חובה להכנס, צביעות גלויה

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 ינואר 2017, 19:07

הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 25 ינואר 2017, 22:31

צביעות העולם,
אם ישראל היתה מנסה לשלוח טיל על המסגד בהר הבית ש"קדושת" המסגד לכל יודע הסטוריה, היא פוליטית,
כל העולם היה מזדעזע ואילו בסיפור זה שהם יורים על המקודש להם עצמם אפילו העולם המוסלמי לא מי יודע מה מזדעזע,
ומה הסיפור;
בהוראת האירנים ניסו החותים לפגוע בטיל במקומות ה"קדושים" במכה.


בכיר ביחידות הטק"ק של המיליציה החות'ית בתימן ,המכונה אבו מוחמד ושערק לצד הסעודים,מגלה פרטים אודות ירי טיל באליסטי כבד לעבר העיר ה"קדושה"-מכה ומה המטרות שהם ניסו להשיג.

הבכיר החותי אמר לעיתון "אלוטן" כי החותים הכחישו כי ניסו לפגוע בעיר מכה בטיל בליסטי לפני כמה חודשים בעוד שבפועל הטיל אכן כוון לעברה . המטרה לטיל שנורה לא היתה ידועה לכוחות היורים אלא היתה מבחינת סוד כמוס בהנהגת הארגון מחשש לתגובת העם התימני על פגיעה בעיר ה"קדושה" לאיסלם.

הבכיר החותי שערק הוסיף כי ירי הטיל היה בהנחיית האירנים כדי לזרוע בלבול בהנהגה הסעודית והאשימה כי היא אינה מסוגלת לדאוג למקומות ה"קדושים" לאיסלם .

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3920
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 25 ינואר 2017, 22:33

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים
כגון מי?

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 ינואר 2017, 09:49

פך שמן כתב:הוא גיסו, והוא האיש אשר "אנס" את כל המערכת לתמוך בו, אף שהיו מועמגים הרבה יותר רציינים
זה שהוא גיסו לא אומר כלום.
הוא נבחר בשל התחייבותו להרב אליישיב, ולכן הוא נבחר למרות שאכן היו מועמדים יותר רציניים אבל מצד שני הם לא רצו להתחייב לציית להרב אליישיב.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 ינואר 2017, 00:35

44 אלף דולר למוניות וצלמים; הפגנות לשם שמים או לשם הכסף?
מזה תקופה אנו מפרסמים ב"בחדרי חרדים" כי המניעים ליציאה להפגנות על כל עריק שנעצר, אינם תמימים • האם הצער והנזק שנגרמים לתושבים ולהמון החרדי מידי כמה ימים, מקורם במניעים פסולים? • בעקבות הכסף • הנתונים המלאים נחשפים
צבי סלע - בחדרי חרדים
סביב המאבקים נגד הגיוס, שהחלו עוד בימי לפיד, התקבצו כמה עסקנים, שמצאו כר נרחב לעשיית 'פרנסה' גם לעצמם. הנה נושא בוער שמעיק ומציק לכל יהודי חרדי - חשש מכך שיחייבו את לומדי התורה וכל צעיר חרדי להתגייס לצה"ל.
הזמנים עברו, בחסדי שמיים הגזירה נדחתה. לומדי התורה יושבים על תלמודם בהשקט ובטח, אך המערכת לגיוס כספים צריכה להמשיך לפעול, הן על ידי הפלג והן על ידי העדה החרדית.
בחוברות מטעם 'מרכז ההצלה', אחד מהארגונים של העדה החרדית, שהופצו בימים האחרונים בריכוזים החרדיים בארה"ב, ומנוסחות ביידיש, מפורטות ההוצאות של ההפגנות הנערכות נגד הגיוס, כמו גם הניסיונות "להציל" בחורים מגיוס. כך למשל נכתב בחוברת כי ישנם עשרים עסקנים המוצבים באופן קבוע בלשכות גיוס בחמש ערים - תל השומר, ירושלים, טבריה, חיפה ובאר שבע. בחוברת נכתב כי העסקנים בפתחי לשכות הגיוס דואגים ליידע את הבחורים כי מדובר ב"ציידים" ועד כה הצילו כאלף בחורי ישיבות.
כמה עולה להפגין? אם חשבתם שלהפגין לא עולה כסף, בסך הכל כותבים שלט יוצאים לכביש, מגלגלים פח, מציתים באש וחוסמים את התנועה, מתברר שטעיתם. בחוברות הפרסום שנשלחו לגבירים, המזוהים בעיקר עם חסידות סאטמר, מפרטים עסקני מרכז ההצלה את עלות ההפגנות לחודשי אב - כסלו, שמסתכמות לדבריהם בסך של למעלה ממיליון שקלים.
בחוברת מפרטים את ההוצאות המרובות של העסקנים - מוניות, צלמים, אוכל וכדומה, חוברות, כרזות, מודעות רחוב, שלטים על המרפסות, קנסות, וסטנדרים לנאומים בהפגנות ועוד.
החוברת מפרטת את העלויות. בחודשים אב - כסלו עמדו ההוצאות על מוניות, צלמים, אוכל ועוד על סך 44,092 דולר. הוצאות נוספות; עלות ה"ביכלעך" (חוברות) 3,947$, הוצאות הטאוולעך (שלטים) 4,472$ מודעות 973$, ועורכי דין 3,947$. 6013$ עבור סטענדרס (סטנדר לנואם) שירעם (מטריה) וקנסות.
כאמור, נראה שההפגנות הפכו למכשיר עבור גיוס כספים ויש כאלו שמרוויחים מכך לא מעט. היחידים שנמצאים בבעיה ובסכנת גיוס, הם אלו שאכן לא לומדים וממילא לא רשומים בישיבות. או ההולכים בדרך הרב שמואל אויערבך והעדה"ח, שהורו לא להתייצב בלשכות הגיוס, כיוון שזו "שעת שמד".
מפעם לפעם יוצאת המשטרה הצבאית למבצעים ללכידת עריקים, ולעיתים נלכדו עריקים אחר שנקלעו למפגש עם המשטרה. אזי נעשים הפגנות שממנו סובלים התושבים באיזור, וגם כל התנועה ברחובות נעצרת. האם הציבור החרדי כולו צריך לצאת למאבק עבור יחידים שנעצרו? בין אם בשל פשיעה, בין אם בשל עצלנות בטיפול בזמן במסמכים הנדרשים, ובין אם בגלל הוראת רבם - סוגיה שמעסיקה את הצדדים.
המפגינים כיום משתייכים לשתי קבוצות. אנשי העדה החרדית, או אנשי 'עץ' כלומר אנשי 'הפלג' בהנהגתו של הרב אויערבך. ההפגנות שבעבר היו בעוצמה רבה יותר, מביאות בדרך כלל למעצר מפגינים, ובעקבות כך שוב הפגנות, לשחרור העצורים. וכך חוזר חלילה.
באופן כללי התחושה היא שבשנתיים האחרונות תדירות ההפגנות רבתה והלכה, כמעט בכל שבוע הגיעו דיווחים על כך. לעיתים על מטרות שגם בעיני הציבור החרדי כללי נראות מובנות והגיוניות, ולעיתים הסיבות נראות כמופרכות ממש.
לאורך כל התקופה מתנגדי 'הפלג' טוענים כי מדובר במטרה אחת, והיא - גיוס כספים.
כבר בעבר פירסמנו ב'בחדרי' על התרמות המתקיימות בקרב הקהילות הקנאיות בארה"ב. הפעם, אנו מפרסמים את פירוט העלויות של כל צעד ב"מאבק" כפי שהוא מוצג לתורמים הפוטנציאליים.
דבר אחד ברור, יש מי שמרוויח כסף והרבה על כך שנעצרים עריקים. יש מי שמרוויח כסף מכך שאזרחים חרדים סובלים בעת יציאה להפגנות, מבעיות תחבורה, נגישות, עשן בבתים, וונדליזם לרכוש ציבורי. מוצדק או לא? הציבור ישפוט.
כעת, עם פרסום ההוצאות המטורפות, שכלל לא ברור האם הן מדויקות, מתגלה שיטת גיוס הכספים עבור "המערכה הקדושה" אותה מנהלים הקיצונים.
כאמור, בעבר נטען לא אחת נגד ההפגנות שהן נועדו עבור גיוס כספים בקרב נגידי סאטמר, השאלה שנשאלת כעת, מה מבין ההוצאות היא עלות אמיתית ומה היא ניפוח של תוצאה עבור מסע הגיוס כספים.
יש לציין שהעלויות אותן מבקשים בארגון הנ''ל למשל, הן צנועות ביחס לסכומים אותם דורשים בפלג עבור ההפגנות ועורכי הדין והמסתעף, שם הסכומים מנופחים פי כמה וכמה. בה בשעה שבעדה"ח באמת נעשים פעולות והפגנות ויש קצת עלויות למודעות וכיו"ב, ואילו בפלג גם את זה לא עושים, וגם את הכסף שהם אוספים כביכול עבור עורכי הדין מתברר לרוב שהם חוזרים וגובים את הכסף מהעצורים, למרות שהם אספו על זה הון בסאטמר עם נתונים פיקטיביים ושקריים. למותר לציין, שהכספים הנאספים על ידי הפלג, מגיעים ישירות לעיתון שלהם ושאר כיסי האנשים שם, ולא למטרות שעליהן הוצהרו כלל.
מצו"ב כמה תמונות מהחוברת.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 29 ינואר 2017, 14:25

הצביעות וה"הגינות" של דרוקר: גם בערוץ 10 יש טייקונים שהשתיקה יפה בנוגע אליהם - כמו יוסי מימן
בתקופת גליה מאור בנק לאומי מחק לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל. זה לא עובדה ראויה לציון בתוכנית "המקור"?

גלובס
אלי ציפורי | 29/01/2017 09:031. השבוע שודרה תוכנית המקור של ערוץ 100 על אליעזר פישמן ופשיטת הרגל שלו. רביב דרוקר, ברוך קרא והכתב איתי רום לא ממש חידשו הרבה, אף שפשיטת הרגל של פישמן, בעל השליטה לשעבר ב"גלובס", ראויה לכל גנאי ולכל ביקורת ולו החריפה ביותר, וכמובן הביקורת צריכה להיות מופנית גם אל הבנקאים שסיפקו לו את האשראי. אבל דרוקר, מבחינתנו, הוא העיתונאי בעל האגו הגדול והנפוח ביותר בישראל. אם תחפשו בגוגל תגלו בקלות שהוא אוהב מאוד תשומת לב ואוהב מאוד להתראיין לכל דכפין, בין היתר כדי למרק את המוניטין שלו עצמו, כדי להחניף לעצמו, להעיד על יושרתו, תוך כדי חלוקת ציונים על יושרתם של האחרים - הכול כדי לתחזק את המותג שנקרא "רביב דרוקר" (שלא לומר המותג "רביב דרוקר נגד בנימין נתניהו ולהיפך". דרוקר הרי חייב לשלוח זר פרחים מדי בוקר לנתניהו, כי ראש הממשלה הוא בראש המתחזקים את המותג הזה). מדובר במותג שמתורגם להרבה מאוד כסף באמצעות הרצאות באלפי שקלים שמעביר דרוקר. לדרוקר הרי יש חברה פרטית שהקים עם בת זוגו, שאף היא עובדת בערוץ 10, ויש להם מקורות הכנסה נוספים, לבד מהערוץ עצמו.
בתוכנית ששודרה השבוע, "גלובס" ואנחנו באופן אישי היינו על כוונת החוסר-יושרה (בניגוד כמובן ליושרתו האבסולוטית והמוחלטת והבלתי ניתנת לערעור לכאורה של דרוקר), כנראה בגלל כמה וכמה דברים שכתבנו פה בשנה האחרונה, בין היתר עליו ועל החונטה-קליקה התקשורתית שהוא חבר בכיר בה.
אין לנו בעיה עם ביקורת, אבל יש לנו בעיה גדולה מאוד עם הצביעות של דרוקר ושל אנשיו בתוכנית. הנה כמה עובדות שהם שכחו לציין, בלהט התקף הטהרנות שלהם:
אנחנו מציעים לקוראים לחפש את הכתבה של ברקת בגוגל, ואנחנו גם מוכנים לשלוח אותה לכל המעוניין - גם לדרוקר - כדי שיקרא איך בדיוק שבתי שביט, ראש המוסד לשעבר ומי שהיה מקורבו של יוסי מימן, קיבל 11.5 מיליון דולר, איך זה קשור ליו"ר חברת החשמל לשעבר אלי לנדאו, שהיה מצוי בקשרי חברות עם שביט, וכמובן לקרבה של שביט ולקשריו המיוחדים עם אישי מפתח בצמרת הממשל המצרי בעבר, ובראשם שר המודיעין המצרי עומר סולימאן.
אם זה לא מספיק, אפשר להציץ גם בכתב התביעה של ד"ר נמרוד נוביק, עוד בכיר לשעבר בקבוצת מימן, שהחליט להוציא קצת מהכביסה המלוכלכלת אחרי שהודח מהקבוצה ותבע ב-2011 עשרות מיליוני שקלים ממימן. נוביק, למי שהספיק לשכוח, היה חלק מחבורת ה"בלייזרים" של שמעון פרס שכללה גם את ד"ר אמנון נויבך (היום יו"ר הבורסה הדי-כושל) ויוסי ביילין. נוביק טען בתביעתו, בין היתר, שגרם בעבר לכלי תקשורת כלכלי לבטל את חשיפת הקשיים הכלכליים שאליהם נקלע מימן לכאורה. מי היה כלי התקשורת הזה? היו בטוחים: זה לא היה "גלובס". ולמה בדיוק תוכנית "המקור" של דרוקר לא התנפלה על כל שערוריית מימן בסדרת תחקירים נוקבים? הרי השערורייה שם מסריחה עד השמים. מה, זה לא עניין לציבור? אה, כמה קל להרביץ יושרה באחרים, רק לא בעצמך כמובן.
התוכנית הפנתה כמה שאלות קשות ונוקבות לגליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי - ודי בצדק. אבל שאלה אחת נוקבת לא עלתה כלל בתוכנית: בתקופתה של מאור מחק בנק לאומי לערוץ 10 סכום עצום של כ-150 מיליון שקל (!), סכום חסר תקדים, הגבוה ביותר שנמחק בישראל לכלי תקשורת בודד. זו לא עובדה ראויה לציון? זה לא הון-שלטון-עיתון (במקרה הזה מדיה אחרת)? נו טוב, ל"טובים" מותר הכול, גם למחוק סכומים עצומים, כי רק הם ישרים ורק הם עובדים בשביל הדמוקרטיה ובשביל האינטרס הציבורי (ואנחנו אומרים זאת בציניות).
הלאה: ערוץ 10 קיבל שורת הקלות והטבות מאז הקמתו. אם דרוקר ייקח כלכלן בכיר, אנחנו בטוחים שהוא יוכל לכמת גם את ההטבות הללו מאז הקמת הערוץ, לבד מהמחיקה מכספי ציבור שגרם הערוץ. אנחנו בטוחים שמדובר בשורת הקלות רגולטוריות נדיבות ששוות לא מעט כסף. זה לא ראוי לגילוי נאות עבור צופי ערוץ 10? האם הטבות והקלות כאלו ניתנות לכל מפעל במצוקה, מפעל שעובדיו מרוויחים שכר מינימום ולא שכר נדיב כמו דרוקר ושות'?
עמוס שוקן, מו"ל "הארץ", זכה בתוכנית לכמה דקות שייחסו לו מעמד של עד מומחה, גורו עיתונות כביכול, שבהן עשה את מה שהוא עושה שנים מאחורי הקלעים יחד עם סגנו גיא רולניק: מפיץ שקרים על "גלובס", עיתון שהם חלמו לחסל כדי לכבוש את שוק העיתונות הכלכלית. דרוקר וקרא רק שכחו לתת גילוי נאות מאוד משמעותי: דרוקר כותב טור ל"הארץ" וכל הקבוצה שם מגויסת כמשרד יחסי ציבור לפועלו, כולל הענקת ראיון שער חנפני במוסף שלו, שכותרתו "ראש האופויזציה". גם ברוך קרא עבד במשך שנים תחת שוקן, ככתב המשפט של העיתון, וניכר מאוד שהשניים הם מחסידיו השוטים ולא יעזו מעולם לעשות כתבת תחקיר על קופת השרצים שהוא סוחב על גבו ומעלה שאלות קשות על מידת כשירותו לשמש מו"ל של עיתון בישראל. את המינימום בתוכנית הם לא עשו: לשאול את שוקן על יחסי המימון שלו עם בנק הפועלים ועם בנק לאומי, כיצד הוא הגיע לפשיטת רגל מעשית, ולמה הוא בדיוק החניף במאמר מביך לגליה מאור, אותה מאור שמחקה לערוץ 10 סכום בלתי נתפס.
כתב התוכנית איתי רום השמיץ את כותב שורות אלה באופן אישי במזיד ובאופן שקרי בלי שום בסיס עובדתי, סירב לתקן זאת, וגרוע מכול - סירב לתת גילוי נאות לכך שערוץ 10 תבע אותי באופן אישי (לא את העיתון, אלא אותי באופן אישי) בהיקף של 200 אלף שקל על לשון הרע בנושא ההלוואה שקיבל הערוץ מהמדינה, ולטענה הנגדית של עורכי דיני שמדובר בתביעת השתקה (כעת העניין בדרך לגישור). זה לא משהו שציבור הצופים של ערוץ 10 צריך לדעת לפני שזורקים בוץ? ומדוע הערוץ גנז את תגובתנו האישית? האם זו העיתונות הישרה וההוגנת מבית היוצר של דרוקר?
תוכנית "המקור" השבוע רק המחישה את מה שהבנו כבר מזמן: יש קליקה תקשורתית בישראל, היא חושבת שהיא צריכה לנהל את המדינה, היא חושבת שרק היא ישרה, רק היא עובדת למען האינטרס הציבורי, וגרוע מכול - היא נוטה להלך אימים על כל מי שלא מיישר איתה קו. הגיעה העת שדרוקר יחטט ביושרתו, באמינותו ובמקצועיות שלו במקום לחטט אצל אחרים.
2. כל עובד בארגון מכיר ודאי את תופעת העובדים החנפנים, אלה שמתאמצים מאוד לשאת חן בעיני המנכ"ל, שיעשו הכול כדי לרצות אותו, כדי שהוא ירצה אותם. באיזשהו שלב, המנכ"ל לא צריך בכלל להפעיל אותם - הם רוקעים כמו סוסים בפני אדוניהם בכל בוקר, בכל שעה, בכל דקה מדקות יום העבודה שלהם. הם תוכנתו לעשות כך, כמו צעצועים המהלכים אחרי מפעיליהם. אחרי תקופת חינוך קצרה והבנה הדדית, הבוס כבר לא צריך להפעיל את הכפתור, זה בנוי על הפעלה עצמית, על התרפסות אין קץ. אין חוטי שדרה, אין עצמאות מחשבתית, יש צייתנות מוחלטת ונאמנות עיוורת, תוך רמיסה והכפשה של האחרים.
כאלו הם בדיוק מפעילי האתר הזניח "העין השביעית", שוקי טאוסיג, אורן פרסיקו ואיתמר ב"ז, שאמורים לעסוק בביקורת תקשורת. במקום להיות כלבי השמירה של כלבי השמירה, הם הפכו להיות כלבלבים מאוד נאמנים וצייתנים של שוקן וסגנו רולניק, באמצעות הפצת שקרים מבית היוצר שלהם, כתיבה חלולה, לא עובדתית, מגמתית, כוזבת, מעוותת, מניפולטיבית שמשרתת אך ורק את האינטרסים של חבורת שוקן וכמובן מחניפה לה עד אין קץ. ויש לרקיעה הזאת בפני אדוניהם (בנוסף יש להם אדונים מהקרן החדשה לישראל, המממנת העיקרית שלהם) תמורה מאוד יפה: כתבות מפנקות בקבוצת "הארץ". כלומר, יש פה יחסי שוחד עיתונאי ושחיתות עיתונאית מאוד ברורים. החנף לי ואחניף לך, ובסל השירותים הזה כמובן כלולה הכפשה זדונית ומכוונת של המתחרים.
לאחרונה חצתה החבורה השופטת הזאת, שאיש לא הסמיך אותה לשפוט ומעולם לא תרמה דבר לעולם העיתונות, את כל הגבולות האדומים. במקום להתייחס באופן ענייני ועובדתי לביקורת שלי על החונטה-קליקה תקשורתית, היא שלחה אותי לאבחון פסיכיאטרי, נפשי, פסיכולוגי, וזאת בעקבות סדרת הטורים על התקשורת שחשפה בין היתר את ערוותם ואת ערוות הקליקה התקשורתית.
יש לי עצה אחת ידידותית ל"רופאים" החדשים, שלא קיבלו הסמכה ממדינת ישראל: גשו בבקשה לסקר TGI האחרון שפורסם השבוע: "גלובס" הגיע לשיא החשיפה מאז הקמתו, למרות כל קשייו לאחרונה. קבוצת "הארץ דה-מרקר" התרסקה בחשיפה בעשור האחרון. הציבור לא מטומטם כפי שאתם נוטים לחשוב: הציבור יודע היטב מי כאן מקצועי, ישר, הוגן והגון.
eli@globes.co.il
מה "שכח" רביב דרוקר לגלות לציבור
; יוסי מימן, לשעבר אחד מבעלי השליטה בערוץ 10, מחק מכספי ציבור כמיליארד שקל באיגרות חוב של חברת אמפל. שערוריית הגז המצרי שאליה קשור מימן וגם שבתאי שביט, לשעבר ראש המוסד לשעבר, שקיבל ממנו 11.5 מיליון דולר, מעולם לא נחקרו בתוכנית "המקור", למרות שגרמה נזק כבד למשק הישראלי בהיקפים של מיליארדי שקלים.
; גליה מאור, לשעבר מנכ"לית לאומי, מחקה לערוץ 10 כ-150 מיליון שקל מכספי ציבור, הסכום הכי גדול שנמחק עד היום לכלי מדיה בישראל.
; ערוץ 10 קיבל מהמדינה מאז הקמתו שורה של הקלות והטבות רבות.
; דרוקר מחובר לקבוצת "הארץ דה-מרקר" בעבותות. הוא קיבל שם טור שבועי, יחסי ציבור כמעט על בסיס יומיומי וכתבות מגזין מחניפות. עמוס שוקן, מו"ל הקבוצה, זכה בתוכניתו לבמה מלטפת ללא שום שאלות קשות על יחסי הקבוצה עם הבנקים, ובמיוחד על יחסו שלו לגליה מאור.
*** גילוי נאות: ערוץ 10 הגיש נגד כותב שורות אלה תביעה אישית בהיקף של 200 אלף שקל בטענת לשון הרע, בעקבות מאמר שעסק בהלוואה שנטל הערוץ מהמדינה. כתב ההגנה טען מנגד כי מדובר בתביעת השתקה.
גם המספרים שמאחורי הפטורים לתושבים חוזרים צריכים להיחשף
בעקבות הטור שפרסמנו בשבוע שעבר על פיני רובין והחוק לפטור ממס לתושבים חוזרים ("הפטריוט פיני רובין ומתנות המס הנדיבות ליהודי העולם העשירים"), כתב לנו עו"ד ורו"ח מאורי עמפלי, מנוי "גלובס", שהמאמר עשה עוול לעו"ד רובין וכלל אי-דיוקים רבים. עמפלי טוען כי לפני כעשור, במסגרת חגיגות ה-60 למדינת ישראל וכחלק מהרצון לעודד עלייה ולהחזיר ישראלים ארצה, תוקנה פקודת מס הכנסה באופן שהורחבו באופן משמעותי הפטורים ממס הניתונים לתושב ישראל לראשונה ולתושב וחוזר ותיק. לדברי עמפלי, המאמר לא ציין שהפטור אינו גורף ואינו חל על הכנסות שהופקו או נצמחו בישראל, אלא רק על הכנסות ורווחי הון שמקורם מחוץ לישראל וכי ההטבות לא היו מיועדות רק לאנשים עשירים. כמו כמו, בנוגע לנאמנויות, אומר עמפלי, רוב ההטבות במשטר הנאמנויות ביחס ליוצרים זרים, הכולל את אותם מיליארדרים, צומצמו באופן משמעותי במסגרת תיקון מקיף שנערך בפקודת מס הכנסה. עוד הוא טוען כי מבחן השהייה בישראל של 183 ימים לפחות לצורך חבות במס אינו הפרמטר היחיד ויש שורה נוספת של פרמטרים.
ואחרי שהבאנו את טענותיו של עמפלי, יש לנו טענה אחת מנגד: בכל פעם שאנחנו כותבים על ענייני מס, מתנפלים עלינו רואי חשבון ועורכי דין העוסקים בתחום ומשדרים אותו מסר פחות או יותר: אתם, העיתונאים, לא מבינים דבר וחצי דבר בענייני מס, העניינים הרבה יותר מורכבים מכפי שאתם חושבים, יש המון סעיפים והמון פרשנויות. ואנחנו אומרים: בטח, זו בדיוק הייתה המטרה שלי חוקי המס שנכתבו בשביל העשירים: לפתל אותם, לסבך אותם, להפוך אותם לבלתי ניתנים להבנה לאדם הממוצע - כי כך אפשר יהיה לתת להם כמה שיותר פרשנויות יצירתיות וכך יהיה אפשר למזער את חבות המס או להתחמק ממנה.
דבר שני שאנחנו מבקשים: תנו למספרים לדבר, תנו לעובדות לדבר. אחרי שחשפנו פה את הטבות המס העצומות לחברות ענק כמו טבע, לאחר מאבק משפטי לא פשוט עם רשות המסים, ראוי שהטבות המס שחוקקו "למען העלייה" ו"למען המולדת" בתוך מתן פטורים נדיבים מאוד, יונחו על השולחן. כלומר, שכל המספרים ייחשפו לעיני הציבור, ורק הוא יחליט אם ההטבות הללו היו שוות את אהבת המולדת. וראו זה פלא: מאחר שהפטור ממס כלל פטור מדיווח על הכנסות וכדומה, אין לרשות המסים כל נתון על מספר הנהנים מהחוק ומן הסתם אי אפשר כרגע לכמת את ההטבות. אבל יש לנו תקווה: כעת, עשר שנים מתחולת החוק (2007), לרשות המסים יתחיל לזרום מידע על כל אלו שנהנו מהפטור ואז יהיה אפשר להתחיל לגלות כמה גרע החוק מקופת המס של מדינת ישראל. אל דאגה, רשות המסים לא תספק את המידע. בשביל זה יש בתי משפט, וגם במקרה הזה אין לנו שום בעיה להגיע באמצעותם לחקר האמת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 פברואר 2017, 12:05

כתבה בקו עיתונות על מניעי המאבקים וההפגנות.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 פברואר 2017, 12:09

המודעה נגד יועצי ברקת.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 פברואר 2017, 21:55

נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 פברואר 2017, 21:56

מדברי הגרא"מ שך זצ"ל על שטיינזלץ:

בס"ד, יום ו' עש"ק לסדר ההני נותן לו את בריתי שלו' התשמ"טלמעלת כבוד הרבנים הגאונים גדולי תורה ויראה וכל אנשי התורה אשר חונכו וקלטו בהישיבות שלמדו דעת תורה ויראת שמיים.

ה' עליהם יחי'צר לי מאד, צר לי מאד, אף כי יודע אני מך ערכי אבל ליבי בוער בקרבי. והשקט לא אוכל, ואני מוכרח לכתוב דברים היוצאים מן הלב, על הסכנה העומדת ח"ו לקעקע את יסוד היסודות של כלל ישראל, אשר כל אמונת עם ישראל בנוי' על זה, והוא שהתורה שבעל פה קדושתה ממש כתורה שבכתב, ושניהם ניתנו למשה בסיני מפי הגבורה, וכל כולה תורה היא, כמו שאמרו בגיטין ס': ולא כרת הקב"ה ברית עם ישראל אלא בשביל דברים שבע"פ, ובזה לא הי' שום אדם בשם ישראל יכונה מפקפק בזה, וכל יהודי שלמד גמרא בבית המדרש בחברת ש"ס שהי' נמצא בכל עיר ועיר, ידע שלומד תורה שניתנה למשה מסיני. והתנאים והאמוראים כמלאכי צבאו-ת, שאנו יודעים ומאמינים שהקטן שבהם הי' ביכולתו להחיות מתים, ואנחנו יתמי דיתמי בדור שאפילו כחמורו של ר' פנחס בן יאיר לא דמינו, דור שהשתיקה יפה לו, וח"ו אף אחד לא העיז להטיל כל ביקורת כל שהוא לאחר חתימת התלמוד על ידי רבינא ורב אשי ומינה נפקא קדושת עם ישראל בכל מקום על ידי קדושת התורה וזה הי' הגורם היחידי לקיום כלל ישראל מאז היה לגוי במעמד הר סיני.

ומה כואב הלב לראות כבלע את הקודש מאחד המתחכם בעצת היצר לכתוב פירוש לגמרא התקרא בשם "התלמוד המבואר והמנוקד" ולהכניס פנימה ביאורים שונים כאילו להקל על הלימוד של הגמ'.

ובאמת שעל ידי לימוד זה סר כל זיק של קדושה ואמונה. שמעמיד הש"ס כספר חוקים וכחמת הגויים רח"ל, ופשוט שבדרך זה יגרם ח"ו שכחת התורה. ואל יטעון מי שטוען שעי"ז יתמעטו הלומדים, כי מחובתינו לשמור על פך שמן הטהור בטהרתה, ולא על הריבוי האינו טהור, ומעט מן האור דוחה הרבה מן החושך. ותדעו כי עד מלפני כמה שבועות לא ידעתי מכל זה, וכשראיתי כמה מחיבוריו דוגמת ספר אישים במקרא ונשים במקרא וכו' וכן חיבורו התלמוד לכל, נזדעזתי, ואומר אני בלב שלם שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה, ומעיז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם. וצר לי מאד שאני צריך לזעוק, אבל לדעתי ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לביהמ"ד.

והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו.הכותב בדמע למען כבוד השי"ת ותורתו

אלעזר מנחם שך

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 פברואר 2017, 21:57

הגרי"ש אלישיב:

ב"ה מוצש"ק דברים תשמ"טהואיל ובחוברות "תלמוד לכל" ו"דמויות במקרא" ישנם דברים נוראים של זלזול באבות הקדושים, וברבותינו התנאים והאמוראים, ופגיעה ביסודות תושבע"פ הרי מן הדין כל ספריו של אותו מחבר בחזקת איסור הם עומדים.לכן הנני מצטרף לדעת גדולי ישראל שליט"א שהוציאו איסור על ספריו.וע"ז באעה"ח –

יוסף שלו' אלישיב

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 פברואר 2017, 22:00

כמה בחורי ישיבות עריקים - נעצרו היום • הפלג לא יצאו להפגין
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע ללשכת הגיוס, התגלה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות. מפגינים מ'העדה החרדית' ניסו למנוע את המעצר אך ללא הצלחה
כיכר השבת ובחדרי חרדים
תלמיד ישיבה מירושלים שהגיע הבוקר (שני) ללשכת הגיוס ברחוב רש"י, ככל הנראה בתמימות על מנת לעשות פטור, התגלה לאחר בדיקה כעריק ונלקח למעצר בבסיס של המשטרה הצבאית בענתות.
בעקבות כך החלה מהומה של פעילים המזוהים עם 'העדה החרדית' שניסו למנוע את המעצר ואת העברתו להמשך חקירה. לאחר דקות של עימותים בין הצדדים הצליחו השוטרים להוציא את הבחור הישיבה אל הרכב ולקחו אותו להמשך חקירה בבסיס ענתות. יצויין כי במהלך ההפגנה נעצרו כמה עריקים.
אולם בעוד אנשים מ'העדה החרדית' יצאו להפגין, בפלג סירבו לצאת להפגנות עליהם. בנוגע לגבי הבחור העריק הראשון הבהירו בפלג, שמאחר שהתייצב לצורך קבלת פטור, לכן הם לא מוכנים להפגין בשבילו, שכן לפי הוראתם אין להתייצב אף לא לקבלת פטור. לגבי האחרים לא התקבל הסבר.
מרכז החדשות: יצויין, כי אתמול והיום לא יצאו בפלג לחסימות כבישים, למרות הבטחותיהם להפגין כל יום עד שישוחרר הבחור. על אתמול הסבירו בפלג שבעקבות שנערך כנס נשים של הפלג בבניני האומה, הם לא רצו לעשות הפגנות שיפריעו להגעתן. (כנראה הכוונה שכיון שבטל מקצת היום בטל כולו). אך בנוגע להיום לא הצליחו בפלג למצוא כל הסבר ותירוץ.
יתכן שחוסר האמפתיה מהתקשורת החילונית שחשובה להם מאוד, גרמה לכך שהם החליטו לוותר על ההזדמנות, או שמא זעם הציבור החרדי גרם לכך שיחכו עד הפעם הבאה. לפי דיווחים שונים עולה, שאיומים שונים של המשטרה עליהם הועילו. כך או כך, למרות דבריהם שלא 'יפקירו' שום עריק, הם לא מקיימים זאת.
יש לציין, כי עקב דברי הפלג בתקשורת החילונית ש'שאר הציבור החרדי הם לא חרדים', החלו החילונים להבין שלא מדובר במאבק דתי, וכי בעצם הציבור החרדי הוא נגד הפלג ולא מדובר אלא בקומץ מועט מכלל הציבור שמפגין על מעמדו. כך שאם עד כה חשבו החילונים שההפגנות הללו הם כלל החרדים ולא הבדילו ביניהם, כעת מתחילה לחלחל ההבנה שלא כך הדבר.
איש הפרסום הרב ישעי' איצקוביץ בראיון לגלסנר ב'קול ברמה' התייחס לכך, כשדיבר על הטרדות אנשי הפלג את חברות הפרסום, ואמר: 'ההטרדות לא חדלו ואף התעצמו בשנה האחרונה. אך ההפגנות האחרונות דווקא עזרו לי מאוד להסביר לאנשים את ההבדל בין רוב הציבור החרדי לפלג'.
עוד הוא אמר: 'לאחר ההפגנות ההזויות וההתפרעויות האלימות של הפלג, וההתנערות של הציבור החרדי מדרכם, יותר קל להסביר למפרסמים למה יש להימנע מלפרסם בעיתונם'.
כזכור, אפשטיין בראיון אמר שאנשי הפלג הם 'הכי עדינים בחברה הישראלית', משום מה הציבור סבור ההיפך.
הראיון של איצקוביץ: https://drive.google.com/file/d/0B8K7qj ... sp=sharing

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 15 פברואר 2017, 15:29

משולש כתב:נציג "עץ" תמך ברב שמרן הגרא"מ שך החרים
מועצת העיר ירושלים שהתכנסה אמש, אישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו: הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי הדור בשעתו. ומי תמך? נציג "הפלג" חיים אפשטיין
בחדרי חרדים
מועצת העיר ירושלים התכנסה אמש (ראשון) ואישרה את 12 יקירי ירושלים לשנת 2017. בין האישים שאושרו נמצא גם הרב עדין שטיינזלץ, נגדו יצאו כל גדולי ישראל בשעתו, ובראשם מרן הרב שך זצוק"ל.
נודע כי שלושת נציגי 'דגל התורה' יצאו בזמן ההצבעה ולא השתתפו בה. מנגד, חיים אפשטיין, נציג "עץ" מהפלג, שמתיימרים כביכול לייצג את הרב שך והרב אלישיב, תמך במינוי.
בסוף שנות ה-80 יצאו כל גדולי ישראל נגד "תלמוד שטיינזלץ", בראשם מרן הגרא"מ שך זצוק"ל שכתב כי על ידי הלימוד ב"תלמוד שטיינזלץ" "סר כל זיק של קדושה ואמונה" והדבר יביא לשכחת התלמוד.
עוד תקף את חיבוריו האחרים וטען "שיש בהם דברי מינות ואפיקורסות וחילול כבוד התורה" וכי הרב שטיינזלץ "מעז לדבר בזלזול נורא על האבות הקדושים, התנאים והאמוראים, אשר אין לנו כלל תפיסה בגודל מדריגתם והשגתם" ו"ספריו צריכים גניזה, ואסור ללמוד ולעיין בהם ולהכניסם לבית המדרש, והירא דבר ה' ישמור נפשו מלהחזיקם בביתו".
אל קריאתו של הרב שך הצטרפו רבים מגדולי ישראל, ביניהם מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל ומרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל, ויבלחט"א מרן הגראי"ל שטיינמן, מרן הגר"נ קרליץ, מרן הגר"ח קניבסקי, ומרן הגר"ש בעדני, שליט"א.
קודם לכן קיבל הרב עדין שטיינזלץ הכשר מבד"ץ 'העדה החרדית' על ספריו, אלא שדרשו כמה תיקונים במקצת ספריו, והוא הוציא הודעה שיתקן את הנדרש. אך מרן הגרא"מ שך זצוק"ל לא הסתפק בכך ויצא בחריפות נגד כל ספריו וכל המהלך, ואליו הצטרפו גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א.
גורמים ליטאיים הגיבו להצבעה ואמרו כי "נראה שמעת שפרשו 'הפלג' מדרכו של הרב שך וממסורת רבותינו, ותחת זאת חברו ל'העדה החרדית' לצורך שיתופי פעולה פוליטיים, הם כבר מקבלים את דעתם של 'העדה החרדית' גם בנוגע לזה".
זה לא יפה להעלות מצידך כזה מודעה, כי הרב שטיינמן לא היה מפרסם כיום מכתב כזה.
אז פרסם את זה הרב שך מכיוון שאז הוא נלחם נגד חב"ד אבל כיום אני מאמין שא"א מהחתומים לא היה חותם על זה שוב.

ובדרך אגב נראה לי שאתה ומרכז החדשות לא יודעים להתפייס וממילא אין שום סיבה למה שהפלג ירצו להתפייס.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 15 פברואר 2017, 22:39

זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 16 פברואר 2017, 11:10

משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 16 פברואר 2017, 14:14

גאליציינער כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
אל תיצא למלחמה על דבר שהגנרל שלך לא היה נלחם כיום, למלחמה נגד הרב שטיינזלץ אני בטוח שהרב שטיינמן לא היה מרוצה לשמוע את זה..
לצאת למלחמה זה משהו אחד (לא יצאתי אלא הזכירו אותו אז עניתי). אבל זה שהוא אפיקורוס זה פסק נצחי של רבים רבים מגדולי ישראל.
ובעצם, מניין לך כל ההתבטאויות האלו? שאלת את הרב שטיינמן על זה? שמעת ממנו שיחה על שטייזלץ?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 פברואר 2017, 21:53

מסע קודש בתקשורת החילונית לטיהור התדמית הפגועה

בעוד בציבור החרדי הפלג מוקע אל עמוד הקלון דוקא בתקשורת החילונית פועלים למענם

טוביה גרוסמן - מרכז החדשות

ידוע בשער בת רבים הקשר ההדוק בין הפלג לאנשי התקשורת החילונית, בין השאר הקשרים שטיפח העורך הידוע בעצמו. מדובר בקשר שכבר נבנה למעלה מעשרים שנה. אחת המטרות בקשר הזה, היתה לשתול ידיעות שונות שיפורסמו בתקשורת החילונית, ואחר כך להשתמש בהם כ'ראיה' שקורה כך וכך. כפי שכבר העיד אחד מגדולי ראשי הישיבות, שהוא יודע שאנשי הפלג מתדרכים את אנשי התקשורת החילוניים, ומשתמשים בזה אחר כך לצרכיהם, וכבר פורסמו הדברים בשעתו.

אך מטרה נוספת היתה להם בזה, לקבל השפעה דרך ההערצה אליהם בחוגים החילוניים. לפיכך דאגו שבתקשורת החילונית ידברו אודותם ועל פועליהם כל השנים, ושיציגו אותם באור חיובי באופן אישי ובאופן שיגדיל וינפח את יכולותיהם והשפעתם. (ואליבא דאמת יתירה מזו, עקב נחיתות רגשית כלפי החילונים והתקשורת החילונית, רצו אנשי התקשורת של הפלג שהללו יעריכו אותם כמוצלחים כמותם).

בימי ההתפרעות של כת הפלג, חל סדק בקשר זה. לאחר שבתקשורת החילונית הראו בעיקר את המתפרעים אחוזי הטירוף, וסוקרו באופן שלילי – שלא כהרגלם, ולאחר שדוקא בשל אמירות הכת בכל כלי התקשורת הבינו שם רבים שהטירוף הזה אינו בשל מניע דתי אלא בשל מאבק על המעמד גרידא, ושהוא אינו מייצג את כל הציבור החרדי אלא רק את הפלג, ולפיכך הם דיווחו על כך לציבור החילוני ופורסמו כמה כתבות בנושא.

כבר באותו יום החלו אנשי הכת בבליץ פגישות עם אנשי התקשורת, (חלק מהשמות והפרטים ידועים), לשכנע אותם לא לוותר על הידידות רבת השנים, ושיחזרו לעמוד שוב לצידם. ואכן ההשקעה הרבה כל השנים נשאה פירות, ולאחר שיחות שכנוע הם חזרו לתמוך בפלג, והתחילו לסקר אותם באופן אוהד שוב כבר באותו יום. כפי הנראה, זו גם היתה אחת הסיבות המרכזיות להפסקת ההפגנות, כדי למצוא חן בעיני ידידיהם ובעיני הציבור החילוני, שזה חשוב להם ביותר.

אחת הפעולות שידידיהם הרבים מבין אנשי התקשורת עשו, הוא לנסות למחוק את הרושם שמדובר בחוג 'הזוי', שבכך ישנו גם סוג של איום על השפעתם של הפלג בקרב החוגים החילוניים והציוניים והיכולת שלהם לקבל איזו הכרה כחוג נורמטיבי ושפוי, וכך החלו ידידיהם לנסות להציג אותם שוב כבעלי עמדה קנאית בלבד.

כך למשל, עשה יאיר שרקי כתבה מיוחדת בערוץ 2 שמנסה להציג את הצד של כת הפלג. לצורך כך, עשה ראיון עם כמה מאנשי הכת הנראים כ'נאורים', שנבחרו בקפידא.

הראיון הפוליטי נערך לא פחות מאשר בהיכל ישיבת 'מעלות התורה' עצמה בעת הסדר, עם כמה מבני הישיבה שהתיישבו כ'פאנל' שיענה לשאלות. זוהי פירצה חדשה שלא היתה עדיין, לעשות כזאת בתוך ישיבה, ועוררה תדהמה גדולה אצל כל אלו שנתוודעו לכך.

אך כמובן שפירצה זו נעשתה בכוונה מחושבת, להראות את הצד הנורמלי כביכול של אנשי הכת, ועל הצד ה'תרבותי' שלהם. לפיכך גם הוכנס הכתב יאיר שרקי בעל הכתבה, לחזות בשיעור בבית מנהיג הפלג. (מצו"ב תמונות).

כך גם מחר צפוי להתפרסם בעיתון ישראל היום כתבת תדמית על מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך, בין השאר ישנו שם ראיון עם יוסי פטרוב הגבאי של הרב אוירבך, במטרה לשווק אותם לגמרי אחרת ממה שהם באמת. כל זה נעשה כאמור בנסיון להתחנף ולמצוא חן בעיני התקשורת הפסולה ואף להכניס את המסרים שישמשו אותם אחר כך כ'ראיה' כביכול, כאמור.

המציאות הוכיחה, שכל ההשקעה של אנשי הכת אולי הגדילה אותם בקרב הציונים וחוגיהם, שם הם יצרו מציאות דמיונית לחלוטין, אולם בקרב הציבור החרדי זה לא הצליח, שם יודעים את האמת, אף כי עדיין לא את כולה וכל עומקה, אך לאט לאט נחשפים הדברים יותר ויותר. מה גם שאת עיקר מטרתם לא השיגו בכך, כלל הציבור החרדי נותר נאמן להשי"ת ולתורתו, וסר למרותם של גדולי וחכמי ישראל האמיתיים שליט"א, ובכך נראה בחוש השגחת הקב"ה על עמו ישראל.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 פברואר 2017, 12:35

סערה רבה בפלג עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג הפלג
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת הפלג לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב אוירבך, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב אוירבך הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב אוירבך לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב אוירבך אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי הפלג יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב אוירבך קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב אוירבך, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב אוירבך הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "לר"ש אוירבך שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב אוירבך.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו בפלג לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 20 פברואר 2017, 13:25

אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 פברואר 2017, 13:36

קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.

נחמן
הודעות: 1268
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 11:42

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי נחמן » 20 פברואר 2017, 14:13

מעוניין איך היו תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן כתבה כזה 'מישראל היום' - רק בכיוון הפוך!


סערה רבה ביתד עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג היתד
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת היתד לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג היתד הרב יודא לייב שטיינמן מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב שטיינמן, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב שטיינמן הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב שטיינמן לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב שטיינמן אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי יתד יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב שטיינמן קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב שטיינמן, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב שטיינמן הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "להרב שטיינמן שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב שטיינמן.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו ביתד לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.


המנהלים נרדמו בשמירה!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 פברואר 2017, 14:44

וכן איך היתה תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן הודעה שצעירי יתד נאמן רבו עם שיקצעס בצמתים. וכו' וכו'...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 20 פברואר 2017, 15:42

על נעצם ההודעה אין לי שום בעיה, לדעתי אין בכך שום פסול בזה שגדו"י מכירים את ספריהם, כל הראשונים והאחרונים ידעו והכירו את ספרי דתותיהם יותר טוב מהגלחים עצמם, הנושא פה הוא רק הרשמיות שבדבר והדרך איך מפרסמים כאלו דברים.
כנלענ"ד..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 16:50

משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 פברואר 2017, 19:00

שים שלום כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו
למה מי אתה שתדבר מה היה מוצדק בדבריו ומה לא.

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 19:05

משולש כתב:
שים שלום כתב:
משולש כתב:זה לא הרב שך אלא הרבה מאוד מגדולי ישראל כולל הגרי"ש אלישיב. וזה לא קשור לחב"ד בכלל אלא לכפירה והמינות בכתביו של המחבר.
ובכלל מאי נ"מ מה היה כותב הגראי"ל היום או לא.
עם כל הכבוד אין ספק שהרב ש"ך תיעב את ליובאויטש ומוסדותיה ואנשיה באופן לא מוצדק בעליל,
כך שלשחזר את דבריו כעת זוהי שטות
אין ספק שהרב אבן ישראל ראוי וזכאי להיות יקיר ירושלים, הוא קירב יהודים והקל עליהם את הלמידה בארמית באופן נהדר וה' ישלם שכרו
למה מי אתה שתדבר מה היה מוצדק בדבריו ומה לא.
ומדוע שאקשיב לו אחר ששנא את רבי ללא צדק?
חבל שנריב על כך

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 20 פברואר 2017, 19:08

הוא לא שנא אלא הזהיר מפניו, מה שעשו גם הרבה גדולי ישראל אחרים (כמו הגרע"י והרב אהרן קוטלר ועוד רבים), וכמו שגם עושים חביריך המשיחיסטים שממחישים לכל העולם את הסכנה שהרב שך ראה בעיני הבדולח שלו.

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 20 פברואר 2017, 20:22

משולש כתב:הוא לא שנא אלא הזהיר מפניו, מה שעשו גם הרבה גדולי ישראל אחרים (כמו הגרע"י והרב אהרן קוטלר ועוד רבים), וכמו שגם עושים חביריך המשיחיסטים שממחישים לכל העולם את הסכנה שהרב שך ראה בעיני הבדולח שלו.
מי הוא שיזהיר מפניו,
הרבי מחב"ד קירב יהודים לתורה פי 1000 מהרב ש"ך
והיה צדיק לא פחות ממנו. אלא מה שהשנאה לחסידות ובעקר למי שמזוהה איתה הכי (חב"ד) גרמה לו להעניק יחס מוטעה,,
השנאה לחב"ד היא שטות אישית שלכם שכולם מבינים אותה ועוזבים אותה,
לי עצמי יש חברים ליטאים מתלמידיו של הרב שטיימן וקודמיו, ובשונה ממכם ההיגיון מדבר מגרונם ולא השנאה

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 20 פברואר 2017, 22:00

משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.

עלה זית
הודעות: 877
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 20 פברואר 2017, 22:58

בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 21 פברואר 2017, 00:18

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
אצל הפלג הנ"ל משתמשים בשנאת חב"ד כמקל נגד גדולי ישראל (למשל אם סורוצקין לוקח דרך כולל חב"ד, או שגפני מנחם את הרב של כפר חב"ד וכן הלאה).

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 פברואר 2017, 00:41

קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.
רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 21 פברואר 2017, 07:07

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך

קטןודל
הודעות: 917
הצטרף: 02 אוקטובר 2014, 20:39

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קטןודל » 21 פברואר 2017, 23:01

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.
רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי
אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 21 פברואר 2017, 23:44

קטןודל כתב:
פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.
רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי
אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)
ככל שהבנתי התענינותו בשירי ביאליק או שיחותיו הרבות עם ש"י עגנון היו בבחרותו,
ובדרך אגב מי שמתעניין בביאליק נהיה אפיקורס..???
אדרבה הוא לקח את השירים לצד הקדושה וציטט משירי ביאליק במכתבו לבני הישיבות...
[בנוסף בלי קשר לר' שמואל,מה כ"כ תמוה לך, וכי אינך מכיר את הגמ' על רבי ישמעאל כה"ג שנהיה צדוקי בגיל שמונים..... ]

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 פברואר 2017, 01:40

פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
פך שמן כתב:
קטןודל כתב:
משולש כתב:
קטןודל כתב:אין לי זמן כראוי להגיב ולהעיר, אך אכתוב הערה כוללת:

כל הדברים המובאים כאן ע"י 'משולש' אודות הפילוג בציבור הליטאי, ונגד הפלג הירושלמי והגר"ש אויערבאך שליט"א, נלקחים מהמייל היומי היו"ל ע"י הפלג הבני ברק בשם 'מרכז החדשות'. ועל דרך זה יש בכל יום מייל הפוך מהפלג הירושלמי בשם 'קו במערכה' - לכן מי שרוצה להתעדכן אודות שני הצדדים בשוה אובייקטיבית, עליו לראות מה שכותבים שניהם ולא רק מה שמביאים כאן מצד אחד.

ובזה יצאתי ידי חובתי. יום טוב.
אני יודע שיש במערכה, אני פשוט חוסך מגולשי הפורום את הכיעור והדומה לו.
ידידי, אין לי שום טענות עליך, זכותך לעמוד לאיזה צד שתרצה ובכבוד גדול.

דבריי נכתבו לשאר גולשי הפורום שאינם משתייכים לשום צד, בכדי שיֵדעו ויבינו שיש בהחלט 'עוד צד' לכל מה שאתה מביא פה.

ובזה אצא בשים שלום טובה וברכה.
רק תאמר לי איזה 'עוד צד' יש למשורר ביאליק או לסינגפור או איך שקוראים לו,[היום ילד בן 9 מבין מה שאדם בן תשעים לא מבין,עפ"ל,] וע"כ התנצלותי
אז אתה חושב שפתאום בגיל שמונים לחייו נהפך הגאון הגדול הנפלא, מרא דכולא תלמודא, לאפיק...?! (ח"ו)
ככל שהבנתי התענינותו בשירי ביאליק או שיחותיו הרבות עם ש"י עגנון היו בבחרותו,
ובדרך אגב מי שמתעניין בביאליק נהיה אפיקורס..???
אדרבה הוא לקח את השירים לצד הקדושה וציטט משירי ביאליק במכתבו לבני הישיבות...
[בנוסף בלי קשר לר' שמואל,מה כ"כ תמוה לך, וכי אינך מכיר את הגמ' על רבי ישמעאל כה"ג שנהיה צדוקי בגיל שמונים..... ]
אני לא מכיר גמ' כזו. אני מכיר יוחנן כה"ג.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 פברואר 2017, 15:47

עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
אני יודע להיפך...
אני מכיר מישהו ליטאי [פה בפורום] ששונא את החב"דניקים...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

עלה זית
הודעות: 877
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 23 פברואר 2017, 00:19

שים שלום כתב:
עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך
אם לחב"דניקים מותר לשנוא את הליטאים בגלל מאורעות עתיקים ולא רלוונטיים, מדוע שהליטאים לא ישנאו את החב"דניקים בגלל אותם מאורעות עצמם?!

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 23 פברואר 2017, 00:40

נחמן כתב:מעוניין איך היו תגובת ההנהלה אם היו מעלים כאן כתבה כזה 'מישראל היום' - רק בכיוון הפוך!


סערה רבה ביתד עקב הדברים שנחשפו ב'כתבת התדמית'
מבוכה וסכסוכים בפלג לנוכח הדברים שנחשפו בכתבה ב'ישראל היום' על מנהיג היתד
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
הכתבה ב'ישראל היום' שנעשתה על ידי כת היתד לשיפור תדמיתם, חוללה סערה רבה בקרב אנשי הכת. החשיפה שם כי מנהיג היתד הרב יודא לייב שטיינמן מגלה הרבה 'פתיחות' לעולם החילוני והוא 'פתוח לכל אפיקי המחשבה', והוא אף בקי בכתבי ביאליק ושייקספיר ופילוסופיה וכיו''ב, מעוררת שם אי נוחות רבה ותסיסה גדולה.
(לצורך הבנה: הסופר חיים נחמן ביאליק שר"י למד זמן מה בוולוז'ין, נתפס להשכלה ופרק מעליו עול תורה ומצוות, חיבר שירי מינות ופריצות רח"ל, ונקרא 'המשורר הלאומי' של הציונים. המחזאי והמשורר הגוי מלפני למעלה מ-400 שנה ויליאם שייקספיר, חיבר מחזות תיאטרון מלאי דברים שפלים, תאוות ופריצות, ואף מחזה נגוע באנטישמיות).
ממידע שהתקבל עולה, כי הדבר שנוי במחלוקת בין העומדים בראשות המערכת, הגבאי הותיק יוסי פטרוב המרואיין שסיפר על הדברים, לבין העורך הידוע שטוען כי פרסום הדברים יש בהם נזק רב מדי, וזה לא משתלם. לעזרתו של העורך גויסו מספר דוברים, שאף יצאו בהתקפה נגד פטרוב ישירות.
אחד הדוברים הידועים פירסם: "כשלדוגמא התלמיד מביע את התחבטויותיו ומבוכותיו בנוגע לכל מיני מושגים שקלט בנערותו בסביבה מנוכרת, ורואה שהרב יודע להתמודד ולהלך כנגד רוחו כדי ליישר אורחות תלמידו, ואח"כ הוא הולך למכור את פרשנותו שהרב פתוח בכל נושא, וכו' וכו', זהו פשוט נסיון עלוב לעוות את המציאות בפרשנות מעוותת, והכל לצורך שיווק ויח"צנות זולה בעיני הפריץ החילוני".
בכך הוא רומז למה שידוע על תחילת התקרבותו של הגבאי פטרוב בהיותו בחור צעיר אל הרב שטיינמן, כאשר הוא חקר ולמד את הדתות למיניהן, והסתבך בזה מאוד, והרב שטיינמן הראה לו בקיאות נרחבת בדתות ובכתבי הנצרות בפרט, והצליח להצילו מרדת שחת לגמרי. כעת הוחלט שם לתקוף את פטרוב חזיתית בסיפור זה, כאמור.
כך גם הם טענו שהרב שטיינמן לא היה מסכים לפרסום זה, ולכל הכתבה השיווקית בכלל, ואילו היה יודע היה גוער בו. אך למותר לציין, כי אין מי שבקי ויודע ומבין בדעת רבו ובמעשיו יותר מהגבאי פטרוב, שהרב שטיינמן אף שולח אליו הרבה מן הדברים להכרעה, וסומך על שיקול דעתו לחלוטין, (ואף יתכן כי תיאם את הדברים אתו מראש).
נודע כי מי שעומד מאחורי התסיסה, הוא משגיח ישיבת כנסת יצחק חדרה הרב טוביה נוביק, שיצא חוצץ נגד הכתבה, בטענה שזה לא ראוי הן מבחינה עצמית והן מבחינת ההשפעה. לדבריו 'יש חשש גדול שכעת נערי יתד יתחילו לעיין בספרים חיצוניים הללו, בהסתמך על כך שהרי גם הרב שטיינמן קרא בהם'.
בשיחות סגורות הוא אומר, "אכן ידעתי מזמן על דברים שונים ושמועות שונות בנוגע להרב שטיינמן, העובדה שיש גושפנקא רשמית לידיעה שהוא בקי בספרים חיצוניים, מוכיחה שוב שהוא אינו האדם המתאים להביע 'דעת תורה' והוראות לציבור". כזכור, כאשר הרב שטיינמן הספיד את מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, בניגוד להוראות האחרונות של מרן הרב שך בענינו והנהוג על ידם, התבטא הרב נוביק בחריפות ואמר "להרב שטיינמן שומעים רק כאשר הוא אומר על ימין שהוא ימין".
יצויין, כי בין בכירי הכת ישנם הדורשים פיקוח על מעשיו של פטרוב, (שכן לדבריהם, אף שהכתבה היתה על דעת כולם, הסיכום הסופי על תוכן הדברים נעשה על ידו). לדבריהם 'הפעם יצאנו בזול יחסית, אם לא נשגיח הוא יכול להוציא דברים גרועים וחמורים הרבה יותר'. אך לא נראה שיש סיכוי לדבר שכזה, מאחר והוא האיש הנאמן והקרוב ביותר אל הרב שטיינמן.
יש להדגיש, כי מה שמובא בכתבה בישראל היום בשם 'גורמים מדגל התורה', גם זה חלק ממה שנתנו ביתד לכתב לכתוב, על שם גורמים מדגה"ת כביכול. הדברים מופרכים ולא יצאו מאף גורם, ולא לחינם הובאו הדברים בעילום שם. למותר לציין, כי אילו באמת היו מביאים תגובה מגורמים בדגה"ת, התגובה היתה אחרת לגמרי, אמיתית וחריפה. אדרבה, הכתב פנה בבקשה לקבל מידע מאנשים בדגה"ת, אך לא הביא את דבריהם כלל.


המנהלים נרדמו בשמירה!
אני לא מבין למה נרדמו בשמירה,וכי המנהלים צריכים לדאוד על כבודו של הרב אוירבך יותר מפטרוב בעצמו, אם הוא פירסם כזו כתבה כנראה שחושב שזה מאד מפרגן לרב אוירבך שהוא בקי בשירי ביאליק וכו שר"י,

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 23 פברואר 2017, 18:20

עלה זית כתב:
שים שלום כתב:
עלה זית כתב:בעניין חב"ד, מה שהיה היה.

כיום, אין למרן הגראי"ל ולא לאף אחד מתלמידיו איזו טענה על החב"דניקים, ובלבד שיאחזו שהרבי כבר נפטר.
הסיפור של שטיינזלץ לא קשור לחב"דיותו.

אמנם דומה שאצל חב"ד עדיין קיימת שנאה שורשית לליטאים. אשמח לשמוע הכחשה.
יתכן (ומסיבה מוצדקת אחר כל הרדיפות העלובות שעשו להם אנשי הר' שך), אבל אני גם רואה הרבה ליטאים ממחנהו של יתד נאמן אשר שונאים את חב"ד שנאה שורשית, על אף שהר' שטיינמן הראה שאין טעם לכך
אם לחב"דניקים מותר לשנוא את הליטאים בגלל מאורעות עתיקים ולא רלוונטיים, מדוע שהליטאים לא ישנאו את החב"דניקים בגלל אותם מאורעות עצמם?!
מה עשו החבדניקים לליטאים?
כלום, מקסימום 0.1% ממה שנעשה בצד השני,
אתה לא מתבייש לעוות את ההיסטוריה?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 פברואר 2017, 11:30

המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 פברואר 2017, 22:29

משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"
זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 פברואר 2017, 00:43

גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"
זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...
נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 26 פברואר 2017, 07:40

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"
זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...
נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).
מישהו מהליטאים הכניס אותם?
אתם דחיתם אותנו כל הזמן, איך נהיה אתכם?
ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 פברואר 2017, 21:44

שים שלום כתב: ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?
(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.

שים שלום
הודעות: 822
הצטרף: 22 יולי 2014, 15:39
מיקום: רחובות

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שים שלום » 26 פברואר 2017, 22:21

משולש כתב:
שים שלום כתב: ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?
(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.
למה? מה קרה?
אין לך כלום חוץ מדמגוגיה זולה?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 פברואר 2017, 22:47

שים שלום כתב:
משולש כתב:
שים שלום כתב: ובמיהו יהודי, מה מצאת הפעם בגנזכי המתנגדים?
(ביטוי אומלל שחסידי חב"ד הם היחידים שעדיין ממשיכים להשתמש בו בדבקות)
שחב"ד הם גרמו למחלוקת והפירוד של אגודת ישראל מדגל התורה בעיקר בגלל החוק הנ"ל.
למה? מה קרה?
אין לך כלום חוץ מדמגוגיה זולה?
זה מתואר בהרחבה במבוא הספר "וזרח השמש".

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 פברואר 2017, 23:48

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:המלמד שלי בכתה היה מסביר לי: "בדיוק בגלל זה אני כועס עליך, בגלל שלא עשית כלום!!"
זה רק מראה כמה שאתה לא צודק...
נראה לי שלא הבנת כוונתי. אחד מהטענות של גדולי הדור על חב"ד היו שמעולם הם לא התחברו ליהדות החרדית בשום מאבק למען היהדות (חוץ מ"מיהו יהודי" שגם שם הם עמדו מנגד לרוב גדולי הדור ובוודאי הליטאיים).
בזה אתה די צודק...
רק שעליך לזכור שבזה יש צדדים לכאן ולכאן...

ישנם הרבה פלגים ליטאיים, הרבה רבנים וראשי ישיבות שלא מתערבים בפוליטיקה, ישנם את העדה"ח שהיא בכלל מתנגדת למדינה וכו'...
ככה שזה לא ממש טענה, אבל זה כן, שכשיש דיון מיהו יהודי אי אפשר אז להתעורר ולדרוש מכולם לפעול...
ואכמ"ל לענ"ד...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 08:11

הצביעות מבית נתי ממשיכה.........
בימים האחרונים מופץ שוב גליון "ממגד גרש ירחים" אשר מתיימר כביכול לרומם ולשבח את מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, אך בעצם נועד לעשות ההיפך מזה.
כידוע, כל בית ישראל כבר יודעים ומזהים מרחוק כל חומר תעמולה שמופק ע"י רשעי כת הפלג שנועד להשפיל ולבזות את גדולי ישראל שליט"א ושומעי ליקחם, ומתרחקים ממנו כמטחווי קשת. על כן, תועמלני הכת ברעיון מקורי ומיוחד החליטו להוציא גליון אשר כביכול מביא משבחיו ומעלתו של מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, אולם משחיל בצורה מתוחכמת כמה "עקיצות" אשר מלעיגים את הדברים ואת דמותו של מרן כביכול ואת מעלותיו. לפיכך באנו בזה לגלות הדבר, למען יידע הציבור ויזהר.
מלבד זאת יש לאנשי הכת את עלוני התעמולה הרגילים, כמו 'קול החינוך' 'זעקה ממזרח' 'עולם החסידות' ועוד. כך יש להם גם עלונים בדברי תורה שנועדו להחדיר ענינים שונים, כמו 'רוממות' 'האוהל' ועוד. מכיון שכעת הדבר נעשה בצורה מתוחכמת יותר, על כן באנו בדברים אלו לתועלת הציבור.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 08:18

קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.

מני
הודעות: 189
הצטרף: 10 ינואר 2014, 00:29

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי מני » 27 פברואר 2017, 09:28

פך שמן כתב:קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.
מי יכול להביא את ההסרטה הגדולה ממה שנעשה שם בשבת ההסרטה פורסמה באתרים רבים אך לי זה חסום

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 13:27

מני כתב:
פך שמן כתב:קבלו כתבה צבועה שקרית ונבזית מבית נתי.............
אמש: כנס מחאה במודיעין עילית בהשתתפות גדולי תורה בעקבות רדיפה והתנכלות חמורה לאחד מחשובי הרבנים ומורי הוראה בשעת קריאת התורה וכנגד ספר תורה פתוח
והנה הסיפור לפניכם:
אמש דווח, כי במהלך התפילה בשבת בבית הכנסת המרכזי נחלת חפציבה במודיעין עילית, החלה מהומת ענק של הפלג מול ספר התורה שהיה פתוח. ה' אהרן מיטלמן מאנשי הפלג שמחשיב את עצמו לרב בית הכנסת רצה לקבל את המפטיר, ודחף בגסות את החיוב שעלה למפטיר (שקלים) והתעמת בכח עם הגבאים, תוך שהוא מבזה את ספר התורה שנשאר פתוח על הבימה כרבע שעה. לאחר מכן עזבו שאר המתפללים ועברו לבית שני והשאירוהו ללא מנין.
לנוכח הכחשות הפלג, הציגו המתפללים תיעוד וידאו ממצלמות האבטחה של המהומה בבית הכנסת שם נראה בבירור כיצד ה' מיטלמן ניגש למקום בכח, דוחף בחזקה ובגסות, וממשיך במהומה מול ספר התורה הפתוח. (כדרכנו, נמנענו מלהביא את הוידאו מפני שצולם בשבת ולא חרגנו ממנהגינו, אך הוא התפרסם וכל הרוצה יוכל להשיגו, ויראה בעצמו את מה שהבאנו. עם זאת ראוי לציין, שהצבת המצלמות נעשתה ע"פ היתר ממרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל מפני הצורך).
דבר המעשה עורר זעזוע רב ברחבי הציבור החרדי. בכדי לטשטש את הרושם ממה שנראה לעין כל, ערכו היום אנשי כת הפלג כנס מחאה על ביזוי כבודו של ה' מיטלמן, תוך שהם מתקשים להסביר על מה המחאה, מלבד הנסיון להסיט ולטשטש את העובדה שהוא תקף בצורה אגרסיבית ולא ראויה את המתפללים שעמדו סמוך לבימה ואת העולה לתורה (ה'חיוב') שנקרא ע"י הגבאים, שלא שיתפו פעולה עם היוזמה של אנשי הכת להעלות אותו לתורה על חשבון בעל ה"חיוב", ללא שום הצדקה.
מדובר בעצם בחלק מנסיון אנשי הכת להמשיך את השתלטותו של ה' אהרן מיטלמן על תושבי שכונת חפציבה, ועל בית הכנסת עליו השתלט לפני מספר שנים והכריז על עצמו כ"רב" במקום. אך למעשה כל זה גורם לתוצאה ההפוכה, כאשר זה מגביר את הסלידה והתיעוב ממעשי הכת, ומגביר את הרצון להתרחק ממנו ולהפסיק עם מה שניתן לו בחסד עד עתה. כך גם גוברים הקריאות בשכונה להרחיק את הפורעים מבית הכנסת ולמנות רב לבית הכנסת ולשכונה.
יצויין, כי מאחר וה' מיטלמן זוכה לאופוזיציה רחבה אף בקרב אנשי הכת תושבי השכונה, בין היתר ע"י תושב השכונה חיליק בלוי מראשי כת הפלג, הכנס נערך דווקא בבית הכנסת של הפלג בשכונה אחרת שכונת נופי עילית, כאשר לצורך כך הביאו לחמם ממרחק ולמקום הוזמנו כמה מרבני כת הפלג בבני ברק.
מי יכול להביא את ההסרטה הגדולה ממה שנעשה שם בשבת ההסרטה פורסמה באתרים רבים אך לי זה חסום
צריך לעשות שאלת רב אם מותר להנות מוידאו שכזה?

לוי
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 11:27

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לוי » 27 פברואר 2017, 14:53

פך שמן כתב:צריך לעשות שאלת רב אם מותר להנות מוידאו שכזה?
וליהנות מ"לשון הרע" מתוקה כזה אין צריך לעשות שאלת רב?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 פברואר 2017, 15:05

אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).

לוי
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 11:27

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לוי » 27 פברואר 2017, 15:11

משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.
ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 פברואר 2017, 20:04

לוי כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.
ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)
מסתמא אסור, אבל זה עניין של המספר בינו לבין עצמו, אם אתה מחליט שהוא בוודאי נהנה, אז אתה "חושד בכשרים" ועובר על "בצדק תשפוט עמיתך"...

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 27 פברואר 2017, 20:08

לוי כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.
ואם אין יכול/רוצה להתגבר על התאווה הזה "שלא ליהנות", מותר לספר לשון הרע? (כמובן "לתועלת"...)
כשעורכים כנסי מחאה וזעזוע כאילו שפגעו ברב קדוש מעונה, כדי שח"ו לא תחשוב שאברכים יראי ה' מסוגלים לרדת לדיוטא התחתונה ולבזות רב קדוש בישראל, וח"ו יתחלל שם ה' מצווה לפרסם!!! שהוא אינו אלא פרובקטור סדרתי,

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 28 פברואר 2017, 13:29

פרק ג' בסדרה:
בעיתון הפלג 'הבטיחו' כתבות על האירוע בהמשך, וכתבו שסקירה נרחבת תהיה בימים הקרובים, כנראה שעדיין לא הצליחו למצוא גירסא שתתאים לכל הפרטים.
כך גם פורסם על ידם מכתב מגוף עלום בשם 'בד"ץ הדרת קודש' המזהה עצמו עם הר' מרדכי גרוס, בו נעשית "מחאה" על ביזוי כבוד התורה של ה' מיטלמן, אולם על המכתב לא הופיע שום חתימה. כל זה כאמור כחלק מנסיון טשטוש העובדות, שלא מצליח.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 28 פברואר 2017, 13:49

פך שמן כתב:פרק ג' בסדרה:
בעיתון הפלג 'הבטיחו' כתבות על האירוע בהמשך, וכתבו שסקירה נרחבת תהיה בימים הקרובים, כנראה שעדיין לא הצליחו למצוא גירסא שתתאים לכל הפרטים.
כך גם פורסם על ידם מכתב מגוף עלום בשם 'בד"ץ הדרת קודש' המזהה עצמו עם הר' מרדכי גרוס, בו נעשית "מחאה" על ביזוי כבוד התורה של ה' מיטלמן, אולם על המכתב לא הופיע שום חתימה. כל זה כאמור כחלק מנסיון טשטוש העובדות, שלא מצליח.
אל תדאג, הם הצליחו לטשטש עד היום, וכנראה יצליחו הלאה. ואנחנו נצא מהסיפור הזה "בעלי מחלוקת שנאה וקנאה". הם מומחים לפסיכולוגיית המונים.

זכריה
הודעות: 6
הצטרף: 15 ינואר 2017, 20:41

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי זכריה » 01 מרץ 2017, 00:49

עכשיו בואו תבינו על מה יוצאים להפגנות

דרמה בנתב"ג. ישראל כהן ב'כיכר': אליהו טומבק מבכירי עסקני ׳הפלג׳ מנהל תלמודי התורה של הגר"ש אויערבך נעצר בחשד להלבנת הון. נבדק הקשר לקמפיין נגד גיוס חרדים. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. בת"ת של 'הפלג' אמרו תהילים. הם מאשימים את היועמ"ש ואת צמרת משרד הביטחון ומאיימים: "הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 מרץ 2017, 14:22

WhatsApp Image 2017-02-28 at 21.40.26.jpeg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 01 מרץ 2017, 14:52

הרב בניזרי אתמול עם אבא טורצקי

(נתונים מדוייקים מצה"ל על מספר העריקים: 360).

https://www.dropbox.com/s/un11gponqeanl ... .mpeg?dl=0

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 מרץ 2017, 13:34

זכריה כתב:עכשיו בואו תבינו על מה יוצאים להפגנות

דרמה בנתב"ג. ישראל כהן ב'כיכר': אליהו טומבק מבכירי עסקני ׳הפלג׳ מנהל תלמודי התורה של הגר"ש אויערבך נעצר בחשד להלבנת הון. נבדק הקשר לקמפיין נגד גיוס חרדים. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו. בת"ת של 'הפלג' אמרו תהילים. הם מאשימים את היועמ"ש ואת צמרת משרד הביטחון ומאיימים: "הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת".
מנהל החיידרים של 'הפלג' שב מחו"ל ונעצר לחקירות
מנהל תלמודי התורה 'תפארת יעקב' של 'הפלג', אליהו טומבק, נעצר בעת ששב מגיוס כספים בחו"ל • החשד: הונאה והלבנת הון • נחקר פעמיים במשך השבוע האחרון
כיכר השבת ובחדרי חרדים
סערה בפלג: מנהל תלמודי התורה "תפארת יעקב" של 'הפלג', נעצר לחקירה בעת ששב מגיוס כספים בחו"ל לטובת המוסדות. מפרטים שהגיעו עולה כי העסקן אליהו טומבק מבית שמש, מאנשי 'הפלג', נעצר בנתב"ג ביום שישי האחרון כאשר חזר משליחות של גיוס כספים בחו"ל.
נודע, כי במשטרה מתנהלת חקירה בה אליהו טומבק חשוד בעבירות של הלבנת הון ועבירות כלכליות, ובשל כך, הגיעו חוקרי ההונאה לביתו וערכו חיפוש. לאחר שהחרימו מסמכים, עצרוהו לחקירה עם שובו לישראל. טומבק נעצר לחקירה ושוחרר, לאחריה זומן שוב לחקירה נוספת, ואכן אמש בשעות הצהרים התייצב שוב טומבק במחלקת ההונאה של משטרת ירושלים לחקירה, שם נחקר כמה שעות נעצר ושוחרר בערבות.
גורם בפלג אומר: "החוקרים פשטו עליו אחרי הנחיתה, באו איתו הביתה עם צו חיפוש – והוא שוחרר דקה לפני שבת". לאחר החקירה הוא בערבות של 3000 ש"ח. "החזירו לו את כל מה שהחרימו ממנו".
טומבק משמש כמנהל תלמודי התורה של 'הפלג' בנשיאותו של הרב שמואל אוירבך, בבני ברק וירושלים. בנוסף נחשב לאחד המקורבים הבולטים של הרב אוירבך.
בשנים האחרונות יצא טומבק למגביות רבות בחו"ל להחזקת מוסדות 'הפלג'. לפי דברי מקורביו, החוקרים הטיחו בפניו טענות להלבנת הון. לטענתם, "זוהי רדיפה של ציבור, אין לזה הסבר אחר". בתלמודי התורה של 'הפלג', אותם הוא מנהל, אמרו אמש פרקי תהילים להצלחתו.
בהפלג הירושלמי הרוחות לא שקטות, שם מאשימים גורמים פוליטיים ומשפטיים, כולל צמרת משרד הביטחון והיועץ המשפטי לממשלה, כיד מכוונת נגד מנהל המוסד של הפלג. לטענתם אמש: "אם תמשך ההתנכלות הזו, הארץ תבער כפי שלא ראו אותה מעולם בוערת, אותם גורמים פועלים בשיטת מצרים 'הבה נתחכמה לו', נכפיש את מנהלי המוסדות שלהם, נפיל עליהם תיקים, כל זה חלומות באספמיה".
אנשי הפלג דיווחו אמש, כי טומבק לא נשאל בחקירתו כלל על ענינים כלכליים, רק על עניני תעמולת הפלג והפגיעה בחיילים, מה שמוכיח שמדובר ברדיפה פוליטית. אולם כנראה שהעובדות הן אחרות.
בעיתון הפלג לא דיווחו היום כלום על הענין, בניגוד להרגלם לצאת בזעקות על רדיפת השלטונות. מה שמלמד כי יש דברים בגו והחקירה היתה ענינית, לפיכך הוחלט שם שלטובת הענין עדיף לא לעורר מהומה בנושא.
אלא שזה לא התקבל בברכה אצל אנשי הפלג, שאינם מודעים לאמת אלא לתעמולה הנאמרת להם, ועל כן הם באו בזעם ובטענות מדוע שוררת שתיקה בעיתון על הנושא.
עקב הזעם שיגרה הוועדה הרוחנית של העיתון הבהרה בדואר האלקטרוני – בה נאמר: " להוי ידוע, כי 'הפלס' כפוף לחלוטין להנחיותיו של ראש הישיבה בכל עניין, מה לכתוב ומה לא לכתוב, כיצד ובאיזה אופן. גם נושא זה הובא להכרעתו אמש ביום ג' בערב, והנחייתו הברורה הייתה ש'הפלס' לא יכתוב על כך מאומה. (אגב, הדברים הובאו גם לידיעת טומבק וביקש למסור לראש הישיבה שזהו גם רצונו האישי). בטאון המיועד לציבור בני התורה מודרך על פי דעת תורה ולא על פי דעת בעלי בתים. יחיאל בובר, מזכיר הועדה הרוחנית".
יצויין, כי גורמים משפטיים אמרו, "המשטרה מעדיפה לא לטפל ביד קשה נגד אנשי הפלג, וגם כאשר הם פותחים תיקים נגדם זה מתמסמס בהמשך, כנראה מדובר בהחלטה מערכתית, ומשכך מסתבר כי גם הפעם זה ייגמר בכלום".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 מרץ 2017, 13:54

תכניתו של הרב בניזרי השבוע ביום שלישי:

https://jumbomail.me/j/Xa2QbQEsrkiLdg5

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 03 מרץ 2017, 10:59

מצב השבת בירושלים הולך ומידרדר, עשרות חנויות חדשות נפתחות בשבת. והשבת הפכה בירושלים ליום בילוי.

* גפני ליצמן ודרעי הולכים בשבוע הקרוב לפגישה עם ברקת בה יודיעו לו שהחרדים לא יצביעו על התקציב עד שנושא השבת יסודר.
* העדה החרדית יוצאים להפגנות סוערות החל מהשבת מול כל החנויות של מחללי השבת.

ומי ממלא פיו מים, ותומך בראש העיר מאחורי הקלעים?? (ומסתמא גם יעדר "בטעות" מההצבעה נגד התקציב של העירייה).

בדיוק!

כל הכבוד!! ניחשתם נכון!!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 מרץ 2017, 21:33

"חדש על הבוקר" עם נעם זיגמן בקול ברמה: הנתונים מוכיחים: תלמיד ישיבה מופלה לרעה ביחס לסטודנט

נתונים רשמיים המצביעים על אפלייתם לרעה של תלמידי ישיבה על פני סטודנטים הוגשו בעבר במסגרת עתירה לבג"ץ שהגישה ישיבת כנסת יחזקאל מאלעד, באמצעות עו"ד שמחה רוטמן.
בא כוח הישיבה, מסר לשופטים נתונים ומספרים מדוייקים המלמדים כי סטודנט למקצועות שאינם יצרניים זוכה לסיוע מהמדינה פי כמה לעומת בחור ישיבה. עו"ד רוטמן ערך השוואה בין ישיבת כנסת יחזקאל מאלעד לבין המוסד האקדמי "בצלאל" והאקדמיה למוסיקה ומחול.
מהנתונים שנאספו ממקורות רשמיים, בהם תקציב המדינה, עולה כי לפני שנתיים סטודנט לאומנות מומן ע"י המדינה פי 12 מתלמיד ישיבה. כיום, בעקבות השינויים בתקציב, סטודנט מתוקצב "רק" פי 6 (!!) מתלמיד ישיבה. והמצב חזר לקדמותו כפי שהיה לפני 4 שנים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 מרץ 2017, 21:33

האמת הוטחה בפעיל השמאל הקיצוני: ''גר על אדמות כפר פלסטיני''

העיתונאי ישי פרידמן ניהל היום התכתבות עם פעיל השמאל הקיצוני דרור אטקס ושאל: "איך מסתדר לך מוסרית לגור על אדמות שהופקעו מפלסטינים משנת 1948

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 מרץ 2017, 15:46

נמצאה "מגילת פלטיאל גרוסמן":
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 15 מרץ 2017, 00:51

משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 15 מרץ 2017, 12:07

גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 מרץ 2017, 13:41

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).
משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,

לוי
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 11:27

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לוי » 15 מרץ 2017, 14:22

משולש כתב: הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס.
לא ראיתי בהמכתב הקול קורא שאמר לשרוף פחים וכדו'.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 15 מרץ 2017, 16:56

אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?

לוי
הודעות: 293
הצטרף: 07 נובמבר 2016, 11:27

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לוי » 15 מרץ 2017, 17:13

משולש כתב:אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?
תשאל אותם,
אבל זה לא הוראת רבותיהם (גם אתה יודע זאת).

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 15 מרץ 2017, 20:29

לוי כתב:
משולש כתב:אז למה הם שורפים פחים ורבים עם שיקצעס?
תשאל אותם,
אבל זה לא הוראת רבותיהם (גם אתה יודע זאת).
למה אתה אומר ככה?
הרב צבי פרידמן אמר בפירוש שמסורת הרב שך היא לצאת להפגנות ולהפוך ניידות משטרה ועוד ציטטוים מרנינים אשר איני זוכר כעת בעז"ה בהמשך הערב אעלה אותם לטובת החברים אשר אינם בקיאים במסורתו של הרב שך

עלה זית
הודעות: 877
הצטרף: 23 אוקטובר 2014, 15:37

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עלה זית » 15 מרץ 2017, 21:31

פך שמן, יפה דרשת!

וכיהודה ועוד לקרא, מי שראה בהפלס את הדיווח על אותה הפגנה אשדודית, ובמרכז הידיעה תמונה חגיגית של הניידת ההפוכה, נפשטו כל ספקותיו והבין היטב את חבת האדם בעולמו בדורנו היתום. אשרי הדור שנתי וחבריו שרויים בתוכו ומאצילים מהוד השקפתם על צאן הקדשים!!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 16 מרץ 2017, 12:30

סקר TGI לעיתונות החרדית: ירידה דרסטית להפלס
סקר TGI למגזר החרדי חושף עלייה גדולה ל'יתד נאמן' בעיתון יום שלישי וירידה דרסטית ל'הפלס'
סקר טי.ג'י.איי למגזר החרדי המתפרסם הבוקר (רביעי) מצביע על שינויים מהסקרים הקודמים. הסקר הנוכחי מציג את נתוני החשיפה בחודשים ינואר עד דצמבר 2016, לעומת הסקר הקודם שהציג את נתוני החשיפה בחודשים יולי 2015 עד יוני 2016.
עיתון "יתד נאמן" עדיין מוביל במקום הראשון בהפרש גדול בגזרת העיתונים היומיים. עיתון "יתד נאמן" המחולק חינם בימי שלישי רושם עליה משמעותית מ-44.9 אחוזים בסקר הקודם ל-50.1 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. עלייה של כ-12 אחוז.
עיתון "הפלס" היומי רושם ירידה דרסטית מ-14.1 אחוזי חשיפה בסקר הקודם ל-10.4 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. ירידה של כ-30 אחוז. כך גם עיתון "הפלס" של יום שישי המופץ בחינם, רושם ירידה דרמטית מ-14.0 אחוזים, ל-11.8 אחוזי חשיפה בסקר הנוכחי. ירידה של כ-15 אחוז.
יצויין, כי סקרי TGI כבר איבדו מזמן את האמינות שלהם בכל הנוגע למגזר החרדי, וכך מתייחסים אליהםחברות הפרסום ושלל החברות במשק. אך ל'פלג' מדובר במכה קשה במיוחד, שכן הם נהגו להשקיע במילוי הסקרים, ולאסוף את החוברות למילוי מהנשלח לאנשים אחרים בכל מקום, בכדי להעלות את המספר של עיתונם ולשחק במספרים בכל החזיתות כפי יכולתם.
המטרה שלהם בזה היתה לא רק להרמת המוראל העצמי, אלא גם להשתמש בנתונים בעת ההטרדות לחברות המשק ולנציגיהם. לכן הירידה כעת מהווה מכה קשה בעבורם. לא ברור, אם בשל ריבוי התחומים שנטלו על עצמם כעת, הקמת מוסדות ומציאת גזירות חדשות וכיו''ב, לא יכלו הפעילים להשתלט על הכל, או שסיבה אחרת גרמה לשינוי כעת. כך או כך, התוצאה היא בעבורם הפסד של קלף רציני בהטרדות החברות.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 23 מרץ 2017, 13:50

תחזיקו חזק בכסא לפני קריאת השורות הבאות:
צבי סלע - בחדרי חרדים
בהופעה פומבית בכנסת נחשף הקשר הישיר בין אברהם טריגר, מנהיג מערך ההטרדות הברוטלי והאלים, הכולל נאצות ואיומים כנגד מנהלי חברות ואנשי פרסום שאינם מפרסמים בעיתון הפלס - לעיתון שמציג עצמו כשופר של 'בני תורה' כביכול.
לצד ההצהרות של אנשי הפלג הקיצוני, על תחילת מהלך של היפרדות ממוסדות ותקציבי מדינת ישראל כביכול, נראה כי אנשי הפלג אינם מוותרים על תקציבי המדינה, לפחות בכל מה שקשור לתקציבי הפרסום אותם מעבירה המדינה לעיתונים ואמצעי המדיה בתמורה למודעות אותם היא מפרסמת.
לדיון שנערך בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת בעניין ונקבע ביוזמת אנשי הפלס, הופיעו נציגי העיתון, ובראשם ראש מערך ההטרדות של העיתון, אברהם טריגר, המפעיל מאות פעילים העוסקים יומם ולילה בהטרדת פרסומאים ומנהלי חברות שאינם מפרסמים בעיתון הפלס.
בדיון, שנקבע לבקשת אנשי הפלס, תבעו נציגי העיתון לקבל חלק מעוגת התקציב אותו מקצה המדינה לאמצעי המדיה, באמצעות פרסומים של לפ"מ - לשכת הפרסום הממשלתית אותם ביקשו נציגי הפלס שיופיעו בעיתון.
טריגר אמר בדיון כי בעבר פורסמו הקמפיינים של משרד הפנים בעיתון, אולם מאז נכנס שר הפנים הנוכחי, אריה דרעי, לתפקידו, הופסקו הפרסומים בעיתון בשל היותו של דרעי "אויב המפלגה שלנו", כך לדברי טריגר בוועדה.
נציגת לפמ קבלה על ההטרדות הקשות אותם ספגו אנשי לפמ ובעיקר מנכ"ל לפמ גדי מרגלית, מאנשי הפלס.
בתוך הדיון, ביקש עורך הדין שמייצג את הפלס ישראל קליין שהופיע בשם העיתון, להבהיר כי העיתון מגנה בתוקף כל אדם שעובר על החוק ומסכים שהמשטרה תפעל נגדו בכל האמצעים.
העו"ד אף הגדיל וטען כי 'יתד נאמן' יותר קיצוני מ'הפלס' ביחס למשתפי הפעולה לגיוס בצבא: "לקחתי קטע מעיתון הפלס ששם כתוב "אנו נוקיע בתוקף כל ניסיון של פגיעה פיזית או אלימות ונעמוד עדיין על זכותנו להוות מחאה חוקית ולגיטימית". לקחתי את עיתון 'יתד נאמן' ששם נכתב "יש להוקיע את המשת"פים, ואפילו בזרוע", אמר עורך הדין.
"אז אם פורעי חוק עברו על החוק, אנחנו, עיתון הפלס, מסכימים שהמשטרה תפעל נגדם בכל האמצעים. אנחנו לא קוראים לעבור על החוק בשום צורה שהיא", אמר עו"ד קליין המייצג את עיתון הפלס.
מרכז החדשות: במופע בכנסת, שוב אנו נחשפים לדרכם הפתלתלה של כת הפלג, המלאה שקר ורמייה וצביעות גדולה. בעוד בתעמולה לחרדים הם טוענים כי 'יתד נאמן' בעד הצבא כביכול, והפלג הוא זה שנלחם, הרי שבתעמולה לחילונים (הן בכנסת והן בראיונות לתקשורת) שם הם טוענים הפוך, ש'יתד נאמן' הרבה יותר קיצוני מהם בהתנגדות לצבא.
כך כת הפלג גם נוהגים בנוגע להשגת כספים, מצד אחד במסע גיוס הכספים בחו"ל בסאטמר וכיו"ב הם אומרים שהם בתהליך של התנתקות מהמדינה כביכול, ומספרים שבמספר מוסדות הם לא נוטלים תקציבים מהמדינה (המספר יורד והולך ככל שנחשפים השקרים אט אט לגבי המוסדות), ואילו מהמדינה הם דורשים תקציבים להפלס (וגם דרישה נחרצת על המשך תקצוב ישיבותיהם, כזכור). כך הם אוחזים את החבל משני קצותיו, וניזונים מהכספים משני המקומות יחדיו.
הסתירה היא מובנית בעצם דרישת התקציבים מהמדינה. מצד אחד הם מכריזים כאילו הם נלחמים במדינה, ומצד שני הם דורשים מהמדינה את התקציבים לכך. זו בעצם שיטתם מאז ומקדם, לצורך השגת מטרותיהם אין דבר העומד בדרכם. כך למשל, ברגע שהכת יקבלו כיסא בכנסת (במפלגת יחד וכיו"ב), הם לא יהססו לרגע וירוצו על כך בכל הכוח, ויבעטו בסאטמר ושאר שותפיהם. אין כאן לא אידיאולוגיה ולא קנאות, לא שיטה ולא דעה, אלא תאוות השליטה הכבוד והשררה ורדיפת הממון.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 מרץ 2017, 14:46

אין לי כוח לחפש אצלי את ההצהרה השקרית של וויין שכל המטרידים אינם קשורים אליהם בכלל. והם סתם קוראים תמימים של העיתון.

סמל אישי של משתמש
ישיביש
הודעות: 1793
הצטרף: 27 מאי 2013, 19:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ישיביש » 23 מרץ 2017, 14:48

כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 23 מרץ 2017, 14:56

ישיביש כתב: כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.
לא טוב. צריך באדום כמו שכתבת שם:
ישיביש כתב: כביש 443 ישאר פתוח היום כי אח של יוסי פטרוף מחתן הערב בבני ברק, ואם יהיה חסום הוא לא יוכל להגיע לחופה.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 26 מרץ 2017, 09:31

חלק מטורו של שמעון ברייטקוף בעיתון משפחה:
חובת קריאה!!!!!!


מפגש אינטרסים // שמעון ברייטקופף
המרתון ניצל, הליך ההקצאה ימשיך להתקדם, ואנשי הפלג יחפשו הזדמנות אחרת לאקזיט מהקואליציה שיאפשר להם להמשיך לבלוס את העוגה ולצלם אותה כשהיא שלמה. כי הרי בסוף, מה שחשוב באמת זו התמונה • שמעון ברייטקופף בטורו ב'משפחה' על הפגנות 'הפלג' (דעות)


גם גדולי האצנים מג'מייקה שקטפו בקלילות את המקומות הראשונים במרתון הירושלמי, לא יכלו לחלום על גמישות מחשבתית כמו זו שגילו המפגינים מהפלג הירושלמי שהבטיחו שיבעירו את הגולה כמדורת האש, ובסופו של יום הסתפקו בגחלים קטנים בשולי שכונות היוקרה הירושלמיות.
ביום חמישי בלילה זה נראה היה כמו שידוך סגור. החרבת המרתון הירושלמי, ה'בייבי' האהוב על ראש העיר ברקת, על ידי מחאות זעם על מעצר בחור הישיבה היו משרתות את שני המחותנים העיקריים - כך שהיה צריך לא מעט לחפור בכדי להבין איך העסקה המושלמת לא יצאה לפועל בסופו של דבר.
מצד החתן, עמד ראש העיר ה"ה ניר ברקת, שזקוק להפגנת מנהיגות קשוחה כאוויר לנשימה לקראת התמודדותו העתידית בזירה הארצית. אם אנשי הפלג היו עושים את מה שהיה מצופה מהם ועוצרים את המרתון, הוא היה מפטר את סגנו, חיים אפשטיין, איש 'בני תורה', וקונה את עולמו בציבור החילוני כאיש ציבור היחיד שנלחם בקשיחות במי שמשתק את כבישי הארץ מפקידה לפקידה, בלי שאיש יכול לגבות מהם תג מחיר.
עבור אנשי הפלג הירושלמי, מדובר היה בעסקה לא פחות מוצלחת: עוד פחות משנתיים יש בחירות לעירייה, וצריך לזעזע איך שהוא את הבוחרים. מלשבת בקואליציה קדנציה שלמה ולהנות מכל התופינים העירוניים - לא מביאים מנדטים. איפה הזעזוע מחילולי השבת, איפה פריצת חומות הדת, איפה הגזירות הנוראיות שגזרו המפלגות החרדיות האחרות שמחייבות ריצה עצמאית של תנועה שאכפת לה באמת מקודשי ישראל?
הדד-ליין לעזיבת הקואליציה ופתיחת קמפיין נגטיבי נגד העירייה וחבריה החרדיים הולך ואוזל. אם יעברו עוד כמה חודשים כשסיעת בני תורה עודה רובצת בקואליציה, משהו עלול לחשוד שעזיבת הקואליציה נעשית רח"ל משיקולים פוליטיים, ולכן החרבת המרתון על רקע גזירת הגיוס ופיטורין מתוקשרים נראתה כעסקה לא רעה בכלל. המשכורת של סגן ראש העיר והמודעות שמקבל הביטאון המפלגתי מהעירייה, הם מחירים סבירים ששווה להקריב אותם בשביל הרעיון הגדול שאיש אמנם לא יודע מהו, אבל הוא כנראה קיים איפה שהוא במוחותיהם של האנשים שטורחים להיעצר כל שני וחמישי בצומת אחרת ברחבי הארץ.
צחוק הגורל הוא שהירושה שאמור היה סגן ראש העיר חיים אפשטיין להותיר אחרי פיטוריו, הייתה עוברת ככל הנראה ליהודי ממנו הוא מנע את ראשות העיר, ה"ה משה ליאון. החוק קובע שניתן למנות סגן ראש עיר בשכר רק עד מחצית הקדנציה. מכיוון שמחצית הקדנציה חלפה לפני מספר חודשים, הדבר היחיד שהיה נותר לפליטה מפעילותו הנמרצת של אפשטיין הוא התואר. הנציגים החרדיים הם אנשים פרקטיים שצריכים להביא פרנסה הביתה בסוף החודש. עם תארים לא קונים במכולת. משה ליאון, לעומת זאת, לא מתמודד עם מצוקות קיומיות של פרנסה. גם אחרי שמכר את חלקו במשרד רואי החשבון שהקים, הוא יכול להרשות לעצמו לשרת את הציבור גם בלי המשכורת של סגן ראש עיר. לעומת זאת, התואר של סגן ראש עיר עבורו, הוא קריטי. לבוא לבחירות הקרובות מעמדת הזינוק של סגן ראש עיר, זה עולם אחר מאשר לבוא כחבר מועצה מן המניין. צחוק הגורל הוא שמי שהיה עשוי לסייע למועמדות של ליאון, היו דווקא אלו שעשו הכל בכדי למנוע ממנו את התפקיד במערכת הבחירות הקודמת. אין גבול להפתעות בפוליטיקה.

חרב פיפיות
בעיריית ירושלים לא חסכו במאמצים על מנת למנוע את הקטסטרופה שהלכה והתהוותה מול עיניהם. יועציו של ברקת מכירים מצוין את כל מספרי הטלפונים של אנשי שערי חסד. לפני קרוב לשלוש שנים, הציר הזה פעל כמו מכונה משומנת והביא לניצחונו של ניר ברקת בניגוד לעמדת רוב מניין ובניין של מצביעי הציבור החרדי.
הטלפונים ההיסטריים מהקומה השישית שנמצאים במספרים המקוצרים של עסקני שערי חסד, ביקשו הפסקת אש, אבל נתקלו בחומה בצורה של התנגדות. עם כל הערכה לניר ברקת, השותף הפוליטי היחיד של הפלג, הלכידות הפנימית של החוג שנמצא בשלבי התהוות שמבוססת על אנרכיזם והפגנות זעם - חשובה יותר.
אנשי שערי חסד מבינים מצוין תקשורת. בנוסף לרווח הפוליטי הצר להיזרק מהקואליציה על נושא שנמצא בקונצנזוס בקרב המצביעים הפוטנציאליים שלהם, הם כמובן לא יכלו להתעלם מהרייטינג התקשורתי שיש בצעד אקטיבי כל כך. במקרה של ביטול המרתון, המאבק שלהם היה זוכה לסיקור חסר תקדים. ארצי ובין לאומי. טעימה קטנה הם קיבלו ביום חמישי בלילה, שבכירי העיתונאים התנחלו להם על קווי הטלפון, במטרה להבין אם הם מתכוננים ללכת על כל הקופה או לרדת מהעץ ברגע האחרון. הטלפונים האלה הגדילו את הרעב לקבל עוד ועוד מהטוב הזה, והפיצוץ היה נראה בלתי נמנע.
אז איך למרות הכל התבטלה חגיגת ה'וורט' המופרעת ברחובות ירושלים? שאלה מצוינת והתשובה מעט מורכבת. בסופו של דבר, כמו בכל שאלה אחרת, תעקבו אחרי הכסף. שם תמצאו את כל התשובות. הריאל-פוליטיק חזק כנראה יותר מכל דבר אחר.
בחודשים האחרונים, פתחו אנשי הפלג הירושלמי מוסדות חינוך בירושלים. גנים, בתי ספר, סמינרים, הכל נבנה. מהמסד עד טפחות. ההוצאות של מוסדות חינוך שנאלצים לא לקחת כסף מהמדינה בכדי ליצור בידול, הם בלתי נתפסות. מוסדות ותיקים שמקבלים תקצוב שוטף מהמדינה ונהנים ממאגר מסודר של תורמים, מתקשים לסיים את החודש. אז החזקת מוסדות חדשים, בלי בסיס של תורמים, בלי תקצוב מהמדינה, ועם התנגדות ציבורית חסרת תקדים? בשביל זה צריכים נס, והניסים - תאמינו או לא - לא טורחים להגיע בהמוניהם לשכונת שערי חסד. אמת, אנשי מונרו וויליאמסבורג אולי מחזיקים באידיאולוגיה אנטי ציונית מגובשת ומוכנים לפתוח את הארנקים בשביל לקדם את האג'נדה שלהם, אבל לאחרונה נראה גם הם קצת התעייפו ממימון המאבק הפנים ליטאי הזה שעטוף בצלופנים של אנטי-ציונות, והעול הכלכלי המונח על העסקנים הולך ונהיה בלתי אפשרי. העובדה שהמדינה לא חובבת במיוחד את מעורבותם של אנשי הפלג בתזמון פקקי התנועה של אזרחי מדינת ישראל ברחבי הארץ, הביאה לביקורת דקדקנית על נתיבי הכספים שמחזיקים את הפעילות של אנשי הפלג הירושלמי, שמקשה עוד יותר את עול הקיום.
קרן אור קטנה עשויה לשנות במעט את כללי המשחק: הקצאות מהעירייה. מוסד שיש לו שטח, כבר לא נסגר. הכל כבר נהיה יותר קל. כשיש מבנים ונדל"ן, כל התמונה משתנה. זה כבר לא מוסד בלי יסודות, אלא משהו קיים, נושם ובועט שגם אם מתקשה בתזרים המזומנים, הוא בבחינת חי העומד על רגליו.
ארבעה בקשות להקצאות למוסדות הפלג הירושלמי נמצאות בימים אלו בקנה. ההקצאות האלה יקרמו עור וגידים רק עם רצון טוב של ראש העיר. האהבה הגדולה שרוחשים המפלגות החרדית לפלג הקטן ידועה לכל. ראש העיר יצטרך להזיע לא מעט בכדי להעביר את ההקצאות המדוברות. ביום חמישי בלילה, שנראה היה שכלו כל הקיצין, הגיע האיום ששינה את כללי המשחק: אם המרתון יפגע - ההקצאות המדוברות יהפכו לחלום באספמיה.
ראש העיר, יהודי שעומד במילתו, לא היה צריך אפילו לאיים שיבטל כליל את ההקצאות, אלא הספיק לו להעביר מסר שבמקום לתת הקצאות במקומות ברי-בניה, הוא יעתיק את מיקום ההקצאות להרי טרשים בחור נידח בסמוך לשכונת נווה יעקב, שרק עבודות הפיתוח שלהם יעלו מיליוני שקלים שיהפכו את משימת הבניה לבלתי אפשרית.
אנשי שערי חסד יודעים מצוין לעשות חשבון. הם הבינו שהם חייבים לרדת מהעץ במהירות האפשרית. לסגת לחלוטין אי אפשר, אבל לרמז שלא צריך להבעיר את כל הגולה כמדורת אש, אלא די בכמה גיצים קטנים וסמליים, הם יכולים גם יכולים.
ברקת, וויתר אולי על אקט מתוקשר של פיטורים, אבל על ההנאה הוא החליט לא לוותר: השבוע, באקט שהזכיר את הנזיפה בשגריר הטורקי, הוא זימן אליו את סגנו, חיים אפשטיין והודיע לו שהוא מושעה לחודש מפעילות בעירייה. סביר להניח שתושבי ירושלים יצליחו להתמודד עם ההשעיה המדוברת, אבל ברקת שטרח להוציא את התמונות מפגישת הנזיפה, השיג את שלו.
המרתון ניצל, הליך ההקצאה ימשיך להתקדם, ואנשי הפלג יחפשו הזדמנות אחרת לעשות אקזיט מפואר מהקואליציה העירונית שיאפשר להם להמשיך לבלוס את העוגה ולצלם אותה כשהיא שלמה. כי הרי בסוף, מה שחשוב באמת זו התמונה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 מרץ 2017, 16:39

למי שפוחד מכפילויות, הודעה זו היא תקציר של קודמתה. מי שכבר קרא את ההודעה הקודמת יכול לעבור הלאה:

נחשף: המרתון לא שובש עקב איום ברקת על הקצאות למוסדות הפלג
ברקת איים כי יבוטלו ארבעת ההקצאות למוסדות כת הפלג ש'על טהרת הקודש' כביכול
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות
על פי חשיפת העיתונאי שמעון ברייטקופף בעיתון משפחה, ראשי כת הפלג תכננו לשבש את המרתון בפועל ולגרום בכך לניר ברקת לזרוק אותם מהקואליציה, (כאשר חשבו לקצור בכך הישג נוסף, של מעבר להתקפות על ראש העיר ולשוות לעצמם תדמית של קנאות, בתקווה שזה ישכיח לציבור את הדיל טרם הבחירות לסייע לבחירתו לראשות העיר ואת השותפות שלהם עימו לאורך כל הדרך תוך נתינת יד לכל פעילותו של ברקת לחילון ירושלים, ואף להצבעתם בעד תקציב לעידוד גיוס חרדים של העירייה).
אלא שברגע האחרון נתקבל איום מברקת, כי ארבעת הקצאות שמכין ברקת לחבריו מכת הפלג עבור המוסדות שהם מקימים "על טהרת הקודש" כביכול, יבוטלו במידה וישובש המרתון. בעקבות כך, בכירי הכת התקפלו, ובפגישה עם ברקת הוסכם המתווה אותו הוביל מר יהושע פולק, ללכת על המתכונת כפי שבוצעה בשטח, ריקודי בני הישיבות על המדרכות לצד המרתון, ללא שיבוש בפועל של המרתון. (כזכור, הדבר עורר זעזוע רב בציבור החרדי, שנשלחו בחורים צעירים לצפות בריצת פרוצים ופרוצות בלבוש ערטילאי שאף הצטלמו עמם).
עקב כך שהמרתון לא שובש, נתן ברקת לפלג עונש מינורי על האיומים כזכור, כאשר סגנו מר חיים אפשטיין הושעה למשך 30 יום, השעיה שלא ברורה משמעותה, ונטען כי עובדים נוספים של הפלג בעיריית ירושלים יושעו, אך סביר שלא יקרה.
בכך שוב ניתן לראות את הצביעות ומערך השיקולים של ראשי כת הפלג, שכאשר הם חוסמים לתושבי ירושלים את העיר וגורמים בכך צער רב בעיקר לתושבי ירושלים החרדים ומאבדים להם ממון, הדבר אינו מפריע לא למנהיגי כת הפלג ולא לשותפם החילוני ראש עיריית ירושלים, ואילו כאשר ישנו איום על הקצאות למוסדות הכת, הרי ששוב הכסף חשוב יותר מכל אידיאולוגיה.
וכמובן מתעוררת שוב התמיהה על שיתוף הפעולה של הכת עם ראש העיר הציוני להקמת "מוסדות על טהרת הקודש" כביכול. כזכור, נחשף בעבר על דרכי העברת הכספים מהמדינה למוסדות הכת דרך מוסדות גור וכיו"ב.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אפריל 2017, 10:12

רשת האופנה פרסמה ב"הפלס" - והתנצלה: "מצייתים לגדולי ישראל. לא נפרסם שם"
לאחר שבעיתון 'הפלס' של 'הפלג' הופיע פרסום של רשת 'אקסוס', יזמו מנהלי ת"תים בישיבות ביטול עסקאות בהיקף ענק עמה, לקראת חג פסח, והרשת התנצלה: "אנו נשמעים לגדולי ישראל"
אלי רוטמן - כיכר השבת
רשת האופנה אקסוס היתה אמורה לגזור קופון שמן בערבו של פסח זה, לאחר עסקאות רבות שהיא חתמה עם עשרות מנהלי ת"תים (תומכי תורה) בישיבות ברחבי הארץ, במסגרתם אלפי בני ישיבות ואברכים רוכשים ביגוד מוזל לכבוד החג.
אך הפרסום הבוקר (רביעי) של רשת האופנה ב'הפלס', ביטאון 'הפלג', ערער את כל זה: בעקבותיו, הודיעו לה מנהלי הת"ת בישיבות רבות - מיר ברכפלד, חברון, בית מתתיהו, בית מדרש עליון, קול תורה, מאור התלמוד, בית שמואל ועוד - על ביטול העסקאות הללו.
לפי אחד המעורבים, כך היתה השתלשלות האירועים: "לאחר שבשבוע שעבר אקסוס פרסמו ב'יתד נאמן', הם חטפו מסכת הטרדות מצד פעילי 'הפלג', שהסכימו להפסיק את זה רק אם אקסוס תפרסם גם בעיתון שלהם, בעלות של 1000 שקל".
כאמור, בעקבות הפרסום קיבלו מנהלי הרשת שיחות רבות ממנהלי ת"תים (תומכי תורה) מעשרות ישיבות שהודיעו להם כי הם מפסיקים את ההתקשרות איתם וכי הם מבטלים את החוזים על רכישות חליפות וביגוד לבחורי ישיבתם. יצויין כי סכום הביטולים הכולל מגיע למיליוני ש"ח.
בעקבות גל הביטולים הספונטני, הביעו מנהלי הרשת את חששם מעזיבת מאות הלקוחות, שעות ספורות לאחר הפרסום ב'הפלס', הודיעה 'אקסוס' כי היא מתנצלת על הפרסום שלדבריה נעשה בשוגג.
וזו ההודעה שהוציאה הנהלת הרשת: "אנו, רשת חנויות אקסוס, נשמעים לגדולי ישראל ומתנצלים על הפגיעה שנעשתה בשוגג על ידי מחלקת הפרסום. אנו מתחייבים כי הדברים לא יישנו בעתיד".
כזכור, גדולי ישראל פרסמו לפני כשלוש שנים מכתב הקורא להימנע מתמיכה או פרסום בביטאון 'הפלג'. "הוא מחלל שם שמים ומפיץ שנאה. אסור לפרסם בו".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 02 אפריל 2017, 16:17

הצביעות חוגגת, לאחר הכחשות נמרצות ושקרים מפלצתיים עתה נחשף
במקביל לפעילות הפלג להטיח בוץ במערכות החינוך המפוארות של הציבור החרדי המוכוונות ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, בתקופה האחרונה בפלג מנהלים מסע רישום לסמינר החדש של הפלג המוקם בירושלים, שנפתח כסניף לסמינר אהל רחל בבני ברק, שכזכור 'מרכז החדשות' חשף לפני מספר חודשים כי הוא נרשם לתוכנית עוז לתמורה של משרד החינוך שהוגדרה בעיתון הפלס כתוכנית שנועדה לחלן את הציבור החרדי.
אמנם, תגובת הפלג בזמנו שפורסמה בעיתון הפלס תחת הכותרת "ייסכר פי דוברי שקר" הייתה שמדובר בטעות ברישום והתוכנית לא הוכנסה בסמינר, כראיה הוצגו דוחו''ת מית''ר (מידע על תשלומים לרשויות בעלויות ובתי ספר) של משרד החינוך, בהם הופיע כי סמינר הפלג אינו מקבל תשלום עבור התוכנית, אולם, בדיקה עדכנית בדוחו''ת אלו מגלה כי אכן רק עתה לאחר 5 חודשים הופקד לסמינר סכום של כ300 אלף ₪ רטרואקטיבית עבור מימוש התוכנית בחודשים האחרונים. (זה דבר שכיח שההפקדות והדוחו"ת מתעדכנים באיחור זמן, כדלהלן).
במקביל, על רקע פרסומים שונים של כת הפלג על סמינרים בבני ברק שהתחברו לתוכנית עוז לתמורה על בסיס דוחו"ת אלו, בדיקה בדוחו"ת המעודכנים מגלה כי הכספים הוחזרו למדינה ולא נשארו אצל הסמינר. הדבר נעשה אוטומטית, מאחר והסמינרים ביקשו לצאת מהתוכנית (אליה מתחברים אוטומטית כל שנה מחדש, וצריך להגיש בקשה ליציאה), ע"פ הוראות מרנן גדולי ישראל שליט"א, בניגוד לסמינר הפלג.
מנהל סמינר מסביר ל"מרכז החדשות": דוחו''ת מית''ר מחושבים אוטומטית ומתעדכנים באיחור לעיתים של כמה חודשים, כמו במקרה זה. סמינר הפלג שהוא מוסד חדש תוקצב בחסר בעקבות כך שלא עודכן במערכת ורק כעת הושלם הכסף רטרואקטיבית, לעומת זאת הסמינרים הותיקים הוגדרו אוטומטית בטעות במערכת זו כמי שנכנסו לתוכנית עוז לתמורה, אולם כעת עודכן רטרואקטיבית.
יצויין עוד כי בדיקה עדכנית בנתוני סמינר הפלג במשרד החינוך מלמדת כי בימים אלו הסמינר עדיין מקיים את תוכנית עוז לתמורה במלואה, והדבר ניתן לבדיקה ע"י כל אחד בלחיצה כאן.
שוב ושוב אנו נחשפים לצביעותם של אנשי כת הפלג, כאשר אך בשבוע שעבר בעצרת העדה החרדית זעקו דוברים מטעמם על הרס מוסדות החינוך החרדים ועל התערבות הממשלה בסמינרים, כאשר סמינר הפלג הוא הוא פורץ הגדר האמיתי אשר אליו הם מעבירים את הבנות משאר הסמינרים, והם פועלים על מנת לפתוח לו סניפים בערים נוספות, (כזכור, כדי למנוע טענות על כך שהסמינרים הבאים יהיו אף הם בתוכנית עוז לתמורה, הם פותחים אותם מראש כסניף לסמינר בבני ברק וממילא התוכנית שם תהיה 'בלית ברירה').
יצויין כי מערכת מרכז החדשות פנתה למספר כלי תקשורת, כולל אלו בהם פורסמו בעבר השמצות על הסמינרים מטעם כת הפלג, על מנת לפרסם נתונים עדכניים אלו, אך מערכת ההשתקה של כת הפלג בשיתוף פעולה עם גורמים במחוז החרדי במשרד החינוך בנושא חסמה את הפירסום. כמו כן גליון "קול החינוך" של הכת, שמתיימר לעקוב אחר פרצות במוסדות החינוך, נמנע מלעסוק בנושא עוז לתמורה מאז פורסם דבר פריצת הגדר ועד היום.
מצו"ב:
הכחשת עיתון הפלס על הכנסת התוכנית בסמינר.
דו"ח מית"ר אחרון של סמינר אוהל רחל בו מופיע תשלום רטרואקטיבית על מימוש תוכנית עוז לתמורה.
צילום מדו"ח מית"ר של סמינר וולף מחודש קודם בו החזיר הסמינר 3 מליון שקל בגין אי מימוש תוכנית עוז לתמורה.

כיון שאין לי מושג איך מצרפים קבצים , החברים כאן ישלימו את המלאכה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:22

בבקשה
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:24

פך שמן כתב: יצויין עוד כי בדיקה עדכנית בנתוני סמינר הפלג במשרד החינוך מלמדת כי בימים אלו הסמינר עדיין מקיים את תוכנית עוז לתמורה במלואה, והדבר ניתן לבדיקה ע"י כל אחד בלחיצה כאן.
תיקנתי לך את הקישור.

ואגב, אוסיף לך קישור נוסף, ראה את סמינר וולף לדוגמא כאן.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 אפריל 2017, 16:34

בפעם הראשונה שגילו את זה נפלו עלינו מטר הפגנות אלימות שנועדו כתרגיל הסחה.
מה הולך להיות עכשיו?? (ממילא הם נמצאים עדיין בעיצומו של ספין ארוך קצת).

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 אפריל 2017, 21:46

שתיקה רועמת בפלג בעקבות חשיפת השקר התורן
שקרי כת הפלג מתנפצים אחד אחרי השני - בפלג מתעלמים ועוברים לשקר החדש
שניאור מרקוביץ - מרכז החדשות

השבוע נחשף כאן כי בניגוד לשקרי כת הפלג, בסמינרי 'אוהל רחל' של הפלג מיושמת בפועל התוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך, והם מקבלים על כך כסף.
לאחר כל נסיונות ההשתקה של כת הפלג ושותפיהם במשרד החינוך על חדירת התוכנית עוז לתמורה בסמינר הפלג, וחשיפת השקר הגדול כאן כאמור, אולם פיהם של דוברי כת הפלג הרהוטים נמלא מים ולא הגיבו לידיעה המסעירה. בפלג החליטו שלא לענות, כדי להמשיך בהשתקת הנושא.
יצויין, כי על פי חשיפת משפחה שהובאה בעבר, ישנם 4 מגרשים בירושלים בתהליכי הקצאה ע"י העירייה עבור מוסדות כת הפלג (באמצעותם גם איים ברקת על הכת שעצרו את שיבוש המרתון, כזכור), וככל הנראה לפחות מגרש אחד מהם נועד עבור הסמינר עם עוז לתמורה של הכת בירושלים.
כזכור, בסמינרים של בני התורה לא הוכנסה תוכנית 'עוז לתמורה' על פי הוראות מרנן גדולי ישראל שליט"א, אך בסמינרים של כת הפלג שתקפו בעיתונם בחריפות את התוכנית, שם כן הוכנסה התוכנית כאמור.
כידוע, אצל אנשי כת הפלג השקר הוא לחם חוקם, זו דרכם מאז ומעולם, בכל תחום ובכל נושא. ואדרבה, כל נושא עליו הם זועקים, הם ורק הם אלו העושים זאת באמת. אם בעוז לתמורה כאמור, ואם בענין הגיוס שמנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך מתיר לבחורים להתגייס ב'הוראה פרטית', ואם בענין החינוך שבמוסדותיהם מוכנסים הדברים עליהם הם זועקים ב'קול החינוך'. כך הוא בכל נושא ועניין של אידישקייט עליו הם מתריעים כביכול, כאשר הם אלו שנגועים באותו עניין - לא זולת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 אפריל 2017, 21:56

האמת שזה שייך לאשכול הבדיחות.
ראו איך מעלימים מהכותרת שמדובר בשיא חדש של חודשיים מאסר. ובמקום זה מחליקים לשחרור של פסח(על הספק)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אפריל 2017, 01:03

אימה בסוריה: הקצב מדמשק ממשיך במסע הטבח נגד בני עמו, והיום שוב עשה שימוש המוני בנשק כימי, שהביא להרג של מאות אזרחים, בהם ילדים רבים. בעולם ממהרים לגנות בתקיפות אבל לא נראה שמישהו מוכן באמת לעצור את הזוועה. טבח

אימה בסוריה: הקצב מדמשק ממשיך במסע הטבח נגד בני עמו, והיום שוב עשה שימוש המוני בנשק כימי, שהביא להרג של מאות אזרחים, בהם ילדים רבים. לפי הדיווחים, הבוקר הפציץ צבא אסד את העיירה ח'אן שייחון באזור אידליב בפצצות המכילות גזים רעילים, זאת בשעה שעל פי ההסכם הבינלאומי אסור לאסד להחזיק ברשותו נשק כימי מכל סוג שהוא.

גורמי הרפואה באזור המופצץ דיווחו כי הנפגעים הראו סימנים המצביעים על פגיעה מנשק כימי, כולל עילפון ומחנק. ברחובות העיירה נצפו עשרות נפגעים המחרחרים למוות, זאת בשעה שמטוסי צבא אסד הפציץ גם את בית החולים אליו פונו חלק מהנפגעים.

האופוזיציה הסורית קראה למועצת הביטחון לכנס ישיבת חירום בעקבות המתקפה הכימית האכזרית בעיירה הסורית, ולכנס טריבונל בינלאומי שיעמיד לדין את אסד וראשי צבאו, האחראים לרצח העם המזוויע במתרחש בסוריה מזה כשש שנים ללא מעצור.

בעקבות הסערה הבנלאומית הכיחישו במשטר אסד את השימוש בנשק כימי, וטענו כי לא השתמשו בנשק זה "לא בעבר ולא בעתיד". מדובר כמובן בשקר גלוי ופומבי, שכן אסד עשה שימוש חוזר ונשנה בנשק האסור על פי האמנות הבינלאומיות, באמצעותם בטח ברבבות אזרחים חפים מפשע.

ראש הממשלה בינימין נתניהו התייחס למתקפה הכימית שביצע משטר אסד באידליב, ואמר כי: "התמונות המגיעות אלינו מסוריה צריכות לטלטל כל בן אנוש. מדינת ישראל מגנה בחריפות את השימוש בנשק כימי בכל מצב, בייחוד כלפי אזרחים וילדים חפים מפשע. אני קורא לקהילה הבינלאומית למלא את ההתחייבות משנת 2013 ולסלק את הנשק הכימי מסוריה".

כזכור, לפני כשלוש שנים נחתם הסכם בינלאומי, במסגרתו התחייב אסד להוציא מסוריה את כל הנשק הכימי שברשותו. ההסכם איפשר לנשיא ארה"ב דאז, בברק אובמה, להתנער מהתחייבותו הפומבית להדיח את אסד אם יעשה שימוש בנשק כימי.

אנחנו ב'לדעת', האתר החרדי הראשון, נמנעים מלהביא את התמונות הקשות מהמתקפה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 אפריל 2017, 01:11

כבר אמרתי שהצביעות שלהם לא מביישת גם את ותיקי הג'ונגל.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 05 אפריל 2017, 13:27

פך שמן כתב:
משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).
משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,
משולש, אתה יודע בדיוק לאיפה אני משתייך...

פך שמן, איך הם התפילות עלי ? עשית לפחות איזה תפילת רבים ??

תפסיקו כבר עם כל הדמיונות שאתה מסתובבים ומסובבים את עצמכם סביב זה..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 06 אפריל 2017, 01:03

גאליציינער כתב:
פך שמן כתב:
משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אכן, אסור להנות מלשון הרע לתועלת, אבל אין זה פוטר מלומר אותו. וצריך להתאמץ להתגבר על התאווה בזה.

(חפץ חיים, הלכות לשון הרע כלל י' הלכות לשון הרע לתועלת: שֶׁיְּכַוֵּן לְתוֹעֶלֶת, וּכְמוֹ שֶׁנְּבָאֵר לְקַמָן בְּסָעִיף ד', וְלֹא לֵהָנוֹת, חַס וְשָׁלוֹם, מֵהַפְּגָם הַהוּא, שֶׁהוּא נוֹתֵן בַּחֲבֵרוֹ, וְלֹא מִצַד שִׂנְאָה, שֶׁיֵּשׁ לוֹ עָלָיו מִכְּבָר).
איזה תועלת יש לי מלשמוע לה"ר על בנ"א שאני כלל לא הכרתי עד עכשיו ואין לי שום שייכות איתו ??

...נקודה למחשבה.
לפי תגובותיך אתה שייך לשם עמוק עמוק ואתה אפילו לא מרגיש את זה.
(אין נ"מ אם אתה מכיר אישית את שמערל או בערל, אבל אתה כל הזמן מסנגר על הנרדפים המסכנים שבס"ה מקיימים הוראת רבם שאמר לשרוף פחים ולהתעמת בצמתים עם שיקצעס).
משולש, גאלייציענר כבר הודיע בפה מלא בהודעותיו הקודמות, עכשיו לא נותר אלא להתפלל עליו שיפקח את עיניו ושכלו,
משולש, אתה יודע בדיוק לאיפה אני משתייך...

פך שמן, איך הם התפילות עלי ? עשית לפחות איזה תפילת רבים ??

תפסיקו כבר עם כל הדמיונות שאתה מסתובבים ומסובבים את עצמכם סביב זה..
גאליצייענר
יש לציין שלאחר ההתאווררות שלקחת כאן מהפורום זה נראה שב"ה התפילות עזרו והתפקחת,
סיבובי דמיונות לא במחוזותינו ,כוונתי היתה לאחת ממהודעות שכתבת שפעם היית מתנגד לפלג ובתקופה האחרונה אתה מתחיל להבין אותם או משו בסגנון.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 06 אפריל 2017, 13:56

אתה לא מבין שהם רוצים צומי ואתם נותנים להם את זה בשתי ידיים ??

אם תקרא שוב, תראה שזה מה שאני אמרתי אז: הם רוצים בעיקר תשומת לב ושכ ו ל ם יידעו שהם ל א כפופים להגראי"ל אלא יש להם הנהגה אחרת, וב"ה זה מצליח להם - לענ"ד.

אתה מסכים איתי ??
מחכה לתגובתך..
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 06 אפריל 2017, 16:12

אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 אפריל 2017, 15:43

משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.
צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 אפריל 2017, 23:49

גאליציינער כתב:
משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.
צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...
אבל לא אנחנו נותנים להם את הצומי, הם לוקחים אותו בכוח ע"י שהם מענים ומתעללים ברבבות אנשים בהמתנה של שעות בפקקים.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 09 אפריל 2017, 14:11

משולש כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:אני חושב שבשלב זה גם אם נתעלם מהם הם יקבלו את הצומי שלהם. לכן עדיף שלכל הפחות הם יקבלו צומי שלילי.
צומי זה אומר תשומת לב, וזה לא משנה להם אם יש להם תשומת לב חיובית או שלילית, עכשיו יש להם תשומת לב שלילית אבל מצד שני הם מאוד מבוקשים בתשקורת והם כעת בכותרות, יבוא יום והם יהפכו את כל המומנטום לטובתם... הם אנשים מאוד מוכשרים בתקשורת, ותראה שזה מה שיהיה בסוף...
אם לא היו מדברים מהם, לענ"ד הם היו מתפוררים מעצמם, מי שיודע יודע שגם שמה יש ביניהם המון חילוקי דיעות וכל אחד מושך לצד אחר, עכשיו כשהם מותקפים מבחוץ הם איחדו את השורות כלפי האויב החיצוני, כשזה יסתיים הם יפנו את הכל הכח והמרץ כלפי פנים...
יש שמה את הגר"ש אויערבאך שהוא רשמית היום המנהיג של הפלג, ובאנשי ביתו יש כאלו המושכים כלפי שותפות עם העה"ח, שזה אומר לא לקחת תקציבים ולא להצביע בבחירות וכולי, ומצד שני יש פלג מתון שלא רוצה להפסיד את הכל, וזה רק אצל ביתו...
יש גם את הגר"ש מרקוביץ ר"י פאנאוויטש שהוא לא כפוף להגרש"א ויש לו דיעה די עצמאית, יש גם את הגר"ט נוביק משגיח ישיבת חדרה, שמי שיודע מה הולך שמה יודע שהוא בנ"א לעצמו וגם לא קיבל את מרות הגרש"א.
ויש עוד כמה...
אבל לא אנחנו נותנים להם את הצומי, הם לוקחים אותו בכוח ע"י שהם מענים ומתעללים ברבבות אנשים בהמתנה של שעות בפקקים.
א] זה לא אותו צומי, בדוק ומנוסה !!
ב] הם לא יוכלו להמשיך ככה לבד, וזה יגווע מעצמו.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 אפריל 2017, 14:17

מזעזע: "הדתיים מסוכנים מחיזבאללה. את הערבים אפשר להרוג – אותם לא"
בנימין ברגרי״ז בניסן תשע״ז09:38

אנטישמיות כחול לבן: טור רווי הסתה ושנאה חסרת תקדים שפרסם עיתונאי ב'הארץ' הוביל לגל גינויים חסר תקדים בימים ובמשמא, ולקריאות להעמדת הכותב לדין • דרעי: "הכל בשם הפלורליזם. בושה". לפיד: "אנטישמיות צרופה". מוזס: "גם החרדים סופגים מנות רעל כאלו"
אנטישמיות קלאסית מעל דפי עיתון 'הארץ': תגובות נזעמות בעקבות טור חסק תקדים בבוטות ובהסתה שלו שמתפרסם הבוקר ב'הארץ'. הטור, עליו חתום העיתונאי יוסי קליין, משתלח באופן נבזי בציבור הדתי לאומי בכללותו, תוך שהוא מציג את אנשיו כ"גרועים מחיזבאללה" ומסביר "שאת חיזבאללה אפשר להרוג, אות _הדתיים) לא".

להלן מספר "פנינים מהמאר המדובר: "הדתיים הלאומיים מסוכנים. מסוכנים יותר מהחיזבאללה, יותר מנהגים דורסים וילדות עם מספריים. את הערבים אפשר לנטרל (במקור: להרוג. מאוחר יותר שונה הנוסח. ב.ב.), אותם לא. מה הם רוצים? להשתלט על המדינה ולנקות אותה מערבים. אם תשאלו, הם יכחישו. הם יודעים, שמוקדם מדי להיות כה גלויים. אל תאמינו להכחשות שלהם. הלאומיות הדתית שלהם היא לאומנות קיצונית, עטופה ביראת שמים חסודה. היא מחלחלת למערכת החינוך, מתחזקת בצבא ומשפיעה על בית המשפט העליון. הם כבר בדרך אלינו, עוד רגע והם פורצים את הדלת.

"הם קוראים לעצמם בשם "ציונות דתית", נוטפי שמן זך, סוכר ודבש. זה השכפ"ץ שלהם. בחסותו הם עושים מעשים מגונים כשעיניהם מתגלגלות השמיימה. הם ממוקדים — רק השתלטות וסילוק מעניינים אותם. תגידו להם "פערים חברתיים", והם יפהקו, דברו אתם על מצוקת דיור, והם יגחכו. מצוקת דיור? לא אצלם. הם לא יקראו לחסרי דיור לגור בבתים היפים שבנו בחצי חינם. הם לא רוצים אותם שם. הם האליטה, ואליטה לא רוצה שכנים כאלה לידה. האליטה השתנתה, אבל לא השיטה: אשכנזים למעלה, מזרחים למטה. הם לא יתערבבו עם מזרחים".

אליהודור
הודעות: 45
הצטרף: 11 ספטמבר 2016, 07:35

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אליהודור » 13 אפריל 2017, 15:59

חסר על מה להתבכיין היום? לצערנו יש אנשים מטומטמים ומסכנים בחלקם הגדול תינוקות שנישבו. אני שייך לציבור הדת"ל אבל לא אכפת שיאמרו את זה. הרבה יותר כואב לי שהאנשים האלו כלל לא שומרים שבת. חיים בצביעות- לאחר הסדר שעשו לפני יומיים חוזרים לשקוע בכל מה שההפך ממנו- שיעבוד לתאוות פלאפונים וכו'... ואין כאן המקום להאריך. פסח כשר ושמח ושנזכה לשוב כולנו בתשובה שלימה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 אפריל 2017, 13:14

לא יאומן: מועצת הביטחון של האו"ם דחתה הצעת גינוי על סוריה
10:50 י״ז בניסן תשע״ז 13.04.2017 שלמה ריזל
מועצת הביטחון של האו"ם דחתה הצעת החלטה המבקשת לגנות את סוריה בשל השימוש בנשק כימי – בעקבות הטלת וטו של רוסיה
אולם העצרת הכללית של האו"ם אולם העצרת הכללית של האו"ם צילום: פטריק גרובן
מועצת הביטחון של האו"ם דחתה אתמול הצעת החלטה המגנה את התקיפה הכימית שביצע משטר אסד באידליב שבסוריה. ההצעה נדחתה בעקבות ווטו שהטילה עליה מוסקבה.
בתוך כך סי אן אן מדווחת כי צבא ארצות הברית וגופי ביון במדינה ניטרו תשדורות בסוריה בין קציני צבא ומומחים לנשק כימי בטרם התקיפה במחוז אידליב בשבוע שעבר.

מועצת הביטחון של האו"ם ידועה כמועצה שאיננה אוהבת את מדינת ישראל ונוהגת להעלות לדיון לא פעם את נושא ההתנחלויות כמפר זכויות אדם. ההגנה של רוסיה לבת חסותה – סוריה – נראית כחסרת פשרות וללא גבולות, מה שלכאורה מאפשר לאסד להמשיך ולשלוט בבני עמו.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 אפריל 2017, 10:13

.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 24 אפריל 2017, 08:41

הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 24 אפריל 2017, 22:11

פך שמן כתב:הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 25 אפריל 2017, 10:46

משולש כתב:
פך שמן כתב:הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".
סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 25 אפריל 2017, 16:25

הקלטה מפתיעה; פטרוף בכיר 'הפלג': "אין גיוס חרדים ולא יהיה"
לאחר שבמשך השנים האחרונות, שבו אנשי הפלג וטענו כי נשקפת סכנה ממשית כי בחסות חוק הגיוס החדש יגוייסו בחורי ישיבות, הפתיע אתמול יוסף פטרוף, נאמנו של הגר"ש אויערבאך, ואמר כי "אף בחור ישיבה לא יגוייס". פטרוף אף ניסה לטשטש את ההבדלים בין הפלג ובין שאר הציבור הליטאי, "זה לא רק על דעתי, זה על דעת כל אדם מדגל התורה" אמר • שינוי כיוון? • האזינו

שינוי כיוון בפלג? לאחר שבמשך השנים האחרונות, מאז פרישת אנשי הפלג הירושלמי מ'דגל התורה', שבו בפלג וטענו כל העת כי נשקפת סכנה ממשית כי בחסות חוק הגיוס החדש יגוייסו בחורי ישיבות, הפתיע אתמול יוסף פטרוף, נאמנו של מנהיג הפלג הירושלמי הגר"ש אויערבאך, ואמר במסיבת העיתונאים שקיימו ראשי הפלג במערכת עיתון 'הפלס' כי "אף בחור ישיבה לא יתגייס".

"לא יהיה גיוס חרדים. הישיבות ימשיכו" אמר פטרוף. "תמיד יהיו שוליים בציבור החרדי, עולם הישיבות ימשיך ויגדל. זה לא רק על דעתי, זה על דעת כל אדם מדגל התורה".

"לא יהיו יעדים. אף בחור ישיבה לא יתגייס", אמר פטרוף ונשאל: "גם אם הוא לא לומד?"

"בחור ישיבה זה בחור שלומד" השיב נאמן ביתו של הרב אויערבאך, "בלי התוספות שהיום מנסים להוסיף - בחור שיושב ולומד באמת. אנחנו מדברים מה שהיה כל השנים, 60 שנה, תורתו אומנתו".

"יש קבוצה של מיעוט חילוני קיצוני שמנסים לשנות את זה" המשיך פטרוף בדבריו שנשמעו תמוהים מאד על רקע הצהרות הפלג בשנים האחרונות. "מנסים לעשות מלחמת אחים, מנסה להטעות את הציבור, זה לא יהיה. כי גם האנשים שלא מסכימים איתנו, בסופו של יום רק מטעים ומשלים את הציבור החילוני שיהיה גיוס חרדים. לא יהיה גיוס חרדים. לא יהיה גיוס חרדים בקנה מידה גדול. לא יהיה. מה שמוכרים לציבור החילוני, אין גיוס חרדים, צריך ליידע את כולם" אמר.


כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', ראשי 'הפלג הירושלמי' קיימו אתמול (שני) מסיבת עיתונאים במערכת העיתון בהר חוצבים בירושלים, בעקבות הארכת מעצרם השלישית של בכירי העיתון, כולל העורך נתי גרוסמן והמנכ"ל שמוליק אלישיב.

במסיבת העיתונאים השתתפו יוסף פטרוף - מקורבו ונאמן ביתו של הגר"ש אויערבך, חיים אפשטיין סגן ראש עיריית ירושלים ונציג הסיעה בעיר, ואברהם בוימל.

בנאום תקיף ביותר בפני העיתונאים, האשים פטרוף את בכירי מערכת 'יתד נאמן' ואת מפלגת 'דגל התורה' כי גם לאחר שלדבריו השתלטו על 'יתד', הם פועלים כיום - כך לטענתו, לסגור את עיתון 'הפלס'.

פטרוף האשים כי הם משתמשים ב'הון שלטון' על מנת לרדוף את הציבור של הפלג הירושלמי, וכי למרות שהוגשו למשטרת ישראל כמות גדולה של תלונות אודות איומים, סחיטות ופגיעה ברכוש, המשטרה לא עשתה דבר, אך מנגד היא פועלת, כך לדבריו, לעצור באגרסיביות ובאי מידתיות את ציבור בני התורה הנמנים על חוג 'הפלג הירושלמי'.

קודם לכן אמר פטרוף: " הנושא של חרדקים זה סטייה מהנושא פה, לא רק סטייה מנושא של חרם כלכלי. נושא גיוס חרדים לא מסתכם בשאלה של חרדק או לא חרדק, זה נושא הרבה יותר עמוק, אלא האם יש פשרות בגיוס או אין, האם כל בחור ישיבה יכול לשבת וללמוד או שיש יעדים. יש קבוצות של אנשים שרוצים לדמיין שיש יעדים ושהציבור החרדי יתגייס, הפלס מתנגד לזה, כדרכו של הרב שך אף בחור ישיבה לא יתגייס".
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 25 אפריל 2017, 16:39

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
פך שמן כתב:הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".
סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
התשובה פשוטה
הם המחפשים יהודים ולא ערבים
וזה הדרך היחידה בלי לקבל צעקות "גזעניים !!"
הייתה לראש פינה

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 25 אפריל 2017, 16:57

אבן הפינה כתב:
גאליציינער כתב:
משולש כתב:
פך שמן כתב:הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".
סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
התשובה פשוטה
הם המחפשים יהודים ולא ערבים
וזה הדרך היחידה בלי לקבל צעקות "גזעניים !!"
לדעתי יש עליהם מלגות מסויימות מהצבא

מזהב ומפז
הודעות: 72
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:05

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי מזהב ומפז » 25 אפריל 2017, 17:12

מי יכול להביא הסרטות מקבלת הפנים לאסיר שטמפפר

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 25 אפריל 2017, 20:42

בכנסת יצחק רוצים עובדי מטבח עם עבר צבאי כדי שלבחורים המשועממים יהיה קצת 'אקשן' בארוחות

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 884
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 25 אפריל 2017, 20:44

שם יפה!
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 26 אפריל 2017, 06:29

בהצבעה סודית נבחרה ערב הסעודית לעמוד בראשות נציבות האו''ם לזכויות הנשים.

לפחות 5 מדינות החברות באיחוד האירופאי הצביעו בעד ערב הסעודית.
נ.ב. אבל במחשבה שניה,
אם אובמה שהבעיר את העולם בטרור קיבל פרס נובל\נבל לשלום,
אז גם לסעודיה שמור מקום של "כבוד" בזכויות נשים (אם כי "זכויות" הנשים שבמערב זו שיעבודן והשפלתן).

שיך
הודעות: 1726
הצטרף: 24 ינואר 2016, 12:49

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי שיך » 26 אפריל 2017, 10:48

גאליציינער כתב:
משולש כתב:
פך שמן כתב:הצביעות: בישיבת 'חדרה' מחפשים עובדים ש'שירתו בצבא'
בישיבת 'חדרה' - המשתייכת ל'כת הפלג', מחפשים עובדים שהם דווקא 'יוצאי צבא'
איציק מן - בחדרי חרדים
מודעה מסקרנת צדה את עינינו: "דרושים עובדי מטבח יוצאי צבא למוסד חינוכי פנימייתי תורני בחדרה". בירור קצר העלה כי מדובר בישיבת 'כנסת יצחק' הידועה, מחדרה.
יצויין כי מדובר בישיבה ההולכת בדרך 'הפלג'. כך גם ישנם תלמידים בישיבה שאינם מתייצבים בלשכת הגיוס, כגישת הפלג.
למרות זאת הם מחפשים דוקא 'יוצאי צבא', לא ברור לאשורו מדוע, אך מדובר במהלך שאינו תואם את ההשקפה המוצגת על ידי הפלג.
גורמים חרדים הגיבו לידיעה, "אין ספק כי אילו ישיבה אחרת היתה עושה כן, אנשי הכת היו יוצאים בצעקות וזעקות שבר על הפירצה הגדולה, ואילו להם עצמם הכל מותר. מתברר שוב כי כת הפלג עצמם הם ורק הם אלו שעושים את הדברים עליהם הם זועקים".
סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
עבודה מעודפת
ויש על זה החזר

סמל אישי של משתמש
חוסיד
הודעות: 420
הצטרף: 14 אפריל 2013, 18:58

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי חוסיד » 26 אפריל 2017, 11:02

גאליציינער כתב: סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
בדרך אפשר,
כמו שבישיבות גור מעמידים נר דולק בשבת בלילה על סיר הטשלונט, כדי למנוע אכילתו ע''י הבחורים (מפי השמועה)
כך גם הם מצאו דרך להבריח את הבחורים מהמטבח, ע''י העמדת טבח שהוא מוקצה מחמת מיאוס אצל הבחורים, עקב שירותו בצה''ל בעבר.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 26 אפריל 2017, 12:44

פטרוף בכיר 'הפלג' מודה: "אין גיוס חרדים ולא יהיה"
במסיבת עיתונאים אמש הפתיע יוסף פטרוף, נאמן ביתו של מנהיג הפלג הרב אויערבאך, ואמר כי "אף בחור ישיבה לא מתגייס ולא יגוייס". פטרוף אף ניסה לטשטש את ההבדלים בין הפלג ובין שאר הציבור הליטאי, "זה לא רק על דעתי, זה על דעת כל אדם מדגל התורה" אמר
צבי סלע - בחדרי חרדים
שינוי כיוון בפלג? לאחר שבמשך השנים האחרונות, מאז פרישת אנשי הפלג מ'דגל התורה', שבו בפלג וטענו כל העת נגד מועצות גדולי התורה ושאר הציבור החרדי, כי נשקפת סכנה ממשית כי בחסות החוק החדש יגוייסו בחורי ישיבות, הפתיע אתמול יוסף פטרוף, נאמנו של מנהיג הפלג הרב שמואל אויערבאך, ואמר במסיבת העיתונאים שקיימו ראשי הפלג במערכת עיתון 'הפלס' כי "אף בחור ישיבה לא יתגייס".
"לא יהיה גיוס חרדים. הישיבות ימשיכו" אמר פטרוף. "תמיד יהיו שוליים בציבור החרדי, עולם הישיבות ימשיך ויגדל. זה לא רק על דעתי, זה על דעת כל אדם מדגל התורה".
"לא יהיו יעדים. אף בחור ישיבה לא יתגייס", אמר פטרוף, ונשאל: "גם אם הוא לא לומד?"
"בחור ישיבה זה בחור שלומד" השיב נאמן ביתו של הרב אויערבאך, "בלי התוספות שהיום מנסים להוסיף - בחור שיושב ולומד באמת. אנחנו מדברים מה שהיה כל השנים, 60 שנה, תורתו אומנתו".
"יש קבוצה של מיעוט חילוני קיצוני שמנסים לשנות את זה" המשיך פטרוף בדבריו שנשמעו תמוהים מאד על רקע הצהרות הפלג בשנים האחרונות. "מנסים לעשות מלחמת אחים, מנסה להטעות את הציבור, זה לא יהיה. כי גם האנשים שלא מסכימים איתנו, בסופו של יום רק מטעים ומשלים את הציבור החילוני שיהיה גיוס חרדים. לא יהיה גיוס חרדים. לא יהיה גיוס חרדים בקנה מידה גדול. לא יהיה. מה שמוכרים לציבור החילוני, אין גיוס חרדים, צריך ליידע את כולם" אמר.
פטרוב המשיך והבהיר כי אלו שמתגייסים הם השוליים שתמיד היו, אך כלל הציבור החרדי לא מתגייס - לא היום ולא בעתיד. פטרוב הסביר כי נקודת הויכוח בין הפלג לשאר הציבור הוא, שחברי הכנסת מטעים ומשלים את הציבור החילוני כאילו יהיו יעדים, 'וזה פשע שהם עושים לציבור החילוני', ויש גם חשש שבעתיד כשיתפכחו החילונים מהאשליות זה יביא למלחמת אחים, לכן הפלג מתנגד לגישה זו וטוען שצריך לומר את האמת כבר עכשיו 'שלא יהיה גיוס חרדים'.
כפי שפורסם ב'בחדרי חרדים', ראשי 'הפלג' קיימו אתמול (שני) מסיבת עיתונאים במערכת העיתון בהר חוצבים בירושלים, בעקבות הארכת מעצרם השלישית של בכירי העיתון, כולל העורך נתי גרוסמן והמנכ"ל שמוליק אלישיב.
במסיבת העיתונאים השתתפו יוסף פטרוף - מקורבו ונאמן ביתו של הרב אוירבך, חיים אפשטיין סגן ראש עיריית ירושלים ונציג הסיעה בעיר, ומנחם פורגס שמציג עצמו בשם 'אברהם בוימל' מדוברי הפלג.
יצויין כי מסיבת עיתונאים זו התקיימה לכל כלי התקשורת, אך השתתפו בה בעיקר עיתונאים חילוניים ועיתונאי כלי התקשורת החילוניים, שאר העיתונאים סירבו להשתתף.
גורמים חרדיים הגיבו לדברים, "בעוד מרנא החזו"א קבע כבר טרם קום המדינה כי הדרך להתמודד בענין גיוס חרדים היא דוקא באמצעות תחבולות וטקטיקות שונות, בכדי שלא להגיע למלחמת אחים ושפיכות דמים חלילה, וכך נהגו כל הציבור החרדי עד הלום, באים כת הפלג ומנסים להפוך הקערה על פיה עם אותה טענה בדברי עקמומיות וטענות הבל. ולא זו בלבד, אלא בכיר הכת עומד ומשסה את הציבור החילוני נגד החרדים, בפעולת מסירה ורדיפה ממש. נראה שאנשי הכת רוצים להרוס את הכל, ולעורר מלחמה על ענין הגיוס, שהצד החילוני יתבצר בעמדתו והם יוכלו לומר 'הנה צדקנו', ובכך לסכן את כלל הציבור החרדי חלילה. עבור כך מוכנים בכירי כת הפלג גם להודות באמת, למרות שזה עוקר את כל מסע השקר שהם מנסים לשווק כל העת, ובלבד להשיג את מטרתם. חובה על הציבור להוקיע מתוכו את הרודפים הללו".
יש לציין, כי במהלך מסיבת העיתונאים היו הרבה הצהרות של אנשי הפלג שהעלו גיחוך גם על פני התקשורת החילונית, כאשר ראו שהללו לא בוחלים בשום שקר על אף שהמציאות מכחישו.
מצורפים דבריו הנזכרים של פטרוב כמו גם כמה קטעים מבדחים ממסיבת העיתונאים.
פטרוב מצהיר שאין גיוס:
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... ldHY0Fjbk0
קטעים נוספים:
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... XlORTZEeUU
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... HZHcTJVT1E

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אפריל 2017, 16:16

חוסיד כתב:
גאליציינער כתב: סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
בדרך אפשר,
כמו שבישיבות גור מעמידים נר דולק בשבת בלילה על סיר הטשלונט, כדי למנוע אכילתו ע''י הבחורים (מפי השמועה)
כך גם הם מצאו דרך להבריח את הבחורים מהמטבח, ע''י העמדת טבח שהוא מוקצה מחמת מיאוס אצל הבחורים, עקב שירותו בצה''ל בעבר.
השמועה ששמעת היא קמת מוזרת, כי מניחים נר דלוק על הסיר - א"כ אסור להוריד את המכסה גם בבוקר, כיוון שבבין השמשות הוא היה בסיס לדבר האסור, שככל מוקצה הוא נאסר לכל השבת.
וצ"ע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
נעשה ונשמע
הודעות: 1000
הצטרף: 10 נובמבר 2012, 21:09

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי נעשה ונשמע » 26 אפריל 2017, 16:32

גאליציינער כתב:
חוסיד כתב:
גאליציינער כתב: סתם שאלה:
מה הקשר בין עבר צבאי לעובד מטבח ??
הוא מקלף יותר טוב מלפפונים ??
בדרך אפשר,
כמו שבישיבות גור מעמידים נר דולק בשבת בלילה על סיר הטשלונט, כדי למנוע אכילתו ע''י הבחורים (מפי השמועה)
כך גם הם מצאו דרך להבריח את הבחורים מהמטבח, ע''י העמדת טבח שהוא מוקצה מחמת מיאוס אצל הבחורים, עקב שירותו בצה''ל בעבר.
השמועה ששמעת היא קמת מוזרת, כי מניחים נר דלוק על הסיר - א"כ אסור להוריד את המכסה גם בבוקר, כיוון שבבין השמשות הוא היה בסיס לדבר האסור, שככל מוקצה הוא נאסר לכל השבת.
וצ"ע...
כנראה בנוסף לנר הם שמים על המכסה דבר נוסף, ששוה יותר מהנר, שיהיה 'בסיס לאיסור ולהיתר'.
כל זמן שהנר דולק אסור לטלטל מחשש 'מכבה ומבעיר' בקירוב השמן לפתילה.
לאחר שנכבה הנר, הם מנערים את המכסה מכל מה שעליו. והכל על מקומו בא בשלום.
ובאו כולם בברית יחד, נעשה ונשמע אמרו כאחד, ופתחו וענו ה' אחד...

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 26 אפריל 2017, 16:37

צודק.
צריך לשאול אותו אם הוא כבר ככה בשמועה ששמע...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 04 מאי 2017, 07:20

יש (צ)חוק במדינת ישראל,
וזה לשון ה(צ)חוק; סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה עונשה עד 20 שנה,
ויש חרדים שנעצרו עד תום ההליכים ויש אף שנענשו קשות,
ומה קורה שמדובר בבני דודנו הישמעלים ?
אכן ניחשתם נכון,
לא נעשה עימם דבר,
הכיצד,
קיראו בעצמכם;

בית המשפט שחרר 3 מיידי אבנים בדואים לאחר שטענו שעשו זאת משעמום

בית המשפט שחרר 3 מיידי אבנים שנתפסו על חם שעה זרקו אבנים על מבלים ביום העצמאות בצומת בית קמה וגרמו לנזקים ולכמעט אסון.
השחרור בא לאחר שהנערים הבדואים טענו שזרקו את האבנים משעמום ולא על רקע לאומני.
ולא לחינם אני מכנה את ׳רשויות החוק וחוקיהם׳ כ-רש(ע)ויות ה(צ)חוק כי זו התנהלותם הבוגדנית והצבועה !.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 04 מאי 2017, 12:57

בצלם: פלסטיני שיידה מטען לעבר חיילים "לא סיכן איש"

בצלם: פלסטיני שיידה מטען לעבר חיילים "לא סיכן איש"

'בצלם' פרסם את רשימת הפלסטינים שנהרגו ב-2016 "ללא הצדקה".בדיקת ערוץ 20: לפחות שניים מהם תקפו חיילים באופן ישיר

אתר 'בצלם' מפרסם שמותיהם של מחבלים שדם הרוגים רבים על ידיהם תחת הגדרה לפיה, "לא ידוע אם השתתפו בלחימה בגדה במערבית". כך חשף היום ב'ידיעות אחרונות' איתמר אייכנר. בין היתר דיווח אייכנר כי מחבלים דוגמת מאזן פתחי שאחראי לפיגוע בנווה שאנן בתל אביב שם נרצחו 23 בני אדם ולואי ג'יהאד פתחאללה א-סעדי שביצע פיגוע התאבדות ב-2005 בטיילת בתל אביב בו נהרגו 5 בני אדם ופיגוע ליד קניון השרון בנתניה בו נהרגו 5 אנשים הוגדרו באתר 'בצלם' כ:"פלסטיני שנהרג בידי כוחות הביטחון הישראליים ולא ידוע אם השתתף בלחימה בגדה המערבית".

כתבתו של אייכנר מדווחת על הדרך בה מגדיר 'בצלם' מחבלים שביצעו פיגועים רצחניים בעשור הקודם. אך גם לפני כשבועיים פרסם אתר ארגון השמאל את רשימת 101 הפלסטינים שנהרגו מידי כוחות הביטחון הישראלים במהלך שנת 2016. לטענת הארגון תחקירים שביצע, מעידים על מדיניות פתיחה באש שאפשרה "מדיניות של ירי על מנת להרוג" ו"מדיניות של יד קלה על ההדק במהלך הפגנות או אירועי יידוי אבנים". בדיקת 'ערוץ 20' את רשימת הפלסטינים שנורו ללא הצדקה מגלה כי לפחות שניים מבין המצוינים ברשימה השתתפו בפעילות שסיכנה את לוחמי צה"ל.

אחמד אל-חרובי, הוגדר על ידי 'בצלם' כ"בן 19 שלא סיכן איש". עם זאת לפי דובר צה"ל אל-חרובי יידה למעשה מטען לעבר חיילים בחודש דצמבר האחרון במהלך פעילות להריסת בית משפחת המחבל מסבאח אבו סביח שירה למוות באוקטובר בלבנה מליחי בת ה-60 ובלוחם היס"מ יוסי קירמה בן ה- 30, בפיגוע בגבעת התחמושת. בנוסף לחרובי, לפי 'בצלם' גם חאלד בחר  בן ה-15 "נורה בגבו על ידי חייל שהרג אותו ללא הצדקה". אלא שלפי דובר צה"ל, בחר יידה אבנים לעבר חיילים שהיו בסיור בכביש 60, ופצע אחד מהם באורח קל.

בתוך כך דיווחו ב'בצלם' לפני שבועיים כי בחודש מרץ פשטו חיילי צה"ל על שני בתי דפוס ב'טול כרם', 'אבן ח'לדון' ו'א-נהדה' ובמהלכן "גרמו נזקים חמורים לציוד והסבו לבעלים הפסדים כספיים כבדים". לפי 'בצלם' הנזק לבתי הדפוס הוערך בשווי של 400 אלף ש"ח. באתר נכתב כי "פעילות הצבא במקרים אלו היא ביטוי נוסף למידה שבה ה"שליטה" הפלסטינית ריקה מתוכן וכפופה לחלוטין להחלטות ישראליות", וכי "פעמים רבות, כמו במקרה הנוכחי, גורמים כוחות הביטחון נזקים כבדים לעסקים או מותירים מאחוריהם חורבן בבתי מגורים, ללא שום הצדקה". עם זאת מדובר צה"ל נמסר הפשיטה על בית הדפוס 'אבן חלדון' נעשתה, "לאור מידע מודיעיני שעל פיו בית הדפוס הוציא לאור חומרי הסתה".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מאי 2017, 19:53

כתבן כתב:המשטרה החמירה את הצעדים כנגד עריקים, ובאו לעצור אפילו מהבית, דבר שלא היה בעבר.
היה צפוי שהמפגינים יחריפו את מאבקם.
וראה זה פלא, שקט מוחלט, אין הפגנות, מי יודע למה? מה קרה?

כשטולידנו נעצר מפגינים מה אכפת להם שהוא 'יאכל אותה' ויקבל 55 יום בכלא.
אבל כשגרוסמן נעצר הגזירה הנוראה נעלמה, הכל טוב, רק שיהיה שקט, אולי יתחשבו ולא יגישו כתב אישום.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 מאי 2017, 21:49

"המאיר קסלר הזה": בכיר 'הפלג' משתלח ברבה של מודיעין עלית

לפני מספר חודשים פרץ מאבק בשכונת חפציבה שבעיר מודיעין עלית בין תושבי המקום לאנשי 'הפלג הירושלמי' • אחרי שרב העיר, הגאון רבי מאיר קסלר פרסם מכתב שנועד להרגיע את המחלוקת - הוא זכה למתקפה חריפה ממי שעל פי החשד עומד בראש מערך ההטרדות של 'הפלג'
יוסף גרינבוים ח' אייר התשע"ז / 04.05.2017 12:49
הפלס, הפלג
צילום: FLASH90
9
אברהם טריגר, מי שעל פי החשד עומד בראש מערך ההטרדות של 'הפלג הירושלמי' ושוהה בימים אלו במעצר בית, תועד בהקלטה כשהוא תוקף את רבה של העיר מודיעין עלית, הגאון רבי מאיר קסלר, תוך שהוא מתבטא בביטויים חריפים.

"המאיר קסלר הזה, מיום ליום מתברר גודל הנבלה של אותו מעשה של אותו אדם", נשמע טריגר אומר בהקלטה.

הוא הוסיך ואמר: "הם עדיין תלו את אותו מכתב של אותו רב, שעדיין נקרא רב העיר, והם למעשה אחר כך הבינו שזה פאדיחה להם כי כתוב שאין מחלוקת – אז אולי כן צריכים לעשות מחלוקת וכן לפגוע ברב מיטלמן, אז המודעה ירדה".

הרקע למתקפה של בכיר 'הפלג', היא סערה שפרצה לפני מספר חודשים בשכונת חפציבה בעיר החרדית, כאשר מתפללים וגבאי בית כנסת דרשו מהרב אהרן מיטלמן, מרבני השכונה המזוהה עם 'הפלג הירושלמי', כי ירחיק מתפללים המזוהים עם 'הפלג'.

בעקבות הסערה, פרסם רב העיר, הגאון רבי מאיר קסלר, מכתב האוסר לקיים תפילות בבית הכנסת, "כדי למנוע מחלוקת".

בעקבות פרסום המכתב, תקף טריגר בבוטות את הרב.

(נ.ב. ההקלטה בדרך)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 מאי 2017, 13:56

משולש כתב:"המאיר קסלר הזה": בכיר 'הפלג' משתלח ברבה של מודיעין עלית

לפני מספר חודשים פרץ מאבק בשכונת חפציבה שבעיר מודיעין עלית בין תושבי המקום לאנשי 'הפלג הירושלמי' • אחרי שרב העיר, הגאון רבי מאיר קסלר פרסם מכתב שנועד להרגיע את המחלוקת - הוא זכה למתקפה חריפה ממי שעל פי החשד עומד בראש מערך ההטרדות של 'הפלג'
יוסף גרינבוים ח' אייר התשע"ז / 04.05.2017 12:49
הפלס, הפלג
צילום: FLASH90
9
אברהם טריגר, מי שעל פי החשד עומד בראש מערך ההטרדות של 'הפלג הירושלמי' ושוהה בימים אלו במעצר בית, תועד בהקלטה כשהוא תוקף את רבה של העיר מודיעין עלית, הגאון רבי מאיר קסלר, תוך שהוא מתבטא בביטויים חריפים.

"המאיר קסלר הזה, מיום ליום מתברר גודל הנבלה של אותו מעשה של אותו אדם", נשמע טריגר אומר בהקלטה.

הוא הוסיך ואמר: "הם עדיין תלו את אותו מכתב של אותו רב, שעדיין נקרא רב העיר, והם למעשה אחר כך הבינו שזה פאדיחה להם כי כתוב שאין מחלוקת – אז אולי כן צריכים לעשות מחלוקת וכן לפגוע ברב מיטלמן, אז המודעה ירדה".

הרקע למתקפה של בכיר 'הפלג', היא סערה שפרצה לפני מספר חודשים בשכונת חפציבה בעיר החרדית, כאשר מתפללים וגבאי בית כנסת דרשו מהרב אהרן מיטלמן, מרבני השכונה המזוהה עם 'הפלג הירושלמי', כי ירחיק מתפללים המזוהים עם 'הפלג'.

בעקבות הסערה, פרסם רב העיר, הגאון רבי מאיר קסלר, מכתב האוסר לקיים תפילות בבית הכנסת, "כדי למנוע מחלוקת".

בעקבות פרסום המכתב, תקף טריגר בבוטות את הרב.

(נ.ב. ההקלטה בדרך)
בסוף החלטתי למען כבוד התורה שלא להעלות את ההקלטה.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 07 מאי 2017, 02:32

אנשי הפלג מלעיטים את החילונים בשקרים והתקפות נגד שאר הציבור החרדי ורבניו, העיתונאי ישראל כהן נחלץ להגן על הציבור החרדי ולספר להם מעט מהאמת - השתלשלות הענין
בשבוע שעבר פורסם טור ב'הארץ' על ידי עורכת מגזין 'תצפית' של עיתון הפלס, הגב' נעמי צוובנר. הטור שנושא את הכותרת 'יש שוטרים בירושלים' תוקף את המעצרים לבכירי העיתון ומשווק את הנרטיב של הפלג לנושא ואת ענין הגיוס. הטור היה מלא בהזיות ועובדות מופרכות, שהעלו גיחוך גם אצל החילונים שלא בקיאים בנושא, חלקם הגיבו בלעג על הנאמר .
יש לציין, כי בעוד הטור נכתב כביכול עם להט והבעת דעה קנאית, הרי שפורסם כי הגברת מפרסמת טור המחאה, למדה בבית הספר לתסריטאות וקולנוע 'סם שפיגל'. כידוע, אצל כת הפלג אין דיבוריהם ומעשיהם שווים, בעוד הם זועקים נגד לימודים באקדמיה, דוקא הם אלו שהולכים לשם ולדברים הגרועים ביותר, מה שלא מפריע להם לאחר מכן להרים קול זעקת קנאות. (כאשר הם פונים הם אף מקבלים היתר של מנהיג הפלג הרב שמואל אוירבך, כשיטתו שיש הבדל בין 'הוראה כללית' לבין 'הוראה פרטית').
יצויין, כי הטור פורסם יחד עם תמונתה של הגברת, (כנראה זה נועד כדי להראות פני ליברלים לחילונים במה שלא נוגע לגיוס). עצם זה שאישה פירסמה את הטור ועוד עם תמונתה, זה ממשיך את המגמה של הכת בפריצת גדרי הצניעות, כפי שנחשף לכול בחודשים האחרונים במהלך ההפגנות, מהמרתון ועד מופעי פריצות בהפגנות עצמן.
היום (חמישי) פורסם בעיתון הארץ, טור תגובה למאמר. הטור פורסם על ידי העיתונאי ישראל כהן כתב ופרשן באתר "כיכר השבת", שהוא חסיד ויז'ניץ, תחת הכותרת 'הקנאים בישלו דייסה', ונועד כנראה ע"י מערכת העיתון להביא את תגובת החרדים לטור של הפלג. (לא הבאנו את הטור של הפלג, אך מתוך הטור שלו אפשר להבין חלק ממה שהיה שם).
הטור במלואו:
המעצר לפני כשבועיים של בכירי עיתון "הפלס", שופרם של אנשי "הפלג הירושלמי" בציבור הליטאי, הנחשבים למליטנטים וקנאים, הכה ציבור זה בהלם. גורמים בכירים בפלג הזה קראו למועצת העיתונות להתערב ולמנוע חלילה ניסיון לסגירת עיתון באופן בלתי חוקי. הגדילה לעשות נעמי צוובנר, עורכת בעיתון, שטענה במאמר ב"הארץ" (28.4), שמדובר בצעד אנטי־דמוקרטי. אמנם "סגירת עיתון בישראל היא כמעט בלתי אפשרית מבחינה חוקית בשל הפגיעה בחופש העיתונות ובחופש הביטוי", כתבה צוובנר, "אבל בישראל 2017 החוק הוא אות מתה. תחי הרשות המבצעת שהחוק למעשה בידיה: המשטרה".
בעקבות האמירות הללו כדאי אולי להציג דברים כהווייתם. ראשית, המאמר של צוובנר רצוף אי דיוקים עובדתיים. כך, למשל, "הפלס" איננו היומון החרדי השלישי בגודלו בישראל, לפניו ממוקמים "המודיע", "יתד נאמן" ו"המבשר". אשר לטענת הכותבת, שמדובר בעיתון היחיד השומר על הקו שנקטה העיתונות החרדית בארץ מיום היווסדה, בכך שהוא מדווח על הפגנות הפלג הירושלמי בנושא גיוס חרדים — כדאי לעשות מעט סדר:
עד לפני חמש שנים שלטו בכירי "הפלס" בעיתון הליטאי "יתד נאמן" וניצבו במוקד הכוח המרכזי של הציבור החרדי, כשהם קובעים לציבור את האידיאולוגיה וההשקפה הנכונה (מבחינתם). לאחר פטירת הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל ותחילת הנהגתו הציבורית של הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן כמנהיג היהדות החרדית, הודחו הללו מעמדת השליטה הזאת ונאלצו להקים את העיתון, שבראשו הם עומדים היום. מאז הם הפכו את סוגיית המאבק בגיוס חרדים לצה"ל לדגל האידיאולוגי המרכזי, שהם נושאים בגאון ובגאווה כשהם מקצינים בכל המובנים.
אלא שבניגוד להם, כלל הציבור החרדי, או מי שצוובנר מכנה במאמרה "המיינסטרים" החרדי, תומכי המפלגות אגודת ישראל ודגל התורה, אינם סבורים כי "גזירה" זו קיימת כלל ועיקר, אלא להיפך — אין שום כפייה כיום על תלמידי ישיבות להתגייס לצבא. ובעוד צוובנר טוענת, ש"הפלג הירושלמי" יוצא להפגין בשם כלל הציבור החרדי וסופג את האש למענו, האמת היא, שהמיינסטרים החרדי מתנגד בחריפות להפגנות הללו, משתי סיבות. האחת, משום שאין על מה להפגין, מאחר שכאמור "גזירת הגיוס" אינה קיימת כלל, אלא כולה המצאה, פרי מוחם הקודח של בכירי "הפלס", המבקשים לאשרר את זכות קיומם הפוליטית והציבורית. הסיבה השנייה: ההפגנות הללו, על תוצאותיהן התקשורתיות, גורמות נזק חסר תקדים לציבור החרדי, לתדמיתו, לתרבותו ולאורחות חייו.
החילוני הממוצע אינו יודע כי חסימת הכבישים ושריפת הפחים נעשות על ידי אותו קומץ קיצוני וקנאי, והוא סבור שכלל הציבור החרדי משתתף בהפגנות הללו, מה שרחוק מהמציאות. אפילו הרב אלעזר מנחם מן שך, שבשמו מתיימרים ראשי אותו פלג ירושלמי לדבר, וטוענים שהם מיישמים את משנתו האידיאולוגית, סבר שההפגנות מזיקות יותר מאשר מועילות. ניתן לראות זאת במכתביו מן העבר. זאת ועוד, לפני כחודש גינו ראשי המפלגות החרדיות, אריה דרעי ומשה גפני, את ההפגנות הללו. ואפילו הרבי מסאטמר, הנחשב לגדול הקנאים, הדוגל במשנה אנטי־ציונית ואינו מכיר במדינת ישראל, טען, כי חסימות הכבישים של "הפלג הירושלמי" אינן ראויות וכי בארצות הברית הם לא היו מעזים לעשות זאת.
גם אם היו דברי צוובנר נכונים, וסיבת המעצרים שערכה משטרה היתה ההפגנות, הרי שמדובר בעניין לגיטימי לחלוטין, שכן ההפגנות הללו נהפכו בחודשים האחרונים למפגן קיצוני של אנרכיה, השתוללות ואיבוד רסן, שגרם למועקה ולתחושות קשות בקרב חילונים וחרדים כאחד. אך לא זאת היתה הסיבה למעצרים. המשטרה החליטה לעצור את בכירי "הפלס" בחשד לעבירות הטרדה ואיומים, שכן גם בתחום הזה חצו אנשי הפלג הירושלמי קווים אדומים, ועל פי החשד עשו מעשים הגובלים לכאורה בפלילים. בכירי המשק, פרסומאים חרדים, רבנים ועסקנים סבלו יום וליל מהטרדות טלפוניות, קללות ונאצות רק משום שהעזו שלא לפרסם ב"הפלס".
הדבר נהפך למטרד של ממש ולשיחת היום ברחוב החרדי. לכן אל להם, לחברי הפלג הירושלמי, להתפלא, אם מועצת העיתונות אינה עומדת לצדם, וגם ראשי הציבור החרדי אינם ניצבים לימינם. הרי הם גרמו את הנזק לעצמם במו ידיהם. חקירת המשטרה היא הדרך היחידה לעצור את הטירוף המשתולל ברחובות. אתם, שנהפכתם לנוער גבעות חרדי משולח רסן, שדרכו האידיאולוגית והציבורית מתבטאת אך רק בהפגנות והטרדות, תאכלו עכשיו את מה שבישלתם. הציבור החרדי סבור, שטוב שיש שוטרים בירושלים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 מאי 2017, 00:01

מרוואן ברגותי הוא ארכי מחבל, אך היום חבריו המחבלים בכלא יכולים להוסיף לו תואר נוסף: נוכל ושקרן. האיש שהוביל את שביתת הרעב שדועכת לאיטה, התגלה במצלמות השב"ס כיצד הוא אוכל בסתר, ומתחבא מפניו חבריו שלא יראו אותו אוכל. צפו בתיעוד.
תמונה

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 מאי 2017, 18:41

משולש כתב:מרוואן ברגותי הוא ארכי מחבל, אך היום חבריו המחבלים בכלא יכולים להוסיף לו תואר נוסף: נוכל ושקרן. האיש שהוביל את שביתת הרעב שדועכת לאיטה, התגלה במצלמות השב"ס כיצד הוא אוכל בסתר, ומתחבא מפניו חבריו שלא יראו אותו אוכל. צפו בתיעוד.
תמונה
ברגותי בתגובה: זה היה פחות מ"כזית"

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 08 מאי 2017, 19:03

מה קשור פסק ההלכה של הרב הגאון רבי מרדכי אליהו זצוק"ל למעשה של ברגותי צפו בדבריו של הרב זצ"ל
https://drive.google.com/file/d/0Byr7qA ... sp=sharing
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 מאי 2017, 19:05

אביגדור ליברמן סיים לטפל בכל בעיות הביטחון של מדינת ישראל והתפנה לפרובוקציה התורנית שתזעזע את הקואליציה: 'ישראל ביתנו' הגישה הצעת חוק להסמכת הרשות המקומית להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. משבר.

קואליציה במשבר: חברי כנסת מסיעת 'ישראל ביתנו' הגישו היום (ב') הצעת חוק להפעלת תחבורה ציבורית בשבת. על פי ההצעה, יקבלו הרשויות המקומיות סמכות להתיר הפעלת קווי תחבורה ציבורית בשבת בתחומיהן, "בהתאם למסקנות מסקר תושבים שייערך על פי חלוקתם לשכונות", כלשון ההצעה.

מדובר בהצעת חוק הצהרתית בלבד, שכן אין לה כל סיכוי לעבור בקואליציה הנוכחית. אולם, הגשת הצעת החוק על ידי חברי כנסת מתוך הקואליציה מלמד על רצון של ליברמן לזעזע את הקואליציה מסיבותיו שלו. ההצעה הפרובוקטיבית הוגשה במקביל לקידום 'חוק השבת', שנועד לשמור על הסטטוס קוו לאחר פסיקת בג"ץ שהתיר פתיחת חנויות בתל אביב ביום השבת.

ייתכן שליברמן רוצה להחזיק בקלף מיקוח מול המפלגות החרדיות במגעים לגבי חוק השבת, אולם בכל מקרה מדובר בצעד מתגרה שלא מוסיף ליציבותה של הקואליציה, שגם כך סובלת מזעזועים חוזרים ונשנים, בעקבות חילוקי הדעות ובעיקר האינטרסים המנוגדים בין הסיעות השונות המרכיבות אותה.

היום בפתח ישיבת הסיעה אמר ליברמן כי הוא מתנגד להעברת סמכויות השבת לידי שר הפנים אריה דרעי. לדבריו "אין דין תל אביב כדין בני ברק". נותר לראות איך חברי הכנסת החרדיים יגיבו לפרובוקציה התורנית של אביגדור ליברמן, האיש שהבטיח לחסל את מנהיג החמאס איסמאיל הנייה תוך 48 שעות.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 מאי 2017, 21:16

ההקלטה נחשפת:
חיים יברוב שנעצר בפרשיית הפלס ומי ששולח את המיילים של קו במערכה בשיחת הטרדה עם המשווק של מצפה רמות

אני לא מפרסם בהפלס כי העורך שלהם פגע בי שנים רבות ברבנים שלי גם בר' שמואל אויערבאך
אני שיווקתי את תל ציון ובחנוכת הבית הזמנו הרבה רבנים והחתמתי הרבה רבנים, היזם היה חסיד ויזניץ הוא רצה את הרב אלישיב והאדמור מויזניץ בשורה הראשונה ואנחנו רצינו שר שמואל יהיה שורה ראשונה
ונתי גרוסמן לא הסכים ועשה פשרה שיהיה 3 שורות ור שמואל יהיה בשניה ולא בשלישית
ובה מודיע זה היה ב2 שורות
זה נתן גרוסמן עשה
המטריד יברוב: יתד לא מסכים שבכלל יוזכר השם שלו
המוטרד: גם יתד מזכיר אותו רק לאחרונה היה כמה לוויות ושמו אותו עם הדברים שהוא אמר
המוטרד: גרוסמן לימד את כל השיטה אפילו במודעת פרסום הוא ניסה להכניס פוליטיקה של רבנים.
יברוב: ר שמואל דויטש היה הועדה הרוחנית והוא החליט בדברים האלו
המוטרד: אל תספר לי מי החליט אני הייתי אז ויודע
המטריד: יתד רוצה למחוק את ר שמואל
המוטרד: דווקא לאחרונה ראיתי כמה פעמים לוויות והספדים וכתבו אותו ואת מה שאמר
לגבי הפרסום אני מפרסם היכן שטוב לי, גם אם זה היה עיתון ערבי טוב לי לפרסם היכן שזה משווק יתד זה משווק אתם לא.

המוטרד: מי שהכניס את כל המושג של ביזוי ורמיסת רבנים הוא אשם בהכל וזה כבר 10 שנים שהוא הכניס את זה והתחיל את כל הסיפור הז

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 24 מאי 2017, 11:47

מסמכים פנימיים בפייסבוק: החברה נתנה הנחיה לא לחסום תכנים מכחישי שואה והסתה נגד יהודים

סדרת נוספת של מסמכים פנימיים של פייסבוק נחשפת הבוקר על ידי הגרדיאן ◄ על פי ההנחיות עולה כי פייסבוק מאפשרת הסתה כנגד יהודים ואת המשך הכחשת השואה ◄ פייסבוק לא מוחקת תכנים שכאלו אלא רק חוסמת את הגישה להם מישראל וזאת על פי כתובת IP ◄ גם עובדי פייסבוק ישראלים שקיבלו את ההנחיות בחרו לתת יד להסתה ולפגיעה האנושה בזכר השואה וניצוליה.
הנחיות פנימיות של פייסבוק לעובדיה בטיפול בנושאים שונים עליהם מתקבלים דיווחי גולשים, שנחשפו בתחילת השבוע על ידי הגרדיאן הבריטי, ממשיכות להסעיר את העולם. הבוקר מפרסם הגרדיאן את ספר החוקים של פייסבוק בטיפול בתכני הכחשת השואה, לפיהם הרשת החברתית לא תסיר תכנים במדינות שבהן הכחשת השואה אינה מעוגנת בחוק. כידוע, הכחשת השואה היא עבירה פלילית ב-5 מדינות בעולם, בהן: ישראל, צרפת, גרמניה, אוסטריה, ספרד ובלגיה ומעוגנת בחוק בניסוחים שונים בכ-14 מדינות בסה"כ.

פייסבוק שאינה מעוניינת להסתבך עם חוקים מקומיים ומבקשת להימנע מתביעות בנושא, תאפשר לפרסם תכני הכחשת שואה בכל המדינות, כאשר בחמשת המדינות בהן מדובר בעבירה פלילית, התכנים יחסמו לקריאה וזאת על פי טירגוט גיאוגרפי (דהיינו IP ומיקום).

הקץ לספקולציות: ספר החוקים של פייסבוק לעובדי מחלקת המודרציה שאמון על בידוק תכנים, חושף כי הרשת החברתית לא רק שאינה מסירה תכנים פוגעניים שקשורים להכחשת השואה, אלא אף מעלימה מהם עין. יתרה מכך – הרשת החברתית מגבילה את הגישה לאותן תכנים לגולשים מהמדינות המצויינות לעיל כך שלא יוכלו לראות אותם. לטענת פייסבוק, המסמכים שהגרדיאן פירסם אינם מדוייקים, אולם פייסבוק סירבה להגיב או לשלוח תיקונים.

על פי המסמכים עולה כי פייסבוק אינה כל יכולה, והיא אף חוששת מחסימה תשתיתית בהתערבות בית המשפט או החלטה מדינית. בזמן שהכחשת השואה אסורה ב-14 מדינות, בפייסבוק סימנו קבוצה של 4 מדינות בלבד, בהן התכנים יוגבלו לגישה ע"י IP Block. שיטה דומה של פייסבוק מיושמת להעלמת הסתה ואלימות מעין הישראלים. על פי המסמכים, פייסבוק תחסום את הגישה לתכני הכחשת שואה בצרפת, גרמניה, אוסטריה וישראל, אולם תמשיך להציגם ליתר הגולשים.

ככלל פייסבוק כאמור תסתיר תכנים ולא תסירם לחלוטין. אולם ישנם מספר מקרים יוצאי דופן, בהם פייסבוק לכאורה תתערב ותסיר תכנים. בין הדוגמאות שבמצגת ניתן למצוא תמונה של בית כנסת שהוצת בברלין, וסטטוסים כדוגמת: "אני לא מאמין שהייתה שואה", "השואה היא שקר", "השואה היא יותר כמו הולו-הוקס" (משחק מילים Hoax), "שואת היהודים היא השקר הגדול ביותר בתולדות האנושות" ועוד. בהקשר לתמונות מהשואה, פייסבוק לא תסיר תמונות שאינן מציגות עירום של ילדים יהודים, גם אם מדובר בתכנים שקשים לצפייה.

מדיניות פייסבוק בנושא הכחשת השואה, זוכה גם לחיזוק עובדתי במסגרת ניסוי שנעשה בישראל לקראת יום הזיכרון הבינלאומי לשואה שצויין בינואר. על פי בדיקה שערך הבלוגר הציוני 'זקן ציון' עלה כי הנהלת פייסבוק אינה רואה בהתכחשות לשואה הסתה אנטישמית חמורה שדינה להימחק. מבחינתה מדובר בוויכוח בנושא פוליטי רגיש, שבו היהודים "נעלבים" מהתבטאויות שאינם לרוחם.

לקראת יום הזיכרון הבינלאומי פתח זקן ציון בקמפיין שמטרתו הייתה העלאת המודעות לתופעת ההתכחשות לשואה. במשך כמה ימים אסף קישורים לדפי פייסבוק שבהם תכנים המתכחשים לשואה ועודד את חבריו לדווח עליהם להנהלת פייסבוק. במהרה קיבלו אותם אנשים הודעות מפייסבוק לפיהן התכנים הפוגעניים עליהם דווחו הוסרו מהרשת החברתית, רק בכדי לגלות כי משתמשים בחו"ל גילו כי פייסבוק הונתה אותם והתכנים עדיין ניתנים לגישה ולצפייה מחוץ לישראל.

יש לציין כי במחלקת המודרציה של פייסבוק שיושבת במספר מדינות, בהן אירלנד, ישנם גם עובדים ישראלים שהיגרו למטה האירופאי של פייסבוק בדבלין, שם חלקם משמשים כבודקי תוכן ואחרים כעובדים במחלקת השיווק וניהול הלקוחות של פייסבוק ישראל. לאור כך, עולה כי גם עובדי פייסבוק ישראל שנמצאים באירלנד, פעלו על פי ההנחיות של פייסבוק ואיפשרו ביודעין את המשך הכחשת השואה וההסתה כנגד יהודים ברחבי הרשת החברתית.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 24 מאי 2017, 14:48

יצחק הספרן כתב:מסמכים פנימיים בפייסבוק: החברה נתנה הנחיה לא לחסום תכנים מכחישי שואה והסתה נגד יהודים

סדרת נוספת של מסמכים פנימיים של פייסבוק נחשפת הבוקר על ידי הגרדיאן ◄ על פי ההנחיות עולה כי פייסבוק מאפשרת הסתה כנגד יהודים ואת המשך הכחשת השואה ◄ פייסבוק לא מוחקת תכנים שכאלו אלא רק חוסמת את הגישה להם מישראל וזאת על פי כתובת IP ◄ גם עובדי פייסבוק ישראלים שקיבלו את ההנחיות בחרו לתת יד להסתה ולפגיעה האנושה בזכר השואה וניצוליה.
הנחיות פנימיות של פייסבוק לעובדיה בטיפול בנושאים שונים עליהם מתקבלים דיווחי גולשים, שנחשפו בתחילת השבוע על ידי הגרדיאן הבריטי, ממשיכות להסעיר את העולם. הבוקר מפרסם הגרדיאן את ספר החוקים של פייסבוק בטיפול בתכני הכחשת השואה, לפיהם הרשת החברתית לא תסיר תכנים במדינות שבהן הכחשת השואה אינה מעוגנת בחוק. כידוע, הכחשת השואה היא עבירה פלילית ב-5 מדינות בעולם, בהן: ישראל, צרפת, גרמניה, אוסטריה, ספרד ובלגיה ומעוגנת בחוק בניסוחים שונים בכ-14 מדינות בסה"כ.

פייסבוק שאינה מעוניינת להסתבך עם חוקים מקומיים ומבקשת להימנע מתביעות בנושא, תאפשר לפרסם תכני הכחשת שואה בכל המדינות, כאשר בחמשת המדינות בהן מדובר בעבירה פלילית, התכנים יחסמו לקריאה וזאת על פי טירגוט גיאוגרפי (דהיינו IP ומיקום).

הקץ לספקולציות: ספר החוקים של פייסבוק לעובדי מחלקת המודרציה שאמון על בידוק תכנים, חושף כי הרשת החברתית לא רק שאינה מסירה תכנים פוגעניים שקשורים להכחשת השואה, אלא אף מעלימה מהם עין. יתרה מכך – הרשת החברתית מגבילה את הגישה לאותן תכנים לגולשים מהמדינות המצויינות לעיל כך שלא יוכלו לראות אותם. לטענת פייסבוק, המסמכים שהגרדיאן פירסם אינם מדוייקים, אולם פייסבוק סירבה להגיב או לשלוח תיקונים.

על פי המסמכים עולה כי פייסבוק אינה כל יכולה, והיא אף חוששת מחסימה תשתיתית בהתערבות בית המשפט או החלטה מדינית. בזמן שהכחשת השואה אסורה ב-14 מדינות, בפייסבוק סימנו קבוצה של 4 מדינות בלבד, בהן התכנים יוגבלו לגישה ע"י IP Block. שיטה דומה של פייסבוק מיושמת להעלמת הסתה ואלימות מעין הישראלים. על פי המסמכים, פייסבוק תחסום את הגישה לתכני הכחשת שואה בצרפת, גרמניה, אוסטריה וישראל, אולם תמשיך להציגם ליתר הגולשים.

ככלל פייסבוק כאמור תסתיר תכנים ולא תסירם לחלוטין. אולם ישנם מספר מקרים יוצאי דופן, בהם פייסבוק לכאורה תתערב ותסיר תכנים. בין הדוגמאות שבמצגת ניתן למצוא תמונה של בית כנסת שהוצת בברלין, וסטטוסים כדוגמת: "אני לא מאמין שהייתה שואה", "השואה היא שקר", "השואה היא יותר כמו הולו-הוקס" (משחק מילים Hoax), "שואת היהודים היא השקר הגדול ביותר בתולדות האנושות" ועוד. בהקשר לתמונות מהשואה, פייסבוק לא תסיר תמונות שאינן מציגות עירום של ילדים יהודים, גם אם מדובר בתכנים שקשים לצפייה.

מדיניות פייסבוק בנושא הכחשת השואה, זוכה גם לחיזוק עובדתי במסגרת ניסוי שנעשה בישראל לקראת יום הזיכרון הבינלאומי לשואה שצויין בינואר. על פי בדיקה שערך הבלוגר הציוני 'זקן ציון' עלה כי הנהלת פייסבוק אינה רואה בהתכחשות לשואה הסתה אנטישמית חמורה שדינה להימחק. מבחינתה מדובר בוויכוח בנושא פוליטי רגיש, שבו היהודים "נעלבים" מהתבטאויות שאינם לרוחם.

לקראת יום הזיכרון הבינלאומי פתח זקן ציון בקמפיין שמטרתו הייתה העלאת המודעות לתופעת ההתכחשות לשואה. במשך כמה ימים אסף קישורים לדפי פייסבוק שבהם תכנים המתכחשים לשואה ועודד את חבריו לדווח עליהם להנהלת פייסבוק. במהרה קיבלו אותם אנשים הודעות מפייסבוק לפיהן התכנים הפוגעניים עליהם דווחו הוסרו מהרשת החברתית, רק בכדי לגלות כי משתמשים בחו"ל גילו כי פייסבוק הונתה אותם והתכנים עדיין ניתנים לגישה ולצפייה מחוץ לישראל.

יש לציין כי במחלקת המודרציה של פייסבוק שיושבת במספר מדינות, בהן אירלנד, ישנם גם עובדים ישראלים שהיגרו למטה האירופאי של פייסבוק בדבלין, שם חלקם משמשים כבודקי תוכן ואחרים כעובדים במחלקת השיווק וניהול הלקוחות של פייסבוק ישראל. לאור כך, עולה כי גם עובדי פייסבוק ישראל שנמצאים באירלנד, פעלו על פי ההנחיות של פייסבוק ואיפשרו ביודעין את המשך הכחשת השואה וההסתה כנגד יהודים ברחבי הרשת החברתית.
מי לא יודע לספור שמה ?
5 המדינות הם: [1] ישראל, [2] צרפת, [3] גרמניה, [4] אוסטריה, [5] ספרד, [6] בלגיה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יוני 2017, 15:53

טרור בלונדון, חרם ערבי על קטאר, פיגועים באיראן: שבוע קשה לאגדת ״הכל בגלל הכיבוש״.

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 29 יוני 2017, 13:55

לכבוד הרה"ג ר׳ אהרן פלדמן שליט"א
פונה אני אליכם כמי שמעצב ומכוון את דרכה של יהדות התורה בארה״ב, ועוסק בהעמדת תלמידים הרבה לתורה ולתעודה ולהשקפה ישרה.
רציתי לספר את סיפורו של ״אסיר עולם התורה" ישראל מאיר טולדנו, אשר את משפחתו אני מלווה מזה שנים רבות.
כשותפה לעבודה החינוכית הנעשית בסמינר אופקים - זכיתי לעזור לתלמידתי אסתר טולדנו שבאה מהמגזר הדתי לאומי ובנתה את עולמה הרוחני בסמינר אופקים ולשדך אותה עם בעלה הרב שלום טולדנו שליט"א, שזכה אף הוא להגיע מרחוק ולהסתופף בבית ד׳.
השניים הקימו בית לתפארת המפורסם בכל הקהילה באופקים כבית שחברו בו מסירות נפש לתורה ולאהבת חסד. ילדיהם אף זכו להתחנך במוסדות החשובים ביותר, שני בניהם הגדולים למדו בישיבת תפרח ובנותיהם החשובות נישאו לבני תורה שיראתם קודמת לחכמתם מישיבת קול תורה, ומישיבת גרודנא באר יעקב.
בכל שלב מכריע בחייהם של בני הזוג היינו שותפים. והנה סיים בנם ישראל מאיר טולדנו, בחור נחמד עם הרבה מרץ, את הישיבה הקטנה ולא התקבל לישיבות בעלות שם כאחיו, ולישיבות המדורגות ברמה פחות יוקרתית לא רצה ללכת, נותרה האפשרות להכניס אותו לישיבת גרודנא, ובלחץ של מספר גורמים, לצערי, גם אני הייתי שותפה בזה. הוא התקבל לישיבת "גרודנא״ באשדוד.
הגיע עידן הגיוס והנער סר למשמעתו של הרה״ג ר׳ שמואל אויערבך שליט"א ולא הלך להתייצב. הגיעו כמה וכמה צווים, וההורים ביקשו שילך להתייצב, אבל הנער סרב בעקשנות. "אצלנו בישיבה שומעים לרב שמואל״.
הגיעו משטרה צבאית פעם פעמיים ושלוש לבית ההורים ולא מצאה אותו, דבר שמבחינה חוקית החמיר את עונשו, עד שבסעודת פורים הפתיעו אותו שוטרים במדים, אסרו אותו והובילו אותו אל הכלא הצבאי. מאז חיי המשפחה אינם חיים. האב הרב שלום טולדנו הינו מפורסם בקהילת קודש אופקים תפרח כמתמיד שאין לו אח ורע, יהודי שמגיע לבית בערבי שבתות כשעה לפני כניסת השבת, עד אז הוא שקוע ראשו ורובו בעולמה של תורה, והנה צרת הבן קפצה עליו והכריחה אותו לסגור את הגמרא ולהתרוצץ מעסקן לעסקן ליטול עצה מה לעשות, בו בזמן שבבית טולדנו תאניה ואניה. בני הבית שבורים ולא יודעים את נפשם מרוב צער. בירושלים, בחצרו של רב שמואל אויערבך מנהלים ״חינגאות״ סביב תפיסתו של הנער. יש בידם בשר תותחים לנהל על גבו מלחמות, ״אסיר עולם התורה״ זועקים הפאשקעווילים, נצא להפגנות, נאבק, נלחם, ואני שואלת: על מה?? והלא אתם הכנסתם אותו לשם?! והשאלה. הזאת רוויה בדם תמצית ליבי, משפחה שבנתה את עצמה בכזו נקיות וישרות, למה להרוס בהנף יד את היציבות של הבית ולהכניס אותם למחול שדים שכזה?
ומה עלה בגורלו של הנער? וכאן האבסורד הגדול!!!
ללכת ללשכת גיוס, לבצע הליך שלוקח לא יותר מחצי שעה. על זה נזעקו "שומרי החומות״ והרעישו עולם, זה ״יהרג ואל יעבור" אבל להימצא במאסר למעלה מ-50 יום בחברת פושעים מסוממים חלאת החברה הישראלית החילונית, לקבל השפלות יום יומיות מנשים מפקדות שיחסן אליך כאל אסיר שפל ומבצעות תרגילי השפלה כדי לשבור את רוחך, חיילות שמסתובבות בשטח בלבוש לא צנוע, זה לכתחילה זה ״קידוש ד' "...
הנער שקבל עידוד בלתי פוסק מהחצר הירושלמית האמין שהוא עושה קידוש ד' והוכנס מאחורי סורג ובריח, לליל הסדר קבל ישראל מאיר חופשה מבית הסוהר והגיע לביתו, במוצאי החג ביקשו ממנו להגיע לביתו של ראש הישיבה, הר׳ שמואל אויערבך. האם התנגדה לכך ואמרה: ׳׳אנחנו לא צריכים את הפירסום והחגיגות״, אך מבית ראש הישיבה נאמר: שרב שמואל אומר שלא צריך לשמוע לאמא!
הנער נסע ללא ידיעת אמו לביתו של הרה״ג ש. אויערבך במכונית שרד, "לימוזינה״ בלע"ז, והתקבל בכבוד מלכים בשירים ובזמירות ״אסיר עולם התורה". מה יעשה נער שעלה לכותרות ומפטמים אותו בכבוד ובתהילה, ודאי שהדבר ערב לו ובפרט שהעטיפה לשם שמיים - וגדול הדור מחזק את ידיו. על זה נאמר: מפטמים עגלים על מנת לשוחטם.
וההמשך היה, למחרת החג, שהנער חזר לבית הסוהר הצבאי ומהר מאד הבין שהוא בצרה גדולה. אביו ואמו התרוצצו מדיון לדיון, בביהמ"ש נאמר להם שיש לו עורך דין מצויין ששכרו לו מטעם החצר, ההורים פנו אל העו"ד והלז אמר להם: אין לי אישור לדבר אתכם, לא אתם לקחתם אותי כעו"ד. האם התחננה לפניו אנחנו נשלם לך תעזור לנו, ברגע של אמת אמר לה העו"ד שבעצם שולחיו מעוניינים שהוא לא ישתף פעולה עם ההורים. העורך דין היה בבחינת כסות עיניים ותפקידו היה לשרת את האינטרסים של ״הקנאים״ לדבר ד׳.
התרוצצות בלתי פוסקת מביקור לביקור בבית הסוהר הצבאי ומדיון לדיון בבית המשפט אילצו את האב ר' שלום טולדנו הצדיק לסגור את הגמרא ושברו את ליבו.
סוף דבר, הבחור איבד את מעמדו כבן ישיבה ולמעשה מעמדו כחייל לכל דבר. הבחור התחייב להתגייס לצבא תוך 25 יום ובאם לא יתייצב דינו כעריק, באם יתפס עתיד שוב להכנס לבית הסוהר הצבאי כאחד העבריינים על החוק. כאשר בקשה האם את עזרתם של חבר הקנאים לדבר ד׳ לעזור לה בסבך, נענתה ־ "אנחנו לא יכולים לעזור".
יש לציין שלאחר 55 יום לשהותו בבית הסוהר, הגיעו ההורים לקחת אותו הביתה, והנה הם פוגשים בקבוצה הירושלמית שדרשה בתוקף לקחת אותו לירושלים לחגוג את שחרורו. אמו של ישראל מאיר עמדה מולם ואמרה: "את הנזק כבר עשיתם, עכשיו אתם רוצים לרקוד על הדם???" ענה לה אחד מאנשי החצר הירושלמית: ״ידי נשים רחמניות בשלו ילדיהם״. ענתה להם האם: ״אני בישלתי אותו?, אתם בישלתם אותו".
ואנחנו עדיין בעיצומה של הדרמה, הנער חזך לישיבה אך הוא שרוי בחרדה עצומה מה ילד יום. בשבת שלאחר חג השבועות נסעו רוב מנין בני הישיבה לביתם, והוא לא יכול היה להגיע הביתה מחשש שמא יתפס, היה עליו לחפש מקום מסתור. גם בני המשפחה שרויים בחרדה גדולה והארועים הקשים השאירו את חותמם על בני המשפחה שמרגישים קרבן לדמגוגיה זולה. האם מוכנה לספר באופן אישי לכל מבקש את העוולות הנוראות שנעשו לבחור ולמשפחה. היא מרגישה שאט נפש כלפי ציבור שצועק "קידוש ד'" ועושה "חילול ד'" בלי סוף, ומרחיק בנים תועים מאביהם שבשמים.
ברגע של אמת. אמר להם העו״ד שלולי הרעש התקשורתי וההפגנות הפרועות, היה יכול להוציא את הבחור בקלות מן הסבך.
את המכתב אני כותבת בלב דומע, שנים של עמל לקרב יהודים לאביהם שבשמים. שנים של השקעה ומסירות לעזור לבית להיבנות בתמימות ובישרות. הבית של משפחת טולדנו נבנה במסירות נפש עצומה ללא תמיכה משפחתית. בית של לשם שמיים. באים אנשים ובזדון לבם מנצלים תמימות של נער, הופכים אותו ל״שהיד", ומגייסים אותו לבין שורותיהם חופרים בור מכניסים אותו לתוכו וצועקים ״הצילו". בארה"ב נותנים רוח גבית להתנהגות ברוטלית זו. מי שקרוב לעשיה בסמינר אופקים, יודע כמה יגע ויזע מושקע בחינוכה של כל תלמידה, כדי להוציא יקר מזולל. כמה יגיעות מתייגעים על מנת לבנות בתים ולהעמידם על תילם, והנה באים אנשים להרוס את הבית במלחמות שקריות, שולחים זרי פרחים, בקבוקי יין ומגדנות כדי לשמן את גלגלי התעמולה.
הזו היא דרכה של תורה ???
כולנו סובלים בגלות אצל היהודים, אבל אבינו הזקן לימד אותנו איך מתמודדים עם ה"פריץ".
שנים רבות שהיהדות החרדית מתמודדת עם שאלת הגיוס, חדשים לבקרים מתחדשות הגזירות, מכירה אני במעט את הנושא, מתוך שבעלי ר׳ יהודה עמית שליט"א, שעוסק מזה יותר מ־40 שנה בקירוב רחוקים לדרך התורה והיראה בישיבת "קרית מלאכי" ומתמודד עם אין ספור מקרים של בחורים שאינם בעלי מעמד של ״בן ישיבה״ בהיותם בעלי תשובה או יוצאי תיכונים חילוניים ומכיר את הסוגיה לאורכה ולרוחבה. הסוגיה היא קשה אבל ״בתחבולות תעשה לך מלחמה״. יש דרך לחפש פתרונות, אבל לא בהליכה של ראש בראש עם מערכת החוק שחזקה מאתנו פי כמה וכמה.
אחרי שהושגו הבנות כל שהם דרך העסקנים שלוחי דרבנן עם השלטונות, נוהגת החצר הירושלמית במדיניות של ״מושך באזני כלב׳׳, ומעוררת את הדוב מתרדמתו. ואני שואלת: מה יענו ליום דין אותם אנשי החצר על ששלחו נער שמור, חשפו אותו לחילוניות. ופגמו בטהרת הלב שלו, וכי הוא חזר לישיבה עם אותה נקיות שיצא ממנה??? האם יכול הוא ללמד ברוגע ובנחת כשעל ראשו מרחפת סכנת גיוס? האם באמת דאגו לרוחניות שלו? הם באמת דורשי טובתו???
מכתבי רווי בצער ובכאב על משפחה שקשורים אנו אליה בקרבה עמוקה, שהוליכו אותם שולל וכשגילו את התרמית היה מאוחר... עכשיו הם משלמים על כך מחיר יקר.
ספור אחד מני רבים על כוחה של תעמולה שקרית המשאירה אנשים מדממים על אם הדרך וממשיכה לדרוס הלאה.
את המכתב הזה כתבתי בעידודה המלא של אם הבחור ישראל מאיר טולדנו, הנכונה להשיב לכל שואל ולספר את פרטי הפרשה למען הסיר את המסווה מעל פניהם של זורעי זרע הפירוד בעם ישראל.
תפילתי לבורא עולם, שדברי היוצאים מלב שבור על המחלוקת במחנינו יאירו את המציאות באור הנכון, ונזכה במהרה שיקוים בנו הכתוב: ״והאמת והשלום אהבו".
החותמת בדמע,
צ. עמית
רכזת חינוכית, סמינר אופקים

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 יוני 2017, 18:11

היה נראה לי ארוך ומשעמם, אבל עכשיו אני אומר: כל מילה פנינה, זעזוע עובר עלי לחשוב איך אפשר לקחת בחור תמים ולחשוף אותו לדברים נוראים כדי לשמן את גלגלי המערכה.
המערכה היא חשובה אבל למה על גבם של הבחורים התמימים??
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 29 יוני 2017, 19:58

[quote="גנרל תומס גייג'"]היה נראה לי ארוך ומשעמם, אבל עכשיו אני אומר: כל מילה פנינה, זעזוע עובר עלי לחשוב איך אפשר לקחת בחור תמים ולחשוף אותו לדברים נוראים כדי לשמן את גלגלי המערכה.
המערכה היא חשובה אבל למה על גבם של הבחורים התמימים??
שמת לב מה כתבת?????

סמל אישי של משתמש
לעבדך באמת
הודעות: 533
הצטרף: 25 אפריל 2017, 20:16

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי לעבדך באמת » 29 יוני 2017, 19:59

לא נראה לך שצריך לעבוד יחד כדי למנוע את הגיוסים? זה מה שהתכוונתי, תודה.
קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו באמת - אבל באמת - באמת!!!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 02 יולי 2017, 23:03

ישראל כהן ב'כיכר': הגר״ש אויערבך הורה לאחר חילוקי דעות חריפים: הסמינר של ׳הפלג' הירושלמי שיוקם בירושלים יתוקצב מהמדינה ולא יהיה "על טהרת הקודש".

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 552
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 03 יולי 2017, 18:44

אוי אוי.
כיצד כעת ישאו פנים אל פני הנגידים בסאטמר.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 884
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 03 יולי 2017, 18:45

חלוקי דעות חריפים בין מי למי?
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

כרגיל השמאל שוב במשחקי הצביעות שלו

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 04 יולי 2017, 21:27

השמאל זועק על הדתה (כביכול מנסים בבתי הספר החילוניים להכניס תכנים דתיים שישפיעו לכיוון הדת,
והאמת אחרת לגמרי,
זו זעקת הקוזק הנגזל,
והנה דוגמה מדבריה של הסדקת "זהבה" גל(ל)-און.

"זהבה" גל(ל)-און ב-2015: כדי לנצח נכניס ארגונים שינחילו את תפיסותינו בבתי הספר
BlurImage_4-7-2017-9-17-13.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: כרגיל השמאל שוב במשחקי הצביעות שלו

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 04 יולי 2017, 21:33

יצחק הספרן כתב:השמאל זועק על הדתה (כביכול מנסים בבתי הספר החילוניים להכניס תכנים דתיים שישפיעו לכיוון הדת,
והאמת אחרת לגמרי,
זו זעקת הקוזק הנגזל,
והנה דוגמה מדבריה של הסדקת "זהבה" גל(ל)-און.

"זהבה" גל(ל)-און ב-2015: כדי לנצח נכניס ארגונים שינחילו את תפיסותינו בבתי הספר
BlurImage_4-7-2017-9-17-13.jpg
מה נזכרת מזה עכשיו? זה מ-2015, לא?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 04 יולי 2017, 22:01

רוממות "קנאות" סאטמרית בגרונם, וכספי משרד החינוך בידם...

סך תקצוב 'עוז לתמורה' בסמינר 'הפלג' עד כה: 870 אלף ש"ח!

היה שווה להכניס עוז לתמורה: הסמינר "על טהרת הקודש" קיבל 870 אלף ש"ח ממשרד החינוך על הכנסת תכנית "עוז לתמורה" תוך פריצת גדר חמורה בציבור החרדי.

אמש נערך כנס לסמינר הפלג העומד לקום בשנה הבאה בירושלים, כפי שנחשף אמש בתחילה תוכנן לקום סמינר ע"י העסקנים בפלג התומכים בסמינר על טהרת הקודש, אולם, הרב אוירבך הורה שלא לפתוח סמינר על טהרת הקודש, אלא סמינר מתוקצב ע"י משרד החינוך כסניף לסמינר של הפלג בבני ברק, עליו נחשף כבר בתחילת השנה שהצטרף לתוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך.
בדיקה עדכנית באתר משרד החינוך כעת לאחר סוף שנת הלימודים במוסדות החינוך לבנות, מלמדת כי התוכנית תוקצבה במלואה בסמינר, וסך הסכום שקיבל הסמינר רק עבור מימוש תוכנית עוז לתמורה הוא 870 אלף מתוך 2.7 מליון תקצוב שקיבל המוסד בס"ה. (מצורף צילום מאתר משרד החינוך) שאגב, נכון לסוף שנת הלימודים מכיל 262 תלמידות.
כזכור כפי שפורסם עיתון הפלס תקף בחריפות את התוכנית של עוז לתמורה כמי שנועדה לשנות ולחלן את הציבור החרדי, אולם מתברר שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, והתוכנית מיושמת הלכה למעשה בסמינר הפלג, ותיושם גם בסמינר החדש של הפלג בירושלים. מנהלים ואישי חינוך מביעים את חששם כי פריצת הגדר של סמינר הפלג בנושא, עלולה להביא את משרד החינוך לכפות את התוכנית על כל הסמינרים החרדיים, ללא יכולת התנגדות כאשר הם משתמשים בכניסתם של הפלג בתוכנית כביכול "אפילו החרדים 'הקיצוניים' הצטרפו לתוכנית".
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 05 יולי 2017, 02:04

משולש כתב:רוממות "קנאות" סאטמרית בגרונם, וכספי משרד החינוך בידם...

סך תקצוב 'עוז לתמורה' בסמינר 'הפלג' עד כה: 870 אלף ש"ח!

היה שווה להכניס עוז לתמורה: הסמינר "על טהרת הקודש" קיבל 870 אלף ש"ח ממשרד החינוך על הכנסת תכנית "עוז לתמורה" תוך פריצת גדר חמורה בציבור החרדי.

אמש נערך כנס לסמינר הפלג העומד לקום בשנה הבאה בירושלים, כפי שנחשף אמש בתחילה תוכנן לקום סמינר ע"י העסקנים בפלג התומכים בסמינר על טהרת הקודש, אולם, הרב אוירבך הורה שלא לפתוח סמינר על טהרת הקודש, אלא סמינר מתוקצב ע"י משרד החינוך כסניף לסמינר של הפלג בבני ברק, עליו נחשף כבר בתחילת השנה שהצטרף לתוכנית 'עוז לתמורה' של משרד החינוך.
בדיקה עדכנית באתר משרד החינוך כעת לאחר סוף שנת הלימודים במוסדות החינוך לבנות, מלמדת כי התוכנית תוקצבה במלואה בסמינר, וסך הסכום שקיבל הסמינר רק עבור מימוש תוכנית עוז לתמורה הוא 870 אלף מתוך 2.7 מליון תקצוב שקיבל המוסד בס"ה. (מצורף צילום מאתר משרד החינוך) שאגב, נכון לסוף שנת הלימודים מכיל 262 תלמידות.
כזכור כפי שפורסם עיתון הפלס תקף בחריפות את התוכנית של עוז לתמורה כמי שנועדה לשנות ולחלן את הציבור החרדי, אולם מתברר שדיבורים לחוד ומעשים לחוד, והתוכנית מיושמת הלכה למעשה בסמינר הפלג, ותיושם גם בסמינר החדש של הפלג בירושלים. מנהלים ואישי חינוך מביעים את חששם כי פריצת הגדר של סמינר הפלג בנושא, עלולה להביא את משרד החינוך לכפות את התוכנית על כל הסמינרים החרדיים, ללא יכולת התנגדות כאשר הם משתמשים בכניסתם של הפלג בתוכנית כביכול "אפילו החרדים 'הקיצוניים' הצטרפו לתוכנית".
פעם פרסום כזה היה מעורר סערה. וראשי הפלג היו צריכים לייצר הפגנות וסערות חדשות כדי לנסות להסתיר את המחדל.
היום זה נהיה מעשים שבכל יום, התרגלו כבר לראות את השקר, וזה נהיה טבעי. אוי ואבוי שאנחנו מושפעים וכבר לא כואב לנו הצביעות הזאת.
אבל בכל זאת אין להוציא מכלל אפשרות של הפגנות סוערות בזמן הקרוב, ולו רק בגלל סוף הזמן שיש שנמצאים כבר בעיצומו.
(כמובן רק בתנאי שלא יהיה כזה חם כמו עכשיו, אמנם דיברנו על "מסירות נפש" אבל להזיע זה כבר יותר מידי).

על כן, מי שיש לו סידורים וקניות באיזור צומת שיל"ת או שרי ישראל כדאי שיקדים אותם לעכשיו לפני עונת ההפגנות. (אמנם זו לא העונה העיקרית של ההפגנות שהיא חלה בדרך כלל באיזור חודש אדר).

ודרך אגב, יש צורך לברר (אולי באשכול ההפגנות) איך עבר מרכז הכובד של הפגנות הפלג בירושלים מבר אילן לשרי ישראל. יש לי כמה השערות, אבל אולי יש מישהו שיודע?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 11:15

משולש כתב:
אבן הפינה כתב:
שים שלום כתב:
חבצלת השרון כתב:המחאה החסידית
בנוכחות הרבי: "על כולם להשתתף במחאה"

בחצרות החסידים הכריזו כי חובה לקחת חלק בעצרות המחאה נגד חילול ביהכנ"ס של חסידי גור בערד. אלו חסידויות הצטרפו לעצרות המחאה ומתי הן יערכו? כל הפרטים

גל המחאה בציבור החסידי על הפגיעה בשבועות האחרונים בקדושת בית הכנסת של חסידות גור בעיר ערד תוך חילול שבת ויצירת פרובוקציות נמשך.
בית הכנסת של גור?
הגזימו הגזלנים הגררעס הללו,
הם לא הגזימו זו דרכם מאז ומעולם, "אנוכי ולא יהיה לך" ואם מישהו מפריע להם אז הם יזעקו את זעקת הנגזל המסכן
פגיעה בקדושת בית כנסת?? צבועים.
להרוס ישיבה ולזרוק את כל בחוריה לרחוב זה לא פגיעה בקדושת בית כנסת? האם חסידי גור משלמים לאתרי החדשות שיתעלמו מידיעה חמורה כזו?
איפה עצרת המחאה הרבתי נגד ראש עיר שנלחם נגד ישיבה??

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 07 יולי 2017, 11:35

ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:42

zeevi כתב:ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?
מתנצל על האריכות, אין לי זמן לעריכות:

[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:43

שימו לב. הנושא כאן כפול עם כאן:
במחילה על העתקה פעמיים.

בכל זאת אעתיק לכל הפחות את תגובת עיריית בני ברק:

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "המצב כמות שהוא, שבשעתו נתן גורם עירוני (לא ועדת הקצאות ולא מועצת העירייה) לישיבה זו שימוש בזמן מוגבל, אך כאשר הסתיימה התקופה, הנהלת הישיבה סירבה להחזיר את השטח".

"בעקבות זאת, פנתה הנהלת הישיבה לבתי משפט במסגרות שונות, וכל הפניות נדחו במסגרות המשפטיות. כעת, פנתה הישיבה שוב בערעור לביהמ"ש, והעירייה שלחה את תגובתה המשפטית. בכל הפניות לבתיהמ"ש נקבע כי להנהלת הישיבה אין כל זכויות במתחם".

"להנהלת הישיבה גם הוצעו פיתרונות חלופיים שנדחו על ידה. במסגרת החלטות ועדת ההקצאות העירונית, המורכבת מעורכי דין, אדריכלים ורו"ח, נכתב לגבי בקשת הנהלת "שער התלמוד", כי קיים פס"ד חלוט לפינוי העמותה מהמתחם, השולל מן המבקשת כל זכויות במתחם, ואשר קובע כי העמותה עשתה במקרקעין שימוש שלא כדין (השכירה שטחי ציבור לקבלת רווחים באופן פרטי). פסק הדין דוחה גם את יתר טענות העמותה".

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:44

וכמובן שהתגובה לא עונה שום דבר, איך זורקים ישיבה לרחוב.
גם אם אתה כועס על ראש הישיבה, מה עשו לך עשרות/מאות בחורים? מי לוקח על עצמו ביטול תורה של חודשים, ומי יודע מי מהם יחזור לישיבה ומי יעזוב את עולם התורה??

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 07 יולי 2017, 13:46

אבל הוא לא רוצה לזרוק אותם לרחוב, הוא רוצה לתת להם מקום אחר, למה לא ??
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:50

גאליציינער כתב:אבל הוא לא רוצה לזרוק אותם לרחוב, הוא רוצה לתת להם מקום אחר, למה לא ??
המו"מ ביניהם לא מעניין אותי כרגע. המציאות היא שהם יזרקו לרחוב. גם לו היינו מניחים שראש הישיבה נהג בחוסר אחריות, לזרוק ישיבה לרחוב זה אף פעם לא יהיה פתרון.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 07 יולי 2017, 13:51

מחאה נגד זייברט ברחובות בני ברק אתמול:
https://www.dropbox.com/s/6x4c9omcgmrfi ... 8.mp4?dl=0

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 07 יולי 2017, 18:21

אם הם נמצאים שם ע"פ חוק, למה צריך לנהוג באלימות? למה לא באמצעים משפטיים?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:11

הם לא נמצאים שם ע"פ חוק.
הרי בית המשפט פסק לרעתם.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:40

משולש כתב:הם לא נמצאים שם ע"פ חוק.
הרי בית המשפט פסק לרעתם.
האם גור בערד היו בבית הכנסת שם על פי חוק??? מה היה הסיבה של ההפגנות אז? בית כנסת לא מחללים! נקודה! בלי קשר לסכסוכים אישיים שונים על בעלות על קרקעות ושטחים עירוניים.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:41

כאלף איש מכל רחבי בני ברק הגיעו בליל שבת לתפילת מחאה בישיבת "שער התלמוד" בקריית הרצוג, בעקבות צו הפינוי נגד הישיבה. רב הקרייה זעק בכאב וכינה את זייברט: "רשע שרוצה לבטל בית מקדש מעט" (ארץ)

המאבק נגד פינוי הישיבה. למעלה מאלף איש השתתפו בליל שבת בתפילת ערבית בישיבת שער התלמוד של הרב ברוורמן בקריית הרצוג בבני ברק.

כאות הזדהות עם בחורי הישיבה וכמחאה נגד צו הפינוי וההריסה אותו יזם ראש עיריית ב"ב חנוך זייברט, התאספו מכל העיר כאלף איש, שהגיעו בעקבות קריאתו של רב הקרייה הרב יהודה אריה שוורץ לבא להתפלל תפילת מעריב במקום.

הרב שוורץ אף כתב מכתב חריף בו קרא לתושבים להשתתף בתפילות השבת בישיבה כשהוא מכנה את ראש העיר בתואר "אותו רשע רוצה לבטל בית מקדש מעט".

סרטון שפרסמו תומכי הישיבה (המייל האדום)

טרם התפילה, נשא דברים משגיח הישיבה הרב טולדנו בקריאה חמה לראש העיר "אל תחריב את המקום, מדובר בבחורים שקשה להם להרגיש את מתיקות התורה, וכאן אנחנו מחזירים להם את המתיקות, אין להם שום מקום אחר ללכת". את המעמד כיבדו כל רבני הקהילות בקרייה ובראשם הרב שוורץ, סגן ראש העיר מנחם שפירא, ושלמה גולדננטל.

יצויין, כי לעת עתה זוכה המאבק לגיבוי מקיר לקיר מכל נציגי דגל התורה, כאשר מאז יום חמישי ביקרו בהיכל המיועד להריסה לחזק ולעודד את ראשי הישיבה ותלמידיה יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני וכן צמרת דגל המקומית מ"מ ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין וסגן ראש העיר מנחם שפירא שכאמור אף התפלל במקום במהלך השבת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:42

5a1sy4ox__w470h263q95.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 22:45

jrngmni3__w470h263q95.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:01

דגל התורה ארצי: אם ישיבת "שער התלמוד" תפונה יהיה לזה מחיר כבד ביותר

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:01

יום ו' 17:30 בדקות אלו רמקולים בשכונת קרית הרצוג בעיר בני ברק: בהוראת רב השכונה הרב שוורץ כל תושבי השכונה יגיעו לתפילת מעריב ומחאה בישיבת 'שער התלמוד' על הכוונה להרוס את הישיבה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 08 יולי 2017, 23:02

צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
נקודה שנייה.. חישבו מעט רבותיי, גרדו בפדחתכם האם אי פעם שמעתם בהיסטוריית הפינויים על פינוי מפעל לאומי / בטחוני כלשהו? לפני כ3 שנים רצו להעביר ( רק להעביר, חלילה לזרוק ) מעון לאנשים בסיכון בחיפה והארץ געשה ולבסוף נמנע הדבר. ברע ברור לכל בר דעת שיש מפעלים/ מוסדות ( תפסתם כבר על מה הנושא..) שהם מעל לכל דיון נוכח האופי החשוב שהם נושאים עמם. וכאן רבותיי אנחנו מגיעים לנושא שלנו..
על פי הערכת גורמי רווחה, קרוב ל 5 אחוז מילדי הציבור החרדי במערכת החינוך נפלטים מידיי שנה אל רחובות העיר המאיימים והריקניים. כך יוצא שבערך 1000 ! נערים מוצאים עצמם מחוץ למסגרות חינוך והדרך למטה כידוע, קצרה..
עכשיו, אם הייתי אומר לכם שיש מקום שבו לפחות 100 מתוכם כל שנה יעברו תהליך שבסופו הם יהפכו שוב עם הרבה טיפוח ואהבה לאברכים? חרדים לדבר השם והפעם מאהבה.. עם דרך ארץ ואור נסוך על פניהם!? מתלהבים? מסכימים שזה פנטסטי ושטוב שיש מי שדואג לחבק חזרה את אלה שנבעטו מהדלת הראשית ?
ובכן.. שער התלמוד שנמצאת בכותרות השליליות כרגע לדאבוני (את הדברים החיובייים אגב, עושים שם בשקט בשקט) היא היא המסגרת שמחזירה כל שנה בחזרה אל הורים אוהבים ואחים מתגעגעים 100 מבחורי ישראל אל כור מחצבתם ואל צור גואלם מתוך ראייה עמוקה על תפקידו של יהודי ובן תורה ומתוך נכבדות וגדלות האדם! ( סלבודקא משהו..) נעבור לחשבון פשוט.. 100כפול 16 שנות קיום = 1,600 בני תורה.. ומפעל כזה רוצים לסגור! נחזור לשתי הנקודות שבפתיחת הדברים, איך מעז אדם לעלות במחשבתו רעיון לגירוש מפעל לאומי בסדר גודל כזה? איך עוד לא הפנים האדם הזה שמפעל כזה הוא טאבו שיש רק לטפח? רוצה את השטח? כוונותיך לוטות בערפל? מה עם מקום אחר? בלי מקום חליפי, בלי לחם רוחני , בלי להשאיר שביב תקווה בלב האבודים.. אנא, אל תיתן לזה יד. ראית את שכתבתי? תפיץ הלאה..
קובי דהן.

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 08 יולי 2017, 23:42

עיין בכתבה הנ"ל שהבאת, מה שצוטט שם בשם אחד מרבני הישיבה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 09 יולי 2017, 00:50

לא הבנתי

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 09 יולי 2017, 01:02

משולש כתב:
zeevi כתב:ע"מ יצא קצפך? מה הסיפור עכשיו?
מתנצל על האריכות, אין לי זמן לעריכות:

[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: עם גפני ושפירא, כך נפרדו בישיבת 'שער התלמוד' לפני ההריסה | צפו
בישיבת 'שער התלמוד' ניסו לשדר הלילה אופטימיות, אך זעקו ונשארו ערניים לקראת כל תרחיש | ח"כ גפני הגיע להיכל הישיבה ואמר: "בעיר חרדית לא יתכן דבר כזה, אני יושב פה ובוכה", ראש הישיבה אמר כי ייפגשו היום עם האדמו"ר מגור | כל הפרטים
אלי שלזינגר יום שישי י"ג תמוז תשע"ז 08:56 07/07/2017
הדפסתגיות: שער התלמוד, צו פינוי, הריסה, משה גפני, , היכלי הישיבות
לאחר דחיית בקשות ישיבת 'שער התלמוד' בשלוש ערכאות משפטיות, קבע בג"צ כי על הישיבה להתפנות עד הלילה (חמישי), בהיכל הישיבה קיימו הלילה עצרת זעקה והתעוררות ושידרו אופטימיות.

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני, הגיע לישיבה יחד עם סגן ראש עיריית בני ברק מנחם שפירא ושמעו את זעקת ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן והבטיחו לנסות ולסייע, למרות שנראה כי כלו כל הקיצין.

קודם לכן, נשא ראש ישיבת 'עמלים' הסמוכה הגאון הרב חיים אטיק, דברי מחאה מקירות ליבו בלהט וברגש בפני הבחורים, ואמר בין היתר: "מה נעשה מחר, אין לנו לאן ללכת, יש כאן קומץ בחורים יתומים שהישיבה היא הבית שלהם ואנחנו ההורים שלהם". הם בכו וכינו את ראש העיר חנוך זייברט בכינויים קשים.בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים', נראה אחד מרבני הישיבה, מורה לבחורים, כי במידה ויתרחש פינוי מותר להתנגד באלימות. הרב נזהר והסתייג: "עו"ד נתן לנו חוות דעת משפטית... אם אין ברירה אז זה מה שצריך לעשות, החוק אומר, שבן אדם שרוצה להכנס אליי הביתה ואנו נמצאים כאן על פי חוק, מותר לי אפילו באלימות להוציא אותו, כל אחד יעשה כפי הבנתו. היות ואני יודע שזה יכול להגיע לתקשורת, אני לא רוצה להגיד ברחל בתך הקטנה - רק בכח ורק באלימות, ומי שלא מבין שיפנה אליי ב-4 עיניים".

הוא המשיך ואמר: "פה זו חובת המחאה, שיהודי חרדי במקום להעריך ולהוקיר ראש ישיבה שבמשך כמעט 20 שנה מוסר את נפשו למען בחורי ישראל... לכן חייבים לזעוק את הזעקה הגדולה שמגיע יהודי חרדי, וכל זאת רק על יריבות אישית. גם נציגי דגל התורה שהצבענו להם בבחירות, הלכו ושמעו את הטענות השקריות של ראש העיר. אני מבקש ממך ראש העיר, הסר את ידך מהמקום הקדוש הזה" וחזר ואמר: "גם באלימות מותר לגרש אדם שנכנס לביתי".

ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן עידכן את תלמידיו, כי בסיוע גפני ושפירא, יגיעו היום (שישי) ראשי הישיבה לפגישה עם האדמו"ר מגור, זאת על מנת להשפיע על ראש העיר חנוך זייברט; "הקדוש ברוך הוא נתן לנו זיק חדש של תקווה, מחר אנחנו ראשי הישיבה נפגשים עם האדמו"ר מגור, אנחנו בטוחים שהוא יורה לראש העיר שלא לנגוע בישיבה ולהותיר את השטח לישיבה" אמר הרב ברוורמן.

ח"כ משה גפני אמר ל'בחדרי חרדים' בצאתו מהישיבה: "בעיר חרדית, לא יכול להיות דבר כזה. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים בה. אני יושב פה ובוכה".

במהלך הלילה נותרו הבחורים ערניים בציפייה דרוכה לקראת הבאות, וקיימו קומזיץ ליל שישי אל תוך הלילה.

'בחדרי חרדים' בתיעוד אולי אחרון מהיכל הישיבה:
[10:50, 7/7/2017] ‪+972 52-654-2980‬: גפני תוקף
'לא מתאים לעיר חילונית ובטח לא לבני ברק'
יו"ר וועדת הכספים שהגיע הלילה לתמוך בישיבת שער התלמוד בבני ברק תקף חריפות את העירייה והעומד בראשה ואמר כי בכל שנות פעילותו לא נתקל בהתנהגות כזו (חרדים)

בשירי כיסופים ורגש קיימו אמש תלמידי ישיבת שער התלמוד בבני ברק ערב של התעוררות וחיזוק או אולי פרידה כואבת מהיכל הישיבה בשכונת פרדס כץ בעיר כאשר המקום צפוי להיהרס ע״י עיריית בני ברק והעומד בראשה חנוך זייברט.

תלמידי הישיבה בהם רבים הנחשבים למתחזקים בעבודת השם וברוחניות, ביטאו בשירים את הזעם והכאב על כך שהם נזרקים מביתם הרוחני ללא כל פתרון ראוי ומשביע רצון.

מי שהגיעו לחזק את ראשי הישיבה ותלמידיה הם יו''ר דגל התורה ח''כ משה גפני וסגן ראש עיריית ב״ב מנחם שפירא. השניים הקשיבו לטענות מנהלי הישיבה על חוצפתו של ראש העיר, לעשות מהלך חד צדדי ולפגוע בלומדי התורה מבלי שיהיה לו פתרון מעשי בעבורם והבטיחו לנסות לסייע ככל שניתן.

בצאתו מההיכל בשעה 2.30 לפנות בוקר, אמר ח״כ גפני ל'כיכר השבת': "אני כאוב כולי, אני לא חושב שהיה אי פעם דבר כזה שמפנים ישיבה, בחורים שיושבים ולומדים באמצע הלימוד שלהם, זה דבר שלא היה ואני מקווה שראש העיר יחזור בו עד הבוקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אתה חושב שזה מתאים בעיר חרדית?

גפני: "זה לא מתאים גם בעיר חילונית, על אחת כמה וכמה לא בעיר חרדית. אני מקווה שראש העיר יחזור בו. דבר כזה לא יכול להיות, אני לא זוכר בחיים הציבוריים שבאים לפנות ישיבה כשבחורים יושבים ולומדים ומפנים. אני יושב פה ובוכה".

גם רבני הישיבה התבטאו בכעס ובכאב ואחד מהם אף זעק בנוכחותו של גפני: "אנחנו שואלים שאלה כזאת, כל הציבור הזה אמור להיזרק לרחובה של עיר ואין לאיפה ללכת ואין פוצה פה ומצפצף. איך ראש העיר הרשע הזה יכול לעמוד על מרפסות מול רבבות כשראש העיר בערד מפנה בתי כנסת. הפושע הנבל הזה יכול לצעוק על חילול השם אבל איפה חילול השם עכשיו?".

כזכור, המאבק החל לאחר שעיריית בני ברק טענה שהשטח עליו נמצאת הישיבה נלקח שלא כחוק. מנגד, בישיבה הדפו את הטענות והנושא התגלגל לבתי משפט.

במהלך השנה האחרונה נעשו ניסיונות ע״י העירייה לפנות את המבנה אולם לאחר מחאה ציבורית חזרה בה. ביום חמישי קיבל בג"צ את עמדת העירייה ונתן לה היתר להרוס ולפנות את המבנה.


לא שאני מצדיק את זייברט, רק סתם הערה שולית.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 יולי 2017, 00:41

פתח של תקווה? 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי ישיבת 'שער התלמוד' בב"ב

בית המשפט הוציא 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי מתחם ישיבת 'שער התלמוד' בבני ברק - עד למתן החלטה אחרת • הדיון במעמד הנהלת הישיבה ועיריית בני ברק יתקיים ביום חמישי
איתמר זינגר ט"ו תמוז התשע"ז / 09.07.2017 19:25
ישיבת תלמוד, בני ברק
צילום: מוישי קאהןוידאו: מוישי קאהן. בהיכל הישיבה בליל שישי
0
פתח של תקווה לתלמידי ישיבת 'שער התלמוד'? הנהלת הישיבה פנתה היום לבית המשפט והגישה בקשה דחופה לצו מניעה זמני במעמד צד אחד – נגד פינוי והריסת מבנה הישיבה, הממוקם ברחוב הירקון בבני ברק.

השופט גלעד הס נעתר לבקשה והוציא 'צו מניעה ארעי' נגד פינוי מתחם הישיבה על-ידי עיריית בני ברק - עד למתן החלטה אחרת. על החלטת השופט, על עיריית בני ברק להשיב לבקשה עד יום רביעי.

השופט קבע דיון במעמד הצדדים ביום חמישי בצהרים.

תלמידי ישיבת 'שער התלמוד' התכנסו בליל שישי בהיכל הישיבה, כשלצידם ראשי הישיבה, ח"כ משה גפני, סגן ראש העיר מנחם שפירא, כמו גם תושבים מהעיר שבאו להזדהות – ושרו שירי רגש התעוררות.

בשנים האחרונות מתנהל מאבק בין ראשי עיר התורה והחסידות לבין הנהלת הישיבה, המיועדת לצעירים מתמודדים הזקוקים ליחס אישי – על שטח הישיבה. ביום חמישי פסק בג"ץ, כי דרישת העירייה לפנות את הישיבה הממוקמת על שטח של 11 דונם מוצדקת – וכי על הנהלת הישיבה להתפנות לאלתר.

ראש הישיבה, הרב יצחק ברוורמן, שניסה עד הרגע האחרון למנוע את הגזירה, קרע אתמול, כאשר התקבלה הפסיקה של בג"ץ – קריעה בבגדו.


הרב חיים אטיק, ראש ישיבה-קטנה, זעק בהיכל הישיבה: "זה מה שמגיע לנו? לשלוח אותנו לאשפתות? יש לנו פה תלמידים יתומים, ילדים למשפחות חד הוריות, אנחנו האוויר שלהם… אנחנו צריכים להתאמץ פה, להגיד לרב גפני ולרב שפירא – יפה שבאתם לעזור לנו, אבל אנחנו צריכים ישועה באמת. אנחנו לא הולכים לישון הלילה. אנחנו לא יודעים מה יילד יום…"

בשיחה עם כתב חרדים 10 – אמר ח"כ משה גפני: "זו עיר חרדית! דבר כזה לא יכול לקרות! אני לא זוכר בחיים הציבוריים שלי שבאים לפנות ישיבה שבחורים יושבים ולומדים .אני יושב פה ובוכה".

בליל שבת השתתפו מאות מתושבי העיר בני ברק שבת בקבלת שבת המונית במתחם הישיבה – כאות הזדהות עם התלמידים והנהלת הישיבה.

התושבים הגיעו להביע את מחאתם נגד צו הפינוי של ראש עיריית בני ברק חנוך זייברט, בעקבות קריאתו של רב קריית הרצוג, הגאון רבי יהודה אריה שוורץ – לבא להתפלל במקום תפילת ערבית.

במכתב חריף שכתב לתושבים כינה הרב שוורץ את ראש העיר: "אותו רשע רוצה לבטל בית מקדש מעט".

המשתתפים קראו פרקי תהילים "לביטול הגזירה הקשה של פינוי הישיבה".

אם לשפוט לפי החלטת השופט מהיום – התפילה נענתה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 10 יולי 2017, 21:44

בלעדי: חוזה השכירות של ישיבת 'שער התלמוד' הסתיים כבר בשנת 2008
במכתב ששלח אז ראש הישיבה לעיריית בני ברק הוא ביקש הארכה ואף הצהיר כי יפנה את הישיבה לאחר סיום הבוררות: "אם יוחלט אחרת... נצטרך לקחת את מקל הנדודים" (חדשות)

רגע לפני פינויה הסופי ישיבת 'שער התלמוד' בבני ברק, חושף 'כיכר השבת' את המכתב ששלח ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן לעיריית בני ברק בשנת 2008, בו הוא מודה כי החוזה שערכה הישיבה מול החברה הפרטית ממנה שכרה את המבנה הגיע לסיומו, ומבקש מעיריית בני ברק לקבל הארכה לשהות במקום. המסמכים מצורפים בתחתית הידיעה.

על פי המסמך, שנחשף לראשונה ב"כיכר השבת", עולה כי ההסכם של ישיבת שער התלמוד להשכרת המקום נעשה בכלל מול חברה פרטית בשם 'תורה ומלאכה' ולא מול העירייה. אלא שבעקבות החלטת בית המשפט לפנות את המתחם, פנה אז ראש הישיבה הרב יצחק ברוורמן לעירייה, וביקש להישאר במקום עד להחלטת בורר מיוחד שמונה לנושא בעקבות פסיקת בית המשפט לפינוי המקום.

הפינוי (באדיבות המצלם)

במכתב ששלח למ"מ ראש עיריית בני ברק דאז יעקב אשר, כותב הרב ברוורמן כי "עד למתן פסק דין סופי (שניתן באופן מוחלט בשנת 2010) על ידי כבוד הבורר מר יעקב שמעוני מבקשת הישיבה להשאר במקום שהרי העמותה ('תורה ומלאכה' שהחזיקה בנכס במסגרת הסכם מול העירייה) לא עושה שימוש במקום והעירייה עדיין לא קיבלה חזקה במתחם ושלב הביניים זה מוגדר בפי חז"ל זה נהנה וזה לא חסר".

בהמשך המכתב כותב ראש הישיבה כי "ההיגיון אומר שצריך להורות על אי פינויה של הישיבה עד תום ההליך המשפטי. והיה אם יחליט השופט שחזקתה של העמותה שרירה וקיימת, הישיבה תפעל מיידית על פי הוראות השופט מר יערב שמעוני. ואם יוחלט אחרת תעמוד הישיבה בידיים נקיות מול העירייה ותקווה לאישור הבקשה להקצאה על פי חוק ולא תצטרך הישיבה לקחת את מקל הנדודים".

אלא, שבשנת 2010 נותן השופט / בורר שמעוני החלטה סופית על העברת השטח לעיריית בני ברק, דבר שלא הצליח עד כה לשכנע את הישיבה להתפנות מהמקום. זאת, לטענת גורמים בעירייה, למרות שהתחייבה לכך, אולם נשארה במקום רק לאחר בקשותיה להשאירה בבחינת 'זה נהנה וזה לא חסר'.

הסיפור של שער התלמוד, גרסת הישיבה (המייל האדום)

בעירייה, לא צפו אז כי הסאגה תימשך שנים קדימה. על כך ניתן ללמוד ממכתב התגובה ששלח בשנת 2008 מ"מ ראש העירייה יעקב אשר לרב ברוורמן, בו הוא כותב "לבקשה זו יש מקום לנוכח העובדה כי העירייה שהיא הבעלים של המקום אינה עושה שימוש במקום. אף עמותת תורה ומלאכה שמחזיקה במקום אינה עושה שימוש במקום. פעילות הישיבה במקום לעת עתה עד למתן פסק הדין של הבורר לא תפריע לגופים אלו בכל צורה שהיא"
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 11 יולי 2017, 11:20

משולש כתב:צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
נקודה שנייה.. חישבו מעט רבותיי, גרדו בפדחתכם האם אי פעם שמעתם בהיסטוריית הפינויים על פינוי מפעל לאומי / בטחוני כלשהו? לפני כ3 שנים רצו להעביר ( רק להעביר, חלילה לזרוק ) מעון לאנשים בסיכון בחיפה והארץ געשה ולבסוף נמנע הדבר. ברע ברור לכל בר דעת שיש מפעלים/ מוסדות ( תפסתם כבר על מה הנושא..) שהם מעל לכל דיון נוכח האופי החשוב שהם נושאים עמם. וכאן רבותיי אנחנו מגיעים לנושא שלנו..
על פי הערכת גורמי רווחה, קרוב ל 5 אחוז מילדי הציבור החרדי במערכת החינוך נפלטים מידיי שנה אל רחובות העיר המאיימים והריקניים. כך יוצא שבערך 1000 ! נערים מוצאים עצמם מחוץ למסגרות חינוך והדרך למטה כידוע, קצרה..
עכשיו, אם הייתי אומר לכם שיש מקום שבו לפחות 100 מתוכם כל שנה יעברו תהליך שבסופו הם יהפכו שוב עם הרבה טיפוח ואהבה לאברכים? חרדים לדבר השם והפעם מאהבה.. עם דרך ארץ ואור נסוך על פניהם!? מתלהבים? מסכימים שזה פנטסטי ושטוב שיש מי שדואג לחבק חזרה את אלה שנבעטו מהדלת הראשית ?
ובכן.. שער התלמוד שנמצאת בכותרות השליליות כרגע לדאבוני (את הדברים החיובייים אגב, עושים שם בשקט בשקט) היא היא המסגרת שמחזירה כל שנה בחזרה אל הורים אוהבים ואחים מתגעגעים 100 מבחורי ישראל אל כור מחצבתם ואל צור גואלם מתוך ראייה עמוקה על תפקידו של יהודי ובן תורה ומתוך נכבדות וגדלות האדם! ( סלבודקא משהו..) נעבור לחשבון פשוט.. 100כפול 16 שנות קיום = 1,600 בני תורה.. ומפעל כזה רוצים לסגור! נחזור לשתי הנקודות שבפתיחת הדברים, איך מעז אדם לעלות במחשבתו רעיון לגירוש מפעל לאומי בסדר גודל כזה? איך עוד לא הפנים האדם הזה שמפעל כזה הוא טאבו שיש רק לטפח? רוצה את השטח? כוונותיך לוטות בערפל? מה עם מקום אחר? בלי מקום חליפי, בלי לחם רוחני , בלי להשאיר שביב תקווה בלב האבודים.. אנא, אל תיתן לזה יד. ראית את שכתבתי? תפיץ הלאה..
קובי דהן.
העירייה אמרה להנהלת הישיבה כבר לפני למעלה משנה שיפנו לבקש הקצאה מסודרת, ואמרו להם שיתנו להם שטח מסודר, משום מה עד היום עוד לא הוגשה בקשה להקצה...
משום מה...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 11 יולי 2017, 13:32

גאליציינער כתב:
משולש כתב:צו סגירה.. על זה אני רוצה לספר לכם.. יש מפעלים שמוצא להם צו סגירה שמורה על פינויים מהשטח שעליו הם יושבים, זה עצוב וזה חבל ולפעמים חלק מהמתפנים אף נשארים מחוסרי עבודה וללא פרנסה למשפחתם וללא אוכל להזין בהם נפשותיהם.. אך ברם, ברוב רובם של המקרים יש מקום חליפי, יש לאן ללכת. כשנותנים מקל, חייבים לתת גם גזר.. אז במקום שטח X מקבלים שטח Y ותנאים Z , טובים יותר או פחות זה כבר עניין של הסתכלות..
נקודה שנייה.. חישבו מעט רבותיי, גרדו בפדחתכם האם אי פעם שמעתם בהיסטוריית הפינויים על פינוי מפעל לאומי / בטחוני כלשהו? לפני כ3 שנים רצו להעביר ( רק להעביר, חלילה לזרוק ) מעון לאנשים בסיכון בחיפה והארץ געשה ולבסוף נמנע הדבר. ברע ברור לכל בר דעת שיש מפעלים/ מוסדות ( תפסתם כבר על מה הנושא..) שהם מעל לכל דיון נוכח האופי החשוב שהם נושאים עמם. וכאן רבותיי אנחנו מגיעים לנושא שלנו..
על פי הערכת גורמי רווחה, קרוב ל 5 אחוז מילדי הציבור החרדי במערכת החינוך נפלטים מידיי שנה אל רחובות העיר המאיימים והריקניים. כך יוצא שבערך 1000 ! נערים מוצאים עצמם מחוץ למסגרות חינוך והדרך למטה כידוע, קצרה..
עכשיו, אם הייתי אומר לכם שיש מקום שבו לפחות 100 מתוכם כל שנה יעברו תהליך שבסופו הם יהפכו שוב עם הרבה טיפוח ואהבה לאברכים? חרדים לדבר השם והפעם מאהבה.. עם דרך ארץ ואור נסוך על פניהם!? מתלהבים? מסכימים שזה פנטסטי ושטוב שיש מי שדואג לחבק חזרה את אלה שנבעטו מהדלת הראשית ?
ובכן.. שער התלמוד שנמצאת בכותרות השליליות כרגע לדאבוני (את הדברים החיובייים אגב, עושים שם בשקט בשקט) היא היא המסגרת שמחזירה כל שנה בחזרה אל הורים אוהבים ואחים מתגעגעים 100 מבחורי ישראל אל כור מחצבתם ואל צור גואלם מתוך ראייה עמוקה על תפקידו של יהודי ובן תורה ומתוך נכבדות וגדלות האדם! ( סלבודקא משהו..) נעבור לחשבון פשוט.. 100כפול 16 שנות קיום = 1,600 בני תורה.. ומפעל כזה רוצים לסגור! נחזור לשתי הנקודות שבפתיחת הדברים, איך מעז אדם לעלות במחשבתו רעיון לגירוש מפעל לאומי בסדר גודל כזה? איך עוד לא הפנים האדם הזה שמפעל כזה הוא טאבו שיש רק לטפח? רוצה את השטח? כוונותיך לוטות בערפל? מה עם מקום אחר? בלי מקום חליפי, בלי לחם רוחני , בלי להשאיר שביב תקווה בלב האבודים.. אנא, אל תיתן לזה יד. ראית את שכתבתי? תפיץ הלאה..
קובי דהן.
העירייה אמרה להנהלת הישיבה כבר לפני למעלה משנה שיפנו לבקש הקצאה מסודרת, ואמרו להם שיתנו להם שטח מסודר, משום מה עד היום עוד לא הוגשה בקשה להקצה...
משום מה...
מי אמר להם? זייברט! א"א להאמין לו למילה
כמו מנהג הגעררס' היה מוציא אותם מהשטח, ואח"כ נותן להם לרוץ מקומה לקומה בעייריה והקצאה הם לעולם לא היו מקבלים....

zeevi
הודעות: 1172
הצטרף: 17 אוגוסט 2015, 23:36

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי zeevi » 12 יולי 2017, 00:30

יש רק זייברט בעירייה? הוא בעה"ב של העירייה?
יש גם אחד בשם שפירא, לא?

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 12 יולי 2017, 02:10

zeevi כתב:יש רק זייברט בעירייה? הוא בעה"ב של העירייה?
יש גם אחד בשם שפירא, לא?
יש שפירא שאם יש לליטאים זכות להתקיים בב"ב זה רק בזכותו ונחישותו מול רדיפות זייברט,

סמל אישי של משתמש
חסיד ליובאוויטש
הודעות: 770
הצטרף: 06 יוני 2017, 21:01
יצירת קשר:

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי חסיד ליובאוויטש » 12 יולי 2017, 14:33

חסידי חב"ד אנו, תלמידי הרעבע אשרינו!

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 13 יולי 2017, 15:55

לראשונה - סאטמר נגד 'הפלג' : "צבועים"
מתקפה חריפה בסאטמר נגד הפלג והנהגתו, זאת בשל החלטת הר"ש אוירבך ליטול תקציבים מ"המדינה הציונית". "הצבועים - שאין בעולם רע מהם!" עוד מזהירים מפני המשך ההיגררות של קיצוני הקנאים אחרי ראשי הפלג, שהביאה עד עתה חורבנות רבים, ותוקפים את הפלג על ההשמצות שלהם באינטרנט נגד סאטמר.
כיכר השבת
https://drive.google.com/open?id=0B8K7q ... G9SbjFObVE

על רקע הדיווח על פתיחת סמינר "הפלג" בירושלים, כאשר בהחלטת הרב אוירבך הוא יתוקצב על ידי המדינה ויכלול את תכנית "עוז לתמורה", יוצאים בחוגי הקנאים למתקפה חריפה נגד הנהגת הפלג.
.
בקו הנייעס המרכזי של סאטמר "קול סאטמר" המשדר חדשות באידיש מישראל אל חוגי סאטמר והקנאים ברחבי העולם, תקפו בחריפות את ראשי הפלג והגדירו אותם: "הצבועים אשר אין בעולם רע מהם". לדבריהם, ה"קו הקנאי" שכביכול נקטו בפלג, נבע מ"כמה עסקנים בריסקאיים שחברו לראשי הפלג בנסיון להשפיע עליהם 'קנאות', אולם העיתון ומנהיגי המפלגה כולם הם חסידי "אגודה" שמנסים להפיק רווחים פוליטיים".
בקו הטלפון של סאטמר מסקרים את הפרטים שפורסמו בתקשורת וכאן ב'מרכז החדשות', והוכחשו על ידי הפלס, אולם אומתו על ידי רישומי משרד החינוך, ותוקפים את ההיגררות של חוגי קנאיים ללכת יד ביד עם מנהיג מפלגת בני תורה שהוכשר על ידם למרות שהוא אינו קנאי ובמשך 17 שנה מקבלים את המהלכים שהוא ואנשיו מובילים, וטוענים כי היגררות זו הביאה עד עתה נזק רב.
הם מאשימים את ראשי הפלג בכך שהובילו את המאבק בגיוס להתקפה אישית כנגד "מנהיג מפלגת דגל התורה", כאשר הדבר גרם חורבנות רבים, בין הייתר מציינים כי בהפגנת העדה החרדית שאורגנה ע"י הרב אוירבך כנגד הנח"ל בשנת תשס"א, מנעו את הקראת מכתבו של הרב שטיינמן כנגד הנח"ל החרדי, וכמו כן התמיכה של חוגי הקנאים בהפגנות הפראיות ובאיסור ההתייצבות בלשכות הגיוס.
בדברים החריפים הם מביעים חשש כי אותם אלו שמכשירים את הפלג לעומת אנשי דגל התורה, יצביעו בבחירות כאשר הפלג יהיו קרובים לאחוז החסימה ויחליטו לרוץ בבחירות. הם משווים אותם לאנשי אגודה שנלחמים בשמאל, "אבל אוהבים את הימין ואת נתניהו, בעוד שניהם רשעים".
הקנאים מודיעים בהמשך כי יוסיפו לתמוך בכל מוסד שאינו נהנה מתקציבי המדינה, "בין אם זה חיידר תשב"ר של הרב שטיינמן ובין אם זה בית ספר בית יעקב של הרב אוירבך".

התמליל המלא:
"מכלל הצבועים אשר אין בעולם רע מהם!
באכזבה מרה ובאנחה עמוקה, התקבלה הידיעה האחרונה בנוגע לסמינר החדש שנפתח בירושלים ע"י מפלגת "בני תורה" המתחרה האגודאית של מפלגת "דגל התורה", שהמפלגה החדשה הזו במשך כמה שנים רצופות ניהלה תעמולה כבדה לחסידי סאטמר כאילו הם מתחילים להתקרב לשיטה הקנאית שלנו, וכל המוסדות ה"חדשים" שהם פותחים הולכים להיות על טהרת הקודש. אבל כעת הם בשאט נפש מסרו את המפתחות של המוסד החדש, לאותו מנהל שבשנה האחרונה פתח את הסמינר שלהם בבני ברק, שלצערנו נהנה כראוי משולחן איזבל, ולא עוד לא שהוא נתפס על חם בכך שהוא נרשם בלימודי הליבה הטריפה של תוכנית "עוז לתמורה", והוא כבר קיבל על כך מהממשלה סכום מיוחד של 300 אלף שקל רק על כך שהוא לקח על עצמו את לימודי הכפירה שנאסרו אפילו אצל אנשי מפלגת דגל התורה, היות וזה תכנית נוראית שמוסרת לגמרי לממשלת השמד את המפתחות של חינוך הבנות.
כידוע ישנם היום בתוך מפלגת "בני תורה", הרבה עסקנים שבאים מהחיידר הבריסקאי, והם נהיו חלק מהמפלגה הזו, כשהם ראו בכך את ההזדמנות שהם יוכלו להוביל את המפלגה הזו לקצת יותר קנאות, למרות שכל היסוד של עצם המפלגה הזו, הציבור שלה, מנהיגי המפלגה, העיתון הפלס, ואפילו המנהיג שלהם בעצמו, הם כולם חסידים שרופים של כל מנהיגי האגודה הישנים, והם לא מוכנים בכלל להודות על האמת שהיה להם טעות כל השנים. כל מה שהם כן מוכנים זה בפרטים שמביאים להם רווחים פוליטיים כדי להכות את הצד השני שלהם, אגודה נגד אגודה, ובמקרה הטוב ביותר זה "אגודה ימנית כנגד אגודה שמאלנית".
כעת כשהמפלגה החליטה לפתוח את הסמינר בירושלים, התחולל שם ויכוח מי ינהל את הסמינר, האם זה יהיה המנהל שמנהל את הסמינר החדש שלהם בקרית ספר, שהוא מנהל קנאי ומנהל את המוסד על טהרת הקודש עם העזרה של אנשי שלומינו חסידי סאטמאר, או שזה יהיה המנהל שמנהל את הסמינר בבני ברק, שלוקח לצערנו כן כסף מהמדינה.
בשבועות האחרונים התבהרה תמונה מחרידה, שהסמינר הבני ברקי לצערנו נרשם ומקבל כסף בשביל לקבל את לימודי הכפירה של "עוז לתמורה".
התכנית "עוז לתמורה", זה תוכנית כחלק מ"תכנית הליבה", שהוא אמצעי שחוץ מהלימודים שהמדינה דורשת מכולם, שאפשר יהיה לקבל כסף מיוחד נוסף אם לומדים עוד תוכנית לימודים מיוחדת מתוך לימודי הטריפה של "תכנית הליבה" , במטרה רח"ל לשנות את הנוער החרדי היל"ת.
ולמרות שלפני חצי שנה עיתון "הפלס" הכחיש בנחרצות את הידיעות שהתפרסמו בשעתו רק בתור שמועות, שהסמינר החדש בבני ברק נרשם בתכנית "עוז לתמורה", בכל זאת כעת התברר מהמסמכים שמוכיחים שהסמינר כבר בפועל קיבל כסף נפרד ומיוחד בתור שכר על זה שהם לקחו את הלימודים הנוראים הללו שהם נאסרו בצורה חריפה על ידי כל גדולי ישראל.
הדבר הזה נתן תקווה שזה יתן את העליונות למספר המצומצם של העסקנים הקנאיים שבתוך המפלגה הזו, והסמינר הנוכחי שאמור להפתח כעת, לא יימסר לידיים שלהם, אלא יהיה על טהרת הקודש, ועסקני אנשי שלומינו כבר היה להם את ההבטחה למנהל מקרית ספר שהם יעזרו לו בכל מה שיצטרכו אם הוא יצליח להעביר את הסמינר בירושלים על טהרת הקודש.
למעשה הגיע בשבוע האחרון השמועה הלא טובה, שהסמינר ייפתח למעשה על ידי המנהל של הסמינר הבני ברקי, ולצערנו הוא כן ייהנה משולחן איזבל בלי בושה.
לפי הידיעות שהתפרסמו בעיתונות החרדית המקומית, מנהיגי המפלגה בירושלים צעקו שהקנאי מקרית ספר לא מבין את הציבור הירושלמי של המפלגה הזו, ולכן הרב אוירבאך נתן את ההוראה הרשמית שהסמינר ינוהל על ידי המנהל הבני ברקי, שכן לוקח כסף מהמדינה.
בשבוע שעבר התקיימה באמת לצערנו ההרשמה לסמינר החדש בירושלים, ששם חילקו קונטרס חדש עם כל הפרטים בנוגע לסמינר החדש, ושם כתבו בצורה ברורה בלי בושה שהולכים כן לקחת כסף מהממשלה, והם כותבים שם בתור שאלה, הרי אם כן לוקחים כסף במה אפשר להיות בטוחים ממול משרד החינוך. תשמעו את התשובה:
"במוסד הנוכחי אומרים לכל ההורים, שברגע שמשרד החינוך יתערב ויחליף את הלימודים, יענו להם בשלילה גורפת ויהיו מוכנים להחזיר להם את הכסף!"
הציבור ודאי יודע את הסוד, שאת אותם דיבורים אומרים כל המפלגות האגודאיות, בלי יוצא מן הכלל.
לצערנו לצערנו, כואב הלב לדבר בצורה פתוחה, אבל בזמן שהמפלגה הזו לקחה את החוצפה לצאת כנגד כל הקדוש לנו בשבועיים האחרונים, בין באתרי האינטרנט ובין בקווי הטלפון שלהם בצורה מלוכלכת, הכל בגלל שהמפה הפוליטית שלהם חטפה מכה מסויימת כתוצאה מכך שדרך המלחמה של סאטמר נעמדה בחזרה על מכונה, כעת זה הזמן הראוי ביותר לדבר ברור ובמילים גלויות לחסידי סאטמר נאמנים לשיטת רבוה"ק זי"ע.
כל החיבור עם העסקנים שם כבר התחיל לפני 17 שנים, לאחר שהפוליטיקה הליטאית רחשה בצורה שקטה מתחת לשולחן, הכל היה ממקור לא טהור של כמה יחידים שהובילו כל מיני מהלכים ותרגילים מתחת לשולחן שאין כאן מקומם להאריך, עד שהם הצליחו להציג זאת בתמונה מעוותת כאילו שהמנהיג של מפלגת בני תורה הזו, הוא כבר כל כך כשר שהעדה החרדית צריכה ללכת עמם "יד ביד" בכל תנועה ופסיעה.
כשהם מחליטים ללכת במהלך המטורף של איסור ההתייצבות, בתקופה שבה כל בן ישיבה יכול לקבל הלאה את הדיחוי – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
מתי שהם מחליטים שלא להקריא את המכתב של הרב שטיינמן נגד הנחל החרדי, ולעשות בידים לגרום שדגל התורה תתחיל עם המהלך של השתיקה – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
כשהם מחליטים לשיר "ימים על ימי מלך" בעצרת של העדה החרדית לגדול שלהם – אנו צריכים לבלוע את זה.
כשהם מחליטים שהיו"ר של העצרת צריך לדבר עברית לבני העדה החרדית – אנו צריכים לרקוד אחרי זה.
כשהם מחליטים לעצור את כל התנועה כשנעצר בחור שהחליט במודע להיעצר על ידי זה שהוא לא התייצב – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
כשהם מחליטים שבמקום לעסוק בהצלת בחורים משמד הצבא, צריכה המערכה להיות מערכה אישית כנגד המנהיג של דגל התורה, מערכה מופרעת שמביאה חורבנות מרים – אנו צריכים לרקוד אחריהם.
אנו בוודאי לא מדברים מחיוב המחאה שלנו כנגד כל המפלגות האגודאיות שעבדו יחד עם חוק הגיוס, שהביא את כל הבעיות והפיתויים במה שאנו מתמודדים היום, אנו אבל מדברים מהמערכה נטולת הרסן לעצור בכך שהמערכה תהיה מלחמה אישית שמביאה רק הירוס וחורבן.
כל זה מגיע הודות לכך שהסיקריקים השמלאנים כבר עבדו שנים ארוכות על הסגנון הזה, והחליטו להכשיר חלק אחד מתוך המפלגה האגודאית בכל מיני אופנים.
הסיקריקים הללו שחיפשו לעשות חיבור טוטאלי של "יד אחת" עם מפלגת בני תורה, הם כאלו שכל הקנאות שלהם בנויה על בעיטות ביחידים, הם לא יודעים מה הכוונה של מלחמה בציונים, זה בשבילם לא מעניין, העיקר הוא שיכולים לקחת חלק אחד מהאגודאים ולהכות בהם בלי הרף, לטיפוסים הללו היה התכנית הטובה ביותר להתחבר יחד עם המפלגה הזו ולנהל תעמולה בכל העולם כאילו הם קנאים סאטמראיים.
אותם אלו שקנו את הסילוף הזה שהמפלגה הזו קרובה אלינו, זה נראה כמו אותם אגודאיים שצועקים שהציונים השמאלניים הם רשעים, הם מחפשים עקירת התורה, אבל הציונים הימניים, ביבי נתניהו, הם הרי קודש קדשים, הם הרי החברים שלנו, הם אוכלים נבלות וטריפות רק כשאף אחד לא רואה, הם כשר וישר! ככה זה נראה אצל אותם קנאים מזוייפים שניהלו את התעמולה אצל היהדות החרדית עם כוונות רעות, כאילו שצד אחד השמאלי של אגודה זה טריפה, אבל הצד הימני של האגודה [מפלגת בני תורה], זה כבר אחד איתנו, כשר וישר.
כעת אוכלים את הפירות, כשרואים איך שהבלוף מתחיל לנזול, והצעירים לגמרי מבולבלים, מה הולך כאן? כן כסף לא כסף, מוסדות ישנים – כן, חדשים – לא, ילדות קטנות – כן, ילדות גדולות – לא, לשכת הגיוס – לא, אבל "עוז לתמורה" כן. מה הולך כאן בעולם?
ומתי שלמפלגה הזו יהיה מספיק קולות לפתוח מפלגה לכנסת המינים, ויהיו בחירות למפלגה שלהם, מי יודע כמה בלבול יהיה אז, כמה בני ירושלים שאף פעם לא הצביעו בבחירות, כמה אז ירוצו להצביע במטרה של"מפלגה הקדושה" הזו יהיה מספיק קולות ח"ו.
אבל אנחנו חסידי סאטמאר נאמנים לה' ולתורתו, נאמנים לדרך הסלולה מרבותינו הק', אנו אף פעם לא נתנו לעצמנו להיות מובלים לשום רוח חיצונית, לא לימין ולא לשמאל, אנו נשאר הלאה ישרים ונאמנים לשיטה הקדושה של ויואל משה, אנו הלאה נחזר ונלמד עם הילדים שלנו את מה שרביה"ק לימד אותנו. אנו נמשיך הלאה ונעזור לכל מוסד ומוסד על טהרת הקודש, בין זה מוסד תשב"ר חזו"א של הרב שטיינמן, ובין אם זה מוסד בית יעקב החדש של הרב אויערבאך, כל מוסד ומוסד שירצה לאחז ישר ולהיות מנותק ממשרד השמד, ימצא אצלינו דלת פתוחה. כל מערכה ומערכה נהיה בראש העומדים לימין אחינו שבארה"ק, ואנו לא נאבד את המבט הישר שלנו מהגורמים שמסביב, לא נסתכל מה הלץ הזה יש לו לומר ומה יש לכתב הרשת החברתית באינטרנט לבכות, אנו נישאר יהודים סאטמאראים חזקים, עד ביאת הגואל.
בדרך התורה נלך באש ובמים, לקדש שם שמים."

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 13 יולי 2017, 23:33

הצבא מיצר את צעדי הדתיים,
בין היתר על ידי שירת נשים וה"רב" הצבאי הראשי שאמור למחות על התגרות פרובוקטיבית זו,
הופך את היוצרות ותוקף את מקיימי ההלכה שיוצאים משירת הנשים ומאשימם כפרובוקטיבים !!!.

הרב הצבאי קרים: יציאה מטקס בגלל שירת נשים היא פרובוקציה
W2jhsg.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:26

מה המכנה המשותף לכל הכתבות פה?
חוץ מזה שכולן ארוכות ארוכות, ולא רק כותרות חדשותיות?

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 14 יולי 2017, 13:42

ברי עדיף כתב:מה המכנה המשותף לכל הכתבות פה?
חוץ מזה שכולן ארוכות ארוכות, ולא רק כותרות חדשותיות?
בשביל זה יש כותרת שתדע שכולם מדברים על צביעות

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 15 יולי 2017, 23:42

הקבינט אישר ב-2014 מתקני בידוק לכל תשעת שערי הכניסה להר הבית. הוצב אחד, בכניסה ליהודים.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 12:01

מגנומטרים בהר? במכה האבטחה מחמירה יותר

טענות המוסלמים נגד גלאי המתכות שהוצבו בכניסה להר הבית אינן מסתדרות אל מול אמצעי הביטחון הנוקשים של ערב הסעודית באתר הקדוש ביותר לאסלאם: אלפי מצלמות אבטחה, צמידים אלקטרוניים, וכן – גם מגנומטרים
ההתנגדות של הארגון האחראי על ההקדשים המוסלמיים, הווקף, להצבת גלאי מתכות בשערי הכניסה להר הבית נובעת, כך נראה, יותר מהזהות של מי שהציב אותם – ופחות לעצם הימצאותם של אמצעי האבטחה במקום.

זאת, שכן אמצעי אבטחה מתקדמים ואף נוקשים הרבה יותר לא מפריעים למיליוני מוסלמים לגדוש כמה פעמים בכל שנה את המתחם הקדוש ביותר לבני דת זו בערב הסעודית, הכעבה, וכן את המסגד הגדול בעיר מכה.
כך למשל, לפי כתבה של "אלערביה", השנה הותקנו 150 מגדלים של מצלמות אבטחה באזור הכעבה לרגל החאג', ובסך הכול יש כ-5,000 מצלמות במעגל סגור שפרוסות באתר הקדוש למוסלמים. בזמן העלייה לרגל פרוסים במקום כ-100 אלף שוטרים ואנשי יחידות אבטחה מיוחדות, וגם גלאי מתכות מוצבים בכניסה למקום.

בשנה שעברה הכניסו כוחות האבטחה במכה טכנולוגיה חדשה ומתקדמת לשימוש, שנועדה לעזור להם לפקח על העולים לרגל, ואשר כמוה לא תימצא למשל, בהר הבית בירושלים: צמידים אלקטרוניים שהותקנו על גופם של כל עולי הרגל, ואפשרו לרשויות לדעת את מצבם בכל פינה. בשנה שעברה הותקנו גם אלף מצלמות אבטחה סביב המסגד הגדול במכה.
אמצעי האבטחה החמורים הללו נבחרו בשל כמה ניסיונות פיגוע של מחבלים מתאבדים, בין השאר של ארגון הטרור דאעש, במקום הקדוש, וכן בגלל התמוטטות של מנוף שגרמה למותם של כאלפיים בני אדם בעת העלייה לרגל.

אז למה מה שטוב למכה ולאתר הקדוש ביותר למוסלמים אינו טוב גם בירושלים ובהר הבית, שלושה ימים אחרי פיגוע קטלני שביצעו שלושה מחבלים שהיו חמושים בנשק חם? התשובה, כנראה, קשורה בזהות של מי שמופקדים על אמצעי האבטחה עליהם. ואולי פשוט יותר: התשובה לשאלה הזאת היא מילה אחת פשוטה: פוליטיקה.

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

עוד דוגמה מהדו פרצופיות המכוערת של הרפורמים שצצה בפרשיית הכו

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 12:13

פולמוס רפורמי: האם המאבק על הכותל פוגע במאבקנו למען הפלסטינים ונגד הכיבוש?

בשבועות האחרונים מתנהל מעל דפי אתר הארץ באנגלית פולמוס רפורמי: האם המאבק על הכותל סותר את מאבקה של התנועה הרפורמית למען הפלסטינים ונגד הכיבוש הישראלי.

סיימון צימרמן, יו"ר ארגון IfNotNow, ארגון שחבריו מזוהים עם התנועה הרפורמית ואשר חרט על דגלו מלחמה "בכיבוש הישראלי", פרסמה בסוף השבוע שעבר מאמר זועם באתר עיתון "הארץ" באנגלית ובו טענה כי העיסוק של חבריה בתנועה הרפורמית במאבק על הכותל מהווה הפניית עורף למאבק הפלסטיני, לטענת צימרמן, "בשעה שעזה נחנקת, כשהכיבוש מגיע ל50 שנה, וסיפור האהבה בין ביבי וטראמפ פורח, הנושא היחיד שהמנהיגים היהודים בארה"ב עושים ממנו "סצנות" הוא "תפילה שוויונית בכותל".

מאמרה של צימרמן עורר סערה רבה ברשת בקרב פעילים רפורמים שטענו בלהט שאין כל סתירה בין הדברים וכי לצד המאבק על הכותל, התנועה הרפורמית מצטיינת בהבעת ביקורת חריפה על מדינת ישראל ובעמידה לצד הפלסטינים.

רנה סינגר, מנהיגה רפורמית צעירה המתלמדת להיות "רבה" פרסמה מספר ימים לאחר מכן מאמר חריף משלה, גם הוא באתר הארץ ובו הגיבה על טענותיה של עמיתתה במאמר שכותרתו: "היהודים הרפורמים חייבים לבחור בין הכותל והפלסטינים? זה שגוי ומעליב". במאמרה מציגה סינגר בגאווה דוגמאות רבות לעמידתה של התנועה הרפורמית בכלל ויו"ר התנועה, ריק ג'ייקובס בפרט, בחזית ההתקפות והביקורת נגד ישראל בסוגייה הפלסטינים ובהפיכת הביקורת נגד ישראל לחלק מרכזי ביחסי ישראל עם יהודי התפוצות.

כדוגמא לדבריה מציינת סינגר את פגישתו של ג'ייקובס יחד עם משלחת מנהיגים רפורמים מארה"ב עם אבו מאזן במרץ האחרון. יצויין כי חוסאם זומלוט, המשמש כשליח הפלסטיני הבכיר לארה"ב, אמר בסיומה של אותה פגישה כי המשלחת הרפורמית ואבו מאזן ראו במהלך הפגישה "עין בעין" את הנושא המדיני מול מדינת ישראל. והוסיף כי לא מדובר בפגישה חד פעמית.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 16:35

למה הרפורמים צריכים כותל? שיעלו למסגד אל אקצה
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 17 יולי 2017, 20:08

ברי עדיף כתב:למה הרפורמים צריכים כותל? שיעלו למסגד אל אקצה
אם המלחמה שלהם בכותל יוצרת להם קונפליקט עם חיבוקם את האויב,
עליה להר הבית זה פיצוץ אטומי ;) .

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 20:21

הכי טוב שיתפוצצו ביחד. חוץ מזה שיעלו כמוסלמים, זה הכי קרוב אליהם.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 17 יולי 2017, 21:43

למה אתה מעליב את המוסלמים? הרפורמים יותר דומים לשמאלנים היהודים, ולכן צריך לתת להם רחבת תפילה מול היכל הבג״ץ.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 17 יולי 2017, 21:48

לא רציתי להעליב את המוסלמים, אבל מגיע להם אחרי הפיגוע האחרון
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

צביעות הממחישה את ההזיה של הדאגה לזכויות בעלי החיים

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 08:39

כולם רבים על הסלפי של הקוף, ולצלם אין כסף למצלמה

דייוויד סלייטר חזר מאינדונזיה עם תמונה של פעם בחיים, אבל האצבע שלחצה על הצמצם לא היתה שלו. בזמן שבתי משפט ממשיכים לתהות אם לקוף מגיעות זכויות יוצרים, הוא כבר חושב להחליף מקצוע.

בית משפט לערעורים בארצות הברית דן ביום רביעי בשאלה אם קוף יכול להחזיק בזכויות יוצרים לתמונת סלפי. בינתיים, האיש שהמצלמה שלו צילמה את הסלפי, צפה בהליכים בשידור חי מביתו בוויילס. 

דייוויד סלייטר, הצלם האנושי, לא יכול היה לעמוד במחיר הטיסה לסן פרנסיסקו כדי להשתתף בדיון. אין לו גם כסף לקנות תחליפים לציוד הצילום שנשבר או לשלם לעורך הדין שהגן עליו מאז שקופת מקוק שחור תבעה אותו ב-2015. בימים אלה הוא מחפש מקורות הכנסה חלופיים.

"אני מנסה לעבוד כמאמן טניס", אמר סלייטר בשיחת טלפון ביום רביעי. "אפילו חשבתי על עבודה כדוג-ווקר. אני לא מכניס מספיק כסף כדי לשלם מס הכנסה".

פרנסה כצלם פרינלנסר זה עסק קשה לכל אחד, אבל בשביל סלייטר ביטחון כלכלי היה פעם במרחק נגיעה. "כל צלם חולם על תמונה כזאת", הוא אמר בדברו על התמונה האיקונית של של הקופה ה"מחייכת" למצלמה. "אם הייתי מקבל ליש"ט על כל פעם שהשתמשו בתמונה, היו לי בטח 40 מיליון ליש"ט בכיס... ההכנסות היו מסדרות אותי, אבל אני ממש לא מסודר".

במקום לחיות ברווחה כלכלית סלייטר מעורב זה שנים בדיונים משפטיים על טבעה של יצירה ושל יוצר. עכשיו הוא אומר שהוא על סף לוותר על הכל.

הסיפור על הסלפי של הקוף החל ב-2011 כשסלייטר נסע לאינדונזיה ועקב אחרי להקה של קופי מקוק כדי לצלם אותם. סלייטר טען זה זמן רב שהסלפי של הקוף נולד בזכות התושיה שלו. לדבריו, הוא הצליח לגרום לקוף ללחוץ על הצמצם תוך שהוא מסתכל על העדשה - זאת אחרי שהוא ניסה לגרום להם לשמור על עיניים פקוחות לצילום מקרוב. "זה לא היה מזל שהקוף התנהג כך. זה דרש הרבה ידע מצדי, הרבה התמדה, זיעה וסבל".

התמונות הפכו פופולריות, וסלייטר הספיק להרוויח כמה אלפי ליש"ט - מספיק כדי לכסות את הנסיעה לאינדונזיה. אבל התמונות הפכו למוקד של דיונים משפטיים מורכבים ב-2014, כאשר סלייטר ביקש מהבלוג Techdirt ומוויקיפדיה להפסיק את השימוש בהן ללא אישור.

האתרים סירבו, והאנציקלופדיה החופשית אף טענה כי לא ניתן להגן על התמונה בזכויות יוצרים מפני שהיוצר האמיתי שלה הוא הקוף. משרד זכויות היוצרים בארה"ב קבע כי בעלי חיים לא יכולים להחזיק בזכויות יוצרים.

ואז ב-2015, ארגון PETA להגנה על בעלי חיים, הגיש תביעה נגד סלייטר בשמו של הקוף, שאותו זיהה כזכר בן שש בשם נארוטו, בטענה כי הקוף היה הבעלים האמיתי של זכויות היוצרים. שופט דחה את התביעה ב-2016, והארגון הגיש ערעור לערכאה גבוהה יותר - שם התנהל הדיון ביום רביעי.

אחת מהנקודות השנויות במחלוקת נגעה בשאלה אם היחסים של PETA לנארוטו קרובים דיים כדי לייצג את הקוף בבית המשפט. מלבד זאת עלתה התהייה מה הערך של מתן הודעה בכתב על זכויות יוצרים ללהקה של קופי מקוק, ואם נגרם נזק כלשהו לנארוטו בשל הפגיעה בזכויות היוצרים שלו.

"אין להם שום דרך להשיג או להחזיק בכסף. אין שום פגיעה במוניטין שלהם. אין אפילו טענה כי זכויות היוצרים יסייעו לנארוטו באיזושהי צורה", אמר השופט רנדי סמית. "איזה יתרונות כלכליים רלוונטיים עבורו? אין כלום".

השופט קרלוס ביאה תהה בשלב מסוים אם זכויות היוצרים עוברים ליורשיו של נארוטו במצב הזה.

סלייטר עקב אחרי השאלות הללו בעצב. הוא עצמו עדיין מאמין שזכויות היוצרים מגיעות לו, והוא דואג לביטחונה של בתו בת השבע. "אני לא יכול להרשות לעצמי מכונית. אין לה אפילו ציוד צילום שהיא יכולה לרשת אם אמות מחר. היא היתה צריכה לרשת את זה (הזכויות על הצילום), אבל זה חסר ערך".

עורך דינו של המו"ל של סלייטר, שנתבע אף הוא, העלה שאלה נוספת: האם PETA בכלל מייצגים את הקוף הנכון. "אני יודע בוודאות שמדובר בנקבה והגיל אינו נכון", אמר סלייטר. "אני נדהם ממערכת המשפט האמריקאית. לא יכול להיות שזהות הקוף שתובע אותי אינה רלוונטית".

הנחמה היחידה שלו היא שהוא מאמין שהתמונה סייעה בהגנה על קופי המקוק השחור. "אלה חיות שהיו בדרכן החוצה, ובגלל תמונה אחת, אני מקווה שתיווצר מספיק תיירות אקולוגית כדי לגרום למקומיים להבין שיש סיבה טובה לשמור על חיי הקופים האלה. זו היתה המטרה המקורית".
tap.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 09:50

עכשיו תביא את ההודעה הזאת פעם שלישית בפורום תמונות

:evil:

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 18 יולי 2017, 10:20

קלף טאקי חדש כתב:עכשיו תביא את ההודעה הזאת פעם שלישית בפורום תמונות

:evil:
לעיתים הסיפור ממש מתאים לשני האשכולות,
אז אני מביא בשניהם,
אם כי הבאתי גרסאות שונות שכל אחת יותר מתאימה לאשכול שלה.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 יולי 2017, 11:53

גם אני רוצה להביא אותו סיפור בשני אשכולות.
והנה הסיפור המדהים:

הגר"ש אויערבך בהוראה מפתיעה ל'אסיר עולם התורה': "תתחייל"
(למי שלא הבין: "תתגייס לצבא").

צבי סלע

הידיעה הדרמטית שאנו חושפים לראשונה מכה כאש בשדה קוצים, בקרב קהילה ליטאית בפריפריה בימים האחרונים.

המידע הגיע ל'בחדרי חרדים' ביום ראשון ורק אחר שנבדק ואומת כדבעי, מובא בפני הגולשים, בדיוק מירבי ובזהירות הנדרשת נוכח רגישות הידיעה.

אחד מעצורי 'הפלג הירושלמי' בחודשים בהם ההפגנות שיבשו את חיי הציבור החרדי, היה בחור ישיבה בשם ישראל מאיר טולדנו. מצבו המשפטי מול הצבא סבוך יותר משל אחרים, כיוון שהוא תלמיד בישיבת 'מאירת שמועה', שהתפצלה בשנה האחרונה מישיבת גרודנא באשדוד. הישיבה, חדשה, ולא עברה את הליכי הרישום המקובלים ועל כן אינה מוכרת מבחינת רשויות הצבא.

לכן, עם מעצרו, הסתבך טולדנו יותר מאחרים, כיוון שנחשב לעריק ולא רק משתמט שאינו מתייצב ללשכת הגיוס. הוא ריצה עונש של 52 יום והשתחרר בסיומם, כשהוא מקבל תאריך להתייצב בלשכה על מנת להתחייל ולהתחיל לשרת בצבא.

זהו מצב קיים וקבוע שנקבע לכל עריק שנעצר, נשפט, נכלא ומשתחרר. עד עתה לא התייצב טולדנו בצבא ועל פי מידע שהגיע ל'בחדרי חרדים', נציגי משטרה צבאית ביקרו בביתו בשבוע האחרון אך הוא לא נכח במקום.

הפרטים הבאים, התקבלו מאחד מגדולי הרבנים, אליו פנו בני המשפחה לקבלת הכוונה וברכה מה לעשות במצב הנוכחי אליו נקלע הבחור.

שתי ברירות עומדות בפניו; להתגייס לצבא, להתחייל ושם לנסות למצוא את הדרך להשתחרר כמה שיותר מהר. או, לעמוד על העקרון של 'הפלג הירושלמי' והאיסור אפילו להתייצב, לא כל שכן לשרת בצבא, מה שמוגדר פעמים רבות במסרי "הפלג" כיהרג ואל יעבור - ולהכנס לכלא לתקופה ארוכה ובלתי מוגבלת, כל זמן שיצהיר כי אינו מוכן להתגייס. ריצוי הכלא יכול להימשך במקרה הגרוע כשנתיים, כך לדבריהם.

בצר להם פנו הם אל אותו רב שיכריע מה לעשות. הרב, סירב להכריע בסוגייה כה רגישה ומשמעותית, והפנה את המשפחה לקבלת הכרעת הגר"ש אויערבך, באומרו כי הבחור טולדנו פעל לפי הוראתו הרי שגם בשאלה זו עליו לקבל הכרעתו.

הכרעת הגר"ש אויערבך, היתה מפתיעה מאוד; להתחייל ולנסות לחמוק משם בהקדם. בני המשפחה מספרים כי מה שקרה אחר כך היה לא פחות ממפתיע.

עסקנים בעניין הגיוס החלו ללחוץ על טולדנו הצעיר שלא להתגייס, בטענה כי צעד כזה יחליש את "המערכה" על 'גזירת הגיוס'.⁠⁠⁠⁠

(זה נראה שמפסיק באמצע הידיעה, אבל המעביר טוען שזו כל הכתבה).

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 11:58

משולש. לך יש דין אחר...
אתה צריך לכתוב את זה בפעם השלישית גם בפורום "חדשות האשכול המרכזי"
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... ead#unread ;)

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 יולי 2017, 12:04

אני לא מכיר את האשכול הזה, ולמה שמת קישור לעמוד מאה ושתים?

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 12:23

משולש כתב:אני לא מכיר את האשכול הזה, ולמה שמת קישור לעמוד מאה ושתים?
?
אותי זה הביא לפה>>>
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 18 יולי 2017, 13:26

הקישור הוא להודעה הראשונה שלא נקראה.
זאת אומרת שאתה לא פתחת מעודך את האשכול של החדשות!!! :(

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 18 יולי 2017, 13:44

יאללה יאללה...
לך תעבוד על מישהו אחר
8-)

עדיף עם ראש משושה :roll:

סמל אישי של משתמש
יצחק הספרן
הודעות: 5694
הצטרף: 19 ינואר 2014, 09:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי יצחק הספרן » 21 יולי 2017, 14:00

ח''כ אחמד טיבי מסית נגד ישראל, הערבים עונים: ''חייבר חייבר יא יהוד''

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.07.17 בשעה 13:33 בברכה, זרתוסטרא

ח"כ טיבי מתועד כשהוא נואם בפני קבוצת מפגינים בירושלים ומלהיט את הרוחות,
ההמונים משיבים בקריאות "ברוח ודם נפדה את אל אקצה", ובקריאה האנטישמית "חייבר חייבר יא יהוד".
קריאת "ח'ייבר ח'ייבר יא יהוד, ג'ייש מוחמד סופ יעוד" (خيبر خيبر يا يهود, جيش محمّد سوف يعود),
פירושה: זכרו את ח'ייבר, יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור
הקריאה מזכירה ל"יהוד" את קרב חייבר שבו טבח צבא מוחמד בשבטי היהודים בחצי האי ערב.
נ.ב. למי שזוכר טבח היהודים על ידי מוחמד היה אי אלו שנים לפני ה"סכסוך" ה"פלסטיני",
מה שחושף את צביעות ה"פלסטינים" והשמאל,
ומעלה על פני השטח את האמת של מלחמת ישמעאל ביצחק.

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 23 יולי 2017, 11:35

יצחק הספרן כתב:ח''כ אחמד טיבי מסית נגד ישראל, הערבים עונים: ''חייבר חייבר יא יהוד''

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.07.17 בשעה 13:33 בברכה, זרתוסטרא

ח"כ טיבי מתועד כשהוא נואם בפני קבוצת מפגינים בירושלים ומלהיט את הרוחות,
ההמונים משיבים בקריאות "ברוח ודם נפדה את אל אקצה", ובקריאה האנטישמית "חייבר חייבר יא יהוד".
קריאת "ח'ייבר ח'ייבר יא יהוד, ג'ייש מוחמד סופ יעוד" (خيبر خيبر يا يهود, جيش محمّد سوف يعود),
פירושה: זכרו את ח'ייבר, יהודים, צבא מוחמד עוד יחזור
הקריאה מזכירה ל"יהוד" את קרב חייבר שבו טבח צבא מוחמד בשבטי היהודים בחצי האי ערב.
נ.ב. למי שזוכר טבח היהודים על ידי מוחמד היה אי אלו שנים לפני ה"סכסוך" ה"פלסטיני",
מה שחושף את צביעות ה"פלסטינים" והשמאל,
ומעלה על פני השטח את האמת של מלחמת ישמעאל ביצחק.

יצחק...
איזה כייף לך שאתה יודע ספרות ערבית כ"כ יפה...

אולי תפתח פה קורס? 8-)

פך שמן
הודעות: 2181
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן » 23 יולי 2017, 13:43

כשבפלג שוברים את שיאי הצביעות של עצמם
שיא חדש של צביעות וגיחוך נשבר הבוקר שוב בעיתון הפלס. בעיתון, שאנשיו סגרו "דיל חשאי" עם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת לפני הבחירות האחרונות, וזה גמל להם במינוי "סגן בובה" המתיישר עם כל דרישותיו של ברקת - תוקפים ב"דאגה רבה" את הפרסומים על ההסכמים של 'דגל התורה'
יוסף גליק- בחדרי חרדים
עיתון הפלס יוצא הבוקר בחשיפה על "גזירה" חדשה, בה שוב שוברים אנשי הפלג את השיאים של עצמם בצביעות ובדו פרצופיות, ומוכיחים פעם אחר פעם כי כל הצעקות כנגד ה"גזירות" כביכול אינן מכוונות אלא כנגד 'דגל התורה', בה הם איבדו את השפעתם.
בכתבת מחאה אליה מפנה כותרת זועקת בעמוד הראשון, מביע הפלס "דאגה רבה" על אודות "הסכמים חשאיים" שנעשים בירושלים בשכונות המעורבות, כאשר כוונתו כמובן לדיווחים אודות ההסכמה סביב מתחם ורבורג בירושלים.
הפלס מתריע וזועק כנגד ה"הסכם" כביכול, אולם מתעלם לחלוטין מן העובדה שמפלגת בני תורה ונציגה חיים אפשטיין סגרו עם ניר ברקת דיל משותף קודם הבחירות למניעת בחירת מועמד החרדים לראשות העיר, "הסכם חשאי", שקיומו הוצנע ואף הוכחש קודם הבחירות, אולם רגע לאחר היוודע התוצאות נעמדו נציגי הפלג לדרוש את קיומו, כאשר הסיבה בגינה נמנע הציבור החרדי בירושלים מלתמוך בברקת, הייתה עמדתו הבעייתית בעניין השכונות המתחרדות בירושלים, עמדה אותה הוביל במשך כל הקדנציה הראשונה שלו, ולא הסכים לזוז ממנה כהוא זה.
מאז בחירתו בשנית, ניר ברקת קיים את התחייבותו לפלג בדמות מינוי אפשטיין לסגן ראש העיר, כאשר מדיניותו לא השתנתה בכהוא זה, והוא המשיך את מגמת ייבוש השכונות המתחרדות כולן, וכאשר נציגם חיים אפשטיין מנהל מדיניות לויאלית מול ראש העיר ניר ברקת ומתיישר עם עמדתו כל עת שהוא מתבקש לכך. על מדיניות זו נאבקו נציגי 'דגל התורה' במשך כל השנים ללא הצלחה, תוך מדיניות מכוונת של שתיקה מצד אפשטיין, והצבעות מתואמות עם ניר ברקת. ברקת מצידו גמל לפלג בהקצאות שמוחזקות בידיו, אותן הקצאות שמנעו את שיבוש המרתון בירושלים, ואותן הקצאות עליהן דיבר הרב אוירבך עם ברקת בניחום האבלים בביתו.
האבסורד הגדול הוא שבהצבעה זו עצמה על מתחם ורבורג, התנגדו נציגי יהדות התורה, לבקשתם של רבני השכונות שביקשו לעכב את ההסכם, בקשה אותה דחה ניר ברקת, ואילו חיים אפשטיין רק "נמנע" בהצבעה לבקשת ברקת, כחלק ממדיניותו הלויאלית כלפי ראש העיר.
כאמור, בצביעותם הפלס שוברים רק את השיאים של עצמם, כאשר חיים אפשטיין הרים את ידו להעברת 7 מליון ₪ לעידוד גיוס חרדים, במקביל למחאות הפלג על תמיכת חברי הכנסת בתיקון חוק הגיוס וביטול חוקי לפיד.
כאשר הפלס מנהל מאבק מול "יום משטרה באלעד", כאשר ממש במקביל מתקיים יום כזה בכיכר ספרא ובשכונת נוה יעקב בירושלים תוך שתיקה רועמת של הפלג ושופריו - צופריו.
הדיונים של רבני דגל התורה עם עיריית ירושלים נובעים הרי מתוך הכרה במציאות שהפלג מנהל עם ראש העיר מדיניות עצמאית כזו שיכולה להשאיר אותו ראש העיר עוד עשרות שנים קדימה, כאשר כל צרכי הציבור החרדי ממשיכים להיות מופקרים לטובת אי אלו אינטרסים צרים של מוסדות הפלג החדשים ושל מודעות הפרסום בעיתון הפלס, מה שהכריח את רבני דגל התורה לשבת ולסכם על העברת עשרות מוסדות ומבנים לטובת כל הציבור החרדי בירושלים, כאשר המחיר של זה היה במקביל הכרה בעובדה שראש העיר ניר ברקת הוא ראש עיר חילוני שקודם כל דואג לציבור שלו, ומוכרח לקיים לבוחריו את ההתחייבויות שלו אליהם, והפלס הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על התנהלות זו.

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 27 יולי 2017, 23:07

מזעזע,יותר מ60% מתקציב הבטוח הלאומי הולך לערבים שהם 20%

הטבות לערביי ישראל : תשלומי מיסים וביטוח לאומי
עובדה מצמררת !!! : למרות שערביי ישראל מהווים כ :20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב- 60% מתגמולי הביטוח הלאומי. תקראו שוב! מתוך תקציב של 66 מיליארד שח ערביי ישראל מקבלים 40 מיליארד (40,000,000,000 שח למי שלא יודע תקציב ביטוח לאומי גבוהה מתקציב הביטחון- תבדקו!)
כך שלמעשה החלק הגדול בתקציב המדינה הולך לטובת ערביי ישראל ( 20% מהאוכלוסייה) – ולכן אין כסף לתת לניצולי השואה אבל תקציבים לערביי ישראל יש גם יש !!!

ערביי ישראל כל כך "אומללים", שגביית המיסים במגזר הערבי היא מגוחכת , מילא כשמדובר במיסי המדינה כמו מס הכנסה ומע''מ, אבל הם גם לא ממש טורחים לשלם את המיסים העירוניים שלהם , ובנוסף מצפים מהממשלה לכסות את הגירעונות שהם יוצרים .

מותר לערביי ישראל לדרוש ולקבל דמי אבטלה ולעבוד כל היום "בשחור".
ישנם אלפי ערביי ישראל שנוסעים במרצדסים בBMW חדישות שעולות 600אלף שח והם לא משלמים מיסים מכיוון שהם מצהירים שמרוויחים משכורת מינימום כשוטפי מכוניות...

מותר לערבים להחזיק כמה נשים ועשרות ילדים על מנת לקבל עשרות אלפי ש"ח בחודש מביטוח לאומי (וכשאני אצא לפנסיה ביטוח לאומי יגיד לי שאין כסף בקופה).
ישנם אלפי ערבים שיש להם הרבה נשים והרבה ילדים ולכן זוכים לקבל מביטוח לאומי משכורת שלא תבייש אף מנכ"ל בחברת היי-טק (ממש סטארט-אפ על חשבון אזרחים סוג ב)

ועכשיו לשיא השיאים
הידעתם כי עשרות משפחות המחבלים הערבים הישראלים זוכות לקבל מביטוח לאומי "קצבת שארים" ו"קצבאות ילדים" (נכון בינתיים הביטוח הלאומי מסרב להחזיר להם גם את תשלום כרטיס העלייה לאוטובוס שפוצצו בפיגוע על סך 5.2 שח – אבל אני משוכנע שיהיו מספיק עורכי דין שמאלנים -אנרכיסטים שידאגו לתקן את הקיפוח הנפשע הזה!!!)

אדון כחלון לפני שאתה מדבר ומנסה להפחיד לפי אג׳נדת השמאל הקיצוני ביותר אליה אתה משוייך. תטפל קודם בדבר המזעזע הנ״ל.
: ואני לתומי חשבתי שהכל הולך לחרדים

סמל אישי של משתמש
קלף טאקי חדש
הודעות: 501
הצטרף: 25 אפריל 2017, 17:55

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי קלף טאקי חדש » 28 יולי 2017, 00:06

משולש כתב:מזעזע,יותר מ60% מתקציב הבטוח הלאומי הולך לערבים שהם 20%

הטבות לערביי ישראל : תשלומי מיסים וביטוח לאומי
עובדה מצמררת !!! : למרות שערביי ישראל מהווים כ :20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב- 60% מתגמולי הביטוח הלאומי. תקראו שוב! מתוך תקציב של 66 מיליארד שח ערביי ישראל מקבלים 40 מיליארד (40,000,000,000 שח למי שלא יודע תקציב ביטוח לאומי גבוהה מתקציב הביטחון- תבדקו!)
כך שלמעשה החלק הגדול בתקציב המדינה הולך לטובת ערביי ישראל ( 20% מהאוכלוסייה) – ולכן אין כסף לתת לניצולי השואה אבל תקציבים לערביי ישראל יש גם יש !!!

ערביי ישראל כל כך "אומללים", שגביית המיסים במגזר הערבי היא מגוחכת , מילא כשמדובר במיסי המדינה כמו מס הכנסה ומע''מ, אבל הם גם לא ממש טורחים לשלם את המיסים העירוניים שלהם , ובנוסף מצפים מהממשלה לכסות את הגירעונות שהם יוצרים .

מותר לערביי ישראל לדרוש ולקבל דמי אבטלה ולעבוד כל היום "בשחור".
ישנם אלפי ערביי ישראל שנוסעים במרצדסים בBMW חדישות שעולות 600אלף שח והם לא משלמים מיסים מכיוון שהם מצהירים שמרוויחים משכורת מינימום כשוטפי מכוניות...

מותר לערבים להחזיק כמה נשים ועשרות ילדים על מנת לקבל עשרות אלפי ש"ח בחודש מביטוח לאומי (וכשאני אצא לפנסיה ביטוח לאומי יגיד לי שאין כסף בקופה).
ישנם אלפי ערבים שיש להם הרבה נשים והרבה ילדים ולכן זוכים לקבל מביטוח לאומי משכורת שלא תבייש אף מנכ"ל בחברת היי-טק (ממש סטארט-אפ על חשבון אזרחים סוג ב)

ועכשיו לשיא השיאים
הידעתם כי עשרות משפחות המחבלים הערבים הישראלים זוכות לקבל מביטוח לאומי "קצבת שארים" ו"קצבאות ילדים" (נכון בינתיים הביטוח הלאומי מסרב להחזיר להם גם את תשלום כרטיס העלייה לאוטובוס שפוצצו בפיגוע על סך 5.2 שח – אבל אני משוכנע שיהיו מספיק עורכי דין שמאלנים -אנרכיסטים שידאגו לתקן את הקיפוח הנפשע הזה!!!)

אדון כחלון לפני שאתה מדבר ומנסה להפחיד לפי אג׳נדת השמאל הקיצוני ביותר אליה אתה משוייך. תטפל קודם בדבר המזעזע הנ״ל.
: ואני לתומי חשבתי שהכל הולך לחרדים
מסתבר שהמלחמה האמיתית היא המלחמה הדמוגרפית

סמל אישי של משתמש
משולש
הודעות: 13860
הצטרף: 07 נובמבר 2012, 21:24

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי משולש » 30 יולי 2017, 15:13

משולש כתב:מזעזע,יותר מ60% מתקציב הבטוח הלאומי הולך לערבים שהם 20%

הטבות לערביי ישראל : תשלומי מיסים וביטוח לאומי
עובדה מצמררת !!! : למרות שערביי ישראל מהווים כ :20% מאוכלוסיית המדינה, הם זוכים ב- 60% מתגמולי הביטוח הלאומי. תקראו שוב! מתוך תקציב של 66 מיליארד שח ערביי ישראל מקבלים 40 מיליארד (40,000,000,000 שח למי שלא יודע תקציב ביטוח לאומי גבוהה מתקציב הביטחון- תבדקו!)
כך שלמעשה החלק הגדול בתקציב המדינה הולך לטובת ערביי ישראל ( 20% מהאוכלוסייה) – ולכן אין כסף לתת לניצולי השואה אבל תקציבים לערביי ישראל יש גם יש !!!

ערביי ישראל כל כך "אומללים", שגביית המיסים במגזר הערבי היא מגוחכת , מילא כשמדובר במיסי המדינה כמו מס הכנסה ומע''מ, אבל הם גם לא ממש טורחים לשלם את המיסים העירוניים שלהם , ובנוסף מצפים מהממשלה לכסות את הגירעונות שהם יוצרים .

מותר לערביי ישראל לדרוש ולקבל דמי אבטלה ולעבוד כל היום "בשחור".
ישנם אלפי ערביי ישראל שנוסעים במרצדסים בBMW חדישות שעולות 600אלף שח והם לא משלמים מיסים מכיוון שהם מצהירים שמרוויחים משכורת מינימום כשוטפי מכוניות...

מותר לערבים להחזיק כמה נשים ועשרות ילדים על מנת לקבל עשרות אלפי ש"ח בחודש מביטוח לאומי (וכשאני אצא לפנסיה ביטוח לאומי יגיד לי שאין כסף בקופה).
ישנם אלפי ערבים שיש להם הרבה נשים והרבה ילדים ולכן זוכים לקבל מביטוח לאומי משכורת שלא תבייש אף מנכ"ל בחברת היי-טק (ממש סטארט-אפ על חשבון אזרחים סוג ב)

ועכשיו לשיא השיאים
הידעתם כי עשרות משפחות המחבלים הערבים הישראלים זוכות לקבל מביטוח לאומי "קצבת שארים" ו"קצבאות ילדים" (נכון בינתיים הביטוח הלאומי מסרב להחזיר להם גם את תשלום כרטיס העלייה לאוטובוס שפוצצו בפיגוע על סך 5.2 שח – אבל אני משוכנע שיהיו מספיק עורכי דין שמאלנים -אנרכיסטים שידאגו לתקן את הקיפוח הנפשע הזה!!!)

אדון כחלון לפני שאתה מדבר ומנסה להפחיד לפי אג׳נדת השמאל הקיצוני ביותר אליה אתה משוייך. תטפל קודם בדבר המזעזע הנ״ל.
: ואני לתומי חשבתי שהכל הולך לחרדים
תגובה של מישהו:


המלצה - לא להעביר - מזעזע,יותר מ60% מתקציב הבטוח הלאומי הולך לערבים שהם 20%
Posted: 28 Jul 2017 01:04 AM PDT
ההסבר:

שטויות מוחלטות. לביטוח לאומי אין נתון של אחוז הקצבאות הניתן לאוכלוסיה הערבית מסך כל הקצבאות ולכן לא ברור לי מאיפה הכותב המציא את המספר.

כספי הביטוח הלאומי נפרדים מתקציב המדינה ולכן אין קשר בין תגמולי הביטוח הלאומי לתקציב המדינה.

ההתייחסות לניצולי השואה עוד יותר מגוכחת כי הכספים קיימים, לא בביטוח הלאומי, והמדינה לא מצליחה להתארגן על עצמה לתת אותם לניצולי השואה הזקוקים להם. ראו את דו"ח מבקר המדינה סיוע המדינה לניצולי השואה מאפריל 2017.

על פי הדו"ח של הביטוח הלאומי ממדי העוני והפערים החברתיים - דוח שנתי, 2015 עולה תחולת העוני של המשפחות הערביות, למרות כל הקצבאות שנטען שניתנות להן, אז כנראה שהבעיה היא לא שם אלא במקום אחר.

הסיבה שלא יהיה כסף בקופה של הביטוח הלאומי היא לא בגלל הערבים אלא בגלל הזקנים. בדו"ח האקטוארי של הביטוח הלאומי לסוף שנת 2010 נכתב: הבעיה העיקרית באיזון המוסדות לביטוח לאומי היא הגידול המהיר של האוכלוסייה המבוגרת ביחס לאולוסייה הצעירה. לכן, כתשובה לכותב המכתב, המדינה צריכה להשקיע אפילו יותר בערבים כדי שיוכלו להתפרנס יותר ולשלם יותר דמי ביטוח לאומי ולמלא את קופתו המתרוקנת.

הביטוח הלאומי מכיר בבעיה שלא הוזכרה במכתב המטופש והיא שחלק מאזרחי המדינה הערבים לא מקבלים את הזכויות המגיעות להם. במסמך קווי מדיניות לחיזוק מדינת הרווחה בישראל והשירות לציבור ע“י הביטוח הלאומי מינואר 2017 נכתב: בתוך הציבור הערבי ישנה קבוצה גדולה שחיה בעוני ועם קשיי תעסוקה, זאת יחסית לכלל הציבור. בשל כך, ומתוך תפיסה של צמצום פערים בין קבוצות אוכלוסיה חזקות וחלשות, נעשים צעדים למיצוי זכויות מקסימלים בקרב המגזר הערבי בכלל ובקרב הפזורה הבדואית בפרט, זאת בהתאם למאפיינים ייחודיים.

לסיכום: לא ידוע בדיוק איזה אחוז מקצבאות הביטוח הלאומי ניתן לאוכלוסיה הערבית אבל ידוע שהיא הופכת להיות יותר עניה וגם שהיא לא מקבלת את מלוא הזכויות המגיעות לה. אין קשר בין תקציב המדינה ובין הביטוח הלאומי ואין קשר בין מה שמקבלים (או לא) הערבים ובין מה שמקבלים (או לא) ניצולי השואה. אין קשר בין הקיצבאות שמקבלת האוכלוסיה הערבית ובין התרוקנות הקופה של הביטוח הלאומי.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 30 יולי 2017, 15:48

יש אינטרס חרדי שהערבים יקבלו יותר, כי כך אי אפשר להפלות את החרדים. לולא הערבים הקריטריונים היו משתנים לרעתנו הרבה יותר. לכן גם אם הם יקחו 80% זה עדיין עדיף לנו מאשר הם יקבלו 0% ואת כל ה100% יקבלו רק נכים יוצאי צבא וכדומה.
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: חובה להכנס, צביעות גלויה

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 30 יולי 2017, 20:19

טוב, אני רואה שהשמאלנים כבר הצליחו להפוך גם פה את הערבים למסכנים..
זה שהערבים מקבלים הרבה יותר מאיתנו זה ברור וידוע לכל.
זה שהם מקבלים קצבת שאירים וילדים למרות שהם נהרגו בפיגועי התאבדות, זה גם ברור וידוע לכל.

למרות זאת בוחר כותב מכתב התגובה להתעלם מזה ולהאשים אותנו שאנחנו לא נותנים מספיק לערבים, בושה !!
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

שלח תגובה