חלב גורם ליותר אלרגיות מאגוזים

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
הודעות: 3279
הצטרף: 12 אוגוסט 2013, 14:47
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 292 פעמים
יצירת קשר:

חלב גורם ליותר אלרגיות מאגוזים

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

לפי ניתוח שנעשה ב- 2019 של בתי חולים לילדים בארצות הברית, שיעור הילדים המאושפזים בגלל אנפילקסיס שנגרם על ידי מזון עלה ב -25% בין השנים 2006 ל -2012 . המחקר הראה כי תסמינים חמורים היו קשורים לעתים קרובות יותר לחלב מאשר לבוטנים או אגוזי עץ.
אלרגיה לחלב בהמה היא האלרגיה למזון השכיחה ביותר בקרב ילדים, ומהווה כמחצית מכלל כל אלרגיות למזון בקרב ילדים מתחת לגיל 1. רוב הילדים צומחים ממנה, אך כאשר אלרגיה לחלב נמשכת עד גיל העשרה והבגרות, היא נוטה יותר לגרום לתגובות קשות.
"אנשים רבים אינם מודעים לכך שאלרגיה לחב בהמה עלולה לגרום לאנפילקסיס כה חמור", אמרה ד"ר קרלה דייוויס, מנהלת התוכנית לאלרגיה למזון בבית החולים לילדים בטקסס ביוסטון. "אנשים לא חושבים כמה הרבה הוא נמצא במזון שלנו."
חלב פרה הוכח כאלרגיה למזון הסבירה ביותר המובילה למוות בקרב ילדים בגיל בית הספר בבריטניה, על פי ניתוח נתונים ארציים שדווחו על ידי Medscape Medical News.
חוסר מודעות הוא זה שהופך את האלרגיה לחלב למסוכנת כל כך, אמר פול טרנר, ד"ר BM BCh, דוקטור לאלרגיה ואימונולוג לילדים מאימפריאל קולג 'בלונדון, שהיה מעורב בניתוח הבריטי. "עלינו להעביר את המידע הזה לציבור ולעסקים, עליהם לנקוט באותה מידה של זהירות שיש להם באגוזים, וכשמישהו אומר שיש לו אלרגיה לחלב, יש להתייחס לכך ברצינות.
https://www.medscape.com/viewarticle/94 ... 5793&faf=1

אגב ממש ביום שישי אחרון שמעתי ברדיו על ילדה שמתה במסעדה אחרי שכמות קטנה של חלב הגיע אליה בטעות. המסעדה נסגרה והמשטרה חוקרת אם לא היה רשלנות מצד בעליה.
אבל חשוב לציין שחלב מזיק לא רק לאנשים אלרגיים או רגישים לחב (ורוב אוכלוסייה שחחכת לאחד הקטגוריות הללו, הרבה פעמים בלי להיות מודעת לכך).
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי ( PhD N.D)
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה"
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
"יפה, בריאה ולא מורעלת"
ועוד
http://www.yaelclinic.co.il/

שלח תגובה