קורונה פחות מדבק ממה שחשבנו

בפורום מקצועי זה תוכלו לשאול כל שאלה בתחום בריאות הגוף, רפואה, רפואה טבעית ותרופות. ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית לרפואה משלימה, תענה על שאלותיכם. ייעוץ בפורום בשום אופן אינו מחליף בדיקה/ייעוץ/טיפול מקצועי. פרופיל מלא

מנהל: יעל טוקצ'ינסקי

יעל טוקצ'ינסקי
נתן תודה: 1 פעם
קיבל תודה: 125 פעמים
יצירת קשר:

קורונה פחות מדבק ממה שחשבנו

נושא שלא נקרא על ידי יעל טוקצ'ינסקי »

ווירוסולוג ואפידמיולוג, פרופ' הנדריק שטרק ( Virologe Prof. Hendrik Streeck zur Untersuchung der Corona-Fälle aus dem Kreis Heinsberg)סיים מחקר שעשה במחוז היינסברג בגרמניה.

עיתונאי קלאוס קלבר ראיין את הפרופסור בערוץ הראשון של טלוויזיה גרמנית ARD

למעוניינים, אני מצרפת את המחקר המדובר ואת הראיון.

לטובת מי שלא מבין, אני מתרגמת תרגום חופשי של הראיון:
שולה (בהמשך - ש): איזו ממסקנות המחקר תשנה את דעתנו על ווירוס קורונה?
תשובה )בהמשך - ת): הכי מדהים מבחינתי היה לראות איך כל מחלה חמישית עוברת ללא תסמינים. גילינו 22% חולים שלא היה להם מושג שנדבקו. מחקרים דומים יש גם בסין.
ש: זה אומר, שאם מישהו אומר שהוא בריא ולא מרגיש שום תסמיני מחלה, זה לא בטיחותי.
ת: כמובן, צריך גם לבדוק עם מי היה בקשר הבן אדם. אבל אנחנו בשלב זה לא עושים בדיקות לאנשים שמרגישים טוב או מרגישים רק גירוי בגרון. נכון לעכשיו, אלה הם לא אנשים שיבואו לרופא.
ש: זה גורם להרבה מקרים לא מתועדים. זה חדשות טובות או רעות?
ת: ממבט הראשון נראה שרעות, אבל זה טוב, זה אומר שיש הרבה יותר מקרים ללא תסמינים או עם תסמינים קלים.
ש: מה זה אומר לגבי כמות המיתות וסיכון למות מהמחלה?
ת: רמת התמותה נוסעת מנתונים על החולים ונתונים על המתים מהמחלה. מהנתונים הללו חישבנו רמת הסיכון לתמותה - 0.37%, אם כי לדעתנו זה מספר גבוה מהמציאות. אנחנו נכתוב על זה במאמר. בינתיים זה נתון אתו נוכל להמשיך במחקר ולעדכן את המודל עבור גרמניה וארצות אחרות.
ש: זה אומר שמתוך 250 חולים רק 1 ימות מווירוס?
ת: זה מאד תלוי בדמוגרפיה. אבל אנחנו לא מצאנו הבדל בגיל בהידבקות, אבל מצאנו שילדים נדבקים פחות. זה לא מייצג, כי מחקר שלנו לא היה ממוקד בעניין הילדים.
ת: אתם חקרתם משפחות וקהילות. האם גיליתם משהו מעניין?
ת: גילינו שסיכוי להידבקות בתוך המשפחה בערך 15%, כלומר, אם מישהו במשפחה נדבק, קיימת סבירות של 15% שהוא ידביק מישהו נוסף במשפחה. אבל זה תלוי בסוג המשפחה. אם מדובר רק בזוג - הנתון עולה עד 28%, והוא יורד עם הגדלת המשפחה ל- ועוד יותר יורד במשפחה של 4 איש.
ש: זה מאד מוזר, כי אם וירוס נכנס למשפחה, אנחנו מחכים שהוא ידביק את כולם וכולם בסוף יהיו חולים. כי אי-אפשר לשמור במשפחה מרחק מספיק. זה לא כך?
ת: 15% זה לא מוזר, זהו אחוז שמוכר לנו ממחלות עונתיות אחרות, למשל מווירוס השפעת. למש אחוז במשפחות עם 4 איש כ"כ נמוך, אני יכול רק לחשוב. אולי ילדים פשוט מעבירי ווירוסים רעים. כאמור, זה רק מחשבות, מחקרים לא נותנים תשובה לשאלה זו.
ש: על סמך מחקר שלך, האם אתה ממליץ להמשיך בהגבלות או ממליץ להקטינם?
ת: אני ווירוסולוג ואפידמיולוג. כל הקשור להגבלות זה עניין של פוליטיקה וחברה, אני לא נותן עצות. זה עניין של פוליטיקאים, להחליט, אם הם מתחשבים בתוצאות המחקר שלי.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי (PhD - ד"ר לנטורופתיה),
מחברת "בריאות האישה ברפואה המשלימה",
"בריאות הגבר ברפואה המשלימה"
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"
http://www.yaelclinic.co.il/

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 464 פעמים
יצירת קשר:

Re: קורונה פחות מדבק ממה שחשבנו

נושא שלא נקרא על ידי יאיר »

נשיא טנזניה חשד שמשהו מסריח עם מעבדות ה״קורונה״ והוא שלח למעבדות דגימות של פאפיה, עז וציפור, ללא ידיעת המעבדות שמדובר בדגימות של בעלי חיים. הוא נתן להם שמות של בני אדם. הדגימות חזרו חיוביות.
״לאור התשובות המוזרות הללו״ הוא אומר ״כנראה שמישהו עם הרבה כסף שילם לאנשים הללו שיושבים במעבדות״
הוא מציע לכל אנשי העולם לשלוח בדיקות דומות למעבדות הנשלטות הללו, ״תשלחו דגימה של קיר, תשלחו דגימה של כל דבר שעולה בדעתכם ותראו שתקבלו תוצאות דומות לשלי. אני מדען ואני יודע על מה שאני מדבר״.
״אני משוכנע שאנשים בריאים לחלוטין קיבלו תוצאות חיוביות כאילו הם חולים ב״קורונה״״ הוא מוסיף ״אל תפחדו״ הוא אומר בחיוך לעם הטנזני. ״הנה, גם הפאפיות חולות בקורונה, אבל תסתכלו סביבכם, הן גדלות בריאות ושלמות על העצים. ומה עם העיזים שמסתובבות כאן בכל מקום וגם להן על פי המעבדות יש ״קורונה״? אף עיזה לא מתה״
״אל תפחדו״ קורא נשיא טנזניה ״בואו נשים את אלוהים לנגד ענינו. אנחנו לא צריכים לפחד זה מזה. עלינו לעזור זה לזה. רק כך ננצח״.
בבקשה להעלות רק סרטונים ראויים, כשרים וצנועים ב-100%.
הנתקל בסרטון בעייתי, בבקשה לדווח בפרטי או בסימון '!', יישר כח!

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

לא שמת לינק אבל בכל אופן יוטיוב חסום פה לכולם

יעל טוקצ'ינסקי
יצירת קשר:

יאיר כתב:
14 מאי 2020, 01:11
לא שמת לינק אבל בכל אופן יוטיוב חסום פה לכולם
למה לינק, שמתי סרטון עצמו.:)
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"

יעל טוקצ'ינסקי
יצירת קשר:

יהודים יקרים, אני מתנצלת לפני כולם: אמש העליתי בטעות סרטון אחר, לא שייך לדיון ולא מתאים לפורום. אני מאד-מאד מתנצלת.
"סיפורים מהקליניקה",
"אסטרולוגיה לכל עת"
"קל להיות בריא"

סמל אישי של משתמש
יאיר
מנהל ראשי
יצירת קשר:

מחולך מחולך מחולך :P

שמעיה
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 21 פעמים

נושא שלא נקרא על ידי שמעיה »

יעל טוקצ'ינסקי כתב:
08 מאי 2020, 13:50
ווירוסולוג ואפידמיולוג, פרופ' הנדריק שטרק ( Virologe Prof. Hendrik Streeck zur Untersuchung der Corona-Fälle aus dem Kreis Heinsberg)סיים מחקר שעשה במחוז היינסברג בגרמניה.

עיתונאי קלאוס קלבר ראיין את הפרופסור בערוץ הראשון של טלוויזיה גרמנית ARD

למעוניינים, אני מצרפת את המחקר המדובר ואת הראיון.

לטובת מי שלא מבין, אני מתרגמת תרגום חופשי של הראיון:
שולה (בהמשך - ש): איזו ממסקנות המחקר תשנה את דעתנו על ווירוס קורונה?
תשובה )בהמשך - ת): הכי מדהים מבחינתי היה לראות איך כל מחלה חמישית עוברת ללא תסמינים. גילינו 22% חולים שלא היה להם מושג שנדבקו. מחקרים דומים יש גם בסין.
ש: זה אומר, שאם מישהו אומר שהוא בריא ולא מרגיש שום תסמיני מחלה, זה לא בטיחותי.
ת: כמובן, צריך גם לבדוק עם מי היה בקשר הבן אדם. אבל אנחנו בשלב זה לא עושים בדיקות לאנשים שמרגישים טוב או מרגישים רק גירוי בגרון. נכון לעכשיו, אלה הם לא אנשים שיבואו לרופא.
ש: זה גורם להרבה מקרים לא מתועדים. זה חדשות טובות או רעות?
ת: ממבט הראשון נראה שרעות, אבל זה טוב, זה אומר שיש הרבה יותר מקרים ללא תסמינים או עם תסמינים קלים.
ש: מה זה אומר לגבי כמות המיתות וסיכון למות מהמחלה?
ת: רמת התמותה נוסעת מנתונים על החולים ונתונים על המתים מהמחלה. מהנתונים הללו חישבנו רמת הסיכון לתמותה - 0.37%, אם כי לדעתנו זה מספר גבוה מהמציאות. אנחנו נכתוב על זה במאמר. בינתיים זה נתון אתו נוכל להמשיך במחקר ולעדכן את המודל עבור גרמניה וארצות אחרות.
ש: זה אומר שמתוך 250 חולים רק 1 ימות מווירוס?
ת: זה מאד תלוי בדמוגרפיה. אבל אנחנו לא מצאנו הבדל בגיל בהידבקות, אבל מצאנו שילדים נדבקים פחות. זה לא מייצג, כי מחקר שלנו לא היה ממוקד בעניין הילדים.
ת: אתם חקרתם משפחות וקהילות. האם גיליתם משהו מעניין?
ת: גילינו שסיכוי להידבקות בתוך המשפחה בערך 15%, כלומר, אם מישהו במשפחה נדבק, קיימת סבירות של 15% שהוא ידביק מישהו נוסף במשפחה. אבל זה תלוי בסוג המשפחה. אם מדובר רק בזוג - הנתון עולה עד 28%, והוא יורד עם הגדלת המשפחה ל- ועוד יותר יורד במשפחה של 4 איש.
ש: זה מאד מוזר, כי אם וירוס נכנס למשפחה, אנחנו מחכים שהוא ידביק את כולם וכולם בסוף יהיו חולים. כי אי-אפשר לשמור במשפחה מרחק מספיק. זה לא כך?
ת: 15% זה לא מוזר, זהו אחוז שמוכר לנו ממחלות עונתיות אחרות, למשל מווירוס השפעת. למש אחוז במשפחות עם 4 איש כ"כ נמוך, אני יכול רק לחשוב. אולי ילדים פשוט מעבירי ווירוסים רעים. כאמור, זה רק מחשבות, מחקרים לא נותנים תשובה לשאלה זו.
ש: על סמך מחקר שלך, האם אתה ממליץ להמשיך בהגבלות או ממליץ להקטינם?
ת: אני ווירוסולוג ואפידמיולוג. כל הקשור להגבלות זה עניין של פוליטיקה וחברה, אני לא נותן עצות. זה עניין של פוליטיקאים, להחליט, אם הם מתחשבים בתוצאות המחקר שלי.
לא נראה נכון, דיברתי עם כמה חולים, כולם רוב המשפחה נדבקה.

שלח תגובה