■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

לדעת ולדון על הנעשה והנשמע בציבור החרדי.

מנהלים: עמי עשו, אחד

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

חדש: מאגר מדגמים מקוון לרשות הפטנטים

רשות הפטנטים הודיעה היום (א) על השקת מאגר מידע מקוון של מדגמים שהותרו לפרסום.

עד כה נאלץ ציבור המבקשים להגיע פיזית למשרדי רשות הפטנטים בירושלים כדי לבצע חיפוש במאגר המדגמים. כעת, המאגר נגיש לציבור דרך האתר של רשות הפטנטים והציבור מוזמן לעיין בדמויות המדגם ובפרטיו בצורה מקוונת ונוחה לשימוש.

מאגר המידע מתעדכן באופן רציף ומכיל את המידע העדכני של המדגמים שנרשמו בישראל והותרו לפרסום לפי הפקודות והתקנות הרלוונטיות. החיפוש במאגר מתאפשר בשפות העברית והאנגלית ומתבצע באמצעות קריטריונים שונים (שם הבעלים, שם מיופה הכח, מספר המדגם, שם המדגם וכד').

למאגר המידע החדש אנא בקרו באתר מאגר המדגמים.

אסא קלינג, ראש רשות הפטנטים: "מדובר במהפכה מבחינת העבודה למול מחלקת מדגמים – עד היום מי שרצה לעיין במאגר היה צריך להגיע למשרדי הרשות, כעת יוכלו המבקשים למצוא את המידע העדכני ביותר בלחיצת כפתור. שירות חדש זה הוא סנונית ראשונה של השיפורים הנוספים מהם ייהנה הציבור לאחר קבלתו הצפויה של חוק העיצובים החדש, הנמצא בעבודה בימים אלו".

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

טיפים לחיסכון בדלק

ברור לכולנו שאדם העולה למירון לבד, ואפילו אם יקח את החברותא שלו, הכי משתלם עבורם זה לנסוע באוטובוס. אך מי נוסע להדלקה בל"ג בעומר בלי משפחתו, דודו ואפילו גורר איתו את הסבתא שלו?..

הפעם במדור צרכנות נבונה אנחנו מגישים לכם את "עשרת הדיברות" לחסוך בצריכת הדלק:

להוריד בעומס – אז נכון שאתה נוסע לארץ רחוקה הנקראת מירון, ונדמה לך שחובה לקיים "בלכתך בדרך" בהידור, ולקחת את כל הספרים בארון, ולאשתך ברור שאת כל האוכל במקרר צריכים להביא לנסיעה. אבל האמת היא שלא! כדי להוריד בעומס הרכב יש לרוקן את תא המטען מציוד מיותר.

יתגבר כארי לקום – בשעות הבוקר המוקדמות של יום רביעי, דהיינו 6:00 בבוקר לשיטת המג"א או מקסימום 6:45 לדעת הגר"א, יש למלאות את מיכל הדלק. ולמה? – נפח הדלק עולה ביחס ישיר לטמפרטורה בחוץ. מיכלי האחסון של הדלק קבורים באדמה - ככל שקר יותר, שטח הדלק צפוף יותר, ואתה מקבל יותר דלק במחיר נתון. מאחר שברוב תחנות הדלק המחיר עולה בלילה, מה שנשאר זה מוקדם בבוקר.

שירות עצמי – אם כבר אתם שם, תחסכו עוד - לידית התדלוק שלושה שלבים: נמוך, אמצעי וגבוה. צריך לתדלק במצב שאיבה נמוך ואיטי כדי לצמצם את האדים שנוצרים תוך כדי שאיבה. בקצב שאיבה מהיר, חלק מהנוזל הופך במיכל לאדים. האדים האלו נשאבים בחזרה למיכל האחסון התת קרקעי שבתחנה וכך אתם מקבלים פחות דלק עבור הכסף שלכם.

לא לחכות לרגע האחרון – אחת העצות החשובות ביותר היא למלא את מיכל הדלק כאשר הוא חצי מלא. הסיבה לכך היא שככל שיש יותר דלק במיכל פחות אדים יכולים למלא את החלל הריק של המיכל.

תהיה קמצן – שחררת את הידית? - הדלק שנשאר בצינור הוא למעשה שלך – שילמת עליו. כדי לא לוותר על אף טיפה נסה להפוך את הידית. כך, שמה שנשאר בצינור ובידית יטפטף לתוך הרכב.

גלגל הצלה – אתם עדיין בתחנת דלק? יופי! תמלאו אויר בגלגלים - לחץ אויר לא נכון לא רק שיכול לגרום לתאונה אלא גם מגדיל את צריכת הדלק באופן משמעותי.

אוירודינמיקה – בנסיעה מהירה מומלץ שלא לפתוח חלונות כי הדבר מגדיל את צריכת הדלק. לעומת זאת, גם לא מומלץ להדליק את המזגן כי הוא זולל דלק. אז נכון שהרגע הצענו לסגור חלון ועכשיו אנחנו אומרים לכבות את המזגן. אבל זאת כתבה על חיסכון בדלק, לא על איך להישאר שפוי בפקק על כביש 866 למרגלות הר מירון באמצע חודש אייר.
משמים יקבעו

אל תחצו את קו ה-100 – המחוג עלה מעל 100 קמ"ש? - צריכת הדלק עלתה בהתאם. שתדעו - נסיעה חסכונית מושגת במהירות קבועה של 90 קמ"ש - מהירות בה תוכלו לראות את הנוף דרך החלון, ולא את השוטר רודף אחריך דרך המראה, וכמובן גם לחסוך דלק.

"ופרצת ... צפונה" – היושבים ברכב מאוד מתרשמים איך שפרצת לראש הטור והשארת את כולם לאכול עשן, אבל נהיגה פזיזה, מהירה ואגרסיבית, שכרוכה בלחיצות נמרצות על דוושות הגז והברקס, שורפת לך דלק בלי חשבון.

רכב מוצל מאש – כל בר דעת עושה זאת ממילא, לכן אם יש לך אפשרות לחנות בצל, נצל אותה. רכב שעומד בשמש גורם לדלק להתאדות בצ'יק, ולך להפעיל את המזגן בשיא העוצמה.

לאחר שלמדתם איך לחסוך בדלק אזכיר לכם בדיחה מפורסמת:

גבר עומד ליד בניין משרדים מפואר ומעשן.

ניגש אליו חברו ושואל אותו: "כמה סיגריות אתה מעשן ביום"?

הגבר: "בערך קופסא וחצי או שתיים".

החבר מוציא מחשבון כיס ומתחיל לחשב, לאחר דקה הוא פונה לגבר ואומר לו "אתה יודע מה, עשיתי חשבון והתוצאה היא שאם לא היית מעשן, יכולת לחסוך את הכסף הזה ולקנות את בניין המשרדים המפואר הזה"!

הגבר: "ברצינות? ואתה לדוגמא מעשן"?

החבר: "לא, אני לא מעשן".

הגבר: "נו, אז היכן בניין המשרדים המפואר שלך"?!

מוסר השכל – לא משנה כמה ננסה לחסוך, בסופו של דבר בשמיים ייקבע כמה יהיה לנו בכיס!!

נסיעה נעימה ובטוחה!

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

ברגל ימין: כך תסדרו את הבוקר שלכם

הורים, בואו נשחק משחק אסוציאציות. אני אכתוב לכם מילה, ואתם תאמרו את המושג הראשון שקופץ לכם לראש בקונוטציה הזו. שנתחיל?

בוקר.

תוכלו לענות לי באמצעות מערכת התגובות, למרות שאוכל לנחש כבר עכשיו שהתגובה הראשונית שלכם ל'בוקר' היא לא שמש או ציוץ ציפורים. גם לא כוס קפה ועיתון. לחץ, עצבים, רעש יקבלו וודאי פופולאריות גבוהה יותר. וזה עוד בלי שהזכרנו את הבקרים הרועדים מקור ש... מי רוצה לצאת מהפוך בכלל?

כל הורה בישראל יודע ששעת בוקר זה זמן של מתחים, אי סדר, ניסיון לרדוף אחר השעון והילדים גם יחד. ואני אומרת: אפשר גם אחרת!

• עקביות

מילת הקוד להתארגנות מהירה היא עקביות. סדר קבוע מקנה לילדים הרגלים שאחרי תקופה של התמדה הם יעשו כבר בכוחות עצמם. קימה, נטילת ידיים, צחצוח שיניים, ארוחת בוקר וכו'. אחידות הפעולות יום אחרי יום באופן קבוע משרה סדר ברור בערפל של הבוקר. ארוחת בוקר לפני ההתלבשות, אגב, חוסכת לכם זמן של החלפת בגדים במקרה של לכלוך.

שותפות

בגזרת ההורים, סכמו ביניכם האם התארגנות הבוקר היא עבודה משותפת של שניכם, או תפקיד של אחד ההורים בלבד, בהתאם למציאות חייכם. גם הילדים צריכים להיות שותפים לקביעת הזמנים וחוקת התפקידים. כך הם מרגישים אחריות מצד עצמם, ולא רק נתינים בממלכתכם הקטנה שצריכים למלא הוראות חסרות פשר.

• מחשבה תחילה

גם אם אתם אנשים לא מסודרים מטבעכם (כן, תתפלאו, יש אנשים כאלה...) תוכלו להקל על עצמכם בהכנה של כל מה שאפשר לילה מראש. את מערכות הבגדים תבחרו יחד עם הילדים לפני השינה, כך תימנעו מהבכי הצורמני של ילדה שכל הלילה תכננה ללכת לגן עם שמלת השבת ומקריאות עצבים של הבן של מוצא את הנעל השנייה. חשבו מראש על המשברים שעלולים לצוץ בבוקר, כל משפחה לפי צרכיה, ונסו למצוא להם פתרונות יחד עם הילדים. יש המהדרין להכין את הסנדוויצ'ים בלילה ולשמור במקרר. לבחירתכם...

• קימה מוקדמת

כן, אני יודעת, "רק עוד חמש דקות". אתם רוצים לישון עוד טיפ טיפה, וגם כך הילדים מתעוררים רק מאוחר יותר, אז למה לא להתפנק עוד קצת בחמימות הזו ולצאת לאכזריות של הקור? כי בחישוב מתמטי פשוט, חמשת הדקות יעלו לכם אח"כ ב20 דקות! אל תתחילו בוקר מנומנם, אל תקומו מתוך לחץ כי מאוחר וחייבים להעיר את הילדים. קומו כמה דקות לפני שצריך להעיר אותם. קחו את הזמן השקט הזה לעצמכם. ברכות השחר מול חלון פתוח, שתו משהו חם ברוגע. הבוקר של הילדים ייראה אחרת לגמרי, כשאתם מעירים אותם רק אחרי שאתם התעוררתם, ולא תוך כדי מלחמה בקורי השינה.

• בן יחיד

אתם אמנם משפחה, ואתם גידלתם את כל הילדים באותם התנאים, אבל חשוב לזכור (ולא רק בהקשר הזה) שלכל ילד יש את הצרכים המיוחדים שלו. יש מי שזריז בטבעו, ולא צריך זירוזים חוזרים ונשנים מצדכם, אבל יש גם כאלה שזקוקים לעזרה שלכם. העירו כל ילד בצורה ובזמן שיהיו הטובים ביותר בשבילו. יש מי שיכול לקום בקריאה אחת קולנית, וילדים אחרים צריכים את הזמן להתעורר לאט יותר, בהדרגה. כל פעם עוד קצת.

אל תצפו מהם להיות שווים והערות כמו "למה אחותך כבר לבושה ואתה עוד לא אמרת מודה אני?" לא יועילו. זה תלוי בכם, הורים.


• בוקר טוב

בוקר טוב זה לא רק איחול בשמיים. בוקר טוב הוא פתיח חשוב מאוד לכל המשכו של אותו יום. באיזה פרצוף הילדים הולכים ל'חדר'? כמה מרוכזים הם בשיעור? האם המוח שלהם ערני מספיק לקלוט ולהחכים? יש להם מספיק מצב רוח כדי להתערות היטב בחברה? כל הדברים הללו תלויים רבות באופן שהם מתעוררים. אז אם כבר התעוררתם לפניהם כמו בסעיף הקודם, למה שלא תהיה מוסיקת בוקר נעימה? התחילו בהדרגה, בווליום רגוע שיחדור לאט ובנעימות לתת ההכרה הישן שלהם. לאט לאט תגבירו את הדציבלים יחד עם קריאות ה'בוקר טוב' שלכם.

אז שיהיה לכם יום נעים!

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

תזונה ופעילות גופנית - כללים וטיפים

תזונה ופעילות גופנית - אימון סיבולת לב-ריאה (אירובי).

א. כשעתיים וחצי עד ארבע שעות לפני אימון יש להקפיד על ארוחה שרובה מפחמימות, אך מכילה גם מאגר עשיר של חלבונים וסיבים כגון ירקות ודגנים מלאים.

במקרים הבאים אכלו חטיף אנרגיה או גרנולה:
1. עברו ארבע שעות מה ארוחה האחרונה
2. אם אתם מתאמנים ישר כשאתם קמים

אם האכילה מכבידה על האימון שלכם, ניתן להסתפק במיץ פירות.

ב. כשעה לאחר האימון: הקפידו על אכילת ארוחה עשירה בחלבונים, בפחמימות ובסיבים תזונתיים. ארוחה זו חשובה מאד להשפעת האימון על הגוף וכדאי להקפיד עליה.

אימון כח (אנארובי)

ג. אם אתם שעתיים וחצי עד ארבע שעות לפני אימון: הקפידו על ארוחה מלאה בפחמימות, חלבונים ובסיבים תזונתיים. כשעה לפני האימון יש לצרוך פרי או חטיף אנרגיה.

ד. מיד לאחר האימון: יש לצרוך חטיפים המכילים כמות גדולה של פחמימות, כגון חטיפי גרנולה או פירות יבשים. לאחר חצי שעה יש לצרוך ארוחה מלאה שתכלול גם חלבונים. מומלץ שהארוחה לא תכלול שומנים וסיבים תזונתיים.

שתיית מים במהלך הפעילות ולאחריה.

הוראות לעוסקים בפעילות גופנית מתונה, באימון שנמשך שעה או יותר:
1. כשעתיים לפני תחילת האימון יש לשתות 2 כוסות מים או משקה קל. כדי שהמשטרה ייספג היטב עדיף לא לשתות משקאות המכילים יותר מ6-8 אחוזי פחמימות.
2. עדיף לא לשתות מיצי פירות.
3. כחצי שעה לפני אימון שתו כוס מים
4. אין צורך לשתות תוך כדי פעילות שנמשכת עד 45 דקות.
5. אם ברצונכם לשתות, ניתן לשתות כל 25 דקות חצי כוס מים .
6. אין לשתות אלכוהול לפני פעילות.

לאנשים שמתאמנים יותר משעה בעוצמה גבוהה:
מומלץ לשתות משקאות ספורט לפני אימון, במהלכו ואחריו.

לאחר פעילות:
שקלו את עצמכם לפני ואחרי הפעילות, על כל ק"ג שהורדתם שתו 1.5 ליטר נוזלים.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

מה לעשות כשמקבלים חשבון מים מנופח?

10 עצות לצרכנים שמקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל

"תאגידי המים כפופים לאמות מידה בעניין נורמות השירות לצרכן. בין היתר הן קובעות כי לצרכן עומדת הזכות להגיש בקשה לבירור חשבון, ומגדירות כיצד על התאגיד להתמודד עם פנייה כזו", מסבירה עו"ד סלעית קולר מהמועצה לצרכנות:

1. קיבלתם חשבון מנופח? אם החשבון מבוסס על הערכת צריכה ולא לפי קריאת מונה, יש למסור לתאגיד את מד קריאת המונה ולדרוש תיקון בהתאם.

2. בדקו ביחס לחשבונות קודמים: בדקו האם החשבון המנופח נובע מגידול בצריכה הפרטית או הציבורית (הפרשי מדידה).

3. בדיקת נזילות: אם הצריכה הביתית גדלה, בדקו האם יש נזילת מים ממקור כלשהו בבית. אחת לשנה, אם אותרה ותוקנה נזילה בצנרת הביתית, וצריכת המים שנמדדה לפני התיקון הייתה גבוהה ב-150% מהצריכה הרגילה - ניתן לפנות לתאגיד ולבקש הפחתה בתשלום בגין הנזילה.

4. צריכה משותפת: אם הגידול בחשבון נובע מגידול בצריכה הציבורית (הפרשי מדידה), יש ליידע את ועד הבית ולבדוק האם יש נזילה בצנרת הראשית. במקרה שאותרה נזילה ותוקנה, ניתן אחת לשנתיים בלבד לבקש תשלום מופחת בגין הנזילה.

5. בקשה לבירור חשבון: אם לא אותרה נזילה, בצנרת הראשית או הביתית ניתן להגיש לתאגיד בקשה לבירור חשבון (עד 30 יום ממועד התשלום האחרון של החשבון).

6. כמה לשלם? אם טרם שולם החשבון במועד הגשת הבקשה לבירור מומלץ לדרוש לשלם את החשבון לפי הערכה צריכה בלבד ואת היתרה לשלם לאחר ביצוע הבירור.

7. הגשתם בקשה? זכרו לוודא קבלת ממצאי הבדיקה בכתב תוך 14 יום.

8. לא נמצאה סיבה? אם לא נמצאה סיבה לשינוי ברמת צריכת המים, מומלץ לשלם אגרת בדיקות נוספות הכוללת ביקור של אנשי התאגיד בשטח, בדיקת מונה, בדיקת הצלבת מונים ועוד. התאגיד צריך להגיש ממצאי בדיקות אלה תוך 21 יום.

9. צריכה חריגה במיוחד: במקרים של חשבונות בהם הצריכה הביתית שנמדדה עולה על 200% מהצריכה הרגילה, ואין הסבר בעקבות בדיקות שבוצעו, ניתן להגיש בקשה לחיוב בהתאם להערכת צריכה לאישור מנכ"ל התאגיד.

10. לא מסכימים עם ממצאי התאגיד? תוך 30 יום מקבלת ממצאי התאגיד בכתב ניתן להגיש השגות לרשות המים.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

משפצת את המטבח? קבלי עשרה טיפים

. ראשית יש לקבוע את התקציב - כמה כסף אתם רוצים/יכולים להשקיע בשיפוץ/בנייה?

2. ערכי סקר שוק. קבלי לפחות 3-4 הצעות מחיר והשווי ביניהן.

3. השווי לא רק את המחיר, אלא גם את המפרט אותו את מקבלת.

4. שימי לב לחומרים שמופיעים במפרטים/הצעות - אל תתפשרי על טיב החומר.

5. אל תתעצלי, לכי לראות עבודות של החברה/הנגר.

6. רגע לפני שאתם מחליטים. בקשי המלצות, שוחחי עם לקוחות נוספים, אל תסתפקי בתמונות או סיבוב באולם התצוגה.

7. אל תלכי על מותג גדול כי זה מותג, תבדקי גם עם נגריה, יתכן שתחסכי כסף, תקבלי שירות מהיר - והכי חשוב - מטבח ייחודי שיתאים בדיוק לדרישות שלך.

8. כיום במטבח המודרני והמשודרג תמצאי המון מגירות. מגירות הן יקרות יותר מדלתות, אך הרבה יותר פרקטיות לטווח הארוך. אם החלטת ללכת על מגירות, בדקי כי הפרזול הוא איכותי ומחברה מוכרת (כמו בלום), וודאי כי קיים מנגנון שליפה כפולה וטריקה שקטה. שהמגירה נפתחה בלחיצה קלה. ישנן גם מגירות הפועלת על מערכת חשמלית, מנגנון זה SERVO-DRIVE, מאפשר פתיחה או סגירה של המגירה בנגיעה קלה.

9. אל תסתכלי רק על היופי. המטבח צריך להיות גם פרקטי, אם אין לך מעצב/אדריכל פנים התייעצי עם הנגר, הניסיון שלו יכול לתרום לך רבות.

10.אם תבחרי נגר, תוכלו לעקוב אחרי תהליך ייצור והרכבת המטבח שלכם בשלביו השונים ולהיות שותפה מלאות לתהליך. אין אפשרות כזו בחברות הגדולות, ורצוי לזכור כי מה שנראה מושלם באולם התצוגה לא תמיד נראה מושלם בבית.

זכרי: ההתמרמרות על איכות גרועה נשארת זמן רב לאחר שפג טעמו הטוב של

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

עצות וטיפים לפני השכרת רכב
מה חשוב לבדוק לפני ששוכרים רכב? האם עדיף השכרה על בסיס יומי או שבועי? ומדוע חשוב להשכיר בחברה בה יש מספר נקודות החזרה גבוה?
השכרת רכב אינה עניין של מה בכך. מדובר בהוצאה לא פשוטה ולכן חשוב מאוד לפני ששוכרים רכב לעשות את כל הבדיקות הנדרשות, החל בחברת ההשכרה וכלה ברכב אותו בחרתם לשכור. בדיקות אלו יכולות לחסוך לכם הרבה כסף, כאב ראש ואי נעימויות לאחר מכן. לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור את הרכב המתאים לכם ביותר.

בעת קבלת הרכב תידרשו לחתום על טופס בו הנכם מאשרים את כל השריטות והמכות והפגיעות שסביב הרכב. בדיקה זו חייבת להיעשות על ידכם ביסודיות רבה. כל שריטה שאינה מופיעה בדו"ח – עלולה לעלות לכם הרבה כסף בעת שתחזירו את הרכב. לכן עיברו עם הבוחן סביב כל הרכב, כולל הגג. את תהססו לשאול כל שאלה בנוגע לכל מכה קטנה. במידה ונמצאו על ידכם פגיעה כלשהי יש להודיע על כך מיד לנציג החברה.

זכותכם המלאה לקבל רכב נקי. אל תתפשרו על רכב שלא עבר שטיפה ואינו מצוחצח מבפנים. אם הריפוד קרוע או ישנם כתמים על הרכב או ריח לא נעים בתוך תא הנוסעים – דירשו לקבל רכב אחד.

ודאו שגודל תא המטען מתאים לצרכיכם עוד לפני ההשכרה. אל תתפתו להשכיר רכב קטן כדי לחסוך בעליויות ואז להיתקע ללא מקום לכל התיקים והציוד הנלווה. מכוניות משפחתיות עם 5 דלתות הן בעלות תא מטען גדול יותר מאשר מכוניות בעלות 4 דלתות.

בידקו את תקינות הרדיו, הרמקולים והמזגן. ודאו שאתם יודעים כיצד לתפעל אותם ושהם פועלים כראוי. אל תהססו לבדוק את המזגן בשיא העוצמה, הן בחורף והן בקיץ. כמובן שזהו תפקידכם להיערך עם דיסקים לשמיעה במהלך הנסיעה.

אם הרכב מיועד להסעת ילדים – יש להיערך לכך בהתאם. בדקו מראש עד איזה גיל חייבים הילדים לשבת בכסא בטיחות ושחגורות הבטיחות ברכב מתאימות לילדים. במידת הצורך ניתן בכל חברת השכרה להזמין מראש כסא בטיחות או בוסטר.

השכרת הרכב כוללת לרוב גם פוליסת ביטוח. חשוב מאוד שתשבו ותקראו את כל הסעיפים בפוליסת הביטוח. כך תוכלו לדעת בדיוק מראש מה מכסה הביטוח ומה גובה ההשתתפות העצמית שלכם במקרה של תאונה ח"ו.

בתקופות של שיא התיירות רכבי ההשכרה מבוקשים מתמיד. כך גם המצב בחגי ישראל. לכן, בתקופת העומס, כדאי מאוד להזמין רכב מבעוד מועד על מנת שלא יקרה מצב של מחסור ברכבים. אל תמתינו לדקה ה-90. אם הנכם יודעים את התאריכים המדוייקים של החופשה שלכם – מומלץ אפילו להזמין את הרכב כמה חודשים מראש.

בידקו אצל חברת ההשכרה על מבצעים והנחות שיש אצלם עבור השכרה של מספר ימים. לרוב תגלו כי מומלץ להשכיר רכב על בסיס שבועי ולא על בסיס יומי. שכירות זו זולה יותר ברוב המקרים. אם למשל אתם מתכוונים לקחת רכב לחמישה ימים.

איחור בהחזרת הרכב עלול לעלות לכם ביום שכירות נוסף. לכן, כדאי מאוד להשכיר רכב בחברה בה יש מספר סניפים פזורים בכל רחבי הארץ. בצורה כזו תוכלו להחזיר את הרכב בכל נקודה שתחפצו ללא איחור וללא חיוב על יום נוסף.

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

עצות לשיווק נכון

ישנה הבחנה ברורה בין שיווק למכירה. שיווק הוא אקט אקטיבי של יציאה החוצה מהעסק, בעוד מכירה נעשית בתוך בית העסק. באחד השבועות הקודמים עסקנו בטיפים למוכר, כעת נעסוק בטיפים למשווק.
פעולת השיווק המוצלחת דורשת פתיחות מחשבתית, מציאת פתרונות מידיים ויצירתיים, עמידה בתנאי לחץ, יכולת הקשבה לזולת, היכולת לזהות את צרכי הזולת והידיעה כיצד לתת להם מענה, וניתוק האגו.

להלן כמה עצות מועילות לאיש השיווק הנמרץ:

האמן שאתה יכול לסגור את העסקה. עצה זאת נראית טריוויאלית, אך יישומה דורש תרגול וביטחון עצמי רב. האמונה העצמית ביכולת לסגור את העסקה הקרובה מתבטאת במהלך הפגישה בנחישות, בנמרצות ובביטחון שאיש השיווק משדר.
כאן חשוב להדגיש, שבאקט השיווקי, פעמים רבות ישנה חשיבות רבה יותר לשפת הגוף, למה שאיש השיווק משדר, ולדברים הנאמרים בין השורות, מאשר למילים הנאמרות בפגישה!

ישנה חשיבות רבה לקשר האישי שנוצר עם הלקוח ולאווירה הטובה בפגישה. שבור את הקרח בתחילת הפגישה עם הערה אגבית חביבה. למשל, התפעל מהשעון שעל הקיר, העלה שמות של מכרים משותפים, וכ"ד.

כל לקוח הוא חשוב ואין לזלזל בו. גם לקוחות הנראים לכאורה כקטנים עשויים להפתיע בקשריהם וביכולותיהם. יש להתנהל מול כל לקוח כאילו הוא הלקוח בעל החשיבות הרבה ביותר לעסק.

ככלל, עדיף שלא תידור משתידור ולא תקיים. כל הבטחה הנאמרת בפגישת השיווק יש ללקוח צפייה לאחר חתימת החוזה שתקוים. מלבד הפן ההלכתי והמוסרי, אין דבר מזיק יותר לתדמית של מותג מדימוי של מי שלא מקיים את הבטחותיו.

לעולם אל תסתפק בלקוחות שכבר יש לך. לקוחות באים והולכים ותמיד צריך לדאוג שיהיו מספיק לקוחות שיקיימו את העסק גם בעיתות משבר.
בהקשר זה אציין, שבאותה המידה אין לחדול מפעולות שיווק גם אם הן לכאורה לא נושאות פרי. בספר המתאר את התפיסה הפיזיקאלית המכונה "כאוס" והנקרא (בשם המפתיע) "כאוס" (מאת ג'יימס גליק, פרק ראשון) מתואר "אפקט הפרפר". "אפקט הפרפר" טוען, שמשק כנפיים של פרפר באיי מלזיה, יכול בסופו של דבר ליצור טורנדו בקליפורניה. זאת משום שההשפעות של אותו משק כנפיים כל הזמן הולכות ומתעצמות עד שבסופן הן הופכות לטורנדו. כך גם בשיווק, אין לשער את תוצאותיה של היוזמה השיווקית, ומי שיוזם יותר, בסופו של דבר גם סוגר יותר עסקאות.

השאר את הלקוח סקרן. אל תאמר את המחיר מיד, ואל תחשוף בהתחלה את כל מה שאתה עתיד לתת ללקוח. כך, ככול שהפגישה תימשך ותתקדם אתה תמשיך להשאיר את הלקוח סקרן ומופתע לטובה.
ככול שעסקה גדולה ומשמעותית יותר כך דרושות יותר פגישות לסוגרה. הממוצע לעסקאות גדולות הוא 5 פגישות. בעסקאות מעין אלה, מטרת הפגישה הראשונה היא רק לסקרן הלקוח דיו בכדי לקבוע פגישה שנייה. את המחיר אמור רק בפגישה השנייה.

למד לפני הפגישה ככול יכולתך על הלקוח וצרכיו ובחן כיצד אתה יכול לתת להם מענה. הכן מראש תסריט שיחה רצוי, התכונן להתנגדויות אפשריות, ובדל עצמך ממתחרים.

הקשבה שונה מהאזנה ודורשת הרבה יותר תשומת לב וכבוד לזולת. הקשב ללקוח בזמן הפגישה.

הגע לפגישה בזמן, רענן, מסודר, ומצויד בחומרי שיווק ראויים ומדויקים.

אחרי שלב הסגירה, אפשר רק להזיק לעסקה. רצוי רק לקבוע לו"ז להמשך, לומר כמה מילות נימוס, ולהמשיך לפגישה הבאה.

תובנה זו הינה חשובה ביותר ושמעתיה מאחד לקוחותיי החרדים. לדבריו, בעלי עסקים חרדיים רבים לא מפארים את עצמם ואת עסקיהם בגלל הצניעות הטבועה בהם והקפדתם על מידת הענווה, מה שבסופו של דבר פוגע ביבולם השיווקי. חשוב להדגיש, מלאכת השיווק אינה עוסקת במשווק כאדם, אלא בעסק אותו הוא מייצג (אפילו אם הוא בעליו) ובמענה שהוא בא לתת ללקוח. צריך לחדד הבחנה זו ולזכורה: אפשר לקיים את מידת הענווה ויחד עמה לייצג את העסק נאמנה.


סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

קלונימוס הזקן כתב:עצה לכאבי שיניים.

https://amhasefer.wordpress.com/2015/05 ... %99%D7%9D/
המלצה לסובל מכאב שיניים
סדרת זוטות [13]: פנקס קטן יש לי ובו רשמתי במשך שנים מה שתפש את עיני: פריטים מיוחדים. עותקים חריגים. זוטות וסתם פיקנטריה.

הפעם, בהשראת ל"ג בעומר, אני מבקש להביא בפניכם עצה כיצד להתמודד עם כאב שיניים על פי הקבלה.

לפני שניגש לעיקר, נחוצות לנו ידיעות אלו:

1. בפיו של כל אדם ישנם שלושים ושתיים שיניים.

2. לפי חכמת הקבלה יש ל"ב נתיבות חכמה. ל"ב הנתיבות הם כנגד עשר הספירות ועשרים ושתים האותיות.
מקור התרשים: http://www.ynet.co.il/PicServer2/010820 ... eeth31.gif

עצה זאת כתובה בעמוד האחרון של ספר נתיב רש"י, שנדפס בבתי מחסה, ירושלים שבין החומות, בשנת תרנ"ה (1895). הספר הוא קטן ודקיק ונושאו הראשי הוא הערות על מסכת שבת.

זוטות1

המחבר היה תלמידו של ר' הלל מפאריטש, תלמיד ותיק לאדמו"רי חב"ד הראשונים ומגדולי חסידי חב"ד בכל הדורות.

בסוף ספרו מביא המחבר מאמרים של תורה וספורים ששמע מרבו ורשם על מחברתו.

העצה שהוא כותב היא להוסיף בקשה אישית בעת אמירת ברכת הלבנה (הירח), שנאמרת בבתי כנסת פעם בחודש.

מדוע בברכת הלבנה ?

כי 32 השיניים הן כנגד 32 נתיבות החכמה והן רמוזות במילה 'לבנה'.

וכך כתוב:

אמר מורי, סבלתי זמן רב כאב שינים ר"ל (=רחמנא ליצלן, ה' יצילנו) ולא רציתי לעקור [וכ"ה (=וכן הוא) בגמרא*], שהם ל"ב כנגד ל"ב נתיבת החכ' (החכמה).
הלחש כנגד הלבנה טוב, שלבנה נוטרקין (=נוטריקון, ראשי תיבות) ל"ב נ"ה (נ"ה=ראשי תיבות נתיבות החכמה).
שמעתי שטוב לומר עת קדוש הלבנה אחר תי' (=תיבות) ואינו יכול לנגוע בך, ולא יהיה לי כאב שיניים לעולם.


* האם כוונתו למסופר על רבי יהודה הנשיא, שסבל כאב שיניים שלש עשרה שנה?


שבת שלום
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

תגובות
1.

כבוד מר אבישי.

ישר כח גדול על פרסומיך הנפלאים מידי שבוע.

עתה קיבלתי מקור להנהגתו של הרבי מליובאוויטש וכן אבי חמיו כ"ק האדמו"ר הרש"ב מליובאוויטש שבעת קידוש לבנה היו מעבירים היד על השיניים.
והאדמו"ר הרש"ב היה מוסיף לומר -בדיוק כהציטוט שהבאת- ולא יהיה לי כאב שיניים לעולם.

ערב שבת שלום.
יעקב

2.

בס"ד
שלום וברכה
מעניין שיש סידורים ספרדיים שבהם מופיע בקשה זו בקדוש לבנה, למרות שכאן נראה שזו מסורת שהייתה במחוזות אחרים.
מ.ב.
3.
תלמוד בבלי מסכת פסחים דף קיג עמוד א

"ולא תעקר ככא"

ראה עוד מצורף, שם מביא הרבי מליובאוויטש אותה שמועה בשם רבי הלל מפאריטש.

שבת שלום ותודה על המשלוחים.

הרב ברוך אוברלנדר

Otzar HaHochma

4.

בעזהש"י
לידידי הרב אבישי נ"י
שלום וברכה,
סגולה זו מובאת בסוף הספר "בעל שם טוב על התורה": "מהמגיד מטשרנבל[!] בשם הריב"ש
לומר בברכת הלבנה 'כך לא יוכלו לנגוע בי לרעה וכך לא יהיה לי וכל בני ביתי כאב שיניים'
ומסוגל לכאב שיניים". זאת בשם קונטרס "חק עולם" שבתוך ספר "ברית עולם". כך נדפס
בסידור בנוסח חסידי ביאלא "חלקת יהושע" בחלק ימות החול עמ' תצ.
הרב יהושע
5.
ערב שבת שלום.

בענין הציטוט המרתק אודות כאב שיניים:

הסגולה הזו ידועה ומוכרת בפי רבים, שמעתי עליה לפני שנים מוותיקי ירושלים, וכן מפורסם שהיה הסטייפלער בעל הקהילות יעקב ממליץ עליה.

לפי הנוסח הזכור ושגור על לשוני אומרים כך:

'ולא יוכלו כל אויבי לנגוע בי לרעה – ולא יהא כאב שיניים לי ולפלוני בן פלוני'…

דומה כי הדברים מובאים בספר אורחות רבינו על בעל הקהילות יעקב וכדאי לבדוק שם.

אם אמצא משהו, אשלח אליך בל"נ.

באופן אישי אוכל לספר לך, שלפני שנים רבות שמעתי הסבר על הנושא מפי הרב שמואל אוירבך שליט"א, ונדמה שהוא אמר לי שיש קבלה בנושא מרבי ישראל מרוז'ין זיע"א. (ראה בספר טעמי המנהגים עמוד תקסה).

אנסה להתענין בשבת הקרובה ובימים הבאים בנושא, זה מידי מפורסם בכדי שזה יופיע רק בכתבי תלמיד אדמור"י חב"ד,

למרות שהמציאה תמיד מעוררת ענין.

יצחק לויסון

נ. ב. מצרף מה שמצאתי בספרי חסידות הריב"ש – רבי ישראל בעל שם (טוב).

הנה לפניך העתק מסגולות המופיעות בסוף ספר בעש"ט על התורה כרך ב'.

כמובן, שאם אכן זה בשמו של הבעש"ט, זהו כבר המקור הקדום ביותר שמצאנו עד כה, יותר מתלמיד חב"ד, ויותר מרבי ישראל מרוז'ין.

6.

שלום ר' אבישי

ראה בפסחים קיג, א "ולא תעקר ככא".

הסגולה לכאב שינים מובאת בכמה ספרים בשם מרן הבעש"ט הק' (יתכן שבס' בעש"ט עה"ת תמצא סגולה זו עם מקורה הקדום יותר). גם אודות בעל קהילות יעקב מסופר שאמר משהו כזה כדי שאשתו לא תסבול מכאבי שינים (ומעשה רב נוסף … אני הקטן רגיל ג"כ לומר בקידוש לבנה "ולא יהא לי ולבני ביתי כאב שינים", וב"ה זה לי למעלה מט"ו שנה שלא הוצרכתי לבקר אצל רופא שינים, כן יעזור ה' הלאה.)

תודה רבה על הרשימות המעניינות.

שבת שלום ומבורך

לוי יצחק
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

לחיצה על 'AIt' תוך כדי לחיצה על לוח הספרות הימני (כלומר על אלט ו-1 ואח"כ על מספר שתים ו-10 ו-11 וכו').
☺☻♥♦♣♠•◘○◙♂♀♪♫☼►◄↕‼¶§▬↨↑↓→←↔▲▼
מי מתנדב להביא רשימה של כל האייקונים/סמלילים?

[אצלי לא עובד בכלל, כי המקלדת לא סטנדרטית ואין לי מנורה מעל הספרות בצד ימין שצריכה להיות דלוקה, אלא קלונימוס שלח לי וביקש שאפרסם כאן].
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
הדובדבן שבקצפת
הודעות: 1855
הצטרף: 20 ספטמבר 2016, 21:23
קיבל תודה: 1 פעם

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי הדובדבן שבקצפת »

יאיר כתב:לחיצה על 'AIt' תוך כדי לחיצה על לוח הספרות הימני (כלומר על אלט ו-1 ואח"כ על מספר שתים ו-10 ו-11 וכו').
☺☻♥♦♣♠•◘○◙♂♀♪♫☼►◄↕‼¶§▬↨↑↓→←↔▲▼
מי מתנדב להביא רשימה של כל האייקונים/סמלילים?

[אצלי לא עובד בכלל, כי המקלדת לא סטנדרטית ואין לי מנורה מעל הספרות בצד ימין שצריכה להיות דלוקה, אלא קלונימוס שלח לי וביקש שאפרסם כאן].
קודם כל תודה על הרעיון,
מבדיקה האופציות הן כמעט בלתי נגמרות כי כל שילוב של 2 ספרות או יותר נותן עוד אייקונים...
הכוונה היא לרשום מה כל מס / צירוף מספרים נותן?

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

לא, אפילו רק את האייקונים.

גם 3 ספרות (100/237) נותן אייקון?

[כי אם לא אז יש רק 99 אייקונים לא כ"כ הרבה..לא נורא (: ]
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

כן.

אלו האייקונים לספרה '100' ולספרה 237.

100 - d

237 - φ

יש שם בלי סוף אייקונים. משלב מסוים זה הופך לא"ב ואח"כ לאותיות אנגליות (אולי גם סיניות...) וכו'.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

מה אייקון 99?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עויבד
הודעות: 748
הצטרף: 26 מאי 2013, 12:21
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עויבד »

האמת היא שאני כבר אוחז ב 200 אני עושה את זה באקסל וזה מאוד קל.....
בע"ה כשיהיה לי זמן אמשיך ואח"כ אעלה את זה
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....

סמל אישי של משתמש
עויבד
הודעות: 748
הצטרף: 26 מאי 2013, 12:21
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עויבד »

1 ☺
2 ☻
3 ♥
4 ♦
5 ♣
6 ♠
7 •
8 ◘
9 ○
10 ◙
11 ♂
12 ♀
13 ♪
14 ♫
15 ☼
16 ►
17 ◄
18 ↕
19 ‼
20 ¶
21 §
22 ▬
23 ↨
24 ↑
25 ↓
26 →
27 ←
28 ∟
29 ↔
30 ▲
31 ▼
32
33 !
34 "
35 #
36 $
37 %
38 &
39
40 (
41 )
42 *
43 +
44 ,
45 -
46 .
47
48 0
49 1
50 2
51 3
52 4
53 5
54 6
55 7
56 8
57 9
58 :
59 ;
60 <
61 =
62 >
63 ?
64 שטרודל
65 A
66 B
67 C
68 D
69 E
70 F
71 G
72 H
73 I
74 J
75 K
76 L
77 N
78 O
79 P
80 Q
81 R
82 S
83 T
84 U
85 V
86 V
87 W
88 X
89 Y
90 Z
91 [
92 \
93 ]
94 ^
95 _
96 ]
97 a
98 b
99 c
100 d
101 e
102 f
103 g
104 h
105 i
106 j
107 k
108 l
109 m
110 n
111 o
112 p
113 q
114 r
115 s
116 t
117 u
118 v
119 w
120 x
121 y
122 z
123 {
124 |
125 }
126 ~
127 ⌂
128 א
129 ב
130 ג
131 ד
132 ה
133 ו
134 ז
135 ח
136 ט
137 י
138 ך
139 כ
140 ל
141 ם
142 מ
143 ן
144 נ
145 ס
146 ע
147 ף
148 ▓
149 ץ
150 צ
151 ק
152 ר
153 ש
154 ת
155 ¢
156 £
157 ¥
158 ₧
159 ƒ
160 á
161 í
162 ó
163 ú
164 ñ
165 Ñ
166 ª
167 º
168 ¿
169 ⌐
170 ¬
171 ½
172 ¼
173 ¡
174 «
175 »
176 ░
177 ▒
178 ▓
179 │
180 ┤
181 ╡
182 ╢
183 ╖
184 ╕
185 ╣
186 ║
187 ╗
188 ╝
189 ╜
190 ╝
191 ┐
192 └
193 ┴
194 ┬
195 ├
196 ─
197 ┼
198 ╞
199 ╟
200 ╚
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

יישר כח עצום עויבד!

הנצרכים לי הם עד 31.

32, 39 ו - 47 ריקים?

ומדוע ב64 כתבת שטרודל ולא שמת את הסימן?
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
מישהי מירושלים
הודעות: 13871
הצטרף: 08 נובמבר 2012, 18:51
נתן תודה: 87 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי מישהי מירושלים »

המספרים הריקים יכולים להיות אנטר או רווח מסוג יותר מיוחד (רוח מוגדל)

ואם מציינים שטרודל, התכנות האוטומטי הופך את זה ל'אין לכתוב כתובות מייל בפורום'
אין לי חתימה.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

אה...תודה (לא חשבתי על זה)
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עויבד
הודעות: 748
הצטרף: 26 מאי 2013, 12:21
קיבל תודה: 6 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עויבד »

תודה למישהו מירושלים שענה במקומי
אם אתה באמצע תקופה קשה ושואל את עצמך איפה ה׳, תזכור תמיד שגם מורה שותק באמצע מבחן....

סמל אישי של משתמש
קלונימוס הזקן
הודעות: 1029
הצטרף: 09 אוקטובר 2016, 13:12
קיבל תודה: 3 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי קלונימוס הזקן »

עובד,

אתה מתכוון לכתוב עוד? עד איזה מס'?

פך שמן
הודעות: 2203
הצטרף: 25 נובמבר 2013, 21:21
קיבל תודה: 12 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי פך שמן »

סבא קשישא כתב:הנה רשימה של 17 עצות ופטנטים שידיד שלח לי במייל.

לא מתחייב על התוצאות...

1. דיסקים שרוטים? - ג'ל לשיער הוא החומר היעיל ביותר לתיקון דיסק שרוט.

2. כוסות שנתקעו יחד - למלא את הכוס העליונה במים קרים, את התחתונה לטבול בתוך מים חמים, פער הטמפרטורה יפריד אותם

3. אבנית בקומקום - החומר היעיל ביותר זה 'חומץ', למלא עד שיכסה את גוף החימום -להרתיח ולהמתין כמה דקות, התוצאה מדהימה! (האדים פועלים על דפנות הקומקום על אף שאין מגע ישיר עם החומץ). חבל על הכסף תשתמשו בחומץ סינטטי. ולחסכנים יותר- אפשר לערבב טיפה מים עם החומץ.

אין חומץ בבית?
תשתמשו במלח לימון, יוצקים מים עד לגובה החצי -מוסיפים כף מלח לימון ומרתיחים פעם או שנים. לא רצוי באופן תמידי, למה? שימוש תמידי במלח לימון יפגע בקומקום ויגרום לנזילות..

4. אבנית במגהץ- למלא את מיכלית המגהץ בחומץ - להפעיל את המגהץ 'פול חום' עד שיתאדה החומץ. תוצאה מושלמת!

5. סופג ריחות למקרר - תפוח אדמה פרוס בצלוחית. עובד יופי למשך שבוע.

6. קליפות תפוחי אדמה - מה אפשר לעשות איתם? מניחים בצלוחית בתוך המקרר - והנה לכם סופג ריחות מעולה!

7. אוכל שרוף? אל תזרקו אפשר לתקן בקלות!

פטנט ענק לתיקון טעם וריח של אוכל שרוף: שכחתם את סיר החמין על אש גבוהה והחמין קיבל טעם וריח שרוף? גם אם החמין נשרף בתחתית הסיר והטעם והריח השרוף השתלט על כל האוכל, בהחלט ניתן להחזיר את החמין למצב תקין לחלוטין.

תזרקו חתיחת 'קרטון' לתוך הסיר למשך כמה דקות, הקרטון יספוג את כל הטעם השרוף ויקח אותו אל האשפה, והנה לכם חמין תקין עם טעם וריח גן עדן.

בעיקרון מספיק חתיחת קרטון אחת בגודל של 10 או 15 ס"מ מרובע בשביל סיר ביתי. והתוצאה תהיה טובה גם אם תבצעו את הפעולה הזו כאשר הסיר כבר על הפלטה.

עכשיו תלכו לחנות ירקות וקחו משם קרטון ותכינו לכם כמה חתיחות מרובעות (מי שלא מרובע יכול לגזור גם עגול:) שיהיה זמין לעת הצורך.

8. פח אשפה ללא ריח- לפזר אבקת סודה לשתיה בקרקעית הפח, תחת השקית.

9. הסרת כתמים מבגדים - מוסיפים 3 כפות אבקת סודה לשתיה למכונה, תוצאה נהדרת!

10. הברקת שיניים - מוסיפים מעט אבקה למשחת השיניים על המברשת, ושינייך יהיו מבריקות תמיד. מצוין במיוחד לאנשים מעשנים, בדוק!

11. דבש טבעי - כמויות הצוף הן תמיד מוגבלות, ולא מעט כוורנים מאכילים את הדבורים ב... סוכר לבן בעונת רדיית הדבש. בכך הם מכפילים ומשלשים את כמות הדבש, הדבורים מעבדות את הסוכר לדבש! (מחיר הסוכר הוא בדיוק נמרץ 10% ממחיר הדבש) איך נדע אם הדבש טבעי? התשובה: בחורף הדבש חייב להיות קרוש וגבישי, אם הוא צלול זה דבש מזוייף. בקייץ מכניסים למקרר -אם הוא נקרש הוא טבעי. ישנם חברות המוסיפים חומרי קרישה כדי להטעות -אבל לדעתי אלו מקרים נדירים.

12 - דבש טבעי הוא כמו זהב - לעולם הוא לא יתקלקל. אם נטמין צנצנת דבש באדמה ל 70 שנה ואח"כ נוציא אותה ונכניס לצנצנת כף רטובה במים ונלקק אותה -נרגיש מתוק מתוק כאילו ביום זה נרדה הדבש מן הכוורת . אבל מרגע זה החיים של הדבש על זמן שאול, למה? בגלל המים! כעבור חודשיים הוא כבר לא יהיה מתוק מתוק -הוא יהיה חמוץ חמוץ, ולא ראוי לאכילה. למה? כבר אמרנו! מיים מחמיצים דבש!
מה עוד מחמיץ דבש? תערבבו בעדינות (לא כדאי לכם) את הדבש עם כף למשך דקה, ותחזרו אליו אחרי 10 ימים. תגלו שנוצרה שכבה של קצף על פני הדבש. הוא כבר לא אכיל.

13. אחסון נכון של תפו"א - כדי למנוע מתפ"א לנבוט יש לאחסנו יחד עם תפוח עץ אחד, וחשוב לאחסנם במקום מאוורר. בצל צמוד לתפו"א הוא אחד הגורמים המאיצים את נביטתו של התפו"א. גם לא טוב לאחסנם במקרר.

14. תפוח אדמה שלא ישחיר - למנוע השחרתו של תפו"א - יש להשליכו למים מייד אחר קילופו, ואם רוצים לאחסנו מספר ימים -יש להוסיף למים מס' טיפות חומץ

15. תפוח עץ שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון - ועכשיו אפשר לשלוח עם הילד לגן.

16. אבוקדו חצוי שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון.

17.איך מסירים מסטיק מבגד? - מקפיאים את הבגד לכמה דקות ומקלפים את המסטיק, את השאריות עם מעט טרפנטין וצמר גפן.
שיטה נוספת - לרסס כמות מזערית ספריי K300 נגד ג'וקים על המסטיק. בשני המקרים למהר ולהכניס למכונת הכביסה
סבא היקר!
בקשר לטיפ מס' 10 באיזו אבקה מדובר?

סמל אישי של משתמש
אחד
מנהל
הודעות: 2429
הצטרף: 20 אפריל 2016, 12:05
קיבל תודה: 22 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי אחד »

פך שמן כתב:
סבא קשישא כתב:הנה רשימה של 17 עצות ופטנטים שידיד שלח לי במייל.

לא מתחייב על התוצאות...

1. דיסקים שרוטים? - ג'ל לשיער הוא החומר היעיל ביותר לתיקון דיסק שרוט.

2. כוסות שנתקעו יחד - למלא את הכוס העליונה במים קרים, את התחתונה לטבול בתוך מים חמים, פער הטמפרטורה יפריד אותם

3. אבנית בקומקום - החומר היעיל ביותר זה 'חומץ', למלא עד שיכסה את גוף החימום -להרתיח ולהמתין כמה דקות, התוצאה מדהימה! (האדים פועלים על דפנות הקומקום על אף שאין מגע ישיר עם החומץ). חבל על הכסף תשתמשו בחומץ סינטטי. ולחסכנים יותר- אפשר לערבב טיפה מים עם החומץ.

אין חומץ בבית?
תשתמשו במלח לימון, יוצקים מים עד לגובה החצי -מוסיפים כף מלח לימון ומרתיחים פעם או שנים. לא רצוי באופן תמידי, למה? שימוש תמידי במלח לימון יפגע בקומקום ויגרום לנזילות..

4. אבנית במגהץ- למלא את מיכלית המגהץ בחומץ - להפעיל את המגהץ 'פול חום' עד שיתאדה החומץ. תוצאה מושלמת!

5. סופג ריחות למקרר - תפוח אדמה פרוס בצלוחית. עובד יופי למשך שבוע.

6. קליפות תפוחי אדמה - מה אפשר לעשות איתם? מניחים בצלוחית בתוך המקרר - והנה לכם סופג ריחות מעולה!

7. אוכל שרוף? אל תזרקו אפשר לתקן בקלות!

פטנט ענק לתיקון טעם וריח של אוכל שרוף: שכחתם את סיר החמין על אש גבוהה והחמין קיבל טעם וריח שרוף? גם אם החמין נשרף בתחתית הסיר והטעם והריח השרוף השתלט על כל האוכל, בהחלט ניתן להחזיר את החמין למצב תקין לחלוטין.

תזרקו חתיחת 'קרטון' לתוך הסיר למשך כמה דקות, הקרטון יספוג את כל הטעם השרוף ויקח אותו אל האשפה, והנה לכם חמין תקין עם טעם וריח גן עדן.

בעיקרון מספיק חתיחת קרטון אחת בגודל של 10 או 15 ס"מ מרובע בשביל סיר ביתי. והתוצאה תהיה טובה גם אם תבצעו את הפעולה הזו כאשר הסיר כבר על הפלטה.

עכשיו תלכו לחנות ירקות וקחו משם קרטון ותכינו לכם כמה חתיחות מרובעות (מי שלא מרובע יכול לגזור גם עגול:) שיהיה זמין לעת הצורך.

8. פח אשפה ללא ריח- לפזר אבקת סודה לשתיה בקרקעית הפח, תחת השקית.

9. הסרת כתמים מבגדים - מוסיפים 3 כפות אבקת סודה לשתיה למכונה, תוצאה נהדרת!

10. הברקת שיניים - מוסיפים מעט אבקה למשחת השיניים על המברשת, ושינייך יהיו מבריקות תמיד. מצוין במיוחד לאנשים מעשנים, בדוק!

11. דבש טבעי - כמויות הצוף הן תמיד מוגבלות, ולא מעט כוורנים מאכילים את הדבורים ב... סוכר לבן בעונת רדיית הדבש. בכך הם מכפילים ומשלשים את כמות הדבש, הדבורים מעבדות את הסוכר לדבש! (מחיר הסוכר הוא בדיוק נמרץ 10% ממחיר הדבש) איך נדע אם הדבש טבעי? התשובה: בחורף הדבש חייב להיות קרוש וגבישי, אם הוא צלול זה דבש מזוייף. בקייץ מכניסים למקרר -אם הוא נקרש הוא טבעי. ישנם חברות המוסיפים חומרי קרישה כדי להטעות -אבל לדעתי אלו מקרים נדירים.

12 - דבש טבעי הוא כמו זהב - לעולם הוא לא יתקלקל. אם נטמין צנצנת דבש באדמה ל 70 שנה ואח"כ נוציא אותה ונכניס לצנצנת כף רטובה במים ונלקק אותה -נרגיש מתוק מתוק כאילו ביום זה נרדה הדבש מן הכוורת . אבל מרגע זה החיים של הדבש על זמן שאול, למה? בגלל המים! כעבור חודשיים הוא כבר לא יהיה מתוק מתוק -הוא יהיה חמוץ חמוץ, ולא ראוי לאכילה. למה? כבר אמרנו! מיים מחמיצים דבש!
מה עוד מחמיץ דבש? תערבבו בעדינות (לא כדאי לכם) את הדבש עם כף למשך דקה, ותחזרו אליו אחרי 10 ימים. תגלו שנוצרה שכבה של קצף על פני הדבש. הוא כבר לא אכיל.

13. אחסון נכון של תפו"א - כדי למנוע מתפ"א לנבוט יש לאחסנו יחד עם תפוח עץ אחד, וחשוב לאחסנם במקום מאוורר. בצל צמוד לתפו"א הוא אחד הגורמים המאיצים את נביטתו של התפו"א. גם לא טוב לאחסנם במקרר.

14. תפוח אדמה שלא ישחיר - למנוע השחרתו של תפו"א - יש להשליכו למים מייד אחר קילופו, ואם רוצים לאחסנו מספר ימים -יש להוסיף למים מס' טיפות חומץ

15. תפוח עץ שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון - ועכשיו אפשר לשלוח עם הילד לגן.

16. אבוקדו חצוי שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון.

17.איך מסירים מסטיק מבגד? - מקפיאים את הבגד לכמה דקות ומקלפים את המסטיק, את השאריות עם מעט טרפנטין וצמר גפן.
שיטה נוספת - לרסס כמות מזערית ספריי K300 נגד ג'וקים על המסטיק. בשני המקרים למהר ולהכניס למכונת הכביסה
סבא היקר!
בקשר לטיפ מס' 10 באיזו אבקה מדובר?
סודה לשתיה
אל תפתח פה לשטן, הוא לא רופא שיניים!...
מבוסס על דברי הגמ' "אמר ר''ל וכן תנא משמיה דר' יוסי לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן"
(ברכות יט. סא. כתובות ח:)

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3506
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון »

אחד כתב:
פך שמן כתב:
סבא קשישא כתב:הנה רשימה של 17 עצות ופטנטים שידיד שלח לי במייל.

לא מתחייב על התוצאות...

1. דיסקים שרוטים? - ג'ל לשיער הוא החומר היעיל ביותר לתיקון דיסק שרוט.

2. כוסות שנתקעו יחד - למלא את הכוס העליונה במים קרים, את התחתונה לטבול בתוך מים חמים, פער הטמפרטורה יפריד אותם

3. אבנית בקומקום - החומר היעיל ביותר זה 'חומץ', למלא עד שיכסה את גוף החימום -להרתיח ולהמתין כמה דקות, התוצאה מדהימה! (האדים פועלים על דפנות הקומקום על אף שאין מגע ישיר עם החומץ). חבל על הכסף תשתמשו בחומץ סינטטי. ולחסכנים יותר- אפשר לערבב טיפה מים עם החומץ.

אין חומץ בבית?
תשתמשו במלח לימון, יוצקים מים עד לגובה החצי -מוסיפים כף מלח לימון ומרתיחים פעם או שנים. לא רצוי באופן תמידי, למה? שימוש תמידי במלח לימון יפגע בקומקום ויגרום לנזילות..

4. אבנית במגהץ- למלא את מיכלית המגהץ בחומץ - להפעיל את המגהץ 'פול חום' עד שיתאדה החומץ. תוצאה מושלמת!

5. סופג ריחות למקרר - תפוח אדמה פרוס בצלוחית. עובד יופי למשך שבוע.

6. קליפות תפוחי אדמה - מה אפשר לעשות איתם? מניחים בצלוחית בתוך המקרר - והנה לכם סופג ריחות מעולה!

7. אוכל שרוף? אל תזרקו אפשר לתקן בקלות!

פטנט ענק לתיקון טעם וריח של אוכל שרוף: שכחתם את סיר החמין על אש גבוהה והחמין קיבל טעם וריח שרוף? גם אם החמין נשרף בתחתית הסיר והטעם והריח השרוף השתלט על כל האוכל, בהחלט ניתן להחזיר את החמין למצב תקין לחלוטין.

תזרקו חתיחת 'קרטון' לתוך הסיר למשך כמה דקות, הקרטון יספוג את כל הטעם השרוף ויקח אותו אל האשפה, והנה לכם חמין תקין עם טעם וריח גן עדן.

בעיקרון מספיק חתיחת קרטון אחת בגודל של 10 או 15 ס"מ מרובע בשביל סיר ביתי. והתוצאה תהיה טובה גם אם תבצעו את הפעולה הזו כאשר הסיר כבר על הפלטה.

עכשיו תלכו לחנות ירקות וקחו משם קרטון ותכינו לכם כמה חתיחות מרובעות (מי שלא מרובע יכול לגזור גם עגול:) שיהיה זמין לעת הצורך.

8. פח אשפה ללא ריח- לפזר אבקת סודה לשתיה בקרקעית הפח, תחת השקית.

9. הסרת כתמים מבגדים - מוסיפים 3 כפות אבקת סודה לשתיה למכונה, תוצאה נהדרת!

10. הברקת שיניים - מוסיפים מעט אבקה למשחת השיניים על המברשת, ושינייך יהיו מבריקות תמיד. מצוין במיוחד לאנשים מעשנים, בדוק!

11. דבש טבעי - כמויות הצוף הן תמיד מוגבלות, ולא מעט כוורנים מאכילים את הדבורים ב... סוכר לבן בעונת רדיית הדבש. בכך הם מכפילים ומשלשים את כמות הדבש, הדבורים מעבדות את הסוכר לדבש! (מחיר הסוכר הוא בדיוק נמרץ 10% ממחיר הדבש) איך נדע אם הדבש טבעי? התשובה: בחורף הדבש חייב להיות קרוש וגבישי, אם הוא צלול זה דבש מזוייף. בקייץ מכניסים למקרר -אם הוא נקרש הוא טבעי. ישנם חברות המוסיפים חומרי קרישה כדי להטעות -אבל לדעתי אלו מקרים נדירים.

12 - דבש טבעי הוא כמו זהב - לעולם הוא לא יתקלקל. אם נטמין צנצנת דבש באדמה ל 70 שנה ואח"כ נוציא אותה ונכניס לצנצנת כף רטובה במים ונלקק אותה -נרגיש מתוק מתוק כאילו ביום זה נרדה הדבש מן הכוורת . אבל מרגע זה החיים של הדבש על זמן שאול, למה? בגלל המים! כעבור חודשיים הוא כבר לא יהיה מתוק מתוק -הוא יהיה חמוץ חמוץ, ולא ראוי לאכילה. למה? כבר אמרנו! מיים מחמיצים דבש!
מה עוד מחמיץ דבש? תערבבו בעדינות (לא כדאי לכם) את הדבש עם כף למשך דקה, ותחזרו אליו אחרי 10 ימים. תגלו שנוצרה שכבה של קצף על פני הדבש. הוא כבר לא אכיל.

13. אחסון נכון של תפו"א - כדי למנוע מתפ"א לנבוט יש לאחסנו יחד עם תפוח עץ אחד, וחשוב לאחסנם במקום מאוורר. בצל צמוד לתפו"א הוא אחד הגורמים המאיצים את נביטתו של התפו"א. גם לא טוב לאחסנם במקרר.

14. תפוח אדמה שלא ישחיר - למנוע השחרתו של תפו"א - יש להשליכו למים מייד אחר קילופו, ואם רוצים לאחסנו מספר ימים -יש להוסיף למים מס' טיפות חומץ

15. תפוח עץ שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון - ועכשיו אפשר לשלוח עם הילד לגן.

16. אבוקדו חצוי שלא ישחיר - לטפטף עליו לימון.

17.איך מסירים מסטיק מבגד? - מקפיאים את הבגד לכמה דקות ומקלפים את המסטיק, את השאריות עם מעט טרפנטין וצמר גפן.
שיטה נוספת - לרסס כמות מזערית ספריי K300 נגד ג'וקים על המסטיק. בשני המקרים למהר ולהכניס למכונת הכביסה
סבא היקר!
בקשר לטיפ מס' 10 באיזו אבקה מדובר?
סודה לשתיה
וזה לא הורס את השיניים? (סודה לשתיה לדעתי דבר חומצי..לא?)
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

חבצלת השרון כתב:וזה לא הורס את השיניים? (סודה לשתיה לדעתי דבר חומצי..לא?)
אכן...עיין כאן (:

https://chl.co.il/viewtopic. ... 51#p319451
https://chl.co.il/viewtopic. ... 37#p319637
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
חבצלת השרון
הודעות: 3506
הצטרף: 16 נובמבר 2016, 15:54
קיבל תודה: 4 פעמים

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי חבצלת השרון »

יאיר כתב:
חבצלת השרון כתב:וזה לא הורס את השיניים? (סודה לשתיה לדעתי דבר חומצי..לא?)
אכן...עיין כאן (:

https://chl.co.il/viewtopic. ... 51#p319451
https://chl.co.il/viewtopic. ... 37#p319637
תודה רבה!
עזרת לי מאווד!
מנצחים הם לא אנשים שלעולם לא נכשלים, אלא אנשים שלעולם לא נכנעים.

סמל אישי של משתמש
עמי עשו
מנהל ראשי
הודעות: 19117
הצטרף: 18 אפריל 2013, 23:43
נתן תודה: 697 פעמים
קיבל תודה: 1098 פעמים
יצירת קשר:

Re: ■■■■■■■■■■■■■ אשכול הפטנטים והעצות ■■■■■■■■■■■■■

נושא שלא נקרא על ידי עמי עשו »

אם כי על סודה (איני יודע לגבי אבקת סודה לשתיה) היא לאו דוקא דבר חומיצ ונכתב שם די בהתסתייגות שזה מזיק לשיניים.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

שלח תגובה