=סקרים ומחקרים=

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: אחד, יאיר

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

=סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 22:26

hhhhhhh.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 22:26

סקר: אחד מכל שלושה יהודים בעולם חש צורך להסתיר יהדותו.


85% מהיהודים היו עדים לאירוע אנטישמי, שלושת רבעי מהיהודים באירופה חוששים להסתובב עם סממן יהודי עליהם. יו"ר ההסתדרות הציונית: "גילויי האנטישמיות - תוצאת הקמפיינים נגד ישראל"
מימדי האנטישמיות בעולם נחשפים: 85% מהנשאלים חוו או היו עדים לאירוע אנטישמי, 75% מהנשאלים באירופה חוששים להסתובב עם כיפה או מגן דוד ו-73% מהנשאלים שחוו או היו עדים לאנטישמיות אלימה לא דיווחו למשטרה. בנוסף, חשף הסקר כי אחד מכל שלושה יהודים בעולם חש צורך להסתיר את יהדותו ולהימנע מן הסמלים היהודיים הבסיסיים ביותר. כך עולה מסקר אותה חשפה ההסתדרות הציונית העולמית בכנס 'אתגר המאבק באנטישמיות'.

הכנס, שנערך לקראת "יום המאבק הבינלאומי באנטישמיות" שיחול ב-27 בינואר, נועד לאחד כוחות עם גופי שלטון ומקבלי החלטות בעולם ויהדות התפוצות למאבק באנטישמיות.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית הגיב לנתונים: ״הכתובת הייתה ועודנה על הקיר- רבים מיהודי התפוצות חוששים להפגין את יהדותם, מאמינים כי הפוליטיקאים בארצם אנטישמיים ואינם מדווחים על אירועי אנטישמיות שהפכו לדבר שבשגרה. חמור מכך- טשטוש הגבולות בין ביקורת כנגד מדינת ישראל לבין אנטישמיות מוביל בהכרח לעלייה בגילויי האנטישמיות בעולם".

חגואל הוסיף כי "יהודי התפוצות סובלים מגילויי אנטישמיות שנובעים ישירות מהקמפיינים ומתנועות החרם כנגד ישראל, ואנו רואים שקיימת הלימה בין הלך הרוח בסדר היום הציבורי הבינלאומי לבין החרפת אירועי האנטישמיות המתרחשים בעולם, בתכיפותם ובאופיים האלים. ההסתדרות הציונית העולמית תמשיך להיאבק בתופעה המכוערת, לא רק ביום המאבק הבינלאומי באנטישמיות אותו אני מציינים בעצב, אלא בכל יום בשנה ובכל הכוחות הנדרשים.״
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 17 ינואר 2017, 22:27

סקר ערוץ 2: 54% מהנשאלים לא מאמינים לרוה''מ נתניהו בעניין החקירות


28 אחוזים מאמינים לו.
בקרב תומכי הליכוד 94 אחוזים מאמינים לראש הממשלה.
44 אחוזים חושבים שהוא צריך להתפטר.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

יוסי200
הודעות: 525
הצטרף: 27 אוקטובר 2016, 23:28

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יוסי200 » 17 ינואר 2017, 22:59

חבצלת השרון כתב:סקר ערוץ 2: 54% מהנשאלים לא מאמינים לרוה''מ נתניהו בעניין החקירות


28 אחוזים מאמינים לו.
בקרב תומכי הליכוד 94 אחוזים מאמינים לראש הממשלה.
44 אחוזים חושבים שהוא צריך להתפטר.
44 אחוזים חושבים שהוא צריך להתפטר, אני מניח שזה פחות או יותר גוש השמאל (על כל פנים לא הרבה יותר מזה), אז זה בעצם תוצאות הבחירות, והכל בסדר מבחינת נתניהו. לא ?

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 01:34

סקר: רוב מוחלט תומך בריבונות על יו''ש (75%) ורק 7% תומכים במדינה פלסטינית ביו''ש.

סקר חדש מלמד על תמיכה גורפת לרעיון הריבונות ביו"ש. 75% מצדדים בריבונות, מדורגת או מיידית. 7% בלבד תומכים במדינה פלשתינית ביו"ש.
סקר חדש מגלה כי רוב מוחלט באוכלוסייה הישראלית מעוניין להחיל את הריבונות הישראלית על שטחי יהודה ושומרון. 7% בלבד מעוניינים בהקמת מדינה פלשתינית באזורים אלה.
הסקר נערך בין התאריכים 10-15 בינואר, במדגם מייצג של הציבור הבוגר היהודי בישראל, ע"י מכון המחקר "מאגר מוחות" המנוהל ע"י פרופ' יצחק כץ. הסקר בוצע כמדגם הסתברותי אקראי של 514 מגיבים באינטרנט. סטיית התקן של תוצאות הסקר עומדת על 4.5%.

29 אחוזים תומכים בהקמת אוטונומיה תחת ריבונות ישראל, 19 אחוזים תומכים בהחלה מדורגת של הריבונות הישראלית, 29 אחוזים סבורים כי יש להחיל את הריבונות הישראלית באופן מלא ומיידי. כאמור רק 7 אחוזים תומכים בהקמתה של מדינה פלשתינית באיו"ש. 18 אחוזים השיבו ב'לא יודע'.

בשכלול אחוזי המשיבים בעלי הדעה (ללא המשיבים 'לא יודע') מאזן התוצאות הוא: 35% בעד אוטונומיה תחת ריבונות ישראל, 21% בעד ריבונות ישראלית מדורגת, 35 בעד ריבונות ישראלית מיידית ומלאה ו-9% בעד הקמתה של מדינה פלשתינית על השטח.

הסקר מגלה גם כי רוב מוחלט של הציבור מאמין כי מדינה פלשתינית לא תקום בשל הסרבנות הפלשתינית העקבית. הסקר הוכן לקראת כנס הריבונות הרביעי המתוכנן להתקיים ביום ראשון 12.2.2017 בירושלים על ידי תנועת 'נשים בירוק' והעיתון 'בשבע'. עיקריו מתפרסמים כבר כעת עם כניסתו של דונלד טראמפ לכהונתו כנשיא ארצות הברית.

"ראש הממשלה נתניהו הוא איש של היסטוריה", אמרו קצובר ומטר מתנועת 'ריבונות עכשיו', מיסודה של תנועת 'נשים בירוק'. "זאת הזדמנות היסטורית להצעיד את ישראל קדימה, לקראת ריבונות ושלום. עם ישראל מוכן לריבונות – עכשיו".

"ממשל טראמפ כבר שלח מסר מובהק לפיו כעת יש הזדמנות לישראל לחלום חלומות גדולים", מגיב לסקר סאם סולומון, גם הוא איש תנועת 'ריבונות עכשיו'. "עם ישראל מוכן, בת-הברית הקרובה שלנו, ארה"ב, מוכנה, ואנו קוראים עכשיו להנהגה שלנו להתעלות להזדמנות ההיסטורית הזאת, ולהוביל את ישראל לקראת הריבונות והשלום".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 10:42

מחקר חדש זיהה ירידה בתפוצה של גנים הדוחפים לרכישת השכלה

הקדמה
כדי להבין את המחקר ומשמעותו, צריך לעמוד קודם על שני חוקי טבע; כלומר, כללים שהתגלו ואשר על פיהם הטבע פועל. הראשון הוא הברירה הטבעית, שהוא המנגנון באמצעותו תכונות שונות נעשות נפוצות יותר באוכלוסייה. הרעיון שמאחוריו הוא די פשוט: בכל אוכלוסיית בעלי חיים יש פרטים עם תכונות שונות. אותם פרטים שהתכונות שלהם מותאמות יותר לסביבה בה הם חיים - ישרדו יותר ויעמידו יותר צאצאים. בהיות חלק המתכונות הללו תורשתיות - התכונות הללו יהפכו לנפוצות יותר באוכלוסייה. אם בעל תכונה א' מעמיד יותר צאצאים מבעל תכונה ב' - בדור הבא יהיו יותר פרטים עם אותה תכונה א'; ובדור שלאחר מכן - עוד יותר מכך... וכן הלאה, עד שאותה תכונה א' תהפוך לנפוצה ושלטת.
החוק השני שניתן לכנותו 'טבע מול סביבה' או 'טבע מול חינוך' (באנגלית: nature and nurture) קובע, כי התכונות שלנו אינן רק תוצר של הגנים שלנו, אלא גם של השפעות סביבתיות. הגנים לא קובעים כי גובהו של ראובן יהיה 1.80 מ', אלא הם נותנים לו פוטנציאל מסויים, שמידת התממשותו תלויה בגורמים סביבתיים. למשל: ראובן נולד עם פוטנציאל להיות בגובה של בין 1.60 מ' לבין 1.85 מ', והגובה אליו יגיע בפועל - תלוי בתנאי גידולו: האם יגדל באור שמש, ויטמינים, פעילות גופנית - ואז הפוטנציאל הגבוה ימומש; או שמא יגדל על בסיס תזונה לקויה, במקום חשוך, וכד' - ואז הפוטנציאל הנמוך יותר ימומש, או משהו באמצע.

המחקר החדש
המחקר החדש נעשה על אוכלוסיית איסלנד. זו מדינה המונה כ- 300 אלף איש על אי גדול הנמצא קרוב לחופי גרינלנד. במחקר בדקו החוקרים כ- 130 אלף איש (!), שנולדו בין השנים 1910 ו- 1990, ואשר בשלב זה או אחר של חייהם עברו מיפוי גנטי. הם בודדו את הגנים שהם מצאו כאחראים לדחף לרכישת השכלה, ומצאו כי לאנשים שיש את הגנים הללו - יש פחות ילדים. אם יש להם פחות ילדים, הרי שלפי כלל הברירה הטבעית, במרוצת הדורות התכונה של 'להיות עם גנים הדוחפים לרכישת השלכה' תרד בתפוצתה... ועל משמעות הדברים, אם תחזית זו תתממש - נראה שאין צורך להרחיב.
החוקרים גם בדקו את השאלה, האם עצם רכישת ההשכלה היא הגורמת לכך שהילודה תהיה נמוכה יותר; אך הם מצאו שגם אנשים בעלי הגנים הללו שלא מימוש את פוטנציאל רכישת ההשלכה - נטו להיות לבעלי פחות ילדים מאנשים שלא היה להם את הגנים הנדונים. עובדה זו לכאורה מחזקת את הסכנה של הגדלת תפוצת נעדרי הדחף לרכישת השכלה - שכן כנראה כבר ברמה הגנטית, בעלי הגנים הללו כוללים גם פוטנציאל נמוך יותר לריבוי ילדים. יש קשר גנטי - שלא ברור מה מקורו - בין רכישת השכלה לבין מיעוט ילדים.
והחוקרים גם השלימו את התמונה בבדיקת מנת המשכל (IQ) הבין דורית, ומצאו סימנים לירידה מתונה.

אבל התמונה לא בהכרח עגומה כפי שהיא עשויה להדמות מהכתוב עד כה; ושלוש סיבות עיקריות לדבר:
א. מדובר על מחקר שבמונחים של הברירה הטבעית היא ממש ממש קצר מועד. דור אחד או שניים בלבד לא מספיקים כדי להסיק מסקנות ארוכות טווח. הברירה הטבעית פועלות פעולתה על דורות רבים, ולא בטווח הזמן שנבדק.
ב. מדובר על מחקר שנעשה במקום אחד בעולם, מבודד יחסית, ולכן קשה לגזור ממנו משמעויות למקומות אחרים בעולם.
ג. והכי חשוב: בכל הנוגע לרכישת השכלה, יש להשפעות סביבתיות - להבדיל מגנטיות - השפעה גדולה. המטען הגנטי אחראי לכ- 40% ממימוש פוטנציאל רכישת ההשלכה. כלומר גורמים סביבתיים חשובים יותר, ולכן את הדחף הגנטי השלילי ניתן לאזן בלחצים סביבתיים, שיגרמו לאנשים ללמוד תקופות ארוכות.


אז סיבה לדאגה אמיתית - עדיין אין; אך להיות עם יד על הדופק - כדאי. ובינתיים, שווה לרכוש השכלה, מכל הטעמים הידועים.
שבת שלום לחברי הפורום.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 10:47

סקר מעריב: רק בנט מנצח את לפיד

סקר ״מעריב״ שפורסם הבוקר (שישי) מעלה כי מועמד הימין המוביל לראשות ממשלה הוא השר נפתלי בנט, שהוא היחיד שמנצח את לפיד בקרב המנדטים.
על פי הסקר, לפיד עובר את הליכוד בראשות נתניהו, כשלפיד מקבל 26 מנדטים, והליכוד 23 מנדטים.
כשבנט עומד בראשות הליכוד מקבל הליכוד 29 מנדטים ולפיד 27 מנדטים.

הסקר מציג את השאלה מי ראוי לרשת את נתניהו לאחר סיום תפקידו: 21% ללפיד, 12% לבנט, 7% לגדעון סער ו-6% למשה בוגי יעלון.

נתוני המנדטים כיום של המפלגות מציגים גם הם עלייה משמעותית בחוזקה של הבית היהודי בראשות בנט שממריאה ל-13 מנדטים.

הליכוד יורדת ל-23 מנדטים, יש עתיד עם 26 מנדטים, המחנה הציוני מתרסקת ל-9 מנדטים, ש"ס, מרצ, כולנו וישראל ביתנו עומדות על 7 מנדטים, דגל התורה עם שמונה והערבים עם 13 מנדטים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 10:49

סקר ''מאגר מוחות'': רוב גדול בריבונות


רגע לפני השבעת טראמפ: 75% מצדדים בריבונות, מדורגת או מיידית. 7% בלבד תומכים במדינה פלשתינית בשטחי יהודה ושומרון

סקר חדש מגלה כי רוב באוכלוסייה הישראלית מעוניין להחיל את הריבונות הישראלית על שטחי יהודה ושומרון. 7% בלבד מעוניינים בהקמת מדינה פלשתינית באזורים אלה.

הסקר נערך בין התאריכים 10-15 בינואר 2017, במדגם מייצג של הציבור הבוגר היהודי בישראל, ע"י מכון המחקר "מאגר מוחות" המנוהל ע"י פרופ' יצחק כץ. הסקר בוצע כמדגם הסתברותי אקראי של 514 מגיבים באינטרנט. סטיית התקן של תוצאות הסקר עומדת על 4.5%.

29 אחוזים תומכים בהקמת אוטונומיה תחת ריבונות ישראל, 19 אחוזים תומכים בהחלה מדורגת של הריבונות הישראלית, 29 אחוזים סבורים כי יש להחיל את הריבונות הישראלית באופן מלא ומיידי. כאמור רק 7 אחוזים תומכים בהקמתה של מדינה פלשתינית באיו"ש. 18 אחוזים השיבו ב'לא יודע'.

בשכלול אחוזי המשיבים בעלי הדעה (ללא המשיבים 'לא יודע') מאזן התוצאות הוא: 35% בעד אוטונומיה תחת ריבונות ישראל, 21% בעד ריבונות ישראלית מדורגת, 35 בעד ריבונות ישראלית מיידית ומלאה ו-9% בעד הקמתה של מדינה פלשתינית על השטח.

הסקר מגלה גם כי רוב מוחלט של הציבור מאמין כי מדינה פלשתינית לא תקום בשל הסרבנות הפלשתינית העקבית. הסקר הוכן לקראת כנס הריבונות הרביעי המתוכנן להתקיים בעוד כשבועיים וחצי בירושלים על ידי תנועת 'נשים בירוק' והעיתון 'בשבע'. עיקריו מתפרסמים כבר כעת עם כניסתו של דונלד טראמפ לכהונתו כנשיא ארצות הברית.

"ראש הממשלה נתניהו הוא איש של היסטוריה", אמרו קצובר ומטר מתנועת 'ריבונות עכשיו', מיסודה של תנועת 'נשים בירוק'. "זאת הזדמנות היסטורית להצעיד את ישראל קדימה, לקראת ריבונות ושלום. עם ישראל מוכן לריבונות – עכשיו".

"ממשל טראמפ כבר שלח מסר מובהק לפיו כעת יש הזדמנות לישראל לחלום חלומות גדולים", מגיב לסקר סאם סולומון, גם הוא איש תנועת 'ריבונות עכשיו'. "עם ישראל מוכן, בת-הברית הקרובה שלנו, ארה"ב, מוכנה, ואנו קוראים עכשיו להנהגה שלנו להתעלות להזדמנות ההיסטורית הזאת, ולהוביל את ישראל לקראת הריבונות והשלום".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 12:28

צרפת: סקר מעניק למנהיגת הימין הקיצוני, מארי לה-פן, 25% בבחירות לנשיאות.

צרפת: סקר מעניק למנהיגת הימין הקיצוני, מארי לה-פן, 25% בבחירות לנשיאות. מפלגתה תומכת בפירוק האיחוד האירופי ומדיניות נוקשה נגד מהגרים
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 20 ינואר 2017, 13:23

סקר במגזר הערבי: 50% סבורים שהריסת המבנים הבלתי חוקיים נובעים מגזענות הממשלה

כך עוךה מסקר שבוצע ע"י חברת "סטאט נט" ובו נשאלו 182 איש מעל גיל 18.
עוד עלה בסקר ש 20% בטוחים שנתניהו הורה על ההריסות כדי לשנות את סדר היום התקשורתי, לאור העיסוק בנושאי החקירות המתנהלות מולו.

15% בלבד חושבים שמדובר בהריסה בשל שיקולים משפטיים אמיתיים. 14% חושבים שזהו מעשה תגובה להחלטת בית המשפט לפנות את עמונה.

97% מתנגדים להריסת המבנים באום אלחיראן, 40% סבורים שראש הממשלה אישית אחראי למתיחות בין ערבים למשטרה.

47% אמרו שהגרך להתמודד עם המצב זה מחאות ללא אלימות.
84.8% אינם סומכים על ראש הממשלה, 80.7% אינם סומכים על השר לבטחון פנים.
72.7% אינם סומכים על מפכ"ל המשטרה.

באשר למידת האמון של המגזר הערבי בתקשורת הישראלית, ל 59% אין אמון בה, ל 18.6% אין אמון כלל, ול 22% אין אמון כלל בתקשורת הישראלית.

הסקר סיים בשאלה, האם יש שיוויון בין יהודים לערבים במדינת ישראל. 95% השיבו שיש חוסר שיוויון, 62.8% סבורים שיש אפליה גזענית כלפי ערבים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 21 ינואר 2017, 19:13

סקר רסמוסן בבוקר ההשבעה: 56% מהאמריקאים תומכים בטראמפ.

בניגוד לסקרים האחרים שפורסמו לאחרונה, סקר רסמוסן שבדק את אחוזי התמיכה של טראמפ בבוקר השבעתו ותחילת עבודתו מצא ש56 אחוז רואים אותו בחיוב ואילו 44 אחוז בשלילה


רסמוסן מציינים שאובמה הושבע כשתמכו בו 67 אחוז והתנגדו לו 31 אחוז.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 21 ינואר 2017, 21:04

סקר: רק 67 אחוז מהערבים מרוצים מהרשימה המשותפת

שבעי רצון מח"כ איימן אודה, לא מביעים תמיכה גורפת ב"רשימה המשותפת": סקר חדש שנערך לאחרונה בקרב ערביי ישראל, בוצע על ידי מכון הסקרים "סטט-נט" ופורסם היום (שבת), מעלה נתונים מפתיעים על המגזר הערבי - בעקבות אירועי הדמים באום אל-חיראן. על פי הסקר, רק כ-67 אחוז מהמצביעים בסקר מרוצים כיום מפעילות מפלגת "הרשימה המשותפת", וכ-20 אחוז ציינו שהם "לא מרוצים כלל" מפעילות המפלגה.
מאידך, על פי הסקר, חלה עלייה ניכרת בשביעות הרצון מיו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן אודה.

ההפגנות הקשות באום נגד פינוי היישוב הבדואי שבנגב, אום אל חיראן, שגבו את חייהם של שניים מתושבי המקום, עוררו זעם רב במגזר הערבי. בימים האחרונים נראה היה כי מדובר בחבית נפץ שהתפוצצה ותגרור אחריה הפגנות אלימות נוספות ברחבי המדינה, ושמרבית הציבור תומך בהמשך קיומן.

מרבית מחברי הכנסת הערבים מחו נגד פעילות המשטרה והממשלה ופרסמו הודעות קשות שקוראות להמשיך ולהגביר את המאבק נגד פינוי יישובים ערביים. אחד מהם היה ח"כ טיבי שאמר כי "אין ספק שמדובר בעליית מדרגה בהתנהגות המשטרה נגד הערבים. גם כשהם מוחים על זכותם לקורת גג המשטרה יורה ופוגעת בהם".

אלא שעל פי הסקר של "סטט-נט", 47 אחוז מהציבור הערבי בישראל תומך ב"הפגנות ומחאה לא אלימה", 27 אחוזים תומכים ב"הרגעת הרוחות" ורק 23 אחוזים תומכים ב"הסלמת המחאה". במילים אחרות, מרבית הציבור הערבי מעוניין בהרגעת הרוחות באופן מיידי.

בנוסף, נמצא כי כ-63 ממשתתפי הסקר ציינו שהם מגדירים את המצב בישראל כ"אפרטהייד", ו-32 אחוז טוענים שיש "אפליה מבנית" במדינה. כמו כן, אילו היו נערכות הבחירות היום, שיעור ההצבעה ל"רשימה המשותפת" עומד על קרוב ל-72 אחוזים בקרב הבוחרים הערבים - שמהווים כ-14 מנדטים למפלגה הערבית הגדולה בארץ.

באופן לא מפתיע ובעקבות ההודעות הקשות שפרסמו חברי הכנסת הערבים נגד הממשלה וראש הממשלה בנימין נתניהו, 85 אחוז מהציבור הערבי הישראלי ציינו בסקר שהם לא "מאמינים" בראש הממשלה נתניהו. בנוסף, 75 אחוז "לא מאמינים" לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ו-63 אחוז "לא מאמינים" לדברי המפכ"ל רוני אלשייך.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 23 ינואר 2017, 23:09

C22njsMWQAERo9-.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 24 ינואר 2017, 18:30

טראמפ בעלייה: סקר חדש מראה על תמיכה של 57% בטראמפ בקרב מצביעים בארה''ב

בסקר חדש של Rasmussen, זוכה טראמפ לתמיכה של 57% מהנשאלים שמביעים שביעות רצון מתפקודו, לעומת 43% מהנשאלים שרואים את תפקודו באופן שלילי.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 01:20

סקר בארה״ב: 48% תומכים בהגבלת המהגרים לעומת 42% שמתנגדים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

מישהו מיוחד
הודעות: 359
הצטרף: 29 ינואר 2017, 05:49

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מישהו מיוחד » 30 ינואר 2017, 04:34

סקר חדש: 90 אחוז מהאנושות לא מאמינים בסקרים. מתוך עשרה האחוזים הנותרים חמישים אחוז לא מאמינים בסקר עצמו אלא רק הם מאמינים כי אנשים מושפעים ממה שמתפרסם בסקר וכתוצאה מזה הם פועלים לפי נתוני הסקר.

נ''ב: אני לא מאמין גם בסקר הנ''ל :lol:: :lol:: :lol::

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 30 ינואר 2017, 21:17

ארה''ב: סקר חדש מצביע על תמיכה חסרת תקדים במדיניות ההגירה של טראמפ

בסקר של חברת ראמסון שמפורסם היום, 57% תומכים בצעדי ההגירה של טראמפ, בעוד 33% מתנגדים אליו. 10% לא החליטו.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 02 פברואר 2017, 19:01

מחקר בצה''ל: 59% מהלוחמים סבורים שמפקדיהם לא יגבו אותם

הנתונים מצביעים על ירידה באמון חיילי צה"ל כלפי מפקדיהם ועל ירידה במוטיבציה לשירות קרבי בקבוצות האיכות הגבוהות במדינה; במקביל: בתי ספר מסרבים לאפשר לקצינים במיל' לקיים פעילויות הסברה
הבוקר (חמישי) נערך דיון בוועדת המשנה לכח אדם בצה"ל במסגרת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת בראשות ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), בנושא ירידה במוטיבציה לשירות קרבי בקבוצות האיכות הגבוהות במדינת ישראל. בדיון השתתפה בין היתר רע"ן מחקר במחלקת מדעי ההתנהגות בצה"ל, סא"ל יעל טופל שהציגה נתון לפיו 59% מהלוחמים סבורים שמפקדיהם לא יגבו אותם אם יעשו טעות בעת מילוי תפקידם. על פי עורכי המחקר, אפשרי שהנתון קשור לפרשת אלאור אזריה.

כמו כן תיאר נציג נציב קבילות חיילים (נקח"ל), סא"ל ברק ברודי, עליה בקבילות החמורות וירידה באמון חיילי צה"ל כלפי מפקדיהם. נציגת משרד הביטחון, גב' דליה ינקו ציינה כי המשרד מממן פעילויות הסברה בבתי הספר התיכוניים המועברות על ידי קצינים בכירים במילואים. לדבריה יש בתי ספר המסרבים לאפשר להם להיכנס

יו"ר ועדת המשנה, ח"כ אמיר אוחנה ציין כי: "העובדה שמרבית הלוחמים סבורים כי לא יקבלו גיבוי לו יעשו טעות במילוי תפקידם מדאיגה מאוד, ומהווה התרחקות מרוח צה"ל של יוזמה, התקפיות וחתירה למגע – אל עבר מחוזות מדאיגים של פחד, מחדל ובריחה. לא מפתיע שאפילו החוקרים מקשרים את הנתונים הללו לפרשת אלאור אזריה. דרשתי מהצבא להציג בפני את דרך הפעולה בה הוא מתכוון לנקוט כדי לשפר את המצב ולטייב את יחסי האמון והגיבוי בין הפקודים למפקדים".

עוד הוסיף ח"כ אוחנה: "נעלה את הנושא בפני הרמטכ"ל בישיבה הקרובה של ועדת החוץ והביטחון ונמשיך לעקוב עד שנראה שיפור במגמה ובתחושות של חיילי צה"ל. בנוסף, נמשיך לפעול מול בתי הספר שמסרבים לאפשר כניסת קצינים בכירים במילואים במטרה להכיר את צה"ל לתלמידים ולשפר את המוטיבציה לשירות משמעותי".

בסוף הדיון החליטה הוועדה לבקש מצה"ל להציג בתוך חודשיים את דרך הפעולה הנבחרת במטרה להבטיח את שינוי המגמה המסתמנת מהנתונים שהוצגו, ובפרט בעיית תחושת חוסר הגיבוי של הלוחמים. לאחר מכן הוועדה תבחן את המשך פעילותה. נבקש להמשיך לבדוק נושא זה גם במסגרת הסקרים הבאים לצורך השוואת נתונים. בנוסף, משרד הביטחון מתבקש להעביר לוועדה את רשימת בתי הספר המונעים מצה"ל את האפשרות להיכנס בשעריהם לצורך קיום פעילויות הסברה וכן סקר מדעי ההתנהגות יוצג בישיבת מליאת ועדת חוץ וביטחון הקרובה בהשתתפות הרמטכ"ל.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 פברואר 2017, 19:59

סקר: הציבור לא מתרגש מהתקפות התקשורת מצד נתניהו
-g-zmai-g-550.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 פברואר 2017, 20:03

ארגון הבריאות העולמי: 1 מכל 6 מקרי מוות בעולם מסרטן. מידי שנה מאובחנים 14 מ' חדש

ארגון הבריאות העולמי: 1 מכל 6 מקרי מוות בעולם - מסרטן. מידי שנה מאובחנים 14 מיליון חולי סרטן חדשים, רבים - מתים כי לא אובחנו בזמן.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 04 פברואר 2017, 20:15

סקר: 60% מהאמריקאים מתנגדים לבניית החומה בגבול מקסיקו

סקר CNN/ORC:
60% מאזרחי ארה"ב מתנגדים לבניית החומה בגבול מקסיקו מול 38% התומכים בה.

סקר חדש CNN / ORC: קיר בניין בגבול מקסיקו כולו:
38% בעד
60% מתנגדים
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 פברואר 2017, 14:24

מחקר שבדק את תכנית הלימודים מוכיח - הרשות הפלסטינית היא המכשול לשלום

כתב: אלון מליק
מאז הסכמי אוסלו מפעילה הרשות הפלסטינית מערכת חינוך עצמאית. מחקר מקיף שנעשה על ספרי הלימוד מוצא כמה דברים מעניינים. את הניתוח המלא אפרסם אחרי שאסיים ללמוד את המחקר אבל כבר אחרי קריאת הממצאים יש נקודה שחייבת התייחסות:

- אין דבר כזה מדינת ישראל.
בספרי הלימוד הישות המדינית שנקראת "ישראל" כלל אינה מוזכרת ולפי ספרי הלימוד היא איננה קיימת. מה כן קיים? "קולוניאליסטים יהודים שממשיכים את הקולוניאליזם של האנגלים ומבצעים גזל של אדמת פלסטין ונישול של בני העם הפלסטיני"

- תהליך השלום לא מוזכר כתהליך שלום. הסכמי אוסלו מתוארים כ"כניסת צבא השחרור לפלסטין".

- "פלסטין הכבושה כולה שלנו"
עכו, צפת, יפו, חיפא, באר שבע. כולן מופיעות כחלק מ"פלסטין"(כאשר גבולות פלסטין הם הגבולות המוכרים לנו כגבולות ישראל). בשילוב המסר החוזר ונשנה ש"בן לעם הפלסטיני חייב להיאבק לשחרור פלסטין בכל מחיר" מצטיירת תמונת חינוך ברורה מאוד.

הרשות הפלסטינית היא ישות מנהלית שישראל תמכה בהקמתה, בנתה את כוחה השלטוני ומסייעת לה כלכלית ובעיקר צבאית להמשיך להתקיים ולהשאר בשלטון. מטרת הרשות, אליבא דתומכי קיומה, הייתה להפוך את ערביי יו"ש המחולקים לקבוצות ולחמולות לישות אחת לאומית איתה אפשר יהיה להגיע להסדרים של שלום.
בפועל, אין דבר שמרחיק יותר את הסיכוי לשלום בין מדינת ישראל ובין ערביי הארץ מאשר ישות שמנציחה את השנאה, את האיבה ואת חוסר ההכרה בקיום המדיני של ישראל בגבולות כלשהם. ישות שחינכה דור שלם להסתכל על היהודים כפי שהגרמנים בשנות ה30 חינכו לראות אותם. כבעיה שצריך לחסל.

כותב המחקר הוא איתמר מרכוס, חוקר ישראלי ומומחה לאידאולוגיה ומדיניות פלסטינית, מייסד ומנהל מכון המחקר "מבט לתקשורת פלסטינית".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

אליהודור
הודעות: 45
הצטרף: 11 ספטמבר 2016, 07:35

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אליהודור » 10 פברואר 2017, 14:35

http://www.filtering.me/forum/viewforum.php?f=13 תכנסו ותראו הרבבה מחקרים בתחום האינטרנט

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 10 פברואר 2017, 14:58

סקר: 70% מערביי ישראל חושבים שהמדינה מתייחסת אליהם כאזרחים דרגה שנייה

70% מהאזרחים הערבים חושבים שמדינת ישראל מתייחסת אליהם כאזרחים דרגה שנייה. 18% חשים שהמדינה מתייחסת אליהם כאויבים וכאיום ביטחוני. כך עולה מסקר של מרכז אינג'אז שערך מכון סטאטנט.


50% מהאזרחים הערבים הצביעו בבחירות 2015 לרשימה המשותפת. 30% לא הצביעו. 3% ליכוד ומחנ"צ 4% מרצ 1% ישראל ביתנו כולנו יש עתיד כך עולה מסקר אינג'אז.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 11 פברואר 2017, 20:20

סקר: רוב באירופה בעד עצירת ההגירה

רוב האירופאים תומכים בעצירת כניסת אזרחים מוסלמים למדינותיהם, זאת לפי סקר מקיף שבדק יותר מ-10,000 בני אדם ב-10 מדינות שונות ברחבי היבשת.
לפי הסקר של "צ'טם האוס" (Chatham House) הלונדוני, מוסד ממלכתי העוסק בעניינים בינלאומיים, 55% מהנסקרים הסכימו כי יש לעצור את ההגירה ממדינות בעלות רוב מוסלמי. 25% מהנשאלים השיבו כי הם נמנעים, ו-25% לא הסכימו עם הדעה הזו.

נציין כי הסקר בוצע לפני שטראמפ חתם על הצו המנהלי שאוסר ל-90 ימים כניסת אזרחים ופליטים משבע מדינות בעלות רוב מוסלמי. בסקר הנוכחי נשאלו הנסקרים "האם יש לעצור כל כניסה נוספת של אנשים ממדינות מוסלמיות". על המשיבים היה לציין מהי מידת הסכמתם עם אמרה זאת.

מעוניינים לעצור כניסת מוסלמים

הסקר פורסם במהלך השבוע, ותוצאותיו משקפות את התחושות ברחבי היבשת, הנובעות משורה של ככל הנראה מפעולות הטרור של דאעש ומגל ההגירה שמציף את היבשת. רוב מוחלט מקרב תושבי שמונה המדינות מתוך ה-10 הנסקרות מעוניינים לעצור את ההגירה המוסלמית למדינתם. לדוגמה, מהסקר עולה כי בפולין 71% השיבו בחיוב, באוסטריה 65%, בגרמניה 53% ובאיטליה 51%.
רק בשתי מדינות שנסקרו, ספרד ובריטניה, שיעור המתנגדים להגירה המוסלמית היה פחות ממחצית - בריטניה (47%) וספרד (41%). נציין כי גם במדינות הללו רוב יחסי של משיבים היו בעד עצירת ההגירה המוסלמית (ראו גרף).

"מחזק את הימין הקיצוני"

ההתנגדות הציבורית להגירה נרחבת ממדינות מוסלמיות ניכרת במיוחד באוסטריה, פולין, הונגריה, צרפת ובלגיה. מדינות בהן הרכב האוכלוסיה מכיל מהגרים רבים ורבים מתוכם מוסלמים. בכל המדינות הללו, לפחות 38% מהנשאלים "הסכימו מאוד" עם עצירת כניסת מוסלמים.
כמו כן, נציין כי במדינות אלה הימין הקיצוני המהווה כוח פוליטי עולה. לטענת מכון הסקרים "צ'טם האוס", חרדה מהאסלאם מייצרת כוח פוליטי עבור הימין. עוד חושפים הממצאים כי ההתנגדות ברחבי אירופה להגירה מוסלמית, ניכרת במיוחד בקרב מבוגרים, בני 45 ומעלה, בעוד אצל צעירים מתחת לגיל 30 היחס להגירה המוסלמים יותר מקל.

פערים בגיל ובהשכלה

יש גם פער ברור בהשכלה. מבין אלה ללא תואר אקדמי, 59% התנגדו להגירה מוסלמית נוספת. לעומת זאת, פחות ממחצית מבעלי התואר תמכו בעצירת ההגירה.

סקר של המכון Pew בדק את אותן 10 המדינות באירופה בשנת 2016, ושאל על היחס להגירה המוסלמית. בסקר זה לחמש מדינות היו תחושות שליליות כלפי מוסלמים המתגוררים במדינתם: הונגריה (72%), איטליה (69%), פולין (66%), יוון (65%) וספרד (50%).

מספרים אלה היו נמוכים בבריטניה (28%), גרמניה (29%) וצרפת (29%). עוד סברו רוב האירופאים כי בואם של הפליטים יגדיל את הסבירות לביצוע מעשי טרור. עמדות אלו באו לידי ביטוי גם בסקר שנערך בחודש האחרון, שמראה כי 57% מן האמריקנים תומכים במדיניות ההגירה של טראמפ.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 27 פברואר 2017, 23:07

מחקר חדש קובע: אנחנו נראים כמו השם שלנו


החוקרים בחנו "האם אנשים מצליחים לזהות את שמו הפרטי של האדם לפי מראה פניו בלבד" והגיעו למסקנה שאדם בעל שם "שמח וספונטני" ייראה אחרת מאדם בעל שם "רציני"זוגות צעירים הנמצאים בהריון מתלבטים ימים רבים, אם לא שבועות וחודשים, כדי למצוא את השם עבור התינוק החדש. שם שיהיה הכי מתאים לו לדעתם ושבגיל 16 ילדם לא ילך וישנה אותו בתעודת הזהות. מחקר חדש שפורסם היום (שני) מוכיח, כי לשמות שלנו יש אכן השפעה עצומה על חיינו - למרבה ההפתעה מבחינה ויזואלית.

המחקר חשף כי מרבית האנשים נראים כמו השם שלהם. מדובר במחקר של ד"ר רותי מאיו ויונת צוובנר מהאוניברסיטה העברית, בשיתוף עם פרופסור יעקב גולדנברג מהמרכז הבין תחומי בהרצליה וחוקרים מביה"ס למנהל עסקים HEC בפריז. המחקר עסק בשאלה "האם אנשים מצליחים לזהות את שמו הפרטי של האדם לפי מראה פניו בלבד", במהלכו נבדקו כ-94 אלף תמונות פנים באמצעות ניטור מחשב ועוד כ-1,000 תמונות פנים שנותחו בידי משתתפים.

למשתתפים הוצגו תמונות פנים של אנשים שהם לא מכירים ומתחת לכל תמונה הופיעו מספר שמות פרטיים, כאשר נמסר להם כי אחד מהשמות המופיעים הוא אכן השם האמיתי של האדם. המשתתפים התבקשו לבחור את השם שנראה להם כשם האמיתי של האדם בתמונה והתוצאות היו מפתיעות: ההסתברות לניחוש אקראי בו אנשים בחרו בשמו האמיתי של הנבדק היו כ-20% או 25% מהמקרים (לפי מספר השמות שהופיעו מתחת לתמונות). המחקר חשף עוד כי אחוז האנשים שהצליחו לבחור את השם האמיתי של האדם המופיע בתמונה היה מעבר להסתברות של ניחוש - כ-25% עד 40% מהפעמים הצליחו המשתתפים לקלוע לשם של האדם בתמונה.

החוקרים ביססו את המחקר על ההנחה שאנשים הופכים דומים למה שמצפים מהם - תהליך פסיכולוגי הידוע בהקשר של סטריאוטיפים כמו מגדר ומוצא והחוקרים שיערו שתהליך זה מתרחש גם בהקשר של שמות. אם לשם יש סטריאוטיפ של שמחה וספונטניות אז ייתכן שהאדם עם שם זה יבחר בתסרוקת "חופשית" יותר, משקפיים צבעוניים למשל וגם יחייך יותר, דבר שיוביל לקמטים שונים סביב הפה והעיניים. בסופו של דבר הוא ייראה שונה מאדם עם שם בעל סטריאוטיפ רציני. מה שגילו בסופו של דבר החוקרים זה שהציפיות הסביבתיות והחברתיות בסופו של דבר משפיעות על מראה הפנים שלנו.

החוקרים מדגישים כי עד היום חקרו איך מראה הפנים משפיע על איזה רושם אנו יוצרים על אחרים. בניגוד לזה, המחקר שלהם מציע את הכיוון ההפוך – איך הציפיות של אחרים משפיעות על מראה הפנים שלנו. ממצא מעניין נוסף שהתקבל עוסק בכך שהיכולת לבחור את השם הפרטי פוחתת באופן משמעותי עבור פנים של אנשים שאינם משתמשים בשם הפרטי שלהם אלא בכינוי - אם אדם אינו משתמש בשם שלו, הוא לא נראה כמו השם שלו.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 מרץ 2017, 11:53

סקר חדש יש עתיד ממשיכה להוביל
סקר חדש שמתפרסם הבוקר צופה ירידה של 6 מנדטים בכוחו של הליכוד, לעומת זינוק של 15(!) מדטים ל'יש עתיד' • עוד בסקר: בנט מתחזק, הרצוג וכחלון מתרסקים, ובוגי יעלון לא מצליח לעבור את אחוז החסימה • ומה בגיזרת המפלגות החרדיות? לנתונים המלאים
סקר מנדטים של מכון מאגר מוחות שמתפרסם הבוקר (רביעי) ברדיו ללא הפסקה, צופה כי 'יש עתיד' עשויה/עלולה להפוך למפלגה הגדולה ביותר אחרי הבחירות.

לפי הסקר, אילו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד של בנימין נתניהו הייתה מקבלת 24 מנדטים בלבד (ירידה של שישה מנדטים) ואילו מפלגה חדשה בראשות שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון ככל הנראה לא הייתה עוברת את אחוז החסימה.

עוד עולה מהסקר כי מפלגת יש עתיד הייתה מקבלת 26 מנדטים – זינוק של 15 מנדטים נוספים, הבית היהודי עם 13- עליה של חמישה. מפלגת המחנה הציוני של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג כאמור מתרסקת עם 11 מנדטים במקום 24 שקיבלה בבחירות.

ישראל ביתנו עולה במנדט אחד לשבעה, ש"ס נשארים עם שבעה מנדטים, מפלגת כולנו של שר האוצר משה כחלון בירידה של שישה לעשרה מנדטים, יהדות התורה עם שישה ומרצ יורדת לארבעה מנדטים. מפלגת הרשימה המשותפת נותרת עם 13 מנדטים.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 28 מרץ 2017, 13:52

סקר 'ידיעות': האם אתם חושבים שיאיר לפיד מתאים להיות ראש הממשלה? 71% כן. 29% לא.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 28 מרץ 2017, 17:54

ה"י
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 28 מרץ 2017, 19:45

נתוני גוגל
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 28 מרץ 2017, 19:55

מדהים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

שפתי כהן
הודעות: 35
הצטרף: 07 דצמבר 2016, 15:22

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי שפתי כהן » 29 מרץ 2017, 11:09

את מי עדיין מעניין "שמעון פרס???????????????????????????

אולי יש אנשים שמקבלים תשלום כדי שיעשו חיפושים.....

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 29 מרץ 2017, 12:36

יש הרבה דברים ע"ש
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד » 29 מרץ 2017, 15:28

זה לא חייב להיות שעדיין זה פפולארי,אלא שהשנה זה היה פפולארי וכו'
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
עויבד
הודעות: 726
הצטרף: 26 מאי 2013, 12:21

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי עויבד » 29 מרץ 2017, 18:13

אחד כתב:סקר 'ידיעות': האם אתם חושבים שיאיר לפיד מתאים להיות ראש הממשלה? 71% כן. 29% לא.
זה מתאים לאשכול הבדיחות :lol:: :lol:: :lol::
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 29 מרץ 2017, 18:59

סקר ל- 69 אחוז מהציבור החרדי יש אינטרנט ביתי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
yehuda
הודעות: 1274
הצטרף: 24 יוני 2015, 05:36

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי yehuda » 30 מרץ 2017, 02:33

אחד ויחיד כתב:סקר ל- 69 אחוז מהציבור החרדי יש אינטרנט ביתי
מתאים לאשכול הבדיחות? אגב שכחו לציין, שכמו רבים מהסקרים שבאשכול זה, גם סקר זה נערך כנראה באינטרנט, כך שמאוד מעניין איך בעצם זה לא 100%ׂׂ
כמה פעמים אנו מבקשים וטהר לבנו לעבדך באמת?

הבה לא נזהם אותו... כי לב יש לנו רק אחד!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 30 מרץ 2017, 13:05

yehuda כתב:
אחד ויחיד כתב:סקר ל- 69 אחוז מהציבור החרדי יש אינטרנט ביתי
מתאים לאשכול הבדיחות? אגב שכחו לציין, שכמו רבים מהסקרים שבאשכול זה, גם סקר זה נערך כנראה באינטרנט, כך שמאוד מעניין איך בעצם זה לא 100%ׂׂ
לא יודע שמעתי את זה בקו הסקופים
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.


סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 22 אפריל 2017, 21:54

מחקר ענק: הסכנה הקטלנית במשקאות דיאט

מדענים בבוסטון מצאו שהסיכוי ללקות בשבץ מוחי או בדמנציה גבוה פי שלושה כשצורכים משקאות הממותקים בתחליפי סוכר מלאכותיים, וממליצים להימנע משתייתם. במחקר השתתפו 4,400 איש

מאת סוכנויות הידיעות

בעקבות ממצאים שהעלה מחקר חדש שנערך בבוסטון, מדענים ממליצים לא לצרוך משקאות דיאט או תחליפים ללא סוכר, וממליצים לציבור להעדיף מים או חלב.

במחקר, שבו השתתפו 4,400 מבוגרים, נמצא כי הסיכוי לעבור שבץ מוחי או לחלות בדמנציה גבוה יותר כשצורכים משקאות דיאט, ביחס לצריכת משקאות מתוקים. עם זאת, החוקרים גם אינם ממליצים לצרוך משקאות עתירי סוכר.

צוות המדענים מאוניברסיטת בוסטון סבור שהממתיקים המלאכותיים, כולל אספרטיים וסכרין, עשויים להשפיע על כלי הדם – וכתוצאה מכך לגרום לשבץ ולדמנציה.

המחקר מצא כי מבוגרים ששותים משקה דיאט אחד ביום נמצאים בסיכון גבוה פי 2.9 לפתח דמנציה ופי שלושה לעבור שבץ מוחי. עמית בכיר במחלקה הנוירולוגית באוניברסיטה בבוסטון, מת'יו פאס, אמר: "מחקרנו מראה שצריך לבדוק את התחום לעומק בהתחשב בעובדה שהמון אנשים צורכים משקאות הממותקים באופן מלאכותי".

פאס הוסיף כי "אף על פי שלא מצאנו קשר בין שבץ או דמנציה לבין צריכת משקאות מתוקים, זה בהחלט לא אומר שהם בריאים לנו. אנו ממליצים לאנשים לשתות מים באופן קבוע במקום משקאות מתוקים או מומתקים בממתיק מלאכותי".

למרות הממצאים, החוקרים מרגיעים: "גם אם יש סיכוי גבוה פי שלושה לפתח שבץ או דמנציה, אין זה בהכרח גורל מסוים", אמרו. הם הוסיפו: "במחקר שלנו, שלושה אחוזים מהאנשים סבלו משבץ חדש וחמישה אחוזים פיתחו דמנציה, אז אנחנו עדיין מדברים על מספר קטן של אנשים".

מנהלת המחקר לאלצהיימר באנגליה, ד"ר רוזה סנצ'ו, התייחסה למחקר ואמרה: "כשאנשים נעשים מודעים יותר לתוצאות ההרסניות של צריכת משקאות מתוקים, הם פונים למשקאות המומתקים מלאכותית כתחליף. מחקר חדש ומעניין זה אמנם מראה שיש שיעור גבוה יותר של דמנציה בקרב אלו ששתו משקאות ממותקים – אך הוא עדיין אינו מוכיח שהם הסיבה לכך".

משקאות הדיאט פופולריים מאוד בתחום הממתיקים ותחליפי הסוכר השונים. אף על פי שהם תופסים נתח של רבע מהשוק, יש יותר ויותר ראיות לכך שהם אינם בריאים כפי שחשבו בעבר. סקר מרכזי שנערך בתחילת השנה בלונדון הראה כי משקאות הדיאט לא עזרו לאנשים לרדת במשקל, ולמעשה לא היו יעילים יותר ביחס למשקאות המתוקים. החוקרים סבורים שמשקאות אלו מעודדים את קולטני הסוכר במוח, והם גורמים לנו להשתוקק למזון מתוק אחר כך.

מנכ"ל אגודת המשקאות הבריטית טען: "למרות טענותיהם של מחברי המחקר, הם מודים שלא הצליחו למצוא סיבה ותוצאה, ולא סיפקו ראיות מדעיות לתמיכה בתאוריה".
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 22 אפריל 2017, 22:18

סקר ערוץ 2: הליכוד-28 מנדטים. לפיד-24. 85% תומכים בתוכנית הכלכלית של כחלון


הרשימה המשותפת 13
מחנצ 12
בית יהודי 10
כולנו 7
יעלון לא עובר את אחוז החסימה
41% - התוכנית תשפר את המצב הכלכלי שלהם
63% -בכירי הליכוד מתנגדים בגלל שיקולים פוליטיים

מפלגת השלטון עוקפת את יש עתיד וזוכה ב-28 מנדטים. לפיד במקום השני עם 24, הרשימה המשותפת עם 13. עוד ברשימה: המחנה הציוני (12), הבית היהודי (10), ש"ס וכולנו (7) ומרצ (6). 61%: "לא מרוצים מתפקוד נתניהו"


סקר שערכו מנו גבע ומינה צמח ממכון המחקר "מדגם" עבור "פגוש את העיתונות" מצביע בפעם הראשונה מזה חצי שנה על התחזקות של הליכוד וירידה בכוחו של יאיר לפיד ומפלגתו יש עתיד. על פי הסקר, התמיכה במפלגת הליכוד מזנקת ל-28 מנדטים ומפלגתו של לפיד ניצבת במקום השני עם 24 מנדטים. שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון, שהצהיר כי יתמודד על ההנהגה - לא עובר את אחוז החסימה.

לפיד נחלש ל-24 מנדטים
על פי הסקר, הרשימה המשותפת מתייצבת כמפלגה השלישית בגודלה בכנסת וגורפת 13 מנדטים. מיד אחריה המחנה הציוני עם 12 מנדטים והבית היהודי עם התחזקות קלה ועשרה מנדטים. נתוני הסקר מעלים כי מפלגת כולנו של שר האוצר משה כחלון, ש"ס ויהדות התורה מקבלות שבעה מנדטים כל אחת. ישראל ביתנו של ליברמן קיבלה 6 מנדטים בלבד וכך גם מרצ.

ליברמן עם 6 מנדטים בלבד
במהלך הסקר נשאלו המשתתפים כמה הם מרוצים מרמת תפקודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ו-61% מהנשאלים ענו כי הם אינם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה. 33% בלבד השיבו כי הם מרוצים, 6% לא השיבו על השאלה.

התכנית הכלכלית של כחלון: 85% תומכים

בסקר נוסף שנערך עבור "פגוש את העיתונות" נבדקה תגובת הציבור לתכנית הכלכלית שהציג בשבוע האחרון שר האוצר משה כחלון: 85% מהציבור תומך בתכנית ורק 5% מתנגדים לה. היתר סירבו לענות.


כשנשאלו הנסקרים האם הם סבורים כי מצבם הכלכלי ישתפר בעקבות התכנית הדעות היו חלוקות. 45% מהנשאלים סבורים שהתכנית לא תשפיע עליהם. 41% חושבים שמצבם הכלכלי ישתפר, ואילו 14% סירבו לענות לשאלה.

על פי הסקר, רוב הציבור מאמין כי התנגדות בכירי הליכוד למהלך של כחלון נובע משיקולים פוליטיים. 63% טענו כי טענה זו נכונה, רק 15% טענו שההתנגדות נובעת מדאגה לקצבאות הנכים.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 27 אפריל 2017, 19:39

סקר חדש יש עתיד בראש יהדות התורה עם זינוק אדיר
לאחר מספר שבועות של התאוששות בסקרים, מפלגת הליכוד שוב מאבדת את הבכורה לטובת 'יש עתיד'. עוד בסקר: 'העבודה' ממשיכה להתרסק, 'הבית היהודי' נחלשת וכחלון מתאושש קלות
'יש עתיד' שוב בראש: מספר סקרים שפורסמו בשבועות האחרונים בישרו למפלגת השלטון כי היא תמשיך להוביל את המערכת הפוליטית גם לאחר הבחירות הבאות, אלא שסקר מיוחד שערך פרופ' אבי דגני עבור 'רדיו ללא הפסקה' מלמד על שינוי מגמה.

ע"פ הסקר, לו היו הבחירות נערכות כיון היתה מפלגת 'יש עתיד' זוכה ב-25 מנדטים, לעומת 23 מנדטים בהם זוכה הליכוד.

עוד בסקר: ההתרסקות של המחנ"צ נמשכת עם 11 מנדטים בלבד, הרשימה המשותפת – 13, הבית היהודי – 8 (ירידה ביחס לסקרים האחרונים), כולנו 7 (התאוששות ביחס לסקרים האחרונים), ישראל ביתנו – 6, מרצ – 6.

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה מפתיעה עם 9 מנדטים, ש"ס – 6.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 27 אפריל 2017, 19:40

מדינה מתחזקת: רק 44% מיהודי ישראל מגדירים עצמם חילונים
מדינת ישראל עומדת לציין 69 שנה להיווסדה, והלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מפרסמת את הנתונים המלאים על אזרחי המדינה, מהם עולה כי רוב האוכלוסייה היהודית בארץ, מגדירה עצמה כמסורתית, דתית או חרדית • כנסו לנתונים המלאים
ב-69 שנים, אוכלוסיית המדינה הכפילה את עצמה פי 10: לפני נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) שפורסמו היום, אוכלוסיית המדינה מונה כ-8,680,000 איש. עם קום המדינה, היו רק 806 "תושבים ישראלים" – פחות מעשירית.

בשנה החולפת צמחה האוכלוסייה בכ-159 אלף איש, גידול של כ-1.9%. מאז יום העצמאות שעבר נולדו בישראל כ-174 אלף תינוקות, מתו כ-44 אלף איש, וכ-30 אלף איש עלו ארצה. לפי תחזית, בשנת 2048 – שבה תחגוג המדינה 100 שנות עצמאות – צפויה אוכלוסיית ישראל להגיע ל-15.2 מיליון נפש.

בלמ"ס גם ערכו השוואה דמוגרפית עולמית בין מספר היהודים ב-1948 לבין המצב כיום. מהנתונים עולה כי בתש"ח מנתה אוכלוסיית היהודים בעולם 11.5 מיליון בני אדם, ורק 6% מהם התגוררו בישראל. כיום חיים בעולם 14.411 מיליון יהודים, ו-43% מתוכם חיים בארץ.

האוכלוסיה היהודית בישראל מונה 6,484,000 איש, המהווים 74.7% מכלל התושבים. האוכלוסיה הערבית מונה כ-1.8 מיליון תושבים – 20.8% מהציבור. אוכלוסיות נוספות – נוצרים לא ערבים, בני דתות אחרות ומחוסרי דת – מונים 388 אלף תושבים, המסתכמים ב-4.4% מהאוכלוסיה הכללית.

הנתון המרכזי העולה מנתוני הלמ"ס, מעידים כי עם ישראל ברובו הגדול מקפיד על שייכות מסוימת לתורת ישראל: בקרב היהודים, 44% מגדירים את עצמם חילונים; 24% מסורתיים, 12% מסורתיים דתיים; 11% דתיים ו-9% חרדים.

היישוב הגדול ביותר הוא עדיין ירושלים, שבה מתגוררים כ-865,700 תושבים. היישוב הקטן ביותר הוא נווה זוהר שבמועצה האזורית תמר, שבו מתגוררים 71 תושבים בלבד. ב-1948 הייתה בישראל רק עיר אחת שבה יותר מ-100 אלף תושבים – תל אביב. כיום, 14 ערים מונות יותר מ-100 אלף תושבים, מהן שמונה שבהן יותר מ-200 אלף תושבים: ירושלים, תל אביב-יפו, חיפה, ראשון לציון, פתח תקווה, אשדוד, נתניה ובאר שבע.

בשנת 1961 השכר הממוצע היה 275 לירות. כיום, נכון לשנת 2016, השכר הממוצע עומד על 9,800 שקלים. גם במספר כלי הרכב חלה עלייה דרסטית: בשנת 1951 היו על הכבישים כ-34,103 כלי רכב – כיום נוסעים על כבישי ישראל שלושה מיליון ו-239 אלף כלי רכב. מדובר בזינוק של פי 95 ממספר כלי הרכב שהיו על הכביש בשנת 1951.
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 27 אפריל 2017, 22:47

אחד ויחיד כתב:
הנתון המרכזי העולה מנתוני הלמ"ס, מעידים כי עם ישראל ברובו הגדול מקפיד על שייכות מסוימת לתורת ישראל: בקרב היהודים, 44% מגדירים את עצמם חילונים; 24% מסורתיים, 12% מסורתיים דתיים; 11% דתיים ו-9% חרדים.
משום מה רבים מקבלים נתונים כאילו זה אמת.
כך גם בסקרים, כאילו מישהו בתקשורת נתקף פתאום בנייטרליות כאשר הוא מדווח על סקר.

אז לידיעתכם גם בלמ"ס יושבים אנשים אם דעות ובעיקר דעות שליליות על החרדים, ובהתאם לכך הנתונים מעוותים ומסולפים.
מגמדים את החרדים לכמחצית מגודלם.

לפי הלמ"ס יש 6,484,000 יהודים, מתוכם 9% חרדים = 583,560. כולל ילדים.
בבחירות האחרונות קיבלו שס + ג + יחד (יחד-בערים החרדיות בלבד, ללא אזורי הסרוגים) 532,000, תוסיפו לכך את הקנאים + הפלג, כבר עברתם את ה 583,560.

איפה הילדים? בערים הצעירות ביתר עילית, מודיעין עילית ואלעד הילדים מהווים כ 70% מהאוכלוסיה, גם בשאר האזורים החרדים הילדים הם רוב האוכלוסיה.

ועל תספרו על לא חרדים שמצביעים שס, בבחירות האחרונות זה נגמר, לאחר פטירת מרן זצ"ל ועקב המלחמה בין דרעי לישי מספרם ממש זניח, ופחות מאלו שסתם ישבו בבית ולא יצאו להצביע (גם בעיר כמו ביתר, שאנשי הפלג והעדה הם בודדים, אחוז ההצבעה הוא 84.4%) כלומר יש כ10% חרדים, שלא מצביעים מסיבות שונות, ולא מאידיאולוגיה.

המגדירים עצמם חרדים הם קרוב ל 20% מכלל האוכלוסיה. (מבין המבוגרים החרדים הם קרוב ל15%).

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 28 אפריל 2017, 15:26

כתבן כתב:
אחד ויחיד כתב:
הנתון המרכזי העולה מנתוני הלמ"ס, מעידים כי עם ישראל ברובו הגדול מקפיד על שייכות מסוימת לתורת ישראל: בקרב היהודים, 44% מגדירים את עצמם חילונים; 24% מסורתיים, 12% מסורתיים דתיים; 11% דתיים ו-9% חרדים.
משום מה רבים מקבלים נתונים כאילו זה אמת.
כך גם בסקרים, כאילו מישהו בתקשורת נתקף פתאום בנייטרליות כאשר הוא מדווח על סקר.

אז לידיעתכם גם בלמ"ס יושבים אנשים אם דעות ובעיקר דעות שליליות על החרדים, ובהתאם לכך הנתונים מעוותים ומסולפים.
מגמדים את החרדים לכמחצית מגודלם.

לפי הלמ"ס יש 6,484,000 יהודים, מתוכם 9% חרדים = 583,560. כולל ילדים.
בבחירות האחרונות קיבלו שס + ג + יחד (יחד-בערים החרדיות בלבד, ללא אזורי הסרוגים) 532,000, תוסיפו לכך את הקנאים + הפלג, כבר עברתם את ה 583,560.

איפה הילדים? בערים הצעירות ביתר עילית, מודיעין עילית ואלעד הילדים מהווים כ 70% מהאוכלוסיה, גם בשאר האזורים החרדים הילדים הם רוב האוכלוסיה.

ועל תספרו על לא חרדים שמצביעים שס, בבחירות האחרונות זה נגמר, לאחר פטירת מרן זצ"ל ועקב המלחמה בין דרעי לישי מספרם ממש זניח, ופחות מאלו שסתם ישבו בבית ולא יצאו להצביע (גם בעיר כמו ביתר, שאנשי הפלג והעדה הם בודדים, אחוז ההצבעה הוא 84.4%) כלומר יש כ10% חרדים, שלא מצביעים מסיבות שונות, ולא מאידיאולוגיה.

המגדירים עצמם חרדים הם קרוב ל 20% מכלל האוכלוסיה. (מבין המבוגרים החרדים הם קרוב ל15%).
במספרים אפשר לומר שיש פה מעל 1,100,00 נפשות המגדירים את עצמם 'חרדים'...
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 29 אפריל 2017, 20:14

סקר: 88% ממצביעי טראמפ סבורים שהתקשורת היא אויב העם, ו-12% לא מסכימים עם כך

הסקר הוזמן על ידי אוניברסיטת וירג'יניה.
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3463
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון » 16 מאי 2017, 22:30

סקר: 87% מהרפובליקנים: התקשורת המאורגנת נוטה להעדיף צד אחד.11% מהרפוב': החדשות מאוד אמינות
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

אליהודור
הודעות: 45
הצטרף: 11 ספטמבר 2016, 07:35

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אליהודור » 16 יוני 2017, 14:17

לגלוש באינטרנט האם זה באמת כל כך נורא?? שווה ללחוץ!! תקדישו דקה מהחיים לנושא ששורף לכם חצי מהחיים!

סמל אישי של משתמש
המורה
הודעות: 1630
הצטרף: 01 אוגוסט 2014, 12:52

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי המורה » 16 יוני 2017, 16:26

חסום
חיים זה לא רק שיעור חשבון, זה גם מבחן.

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 884
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 20 יוני 2017, 20:11

מעניין אותי באיזה סקר, פה בפורום היה מספר הצבעות הגבוה ביותר ומה היה סך כל המצביעים..?
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 20 יוני 2017, 23:36

עטרת תפארת כתב:מעניין אותי באיזה סקר, פה בפורום היה מספר הצבעות הגבוה ביותר ומה היה סך כל המצביעים..?
על מה נסובים דבריך?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 884
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 21 יוני 2017, 04:49

יאיר כתב:
עטרת תפארת כתב:מעניין אותי באיזה סקר, פה בפורום היה מספר הצבעות הגבוה ביותר ומה היה סך כל המצביעים..?
על מה נסובים דבריך?
על כך שברוב הסקרים הנערכים פה בפורום יש השתתפות דלה מאוד. אז עניין אותי מהו הסקר שהצליח להביא הכי הרבה ניקים שיצביעו.....
אין עוד מלבדו!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 21 יוני 2017, 13:10

צריך לחפש באחד הסקרים הישנים מלפני כמה שנים
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
גאליציאנער
הודעות: 7578
הצטרף: 21 מרץ 2016, 13:54

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי גאליציאנער » 22 יוני 2017, 16:23

פעם היו יותר משתתפים בסקרים.
תחפש באשכולות הישנים ותראה.
אנא עבדא דקודשא בריך הוא

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 18:28

לזו היתה כוונתי לעיל
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 יוני 2017, 20:06

עטרת תפארת כתב:
יאיר כתב:
עטרת תפארת כתב:מעניין אותי באיזה סקר, פה בפורום היה מספר הצבעות הגבוה ביותר ומה היה סך כל המצביעים..?
על מה נסובים דבריך?
על כך שברוב הסקרים הנערכים פה בפורום יש השתתפות דלה מאוד. אז עניין אותי מהו הסקר שהצליח להביא הכי הרבה ניקים שיצביעו.....
בסקר שהכי הרבה משתמשים הצביעו (שאני מצאתי)
זה היה 84 נובמבר 2015
האם רמת הסינון בפורום טובה או יותר מידי טובה
88 איש הצביעו
67 כן הפורום הוא מסונן טוב ושזה ימשיך כך
ב1 הצביעו להוריד את רמת הסינון בפורום
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 15#p221463
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 יוני 2017, 20:07

אחריו בתור מגיע הסקר שנערך ב21 נובמבר 2012
האם אתה רוצה לחצן שלח תודה 65 הצבעות
62 בעד
3 נגד
וכנראה שלא זכינו עד היום מעל 5 שנים ועדיין אין לחצן שלח תודה
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 20:28

נ"ל שיש סקרים עם יותר משתתפים. אם יהיה לי זמן, אנסה לבדוק ב"נ בהמשך.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 יוני 2017, 20:29

עשיתי חיפוש "סקר" וזה מה שעלה לי
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 20:33

בגוגל? לפי ההוראות חיפוש שנתתי?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 20:34

אחד ויחיד כתב:
עטרת תפארת כתב:
יאיר כתב:
עטרת תפארת כתב:מעניין אותי באיזה סקר, פה בפורום היה מספר הצבעות הגבוה ביותר ומה היה סך כל המצביעים..?
על מה נסובים דבריך?
על כך שברוב הסקרים הנערכים פה בפורום יש השתתפות דלה מאוד. אז עניין אותי מהו הסקר שהצליח להביא הכי הרבה ניקים שיצביעו.....
בסקר שהכי הרבה משתמשים הצביעו (שאני מצאתי)
זה היה 84 נובמבר 2015
האם רמת הסינון בפורום טובה או יותר מידי טובה
88 איש הצביעו
67 כן הפורום הוא מסונן טוב ושזה ימשיך כך
ב1 הצביעו להוריד את רמת הסינון בפורום
http://www.forum.ladaat.info/viewtopic. ... 15#p221463
21*
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 יוני 2017, 20:38

יאיר כתב:בגוגל? לפי ההוראות חיפוש שנתתי?
לא ?
מה ההוראות
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 20:41

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
אחד ויחיד
הודעות: 4048
הצטרף: 15 דצמבר 2016, 19:26

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד ויחיד » 22 יוני 2017, 20:45

לא הצלחתי הוא כותב לי שהוא לא מצא
1221 איחוד הצלה, ראשונים להציל חיים.

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 22 יוני 2017, 23:43

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עטרת תפארת
הודעות: 884
הצטרף: 02 מאי 2016, 21:00

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי עטרת תפארת » 23 יוני 2017, 11:54

יפה. תודה .
אין עוד מלבדו!

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 14 יולי 2017, 00:53

לא יודעים ינצח את נתניהו לראשות הממשלה?
הוא הכי קרוב אליו באחוזי התמיכה! 37% מול 22% זה פער שיכול להצטמצם עד הבחירות. הרבה מעל גבאי ולפיד.

ברי עדיף
הודעות: 655
הצטרף: 03 יולי 2015, 00:47

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי ברי עדיף » 29 אוקטובר 2017, 15:59

אמש התפרסם בתקשורת סקר של ערוץ 10 שבו הסקר האחרון הוריד את שס מתחת לאחוז החסימה. אז לאיפה הלכו כל הספרדים?
כל הכתבות המצוטטות מאתר בח"ח הם זבל של שקרים, לפעמים זדוניים ומרושעים
אל תאמינו למילה שמעתיקים משם

סמל אישי של משתמש
אבן הפינה
הודעות: 985
הצטרף: 06 ינואר 2015, 17:29

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אבן הפינה » 29 אוקטובר 2017, 16:57

מסתבר שמה שהחזיק את ש"ס היה ספרדים חילונים שבימי הרב עובדיה זצ"ל הרגישו חלק מזה והיום הם כבר לא מרגישים איזה שייכות לדרעי וחבריו והם מתפזרים בין כל המפלגות
(זאת דעתי)
הייתה לראש פינה

סמל אישי של משתמש
יעבץ
הודעות: 552
הצטרף: 26 אפריל 2017, 16:37

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יעבץ » 31 אוקטובר 2017, 20:00

ברי עדיף כתב:אמש התפרסם בתקשורת סקר של ערוץ 10 שבו הסקר האחרון הוריד את שס מתחת לאחוז החסימה. אז לאיפה הלכו כל הספרדים?
לדעתי הסקר מוטה בקטע זה.

סמל אישי של משתמש
בחייכון וביומיכון
הודעות: 215
הצטרף: 11 יולי 2017, 00:31

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי בחייכון וביומיכון » 26 נובמבר 2017, 21:38

מישהו יכול להסביר לי מה אנשים מוצאים אצל לפיד? הוא כבר הוכיח את עצמו כבלון נפוח וריק, מגיע בלי שום נסיון וכו', מה המציאה אצלו?
כמו"כ, להיכן נעלמים המצביעים של ש"ס? אין סקר למי רובם עובר, אני מבין שלא כ"כ אל יהדות התורה...

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 26 נובמבר 2017, 21:40

אנשים אוהבים שמדברים אליהם טוב, ולפיד יודע למכור את המוצר בצורה מצוינת, ובפרט שזה לא עושה כסף.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

zvy
הודעות: 37
הצטרף: 19 פברואר 2017, 18:31

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי zvy » 29 נובמבר 2017, 15:01

אני לא מבין את עורכי הסקרים הרי הם מפסידים כל הזמן בבחירות והם לא לומדים שסקרים זה שקר
איך אמר שמעון פרס " סקרים הם כמו בושם זה טוב להריח "

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 29 נובמבר 2017, 16:33

zvy כתב:אני לא מבין את עורכי הסקרים הרי הם מפסידים כל הזמן בבחירות והם לא לומדים שסקרים זה שקר
איך אמר שמעון פרס " סקרים הם כמו בושם זה טוב להריח "
הם מרויחים הרבה כסף, הם לא צריכים להאמין, הם רוצים להרוויח.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 29 דצמבר 2017, 11:26

מאגר מוחות זה אלו שעושים תמיד סקרים הזויים, כולנו 11 ובית היהודי 14, מחנה הציוני 12????
זה מספרים הזוים ואין מה להתייחס לכך ברצינות או שלא ברצינות
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
לייבל'ה
הודעות: 3920
הצטרף: 15 פברואר 2016, 19:43

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי לייבל'ה » 13 ינואר 2018, 21:06

ה צמח המתפרסם הערב (מוצ"ש) בחדשות 2 מעלה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום הרי שתנועת ש"ס בראשות אריה דרעי נחלשת במנדט וזוכה לשישה מנדטים.

על פי הסקר, 'הליכוד' בראשות בנימין נתניהו נחלשת אך זוכה לשמור על מקומה הראשון עם 25 מנדטים. 'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד ממשיכה לשמור על כוחה החדש בסקרים עם 24 מנדטים.

'המחנה הציוני' בראשות אבי גבאי מתחזקת ל – 16 מנדטים. 'הבית היהודי' בראשות נפתלי בנט מתחזקת גם היא וזוכה ל – 11 מנדטים. 'המפלגה הערבית המשותפת' שומרת על כוחה עם 11 מנדטים.

'יהדות התורה' מתחזקת במנדט וזוכה ל – 7 מנדטים, 'ישראל ביתנו' בראשות אביגדור ליברמן עם 6 מנדטים ונועלת את הרשימה 'מר"צ' עם 5 מנדטים.

בסקר נשאלו המשתתפים מי הכי מתאים לכהן בתפקיד ראש הממשלה: בנימין נתניהו עם 35%, יאיר לפיד עם 23% ו – 42% חושבים שאף אחד.

באופציה שנתניהו ואבי גבאי מתמודדים על התפקיד: נתניהו עם 33%, גבאי עם 15% ו-52% חושבים שאף אחד מהם לא ראוי לתפקיד.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 16 אפריל 2018, 16:18

אני פה כתב:סקר: כמחצית מהחרדים מגדירים עצמם ציוניים
במסגרת סקר מדד הציונות של אזרחי ישראל, השיבו 45% מבין החרדים כי הם מגדירים עצמם 'ציוניים'
לפני כשישים שנה כאשר לבודדים היה טלפון, פורסם: מסקר טלפוני עולה של100% מהמשיבים יש טלפון.

סקר שנעשה באינטרנט, והיה קישור להשתתף בסקר באתר של שבבניקים, מעניין שרק 45%.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אפריל 2018, 17:24

כתבן כתב:
אני פה כתב:סקר: כמחצית מהחרדים מגדירים עצמם ציוניים
במסגרת סקר מדד הציונות של אזרחי ישראל, השיבו 45% מבין החרדים כי הם מגדירים עצמם 'ציוניים'
לפני כשישים שנה כאשר לבודדים היה טלפון, פורסם: מסקר טלפוני עולה של100% מהמשיבים יש טלפון.

סקר שנעשה באינטרנט, והיה קישור להשתתף בסקר באתר של שבבניקים, מעניין שרק 45%.
אם אתה כולל בהגדרה גם ספרדים, זה בחלט יכול להיות נתון אמיתי.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 16 אפריל 2018, 19:38

1010 כתב:
כתבן כתב:
אני פה כתב:סקר: כמחצית מהחרדים מגדירים עצמם ציוניים
במסגרת סקר מדד הציונות של אזרחי ישראל, השיבו 45% מבין החרדים כי הם מגדירים עצמם 'ציוניים'
לפני כשישים שנה כאשר לבודדים היה טלפון, פורסם: מסקר טלפוני עולה של100% מהמשיבים יש טלפון.

סקר שנעשה באינטרנט, והיה קישור להשתתף בסקר באתר של שבבניקים, מעניין שרק 45%.
אם אתה כולל בהגדרה גם ספרדים, זה בחלט יכול להיות נתון אמיתי.
ממש לא! נכון שאצל הספרדים יותר שחונכו כחילונים, ולכן יותר מגדירים עצמם ציונים אבל עדיין רחוק מאד מאד מהאחוזים האלה.

מתוך כתבה שהתפרסמה היום:
החרדים-הספרדים חגיגיים ביום העצמאות יותר מהחרדים-האשכנזים
מדגם מייצג של יותר מ-1000 חרדים השתתפו במחקר נרחב שנערך לאחרונה, ומתשובותיהם עולה חלוקה פנים-חרדית מרתקת בין האשכנזים לספרדים ביחס לימי העצמאות והשואה (חרדים)
רוב החרדים לא מתייחסים ליום העצמאות כיום חג וליום השואה כיום אבל: מחקר נרחב היקף שמתפרסם היום (שני) מגלה, כי 83 אחוזים מהחרדים אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג. באשר ליום השואה לעומת זאת, יורד ל-64% שיעור החרדים הסבורים כי זהו אינו יום אבל.
הנתון המעניין במחקר זה, הוא כי ישנם הבדלים ברורים בין העדות השונות בציבור החרדי, כאשר הזדהות חלקים בציבור החרדי-ספרדי עם ימים אלו, עולה על זו של הציבור החרדי-אשכנזי: בעוד שעבור יותר מ-30% מהחרדים הספרדים יום העצמאות הוא יום חג, רק 12% מהחרדים האשכנזים תופסים אותו כך.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אפריל 2018, 20:13

נו, ביחד זה מגיע לאחוז הנזכר למעלה.
אגב, לא אמרקתי שזנ נכון, אבל זה בהחלט יכול להיות נכון.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 16 אפריל 2018, 20:19

1010 כתב:נו, ביחד זה מגיע לאחוז הנזכר למעלה.
אגב, לא אמרקתי שזנ נכון, אבל זה בהחלט יכול להיות נכון.
מה ביחד? אתה צוחק או שבאמת טעית?
ביחד, 83% מכלל הנשאלים (אשכנזים וספרדים) אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.

ספרדים לחוד 70%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
אשכנזים לחוד 88%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
לפי חשבונך, ביחד זה יוצא 158% שאינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 16 אפריל 2018, 22:34

כתבן כתב:
1010 כתב:נו, ביחד זה מגיע לאחוז הנזכר למעלה.
אגב, לא אמרקתי שזנ נכון, אבל זה בהחלט יכול להיות נכון.
מה ביחד? אתה צוחק או שבאמת טעית?
ביחד, 83% מכלל הנשאלים (אשכנזים וספרדים) אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.

ספרדים לחוד 70%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
אשכנזים לחוד 88%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
לפי חשבונך, ביחד זה יוצא 158% שאינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
בעוד שעבור יותר מ-30% מהחרדים הספרדים יום העצמאות הוא יום חג, רק 12% מהחרדים האשכנזים תופסים אותו כך.

ביחד זה 42 %
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 17 אפריל 2018, 00:21

1010 כתב:
כתבן כתב:
1010 כתב:נו, ביחד זה מגיע לאחוז הנזכר למעלה.
אגב, לא אמרקתי שזנ נכון, אבל זה בהחלט יכול להיות נכון.
מה ביחד? אתה צוחק או שבאמת טעית?
ביחד, 83% מכלל הנשאלים (אשכנזים וספרדים) אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.

ספרדים לחוד 70%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
אשכנזים לחוד 88%. אינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
לפי חשבונך, ביחד זה יוצא 158% שאינם סבורים כי יום העצמאות הוא חג.
בעוד שעבור יותר מ-30% מהחרדים הספרדים יום העצמאות הוא יום חג, רק 12% מהחרדים האשכנזים תופסים אותו כך.

ביחד זה 42 %
אתה עדיין ממשיך? זה אחוזים, לא מספר משיבים.
30% מתוך המשיבים הספרדים, ו12% מהמשיבים האשכנזים.
על זה כתבתי לך שלפי חשבון כזה יצא לך 158% לצד השני, והרי אין יותר מ100%.
אני מרגיש כמו מורה בכיתה ג'.
אני פה כתב:אם נאמר שיש ספרדים ואשכנזים חצי חצי אז הממוצע הוא 21 אחוז.
אם נאמר? כשחסר נתון עושים חשבון כזה, אבל הנתון הכללי גם הוא מופיע בסקר, הסקר אומר 83% סבורים שאינו חג ורק 17% סבורים חג. אז אי אפשר לומר, כי לא נשאלו חצי חצי, ובצדק, כי יהדות התורה+הפלג+העדה החרדית, הם כמעט כפול מהחרדים של שס.

סמל אישי של משתמש
1010
הודעות: 6196
הצטרף: 26 אפריל 2015, 18:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי 1010 » 17 אפריל 2018, 00:29

השאלה מי נכלל בתואר חרדי
מיהו חרדי?
האם כל אחד שבת דודה שניה שלו הסתבכה אי פעם בלשכת גיוס נחשבת לחרדית?
או שמי שמצביע בבחירות לדוגמה לאמסלם/ הבית היהודי/ ליכוד, לא נחשב חרדי.
א.
ב.

ג. ברגע האמת, כולנו חרדים לדעת.

סמל אישי של משתמש
חכם מכל אדם
הודעות: 353
הצטרף: 05 פברואר 2018, 02:02

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי חכם מכל אדם » 17 אפריל 2018, 00:38

1010 כתב:השאלה מי נכלל בתואר חרדי
מיהו חרדי?
האם כל אחד שבת דודה שניה שלו הסתבכה אי פעם בלשכת גיוס נחשבת לחרדית?
או שמי שמצביע בבחירות לדוגמה לאמסלם/ הבית היהודי/ ליכוד, לא נחשב חרדי.
כמו כן אדם בעל השקפה חילונית (לדוגמה חוגג את יום העצמאות) שקורא לעצמו חרדי, האם הוא חרדי או לא.
על שלושה דברים העולם עומד
על כסף על געלט ועל money

כתבן
הודעות: 785
הצטרף: 13 ינואר 2015, 15:15

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי כתבן » 17 אפריל 2018, 00:40

1010 כתב:השאלה מי נכלל בתואר חרדי
מיהו חרדי?
האם כל אחד שבת דודה שניה שלו הסתבכה אי פעם בלשכת גיוס נחשבת לחרדית?
או שמי שמצביע בבחירות לדוגמה לאמסלם/ הבית היהודי/ ליכוד, לא נחשב חרדי.
הגדרה עצמית.
בסקרים שואלים איך אתה מגדיר את עצמך, בדר"כ נותנים ארבע אפשריות, חרדי, דתי, מסורתי, חילוני.
לפי התוצאה שבכללי 83% אינם רואים ביום העצמאות חג, יוצא שמבין הנסקרים כשני שליש מאלה שהגדירו עצמם חרדים היו אשכנזים, ורק שליש מאלה שהגדירו עצמם חרדים היו ספרדים.

אין אפשרות לקבוע עבור מישהו אחר אם הוא חרדי או לא, כי כל אחד יגדיר אחרת, לכן תמיד הסקר יסמוך על ההגדרה העצמית של הנסקר.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 דצמבר 2018, 20:28

סקר הערב חדשות 2
סקר עדכני.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 דצמבר 2018, 20:32

סקר למקרה של חיבור גנץ לפיד
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 16 דצמבר 2018, 20:53

פלוצקר מידיעות אחרונות
כאשר בנימין נתניהו יתייצב בפני הבוחרים במערכת הבחירות הבאה, הוא לא יצטרך לשקר. העשור שבו כיהן כראש הממשלה היה מהטובים בתולדות הכלכלה הישראלית. מאז הבחירות ב-2009 עלתה רמת החיים הריאלית של אוכלוסיית ישראל ב-55%. התוצר השנתי לנפש מדד מקובל של ההתפתחות הכלכלית, עלה מ-30 אלף דולר ל- 42 אלף דולר, גידול של 40%. נוצרו מיליון מקומות עבודה חדשים, ושיעור האבטלה ירד מ-7.5 אחוז, ל-4 אחוז. תעסוקה מלאה. השכר הממוצע למשרה של עובד שכיר עלה מ-8000 שח לחודש, ל- 10,000 שח. תוספת של 25 אחוז. גם בהתחשב באינפלציה השכר הריאלי עלה בשיעור לא מבוטל של 13 אחוז.
היצוא הישראלי עלה מ-60 מיליארד דולר בשנה שקדמה לכניסת נתניהו למעון ראש הממשלה לפני עשור ל-100 מיליארד דולר השנה. בזכותו, לא? החוב של המגזר הציבורי הצטמצם מ-75 אחוז מהתוצר הלאומי, ל- 60 אחוז בלבד. ישראל נהנתה מעודפים גדולים של דולרים, צברה עתודות של כ- 115 מיליארד דולר. לא רק שאיננו חייבים כסף ליתר העלם, העולם חייב לנו כ-135 מיליארד דולר. בזכות ביבי, לא?
קצב האינפלציה השנתי הממוצע בעשור ביבי היה כ-1אחוז לשנה בלבד. מדדי אי-השוויון קטנו. במיוחד, מדד אי השוויון הכלכלי. הפערים צומצמו, שיעורי התעסוקה במגזר הערבי והחרדי עלו. גדלו מאוד התקציבים לחינוך בריאות ורווחה. הדביקו את קצב גידול האוכלוסייה ומעבר לכך: ההוצאה הכוללת של הממשלה על רווחה (ביטוח חברתי, סעד, חינוך ובריאות) עלתה מ-24 אחוז מעוגת התוצר המקומי ב-2008, ל-27 אחוז השנה. תוספת יחסית של 40 מיליארד שח. ההוצאות על חינוך עלו מ-6.5 אחוז מהתוצר לפני עשור, ל-7.5 אחוז, על בריאות מ-4.5 אחוז, ל-5.5 אחוז השנה.
המגזר העסקי השתחרר ברובו מעומס חובות חריג. ההשקעה במכונות, ציוד ובנייה לעסקים גדלה ריאלית ב-50 אחוז. החוב של המגזר על משקי הבית למרות המשכנתאות, נשאר נמוך. העושר הלאומי זינק, בין השאר הודות לגילוי הגז הטבעי. תעשיות הידע המידע והטכנולוגיה, פרחו. בזכות ביבי, לא?
לקט הנתונים החיוביים, בולט במיוחד על רקע התפתחויות הפוכות ושליליות ברוב מדינות המערב, שסבלו מההשלכות הכואבות של המשבר הפיננסי הגדול. באיטליה לדוגמא, רמת החיים הריאלית והשכר הריאלי נמוכים יום מה שהיו לפני 25 שנה.

סמל אישי של משתמש
ביטחון
הודעות: 854
הצטרף: 18 אפריל 2018, 11:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי ביטחון » 16 דצמבר 2018, 23:19

לא הבנתי, הוא ציני? הרי הוא מהלוחמים הגדולים נגד ביבי

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 24 דצמבר 2018, 17:45

סקר מהערב.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 31 דצמבר 2018, 18:00

ישראל מסכמת את שנת 2018: כמעט 9 מיליון תושבים חיים בישראלערב השנה האזרחית החדשה, הנתונים המעודכנים של אוכלוסיית המדינה מתפרסמים, וחושפים גידול באוכלוסייה - וגם בהגירה החיובית. כמה נולדו השנה, כמה עלו וכמה נפטרו? ומה המצב בחברה הערבית? תמונת מצב
החדשות
| היום ב־13:00
ישראל מסכמת את שנת 2018: לרגל השנה האזרחית החדשה, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת היום (שני) את הנתונים המלאים אודות אזרחי המדינה: בשנה החולפת חל גידול משמעותי באוכלוסיה כתוצאה של ריבוי טבעי ושל שיעורי הגירה מרשימים.
נכון להיום, חיים בישראל כ-8,972,000 תושבים. 74.3% מהם (כ-6,668,000) יהודים, 20.9% (1,878,000) ערבים, ו-4.8% (426,000) אחרים. במהלך השנה גדלה האוכלוסיה ב-174 אלף נפשות, כלומר כ-2% גידול בשנה. רוב הגידול, כ-81%, הוא תוצאה של ריבוי טבעי. בקרב האוכלוסיה היהודית, הריבוי כלל יותר מ-100 אלף נפשות. בקרב האכלוסיה הערבית, מדובר בגידול של 37 אלף נפשות, ובקרב אוכלוסיות אחרות, הריבוי הטבעי כלל 3,500 נפשות. סה"כ נולדו השנה בישראל כ-185 אלף תינוקות.


בנוסף לריבוי הטבעי, ישראל נהנתה השנה גם ממאזן הגירה חיובי: עם 32,600 תושבים חדשים. רובם המוחלט - כ-84% - לא-יהודים. המדינות העיקריות מהן הגיעו העולים השנה הן רוסיה, שממנה הגיעו כשליש מכלל העולים, אוקראינה (19.6% מהעולים), צרפת (8%), וארה"ב (8% גם כן). יותר מאלף עולים הגיעו מאסיה וכ-500 הגיעו מאפריקה השנה.

מישראל נגרעו כ-45 אלף תושבים שנפטרו בשנת 2018, וכשבעת אלפים נספרו כנגרעים מאחר ששהו מחוץ לארץ יותר משנה. סך הכל, בפתחה של השנה האזרחית החדשה, מדינת ישראל מונה כמעט 9 מיליון תושבים.

נייעס
הודעות: 2
הצטרף: 31 דצמבר 2018, 22:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי נייעס » 31 דצמבר 2018, 22:19

ראיתי בפורום של פרוג המלצה לאתר מעניין, הכולל את נתוני כל סקרי הבחירות לכנסת. הנה לינק: https://www.surveys.org.il/

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 22 ינואר 2019, 20:45

מכון 'שילוב' בדק אלו הרגלי האזנה לרדיו במגזר החרדי • כל הנתונים
סקר מכון 'שילוב' בדק את הרגלי ההאזנה של הציבור החרדי לתחנות הרדיו, והעלה כי 39% מאזינים ל'קול חי'; 20% ל'קול חי מיוזיק'; 17% ל'קול ברמה' ו-8% ל'כאן מורשת' ו'גלי ישראל'.
סקר האזנה לרדיו במגזר החרדי 2019 1.jpg
סקר האזנה לרדיו במגזר החרדי 2019 2.jpg
כיכר השבת
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 30 ינואר 2019, 17:45

בעקבות הרפורמה שמחייבת להטיל מס על הטיפים למלצרים.

סקר חדש שמאקו מפרסמים היום (רביעי) לראשונה בדק מה הישראלים חושבים על הנורמה שכבר הפכה לחובה:
95% מהנשאלים העידו שהם משאירים טיפ במסעדה,
אבל האם הם אוהבים את זה וכמה כסף נהוג לתת?
תוצאות הסקר, שנערך על ידי חברת "קרת תובנות", מעידות כי 64% מהנשאלים דיווחו כי הסיבה בגינה הם נוהגים להשאיר טיפ היא מטעמי נורמה חברתית ורבים מהם ישאירו גם אם לא היו מרוצים מהשירות.

הישראלים משלמים גם לא מעט: 64% מהנשאלים העידו שהם משאירים בין 10%-15% טיפ למלצר, 31% משלמים בין 5%-10%.

אם אתם ירושלמים, אז כנראה אתם פחות מאמינים בנורמה הזו. רק 30% מהנשאלים ענו שהמנהג מוצדק בעיניהם.כ-45% מהירושלמים אמרו שזכו ליחס עוין מנותני השירות כשהחליטו שלא להשאיר טיפ - 10% יותר מבשאר חלקי הארץ. בחיפה כנראה שהאוויר עושה את שלו, כי רק 29% מהנשאלים דיווחו על יחס עוין.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 03 פברואר 2019, 20:06

מחקר חדש: אנשי בוקר מאושרים יותר!

מחקר חדש חושף יתרונות מפתיעים לאנשי הבוקר. היקיצה המוקדמת גורמת לחיים בריאים וטובים יותר, ומסתבר שגם מאושרים יותר.

במחקר, שנערך באוניברסיטת מסצ'וסטס, השתתפו כ700 אלף איש מארצות הברית ומבריטניה שנשאלו לגבי העדפות השינה שלהם, וכמה הם מרגישים מאושרים בחייהם. בנוסף, נלקחו דגימות עור מהנבדקים, מהם החוקרים בודדו את המידע הגנטי שלהם, וכן נתונים לגבי מצבם הבריאותי.
במחקר נמצא, כי אנשים שהגדירו את עצמם כ"ינשופי לילה", נמצאו באופן מובהק מאושרים פחות מאשר אלו שנוהגים ללכת לישון (וגם לקום) מוקדם. בנוסף, החוקרים גילו קשר בין דיכאון לבין שינה מאוחרת, אבל ייתכן שההבדל נובע מכך שאנשים דיכאוניים נוהגים לישון פחות מאנשים בריאים. לטענת החוקרים, אנשים שהתרגלו ללכת לישון מאוחר, חיים באופן תמידי מחוץ לשעון הפנימי שלהם, דבר הפוגע בבריאותם.

בעקבות המחקר, החוקרים ממליצים לנסות לשנות את סדר היום על מנת להפוך לאנשי בוקר. לדבריהם, חוסר ההתאמה בין השעון הפנימי ואורח החיים עלול לפגוע בבריאות בטווח הארוך, וכדאי לשנות את ההרגלים במידת האפשר

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 17:01

לרגל יום המשפחה שיצויין מחר (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת נתונים על המשפחות בארץ בשנת 2017. בישראל היו נכון לאז 2.06 מיליון משפחות, מהן כ-1.63 מיליון משפחות יהודיות (79%) וכ-367 אלף משפחות ערביות (כ-18%). ממוצע הנפשות במשפחה עומד על 3.73 נפשות, כשהמגורים במסגרת משפחה גרעינית הם הנפוצים ביותר (כ-89% מהיהודים וכ-96% מהערבים).

שם המשפחה הנפוץ בישראל הוא כהן, ואחריו נפוצים השמות: לוי, מזרחי, פרץ, ביטון, דהן, אברהם, אגבריה ופרידמן. אחד מכל 50 אנשים נקרא כהן ו-1 מכל 85 נקרא לוי. השם הנפוץ ביותר בקרב המוסלמים הוא אגבאריה, בקרב הנוצרים - ח'ורי ובקרב הדרוזים - חלבי.

לפני הנתונים, כמחצית מהמשפחות בישראל מורכבות מזוג הורים ולפחות ילד אחד עד גיל 17, כשאחוז הילדים עד גיל זה המתגוררים עם שני הורים גבוה בישראל (92%) ביחס למרבית מדינות ה-OECD. אחוז הזוגות ללא ילדים גבוה יותר במשפחות שבהן ראש משק הבית יהודי (כ-28%), מאשר במשפחות שבהן ראש משק הבית ערבי (כ-11%).

כ-11% מכלל המשפחות עם ילדים עד גיל 17 הן משפחות חד-הוריות (כ-122 אלף), בדומה לאחוז בעשור האחרון. בראש כ-87% ממשפחות אלו עמדה אישה. כ-18% מכלל האימהות החד-הוריות עם ילדים עד גיל 17, הן רווקות, בהשוואה לכ-14% לפני עשור.

באיזה עיר אחוז המשפחות החד-הוריות הוא הגבוה ביותר?
מבין הערים הגדולות, המונות 100 אלף תושבים ויותר, אחוז המשפחות הגבוה ביותר של זוגות עם ילדים עד גיל 17 היה בבית שמש כ-72%, לעומת כ-48% בממוצע הארצי. האחוז הגבוה ביותר של משפחות חד-הוריות עם ילדים עד גיל 17 היה בבאר שבע - כ-8% (6% בממוצע ארצי), ואחוז המשפחות הגבוה ביותר של זוגות ללא ילדים היה בתל אביב-יפו - כ-41% (25% בממוצע ארצי).

בשנת 2017 הוציאו משקי בית בישראל על מצרכים ושירותים שרכשו 16,267 שקל. משקי בית עם ילדים הוציאו בממוצע פי 1.4 ממשקי בית ללא ילדים (19,337 שקל ו-13,731 שקל, בהתאמה).

בהיבט של אורח חיים מבחינה דתית עולה כי כ-46.5% מהמשפחות בישראל מנהלות אורח חיים חילוני לעומת כ-40% שמגדירות את אורח חייהן בין מסורתי עד לדתי מאוד. בחברה הערבית לעומת זאת, רק כ-11% מהמשפחות הן חילוניות ואילו כ-86% מגדירות את אורח חייהן כמסורתי (57.1%) או דתי/דתי מאוד (29.2%).

מאקו
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 04 פברואר 2019, 17:06

מעל 80% צמים ביום כיפור!
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 17:32

כנראה שחילוני גם אם הוא צם בכיפור הוא עדיין לא מגדיר את עצמו מסורתי.
מעניין.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
הודעות: 15880
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
יצירת קשר:

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יאיר » 04 פברואר 2019, 17:43

או שהסקר שקרי/לא מדוייק
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 04 פברואר 2019, 18:04

63.3% מהטורקים חושבים שישראל היא איום על טורקיה

סקרי דעת קהל בקרב אזרחי טורקיה מראים כי ישראל היא במקום השני מקרב המדינות המהוות איום על טורקיה. ארה"ב במקום הראשון עם 81% וארמניה במקום השלישי. מדינות חמודות כמו רוסיה ואיראן נמצאות במקומות האחרונים.
סקר דעת קהל בטורקיה.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 04 פברואר 2019, 19:54

ארגון "אדם טבע ודין" פרסם היום (שני) ריכוז נתוני תחבורה - והם אינם מעודדים. בכל שנה מתווספים לכבישי ישראל כרבע מיליון כלי רכב. במקביל, צפויות להיבנות ברחבי הארץ 1.6 מיליון יחידות דיור עד שנת 2040 - וזאת ללא תכנון תחבורתי הולם. לכן, על פי הערכת משרד התחבורה - בתוך 5 שנים אנו עשויים לעמוד בפקקים שעה נוספת מדי יום.

גם נתוני התחבורה הציבורית אינם מעודדים. 70% מהישראלים נוסעים ברכב פרטי מדי יום - יחס הפוך למצב במדינות ה-OECD, שם 70% מהתושבים משתמשים בתחבורה הציבורית. על פי הנתונים, רק 2% מתקציב המדינה מוקדש לפיתוח התחבורה הציבורית (לעומת 7% במדינות ה-OECD).

הנתונים שפורסמו הם חלק מדו"ח הלחץ שעורך הארגון לקראת הבחירות, וכולל פרק נרחב העוסק במשבר הפקקים בישראל ומיפוי הבעיות שהביאו לעומס בכבישים. "המלחמה כל בוקר בפקקים היא לא גזירת גורל", הצהיר מנכ"ל "אדם טבע ודין" עו"ד עמית ברכה, "אלא שאלה של סדרי עדיפויות".

עו"ד ברכה הוסיף להתייחס למצב והסביר: "בחרנו לקרוא לפרק התחבורה 'זה לא איראן, זה הפקקים', מפני שמה שמעסיק את הישראלי הממוצע ביום-יום הוא בעיקר בעיית תחבורה ההולכת ומקשה על חיי כולנו. אז בבחירות הקרובות, אני מציע שכולנו נדרוש מהמועמדים שלנו, לא משנה מאיזו מפלגה, שידאגו לא רק לאיראן, אלא גם לחיים עצמם".

ישראל היום

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 04 פברואר 2019, 21:46

כהן ולוי הם עדיין שמות המשפחה הנפוצים ביותר, ובפער עצום. אחד מכל 25 יהודים נושא את אחד משני שמות משפחה אלו. כך עולה מסקר שפרסמה היום (ב’) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

השמות הנפוצים ביותר בישראל בשנת 2017 היו: כהן, לוי, מזרחי, פרץ, ביטון, דהן, אברהם, אגבאריה ופרידמן. שם משפחתו של אחד מכל 50 אנשים היה כהן, ושל אחד מכל 85 – לוי.

כל אחד מהשמות מזרחי, פרץ וביטון היה שמם של אחד מכל 300 אנשים, כל אחד מהשמות דהן ואברהם – של אחד מכל 400, אגבאריה היה שמם של אחד מכל 450 ופרידמן של אחד מכל 470.

כמעט בכל הערים היהודיות בישראל שם המשפחה הנפוץ ביותר היה כהן. לוי היה השם השני הנפוץ ביותר בכל הערים, פרט לביתר עילית שבה רבינוביץ היה השם השני בשכיחותו.

מזרחי היה השם השלישי הנפוץ ביותר. אך בניגוד לשמות הראשון והשני שהיו ברוב הערים היהודיות אותם שמות (כהן ולוי), השמות שמוקמו במקום השלישי היו מגוונים וניתן לראות שונות בין היישובים.

בערים הגדולות השם מזרחי היה נפוץ בירושלים, תל אביב-יפו, חיפה, בת ים, גבעתיים, הרצלייה, חולון, מודיעין, ראשון, לציון ורמת גן. השם ביטון היה השלישי באילת, באר שבע, קריית גת ואשדוד. השם פרץ היה השלישי באשקלון, נהרייה, עפולה וקריית אתא.

השם פרידמן היה השלישי בערים עם אוכלוסייה חרדית כמו בית שמש, בני ברק, מודיעין עילית ואלעד. שרעבי היה השלישי ברחובות, כץ – בכפר סבא, חדד – בנתניה ובראש העין, אברהם – באשקלון, עפולה וקריית אתא ואברמוב – בחדרה.

לדעת

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 17:34

סקר בקרב האוכלוסיה היהודית על חוק הלאום ומחאת הדרוזים.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 05 פברואר 2019, 19:18

רגב בראש, גליק משתרך: דירוג חברי הליכוד בנושאי דת:
פורום 'מתלכדים ליהדות', שבחן את פעילות המתמודדים בפריימריז המפלגה בנושאי דת שונים כמו היחס לשבת ולקהילת הלהט"ב, דירג אותם ברשימה מיוחדת. היכן מוקמו השרים והח"כים הדתיים?

עשרות מועמדים יבקשו היום (שלישי) את אמון מתפקדי הליכוד לקראת בחירת רשימת המפלגה לכנסת. לקראת ההצבעה יצר פורום 'מתלכדים ליהדות' מדד מיוחד בנושאי דת ומדינה, שהגיע לידי 'כיפה', במסגרתו דירג את חברי הכנסת והשרים המכהנים, לצד כמה מהמתמודדים הבולטים.

הפורום, שהוקם למטרת הפריימריז בלבד, מונה מספר חברי מרכז ומתפקדים שנושאי דת ומדינה קרובים לליבם. לכן הם בחנו, מנקודת מבט שמרנית-דתית, את המועמדים השונים בארבע קטגוריות - היחס לשמירת שבת, לזרם הרפורמי, לענייני תועבה ולמעמדה של הרבנות הראשית.

למקום הראשון הגיע ח"כ מיקי זוהר, שהעביר מספר הצעות חוק בנושאים שנבחנו, לרבות "חוק השבת", שאמור לאסור על פתיחת בתי עסק ביום המנוחה. במקום השני התברגה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שלזכותה נזקפו העובדות שהתנגדה למתווה הכותל ולמתווה הגיור. את החמישייה הראשונה סגרו שר התיירות יריב לוין, יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי.

מועמדים נוספים שקיבלו דירוג שהוגדר "חיובי" היו שר התקשורת איוב קרא, ח"כ אורן חזן, השר לביטחון פנים גלעד ארדן והשר להגנת הסביבה וענייני ירושלים ומורשת זאב אלקין. מי שקיבלו דירוג יחסית גבוה, מאחר ולא הביעו דעות נחרצות בנושאים השונים, היו בין היתר השר ישראל כץ, חברי הכנסת דוד ביטן ואבי דיכטר וכן השר לשעבר גדעון סער.

בהמשך הרשימה, עם דירוג שנע בין אי קביעת עמדה לשלילי, צוינו בין השאר השר יובל שטייניץ יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וחברי הכנסת נורית קורן ויואב קיש. הפורום קבע, על פי הפרמטרים שלו, כי בכל הנוגע לנושאי דת ומדינה ניר ברקת, יהודה גליק, אמיר אוחנה, גילה גמליאל ונוספים פעלו או התבטאו בצורה שזיכתה אותם לרוב בדירוג "שלילי".

את הרשימה, עם הציונים הנמוכים ביותר סגרו השר צחי הנגבי שנטען בדו"ח הוא נחשב כמקורב לתנועה הרפורמית וגם תמך בנישואין אזרחים, וחברות הכנסת שרן השכל וענת ברקו שנכתב בין היתר כי הביעה תמיכה בהכרה בתועבה.

בפורום קראו למתפקדי הליכוד לבחור בפריימריז את המועמדים אשר פעלו על מנת לקדם את הנושאים האלו, על מנת שימשיכו לקדם אותם גם בכנסת הבאה "ערכי תנועת הליכוד",אמר פעיל הפורום נחמיה טנג'ר " עוד מימי מנחם בגין היו תמיד מזוהים עם המסורת והיהדות, והליכוד תמיד פעל לחזק את היהדות של מדינת ישראל".

לדבריו, "ברור שזהו רצון בוחרי הליכוד ומתפקדיו, ולכן חשוב לנו להביא לידיעת הציבור מי הנציגים שהוכיחו את נאמנותם ומחויבותם לערכים החשובים האלה על מנת שתחום קריטי כל כך כמו יהדותה של המדינה שנמצא תחת מתקפה מסיבית של ארגוני השמאלי הליברלי יבוא לידי ביטוי גם בשיקולי המצביעים בבחירת נציגי תנועת הליכוד לכנסת".
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 06 פברואר 2019, 19:51

משתלם לחיות בבני ברק
בני ברק מפתיעה לטובה במדד הבריאות שמתפרסם ע"י משרד הבריאות • כצפוי: כפר סבא ורמת גן מובילות את הדירוג בכמה מדדים • עוד יותר צפוי: נתונים מדאיגים על המצב בערי הפריפריה • מי יחיה ומי ימות

למעשה, רוב תושבי ישראל (מעל 4.4 מיליון אזרחים) מתגוררים ב-16 ערים גדולות כאשר כל אחת מהן מכילה מעל 100,000 תושבים. לכל עיר יש כמובן את המאפיינים הייחודים שלה, מבחינה כלכלית, תרבותית וחברתית. כמו גם ברמת הפיתוח בעיר, השקעת הרשויות בתושב והשקעה באיכות הסביבה.
במשרד הבריאות סקרו את נתוני כל הערים ותושביהם, לצורך פרסום הדו"ח השנתי בנושא אי שוויון במערכת הבריאות, והדרך בה מתמודדת המדינה עמו. במסגרת העבודה הנוכחית נאסף מידע רב על שורה של מדדי בריאות בערים הגדולות, על מנת להציג פרופיל בריאותי של הערים, וכן לזהות את נקודות החוזק והתורפה של כל עיר ולראות את המגמות בנושא. הדו"ח מפורסם באופן שנתי והוא כולל בתוכו נתונים רבים ומפתיעים, כאשר העיר שהכי מפתיעה לטובה היא בני ברק.

למעשה, מתוך ארבעה עשר מדדים שונים, בני ברק מובילה לטובה בששה מהם. כאשר נרשמו בה אחוזי עישון נמוכים ביותר, אחוזי השמנה בילדים נמוכים ביותר, התמותה מסרטן (בשלש קטגוריות מתוך 3) היא הנמוכה ביותר בארץ, ובאופן כללי, ההערכה העצמית של מצב הבריאות היא הגבוהה ביותר מבין כל ערי הארץ, ועומדת על 92%. המדד היחיד שבני ברק נמצאת בו בתחתית הוא מדד הפעילות הגופנית, מאחר ולפי הנתונים עולה כי תושבי בני ברק עושים הכי פחות כושר בארץ. מצד שני, בבני ברק כאמור נרשמו הכי פחות מקרים של סרטן בארץ, כך שזה מתאזן.
במשרד הבריאות מסבירים כי בגלל היותה של בני ברק עיר שבה יש ילדים רבים, כמו גם היותה ממוקמת בתחתית הסולם החברתי כלכלי, הרי שהדבר גורם לכך שאחוזי העישון נמוכים, (כיוון שאחוזים רבים מתושבי העיר הם ילדים) כמו גם למקרים מועטים יותר של השמנת יתר אצל ילדים (כאמור עקב היות בני ברק באשכול 2 בסולם החברתי כלכלי). בשורה התחתונה העיר בני ברק מובילה בהכי הרבה מדדים, וחושפת נתונים מפתיעים על שיעור תחלואה נמוך מאוד של חולי סרטן בעיר התורה.

ומה בנוגע לשאר הערים? שתי הערים האחרות שהובילו את המדדים, הן כפר סבא ורמת גן. נתחיל בכפר סבא, מדובר בשנה הראשונה שבה העיר נכנסת לרשימת הערים הגדולות, והיא כבר מובילה בשני המדדים החשובים ביותר: מקום ראשון בתוחלת החיים, שעומדת על 84.4, ומקום אחרון בשיעור תמותת התינוקות. (0.9 לכל 1000 לידות). בשאר התחומים הכל די סביר, אין בעיה יוצאת דופן של השמנת ילדים בעיר, רוב התושבים אכן מבצעים חיסוני שפעת ובדיקות ממוגרפיה, ובנוסף לכך יש אחוזי עישון נמוכים מהממוצע בעיר. למרות זאת, נרשמו שיעורים גבוהים מעט מהממוצע בהתייחס לסוגי סרטן שונים.
עוד עיר שמובילה את המדד היא רמת גן, שמובילה את המדד כהעיר שנערכו בה (יחסית) הכי הרבה בדיקות ממוגרפיה, מה שכמובן מקטין את הסיכויים לסוגים שונים של סרטן נשים. בנוסף לכך ברמת גן נרשם השיעור הנמוך ביותר של חולי סכרת. תמותת התינוקות ברמת גן היא בין הנמוכות בערים, והתושבים עצמם מדווחים על פעילות גופנית שהם מבצעים לבריאותם, בשיעור הרבה יותר גבוה מכפי שמקיימים תושבי בני ברק השכנה. גם תוחלת החיים ברמת גן גבוהה מהממוצע הארצי, אך לא מגיעה לרמת תוחלת החיים של תושבי כפר סבא.

ומה לגבי ירושלים הבירה? במדד הזה ירושלים לא שוברת אף שיא חיובי, אך יש שיא אחד שלילי שהיא מחזיקה בו יחד עם בני ברק, מדובר בתחום הפעילות הגופנית, מסתבר שתושבי ירושלים פחות אוהבים ללכת לחדרי הכושר. באשכול הכלכלי-חברתי ממוקמת ירושלים באשכול 3, תוחלת החיים של אזרחי הבירה מעט גבוהה מהממוצע הארצי, אך גם מקרי תמותת התינוקות גבוהים מעט מהממוצע הארצי. בשאר המדדים ירושלים נמצאת באמצע, כאשר בדרך כלל המצב בעיר הבירה טוב יחסית מהממוצע בכל הארץ.

העיר העברית הראשונה – תל אביב, מחזיקה בשיא אחד חיובי ושיא אחד שלילי, היא זו שיש בה הכי פחות בעלי מוגבלויות בישראל, אך היא העיר שבה נרשם סרטן הנשים בשיעורים הגבוהים בישראל. לעומת זאת, שיעורי תמותת התינוקות בתל אביב נמוכים מאשר בכל הארץ, ושני תחומים בהם נרשמו אחוזים גבוהים, הם ההערכה העצמית של התושבים לגבי מצב בריאותם, שם נרשמו 91% לתל אביב, כמו כן גם בנושא הכושר, התברר שתושבי העיר הלבנה אוהבים את חדר הכושר, אך לא כמו שכניהם מרמת גן.

עוד עולה מהדו"ח, כי ערי הפריפריה מסתמנות כערים הפחות בריאות בישראל. כך למשל, אשקלון מובילה כעיר עם הכי הרבה מקרי השמנת יתר אצל ילדים, מוגבלויות תפקודיות, וכן יש לתושביה את ההערכה העצמית הנמוכה ביותר מקרב כל תושבי הערים.

אשדוד מובילה לרעה את המדד כעיר עם הכי הרבה מקרי סרטן לגברים, הכי הרבה מקרי סוכרת, והכי הרבה תושבים הנוטלים כדורי שינה. באר שבע מובילה בתמותת תינוקות. בבת ים יש שיעור דומה לשיעור הסוכרת שיש באשדוד, כמו כן יש שם את תוחלת החיים הכי נמוכה מבין הערים. בחולון יש הכי הרבה נשים החולות בסרטן (כללי) ובראשון לציון יש 28 אחוזי עישון, גבוה יותר מבכל עיר אחרת בארץ.

המדד מראה את ההבדלים החדים שיש בין תושבי כפר סבא לבין תושבי אשקלון. אמנם אין זה אומר שמי שנולד באשקלון חייו יהיו קצרים יותר מזה שנולד בכפר סבא, אך ללא ספק שהמצב הכלכלי חברתי הרעוע, כמו גם חוסר ההתייחסות של הממשלה לצרכי התושבים הרבים, גורם לחלק לא קטן מהמצב הבעייתי.

בעקבות פרסום המדד אמר סגן שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן כי צמצום הפערים וחיזוק הפריפריה הוגדרו בתור יעד עליון בסדר העדיפויות של משרד הבריאות. "ביצענו בשנים האחרונות תוכניות רבות בנושא ובכל תוספות המשאבים שהבאנו למערכת למיטות, מכשור רפואי מתקדם, תמיד ניתנה עדיפות לפריפריה. נמשיך לחזק את מערכת הציבורית ולפעול בנושא". כך ליצמן, שלפי הדיווחים מתכוון גם בממשלה הבאה לדרוש את תיק הבריאות.

ביזנעס
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

מי זה
הודעות: 923
הצטרף: 22 דצמבר 2018, 21:10

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי מי זה » 10 פברואר 2019, 18:36

חוקרים ישראלים גילו כי קרוב ל-7,500 מערכות קירור בסופרמרקטים ובמרכזים רפואיים ברחבי העולם ניתנות לשליטה על ידי גורמים לא רלוונטים, וחמור מכך – שלא צריך להיות האקר מקצועי כדי לעשות זאת. וכן, גם ישראל על המפה.

מי אשם – היצרנית או הלקוחות?
הרעיון מאחורי קונספט ״האינטרנט של הדברים״ (IoT) הוא לאפשר לכל אוביקט – פשוט ושגרתי ככל שיהיה, להפוך לחכם יותר, באמצעות חיבורו לרשת האינטרנט. אלא שברגע שעושים זאת, אותו מוצר הופך לפגיע למתקפות סייבר למיניהן, מה שבמקרים מסוימים יכול רק לפגוע בתפקודו – אבל במקרים חמורים יותר, כמו בבתי חולים או ברכבים למשל – מסכן חיים.

נועם רותם ורן ל׳ הישראלים מ-Safety Detective research lab חשפו מחדל בעייתי במערכות קירור המיוצרות על ידי Resource Data Management הסקוטית. השניים גילו כי ניתן לגשת לאותן מערכות די בקלות, בשל העובדה שהלקוחות שעושים בהם שימוש – לא טרחו לשנות את סיסמת ברירת המחדל שניתן למצוא לה איזכור באתר היצרנית. מערכות בקרה אלה משמשות בתי חולים וסופרמרקטים בישראל, אוסטרליה, גרמניה, מלזיה, איסלנד והדוגמא המוכרת ביותר – Marks & Spencer הבריטית.

החוקרים גילו כי כל המערכות הללו עושות שימוש בפרוטוקול HTTP לא מאובטח, וכולן מגיעות עם שם משתמש דיפולטי זהה והסיסמא המוצלחת ״1234״ בתור ברירת המחדל. אתם בוודאי חושבים לעצמכם; ״אוקיי, אבל הדבר הראשון שהלקוחות עושים הוא לשנות את פרטי ההתחברות, לא?״; ובכן, מתברר שלא כל כך, והגורמים שאחראים על אותן מערכות שינו את הסיסמאות הגנריות רק לעיתים רחוקות.

כדי לגשת למערכות הקירור הנשלטות מרחוק כל מה שאתם צריכים זה דפדפן (מכל סוג) ולהזין את כתובת ה-URL הנכונה, שלטענת החוקרים לא קשה למציאה, וחיפוש פשוט בגוגל מבטיח להניב עבורכם את התשובה. החוקרים הישראלים מציינים בדוח שלהם כי הם נתנו למזכירת המשרד משימה למצוא מכשירים כאלו באינטרנט, והיא הצליחה למצוא בקלות מפעל קירור בגרמניה ובית חולים בבריטניה, הכל בעזרת חברתנו הטובה גוגל. ברגע שנכנסים לכתובת URL של מקום ספציפי, ניתן לשלוט בכל התקני הקירור המחוברים בו – לשנות את הגדרות הקירור, ההקפאה וההתרעה במקרי חירום.

המשמעות היא שגורמים עוינים יכולים להרוס סחורה של סופר באמצעות שינוי הגדרות הקירור, וחמור מכך – החוקרים הצליחו לגשת למערכת של חברת התרופות הגדולה ביותר במלזיה – ואם אלו לא נשמרות בקירור הראוי – האפקטיביות שלהן נפגעת, מה שבהחלט עשוי לסכן חיים.

החוקרים ניסו לפנות אל Resource Data Management על מנת ליידע אותם במחדל ולהפציר בהם לתקן אותו בהקדם האפשרי, אך כשהם לא ענו באמצעי הקשר השגרתיים, הם פנו אליהם באמצעות טוויטר, וקיבלו תשובה די הזויה; ״חבר צוות בכיר בחברה״ כתב להם כי הוא מבקש מהם להפסיק לפנות אליהם – בין אם באמצעות מייל ובין אם באמצעות רשתות חברתיות.

בהמשך, כשהפרשה החלה לקבל סיקור נרחב יותר וחומרתה התגלתה, הם קיבלו תשובה קצת יותר ראויה; ראשית, הם הבהירו כי על מתקין המערכת לשנות את הסיסמא הראשונית במועד ההתקנה, והם מציינים זאת בהוראות השימוש. כמו כן, באפשרותם לשנות מרחוק את פרטי ההתחברות – אך תנאי השימוש שלהם לא מאפשרים לעשות זאת ללא הסכמת הלקוח עצמו. בעקבות החקיר, הם הודיעו כי יפנו לכל הלקוחות והמפיצים שלהם ויזכירו להם את החשיבות של של שינוי שמות המשתמש והסיסמאות המוגדרים כברירות המחדל. שוב עולה החשיבות של שינוי שם המשתמש והסיסמה הדיפולטית – גם אם מדובר במשהו פשוט לכאורה כמו צעצוע חדש שקניתם לילד, ובוודאי כאשר מדובר במערכות קריטיות.

מקור: גלובס
"אני אידיאליסט. אני לא יודע לאן אני הולך, אבל אני בדרך" (קארל סנדבורג)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 11 פברואר 2019, 18:59

מחקר חדש שבדק את שיעורי ההתנדבות בישראל גילה שככל שמידת הקרבה לדת עולה כך גדלה הנכונות להתנדב ולתרום לזולת - בזמן ובכסף.

מחקר חדש שערך "המכון החרדי לחקר מדיניות" לרגל יום המתנדב הבינלאומי שצוין לאחרונה ובדק את שיעורי ההתנדבות בישראל מגלה כי ככל שמידת הקרבה לדת עולה כך גדלה הנכונות להתנדב ולתרום לזולת הן בזמן והן באמצעות תרומה כספית.

המחקר, שנעשה על ידי ניצה (קלינר) קסיר, המשנה ליו"ר המכון החרדי לחקר מדיניות, אסף צחור-שי, חוקר בכיר במכון, ושקד אדר, חוקר במכון, ניתח את נתוני הסקר החברתי של הלמ"ס בשנים 2015–2017 ובחן את הקשר שבין תרומה להתנדבות בכל אחת מקבוצות האוכלוסייה בחברה היהודית.

מהנתונים עולה כי ישראל היא "מדינה של מתנדבים": כ-64% מאוכלוסיית ישראל מסייעים לזולת באמצעות תרומה כספית או פעילות התנדבותית, כאשר 59% תורמים תרומה כספית ו-21% מתנדבים. עם זאת, המחקר מראה שקיימת שונות גדולה בין אוכלוסיות בחברה הישראלית, וככל שקבוצת אוכלוסייה מוגדרת כ"דתית" יותר – שיעורי ההתנדבות והתרומה עולים.

החברה החרדית מתאפיינת בשיעורי תרומה והתנדבות גבוהים יותר משאר קבוצות האוכלוסייה: 89% מבני ה-20 ומעלה תורמים ו-38% מהם מדווחים על פעילות התנדבותית. לעומת זאת, בחברה החילונית - 54% בלבד הצהירו על תרומה ו-21% בלבד מתנדבים.

גם מבחינה היקפי התרומה וההתנדבות החברה החרדית מובילה: 67% מהתורמים עושים זאת בסכומים של למעלה מ-500 ש"ח בשנה, ו-47% מהמתנדבים מקדישים למעלה מ-10 שעות בשבוע להתנדבות.

בחברה החילונית, רק 19% מהתורמים מדווחים על תרומה של למעלה מ-500 ש"ח בשנה ו-21% מהמתנדבים משקיעים בהתנדבות למעלה מ-10 שעות שבועיות.

החוקרים מסבירים כי "נתינה לזולת נפוצה מאוד בחברה הישראלית, כאשר מרבית האזרחים נותנים עדיפות לתרומה כספית על פני התנדבות הגוזלת זמן.

"הנתונים מראים כי החברה החרדית מרשימה במיוחד בהיבט זה, והפער בין האוכלוסיות גדול אף יותר כאשר התרומה נמדדת כשיעור מתוך ההכנסה הפנויה: החרדים תורמים 4.6% מהכנסתם הפנויה, לעומת יהודים לא-חרדים שתורמים רק 1.2% וערבים שתורמים 2.3%.

"בחברה הערבית שיעור התורמים וגובה התרומות אמנם נמוכים יחסית לקבוצות האחרות, אך התרומות כשיעור מתוך ההכנסה הפנויה גבוהות יחסית".

המחקר בחן גם את הקשר שבין תרומה להתנדבות, ומצא שדרכי סיוע אלה הולכות יד ביד בחברה הדתית יותר מבכל חברה אחרת. בחברה החילונית-מסורתית נמצא קשר חיובי חלש בלבד בין שתי הפעילויות ובחברה החרדית נמצא קשר חיובי חלש עד אפסי. ואולם, חרף הקשר החלש שיעור התורמים-וגם-מתנדבים בחברה החרדית הוא הגבוה ביותר, 34%, ולאחריה הציבור הדתי, כש-29% מהם פועלים בשתי דרכי הסיוע לזולת.

ערוץ 7
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 12 פברואר 2019, 21:13

איכות החיים בישראל 1_495x640.jpg
איכות החיים בישראל 2_495x640.jpg
איכות החיים בישראל 3_495x640.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

סמל אישי של משתמש
אני פה
הודעות: 7324
הצטרף: 12 דצמבר 2015, 20:46

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אני פה » 13 פברואר 2019, 10:23

המדינות עם יוקר המחיה הגבוה ביותר • ישראל 13 בעולם


מבין 15 המדינות בעלות יוקר המחיה הגבוה ביותר, 10 הינן מדינות אירופיות, רובן המוחץ חברות באיחוד האירופי, הנה הרשימה (נתונים משנת 2019):
1. שוויץ
2. איסלנד
3. נורבגיה
4. איי בהאמה
5. לוקסמבורג
6. יפן
7. דנמרק
8. הונג קונג
9. דרום קוריאה
10. אירלנד
11. צרפת
12. הולנד
13. ישראל
14. בלגיה
15. פינלנד

ארצות הברית במקום 20 ואילו גרמניה ובריטניה (העומדת על סף פרישה מן האיחוד) במקומות 23 ו-24 בהתאמה. סין במקום 77, רוסיה 88 ולמקרה שתחליטו שהמילקי לא מספיק זול בברלין כדאי לכם אולי לחשוב על פקיסטן הזולה ממש - במקום 119.

ישראל מכל מקום עומדת במקום 13 בעולם, כאשר שכנתה מצרים היא במקום 114, ונצואלה שבכותרות לאחרונה במקום 116 ואילו הודו המתפתחת במהירות במקום 117.

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 13 פברואר 2019, 20:43

אפילו שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום. העיתון הליברלי "ניו יורק טיימס פרסם" מאמר מצוין, שאת כותרתו העתקתי למעלה. הנה תרגום ותמצות מתוך הדברים שפורסמו:

כולם אוהבים לפרסם נבואות חורבן. העולם עומד להיחרב, זה בטוח, רק לא יודעים איזה חורבן יגיע קודם: חורבן כלכלי, אקלימי או מלחמת עולם. אבל במציאות, 2018 הייתה אולי השנה הטובה בהיסטוריה. כל יום כ-300 אלף איש חוברו לחשמל בפעם הראשונה, עוד כ-300 אלף חוברו למי שתיה נקיים וכ- 620 אלף חוברו לאינטרנט.
מעולם לא היה שיעור כה גדול מהאנושות של יודעי קרוא וכתוב, של אנשים הנהנים מרמת חיים סבירה (להבדיל מעוני) וזוכים לתוחלת חיים ארוכה כל כך. מעולם לא הייתה תמותת התינוקות והילדים כה נמוכה. רק 4% מהילדים בעולם מתים מתחת לגיל 5, זה עדיין נורא, אבל 19% מילדי העולם מתו ב-1960 ו-7% מהילדים מתו ב-2003. בברזיל ומקסיקו מתים פחות ילדים היום מאשר מתו בארה"ב ב-1970.

העיתונות אמורה ליידע את הציבור על המצב בעולם לאשורו, אבל זה לא כך. העיתונים מתרכזים בעיקר באסונות ובתחלואים, ולאנשים נוצרת תמונה מעוותת על העולם. למשל: 9 מתוך 10 אמריקאים משוכנעים (ואומרים בסקרים) שהעוני בעולם גדל כל הזמן [לפי האידאולוגיה המרקסיסטית], כשהעובדה הכי חשובה ובולטת היא הירידה בשיעור העוני (או צמיחת הרווחה). עד 1950, רוב האנשים בעולם חיו בעוני קיצוני. בתחילת שנות ה-80 כ-44% מהאנושות חיו בעוני קיצוני. כיום – פחות מ-10% מאוכלוסיית העולם סובלים מעוני קיצוני.

דוגמה אחרת: אמריקאים מעריכים שרק כ-35% מילדי העולם מקבלים חיסונים. האמת: כ-86% מהילדים עד גיל 1 שנה, בעולם, מקבלים את החיסונים העיקריים. הציבור שואב את רוב הידע מהעיתונות, ומקבל תמונת עולם מעוותת. העולם טוב בהרבה מאשר מה שמשתקף בעיתונות.

קיימות בעיות. כך למשל, תוחלת החיים בארה"ב ירדה בשנה האחרונה. במרבית העולם, תוחלת החיים בעלייה. [ירדה מאיפה לאן? ירדה לעומת ארה"ב ב-2017? ברור שתוחלת החיים בארה"ב עדיין גבוהה מאשר הרוב הגדול של הארצות האחרות]. "בכל אופן – העובדה הכי חשובה היא שמרבית בני האדם בעולם נהנים מהשכלה משופרת ועלייה גדולה ברמת החיים".

כן, 2018 הייתה השנה הטובה בהיסטוריה (עבור אלה שלא מתו השנה…), נקווה ש-2019 תהיה טובה עוד יותר!

קו ישר
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

אחד שאכפת לו
הודעות: 107
הצטרף: 03 פברואר 2019, 19:34

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי אחד שאכפת לו » 17 פברואר 2019, 19:57

משרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אישר לתקצב מפעל לייצור טבק לנרגילות בגליל בשני מיליון שקל. המשרד למעשה יממן שני שלישים מעלות הפרויקט, שתקציב הבנייה וההצטיידות שלו הוא 2.93 מיליון שקל. זאת, בעוד משרדי החינוך והבריאות מנהלים מאבק חריף בתופעה המסוכנת של עישון נרגילות, שהולכת ומתפשטת בקרב בני נוער.

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מסייע לחברות להתרחב ולקלוט עובדים חדשים באמצעות רכישת ציוד וכן בעבודות שיפוץ והתקנת תשתיות. התנאי הוא שהחברות יקלטו עובדים חדשים בפריפריה החברתית, בנגב או בגליל. ב־2019 יעמוד תקציב זה על 20 מיליון שקל.

ב־2017 סייע המשרד לפיתוח חברות בפריפריה ב־11 מיליון שקל. בין היתר ניתנו יותר משני מיליוני שקלים לבתי תוכנה חרדיים. אלא שמתברר שהוחלט לייעד קרוב לחמישית מההשקעה של המשרד במפעלים בפריפריה, 2 מיליון שקל, למטרה בעייתית כמו בנייה והצטיידות של מפעל לייצור טבק לנרגילות של חברת כנפי עטלף שירותי אבטחה ביישוב הערבי עילוט שבגליל. עלות הפרוייקט כולו 2.93 מיליון שקל, שמהם החברה משקיעה 930 אלף שקל. החברה התחייבה לקלוט 60 עובדים חדשים.

מול התקצוב של משרד הפריפריה למפעל טבק, משרדי החינוך והבריאות נאבקים בעישון נרגילות. דו"ח שר הבריאות על העישון בישראל מגלה כי ב־2017 נמכרו בישראל כ־200 טון של טבק נרגילות, עלייה של 28% לעומת 2016 ושל 150% לעומת 2015. עד 2015 הייתה ירידה מתמדת בצריכת טבק נרגילות בישראל.

מהמשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל נמסר בתגובה: "המשרד פועל באופן מתמיד ליצירת מקומות תעסוקה איכותיים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ובתוך כך תומך במפעל זה. המפעל עמד בכל דרישות הנוהל והתחייב לקלוט כ־60 עובדים חדשים במגזר הדרוזי, שהנו מגזר רווי אבטלה".

כלכליסט
"אכפת לי כל כך מהכל, עד שלא אכפת לי מכלום" (ויליאם סארויאן)

יוסף בן יוסף
הודעות: 298
הצטרף: 10 אוגוסט 2017, 10:51

Re: =סקרים ומחקרים=

נושא שלא נקרא על ידי יוסף בן יוסף » 03 מרץ 2019, 21:03

אני פה כתב:המדינות עם יוקר המחיה הגבוה ביותר • ישראל 13 בעולם


מבין 15 המדינות בעלות יוקר המחיה הגבוה ביותר, 10 הינן מדינות אירופיות, רובן המוחץ חברות באיחוד האירופי, הנה הרשימה (נתונים משנת 2019):
1. שוויץ
2. איסלנד
3. נורבגיה
4. איי בהאמה
5. לוקסמבורג
6. יפן
7. דנמרק
8. הונג קונג
9. דרום קוריאה
10. אירלנד
11. צרפת
12. הולנד
13. ישראל
14. בלגיה
15. פינלנד

ארצות הברית במקום 20 ואילו גרמניה ובריטניה (העומדת על סף פרישה מן האיחוד) במקומות 23 ו-24 בהתאמה. סין במקום 77, רוסיה 88 ולמקרה שתחליטו שהמילקי לא מספיק זול בברלין כדאי לכם אולי לחשוב על פקיסטן הזולה ממש - במקום 119.

ישראל מכל מקום עומדת במקום 13 בעולם, כאשר שכנתה מצרים היא במקום 114, ונצואלה שבכותרות לאחרונה במקום 116 ואילו הודו המתפתחת במהירות במקום 117.
בעיית מחקר זה, שלא נערכה בו השוואה לממוצע השכר!

שלח תגובה