 בספטמבר אשתקד, היום שבו נחתם המזכר, אמר תא"ל יעקב נגל, ראש המשלחת הישראלית למו"מ: "אם נקבל יותר (בעקבות חקיקה של הקונגרס) נחזיר לאמריקאים את הכסף העודף (בשנתיים הבאות)".

המצב קצת יותר מעורפל כאשר דנים ב-10 השנים שלאחריהן (2019 – 2028), שכפופות למזכר החדש. הצדדים הסתפקו בסעיף שקובע, שישראל וארה"ב לא יחרגו מהסכומים שנקובים במסמך בכל מה שנוגע לפלח הסיוע הצבאי. אך ישראל לא סיפקה שום התחייבות להחזיר לארה"ב סכומים שיחרגו מאלה שנקובים בהסכם במקרה שהקונגרס יאשר תוספות כאלה.

האם ישראל תחזיר כספים במקרה כזה? – נשאל נגל בתדרוך. תשובתו: "דבר אתי כשזה יקרה". (המזכר החדש מתיר לישראל לבקש מהקונגרס סכומי סיוע נוספים רק לפיתוח טכנולוגיות טילים - אך לא לרכש - במקרה של מלחמה).

זה אפוא הרקע לכוונת הסטייט דיפרטמנט לתבוע עתה מישראל להחזיר לוושינגטון 75 מיליון דולר. בשנת הכספים 2017 קיבלה ישראל, נוסף לסיוע הצבאי השנתי בסך 3.1 מיליארד דולר, גם 600.7 מיליון דולר לפיתוח וייצור מערכות הגנה מפני טילים. בכל אופן, במאי השנה, כמה ימים לפני בואו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לישראל, אמר נתניהו בטקס לציון יום ירושלים: "ארה"ב הוסיפה עוד 75 מיליון דולר לחבילת הסיוע לתכנית הטילים הישראלית". רה"מ לא אמר האם מדובר בנדיבות לב של הקונגרס או של הממשל. אם אכן הקונגרס יזם את התוספת, זה יהיה ההסבר לכוונת משרד-החוץ האמריקאי לחייב את ישראל החזיר את הכסף.

"מקורות רבים" אמרו ל"וושינגטון פרי ביקון", כי הסטייט דיפרטמנט מתכנן לדרוש מישראל להחזיר את הכסף כדי להכפיפה לתנאי מזכר ההבנות עם ממשל אובמה. על פי הדיווח, שר-החוץ האמריקאי, רקס טילרסון, מוביל את המאמץ ללחוץ על ישראל בטענה שהיא חייבת לדבוק בתנאי המזכר ככתבם וכלשונם. הסטייט דיפרטמנט מנהל עתה קמפיין של לובינג מול המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן כדי לשכנעה שתיתן לו אור ירוק להפעלת לחץ על ישראל.

לדברי האתר הימני, הסטייט דיפרטמנט, בהנהגתו של טילרסון, נעשה מקור חיכוך בתוך ממשל טראמפ. מקורות שמצוטטים באתר ציינו שמשרד-החוץ מצטייר בעיני רבים בוושינגטון כגוף שמנהל "מלחמה פתוחה" עם הבית הלבן על כמה נושאים חשובים, ובכללם יחסי ישראל – ארה"ב וההסכם הגרעיני עם איראן.

עוזר למחוקק אמר ל"פרי ביקון": "זה ניסיון שקוף של פקידים בסטייט דיפרטמנט לדפוק את הישראלים ולפגוע במאמצי מחוקקים רפובליקאים והנשיא טראמפ לשקם את היחסים בין ישראל לארה"ב. אין שום סיבה לדחוף את הישראלים להחזיר את הכסף אלא אם כן מישהו מנסה לתקוע טריז בין הישראלים לקונגרס".

מאמצי הסטייט דיפרטמנט ללחוץ על ישראל אכן נתקלים בהתנגדות עזה של הקונגרס. סנטור טום קוטון, רפובליקאי מארקנסו, הזהיר את משרד-החוץ האמריקאי ש"פעולה כזו תהיה בלתי נבונה ותחולל עימות בלתי רצוי עם ישראל".

מחוקקים בתפקידי הנהגה על הגבעה טוענים, שמזכר ההבנות של אובמה עם ישראל מטיל הגבלות על הזכות שמקנה החוקה לקונגרס להקציב כספי סיוע לכל מדינה שיבחרו. מזכר ההבנות החדש, כמו המזכרים שקדמו לו, הם המסד של הסיוע האמריקאי לישראל, אך עד עתה הם לא שימשו מכשול לקונגרס להגדיל את הסיוע מעבר למה שנאמר בהם.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 11 ספטמבר 2017, 19:16

שבועיים בלבד לאחר תחילת הלימודים, ועיריית ירושלים על שלל חברי המועצה החרדים, פועלת להשלכת ילדי תלמוד תורה בגבעת שאול אל הרחוב, וזאת על רקע דיונים משפטיים בדבר צו הפקעה על חלק מהמתחם בו פועל המוסד באישור העירייה.

מדובר בתלמוד תורת "תורת חיים", אשר פועל בשנים האחרונות במתחם שכור ברחוב אלקבץ 35 בשכונת גבעת שאול.

על חצר המתחם ניטש בשנים האחרונות ויכוח משפטי בין בעל הנכס לבין העירייה, לאחר שהעירייה החליטה לבצע הפקעה של חלק מהמתחם לטובת סלילת כביש. הנושא נמצא עדיין בדיונים משפטיים שונים, אך העירייה ניצלה אתמול והיום חלון זמן משפטי בין החלטות שיפוטיות, והחליטה לבצע במחטף וללא תיאום עם המוסד את הרס החצר.

לקול היהודי נודע כי אתמול (א') הגיעו באמצע יום הלימודים שוטרים ופועלי העירייה והחלו לפרק את גדר מתחם בית הספר. אלא שאנשי הנהלת המוסד טענו כי מלבד זאת שהנושא עודנו בבירור משפטי, הרי שאין להרוס מתחם לימודים באמצע היום מול התלמידים הצעירים, ובטרם נמצא להם מקום חילופי. בעקבות כך ולאחר ויכוח ארוך עזבו הכוחות את המקום ללא שהשלימו את ההרס.

אלא שהיום אחר הצהריים (ב') הגיעו שוב הפועלים עם השוטרים והרסו את הגדר, כל זאת אל מול עיני התלמידים שעדיין שהו במוסד.

"המוסד עצמו פועל ברישיון מלא של העירייה והמבנה עצמו אושר עבור הלימודים. הרס חצר המבנה גורמת לכך שהמוסד לא יכול להמשיך לפעול במקום גם לא יום אחד. איך זה הגיוני שעיריית ירושלים הורסת את המקום לפני שמצאה פתרון לתלמידים? הרי המוסד כלל אינו צד בסיפור אלא שוכר את המתחם", אמר לקול היהודי חנן, אחד מחברי הנהלת המוסד. "מדובר בשערוריה".

לדבריו, אנשי המוסד אינם יודעים מה יעשו מחר עם התלמידים, ויתכן כי ילכו ללמוד במתחם העירייה. "איך זה הגיוני שהעירייה קודם הורסת, במקום לדאוג למתחם חילופי? איפה כל חברי המועצה החרדים?".

בתלמוד תורה "תורת חיים" שהוקם לפני כעשור, לומדים כ-130 ילדים בכיתות א עד ח', מדובר בתלמוד תורה ייחודי בו לומדים תלמידים ממגוון מגזרים בעיר- דתיים לאומיים, חסידי ברסלב, חסידי חב"ד וזרמים נוספים

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 11 ספטמבר 2017, 20:38

ללא שירות
ירוחם שמואלביץי"ט אלול תשע"ז 19:47הבחורים הופתעו: אין שירות והיתרי יציאה בלשכת גיוס
בחורי ישיבה ואברכים שנדרשים להיתר יציאה מהארץ על ידי שלטונות הצבא, גילו הבוקר לתדהמתם הודעה מוועד הישיבות שהתבקשו ליידע כי למשך שבועיים לשכת הגיוס לא תתן שירותים ובכלל זה היתר יציאה.
לא מעט בחורי ישיבה שמתכוונים לצאת לחו"ל ונצרכים לאישור הצבא, קיבלו הודעה כי מיום רביעי לא יוכלו לקבל את השירות למשך שבועיים, כשבנוסף לא יינתנו כל שירותים בכלל לשכות הגיוס.

את ההודעה קיבלו הישיבות על ידי וועד הישיבות, במכתב בו נכתב: "הננו להביא לידיעתכם כי מיום ד' כב' אלול תשע"ז ועד ליום ג' ו' בתשרי תשע"ח (כולל), לא יינתנו שירותים בכלל לשכות הגיוס, לרבות היתרי יציאה לחו"ל".

עוד נכתב: "שיש לזרז בדחיפות את כל העניינים הדורשים הסדרה לפני המועד הנ"ל, נא להביא את הדברים לידיעת התלמידים".

כאן המקום לציין כי בתקופה זו של השנה ישנם לא מעט בחורי ישיבה היוצאים לחו"ל ונדרשים לקבל את אישור הצבא. כך למשל מאות מבחורי חסידות חב"ד היוצאים למשך תקופת חודש תשרי לשהות בביהמ"ד הגדול של חסידי חב"ד. כמו כן גם בחורים ואברכים רבים העושים את שהותם באומן במהלך ימי ראש השנה, מבקשים בימים אלו היתר יציאה מהצבא, ודבר זה עשוי לפגוע באפשרות יציאתם מהארץ.

אתר לדעת פנה לדובר צה"ל לשאול מהי סיבת אותה הודעה לבחורי הישיבה, עד מועד פרסום הידיעה טרם התקבלה תגובתם.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 ספטמבר 2017, 11:57

גבאי לווינט: "אחד הרמטכ"לים לשעבר יהיה בתפקיד שר הביטחון אצלי"

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 12 ספטמבר 2017, 21:06

בג"ץ: התיקון לחוק הגיוס אינו חוקתי; לחוקק חדש תוך שנה
מערכת JDNכ״א באלול תשע״ז18:30
בג"ץחוק הגיוס2 תגובות
שוב כפייה משפטית: בג"ץ קבע כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון והחליטו להורות על ביטולו של הסדר הגיוס החדש לגבי תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם". שופטי הרוב פסקו כי בטלותו של ההסדר תיכנס לתוקף רק בעוד שנה ממועד מתן פסק הדין
כמעט שנתיים לאחר שהכנסת אישרה את התיקון לחוק הגיוס, שמשמעותו היא שצעירים חרדים לא מחויבים להתגייס, קבעו שמונה מתוך תשעת שופטים – הסדר הגיוס החדש אינו חוקתי ודינו להתבטל.

בפסק דין שניתן היום, דן הרכב מורחב של תשעה משופטי בית המשפט העליון בשאלת חוקתיותם של התיקונים שהצליחו נציגי הציבור החרדים להכניס לחוק שירות ביטחון, המסדירים את סוגיית גיוסם לצבא של תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם".

בפסק הדין שניתן היום, קבעו כל השופטים כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון. שמונה מבין תשעת השופטים בהרכב קבעו כי הסדר הגיוס החדש נכשל כבר במבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, שעניינו ההתאמה בין ההסדרים בחוק לבין תכליתו. דהיינו, כי ההסדר הינו בלתי מידתי ובלתי חוקתי.

לפיכך, הוחלט, ברוב דעות, של הנשיאה מ' נאור, המשנה לנשיאה א' רובינשטיין והשופטים א' חיות, ח' מלצר, נ' הנדל, ע' פוגלמן, י' עמית ו-א' שהם, להורות על ביטולו של הסדר הגיוס החדש לגבי תלמידי הישיבות ש"תורתם אומנותם". שופטי הרוב פסקו כי בטלותו של ההסדר תיכנס לתוקף רק בעוד שנה ממועד מתן פסק הדין, על מנת לאפשר היערכות לקראת ההשלכות הכרוכות בכך.


השופט נ' סולברג, בדעת מיעוט, סבר כי יש לדחות את העתירות האמורות שכן טרם בשלה העת להכריע כי הסדר הגיוס החדש אינו חוקתי וכי דינו להתבטל. כל שופטי ההרכב דחו, פה אחד, את העתירה בבג"ץ שבה נטען כי תיקון מס' 81 מפלה לרעה את תלמידי הישיבות.

הנשיאה מרים נאור, אשר כתבה את חוות הדעת המרכזית של שופטי הרוב, קבעה כי הסדר הגיוס החדש פוגע בשוויון בצורה עמוקה באופן המקים פגיעה בזכות החוקתית לכבוד האדם. נקבע כי הסדר הגיוס החדש, כקודמו, מבקש להשיג ארבע תכליות משולבות: עיגון הסדר דחיית השירות של תלמידי הישיבות בחקיקה ראשית של הכנסת; הבאה ליתר שוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי בחברה הישראלית, במובן זה שיותר גברים בני הקהילה החרדית ישרתו, בסופו של יום, בשירות צבאי או לכל הפחות ישרתו בשירות הלאומי-אזרחי; הגדלת השתתפות הציבור החרדי במעגל העבודה; וקביעת הסדר הדרגתי על בסיס הסכמה חברתית רחבה.

בהקשר זה, הבהירה הנשיאה נאור כי בפסיקותיו הקודמות בנושא זה, בית המשפט העליון לא חייב את הכנסת לקבוע הסדר שיביא לשוויון גמור ומלא כבר עתה ואף לא בטווח הזמן הקרוב. ההכרעה הייתה כי על הכנסת לקבוע הסדר שיצמצם באופן ממשי את הפערים ויוביל לתחילתו של הסדר מדורג, גם אם איטי, שיהא ביכולתו להביא לשינוי חברתי אמיתי.

במסגרת מבחן המידתיות הראשון, מבחן הקשר הרציונאלי, בחנה הנשיאה נאור את ההתאמה בין הוראות הסדר הגיוס החדש לבין תכליותיו, בדגש על התכלית של קידום השוויון, שהיא לשיטתה תכליתו המרכזית. היא קבעה כי ההסדר לוקה בחלק ניכר מהפגמים האינהרנטיים שמהם סבל הסדר הגיוס הקודם, אשר הובילו לקביעה כי הוא אינו חוקתי. מבין הכשלים הרבים הקיימים לדידה בהסדר הגיוס החדש, התמקדה הנשיאה בשניים: הפגם הראשון שעליו הצביעה הינו העובדה שבשש השנים הראשונות להפעלתו ("תקופת ההסתגלות הראשונה") הסדר הגיוס החדש הוא וולונטרי לחלוטין ונעדר סנקציות. דהיינו, בתקופה זו כל תלמיד ישיבה למעשה יכול לעשות כרצונו.

בנוסף, עמדה הנשיאה על הקשיים הכרוכים בכך שבשלוש השנים שלאחר מכן ("תקופת ההסתגלות השנייה") שבהן לכאורה קיים אלמנט מחייב בהסדר, יישומו של החוק הוכפף במידה רבה לשיקול דעתו של שר הביטחון. הפגם השני שבו דנה הנשיאה, שהוא בעיניה הכשל החמור ביותר בהסדר הגיוס החדש, נעוץ בזמניות ההסדר, אשר אמור לפקוע בשנת /101 בלא שנקבע בחוק כל הסדר שיחול לאחר מכן.

מסקנתה של הנשיאה נאור הייתה כי בחינת הוראות ההסדר נדבך על גבי נדבך מעלה כי קיים כשל עמוק ביכולתו לממש את תכליתו המרכזית, של צמצום משמעותי של אי-השוויון בחלוקה בנטל השירות הצבאי. לדבריה, הסדר הגיוס החדש מבטיח אולי "שקט תעשייתי" בטווח הקרוב, אך אחרי כל שנות ההתדיינות המשפטית, למרבה הצער אין בו להביא לתקווה לשינוי מהותי במצב.

הנשיאה נאור בחנה גם את הנתונים המספריים שהוצגו בעניין הסדר הגיוס החדש. מניתוח הנתונים עלה כי בשנים שבהן פעל ההסדר ושלגביהן קיימים נתונים, הואט קצב הגידול בגיוסם של תלמידי הישיבות לשירות צבאי ולשירות הלאומי-אזרחי; מספר המתגייסים מקרבם היה קטן ביותר ורחוק מלהצביע על השינוי המשמעותי הנדרש; והשאיפה לעמוד ביעדי הגיוס שהוגדרו לפי החוק עצמו רק הולכת ומתרחקת מדי שנה.

על רקע זה, קבעה הנשיאה כי גם ב"במבחן התוצאה" אין התאמה מספקת בין הסדר הגיוס החדש לבין התכלית של צמצום אי-השוויון בחלוקת נטל השירות הצבאי. היא ציינה כי לא זו בלבד שהנתונים העובדתיים אינם משנים את המסקנה בדבר כשלונו של הסדר הגיוס החדש במבחן הקשר הרציונאלי, אלא הם רק מחזקים אותה. על רקע דברים אלה, פסקה הנשיאה כי אין מנוס מלקבוע שההסדר נכשל במבחן הקשר הרציונאלי ואיננו מידתי. זאת, אף מבלי להידרש לשני המבחנים הנוספים של המידתיות ומבלי לדון לעומק בכשלים נוספים שנפלו בהסדר.

הנשיאה נאור ציינה כי נקודת המוצא היא כי בהכרעה בנוגע לסעד החוקתי יש לנהוג זהירות רבה. זאת, בשל הריסון השיפוטי הנדרש לגבי חקיקה של הכנסת, קל וחומר כאשר החוק העומד לבחינה נחקק בעקבות פסיקה קודמת של בית המשפט העליון שלפיה לא ניתן להאריך באותה מתכונת את החוק שהסדיר סוגיה זו קודם לכן.

אף על פי כן, לדעתה, לא ניתן להימנע מלקבוע בנקודת הזמן הנוכחית כי הסדר הגיוס החדש בטל. לדבריה, הימנעות מכך תהא בבחינת דחיית הקץ, הא ותו לא. הנשיאה הדגישה כי הפגיעה המתמשכת והעמוקה בשוויון, חוסר התוחלת כי הסדר הגיוס החדש יתרום לצמצומה במידה הנדרשת, החזרה על טעויות העבר וכן הלקחים והתובנות שהצטברו במסגרת העיסוק רב השנים בנושא זה, אינם מאפשרים לבחור בדרך זו. יחד עם זאת, קבעה הנשיאה נאור כי הכרזת הבטלות לא תחול באופן מיידי, אלא היא תיכנס לתוקפה רק בעוד שנה מיום מתן פסק הדין, על מנת לאפשר היערכות מתאימה לכך.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 13 ספטמבר 2017, 11:26

חבר הכנסת יגאל גואטה הודיע לדרעי: "מתפטר מהכנסת"

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 24 ספטמבר 2017, 12:29

ביה״ח ׳מעייני הישועה׳: 83 לידות במהלך חג ראש השנה.

איגרא ב׳גל״צ׳: במהלך חג ראש השנה המשיכו ברכבת ישראל לעבוד על בניית רכבת סובידור החדשה.

'בחדרי': מפקד משטרת אוקראינה מדווח: היו השנה בסמוך לציון הקדוש של רבי נחמן מברסלב זצוק"ל בעיר אומן שבאוקראינה כ- 60.000 איש.

'בחדרי': אסון בקהילה היהודית במקסיקו: אותרה גופתו של ר' חיים אשכנזי ז"ל - מחותנו של רבה הראשי של מקסיקו הרב שלמה טוויל. ר' חיים ז"ל שהה בבניין משרדים בזמן שזה קרס.

יו"ר 'העבודה' אבי גבאי העלה סרטון לרשת בעיצומו של ראש השנה. ח"כ יהודה גליק בתגובה: "לא בטוח שציוצים בעיצומו של ר"ה יביאו לך ממשלה עם חרדים".

'ישראל היום': השר כחלון על ביטול חוק הגיוס - "לא אהבתי את פסיקת בג"ץ בנושא הגיוס, יש לנו שנה לתקן אותו ונעשה זאת, אבל אני מתנגד לחוק עוקף בג"ץ".

יוסף, חרדי תושב מקסיקו ל'בחדרי' - "הגופה נמצאה לאחר כניסת החג. את החיפושים ערכו חרדים אנשי 'הצלה' שקיוו למצוא אותו חי. הם פעלו לדאוג שהרשויות לא יבקשו לנתח אותו. בנו ואשתו היו במקום בזמן שהגופה נמצאה".
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 25 ספטמבר 2017, 14:57

מחקרים חדשים: פחות רפורמים, יותר אורתודוכסים: הקהילה היהודית בארה''ב משתנה.

כל מי מי שניסה לספור פעם יהודים באמריקה, יודע שלא קל איתם. גם הם עם קשה עורף. שאל אותם אם הם יהודים ויענו לך בהתחכמות: למה אתה מתכוון? מה זה יהודי? מיהו יהודי? שאלת שאלת המשך, והם עשויים לבלבל אותך: לפני רגע אמרו שלא, פתאום הם אומרים שכן. ולך תדע למה הם מתכוונים, ולך תדע מה זה אומר.
בשבועיים האחרונים פורסמו שני מחקרים חדשים על היהודים של אמריקה. אחד התייחס למספרים – השני התייחס לעמדות. אחד היה סעיף קטן במחקר גדול של גוף שאין לו עניין מיוחד דווקא ביהודים – השני היה המחקר השנתי הקבוע של הוועד היהודי־אמריקאי על עמדות הקהילה. מה למדנו מהם? למדנו שיהדות אמריקה ממשיכה להשתנות במהירות. יכול להיות שמהר הרבה יותר מכפי שחשבנו. מה עוד למדנו? שהשנה הזו באמריקה היא שנה מיוחדת, ושהיהודים מרגישים בזה. כבר הרבה מאוד שנים שלא הרגישו חשופים כל כך. כבר הרבה מאוד שנים שלא היו מודאגים כל כך.

מכון המחקר PPRI – המתמחה בדת, תרבות ומדיניות ציבורית באמריקה – מצא ש־2.3% מכלל האמריקאים מזהים את עצמם כיהודים. זה דומה למדי לאחוז (2.2%) שנמצא במחקר המקיף של מכון PEW לפני ארבע שנים. אבל למרות הדמיון – יש הבדל משמעותי. אחוז היהודים הכללי דומה, אבל
ההרכב שונה. החלוקה הפנימית של יהודים לפי מגזרים וקבוצות שונה. וייתכן שהשונות הזו מעידה על קצב מהיר של השתנות של הקהילה.

שני הבדלים מרכזיים ראויים לעיון: האחד – חלוקת היהודים ל״יהודים לפי דת״ ו״יהודים לא לפי דת״. השני – חלוקת היהודים לפי זרמים: רפורמים, קונסרבטיבים, אורתודוקסים, סתם יהודים (שלא שייכים לשום זרם). ההבדל הראשון מלמד על כך שמתוך כלל היהודים, אחוז הולך וגדל הם יהודים לא לפי דת. לפי המחקר של PEW לפני ארבע שנים הם היו כרבע, לפי המחקר של PPRI הם כשליש. יותר מזה: בקרב הצעירים היהודים, יותר ממחצית (53%) הם יהודים לא לפי דת.

למה זה חשוב? כדי לתת תשובה לשאלה הזו, צריך להיכנס לכמה הסברים שאופיים טכני. צריך להבין איך מאתרים יהודים באמריקה. יהודים לא מסומנים באמריקה, הם לא רשומים בשום מאגר ממשלתי או עירוני, הם לא מתבלטים, בדרך כלל, בחזות שונה מזו של כלל האמריקאים. כדי למצוא אותם צריך לשאול. וכמובן, אופי השאלה קובע במידה רבה את אופי התשובה.

באמריקה, היהדות נתפסת קודם כל כדת – כמו קתוליות, מוסלמיות, בודהיזם, מורמוניות. לכן השאלה הסטנדרטית לזיהוי יהודים היא שאלה על דת: ״מה הדת שלך?״ יש מי שאומרים אנגליקני, או בפטיסטי, או מוסלמי. יש מי שאומרים יהודי. אלה יהודים לפי דת.

אבל מחקרים מהשנים האחרונות גילו שמלבד היהודים לפי דת יש עוד קבוצה של יהודים – קבוצה שמשקלה מכלל היהודים הולך וגדל: יהודים לא לפי דת (ולא להתבלבל עם חילונים בישראל, זה ממש לא אותו הדבר). אלה אמריקאים שעל השאלה ״מה הדת שלך״ משיבים ב״אין לי דת״ או ב״אתאיסט״. אבל אם שואלים אותם שאלת המשך: ״האם אתה מחשיב את עצמך יהודי מאיזושהי סיבה?״ הם משיבים אחת משתי תשובות: ״כן״, או ״חלקית״. אלה יהודים לא לפי דת.

ושוב – למה זה חשוב? זה חשוב כי יהודים לפי דת ויהודים לא לפי דת הם לא אותו סוג של יהודים. יהודים לפי דת נוטים להתחתן יותר עם יהודים, לשמור על קשר לישראל, להיות חברים במוסדות קהילתיים, לומר שחשוב להם שגם ילדיהם יהיו יהודים, לציין חגים יהודיים. יהודים לפי דת עושים דברים שמשקפים את יהדותם.

לעומתם, יהודים לא לפי דת עושים מעט מאוד. הם חושבים על עצמם כעל יהודים באופן כלשהו, הם לא מתביישים בזה, ולא מסתירים את זה. אבל זה גם לא חשוב במיוחד בעיניהם – זו עובדה ולא מרכיב משמעותי של זהות. בהתאם לכך, הם אינם חברים בקהילה לא קשורים לישראל ולא מחפשים בן זוג יהודי, ולא חשוב להם לגדל ילדים יהודים.

הסוציולוג ד״ר שלמה פישר מהמכון למדיניות העם היהודי דימה אותם פעם לאנשים ששואלים אותם על צבע העיניים שלהם. כן, יש לי עיניים ירוקות. אני לא מתבייש בזה – אולי אפילו קצת מחבב את זה. וכמובן, זו עובדה. אבל עובדה שאין לה משמעות עמוקה של זהות. לא חשוב לי שגם לילדים יהיו עיניים ירוקות. לא אשקיע משאבים ומאמצים כדי שזה יקרה. לא אתעקש על בן או בת זוג שגם להם עיניים ירוקות. יהודים לא לפי דת הם מי שהיהדות שלהם היא כמו עיניים ירוקות (או כחולות, או חומות, לבחירתכם).

אז הנה, התברר שיש משמעות לשיעורם של היהודים לפי דת ולא לפי דת. ומכאן שיש משמעות למחקר המלמד על כך שנרשמה קפיצה בשיעור היהודים לא לפי דת, ושנמשכת שחיקה בשיעור היהודים לפי דת. אלא שזה לא הדבר היחיד שהתגלה במחקר החדש. התגלה בו שגם החלוקה הפנימית של יהודים לפי זרמים משתנה בקצב מסחרר – וכמובן, צריך עוד סקרים כדי לוודא שהחלוקה כפי שהוצגה עכשיו אכן מלמדת על שינוי דרמטי, ולא על בעיה בדגימה. איך משתנה היהדות האמריקאית? בפשטות: פחות רפורמים, עוד פחות קונסרבטיבים, יותר סתם יהודים ויותר אורתודוקסים.

גם כאן, לא המגמה מפתיעה, אלא הקצב המסחרר של השינוי. במחקר של PEW לפני ארבע שנים, 35% מיהודי אמריקה היו רפורמים - יותר משליש. במחקר החדש ירד חלקם ל־28% בלבד, רק קצת יותר מרבע. לפני ארבע שנים, 18% מהיהודים היו קונסרבטיבים. זו נחשבה למכה משמעותית לתנועה שלפני כמה עשורים היתה הגדולה והמשמעותית ביותר מכלל התנועות. אבל המחקר החדש מוסיף מכה על מכה: ירידה מ־18% ל־14% בלבד.

מי עולה? הקבוצה שעולה בחדות היא זו של סתם יהודים - יהודים שלא מזדהים עם אף זרם. אלה יהודים שעל פי המחקרים, עד היום מפגינים מידה פחותה של מחויבות ליהדות ולעם היהודי. ודווקא הם הקבוצה שעולה. ומי עוד עולה? האורתודוקסים מתחילים לעלות. זה עוד לא ניכר במספר הכללי שלהם מקרב היהודים, אבל כאשר מסתכלים על החלוקה לפי גיל, השינוי די מדהים בעוצמתו.

מקרב היהודים המבוגרים ביותר באמריקה, האורתודוקסים הם בקושי פסיק. 3%. מקרב היהודים הצעירים ביותר באמריקה, בני 18־29, האורתודוקסים הם 15%. למעשה, בדור הצעירים, האורתודוקסים כבר עברו את הקונסרבטיבים (8%) ומתקרבים מאוד לרפורמים (20%). גיל הנישואים הצעיר עושה את שלו. מספר הילדים הגבוה עושה את שלו. היכולת לשמור על הצעירים בתוך המחנה, בתוך השבט, עושה את שלו. יהודים אורתודוקסים מתרבים מהר ומתבוללים לאט. זו המציאות – וגם היא משנה את פניה של יהדות אמריקה.

זה משחק של קצוות: בצד השמרני־ימני האורתודוקסים מתרבים. בצד הליברלי־שמאלי הסתם יהודים ואלה שהם יהודים לא לפי דת מתרבים. מי שהולכים ונשחקים הם היהודים של האמצע, היהודים שהיו עיקר מניינה ובניינה של היהדות האמריקאית ב־100 השנים האחרונות. הנתונים של סקר הוועד היהודי־אמריקאי מלמדים על הקשיים שלהם. 47% מכלל היהודים המבוגרים אינם נשואים – זה מתכון לצמצום. לפחות ממחצית היהודים ״מאוד חשוב״ להיות יהודים (47%).

גם היחס לישראל נבדק, כמו בכל שנה, ולא חל בו שינוי גדול: מחצית מיהודי אמריקה הבוגרים ביקרו כאן. זה הרבה יותר מכפי שהיה לפני 20 ו־30 שנה. כמחצית מסכימים, ועוד רבע די מסכימים, שלדאוג לישראל זה ״חלק חשוב מהיותי יהודי״. אבל עיקר תשומת הלב שלהם לא מופנית לישראל כרגע. היא מופנית פנימה, לזירה הביתית.

41% מהיהודים באמריקה סבורים שהאנטישמיות היא ״בעיה חמורה מאוד״ באמריקה כיום. זו קפיצה דרמטית לעומת שנים קודמות. רק לפני שלוש שנים, בשלהי תקופתו של הנשיא ברק אובמה, נרשם שפל היסטורי ברמת הדאגה של היהודים: רק 14% מהם ראו באנטישמיות בעיה חמורה מאוד באמריקה. והנה – בתוך זמן קצר, נרשם שיא של שלושה עשורים. האם זה קשור לדונלד טראמפ? אי אפשר שלא לראות שזה קשור לדונלד טראמפ. זה קשור לתקופה החדשה שעוברת על אמריקה, וגם לנטיות הפוליטיות של היהודים. ביקשתי וקיבלתי מהוועד היהודי אמריקאי את הנתונים בחלוקה לפי עמדות פוליטיות – והתמונה הנשקפת מהנתונים הללו מרתקת: ככל שיהודי שמרן יותר, כך הוא פחות מודאג מאנטישמיות באמריקה. ככל שיהודי ליברלי יותר כך הוא סבור שאנטישמיות היא בעיה חמורה.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 26 ספטמבר 2017, 09:14

שלושה ישראלים נרצחו בפיגוע בהר אדר ליד ירושלים

שלושה צעירים ישראלים נרצחו הבוקר בפיגוע ירי קשה שהתרחש בסמוך להר אדר שליד ירושלים. צעיר נוסף נפגע באורח קשה. מפרטים ראשונים עולה כי מחבל פתח בירי לעבר הארבעה ואלו נפגעו, המחבל נוטרל.

פיגוע קשה התרחש הבוקר בשעה 7:14 עת מחבל פתח באש לעבר קבוצה של צעירים ישראלים. כתוצאה מהירי נרצחו שלושה ישראלים, אחד נוסף נפגע באורח קשה.

פאראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של שלושה גברים בשנות העשרים והשלושים הנפגע הרביעי גבר כבן 32 פונה במצב קשה לבית חולים הדסה עין כרם.

פאראמדיק מד"א ניר בוזגלו סיפר:"כשהגענו למקום ראינו ארבעה גברים בשנות העשרים והשלושים שנפצעו מירי בפלג גופם העליון , ביצענו במהירות מיון ראשוני, פצוע אחד גבר כבן 32 היה בהכרה מלאה וסבל מפצעי ירי בבטנו, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו קשה. שלושת הגברים הנוספים היו מחוסרי הכרה, ללא נשימה וללא דופק עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, ביצענו בדיקות רפואיות, הם היו ללא סימני חיים ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותם במקום".


מדוברות מג"ב נמסר כי מחבל שככל הנראה הגיע לשער האחורי של היישוב הר הדר, פתח באש לעבר הישראלים שהיו במקום. עוד עולה מהתחקור כי מחבל שככל הנראה מגיע לשער האחורי של היישוב הר הדר במסגרת כניסת פועלים פלסטינים ליישוב, המחבל מעלה את חשדם של אנשי הביטחון במקום, שולף נשק ופותח באש לעבר הכוח שנמצא במקום. בפיגוע 3 הרוגים ישראלים פצוע נוסף ומחבל שנוטרל.

בחמאס נטלו אחריות ואמרו כי "הפיגוע הבוקר הוא נגד הניסיונות לייהד את ירושלים. ירושלים היא אסלאמית ובניה יקריבו את חייהם למענה״.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 26 ספטמבר 2017, 12:57

5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 26 ספטמבר 2017, 12:59

שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים
העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 26 ספטמבר 2017, 23:25

נהג משאית פרק מטען חצץ עודף באמצע הכביש כדי להימנע מדוח

אתמול, במהלך פעילות אכיפה שגרתית בכביש 241, סמוך לצמה גילת בדרום, שוטרי משטרת התנועה עצרו לבדיקה שגרתית משאית עמוסה בחצץ. המשאית הייתה בדרכה למעבר כרם שלום, אך בעקבות חשד כי היא נושאת מטען חורג הנהג התבקש להתלוות לשוטרים למתקן שקילה.
הנהג, תושב רהט (30), שיתף פעולה עם השוטרים שהובילו את הדרך. לפתע הבחינו השוטרים ממראת הניידת בענן אבק גדול שנפלט מהמשאית, ואלה עצרו בשנית את המשאית. כשניגשו למשאית ראו כי מאחוריה משתרך שובל ארוך של חול וחצץ שנפלו מפתח הפריקה בארגז. החצץ כיסה מאות מטרים בכביש ופונה ע"י חברת נתיבי ישראל.

לטענת הנהג דלת הארגז תקולה, אם כי בדיקה שנערכה מאוחר יותר העלתה כי המערכת תקינה וחזקה את החשד נגד הנהג שלדעת השוטרים ניסה לשמוט חלק מהמטען לפני ההגעה למתקן השקילה. כשלבסוף הגיעו למתקן המשאית הראתה חריגה של כ-5% מהמותר, למרות שמיטת המטען המסוכנת בכביש. הנהג נעצר לחקירה בגין סיכון חיי אדם בנתיב תעבורה ויובא היום בפני שופט.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 27 ספטמבר 2017, 13:22

חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 27 ספטמבר 2017, 15:41

שיך כתב:חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.
השערה... מוזס?

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 28 ספטמבר 2017, 15:35

בית משפט השלום בתל אביב גזר שנת מאסר בפועל וקנס בגובה 100,000 שקל על שלום ביליק, שגנב והדליף את מרשם האוכלוסין של ישראל. ביליק הודה בעבירות שיוחסו לו, בהן הוצאת מסמכים ממשמורת חוקית, הפרת סודיות, פגיעה בפרטיות והחזקת מאגר מידע שלא כדין.

ביליק הוא המורשע השישי והאחרון בפרשה, ועונשו נקבע במסגרת הסדר טיעון, כאשר השופטת הדסה נאור, שקיבלה את עמדת הפרקליטות כי יש להטיל עליו עונש כבד יותר, התחשבה במצבו הרפואי שהידרדר לאורך המשפט.

הפרשה, המכונה גם פרשת "אגרון", נחשבת לארוע הדלפת המידע החמור ביותר שהתרחש בישראל. במסגרת הפרשה פרטיהם של 9 מיליון ישראלים נגנבו מרשות האוכלוסין ב-2005 על ידי ביליק, עובד מיקור חוץ של משרד העבודה והרווחה, ששימש מתכנת ומנהל מאגרי מידע ותפעל את מאגר מרשם האוכלוסין.

ביליק העתיק לרשותו את המאגר, ולאורך הזמן גם עדכונים חודשיים, ולאחר שעבר לעבוד בישיבת דיסקין בירושלים, התקין עותק של התוכנה במחשבי הישיבה. בשלב הבא, העביר עותק של המרשם לחבר שסחר במידע, וכך נבנתה תוכנת אגרון, שהופצה ברשת ועדיין נמצאת בידיהם של אנשים רבים שאי-אפשר לאתר.

בהודעת משרד המשפטים נכתב כי בכך באה הפרשה לסיומה, אולם התוכנה, שנמכרה בהתחלה תמורת סכום של 3,000 שקל לכל המעוניין, עדיין נמצאת ברחבי הרשת. הרשות להגנת הפרטיות החלה לטפל בפרשה ב-2013, וב-2015 התיק הועבר לטיפול מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה – אולם עד עצירת התפשטות התוכנה והסרתה ממנועי החיפוש ברשת' לא ידוע כמה עותקים שלה נמצאים ברשות אנשים פרטיים וגופים מסביב לעולם.

"גזר הדין שניתן היום לנאשם הראשון בשרשרת, שמעל בתפקידו, גנב את מרשם האוכלוסין והתחיל בשרשרת שהובילה לפרסום המרשם באינטרנט ולנזקים קשים לציבור הישראלי, הוא נקודת ציון משמעותית באכיפת חוק הגנת הפרטיות בישראל ומעיד על החמרה במדיניות הענישה", אמר אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות, בתגובה לגזר הדין. "נזקי הפרשה ממשיכים להשפיע על המשק הישראלי בהיבטים שונים עד היום".

היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, יהונתן קלינגר, אמר בתגובה לגזר הדין כי "הוכח היום שפגיעה בפרטיות של כל אזרח ישראלי שווה בערך עשר אגורות קנס לאדם, וארבע וחצי שניות בבית הסוהר, שכן זוהי פגיעה בכל אחד ואחת מאזרחי ישראל. גזירת שנת מאסר על אדם שגרם לנזק בלתי הפיך לכלל הציבור מעידה שאין רצון לתקן את הנזק שנגרם מהדליפה".

קלינגר אמר כי הענישה הקלה עלולה לגרום בעתיד להדלפות דומות של מאגרים רגישים, כמו המאגר הביומטרי, ויש להטיל עונשים חמורים יותר במקרים דומים כדי להרתיע. "הדלפת המאגרים על ידי ביליק היא זו שמונעת מאיתנו להשתמש במספר הזהות בתור מזהה סודי מול רשויות הממשלה", מסביר קלינגר. "בפועל, אם מרשם האוכלוסין לא היה דולף לרשת, היו פחות מקרים שבהם אנשים היו מתחזים לאחרים מול רשויות, בנקים, חברות סלולר ופותחים חשבונות בשמם, היו פחות שיחות טלפון מטרידות והיו פחות נסיונות הונאה כלפי קשישים. הדליפה של המאגר העצימה כל אחד מכיווני התקיפה האלו כנגד אזרחי ישראל".

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 28 ספטמבר 2017, 15:45

קלינגר דמגוג. בהחלט יש כאן הרתעה. העבירה היא אחת, ולכן זה עונש אחד. ולא מליוני עבירות שקיבל על כל אחת כמה אגורות, אף אחד לא יטעה בזה ויחלום שאם יעשה עבירה וידליף פרטים חסויים של אדם בודד יקבל עונש אחד של כמה אגורות.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 01 אוקטובר 2017, 15:36

כיכר': רה"מ נתניהו התפלל את תפילת יום כיפור בביהכנ"ס 'יד תמר' הסמוך לביתו.

ויסברג ב'בחדרי': מרן הגראי"ל שטיינמן ערך 'מי שברך' לגר"ח קנייבסקי בקריאת התורה בשחרית. מרן הגר"ח קנייבסקי ערך 'מי שברך' לגראי"ל שטיינמן בעליית מפטיר יונה.

זקן המשגיחים הגר"ד יפה התפלל בליל יו"כ ותפילת נעילה בביהמ"ד של האדמו"ר מצאנז בנתניה. בכל נדרי כובד לשבת על מקומו של מרן האדמו"ר מצאנז.

אסון בקריית צאנז בנתניה: בן 70 שנכנס לטבול בערב יום הכיפורים בחוף צאנז, טבע ונמשה מהמים ללא הכרה וללא דופק. לאחר פעולות ההחייאה נקבע מותו.

ויסברג ב'בחדרי': בעיצומה של תפילת כל נדרי, פרץ אדם לתוך ישיבת 'שכר שכיר' בנתיבות ושלף אקדח. כ- 300 בחורים ואברכים שהיו במקום נמלטו מהדלתות והחלונות. כוחות משטרה עצרו את החשוד שהתגלה כמעורער בנפשו.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 01 אוקטובר 2017, 18:47

דיווח ראשוני: אישיות פוטוגנית ראשית מתחום הרבנות הגיעה בדקות הללו להצטלם לתקשורת בבית מרן רה"י הגראי"ל שליט"א לכבוד תחילת השנה היהודית.
האורח עמד תחילה בחזית הבית על המדרכה להיראות לפני כל העוברים ושבים ליד הצ'קלקה הדולקת שבמכוניתו, כדי לקבל את מירב תשומת הלב, וכמובן לחץ יד לכל מי שנראה לעיניו.

נ"ב, היות ואין כאן שם, אין חשש של זלזול חלילה באישיות מוכרת.
רק להביע את הרגשות של הרואים הממוצעים ברחוב החרדי, דבר שלא בא בדרך כלל לידי ביטוי בתקשורת החרדית המכורה.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 01 אוקטובר 2017, 19:49

eliyahu כתב:
שיך כתב:חבר כנסת מטעם אחת המפלגות החרדיות השוהה מזה מספר שבועות בחו״ל - דרוש לחקירה בחשד להעלמות מס.
השערה... מוזס?
לא, אשר
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 10:46

דיוח ראשוני פיגוע במלון בארה"ב
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:06

80 פצועים ולפחות 2 הרוגים בפיגוע בארה"ב המחבל שירה מקומה 30 מבית מלון לעבר קהל המונים שהתאסף ברחוב חוסל.
משרד החוץ הישראלי דיווח שכרגע לא ידוע על ישראלים שנפגעו
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:12

לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:17

שיך כתב:לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה
מקור משטרתי מאמת על לפחות 20 הרוגים בינהם חשוד בפיגוע שנהרג במלון הסמוך

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:18

שיך כתב:
שיך כתב:לפחות 20הרוגים 12פצועים קשה
מקור משטרתי מאמת על לפחות 20 הרוגים בינהם חשוד בפיגוע שנהרג במלון הסמוך
אני כתבתי את מה שאמרו בחדשות קול חי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:28

דיווחים לא מאומתים על כ-40 הרוגים

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:30

מספר ההרוגים עולה מדווחים על מאות פצועים ועשרות הרוגים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

תשמע לירות מנשק אוטמטי על כזה קהל עצום זה אסון במימדים עצומים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 11:37

1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 11:40

משטרת וגאס: היורה חוסל. הוא תושב מקומי. חיפושים אחר אשה שהיתה איתו

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 12:06

אומרים שזה כבר אוחז במעל 100 פצועים וקרוב לשלושים הרוגים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 12:10

הוא היורה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 12:11

שיך כתב:הוא היורה
לא מאומת אבל נראה שזה הוא

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 02 אוקטובר 2017, 12:28

הוא נראה באמת אחד שאין לו בעיה לראגן פיגוע בכזה סדר גודל
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 13:39

הותר לפרסום: הרוצח מלאס וגאס - סטיבן פאדוק בן64

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 02 אוקטובר 2017, 13:41

מספר ההרוגים עלה ל50

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 12:21

ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 אוקטובר 2017, 13:03

שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
מחר?
לא להבהל כנראה שבעוד שנה מתמודד לראשות עירית ירושלים בפעם נוספת

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:39

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת ראשי המפלגות כי הוא יוזם מהלך לסגירת תאגיד השידור הציבורי והשארת רשת ב' בלבד, לדבריו "כדי לחסוך חצי מיליארד שקלים". הנימוק הרשמי למהלך הוא "רייטינג נמוך ובזבוז כספים".

שר הפנים אריה דרעי הוא שהעלה את ההצעה באופן רשמי. גורמים בקואליציה אומרים כי המהלך מתואם עם נתניהו, וכי לא הייתה התנגדות למעט שר האוצר משה כחלון.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:44

דיווח ראשוני: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי המשטרה הצבאית, עצרו לפני זמן קצר חשוד שהגיע לבית המשפט הצבאי שומרון הסמוך לכפר סאלם ועל גופו התגלה ככל הנראה מטען צינור.

בדקות אלו הכניסה לבית המשפט סגורה, הכוחות עסוקים בבידוד הזירה וחבלן משטרתי בדרכו למקום.

פרטים נוספים בהמשך.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 15 אוקטובר 2017, 14:45

שיך כתב:דיווח ראשוני: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ולוחמי המשטרה הצבאית, עצרו לפני זמן קצר חשוד שהגיע לבית המשפט הצבאי שומרון הסמוך לכפר סאלם ועל גופו התגלה ככל הנראה מטען צינור.

בדקות אלו הכניסה לבית המשפט סגורה, הכוחות עסוקים בבידוד הזירה וחבלן משטרתי בדרכו למקום.

פרטים נוספים בהמשך.
החשוד תושב ג'נין כבן 17 נעצר להמשך חקירה של גורמי הביטחון.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 12:24

חיל האוויר תקף והשמיד הבוקר סוללת נ״מ סורית SA-5 ממזרח לדמשק. אותה סוללה שיגרה מוקדם יותר טיל לעבר גיחת צילום של חיל האוויר

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 13:12

שיך כתב:חיל האוויר תקף והשמיד הבוקר סוללת נ״מ סורית SA-5 ממזרח לדמשק. אותה סוללה שיגרה מוקדם יותר טיל לעבר גיחת צילום של חיל האוויר
צהל עדכן את הרוסים בתקרית. שר ההגנה הרוסי סרגיי שוייגו יבוא בשעות הקרובות לישראל.מבחינת צהל פרובוקציה סורית נקודתית.צהל ערוך לתגובה סורית.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 16 אוקטובר 2017, 16:09

צבא סוריה הגיב לתקיפת חיל האוויר נגד סוללת טילי נ"מ ממזרח לדמשק ומסר כי מטוסי חיל האוויר חדרו לשטח האווירי באזור בעלבק וכי אחד המטוסים נפגע. מדובר בהודעה שקרית, שכן אף מטוס ישראלי לא נפגע. לדבריו. עוד נמסר כי "הפיקוד הצבאי של צבא סוריה מזהיר מההשלכות החמורות של הנסיונות התוקפניים החוזרים ונישנים מצד ישראל".

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 16 אוקטובר 2017, 22:51

גילוי מרעיש במצרים: נחשף מקדש של פרעה המקראי
שרידי מקדש שנמצאו מדרום מערב לקהיר, ומיוחסים לרעמסס השני.jpg
סוכנות העתיקות המצרית הודיעה כי צוות ארכיאולוגים מצא סמוך לקהיר מקדש פולחני שהשתייך לרעמסס השני, המזוהה לפי רוב החוקרים כפרעה שעליו מסופר בתנ"ך

סוכנות העתיקות המצרית אמרה היום (ב') כי ארכיאולוגים הצליחו לחשוף שרידים של מקדש עתיק שהיה שייך למלך רעמסס השני – מי שמזוהה לפי רוב המסורות ביהדות כפרעה המקראי ששעבד בתנ"ך את עם ישראל לפני כ-3,200 שנה.

מוסטפא וזירי, ראש הסוכנות, אמר שאת הגילוי יוצא הדופן ביצע צוות מצרי-צ'כי בכפר אבוסיר, שנמצא בקרבת הפירמידה סקארה, דרום-מערבית לקהיר.

ראש צוות הארכיאולוגים הצ'כי, מירוסלב בארטה, אמר בהודעה כי המקדש החדש שנמצא מהווה את העדות היחידה להיצמאותו של רעמסס השני באזור בדרשין בגיזה, בפאתי הבירה המצרית.

הוא הוסיף כי הגילוי מאשר כי הפולחן המצרי לרא, אל השמש במיתולוגיה המצרית, נמשך לאורך זמן רב באבוסיר. הפולחן החל לפני יותר מ-4,500 שנה, בתקופת השושלת החמישית.

רעמסס השני, ששלט בין השנים 1279-1213 לפני הספירה וידוע גם בשם "רעמסס הגדול", נחשב למנהיג העוצמתי ביותר והמהולל ביותר במצרים בעתיקה. הוא הרחיב את האימפריה המצרית כך שהיא הגיעה מסוריה עד לסודן של ימינו.

רוב חוקרי התנ"ך מזהים את רעמסס השני כפרעה המקראי, שהעביד בפרך את בני ישראל והקשה את לבו בפני בקשתם לעזוב עד שספג את עשרת המכות. בתנ"ך מפורט כי מלך מצרים בנה את הערים פיתום ורעמסס באמצעות עבודתם של בני ישראל. מיעוטם של החוקרים סבורים כי הפרעה המוזכר בתנ"ך הוא בנו של רעמסס, מרנפתח.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 18 אוקטובר 2017, 14:13

חדשות 2: זהבה גלאון מתפטרת מהכנסת - תישאר יו''ר מרצ

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 18 אוקטובר 2017, 14:38

נסיון דקירה צומת הגוש המחבל נפצע
JDN

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 25 אוקטובר 2017, 09:19

מישהו יכול לעלות בבקשה את "נאום החמוצים" של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדרייב / ג'מבו מייל?

בתודה מראש,
אריה זקן

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 13:52

חאן יונס דיווח ערבי על פיצוץ, ככל הנראה מדובר בפיצוץ מנהרה עמוסת נשק
חלק מהדיווחים הערביים מדבר על השמדת מנהרה סמוך לכיסופים ע"י ירי 5 טילים

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 14:08

החקלאים בעוטף עזה התבקשו לעזוב את עבודתם

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 14:09

בהודעה מטעם הזרוע הצבאית של חמאס נמסר כי מטוסי קרב ישראלים תקפו בטילים שטח בתוך תחומי ישראל( "אדמות 48" במקור), סמוך לגבול הרצועה, בחלקה הדרומי.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 15:44

דיווח ערבי -בפיצוץ המנהרה נהרגו מספר מחבלים

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 אוקטובר 2017, 15:46

הצנזורה מתירה כעת לפרסם שכיפת ברזל נפרסה בדרום

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 30 אוקטובר 2017, 19:58

הפלגים החמושים מתכנסים כרגע לישיבת חירום בעזה.. הפלג הירושלמי לא הוזמן!
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 30 אוקטובר 2017, 20:25

נמות ולא נתגייס!
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 אוקטובר 2017, 22:50

אני פה כתב: ראש הגיאהד האיסלמי מוחמד אל-הינדי מודיע כי הסתיימה הפסקת האש עם ישראל
אם "הפסקת אש" אצלם נקרא לחפור מנהרות טירור אז אנחנו שמחים שהם סיימו אותה...

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 30 אוקטובר 2017, 23:18

שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
הבטחת, לא????

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 11:12

פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
הבטחת, לא????
נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 11:30

פיצוץ מנהרת הטרור בעזה: צה"ל ממשיך לפעול באיזור, נקודות נוספות באזור עוטף עזה הוגדרו כשטח צבאי סגור.
גורמים בצה"ל אמרו היום (שלישי) כי כבישים בעוטף עזה המובילים אל צירי תנועה של כוחות הביטחון באזור בסמוך לגבול עם עזה נסגרו. זאת מחשש לירי טילי נ"ט מכיוון שטח הרצועה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 11:41

ח'אלד אל-בטאש, מנהיג בכיר בג'יהאד האיסלמי, הגיב לתקיפת המנהרה ע"י צה"ל ואיים בנקמה.
"זהו טבח. כל האופציות שלנו פתוחות. ניקח בחשבון את כלל השיקולים אך לא ניתן לאויב להכתיב את כללי המשחק", אמר הבכיר.

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 11:50

שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
הבטחת, לא????
נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה
וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 11:59

אבי יואלי כתב:
שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
הבטחת, לא????
נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה
וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?
אתה מתעניין בכדור רגל?......
אגב אני לא מתכוון להגן פה על כל הודעה שלי......
לפעמים בדיווחים ראשונים נופלים טעויות.....
אז זה או הכל או כלום

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 12:27

שיך כתב:
אבי יואלי כתב:
שיך כתב:
פך שמן כתב:
שיך כתב:ביום שני הקרוב הודעה דרמטית של ברקת
הבטחת, לא????
נכון
הוא פרסם הודעה שלא מתאים לפרום נקי זה
אתכם הסליחה
וזה היה משהו כזה דרמטי? שאף אחד לא שמע מזה?
אתה מתעניין בכדור רגל?......
אגב אני לא מתכוון להגן פה על כל הודעה שלי......
לפעמים בדיווחים ראשונים נופלים טעויות.....
אז זה או הכל או כלום
יפה שכתבת כדורגל, כעת הבנתי וזה אכן לא מעניין, אבל לא נעים שיש כותרת ואז כאילו משהו נעלם.
בכ"א תודה על כל ידיעה חדשותית מעניינת

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 31 אוקטובר 2017, 12:37

דיווח: מאות הרוגים בקריסת מנהרת ניסויים גרעיניים בצפון קוריאה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 12:47

הרמטכ"ל גדי אייזנקוט בעוטף עזה:כל תגובה או פגיעה בריבונות הישראלית תענה בנחישות ובאופן נחרץ וברור כפי שעשינו ביממה האחרונה״

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 אוקטובר 2017, 13:16

דיווח:2 אנשים נעלמו במהלך החיפוש אחר חמשת הנעדרים בתוך מנהרת הטרור, ח'אן יונס.
(המקור: הבלוגר הערבי אבו עלי)

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 31 אוקטובר 2017, 22:41

אני פה כתב:דיווח ראשוני:פיגוע דריסה וירי במנהטן רכב דרס מספר רוכבי אופניים ישנם 6 הרוגים -הנהג נעצר
כנראה שלא מדובר בפיגוע דריסה, אלא מאבק בין שני משאיות, ואחד נכנס בשביל המיוחד לאופניים, ובינתיים רק 2 הרוגים.

סמל אישי של משתמש
כוכב
הודעות: 816
הצטרף: 04 נובמבר 2014, 22:06
מיקום: נע ונד

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי כוכב » 01 נובמבר 2017, 16:31

אני פה כתב:רצועת עזה: הפלסטינים ביקשו אישור מצה''ל לחצות את הגבול על מנת לערוך חיפוש אחר הנעדרים בחלק החוצה לישראל במנהרה שפוצצה, בצה''ל סירבו.
סוף סוף צה''ל לא מתרפס בפני המרצחים הללו.

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 01 נובמבר 2017, 17:15

כוכב כתב:
אני פה כתב:רצועת עזה: הפלסטינים ביקשו אישור מצה''ל לחצות את הגבול על מנת לערוך חיפוש אחר הנעדרים בחלק החוצה לישראל במנהרה שפוצצה, בצה''ל סירבו.
סוף סוף צה''ל לא מתרפס בפני המרצחים הללו.
אין סיכוי שיעמדו בזה.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 02 נובמבר 2017, 17:12

השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 02 נובמבר 2017, 17:16

אריה ענק משער האריות כתב:השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.
ומה עם שער האריות ? לא נפתח עדיין ?????
אולי בגלל שאריה ענק יושב שם וחוסם את המעבר :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 02 נובמבר 2017, 18:41

אבן הפינה כתב:
אריה ענק משער האריות כתב:השער הראשי של הספארי נשאר פתוח אתמול בשעה 6 בערב לכמה דקות לאחר שהמקום נסגר למבקרים, והפיפוטם צעירה גילתה זאת וניצלה את ההזדמנות והצליחה לצעוד מספר צעדים בשביל הסמוך כדי לבדוק איך נראים החיים מחוץ למחיצות, או אולי כדי לרדוף אחרי אותו אדם שנתן לה תשומת לב, לאחר סיבוב קצר היא חזרה לבדה כשהבינה שהמקום בחוץ הוא אינו מיועד עבורה.
ומה עם שער האריות ? לא נפתח עדיין ?????
אולי בגלל שאריה ענק יושב שם וחוסם את המעבר :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol:: :lol::
אולי היו שם כמה אבני פינה???
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 05 נובמבר 2017, 15:10

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית דיווחה לפני זמן קצר כי מטוסי קרב ישראלים חגים מעל חצבייה ומרג' עיון שבדרום לבנון, וכן באזור בקעת הלבנון.

סמל אישי של משתמש
חסיד ליובאוויטש
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חסיד ליובאוויטש » 05 נובמבר 2017, 18:00

צריך לעשות חילופי גופות
חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 19:10

אני פה כתב:יש כבר עשרות גופות של מחבלים בארץ הם רוצים רק מחבלים חיים ימ"ש.
הם רק רוצים מחבלים שיכולים לשוב על זממם, הם לא צריכים את החיים, הם צריכים את המתים שלנו רח"ל.
והקב"ה יצילנו מידם.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 05 נובמבר 2017, 22:40

פרטים?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 11:06

דוד שמרון ומקורב מאד לראש הממשלה ששמו אסור לפרסום צפוים להיחקר היום שנית

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 11:09

שיך כתב:דוד שמרון ומקורב מאד לראש הממשלה ששמו אסור לפרסום צפוים להיחקר היום שנית
אני לא יכתוב מי המקורב רק שם המשרד עו"ד שמרון מולכו
והמבין......

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 06 נובמבר 2017, 11:24

הדלפה של 13.4 מיליון מסמכים מגלה מידע רב על השימוש במקלטי מס ■ בין השאר, נחשפים הקשרים בין טייקון המכרות דן גרטלר לענקית הסחורות גלנקור, ומאבק משפטי הקשור לישראל פרי ■ פתיחת חברה במקלט מס אינה עבירה על החוק - כל עוד הדברים מדווחים לרשויות המס
הדלפת ענק של 13.4 מיליון מסמכים מגלה מידע רב על השימוש העולמי במקלטי מס ועל קשרים פוליטיים וכלכליים חובקי עולם, כולל בין השאר, על ידי אנשי עסקים ישראלים. המסמכים הודלפו משתי פירמות לשירותים פיננסיים בברמודה ובסינגפור, ומ–19 משרדי רישום תאגידיים של ממשלות. הם הגיעו לידי העיתון הגרמני "סודויטשה צייטונג", שחלק אותם עם הקונסורציום הבינלאומי של עיתונאים חוקרים (ICIJ) ועם רשת של יותר מ–380 עיתונאים ב–67 מדינות, ובכללם "הארץ". המסמכים מהווים הרחבה משמעותית למסמכי פנמה שנחשפו ב–2016.

אנשי עסקים ישראלים, חברות מקומיות וכמה ממשרדי עורכי הדין המובילים במדינה נכללים במיליוני המסמכים שהודלפו מפירמת עורכי הדין הוותיקה אפלבי (Appleby). המלה "ישראל" מופיעה ביותר מ–20 אלף מהמסמכים. בין השאר, מדובר במסמכים המציגים רישומי חברות של ישראלים במקלטי מס שונים, חברות ובהן דירקטורים או בעלי מניות ישראלים, רישומי בעלות על נכסים בישראל באמצעות חברות אוף שור והשקעות של חברות ישראליות בחברות הרשומות במקלטי מס.

פתיחת חברה במקלט מס או אחזקת נכסים פיננסיים וחשבונות במקלט מס אינה עבירה על החוק, כל עוד הדברים מדווחים לרשויות המס בישראל. חובת הדיווח משתנה בהתאם לאופי הנכס (חברה, חשבון בנק, קרן נאמנות וכו'), שנת פתיחתו או הקמתו, הקשר של האזרח הישראלי לנכס (בעלים, מוטב, דירקטור וכו') ותקנות מס הכנסה שהשתנו עם השנים.

רואה חשבון בכיר העוסק בתחום, וביקש לא להיות מצוטט בשמו, הסביר כי כיום קיימות שתי סיבות עיקריות לפתוח חברות אוף שור: ראשית, במקלטי מס ניתן לנהל את חבות המס בצורה טובה יותר עבור המשקיעים בהן; שנית, לדבריו, כשמנהלים עסקים עם שותפים, ובעיקר אם מדובר בשותפים בינלאומיים, קל הרבה יותר להקצות מניות, להחליף דירקטורים או להכניס ולהוציא בעלים.

המטוס הפרטי של עידן עופר

חלק מהחשיפות שעולות מהדלפת הענק ומתפרסמות במקביל ברחבי העולם נוגעות לאנשי עסקים ישראלים מובילים. טייקון המכרות דן גרטלר מוזכר בשמו בכ–120 מהמסמכים המודלפים, בעיקר כשהדברים נוגעים לקשריו עם ענקית הסחורות גלנקור, חברה ציבורית הנסחרת בבורסת לונדון — שחלק ניכר מעסקיה נוהל דרך הסניף הברמודי של חברת אפלבי.

המסמכים שנחשפו כוללים התכתבויות רבות בעניינה של גלנקור וקשריה ההדוקים עם גרלטר. תחקיר בעניין, שמתפרסם במקביל על ידי עיתונאים החברים בארגון התחקירנים הבינלאומי, חושף בין השאר פרוטוקול בחברת גלנקור, שבו הוחלט להעניק הלוואות לגרטלר — הידוע בקשריו עם ראשי השלטון בקונגו — שייסיעו לו לכאורה לזכות במכרז על מכרה נחושת במדינה.

בתגובתה לארגון העיתונאים, גלנקור מסרה כי בדיקות הרקע שנערכו לגרטלר היו מקיפות ויסודיות. עורכי דינו של גרטלר מסרו כי הוא דוחה בצורה מוחלטת את כל ההאשמות כאילו ביצע מעשים לא חוקיים. עורכי הדין אמרו גם כי ההלוואות שקיבל לא שימשו לפעילות לא נאותה.

המסמכים המודלפים חושפים בין השאר אחזקות של מטוסים דרך חברות הרשומות במקלטי מס, בצורה המאפשרת תשלום מסים מינימלי. ברשימה מ–2015 של כמה עשרות אנשים שהם מוטבים של חברות אוף שור המחזיקות מטוסים פרטיים, נמצא גם אחד מעשירי ישראל — עידן עופר.

המסמכים כוללים בין השאר התייחסות נרחבת למשפחת עופר ולהון הרב שצברה. אחד המסמכים מתאר פנייה לאפלבי מצד עורך דינו הישראלי של עופר, בבקשה שיסייעו בבניית מבנה של חברה לאחזקה של מטוס פרטי. אנשי אפלבי, בהערכתם את הפנייה, כותבים כי יש לבדוק אם לעופר יש קשר לארה"ב (נכסים, אזרחות וכו'), ומצביעים על היותו בעל פרופיל ציבורי גבוה בישראל כ"גורם סיכון" מבחינת החברה. מטעמו של עידן עופר נמסר: "מיותר לציין כי כל היבטי המס המוזכרים או נרמזים בכתבה עומדים באופן מלא בכל הוראות החוק ומדווחים כנדרש לרשויות המס הרלוונטיות".

יונתן קולבר, מתיו ברונפמן וג'סטין טרודו

תחקיר נוסף המתפרסם ברחבי העולם נוגע למשפחת ברונפמן הקנדית ולאיש העסקים הישראלי יונתן קולבר, מנכ"ל כור לשעבר ומי שמתגלה במסמכים כנהנה של קרן נאמנות בשם Kolber Trust שהוקמה באיי קיימן ב–1991. יותר מ–3,000 מסמכים חושפים את הפעילות המורכבת של הקרן במשך השנים.

הקרן הוקמה על ידי חבר הסנאט הקנדי ואביו של קולבר, ליאו, והכספים שהוזרמו אליה הגיעו מהאב, וכן ממשפחת ברונפמן ומחברה שבבעלות משפחת ברונפמן. סטיבן ברונפמן הוא מקורבו של ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, ואחד ממגייסי הכספים המובילים שלו. טרודו, אגב, יצא פומבית נגד הנוהג של שימוש במקלטי מס.


בתגובה נמסר מטעמו של קולבר כי "יונתן קולבר לא חייב כל מס לשלטונות המס בישראל (או בקנדה). לטענות נגד יונתן קולבר אין כל אחיזה במציאות, הן פשוט לא נכונות. חשוב לדעת, שיונתן התנהל תמיד בשקיפות מלאה מול רשות המיסים בישראל והוא משלם מיסים כדין, וזאת מאז עלה ארצה מקנדה, כבחור צעיר, לפני 26 שנים". כמו כן, מסרו כי "יונתן דיווח כדין ומעבר לנדרש על היותו נהנה בנאמנויות זרות. יונתן קולבר והנאמנויות לא היו צד להליך גילוי מרצון – קרי הליך להצהרה על הכנסות שלא דווחו כדין".

עורכי דינו של קולבר מסרו לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC כי הקמת היישויות בקיימן לא נועדה להימנע מתשלום מסים. בתגובה לתחקיר כתבו עורכי הדין של קולבר כי "אף אחת מהעסקות או היישויות המוזכרות לא כללה העלמה או אפילו הימנעות מתשלום מס". הם הוסיפו כי הנאמנויות "היו תמיד בשיתוף פעולה מלא עם כל דרישות החוק". הם הוסיפו כי לא תימסר תגובה נוספת מטעמו של ברונפמן.

במסמכים שהודלפו נכללות גם פניות רבות מעורכי דין ישראלים בהקשר ללקוחות שונים שלהם, בין השאר בבקשות ייעוץ. כך למשל, משרד עורכי הדין הרצוג־פוקס־נאמן מוזכר במסמכים מאות פעמים כלקוח של אפלבי, בין השאר בעניינו של קולבר. במסמך אחר מ–2009, פונה עורכת דין ממשרדו של דוד שמרון לחברת אפלבי בבירור לגבי שירותים אפשריים שהמשרד מעוניין לקבל בשם חברת מכתשים אגן, שאותה ייצג באותה התקופה.

הקרן של אראל מרגלית

במסמכי אפלבי מוזכרות גם קרנות הון סיכון ישראליות שונות, ובהן קרן JVP שהקים אראל מרגלית, עד לאחרונה חבר כנסת מטעם סיעת המחנה הציוני ומי שהתמודד על ראשות מפלגת העבודה. על פי המסמכים, הקרן נרשמה בקיימן, ובין המסמכים הקשורים אליה מופיע לדוגמה הסכם ערבות שנתנה ב–2012 לחברה בשם Qlipso, העוסקת בפיתוח פלטפורמות של שיתוף תכנים באינטרנט, או הסכם הלוואה של חברת JVP הרשומה בארה"ב מבנק Square One, שהערב לו היתה חברת JVP הרשומה בקיימן.

ניסן זאבי, דוברו של אראל מרגלית מסר כי "אנו לא משתמשים במקלטי מס. כל החברות שבבעלות מרגלית מדווחות ומשלמות מס בישראל על רווחיהן, גם אם נרשמו מחוץ לישראל על פי דרישות המשקיעים. קרנות ההון סיכון שהקים מרגלית כחלק מקרן JVP רשומות גם בישראל וגם מחוץ לישראל למען המשקיעים הזרים. כמו רוב הקרנות בעולם, השותפויות נרשמות בחו"ל — בארה"ב או באיי קיימן — והרישום נעשה בהתאם לסטנדרט בינלאומי תחת פיקוח ורולינג מרשויות המס בישראל. אין זה מקלט מס משום שהקרנות עצמן אינן נשוא המס, אלא משקיעיהן משלמים את המס על רווחי הקרן, כל אחד במקום מושבו. חברות הניהול שחייבות לקום במקביל לשותפות 'מגויירות' ומשלמות מס בארץ בין אם הן ישראליות או בין לאומיות. זאת בהסדרים מפורטים עם רשויות המס הישראליות". זאבי הוסיף כי "כל התאגידים שבבעלות אראל או שלאראל היה חלק בהם (המניות) — בישראל ומחוץ לישראל — הושמו בנאמנות עיוורת בתקופת כהונתו כחבר כנסת בהתאם להנחיות ועדת האתיקה של הכנסת".

במסמכים שהודלפו נכללת גם התכתבות בעניינו של עורך הדין ישראל פרי, שהורשע בפרשת הפנסיה הגרמנית בגנבה של מאות מיליוני מרקים מלקוחותיו ונידון לעשר שנות מאסר. פרי נפטר ב–2015. מסתבר כי משפחתו של פרי, שניהלה מאבק ברשויות האנגליות שהקפיאו את נכסיו, פנתה באמצעות עורכי דינה הישראלים לפירמת אפלבי בבקשת סיוע במאבק המשפטי שניהלו. בין המסמכים שהודלפו נמצאת גם רשימת החברות המלאות של פרי שגובשה על ידי הרשויות בבריטניה, וכוללת בין השאר חברות בישראל, ליכטנשטיין, איי קיימן, איי הבתולה הבריטיים ועוד.

תכתובות המייל של רמי אונגר

במסמכי אפלבי מוזכרות גם חברות רבות שבבעלותו של איש העסקים רמי אונגר, ששמו נקשר לפרשת אהוד אולמרט ושולה זקן, כמי שלכאורה הבטיח לאולמרט שישלם לזקן אם תשב בכלא. המסמכים כוללים בין השאר גם דו"חות כספיים של חברת Ray Cars Carriers שבבעלותו.

בין מאות הקבצים שבהם מופיע שמו של אונגר נמצא, למשל, גם מייל שבו מדובר על הקמת קרן נאמנות עבורו באי מאן. המסמך כולל תרשומת משיחה שנערכה בין אפלבי לעורכת דינו של אונגר, שבה היא מתארת את צמיחתו כאיש עסקים שהתחיל את דרכו כסוכן מכוניות, ובזכות קשריו ביפן ייבא אישית מכוניות מהמדינה בשנים שבהן מכוניות יפניות לא יובאו לישראל.

במסמך אחר, מ–2016, מתוארות כתבות שונות שפורסמו על אונגר, בין השאר על קשריו עם ראש הממשלה לשעבר אולמרט. במסמך נכתב כי המחלקה ממליצה להמשיך את הקשרים עם אונגר, אך במקביל להמשיך לעקוב אחרי הפרסומים בעניינו. רמי אונגר מסר בתגובה: "הגם שחברות אלה רשומות בחו"ל, הן נישומות בישראל ומשלמות מס כדין בישראל".

כמה מההתכתבויות שנחשפות במסמכים נוגעות להקמת חברות אוף שור לצורך רכישת נכסים ואדמות בישראל. כך למשל, בתכתובות דואר אלקטרוני מ–2016 מבקש לקוח ישראלי להקים באיי קיימן חברה לצורך רכישת דירה. במיילים ששלח לחברה הוא מסביר את הרציונל בכך ששמו לא יתפרסם במאגרים פומביים כבעל הדירה, והבעלות עליה דרך חברה זרה תקנה לו הטבות מס ביחס לבעלות ישירה שלו.
(פורסם בדה מרקר)

סמל אישי של משתמש
בחייכון וביומיכון
הודעות: 215
הצטרף: 11 יולי 2017, 00:31

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי בחייכון וביומיכון » 06 נובמבר 2017, 23:05

אני פה כתב:הצנזורה אסרה לפרסם כל מידע אודות זה שיש שמועות על מנהרה חדשה בארז ועל כן אני לא מפרסם.
כלומר יש לך קשרים בדרג הגבוה בצבא וידוע לך פרטים חסויים שעוד לא פורסמו אך מחמת הצנזורה אתה לא מדליף בינתיים...
חן חן :lol::

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 06 נובמבר 2017, 23:12

אולי תן עוד פרטים על מה שאתה לא מפרסם?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 06 נובמבר 2017, 23:25

מנהרה בתוך עץ ארז זה אכן דבר נדיר, חדשני ובגדר 'סקופ'...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

ניסן גוק
הודעות: 152
הצטרף: 05 אוגוסט 2015, 16:45

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ניסן גוק » 07 נובמבר 2017, 00:03

אולי זה מעבר ארז

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 12:14

דיווח לא מאומת: חיזבאללה החל לפנות אנשים מכמה מעמדותיו בדאחיה של ביירות
(הבלוג של אבו עלי)

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 14:18

דיווח: הפרלמנט הסקוטי מפונה; טרם ידועה סיבה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 07 נובמבר 2017, 14:29

שיך כתב:דיווח: הפרלמנט הסקוטי מפונה; טרם ידועה סיבה
פונה עקב חבילה חשודה עם אבקה לבנה

ניסן גוק
הודעות: 152
הצטרף: 05 אוגוסט 2015, 16:45

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ניסן גוק » 07 נובמבר 2017, 14:58

מה אתה רואה באבו עלי אני בדקתי הכל מתאריך ישן

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 08 נובמבר 2017, 13:46

מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, חתם על צו "שטח צבאי סגור" באזור גדר המערכת עם רצועת עזה. הצו אוסר על חקלאי עוטף עזה להגיע לשדות הסמוכים לגדר וכן אוסר על הגעת אזרחים לצורך עבודה על המכשול התת-קרקעי. הצו הוצא לאחר שהתקבלו התרעות חמות על אפשרות לפגיעה באזרחים או חיילים בעקבות השמדת מנהרת הטרור של הג'יהאד האיסלאמי בשבוע שעבר.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 09 נובמבר 2017, 11:06

ראשוני: מחבל עם סכינים נתפס ליד היישוב כוכב יעקב בבנימין.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 09 נובמבר 2017, 11:09

דוברות המשטרה: (מחוז ש"י)
לפני זמן קצר התקבל דיווח במוקד המשטרה מלוחם אש על אדם חשוד שמסתובב בכניסה לישוב כוכב יעקב.
כוחות יס"מ שהוזעקו לאזור החלו במרדף אחר החשוד ויחד עם לוחם האש השתלטו עליו.
בחיפוש שנערך בתיקו נתפסו שתי סכינים וקוראן. בתחקור ראשוני בשטח טען החשוד כי בכוונתו היה להעביר את התיק לאחר כדי לבצע פיגוע.
החשוד פלסטיני נעצר ונחקר כעת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 22:07

רעידת אדמה חזקה בעיראק הורגשה הערב (יום א') גם ברחבי ישראל.
תושבים סיפרו כי הרעידה הורגשה בסביבות השעה 20:20 בערים רבות, בהן תל אביב, פתח תקווה, קריית אונו, גני תקווה ורחובות שבמרכז, בבאר שבע ובאופקים שבדרום ובחיפה הצפונית.
מוקד רעידת האדמה בעיראק ועוצמתה 7.2.
לא ידוע עד כה על נפגעים או על נזק.
רעידת אדמה בישראל.png
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 22:17

שיך כתב:
שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים
העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.
הרב ישעיהו הבר חזר לארגון מתנת חיים

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 22:38

לפי ספר "סימני רעשים" לאחד מן הקדמונים (דף ח' ע"א).
רעידת האדמה שהורגשה הערב מרמזת שבקרוב יהיו מלחמות באירופה, ונשיא גרמניה ימות, וישרור בה רעב גדול.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 12 נובמבר 2017, 22:53

בצל המתיחות בדרום: צה"ל מתגבר כוחות בגבול הרצועה

לאור המתיחות בדרום והנוכחות האיראנית בסוריה, הרמטכ"ל גדי איזנקוט נפגש לאחרונה פעמיים עם מפקד הכוחות האמריקאים באירופה. במקביל בעוטף עזה הצבא מתגבר כוחות עקב חשש לפיגוע נקמה. ההנחיות לאוכלוסייה האזרחית היא לשמור על השגרה

לפי הדיווח, הפגישה לא הייתה מתוכננת מראש ועסקה בנוכחות האיראנית הגוברת בסוריה ובדיונים האמריקנים על אופיה המשתנה של סוריה. הפגישה הראשונה נערכה לפני כשבועיים ובסוף השבוע האחרון עלה צורך בפגישה נוספת.

בנוסף לכך, בגזרה הדרומית הצבא מתגבר כוחות סביב העבודות על גדר גבול רצועת עזה והעבודות על המכשול.

בנוסף, כוחות מתוגברים במרחב יישובי עוטף עזה, כולל כוחות מיוחדים, זאת על מנת לתת מענה לכל אירוע ירי צליפה או ירי טנקים. צה"ל נערך גם לאפשרות של ירי טילים לעבר מרכז הארץ ומבצע שורה של פעולות למול האיום הזה.

במקביל לכל ההיערכות, בעוטף עזה ההנחיות לאוכלוסייה האזרחית היא לשמור על השגרה ולהמשיך את חייהם ברגיל.

בצה"ל חוששים מתגובה של הג'יהאד האסלאמי בעקבות פיצוץ מנהרת הטרור שחצתה את הגבול לישראל לפני כשבועיים. הארגון הגיב היום לאיומיה של ישראל, בהודעה רשמית בה נאמר כי "איומי האויב הציוני לפגוע בהנהגת הארגון היא הכרזת מלחמה".

הג'יהאד האסלאמי: "איומי האויב – הכרזת מלחמה, זכותנו להגיב".

הודעת הארגון הגיעה לאחר שאמש מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, יצא במסר חריף לג'יהאד האסלאמי בו הבהיר כי "צה"ל ער למזימה שהג'יהאד האסלאמי הפלסטיני רוקם נגד ישראל. הוא משחק באש על גבם של תושבי רצועת עזה, ועל חשבון הפיוס הפנים פלסטיני והאזור כולו".

************************************
נ.ב. חברים צפו בהקמת כיפת ברזל סמוך לעיר מודיעין...

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 נובמבר 2017, 22:54

אריה ענק משער האריות כתב:
שיך כתב:
שיך כתב:5 חרדים נעצרו אתמול בשל חשדות בעבירות בעמותה חרדית העוסקת בהשתלת אברים
בכיר באחד העמותות חסד הגדולות בירושלים נעצר היום. יודעי דבר אומרים שזה אחת הפרשיות החמורות שידעה מדינת ישראל בהיקף של מליארדים
העצור הוא רב ישעיהו הבר יו"ר ארגון מתנת חיים של תרומות כליות לאנשים שנזקקים לזה ל"ע.
הרב ישעיהו הבר חזר לארגון מתנת חיים
כמעט ואין אירגון כזה
אין כבר תרומות כספיות, וירידה בתרומות הכליות
מה עוד שנאסר עליו מטעם המשטרה ליצור קשר עם תורמי הכליות והמושתלים, אז מה הוא יכול לעשות, להדביק בולים?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 12 נובמבר 2017, 23:03

אריה ענק משער האריות כתב:לפי ספר "סימני רעשים" לאחד מן הקדמונים (דף ח' ע"א).
רעידת האדמה שהורגשה הערב מרמזת שבקרוב יהיו מלחמות באירופה, ונשיא גרמניה ימות, וישרור בה רעב גדול.
הוא מהאר"י הק'


רעש-1.jpg
רעש-2.jpg
רעש-3.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 12 נובמבר 2017, 23:10

חזן כתב:
אריה ענק משער האריות כתב:לפי ספר "סימני רעשים" לאחד מן הקדמונים (דף ח' ע"א).
רעידת האדמה שהורגשה הערב מרמזת שבקרוב יהיו מלחמות באירופה, ונשיא גרמניה ימות, וישרור בה רעב גדול.
הוא מהאר"י הק'


רעש-1.jpg
רעש-2.jpg
רעש-3.jpg
[/size]
השאלה רק האם זה אכן נקרא רעידת אדמה, זה שהיו מכשירים שהרגישו זאת לא אומר שזה נקרא רעידה, וגם זה שערוצי התקשורת מצאו אנשים המוכנים לדמיין.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 13 נובמבר 2017, 09:56

מנין ההרוגים ברעידת האדמה באיראן עלה ל-200 !!! כן יאבדו...

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 13 נובמבר 2017, 10:18

בינתיים 218 הרוגים 2500 פצועים

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 13 נובמבר 2017, 10:57

אריה ענק משער האריות כתב:מנין ההרוגים ברעידת האדמה באיראן עלה ל-200 !!! כן יאבדו...
* איראק

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 13 נובמבר 2017, 12:22

בינתיים 400 הרוגים, 10,000 פצועים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 14 נובמבר 2017, 00:16

חזן כתב:
אריה ענק משער האריות כתב:מנין ההרוגים ברעידת האדמה באיראן עלה ל-200 !!! כן יאבדו...
* איראק
עירק*
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 14 נובמבר 2017, 02:23

חזן כתב:בינתיים 400 הרוגים, 10,000 פצועים.
אומרים שיש שם גם יהודים.. זה נכון?

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 14 נובמבר 2017, 09:46

אריה ענק משער האריות כתב:מנין ההרוגים ברעידת האדמה באיראן עלה ל-200 !!! כן יאבדו...
יש גם יהודים בין הנפגעים.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 14 נובמבר 2017, 11:01

1010 כתב:
אריה ענק משער האריות כתב:מנין ההרוגים ברעידת האדמה באיראן עלה ל-200 !!! כן יאבדו...
יש גם יהודים בין הנפגעים.
ה' ירחם !

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 15 נובמבר 2017, 12:33

כלי תקשורת בלבנון: חיזבאללה ביקש מלוחמיו להגביר את הכוננות מחשש לתקיפה, חייב את אנשיו להימנע מתנועה לאזורים מרוחקים מבלי לידע את מפקדי הגזרות

self help
הודעות: 25
הצטרף: 14 נובמבר 2017, 14:33

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי self help » 15 נובמבר 2017, 23:25

צרפת הזמין אל חרירי.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 20 נובמבר 2017, 11:28

מנחם כרמל מראשי המחבלים והבעלים של ברכל נעצר על ידי המשטרה

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 20 נובמבר 2017, 16:37

שיך כתב:מנחם כרמל מראשי המחבלים והבעלים של ברכל נעצר על ידי המשטרה
זה לא נכון.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 22 נובמבר 2017, 15:41

אריה ענק משער האריות כתב:לפי ספר "סימני רעשים" לאחד מן הקדמונים (דף ח' ע"א).
רעידת האדמה שהורגשה הערב מרמזת שבקרוב יהיו מלחמות באירופה, ונשיא גרמניה ימות, וישרור בה רעב גדול.
אולי הכוונה לרודן הנשיא בזימבבואה שהתפטר עתה לאחר 37 שנה...

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 22 נובמבר 2017, 15:55

אריה ענק משער האריות כתב:
אריה ענק משער האריות כתב: ונשיא גרמניה ימות, .
אולי הכוונה לרודן הנשיא בזימבבואה שהתפטר עתה לאחר 37 שנה...
זה נקרא מות ?
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 23 נובמבר 2017, 10:41

החל מהבוקר ניתם למשוך את השטרות החדשים 20+100 מהכספומטים של בנק ישראל

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 23 נובמבר 2017, 10:44

הרכב של גוגל עם המצלמות חוזר לרחובות בני ברק וירושלים בקרוב, וזאת בשל מה שהוגדר עדכון והשלמת צילומים.

חברת גוגל חוזרת לצלם את רחובות בני ברק וירושלים, וזאת כחלק מעדכון והשלמת צילומים של החברה לטובת אתר המפות של גוגל.

בהודעה שפרסמה החברה נכתב כי בעבר צילמו את רוב ישראל, ועכשיו חוזרים לעדכן ולהשלים את הצילומים כפי שנעשה במדינות רבות בעולם, ובזמן הקרוב רכבי הצילום של street view יחלו בנסיעות צילום בערי ישראל, כאשר בין היתר העיר בני ברק, ירושלים, פתח תקווה, רחובות ועוד.
התמונות שיצלמו הרכבים יעברו עיבוד ויעלו לאתר המפות של גוגל בעוד מספר חודשים.

בהודעת החברה נכתב כי התמונות לא משודרות בזמן אמת, וכי לפני שהן עולות לשירות, הן עוברות תהליך של טשטוש כדי להסתיר פנים של אשים ושל לוחיות רישוי. "אתם יכולים להגיש בקשה לטשטוש נוסף של תמונות שבהן רואים אתכם, את בני משפחתכם, את המכונית או את הבית שלכם, נכתב בהודעת החברה.

הצילום המיוחד של החברה מצולם באמצעות תמונות פנורמיות שצולמו ב-360 מעלות בגובה הרחוב.

נצפו כמה אנשים שדווקא יצאו כדי להצטלם...

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 23 נובמבר 2017, 11:42

אריה ענק משער האריות כתב:החל מהבוקר ניתם למשוך את השטרות החדשים 20+100 מהכספומטים של בנק ישראל
מה עושים? יש עליהן תמונות של נשים,
החרדים כבר ידאגו ללכלך את פרצופיהן בצבע... ואלפי רבבות שטרות מלכלכות יסתובבו בבנקים,
עד שבפעם הבא בנק ישראל יחשוב פעמיים אם היה כדאי השוויון הזה...

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 23 נובמבר 2017, 12:04

לך לאנגליה
על כל השטרות שם יש תמונה של המלכה (שהיא אשה......)
וגרתי שם הרבה שנים ולא ראיתי אף אחד אפילו מהאדוקים ביותר שסירב לקחת שטר בידו כי יש תמונת אישה
הבעיה הוא בראש
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 23 נובמבר 2017, 12:17

אבן הפינה כתב:לך לאנגליה
על כל השטרות שם יש תמונה של המלכה (שהיא אשה......)
וגרתי שם הרבה שנים ולא ראיתי אף אחד אפילו מהאדוקים ביותר שסירב לקחת שטר בידו כי יש תמונת אישה
הבעיה הוא בראש
נכון, גם בקנדה,
אבל מה אתה משווה יקירי ירושלים ואנשי מעלה לתושבי חוץ...?

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 נובמבר 2017, 12:28

מי זוכר את הגולדענע?
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 23 נובמבר 2017, 12:52

1010 כתב:מי זוכר את הגולדענע?
אני זוכר, אז היה "לירות", כמדומני על שטר של 50 לירות,
וגם אז היה אנשים שדאגו ללכלך אותה...

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 23 נובמבר 2017, 13:09

1010 כתב:מי זוכר את הגולדענע?
הנה:

622.jpg
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 23 נובמבר 2017, 14:40

הושלמה התקנת המחיצה המפוארת ברחבת הכותל המערבי.
פרי עבודתם של האמנים הבינלאומיים (פלאז׳ה מנהטן, וולדורף ירושלים) האחים יוסי ומנדי לרר.
המחיצה עשיה ממתכת ׳פליז׳ ומעוטרת במנורה.
מחיצת הכותל.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 נובמבר 2017, 16:17

חוצפה!
מחיצה שמתאים לביהכנ"ס של מזרחיסטים.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 נובמבר 2017, 16:36

גולדה היה על שטר של 10 ש"ח, האדום.
בלירות זה מישהו אחר, לא יודע מי זה.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 23 נובמבר 2017, 17:58

פעמון זהב ורימון כתב:גולדה היה על שטר של 10 ש"ח, האדום.
בלירות זה מישהו אחר, לא יודע מי זה.
הצהוב* רק אני זוכר?? או שאני הכי זקן פה או שהזכרון שלי הכי טוב...(אני מאמין שהאפשרות השניה נכונה :)

אגב, היום הוצאתי כסף אך לא 'זכיתי' לקבל את השטרות החדשים...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 23 נובמבר 2017, 18:31

עכשיו היא מחוקה!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 23 נובמבר 2017, 20:14

ומי באמת הדמות שבשטר של 5 הלירות? מוזר ומעניין שבכל השטרות היותר חדשים רשום בשוליים בקטן מי זה. ואז כל השטרות היו בלי שמות!!

על שטר של 1 לירה (סגול) היה מונטיפיורי. מישהו זוכר פה??
יאיר, אתה זוכר רק את 10 שקל חדש? ואת גולדה על שטר של 10,000 שקל ישן אתה גם זוכר?
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 23 נובמבר 2017, 21:37

ולכן גם המטבע של היום שערכה 10 ש"ח, עדיין גולדענע.
אגב היום חודשו בבת אחת גם שטר של 20 ש"ח וגם 100.
אני מתחייב בזאת, שהשטר הישן של ה20 ש"ח, ייעלם מהר יותר מהשטר של 100.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 23 נובמבר 2017, 23:27

פעמון זהב ורימון כתב:יאיר, אתה זוכר רק את 10 שקל חדש? ואת גולדה על שטר של 10,000 שקל ישן אתה גם זוכר?
ראיתי אחד כזה בילדותי אצל אבא שלי (ואח"כ בעוד מקומות)...
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 24 נובמבר 2017, 11:32

בהוראת האדמו"ר מגור: יעקב ליצמן מתפטר מתפקידו כשר
מאמצי הצדדים להגיע להסדר במשבר השבת נכשלו: שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע לרה"מ נתניהו כי החליט להתפטר מתפקידו כשר. עם זאת, יתכן ויהדות התורה תישאר בקואליציה

שר הבריאות יעקב ליצמן מתפטר מתפקידו בגלל משבר השבת: מאמצי הצדדים להגיע להסדר נכשלו, ובשעה האחרונה (שישי) הודיע השר יעקב ליצמן לראש הממשלה בנימין נתניהו על התפטרותו מתפקיד שר הבריאות ביום ראשון הקרוב. השר ליצמן נכנס לפני שעה קלה אל מעונו של האדמו"ר מגור, שם קיבל את ההוראה הסופית לפרוש.

השר חיים כץ פרסם את החלטתו בנושא: "לאחר בדיקה מעמיקה שערכתי, אישרתי לביצוע רק עבודות חיוניות לשמירה על בטיחות תנועת הרכבות ושאי ביצוען יכול להוביל לפיקוח נפש".

לדברי השר כץ: "החלטה זו משקפת התחשבות מלאה ברגשות הציבור הדתי מחד ושמירה על שגרת הנסיעה של משתמשי הרכבת ביום ראשון מאידך".

יצויין, כי גורמים בקואליציה מנסים להוביל פשרה לפיה השר ליצמן יפרוש רק מתפקידו במשרד הבריאות אולם יישאר חלק מקואליציית נתניהו.

במקביל, גורמים פוליטיים חרדים מעריכים כי מדובר באפקט דומינו בלתי נמנע שיגרור אחריו במוקדם או במאוחר גם את המפלגות החרדיות הנוספות, מה שאולי יגרום להפלת הממשלה.

"קשה לחשוב כיצד ליצמן יחזיק בקואליציה ללא תפקיד שר. מהיום נראה ביקורת חריפה על מהלכי הממשלה ב'המודיע', מה שיגרור למשבר גם את דגל התורה ואת ש"ס בעתיד המוקדם או המאוחר" אמר גורם חרדי.
http://www.kikar.co.il/257472.html

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 24 נובמבר 2017, 11:43

אני פה כתב:נראה לי שגור תלך פעם הבאה עם עץ לבחירות.
גוט.... :lol::
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
אריה ענק משער האריות
הודעות: 2087
הצטרף: 03 נובמבר 2013, 00:19
מיקום: ארץ הקודש

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה ענק משער האריות » 24 נובמבר 2017, 14:34

בא לכם תמונה עם יאכטה? רוצו עכשיו לחיפה...
יאכטה בחיפה.jpg
יאכטת המפרשים הגדולה בעולם עגנה הבוקר (שישי) בנמל חיפה. אורכה 144 מטר ויש לה שלושה תרני מפרשים בגובה של כמאה מטר כל אחד. היא צפויה לשהות בנמל חיפה ימים אחדים ותמשיך לשייט בדגל ברמודה.
היאכטה, שנקראת "Sailing Yacht A", שייכת לאוליגרך אנדריי איגורביץ'. היא נבנתה בגרמניה בעיצובו של האדריכל הפוסט-מודרני פיליפ סטארק בעלות של חצי מיליארד דולר.

איגורביץ' השקיע 360 מיליון פאונד ביאכטה, ומלבד שלושה תרנים בגובה של כמאה מטרים כל אחד ומנחת מסוקים, כוללת שמונה סיפונים שעיצב סטארק. סוכן האוניה של היאכטה בישראל, היא חברת מנו ספנות.

"מדובר במגה יאכטה השלישית הפוקדת את נמל חיפה בחודשים האחרונים", אמר אשל ארמוני, יו"ר דירקטוריון חברת נמל חיפה. "אנחנו רואים ביקוש הולך וגובר לרציף המערבי עבור יאכטות, ואכן, כחלק מתוכנית חזית הים העירונית, הכוללת המשך פעילות של אוניות נוסעים ותיירים, נשקל להתאים רציף יעודי עבור מגה יאכטות. מדובר ברציף ייחודי בוודאי במזרח הים התיכון, שגם נמצא ממש בסמוך לעיר וגם מוגן מפני כל מצב ים".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 26 נובמבר 2017, 15:32

מרחב דרום הנגב 302: באר מילכה, כמהין, ניצני סיני, קדש ברנע, אשלים, ביר הדאג' והפזורה, טללים, מעלה שביט, משאבי שדה, עזוז, רביבים.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 26 נובמבר 2017, 15:42

שיך כתב:מרחב דרום הנגב 302: באר מילכה, כמהין, ניצני סיני, קדש ברנע, אשלים, ביר הדאג' והפזורה, טללים, מעלה שביט, משאבי שדה, עזוז, רביבים.
דו"צ; מבדיקה עולה כי האזעקה שנשמעה במועצות האזוריות רמת נגב ונווה מדבר הינה אזעקת שווא.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 נובמבר 2017, 13:06

מוקד שומרון: דווח על חבורה של כ-20 נערים עם מבוגר חמוש אשר נמצאים מול מגדלים מזרחית לכפר קוצרא, מדווחים כי מקיפים אותם מס' פלסטינאים, כוחות בדרך.
לפי הדיווחים הערבים פצוע ירי בחזה ומצבו קשה.

הצלה יו"ש: שומרון : באזור קוצרא סמוך למגדלים דווח על מטיילים יהודים שהותקפו באבנים ע"י ערבים ע"פ דיווח שלא מאומת תושב ביצע ירי ויש פלס' שנפגע ייתכן הרוג

הצלה יו"ש: עדכון : באזור מגדלים סמוך לכפר קוצרא עשרות ערבים תקפו קבוצת תלמידים שהיו בטיול . מלווה חמוש ביצע ירי ממנו נפגע אחד הפורעים והצבא מבצע עליו פעולות החייאה . כמו כן צה"ל חברו לתלמידים

הערבים מדווחים שהוא מת, בנוסף ישנו עוד פצוע ערבי במקום.

דובר צה"ל: לפני זמן קצר יודו אבנים על ידי פלסטינים לעבר קבוצת מטיילים סמוך לכפר קוצרא שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״.
אחד מהמתיישבים ביצע ירי לעבר הפלסטינים, זוהתה פגיעה.
כוח צה"ל נמצא בנקודה על מנת להעניק טיפול רפואי ופועל לפיזור הפרת הסדר ולחילוץ המטיילים.

הצלה יו"ש: עדכון : נערים טיול בר מצווה פרטי באישור הורים צעדו רגלית ממגדלים לכיוון קידה ועשרות ערבים הגיעו באופן יזום עם רכבים עד לנערים ותקפו אותם ופצעו קל 3 נערים הורה של אחד הנערים נאלץ לבצע ירי כשהובן שהם בסכנת חיים מהירי נפגע אחד המתפרעים שלאחר מאמצי החייאה של צה"ל נקבע מותו

דוברות מועצה אזורית שומרון:

הילדים מסתתרים כרגע במערה מכותרים בפלסטינאים ובכוחות צבא.
ראש המועצה האזורית שומרון בדרכו למקום. ובקשר עם דרגי הפיקוד בצה"ל: "אני קורא לפיקוד הצבאי לפעול בכל הנחישות כדי לחלץ את הילדים ומלוויהם מהמקום"

הצלה יו"ש: בארוע בקוצרא כוחות הוציאו את הילדים מהשטח והם יעלו לאוטובוס . מטופל מלווה שנפצע קל בראשו מז"א

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 נובמבר 2017, 15:03

דובר צה"ל
לפני זמן קצר תקפו כוחותינו ארבע מטרות טרור ברצועת עזה.
התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר מוצב צבאי בצפון רצועת עזה.
אנו רואים בארגון הטרור חמאס האחראי למתרחש ברצועת עזה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 30 נובמבר 2017, 15:05

דובר צהל
לפני זמן קצר יודו אבנים לעבר רכבים חולפים סמוך ליישוב מגדלים, כתוצאה מכך נפצעו שני חיילים ונגרם נזק לרכב.
חייל טופל רפואית במקום וחיילת נוספת פונתה לבית חולים באורח קל.

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 30 נובמבר 2017, 23:29

פיגוע בערד: צעיר נרצח מדקירות של מחבל פלסטיני
תושב ערד כבן 19 נרצח על ידי מחבל או מחבלים שהגיעו לרחוב הקנאים שם הבחינו בצעיר ודקרו אותו באמצעות סכין. לאחר מכן נמלטו מהזירה וכוחות גדולים של משטרה סורקים את העיר לאיתור המחבלים. איפול על זהות הנרצח ופרטים נוספים.

00:0000:28
spaceplay / pause qunload | stop ffullscreenshift + ←→slower / faster
↑↓volume mmute
←→seek . seek to previous 12… 6 seek to 10%, 20% … 60%
צילום וידיאו: קבוצת מדברים תקשורת

פיגוע בערד: צעיר תושב העיר נדקר למוות על ידי מחבל או שניים שהגיעו למקום בסמוך לקניון בעיר. אל מוקד המשטרה הגיעה הודעה על מציאת צעיר שדקור, ושנמצא מוטל בסמוך לקניון בערד. שוטרים שהגיעו למקום סגרו את הזירה והחלו בביצוע תחקיר, ממנו עולה כי מדובר במחבל שביצע פיגוע ונמלט מהזירה.

מהמשטרה נמסר כי שוטרי משטרת ישראל עורכים סריקות ופועלים לאיתור החשודים בדקירה שנמלטו מהמקום.

הקביעה כי מדובר בפיגוע, למרות שהמחבל או המחבלים לא נתפסו, באה לאור ממצאים בזירה, הן בשל זהותו של הנרצח והן בשל פריט שנגנב ממנו. בכל האזור הוקפצו כוחות הביטחון, וניתנו הוראות ברורות מחשש להיתקלות.

אנשי מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו של הצעיר. פאראמדיק מד"א זיו שפירא סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו"

- חרדי???

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 דצמבר 2017, 10:49

צומת תפוח: פלסטיני נעצר לאחר שברכבו נמצא רובה M16
תושב ג'נין כבן 30 נעצר לחקירה באזור צומת תפוח שבשומרון, לאחר שברכבו נמצא רובה מסוג M16. החשוד הועבר לחקירת כוחות הביטחון.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 דצמבר 2017, 11:54

אמש חלה התפתחות משמעותית ודרמטית בחקירת רצח החייל בערד
טרם הותר לפרסום

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 03 דצמבר 2017, 13:25

יו"ר הקואליציה נחקר בשעה זו על ידי חוקרי המשטרה על עבירות שלכאורה ביצע בזמן היותו סגן ראש עיריית ראשון לציון וגם על כאלו שנעשו כשכבר היה חבר כנסת. החקירה נפתחה, בין היתר, בעקבות תחקיר חדשות עשר שעסק בחוב של מיליוני שקלים של עיריית ראשון לציון וכוסה באופן מסתורי
בעוד חקירתו של יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, נמשכת, החשדות העומדים נגדו מתבררים: שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. עבירות אלו מיוחסות לו לכאורה בנוגע לתקופתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון וגם לזמן שכבר היה חבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד.

חקירתו של ביטן, הנמשכת גם היום (ראשון), מתמקדת בחדירה של ארגון פשע לשלטון המקומי והארצי. יו"ר הקואליציה הגיע הבוקר לחקירה ביחידת להב 433 של המשטרה. הוא חשוד שקידם אינטרסים של בכיר בארגון פשע, ושניים ממקורביו נעצרו הבוקר במסגרת הפרשה.

סמל אישי של משתמש
המורה
הודעות: 1630
הצטרף: 01 אוגוסט 2014, 12:52

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי המורה » 03 דצמבר 2017, 15:08

אבן הפינה כתב:לך לאנגליה
על כל השטרות שם יש תמונה של המלכה (שהיא אשה......)
וגרתי שם הרבה שנים ולא ראיתי אף אחד אפילו מהאדוקים ביותר שסירב לקחת שטר בידו כי יש תמונת אישה
הבעיה הוא בראש
כסף יענה את הכל...
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 03 דצמבר 2017, 17:27

מדווח כעת בכל אתרי החדשות על פריסת כוחות גדולים בגבול ישראל-עזה.
מישהו יודע פרטים? מצאו מנהרה?

טוב ומטיב
הודעות: 696
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 03 דצמבר 2017, 17:42

כחודש לאחר שצה"ל פוצץ מנהרת טרור באזור כיסופים בימים האחרונים שוב נחסמו אזורים מסוימים בעוטף עזה בעקבות פעילות צבאית. כך הותר היום (א') לפרסום. ניידות של משטרה צבאית הוצבו באזורים שונים בעוטף עזה והכניסה לרכבים פרטיים אסורה.

עם זאת, חקלאים הורשו להיכנס בתיאום עם הצבא כל זאת בשל פעילות צבאית רחבה באזור. כמו כן מורגשת תנועה ערה של כוחות צבא באזור. למרות זאת אין הנחיות מיוחדות לתושבים והחיים בישובי האזור מתנהלים כסדרם. מאז פיצוץ המנהרה, צה"ל הגביר את ההיערכות הכוחות מחשש לתגובה אולם ההיערכות הצטמצמה בהדרגה.

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, כתב בסוף השבוע האחרון לתושבים: "אנו מודעים לכך שככל שתתקדם בניית המכשול, יש סבירות שיתגלו מנהרות בשטחנו". כאמור, היום הותר לפרסום כי בימים האחרונים שוב גברה ההיערכות בעקבות בפעילות הצבאית שהתחדשה באזור בימים האחרונים.

חסימת הצירים באה כשלושה ימים לאחר שמטח פצצות מרגמה נורה לעבר מוצב של צה"ל בסמוך לגדר המערכת. ההערכה היא כי מטח הפצמ"רים נורה בתגובה מצד הג'יהאד האסלאמי לחשיפת המנהרה לפני חודש – כך אמר דובר צה"ל בשבוע שעבר. בתגובה לירי המאסיבי של בין עשר ל-12 פצמ"רים, שלא גרם לנפגעים, תקפו כלי טיס וטנקים כמה מטרות של הג'יהאד האסאלמי ושל חמאס ברחבי הרצועה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 10:50

דיווח-רשת מוסדות חרדית -ליטאית מסובכת בפרשת ביטן-ראשל"צ
עפ"י הדיווח, רשת מוסדות ליטאית מוכרת שלה מוסד מרכזי מאוד בראשל"צ,
היתה שותפה בהלבנת הון עבור בכירי העירייה וחה"כ ביטן

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 10:51

צבע אדום ברמת הגולן

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 10:52

טוב ומטיב כתב:כחודש לאחר שצה"ל פוצץ מנהרת טרור באזור כיסופים בימים האחרונים שוב נחסמו אזורים מסוימים בעוטף עזה בעקבות פעילות צבאית. כך הותר היום (א') לפרסום. ניידות של משטרה צבאית הוצבו באזורים שונים בעוטף עזה והכניסה לרכבים פרטיים אסורה.

עם זאת, חקלאים הורשו להיכנס בתיאום עם הצבא כל זאת בשל פעילות צבאית רחבה באזור. כמו כן מורגשת תנועה ערה של כוחות צבא באזור. למרות זאת אין הנחיות מיוחדות לתושבים והחיים בישובי האזור מתנהלים כסדרם. מאז פיצוץ המנהרה, צה"ל הגביר את ההיערכות הכוחות מחשש לתגובה אולם ההיערכות הצטמצמה בהדרגה.

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, כתב בסוף השבוע האחרון לתושבים: "אנו מודעים לכך שככל שתתקדם בניית המכשול, יש סבירות שיתגלו מנהרות בשטחנו". כאמור, היום הותר לפרסום כי בימים האחרונים שוב גברה ההיערכות בעקבות בפעילות הצבאית שהתחדשה באזור בימים האחרונים.

חסימת הצירים באה כשלושה ימים לאחר שמטח פצצות מרגמה נורה לעבר מוצב של צה"ל בסמוך לגדר המערכת. ההערכה היא כי מטח הפצמ"רים נורה בתגובה מצד הג'יהאד האסלאמי לחשיפת המנהרה לפני חודש – כך אמר דובר צה"ל בשבוע שעבר. בתגובה לירי המאסיבי של בין עשר ל-12 פצמ"רים, שלא גרם לנפגעים, תקפו כלי טיס וטנקים כמה מטרות של הג'יהאד האסאלמי ושל חמאס ברחבי הרצועה.
התראה חמה לירי נ"ט

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 04 דצמבר 2017, 10:55

שיך כתב:צבע אדום ברמת הגולן
להלן היישובים בהם הופעלה האזעקה:
אורטל, אלוני הבשן, מרום גולן, עין זיוון.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 11:07

אביר לילה ג' (חשש חדירה) בישוב עתניאל
בעקבות חשש לארוע בטחוני התושבים מתבקשים להשאר בבתים

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 11:37

שיך כתב:אביר לילה ג' (חשש חדירה) בישוב עתניאל
בעקבות חשש לארוע בטחוני התושבים מתבקשים להשאר בבתים
חזל"ש

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 12:51

שוב אלימות סמוך לקוסרא: בעקבות סיור של מתנחלים סמוך לכפר הפלסטיני בשומרון התפתח עימות בין מתנחלים לפלסטינים. הפלסטינים מדווחים על פצוע קשה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 12:57

אריה זקן כתב:
שיך כתב:צבע אדום ברמת הגולן
להלן היישובים בהם הופעלה האזעקה:
אורטל, אלוני הבשן, מרום גולן, עין זיוון.
דובר צהל:
שווא

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 04 דצמבר 2017, 15:09

הותר לפרסום: נעצרו המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בערד
אלי בן דודט״ז בכסלו תשע״ח14:04
הפיגוע בערדרון יצחק קוקיא0 תגובות
בפיגוע נרצח חייל צה"ל, רון יצחק קוקיא הי"ד. להערכת גורמי החקירה, הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע על רקע לאומני. על זהות החשודים ועל יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום
פיגוע הדקירה בערד: הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל נעצרו בליל שבת ע"י לוחמי שב"כ וימ"מ, שני תושבי הנגב בחשד למעורבותם בפיגוע בו נרצח חייל צה"ל, רון יצחק קוקיא הי"ד.

להערכת גורמי החקירה, הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע על רקע לאומני.

במהלך החקירה קשר עצמו אחד החשודים לביצוע הרצח ואף הוביל את חוקרי השב״כ להסגרת נשקו של החייל.

חקירת החשודים נמשכת. על זהות החשודים ועל יתר פרטי החקירה, קיים צו איסור פרסום.

כזכור, בליל יום חמישי בשבוע שעבר נמסר למוקד מד"א על חייל שנדקר בתחנת אוטובוס ברחוב הקנאים סמוך לקניון בערד. פאראמדיק מד"א זיו שפירא סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

מיד לאחר הפיגוע כוחות גדולים של משטרה פתחו בחקירה וערכו סריקות. מחסומים הוצבו בכביש 31 ובכניסה לעיר. מסוק הועלה לאוויר כדי לסייע בחיפושים אחר המחבלים. כעת מתברר, כאמור, כי החשודים נעצרו 24 שעות לאחר מכן.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 15:25

אבי יואלי כתב:הותר לפרסום: נעצרו המחבלים שביצעו את פיגוע הדקירה בערד
אלי בן דודט״ז בכסלו תשע״ח14:04
הפיגוע בערדרון יצחק קוקיא0 תגובות
בפיגוע נרצח חייל צה"ל, רון יצחק קוקיא הי"ד. להערכת גורמי החקירה, הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע על רקע לאומני. על זהות החשודים ועל יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום
פיגוע הדקירה בערד: הותר לפרסום כי בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל נעצרו בליל שבת ע"י לוחמי שב"כ וימ"מ, שני תושבי הנגב בחשד למעורבותם בפיגוע בו נרצח חייל צה"ל, רון יצחק קוקיא הי"ד.

להערכת גורמי החקירה, הממצאים שנאספו עד כה במסגרת החקירה בשב"כ מצביעים כי מדובר בפיגוע טרור שבוצע על רקע לאומני.

במהלך החקירה קשר עצמו אחד החשודים לביצוע הרצח ואף הוביל את חוקרי השב״כ להסגרת נשקו של החייל.

חקירת החשודים נמשכת. על זהות החשודים ועל יתר פרטי החקירה, קיים צו איסור פרסום.

כזכור, בליל יום חמישי בשבוע שעבר נמסר למוקד מד"א על חייל שנדקר בתחנת אוטובוס ברחוב הקנאים סמוך לקניון בערד. פאראמדיק מד"א זיו שפירא סיפר: "כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".

מיד לאחר הפיגוע כוחות גדולים של משטרה פתחו בחקירה וערכו סריקות. מחסומים הוצבו בכביש 31 ובכניסה לעיר. מסוק הועלה לאוויר כדי לסייע בחיפושים אחר המחבלים. כעת מתברר, כאמור, כי החשודים נעצרו 24 שעות לאחר מכן.

שני בדואים מהנגב נעצרו בחשד לרצח

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 15:27

דיווחים ראשונים ולא מאומתים על תקיפה ישראלית בסוריה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 15:37

דרמה בתימן
תימן : הנשיא לשעבר סאלח חוסל ;
הנשיא הנוכחי הורה לצבא לכבוש את צנעא מידי החותים הנתמכים מאירן

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 04 דצמבר 2017, 15:46

לאור ההסכם שנחתם הלילה בין הביטוח הלאומי לאוצר מעניק הביטוח הלאומי, באופן חד פעמי, מענק הכנסה נוסף של 20,000 ש"ח לבני 30+ שעבדו ברצף ב-10 השנים האחרונות (גם שכירים וגם עצמאיים).

כדי לבדוק אם אתם זכאים למענק לחצו על הקישור הבא:

http://www.forum.ladaat.info/download/file.php?id=42932
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 04 דצמבר 2017, 15:51

שיך כתב:דיווחים ראשונים ולא מאומתים על תקיפה ישראלית בסוריה
ככל הנראה מדובר בתקיפת בסיס מכ"ם של צבא סוריה - על פי עדי ראיה הוא עולה באש והנזק נגרם עקב תקיפת מטוסים

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 04 דצמבר 2017, 16:01

יאיר כתב:לאור ההסכם שנחתם הלילה בין הביטוח הלאומי לאוצר מעניק הביטוח הלאומי, באופן חד פעמי, מענק הכנסה נוסף של 20,000 ש"ח לבני 30+ שעבדו ברצף ב-10 השנים האחרונות (גם שכירים וגם עצמאיים).

כדי לבדוק אם אתם זכאים למענק לחצו על הקישור הבא:

http://www.forum.ladaat.info/download/file.php?id=42932
טובבב

אבל בבקשה תעביר א"ז לאשכול הבדיחות

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15883
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 04 דצמבר 2017, 16:14

נו, בוא תגיד לי אתה, למה לא שמתי את זה באשכול הבדיחות?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 05 דצמבר 2017, 00:48

אני פה כתב:שוב תקיפות רבות של ישראל* בדמשק. דיווחים על הרוגים בצד השני. נקווה שלא קשור לחקירות...
*צה"ל

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 05 דצמבר 2017, 06:01

אני פה כתב:שוב תקיפות רבות של ישראל בדמשק. דיווחים על הרוגים בצד השני. נקווה שלא קשור לחקירות...
סוריה טוענת כי יירטה 3 מ6 הטילים שנורו אליה
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
מרן ראש הממשלה שליט''א
הודעות: 664
הצטרף: 13 יולי 2016, 05:50

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי מרן ראש הממשלה שליט''א » 05 דצמבר 2017, 06:02

במשך הלילה ולפנות בוקר
כמה אזעקות צבע אדום במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה
הירי בוצע מסיני, ולא יורט.
אין דיווחים על נפגעים או על נזק ולא אותר מקום הנפילה.
אין תגובה ישראלית, לפי נספח מהסכם השלום עם מצרים
אך יש תיאום בין ישראל למצרים.
תלמידיי היקרים אנא מכם!
נצלו את הזמן, ואל תשתטו!

סמל אישי של משתמש
אריה זקן
הודעות: 156
הצטרף: 13 דצמבר 2016, 18:16

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אריה זקן » 05 דצמבר 2017, 10:09

כעת ניסוי צופרים בבית שמש.
לא מדובר באזעקת אמת!

להלן היישובים בהם הופעלו:
05/12/17 10:04:58
מרחב יהודה 188: אום עלאס, אל קילא, בית אולא, ח'ראס, נובא, תרקומיא. .
מרחב בית שמש 188: אביעזר, אדרת, אשתאול, בית שמש, בקוע, גבעות עדן, הראל, זנוח, טל שחר, ישעי, כפר אוריה, מחסיה, מנזר לטרון, מסילת ציון, נווה מיכאל, נווה שלום, נחם, נחשון, נתיב הל''ה, צלפון, צרעה, תעוז, תרום. .
מרחב בית שמש 190: בידו, בית זית, בית נקופה, בקעות, הר אדר, מבשרת ציון, מוצא עילית, מעלה החמישה, עין כרם בי''ס חקלאי, צובה, קרית ענבים. .
מרחב לכיש 278: גבעת ישעיהו, גפן, זכריה, כפר זוהרים, לוזית, נחושה, עגור, צפרירים, שדות מיכה, שריגים, תירוש. .
מרחב בית שמש 191: אבן ספיר, אורה, מבוא ביתר, עמינדב, צור הדסה. .
מרחב בית שמש 189: אבו גוש, אולפני נווה אילן, איתנים, בית מאיר, בר גיורא, גבעת יערים, יד השמונה, ידידה, כסלון, מטע, נווה אילן, נטף, נס הרים, עין נקובא, עין ראפה, קרית יערים, קרית יערים מוסד, קרית יערים/טלז סטון, רמת רזיאל, שואבה, שורש. .

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 05 דצמבר 2017, 15:41

הכוחות הלאומיים האיסלאמיים : "אנו מצהירים בימים רביעי, חמישי ושישי זעם פופולרי בכל רחבי ארץ ישראל, מול שגרירות ארצות הברית לסרב בכל רזולוציה את ירושלים כבירתה של הכיבוש הישראלי".

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 05 דצמבר 2017, 16:07

ביטן פנה לביהמ''ש: אפשרו לי להתראיין, החוקרים מדליפים מהחקירה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 12:29

אני פה כתב:לפי מה שקראתי כנראה מצאו מנהרות חדשות ורוצים למנוע הישנות המקרה שקרה לפני חודש שמתו הרבה מחבלים ומחשש להלמה מאותתים לכל מי שנמצא במנהרה תצאו מהר. אנחנו פה...
הותר לפרסום צה״ל השמיד מנהרת טרור שחדרה כ-300 מטר לתוך שטח ישראל מרצועת עזה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 12:31

משרד הבריאות הפלסטיני מוחיא סיכום כמות נפגעים במהלך ״ההתקוממות״
יותר מ -1,250 פצועים, כולל 150 כדורים חיים במהלך עימותים עם כוחות הכיבוש בגין ההצהרה של נשיא ארה"ב.

ילד טוב
הודעות: 65
הצטרף: 12 מרץ 2015, 16:48

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי ילד טוב » 10 דצמבר 2017, 12:34

צה"ל חשף הבוקר מנהרה התקפית בגבול רצועת עזה
מאות מטרים בתוך שטח ישראל
המנהרה נוטרלה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 12:38

המדינה תרעד'': בתוך שבועות תותר לפרסום פרשה חדשה -מקורב אחד עצור כבר שבוע

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 12:40

שיך כתב:המדינה תרעד'': בתוך שבועות תותר לפרסום פרשה חדשה -מקורב אחד עצור כבר שבוע
מדובר בשר בכיר ביותר ראש המטה שלו עצור שבוע
שם משפחה מתחיל בכ

אבי יואלי
הודעות: 121
הצטרף: 12 יוני 2017, 11:57

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אבי יואלי » 10 דצמבר 2017, 13:43

השבת תובעת עלבונה

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 14:30

פיגוע דקירה בתחנה מרכזית בירושלים

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 14:30

פצוע קשה המחבל נוטרל

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 14:33

הפצוע הוא מאבטח המחבל ככה"נ לא פצוע

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 14:48

בבי''ח נלחמים על חייו..
דקירה עמוקה בחזה.. חשש מידי לחייו

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 14:48

דיווחים לא מאומתים על מעורב נוסף באירוע

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 15:35

המחבל מהפיגוע בן 24, מאזור שכם. בעל היתר עבודה במרחב התפר אבל שוהה בלתי חוקי בירושלים. ללא עבר ביטחוני. ללא שיוך ארגוני. כנראה פעל לבד.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 10 דצמבר 2017, 15:55

שיך כתב:המחבל מהפיגוע בן 24, מאזור שכם. בעל היתר עבודה במרחב התפר אבל שוהה בלתי חוקי בירושלים. ללא עבר ביטחוני. ללא שיוך ארגוני. כנראה פעל לבד.
יאסין אבו אל-קרעה, בן 24 מאזור שכם, הוא המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים. אמש כתב בפייסבוק: "דמנו זול בשבילך, מולדתנו"

eliyahu
הודעות: 120
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 21:14

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי eliyahu » 10 דצמבר 2017, 20:04

שיך כתב:
שיך כתב:המדינה תרעד'': בתוך שבועות תותר לפרסום פרשה חדשה -מקורב אחד עצור כבר שבוע
מדובר בשר בכיר ביותר ראש המטה שלו עצור שבוע
שם משפחה מתחיל בכ
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 11 דצמבר 2017, 10:59

חאדר עדנאן, בכיר בגא"פ, נעצר הלילה על ידי כוחות צה"ל. משפחתו סיפרה כי מיד עם מעצרו הוא החל בשביתת רעב.

אנא עבדא
הודעות: 173
הצטרף: 28 אפריל 2015, 17:53

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אנא עבדא » 11 דצמבר 2017, 16:31

הלואי שימשיך בשביתת רעב...

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 12 דצמבר 2017, 14:05

פלסטינים מדווחים על סיכול ממוקד של חוליית שיגור באזור בית בית לאהיא 2 מחבלים חוסלו לטענתם.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 13 דצמבר 2017, 13:22

הותר לפרסום: מערכת הביטחון סיכלה פיגוע חטיפה בשומרון בחג החנוכה.
*תקשורת שב"כ:*

*שירות הביטחון הכללי סיכל פיגוע חטיפה שתוכנן לחג החנוכה*
---

במהלך החודשים אוקטובר-נובמבר 17' נחשפה ע"י שב"כ חוליה של פעילי חמאס מהכפר תל, הסמוך לשכם, שאנשיה היו מעורבים בתכנון הפיגוע.

במסגרת החקירה בשב"כ עלה כי חברי החוליה היו מעורבים בתכנון פיגוע חטיפה של חייל או מתיישב מאחת מתחנות האוטובוס שבצמתים המרכזיים בשומרון בסמוך לעיר שכם.

העצורים מקרב חברי החוליה הם:

מועאד אשתיה, יליד 91', פעיל חמאס, מתגורר בתל, ראש החוליה, חשוד בכך שתכנן את הפיגוע, רכש אמצעי לחימה וגייס חברים נוספים לחולייה.

מחמד רמדאן ואחמד רמדאן, ילידי 98', פעילי חמאס, מתגוררים בתל, חשודים בכך שגוייסו על ידי מועאד והסכימו לשמש כחברי חולייה.

חברי החוליה עמדו בקשר עם עומר עצידה, פעיל חמא"ס צבאי וחבר מפקדת החמאס ברצועת עזה, הפועל עדכנית להנעת פעילות צבאית וצירי כספים מהרצועה לאיו"ש.

מפקדת החמאס ברצועת עזה שימשה גורם מאכוון ומממן, ומטרת הפיגוע היתה לקדם משא ומתן לשחרור אסירים ביטחוניים הכלואים בישראל.

עוד עלה בחקירה כי במסגרת תכנון הפיגוע ביצעו חברי החולייה איסוף מודיעין מדוקדק בצירים, בטרמפיאדות ובצמתים המרכזיים. התכנון היה להתחפש למתיישבים מהאזור ולגרום לחטוף לעלות לרכב המפגעים.
בנוסף, במסגרת תכנון הפיגוע, בירר ראש החולייה אודות דירות מסתור אפשריות באיזור שכם להסתרת החטוף לצורך ניהול המשא ומתן.

במסגרת החקירה בשב"כ הוסגרו אמצעי לחימה אשר היו אמורים לשמש את חברי החוליה לביצוע פיגוע החטיפה - בין היתר נתפס אקדח, שוקר חשמלי ותרסיס גז. החולייה נערכה לרכישת אמל"ח נוסף לביצוע הפיגוע.

תוצרי החקירה הועברו לתביעה הצבאית בשומרון, לבחינת הגשת כתבי אישום כנגד המעורבים.
שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לסיכול מבעוד מועד של חוליות טרור וכוונות פיגוע, בדגש על ארגון הטרור חמאס אשר פועל ללא הרף להוצאת פיגועים חמורים בישראל.*

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 17 דצמבר 2017, 11:05

דיווח ראשוני: לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל והמשטרה הצבאית המוצבים בעמדת הבידוק בכניסה לבית המשפט הצבאי שומרון שבאזור סאלם -חטמ"ר מנשה, עצרו לפני זמן קצר חשוד שעל גופו מה שנראה כמו מטען חבלה.
החשוד נעצר וחבלן משטרתי כעת פועל לנטרול המטען.
הכניסה לבית המשפט סגורה.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 17 דצמבר 2017, 23:50

קופיקס מנסה למנוע את קריסת החברה באופן סופי ותפחית שוב את מחירי הקפה להמונים
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
פעמון זהב ורימון
הודעות: 4149
הצטרף: 28 ינואר 2014, 02:36

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי פעמון זהב ורימון » 18 דצמבר 2017, 20:28

אסון טראגי בברוקלין. חצי משפחה נשרפה למוות בביתה, השאר פצועים בבי"ח.
הם ישראלים לשעבר,
האמא והילדות הקטנות שחל"ח באסון, והאב והגדולים לרפו"ש.

משפחת אזן לבית חמרה, האב היה מוכר כובעים ב"ברון" בבני ברק.
המאבד זמנו
כן יכול לחזור בתשובה!

סמל אישי של משתמש
חזן
הודעות: 1027
הצטרף: 17 ספטמבר 2014, 12:07

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי חזן » 19 דצמבר 2017, 00:29

משפחת אזן


משפחת אזן.PNG
[/size]
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 20 דצמבר 2017, 11:05

דיווח ערבי על ירי ארטילרי של צה''ל
ירי פגזים לעבר שטח פתוח בשכונת זיתון ללא נפגעים לטענתם

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 20 דצמבר 2017, 11:29

"חשש לשחיתות בבני ברק"
ארגון ניידות חב"ד טוען, כי עיריית בני ברק מקצה קרקעות לעמותות פיקטיביות, תוך נפוטיזם והעדפת מקורבים, וקיים חשש כבד שהתהליך מזוהם בשחיתות. הטענות מועלות בעתירה שהגיש הארגון (18.12.17) לביטול שורה של הקצאות למקורבים לבכירים בעירייה.
הארגון טוען, בעתירה שהגיש לבית המשפט המחוזי בתל אביב, כי עתירתו מגוללת ממצאים קשים מאוד
ביחס להליך הקצאות של קרקעות ומבני ציבור בבני ברק לעמותות יקטיביות, באופן המעיד על נפוטיזם, הקצאות שרירותיות ללא שום תכלית ציבורית אמיתית, וחלוקת קרקעות ציבוריות למקורבים קיים. לדבריו, קיים חשש ממשי וכבד לכך שהליך ההקצאות בעיר מזוהם בשיקולים זרים, בשחיתות ובהפרת אמונים.

עוד נאמר בעתירה כי הליך ההקצאות בעיר איננו הליך מינהלי אלא הליך של חלוקת "שלל". לטענת הארגון, העירייה דחתה את התנגדותו ללא בחינה עניינית ומטעמים פסולים, וכל הליך ההקצאות העירוני פגום מאחר שמקרקעין רבים הוקצו לגורמים המקורבים לבכירים בעירייה. בית המשפט מתבקש לבטל את ההקצאות ביחס לעמותות הבאות:

"טובו מיזם", המנוהלת על-ידי הרב שלמה קופולוביץ - מקורבו האישי של ראש העיר, הרב חנוך זייברט.

"תורת המשכן בני ברק", בראשותו של יהודה דדון, אחיינו של הרב אליהו דדון - סגן ראש העיר מטעם סיעת ש"ס וחבר בוועדת איתורים והקצאות מייעצת בעירייה.

"עמותת תפארת ישי בני ברק" בראשותו של ישי ישראל, גיסו של דדון.

"חסדי ציון ובנימין בני ברק" בראשותו של מיכאל כהן, הנשוי לאחיינית של דדון.

"שיח ודעת" ו"יד לאחים" בראשותו של הרב יוסף גנץ, גיסו של הרב אריק אדלר, גזבר העירייה.

"ישיבת אמרי אמת דחסידי גור", הקשורה לזייברט.

לטענת הארגון, ההקצאות בוצעו גם בלא פרוגרמה כדין ובניגוד לנוהל הקצאות במקרקעין. לדבריו, בשל חוסר יכולת לנהל מאבק ביחס לכל העמותות וההקצאות הלקויות, מוגשת עתירה זו רק ביחס לחלק מההקצאות.

הארגון מפרט רשימה של שבעה מילדיו וחתניו של אברהם דדון, אחיו של סגן ראש העיר, החברים בעמותות שונות הקשורות בקשר הדוק לאלי דדון ואשר כולם קיבלו הקצאות ביד רחבה. כך גם גיסו של דדון, יגאל גואטה, ואחיו - מנהל בית הספר אמרי דוד. בעתירה נאמר עוד, כי ברשימת העמותות שזכו לקבל הקצאות יש למעלה מ-40 עמותות אשר אין להן אישור ניהול תקין. העתירה הוגשה באמצעות עוה"ד דוד דרור ויובל גרינשטיין, וטרם הוגשה תגובת העירייה.

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 31 דצמבר 2017, 12:42

צו איסור פרסום הוצא על חקירה בפרשיה ביטחונית
בית משפט השלום בפתח תקוה הוציא צו איסור פרסום, על כל פרט מפרטי החקירה, שעניינו פרשיה ביטחונית.

טוב ומטיב
הודעות: 696
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 31 דצמבר 2017, 17:48

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את החוק שסולל את חזרתו של ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) למשרד הבריאות. החוק מאפשר להאציל סמכויות סטטוטריות הנתונות לשר, לידי סגן שר שמונה במשרד שראש הממשלה מכהן בו כשר. מדובר בשינוי חוק יסוד שיאפשר לליצמן לכהן כסגן שר במעמד שר.

משרד המשפטים ניסח את תזכיר החוק מיד עם ההתפטרות של ליצמן מתפקיד שר הבריאות בעקבות עבודות רכבת ישראל שבוצעו בשבת. היות ומדובר בשינוי חוק יסוד הוא דורש רוב של 61 חברי כנסת והוא יעלה קודם להצבעה בממשלה כדי שהכנסת תוכל לאשר אותו בקריאה ראשונה ביום שני הקרוב.

בדברי ההסבר לתזכיר החוק נכתב כי "הממשלה מבקשת כעת לאפשר במשרד שראש הממשלה מכהן בו כשר, הפעלת סמכויות סטטוטוריות הנתונות לשר בידי סגן שר שמונה באותו משרד. לפיכך, מוצע לתקן את סעיף 33 לחוק היסוד, על דרך של הוספת סעיף כך שייקבע כי כאשר ראש הממשלה מכהן כשר הממונה על משרד, יהיה רשאי הוא לאצול את סמכותו, בהתאם להוראות סעיפים קטנים גם לסגן שר באותו משרד". כך יווצר מצב שבו ליצמן יקבל את ההחלטות במשרד, אך ראש הממשלה יישא באחריות.

החוק נולד בעקבות הוראת בג"ץ לראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר מידיו את תיק הבריאות לשר במשרה מלאה והורה לכנסת לתקן את החקיקה. לאחר שהחוק יאושר בשלוש קריאות במליאת הכנסת, יתאפשר ליעקב ליצמן, שהתפטר מתפקיד שר הבריאות בשל משבר השבת, לשוב לתפקידו כסגן שר.


ליצמן הצהיר מיד לאחר התפטרותו כשר כי לא יסכים "לדון בשום חוק בנושא סגן שר, כל עוד לא יאושרו חוקי השבת: המרכולים ושעות עבודה ומנוחה, כפי דרישת ראשי הסיעות החרדיות". חוק המרכולים צפוי לעבור סופית ביום שני הקרוב, ולאחר אישורו יובא לאישור חוק סגן שר. חוק שעות עבודה ומנוחה המכונה "מסורת ישראל" אושר ביום שני שעבר בכנסת.

ח"כ יאיר לפיד צייץ בתגובה: "בריאות הציבור זה עניין של חיים ומוות. לא עניין למשחקים פוליטים. מערכת הבריאות שלנו זקוקה לשר במשרה מלאה. ההחלטה להחזיר את ליצמן לתפקיד סגן שר היא עוד דוגמא לכך שכל מה שמעניין את הממשלה הזו והעומד בראשה זה הישרדותם האישית על חשבון טובת הציבור".

עם התפטרותו בחודש שעבר אמר ליצמן כי "עבודות השבת – בניגוד להלכה, בניגוד לסטטוס קוו". הוא ציין כי הגיש את התפטרותו "בעקבות עבודות חילולי שבת ברכבת ישראל, אתמול וגם בתקופה האחרונה. בכל הדורות ידענו שהשבת שומרת עלינו, ידענו שזה יסוד הברית בין עם ישראל והקב"ה. לצערי רכבת ישראל עשתה לאחרונה את יום השבת יום השיפוץ הלאומי. כל השיפוצים שלהם ברכבות הם עושים בשבת, שלא לצורך".

בפנותו לאזרחי ישראל מסר אז ליצמן: "לאורך כל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום השבת כערך עליון, למסור נפשו עליו. שבת קודש היא יום מנוחה לאומי ואנו חונכנו לשמור למניעת חילול השבת. לצערי ונוכח הכאב הגדול, בעקבות עבודות ממשלתיות שבוצעו בשבתות בפרהסיה בידי רכבת ישראל מזה תקופה ארוכה, החלטתי להתפטר מתפקידי כשר הבריאות. כשר בישראל, איני יכול לשאת באחריות מיניסטריאלית, שנעשו בפרהסיה וחילול שבת ממלכתיים, בניגוד לערכים המקודשים לעם היהודי, לסטטוס קוו ולהסכם הקואליציוני.

"אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי לקדם וליעל את מערכת הבריאות בישראל. פעלתי בכל דרך לטובת ציבור החולים, ללא הבדל בין כלל האוכלוסיות והמגזרים. הגענו להישגים רבים, ברוך השם זכיתי לעשות הצלת חיים עם סיוע רבבות אנשים בתחומי הבריאות. אני מתפטר מתפקידי בראש מורם, בתחושת שליחות ערכית ויהודית. אמשיך לעשות ככל יכולתי למען עם ישראל בכל מקום ובכל דרך. תודה".

טוב ומטיב
הודעות: 696
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 31 דצמבר 2017, 17:51

בשל הקושי לגייס רוב, ייתכן שתיאלץ הקואליציה לדחות את ההצבעה על החוק שאמור היה לעלות להצבעה בקריאה שניה ושלישית כבר השבוע. בקואליציה נותרו עם 58 קולות בלבד, ודודי אמסלם ביקש מראשי הסיעות החרדיות להתגמש. "לא מקובל, יהיה זעזוע"
כשבועיים לאחר שעבר בקריאה ראשונה בכנסת, מסתמן כעת כי הקואליציה תתקשה להעביר את "חוק המרכולים" גם בקריאה שניה ושלישית. הסיבה: קושי לגייס רוב להצבעה בעד החוק. בשל הקושי והרצון לרכך את ההתנגדויות לחוק, ביקש יו"ר הקואליציה דוד אמסלם להחריג מהחוק את הפיצוציות אך נתקל בסירוב מצד הח"כים החרדים.

במהלך ישיבת ראשי מפלגות הקואליציה, פנה ח"כ אמסלם מהליכוד לראשי הסיעות החרדיות ואמר להם כי יש בעיות בגיוס הקולות במליאת הכנסת, ולכן ביקש שיסכימו להחריג מהחוק פיצוציות. משמעות המהלך היא כי שר הפנים, אריה דרעי, לא יוכל לסגור פיצוציות בשבת, אלא רק מרכולים גדולים יותר. "אם נחריג את פיצוציות, אדע לגייס את הרוב במליאה", הודיע אמסלם לחרדים.

בש"ס ויהדות התורה הודיעו כי הם מתנגדים לכל שינוי. "נמאס לנו", הבהירו נציגי הציבור החרדים. "נלך לרבנים שיכריעו". בתגובה אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישה: "חייבים ללמוד לעבוד יחד". מלבד ההתנגדות בישראל ביתנו, ישנם גורמים נוספים בממשלה שמתנגדים לחוק ועלולים להוות מכשול בהעברתו. חברת הכנסת שירן השכל מהליכוד הביעה את התנגדותה, כמו גם חברת הכנסת טלי פלוסקוב מכולנו. נוסף עליהם גם ח"כ דוד אזולאי שלא צפוי להגיע בשל מצבו הבריאותי.


בקריאה הראשונה עבר החוק ברוב של 59 ח"כים בלבד מול 54 מתנגדים, לאחר שאילן גילאון (מרצ) הסכים להתקזז עם שר הדתות דוד אזולאי (ש"ס). אך כעת מסתמן כי אף ח"כ מהאופוזיציה לא יסכים להתקזז עם אזולאי, ועל כן לקואליציה רק 58 קולות בעד, זאת בשל התנגדותם של חברי מפלגת ישראל ביתנו שיצביעו נגד החוק, ויעניקו לאופוזיציה גם כן 58 קולות.

במקביל באופוזיציה מנסים לנצל את החולשה ולהשיג רוב למתנגדי החוק, גם בקרב הקואליציה. יו"ר סיעת "המחנה הציוני" יואל חסון אמר היום כי שם מתכוננים לפעול בדומה לאופן שבו פעלו כנגד חוק ההמלצות, בשבוע שעבר. "אנו מתכוונים לפעול גם הפעם ביד קשה, נעכב ונכשיל את החוק המיותר ע"י תיאום מוחלט עם כל סיעות האופוזיציה לגביי סדרי הדיון וההסתייגויות שיוגשו", אמר היום.

עוד הוסיף: "לשמחתנו, יש ח"כים נוספים מהקואליציה, מעבר לח"כים של ישראל ביתנו, שאנו במגעים איתם. חברי כנסת שלא מעוניינים להצביע בעד חוק המרכולים ואף מעוניינים להצביע נגדו. ח"כים אלו, מתכננים לתמוך בחלק מההסתייגויות שהוגשו ע"י האופוזיציה ובכך יסייעו לנו במאבק לשנות את פניי החוק המוצע ואף להסירו כלל".

אם חוק המרכולים אכן יעבור, השר דרעי יוכל להתנגד לחוקי עזר של עיריות ומועצות שנוגעים לפתיחת עסקים בשבת. "הסכמת שר הפנים לפתיחת וסגירת עסקים בימי מנוחה תינתן רק אם פתיחת העסקים כמוצע בחוק העזר נדרשת כדי לספק צרכים שהם, לדעת שר הפנים, צרכים חיוניים", נכתב בהצעה.

על פי הצעת החוק, המונח "עסקים" יחול על חנויות אך לא על מסעדות, בתי קפה, בתי תה, בתי משקה ו"כל מקום אחר שבו מכינים או מגישים מאכלים או משקאות לצריכה במקום". גם מקומות של "עינוג ציבורי" לא ייכללו בחוק, כדי לשמר את הסטטוס קוו. היועץ המשפטי של משרד הפנים קבע כי אין מניעה משפטית להעלאת הצעת החוק, וכך גם היועץ המשפטי לממשלה.

"אנחנו רוצים למנוע את הפיכת השבת ליום המסחר הלאומי", אמר השר דרעי בעבר בהתייחס לחוק, והוסיף שלמרות שהשבת קדושה, אי אפשר לסגור את המרכולים בתל אביב. "אנחנו רק רוצים שמה שהיה הוא שיהיה, ושבעקבות פסיקת בג"ץ בעניין המרכולים בתל אביב, לא ייפתחו כעת מרכולים בשבת ברחבי הארץ ויתקיים מסחר כמו בפריז, ניו יורק או לונדון".

טוב ומטיב
הודעות: 696
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 01 ינואר 2018, 14:16

"ישראל וארצות הברית סיכמו ביניהן על חיסולו של מפקד משמרות המהפכה של איראן, הגנרל קאסם סולימאני": כך מדווח הבוקר עיתון היוצא לאור בכווית. ע"פ הדיווח, במשך 3 שנים היו חילוקי דעות בין ישראל לארה"ב בסוגיה זו, אך כעת הגיעו הצדדים להסכמה.
מקור ישראלי בכיר אמר לעיתון כי ישראל הייתה קרובה לחיסולו של סולימאני לפני שלוש שנים, אך כאשר נודע לארה"ב על התכנית היא הזהירה את האיראנים ובכך הצילה אותו.
בנוסף דווח כי ישראל היתה קרובה לחיסולו במספר הזדמנויות נוספות.

טוב ומטיב
הודעות: 696
הצטרף: 25 יולי 2017, 23:17

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי טוב ומטיב » 01 ינואר 2018, 17:06

בפעילות של שב"כ וצה"ל נעצרו חמישה חשודים בהשתייכות לחוליית טרור שפעלה בהוראת פעיל חמאס מרצועת עזה. גורם בשב"כ: "בתקופה האחרונה ניכרת מוטיבציה גוברת של מפקדת החמאס ברצועה לקדם פיגועים באמצעות פעילי הארגון באיו"ש"
הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי וצה"ל עצרו חמישה חברי חוליית טרור ביהודה ושומרון שפעלו לקידום פיגועים, בהנחיית פעיל חמאס מרצועת עזה.

בחקירה בשב"כ נחשף כי הגורם העומד מאחורי פעילות החוליה הינו עבדאללה עראר, פעיל חמאס אשר היה מעורב בעבר בחטיפתו של ששון נוריאל ז"ל, גורש לרצועת עזה במסגרת "עסקת שליט" ומאז שב לעסוק בפעילות טרור.

על פי החשד, הנחה עראר את עלאא סלים, תושב ג'בע שבבנימין להקים חוליה ולרכוש רובה M16 לטובת ביצוע פיגוע בהקדם, והעביר לו כספים לצורך כך.


בהמשך לכך, פנה עלאא סלים לריאן תואם אף הוא תושב ג'בע, בבקשה כי יסייע לו לרכוש רובה M16 ולשם כך העביר לו אלפי ש"ח. בנוסף פנה עלאא לשחדה תואם, וביקש כי יסייע לו לגייס פעילים לחולייתו. בהמשך, פנה שחאדה תואם למחמוד אבו ערקוב, פעיל חמאס צעיר, תושב א-ראם, וגייסו לחוליה.

החקירה מנוהלת בתיאום עם התביעה הצבאית, הבוחנת את חומרי החקירה בטרם הגשת כתבי אישום כנגד החשודים.

"בתקופה האחרונה ניכרת מוטיבציה גוברת של מפקדת החמאס ברצועת עזה לקדם פיגועים באמצעות פעילי הארגון באיו"ש", מסר גורם בשב"כ. "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול בנחישות לסיכול מאמצי חמאס להוצאת פיגועים בישראל ומבהירים כי חמאס ברצועת עזה ימצא אחראי לכל פיגוע שיצא בהכוונתם".

יוסף בן יוסף
הודעות: 298
הצטרף: 10 אוגוסט 2017, 10:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 01 ינואר 2018, 21:00

טוב ומטיב כתב:"ישראל וארצות הברית סיכמו ביניהן על חיסולו של מפקד משמרות המהפכה של איראן, הגנרל קאסם סולימאני": כך מדווח הבוקר עיתון היוצא לאור בכווית. ע"פ הדיווח, במשך 3 שנים היו חילוקי דעות בין ישראל לארה"ב בסוגיה זו, אך כעת הגיעו הצדדים להסכמה.
מקור ישראלי בכיר אמר לעיתון כי ישראל הייתה קרובה לחיסולו של סולימאני לפני שלוש שנים, אך כאשר נודע לארה"ב על התכנית היא הזהירה את האיראנים ובכך הצילה אותו.
בנוסף דווח כי ישראל היתה קרובה לחיסולו במספר הזדמנויות נוספות.
ברור כשמש! אובמה עזר לאיראן, טראמפ עוזר לישראל!!

יוסף בן יוסף
הודעות: 298
הצטרף: 10 אוגוסט 2017, 10:51

Re: חדשות - האשכול המרכזי

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 01 ינואר 2018, 21:01

טוב ומטיב כתב:"ישראל וארצות הברית סיכמו ביניהן על חיסולו של מפקד משמרות המהפכה של איראן, הגנרל קאסם סולימאני": כך מדווח הבוקר עיתון היוצא לאור בכווית. ע"פ הדיווח, במשך 3 שנים היו חילוקי דעות בין ישראל לארה"ב בסוגיה זו, אך כעת הגיעו הצדדים להסכמה.
מקור ישראלי בכיר אמר לעיתון כי ישראל הייתה קרובה לחיסולו של סולימאני לפני שלוש שנים, אך כאשר נודע לארה"ב על התכנית היא הזהירה את האיראנים ובכך הצילה אותו.
בנוסף דווח כי ישראל היתה קרובה לחיסולו במספר הזדמנויות נוספות.

שלח תגובה